DNA21

Page 1

#1 ZDARMA

životně důležitýDNA21 DNA Tvoje genetická informace. Kód života. 21 21.století

DNA tvého stylu
AŽ DO DNA DNA určuje Tvůj život. DNA21 určuje Tvůj styl ve 21. století. DNA neovlivníš. DNA21 ovlivňuje Tebe. Ale zase nevěř všemu.

#1

léto 2009 zdarma

Vydavatel: Kateřina Quirenzová

Speciální poděkování: kreativní studio LOOSERS Prague

Art Director: Patrik Svoboda

loosers-prague.com

visualperfect.cz Inzerce: David Fořt

Obálka: Oleg Dou douart.ru

david@dna21.cz Kontakt: Spolupracovníci:

DNA21 Vinohradská 102

Jiří Kulhánek, Marek Pros,

130 00 Praha 3

Jakub Horák, Milan Mikuláštík,

Tel.: +420 777 133 514

Ivan Adamovič, Katarina Žáčková

Email: info@dna21.cz

Ilustrace: Jan Vajda

Web: www.dna21.cz

antimultivitamin.com

www.facebook.com/DNA21 www.myspace.com/DNA21PRAGUE

Fotografie: Karlina Vitolina, Petr Klapper PetrKlapper.com,

MK ČR E18865

Katarina Žáčková, Jiří Vyhnal

© Všechna práva vyhrazena.

j5.cz, Agustin Munoz, Ray Demski

Reprodukce bez souhlasu zakázána.

6

EDITORIAL12–13

14–15

16–19

24–27

28

32

36–39

40–41

42–43

50–51

52–53

54–71Philip Glass 16. 7. – Kongresové centrum, Praha Slavný skladatel a držitel Grammy za hudbu k filmu Hodiny předvede v Kongresovém centru, jak zní americký minimalismus v praxi. Na koncertě zahraje kromě jiného i podmanivé skladby z dokumentu Naqoyqatsi.

Junior Boys 4. 8. – Roxy, Praha Zasněné electro-popové duo Junior Boys prozvučí Roxy melodiemi z aktuálního alba Begone Dull Care. Očekávejte hypnotizující cosmic disco a vytříbený osmdesátkový synth sound.

Crystal Antlers 18. 8. – Klub 007, Praha Kalifornská šestka holdující psychedelickému soundu patří mezi černé koně koncertního léta. Energická vystoupení umocňují varhany Victora Rodrigueze a fakt, že všichni členové jsou skvělými instrumentalisty.

10

AGENDA


Radiohead 23. 8. – Výstaviště, Praha Koncertní premiéra v přírodním areálu pražského Výstaviště představí Radiohead v plné síle – zazní jak slavné klasiky z alb The Bends a OK Computer, tak songy z aktuální desky In Rainbows.

Goran Bregović 17. 9. – Staroměstské náměstí, Praha Jugoslávský král ethno a filmové hudby zahraje se svým velkým Svatebním a pohřebním orchestrem pod širým nebem v Praze. Koncert „Slovanský Jih přátelům českým“ může být dobrým znamením, že se nám tento rok odmění hezkým babím létem za deštivé letní počasí.

DJ Tiësto 18. 9. – O2 arena, Praha Asi nejznámější DJ na světě a symbol současného tranceu DJ Tiësto se opět vrací do Čech. Minulý rok vyprodal festival Mácháč, letos návštěvu plánuje na pátek 18. září, kdy představí svou show Tiësto at O2 arena v Praze. Nepropásněte. AGENDA

11


Šťastnou cestu Curtis 11. 06. 2009 v Praze zemřel Curtis Jones – jedna z nejpodivuhodnějších postav pražské klubové scény. Znala ho Roxy, Mecca, Akropole, Blue Light a Chapeau Rouge, vystupoval na svých performancích v Amsterodamu, Londýně, New Yorku a Stockholmu. Tanečník, pařmen, psychedelik – obdivovaný a zároveň obávaný pro svoji schopnost do každého proniknout. V přesně vypočtené pauze mezi dvěma písněmi na tebe ukázal a řekl ti slovo, jež se trefilo do hloubi toho, co jsi tušil, ale ještě sis neuvědomil. A když v tvých očích spatřil pochopení, začal se smát tak dlouho, nahlas a upřímně, že uvolnil deseti dalším lidem v okruhu tří metrů mentální bloky. Ano, Curtis Jones toho o životě hodně znal. Umělec původem z New York City, přítel Romana Polanského i Jimiho Hendrixe, student Oxfordu, mluvící anglicky, francouzsky, italsky, španělsky, německy, arabsky, persky, jazykem

