Page 1

AB PROJELERİ 1.PROJE: Proje Adı; “Tıbbi Cihazların Bakım ve Onarımı”

   

PORTEKİZ’den Aveiro Üniversitesi ile işbirliği yapılmıştır. Proje türü PLM’ dir. Yürütücü; Düzce Meslek Yüksekokulu ‘dur. Yerel ortağımız Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’ dir. Katılımcı Sayısı : 10 Kişi’dir. Tahmini Bütçe : 16500 EURO’dur. Hareketlilik Süresi : 14 gün Proje Hareketlilik Tarihleri : 02-16 Ağustos 2010

Öğr.Gör.MURAT KARABACAK Öğr.Gör.SADIK KAŞİFOĞLU


AB PROJELERİ 2.PROJE: Mimaride “Modern Aydınlatma Teknikleri” konulu Kaynaşlı MYO’nun yürütücü Litvanya, İspanya ve İtalya ile iş birliği yapıldı. Düzce Teknik Eğitim Fakültesi, Düzce MYO, Düzce Belediyesi,

  

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Niğde Çok Programlı Lisesi, Antakya MYO, Kocaeli Teknik ve Meslek Lisesi, Isparta Teknik Eğitim Fakültesi olmak üzere 9 tane yerel ortağa sahiptir. Katılımcı Sayısı :30 Kişi’dir. Tahmini Bütçe : 42000 EURO’dur. Hareketlilik Süresi : 14 gün Proje Hareketlilik Tarihleri : 1 Ekim 2010 ve 1 Kasım 2010

 Öğr.Gör.YUNUS BİÇEN


AB PROJELERİ 3.PROJE: VETPRO projesi olup, Proje Adı : Toplumda Dezavantajlı Olan Grupların Temsilinin Sosyal Güvenlik

Eğitimi Bağlamında İncelenmesi

 Projemizin yürütücüsü; Düzce Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Proje ortaklarımız; Litvanya Vytautas Magnus Üniversitesi, Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu, Düzce Sosyal  

Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’dür. Katılımcı Sayısı : 10 Kişi’dir. Tahmini Bütçe : 14000 EURO’dur. Hareketlilik Süresi : 10 gün Proje Hareketlilik Tarihleri : 1 – 10 Eylül 2010

 Öğr.Gör.Ömer Faruk ÖZGÜR, Öğr.Gör.ESİN HAMDİ DİNÇER


AB PROJELERİ 4.PROJE Proje Adı: “Şehir yaşamında Dezavantajlı Gruplara Sağlanan Yapısal

Kolaylıkların Avrupa Boyutunun İncelenmesi” konulu proje için Almanya’dan iki firma ile (3A Education & Service ve Familiez Schulberatungsstelle) iş birliği sağlanmıştır.

 Yerel ortaklarımız; Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Ticaret  

ve Sanayi Odası ve Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’dir. Katılımcı Sayısı :15 Kişi’dir. Tahmini Bütçe : 23000 EURO’dur. Hareketlilik Süresi : 14 gün Proje Hareketlilik Tarihleri : 1 Eylül 2011

 Öğr.Gör.ALİ SARIBIYIK, Öğr.Gör.AYHAN AYTİN


AB PROJELERİ 5. PROJE Proje Adı: “Eğitim Alanı İçerisinde Uzaktan Eğitim (e-learning) ve IT’nin Kullanımı” Yürütücü: Düzce Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Ortak; West Bohemia Üniversitesi Çek Cumhuriyeti’dir. Yerel ortaklar: Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksek Okulu,  

Coşkunoğlu Elektrik ve Elektronik Ltd. Şti. Katılımcı Sayısı : 10 Kişi’dir. Tahmini Bütçe : 16000 EURO’dur. Hareketlilik Süresi : 7 gün Proje Hareketlilik Tarihleri : 1 – 10 Eylül 2010

