A4 standardy web

Page 1

Standardy vybavení rodinných domůPokud si nevyberete z uvedené nabídky, je možné se domluvit i na individuálním výběru. To je pak potřeba konzultovat s dostatečným předstihem.

Standardní vybavení domu lze na přání zákazníka, a po vzájemném odsouhlasení vyčíslených příplatků a odpočtů, měnit.

Zboží si můžete prohlednout v našich vzorkovnách a nebo přímo u našich partnerů.

naše standardy


Vážení zákazníci, je nám ctí představit Vám katalog vybavení rodinných domů značky Dřevo-House s.r.o. V naší firmě si velmi zakládáme na individuálním přístupu ke každému klientovi, bez ohledu na to, zda realizujeme malý, nebo velký rodinný dům. Ačkoliv na českém trhu působíme krátkou dobu, opíráme se o dlouholeté zkušenosti pracovního kolektivu z oblasti projekce a zejména realizace dřevostaveb. Máme za sebou řadu úspěšných realizací na území ČR, ale také v zahraničních zemích, které jsou kolébkami tohoto odvětví, jako je Kanada, Amerika a Austrálie. Tyto nabyté zkušenosti, zdravé sebevědomí a potenciál jsme se rozhodli zúročit na evropském stavebním trhu. Firma Dřevo-House s.r.o. klade důraz na zdravotní nezávadnost materiálů, a proto ve všech požadavcích splňujeme tuzemské normy i přísné normy zemí evropské unie. Neustále sledujeme vývojové trendy v oboru dřevostaveb a flexibilně je zapracováváme do našich výrobních technologií. Výsledkem jsou domy nejvyšší technické kvality, které dosahujeme používáním moderních výrobních postupů, kvalitních materiálů a řemeslným zpracováním kvalifikovanými pracovníky firmy. Největším úspěchem, a oceněním je pro Dřevo-House s.r.o.spokojený zákazník. Hlavním programem naší společnosti je výroba montovaných panelových dřevostaveb a mobilhouse, neboli montovaných staveb. Cílevědomá práce na technických parametrech, maximální přesnost při zabezpečování kvality a propracovaná logistika nám umožňují realizovat v krátké době sny o zdravém a úsporném bydlení. Firma Dřevo-House s.r.o. Vám nabízí výstavbu individuálních domů, ale dokážeme zákazníky zaujmout i výběrem z katalogu typových domů. Dokážeme nabídnout jak rodinné domy, tak objekty komerčního charakteru, jako jsou firemní sídla, penziony, hotely nebo další objekty občanské vybavenosti. Samozřejmostí jsou úpravy dispozic dle požadavků klienta, případně individuální výstavba podle Vašich představ. Jsme profesionálové a žádné přání pro nás není překážkou.

Tým Dřevo-House s.r.o.

2


Stupně dokončení domu Rozhodněte se sami, kolik času a svého umu chcete investovat do stavby Vašeho domu. Dům Vám postavíme v jednom ze 3 stupňů dokončení podle toho, který stupěň si vyberete. Stavíme ve stupních HRUBÁ STAVBA, NA DOSTAVĚNÍ, NA KLÍČ

HRUBÁ STAVBA

PŘEHLED PRACÍ

NA DOSTAVĚNÍ

NA KLÍČ

Základová deska sklon do 5° Instalace inženýrských sítí základovou deskou 1m od obvodu desky Hydroizolace Vnější a vnitřní stěnové panely včetně konstrukce stropu a záklopu OSB Konstrukce střechy včetně pokrývačských a klempířských prací a parapetů Okenní a dveřní výplně fasády Instalační předstěna včetně parotěsné fólie Vnější zateplení budovy včetně venkovní omítky Rozvody domovního vodovodu a kanalizace Rozvody elektroinstalace Rozvody topení včetně kotle a zásobníku TUV Vnitřní záklopy stěn a stropů sádrovláknitými deskami Anhydridová podlaha Schody u patrových domů Finální úpravy sdk konstrukcí (broušení a tmelení) Obklady a dlažby Nášlapné vrstvy podlah Malby Osazení zařizovacích předmětů Vnitřní dveře a zárubně včetně kování Vnitřní parapety Instalace zásuvek a vypínačů

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

3


Obsah

1. Skladba konstrukce

7

2. Výplně otvorů: okna, dveře, stínící technika

13

3. Zastřešení: betonová a keramická krytina, klempířské prvky

23

4. Komíny a komínové vložky

31

5. Fasády a fasádní obklady

39

6. Dřevěné obklady

45

7. Krby a krbové vložky

49

8. Vytápění domu

55

9. Schodiště

59

10. Podlahy

63

11. Dlažby a obklady

69

12. Interiérové dveře

73

13. Sanita

79

14. Elektro

85

15. Malby a nátěry

89

16. Vybavení domu

93

4


Standardy vybavení rodinných domů. 2016

51. Skladba konstrukce Ve standardním provedení dodáváme difuzně uzavřenou konstrukci EKO-HOUSE. V nadstandardním provedení doporučujeme zrealizovat difuzně otevřené konstrukce DIFU-HOUSE, jež jsou perfektně vyladěné a zvyšují komfort moderního bydlení. S nadstandardním vybavením a doplňky vytvářejí nadčasové bydlení. Více o technologiích této skladby konstrukce v sekci technologie. Pro všechny tesařské spoje používáme speciální tesařské vruty s vysokou pružností fy,k=1 000 N/mm2, kopírující pohyby dřeva. Tím je zajištěn dokonale pevný a pružný spoj, díky kterému můžeme garantovat dlouhou životnost celé konstrukce.

7


Skladba konstrukce

8

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

9


Skladba konstrukce

10

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

112. Výplně otvorů: okna, dveře, stínící technika

13


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Výplně otvorů – okna Standardně dodáváme okna značky INOUTIC, která je dceřinou společností belgického mateřského koncernu Deceuninck. Plastová okna (6-ti komorový profil Uf = 1,1 W/m2K, Izolační trojsklo Ug = 0,6 W/m2K). Tepelný součinitel prostupu okna Uw = 0,86 W/m2K. Stavební hloubka rámu 76 mm. Součástí dodávky je kování MACO MULTI- POWER se skrytými panty. V ceně standardního provedení je bílá barva. Pro dokonalé začištění používáme kompresní pásky Illbruck Illmod Trio+, pomocí kterých docílíme nejčistšího a nejefektivnějšího napojení oken na parotěsné folie. Tento 3-stupňový těsnící systém zajišťuje ty nejlepší tepelné vlastnosti spojené s difuzními požadavky. V nadstandardním provedení je možnost individuálního vzhledu oken.

kompresní pásky Illbruck Illmod Trio+

skryté okenní kování MACO MULTI-POWER

14


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Výplně otvorů – dveře Standardně dodáváme vchodové dveře značky INOUTIC, která je dceřinou společností belgického mateřského koncernu Deceuninck. Tepelný součinitel prostupu dveří je Ud = 1,0 W/ m2K. Standardně dodáváme plastové dveře, 6-ti komorový profil Uf = 1,5 W/ m2K, jednokřídlé prosklené čiré Ug = 0,6 W/ m2K. Bezpečnostní tříbodové kování GU Secury Automatic. Dveřní kování je součástí dodávky. Je dosaženo maximálního tepelného a hlukového útlumu. V ceně standardního provedení je bílá barva, sklo mléčné, kůra čirá nebo chinchilla. Pro dokonalé začištění používáme kompresní pásky Illbruck Illmod Trio+, pomocí kterých docílíme nejčistšího a nejefektivnějšího napojení oken na parotěsné folie. Tento 3-stupňový těsnící systém zajišťuje ty nejlepší tepelné vlastností spojené s difuzními požadavky. V nadstandardním provedení je možnost individuálního vzhledu dveřního křídla.

kompresní pásky Illbruck Illmod Trio+

Standardně dodáváme vchodové dveře INOUTIC

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

15


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Výplně otvorů – dveře, zasklení Standard V ceně standardního provedení je bílá barva, sklo mléčné, kůra čirá nebo chinchilla.

Chinchilla

Satinano weiss

Nadstandard

Ornament 504

16

Mastercarre


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Stínící technika V nadstandardním provedení pro větší komfort bydlení doporučujeme využití námi nabízené stínící techniky. Venkovní rolety jsou nejúčinější exteriérový stínící, izolační a bezpečnostní prvek. Tepelná izolace je zaručená použitím nejlepších materiálů, tj. vysoce kvalitního a velmi odolného hliníku (plněného polyuretanovou pěnou). Rolety vytvářejí vyrovnané vnitřní klima. Obtěžování hlukem se použitím předokeních rolet výrazně snižuje. Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé

sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Nejelegantnějším a nejvyspělejším systémem jsou lamely typu Z, které zajistí téměř dokonalé zatemnění. Doporučujeme využít stínící techniku se skrytým (zaomítacím=podomítkovým) boxem (do našich dřevostaveb lze zabudovat skrytý box do výšky překladu-to nesnižuje prosvětlenost otvoru a zvyšuje komfort) a s elektrickým pohonem, u kterého můžeme namontovat časové spínače, nebo řídící jednotky, které umožňují ovládat přes chytré mobilní zařízení. Dokonalost docílíte integrovanou rolovací sítí proti hmyzu.

Rolety

Venkovní rolety se skrytým zaomítacím boxem.

Venkovní rolety s boxem na fasádě.

Žaluzie

Venkovní žaluzie s zaomítaným boxem.

Venkovní žaluzie s přiznaným boxem.

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

17


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Garážová vrata Ve standardním provedení dodáváme sekční vrata s ocelovou sendvičovou konstrukcí, tepelně izolovaná polyuretanem, tloušťka sekcí 40mm, sekce vybaveny ochranou proti skřípnutí prstů, kování s povrchovou úpravou zinek s integrovaným těsněním, vyrovnávací torzní pružiny dimenzované na 20 000 cyklů ( otevření a zavření ). Vrata se vyrábí v České Republice z komponentů dovážených ze zemí EU Venkovní design – T6 Industry – lamelový design nebo H0 VELVET – hladké bez prolisu, hladký plech Venkovní barva – standardní barvy bez příplatku - bílá RAL 9016, stříbrná RAL 9006, šedostříbrná RAL 9007 antracit šedá RAL 7016 Elektrický pohon – Sommer Aperto 550L, výroba Německo, síla v tahu 550N, pomalý rozjezd a dojezd, elektronické načtení síly, zpětný chod při najetí na překážku, dálkové ovládání 868 MHz, 1 ovladač v ceně

Easy

T 6 Industry

18

Skladba


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Střešní okna Střešní okna vynikají výbornými tepelnými hodnotami, kvalitním zpracováním a čistým desingem. Součinitel prostupu tepla je Uw=1,2 W/m2K, třída neprůzvučnosti je III., předmontovaný dvoudílný zateplovací blok je po celé výšce a obvodu rámu + límec parozábrany, pomocí kterého dokonale utěsníme napojení parozábrany na okno. Ve standardním provedení jsou výklopná střešní okna bílá německého výrobce ROTO R8 s tepelně izolačním bezúdržbovým plastovým rámem profilu REHAU v bílém odstínu s izolačním dvojsklem. Oplechování je v barvě Anthracit Metalic. Celoobvodové kování ROTO, které křídlo fixuje celo-obvodově v 6-ti bodech, se ručně ovládá klikou umístěnou na spodní straně křídla. Okna jsou v kombinaci výklopná/kyvná. Roto garantuje 15-ti letou záruku na prasknutí profilu rámu i křídla, kování a skla při kroupách. Na okno jako celek je záruka 5 let.

Tmavý dub

Zlatý dub

Borovice

Jako nadstandardní provedení lze vybrat i barevné odstíny rámů, lze dodat i trojsklo, žaluzie, elektrické pohony a další doplňky. Větrání je dvoupolohové spárové. (Cena 17 500 Kč)

Mahagon

Ořech

Dostupné dekory okenních rámů dodávaných ve standardu.

Roto R8, bílé provedení

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

19


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Parapety Venkovní parapety

Vnitřní parapety

Ve standardním provedení nabízíme hliníkové 2 mm parapety, vyznačující se vysokou pevností a kvalitní povrchovou úpravou. Dodáváme v pěti barevných provedeních (bílá lakovaná RAL 9016, stříbrný elox, hnědá lakovaná – světlá RAL 8003 nebo tmavá RAL 8019 a bronzový elox) nebo nadstandartní provedení dle pestrobarevné škály barev vzorníku RAL.

Interiérové parapety se vyznačují vysokou pevností a odolností vůči ohybům. Mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti.

Bílá lakovaná RAL 9016

Ve standardním provedení je výběr mezi barvami: (bílá, carrarský mramor, zlatý dub, světlý buk, mahagon) s možností výběru materiálů DTD (dřevotřískové) s vysokotlakou laminátovou pohledovou vrstvou HPL o tl. 0,6 mm, vyráběné metodou postforming, nebo PVC plastové komůrkové od výrobce Paramont-Global. Obě varianty jsou otěruvzdorné, odolné proti poškrábání, slunečnímu a tepelnému záření. V nadstandardním provedení dle pestrobarevné škály barev vzorníků.

Hnědá lakovaná tmavá RAL 8019 Bílá

Světlý buk

Carrarský mramor

Mahagon

Hnědá lakovaná světlá RAL 8003

Stříbrný elox C0 Zlatý dub Bronzový elox světlý C33

Bronzový elox tmavý C34

Tvar vnitřního parapetu. 20


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

213. Zastřešení: betonová a keramická krytina, klempířské prvky

23


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Betonová střešní krytina Betonové střešní tašky Bramac jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin: písku, vody, portlandského cementu a pigmentů oxidu železa. Povrchová úprava betonových tašek zahrnuje širokou škálu. Od přírodního povrchu, přes standardní dvojitou povrchovou úpravu s ochranou vrstvou Protector, až po STAR, který představuje novou technologii výroby střešních tašek. Je tedy možné

volit povrch od hrubé struktury (model Montero) až po ideálně hladký povrch (model Classic STAR). Široká škála barev a rozmanitost profilů tašek uspokojí i ty nejnáročnější požadavky klientů. Výhody betonových střešní tašek Bramac: extrémní pevnost, ekologická výroba, redukce nákladů při pokládce střechy, povrchová úprava Protector, technologie STAR, ochrana proti hluku, nadstandardní záruky.

