Page 1

ЧЕТВЕР, 17 вересня 2009 р. № 103

Чернігівська обласна газета Заснована у січні 1838 року

(27934) http://www.dponline.cn.ua

e-mail: despravda@ukr.net

Головна Г Го оловна газет газета Чернігівщини

Ситуація довкола газети після нетривалого періоду стабілізації і визначеності

знову загострюється П

Висновок юриста 29 вересня 1993 року Чернігівська обласна рада прийняла рішення, яким доручила підготовку та випуск газети «Деснянська правда» державному комунальному підприємству «Редакційно-видавничий комплекс «Деснянська правда», яке в подальшому було реорганізовано у відкрите акціонерне товариство. Протягом останніх 15 років трудовий колектив редакційно-видавничого комплексу «Деснянська правда» без будь-якої допомоги співзасновників – обласної ради та обласної адміністрації готував та випускав газету «Деснянська правда».

1. Створити державне комунальне підприємство «Редакційно-видавничий комплекс «Деснянська правда» шляхом реорганізації (злиття) видавництва «Десна» та редакції газети «Деснянська правда», передавши майнові права і обов'язки реорганізованих підприємств заново створеному підприємству.

6. Вважати правонаступником всіх прав та зобов’язань реорганізованого видавництва «Десна» та редакції газети «Деснянська правда» редакційно-видавничий комплекс «Деснянська правда».

Голова обласної Ради народних депутатів

О.ЛИСЕНКО

5 червня 2009 року обласна рада прийняла рішення про створення комунального підприємства «Редакція газети «Деснянська правда», на яке покладено підготовку та випуск газети «Деснянська правда». Приймаючи це рішення, обласна рада не скасувала своє попереднє рішення, згідно з яким підготовку та випуск газети «Деснянська правда» було покладено на редакційно-видавничий комплекс. З порушенням вимог ст. 21 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» без згоди існуючого трудового колективу газети обласна рада доручила підготовку випуск новоствореному комунальному підприємству. 11 вересня 2009 року обласна рада прийняла чергове рішення, яким призначила Л.М. Ісаченка головним редактором незареєстрованого, а згідно з вимогами ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» – неіснуючого комунального підприємства «Редакція газети «Деснянська правда».

ісля оприлюднення напрацювань і висновків тимчасової депутатської комісії, яка з’ясовувала причини конфлікту у ВАТ «РВК «Деснянська правда», структурним підрозділом якого без права юридичної особи була наша газета, пристрасті навколо видання на деякий час вщухли. Ця тиша і невизначеність влаштовувала, схоже, всіх, крім колективу «Деснянки». І, звичайно ж, – правління ВАТ «РВК «Деснянська правда». У зв’язку з цим колектив газети наприкінці минулого року вимушений був узяти ініціативу в свої руки. Трудовий колектив заснував у лютому 2009 року редакцію обласної газети у формі товариства з обмеженою відповідальністю, в такий спосіб виконавши рішення сесії від 25.03.2008 р. про створення підприємства «Редакція газети «Деснянська правда», відновивши виданню юридичний статус. Вихід зі складу ВАТ «РВК «Деснянська правда» мотивується тим, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» редакція повинна бути юридичною особою. Справді, ситуацію не варто спрощувати. Очевидно, саме з цієї причини співзасновники не поспішали з конкретними оргпропозиціями. Адже, крім фінансового обгрунтування діяльності редакції (приміщення, матеріальне, технічне забезпечення, тощо), постало ще й питання виходу зі складу відкритого акціонерного товариства – з відчуженням

майна чи іншим шляхом. Колектив обрав оптимальний варіант: спокійно вийшов з його складу, створив редакцію – юридичну особу. Працюємо з ВАТ на договірних засадах. Склад співзасновників не змінюється. Залишається тільки укласти нову установчу угоду, де будуть чітко прописані права та обов’язки співзасновників і редакції газети, як її видавця, – і працюємо спільно далі. Де-факто і де-юре ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда» існує і діє. Вона без сприяння співзасновників організовувала і проводила передплату видання на друге півріччя ц.р. Колектив стабілізувався, умови роботи поліпшилися, мікроклімат сприятливий. Навіщо ж було услід створювати альтернативне – комунальне – підприємство для випуску газети? Сьогодні воно комунальне, а завтра, коли відбудеться роздержавлення ЗМІ? Більше того, про ідею і факт створення ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда» співзасновники знали. Та й лист на адресу голови обласної ради від 23 січня ц.р. за номером 28/02-01 з приводу ситуації і бачення перспектив розглядала постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери на своєму засіданні 3 квітня ц.р. і підтримала пропозиції колективу. Проте висновки, як бачимо, були зроблені інші. Чи можна у цьому випадку звинувачувати наш колектив у порушенні чинного законодавства? Деснянці


2

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

Місцеве самоврядування

Із сесії обласної ради Минулої п’ятниці відбулася 26-та сесія обласної ради п’ятого скликання. Засідання проходило в доволі швидкому темпі, оскільки депутати достатньо були ознайомлені з матеріалами, плідно попрацювали постійні комісії.

Д

искусії виникли тільки при розгляді питання про звільнення А.В.Загуменного з посади головного лікаря комунального лікувальнопрофілактичного закладу «Ніжинський протитуберкульозний диспансер» та призначення головним лікарем цього ж закладу І.В. Короська, а також про порушення клопотання щодо передачі пам’ятки архітектури «Палац П.О. Рум’янцеваЗадунайського» у Вишеньках Коропського району безоплатно у державну власність. Перше питання було вирішено, друге відклали до остаточного з’ясування ситуації.

Не ощадять тільки бідні

Першою депутати проголосували програму енергозбереження області на 2009-2015 роки. Програма містить аналіз стану енергозбереження та енерговикористання в області, визначає потенціал і пріоритетні напрямки енергоефективності, перелік енергозберігаючих заходів для запровадження в означений термін на підприємствах та в організаціях, визначає першочергові та перспективні дії, джерела їх фінансування. Її реалізація дозволить господарюючим суб’єктам постійно зосереджувати увагу на підвищенні ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів, зменшенні енергоємності продукції, послуг та робіт та викидів в атмосферу парникових газів, популяризації ефективного та раціонального використання ресурсів. План заходів містить розділи по промислових підприємствах, житловокомунальному господарству, установах бюджетної сфери. Затверджений документ – база для розробки відповідних програм на рівні окремих підприємств, районів та міст обласного підпорядкування. Для реалізації програми передбачено залучити орієнтовно понад мільярд гривень, що дозволить заощадити майже 105 тисяч тонн умовного палива. Одне із пріоритетних завдань програми – скорочення обсягів споживання природного газу бюджетними установами та організаціями. Виходячи з цього, у кожному районі після обстежень об’єктів бюджетної і соціальної сфери, відібрані 319 об’єктів, де намічено провести реконструкцію котелень, встановити сучасні

котли, які працюватимуть на твердих видах палива, замінити вікна та утеплити фасади. На об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства передбачається комплексна модернізація систем водопостачання та водовідведення, заміна аварійних водопровідних та каналізаційних мереж, реконструкція насосних станцій і каналізаційних очисних споруд. Зокрема, заплановано реконструювати напірний каналізаційний колектор у Чернігові з орієнтовною вартістю робіт 19,4 мільйона гривень, що дозволить заощадити понад півмільйона кіловат/годин електроенергії. В ході реалізації програми буде застосовано системний підхід до її фінансування з урахуванням пріоритетності заходів, у першу чергу на базі нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії та ступеня готовності проектів. Починаючи з нинішнього року, практикуватиметься цільове виділення коштів з обласного бюджету по нарощуванню використання місцевих видів палива, зокрема, торфу та відходів деревообробки.

Хліб ефективних рішень Депутати затвердили також програму інформатизації області на 2009-2011 роки. Основні напрямки інформатизації регіону – створення та розвиток інформаційної інфраструктури, інформатизація діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інформаційне забезпечення потреб населення. Лише наявність власних мереж в органах влади дозволить розширити їх веб-присутність в інформаційному просторі держави та створити електронні довідкові мережі, забезпечити інтерактивну взаємодію між громадянами, бізнес-структурами, владними структурами тощо. Інформатизація діяльності органів влади дозволить підвищити продук-

тивність їх праці на 40-50 відсотків за рахунок скорочення термінів підготовчих операцій, оформлення та пересилки документів. Навіть після першого етапу реалізації програми в райдержадміністраціях та районних радах з’явиться можливість постійного швидкісного доступу до нормативно-правової бази, централізоване оновлення антивірусного програмного забезпечення та ін.

Вимираюча область Сесія заслухала інформацію про хід виконання рішення обласної ради від 25 грудня 2007 року, що стосується реалізації стратегії демографічного розвитку області на період до 2015 року. Депутати визнали, що демографічна ситуація залишається досить складною. Торік область втратила майже 15 тисяч жителів. Причому кількість міського населення скоротилася на піввідсотка, а сільського – майже на три. Головний фактор – природне скорочення: перевищення кількості померлих над кількістю народжених. Ця тенденція триває в області з 1979 року. Інтенсивність природного скорочення сільського населення учетверо вища, ніж міського. Депутати рекомендували облдержадміністрації вжити заходів щодо повного укомплектування лікувально-профілактичних закладів, особливо в сільській місцевості, медичними кадрами, продовжити роботу щодо створення госпітальних округів із надання високоякісної медичної допомоги, активізувати роботу щодо захисту сім’ї і дітей, особливо тих верств, які найбільше обділені соціально, розвивати дошкільну освіту шляхом розширення мережі дошкільних навчальних закладів тощо.

Справа нашої честі У нашій області споруджено понад 2000 пам’ятників та обелісків, вста новлено гранітних

плит з іменами тих, хто захищав і визволяв рідну землю. Віднайдено 1071 військове поховання періоду Великої Вітчизняної війни, до яких належать 270 поховань, що знаходяться на кладовищах, та 78 поховань Героїв Радянського Союзу. Та не всі вони впорядковані, належним чином доглянуті. Велика кількість пам’ятників і пам’ятних знаків періоду Великої Вітчизняної війни зазнали руйнівного впливу часу, потребують відновлення. За результатами обстеження фахівців 132 пам’ятники перебувають в аварійному стані. У зв’язку з цим депутати проголосували програму запровадження комплексу заходів щодо збереження та відновлення меморіальних пам’яток періоду Великої Вітчизняної війни в нашій області на 2009-2010 роки. На виконання програми виділяється майже чотири мільйони гривень переважно з обласного бюджету. Решту коштів мають виділити райони та міста. Вже в нинішньому році маємо освоїти 595 тисяч гривень. Депутати також прийняли рішення про створення комунального закладу «Музейно-меморіальний комплекс партизанської слави «Лісоград» обласної ради на місці «Партизанського Лісограду», що у Єлінських лісах Щорського району. Директором цього комунального закладу призначено Юрія Горбика.

Про мисливські угіддя та інше Сесія також затвердила звіт про виконання обласного бюджету за перше півріччя ц.р., внесла зміни до обласного бюджету нинішнього року, розглянула питання, що стосуються використання мисливських угідь. Зокрема, відмову ТОВ «Міжрічинське» від користування частиною наданих йому мисливських угідь, а також надала в користування мисливські угіддя товариствам з обмеженою відповідальністю «Спеціалізоване мисливське підприємство «Моровське», спеціалізованим мисливським підприємствам «Тужар», «Гончарівське», «Деснянське», «Максим», а також ТОВ «Лисяча нора». Як не прикро, але депутати змушені були зняти з обліку села Круглолугівка Біловежівської сільської ради Бахмацького району та Зелений Гай Орлівської сільської ради НовгородСіверського району як такі, де ніхто не проживає, розглянула інші питання. Петро ГРОМОВИЙ Фото Миколи ТИЩЕНКА

y НОВИНИ y НОВИНИ y НОВИНИ y Реалізація програми

28 сільських медичних

закладів Чернігівщини

отримали нові автомобілі

На Чернігівщині продовжується реалізація обласної програми забезпечення сільських амбулаторій і дільничних лікарень транспортними засобами. лючі від чергової партії легкових автомобілів з написом «Медична служба» були вручені представникам 28-ми сільських медичних закладівобласті. Приємну місію виконали голова обласної ради Наталія Романова та голова облдержадміністрації Володимир Хоменко. На придбання легковиків, які, на переконання керівництва області, підвищать мобільність медичної служби на селі, з обласного бюджету було виділено 1,5 млн. грн. До кінця року буде придбано ще 4 автомобілі для міжрайонних медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

К

Кабмін

Віктор КОШМАЛ Фото автора

500 млн. грн. – на реформування ЖКГ

У 2010 році Кабмін виділить на реформування житловокомунального господарства 500 млн. грн. Про це повідомив міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко. ін уточнив, що кошти скоріше за все виділять зі стабілізаційного фонду Державного бюджету. При цьому відповідно з держпрограмою реформування ЖКГ в 2010 році на ці заходи планували надати 2,9 млрд. грн. За підрахунками Міністерства ЖКГ, на реформування галузі у 2010-му потрібно близько 4 млрд. грн.

В

Молочний ринок

Імпорт вершкового масла зріс у 10 разів

У січні-серпні 2009 року в Україну імпортовано понад 5 тисяч тонн вершкового масла. Це в 10 разів більше, ніж минулого року. Різке зростання постачання викликано нестачею сировини в Україні. ще кілька років тому ситуація була протилежна: у 2006 році виробники відвантажили на експорт 10,9 тисячі тонн, а завезли лише 30 тонн вершкового масла. Сьогодні паралельно зі збільшенням імпорту на ринку спостерігається зростання цін. За інформацією газети «Дело», у липні нинішнього року тонна масла на оптовому ринку коштувала 22-24 тисячі грн., на сьогодні ж вона досягла 30 тисяч грн. На думку експертів, до кінця року ситуація може стати ще критичнішою і вартість збільшиться ще на 10 тисяч гривень. Черговий стрибок цін очікується в кінці осені, коли виробництво молока традиційно зменшується. Подорожчання масла може призвести до збільшення кількості фальсифікованої продукції на ринку.

А

Підготувала Наталія ГАРБУЗ


3

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

Шановні мешканці Чернігівщини!

Щ

иро вітаю із знаменними датами вашого краю – 66-ю річницею визволення області від німецькофашистських загарбників та Днем партизанської слави! Оспівані літописцями князівства стародавньої Русі – Чернігівське та НовгородСіверське, з їх безцінною історичною та культурною спадщиною, з давніх часів стали основою Чернігівської землі, яка подарувала нам цілу плеяду видатних особистостей: винахідників, науковців, митців, спортсменів. Надбання минулого викликають повагу і гордість за наш народ: народ-переможець, народ-визволитель. Чернігівська земля за правом носить звання краю бойової і партизанської слави. Велика шана тим, хто відстояв майбутнє нових поколінь, віддав життя, визволяючи українську землю! Великий уклін тим, хто вистояв і став живим символом людської сили і народної єдності! Схиляю голову перед тими, хто підіймав з руїн стародавній Чернігів, інші населені пункти, і віддавав всі свої сили, прагнучи відбудувати зруйнований війною рідний край! Славетне минуле Чернігівщини має стати прикладом єднання народу, яке надає наснаги аби з честю і гідністю відстоювати майбутнє наших дітей, виховувати у них почуття патріотизму до своєї країни. Вітаю вас і бажаю, щоб ваші сім’ї ніколи не знали страхіть війни, щоб завжди панували мир, щастя і добробут, щоб ваші серця і надалі наповнювалися гордістю за нашу квітучу та багату на духовність землю. З повагою

Шановні мешканці міста Чернігова! рийміть мої найП щиріші вітання з нагоди прекрас-

ного свята – Дня міста! Багато людей милується красою Чернігова, його вишуканістю і охайністю. А я впевнений, що обличчя міста визначають його мешканці. У Чернігові живуть прекрасні люди – працьовиті, чутливі і гостинні, люди, які люблять своє рідне місто і працюють задля його процвітання. Протягом усього свого життя кожен з нас долучається до історії міста, осягає його красу і гармонію. Сучасний Чернігів дивним чином поєднує в собі історичність, домашній затишок і спрямованість у майбутнє. Дякую вам, шановні чернігівці, за любов і вірність рідному місту, за вашу працю і турботу про його добробут. Хай зростає і квітне наш Чернігів! Бажаю всім мешканцям і надалі оберігати історичний спадок міста, намагатися зробити його ще кращим і сучаснішим, охайнішим і затишнішим. Бажаю всім добробуту, вдачі і гарного настрою!