 Öğr.Gör.FATİH KAYAALP, Öğr.Gör.ENVER KÜÇÜKKÜLAHLI Öğr.Gör.MUSTAFA KAYIKÇI


Öğrencilerimizin AB Projesi İşletme 2. sınıf öğrencilerimizin Eylem 1.1. kapsamında ulusal ajansın desteklediği Gençlik Değişimleri projesi; 30 Mart-09 Nisan 2010 tarihleri arasında 10 Gün boyunca Meslek Yüksekokulumuzda da faaliyet yapacaklar. “Sınırları Olmayan Kardeşlik” (18-22 yaş aralığında gençlerden oluşan bir grup) Estonya; 9 kişi Slovekya; 9 kişi Belçika; 9 kişi Türkiye; 11 kişi Toplam: 38 kişi


Avrupa Gönüllülük Hizmeti (AGH) ve *Üniversitemizin Avrupa Gönüllük Hizmeti (AGH) kapsamında akredite olması için Ulusal ajansa resmi müracaatımızı yaptık. 21 Mayısta Akreditasyon İşlemine Başlanacak. *Akredite olunca Üniversitemiz 18-30 yaş arasındaki öğrencilerini Gönüllülük Alanlarında çalışmak üzere 2 hafta ile 1 yıl süre için 27 AB ülkesine gönderilebilecek ve gönderilen her öğrenci içinde ulusal ajanstan maddi destek alacak.


HALK EĞİTİM MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE AÇILAN KURSLAR İLERİ DÜZEY İNGİLİZCE (ÜDS’YE YÖNELİK) OKUTMAN HALİL İBRAHİM FİLİZ

 MATEMATİK (DGS YE YÖNELİK) ÖĞR. GÖR. BERNA BULUT

 AUTO CAD ÖĞR. GÖR. ALİ. ÖZCAN


AÇILAN KURSLAR DOĞALGAZ ATEŞCİLİĞİ YETİŞTİRME

(Düzce’de ilk defa açıldı) ÖĞR. GÖR. MUSTAFA KETREZ

 BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ Bilg.Müh.SERDAR KİRİŞOĞLU

 F KLAVYE KURSU ÖĞR. GÖR. AYDIN KAYA-Serdar KİRİŞOĞLU


Üniversitemiz ve Düzce Valiliği arasında yapılan protokolle, Kaloriferci olarak çalışanların katıldığı ve Düzce ilimizde bir ilk olan “Doğalgaz Ateşçiliği Yetiştirme Kursunu” başarıyla tamamlayanlara 01 Nisan 2010 Perşembe günü saat 18:00’ de Yüksekokulumuz Konferans salonunda sertifikaları verilmiştir. Sosyal sorumluluk kapsamında yaptığımız bu eğitim faaliyetlerine devam edilecektir.


YÜKSEKOKULMUZDA SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN YAPILAN SEMİNER FAALİYETLERİ


Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu İnşaat Programı ve Knauf İnşaat ve Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş. iş birliği ile “Kuru Yapı Sistemleri ” konulu bir eğitim semineri düzenlendi.


2 Aralık 2009 Çarşamba günü Yüksekokulumuzda, İMTEKS GİYİM SANAYİ A.Ş. Üretim Müd. Temel SANCAR tarafından, sektörel deneyimler ve üretim sistemi konularında seminer düzenlenmiştir.


7 Aralık 2009 Pazartesi günü Yüksekokulumuzda, İMTEKS GİYİM SANAYİ A.Ş. Kalite Güvence Müdür Yardımcısı Mehmet Özkan ÖZTÜRK tarafından, sektörel deneyimler ve kalite güvence sistemi konularında seminer düzenlenmiştir.


10 Aralık 2009 Perşembe günü Yüksekokulumuzda, Divapan Entegre Ağaç Panel Tic. A.Ş. Arge Sorumlusu, Orman Endüstri Mühendisi Osman Çamlıbel tarafından “MDF ÜRETİMİ ” konulu seminer düzenlenmiştir.


14 Aralık 2009 Pazartesi günü Yüksekokulumuzda, Muzaffer Giyim Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. adına Fabrika ve Üretim Müdürü Aydın BAŞ tarafından, Sektörel Deneyimler ve Üretim Sistemi konularında seminer düzenlenmiştir.