12

RESPEKT

zulu, svahilsky a česky, neboť svá poslední léta strávil v Praze, na Žižkově. Existovalo jen málo zemí, kde Curtis neměl kontakt na nějakého hudebníka, malíře, sochaře či modelku. Hrál ve filmech Felliniho, předváděl Othella na prestižní scéně v Paříži, živil se jako textař v nejlepší londýnské reklamce Bartle Bogle Hegarty. Ale pak se rozhodl už nikde nepracovat natrvalo a – podle vlastních slov – žít jen z toho, že je Curtis. Pravý požitek totiž nastal, pokud jste si měli s Curtisem co říct. Měl vytříbený vkus a neskutečné životní zážitky. Chcete se bavit o Borgesovi? Curtis ho zná a dokáže vám vysvětlit pozadí knihy Zahrada, v níž se cestičky rozvětvují. Fascinuje vás série filmů Vetřelec? Dozvíte se, jak moc se na estetice posledního dílu Vetřelec – Vzkříšení projevilo, že jeho režisér byl Francouz. Všimli jste si někdy vlivu Boba Marleyho na jisté album Rolling Stones? A došlo vám, proč v posledním

Kubrickově filmu Eyes Wide Shut začal Tom Cruise vyhledávat štětky – co přesně mu Kidmanová řekla a čím to začalo? Dobrá. Možná vás tyhle věci zas tak moc neberou. A co třeba ve kterém coffee shopu v Amsterodamu koupit nejlepší hašiš? Do kterého baru v Londýně chodí David Bowie? Co je třeba říct, když na vás na pákistánskoafghánské hranici mudžahedín namíří kalašnikov? Jakým slovem získáte ubytování u Masajů v Keni? A co udělat ve chvíli, kdy jste v cizím městě, nemáte ani dolar, ale máte hlad? Curtis vám na to odpoví. Ale především – poradí vám, jak máte žít ve svobodě. Když jsem se Curtise ptal, jestli se nebojí budoucnosti, odpověděl mi: „Víš, až budu cítit, že už nemůžu být to, co chci, tak prostě přestanu být.“ – „A bojíš se?“ – „Když se bojím, tak zapálím svíčku, abych zahnal temnotu.“ TEXT Jakub Horák


CURTIS JONES 29. 07. 1941 – 11. 06. 2009


Řez skalpelem tvorbou Damiena Hirsta Podle některých výkladů představuje dekadence odraz hlubokého znepokojení, které do spořádaného života měšťanské společnosti vnesly nové poznatky věd. Podle takového výkladu by byl Damien Hirst bytostným dekadentem. Přesvědčit se o tom mohou návštěvníci galerie Rudolfinum, kde byla otevřena průřezová expozice děl této umělecké superstar. Kurátor a šéf galerie Petr Nedoma výstavy využil k otevření Malé galerie v přízemí, která má doplňovat ty „velké“ výstavy v patře. Život, smrt a láska, tak se jmenuje Hirstova expozice ze sbírek The Astrup Fearnley Museum of Modern Art v Oslu. Mnozí ovšem znají Hirsta jen v jedné z těchto poloh – zvířata naložená ve formaldehydu, lebka posázená diamanty jako nejdražší umělecký objekt historie... ale je to opravdu smrt, co tato díla (v Rudolfinu nevystavená) symbolizují? Nejedná se spíše o ironické zobrazení touhy po životě navzdory smrti? Současná výstava nás upozorní na dvě věci. Jednak na neobyčejný rozsah způsobů, jimiž Hirst dokáže svá témata uchopovat. Od jakési obdoby automatické malby přes téměř popartové instalace, obrazy-zvětšeniny zobrazující smrtelné nemoci, po koláž z motýlích křídel. Za druhé poukazuje na silný vliv vědy v Hirstově tvorbě. Výtvarník je fascinován exaktním prostředím piteven a laboratoří. Přitom věda je v jádru pravým opakem umění. Zatímco věda se snaží o co nejpřesnější vyjádření, o nejbezprostřednější postihnutí skutečnosti, umění naopak skutečnost problematizuje a obrací naruby. Doslovnou ukázkou, jak naopak věda staví na hlavu svět tradičních hodnot, je exponát Umučení Svatého Petra – vzhůru nohama postavená laboratorní vitrína poznačená stigmaty Kristova utrpení. Chladnými vás nenechají ani Adam a Eva na pitevním stole, připravení patrně k chirurgické výměně genitálií. Leží pod rouškou, která se zvedá jejich dechem a čekají, kdy člověk pokoří přírodu – a tedy sám sebe.

¬ Damien Hirst: Život, smrt a láska ¬ Galerie Rudolfinum ¬ 21. 5. – 30. 8. 2009 14

ART

Text Ivan AdamovičNEJ: Skok: 34 metrů Film: 9dives Místo: Havaj Relax: Bodysurfing

HIGHJUMP, 31. 7. – 1. 8. 09 HŘIMĚŽDICE, www.highjump.cz


SVĚTOVÁ LEGENDA

těžká zranění. Dokonce i když skokan

CLIFFDIVINGU KOLUMBIJEC

neztratí ve vzduchu orientaci, ale

ORLANDO DUQUE, KTERÝ SE

vychýlí se z osy rotace, voda ho pěkně

LETOS ZÚČASTNÍ JUBILEJNÍHO

nakopne.