Střešní tašky Bramac – Standard

Classic

Moravská taška

Bramac Max

* povrchová úprava Protector PLUS

Barevnice střešních tašek Bramac – Standard NOVINKA

24

cihlově červená

červenohnědá

tmavohnědá

ebenově černá

břidlicově černá

Classic

Classic

Classic

Classic

Moravská taška

Bramac Max

Bramac Max

Bramac Max

Bramac Max

Moravská taška

Moravská taška

Moravská taška


Schodiště

Dlažby a obklady

Podlahy

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Betonová střešní krytina Střešní tašky Bramac – Nadstandard

Tegalit

Římská

Revira

Montero

* povrchová úprava STAR

Barevnice střešních tašek Bramac – Nadstandard

cihlově červená

červenohnědá

Tegalit

Tegalit

Římská taška

Římská taška

Revira

Revira

tmavohnědá

Římská taška

ebenově černá

památkově červená

Tegalit

Tegalit

Římská taška

Římská taška

zinkově šedá Tegalit

Revira

Montero

rubínově červená

canyon

bordeaux

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

granitově černá

25


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Povrchová úprava PROTECTOR PLUS: Technologie Protector PLUS patří k vyspělým technologiím výroby střešních krytin. Na materiálu, který tvoří tělo tašky, lze při mikorskopickém zvětšení pozorovat nerovnosti. Z tohoto důvodu se na něj aplikuje vrstva jemnozrnného betonu, která zaplní všechny nerovnosti a vytvoří dokonale hladký povrch tašky. Na tuto vrstvu se dále aplikují speciální nástřiky v daném barevném odstínu. Výsledkem je velmi hladký a atraktivní povrch, který zvyšuje odolnost krytiny před extrémními vlivy počasí a zároveň je zabezpečena zvýšená ochrana před usazováním nečistot, mechů a řas.

• hladký povrch • zvýšená ochrana před usazováním nečistot, mechů a řas • zvýšená ochrana před extrémními vlivy životního prostředí • dlouhodobá ochrana původní barevnosti

Povrchová úprava STAR: STAR je specifický výrazně hladkým povrchem, který zvyšuje ochranu před usazováním nečistot, mechů a lišejníků. • pevnost, jež zvyšuje odolnost proti extrémním vlivům životního prostředí (prudké bouřky, krupobití...atd) • speciální, do povrchu integrované pigmenty, zajišťují odraz infračerveného záření a chrání tak podkroví před přehřátím Díky unikátní reflexní povrchové úpravě STAR odráží sluneční záření. Spolu se zateplením dokáže odolávat horku i chladu. V podkroví tak udržuje příjemné klima v každé roční době a přináší úspory za vytápění nebo klimatizaci.

26

Krby

Vytápění domu


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Malby a nátěry

Elektro

Vybavení domu

Keramická střešní krytina Keramické pálené tašky Tondach jsou dodávány včetně kompletního sortimentu doplňků. Mají vysokou životnost a jsou odolné proti účinkům počasí. Je zde pestrý výběr typů tašek, povrchů a odstínů.

Střešní tašky Tondach – Standard

Brněnka 14 režná

Stodo 12 režná

Hranice režná

Střešní tašky Tondach – Nadstandard

Samba

Figaro

Francouzská

Falcovka

Barevnice střešních tašek Tondach

režná

engoba meděná

glazura kaštanově hnědá

glazura břidlicově černá

engoba černá

glazura Amadeus Natur

engoba tmavě hnědá

* ve standartu je dodáváná pouze odstín střešní tašky režná ostatní jsou nadstandard

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

27


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Klempířské prvky Standard 1.

Ve standardním provedení dáváme na výběr ze dvou variant klempířských prvků. 1. varianta: titanzinkový plech u všech klempířských konstrukcí 2. varianta: lakovaný žárem pozinkovaný plech u všech klempířských konstrukcí dle odstínu střešní krytiny v barevných škálách RAL.

2.

Nadstandard 3.

28

V nadstandardním provedení nabízíme klempířské prvky z měděných plechů.


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

294. Komíny a komínové vložky

31


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Komín Dodáváme komíny od výrobce a dodavatele keramických a nerezových komínových systémů CIKO. Keramické komínové systémy CIKO jsou unikátní svojí cihelnou broušenou tvarovkou obvodového pláště. Tyto třívrstvé komínové systémy jsou určeny pro všechny druhy paliv a splňují přísné normové požadavky na odvod spalin. Ke každému komínu dodáváme výpočet spalinové cesty navržený na konkrétní spotřebič. Tento dokument je potřebný

pro revizní zprávu. Pro dokonalé utěsnění a napojení na parotěsné folie veškeré prostupy komína konstrukcemi zajišťujeme s pomocí CIKO STOPER. Ve standardním provedení dodáváme komíny s povrchovou úpravou nad střešní rovinou, tzn. omítka v odstínu fasády a bez komínových stříšek. V nadstandardním provedení jsme schopni udělat zcela individuální řešení.

CIKO® 3V UNIVERSAL – standard CIKO® Compact – standard

Je určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště. Pro spolehlivou funkci komína je důležité odvětrání komínového tělesa, které je pro komíny Ciko charakteristické.

32

Lehký komínový systém ze silikátových desek a izolovaných nerezových vložek. Certifikovaná požární odolnost 90 minut. (L90)


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Komín CIKO® Cosmos – nadstandard

Nerezové systémy dodáváme v jednoplášťovém i tříplášťovém provedení. Jednoplášťový systém z vysoce kvalitní nerez oceli je určen k vložkování komínů a k připojování spotřebičů (kotle, kamna, ...). Tříplášťový nerezový komínový systém je vhodný k odvodu spalin od všech typů spotřebičů na všechny druhy paliv a používá se zejména jako lehký fasádní komínový systém pro vytápěné haly, bytové domy, průmyslové domy, rodinné domy atd. Tříplášťový komínový systém dodáváme rovněž v provedení bez vnějších spon, tedy s hladkým pláštěm. Tento systém je použitelný především pro fasádní komíny tam, kde jsou vysoké nároky na finální vzhled komína. Nabízíme pohledový nerezový komín, který je i zajímavým desingovým doplňkem vizáže domu.

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

Realizace parotěsného prostupu kouřovodu hořlavou stěnou

33


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Komín CIKO® GAS – nadstandard

Komínový systém CIKO GAS, který je vybaven plastovými vložkami, se skládá z keramických komínových tvárnic tvořících obvodový plášť. Tento systém je určený pro odvod spalin od spotřebičů na plynná a kapalná paliva, kde výstupní teplota spalin v sopouchu bude zaručeně nižší než 120 °C.

34

CIKO® TEC – nadstandard

CIKO® TEC je moderní komínový systém pro moderní vytápění Vašeho domu a je vhodný pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv s přirozeným i nuceným odvodem spalin. Systém je složen z keramických izostatických hrdlových vložek, speciálně tvarované tepelné izolace a obvodového pláště z broušených cihelných tvarovek. Odvod spalin je však pouze část funkčního využití komínového tělesa. Druhou, neméně důležitou vlastností komína je přívod vzduchu pro spotřebič.