15 Aralık 2009 Salı günü Yüksekokulumuzda, İZOCAM A.Ş. Yalıtım Uzmanı Kenan ÖZDEMİRCİ tarafından “YALITIM MALZEMELERİ VE UYGULAMA ESASLARI” konulu Seminer düzenlenmiştir.


15 Aralık 2009 Salı günü Yüksekokulumuzda, PAKMAYA Cumayeri Üretim Tesisi Fabrika Müdürü Naci SÖĞÜT tarafından “Yönetim ve Organizasyon” konulu seminer verilmiştir.


15 Aralık 2009 Salı günü Yüksekokulumuzda, BALCILAR TURİZM İNŞ.SAN.VE TİC.A.Ş. bünyesindeki BALCILAR PETROL (SHELL) firması adına Murat BALCI tarafından “Yönetim, Organizasyon ve İşletmelerin Genel Esasları” konulu seminer verilmiştir.


16 Aralık 2009 Çarşamba günü Yüksekokulumuzda, SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’ n dan Düzce İl Müdürü Nurten CANBASOĞLU tarafından “SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ve UYGULAMALARI” hakkında Seminer verilmiştir.


16 Aralık 2009 Çarşamba günü Yüksekokulumuzda, HASEL TEKNİK AHŞAP İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ VE TİC.LTD. ŞTİ.’ den Fabrika Müdürü Orman Endüstri Mühendisi Ertuğrul Öztekin tarafından “ÜRETİM SİSTEMİ ve İŞ AKIŞI” konulu Seminer verilmiştir.


16 Aralık 2009 Çarşamba günü Yüksekokulumuzda, İSTANBUL İPLİK A.Ş.’ den Fabrika Müdürü Vedat GÜREL tarafından “ÜRETİM SİSTEMİ ve İŞ AKIŞI” konulu Seminer verilmiştir.


16 Aralık 2009 Çarşamba günü Yüksekokulumuzda, MARSHALL BOYA ve VERNİK SAN. A.Ş.’den Teknik Eğitim Yöneticisi Kemal KOÇ tarafından “Boya ve Yalıtım Uygulamaları” konulu seminer verilmiştir.


18 Aralık 2009 Cuma günü Yüksekokulumuzda, MİLANGAZ&LİKİTGAZ DÜZCE BAYİİ’ den Satış Müfettişi Onur GÜRBÜZ ve Volkan ALMASULU tarafından “Şirket Kuruluşları” konulu Seminer verilmiştir.


23 Aralık 2009 Çarşamba günü Yüksekokulumuzda, Mobilya Dekorasyon Programı koordinatörlüğünce, DİVAPAN ENTEĞRE A.Ş.’ den Genel Müdür Hakan ZENGİN tarafından “Kriz Sonrası Sanayinin Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu Seminer verilmiştir.


25 Aralık 2009 Cuma günü, ORKA AHŞAP ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ.’ den İşletme Yöneticisi Orm. End. Müh. Derya KAR ve üretim Planlama Sorumlusu Orm.End.Müh. Özgür Katırcıoğlu tarafından “Banyo Mobilyası Sektöründeki Son Gelişmeler” konulu Seminer verilmiştir.


İZZET BENVENİSTE TARAFINDAN “İŞ BULMA TEKNİKLERİ” KONULU SEMİNER VERİLDİ


16-17 Ocak 2010 tarihlerinde Marshall Boya Firması işbirliği ile Farklı İllerden Katılan 28 KİŞİLİK BOYA USTASINA, yarım gün teori ve 1.5 gün uygulamalı olmak üzere Düzce MYO da sertifikalı boya eğitimi verilmiştir.(Uygulama alanları okulumuz atölyeleri)


İNŞAAT PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİN ÇELİK KONSTRÜKSİYON BİR YAPIDAKİ İNCELEMELERİ


İŞLETME VE MUHASEBE PROGRAMI ÖĞRENCİLERİMİZİN PAKMAYA ZİYARETLERİ (18.03.2010)