Володимир ЛИТВИН, Голова Верховної Ради України

Валерій ДУБІЛЬ, народний депутат України

Анонс

День міста – разом з зірками З

а словами заступника Чернігівського міського голови Оксани Тунік-Фриз, програма святкування буде різноманітною: 19 вересня – офіційні заходи прийому делегацій з містпобратимів Чернігова. 20 вересня – культурнорозважальні заходи (центральні місця проведення – Вал та Красна площа). 21 вересня – урочисте святкування дня визволення Чернігова від фашистських загарбників. Заключним акордом Дня міста буде концерт на Красній площі та святковий феєрверк. Виступлять зірки української естради, зокрема, гурт «Не ангели», відомі місцеві музиканти, учасники концерту – переможці минулорічної акції «Слухай чернігівське!». Генеральні партнери свята – ТМ «Чернігівське» та ТМ «МТС». Руслана ШИРАЙ

Яценюк вже виклав свої цілі Економічна користь від об’єднання сільгоспвиробників у єдиний ланцюг очевидна. Уже зараз в Україні успішні тільки великі аграрні підприємства. В інших сферах – широке поле для створення виробничих ланцюгів. «Промисловий» підхід до організації сільгоспвиробництва – означає нові робочі місця на селі й кошти для відродження сільської соціальної інфраструктури – АФП, клубів, шкіл.

Арсеній Яценюк, який впевнено входить у трійку можливих президентів країни, не рахує кількість потрібних кроків «назустріч людям» і не шукає місця для національних проривів. Як сучасна молода освічена людина, він вирішив запропонувати країні класичну схему всіх теорій успіху. Він почав із визначення ключових цілей для розвитку України. Ці чотири пункти з рекламних щитів повідомляють українцям, що країну врятує нова індустріалізація, продуктивне село, здорове й освічене населення, боєздатна армія. Цікаво з погляду світової практики проаналізувати, чому ж саме ці чотири цілі мають врятувати країну? Ударимо індустріалізацією по розрусі!

Індустрія з сучасними технологіями й кваліфікованими кадрами здатна протистояти будь-яким кризовим явищам. Так пояснює необхідність проведення нової індустріалізації лідер «ФРОНТУ ЗМІН» Арсеній Яценюк. Ось, наприклад, Великобританія свого часу винесла своє промислове виробництво в країни третього світу. У результаті 2009-го її ВВП знизився на 5,6%. Це найгірший показник у країні з 1955 року! А ось ВВП Китаю, куди й було вивезено промислове виробництво багатьох західних країн, виріс за цей період на 8%. 1945 року Японія, що програла війну, опинилася на краю прірви. А наприкінці 1960-х років запропонувала світу унікальний про-

дукт – електроніку. Економіка Японії в той час зросла на 11% на рік, і країну назвали «економічним чудом». Ленінський план держелектифікації за 15 років перетворив зруйновану громадянською війною Країну Рад на провідну індустріальну державу. Досі підприємства, побудовані тоді в Україні – такі, як Дніпрогес, Харківській тракторний завод тощо, – є гордістю української промисловості. Колишня слава потужних заводів-гігантів і унікального науково-технічного потенціалу і нині є предметом нашої спільної гордості.

Сільське господарство – що більше, то краще

Про створення «продуктивного села» Арсеній Яценюк говорить так: «Нам потрібно створити повний цикл виробництва – від поля

Щоб українець був здоровим і розумним

до готових продуктів харчування». При цьому у сільгоспвиробництві вагомою залишається частка індивідуальних домогосподарств і дрібних фермерів. У 1990-х роках щось схоже відбувалося в Східних землях Німеччини. Завдяки тому, що там вдалося зберегти сільгоспкооперативи, за десять років урожайність зернових у них підвищилась до 65-70 центнерів з гектара, надій на корову – до 8-10 тисяч кг. Велика кількість кооперативів, за ефективністю, обійшли фермерські господарства західних земель. Цю модель скопіювали багато європейських країн. Протилежний приклад: після знищення великотоварних підприємств і переходу до дрібного фермерства у Прибалтиці аграрна сфера занепала, скоротилася кількість робочих місць у сільській місцевості.

Про повернення безкоштовної медицини й бюджетної освіти мріють всі, та в реальності це здається неможливим... Утім, якщо поставити це собі за мету (що й робить Яценюк), то можна повчитися в Канади. Там бюджет охорони здоров’я складається здебільшого з бюджету провінцій, його доповнюють федеральний бюджет, внески громад і добровільне страхування. Опікунська рада, сформована на місцевому рівні, вирішує, що насамперед потрібно клініці, де це купувати і за які кошти. Результат: канадці живуть на 15-20 років довше, ніж українці. А те, що здатна зробити якісна система освіти, в усьому світі продемонстровано не раз. Пріоритетність освіти для впровадження технологій дала змогу «азійським тиграм» – Сінгапуру, Гонконгу, Республіці Корея й Тайваню – здійснити економічний прорив. До речі, важливе місце в системах освіти всіх розвинених країн займає професійно-технічна освіта. Найбільше це помітно в Німеччині, де діє традиційна мережа технічних шкіл, а на базі універ-

ситетів у співпраці корпораціями діють лабораторії, в яких майбутні інженери здобувають навички практичної роботи.

Армія: від кого захищатися?

У жодних військових союзах Україна не перебуває. Це означає, що Україні дійсно потрібна армія, яка зможе гарантувати безпеку народу. Але наш бойовий дух далекий від досконалості. І боєздатність – теж. Якою ж бачить армію Арсеній Яценюк? «Захистити свою країну може лише озброєний народ. Професійна армія високооплачуваних найманців із цим завданням упоратися не здатна», – впевнений лідер «ФРОНТУ ЗМІН». Прикладом тут може слугувати турецька армія – друга за чисельністю у світі й така ж за боєздатністю. Хоча, наприклад, найсильніша у світі американська армія діє на контрактній основі. Але в нас немає стільки коштів, як у США. До того ж, неможна забувати, що і в Америці є резервісти, готові мобілізуватись на заклик вітчизни. Історія людства – це історія конфліктів. Причому жодні союзи, угоди чи міжнародні організації не можуть від них захистити. Приклад того – минулорічний конфлікт в Грузії. Слава Богу, поступово в Україні зникає ілюзія, що наша держава може вибрати протекторат НАТО, Євросоюзу чи Росії й цим гарантувати собі захист. Нам потрібно будувати, навчатися, розвиватися, відстоювати свої інтереси у світі й уміти себе захищати. Цілі відомі. Тепер треба думати, як їх досягти. Віктор КРУГЛИЙ


4

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

Політика і політики

Яке фінансування, така й обороноздатність Екс-голова Нацбанку, екс-віце-прем’єр, відомий фінансист-економіст, державний діяч Сергій Тігіпко після п’ятирічного мовчання знову виходить на політичну сцену. Причому, виходить активно, впевнено, і переконано, що його слово в передвиборних перегонах буде далеко не останнім. Та й цей п’ятирічний період мовчанням назвати не можна. Сергій Леонідович займався бізнесом. Його книга «Україна: проект розвитку» засвідчує, що він і не збирався поривати з політикою. Більше того, відкрито заявив про свої президентські амбіції. Минулої суботи, напередодні Дня танкістів, Сергій Тігіпко разом із членами столичної і чернігівської команд підтримки побував у Гончарівському Чернігівського району, у військовиків першої окремої гвардійської танкової бригади і жителів військового містечка. Сергія Леонідовича супроводжували командир корпусу генерал-лейтенант Сергій Островський, командир бригад, полковник Андрій Грицько та Гончарівський селищний голова Василь Носко.

З

устріч із жителями селища, ветеранами та військовослужбовцями відбулася в гарнізонному будинку офіцерів. Вітаючи присутніх з професійним святом танкістів, Сергій Леонідович з особливим пієтетом говорив про армію. Йому після закінчення інституту довелося служити в танкових військах, в яких він обіймав посади командира взводу, а потім – заступника командира роти з технічних питань. – Із задоволенням згадую ті роки, – зазначив гість, який уже вдруге відвідує селище і військовиків, – хоча доводилося й нелегко. Розумію, що звідтоді відбулися великі зміни в армії, достатньо для неї драматичні. Взяти хоча б зарплату. Я, лейтенант, одержував 245 карбованців і вважався одним із найбільш оплачуваних колег, котрі закінчували інститут. Я й в армію тому пішов, щоб забезпечувати свою молоду сім’ю. Причому, навіть дуже

непогано. Сьогодні лейтенант, котрий прослужив п’ять років, отримує 1200 гривень зарплати. А полковник з корпусного управління – менше 3000 гривень. Інше. Поцікавився, як тут у військових із навчанням, як почуваються люди, коли відбуваються стрільби. Відповідь не здивувала: пального немає, того немає… Навчаються у кращому випадку на тренажерах. Можна багато про що говорити, але все починається з особистості. Якщо Президенту до цих проблем немає діла, якщо висуваються вихідні концепції, котрі починають реалізовувати, а потім вони не спрацьовують, звісно, насамперед потерпають люди. Але я вірю, що не все так погано. Якщо серйозно взятися, багато що можна виправити. Подобається це комусь чи ні, але серед 256 тисяч військових Збройних Сил України багато з тих, що сидять по управлінських

центрах, не бувають на місцях або бувають рідко і не знають ситуації. Провели б розумне скорочення – й ефект не забарився б. На таке ставлення держави до себе армія не заслужила. Ось приклад. Нинішнього року на потреби армії пропонувалося закласти в бюджет 17 мільярдів гривень, затвердили 11 мільярдів. А фактично ви-

ділили сім із лишком, решту – шукайте самі, продавайте, заробляйте… Армія має займатися боєздатністю, готувати молодих хлопців до захисту Батьківщини. Коли ж починаються «заробітки», то включається людський фактор. А потім звинувачують ту ж армію, що є в ній зловживання. В підсумку – величезне недофінансування.

А як можна за рік підготувати військову людину з технічної спеціальності? Техніка ж нині непроста. Раніше навчали молодих танкістів шість місяців, нині цей термін скоротили до чотирьох. Термін служби – рік. Чого можна навчити молодого воїна за цей час? Як можна управляти найновішим танком вітчизняного виробництва БМ «Булат», якщо немає пального і техніка «на приколі»? Попри сказане, Сергій Леонідович упевнений, що країна ще розправить плечі, стане більш конкурентоспроможною, що Збройні Сили будуть сильнішими, потужнішими, краще оснащеними. Зазначив, що прибув сюди не задля того, аби виголошувати якісь політичні речі. Ні. Просто привітати військовиків, і особливо ветеранів, зі святом і подякувати їм за зроблене. А потім вручив групі військовиків ноутбуки та інші сувеніри, пошанував ветеранів, активістів сільської громади, серед яких були і колишній селищний голова, й учасники бойових дій в Афганістані та ліквідації аварії на ЧАЕС, заслужений учитель України і головний лікар Гончарівської амбулаторії, мати-героїня Ганна Бригинець, котра виховує вісім дітей. Сергій Леонідович пообіцяв на зустрічі серйозно попрацювати над забезпеченням селища і гарнізону теплом. Передусім буде вирішено питання з фінансуванням нових котелень, начинку яких замінять у грудні. Буде надана допомога гімназії в перекритті даху тощо. Звісно, в селищі й немало інших проблем. Міністерство оборони передало житловий фонд військового містечка у комунальну власність селищної ради. Але мешканці не можуть його приватизувати, бо

Повідомляє податкова

З важливих питань – відповідні рішення Про підсумки роботи податкової служби області за вісім місяців та подальші заходи щодо забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів йшлося під час засідання колегії Державної податкової адміністрації в Чернігівській області.

Г

олова ДПА в області Валентин Осипенко зазначив, що за підсумками півріччя податкова служба Чернігівщини посіла друге місце у всеукраїнському рейтингу, за підсумками семи – четверте. Поки рейтинг восьми місяців не визначений, але досягнуті результати дають підстави розраховувати на високе місце. Адже до зведеного бюджету зібрано 2 млрд. 173,6 млн. грн. платежів, що на 8,1 відсотка або на 162,7 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. До загального фонду Держбюджету мобілізовано 1 млрд. 515,2 млн. грн. – на 10,6 відсотка більше

минулорічних обсягів. До місцевих бюджетів надійшло 604,2 млн. грн. платежів. Тож голова ДПА в області поставив перед колективом податківців Чернігівщини завдання – спрямувати всі зусилля на використання незадіяних резервів. Детальніше аналізуючи результати роботи, перший заступник голови ДПА в області Микола Манжула зазначив, що за вісім місяців суттєві додаткові надходження забезпечені з акцизного збору з вироблених в Україні товарів (на 372 млн.грн. або в 2,2 раза більше, ніж за відповідний період минулого року) та акцизного збо-

ру з імпортованих товарів (на 56 млн.грн. або в 2,9 раза більше). Також додатково до минулорічних обсягів надійшло 4,6 млн. грн. рентної плати за газ та 12 млн.грн. плати за користування надрами. Разом з тим, з об’єктивних причин скоротилася база з таких важливих податків як ПДВ та податок на прибуток. Цей напрямок роботи був у центрі обговорення. Проаналізовані як проблемні питання за кожним напрямком роботи, так і стан справ з наповнення бюджетів у всіх інспекціях та відділеннях. Зокрема, під час обговорення питань організації роботи

щодо відпрацювання збиткових підприємств, акцентувалася увага на підприємствах у яких при мільйонних валових доходах мізерне податкове навантаження. Приміром, одне з бобровицьких підприємств при доходах за другий квартал більше 15 млн. грн. має податкові зобов’язання лише 1,9 тис. грн., а на прилуцькому підприємстві так уміло формувалися бухгалтерські документи, що валові доходи в сумі 11 млн.грн. до гривні зійшлися з валовими витратами. Чернігівське ж підприємство з валовими доходами у 37 мільйонів гривень нарахувало до бюджету всього

немає технічної документації, на виготовлення якої потрібно 150 тисяч гривень. Швидку медичну допомогу мають, але цілодобової роботи її не можуть забезпечити – не вистачає коштів на утримання другого водія. Та й інвестора в селищі не знайдеш. Різних запитань до Сергія Леонідовича прозвучало немало. Кожен одержав досить вичерпні відповіді. На запитання кореспондента «Деснянської правди», наскільки адекватна позиція заступника голови Нацбанку Олександра Савченка, який подав у відставку із займаної посади, реальній ситуації у Нацбанку, він відповів коротко: – Практично все відповідає дійсності. Мене дивує тільки, чому це прозвучало зараз, а не рік тому. Після зустрічі в гарнізонному будинку культури Сергій Леонідович разом з господарями та гостями поклав квіти до пам’ятника танкістам на території частини, ознайомився з умовами життя танкістів у казармах. Треба сказати, в 60-70-ті роки про таке можна було тільки мріяти. Гості оглянули також військову техніку, що знаходиться на зберіганні, пообідали в їдальні разом із солдатами. А потім побували на полігоні. Переодягнувшись, Сергій Леонідович зайняв місце механіка-водія одного з найкращих танків – «Булата». Задвигтіла земля, з-під траків – курява, машина рушила вперед. Нічого – Сергій Леонідович справився. Задоволено з’являється з люка, знімає шлем. Чоло спітніло. – Жарко? – запитую. – Так. А взимку – холодно… А перед цим пояснив журналістам: щоб прокататися, довелося везти з собою пальне. Таке життя… Олександр ЗАДОРОЖНИЙ

