Page 1

PROJEK T Y DOMÓW KATALOG PROJEKTÓW NOWOCZESNYCH NR 1/2013 INDEKS: 000000 ISSN: 2299-9949 CENA: 9,99zł (w tym 8% VAT )

22

N O W E PR OJEK T Y DOMÓW

NOWOŚĆ!

KOLEKCJA 2013


Katalog projektów nowoczesnych Wydanie 2013 Wydawca EL-BAU Sp. z o.o. ul. H.Derdowskiego 9/1 81-369 Gdynia Redaktor naczelny Piotr Makowski Skład Piotr Makowski Projekt i oprawa graficzna Piotr Makowski Pracownia projektowa EL-BAU Sp. z o.o. ul. H.Derdowskiego 9/1 81-369 Gdynia Konstrukcje Biuro Konstrukcyjne Puzyrewski ul. Dokerów 15 80-812 Gdańsk Instalacje Sanitarne Instal Sanit Biuro Usługowo Doradcze ul. Młodzieżowa 2 83-000 Pruszcz Gdański Instalacje Elektryczne Pracownia Projektowa Menos Sp z o.o. ul. Elizy Orzeszkowej 2 80-208 Gdańsk Kolportaż Kolporter S.A.

Wszelkie przedstawione w katalogu materiały graficzne należą do Wydawcy oraz objęte są ochroną prawa autorskiego. Prezentowane projekty domów nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, są jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy (art. 71 KC).

www.domea.pl

2 KOLEKCJA 2013


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYJĄTKOWĄ KOLEKCJĄ PROJEKTÓW DOMÓW NOWOCZESNYCH KOLEKCJA 2013

3


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

4 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

5 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


SKAGEN 154m2+20m2 (garaż) Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym strona 58

6 KOLEKCJA 2013


DROGI CZYTELNIKU

Witamy w naszym najnowszym katalogu zawierającym kolekcję nowoczesnych projektów domów autorską zaprojektowanych dla tych, którzy cenią sobie oryginalny styl, komfort i wygodę. Naszą wyjątkową ofertę na rok 2013 dedykujemy inwestorom poszukającym ponadczasowych domów o funkcjonalnych i racjonalnie zaplanowanych wnętrzach, a także idealnie skomponowanych elewacjach. Przedstawiamy projekty stworzone z pasją i wysokim poczuciem estetyki, o niespotykanej jakości opracowania wykraczającej poza standardowe pojęcie typowego projektu. Mamy nadzieję, że wśród naszej aktualnej i przystępnej cenowo kolekcji znajdziesz projekt wymarzonego przez Ciebie domu na miarę Twoich oczekiwań.

KOLEKCJA 2013

7


„Architekt musi znać rysunek, ażeby przy pomocy szkiców stworzyć łatwo obraz zamierzonego dzieła” Witruwiusz

8 KOLEKCJA 2013


KILKA SŁÓW O NASZEJ PRACOWNI

DOMEA jest profesjonalnym studiem architektonicznym mieszczącym się w Gdyni. Specjalizujemy się w projektowaniu wyjątkowych i nowoczesnych domów jednorodzinnych zgodnie z aktualnymi trendami i technologiami. Zespół projektowy tworzą pomysłowi , energiczni i otwarci na nowe wyzwania architekci posiadający solidne doświadczenie w projektowaniu i budowie domów. Szczególny nacisk kładziemy na wysoki poziom szczegółowości i kompletności opracowania dokumentacji zgodny z europejskimi standardami projektowania. Projekty Domea to przede wszystkim funkcjonalne i współczesne domy o zróżnicowanej powierzchni projektowane z zachowaniem zasady podziału na strefy użytkowe oraz dbałością o prawidłowe proporcje i estetykę elewacji. Pragniemy aby gotowe projekty domów Domea przyczyniły się do Twojego sukcesu, którym jest budowa własnego, wymarzonego domu. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

KOLEKCJA 2013

9


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

10 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

11 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


ABC INWESTORA

DZIAŁKA BUDOWLANA Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Przymierzając się do zakupu działki należy dokładnie zastanowić się nad tym jak wyobrażamy sobie nasz przyszły dom. Czy myślimy o czymś dużym mogącym pomieścić liczną rodzinę, czy zadowoli nas coś mniejszego, tym samym bardziej komfortowego w użytkowaniu. Najważniejsze by dobrze oszacować budżet na planowaną inwestycję i zdecydować się na realizację projektu na który nas stać. Dotyczy to również zakupu działki, która jest podstawą naszej inwestycji. Należy wybrać taką, która umożliwi nam realizację wybranego domu, a jeżeli jeszcze nie wybraliśmy projektu, będzie posiadać parametry umożliwiające nam realizację budynku o określonych przez nas wstępnie wielkościach oraz architekturze. Nie zawsze udaje się znaleźć działkę spełniającą wszystkie nasze oczekiwania. Często trzeba decydować się na kompromisy typu: większa działka w gorszej okolicy lub mała działka w dobrej lokalizacji, wymarzony projekt w gorszym miejscu lub dom o innej architekturze niż ta, o której myśleliśmy w lepszej lokalizacji. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dlatego warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby na daną chwilę i jakie będą w przyszłości. Gdy już określimy nasze wymagania względem działki i projektu możemy przystąpić do poszukiwań. Najlepiej rozpocząć od przejrzenia ofert sprzedaży działek dostępnych nie tylko w okolicy, którą jesteśmy najbardziej zainteresowani, ale w całym regionie. Dzięki temu zorientujemy się ile kosztują grunty w zależności od wielkości i lokalizacji. Posiadając taką wiedzę możemy przyjrzeć się wnikliwiej wybranym ofertom. Poniżej opisaliśmy w kilku punktach na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze działki. 1. Budżet Budżet określamy na samym początku. Musimy znać nasze możliwości, to ile środków możemy przeznaczyć na zakup działki i ile musi pozostać na realizację budowy domu. Idealnym rozwiązaniem byłoby również określenie harmonogramu prac, tym samym oszacowanie czasu potrzebnego na ukończenie inwestycji.

2. Lokalizacja Działka położona z dala od zabudowań to przeważnie dodatkowe koszty doprowadzenia mediów, utwardzenia drogi dojazdowej oraz zapewnienia bezpieczeństwa. W ciągu zimy to również dodatkowe problemy związane z odśnieżaniem drogi dojazdowej. Jeżeli na co dzień musimy dojeżdżać do pracy, a dzieci do szkoły, pamiętajmy o możliwościach komunikacyjnych - bliskości dróg oraz transporcie publicznym. Najlepiej sprawdzić powyższe i ich przewidywany rozwój jeszcze przed zakupem, a przy okazji zbadać stan lokalnych dróg.

12 KOLEKCJA 2013

3. Sąsiedztwo

4. Powierzchnia

Jeżeli uda nam się już znaleźć idealną działkę w atrakcyjnej cenie, warto sprawdzić najbliższe otoczenie. Nawet na pierwszy rzut oka najlepsza dla nas lokalizacja w przyszłości może okazać się utrapieniem, jeżeli znajdzie się w pobliżu coś, co bez przerwy będzie uprzykrzać nam życie. Kiedy mamy do czynienia z okazją warto przyjrzeć się pobliskim budynkom i porozmawiać z ich właścicielami. Być może w pobliżu znajdują się lub planuje się budowę spalarni śmieci, fabryki lub innej inwestycji mogącej negatywnie wpływać na otoczenie. Planując przyszłe życie w danej lokalizacji warto zwrócić uwagę na odległości od takich miejsc jak sklep spożywczy, przedszkole, szkoła, ośrodek zdrowia lub przystanek autobusowy. Nie zawsze można polegać na samochodzie dlatego ważne jest by móc zaspokoić podstawowe potrzeby korzystając z lokalnych źródeł.

Jest jednym z najważniejszych parametrów. Jeżeli projekt wybraliśmy wcześniej, możemy szukać działki która spełni wymagania odnośnie minimalnych wymiarów, kształtu i nasłonecznienia działki. Często jednak zdarza się, że trudno jest znaleźć odpowiednio dużą działkę, w przystępnej dla nas cenie. Warto zawsze rozpatrywać budowę jednego z kilku upatrzonych wcześniej projektów a decyzję podejmować biorąc pod uwagę rozmiar wybranej działki względem wielkości domu oraz przewidywany budżet. Powierzchnia działki powinna odzwierciedlać nasze wymagania co do wielkości planowanego ogrodu. Duży ogród wiąże się ze znaczną ilością pracy jaką trzeba będzie włożyć w jego utrzymanie.


ABC INWESTORA 5. Kształt

8. Badanie gruntu

Przeglądając oferty na rynku nieruchomości natrafimy na działki o różnych rozmiarach i kształtach. Mimo tej samej powierzchni działka wąska i długa z pewnością będzie trudniejsza do zabudowy niż ta o kwadratowym kształcie. Wydłużony prostokąt wydaje się być optymalnym kształtem posesji na której będzie można zrealizować większość dostępnych projektów gotowych.