İŞLETME VE MUHASEBE PROGRAMI ÖĞRENCİLERİMİZİN PAKMAYA FABRİKASINA ZİYARETLERİ (18.03.2010)


Standart Profil Yetkilileri Makine-Otomotiv Grubu Ă–Ä&#x;rencilerine Seminer Verdi (19.03.2010)


Kuveyt Türk Düzce Şubesi Müdürü Fatih ÖZTÜRKOĞLU Tarafından Verilen Seminer (22.03.2010)


26 Mart 2010 Cuma günü Yüksekokulumuzda, Düzce Finans Bank Şubesi Yönetmenlerinden Banu Zeynep MÜDERRİSOĞLU tarafından “Dış Ticaretin Finansmanı” konulu Seminer verilmiştir.


FİRMALARIN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞMELER Meslek Yüksekokulumuzun organizasyonu ile;    

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, İş İş--kur Düzce İl Müdürlüğü, Düzce Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (DUYEM), Düzce Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun

 katılımlarıyla firmaların üst düzey yöneticilerinin bir araya

geldiği toplantılar yapılmıştır.


Amaç; Üniversite ve Sanayi işbirliğinin sağlanması, İşsizliğin ve mesleksizliğin çözülmesi, işçi işveren ilişkileri, mesleki eğitim, sosyal güvenlik, iş sağlığı ve güvenliği gibi alanlarda Sektörel bazda ihtiyaç duyulan kalifiye eleman profilinin belirlenmesi Bu alanlarda İş İş--Kur destekli kurslar açılması    


TEKNOROT


TEKNOROT


TEKNOROT


LALE TEKSTİL


LALE TEKSTİL


LALE TEKSTİL


DÜZCE CAM


DÜZCE CAM


DÜZCE CAM


İMTEKS


İMTEKS


İMTEKS


VENÜS GİYİM


VENÜS GİYİM


VENÜS GİYİM


DÜZCE MYO OKUL SANAYİ İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA VENÜS GİYİM’DE SEMİNER VERDİ 29 Ocak 2010 tarihinde Venüs Giyim

A.Ş’de Öğr.Gör. Ömer Faruk Özgür “İş Hayatında Etkili İletişim” Öğr.Gör. Muzaffer Çabukoğlu

“Sosyal Güvenlik Bilinci, İşçi Hak ve Ödevleri” konularında firma çalışanlarına seminer verdiler.


DÜZCE ÜNİVERSİTESİ DMYO OKUL SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROJESİ KAPSAMINDA FERROLİ ’DE SEMİNER VERDİ


YAPILAN PROTOKOLLER VENÜS GİYİM A.Ş. İLE PROTOKOL MARSHALL BOYA SAN. İLE PROTOKOL (Taslak) DÜZCE VALİLİĞİ İLE PROTOKOL ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İLE YAPILAN PROTOKOL Ferroli A.Ş. DİĞER PROTOKOLLER


DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ile VENÜS GİYİM SAN. ve TİC. A.Ş. Düzce Meslek Yüksek Okulu, Ticaret ve Sanayi Odası ile yaptığı fabrika gezilerinde Venüs Giyim ile iş birliği içine girdi ve İşbirliğinin devamı içinde 22 Ocak 2010 tarihinde Düzce Üniversitesi Senato Salonunda protokol imzalandı. Düzenlenen protokol törenine; DÜ. Rektörü :Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Fabrika Müdürü :Ahmet Taner Kalkan, TSO Genel Sekreteri :Tuncay Yüksel OSB Müdürü :Aylin Özdemir, Düzce MYO Müdürü :Doç. Dr. Ercan Özgan, İş-Kur Düzce Temsilcisi :Hasan Subaşı, ve DÜYEM Müdürü :Doç. Dr. Nigar Demircan Çakar katıldı.