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Komín – detaily Parotěsný prostup kouřovodu izolovanou stěnou

Parotěsný prostup nerezového komína střešní konstrukcí

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

35


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Komínové hlavice CIKO nabízí rovněž široký sortiment příslušenství, tedy například komínové stříšky a materiál pro rekonstrukci komínových těles. Také je zde zařazen sortiment pro připojování spotřebičů na komín, který obsahuje například silnostěnné i plastové kouřovody, komínové redukce a izolace sopouchu.

36

Napoleon měď

Stříška s lapačem jisker šamot

Klobouk

Oblá stříška

Další skupinou příslušenství, které optimalizuje funkci komínového systému, jsou prvky pro regulaci komínového tahu, tedy spalinové klapky, regulátory tahu a komínové ventilátory. Samostatnou skupinou v komínovém příslušenství je sortiment prostupů, přinášející kompletní řešení stavebních detailů pro zabudování komínu do stavby. Jedná se o ucelený sortiment prostupů, parotěsných prostupů, dílů pro napojení parozábrany na komín a také komponentů pro přerušení tepelných mostů v rámci komínového tělesa.

Otočná hlavice


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

375. Fasády a fasádní obklady

39


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Fasády Pro zvýšení tepelné pohody a znásobení izolačních vlastností jsou všechny dřevostavby dodatečně zatepleny. Pro vnější úpravy povrchů používáme výhradně fasádní kvalitní německý systém PCI s dlouholetou tradicí. Tento systém dodává vysoce kvalitní materiály s certifikací pro suchou montáž, tedy pro dřevostavby.

ve světlém odstínu. Pro výběr přesného odstínu Vám poskytneme vzorníky, ze kterých si pohodlně vyberete. Dále dodáváme akrylátovou omítku mozaikovou po obvodu celého domu do výšky soklu 300mm v odstínech dle námi dodaných vzorků.

Ve standardním provedení dodáváme tenkovrstvou silikonovou omítku o velikosti zrna 1,5 mm se zatřenou strukturou (točená omítka)

V nadstandardním provedení jsou individuální skladby fasád například rýhované omítky, větší zrna, tmavé odstíny, fasádní obklady z kamene apod.

Barevné odstíny fasád (silikonová omítka) - standard

40

k1000

k1001

k1002

k1003

k1004

k1005

k1006

k1007

k1008

k1009

k1010

k1011

k1012

k1013

k1014

k1015

k1016

k1017

k1018

k1019

k1020

k1021

k1022

k1023

k1024

k1025

k1026

k1027

k1028

k1029

k1030

k1031

k1032

k1033

k1034

k1035

k1036

k1037

k1038

k1039

k1040

k1041

k1042

k1043

k1044

k1045

k1046

k1047

k1048

k1049

k1050

k1051

k1052

k1053

k1054

k1055

k1056

k1057

k1058

k1059

k1060

k1061

k1062


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Fasády Barevné odstíny fasád (silikonová omítka) – standard

k1063

k1064

k1065

k1066

k1067

k1068

k1069

k1070

k1071

k1072

k1073

k1074

k1075

k1076

k1077

k1078

k1079

k1080

k1081

k1082

k1083

k1084

k1085

k1086

k1087

k1088

k1089

k1090

k1091

k1092

k1093

k1094

k1095

Barevné odstíny fasád (akrylátová omítka) – standard

mp102

mp103

mp104

mp105

mp106

mp107

mp108

mp109

mp110

mp111

mp112

mp113

mp114

mp115

mp116

mp117

mp118

mp119

mp120

mp121

mp122

mp123

mp124

mp125

mp126

mp127

mp128

mp129

mp130

mp131

mp132

mp133

mp134

mp135

mp136

mp137

mp138

mp139

mp140

mp141

mp142

mp143

mp144

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

41


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Fasádní obklady

Fasádní obklady – nadstandard V nadstandardním provedení nabízíme betonové obklady, keramzitové obklady, tradiční cihlové obklady a pásky a přírodní kamenné obklady. Všechny venkovní obklady lze použít i do interiéru. Lepení obkladů realizujeme za pomocí speciálních lepidel, které odolávají změnám počasí. Venkovní obklad je podle typu určený k bezesparému uložení, nebo se po nalepení spáruje spárovací hmotou. Všechny obklady je důležité na závěr impregnovat, aby byl obklad chráněný a krásný po mnoho dalších let. K většině obkladů se vyrábí rohové prvky - jsou to rohové obklady, které umožňují přirozený přechod mezi stěnou a rohem.

42


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

436. Dřevěné obklady

45


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Dřevěné obklady

Ve standardním provedení používáme dřevěný obklad pohledových konstrukcí (zejména podbití přesahů střech, a další) ze smrkových palubek typu A/B, profil tatranský (s viditelným perem).

46

Dřevěné obklady fasád – standard

Smrk profil klasik

Smrk profil Tatran

Smrk podlahová palubovka

Smrk 4 straně hoblovaná deska


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Dřevěné obklady Dřevěné obklady fasád – nadstandard

Thermowood borovice SHP profil

Thermowood borovice SHP 2 profil

(26 × 92 mm, 42 × 68 mm)

Severský smrk

(42 × 92mm)

Sibiřský modřín

Thermowood borovice SSS profil

Thermowood borovice UTV profil

(26 × 68 mm, 26 × 92 mm)

(119 × 117mm)

Cedr

Navštivte naše vzorkovny, kde si můžete dřevěné obklady fasád osobně prohlédnout.

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

477. Krby a krbové vložky

49


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Krbové vložky Krbová vložka VA1 – standard Krbová vložka s teplovodním výměníkem s celkovým výkonem 18 kW Krbová vložka VA1 s teplovodním výměníkem s celkovým výkonem 6 kW. Tato krbová vložka je vhodná použít pro střední i větší rodinný domek pro stálý provoz. Hlavní plášť krbové vložky i výměníku je vyroben z kvalitního ocelového plechu o tloušťce 4 mm, ohniště dovoluje přikládat kusovým dřevem o délce 50 cm. Krbová vložka VA2 je vybavena primárním i sekundárním přisáváním vzduchu, na přání pak centrálním přívodem z venku. Pro delší intervaly čištění je velký popelník v prostrou pod roštem. K pohodlnému usazení je krbová vložka osazena montážním podstavcem s danou výškou od podlahy. Celá krbová vložka je vyráběna jako svařenec a je ručně montována a svařována část po části z kvalitních materiálů s ohledem na bezproblémový provoz krbu a nejvyšší spokojenost zákazníka.

50

výška 105 cm

šířka 68 cm

hloubka 50 cm

výkon do vzduchu 6 kW

použitý materiál 4 a 10 mm

délka polen 55 cm

oplach skla ano

průměr kouřovodu 160 mm

hmotnost 135 kg

kování v provedení mosaz nebo nerez

montážní nožky na přání ano

vybaveno centrálním přívodem vzduchu ano

primární a sekundární přisávání vzduchu ano


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Krbové vložky Krbová vložka B1– nadstandard Krbová vložka se zadním plněním je určena pro lokální vytápění rodinných domů. Její hlavní předností je přikládání ze zadní části. Ve vytápěné obytné místnosti si udržíte čistotu a přikládat můžete z technické místnosti, chodby nebo kotelny. Díky použitým silnostěným materiálům při výrobě zaručujeme dlouhou životnost a bezproblémový provoz. Krbová vložka B1 plus splňuje přísné emisní limity pro provoz po roce 2022.

