Page 1

Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Kronika biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Szamocinie rok szkolny 2006/2007

Rok szkolny 2006/2007


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Przedświąteczne spotkania w bibliotece 6.XII- dekorowanie bombek choinkowych 13.XII- wykonywanie ozdób choinkowych z siana i szyszek 20.XII- pieczenie pierników z „Dziećmi z Bullerbyn”

W tych przedświątecznych spotkaniach uczestniczyli również nauczyciele różnych przedmiotów nauczania: p. Joanna Poszwa, p. Magdalena Rybarczyk, p. Joanna Włodarska oraz p. Tomasz Śróda. Spotkania te cieszyły się niesamowitym powodzeniem.

Rok szkolny 2006/2007


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas I 12.01.2007 Pierwszoklasiści długo i z niecierpliwością czekali na oficjalne przyjęcie w poczet pełnoprawnych czytelników szkolnej biblioteki. Całe pół roku pilnie uczyli się czytać, aby móc korzystać ze wszystkich książek. Dla nich było to wielkie wydarzenie. Na ten szczególny dzień, starsze koleżanki z klasy VI a przygotowały dla nich krótkie przedstawienie, którego bohaterami były postaci z bajek. Pierwszoklasiści bawili się wspaniale biorąc udział w rozwiązywaniu zagadek, krzyżówki z nagrodami oraz odpowiadając na wiele pytań bohaterów przedstawianej bajki. Następnie po pozytywnym zdaniu „egzaminu na czytelnika” dzieci złożyły uroczyste ślubowanie a każdy czytelnik otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Uczennice kl. VIa - Afrodyta Krępuła, Pola Politycka, Monika Janczarczyk, Klaudia Szymańska wraz z nowymi czytelnikami i wychowawczynią

Rok szkolny 2006/2007


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Konkurs na rozpoznanie postaci z baśni H.Ch. Andersena 07.03.2007 W lutym przygotowałyśmy konkurs dla klas III SP na rozpoznanie postaci z baśni H.Ch. Andersena. Głównym celem tego konkursu było zapoznanie z twórczością Andersena, umiejętność analizy rysunku oraz wiedzy o autorze. Taki konkurs organizowany jest już po raz czwarty. Tym razem nagrodę otrzymała Agata Rybarczyk z klasy IIa/SP.

Konkurs na życzenia dla Kubusia Puchatka 27.11.2006 W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała konkurs z okazji urodzin Kubusia Puchatka. Zadaniem uczniów klas III było przygotowanie urodzinowej laurki z życzeniami dla solenizanta. Dzieci wspaniale wywiązały się z powierzonego im zadania. Najpiękniejsze życzenia zostały nagrodzone.

I miejsce Arek Wikariak z III a Wyróżnienia: Karolina Marczyńska z IIIa Damian Kliszewski z IIb Paulina Borzych z IIIa Oliwia Matews z IIIc

Rok szkolny 2006/2007


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

„Konopnicka, taką ją znamy” Konkurs plastyczny i recytatorski dla uczniów klas IV-VI SP 23.05.2007 160 rocznica urodzin patronki szkoły podstawowej to świetna okazja do świętowania. Postanowiliśmy ten dzień uczcić konkursem recytatorskim. Wspólnie z nauczycielem plastyki panią Magdaleną Rybarczyk uczestnicy przygotowali ilustracje do książek Marii Konopnickiej pt. „Taką ją znamy”. Były one wykorzystywane podczas konkursu finałowego.

I miejsce zajęła Paulina Plucińska z klasy Va, II miejsce zajęła Paulina Jopp z klasy VId III miejsce Bogumiła Kamińska z klasy VId Wyróżnienie otrzymał uczeń z klasy IV a - Mateusz Soliwoda.

Rok szkolny 2006/2007


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską 22.05.2007 W połowie maja uczniowie zaprzyjaźnieni z biblioteką szkolną uczestniczyli w zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczna Miasta i Gminy Szamocin spotkaniu autorskim z panią Elizą Piotrowską. Zaproszono na nie uczniów klas III. Dzieci były zachwycone opowieściami autorki. W trakcie spotkania każdy z uczestników miał możliwość wykonania ilustracji do własnej rymowanki, a niektórzy otrzymali pamiątkowe nagrody za aktywne uczestnictwo. (Eliza Piotrowska na spotkaniu z uczniami klas III)

Rok szkolny 2006/2007


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

„Czy znasz te lektury” Konkurs ze znajomości lektur uczniów klas III SP 05.06.2007 Już po raz piąty zorganizowałyśmy konkurs sprawdzający wiedzę i umiejętności z poznanych wcześniej lektur. Impreza organizowana wspólnie z nauczycielką nauczania zintegrowanego p. Ewą Kurek stała się już niemal tradycją bez, której nie wyobrażamy sobie zakończenia roku szkolnego. Konkurs ten cieszy się jak zawsze dużą popularnością. Jest to dwuetapowy sprawdzian wiedzy wyłaniający najlepszych czytelników. Dzięki zaangażowaniu nauczycielek nauczania zintegrowanego dzieci były wspaniale przygotowane. Jury w składzie: Lilianna Zielińska, Lilla Maślanka, Maria Stube wyłoniło zwycięzców I miejsce

- Kinga Łożyńska z klasy IIID

II miejsce III miejsce

- Kasia Schok z klasy IIID - Oliwia Matews z klasy IIIC

Laureaci konkursu czytelniczego „Czy znasz te lektury?”

Pomysłodawczynią tego konkursu była p. Bogusława Kulczyńska a pierwsza jego edycja odbyła się w czerwcu w roku szkolnym 2003/2004 Rok szkolny 2006/2007


Kronika biblioteki Zespołu Szkół w Szamocinie

Każdy rok przynosi coś nowego. Ciekawe, co wydarzy się w następnym roku szkolnym 2007/2008

Rok szkolny 2006/2007

kronika 2006-2007  

kronika biblioteki