__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 42

ERDVĖS

Prie E.Lukmino skulptūros. ◄ miško ošimą. Menininkai kūrė befunkcį maitinimo infrastruktūros interjerą-žaidimo aikštelę-atrakcioną. Instaliacija atkreipia dėmesį į gamtinius resursus, mūsų pačių kuriamą kultūrinį turizmą, jo rutiną ir vartotojiškumą.

Audiovizualinės instaliacijos

V.Balsio paslėpta audiovizualinė instaliacija „Pasaka be galo”. 42

Šiandien daugumos žmonių „garsinė nūdiena“ tapo neatsiejama nuo išmaniųjų įrenginių skleidžiamų garsų. Tai nauja kalbos ir elgesio forma. Netikėtas skambutis viešojoje erdvėje ar išmaniojo įrenginio garsinis pranešimas visus priverčia suklusti, nustatyti elektroninės programos garso kodo savininką ir paraginti jį sumažinti melodijos garsą, o kartais net pareikalauti pasišalinti iš viešosios erdvės. Laikotarpis, per kurį įvyko metamorfozė ir žmonės tapo „čiulbančiais paukščiais“, daugumai liko nepastebėtas. Nuolat tobulindami išmaniuosius įrenginius, žmonės keičia ir gyvenimo būdą, o aplinką vis labiau užpildo elektroninių programų garsais. Čiulbantis mobilumas šiais laikais yra daugiau nei technologinis žaislas – tai gyvenimo būdo koncepcija.

Architekto Vlado Balsio paslėpta audiovizualinė instaliacija „Pasaka be galo“ čiulbėjo įvairiais šiuolaikinių elektroninių pranešimų tonais (ICQ, „Skype“, „WhatsApp“, „Facebook“ ir pan.). Gamtinėje erdvėje ištrinami atstumai ir nenustatomos kultūrinės ribos. Kaip autorius sakė, meninio objekto programos pagrindinė užduotis – sąveika ir perimamumas, sąlyginis tikrovės išplėtimas, papildant miško paukščių čiulbėjimą analogiškais garsais. Instaliacija su užprogramuota garsine programa, patalpinta aukštai medyje ‒ inkile, pasakas

Skaitymai: D.Grajauskas, G.Gugevičiūtė, J.Raudys.

Profile for Diena Media News

Durys 2017 08  

Durys 2017 08  

Profile for diena
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded