Page 110

K.S.: Jaka jest twoja ulubiona sesja fotograficzna? Ciężko wybrać tę jedną jedyną! Bardzo lubię kilka sesji dla KOTŁA mleczne koktajle, przy których pomagała mi Martyna z bloga Smakiem Pisany. Sporo się napracowałyśmy, ale finalnie zrobiłam dokładnie takie zdjęcia, jak chciałam. Bardzo lubię zdjęcia z masłami smakowymi z ostatniego numeru KOTŁA, bo w końcu zrobiłam zdjęcie w stylu zastaw się, a postaw się”, czyli bogato zastawiony stół, wyglądający, jakby grupa osób właśnie jadła przy nim śniadanie. Uwielbiam też okładkowe zdjęcie z mirabelkami z 13 numeru, gdzie swoich rąk użyczył mi mój mąż (czasem wykorzystuję jego dłonie do zdjęć - zgadza się, bo wie, że im szybciej zrobię zdjęcia, tym szybciej on zje to, co fotografuję :)). Staram się, żeby każde moje zdjęcie było piękne, czasem udaje się od razu i sesja trwa 10 minut, a czasami do tego efektu trzeba dużo więcej czasu, biegania, zmieniania tła, akcesoriów, czy obiektywów.

K.S.: Skąd czerpiesz inspiracje? Zewsząd :) Głównie ze swojej głowy zazwyczaj zanim jeszcze upiekę ciasto wiem już, jakie będzie tło, jakie akcesoria dobiorę, jaki efekt chcę uzyskać na zdjęciu. Oglądam bardzo dużo zdjęć w sieci na innych blogach czy Instagramie, mam mnóstwo książek kulinarnych i to wszystkie obrazy zostają gdzieś w mojej głowie. Bywa też tak, że inspiracją są dla mnie same rekwizyty. Tak było np. z pewnym pięknym, zielono-brązowym talerzem, od razu wiedziałam, że sfotografuję na nim miodownik. Albo ze zniszczoną, metalową, starą formą na babkę musiałam ją wykorzystać do czekoladowej babki i ciemnej stylizacji. Kiedy jednak nie mam pomysłu zaglądam na Pinterest to ogromne źródło inspiracji, zarówno na przepisy jak i na zdjęcia. Mam też swoje ulubione fotografki kulinarne, do których często zaglądam i które bardzo wpłynęły na mój styl Lindę Lomelino i Corinnę Gissemann.

Profile for Dolnośląski Magazyn Kulinarny "Kocioł"

Kocioł nr 16 - lato 2017  

Magazyn Kocioł tworzy grupa dolnośląskich blogerów. Pokazujemy klasyczne i nowatorskie przepisy oraz dbamy o kulinarne tradycje regionu.

Kocioł nr 16 - lato 2017  

Magazyn Kocioł tworzy grupa dolnośląskich blogerów. Pokazujemy klasyczne i nowatorskie przepisy oraz dbamy o kulinarne tradycje regionu.

Advertisement