Sprawdzenie rodzaju gruntu pod względem nośności i przepuszczalności oraz ustalenie poziomu wody gruntowej jest kolejną czynnością, dzięki której, sprawdzimy czy działka nadaje się do zabudowy . Możemy się o tym przekonać zaglądając do map geodezyjnych. Tego rodzaju informacje powinny być dostępne w wydziałach geodezji urzędów gmin. Jeżeli informacje te są niedostępne lub działka ma nieokreślony skład gruntu, bądź po prostu mamy wątpliwości, należy zlecić geologowi badanie geotechniczne. Dzięki niemu dokładnie poznamy warstwy gleby w danej lokalizacji.

Przepisy pozwalają na usytuowanie domu wolnostojącego w odległości minimum czterech metrów od granicy działki (gdy od strony tej jest ściana z oknami lub drzwiami), lub trzech metrów, jeśli ściana ta nie ma otworów. Zazwyczaj od dłuższego wymiaru działki trzeba odliczyć 8 metrów, by otrzymać największą możliwą szerokość domu, jaki można na tej działce zbudować.

Gdzie szukać? -w ofertach biur nieruchomości -przez ogłoszenia sprzedaży działek w prasie lokalnej -przez ogłoszenia o chęci zakupu działki w upatrzonej okolicy -przez serwisy internetowe np. gumtree.pl, otodom.pl, gratka.pl

?

9. Uzbrojenie działki Przed zakupem działki warto sprawdzić czy ma ona dostęp do sieci uzbrojenia terenu. Działka uzbrojona to ta, na której wybudowane zostały przyłącza do sieci elektrycznej. Idealnie jeżeli w sąsiedztwie znajduje się również wodociąg, kanalizacja, gazociąg i linia telefoniczna. Odległość do powyższych mediów jest bardzo istotna, ze względu na przyszłe koszty wykonania podłączeń. Lepiej unikać działek bez dostępu do sieci uzbrojenia, choć i w tych wypadkach można poradzić sobie budując studnię, stację uzdatniania, szambo. Jednak są to dodatkowe, często niemałe koszty, o których musimy być świadomi.

10. Dojazd Każda działka budowlana musi mieć dostęp do drogi publicznej. Bez niego niemożliwe będzie otrzymanie warunków zabudowy oraz pozwolenia na budowę. Optymalną lokalizacją dojazdu jest strona północna działki.

11. Stan prawny Kolejnym niezwykle istotnym krokiem jest przestudiowanie księgi wieczystej nieruchomości. Należy ustalić, kto jest pełnoprawnym właścicielem działki oraz czy ma ona uregulowany stan prawny (wykluczamy przyszłe roszczenia spadkobierców). Sprawdzamy również, czy dział hipotek zawiera jakieś wpisy i czy istnieją ograniczenia w rozporządzaniu nieruchomością.

12. Prawo miejscowe

6. Ukształtowania terenu Najprostsze i najtańsze do zabudowy są działki płaskie. Nie wymagają one dodatkowych prac ziemnych związanych z niwelacją terenu. Wybór takiej parceli pozwoli ograniczyć koszty zagospodarowania obszaru wokół działki, jak również adaptacji projektu pod kątem spadków terenów przyległych do budynku.

7. Położenie względem stron świata Elewacja frontowa domu przy której najczęściej znajduje się wejście do budynku oraz garaż, typowo powinna być zwrócona w stronę północy. W większości gotowych projektów domów otwarcie na ogród znajduje się po przeciwnej stronie niż wejście do budynku. Tym samym ze słońca możemy cieszyć się przez cały dzień gdyż salon znajduje się od strony południowej (południowo-zachodniej). Warto więc zwrócić uwagę by działka nie była zacieniona od strony południowej, a dojazd był zlokalizowany od północy.

Najdogodniejszą sytuacją jest zakup działki budowlanej leżącej na terenie objętym uchwalonym przez gminę miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. To czy teren jest objęty takim planem możemy sprawdzić w urzędzie gminy do którego przynależy. W dokumencie znajdziemy informacje o przeznaczeniu terenu, rodzaju dopuszczalnej zabudowy oraz szereg innych ustaleń, którym musi odpowiadać projekt domu, by mógł dostać pozwolenie na budowę. Nie zawsze takie ustalenia będą zgodne z naszymi oczekiwaniami i może okazać się, że wybrany projekt trzeba będzie dostosować do zawartych w planie wymagań. Co jeżeli upatrzona działka nie jest objęta planem? Należy wtedy sprawdzić czy będziemy mogli na niej budować, występując do urzędu gminy z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Wydana decyzja podobnie jak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego określa szereg parametrów, które projekt domu musi spełniać. Najczęściej są one ustalane na podstawie analizy cech sąsiedniej zabudowy. Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy może złożyć każdy zainteresowany, nawet niezwiązany z właścicielami, dzięki czemu możemy sprawdzić przed zakupem działki jaki obiekt jest na niej możliwy do zrealizowania. Jeżeli w najbliższym sąsiedztwie wybranej przez nas działki nie stoi żaden dom, będzie trudno uzyskać pozwolenie na budowę.

KOLEKCJA 2013

13


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - artykuł sponsorowany

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

14 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


ABC INWESTORA

?

JAK WYBRAĆ PROJEKT? Który spośród wielu wybrać? Wybór domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Przed podjęciem jej warto dobrze się zastanowić, określić własne potrzeby zarówno na daną chwilę, jak również te, które mogą pojawić się w przyszłości. Dopiero, kiedy wiemy czego właściwie szukamy, możemy przystąpić do analizy oferowanych projektów. Jak poznać, czy projekt domu jest dobry, odpowiedni dla Twojej rodziny oraz czy pasuje do Twojej działki? W tym dziale podpowiemy, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze projektu.

Jeżeli posiadamy działkę budowlaną, na której planujemy budowę, niezbędne jest zapoznanie się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dostępnym w urzędzie gminy, do którego działka przynależy. Jeżeli plan miejscowy nie został jeszcze uchwalony dla danego terenu konieczne będzie złożenie w urzędzie gminy wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Z powyższych dokumentów dowiemy się jakie ustalenia musi spełniać projekt by dostać pozwolenie na budowę.

Wielkość czyli: jaki dom wybrać duży czy mały? Najczęstszym ograniczeniem w tym przypadku jest przewidywany budżet na inwestycje. Każdy dodatkowy metr kwadratowy domu przekłada się na zwiększenie jego kosztów budowy. Powinno zależeć nam na tym by budowa przebiegła bezproblemowo i sprawnie dlatego dobrze oszacujmy nasze możliwości i wybierzmy projekt, na który nas stać. Wielkość powierzchni to jedna z podstawowych informacji odnośnie każdego projektu. Spróbujmy określić potrzeby swojej rodziny. Każdy członek rodziny potrzebuje własnej przestrzeni. Równie ważna jest przestrzeń wspólna, salon, jadalnia oraz kuchnia, ilość łazienek oraz pomieszczenia pomocnicze. Garaż to oddzielna kwestia. Niewątpliwie trudno umieścić dwustanowiskowy garaż w bryle budynku nie zaburzając jej symetrii tym samym wyglądu. Warto rozważyć budowę garażu wolnostojącego bądź wiaty. Powyższe

Należy zwrócić szczególną uwagę na ograniczenia względem wielkości możliwej zabudowy oraz dopuszczalny rodzaj dachu. Jeżeli jeszcze nie posiadamy działki i istotna jest dla nas konkretna architektura/wygląd budynku możliwe jest wybranie odpowiadającego nam projektu i poszukiwanie działki, na której taki projekt jest możliwy do zrealizowania tzn. działki z odpowiednimi warunkami zabudowy.

rozwiązania są tańsze w realizacji i być może pomogą w zredukowaniu kosztów budowy. Zastanówmy się czego potrzebujemy, co jest dla nas najważniejsze, określmy nasze wymagania i dopiero wtedy szukajmy projektu. Mały dom jest wygodny w użytkowaniu, nie wymaga dużej ilości czasu i energii na sprzątanie. Większa powierzchnia wiąże się z większą ilością prac, które trzeba wykonać by utrzymać dom w nienagannym stanie. Czasami okazuje się że po jakimś czasie podejmujemy decyzję o zmianie miejsca zamieszkania, dlatego warto pamiętać, że domy powyżej 200 m2 mogą być trudne do sprzedania.

Nasłonecznienie Przy wyborze projektu należy zwrócić szczególną uwagę na jego układ pomieszczeń względem kierunków świata. To jak budynek będzie zorientowany w dużej mierze zależy od działki budowlanej, na której będziemy budować. Ważne by strefa wejściowa do budynku

możliwie znajdowała się od strony północnej. Każdy projekt dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowej oraz lustrzanej, dzięki czemu z łatwością znajdziemy właściwe dla danej działki rozwiązanie. Strefa dzienna powinna być usytuowana od strony południowo zachodniej, kuchnia najlepiej gdy się znajdzie od strony północno wschodniej. Sypialnie i pokoje umieść od wschodu, jeżeli chcesz wstawać wraz ze wschodem słońca. Łazienka, pomieszczenia gospodarcze, garderoba i garaż najlepiej jak będą zlokalizowane od strony północnej.

Koszty budowy Określając budżet jeszcze przed wyborem konkretnego projektu należy pamiętać o dodatkowych kosztach związanych z ewentualnym zakupem działki budowlanej, wykonaniem ogrodzenia, przyłączy do sieci, szamba, ogrodu, tarasów, podjazdów oraz wykończenia i wyposażenia pomieszczeń. Koszt budowy domu w stanie deweloperskim to średnio 1,8 do 3,0 tys. zł/m2.