725 гривень. До діяльності таких підприємств буде посилена увага. Податківці також занепокоєні станом справ у лісовій галузі. Аналіз стану розрахунків з бюджетом підприємств цієї високорентабельної галузі засвідчив, що у лісовій галузі у нинішньому році, порівняно з минулим, відбувається негативна динаміка як в економічних показниках, так і в розрахунках з бюджетом. Обсяги продажу скоротилися в 1,8 раза, збір з платежів Держбюджету – на третину. І це при тому, що для 8 районів області лісова галузь є бюджетоформуючою. На порядку денному були і питання пошуку резервів наповнення місцевих бюджетів, скорочення податкового боргу, розгляд скарг платників податків, запровадження електронної форми податкової звітності тощо. Прийнято відповідні рішення. Лідія ФАЛЬЧЕВСЬКА, начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Чернігівській області


Телепрограма

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

A

B

06.10, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 21.00 Новини 06.15, 07.15, 08.10, 23.10 Спорт 06.20 Аграрна країна 06.25, 07.20, 08.15, 09.20, 12.20, 18.15, 19.50, 21.55, 23.15 Погода 06.30, 07.25, 08.20 Подiї очима майбутнього 06.40, 07.30, 08.25 567 – Поїхали!!!!! 07.10 Ера бiзнесу 07.40 Рейтингова панорама 08.30 Енергопанорама 09.00 Анонс передач 09.05, 12.10, 15.15, 19.30, 21.30 Дiловий свiт 09.30 Легко бути жiнкою 10.30, 17.15 Т/с «Стеж за мною» 11.15, 01.20, 05.50 Служба розшуку дiтей 11.25, 04.30 Життя триває 12.45, 18.25 Український вимiр 13.15 Крок до зiрок 13.45 Вихiднi поукраїнськи 14.05 «Лiнiя долi» 15.55 Вiкно в Америку 16.20 Iндиго 16.50 М/с «Моко – дитя свiту» 17.00 М/ф «Чужий голос» 18.05 Ситуацiя 18.55 Анонс передач 19.00 Точка зору 19.40, 21.40 Свiт спорту 20.00 «Попередження» 21.25 Всенародне обговорення конституцiї В.Ющенка 22.00 Наш футбол 22.55 Трiйка, Кено 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.20 Окрема тема 00.15 Iнтерактивний проект «Острiв скарбiв» 01.25 Кiно.ua

06.00 Х/ф «Пригоди бобренятка» 06.55, 07.35, 08.05 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 16.30, 19.30, 22.30 ТСН 07.05 М/с «Чiп та Дейл поспiшають на допомогу» 09.05, 19.00 «ТСН. ВАРТА» 09.45 Т/с «Некраса поамериканськи» 11.00 Т/с «Район БеверлiГiллз» 12.00 Х/ф «Гардемарини– 3» 14.10 Х/ф «Шепiт помаранчевих хмар» 16.50, 20.15 Т/с «Крем» 17.55 «Караоке на майданi» 19.25 «Погода» 21.15 Т/с «Маргоша – 2» 23.00 «Проспорт» 23.05 Х/ф «Втеча з в’язницi» 01.10, 04.20 «Документ»

D

06.20 «Документальний детектив. Передчуття смертi» 06.50, 08.00, 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 06.55, 08.10 «Бiзнес+» 07.00 Т/с «Вона написала вбивство» 08.15, 14.55 «Давай одружимося» 09.15 Х/ф «Охоронниця» 11.55 «Битва екстрасенсiв. Протистояння шкiл» 12.55 «Битва екстрасенсiв» 13.50 Чужi помилки «Кривавий борг» 15.55 «Моя правда. Наталя Кустинська: чорно-бiле життя» 17.00 «Неймовiрнi iсторiї кохання» 18.10, 22.20 Т/с «Доктор Хаус» 19.10 У пошуках iстини «Чорний перстень Анни Ахматової» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 20.10 Чужi помилки 09.00, 12.00, 16.55 «Подвiйна гра» Новини 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 21.30 Т/с «Кулагiн i партнери» «Ранок з Iнтером» 23.20 «Моя правда. 09.10, 10.05, 20.30 Т/с Теняна Пельтцер. «Обручка» Закулiсся» 11.00 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть» 00.20 «Вiкна-Спорт» 12.10 «Формула любовi». 00.45 Х/ф «34-й швидкий» В.Меньшов 13.10 «Мiсце зустрiчi» 15.00 Х/ф «Любов, як 05.00 Країна має знати мотив» 05.30 Факти тижня 17.10 «Жди меня» 19.00 Т/с «Кармелiта. Ци- 06.10, 07.50 Дiловi факти ганська пристрасть» 06.20, 08.00, 09.00, 01.25, 03.50 Погода 20.00, 01.20 «Подробицi» 21.30 Т/с «Володарка тайги» 06.25, 08.35 300 сек/год 06.30 Свiтанок 23.35 «Фантастичнi iсторiї». «Пастки часу. 07.00, 11.10 Т/с «Леся+Рома» 07.45, 08.45 Факти. Ранок Таємнi зникнення» 00.55 Т/с «Великий день» 07.55, 08.55, 12.55, 19.10, 01.20 Спорт 01.50 Т/с «Бережiть чоловiкiв» 08.05 Про-Ziкаве.ua

Z

E

5

на понеділок, 21 вересня

09.05 Х/ф «Я нiколи не буду твоєю» 12.00 Козирне життя 12.45 Факти. День 13.00 Т/с «Мисливцi за старовиною» 13.55 Х/ф «Втеча» 16.40 Т/с «Мент у законi».. Фiнал 17.35 Т/с «Солдати» 18.45 Факти. Вечiр 19.25 Надзвичайнi новини 19.50 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-6» 20.50 Т/с «Братани» 21.50 Т/с «Агент нацiональної безпеки» 23.00, 03.55 Свобода слова 01.30 Х/ф «За гратами».

06.30 Твiй ХiТ 07.00, 20.10, 00.00, 01.55, 03.00, 03.50, 04.45 Сильнi свiту сього 07.25, 08.45 ФiтнесА.Р.М.I.Я 07.45, 19.00 Хiт-парад дикої природи 09.00, 17.30, 01.10, 02.10, 03.10, 04.05 Диваки 10.20, 15.00 Шоу Оксани Марченко 12.05 Школа ремонту 12.55 Погляд у майбутнє 16.00 Нащадки Землi 17.00, 00.45, 02.35, 05.00, 05.35 Твiй Хiт 18.00 Кордони 18.30, 20.30, 23.25, 00.20, 01.30 «ТОНIС info» 18.40, 23.40, 01.40 «Життя» 06.00, 12.10 Т/c «Вiола Та- 20.45 Солодка казка раканова. У свiтi зло- 21.00 Х/ф «Тигровi зачинних пристрастей» гони» 06.50, 07.10, 07.35, 08.40 «Пiдйом» 06.55, 14.55 Т/c «Друзi» 07.30, 08.30, 19.20, 00.55 07.30, 19.30 «Дом-2» Погода 08.30 Ранковий мультик 09.00 Х/ф «9 ярдiв» 10.55, 19.25 Т/c «Кадети» 09.00, 00.00 «Дивись, хто прийшов!» 13.30, 19.00 Репортер 09.30, 18.30 «Звана вечеря» 13.35 М/с «Сiльвестр i 10.30 «Поради зiрок» Твiттi» 13.55 М/с «Полiцейська 11.30, 23.00 «Дивись!» 12.00 Т/с «Приватний академiя» детектив Магнум» 14.30, 15.50 Teen Time 13.00, 21.00 «Давай 14.35 Т/c «Крок за одружимося» кроком» 15.55, 20.20 Т/c «Ранетки» 14.00 М/с «Пухнастики та полохливцi» 16.55, 21.20 Т/c «Татусевi 14.30 М/с «Нiчнi пригоди» дочки» 18.00, 22.20 Т/c «Щасливi 15.00 М/с «Невгамовнi привиденята» разом» 15.30 М/с «Пiдземнi 19.15 Спортрепортер пригоди» 23.20 Т/c «Грань» 01.00Службарозшукудiтей 16.00 М/с «Лабораторiя Декстера» 16.30 Т/с «Чи боїшся ти темряви?» 17.30 «Єралаш» 06.00 Клуб 700 06.25, 07.15, 18.50, 20.40, 20.30 Вечiрнiй мультик 22.00 Т/с «Унiвер» 23.50, 00.40, 01.50, 23.30 «Дом-2».Спецвипуск 03.45, 04.40 Погода

G

J

I

K 06.00 Мультфiльми 06.30, 17.00, 19.00 Подiї 06.45, 17.25, 19.25 Погода 06.50, 17.30, 03.00 Критична точка 07.35 Срiбний апельсин 08.10 Т/с «Слiд» (14 с.) 09.00, 04.00 Т/с «Безмовний свiдок 2» 10.00 Т/с «Глухар – 2» 11.00 Т/с «Моя прекрасна нянька» (106, 107 с.) 12.00 Т/с «Колись прийде кохання» (151 с.) 13.00 Т/с «Злочин буде розкрито» (1,2 с.) 15.00 Т/с «Слiд» (15 с.) 15.50, 02.10 Федеральний суддя 17.20, 19.20, 03.50 Спортивнi подiї 18.00 Т/с «Колись прийде кохання» (152 с.) 19.30 Шустер Live 20.20 Т/с «Глухар – 2» 21.20 Т/с «Хранитель» 22.20 Х/ф «Хеллбой: Герой iз пекла» 01.00 Т/с «Злочин буде розкрито» (1 с.)

L 07.00 Х/ф «Бiлий вибух» 08.30 «Легальний дохiд» 08.40 «Правда життя». Дорослi iграшки 09.15, 22.00 Т/с «CSI: ЛасВегас» 10.15 Т/с «Закон i порядок» 11.15 Т/с «Бандитський Петербург – 3» 13.45 «Хронiка надзвичайних подiй» 14.50 Х/ф «Буднi карного розшуку» 16.40 Х/ф «Тiнi зникають опiвднi» 18.25 «Агенти впливу» 19.00, 21.30, 00.00, 02.25, 05.10 «Свiдок»

19.25 Т/с «Група Зета» 23.00 Т/с «Кримiналiсти: мислити як злочинець» 00.30 Т/с «Пуаро»

10.10Д/п«Дилемаспраглих» 11.20 Х/ф «Єгорка» 13.00 Д/п «Кодьяк. Острiв великої ведмедицi» 14.00 Х/ф «Гомер i Еддi» 16.00 «Городок» 16.50 «Слава Богу, ти прийшов!» 06.00 Програма передач 18.00 Т/с «Євлампiя Ро06.01, 23.30, 04.30 «Часманова» (початок) Тайм» 19.10 «Один день. Новини» 06.15, 00.15, 03.10, 05.10 19.25 Т/с «Солдати» «Час спорту» 21.30, 03.20 «Один день» 06.30 «Ранок на 5-му» 22.00 Х/ф «Помри, але 09.10, 22.40, 23.20, 05.20 не зараз» «Бiзнес-час» 00.30, 05.50 Т/с «Мiсiя 09.20, 12.20, 14.20, 16.10, ясновидiння» 17.50, 23.50, 03.20 «Погода в Українi» ЧЕРНІГІВ 09.30, 13.30, 14.30 «5 08.00 Цей день в історії елемент» 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 08.05 «Тиждень» 08.45 Знамениті україн14.00, 15.00, 16.00, ці. Я.Яцків 17.00, 18.00, 20.00, 09.10 М.ф. «Олень та вовк» 21.00, 23.00, 01.00, 09.20 Д.ф. «Львівських 04.00 «Час новин» кав»ярень чар» 10.30, 11.30, 12.30 «Прес-конференцiї у 10.00 Україна: час місцевий прямому ефiрi» 12.00 Цей день в історії 10.55 «Огляд преси» 12.05 «Телевізор» 11.20 «Зверни увагу» 15.15, 16.15 Народне ток- 13.05 Х.ф. «Одного разу», 2с 14.45 Цей день в історії шоу «Майдан» 17.30 «Територiя закону» 14.50 Студія «Інформ» 15.00 Трансляція ТРК 18.30 «Хронiка дня» «Новий Чернігів» 18.45 «Київський час» 19.00, 22.30, 00.00, 03.00 16.00 Від щирого серця 16.30 М.ф. «Охоронці «Час новин» (рос.) історії», 10с 19.20 Iнформацiйний марафон «Час до виборiв» 16.55 «Ми пам»ятаємо ваші імена», 1ф 19.30, 01.15 «Новий час» 17.15 Студія «Інформ» 20.20, 21.45 «Час до 17.25 Цікаво знати… виборiв. Агiтацiю 17.35 Студія «Діалог» заборонено!» 20.30, 21.20, 01.40 «Час» 17.55 Цей день в історії 18.00 Трансляція ТРК 22.00, 02.30, 05.30 «Ве«Новий Чернігів» лика полiтика» 00.30 «Автопiлот-новини» 20.00 Студія «Інформ» 20.20 Телеоб»єктив 20.30 «Час країни» 21.00 По Суті 07.00 AutoEVO 21.30 Служили два 07.30 «Гiд по країнах свiту» товариша 08.20 Х/ф «Раз, два – 21.45 Кримінал, горе не бiда!» обов»язок, право

M

v

N

b

f

g

Q

e

w

u

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 04.00 Новини 05.05 Телеканал «Добрий ранок» 09.15 «Малахов+» 10.20, 02.20 «Модний вирок» 11.30 «Контрольна закупiвля» 12.15 «Родiон Нахапетов. Росiянин у мiстi янголiв» 13.15 «Детективи» 14.00 Iншi новини 14.20 «Зрозумiти. Пробачити» 15.15, 04.05 Т/с «Принцеса цирку» 16.05, 03.10 «Давай одружимося!» 17.05 «Федеральний суддя» 18.15 «Нехай говорять» з А. Малаховим 19.05 «Слiд» 19.55 «Чекай мене» 21.00 «Час» 21.30 Т/с «Я повернуся» 22.35 «Бунт Єнiсею» 23.45 «Познер» 00.45 Нiчнi новини 01.00 Х/ф «Осiннi весiлля»

05.00 Д/ф «Слiдами Iндiани Джонса» 06.00 Т/с «Мiсто надприродного. Iндiана» 06.25 М/с «Черепашки нiндзя» 06.45 М/с «Космiчнi рятувальники лейтенанта Маршу» 07.10 М/с «Пригоди мультяшок» 07.35 М/с «Бешкетнi анiмашки» 08.00 М/с «Каспер» 08.30, 23.00 Т/с «Зоряна брама» 09.25, 17.05 Т/с «Ясновидець» 10.15 Т/с «Копальня 2» (2-й сезон) 11.15 Д/ф «Загубленi свiти. Життя пiсля нас» 12.15 Д/ф «Таємнi знаки. Пострiл у Смольному» 13.15, 18.00 Т/с «Костi» 14.15 Х/ф «Епiцентр. Смертельне зрушення» 16.15 Т/с «Андромеда» 19.00 Д/ф «Таємнi знаки. 78 таємниць долi» 20.00 Д/ф «Загубленi свiти. Пророцтва древнього Iраку» 21.00 Х/ф «Земля пiд прицiлом» 00.00 Т/с «П’ятниця 13-е»

04.00 SUPER-РАНОК 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00 7 Новин 09.05 KOTV: класика боксу 10.05, 03.05 X-treme 99,9 10.35, 11.05, 19.05 Дiалоги про риболовлю 11.20 Wrestling: небезпечна зона 12.05 Маунтинбайк 12.35, 17.35 Iсторiя NHL 13.05, 18.05 Класика: NHL 14.05 Екстрим: початок столiття 14.35 Клуб пiдкорювачiв простору 15.05 Racing World 15.35, 22.35 Ралi-Рейди Росiї 16.05 BTCC 2009 17.05 Свiт вiльного спорту 19.20 Бiг та перегони 20.05 Iталiйський футбол. Огляд серiї А 20.20 Класика: Прем’єрЛiга 21.05 Дартс 22.05 Off-Road Drive 22.20 Перегони RTCC 23.05 Покер 00.05, 01.05 Спортманiя 03.45 За межею