10. ROČNÍKU ZÁVODŮ HIGHJUMP V HŘIMĚŽDICÍCH, SI ODSKOČIL, ABY NÁM ODPOVĚDĚL NA PÁR OTÁZEK. Cliffdiving je skok do vody z útesu. Jak se připravuješ na takový skok?

Při pohledu na létající lidská těla z výšek se zatajuje dech. Co ty a strach? Strach cítím stále. Vím, že přihodit se může cokoliv. Strach využívám ke koncentraci na skok a pomáhá mi k úspěchu.

Příprava zabere hodně času jak po fyzické, tak i po psychické stránce.

Čeho se při skoku nejvíc bojíš?

Skokům do vody se věnuji už 23 let

Špatného dopadu a ztráty směru

a za tu dobu jsem se naučil techniky

ve vzduchu.

pro správné provedení skoku. Těsně před skokem už záleží pouze

Jak se těšíš do České republiky?

na psychice a koncentraci celého těla.

Pokaždé, když jedu poprvé do nějaké

Skok si žádá absolutní pozornost.

země, chci zažít místní lifestyle, ochutnat tradiční jídlo a samozřejmě

Pád trvá přibližně tři vteřiny. Co je největší riziko?

pobavit se v baru. Těším se také na místní skokany na Highjumpu.

Nejnebezpečnější je jednoznačně dopad do vody. Špatný dopad

SOUTĚŽ: Napiš 3 rozdíly mezi

znamená katastrofu.

Orlandem a naším hrdinou Létajícím Čestmírem.

Na vodní hladinu dopadáš rychlostí 80 až 100 km/h. Co všechno se může stát?

Cena: Skok z 16-ti metrové rampy v Hřiměždickém lomu včetně transferu vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Motole – Odpovědi posílejte na:

Pokazit se může úplně všechno.

skacudobreskacurad@dna21.cz

Pokud skokan ztratí ve vzduchu směr

Uzávěrka: 30. 7. 2009

a špatně dopadne, může si způsobit ROZHOVOR

17
ALTERNATIVE HAIR SHOW Na charitativní vlasové události roku Alternative Hair Show letos poprvé předvedla své kadeřnické umění Petra Měchurová, vítězka nejprestižnější světové kadeřnické ceny Grand Trophy 2008/2009. Noc plnou Emocí rozzářila extravagantními neonovými modely na téma Láska & Štěstí a opět o trochu posunula hranice kreativity a kadeřnických vizí. ¬ www.petra.mechurova.cz 20

STŘIHRuby Pavillon, 800.00 €–Ruby Belvedere, 900.00 € Autor: Eley Kishimoto–www.ateliersruby.com

22

ČERSTVÉ ZBOŽÍ

Six Scents – No. 4 Diagonal –1990 Kč Simple Concept Store– www.simpleconcept.cz

ČERSTVÉ ZBOŽÍ


Elmoto Elektromotorka 3980 € www.elmoto.com

ČERSTVÉ ZBOŽÍ

23

Camitz šumivá vodka 30 € / 700ml–www.camitzvodka.com

Botas Classic 66 – Insane 1899 Kč–www.freshlabels.cz


Čuk a Gek

Hodinky Nooka Zenv AL Cyan www.freshlabels.cz 5990 Kč

Klobouk Fox Manhattan Fedora www.foxriders.cz 890 Kč

Tričko Threadless www.shotrabbit.com 650 Kč

Tenisky Quiksilver www.quiksilver-europe.com 2850 Kč

Taška Lacoste www.lacoste.cz Kraťasy Supreme Being www.kebabstore.com 1880 Kč


Brýle Spy www.cartoon.cz 2990 Kč

Náramky L-bands www.l-bands.com 75 Kč/kus

Boxerky 69slam www.69slam.cz 725 Kč

NÁKUPY

25


Brýle Von Zipper www.boarderking.cz 2690 Kč

Bolerko Nikita www.nikitaclothing.cz 1299 Kč

Taška Vans www.vans.cz 1890 Kč

Šortky Gas Jeans www.gasjeans.cz 2790 Kč


Klobouk Roxy www.quiksilver-europe.com 750 Kč

Tílko Quiksilver Women www.quiksilver-europe.com 1350 Kč

Medailónek Klara s řetízkem www.klaranademlynska.cz 1990 Kč Boty Onitsuka Tiger www.freshlabels.cz 2490 Kč