KOLEKCJA 2013

15


ABC INWESTORA

DOKUMENTACJA PROJEKTOWA Co zawiera gotowy projekt domu?

Projekty z oferty Domea można kupić w formie drukowanej lub elektronicznej. Zamawiając projekt w wersji drukowanej otrzymujesz 4 egzemplarze projektu. (oznaczone hologramami w celu potwierdzenia oryginalności)

Zamawiając projekt w wersji elektronicznej otrzymujesz dokumentacje w postaci plików .pdf oraz szczegółową instrukcję drukowania. Wydruk można wykonać samemu bądź zlecić wykonanie tej czynnośći drukarni. Hologramy potwierdzające oryginalność dokumentacji, przewidziane do wklejenia w wyznaczonych miejscach, wysyłamy pocztą pod wskazany adres. Elektroniczna wersja projektu pozwala na sprawne i szybkie przeprowadzenie adaptacji. To rozwiązanie z pewnością pomoże każdemu Projektantowi w czynnościach związanych z nanoszeniem zmian zleconych przez klienta.

Każdy gotowy projekt domu zawiera: Projekt architektoniczno-budowlany (rysunki w skali 1:50 lub 1:100) Opis techniczny do projektu architektonicznego Obrys domu w skali 1:500 do wklejenia na mapkę sytuacyjnowysokościową Rzuty poziome poszczególnych kondygnacji oraz dachu uwzględniające pełne wymiarowanie ścian zewnątrznych wraz z rozmieszczeniem otworów drzwiowych i okiennych, , rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń i ich wymiary, powierzchnie, lokalizacje urządzeń kuchennych oraz sanitarnych Przekroje - charakterystyczne elementy budynku pokazane po przecięciu wzdłuż lub w poprzek Elewacje - wraz z opisem i kolorystyką użytych materiałów Zestawienia stolarki okiennej i drzwiowej Detale charakterystycznych rozwiązań architektonicznych

Projekt wewnętrznych instalacji wod-kan, c.o. i gazowej, Opis techniczny do projektu instalacji Rysunki - rzuty i rozwinięcia z rozmieszczeniem elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, gazowej

Projekt konstrukcyjny, Opis techniczny do projektu konstrukcyjnego Obliczenia statyczne Rzut poziomy fundamentów, przekroje ław, stopy fundamentowe Rzuty poziome kondygnacji z rozmieszczeniem elementów konstrukcyjnych i wymiarowaniem Rzut więźby dachowej z zestawieniem elementów drewnianych Rysunki wykonawcze elementów i detali konstrukcji w skali 1:20 lub 1:25 Przekroje i widoki elementów konstrukcyjnych takich jak podciągi, nadproża i wieńce oraz stropy i płyty żelbetowe Schody żelbetowe (jeżeli występują w projekcie) Wykaz stali konstrukcyjnej

Zgodę na wykonanie zmian adaptacyjnych. Pracownia zezwala na wykonanie zmian adaptacyjnych w projekcie pod warunkiem wykonania adaptacji przez osobę posiadającą wymagane przepisami prawa uprawnienia budowlane, z zachowaniem zasad prawa budowlanego. Adaptację uwzględniającą ponadstandardowe zmiany w konstrukcji budynku należy wykonać dbając o prawidłową kompozycję elewacji oraz rozwiązania techniczne i estetyczne.

16 KOLEKCJA 2013

Projekt wewnętrznych instalacji elektrycznych, Opis techniczny do projektu instalacji Rysunki - rzuty i schematy rozmieszczenia elementów instalacj elektrycznej oraz odgromowej Schemat rozdzielnicy Uprawnienia Projektantów, Kserokopie uprawnień i zaświadczeń o przynależności do izb projektantów w poszczególnych specjalnościach


ABC INWESTORA

?

JAK ZAMÓWIĆ PROJEKT? Szczegóły zakupu projektów

Skontaktuj się z nami w celu złożenia zamówienia projektu. Można to zrobić na wiele sposobów:

ZAMAWIAJĄC PROJEKT zawsze pytaj o aktualne PROMOCJE!

@

WWW

Tel.

ZAMÓW PRZEZ WWW

ZAMÓW WYSYŁAJĄC E-MAIL

ZAMÓW PRZEZ TELEFON

Odwiedź naszą stronę www.domea.pl Wybierz projekt i kliknij ZAMAWIAM

Wyślij na adres: kontakt@domea.pl

Zadzwoń na numer: +48 730 900 910

ADAPTACJA PROJEKTU Co zrobić by ubiegać się o pozwolenie na budowę?

i Adaptacja projektu jest standardową czynnością, której podlega każdy gotowy projekt domu dostępny na polskim rynku. Z reguły jest wykonywana przez lokalnego projektanta. Polega na przystosowaniu dokumentacji projektowej do zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o Warunkach Zabudowy oraz indywidualnych warunków lokalizacyjnych działki, na której budynek zostanie zrealizowany. Adaptacja projektu umożliwia także wprowadzenie szeregu zmian aranżacyjnych, takich jak: zmiana układu ścianek działowych, rozmieszczenia otworów okiennych czy usytuowania lub likwidacji kominów. Na tym etapie, w razie potrzeby, architekt adaptujący nanosi również zmiany dotyczące np. wykonania podpiwniczenia budynku lub powiększenia jego zewnętrznych wymiarów. Projektant adaptujący wykonuje również plan zagospodarowania działki, na którym umieszcza poprawnie usytuowany budynek względem stron świata w uzgodnieniu z gestorami sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i energii elektrycznej oraz urzędem gminy akceptującym lokalizację wjazdu. Każdy gotowy projekt domu przed wydaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę musi zostać poddany następującym czynnościom: - sprawdzenie projektu gotowego pod względem zgodności z

ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) lub w przypadku braku z lokalnymi Warunkami Zabudowy (WZ) - dostosowanie do wymagań MPZP lub WZ w przypadku niezgodności - wykonanie badań geologicznych gruntu, tym samym ustalenie rodzaju i nośności gruntu - adaptacja głębokości posadowienia fundamentów w zależności od głębokości przemarzania gruntów dla danej lokalizacji - wykonanie planu zagospodarowania działki uwzględniającego warunki przyłączenia do sieci energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej. Pozwolenie na budowę jest dokumentem wydawanym w drodze decyzji administracyjnej zezwalającym na rozpoczęcie i prowadzenie budowy. Zgodnie z Prawem budowlanym aby rozpocząć budowę decyzja o pozwoleniu na budowę musi być decyzją ostateczną w rozumieniu kodeksu postępowania administracyjnego. Pozwolenie wydawane jest w terminie 65 dni od daty złożenia wniosku i jest ważne bezterminowo. Co najmniej na siedem dni przed rozpoczęciem robót należy również zawiadomić organy nadzoru budowlanego o zamiarze rozpoczęcia tych robót w określonym terminie, a roboty można rozpocząć, jeżeli organ ten nie wniesie sprzeciwu. Należy jednak pamiętać, że budowę należy rozpocząć w terminie nie dłuższym niż 3 lata od daty wydania decyzji ze względu na możliwość jej wygaśnięcia.

KOLEKCJA 2013

17


ABC INWESTORA

PREZENTACJA PROJEKTU Czyli jak czytać informacje o projekcie? Projekty przedstawiono, w kolejności odpowiadającej typom budynków (parterowe, parterowe z poddaszem użytkowym, piętrowe). DZIAŁKA Przedstawiona na karcie katalogowej ilustracja pozwala sprawdzić czy oglądany przez Ciebie projekt zmieści się na Twojej działce. Poza minimalnymi wymiarami działki oraz odległością od granicy oznaczono kierunek północny, tym samym zawarto informacje o sugerowanym położeniu budynku względem stron świata. Decydując się na wybrany projekt należy zwrócić uwagę na odpowiednie położenie domu na działce, tak by wewnętrzny układ pomieszczeń był prawidłowo zorientowany wzgęlem stron świata, dojazd był od strony północnej, a ogród od południa. Należy pamiętać, że załączona ilustracja przedstawia działkę o minimalnych wymiarach oraz optymalnym położeniu względem stron świata. W rzeczywistości może okazać się, że posiadana działką różni się od tej prezentowanej na karcie projektu. Inna orientacja względem stron świata nie koniecznie musi wykluczać możliwość realizacji wybranego projektu. Wszystkie projekty zostały przygotowane w dwóch wersjach - podstawowej i lustrzanej. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie każdego projektu do konkretnej sytuacji. W przypadku wątpliwości odnośnie wyboru projektu względem wielkości posiadanej działki oraz jej orientacji, oferujemy bezpłatną pomoc w tym zakresie, jak również przy sprawdzeniu zgodności projektu z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkami Zabudowy.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA

Minimalne wymiary działki

Kubatura budynku

To minimalne wymiary, które powinna posiadać działka budowlana aby posadowić na niej budynek w odpowiednich odległościach od granicy działki: -4 m w przypadku ścian z otworami okiennymi -3 m w przypadku ścian bez otworów okiennych

Kubatura budynku jest iloczynem powierzchni całkowitej, mierzonej po zewnętrznym obrysie przegród zewnętrznych i wysokości kondygnacji brutto.