06.00, 07.05, 08.10 «Доброго ранку, Бiлорусь!» 06.45, 07.45 «Зона Х. Кримiнальна хронiка» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 15.00, 19.00 Новини 07.30, 08.25, 14.50 «Дiлове життя» 08.20 «Готуємо разом» 08.30 «У свiтi моторiв» 09.05 «Панорама тижня» 10.05 Слово Митрополита Фiларета на свято Рiздва Пресвятої Богородицi 10.20 Д/ф «Маленька мiцнiсть» 10.55 «Артикул» 11.00 «Кiнометри вiйни» 11.30 «Трудодень» 12.10 «Здраствуй i прощай» 13.45 «Палацовi таємницi. Маєток графа Румянцева-Паскевича» 13.55 «Лiкарськi таємницi з лiкарем А.Терещенко» 14.25 «Арсенал» 15.15, 19.20 «Новини регiону» 15.25 «Каранi» 15.55 «Бiлi одяги» 17.10 «Час зустрiчi» 17.40 «Власною персоною» 18.05 Т/с «Бiс у ребро, або Чудова четвiрка» 19.30 Т/с «Жаркий лiд» 20.25 «Загальний будинок» 20.35, 00.15 «Арена» 21.00, 01.00 «Панорама»

05.00 Т/с «Агенцiя-2» 05.35, 10.00 «Година суду» 06.35, 12.00 «Звана вечеря» 07.30, 20.00 Т/с «Солдати-11» 08.30, 11.30, 15.30, 18.30 «24» Iнформацiйна програма 09.00, 17.00 «У годину пiк» 11.00 Д/ф «Шамани i шаманiзм», ч. 1 13.00 Х/ф «Циклоп» 15.00 «П’ять iсторiй»: «Смерть на трасi» 16.00, 19.00 Т/с «NEXT 2» 18.00 «Вижити в мегаполiсi» 21.00, 02.45 «Екстремальнi iсторiї»: «Упалi з неба» 22.00 «Вечiр» 22.30 «24» Пiдсумковий випуск 23.00 «Актуальне чтиво» 23.15 «Крок до успiху» 00.15 «Репортерськi iсторiї» 00.45 Х/ф «Ужити до...» 01.55 «Вiйськова таємниця» 03.30 Д/ф «Шамани i шаманiзм» 04.25 Нiчний музичний канал

05.00, 01.00 «Клуб детективiв» 05.55 Мультфiльми 07.30 «Тисяча дрiбниць» 08.00, 13.00, 20.00 «Поза законом» 08.30, 15.00 Т/с «Морська полiцiя: Спецвiддiлок 3» 09.20 Х/ф «Бульварне плетiння»» 11.30, 18.30 «Найкумеднiше вiдео» 12.00, 16.00 «Судитись поросiйськи» 13.30, 17.00, 20.30 Т/с «Безмовний свiдок 3» 14.00 Т/с «Бандитський Петербург. Арештант» 17.30, 00.00 Д/с «Найзаможнiшi люди Європи» 19.00, 19.30, 23.00 «Шлюбне чтиво» 21.00 Т/с «Бандитський Петербург. Опер» 22.00 Т/с «Закон i порядок 9» 23.30 «Голi приколи» 03.00, 03.40 Т/с «Дiагноз: убивство 5»

05.00, 10.20, 11.10 «Дочки Маклеода-VI» 05.50 «Знаки каяття» 07.20 «Лоша» 08.50 «Добра чарiвниця» 12.00 «Великий ризик» 13.40 «Ноти кохання» 15.10 «Дочка нареченої» 16.40 «Украдена невиннiсть» 18.20 «Зачарованi-I» 19.10 «Джордан розслiдує-V» 20.00 «Убивство на думцi» 21.40 «Клас 76»

06.05 «Вторгнення» 08.00 «Три кольори: Бiлий» 10.00, 02.00 «Арабеска» 12.00, 04.00 «У долинi Ела» 14.00 «Мертвий штиль» 16.00 «Вогонь у небi» 18.00 «Дiвчина твоєї мрiї» 20.00 «Рай» 22.00 «Боннi i Клайд» 00.00 «Дика грацiя»

m

r

07.00 «Бляшаний кубок» комедiя 09.30 «Маля» драма 11.00 «Театр» драма 13.00 «Помовкуй» комедiя 15.00 «Примари» драма 17.00 «Клiтка для кроликiв» драма 18.30 «Знайомтеся, Джо Блек» фантазiя 21.30 «Серед акул» комеди 23.00 «Ропалення пристрастей» комедiя 01.00 «На ваш розсуд» комедiя

09.00, 17.00, 01.00 «Убивство китайського букмейкера», Драма 10.50, 18.50, 02.50 «З полум’я i свiтла» 1 с, Драма 11.40, 19.40, 03.40 «Дивний злочин», Мелодрама 13.30, 21.30, 05.30 «Клеопатра», Комедiя 15.20, 23.20, 07.20 «Iржавий алюмiнiй», Драма

V

t

o

O 05.00 «Доброго ранку, Росiє!» 09.05, 00.30 «Уроки французького. Джо Дассен, Катрин Деньов i iншi» 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вiстi 10.30 «Вся Росiя» 10.40 Х/ф «Жартувати зволите?» 12.05, 22.10 Т/с «Зачароване кохання» 13.20, 16.40, 02.25 Вiстiспорт 13.30 Х/ф «Граф Монтенегро» 15.30 «Очевидненеймовiрне» 16.25 Вiстi-Москва 16.50, 02.00 «Городок». Дайджест 17.15, 02.40 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть» 18.05, 03.25 Т/с «Колись прийде кохання» 19.45 Т/с «Принцеса та жебрачка» 21.25, 04.10 «Городок» 23.05 «Вiстi+» 23.20 Т/с «Державний кордон». Ф. 5 «Рiк сорок перший» 01.15 «Суд iде»

Z

плюс

06.00, 13.50 Красуні 06.50 Музика з України 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00 Новини 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 Ранок з Інтером 09.10, 03.20 Т/с «Чаклунська любов» 10.50 Феєрія подорожей 11.15 Позаочі. А.Марініна 12.10 Кухня для чайників 12.35, 22.30 «Формула любові», Л.Чурсина 13.20 Широти 14.40 Місце зустрічі 16.10 Х/ф «Бунтівний «Оріон» 17.30 Українська топдвадцятка 18.45 Агенти впливу 19.15, 01.15 Т/с «Кармеліти» 20.00, 02.00 «Подробиці» 20.30, 02.30 Т/с «Приречена стати зіркою» 21.20 Т/с «Чорна богиня» 22.05 Таємна медицина 23.15 Х/ф «Одного разу влітку» 00.30 Судові справи 04.50 Д/ф «Дракула і інші»

S

n

U

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 22.00 Сьогоднi 05.10 Сьогоднi вранцi 07.45 Просто смачно 08.00 Навколо свiту 08.15 «Жiночий погляд» Оксани Пушкиної 09.25 Їмо вдома! 10.00 Квартирне питання 11.00 Середнiй клас 12.40 «Програма максимум». Скандали. Iнтриги. Розслiдування 13.40 «Росiяни сенсацiї» 14.30, 18.40 Огляд. Надзвичайна подiя 15.30 Т/с «Господарка долi» 16.25 Т/с «Серця трьох» 17.30 Надзвичайна подiя. Огляд за тиждень 19.15 Година суду. Справи сiмейнi 20.05 Чесний понедiлок 21.00 Т/с «Псевдонiм «Албанець»-2» 22.20 Т/с «Морськi дияволи-3». 9 с. «Другий подих» 23.20 Т/с «30 випадкiв майора Земана». 30 с. «Троянди для Земана». Ч. 1 00.15 Т/с «Шерлок Холмс i доктор Ватсон». 1 с. «Знайомство» 01.25 «Колекцiя глупощiв Максима Кононенко»

06.00, 04.45 Т/с «Затока Доусона – 6» 06.50 Мультфiльми 07.00, 16.00 М/с «Котопес – 3» 07.30, 17.00 М/с «Ей, Арнольде» 08.00, 16.30 М/с «Джиммi Нейтрон» 08.30 М/с «Скеля Фреглiв» 09.00 «Шоу Беннi Хiлла» 10.20 «Таксi» 11.00, 15.00 Т/с «Зоряний крейсер Галактика – 3» 13.00 Кiноманiя 17.30 Т/с «Ейр Америка» 19.30 Т/с Кiнофайли: «Та, що спiлкується з привидами» 21.30 Х/ф Кiнофайли: «Чому я?» 23.25 «Секс з Анфiсою Чеховою» 00.00 Х/ф «Секс з фантазiєю» 21 01.10 Х/ф «Трактористи» 01.45 Кiнорiк 21 03.10 Кiнорiк 03.30 «Приховане життя» 04.00 «Судовi справи. Злочин та кара» 05.30 Book

08.00 Dustin Hoffman, Ent 08.01 Mahatma Gandhi, Pers 08.02 Algerian Arabs 1930, Travel 08.03 Elisabeth Taylor, Entertainment 08.04 British Shipbuilding 1935, Lifestyle, (Британське кораблебудування) 08.05 Pablo Picasso, Pers 08.06 Х/ф «Марися й Наполеон» 10.12Д/ф«Площадекабристiв» 10.45 Д/ф «Свої, зовсiм особливi вiршi» 11.33 Зiрки ефiру (I.Андронников) 12.28 Д/ф «Перший раз на естрадi» 14.00 Цей тиждень в iсторiї 14.25 Мелодiї й ритми закордонної естради. Джо Дассен 15.32, 17.25 Х/ф «Менi 20 рокiв» 18.55 Алiса Фрейндлiх 20.00 Elvis Presley, Ent 20.01 Dalai Lama, Personalities 20.02CorsetsParis1959,Lifestyle 20.03 Mohammed Ali, Pers 20.04 Airships 1936, Travel (Дирижаблi) 20.05 Maria Callas, Ent 20.06 Х/ф «Панянки з Вiлько» 22.22 Зiрки ефiру. Кiнопанорама Олексiя Каплера

06.20, 02.00 Х/ф «Бiле iкло» 05.00, 06.15 «Острiв за07.50, 15.10, 21.10 «Кiноляпи» 08.25 Х/ф «Золотий ключик» гиблих кораблiв» 10.40, 18.20, 23.45 «Саундтреки» 07.35 «Перехiд товари11.40, 17.55, 23.25 «SMSголосування» ша Чкалова через 11.55, 14.45, 17.40 «Вiтрина-ТБ» Пiвнiчний полюс» 12.45 Х/ф «Вихор» 15.45 Х/ф «Сiмнадцятий 08.05 «Дорога моя лютрансатлантичний» 18.35 Х/ф «Гонки по дино» вертикалi» 10.15 «Серед бiлого дня...» 21.30 Х/ф «Убивство пiсля опiвночi». 12.00, 20.00, 04.00 «Бандит- 00.15 Х/ф «Бароко». ський Петербург». ф.3 «Крах Антибiотика»

W

05.00 «Австралiя» 07.45, 17.00 «Битва за рож до моря» планету Терра» 09.05, 19.00 «Казки 14.35, 22.35 «Планета бур» стриптиз-клубу» 11.00 «Мовчання Лорни» 16.05, 00.05 «Поручик 13.00, 23.00 «Нiндзя iз Кiже» групи пiдтримки» 15.00, 01.00 «Володар 17.40, 01.40 М/ф «I з вами свiту» знову я...» 21.00 «Фред Клаус, брат Санти» 18.15, 02.15 «Правда лейте03.00 «Кумбiя нас понанта Климова» єднала» 13.00, 21.00 «Лiтня подо-

19.00, 01.00 Т/с «Серцю не накажеш» 20.00, 02.00 Т/с «Опергрупа». Ф. 3. «Правила вiдстрiлу» 21.00, 03.00 Т/с «Чорний ворон» 22.00 Т/с «Хмiль». 1 с. Ф. 1. «Фортеця» 23.30 Т/с «Хмiль». 2 с. Ф. 2. «Вихiд»

0 06.35, 14.00 Все краще, для вас 07.35, 10.00, 17.00 Красуня 08.00 Доброго ранку, кохана! 09.00 Ранковий фреш 11.00, 02.00 Нашi дiти 12.00, 18.00 Ваш лiкар 13.00, 22.00 Краса й здоров’я 13.31, 22.30 Т/с «Гваделупе» 15.00, 04.00 Твiй будинок 16.00 Iсторiї успiху 19.00 Дзеркало життя 20.00 Ваш особистий психолог 21.00 Сексуальна революцiя 23.00 «Знаки долi»


6

Телепрограма A

06.10, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 21.00 Новини 06.15, 07.15, 08.10, 23.10 Спорт 06.20 Аграрна країна 06.25, 07.20, 08.15, 09.20, 12.20, 18.15, 19.50, 21.55, 23.15 Погода 06.30, 07.25, 08.20 Подiї очима майбутнього 06.40, 07.30, 08.25 567 – Поїхали!!!!! 07.10 Ера бiзнесу 07.35 Будмайданчик 08.30Рейтинговапанорама 08.50 М.Поплавський запрошує 09.00 Анонс передач 09.05, 12.10, 15.15, 19.30, 21.30 Дiловий свiт 09.30 Легко бути жiнкою 10.30, 17.15 Т/с «Стеж за мною» 11.15, 00.10, 01.35 Служба розшуку дiтей 11.25, 04.30 Життя триває 12.45, 18.25 Український вимiр 13.15 Здоров’я 14.10 Автоакадемiя 15.55 Фестиваль дитячої творчостi «Зiрковi канiкули» 16.25 Iндиго 16.55 М/с «Моко – дитя свiту» 17.00 М/ф «Лисиця будiвниця» 18.05, 20.45 Ситуацiя 18.55 Анонс передач 19.00 Точка зору 19.40, 21.40 Свiт спорту 20.05, 01.40 Д/с «Загадки археологiї» 21.25 Всенародне обговорення конституцiї В.Ющенка 22.00 ПроРегбi 22.20 Право на захист 22.45 Прес-анонс 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.20 Вiд першої особи

B

16.00 «Ключовий момент» 17.00 «Зрозумiти. Пробачити» 06.10, 02.25 Т/с «Циган- 18.15 «Судовi справи» ське серце» 20.00, 01.20 «Подробицi» 06.55, 07.35, 08.05 21.30 Т/с «Володарка тайги» «Снiданок з 1+1» 23.35 «Попелюшка на 07.00, 08.00, 09.00, 16.30, прiзвисько Бонд» 19.30, 22.30 ТСН 00.55, 05.35 Т/с «Великий 07.05 М/с «Чiп та Дейл подень» спiшають на допомогу» 09.05, 19.00 «ТСН. ВАРТА» 09.45 «Шiсть кадрiв» 11.05 Т/с «Некраса по06.20 «Документальний американськи» детектив. Кривавi 12.00, 04.35 Т/с «Район маклери» Беверлi-Гiллз» 06.50, 08.00, 18.00, 22.00 13.00 Т/с «Район Мелроуз» «Вiкна-Новини» 14.00 Т/с «Усi жiнки – 06.55, 08.10 «Бiзнес» вiдьми» 07.00 Т/с «Вона написала 14.55 Т/с «Татусевi дочки» вбивство» 15.30 Т/с «Не родись 08.15, 15.05 «Давай вродлива» одружимося» 16.50, 20.15 Т/с «Крем» 09.15 Х/ф «Повернення 17.55 «Смiшнiше за блудного чоловiка» кроликiв» 12.00 «Нез’ясовно, але 19.25 «Погода» факт» 21.15 Т/с «Маргоша – 2» 13.00 «Битва екстрасенсiв» 23.00 «Проспорт» 14.05 Чужi помилки 23.05 Х/ф «Кримiналь«Подвiйна гра» ний роман» 16.05 «Моя правда. 01.00 «Документ» Тетяна Пельтцер. Закулiсся» 17.00 «Неймовiрнi iсторiї кохання» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 18.10, 22.20 Т/с «Доктор 09.00, 12.00, 18.00 Хаус» Новини 19.10 «Правила життя. 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 «Самогубство швид«Ранок з Iнтером» кого приготування» 09.10 Т/с «Марш Турець- 20.10 Чужi помилки кого-2» «Квiтка смертi» 10.05, 20.30 Т/с «Обручка» 21.30 Т/с «Кулагiн i парт11.00, 19.00 Т/с нери» «Кармелiта. Циган23.20 «Моя правда. ська пристрасть» Любов Соколова: 12.10 «Знак якостi». Кисрозiрване серце» ломолочнi продукти 00.20 «Вiкна-Спорт» для лiкувального 00.45 Х/ф «Альошчине харчування кохання» 13.05 Т/с «Вокзал» 14.00 Т/с «Ланцюг» 15.00 «Фантастичнi iсторiї». «Генетика. 05.40, 02.45 Факти Смерть пiсля їжi» 06.10, 07.50 Дiловi факти

D

Z

E

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

на вівторок, 22 вересня 06.20, 08.00, 09.00, 01.15, 03.10 Погода 06.25, 08.35 300 сек/год 06.30 Свiтанок 07.00, 10.05 Т/с «Леся+Рома» 07.45, 08.45 Факти. Ранок 07.55, 08.55, 12.55, 19.10, 01.10 Спорт 08.05 Про-Ziкаве.ua 09.05, 17.35 Т/с «Солдати» 11.40 Т/с «Захист Красiна-2» 12.45 Факти. День 13.10 Т/с «Мисливцi за старовиною» 14.10, 19.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-6» 15.15, 21.00 Т/с «Братани» 16.30, 22.00 Т/с «Агент нацiональної безпеки» 18.45 Факти. Вечiр 19.25 Надзвичайнi новини 23.05 Неймовiрна колекцiя мiстера Рiплi 00.10 Факти. Пiдсумок дня 01.20 Х/ф «Зубастики-2».