Parametry •

výkon 10 KW

průměr kouřovodu 160 mm

potřebný odtah komína 10 Pa

použitelné palivo dřevo – dřevěné brikety

komínová klapka ano

externí přívod vzduchu ano

terciální přívod vzduchu ano

oplach skla ano

montážní podstavec ano

materiál spalinové komory ocel 5 mm

šamotová vyzdívka: přepážky spalin

materiál ocel tloušťka 5 mm

délka polen až 50 cm

externí přívod vzduchu ano

regulace primárního – sekundárního přívodu vzduchu ano

regulace terciálního přívodu vzduchu – dvojí spalování ano

velký popelník ano

základní rozměry výška 1100 mm; šířka 590 mm; hloubka 600 mm

výška montážního podstavce 400 mm

rozměr přikládacích dvířek 350 × 350 mm

hmotnost 190 kg

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

51


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Krby

A1 maxi – standard

• • • •

52

v. 110 cm; š. 62 cm; hl. 48cm výkon 7 kW kouřovod 150 mm oplach skla

A1– standard

• • • •

v. 100 cm; š. 54 cm; hl. 45cm výkon 8 kW kouřovod 150 mm velké prosklení topeníště krbových kamen


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Krby A2 – standard

• • • •

A3 – standard

v. 90 cm; š. 60 cm; hl. 45cm výkon 8 kW kouřovod 150 mm velké prosklení topeníště krbových kamen

• • • •

v. 110 cm; š. 60 cm; hl. 45cm výkon 10 kW kouřovod 150 mm velké prosklení topeníště krbových kamen

• • • •

v. 100 cm; š. 60 cm; hl. 50cm výkon 10 kW kouřovod 150 mm oplach skla

AR – standard

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

538. Vytápění domu

55


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Vytápění domu Elektrické podlahové topení – standard Standardní způsob vytápění dodávaný do našich domů je elektrické podlahové topení Fenix. Výhodou tohoto systému je nižší pořizovací cena topných kabelů. Kabel je umístěn v dostatečně silné vrstvě, která zajistí rovnoměrné rozložení teploty. Vytápění je vhodné pro nízkoenergetické a pasivní domy. Jedná se o komfortní a jednoduchý způsob vytápění. V každé místnosti je instalováno podlahové čidlo a programovatelný termostat, kterým můžete libovolně regulovat teplotu v každé místnosti. V nadstandartním provedení vyřešíme i individuální požadavek na vytápění – teplovodní podlahové topení, rekuperace, tepelná čerpadla a další.

Teplovodní podlahové topení – nadstandard

Bifilární pokládka Teplovodní podlahové vytápění má řadu výhod mezi něž patří zejména tepelná pohoda díky nízkému tepelnému spádu topného systému. Tradiční radiátory ohřívají prostor z jednoho místa, a to relativně vysoko nad podlahou, takže rozložení teplot je velmi nerovnoměrné. Rozdíl teplot na podlaze a u stropu někdy dosahuje až 8 °C. U vytápění podlahového však teplo postupuje plynule od podlahy směrem ke stropu a rozdíl teplot v místnosti mezi podlahou a stropem je zanedbatelný, nejčastěji kolem 2÷3 °C. Rovněž pocit tepla se u člověka dostavuje při reálně nižší teplotě vzduchu než u radiátorů, neboť teplota je nejvyšší u podlahy

56

Pokládání v meadrech

a v oblasti hlavy máme v místnosti požadovanou teplotu, obvykle okolo 22 °C. Vzhledem k menším teplotním rozdílům také nedochází k velké cirkulaci vzduchu, což značně omezuje víření nečistot a snižuje prašnost v místnosti. Teplovodní podlahové vytápění realizujeme nejčastějí na mokrý způsob. Trubky jsou uloženy v izolační polystyrenové systémové desce s povrchem zpevněným plastovou fólií a jednotlivými výstupky pro uchycení potrubí, které je následně zalito betonovým potěrem přímo nad tepelně-akustickou izolací.


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

579. Schodiště

59


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Schodiště U patrových domů je standardně dodáváno samonosné celodřevěné schodiště se zábradlím a madlem. Schodiště je dodáváno v celkové položce max. 100.000 Kč bez DPH, dle výběru materiálu a dekoru zákazníka. Pokud si nevyberete z níže uvedeného výběru, je možné se domluvit i na individuálním výběru. Toto je pak potřeba konzultovat s dostatečným předstihem.

60


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Stahovací schody Aristo PP

Kombo PP

Komfortní provedení přístupu do půdních prostor zajišťují stahovací schody Aristo. Jejich předností je snadné ovládání, při němž se pomocí ovládací tyče lehce vysune skládací žebřík upevněný na konstrukci. Splňují požadavky na co nejmenší únik tepla a solidní protipožární ochranu. Pro povrchovou úpravu jsme zvolili z podhledové strany bílou barvu víka a rámu opatřenou ochrannou fólií. Barva schodů je šedá.

Svojí konstrukcí a izolačními výplněmi jsou protipožární stahovací schody Kombo ideální pro instalaci do nízkoenergetických a pasivních domů či domů s důrazem na požární bezpečnost. Tyto stahovací schody jsou zabudovány do stropu, mají sendvičové víko se složenými kovovými schůdky. Pohledová část víka nenarušuje přirozený vzhled stropu a je opatřena bílou barvou a pokryta ochrannou fólií. Je to moderní řešení pro moderní bydlení.

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

6110. Podlahy

63


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Laminátové podlahy Ve standardním provedení dáváme našim zákazníkům na výběr mezi dvěma výrobci laminátových podlah. Kvalitním českým výrobcem EUROWOOD nebo kvalitním rakouským výrobcem KAINDL. Tloušťka lamely je 8 mm s výhodami výjimečné odolnosti, hygienické a snadno čistitelné, s originální povrchovou nestárnoucí úpravou s třídou zátěže 32. Všechny naše podlahy jsou vhodné pro podlahové vytápění. Celkem má tedy klient na výběr mezi 18-ti odstíny a povrchy. V nadstandardním provedení lze řešit individuální požadavky. Také je možnost z této podlahy obložit schodiště.

Navštivte naše vzorkovny, kde si můžete podlahy osobně vyzkoušet.