Powierzchnia użytkowa Powierzchnię użytkową w naszych projektach obliczamy zgodnie z obowiązującą Polską Normą PN-ISO 9836:1997. Powierzchnię pomieszczeń ze skośnym sufitem o wysokości równej 1,90 m i więcej w całości zaliczamy do pow. użytkowej. Część poddasza o wysokości poniżej 1,90 m nie jest wliczana do powierzchni użytkowej.

Powierzchnia zabudowy Przez powierzchnię zabudowy rozumie się powierzchnię terenu zajętą przez budynek w stanie wykończonym. Powierzchnia zabudowy jest wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu.

ELEWACJE BUDYNKU Rysunki elewacji budynku określają wielkość i położenie otworów (drzwi, okien itp.), wysokość budynku i jego poziomów oraz rodzaj zastosowanych materiałów wykończeniowych.

18 KOLEKCJA 2013

W projektach zastosowano popularne i sprawdzone technologie budowlane. Projekt konstrukcyjny sporządzono z myślą o redukowaniu kosztów materiałów oraz wykonawstwa przy jednoczesnej gwarancji solidności i trwałości projektowanego budynku.

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY Wysokość kalenicy Jest to odległość mierzona od poziomu terenu do najwyżej położonego punktu dachu (zwieńczenia przecinających się połaci dachowych).

Kąt nachylenia dachu Jest to wartość kąta liczona od płaszczyzny poziomej podstawy dachu do płaszczyzny skośnej wyznaczonej przez połać dachową. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy wyznacza zakres dopuszczalnych wartości kąta nachylenia dachu.

Powierzchnia podłóg Jest to suma powierzchni wszystkich kondygnacji liczonych po obrysie podłóg bez względu na wysokość pomieszczeń.

Koszt budowy określono w kwotach netto i rozbito na koszt wykonania budynku w stanie surowym zamkniętym (z oknami i dachem), koszt związany z wykonaniem instalacji wewnętrznych oraz koszt robót wykończeniowych. Koszt ogólny odpowiada kwocie potrzebnej do realizacji budynku w stanie deweloperskim.

KOD QR Kod QR (Quick Response) to wynaleziony przez Japończyków dwuwymiarowy, kwadratowy kod kreskowy. Skorzystanie z niego jest niezwykle proste. Wystarczy mieć przy sobie smartfon lub tablet wraz z odpowiednią aplikacją. Po zeskanowaniu wybranego kodu można przenieść się do pełnej prezentacji projektu znajdującej się na www.domea.pl.


ABC INWESTORA

?

WIZUALIZACJE W górnej części karty katalogowej przedstawiono wizualizacje budynku. Każda karta projektu zawiera dwa ujęcia domu, by pokazać elewacje w jak najszerszym zakresie. Jedno ukazuje front wraz ze strefą wejściową do budynku (oraz podjazd w przypadku domu z garażem). Drugie skierowane na stronę ogrodową budynku, przedstawia wyjście ze strefy dziennej na zlokalizowany najczęściej z południowej strony taras otwierający się na ogród. Wizualizacje są jednocześnie propozycją rozwiązań materiałowowykończeniowych elewacji budynku. Inwestor, który dokonał wyboru danego projektu domu, w zależności od własnych upodobań może dokonać zmian w wyglądzie elewacji, na co pracownia Domea wyraża bezpłatną zgodę.

RZUTY Na każdej karcie projektu przedstawiono rzuty kondygnacji, na których można zobaczyć układ wewnętrzny pomieszczeń oraz proponowaną aranżację mebli, zabudów oraz wyposażania. Kolorem czerwonym zaznaczono powierzchnie użytkową poszczególnych pomieszczeń.

Taras

Kuchenka

Rozmiar oraz lokalizacja tarasów jest dowolna i w dużej mierze zależy od preferencji inwestora oraz wymiarów działki

Okna tarasowe / Portfenetry Oznaczono tym samym symbolem co okna lecz z uwzględnieniem kierunku otwarcia

Zmywarka

Szafa / Przechowywanie Okna

Lodówka 13,14m² 6,39m²

Drzwi

Kominek 22,83m²

4,04m²

Kocioł gazowy 2,32m²

11,94m²

Powierzchnia użytkowa Kolorem czerwonym zaznaczono wartość odpowiadającą powierzchni użytkowej danego pomieszczenia

3,18m² 11,08m²

3,00m²

10,65m²

Zasobnik

Zlew Pralka

Okapy Linią przerywaną zaznaczono okapy wystające po zewnętrznym obrysie budynku

Schody / Stopnie Strzałka wskazuje kierunek wchodzenia

rzut parteru

Wszystkie projekty są dostępne również w wersjach lustrzanych. Więcej informacji o projektach na www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

19


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

20 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

21 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


SPIS TREŚCI KOLEKCJA DOMÓW 2013 Poniżej przedstawiono listę projektów prezentowanych w niniejszym wydawnictwie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracowni DOMEA.

DOMY PARTEROWE

s.30 Kalmar

24 26 28 30 32

Kiel Narvik Wismar Kalmar Velsen

88m 2 107m 2 110 m 2 139 m 2 150 m 2

34

Bilbao

161 m 2

DOMY Z PODDASZEM UŻYTKOWYM

s. 58 Skagen

s. 68 Vigo

38

Kotka

40 42 44 46 48 50 52 54 56 58 60 62 64

Brest Ystad Pori Milford Kolding Vaasa Arhus Nyborg Hanko Skagen Malaga Odense Bergen

DOMY PIĘTROWE 68 70

22 KOLEKCJA 2013

85 m 2 105 m 2 116 m 2 121 m 2 133 m 2 132 m 2 140 m 2 139 m 2 144 m 2 150 m 2 153 m 2 171 m 2 181 m 2 196 m 2

WIĘCEJ PROJEKTÓW ZNAJDZIESZ NA www.domea.pl

Vigo Kavela

162 m 2 146 m 2


DOMY PARTEROWE

24-35

KOLEKCJA 2013

23


KIEL

88,57m2 KIEL to funkcjonalny, parterowy dom jednorodzinny o niewielkiej powierzchni 88,57m2 zaprojektowany z myślą o 4 osobowej rodzinie. Chcąc zredukować koszty realizacji budynku w programie nie przewidziano garażu, który w razie potrzeby można doprojektować. W strefie dziennej budynku zlokalizowano salon z jadalnią o pow.22,83m2 oraz aneks kuchenny. W bliskim sąsiedztwie znajduje się niewielka toaleta gościnna. Dzięki oddzieleniu strefy nocnej od strefy dziennej zapewniono komfort wszystkim domownikom bez względu na porę dnia. Strefa nocna składa się z dużej, wygodnej sypialni rodziców, dwóch mniejszych sypialni dziecięcych oraz łazienki. Kiel to budynek tani i szybki w budowie , który dzięki nowoczesnej stylizacji i wykończeniu elewacji z pewnością wyróżni się na tle otoczenia.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA

min. wymiary działki: 19,81m x 18,20 m

ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm, styropian o gr. 18cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji deska elewacyjna stropy: drewniany dolny pas wiązarów dachowych dach: drewniany z wiązarów dachowych pokryty dachówką ceramiczną lub cementową

powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

88,57m2 113,78m2 547,33m2 6,83m 28o 198,50m2

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem:

189 000 zł

Stan surowy zamknięty: 121 000 Instalacje wewnętrzne: 30 000 Roboty wykończeniowe: 38 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

24 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


13,14m² 6,39m² 22,83m² 4,04m² 2,32m²

11,94m²

3,18m² 11,08m²

3,00m²

10,65m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

25


NARVIK

107,62m2+35,64m2 (garaż) NARVIK to propozycja parterowego domu inspirowanego skandynawską architekturą. Budynek został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających klientach szukających ponadprzeciętnych rozwiązań i nietypowej stylistyki. Na jednej kondygnacji o łącznej powierzchni 104,10m2 (bez garażu i kotłowni) wyodrębniono przestrzeń pozwalającą na swobodne funkcjonowanie 4-5 osobowej rodziny. Dwustanowiskowy garaż będący odrębną bryłą związany jest z główną częścią budynku konstrukcją dachu. Bryła domu zwróci uwagę piękną minimalistyczną elewacją wykonaną w cegle klinkierowej oraz doskonale wkomponowanym kominem wykończonym tą samą cegłą, znajdującym się na zewnątrz budynku.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 25,24m x 24,24 m po adaptacji*: 24,24m x 24,24 m *uwzględniającej likwidację okien w garażu, lub ich zamianę na luksfery powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

107,62m2 138,41m2 932,84m2 6,47m 35o 240m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz trójwarstwowe z bloczków silikatowych o gr.18cm , wełny mineralnej i cegły klinkierowej elewacja: cegła klinkierowa, laminat HPL w kolorze drewna stropy: drewniany dolny pas wiązarów dachowych i żelbetowy dach: drewniany z wiązarów dachowych pokryty blachą na rąbek

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 372 000 zł Stan surowy zamknięty: 121 000 Instalacje wewnętrzne: 30 000 Roboty wykończeniowe: 38 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