G 06.00, 12.05 Т/c «Вiола Тараканова. У свiтi злочинних пристрастей» 06.50, 07.10, 07.35, 08.40 «Пiдйом» 06.55, 14.50 Т/c «Друзi» 07.30, 08.30, 19.20, 00.50 Погода 09.00 Х/ф «Її кращий пас» 10.50, 19.25 Т/c «Кадети» 13.30, 19.00 Репортер 13.35 М/с «Сiльвестр i Твiттi» 13.55 М/с «Полiцейська академiя» 14.30, 15.50 Teen Time 14.35 Т/c «Крок за кроком» 15.55, 20.20 Т/c «Ранетки» 16.55, 21.20 Т/c «Татусевi дочки» 18.00 Т/c «Щасливi разом» 19.15 Спортрепортер 22.20 Т/c «Щасливi разом» 23.20 Т/c «Грань» 00.55 Х/ф «Особливо наближений»

I

M

16.30 Т/с «Чи боїшся ти темряви?» 17.30 «Єралаш» 06.00 Клуб 700 20.30 Вечiрнiй мультик 06.00 Програма передач 06.25, 17.00, 02.25, 03.40, 22.00 Т/с «Унiвер» 06.01, 23.30 «Час-Тайм» 04.55 Твiй Хiт 23.30 «Дом-2».Спецвипуск 06.15, 00.15, 03.10, 05.10 06.55 Як це робиться? «Час спорту» 07.15, 18.30, 20.30, 22.45, 06.30 «Ранок на 5-му» 01.55 «ТОНIС info» 09.10, 22.40, 23.20, 05.20 07.30, 08.45 Фiтнес-А.Р.М.I.Я 06.00 Мультфiльми «Бiзнес-час» 07.45, 19.00 Хiт-парад 06.30, 17.00, 19.00 Подiї 09.20, 12.20, 14.20, 17.50, дикої природи 23.50, 03.20, 04.55 06.40, 17.20, 19.20, 03.50 09.00, 17.30 Диваки «Погода в Українi» Спортивнi подiї 10.20, 15.00 Шоу Оксани 06.45, 17.25, 19.25 Погода 09.30, 13.30, 14.30 «5 Марченко елемент» 06.50, 17.30, 03.00 Кри12.00 Служба розшуку 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, тична точка дiтей 14.00, 15.00, 16.00, 07.35 Срiбний апельсин 12.05 Школа ремонту 17.00, 18.00, 20.00, 08.10 Т/с «Слiд» (15 с.) 12.55 Погляд у майбутнє 09.00, 04.00 Т/с «Безмов21.00, 23.00, 01.00, 16.00 Чудернацькi свiти 04.00 «Час новин» ний свiдок 2» 18.00 Кордони 10.30, 11.30, 12.30 10.00 Т/с «Глухар – 2» 18.40, 22.55 «Життя» «Прес-конференцiї у 11.00 Т/с «Моя прекрасна 18.50, 20.40, 23.05, 02.05, прямому ефiрi» нянька» (108, 109 с.) 03.00, 05.55 Погода 10.55 «Огляд преси» 12.00 Т/с «Колись при20.10, 23.15, 02.10, 04.40 йде кохання» (152 с.) 11.20 «Зверни увагу» Сильнi свiту сього 15.30 «Не перший погляд» 13.00 Т/с «Злочин буде 20.45 Солодка казка 16.20 «Погода в Україні» розкрито» (3,4 с.) 21.00 Х/ф «Я з группи 16.30 «Мотор-ТБ» 15.00 Т/с «Слiд» (16 с.) пiдтримки» 15.50 Федеральний суддя 17.30, 03.30 «Особливо 23.40 Х/ф «Тигровi загони» 18.00 Т/с «Колись принебезпечно» йде кохання» (153 с.) 18.30 «Хронiка дня» 18.45 «Київський час» 19.30 Шустер Live 19.00, 22.30, 00.00, 03.00 20.20 Т/с «Глухар – 2» 06.30, 00.30 Дiзнайся «Час новин» (рос.) 21.20 Т/с «Хранитель» своє майбутнє 22.20 Х/ф «У серпнi 44-го» 19.20 «Час до виборiв» 07.30, 19.30 «Дом-2» 19.30, 01.15 «Новий час» 01.00 Т/с «Злочин буде 08.30 Ранковий мультик 20.20, 21.45 «Час до розкрито» (2 с.) 09.00, 00.00 «Дивись, виборiв. Агiтацiю хто прийшов!» заборонено!» 09.30, 18.30 «Звана вечеря» 20.30, 21.20, 01.40 «Час» 10.30 «Поради зiрок» 22.00, 02.30, 05.30 «На07.00, 16.55 Х/ф «Тiнi 11.30, 23.00 «Дивись!» родний контроль» зникають опiвднi» 12.00 Т/с «Приватний 08.30 «Легальний дохiд» 00.30 «Автопiлот-новини» детектив Магнум» 08.40, 11.00, 19.00, 21.30, 13.00, 21.00 «Давай 00.00, 02.25 «Свiдок» одружимося» 09.00, 22.00 Т/с «CSI: Лас14.00 М/с «Пухнастики 07.00, 21.30 «Один день» Вегас» та полохливцi» 10.00, 23.00 Т/с «Кримi- 07.40 Д/п «Мiста 14.30 М/с «Нiчнi пригоди» пiдземного свiту» налiсти: мислити як 15.00 М/с «Невгамовнi 08.40, 16.00 «Далекi родичi» злочинець» привиденята» 11.20 Т/с «Iнспектор Деррiк» 09.10 «Городок» 15.30 М/с «Пiдземнi 12.35, 00.30 Т/с «Пуаро» 09.50 Д/п «Смертоносна пригоди» хвиля» 14.50, 19.25 Т/с «Група Зета» 16.00 М/с «Лабораторiя 18.25 «Речовий доказ». Кис- 11.00, 18.00 Т/с «ЄвламДекстера» лота – зброя помсти пiя Романова»

K

J

L

v

12.00, 19.25 Т/с «Солдати» 14.00 Т/с «Зоряна брама» 16.40, 03.00 Т/с «Кохання на районi» 17.00 «Смiх без правил» 19.10 «Один день. Новини» 22.00 Х/ф «Казино «Рояль» 00.30, 05.50 Т/с «Мiсiя ясновидiння»

ЧЕРНІГІВ 08.00 Цей день в історі 08.05 Студія «Інформ» 08.25 Студія «Діалог» 08.55 Кримінал, обов’язок, право 09.15 Телеоб’єктив 09.20 «Ми пам’ятаємо ваші імена», 1 ф. 09.40 М.ф. «Блакитне цуценя» 10.00 Україна: час місцевий 12.00 Цей день в історії 12.05 Х.ф. «Блакитна трояна», 1 с. 13.10 Д.ф. «Війна і мир 1945» 13.40 М.ф. «У страху очі великі» 13.50 «Ми пам’ятаємо ваші імена», 2 ф. 14.10 М.ф. «Квітка семикольорова» 14.30 Служили два товариша 14.45 Цей день в історії 14.50 Студія «Інформ» 15.00 Трансляція ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Від щирого серця 16.30 М.ф. «Охоронці історії», 12 с. 16.55 «Ми пам’ятаємо ваші імена», 3 ф. 17.15 Студія «Інформ» 17.20 Цікаво знати… 17.25 Євро 2012 17.55 Цей день в історії 18.00 Трансляція ТРК «Новий Чернігів» 20.00 Студія «Інформ» 20.20 Телеоб’єктив 20.30 «Час країни» 21.00 Розмова без нотацій 21.30Х.ф.«Подвигрозвідника»

N

b

f

g

Q

e

w

u

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 04.00 Новини 05.05 Телеканал «Добрий ранок» 09.15 «Малахов+» 10.20, 02.20 «Модний вирок» 11.30 «Контрольна закупiвля» 12.15, 21.30 Т/с «Я повернуся» 13.15 «Детективи» 14.00 Iншi новини 14.20 «Зрозумiти. Пробачити» 15.15, 04.05 Т/с «Принцеса цирку» 16.05, 03.10 «Давай одружимося!» 17.05 «Федеральний суддя» 18.15 «Нехай говорять» з А. Малаховим 19.05 «Слiд» 19.55 «Дiлянка» 21.00 «Час» 22.40 «Великий самозванець. Граф Вронський» 23.50 Нiчнi новини 00.05 «Генiї та лиходiї» 00.40 Х/ф «На Муромськiй дорiжцi»

06.00 Т/с «Мiсто надприродного. Iндiана» 06.25 М/с «Черепашки нiндзя» 06.45 М/с «Космiчнi рятувальники лейтенанта Маршу» 07.10 М/с «Пригоди мультяшок» 07.35 М/с «Бешкетнi анiмашки» 08.00 М/с «Каспер» 08.30, 23.00 Т/с «Зоряна брама» 09.25, 17.05 Т/с «Ясновидець» 10.15 Т/с «Копальня 2» (2-й сезон) 11.15 Д/ф «Загубленi свiти. Пророцтва древнього Iраку» 12.15 Д/ф «Таємнi знаки. 78 таємниць долi» 13.15, 18.00 Т/с «Костi» 14.15 Х/ф «Земля пiд прицiлом» 16.15 Т/с «Андромеда» 19.00 Д/ф «Таємнi знаки. Помилка особистого агента Сталiна» 20.00 Д/ф «Загубленi свiти. Пiдводнi камiкадзе» 21.00 Х/ф «Лють Гризлi» 00.00 Спортивний турнiр «Покер пiсля напiвночi» 01.00 Т/с «П’ятниця 13-е»

04.00 SUPER-РАНОК 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00 7 Новин 09.05 KOTV: класика боксу 10.05, 20.20 Класика: Прем’єр-Лiга 10.35, 03.45 За межею 11.05, 16.35, 19.05 Дiалоги про риболовлю 11.20 Свiт вiльного спорту 12.05, 19.20 Екстрим: початок столiття 12.35, 17.35 Iсторiя NHL 13.05, 18.05 Класика: NHL 14.05 Ралi-Рейди Росiї 14.20 Перегони RTCC 14.35 Iталiйський футбол. Огляд серiї А 15.05, 23.05, 03.05 X-treme 99,9 16.05 Бiг та перегони 17.05 FIBA 20.05, 23.35 Росiйський футбольний тиждень 21.05 Дартс 22.05 Пул 00.05, 01.05, 02.05 Спортманiя

06.10, 07.05, 08.10 «Доброго ранку, Бiлорусь!» 06.45, 07.45 «Зона Х. Кримiнальна хронiка» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 15.00, 19.00 Новини 07.30, 08.35, 14.50 «Дiлове життя» 08.20 «Готуємо разом» 08.40, 12.10 «Арена» 09.05 «Сезон у дачi» 09.30, 15.55 «Бiлi одяги». Iсторичний кiнороман 10.45 Т/с «Бiс у ребро, або Чудова четвiрка» 11.30 «Всi стихiї» 12.30 Т/с «Жаркий лiд» 13.20 Д/ф «Творцi. А.Мавзон» 14.10 «Озерна одисея» 14.40 «Моє мiсто». Гольшани 15.15 Новини регiону 15.25 «Скарбнiца Магiлеушчини» 17.15 «Вiдповiдний хiд» 18.10 Т/с «Бiс у ребро, або Чудова четвiрка» 19.20 «Новини регiону» 19.30 Т/с «Жаркий лiд» 20.25 «Загальний будинок» 20.35 «Сфера iнтересiв» 21.50, 01.30 «Хрест милосердя». Iсторикобiографiчний фiльм 23.15 «Бiлоруська годинка» 00.00 «Хокей. Формула гри»

05.00 Т/с «Агенцiя-2» 05.35, 10.00 «Година суду» 06.35, 12.00 «Звана вечеря» 07.30, 20.00 Т/с «Солдати-11» 08.30, 11.30, 15.30, 18.30 «24» Iнформацiйна програма 09.00, 17.00 «У годину пiк» 11.00 Д/ф «Шамани i шаманiзм», ч. 2 13.00 Х/ф «Менi не боляче» 15.00 «П’ять iсторiй»: «Чорний вересень» 16.00 Т/с «NEXT 2» 18.00 «Вижити в мегаполiсi» 19.00 Т/с «NEXT 3» 21.00 «Екстремальнi iсторiї»: «Спiзнiлi на смерть» 22.00 «Вечiр» 22.30 «24» Пiдсумковий випуск 23.00 «Актуальне чтиво» 23.15 «Нереальна полiтика» 23.45 Х/ф «Повiнь» 02.00 «Таємницi вашої долi. Езо ТБ» 04.00 Д/ф «Нова Зеландiя. На краю океанiв», ч. 1 04.25 Нiчний музичний канал

05.00, 01.00 «Клуб детективiв» 05.55 Мультфiльми 07.30 «Тисяча дрiбниць» 08.00, 13.00, 20.00 «Поза законом» 08.30, 15.00 Т/с «Морська полiцiя: Спецвiддiлок 3» 09.30 Х/ф «Кооператив «Полiтбюро»/Буде тривалим прощання» 11.30, 18.30 «Найкумеднiше вiдео» 12.00, 16.00 «Судитись поросiйськи» 13.30, 17.00, 20.30 Т/с «Безмовний свiдок 3» 14.00, 21.00 Т/с «Бандитський Петербург. Опер» 17.30, 00.00 Д/с «Я вижив» 19.00, 19.30, 23.00 «Шлюбне чтиво» 22.00 Т/с «Закон i порядок 9» 23.30 «Голi приколи» 03.00 Т/с «Мислити як злочинець 3» 03.45 Т/с «Детектив Неш Брiджес»

04.10, 05.00, 10.20, 11.10 «Дочки Маклеода-VI» 05.40 «Великий ризик» 07.20 «Геркулес» 08.50 «Завiт кохання» 12.00 «Iнспектор мама» 13.30«Любовприходитьтихо» 15.00, 18.20 «Зачарованi-I» 15.50, 19.10 «Джордан розслiдує-V» 16.40 «По той бiк минулого» 20.00 «Весiльна лихоманка» 21.30 «Плетуха-I» 22.20 «Справжнi домогосподарки Нью-Йорка – I»