BASINDA PROTOKOLÜMÜZ http://www.duzcetso.org.tr/duyuru_d.php?id=120 http://www.oncurtv.com/news_detail.php?id=21456 http://www.duzcekent.com/haber/haber_detay.asp?haberID=608 http://www.akcakocahaber.com/haber-OKUL---SANAYI-ISBIRLIGI-8/


Ferroli A.Ş. ile Protokol imzalandı


DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ile DÜZCE VALİLİĞİ ARASINDA PROTOKOL DÜZCE ÜNİVERSİTESİ İLE DÜZCE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE MESLEKİ-TEKNİK VE SOSYAL-KÜLTÜREL KURSLARLA SOSYAL-KÜLTÜREL UYGULAMALAR DÜZENLENMESİNE DAİR ESASLARI BELİRLEYEN PROTOKOL AMAÇ Madde 1. Bu protokolün amacı; İlimiz genelindeki, kamu ve özel sektör kuruluşlarının nitelikli işgücü ihtiyaçlarını karşılamak, bireylerin istihdam edilebilirliklerini artırmak ve iş bulmalarını kolaylaştırmak üzere; meslek edindirme, uzmanlık ve kişisel gelişim alanlarında eğitimler düzenlemek, rehberlik-danışmanlık hizmeti vermek ve toplum yararına çalışma projelerini yürütmek için Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü ile Düzce Üniversitesi arasındaki işbirliğinin usul ve esaslarını belirlemektir. KAPSAM Madde 2. Bu protokol, Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü ile Düzce Üniversitesi işbirliğiyle Mesleki, Teknik, Sosyal ve Kültürel Kurslarla, Seminer vb. sosyal faaliyetler düzenlenmesine dair esas ve yükümlülükleri kapsar.


SOSYAL GÜVENLİK KURUMU İLE YAPILAN PROTOKOL 20 Ocak 2010 tarihinde Üniversitemiz ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında; Üniversitemizin akademik birimlerinde ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencilerin stajlarını Sosyal Güvenlik Kurumunda gerçekleştirmelerine yönelik protokol imzalandı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında SGK Başkanı Dr. M. Emin Zararsız ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr.Funda Sivrikaya Şerifoğlu tarafından imzalanan protokole göre; Üniversitemiz akademik birimlerinde (Enstitü, Fakülte,Yüksekokul, Meslek Yüksekokulları, Araştırma Merkezleri) ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrenim gören ve bu birimler tarafından belirlenecek öğrenciler, Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı birimlerde uygulama eğitimleri alarak kendilerini sektöre hazırlayacaklar. Ayrıca Üniversitemiz akademik birimlerinde görev yapan öğretim elemanları da, Sosyal Güvenlik Kurumunda yapılacak eğitim, sertifika programları, seminer çalışmaları ve benzeri etkinliklerde katkı sağlayacak. Ayrıca Üniversitemiz ile Sosyal Güvenlik Kurumu belirli konularda işbirliği yaparak sektöre yönelik eğitim faaliyetleri de düzenleyeceklerdir.


Basında Protokolümüz http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/ab005900411c7478935bb316dcad9927/haber_20100120_01.pdf?MOD=AJPERES

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr http://www.ssk.gov.tr/wps/portal/Genel/TumHaberler


YAPILACAK DİĞER PROTOKOLLER TEKNOROT CONFETTİ İMTEKS ISITAN SIEMENS ANLAŞ


OKULUMUZ İÇİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR


TEKSTİL ATÖLYESİ VE TEKNİK RESİM SALONUMUZUN BOYANMASI


ELEKTRİK PROGRAMI ATÖLYE VE ALBORATUARLARININ TAMAMI BOYANDI


Elektrik Programının Atölye ve Laboratuarlarında Yapılan Çalışmalar


Elektrik Programının Atölye ve Laboratuarlarında Yapılan Çalışmalar


İnşaat Laboratuarında Yapılan Çalışmalar


109 Numaral覺 Teknik Resim Salonu


301 Numaral覺 Teknik Resim Salonu


301 Numaral覺 Teknik Resim Salonu


MAKİNE-OTOMOTİV ve İKLİMLENDİRME PROGRAMLARI İÇİN CAD LABORATUARI


MAKİNE-OTOMOTİV VE İKLİMLENDİRME PROGRAMLARI İÇİN CAD LABORATUARI


İNŞAAT LABORATUARININ DIŞ CEPHESİNE MANTOLAMA UYGULAMASI YAPILDI.


