Page 1

6 Kasım 2013 Çarşamba

Gülşehir Kaymakamlığı sosyal medyada yerini aldı Kaymakam Murat Ertekin'in talimatı ile Gülşehir Kaymakamlığı, günümüzün en etkin iletişim kaynağı konumundaki sosyal medya kullanımını geliştirerek; Facebook, Instagram, Flickr, Plus Google, Youtube ve Twitter hesapları açtı.

Başvuran, GÜR vurana! Gsm: 0533 612İsmail 95 50

Açılan hesaplarla vatandaşların kaymakamlığa sosyal medya üzerinden de erişim imkanı sunan Gülşehir Kaymakamlığı, resmi olarak açılan 7 farklı sosyal medya hesaplarını isteyen herkes takip edebilecek.. İstek ve taleplerini bu adreslerde dile getirecek.

e-mail: gur50990@hotmail.com

Bir tıkla tüm dünyadan anında ulaşılabilen hesaplar sayesinde vatandaşlar Gülşehir Kaymakamlığı ile ilgili merak ettikleri sorulara yanıt bularak, ilçede yaşanan toplumsal ve bireysel gelişmeleri anında takip edebilecek. Kaymakamlıkça geliştirilen bu imkandan yararlanmak isteyen vatandaşlar, twitter.com/GulsehirKYMK -facebook.com/gulsehirkaymakamligi instagram.com/gulsehirkymk - flickr.com/GulsehirKYMK plus.google.com/GulsehirKYMK - youtube.com/GulsehirKYMK sosyal medya hesaplarından Gülşehir Kaymakamlığına ulaşabilecekler.

Başkan Salman, seçim süreci hakkında bilgi verdi G

ülşehir Belediye Başkanlığı Aday Adayları hakkında bilgi veren Salman, Meryem Kürk, iş kadını, market ve öğrenci yurdu işletmecisi; Mustafa Arıkan, Gümüşkent Belediye Başkanı; Mustafa Dursun, Gülşehir Belediye Başkanı, Yalçın

KAYIP İLANI Gülşehir Nüfus Müdürlüğünden aldığım Nüfus Cüzdanımı kaybettim. Hükümsüzdür. Erdi ÇEKİÇ

KAYIP İLANI Samsun İli Bafra İlçesi Nüfus Müdürlüğünden aldığım Nüfus Cüzdanımı kaybettim. Hükümsüzdür. Burcu BEDİR

KAYIP İLANI Gülşehir Nüfus Müdürlüğünden aldığım Nüfus Cüzdanımı ve Gülşehir Emniyet Müdürlüğünden aldığım Sürücü Belgemi kaybettim. Hükümsüzdür. Şevket ADIYAMAN Yıl: 6 Sayı: 272 06 Kasım 2013 Çarşamba

e-mail-

Tel: İMTİAZ SAHİBİ Coşkun ARICI

Genel Yayın Yönetmeni Dilaver CAN

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehdimet Akkuş

Yazı işleri Müd. Kaya Uğurlu

Çiftci, Gülşehir Adliyesi Yazı İşleri Müdürü; Abdurrahman Doğan, Ak Parti Eski İlçe Başkanı; Ümit Balak, Tuzköy Belediye Başkanı; Muammer Akcan, Karacaşar Belediye Başkanı; Savaş Apaydın, Abuşağı Belediye Başkanı; Fatih Çiftci, Avukat, DP Eski İl Başkanı; Rasim Koç, Ziraat Mühendisi, 1999 yılı Fazilet Partisi Gülşehir Belediye Başkan adayı; Hakan Yaman, İl Genel Meclis Üyesi ve Murat Güneş, İş Adamı isim ve mesleklerden oluştuğunu kaydetti. Bundan sonra devam edecek süreç hakkında da bilgi veren Ak Parti Gülşehir İlçe Başkanı Kadir Salman şunları kaydetti: "01 Kasım 2013 tarihi itibariyle Belediye Başkanlığı Aday adaylığı müracaatları sona erdi. Artık başvuru kabul edilmeyecek. Bu tarih itibariyle Partimiz Genel Merkezi marifetiyle ilçemizde kamuoyu yoklaması yapılacak. Aday adaylarımız ilçe teşkilatımız ile bir program çerçevesinde bir araya gelecek, kendilerini dinleyeceğiz, projelerini öğreneceğiz, sorularımıza cevap arayacağız. 16 Kasım 2013 tarihinde ilçe yönetim kurulları (Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları ) asil üyeleri ile seçilmiş İl genel meclisi üyeleri, ilçe belediye meclis üyeleri, belde başkanları, belde belediye başkanlarının katılacağı teşkilat temayül yoklaması Nevşehir'de yapılacak. Kamuoyu yoklaması ve teşkilat yoklamasından elde edilen veriler partimiz genel merkezi tarafından değerlendirilecek. Bu değerlendirmeler neticesinde kuvvetle muhtemel Kasım ayı sonlarında veya en geç Aralık ayı ortalarına doğru aday olacak isim açıklanacaktır.