06.00 «Мертвий штиль» 08.00 «Вогонь у небi» 10.00, 02.00 «Дiвчина твоєї мрiї» 12.00, 04.00 «Рай» 14.00 «Боннi i Клайд» 16.00 «Дика грацiя» 18.00 «Як вона рухається» 20.00 «Детектив» 22.20 «Винний за пiдозрою» 00.05 «Звiрофабрика»

V

O 05.00 «Доброго ранку, Росiє!» 09.05, 00.30 «Алтайський самородок. ПанкратовЧорний» 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вiстi 10.30 Т/с «Термiново в номер» 12.05, 22.10 Т/с «Зачароване кохання» 13.20, 16.40, 02.25 Вiстiспорт 13.30, 19.45 Т/с «Принцеса та жебрачка» 15.05, 01.15 «Суд iде» 16.25 Вiстi-Москва 16.50, 02.00 «Городок». Дайджест 17.15, 02.40 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть» 18.05, 03.25 Т/с «Колись прийде кохання» 21.25, 04.10 «Крила диявола. Герман Геринг» 23.05 «Вiстi+» 23.20 Т/с «Державний кордон». Ф. 5 «Рiк сорок перший»

Z

плюс

06.00, 13.50 Красуні 06.50 Музика з України 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00 Новини 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 Ранок з Інтером 09.10, 03.20 Т/с «Чаклунська любов» 10.50 Феєрія подорожей 11.10, 17.40 Ключовий момент 12.10 Шиканем 13.05 Знак якості 14.40, 22.05 Таємна медицина 15.00, 23.30 Спортивна наука 15.50 Х/ф «Трест, який лопнув» 16.55, 21.20 Т/с «Чорна богиня» 18.30, 00.30 Судові справи 19.15, 01.15 Т/с «Кармеліта» 20.00, 02.00 «Подробиці» 20.30, 02.30 Т/с «Приречена стати зіркою» 22.30, 04.50 Відверто про футбол

S

n

U

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 22.00 Сьогоднi 05.10 Сьогоднi вранцi 07.45 Просто смачно 08.00 Навколо свiту 08.10 Чесний понедiлок 09.25 «Без рецепта» 10.00 «Кулiнарний двобiй» з М. Пореченковим 11.00 Середнiй клас 12.40 Т/с «Морськi дияволи-3». 9 с. «Другий подих» 13.35, 21.00 Т/с «Псевдонiм «Албанець»-2» 14.30, 18.40 Огляд. Надзвичайна подiя 15.30, 01.45 Т/с «Господарка долi» 16.25 Т/с «Серця трьох» 17.30 Щиросерде визнання 19.15 Година суду 20.05 «Очна ставка» 22.20 Т/с «Морськi дияволи-3». 10 с. «Осине гнiздо» 23.20 Т/с «30 випадкiв майора Земана». 30 с. «Троянди для Земана». Ч. 2 00.10 Т/с «Шерлок Холмс i доктор Ватсон». 2 с. «Кривавий напис» 01.20 «Фатальний день»

06.00, 04.45 Т/с «Затока Доусона – 6» 06.50 Мультфiльми 07.00, 16.00 М/с «Котопес – 3» 07.30, 17.00 М/с «Ей, Арнольде» 08.00, 16.30 М/с «Джиммi Нейтрон» 08.30 М/с «Скеля Фреглiв» 09.00 «Шоу Беннi Хiлла» 10.20 «Таксi» 11.00, 15.00 Т/с «Зоряний крейсер Галактика – 3» 13.00 Кiноманiя 17.30 Т/с «Ейр Америка» 19.30 Т/с Кiнофайли: «Та, що спiлкується з привидами» 21.30 Х/ф Кiнофайли: «Вбивця Розмарi» 16 23.25 «Секс з Анфiсою Чеховою» 00.00 Х/ф «Секс-терапiя» 21 01.35 Кiнорiк 21 01.45 Х/ф Кiнофайли: «Чому я?» 03.10 Кiнорiк 03.30 «Приховане життя» 04.00 «Судовi справи. Злочин та кара» 05.30 Book

08.00, 20.00 Цей тиждень в iсторiї 08.25 Х/ф «Попiл i алмаз 10.30 Д/ф «Мої сучасники» 11.55 Х/ф «Жарт» 12.11 Х/ф «Як вiн брехав її чоловiку» 13.04 Д/ф «Спiваючi гiтари» 14.00 Dustin Hoffman, Ent 14.01 Mahatma Gandhi, Pers 14.02 Algerian Arabs 1930, Travel 14.03 Elisabeth Taylor, Entertainment 14.04 British Shipbuilding 1935, Lifestyle, (Британське кораблебудування) 14.05 Pablo Picasso, Pers 14.06 Х/ф «Марися й Наполеон» 16.12 Д/ф «Площа декабристiв» 16.45 Д/ф «Свої, зовсiм особливi вiршi» 17.33 Зiрки ефiру (I.Андронников) 18.28 Д/ф «Перший раз на естрадi» 20.25 Х/ф «Де третiй король?» 22.06 Зiрки ефiру. Кабачок 13 стiльцiв 22.47 Кабачок «13 стiльцiв» 00.13 Х/ф «Два квитки на денний сеанс» 02.00 Elvis Presley, Ent

05.00 «Лiтня подорож до моря» 06.35 «Планета бур» 08.05 «Поручик Кiже» 09.40 М/ф «I з вами знову я...» 10.15 «Правда лейтенанта Климова» 12.00, 20.00, 04.00 «Бандитський Петербург». ф.3 «Крах Антибiотика» 13.00, 21.00 «Час, що минув» 15.05, 23.05 «Пiкова дама» 17.00, 01.00 «Дiвчина поспiшає на побачення» 18.15, 02.15 «Без мундира»

m

r

03.00, 21.00 «Кар’єристки» 04.30 «Знайомтеся, Джо Блек» фантазiя 07.30 «Примари» драма 09.05 «Помовкуй» комедiя 11.00 «Клiтка для кроликiв» 12.30 «Бiла графиня» драма 15.00 «До крамницi проти ночi» комедiя 17.00 «Реальне кохання» комедiя 19.00 «Закони Бруклiна» драма 23.00 «На ваш розсуд» 01.00 «Невiдомий» трилер

09.00, 17.00, 01.00 «Злодiйка i генерал», Драма 10.35, 18.35, 02.35 «З полум’я i свiтла» 2 с, Драма 11.25, 19.25, 03.25 «Брат з iншої планети», Комедiя 13.20, 21.20, 05.20 «Онєгiн», Мелодрама 15.10, 23.10, 07.10 «Граф Сеченi: Людина-мiст», Драма

t

o

07.55, 14.50, 21.05, 23.40 «Кiноляпи» 08.30 Х/ф «Сiмнадцятий трансатлантичний» 10.45, 18.00 «Саундтреки» 11.30, 17.35, 23.20 «SMSголосування» 12.00, 14.15, 17.20 «Вiтрина-ТБ» 12.50 Х/ф «Гонки по вертикалi» 15.30 Х/ф «Тачанка з пiвдня» 18.20 Х/ф «Гонки по вертикалi» 21.30 Х/ф «Убивство хамелеона». 00.20 Х/ф «Убивство пiсля опiвночi». 03.25 Х/ф «Марiчка»

19.00, 01.00 Т/с «Серцю не накажеш» 20.00, 02.00 Т/с «Опергрупа». Ф. 3. «Правила вiдстрiлу» 21.00, 03.00 Т/с «Чорний ворон» 22.00 Т/с «Хмiль». 2 с. Ф. 2. «Вихiд» 23.30 Т/с «Хмiль». 3 с. Ф. 2. «Вихiд»

W

0

05.00 «Битва за планету Терра» 07.00, 17.00 «Казки стриптиз-клубу» 09.00, 19.00 «Фред Клаус, брат Санти» 11.00 «Нiндзя iз групи пiдтримки» 13.00, 23.00 «Володар свiту» 15.00, 01.00 «Кумбiя нас поєднала» 21.05 «Нiчого собi поїздочка 2: Смерть попереду» 03.00 «Онг Бак 2: Неперевершений»

07.35, 10.00, 17.00, 01.00 Красуня 08.00 Доброго ранку, кохана! 09.00 Ранковий фреш 11.00, 02.00 Нашi дiти 12.00, 18.00 Ваш лiкар 13.00, 22.00 Краса й здоров’я 13.31, 22.30 Т/с «Гваделупе» 15.00 Маю право 16.00 Iсторiї успiху 19.00 Дзеркало життя 20.00 Ваш особистий психолог 21.00 Сексуальна революцiя 23.00 «Знаки долi» 03.00 Iсторiя успiху


Телепрограма

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

A 06.10, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 21.00 Новини 06.15, 07.15, 08.10, 23.10 Спорт 06.20 Аграрна країна 06.25, 07.20, 08.15, 09.20, 12.20, 18.15, 19.50, 21.55, 23.15 Погода 06.30, 07.25, 08.20 Подiї очима майбутнього 07.10 Ера бiзнесу 09.00 Анонс передач 09.05, 12.10, 15.15, 19.30, 21.30 Дiловий свiт 09.25, 22.35 Прес-анонс 09.30 Легко бути жiнкою 10.30, 17.15 Т/с «Стеж за мною» 11.15, 00.10, 01.35 Служба розшуку дiтей 11.25 Життя триває 12.45, 18.25 Український вимiр 13.15 «Попередження» 14.05 Книга.ua 15.55 Фестиваль дитячої творчостi «Змiнимо свiт на краще» 16.25 Iндиго 16.55 М/с «Моко – дитя свiту» 17.00 М/ф «Полкан таШавка» 18.05 Ситуацiя 18.55 Анонс передач 19.00 Точка зору 19.40, 21.40 Свiт спорту 20.05 Особливий погляд 20.35 Громадська варта 21.25 Всенародне обговорення конституцiї В.Ющенка 22.05 Далi буде 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.20 Вiд першої особи 00.15 «Острiв скарбiв» 01.20 Парламентський день 02.10 Д/с «Таємницi руїн»

B

16.00 «Ключовий момент» 17.00 «Зрозумiти. Пробачити» 18.15 «Судовi справи» 20.00, 01.15 «Подробицi» 21.30 Т/с «Володарка тайги» 23.40 «Надзвичайнi iсторiї. Штучне життя. Дiти iз пробiрки» 00.50, 05.30 Т/с «Великий день» 01.45 Телевiзiйна служба розшуку дiтей

06.20, 08.00, 09.00 Погода 06.25, 08.40 300 сек/год 06.35 Свiтанок 06.05, 02.45 Т/с «Циган07.00, 10.05 Т/с «Леся+Рома» ське серце» 07.45, 08.45 Факти. Ранок 06.55, 07.35, 08.05 07.55, 08.55, 12.55, 19.10, «Снiданок з 1+1» 01.10 Спорт 07.00, 08.00, 09.00, 16.30, 08.05 Про-Ziкаве.ua 19.30, 22.30 ТСН 09.05, 17.35 Т/с «Солдати» 07.05 М/с «Чiп та Дейл по11.40 Т/с «Захист спiшають на допомогу» Красiна-2» 09.05, 19.00 «ТСН. ВАРТА» 12.45 Факти. День 09.45 «Шiсть кадрiв» 13.10 Т/с «Мисливцi за 11.05 Т/с «Некраса постаровиною» американськи» 14.10, 19.55 Т/с «Вулицi 12.00 Т/с «Район розбитих лiхтарiв-6» Беверлi-Гiллз» 06.20 «Документальний 15.15, 21.00 Т/с «Братани» 13.00 Т/с «Район Мелроуз» детектив. Фараони 16.30, 22.00 Т/с «Агент на14.00 Т/с «Усi жiнки – щастя» цiональної безпеки» вiдьми» 06.50, 08.00, 18.00, 22.00 18.45 Факти. Вечiр 14.55 Т/с «Татусевi дочки» «Вiкна-Новини» 19.25, 00.25 Надзвичайнi 15.30 Т/с «Не родись 06.55, 08.10 «Бiзнес» новини вродлива» 07.00 Т/с «Вона написала 23.05 Неймовiрна ко16.50, 20.15 Т/с «Крем» вбивство» лекцiя мiстера Рiплi 17.55 «Смiшнiше за 08.15, 15.00 «Давай 00.10 Факти. Пiдсумок дня кроликiв» одружимося» 01.20 Х/ф «Зубастики-3». 19.25 «Погода» 09.15 Х/ф «Командир 21.15 Т/с «Маргоша – 2» щасливої «Щуки» 23.00 «Проспорт» 12.00 «Фантастичнi 23.05, 03.35 Х/ф 06.00 Т/c «Вiола Таракаiсторiї. Ворожiння» «Смертоноснi герої» 13.00 «Битва екстрасенсiв» нова. У свiтi злочинних пристрастей» 14.00 Чужi помилки 06.50, 07.10, 07.35, 08.40 «Квiтка смертi» «Пiдйом» 16.00 «Моя правда. 06.10 «Перепустка до 06.55, 12.35, 15.05 Т/c Любов Соколова: Латинської Америки «Друзi» розiрване серце» iз Самантою Браун» 17.00 «Неймовiрнi iсторiї 07.30, 08.30, 19.20 Погода 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 13.35 М/с «Веселi кохання» 09.00, 12.00, 18.00 мелодiї» 18.10, 22.20 Т/с «Доктор Новини 09.10 Х/ф «Дикi кицьки» Хаус» 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 19.10 «Зiркове життя. 11.20, 19.25 Т/c «Кадети» «Ранок з Iнтером» 13.30, 19.00 Репортер «Зiрковi трагедiї» 09.10 Т/с «Марш Турець- 20.10 Чужi помилки «За- 13.45 М/с «Сiльвестр i кого-2» Твiттi» боронене кохання» 10.05, 20.30 Т/с «Обручка» 21.30 Т/с «Кулагiн i парт- 14.05 М/с «Полiцейська 11.00, 19.00 Т/с «Кармеакадемiя» нери» лiта. Циганська при- 23.20 «Моя правда. 14.35, 15.55 Teen Time страсть» 14.40 Т/c «Крок за кроком» Валерiй Лобанов12.10 «Знак якостi». Сир 16.00, 20.20 Т/c «Ранетки» ський. Аритмiя» мармуровий 16.55, 21.20 Т/c «Татусевi 00.20 «Вiкна-Спорт» 13.05 Т/с «Вокзал» дочки» 14.00 Т/с «Ланцюг» 18.00, 22.20 Т/c «Щасливi 15.00 «Фантастичнi iсторазом» рiї». «Родовi проклят- 06.00, 02.45 Факти 19.15 Спортрепортер тя. Розплата за грiхи» 06.15, 07.50 Дiловi факти 23.20 Т/c «Грань»