26 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


31,53m²

2,86m²

8,55m² 5,20m²

35,64m² 2,46m²

10,87m² 3,50m²

5,73m²

8,02m²

10,58m²

3,72m²

12,78m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

27


WISMAR

110,61m2+19,57m2 (garaż) WISMAR to niewielki dom parterowy o pow. użytkowej 130,13m2 (łącznie z garażem i kotłownią), przykryty dachem kopertowym o wiązarowej konstrukcji. Centralnie umieszczona strefa dzienna budynku oraz zdecydowanie wydzielona strefa nocna zapewnią komfort użytkowania bez względu na porę dnia. W budynku zaprojektowano salon z kominkiem połączony z jadalnią i aneksem kuchennym, łazienkę oraz pralnię. Strefa nocna to trzy sypialnie, w tym jedna z łazienką. Kotłownię umiejscowiono za garażem znajdującym się w bryle budynku. Elewacje budynku wykończono płytką z kamienia naturalnego oraz drewnem elewacyjnym. Dzięki temu budynek z zewnątrz prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 24,16m x 18,92m po adaptacji*: 24,16m x 17,92m *uwzględniającej likwidację okien w garażu, lub ich zamianę na luksfery powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

110,61m2 163,03m2 801,31m2 6,80m 28o 251,50m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 14cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji deska elewacyjna, płytka kamienna stropy: drewniany dolny pas wiązarów dachowych dach: drewniany z wiązarów dachowych pokryty dachówką płaską

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 300 000 zł Stan surowy zamknięty: 192 000 Instalacje wewnętrzne: 39 000 Roboty wykończeniowe: 69 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

28 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


24,92m²

6,41m²

13,92m² 10,47m² 4,52m²

11,26m²

4,45m²

11,72m² 10,65m²

6,59m²

5,66m²

19,61m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

29


KALMAR

139,74m2+22,92m2 (garaż) KALMAR to funkcjonalny dom parterowy o nowoczesnym wyglądzie z jednostanowiskowym garażem oraz tarasem od strony południowej. Zaprojektowano go z myślą o 4-5 osobowej rodzinie. Dom podzielono na poszczególne strefy użytkowe: od południa strefę dzienną, od północnego wschodu strefę nocną, od zachodu część gospodarczą. Stefę dzienną stanowi przestronny salon, wydzielona przestrzeń jadalni oraz kuchnia. W strefie nocnej zlokalizowano sypialnię rodziców, dwa pokoje dzieci i łazienkę. Program uzupełniają: osobna toaleta dla gości, kotłownia wraz z pralnią oraz jednostanowiskowy garaż. Nowoczesny charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu na elewacjach materiałów wykończeniowych takich jak: tynk, deska elewacyjna oraz płyta włókno-cementowa.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA

min. wymiary działki: 26,23 x 22,00 m po adaptacji*: 25,23 x 22,00 m

ściany zewn.: z bloczków z betonu komórkowego o gr.24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji deska elewacyjna stropy: gęstożebrowy Teriva 4,0/1, żelbetowy 16cm dach: drewniany pokryty dachówką płaską ceramiczną

*uwzględniającej likwidację okien w garażu, lub ich zamianę na luksfery powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

139,74m2 203,60m2 1044,10m2 6,44m 20o 240+30m2

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem:

375 000 zł

Stan surowy zamknięty: 216 000 Instalacje wewnętrzne: 50 000 Roboty wykończeniowe: 109 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

30 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


21,82m²

10,60m²

18,29m²

11,97m²

22,92m²

4,25m² 7,66m²

7,87m²

5,86m²

9,71m²

4,47m² 20,11m²

17,13m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

31


VELSEN

150,87m2+19,86m2 (garaż) VELSEN to parterowy dom jednorodzinny z dachem kopertowym dla osób doceniających walory użytkowe budynków jednokondygnacyjnych. Dom podzielono na strefy użytkowe, co pozwala na wygodne funkcjonowanie wszystkich członków rodziny bez względu na porę dnia. Sercem części dziennej budynku jest imponujący salon połączony z jadalnią i aneksem kuchennym o powierzchni użytkowej przekraczającej 50m2. Dom otwiera się na ogród od strony południowo zachodniej. Dzięki temu nawet w godzinach popołudniowych istnieje możliwość wypoczywania na słońcu. Część nocna, której korytarz doświetlono tunelowymi świetlikami dachowymi, to trzy sypialnie oraz wspólna łazienka. Garaż, za którym znajduje się kotłownia usytuowany jest z przodu budynku. Najwyższej jakości materiały elewacyjne nadają budynkowi indywidualnego charakteru.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 24,60m x 26,72m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

150,87m2 209,63m2 976,42m2 6,21m 28o 353,00m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji deska elewacyjna stropy: drewniany dolny pas wiązarów dachowych dach: drewniany z wiązarów dachowych pokryty płaską dachówką ceramiczną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 340 000 zł Stan surowy zamknięty: 212 000 Instalacje wewnętrzne: 50 000 Roboty wykończeniowe: 78 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

32 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


15,22m² 16,93m²

8,08m²

38,87m²

17,25m² 4,83m²

4,35m²

18,09m²

19,86m²

5,99m²

12,30m²

8,96m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

33


BILBAO

161,34m2+21,4m2 (garaż) BILBAO to propozycja dla osób ceniących wyjątkową architekturę i nowoczesność. Na jednej kondygnacji budynku zaprojektowano przestrzeń pozwalająca na swobodne funkcjonowanie nawet 5 osobowej rodziny. W budynku znajdują się dwie sypialnie dziecięce z centralnie umieszczoną pomiędzy nimi łazienką, sypialnia rodziców z garderobą i łazienką, przestronny salon połączony z jadalnią i kuchnią, toaleta gościnna, garderoba, wiatrołap oraz garaż i kotłownia. Za sprawą dużych przeszkleń okiennych typu portfenetr znajdujących się w jadalni i salonie budynek jest doskonale doświetlony. W centralnym miejscu części dziennej przewidziano nowoczesny, wolnostojący piec na drewno, który z pewnością ogrzeje wnętrze w chłodne jesienne wieczory. Dom idealnie wkomponowuje się zarówno w miejską jak i podmiejską architekturę.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 27,00m x 22,60m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

161,34m2 228,40m2 1006,50m2 4,25m 5o 250,12m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk, deska elewacyjna, płyty włóknowo-cementowe stropy: żelbetowy monolityczny 15cm dach: pokryty papą termozgrzewalną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 401 000 zł Stan surowy zamknięty: 245 000 Instalacje wewnętrzne: 53 000 Roboty wykończeniowe: 103 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

34 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


4,24m² 17,19m² 15,13m²

32,03m²

4,49m²

11,20m²

6,35m²

3,76m² 15,03m² 13,46m²

2,52m² 7,70m²

4,59m² 4,52m² 19,28m²

21,40m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

35


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

36 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


DOMY Z PODDASZEM UŻYTKOWYM

38-65

KOLEKCJA 2013

37


KOTKA

85,64m2 KOTKA to nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym o niewielkiej powierzchni 85,64m2. Szerokość elewacji frontowej (7,42m) pozwala na usytuowanie budynku na wąskiej działce o wymiarach 18,32m x 15,42m. Na parterze zaprojektowano salon połączony z jadalnią o pow. 21,57m2, kuchnię, toaletę, kotłownię oraz wiatrołap. Strefę nocną składającą się z trzech sypialni, dwóch toalet i garderoby przewidziano na poddaszu użytkowym. Sypialnia rodziców posiada własną łazienkę i garderobę. Pozostałe dwie sypialnie dziecięce (o pow. ok. 8m2) zlokalizowano od strony ogrodu. Za sprawą niedużej powierzchni użytkowej i mało skomplikowanej konstrukcji Kotka jest budynkiem szybkim i tanim w budowie.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 18,32m x 15,42m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

85,64m2 65,83m2 602,00m2 8,05m 45o 100,80m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian gr. 14cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji deska elewacyjna stropy: żelbetowy 14cm dach: drewniany pokryty blachą na podwójny rąbek stojący

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 206 000 zł Stan surowy zamknięty: 124 000 Instalacje wewnętrzne: 34 000 Roboty wykończeniowe: 48 000

zł zł zł

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl *w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

38 KOLEKCJA 2013


h=1,90m

h=1,90m

21,57m²

7,33m²

7,70m²

3,87m² 11,25m²

7,03m²

3,20m²

2,98m² 2,03m² 4,20m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

9,08m²

2,95m²

tel. +48 730 900 910

2,46m²

rzut poddasza

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

39


BREST

105,44m2 BREST to niewielki dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Na parterze zaprojektowano salon połączony z jadalnią, kuchnię, toaletę, kotłownię oraz wiatrołap. Dom otwiera się na ogród poprzez duże narożnikowe przeszklenia okienne zapewniające doskonałe doświetlenie części dziennej. Strefę nocną przewidziano na poddaszu użytkowym, są to dwie sypialnie dziecięce, sypialnia rodziców oraz wspólna łazienka. Wyjątkowy charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu na elewacji cegły klinkierowej oraz deski elewacyjnej. Dach pokryto blachą układaną na podwójny rąbek stojący w kolorze antracytowym. Brest to budynek, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią proste i funkcjonalne rozwiązania.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 16,37m x 19,07m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

