Page 14

DROŻDŻÓWKI Z TRUSKAWKAMI PRZEPIS I ZDJĘCIE: ŁUCJA SERAFIN

Liczba porcji: 14 sztuk Czas przygotowania: 2 godziny Składniki:

550 g mąki pszennej 220 ml ciepłego mleka 100 g cukru 75 g roztopionego masła 40 g świeżych drożdży 4 żółtka 20 g cukru waniliowego szczypta soli

Dodatkowo:

½ kg truskawek 1 łyżka cukru trzcinowego 1 łyżka ekstraktu waniliowego grube wiórki kokosowe cukier puder

Przygotowanie:

Drożdże rozcieramy w ciepłym mleku z cukrem i łyżką mąki. Rozczyn odstawiamy na 15 minut, by drożdże ruszyły. Mąkę przesiewamy z solą i łączymy z rozczynem, żółtkami, cukrem waniliowym i masłem. Zagniatamy gładkie, lśniące ciasto, które odchodzi od rąk. Przykrywamy ściereczką i pozostawiamy na godzinę do wyrośnięcia. Truskawki kroimy na 4, posypujemy cukrem pudrem i wlewamy ekstrakt waniliowy. Mieszamy tak by składniki się połączyły, a owoce puściły sok. Wyrośnięte ciasto drożdżowe krótko wyrabiamy na blacie, dzielimy na około 14  równych porcji. Formujemy bułeczki, które rozpłaszczamy na blacie. Układamy na blaszce wyścielonej papierem do pieczenia. Na środku bułeczek układamy truskawki mocno wciskając je do środka. Wszystkie posypujemy wiórkami kokosowymi. Zostawiamy na 15 minut do wyrośnięcia. Przed wstawieniem do piekarnika możemy ponownie truskawki docisnąć do spodu. Pieczemy 30 minut w temperaturze 180 C. Studzimy na kratce i posypujemy cukrem pudrem.

Profile for Dolnośląski Magazyn Kulinarny "Kocioł"

Kocioł nr 16 - lato 2017  

Magazyn Kocioł tworzy grupa dolnośląskich blogerów. Pokazujemy klasyczne i nowatorskie przepisy oraz dbamy o kulinarne tradycje regionu.

Kocioł nr 16 - lato 2017  

Magazyn Kocioł tworzy grupa dolnośląskich blogerów. Pokazujemy klasyczne i nowatorskie przepisy oraz dbamy o kulinarne tradycje regionu.

Advertisement