D

G

Z

E

I

16.30 Т/с «Чи боїшся ти темряви?» 17.30 «Єралаш» 06.00 Клуб 700 19.00 Футбол. Чемпiонат 06.25, 17.00, 02.00, 03.30, України. «Металiст»04.40 Твiй Хiт »Шахтар» 06.55 Як це робиться? 22.00 Т/с «Унiвер» 07.15, 18.30, 20.30, 22.45, 23.30 «Дом-2». Спецвипуск 01.20 «ТОНIС info» 07.30, 08.45 Фiтнес-А.Р.М.I.Я 07.45, 19.00 Хiт-парад дикої природи 06.30, 17.00, 19.00 Подiї 09.00, 17.30, 02.40, 03.50, 06.40, 17.20, 19.20, 03.50 05.05 Диваки Спортивнi подiї 10.20, 15.00 Шоу Оксани 06.45, 17.25, 19.25 Погода Марченко 06.50, 17.30, 03.00 Кри12.00 Служба розшуку тична точка дiтей 07.35 Срiбний апельсин 12.05 Школа ремонту 08.10 Т/с «Слiд» (16 с.) 12.55 Погляд у майбутнє 09.00, 04.00 Т/с «Безмов16.00 Чудернацькi свiти ний свiдок 2» 18.00 Кордони 10.00 Т/с «Глухар – 2» 18.40, 22.55 «Життя» 11.00 Т/с «Моя прекрас18.50, 20.40, 23.05, 01.40, на нянька» (110,111 с.) 02.35, 03.20 Погода 12.00 Т/с «Колись при20.10, 23.10, 01.45, 04.25 йде кохання» (153 с.) Сильнi свiту сього 13.00 Т/с «Злочин буде 20.45 Солодка казка розкрито» (5,6 с.) 21.00 Х/ф «30 днiв за 15.00 Т/с «Слiд» (17 с.) якi я повинен стати 15.50, 02.10 Федеральвiдомим» ний суддя 23.40 Х/ф «Я з групи 18.00 Т/с «Колись припiдтримки» йде кохання» (154 с.) 19.30 Шустер Live 20.20 Т/с «Глухар – 2» 21.20 Т/с «Хранитель» 07.30, 21.00 «Дом-2» 22.20 Х/ф «Протисто08.30 Ранковий мультик яння» 09.00, 00.00 «Дивись, 00.15 Т/с «Злочин буде хто прийшов!» розкрито» (3,4 с.) 09.30, 18.00 «Звана вечеря» 10.30 «Поради зiрок» 11.30, 23.00 «Дивись!» 12.00 Т/с «Приватний 07.00, 16.50 Х/ф «Тiнi детектив Магнум» зникають опiвднi» 13.00 «Давай одружимося» 08.30 «Легальний дохiд» 14.00 М/с «Пухнастики 08.40, 11.00, 19.00, 21.30, та полохливцi» 00.00, 02.30 «Свiдок» 14.30 М/с «Нiчнi пригоди» 09.00, 22.00 Т/с «CSI: Лас15.00 М/с «Невгамовнi Вегас» привиденята» 10.00, 23.00 Т/с 15.30 М/с «Пiдземнi «Кримiналiсти: миспригоди» лити як злочинець» 16.00 М/с «Лабораторiя 11.20 Т/с «Iнспектор Декстера» Деррiк»

K

J

L

12.35 Т/с «Пуаро» 14.50, 19.25 Т/с «Група Зета» 18.25 «Правда життя». Байкери: життя за спiдометром 00.30 Т/с «Суто англiйськi вбивства»

08.40, 16.00 «Далекi родичi» 09.00, 14.00 Т/с «Зоряна брама» 11.00, 18.00 Т/с «Євлампiя Романова» 12.00, 19.25 Т/с «Солдати» 16.40, 02.40 Т/с «Кохання на районi» 19.10 «Один день. Новини» 06.00 Програма передач 22.00 Х/ф «Три iкси – 2» 06.01, 23.30 «Час-Тайм» 00.20, 05.50 Т/с «Мiсiя 06.15, 00.15, 03.10, 05.10 ясновидiння» «Час спорту» 06.30 «Ранок на 5-му» ЧЕРНІГІВ 09.10, 22.40, 23.20, 05.20 08.00 Цей день в історії «Бiзнес-час» 09.20, 12.20, 14.20, 16.20, 08.05 Студія «Інформ» 08.25 Розмова без нотацій 17.50, 23.50, 03.20 08.55 «Ми пам’ятаємо «Погода в Українi» ваші імена» 09.30, 13.30, 14.30 «5 09.15 Телеоб’єктив елемент» 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 09.20 М.ф. «Хоробрий Пак» 09.30 Євро 2012 14.00, 15.00, 16.00, 10.00 Україна: час місцевий 17.00, 18.00, 20.00, 12.00 Цей день в історії 21.00, 23.00, 01.00, 12.05 Х.ф. «Подвиг роз04.00 «Час новин» відника» 10.30, 11.30, 12.30 «Прес-конференцiї у 13.35 Немеркнучі зірки. В.Гришко прямому ефiрi» 14.05 М.ф. «Здоров’як» 10.55 «Огляд преси» 14.25 Скільки літ, скіль11.20, 15.30 «Зверни ки зим…Третє око увагу» В.Артюшенка 16.30 «Арсенал» 17.30 «Велика полiтика» 14.45 Цей день в історії 14.50 Студія «Інформ» 18.30, 02.20, 04.15 15.00, 18:00 Трансляція «Хронiка дня» ТРК «Новий Чернігів» 18.45 «Київський час» 19.00, 22.30, 00.00, 03.00 16.00 Від щирого серця 16.30 М.ф. «Охоронці «Час новин» (рос.) історії», 13с 19.20 Iнформацiйний 16.55 Феномен сцени. марафон «Час до М.Яковченко виборiв» 19.30, 01.15 «Новий час» 17.15 Студія «Інформ» 17.20 Цікаво знати… 20.20, 21.45 «Час до 17.25 Студія «Діалог» виборiв. Агiтацiю 17.55 Цей день в історії заборонено!» 20.30, 21.20, 01.40 «Час» 20.00 Студія «Інформ» 20.20 Телеоб’єктив 22.00, 02.30 «Акцент» 00.30 «Автопiлот-новини» 20.30 «Час країни» 21.00 По суті 21.30 Війська спецпризначення 07.00, 21.30 «Один день» 21.55 Х.ф. «Украдене щастя» 07.30, 17.00 «Смiх без правил» 23.00 Студія «Інформ»

M

v

N

b

f

g

Q

e

w

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 04.00 Новини 05.05 Телеканал «Добрий ранок» 09.15 «Малахов+» 10.20, 02.20 «Модний вирок» 11.30 «Контрольна закупiвля» 12.15, 21.30 Т/с «Я повернуся» 13.15 «Детективи» 14.00 Iншi новини 14.20, 01.55 «Зрозумiти. Пробачити» 15.15, 04.05 Т/с «Принцеса цирку» 16.05, 03.10 «Давай одружимося!» 17.05 «Федеральний суддя» 18.15 «Нехай говорять» з А. Малаховим 19.05 «Слiд» 19.55 «Дiлянка» 21.00 «Час» 22.40 «Середовище перебування. Що ми їмо?» 23.50 Нiчнi новини 00.05 Х/ф «Перший учитель»

06.00 Т/с «Мiсто надприродного. Iндiана» 06.25 М/с «Черепашки нiндзя» 06.45 М/с «Космiчнi рятувальники лейтенанта Маршу» 07.10 М/с «Пригоди мультяшок» 07.35 М/с «Бешкетнi анiмашки» 08.00 М/с «Каспер» 08.30, 23.00 Т/с «Зоряна брама» 09.25, 17.05 Т/с «Ясновидець» 10.15 Т/с «Копальня 2» (2-й сезон) 11.15 Д/ф «Загубленi свiти. Пiдводнi камiкадзе» 12.15 Д/ф «Таємнi знаки. Помилка особистого агента Сталiна» 13.15, 18.00 Т/с «Костi» 14.15 Х/ф «Лють Гризлi» 16.15 Т/с «Андромеда» 19.00 Д/ф «Таємнi знаки. Апокалiпсис. Виснаження планети» 20.00 Д/ф «Загубленi свiти. Мiсто грiха» 21.00 Х/ф «Болотний диявол» 00.00 Спортивний турнiр «Покер пiсля напiвночi»

04.00 SUPER-РАНОК 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00 7 Новин 09.05 KOTV: класика боксу 10.05, 20.20 Класика: Прем’єр-Лiга 10.35 Ралi-Рейди Росiї 11.05, 19.05 Дiалоги про риболовлю 11.20 Бiг та перегони 12.05, 19.20 Екстрим: початок столiття 12.35, 17.35 Iсторiя NHL 13.05, 18.05 Класика: NHL 14.05, 23.05 FIBA 14.35 Росiйський футбольний тиждень 15.05 Volvo Ocean Race 16.05 Racing World 16.35 Планета рибалки 17.05, 03.05 X-treme 99,9 20.05, 23.35 Автоспорт Росiї 21.05 Дартс 22.05 Пул 00.05, 01.05, 02.05 Спортманiя 03.45 За межею

06.10, 07.05, 08.10 «Доброго ранку, Бiлорусь!» 06.45, 07.45 «Зона Х. Кримiнальна хронiка» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 15.00, 19.00 Новини 07.30, 14.50 «Дiлове життя» 08.20 «Готуємо разом» 08.40, 12.10 «Сфера iнтересiв» 09.05 «Культурнi люди» 09.30, 15.50 «Бiлi одяги». Iсторичний кiнороман 10.40, 18.05 Т/с «Бiс у ребро, або Чудова четвiрка» 11.30 «Хокей. Формула гри» 12.30, 19.30 Т/с «Жаркий лiд « 13.20 «У нашому будинку, у нашiй хатi» 14.10 «Мiнський час» 14.40 «Моє мiсто». Ружани 15.15 Новини регiону 15.25 «Альманах подорожей» 17.15 «Основна версiя» 17.40 «Дiти Евробачення: Андрiй Кунець». Вiдеофiльм АТН 19.20 «Новини регiону» 20.25 «Загальний будинок» 20.35 «Земельне питання» 21.00, 00.30 «Панорама» 21.50, 01.20 «Хрест милосердя». Iсторикобiографiчний фiльм 23.00 «Бiлоруська годинка» 23.45 «Спорт-кадр»

05.00 Т/с «Агенцiя-2» 05.35, 10.00 «Година суду» 06.35, 12.00 «Звана вечеря» 07.30, 20.00 Т/с «Солдати-11» 08.30, 11.30, 15.30, 18.30 «24» Iнформацiйна програма 09.00, 17.00 «У годину пiк» 11.00 Д/ф «Повернення пророка», ч. 1 13.00 Х/ф «Зозуля» 15.00, 01.10 «П’ять iсторiй»: «Зона, що сiє смерть» 16.00, 19.00 Т/с «NEXT 3» 18.00 «Вижити в мегаполiсi» 21.00 «Екстремальнi iсторiї»: «Траєкторiя катастроф» 22.00 «Вечiр» 22.30 «24» Пiдсумковий випуск 23.00 «Актуальне чтиво» 23.15 Х/ф «Повiнь» 02.00 «Таємницi вашої долi. Езо ТБ» 04.00 Д/ф «Нова Зеландiя. На краю океанiв», ч. 2 04.25 Нiчний музичний канал

05.00, 01.00 «Клуб детективiв» 05.55 Мультфiльми 07.30 «Тисяча дрiбниць» 08.00, 13.00, 20.00 «Поза законом» 08.30, 15.00 Т/с «Морська полiцiя: Спецвiддiлок 3» 09.30 Х/ф «Гараж» 11.30, 18.30 «Найкумеднiше вiдео» 12.00, 16.00 «Судитись поросiйськи» 13.30, 17.00, 20.30 Т/с «Безмовний свiдок 3» 14.00, 21.00 Т/с «Бандитський Петербург. Опер» 17.30, 00.00 Д/ф «Звичка одружуватись» 19.00, 19.30, 23.00 «Шлюбне чтиво» 22.00 Т/с «Закон i порядок 9» 23.30 «Голi приколи» 03.00 Т/с «Мислити як злочинець 3» 03.45 Т/с «Детектив Неш Брiджес»

00.50 «Повернути дочку» 02.30 «Тiнь сумнiву» 04.10, 05.00, 10.20, 11.10 «Дочки Маклеода-VI» 05.50, 07.20 «Геркулес» 08.50«Любовприходитьтихо» 12.00 «Пекельне життя: вiйна Мерi Кей» 13.30 «Оцтова гора» 15.00, 18.20 «Зачарованi-I» 15.50, 19.10 «Джордан розслiдує-V» 16.40 «Вибiр Грейсi» 20.00, 20.50 «Доктор Хаус-III» 21.40 «Випадковий свiдок»

V

t

O 05.00 «Доброго ранку, Росiє!» 09.05, 00.30 «Катерина Фурцева. Жiноча доля» 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вiстi 10.30 Т/с «Термiново в номер» 12.05, 22.10 Т/с «Зачароване кохання» 13.20, 16.40, 02.25 Вiстiспорт 13.30, 19.45 Т/с «Принцеса та жебрачка» 15.05, 01.15 «Суд iде» 16.25 Вiстi-Москва 16.50, 02.00 «Городок». Дайджест 17.15, 02.40 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть» 18.05, 03.25 Т/с «Колись прийде кохання» 21.25, 04.10 Д/ф «Операцiя «Rex» 23.05 «Вiстi+» 23.20 Т/с «Державний кордон». Ф. 6 «За порогом перемоги»

Z

плюс

06.00, 13.45 Красуні 06.50 Музика з України 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00 Новини 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 Ранок з Інтером 09.10, 03.20 Т/с «Чаклунська любов» 10.50 Феєрія подорожей 11.10, 17.40 Ключовий момент 12.10 Шиканем 13.05 Знак якості 14.35, 22.05 Таємна медицина 15.00, 23.25 Спортивна наука 15.45 Х/ф «Трест, який лопнув» 16.55, 21.20 Т/с «Чорна богиня» 18.30, 00.30 Судові справи 19.15, 01.15 Т/с «Кармеліти» 20.00, 02.00 «Подробиці» 20.30, 02.30 Т/с «Приречена стати зіркою» 22.30, 04.50 Д/ф «Прокляття Че Гевара» 00.10 Не перший погляд

7

на середу, 23 вересня

S

n

U

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 22.00 Сьогоднi 05.10 Сьогоднi вранцi 07.45 Просто смачно 08.00 Навколо свiту 08.15 «Очна ставка» 09.25 Росiйська начинка 10.00 Дачна вiдповiдь 11.00 Середнiй клас 12.40 Т/с «Морськi дияволи-3». 10 с. «Осине гнiздо» 13.35, 21.00 Т/с «Псевдонiм «Албанець»-2» 14.30, 18.40 Огляд. Надзвичайна подiя 15.30, 02.10 Т/с «Господарка долi» 16.25 Т/с «Серця трьох» 17.30 Особливо небезпечний! 19.15 Година суду. Справи сiмейнi 20.05 I знову здрастуйте! 22.20 Т/с «Морськi дияволи-3». 11 с. «Помилковий SOS» 23.20 Х/ф «Жив собi дiд». Ч. 1 00.10 Т/с «Пригоди Шерлока Холмса та доктора Ватсона». 1 с. «Король шантажу» 01.20 «Радянськi бiографiї. Володимир Ленiн»

06.00, 04.45 Т/с «Затока Доусона – 6» 06.50 Мультфiльми 07.00, 16.00 М/с «Котопес – 3» 07.30, 17.00 М/с «Ей, Арнольде» 08.00, 16.30 М/с «Джиммi Нейтрон» 08.30 М/с «Скеля Фреглiв» 09.00 «Шоу Беннi Хiлла» 10.20 «Таксi» 11.00, 15.00 Т/с «Зоряний крейсер Галактика – 3» 13.00 Кiноманiя 17.30 Т/с «Ейр Америка» 19.30 Т/с Кiнофайли: «Та, що спiлкується з привидами» 21.30 Х/ф Кiнофайли: «Кидали» 16 23.50 «Секс з Анфiсою Чеховою» 00.25 Х/ф «Захоплення» 21 02.00 Х/ф Кiнофайли: «Вбивця Розмарi» 16 03.30 Кiнорiк 04.00 «Судовi справи. Злочин та кара» 05.30 Book