Eurowood laminátové podlahy – standard Javor Carelia D 437

Javor PR D 654

Švestka D 2791

D 2457

Nadstandard

64

Norský dub D 3066

Buk PR

Dub WG D 1210

D 2774

Alpský dub MO D 4169

D 1404

Borovice D 4163 Nadstandard

D 3070 Nadstandard


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Laminátové podlahy Kaindl laminátové podlahy – standard

Buk Serina D 32535

Dub Rialto D 34237

Dub Satriano D 37847

Dub Brione D 37345

Dub Rosarno D 37526

Dub Silena D 37527

Vinylové podlahy V nadstandardním provedení dodáváme vinylové podlahy od výrobce KAINDL tl. 7 mm s třídou zátěže 34, nebo kvalitního rakouského výrobce TILO tl. 9,8 mm s třídou zátěže 23, 33, 42. Vinylové podlahy jsou moderní,

praktické, jednoduché pro údržbu a nabízejí příjemný pocit při chůzi. Jsou to tepelné a zvukové izolanty, vhodné pro alergiky a astmatiky. Jsou vhodné pro podlahové topení. V nabídce máme dekory dřeva i kamene.

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

65


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vinylové podlahy Kaindl, Tilo – nadstandard Javor Tundra V1001 AH Kaindl

Dub Ontario Tilo

Javor Taiga V1002 AH Kaindl

Dub Alberta Tilo

Dub Antik Tilo

Dub Niva V1003 AH Kaindl

Javor Manitoba Tilo

Dub Vermont Tilo

Dub Samara V1004 AH Kaindl

Kaštan Oregon Tilo

Dub Frederic Tilo

Dub Kiruna V1005 AH Kaindl

Dub Stoneage Tilo

Dub Scotia Tilo

Borovice Yukon V1006 AH Kaindl

Dub Novaya V1007 AH Kaindl

Dub Yukon Tilo

Silver Stone Tilo

Mramor Stone Tilo

66

Atlantic Stone Tilo

Bronz Stone Tilo

Vytápění domu


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

PVC podlahy V nadstandardním provedení dodáváme podlahovou krytinu heterogenní PVC (jsou složeny z několika na sebe nalisovaných vrstev: nášlapná vrstva, dezén, horní PVC, nosné vlákno, spodní PVC). Jako měkčené PVC chrání před alergiemi a roztoči. Výborně tepelně a zvukově izolují cca 17 dB. Tloušťka podlahy je 3,7 mm, extrémně odolný proti opotřebení, oděru a protlačení, povrchová úprava Extreme. Třída zátěže 32, vhodné pro podlahové topení.

Navštivte naše vzorkovny, kde si můžete podlahy osobně vyzkoušet.

Vašín PVC podlahy

Java 100

Java 105

Java 110

Java 101

Java 106

Java 111

Java 102

Java 107

Java 112

Java 103

Java 108

Java 113

Java 104

Java 109

Java 114

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

6711. DlaĹžba a obklady

69


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Vytápění domu

Krby

Dlažba a obklady Ve standardním provedení dodáváme obklady a dlažby. Dlažbu v sérii Tahiti (kvalitní mrazuvzdorná protiskluzová dlažba) – lze použít jak na provedení dlažby, tak na provedení obkladu stěn. Obklad v sérii Nora (kvalitní keramická dlažba). Do garáží dlažbu v sérii Kréta (kvalitní mrazuvzdorná protiskluzová zátěžová dlažba). V koupelně se počítá obklad do výše 2,1 m (nad zárubně), na WC se počítá obklad do výše 1,5 m. Veškeré venkovní svislé rohy a zakončení obkladu do výšky 1,5 m jsou zakončené pohledovou moderní lištou z leštěného hliníku. Ostatní místnosti jsou zakončené soklem z dlažby. V ceně nejsou okrasné mozaiky, listely, luxfery a bombáty.

Dlažba Tahiti Bílá

Béžová

V nadstandardním provedení dodáváme obklady a dlažby v sérii Lands. Lze navrhnout i individuální požadavky pro každého klienta.

Okrová

Navštivte naše vzorkovny, kde si můžete podlahy osobně vyzkoušet.

Garážová dlažba Kréta

• • 70

Cotto

Obklad Nora

Světlešedá

Šedobéžová

Hnědá

Šedá

Hnědá

Světle šedá

Hnědá

Šedá

formát: 298 × 298 × 9 mm cena: 173 Kč/m2

• •

formát: 250 × 333 × 7 mm cena: 222 Kč/m2

Tmavě šedá

• •

formát: 333 × 333 × 8 mm cena: 206 Kč/m2


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Obklady Lands Cream

rektifikovaná dlažba

Grey

nadstandard Beige

Smoke

Obklad Lands • •

formát: 296 × 595 mm cena: 772 Kč/m2

Dlažba Lands Tabacco

Black

• •

formát: 595 × 595 mm cena: 891 Kč/m2

Italská firma SINTESI je výrobcem obkladů a dlažby Lands dodávaných v rámci nadstandardu.

Ukázka dlažby Lands v moderním interiéru.

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

7112. Interiérové dveře

73


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Dřevěné obklady

Fasády

Vytápění domu

Krby

Interiérové dveře Ve standardním provedení jsou dveře plné a zárubně kvalitního českého výrobce Eurowood. Konstrukce dveřního křídla tvoří rám z MDF. Výplň je zhotovena z odlehčené dutinové dřevotřísky (DTD), dosahují podstatně vyšší pevnosti a stability, ale jsou výborné proti hlučnosti a vyšší mechanické odolnosti. Tento celek je opláštěn CPL Laminátem, v dekorech bílá hladká, Javor, Buk, Dub, Ořech, Hruška, Šedá, Wenge. Obložkové zárubně jsou v dekoru dveří, všechny dveře jsou v bezbariérovém provedení. V nadstandardním provedení nabízíme různé individuální řešení, jakými můžou být jiný odstín, atypický rozměr dveří, skryté kování, digitální tisk na dveře - kde dokážeme vytisknout dekory laminátových podlah KAINDL, EUROWOOD, různé typy prosklení a další. V nadstandartním provedení dodáváme i dveře a zárubně od kvalitního výrobce SAPELI.

Dveře – standard

M101 CPL Jasan

74

Dekory – vzorník Buk

Javor

Dub

Ořech

Hruška

Šedá


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Interiérové dveře Dveře – nadstandard

Nadstandardní kování dveří.

M102 CPL Jasan

M103 CPL Jasan

Navštivte naše vzorkovny, kde si můžete dveře osobně vyzkoušet.

M104 CPL Jasan

M212 CPL Jasan

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

75


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Interiérové dveře – kliky Standard Ve standardním provedení dodáváme kvalitní kování v podobě zátěžové kliky Scoop 1106 nerezová s certifikací na třídu zátěže 3. Jedná se o velmi elegantní designové kování.

Scoop 1106

Nadstandard Kování Cobra Giussy-r je designové kování v provedení kulatá rozeta. Zatočený tvar kliky je velmi příjemný na uchopení.

GIUSSY-R III BB IN

76


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Malby a nátěry

Elektro

Vybavení domu

Interiérové dveře

M824 CPL Buk

M730 CPL Ořech

Digitální potisk

V nadstandardu si můžete vybrat ze širokého sortimentu firmy Sapeli.

Vzorkovna dveří a kování v prodejně firmy Sapeli.

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

7713. Sanita

79


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Sprchy – standard Top Element – čtverec

Sprchový kout Top Element čtverec 900 × 900 mm v barvě profilu bílý, se skleněnou výplní chinchila. Síla skla 5 mm výška 1850 mm a šíře vstupu 470 mm. Tyto kouty vnášejí do ekonomické třídy nový rozměr kvality. Kouty jsou osazeny plastovými pojezdy, spodní pojezdy umožňují vyklopení posuvných dveří. (Anima; cena 4124 Kč)

1.