13-14 Şubat 2010 tarihlerinde Düzce Meslek Yüksekokulu ve Marshall Boya Firması işbirliği ile yarım gün teori ve 1.5 gün uygulamalı olmak üzere farklı illerden katılan toplam 23 boya ustasına Düzce MYO da sertifikalı Isı Yalıtımı ve Mantolama eğitimi verilmiştir.


Otomotiv Laboratuar覺m覺z Yenilenerek Bilgisayar Kontroll羹 Testler Yap覺labilir Hale Geldi


Otomotiv Programımıza Hyundai’ den Bağış Yrd.Doç.Dr. İbrahim KORKMAZ bey’ in girişimleri ile Hyundai Firmasının Düzce Bayii Yüksekokulumuza bedeli yaklaşık 17000 TL olan kullanılmamış (sıfır) 2 adet benzinli motor bağışlamışlardır.


Otomotiv Programımıza Wolkswagen’den Bağış • Öğr.Gör.Hasan

ESEN bey’in girişimleri ile Wolkswagen firması (Adapazarı) atölyedeki eğitimlerimizde kullanılmak üzere otomobil yedek parça ve aksamından oluşan piyasa değeri yaklaşık 7000 TL olan eğitim seti bağışlamıştır.

• Öğr.Gör. Hasan ESEN ve Tekniker Arif GÜREL

bizzat kendileri getirmişlerdir.

Adapazarı’na

giderek

bunları

• Wolkswagen bundan sonra da destek vereceğini

ifade etmiştir.


Düzce Üniversitesi

www.dergi.duzce.edu.tr DÜZCE MYO DERGİ ÇALIŞMA EKİBİ; Öğr.Gör.Veysel COŞGUN Öğr.Gör.Filiz DURSUN Öğr.Gör.Esin Hamdi DİNÇER


Tekstil Program覺m覺za 8 adet Yeni Elektronik Makineler Al覺nd覺


DÜZCE MESLEK YÜKSEKOKULU AKŞAM YEMEĞİ’NDE BULUŞTU ve YEMEKTE EMEKLİ PERSONELLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ Düzce Meslek Yüksekokulu’ndan emekli olan akademisyen ve memurlara teşekkür plaketi sunuldu. Törende teşekkür plaketi alan isimler şöyle : *Yrd. Doç. Dr. Yusuf ÇAY, *Öğr. Gör. Azmi TOZAN, *Öğr. Gör. Dursun TOPÇU, *Öğr. Gör. Suat YAVUZ, *Fahrettin TULUAY, *Bilgisayar İşletmeni Erol KOÇ, *Hizmetli Naci CANÖZÜ, *Teknisyen Hilmi AYVAZ.


DÜZCE MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN DUYGULANDIRAN HUZUREVİ ZİYARETİ Düzce Meslek Yüksekokulu Öğrencileri, gerçekleştirdikleri sosyal kampanya kapsamında, 24 Mart Çarşamba günü Huzurevi’ne anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Düzce Meslek Yüksekokulu İşletme Programı öğrencileri Mart ayının son 15 gününü kapsayan bir sosyal yardım kampanyası gerçekleştiriyor. Öğrenciler tamamen kendi istek ve organizasyonları ile gönüllü olarak Huzurevi, Çocuk Esirgeme Kurumu ve Valilik Sosyal Market’e yardım toplamayı amaçlayan bir kampanyayı okullarında başlattılar. Kampanyaya yoğun ilgi gösteren öğrenciler para yardımı yapabildikleri gibi giyecek elbise, ayakkabı vb eşya yardımları da yapabiliyorlar. Huzurevi Ziyareti Öğrenciler, İktisadi Programlar Bölüm Başkanı Yrd. Doç Dr. Alaeddin İmamoğlu ve Bölüm Sekreteri Mustafa Akbal ile birlikte topladıkları para yardımından elde edilen gelirle aldıkları şeker ve çayları da yanlarına alarak 24 Mart Çarşamba günü Huzurevini ziyaret ettiler. Huzurevi sakinlerine, aldıkları karanfilleri de hediye eden öğrenciler, çok hoş duygularla ziyaretlerini tamamladırlar.


Düzce MYO’ ya Çardak


“SANAYİNİN ÜNİVERSİTEDEN BEKLENTİLERİ..” KONULU PANEL DÜZENLENDİ


KARİYER GÜNLERİ 13-14-15 Ekim 2010 tarihlerinde Yüksekokulumuzda, Simtec (çağrı merkezi) tarafından kariyer günleri kapsamında program yapıldı. Bu kapsamda tüm MYO öğrencilerimize ders programlarına göre partime çalıştırabileceklerini söyledi.


FERROLİ FİRMASI İLE ÜÇÜNCÜ BULUŞMAMIZ GERÇEKLEŞTİ

 Düzce Üniversitesi ile Düzce Ferroli Fabrikası çalışanları iletişim

eğitimleri kapsamında üçüncü kez buluştu. Düzce Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ömer Faruk ÖZGÜR ilki 4 Ağustos 2010 tarihinde gerçekleştirilen, orta ve üst düzey yöneticilere yönelik “ Yöneticiler İçin Etkili İletişim” seminerinden sonra, çalışanlarla 09 Ağustos 2010 tarihinde “ İş Hayatında Etkili İletişim” konulu semineri gerçekleştirdi. 06 Ekim tarihinde çalışanlardan daha önce eğitimimize katılma imkanı bulamayan bir grup Ferroli çalışanı ile ” Etkili İletişim” konulu üçüncü buluşmamızı gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız kapsamında okul sanayi işbirliği çalışmalarına yoğun emekleri ile katkı sağlayan Öğretim Görevlisi Zafer Cingiz’e teşekkür borçluyuz. Ayrıca eğitimler konusunda bizlere fabrikalarının kapılarını açan Ferroli Yönetimi’ni de yenilikçi ve eğitime destek veren yaklaşımlarından ötürü tebrik ediyoruz.


Milli Mücadele ve Cumhuriyet in Öyküsü Konulu seminer. Okutman Fatih ÖZÇELİK Düzce MYO da 10.11.2010 tarihin de Milli Mücadele ve Cumhuriyet in Öyküsü Konulu seminer verdi...


29 Eylül 2010 Çarşamba günü Yüksekokulumuzda, Gibor Alfa Çorap ve Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. den Yönetim Kurulu Başkanı İzzet BENVENİSTE tarafından “İş Bulma Teknikleri” konulu seminer verildi.


12 Ekim 2010 Salı günü Yüksekokulumuzda, Düzce Gençlik Merkezi tarafından Gençlik Merkezi Faaliyetleri hakkında Seminer verilmiştir.


23 Aralık 2010 Perşembe günü müzik dinletisi yapmışlardır. Düzce Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi

Programı ikinci sınıf (gündüz) öğrencilerinden Oğuzhan BEŞİRİK ve Anıl ÇİMŞİR, Elektronik Haberleşme 2 (gündüz) öğrencisi Fatih KÖKEN ve Halk Eğitim Merkezinde Usta Öğretici olan Mehmet ÇAKMAK’tan oluşan müzik grubu, okulumuz öğrencilerine 23 Aralık 2010 Perşembe günü müzik dinletisi yapmışlardır. Büyük beğeni toplayan dinleti, finaller öncesinde öğrencilere moral vermiştir.


Tekstil programı tarafından, 2010–2011 öğretim yılında 22 Aralık 2010 tarihinde Düzce de bulunan İmteks Giyim Sanayine, Öğr. Gör. Çiğdem DURSUN ÇALIŞAN, Öğr. Gör. Gülden ABANOZ, Öğr. Gör. Filiz DURSUN ve Tekstil Teknolojisi (Örgün ve İkinci Öğretim) Programı öğrencileri (90 kişi) katılımıyla teknik gezi düzenlenmiştir.