ÁJA a JÁJA Kalhoty Skunkfunk www.skunkfunk.cz 1650 Kč NÁKUPY

27


Pro tebe do tebe

El Panda Vinylová postava v masce mexických zápasníků z komiksu Lucha Libre, 1390 Kč – www.bfly.cz Belvoir Summer Cooler, Mátovo-okurková limonáda 55 Kč – www.labottega.cz Party Survival Kit Divoká růže-hydratační krém, pupalka dvouletá-oční krém, guava-sprchový gel, guava-tělové máslo, mléčné proteiny-3 v 1 odličovač, citrónové žvýkačky 10 ks 650 Kč – www.korres.cz

28

INSPIRACEOriginální brazilská trojkombinace od Melissy: plast – design – vůně Bella Brutta Vlašská 13, Praha 1–www.bellabrutta.cz

V čem se běhá po Copacabaně a nově po pražských kostkách. Melissa

Havaianas

Nic nesymbolizuje léto více než pláž, slunce a barevné žabky Havaianas. The Lab Oakley Shop Náplavní 1, Praha 2–www.havaianas.com 30

MADE IN BRAZILSHOT RABBIT Jedna návštěva New Yorku a je z toho Shot Rabbit. Co střela, to originál. Rozhodně nehledejte kolorit českých tržnic. Designová trička, mikiny, brýle, bižu a ostatní nezbytnosti, bez kterých život ztrácí smysl, nenabízí inženýr Králík, ale Romik s Adélou a jejich pes Hany Bany. Tak ať Vás neodnese čas! Nebo liška?

Adresa

Strossmayerovo

Značky: Threadless,

náměstí 9, P7

Crywolf, Squidfire,

Otevřeno Po – Pá 11 – 18.30

Oddica, Blood is the

Založeno Romik Edr, Adéla Havelková,

New Black, Head

Web

32

Iva Hruzíková

Hoods, Von Zipper,

www.shotrabbit.com

Mimobot, L-Bands

OBCHOD34

AKCE

Foto Jiří Vyhnal /www.j5.cz/

4. narozeniny kadeřnictví KO HAIRGODS


www.hairgods.cz

AKCE

35


36

Nikdo by do mě neřekl, že: umím skvěle vařit

SONDA

ČASOPIS: I-D

ZÁVISLOST: CVIČENÍ A POHYB

SKUPINA: BLOC PARTY

KADEŘNICTVÍ: SALON JOSHUA

ZNAČKA BOT: ONITSUKA TIGER

MÓDNÍ ZNAČKA: WESC, AMERICAN APPAREL

VE SPRÁVNOU CHVÍLI

AFRODISIAKUM: TA SPRÁVNÁ VŮNĚ

DRINK: CUBA LIBRE

KLUB: ROXY, CHAPEAU ROUGE

CITY CAFÉ COSMOPOLIT

RESTAURACE: YAMI SUSHI,

KOMIKSOVÁ HRDINKA: CATWOMAN

30 let – moderátorka

Lenny Trčková


37

SONDA

Nikdo by do mě neřekl, že: jsem ufon

VOPRUZ: PAROUZBEK

ADRENALIN: ŽIVOT

ZÁVISLOST: MÁM

ROZKOŠ: 28/7

BOLEST: CO TO JE ?

MÍSTO VE SVĚTĚ: INDIE

HRDINA: FIFINKA

MÍSTO V PRAZE: OLŠANSKÉ HŘBITOVY

SEXUÁLNÍ ZÁŽITEK: AMSTR 13 000 LIDÍ

UMĚLEC: VÁCLAV, DAN A JÍRA

FILM: SCARFACE

KNIHA: HONZÍKOVA CESTA

45 let – majitel Tattoo Alien

TETA Tonda


38

Životní filosofie: Mít se dobře a moc se nepředřít

SONDA

MÓDNÍ ZNAČKA: VOLCOM A MAKYTA PÚCHOV

SURFOVÁ DESTINACE: FIJI – RAT’S REEF

ZÁVISLOST: HEROIN A OCEÁN

WEB: WWW.SURFTRIP.CZ

OBCHOD: MYSTIC SKATES SHOP

BAR: MAD BAR

HUDBA: MYTHEMATICA – WWW.QUAZIDELICT.CZ

FILM: MUŽ Z ACAPULCA, BELMONDO FOREVER!

KLUB: STS CHVOJKOVICE BROD

JÍDLO: SUPER HOT WINGS

DRINK: SWIJANY!