İlçemiz il düzeyinde en çok aday adayı başvurusu alan ilçe olmuştur. İnsanlarımızın Ak Parti'ye olan teveccühünün bir göstergesidir. Ak Parti de görev almak, Ak Parti de siyaset yapmak, Ak Parti ile birlikte insanlarımıza hizmet etmek ve Ak Parti'ye üye olmak için halkımız bizlere gelmektedir. Bugün teşkilatımız ilçemizde yaklaşık 2.600 üye ile en büyük sivil toplum örgütüdür. İlçeler arasında en fazla üyeye sahip ikinci teşkilatız. Bu bizlere büyük bir onur, güven ve cesaret vermektedir. Gerek teşkilat olarak sahip olduğumuz tecrübelerimiz gerekse istişareye verdiğimiz büyük önem ile en uygun ismi aday olarak tespit edip halkımızın teveccühüne sunacağız. İnşaallah yapılan çalışmalar, verilen emekler, elde edilecek neticeler, sonuçları itibariyle hayırlı olur. Allah hakkımızda hayırlı olanı versin." şeklinde konuştu.

Tel: 0 542 801 61 67

Yıllık Abone Ücreti 50 TL + KDV (posta ücreti hariç) Resmi İlan St. / Cm2 :8.40 TL.+ KDV diğer ilân ve reklâmlar pazarlığa tâbidir. Köşe Yazarlarının Yazı Sorumlulukları Kendilerine aittir.

www.karacasarmedya.net Haber Editörü Ali BAŞAVCI

İNTERNET HABER SİTESİ Tel: 0 384 425 63 41 - Gsm: 0 536 261 36 17

Başvurmak, Türk Dil Kurumu Sözlüğünde: “1. Bir işin yapılması için bir kimsenin aracılığını istemek. 2.Bir şeye yararlanmak amacıyla el atmak. 3.Bilgi sahibi olmak için bir kaynağı kullanmak, müracaat etmek.” şeklinde açıklanmaktadır. Başvurmak demek insanların başlarını yani kafalarını bir yerlere çarpmak; vurmak değildir elbette. Başvurmak demek, müracaat etmek demektir. Yani bir şeyin olmasını istemektir. Her tarafta duyuyoruz: O da başvurdu, bu da başvurdu diye konuşulanları. Gazete ve sosyal medyada görüyor ve okuyoruz: O da talip oldu, bu da talip oldu şeklinde yazılanları. Talip olunana baktığımız zaman, bitmeyen ihtiyaçların karşılanması ve artarak devam eden problemlerin çözümü için geceyi gündüze katarak çalışmayı gerektiren çetrefilli, sıkıntılı, bir hizmet makamını görüyoruz. Bu makama oturabilmek için önce bir yerlerin aracılık etmesi gerekmektedir. Oturulacak makam Muhtarlıklar ve Belediye Başkanlıklarıdır. Bu makamlara gelmek seçimle olduğu için taliplilerin ya doğrudan seçmenin ya da seçime katılacak siyasi partilerin aracılık etmelerini istemeleri gerekir. İşte bu sebepledir ki, bu makamlara talip olanlar siyasi partilere başvuru yapmaktadırlar. Ancak görüyoruz ki geçmiş dönemlere nazaran bu dönemde başvuranların sayısı hayli kabarıktır. Bu durumu değerlendiren bazı kişiler “Bu işin cılkı çıktı…” derken bazıları da “Başvuru bereketi güzeldir.”şeklinde yorum yapmaktadır. Biz de Fazıl Alptekin Ceylan gibi başvuru sahiplerini demokrasinin kahramanları olarak görüyor ve hepsini de bu cesaretlerinden ve özgüvenlerinden dolayı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Ceylan,“Aday oldum diyerek aday olunmaz.”diyor. Fakat başvuru sahiplerinin arasında bu türde başvuru yapanlar da bulunabilir. Bu kaçınılmazdır. Burada iş aracılık eden kişi ya da kurumlara düşmektedir. Bu makamlara gelmek isteyenlerin çoğunluğu alışılageldiği gibi iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisine başvuru yapmışlardır. Başvurular A.K.P İlçe ve İl Başkanlığı ile İlimiz Milletvekilleri tarafından değerlendirilecek ve başvuranlardan birisi Genel Merkezce aday gösterilecektir. Şu ana kadar resmi olarak başvuru yapanlar şunlardır: Halen Belediye Başkanı olan Mustafa Dursun ve İlçemizin bütün köylerine götürülen hizmetlerde başarısı olan İl Genel Meçlisi Üyesi Hakan Yaman, kapatılan belde belediye başkanlıklarının beldelerinde başarılı olmuş belediye başkanları Mustafa Arıkan ve Muammer Akcan ile Savaş Apaydın, Ümit Balak. İlçe Başkanlığı yapmış siyasetçi Abdurrahman Doğan, Fatih Çiftçi ve ilçemiz esnafı Murat Güneş ile bürokrat Yalçın Çiftçi. Ve bir de kadın aday adayı Meryem Kürk. AK PARTİ yetkilileri hayli zorlanacak gibidir. Ancak değerlendirme yapabilmek için ellerinde başvuru sahipleri hakkında zannediyorum ki, yeterli bilgi ve belge mevcuttur. Biz önümüzdeki günlerde başvuru sahipleri ile ilgili değerlendirmeleri buradan kıymetli halkımızla paylaşmaya çalışacağız.

Can 2  
Advertisement