Page 1

4

6 Kasım 2013 Çarşamba

ŞAİRLER, VALİ CEYLAN'I ZİYARET ETTİ İl Genel Meclisi Üyeliğinde Güven Çalışır Bu yıl 8'incisi gerçekleştirilen "Uluslararası Kapadokya Şiir Şöleni" kapsamında Nevşehir'e gelen şairler Vali Mehmet Ceylan'ı ziyaret etti.

Ürgüp FM tarafından bu yıl 8. düzenlenen şiir şöleni için Nevşehir'de bulunan, aralarında Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva, şairler Yavuz Bülent Bakiler ve Uğur Arslan'ın da yer aldığı yaklaşık 100 kişilik grup Valilik önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtı'na çelenek sundu. Buradaki törenin ardından Valilik Toplantı Salonu'na geçen heyet, Vali Ceylan ile bir araya geldi. Vali Ceylan, ziyarette yaptığı konşumada, böyle bir organizasyonu 8 yıldır devam ettirmenin önemli olduğunu belirterek, bu kadar önemli şairleri Nevşehir'de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kapadokya'nın doğal ve tarihi güzelliği ile dünya turizminde önemli bir yere sahip olduklarını kaydeden Ceylan, "Burada sizlerle bir arada bulunmaktan son derece mutluyum. Bizim sizlerle bir araya gelmemize vesile olan ve şiir şölenini organize edenleri tebrik ederim" dedi. Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Paşayeva da yapılan bu organizasyonu çok önemsediğin ifade ederek, etkinliğin genişletilerek sürdürülmesi gerektiğini vurguladı. Şiir şölenin bir ayağının da Azerbaycan'da yapılması için teklifte bulunduğunu belirten Paşayeva, Türk dünyasının kaynaşması için bu gibi organizasyonlara ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Vali Ceylan da Paşayeva'ya Avanos'ta yapılan çini tabak hediye etti.

Doktor Değiliz ama!! Hastamız Çok!

Mart 2014 Yerel Yönetimler Seçimleri öncesi İl Genel Meclis Üyeliğine aday adaylık başvuruları devam ediyor. Ak Parti Gülşehir İl Genel Meclis aday adaylık başvurusu yapan Güven Çalışır, Ak Parti Gülşehir İlçe Başkanı Kadir Salman'a başvuru formunu teslim etti. Çalışır'ın formunu kabul eden İlçe başkanı Salman, Güven Çalışır ile uzun bir süredir aynı kulvarda siyaset yaptıklarını belirtti. Çalışır'ın İl Genel Meclis Üyeliğine talip olduğunu kaydeden Salman, süreç dahilinde diğer adaylara olduğu gibi Çalışır'a da başarı dileklerinde bulundu. Uzun yıllar Ak Partide siyaset yaptığını belirten Güven Çalışır, bu camianın içinde siyaset yapmaktan onur duyduğunu, görev verilmesi durumunda en iyi bir şekilde Gülşehir ve köyleri için elinden gelen hizmetleri sunmaya gayret göstereceğini kaydetti.

Hasiret Yalım, Karavezir Mahallesi muhtar adayı oldu Gülşehir'in en çok seçmenine sahip Karavezir Mahallesi Muhtarlığına Hazret Yalım talip oldu. Gülşehir Yeni Belediye İşhanında Malimüşavir çalışanı olarak görev yapan Hasiret Yalım, muhtara ulaşımın çok önemli olduğunu belirtti. Bu amaç doğrultusunda Karavezir Mahallesi Muhtarlığına talip olduğunu belirten Yalım, mahalle halkının vereceği destekle Karavezir Mahallesine hizmet edeceğini kaydetti. Karavezir Mahallesi Şen Sokak 15 numarada ikamet eden Yalım, evli ve 2 çocuk babası.

Can 4  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you