Page 1

Dominika Grabowska portfolio


O mnie: Jestem absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Lublinie, a obecnie studentką grafiki w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS. Kształcę się i rozwijam w kierunku sztuk plastycznych od 9 lat. Wciąż poszukuję kierunku w projektowaniu, w którym sprawdziłabym się najlepiej. Miałam okazję składać gazetkę, projektować plakaty, szyld, okładki płyt, wykonywać ilustracje czy tworzyć logotypy. Przez ostatni rok również lepiej poznałam program After Effects, w którym zrobiłam kilka animacji.


Ramota Ramota to gazetka szkolna Liceum Plastycznego w Lublinie. Miałam okazję wspólpracować z nauczycielem prowadzącym Robertem Wojniuszem nad składem dwóch numerów. Część decyzji podejmowaliśmy wspólnie, część samodzielnie. Prezentowane rozkładówki są mojego projektu.


Płyta winylowa

zrealizowana makieta płyty

Experience Hendrix to składanka największych hitów Jimmiego Hendrixa. Przy projektowaniu okładki chciałam nawiązać do lat 60 oraz psycholdelicznych wizji artysty. Postanowiłam wykorzystać złudzenie optyczne oraz folię hologfraficzną aby oddać nie rzeczywiste, narkotyczne wizje. Przezroczysta płyta z nadrukowaną spiralą wprawia w ruch okładkę za każdym razem kiedy jest wyjmowana z opakowania.


Szyld Zadanie polegało na stworzeniu szyldu do dowolnego miejsca. Wybrałam Dom, czyli ciepły i przytulny bar, gdzie można poczuć się jak u siebie.

piaskowanie szyldu

Szyld wykonałam z deski orzecha wielkości 60 x 55 cm, który najpierw pokryłam bejcą. Następnie napis DOM został wypiaskowny, a dolne napisy OFF ON namalowane. Projekt powstał na zajęciach z grafiki projektowej pod kierunkiem dr. Krzysztofa Rukasza.


Przeciwieństwa Praca wykonana w ramach przedmiotu cyfrowe przetwarzanie obrazu. Zadaniem było pokazanie dowolnie wybranych przeciwieństw. Postanowiłam wykorzystać to co już od dawno mnie interesowało czyli blokowiska. Miałam już wcześniej zgromadzone materiały na ten temat, więc praca była czystą zabawą z formą. Projekt powstał pod kierunkiem mgr. Jacka Wierzchosia.


Karta gracza Projekt wykonany na zlecenie Lubelskiej Ligii Escape Room. Posiadacze karty mogą zbierać pieczątki z pokojów escape room, które odwiedzili. Uwzględnione jest również miejsce na wpisanie daty odwiedzin oraz czasu wyjścia z pokoju.


Logo dla zepsołu Botanika


Plakat fontu DejaVu


Plakat wystawy grupy artystycznej Artyleria


Plakaty do filmu Kingsajz


Znajdź Mnie Projekt ilustracji do książki Znajdź Mnie, w której na każdej rozkładówce trzeba odszukać ukrywającego się głównego bohatera. Projekt realizowany w ramach zajęć z grafiki wydawniczej.


Kompozycja I i II To obrazy nasycone kolorem ukazujące przestrzenne bryły w relacji z tłem niejako „wyciągniętym” z obrazu jest to początek zabawy z formą malarską i przestrzenną, którą cały czas rozwijam.


kontakt: 502 439 723 dominika.grabowska16@gmail.com

Portfolio 2018  
Portfolio 2018  
Advertisement