34 let – PRASE – PR a SErvis

Aleš Tůma


39

SONDA

Nikdo by do mě neřekl, že: jsem nejvěrnější a nejoddanější partner na světě

DOVOLENÁ: FIJI

ZNAČKA AUTA: MERCEDES, BENTLEY

VŮNĚ: GUCCI

MODELKA: ESTHER CANADAS

NÁVRHÁŘ: CAVALLI, D&G

MÓDNÍ ZNAČKA: DIOR

TV SERIÁL: CHIRURGOVÉ

OBCHOD: MOTHERCARE

BAR: BUDDHA-BAR

KLUB: SASAZU

RESTAURACE: KOGO SLOVANSKÝ DŮM

DRINK: MOMENTÁLNĚ APPLETINI

27 let – CEO Fashion TV CZ/SK

Zuzana Poláčková


40

ILUSTRACE
OLEG DOU Z anemických androgynů pětadvacetiletého moskevského fotografa Olega Doua tak trochu mrazí v zádech. Bělostné tváře soustředěně hledící do objektivu jsou umělcovou polemikou s tím, jak nás společenské mechanismy zbavují naší individuality.

¬ www.douart.ru

FOTO

43


MONUMENT TRANSFORMACE Skupinová výstava Monument transformace je událostí, jakou pražské výstavní síně již dlouho nezažily. Příprava ambiciózního projektu zabrala kurátorům přes dva roky, aby nakonec v prostorách Městské knihovny představili díla bezmála sedmdesáti umělců. Ústředním tématem expozice je reflexe změn, ke kterým došlo v zemích bývalého východního bloku za posledních dvacet let. Výstava je doplněna rozsáhlou publikací Atlas transformace.

¬ do 30. 08. – Městská knihovna 44

ART

Text Milan MikuláštíkKREV, POT A SLZY Skotský umělec Douglas Gordon se s obsesivní urputností zabývá tématem smrti. Jeho instalace, v rámci které zpomalil Hitchcockovo Psycho tak, že trvá 24 hodin, patří mezi nejslavnější díla současného umění. Retrospektivu Douglasovy tvorby představuje pražským divákům centrum DOX.

¬ do 27. září – DOX Text Milan Mikuláštík

46

ARTPREMIÉRY HRANICE OVLÁDÁNÍ Fandové americké nezávislé produkce mohou letošní léto zaplesat. Jim Jarmusch nás tentokrát zavádí do Španělska, v němž osamělý muž musí vykonat práci na hranici zákona a vlastního sebeovládání. H: Tilda Swinton, Bill Murray R: Jim Jarmusch ¬ Krimi/Drama/ Thriller, USA, 116 min

TMA Po dlouhých letech se na česká plátna vrací Juraj Herz s regulérně českým hororem! Tajemný dům s pohnutou minulostí do sebe začne vtahovat bývalého hudebníka Marka, který odhaluje jeho zapomenuté křivdy. H: I. Franěk, L. Krobotová, M. Dlouhý R: Juraj Herz ¬ Horor, ČR, 90 min

WRESTLER Mickey Rourke v roli vysloužilého wrestlera zažívá úctyhodný comeback. Komorní životopisné drama nesází na testosteronové souboje v ringu, nýbrž na skutečné lidské emoce a patinu zašlé minulosti. H: Mickey Rourke, Marisa Tomei, R: Darren Aronofsky ¬ Sport/Drama, USA, 115 min


Text Jiří Kulhánek

BRONSON Syrové biografické drama o nejslavnějším vězni Británie odhaluje duši notorického agresora, který strávil neuvěřitelných 30 let na samotce. Zatímco čtete tyto řádky, on si odpykává další hodiny, dny, měsíce a roky svého trestu. H: Tom Hardy R: Nicolas Refn ¬ Životopis/Drama, VB, 92 min

BRÜNO Po výstředním Boratovi doráží do kin další Cohenovo alter ego - rakouský homosexuální módní návrhář Brüno. Cohenův specifický břitký humor nešetří nic a nikoho. Rakušané, třeste se! H: Sacha Baron Cohen R: Larry Charles ¬ Komedie, USA

HANEBNÝ PANCHARTI Quentin Tarantino opouští béčkové vody akčních majstrštyků a rozehrává krvavý příběh z doby Třetí říše. Americká jednotka vojáků je vyslána do centra německé říše s cílem zlikvidovat nacistické elity. H: Brad Pitt, Diane Kruger, Samuel L. Jackson R: Quentin Tarantino ¬ Akční/Válečný USA/Německo, 148 min


LUKA LU V „malém přístavu“ na Malé Straně se občas objeví i velké ryby jako Goran Bregovič, slavný jiho-slovanský skladatel nebo Rade Šerbedžija, jugoslávsko-hollywoodský herec, kteří nám o restauraci Luka Lu (Přístav Lu) řekli: „Všechny restaurace mého kamaráda Vesa byly krásné, ale ta poslední je pro mě nejlepší. Když koncertuji v Praze, pokaždé zajdu do Luka Lu a nejradši sedím na zimní zahradě a koukám na „létající loď“. Je tam dobrá energie… Většinou si dávám rybí polévku a nějakou čerstvou rybu. Už se těším, že tam opět půjdu po svém koncertu 17. září na Staroměstském náměstí.“ Goran Bregovič, skladatel