105,54m2 80,59m2 905,18m2 8,57m 42o 114,00m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: ściana trójwarstwowa z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm, wełna mineralna, cegła klinkierowa elewacja: cegła klinkierowa, na fragmentach elewacji deska elewacyjna i tynk stropy: żelbetowy monolityczny 18cm dach: drewniany pokryty blachą na podwójny rąbek stojący

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 306 000 zł Stan surowy zamknięty: 165 000 Instalacje wewnętrzne: 42 000 Roboty wykończeniowe: 99 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

40 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


20,57m² 13,18m²

6,73m² 1,02m²

10,74m²

2,26m²

8,08m²

3,71m² 9,01m²

3,77m² 3,90m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

tel. +48 730 900 910

h=1,90m

8,55m²

h=1,90m

7,18m²

6,84m²

rzut poddasza

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

41


YSTAD

116,43m2+21,44m2 (garaż) YSTAD to funkcjonalny, średniej wielkości dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Na parterze znajduje się duży salon z otwartą jadalnią i kuchnią, gabinet, łazienka, wiatrołap, kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż. Na poddaszu przewidziano sypialnię rodziców z dedykowaną garderobą i łazienką, dwie sypialnie dziecięce oraz łazienkę. Taras znajdujący się nad garażem jest dostępny wyłącznie z sypialni rodziców i stanowi idealne miejsce na wypoczynek. Nowoczesny charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu jasnego tynku, deski elewacyjnej, płyt włókno-cementowych oraz dachu z blachy na podwójny rąbek w kolorze antracytowym. Ystad to dom dla osób ceniących funkcjonalną i minimalistyczną architekturę.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 22,34m x 16,42m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

116,43m2 114,53m2 724,57m2 8,26m 42o 106,00m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji deska elewacyjna stropy: gęstożebrowy Teriva 4,0/1 24cm dach: drewniany pokryty blachą na podwójny rąbek stojący

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 389 000 zł Stan surowy zamknięty: 209 000 Instalacje wewnętrzne: 53 000 Roboty wykończeniowe: 127 000

zł zł zł

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl *w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

42 KOLEKCJA 2013


h=1,90m

3,58m²

8,99m² 11,81m²

8,43m²

8,68m²

19,55m²

9,82m² 4,82m²

27,71m² 9,05m²

7,06m²

4,55m²

3,65m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

21,44m²

5,25m²

3,04m²

h=1,90m

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

43


PORI

121,94m2+19,46m2 (garaż) PORI to funkcjonalny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Budynek zmieści się na działce o niewielkich wymiarach 19,12m x 17,42m. Na parterze budynku znajduje się salon z otwarciem na ogród, kuchnia z widokiem na strefę wejściową oraz toaleta, wiatrołap, garaż i kotłownia. Część nocną przewidziano na poddaszu, gdzie znajduje się sypialnia rodziców z wyodrębnioną łazienką i garderobą, dwie sypialnie dziecięce, łazienka i duża garderoba. Wyjątkowy charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu jasnego tynku, deski elewacyjnej i płaskiej dachówki w kolorze antracytowym. Pori to budynek łatwy i szybki w budowie. Idealnie nadaje się dla współczesnej rodziny.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 19,12m x 17,42m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

121,94m2 100,44m2 579,49m2 8,79m 42o 181,33m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 14cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji deska elewacyjna stropy: żelbetowy monolityczny 16cm dach: drewniany pokryty płaską dachówką ceramiczną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 290 000 zł Stan surowy zamknięty: 184 000 Instalacje wewnętrzne: 44 000 Roboty wykończeniowe: 62 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

44 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


26,67m²

4,52m²

4,28m²

h=1,90m

11,58m²

13,14m² 19,46m² 2,86m²

11,20m² 3,66m²

8,84m²

11,77m² 4,66m² 10,04m²

5,38m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

3,34m²

h=1,90m

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

45


MILFORD

133,56m2+20,3m2 (garaż) MILFORD to nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, zaprojektowany z myślą o cztero-pięcioosobowej rodzinie ceniącej ponadczasowy styl i elegancję. Na parterze przewidziano duży salon, aneks kuchenny połączony z jadalnią, pokój gościnny, łazienkę, pralnię, wiatrołap, kotłownię i jednostanowiskowy garaż. Doskonałe doświetlenie strefy dziennej zapewniają duże przeszklenia okienne od strony ogrodu. Na poddaszu użytkowym prócz sypialni rodziców z własną łazienką i garderobą znajdują się dwie sypialnie dziecięce i łazienka. Nowoczesny charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu na elewacji jasnego tynku oraz deski elewacyjnej. Dom idealnie sprawdzi się zarówno w miejskich jak i podmiejskich lokalizacjach.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 21,47m x 17,62m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

133,56m2 122,50m2 825,29m2 8,64m 42o 200,12m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 14cm elewacja: tynk, deska elewacyjna, płyty włókno-cementowe stropy: żelbetowy monolityczny 18cm dach: drewniany pokryty płaską dachówką ceramiczną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 325 000 zł Stan surowy zamknięty: 198 000 Instalacje wewnętrzne: 47 000 Roboty wykończeniowe: 80 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

46 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


5,89m² h=1,90m

20,52m²

12,18m²

11,31m²

20,11m²

10,11m² 8,10m²

3,00m²

3,84m²

5,66m²

4,58m² 11,22m² 6,36m²

8,66m²

2,44m²

2,53m²

7,38m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

h=1,90m

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

47


KOLDING

132,51m2+19,67m2 (garaż) KOLDING to nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, przykryty dwuspadowym dachem z dwiema lukarnami. Na parterze znajduje się salon z widokiem na ogród a od strony wejściowej zlokalizowano kuchnię i jadalnię. Przewidziano również miejsce na pokój gościnny, łazienkę, wiatrołap oraz jednostanowiskowy garaż i kotłownię. Na poddaszu użytkowym znajduje się sypialnia rodziców z indywidualną garderobą i łazienką oraz dwie sypialnie dziecięce i łazienka. Wyjątkowy charakter budynku uzyskano dzięki zróżnicowanej formie, zastosowaniu jasnego tynku, deski elewacyjnej oraz dachu z blachy na podwójny rąbek w kolorze antracytowym. Kolding to dom dla osób ceniących tradycyjną formę, funkcjonalny układ i nowoczesne wykończenie budynku.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 23,95m x 16,62m po adaptacji*: 22,95m x 16,62m *uwzględniającej likwidację okien w garażu, lub ich zamianę na luksfery powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

132,51m2 122,49m2 1060,60m2 8,81m 45o 191,00m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 14cm elewacja: tynk, na fragmentach deska elewacyjna stropy: żelbetowy monolityczny 16cm dach: drewniany pokryty blachą na podwójny rąbek stojący

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 360 000 zł Stan surowy zamknięty: 236 000 Instalacje wewnętrzne: 53 000 Roboty wykończeniowe: 71 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

48 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


h=1,90m

4,02m²

2,84m² 10,25m²

5,44m²

9,39m²

6,98m²

12,40m² 33,31m² 3,35m²

11,57m² 5,14m²

8,82m²

7,93m²

19,67m²

h=1,90m

rzut parteru

DOMEA projekty domów

11,10m²

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

49


VAASA

140,46m2+21,4m2 (garaż) VAASA to nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym przykryty dachem kopertowym. Przeznaczony jest dla cztero- pięcioosobowej rodziny. Na parterze budynku znajduje się pokój dzienny z jadalnią, kuchnia z widokiem na wejście, pokój gościnny idealnie nadający się na domowy gabinet, łazienka, garaż i kotłownia. Klatka schodowa, pod którą znajduje się pomieszczenie gospodarcze, prowadzi na poddasze. Na drugiej kondygnacji znajduje się sypialnia rodziców z przynależącą garderobą i łazienką, dwie sypialnie dziecięce i łazienka. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe elewacji budynku podkreślają jego nowoczesny i ponadczasowy charakter. Vaasa to budynek, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią proste i funkcjonalne rozwiązania.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 23,69m x 17,52m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

140,46m2 138,37m2 770,88m2 7,92m 33o 273,00m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 14cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji deska elewacyjna stropy: żelbetowy monolityczny 16cm dach: drewniany pokryty płaską dachówką ceramiczną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 362 000 zł Stan surowy zamknięty: 231 000 Instalacje wewnętrzne: 54 000 Roboty wykończeniowe: 77 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

50 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


14,99m² h=1,90m

21,40m² 4,33m²

12,84m²

10,86m²

29,62m² 9,18m²

8,44m²

4,29m² 5,59m²

3,27m²

4,03m²

h=1,90m

4,43m²

10,10m²

8,28m² 1,36m²

9,26m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

51


ARHUS

139,96m2+19,52m2 (garaż) ARHUS to nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany z myślą o wąskiej działce. Charakter budynku pozwala na jego realizację w wersji bez garażu. Na parterze przewidziano przestronny salon z centralnie umieszczonym kominkiem, jadalnię, kuchnię, gabinet , łazienkę, wiatrołap i kotłownię. Doskonale doświetlona dzięki oknom kolankowym klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie znajduje się garderoba, łazienka oraz trzy sypialnie, w tym jedna z indywidualną garderobą i łazienką. Nowoczesny charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu na elewacji jasnego tynku, deski elewacyjnej, płyt cementowo-włóknowych oraz dachu pokrytego dachówką płaską w kolorze antracytowym.Arhus to funkcjonalny budynek dla osób ceniących funkcjonalizm i oryginalność.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 15,42m x 30,96m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