80

2.

Top Element – čtvrtkruhový

Sprchový kout Top Element čtvrkruhový 900 × 900 mm v barvě profilu bílý, se skleněnou výplní chinchila. Síla skla 5 mm výška 1850 mm a šíře vstupu 540 mm poloměrem oblouku R550. Tyto kouty vnášejí do ekonomické třídy nový rozměr kvality. Kouty jsou osazeny plastovými pojezdy, spodní pojezdy umožňují vyklopení posuvných dveří. (Anima; cena 4124 Kč)

1.

Sprchový set Optima Comfort, se skládá z ruční sprchy, která umožňuje přepínání mezi třemi druhy sprchových proudů, sprchové tyče s posuvným jezdcem pro nastavení potřebné výšky a sprchové hadice. (cena 660 Kč)

2.

Sprchová baterie nástěnná Grohe Edge s hladkým tělem a zářivým odolným povrchem, je praktická a elegantní. (cena 1975 Kč)


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Elektro

Sanita

Malby a nátěry

Vybavení domu

Sprchové vaničky a vana – standard Limnew – čtverec

Limnew – čtvrtkruhový

Sprchová vanička čtvercová Limnew 900 × 900 mm z litého mramoru se vyznačuje výškou 3 cm, čímž dotváří moderní design koupelen. Praktické protiskluzové dno se postará o vaši bezpečnost. (Anima; cena komplet 4369 Kč)

Sprchová vanička čtvrtkruhová Limnew 900 × 900 mm, R550, z litého mramoru se vyznačuje výškou 3 cm, čímž dotváří moderní design koupelen. Praktické protiskluzové dno se postará o Vaši bezpečnost. (Anima; cena komplet 3956 Kč)

Vana Cube Way Vana 1700 × 700 mm série Cube Way s objemem 260 litrů. (Laguna; cena komplet 5708 Kč)

1.

2.

1.

2.

Vanový set Optima obsahuje klasickou ruční sprchu s normálním proudem, nástěnný držák a sprchovou hadici. (cena 239 Kč) Vanová baterie nástěnná Grohe Edge, bez sprchového setu, s hladkým tělem a zářivým odolným povrchem je praktická a elegantní. (cena 2471 Kč)

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

81


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Umyvadla – standard Umyvadlo hranaté S50 Vitra

Umyvadlo hranaté S50 600 × 460 mm, baterie uprostřed a s přepadem. Výrazný styl, nadčasový design, skvélá funkčnost a odolnost. Umyvadlo lze namontovat na jakoukoli skříňku dle Vaši fantazie. (cena komplet 1917 Kč)

Umyvadlo závěsné S50 Vitra

Umývátko závěsné S50 450 × 380 mm, baterie uprostřed a s přepadem. Výrazný styl, nadčasový design, skvélá funkčnost a odolnost. Součást dodávky je designový sifon chromový pro umyvadlo. (cena komplet 1421 Kč)

Dodáváme umyvadlové stojánkové baterie od kvalitního Německého výrobce, který je jedním z největších výrobců sanitární techniky v EU, Grohe sérii EDGE - to je kosmopolitní design s moderními tvary. S výpustí, hladkým tělem a zářivým, odolným povrchem, je praktická a elegantní. Kvalita, technologie, design a udržitelnost jsou hlavní hodnoty produktů Grohe. Design není jen estetickým zážitkem - je znakem kvality a představuje dokonalé souznění tvaru a funkce. Všechny výrobky Grohe vynikají snadnou obsluhou, perfektním vzhledem a vysokou odolností. (Grohe; cena 1810 Kč)

82


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

WC a ostatní – standard WC Geberit

Otopný radiátor

WC závěsné 520 × 360 mm včetně profilu Geberit instalace do lehké stěny, hranaté splachovací tlačítko, wc sedátko (Vitra; cena komplet 10 431 Kč)

Multisifon pro pračku a myčku.

Elektrický radiátor Thermal Trend o rozměru 600 × 1320 mm. Radiátor je rovný, v bílé barvě, naplněný nemrznoucí směsí do -5 °C, opatřený elektrickou topnou tyčí o příkonu 500 W, kabelem a vidlicí do zásuvky. Radiátor není vybaven termostatem prostorové teploty – doporučujeme použít SKVTERMOSTAT. Trubkové radiátory jsou vhodné do koupelen, kde působí jako funkční i estetický doplněk. Jsou vyrobeny z uhlíkové oceli o průměru 20 mm. Na povrch je nanesena termoreaktivní prášková barva, která se svými vlastnostmi nejlépe přizpůsobuje teplotním rozdílům vzniklým při zahřátí. (Thermal Trend; cena 2072 Kč)

V nadstandardu si můžete vybrat ze širokého sortimentu sanity na trhu a my Vám je po domluvě naistalujeme.

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

8314. Elektro

85


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Elektro ABB – Element – standard

Ve standardním provedení mají domy Dřevo-House s.r.o. místnosti vybaveny 3 zásuvkami, 1 vypínačem a vývodem pro 1 světlo. Každý dům je dále 1 datovou zásuvkou na internet, 1 TV zásuvkou, 1 venkovním osvětlením pro vstup do objektu, kompletním hromosvodem. Klient má na výběr mezi 5-ti typy zásuvek od 3 kvalitních výrobců. ABB – Time ABB – Element ABB – Neo LEGRAND – Valena SCHNEIDER – Unica V nadstandardním provedení řešíme všechny individuální požadavky v průběhu realizace domu.

ABB – Time – standard

ABB – Element zásuvka

ABB – Time zásuvka

86


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Elektro ABB – Neo – standard

Legrand – Valena – standard

Schneider – Unica colors – standard

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

8715. Malby a nรกtฤ ry

89


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Malby a nátěry Ve standardním provedení jsou stropy a stěny místností dokončeny dvojnásobnou bílou malbou, včetně penetrace. Ve standardním provedení jsou dřevěné pohledové konstrukce natírané vodou ředitelným nátěrem Remmers s ochranou funkcí dřeva a hezkým vzhledem se současným zachováním

pohledové struktury dřeva. Integrovaná složka impregnace se postará o to, aby dřevo bylo chráněno před modráním, napadením hmyzem a dřevokaznými houbami. Kvalitní UV-filtry zaručí dlouhotrvající ochranu proti zvětrávání. Nabízíme standardní odstíny: Ořech, Kaštan, Mahagon, Dub, Pinie, Palisander

Ve standardním provedení jsou stropy a stěny místností jsou dokončeny dvojnásobnou bílou malbou, včetně penetrace.

Vzorník povrchových úprav

90

Dub

Ořech

Mahagon

Kaštan

Palisander

Pinie


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

9116. VybavenĂ­ domu

93


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Kuchyně V nadstandardním vybavení dodáváme kuchyně v různých kategoriích od kvalitního německého výrobce NOBILIA, abychom dokázali uspokojit i náročné nebo ještě náročnější zákazníky. Neváhejte a navštivte naši vzorkovnu, kde Vám rádi poradíme, zpracujeme návrh a vizualizace zdarma. Kuchyně dodáváme včetně spotřebičů. Dokážeme dodat kuchyně i do druhého dne.