„Několikrát jsem v Praze natáčel a vždycky navštívím svého starého kamaráda, který ve své nové restauraci na mé oblíbené Malé Straně má romantickou letní zahradu s výhledem na Petřín. Tam si večer sednu, objednáme vínečko a nechce se mi nikam. To je čistá poezie.“ Rade Šerbedžija, herec Luka Lu, Újezd 33 Praha 1 – Malá Strana Tel.: 257 212 388 www.lukalu.cz

50

RESTAURACE
CÉLESTE BAR Céleste (Nebeský) bar v Tančícím

Cheesecake Martini, Simply Sotol

domě přes svůj moderní design

Libre, Endless Summer

navazuje na odkaz původních

Nejoblíbenější koktejl:

barových legend. I koktejlový

Bezinková Margarita a Sotol Red

lístek je toho důkazem. Nabízí od

Barmanský sen: být nejlepší

klasických receptur až po originální

v oblasti multifunkčního

kreace určené výhradně pro Céleste

a všestranného bartendingu

bar. Tyto božské drinky zde míchá jeden z uznávaných pražských barmanů Eduard Ondráček. EDUARD ONDRÁČEK Chef de Bar

BACARDI BASILICA RECEPT:

čerstvá bazalka promnutá s kapkou cukrového sirupu pořádná dávka Bacardi Superior

Zkušenosti: SHŠ Podskalská - Praha, 12 let profi za barem v Tretter’s New York Bar, Ocean Drive, The Kiwi Kitchen, Shoreditch House East London a další.

1 cl Midori (melounový likér) kapka Rose’s Lime kapka jablkové šťávy vše promíchané přes spousty drceného ledu

Trend na léto: lehké dlouhé nápoje se spoustou sezónního ovoce a k tomu nějaká bylinka dle vlastní

¬ Céleste Bar /Tančící dům/

fantazie. Vše vyvážené trochou

¬ Rašínovo nábřeží 80, Praha 2

citrónu nebo limetek a hodně ledu.

Tel.: 221 984 160

Originální koktejlové kreace:

www.celesterestaurant.cz

Bacardi Basilica, Toasted Orange BAR

53KLUCI Z KOŠÍŘ P Ř I J E L I N A PA R T Y


Barbora Báčová – 26 Projektová manažerka / Dance Models tanečnice

PLAYLIST: 1. SUZANNE VEGA - MY NAME IS LUKA 2. THE GAME - GAME’S PAIN (FEAT. KEYSHIA COLE) 3. RZA - GOOD NIGHT 4. KRAYZIE BONE - STREET PEOPLE 5. K’NAAN - I WAS STABBED BY SATAN

Přehrávač: iPod Classic 56

PLAYLIST

Foto Karlina Vitolina


dMIT.RY – 23 Tester mobilních java her / DJ www.myspace.com/dmitrij

PLAYLIST: 1. AC SLATER - BANGER EP 2. AC SLATER - ROCK IT OUT EP 3. B RICH - AIN'T HERE TO PARTY EP 4. BLATTA & INESHA - AIN'T NUTHING TA FUCK WITH (RMXS) 5. DESIGNER DRUGS - BACK UP IN THIS (RMXS)

Přehrávač: Apple iPod, Tuning: Mishka NYC Foto Katarina Žáčková

PLAYLIST

57


Radost FX Bělehradská 120, Praha 2 Tel.: 603 193 711, 224 254 776 info@radostfx.cz www.radostfx.cz