139,96m2 102,76m2 895,76m2 8,39m 45o 192m2+38m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 14cm elewacja: tynk, deska elewacyjna, płyta włókno-cementowa stropy: żelbetowy monolityczny 18cm dach: drewniany pokryty płaską dachówką ceramiczną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 339 000 zł Stan surowy zamknięty: 216 000 Instalacje wewnętrzne: 50 000 Roboty wykończeniowe: 73 000

zł zł zł

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl *w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

52 KOLEKCJA 2013


3,80m²

3,38m²

3,82m²

17,20m²

19,52m²

22,42m² 10,76m² 9,34m²

11,38m²

rzut parteru

h=1,90m

2,96m²

9,03m²

11,17m²

9,51m²

10,03m²

4,75m²

4,36m²

5,82m² h=1,90m

rzut poddasza

DOMEA projekty domów

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

53


NYBORG

144,57m2+20,86m2 (garaż) NYBORG to wyjątkowy i niepowtarzalny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany z myślą o cztero- pięcioosobowej rodzinie. Na parterze znajduje się pokój dzienny, którego doskonałe doświetlenie zapewnia szklana fasada ściany szczytowej. Uczucie przestrzeni potęguje otwarcie nad salonem sięgające samej kalenicy. Przewidziano również miejsce na kuchnię, jadalnię, pokój gościnny idealnie nadający się na domowy gabinet, łazienkę, garaż i kotłownię. Na poddaszu użytkowym przewidziano trzy sypialnie, w tym jedną z łazienką i garderobą oraz łazienkę. Nad częścią salonu istnieje możliwość zaprojektowania antresoli. Bryła domu zwróci uwagę piękną elewacją wykonaną z jasnego tynku i płytami z piaskowca oraz doskonale wkomponowanym kominem wykończonym tą samą okładzina, znajdującym się na zewnątrz budynku.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 21,56m x 22,06m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

144,57m2 143,18m2 844,61m2 8,17m 45o 205m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk, okładzina z piaskowca stropy: gęstożebrowy Teriva 4,0/1 dach: drewniany pokryty blachą na podwójny rąbek stojący

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 432 000 zł Stan surowy zamknięty: 281 000 Instalacje wewnętrzne: 59 000 Roboty wykończeniowe: 92 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

54 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


37,55m²

PUSTKA NAD SALONEM

h=1,90m

11,90m²

1,18m²

8,34m²

12,80m²

13,03m² 4,39m² 20,76m²

h=1,90m

5,84m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

16,21m²

10,36m²

3,90m²

2,49m²

4,02m²

10,23m² h=1,90m

2,30m²

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

55


HANKO

150,81m2+23,1m2 (garaż) HANKO to nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany z myślą o cztero-pięcioosobowej rodzinie. Na parterze budynku znajduje się przestronny salon połączony z jadalnią, aneks kuchenny, wiatrołap, gabinet i łazienka. Kotłownię umiejscowiono za jednostanowiskowym garażem. Cześć sypialnianą przewidziano na poddaszu użytkowym. Sypialnia rodziców posiada indywidualną łazienkę i niewielką garderobę. Pozostałą przestrzeń stanowią dwie sypialnie dziecięce, garderoba i łazienka. Hanko jest budynkiem szybkim i tanim w budowie. Nowoczesny charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu na elewacji jasnego tynku, deski elewacyjnej oraz dachu pokrytego dachówka płaska w kolorze antracytowym.Hanko to idealny dom dla osób ceniących ponadczasową estetykę i funkcjonalność.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 21,20m x 19,67m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

150,81m2 130,91m2 855,19m2 8,37m 38o 159m2+12m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji deska elewacyjna stropy: gęstożebrowy Teriva 4,0/1 dach: drewniany pokryty dachówką płaską ceramiczną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 370 000 zł Stan surowy zamknięty: 229 000 Instalacje wewnętrzne: 61 000 Roboty wykończeniowe: 80 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

56 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


12,05m²

25,11m²

h=1,90m

7,30m²

8,47m²

18,00m²

23,10m²

14,88m²

10,59m²

13,59m²

4,22m²

10,22m²

4,18m²

4,67m²

11,93m² h=1,90m

5,59m²

rzut poddasza

rzut parteru

DOMEA projekty domów

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

57


SKAGEN

153,66m2+19,67m2 (garaż) SKAGEN to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym zaprojektowany z myślą o cztero- pięcioosobowej rodzinie, przykryty czterospadowym dachem z trzema lukarnami. Na parterze budynku znajduje się pokój dzienny, jadalnia, kuchnia, pokój gościnny, łazienka i wiatrołap. W budynku zaprojektowano także jednostanowiskowy garaż i kotłownię. Cześć sypialnianą przewidziano na poddaszu użytkowym, są to dwa pokoje dziecięce, łazienka oraz sypialnia rodziców z własną łazienką. Nowoczesny charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu jasnego tynku, płytki klinkierowej i dachówki płaskiej w kolorze antracytowym. Skagen to dom dla osób ceniących tradycyjną formę, funkcjonalny układ i nowoczesne wykończenie budynku.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 18,72m x 21,12m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

153,66m2 152,77m2 825,29m2 9,04m 40o 282m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 14cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji płytka klinkierowa stropy: gęstożebrowy Teriva 4,0/1 dach: drewniany pokryty płaską dachówką ceramiczną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 332 000 zł Stan surowy zamknięty: 227 000 Instalacje wewnętrzne: 43 000 Roboty wykończeniowe: 62 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

58 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


h=1,90m

36,04m²

13,88m²

13,89m²

8,29m²

5,92m²

10,61m²

13,75m²

6,65m²

19,67m²

6,66m²

5,69m²

10,26m²

17,83m²

4,91m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

h=1,90m

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

59


MALAGA

171,46m2+37,93m2 (garaż) MALAGA to tradycyjny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, zaprojektowany z myślą o cztero- pięcioosobowej rodzinie. Na parterze budynku przewidziano duży pokój dzienny, jadalnię i kuchnię, pokój gościnny, łazienkę i wiatrołap. Z przodu budynku umiejscowiono dwustanowiskowy garaż, a za nim kotłownię z bezpośrednim wyjściem na ogród. Na poddaszu użytkowym przewidziano trzy sypialnie, w tym jedną z łazienką i garderobą, łazienkę oraz strych. Wyjątkowy charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu płytki klinkierowej, jasnego tynku i dachówki ceramicznej w kolorze antracytowym. Malaga to dom dla osób ceniących tradycyjną formę, funkcjonalny układ i nowoczesne wykończenie budynku.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 22,40m x 25,21m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

171,46m2 183,92m2 1037,19m2 8,68m 38o 337,00m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk, na fragmentach elewacji płytka klinkierowa stropy: żelbetowy monolityczny 20cm dach: drewniany pokryty dachówką ceramiczną esówką

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 461 000 zł Stan surowy zamknięty: 295 000 Instalacje wewnętrzne: 66 000 Roboty wykończeniowe: 100 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

60 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


h=1,90m

h=1,90m

11,97m²

15,00m²

34,47m²

10,01m²

5,38m²

11,56m²

12,27m²

h=1,90m

1,35m² 13,77m²

9,57m² 5,97m²

13,03m²

3,44m²

12,84m² 1,90m² 37,93m²

8,92m² 16,00m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

61


ODENSE

181,64m2+22,83m2 (garaż) ODENSE to tradycyjny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, przykryty dwuspadowym dachem, przeznaczony dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Na parterze budynku znajduje się przestronny salon połączony z jadalnią, kuchnia, gabinet i łazienka. Kotłownię umiejscowiono za garażem. Na poddaszu użytkowym przewidziano sypialnię rodziców z łazienką oraz dwie sypialnie i łazienkę. Na półpiętrze znajduje się wejście do pomieszczenia nad garażem, które może zostać adaptowane na pracownię lub pokój rekreacyjny. Wyjątkowy charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu strukturalnego tynku, drewnianych okiennic i dachówki karpiówki w kolorze czerwieni naturalnej. Odense to budynek, który przypadnie do gustu osobą ceniącym sobie tradycyjną formę i funkcjonalizm.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 21,50m x 20,99m powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

181,64m2 138,00m2 946,44m2 8,52m 38o 240m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk strukturalny, okiennice stropy: gęstożebrowy Teriva 4,0/1 dach: drewniany pokryty dachówką ceramiczną karpiówką

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 413 000 zł Stan surowy zamknięty: 262 000 Instalacje wewnętrzne: 60 000 Roboty wykończeniowe: 91 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