V nadstandardním vybavení dodáváme kuchyně od kvalitního německého výrobce NOBILIA.

94

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu


Schodiště

Dlažby a obklady

Podlahy

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Kuchyně

Využijte výhodné nabídky na dodávku kvalitní kuchyňské linky v rámci spolupráce SIKO KOUPELNY a.s. a DŘEVO-HOUSE s.r.o.

UŠETŘETE

UŠETŘETE

UŠETŘETE

při nákupu

při nákupu

při nákupu

15

%

PLÁNOVANÉ KUCHNĚ CLASSIC

5

%

KUCHYNĚ Z ŘADY EASY, EASY24 A MULTI

15

%

DŘEZU, BATERIE A OBKLADŮ DO KUCHYNĚ

UŠETŘETE

3

%

při nákupu

KUCHYŇSKÝCH SPOTŘEBIČŮ

Nelze kombinovat s dalšími slevami, akcemi, akční nabídkou. Sleva na kuchyňské spotřebiče se nevztahuje na akční sety. Kupony jsou platné do 31. 12. 2016.

Kuchyni si mužete vybrat na pobocce SIKO Brno Avion kuchyne.brno@siko.cz, tel: 539 098 475

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

95


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Vzduchotechnika/rekuperace V nadstandardním vybavení doporučujeme dopřát si luxusu a zauvažovat se nad centrálním rozvodem vzduchotechniky. Zde je mnoho možností. Centrální rozvod vzduchu – nucené centrální větrání s rekuperační jednotkou. To je zařízení, kde se využívá teploty vzduchu odsávaného z prostoru k ohřevu chladného vzduchu přiváděného z vnějšího prostředí. Tyto dva „vzduchy“ jsou od sebe odděleny tak, že nemůže dojít k jejich promísení a zároveň stykové plochy jsou vyrobeny z materiálu, který zaručuje maximální přestup tepla. Výsledkem je, že použitý vzduch se všemi v sobě obsaženými pachy (pachy z kuchyně a WC, kouř,

96

„vydýchaný vzduch“) je odváděn mimo objekt a je nahrazen čerstvým, ohřátým (v létě ochlazeným) vzduchem. Touto výměnou vzduchu je dosaženo příjemného a hygienicky nezávadného životního prostředí v pobytových prostorech. Metoda větrání s rekuperací zajišťuje optimální využití vytvořeného (a zaplaceného) tepla až s 90% účinností. V letním období naopak můžeme rekuperační jednotky využít k ochlazování pobytového prostoru, což začíná být při stávajících klimatických změnách velmi aktuální problém. Topení i ochlazování probíhá při zavřených oknech, to však neznamená, že okna se nesmí otevírat. Dům s rekuperační jednotkou žije jako každý jiný dům a je na uživateli, jestli bude větrat okny nebo ne. Rekuperační jednotka vás nijak neomezuje. Právě naopak, zajišťuje vám komfort a velmi výrazně snižuje náklady spojené s vytápěním a chlazením vašeho domova.


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Vzduchotechnika/rekuperace

Další možností je navržení vzduchotechnické jednotky s vytápěním. Tato varianta může nahradit kompletní vytápění, nebo může byt pouze přitápět. Další možností jsou vzduchotechnické jednotky s klimatizacemi. Zde si můžete nastavit teplotu, jakou Vám vzduchotechnická/klimatizační jednotka bude schopna udržovat v létě i v zimě. Rádi Vám poradíme/navrhneme ideální řešení. Veškeré rozvody se speciálně u dřevostaveb nejpohodlněji namontují bez zásahů do nosných konstrukcí.

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

97


Skladba konstrukce

Výplně otvorů

Zastřešení

Komíny

Fasády

Dřevěné obklady

Krby

Vytápění domu

Úklidové vybavení domu Centrální vysávání V nadstandardním provedení doporučujeme vybavit si bydlení pohodlným centrálním vysáváním. Tento systém úklidu je nejzdravější (bez alergenů), nejčistější (bez prachu) a nejpohodlnější (není slyšet motor, netaháte s sebou vysavač-stačí pouze hadice). Centrální vysavač nevíří prach, to je prostě fakt, který nejde zpochybnit. Veškerý nasátý vzduch včetně nečistot, alergenů a roztočů odvádí trubním rozvodem mimo obytné prostory. Po přefiltrování se tento vzduch, na rozdíl od bytových či robotických

98

vysavačů, již nevrací zpět do obytných prostor, ale vyfukuje mimo objekt. Tím je zajištěna 100 % filtrace. Nedochází ani k víření dosud nevysátého prachu, jako je tomu u mobilních vysavačů, což ulehčuje život nejen alergikům. Vysavačová jednotka, neboli vlastní centrální vysavač, je nejčastěji umístěna ve sklepě, garáži, komoře, pod schody, nebo v jiném nebytovém prostoru, takže ji při vysávání ani neslyšíme. Tím se stávají centrální vysavače nejzdravějšími vysavači pro Váš domov.


Schodiště

Podlahy

Dlažby a obklady

Interiérové dveře

Sanita

Elektro

Malby a nátěry

Vybavení domu

Úklidové vybavení domu Shozy na prádlo Shozy na prádlo jsou účelná zařízení určená k přesunu prádla z koupelny do prádelny nebo jiné k tomu určené místnosti. Tento systém nachází uplatnění především v rodinných domech, penzionech či hotelových objektech a svým uživatelům nabízí úsporu času, udržování hygienicky čistého prostředí a snadnou manipulaci se znečištěnými oděvy. Těleso pro shozy na prádlo je tvořeno vlastním tubusem kruhového průřezu, na který navazují odbočky od vhozových dvířek. Jednotné díly pro shozy na prádlo se lepí (plast) nebo do sebe zapadají (nerez). Shozy na prádlo jsou uchyceny kotevním materiálem. Prádlo se potrubím pohybuje samospádem a je zachytáváno v místnosti k tomu určené do sběrného vaku nebo přepravního vozíku - řeší se vždy v návaznosti na vnitřní logistiku objektu.

Shozy na prádlo – výhody •

Snadná manipulace se špinavým prádlem

Udržování hygienicky čistého prostředí

Dvířka pro shozy na prádlo se zámkem pro bezpečnost dětí

Nulové provozní náklady – využití gravitace

Úspora času (přesun prádla mezi patry domu)

Jednoduchá instalace

Velký sortiment shozových dvířek

Různé materiály a profily potrubí

Příznivá cena

Standardy vybavení rodinných domů. 2016

99


Poznรกmky:

100Všechny uvedené ceny jsou bez DPH. Standardní vybavení domu lze na přání zákazníka a po vzájemném odsouhlasení vyčíslených příplatků a odpočtů měnit. Pokud si nevyberete z výše uvedeného, je možné se domluvit i na individuálním výběru. Toto je pak potřeba konzultovat s dostatečným předstihem. Vytvořeno v roce 2016.

info@drevo-house.cz +420 608 684 492 +420 702 126 860 www.drevo-house.cz