58

24/7

REMEMBER HOUSE: DJs LOUTKA, TRÁVA, ENRICO

25/7

So

SOULTRAIN WEEKENDER: DJs BIG J, RICO, 12PLAY, MAD SKILL

30/7

Čt

FX BOUNCE! ILLUZIONIST NIGHT: DJs KWÉ, MAZTAH, DJ CHOCOLATIC

1/8

So

SOULTRAIN WEEKENDER: DJs BIG J, RICO, 12PLAY

6/8

Čt

FX BOUNCE! GODZILLA SPECIAL: DJs KWÉ, RAWAL, NOIR, MAZTAH

7/8

INSOMNIACS: DJs CHRIS SADLER, MARTY CROW

8/8

So

SOULTRAIN WEEKENDER: DJs BIG J, RICO, 12PLAY, guest DJ ORION

13/8

Čt

FX BOUNCE! WAR TRAK POSSE SPECIAL: DJs JORGOS, NOIR, KOLACK

14/8

MEZZANINE: DJs KAIK, ROMAN ROSI, Tomics DJ & VJ Swami

15/8

So

SOULTRAIN WEEKENDER: DJs BIG J, RICO, 12PLAY

21/8

PLASTIQUE 4TH ANNIVERSARY: DJs VECTIF & TVYKS & GUESTS

22/8

So

SOULTRAIN WEEKENDER: DJs BIG J, RICO, 12PLAY, MAD SKILL

27/8

Čt

FX BOUNCE! FROM BLAVA 2 PRAGUE: DJs KWÉ, JORGOS, NOIR, SAYBON

28/8

REMEMBER HOUSE: DJs LOUTKA, TRÁVA

29/8

So

SOULTRAIN WEEKENDER: DJs BIG J, RICO, 12PLAY

KLUBY

Foto PetrKlapper.com

TIP!
ROXY Dlouhá 33, Praha 1 www.roxy.cz

24/7

T.R.A.S.H.: THE FAKES & GREGORY FINN, guest: dMIT.RY

25/7

So

CLIMAX: DJs CHRIS SADLER, LIGHTMAN, SAJMON, JOSEPH KARI

31/7

PURE RHYTHM SESSION: DJs RESCUE, CANOBEE, BOX, SODA

1/8

So

ULTIMA: DJs AGENT, PAVEL KREJDL

4/8

Út

LIVE: JUNIOR BOYS, LIVE SUPPORT: SPORTO

7/8

HUMAN TRAFFIX: DJ LOUTKA, VILÉM, CLUBVIBE, LOUIS ELIO

8/8

So

ENTRANCE: DJs MICHAEL C, THOMAS COASTLINE, JEAN LUC

10/8

Po

SUMMER OF LOVE Warm-up: DJs JONTY SKRUFFF, FIDELITY KASTROW

14/8

ZEN: DJs ROMAN RAI, MARTIN GREDNER, DA MOON

15/8

So

ELEKTRA: DJs AIRTO, WEKI

21/8

ONE NIGHT!: DJs JOSEF SEDLOŃ, DAN COOLEY, BELA EN

22/8

So

BUSH: DJs IM CYBER FEAT. MC ONETWO, KUBÁTKO, SUKI

28/8

T.R.A.S.H.: THE FAKES & GREGORY FINN, GUEST TUCO

29/8

Čt

CLIMAX: DJs CHRIS SADLER, ELITE, KANGOORA & STREED

31/8

Po

FREE MONDAYS: DJs RESCUE, CANOBEE, BOX, SODA

Foto PetrKlapper.com

TIP!

KLUBY

61


LY 09 A V I T S E F T

O2 SÁZAVAFES

Čtyři scény, 150 umělců z českých luhů i zahraničních hájů a jako hlavní hvězda Moby. V Kácově představí svoje nové album Wait For Me a naživo zazní i jeho největší hity. Dále si na Sázavafestu střihnou acid-jazzoví mágové Freak Power společný koncert s Monkey Business a poprvé se v Čechách objeví skotský zpěvák Jimmy Somerville.

datum: 30.7.–2.8.2009 místo: Malá Strana, Kácov line up: Moby, Jimmy Somerville, Freak Power, Ohm Square, Skyline, Cartonnage, 100 °C, Lakeside X, Vladimíra 518, PSH, Indy & Wich, Orikoule, Monkey Business www.sazavafest.cz 62

FESTIVALY

Text Marek ProsHRADHOUSE Malebný hrad Boskovice se ponoří do dunivých rytmů techna, houseu a tech-elektra. Letos si dají pod hradem dostaveníčko DJs Umek, Gregor Tresher a Marco Bailey a spousta dalších. Živě se představí např. domácí projekt kytaristy Michala Pavlíčka a Luccy. Nově přibyla „jeskynní“ scéna uvnitř hradních katakomb, jimiž se ponesou moderní zvuky nu-rave a bassline.

datum: 8. 8. 2009 místo: Hrad Boskovice line up: Umek, Marco Bailey, Gregor Tresher, Wehbba, Midi Lidi www.hradhouse.cz

64

FESTIVALYCREEPY TEEPEE FESTIVA

L

datum: 4. – 9. 8.2009 místo: Centrum umění GASK, Kutná Hora line up: Final Fantasy, Casiotone for the Painfully Alone, Handsome Furs, Health, Lucky Dragons www.gaskfest.cz

SUMMER OF LOVE datum: 15. 8. 2009 místo: Festival Park, Hradec Králové line up: Chris Liebing, Speedy J, Adam Beyer, Tommy Four Seven, Roni Size & MC Dynamite, Westbam www.summeroflove.cz

HIP HOP KEMP

datum: 20. – 22.8.2009 místo: Festival Park, Hradec Králové line up: Method Man, La Coka Nostra, Lady Sovereign, Terminology www.hiphopkemp.czCARL COX Těžká váha na světové taneční scéně Carl Cox bude hrát na ojedinělé open-air party Prague „Summer“ Sessions v prostoru Holešovické tržnice, kde vyroste obrovská zábavní zóna. Kromě Carla Coxe se za DJským pultem vystřídají zahraniční DJové Jerome Isma-Ae, Matthew Dekay, Philipp Straub a za domácí scénu DJové Nesquik, Brian a duo Bon Trip. Party se rozjede už od 13 hodin a pokračovat můžete až do rána na afterparty v jednom ze svých oblíbených klubů.