62 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


14,47m²

24,78m²

h=1,90m

4,81m²

8,75m²

4,75m² 11,05m² 11,73m²

9,34m²

13,80m²

26,25m²

4,05m² 9,41m²

9,49m²

6,71m²

22,83m²

17,60m² h=1,90m

4,58m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

63


BERGEN

196,98m2+24,55m2 (garaż) BERGEN to jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym, przeznaczony dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Na parterze znajduje się duży salon z jadalnią, kuchnia, łazienka, gabinet oraz wiatrołap. Doskonałe doświetlenie części dziennej zapewniają duże przeszklenia okienne salonu i jadalni. Na poddaszu użytkowym przewidziano dwie sypialnie dziecięce, łazienkę, wspólną garderobę oraz sypialnię rodziców z dedykowaną jej garderobą i łazienką . Na półpiętrze znajduje się pomieszczenie nad garażem, które może zostać adaptowane na pracownię lub pokój rekreacyjny. Nowoczesny charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu jasnego tynku, deski elewacyjnej, szklanych balustrad i dachówki ceramicznej w kolorze antracytowym.Bergen to budynek dla osób ceniących sobie tradycyjną formę w nowoczesnej stylistyce.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 22,46m x 21,10m po adaptacji*: 21,46m x 21,10m *uwzględniającej likwidację okien w garażu, lub ich zamianę na luksfery powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

196,98m2 150,63m2 1126,80m2 8,54m 40o 266,70m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk, na fragmentach deska elewacyjna stropy: żelbetowy monolityczny 18cm dach: drewniany pokryty płaską dachówką ceramiczną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 461 000 zł Stan surowy zamknięty: 271 000 Instalacje wewnętrzne: 66 000 Roboty wykończeniowe: 124 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

64 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


h=1,90m h=1,90m

17,92m²

7,39m²

11,17m² h=1,90m

25,20m² 4,98m²

4,43m²

6,68m²

30,08m² 7,69m²

24,55m²

4,86m² 11,44m²

11,21m²

h=1,90m

15,03m²

5,15m²

11,32m²

11,88m²

5,15m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

65


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

66 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


DOMY PIĘTROWE

68-71

KOLEKCJA 2013

67


VIGO

162,87m2+21,35m2 (garaż) VIGO to dwukondygnacyjny dom jednorodzinny o charakterze rezydencji, zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny. Na parterze budynku znajduje się duży salon z jadalnią i aneksem kuchennym, pralnia, toaleta, gabinet i wiatrołap. Duże przeszklenia okienne w salonie bardzo dobrze doświetlają wnętrze budynku. Na piętrze przewidziano dwie sypialnie dziecięce, łazienkę oraz sypialnię rodziców z garderobą i łazienką. Nad garażem zaprojektowano taras dachowy dostępny dla wszystkich domowników. Nowoczesny charakter budynku uzyskano dzięki zastosowaniu jasnego tynku, deski elewacyjnej i płyt włókno-cementowych. Dach pokryto płaską dachówką ceramiczną, która dodaje budynkowi reprezentatywnego charakteru i nowoczesności. Dom idealnie sprawdzi się zarówno w miejskich jak i podmiejskich lokalizacjach.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 22,29m x 22,75m po adaptacji*: 21,29m x 22,75m *uwzględniającej likwidację okien w garażu, lub ich zamianę na luksfery powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

162,87m2 152,58m2 905,18m2 8,47m 22o 150,14m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 18cm elewacja: tynk, deska elewacyjna, płyty włókno-cementowe stropy: żelbetowy monolityczny 18cm dach: drewniany pokryty płaską dachówką ceramiczną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 440 000 zł Stan surowy zamknięty: 256 000 Instalacje wewnętrzne: 56 000 Roboty wykończeniowe: 128 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

68 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


2,95m² 11,60m²

27,00m²

10,95m² 3,34m² 20,74m²

4,42m²

9,32m²

36,21m²

14,90m²

6,02m²

12,09m² 5,08m²

21,35m²

11,98m² 4,41m²

5,38m²

10,23m² 4,41m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

69


KAVELA

146,53m2+41,27m2 (garaż) KAVELA to modernistyczna villa o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń, przeznaczona dla czteroosobowej rodziny. Budynek posiada dwie pełne kondygnacje zwieńczone płaskim stropodachem. Na parterze budynku przewidziano pokój dzienny otwarty na ogród, jadalnię, kuchnię, toaletę, wiatrołap oraz dwustanowiskowy garaż i kotłownię. Doskonałe doświetlenie części dziennej zapewniają duże przeszklenia okienne. Ażurowa klatka schodowa prowadzi na piętro, gdzie znajdują się dwie sypialnie dziecięce, łazienka oraz sypialnia rodziców z indywidualną łazienką i garderobą. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe elewacji budynku podkreślają jego nowoczesny i ponadczasowy styl. Wyjątkowy charakter uzyskano dzięki zastosowaniu deski elewacyjnej na ścianach garażu. Kavela to dom dla osób ceniących sobie prostotę, funkcjonalizm i oryginalność.

PODSTAWOWE PARAMETRY BUDYNKU min. wymiary działki: 20,22m x 23,75m po adaptacji*: 19,22m x 23,75m *uwzględniającej likwidację okien w garażu, lub ich zamianę na luksfery powierzchnia użytkowa: powierzchnia zabudowy: kubatura: wysokość kalenicy: kąt nachylenia dachu: powierzchnia dachu:

146,53m2 146,66m2 945,21m2 6,94m 5o 118,00m2

TECHNOLOGIA I KONSTRUKCJA ściany: z bloczków z betonu komórkowego o gr. 24cm oraz styropian 14cm elewacja: tynk, deska elewacyjna stropy: żelbetowy monolityczny 12cm dach: płaski pokryty papą termozgrzewalną

SZACUNKOWY KOSZT BUDOWY* (netto) Koszty ogółem: 463 000 zł Stan surowy zamknięty: 282 000 Instalacje wewnętrzne: 61 000 Roboty wykończeniowe: 120 000

zł zł zł

*w stanie deweloperskim i zleceniu firmie wykonawczej

70 KOLEKCJA 2013

WIĘCEJ O PROJEKCIE NA

www.domea.pl


5,85m² 12,85m² 29,64m²

11,28m²

9,90m²

11,85m²

9,77m²

6,43m²

5,12m²

5,14m²

41,27m²

11,10m²

6,43m²

6,21m²

5,19m² 6,74m²

rzut parteru

DOMEA projekty domów

14,08m²

rzut poddasza

tel. +48 730 900 910

e-mail kontakt@domea.pl

www.domea.pl

KOLEKCJA 2013

71


72 KOLEKCJA 2013


ARCHITEKTURA GDYNI MIASTA Z MORZA I MARZEŃ...

Gdynia jest miejscem szczególnie inspirującym dla współczesnych projektantów. Niesamowicie szybki rozwój miasta budowanego jako polskie marzenie i „okno na świat” na początku XX wieku, w ramach bardzo ambitnego planu gospodarczego Eugeniusza Kwiatkowskiego pozwolił na ukształtowanie spójnego, modernistycznego Śródmieścia. Gdynia szybko stała się symbolem „białej architektury” i „słonecznego miasta”. Tym samym powstało coś wyjątkowego zarówno w swojej złożoności jako struktura miejska, jak również w przypadku pojedynczych realizacji architektonicznych.

KOLEKCJA 2013

73


74 KOLEKCJA 2013


W

Gdyni, w krótkim czasie pojawiły się całe pierzeje Śródmiejskiej, nowoczesnej zabudowy z licznymi przykładami kubizujących kamienic, z budynkami nawiązującymi do architektury okrętowej o opływowych kształtach, które na dobre wpisały się w krajobraz miasta. Na obrzeżach tej nowej tkanki miejskiej powstały realizacje mieszkalne, willowe, w głównej zaś mierze wspaniałe przykłady nowoczesnej zabudowy portowej, industrialnej, nigdzie dotąd w Polsce niespotykanej.

W

tym oto mieście, zrodził się również pomysł założenia pracowni architektonicznej projektującej niebanalną, ponadczasową architekturę dostępną dla wszytskich oraz mogąca być własnością każdego z nas. Domea to projekt czerpiący z doświadczeń historii polskiego modernizmu i świeżości młodych, kreatywnych projektantów działających w myśl najnowszych standardów, z zachowaniem witruwiańskich zasad architektury, czyli: trwałości, użyteczności i piękna. Wierzymy, że tak jak w przypadku Gdyni, która szybko odniosła swój sukces, Ty również odniesiesz sukces budując dom wybrany z naszej oferty.

www.domea.pl ARCHITEKTURA Z GDYNI

KOLEKCJA 2013

75


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

76 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


PARTNERZY DOMEA Jak zostać partnerem?

Jeżeli jesteś architektem, lub prowadzisz własne biuro projektowe i jesteś zainteresowany podjęciem współpracy w zakresie sprzedaży i adaptacji naszych projektów zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@domea.pl Warunkiem podjęcia współpracy jest ugruntowana pozycja w branży architektonicznej lub budowlanej na lokalnym rynku . Oferujemy wyjątkowo atrakcyjne warunki współpracy!

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji i podejmij współpracę z profesjonalną pracownią. Przekonaj się jak wiele możesz zyskać!

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY! KOLEKCJA 2013

77


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

78 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

79 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt


STRONA REKLAMOWA Przeznaczenie - reklama graficzna

PROPONOWANE MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ format : 230x297mm

strona reklamowa nr:

80 dostępność:

w sprawie sprawdzenia dostępności prosimy o kontakt

Domea Projekty Domów 2013  

Katalog projektów gotowych domów jednorodzinnych pracowani Domea

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you