23 Aralık 2010 Perşembe günü Ferroli Isıtma ve Soğutma Sistemleri Düzce Fabrika Müdürü Sayın Nurettin ARSLAN, DMYO İşletme Yönetimi Programının davetlisi olarak okulumuza gelmiş ve yönetim ile ilgili konularda bilgi verip, tecrübelerini aktarmıştır. Sayın Arslan’ın sunumu ilgiyle dinlenmiş ve katılımcıların beğenisini kazanmıştır.


DÜZCE GENÇLİĞİ POLONYA’DA Üniversitemiz Temmuz ayında Ulusal Ajans tarafından akredite edildikten

hemen sonra proje sürecine girilmiş ve ilk başvuru döneminde sunulan projemiz kabul almıştır. Bu amaçla 6 öğrencimiz temmuz ayında 6 ay süreliğine Polonya’daki Bystrzyca Klodzka Town Hall a gönüllü hizmeti için gönderilecektir. Polonya’daki ev sahibi kurum ülkenin en ünlü gençlik merkezi olup temel amacı genç gruplara ve yerel topluluğa Avrupalılık bilincini ve sosyal sorumluluğu kazandırabilmektir. Projemiz Üniversitemizdeki 18–30 yaş arası çeşitli branşlarda eğitim alan gençleri kapsamaktadır. Avrupa Birliğine giriş sürecimiz içerisinde Avrupa kimliğini tam anlamıyla anlayacak genç nesilleri yetiştirmek bu projenin çıkış noktasını ve hedeflerini oluşturmaktadır. Projenin kabulu ile ilgili link. http://www.ua.gov.tr/uploads/genclik/Genclik_Programi_Kasim_2010_Proje_ Basvurulari_Degerlendirme_Sonuc.xls Poje Sorumlusu : Doç Dr. Ercan ÖZGAN Proje Koordinatörleri : Öğr. Gör. Melih SERTKAN : Öğr. Gör. Zeynep SERTKAN İletişim İçin : agh@duzce.edu.tr


SOSYAL VE SPORTİF FAALİYETLER


Meslek yüksekokullarında çift diploma şansı Yükseköğretim Kurulu 1+1 çift diploma projesini başlatıyor. Mesleki ve teknik eğitimde bir ilk gerçekleşiyor, Yükseköğretim Kurulu’nun başlattığı 1+1 çift diploma projesi uygulamaya konuyor. Proje kapsamında, “Uluslararası Ortak Önlisans Programı (UOÖLP)”na katılan meslek yüksekokulu öğrencileri bir yıl Türkiye’de bir yıl yurt dışında eğitim görerek her iki kurumun da diplomasını elde etme şansına sahip olacaklar. Bu proje sonunda meslek yüksekokulu öğrencilerinin İngilizceyi meslek dili olarak kullanmaları hedeflenirken, bir süre sonra iş dünyası için gerekli olan nitelikli eleman ihtiyacının da bu şekilde karşılanması öngörülmektedir.


YÜKSEK OKULUMUZDAKİ İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI 1 Yıl içerisinde 120 Bilgisayar alındı. Öğretim elemanlarının her birine bilgisayar

tahsil edildi. Öğretim elemanlarının masaları yenilendi. Persıonelimizin kullanımı için masa tenisi kuruldu.


TV de DÜZCE MYO TANITILDI

 SKYTÜRK ( 20.12.2009 ) TRT

( 07.06.2010 ) http://www.trt.net.tr/televizyon/#podcast_trt


DÜZCE MYO da İşkur müracaat noktası birimi kuruldu


MOBİLYA ATÖLYESİNE ŞAKULİ FREZE TEZGAHI ALINDI

dmyo  

düzce meslek yüksekokulu

dmyo  

düzce meslek yüksekokulu

Advertisement