datum: 21. 8. 2009, čas: od 13:00 hod místo: Holešovická tržnice, Praha line up: Carl Cox, Jerome Isma-Ae, Matthew Dekay, Philipp Straub, Nesquik, Brian, Bon Trip after party: SaSaZu, Mecca, Duplex, Roxy www.praguesessions.cz 68

OPEN-AIR PARTYMÁCHÁČ Nejoblíbenější domácí festival taneční hudby letos rozduní vinyly Paula Oakenfolda, jemuž se dostalo pocty uvádět do varu diváky na Madonnině turné, a holandské hvězdy Ferryho Corstena. Jeho čichu na beaty využili k různým remixům U2 či Faithless a Corstenovy skladby rotují v playlistech tanečních rádií ostošest. Na Mácháči nemůže chybět ani kompletní tuzemská špička a atmosféru akce dotvoří tradičně příjemný areál Máchova jezera.

datum: 22. 8. 2009 místo: pláž Klůček, Máchovo jezero, Doksy line up: Ferry Corsten, Paul Oakenfold, Aly & Fila, Roger Shah & Chris Jones, Kyau & Albert, Jesse Voorn, Sied Van Riel www.partyinfo.cz

70

FESTIVALYadresář Adidas Originals Store Jungmannova 34, Praha 1 www.adidas.cz Basmatee Školská 7, Praha 1, www.basmatee.cz Bella Brutta Vlašská 13, Praha 1, www.bellabrutta.cz Bfly www.bfly.cz Botas 66 www.botas66.cz Cartoon Shop Ovocný trh 12, Rybná 23, Panská 5, Praha 1 www.cartoon.cz Catgang www.catgang.cz Enter 28. Října 7, Praha 1 www.theaddressidea.com Flamingopark Vlkova 11, Praha 3, www.flamingopark.cz Freshlabels www. freshlabels.cz Fox No. 1 Shop Revoluční 5, Praha 1, www.foxriders.cz Gas Jeans Palladium, Nám. Republiky 1, Praha 1 www.gasjeans.cz Havaianas prodává The Lab Oakley Shop, Kebab Fashion Store Incognito Designer's Room Vězeňská 6, Praha 1, www.incognitofashion.com Iron Fist Komunardů 25, Praha 7, www.ironfist.cz Julius Fashion Shop Voršilská 6, Praha 1, www. juliusfashion.com, Kebab Fashion Store Dušní 13, Praha 1, www.kebabstore. com Klára Nademlýnská Dlouhá 3, Praha 1, www.klaranademlynska.cz Korres Galerie Myslbek, Na příkopě 19, Praha 1, ww.korres.cz Lacoste Na Příkopě 16/856, Praha 1, www.lacoste.cz L-Bands www.l-bands.com Melissa prodává www.bellabrutta.cz Mystic Skates Shop Štěpánská 37, Praha 1, www. mysticskateshop.cz Nation 39 Národní 39, Praha 1 Nikita www.nikitaclothing. cz Nooka prodává Freshlabels.cz Onitsuka Tiger prodává www.freshlabels. cz, www.basmatee.cz Plakatt www.plakatt.cz Pull-In prodává Nation 39 a www.streetmarket.cz Queens U Půjčovny 6, Praha 1, www.queens.cz Quiksilver OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5, www.quiksilver-europe. com Reebok Arkády Pankrác, Na Pankráci 86, Praha 4 www.reebok.cz Shot Rabbit Strossmayerovo náměstí 9, Praha 7, www.shotrabbit.com Simple Concept Store Pařížská 20, Praha 1, www.simpleconcept.cz SkunkFunk Panská 6, Praha 1, outlet FS2 Pod vinicí 25 Praha 4, www.skunkfunk.cz Storm Na Příkopě 15, Praha 1, www.stormwatches.cz Tattoo Alien Jilská 22, Praha, www.tattoo-alien.cz The Lab Oakley Shop Náplavní 1, Praha 2, www.oakleyshop.cz TIQE Benediktská 9, Praha 1, www.tiqe.cz Tribo Lidická 8, Praha 5, Klimentská 2, Praha 1, www.tribo.cz Urban Legend www. urbanlegend.cz Vixen www.vxn.cz Von Zipper www.boarderking.cz WeSC seznam prodejců na www.myspace.com/wesczech 69Slam www.69slam.cz 72

ADRESÁŘSTEREOHLED Konečně přístroj, který vyfotí obě dívčí ňadra najednou a 3D.

Holga 120–3D Stereo fotoaparát www.urbanoutfitters.com $120.00

74

VÝSTUPNÍ