08.00 Elvis Presley, Ent 08.01 Dalai Lama, Personalities 08.02 Corsets Paris 1959, Lifestyle 08.03 Mohammed Ali, Pers 08.04 Airships 1936, Travel 08.05 Maria Callas, Ent 08.06 Х/ф «Панянки з Вiлько» 10.22 Зiрки ефiру. Кiнопанорама Олексiя Каплера 11.13 Д/ф «Сьогоднi прем’єра» 12.29 Зося 14.00 Цей тиждень в iсторiї 14.25 Х/ф «Попiл i алмаз 16.30 Д/ф «Мої сучасники» 17.55 Х/ф «Жарт» 18.11 Х/ф «Як вiн брехав її чоловiку» 19.04 Д/ф «Спiваючi гiтари» 20.00 Merilin Monroe, Ent 20.01 Charles De Gaulle, Pers 20.02 Chinese Opera 1958, Lifestyle 20.03 Jawaharlal Nerhu, Pers 20.04 Bullet Train Japan 1970, Travel 20.05 Clark Gable, Ent 20.06 Х/ф «Пiкнiк бiля висячої скелi» 22.11 Д/ф «Класи» 22.31 Д/ф «Цирк приїхав» 22.51 Трамвай iде по мiсту 23.35 Х/ф «Довге щасливе життя» 01.09 Пантомiми (Енгибаров)

m

r

05.00 «Закони Бруклiна» 07.00 «До крамницi проти ночi» комедiя 08.30 «Бiла графиня» драма 11.00 «Реальне кохання» комедiя 13.00 «Спогади людининевидимки» комедiя 15.00 «Синя машина» 17.00 «Вiн був тихонею» драма 19.00 «Дублер» комедiя 23.00 «Невiдомий» трилер 01.00 «Собача проблема» комедiя

09.00, 17.00, 01.00 «Останнiй куплет», Драма 10.55, 18.55, 02.55 «З полум’я i свiтла» 3 с, Драма 11.45, 19.45, 03.45 «Дiтки», Драма 13.20, 21.20, 05.20 «Корпорацiя аферистiв», Драма 15.15, 23.15, 07.15 «Дрейф», Трилер

08.20, 15.00, 21.05 «Кiноляпи» 08.40 Х/ф «Тачанка з пiвдня» 05.00 «Час, що минув» 11.00, 18.00, 23.45 «Голлiвуд: алея слави» 07.05 «Пiкова дама» 11.55, 17.40, 23.25 «SMSголосування» 09.00 «Дiвчина поспiшає 12.25, 14.35 «Вiтрина-ТБ» 13.00 Х/ф «Гонки по вертикалi» на побачення» 15.40 Х/ф «Тривожний мiсяць вересень» 18.35 Х/ф «Схованка бiля 10.15 «Без мундира» Червоних каменiв» 12.00, 20.00, 04.00 «Бандит- 21.30 Х/ф «Це вбивство, мадам». ський Петербург». ф.3 00.20 Х/ф «Убивство хамелеона» «Крах Антибiотика» 13.00, 14.15, 21.00, 22.15 «Досьє людини в «Мерседесi» 15.30, 23.30 «Жереб» 17.00, 01.00 «Людина з кiноапаратом» 18.15, 02.15 «Сьогоднi – новий атракцiон»

u 06.00 «Боннi i Клайд» 08.00 «Дика грацiя» 10.00, 02.20 «Як вона рухається» 12.00, 04.00 «Детектив» 14.20 «Винний за пiдозрою» 16.05 «Звiрофабрика» 18.00 «Париж. Коли там спека» 20.00 «Пiдставне тiло» 22.00 «Шепiт» 00.00 «Нiчний дозор»

W

05.00 «Казки стриптизклубу» 07.00, 17.00 «Фред Клаус, брат Санти» 09.05, 19.05 «Нiчого собi поїздочка 2: Смерть попереду» 11.00 «Володар свiту» 13.00, 23.00 «Кумбiя нас поєднала» 15.00, 01.00 «Онг Бак 2: Неперевершений» 21.00 «Перехресний вогонь» 03.00 «Австралiя»

o 19.00, 01.00 Т/с «Серцю не накажеш» 20.00, 02.00 Т/с «Опергрупа». Ф. 3. «Правила вiдстрiлу» 21.00, 03.00 Т/с «Чорний ворон» 22.00 Т/с «Хмiль». 3 с. Ф. 2 «Вихiд» 23.30 Т/с «Клуб самогубцiв, або Пригоди титулованої особи»

0 07.35, 10.00, 17.00 Красуня 08.00 Доброго ранку, кохана! 09.00 Ранковий фреш 11.00, 02.00 Нашi дiти 12.00, 18.00 Ваш лiкар 13.00, 22.00 Краса й здоров’я 13.31, 22.30 Т/с «Гваделупе» 15.00, 04.00 Твiй будинок 16.00 Iсторiї успiху 19.00 Дзеркало життя 20.00 Ваш особистий психолог 21.00 Сексуальна революцiя 23.00 «Знаки долi» 03.00 Iсторiя успiху


8

Телепрограма A

06.10, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 21.00 Новини 06.15, 07.15, 08.10, 23.10 Спорт 06.20 Аграрна країна 06.25, 07.20, 08.15, 09.20, 11.15, 12.20, 18.15, 19.50, 23.15 Погода 06.30, 07.25, 08.20 Подiї очима майбутнього 06.40, 07.30, 08.25 567 – Поїхали!!!!! 07.10 Ера бiзнесу 08.50 М.Поплавський запрошує 09.00 Анонс передач 09.05, 12.10, 15.15, 19.30, 21.30 Дiловий свiт 09.25, 22.45 Прес-анонс 09.30 Легко бути жiнкою 10.30, 17.15 Т/с «Стеж за мною» 11.10, 00.10, 01.35 Служба розшуку дiтей 11.25 Життя триває 12.45, 18.25 Український вимiр 13.15 Фольк-music 14.30 Хай щастить 15.55 Фестиваль дитячої творчостi «Зорянi мости» 16.25 Iндиго 16.55 М/с «Моко – дитя свiту» 17.00 М/ф «Лев та заєць» 18.05 Ситуацiя 18.55 Анонс передач 19.00 Точка зору 19.40, 21.40 Свiт спорту 20.00 «Знайдемо вихiд» 21.25 Всенародне обговорення конституцiї В.Ющенка 21.55 Д/ф Прем’єра. «Олексiй Баркалов. Перемоги столiття» 22.55Трiйка,Кено,Максима 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.20 Вiд першої особи 00.15 «Острiв скарбiв» 21.00 Ми з вами десь зустрічалися

B

17.00 «Зрозумiти. Пробачити» 18.15 «Судовi справи» 06.05, 02.40 Т/с «Циган- 19.00 Т/с «Кармелiта. Циське серце» ганська пристрасть» 06.55, 07.35, 08.05 20.00, 01.15 «Подробицi» «Снiданок з 1+1» 21.30 Т/с «Володарка тайги» 07.00, 08.00, 09.00, 16.30, 23.35 «Фантастичнi 19.30, 22.30 ТСН iсторiї. Безсмертя. 07.05 М/с «Чiп та Дейл поЦiна вiчностi» спiшають на допомогу» 00.50 Т/с «Великий день» 09.05, 19.00 «ТСН. ВАРТА» 09.45 «Шiсть кадрiв» 11.05 Т/с «Некраса поамериканськи» 06.20 «Документальний 12.00 Т/с «Район детектив. Операцiя Беверлi-Гiллз» Дельфiн» 13.00 Т/с «Район Мелроуз» 06.50, 08.00, 18.00, 22.00 14.00 Т/с «Усi жiнки – «Вiкна-Новини» вiдьми» 08.10 «Бiзнес» 14.55 Т/с «Татусевi дочки» 06.55, 07.00 Т/с «Вона написала 15.30 Т/с «Не родись вбивство» вродлива» 08.15, 15.00 «Давай 16.50, 20.15 Т/с «Крем» одружимося» 17.55 «Смiшнiше за 09.15 Х/ф «Дiти понедiлка» кроликiв» 11.55 «Фантастичнi 19.25 «Погода» iсторiї. Таємницi 21.15 Т/с «Маргоша – 2» рiздвяної ночi» 23.00 «Проспорт» 23.05 Х/ф «Поза законом» 13.00 «Битва екстрасенсiв» 14.00 Чужi помилки «За01.15 «Документ» боронене кохання» 16.00 «Моя правда. Валерiй Лобановський. Аритмiя» 06.10 «Перепустка до Латинської Америки 17.00 «Неймовiрнi iсторiї кохання» iз Самантою Браун» 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 18.10, 22.20 Т/с «Доктор Хаус» 09.00, 12.00, 18.00 19.10 «Моя правда «НаНовини таша Корольова» 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 20.10 Чужi помилки «Ранок з Iнтером» «Жорстокi iгри» 09.10 Т/с «Марш Турець21.30 Т/с «Кулагiн i парткого-2» нери» 10.05, 20.30 Т/с «Обручка» 11.00 Т/с «Кармелiта. Ци- 23.20 «Моя правда. Барбара Брильська» ганська пристрасть» 00.20 «Вiкна-Спорт» 12.10 «Знак якостi». 00.45 Х/ф «Одруження Паштет шпротний Бальзамiнова» 13.05 Т/с «Вокзал» 14.00 Т/с «Ланцюг» 15.00 «Фантастичнi iсторiї». «Алтай. Во05.55, 02.50 Факти рота до Шамбали» 16.00 Ключовий момент 06.10, 07.50 Дiловi факти

D

Z

E

b

N

06.25 М/с «Черепашки нiндзя» 06.45 М/с «Космiчнi ряту05.00, 09.00, 12.00, 15.00, вальники лейтенанта 18.00, 04.00 Новини Маршу» 05.05 Телеканал «Добрий 07.10 М/с «Пригоди мультяшок» ранок» 07.35 М/с «Бешкетнi 09.15 «Малахов+» анiмашки» 10.20, 02.20 «Модний 08.00 М/с «Каспер» вирок» 08.30, 23.00 Т/с «Зоряна 11.30 «Контрольна брама» закупiвля» 09.25, 17.05 Т/с «Яснови12.15, 21.30 Т/с «Я повердець» нуся» 10.15 Т/с «Копальня 2» (2-й 13.15 «Детективи» сезон) 14.00 Iншi новини 11.15 Д/ф «Загубленi свiти. 14.20 «Зрозумiти. ПроМiсто грiха» бачити» 12.15 Д/ф «Таємнi знаки. 15.15, 04.05 Т/с «Принцеса Апокалiпсис. Виснаження планети» цирку» 13.15, 18.00 Т/с «Костi» 16.05, 03.10 «Давай одру14.15 Х/ф «Болотний жимося!» диявол» 17.05 «Федеральний 16.15 Т/с «Андромеда» суддя» 18.15 «Нехай говорять» з А. 19.00 Д/ф «Таємнi знаки. Церковнi грабiжники» Малаховим 20.00 Д/ф «Загубленi свiти. 19.05 «Слiд» Життя пiсля нас» 19.55 «Дiлянка» 21.00, 02.00 Х/ф «Лiсова 21.00 «Час» глухомань» 22.35 «Людина та закон» 00.00 Спортивний турнiр 23.50 Нiчнi новини «Покер пiсля опiвночi» 00.05 «Судіть самi» 01.00 Т/с «П’ятниця 13-те» 00.55 Х/ф «Тривалий iспит» 04.00 Програма «Rелакs»

O 05.00 «Доброго ранку, Росiє!» 09.05, 00.30 «Заборонений обгiн. Геннадiй Бачинський» 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вiстi 10.30 Т/с «Термiново в номер» 12.05, 22.10 Т/с «Зачароване кохання» 13.20, 16.40, 02.25 Вiстiспорт 13.30, 19.45 Т/с «Принцеса та жебрачка» 15.05, 01.15 «Суд iде» 16.25 Вiстi-Москва 16.50, 02.00 «Городок». Дайджест 17.15, 02.40 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть» 18.05, 03.25 Т/с «Колись прийде кохання» 21.25, 04.10 «Олег Басилашвiлi. Майстер» 23.05 «Вiстi+» 23.20 Т/с «Державний кордон». Ф. 6 «За порогом перемоги»

Z

плюс

06.00, 13.50 Красуні 06.50 Музика з України 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00 Новини 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 Ранок з Інтером 09.10, 03.20 Т/с «Чаклунська любов» 10.50 Феєрія подорожей 11.10, 17.40 Ключовий момент 12.10 Шиканем 13.05 Знак якості 14.40 Таємна медицина 15.00, 22.45 Спортивна наука 15.50 Х/ф «Трест, який лопнув» 16.55, 21.20 Т/с «Чорна богиня» 18.30, 00.25 Судові справи 19.15, 01.15 Т/с «Кармеліта» 20.00, 02.00 «Подробиці» 20.30, 02.30 Т/с «Приречена стати зіркою» 22.05, 04.50 Легенди бандитської Одеси 23.30 Д/ф «Українські попелюшки» 05.20 Парк автомобільного періоду

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

на четвер, 24 вересня 06.20, 08.00, 09.00, 01.10, 03.15 Погода 06.25, 08.35 300 сек/год 06.30 Свiтанок 07.00, 10.05 Т/с «Леся+Рома» 07.45, 08.45 Факти. Ранок 07.55, 08.55, 12.55, 19.10, 01.05 Спорт 08.05 Про-Ziкаве.ua 09.05, 17.35 Т/с «Солдати» 11.40 Т/с «Захист Красiна-2» 12.45 Факти. День 13.10 Т/с «Мисливцi за старовиною» 14.10, 19.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-6» 15.10, 21.00 Т/с «Братани» 16.30 Т/с «Агент нацiональної безпеки» 18.45 Факти. Вечiр 19.25 Надзвичайнi новини 23.00 Неймовiрна колекцiя мiстера Рiплi 00.05 Факти. Пiдсумок дня 01.20 Х/ф «Зубастики-4».

G 06.00, 12.05 Т/c «Вiола Тараканова. У свiтi злочинних пристрастей» 06.50, 07.10, 07.35, 08.40 «Пiдйом» 06.55, 15.00 Т/c «Друзi» 07.30, 08.30, 19.20, 00.50 Погода 09.00 Х/ф «Жiнок кривдити не рекомендується» 10.45, 19.25 Т/c «Кадети» 13.30, 19.00 Репортер 13.35 М/с «Бетмен» 13.55 М/с «Полiцейська академiя» 14.30, 15.50 Teen Time 14.35 Т/c «Крок за кроком» 15.55, 20.20 Т/c «Ранетки» 16.55, 21.20 Т/c «Татусевi дочки» 18.00, 22.20 Т/c «Щасливi разом» 19.15 Спортрепортер 23.20 Т/c «Грань» 00.55 Служба розшуку дiтей 01.00 Х/ф «Клуб «Кiшечка»

I

16.30 Т/с «Чи боїшся ти темряви?» 17.30 «Єралаш» 06.00 Клуб 700 20.30 Вечiрнiй мультик 06.25, 17.00, 02.05, 03.35, 22.00 Т/с «Унiвер» 04.55 Твiй Хiт 23.30 «Дом-2». Спецвипуск 06.55 Як це робиться? 07.15, 18.30, 20.30, 22.40, 01.20 «ТОНIС info» 07.30, 08.45 Фiтнес-А.Р.М.I.Я 06.00 Мультфiльми 07.45, 19.00 Хiт-парад 06.30, 17.00, 19.00 Подiї дикої природи 06.40, 17.20, 19.20, 03.50 09.00, 17.30, 02.45, 04.00, Спортивнi подiї 05.20 Диваки 06.45, 17.25, 19.25 Погода 10.20, 15.00 Шоу Оксани 06.50, 17.30, 03.00 КриМарченко тична точка 12.00 Служба розшуку 07.35 Срiбний апельсин дiтей 08.10 Т/с «Слiд» (17 с.) 12.05 Школа ремонту 09.00, 04.00 Т/с «Безмов12.55 Погляд у майбутнє ний свiдок 2» 16.00 Чудернацькi свiти 10.00 Т/с «Глухар – 2» 18.00 Кордони 11.00 Т/с «Моя прекрас18.40, 22.50 «Життя» на нянька» (112,113 с.) 18.50, 20.40, 23.00, 01.40, 12.00 Т/с «Колись при02.40, 03.30, 04.30, йде кохання» (154 с.) 05.55 Погода 13.00 Т/с «Злочин буде 20.10, 23.15, 01.50, 04.40 розкрито» (7,8 с.) Сильнi свiту сього 15.00 Т/с «Слiд» (18 с.) 20.45 Солодка казка 15.50 Федеральний суддя 21.00 Х/ф «Генiальнi iдеї» 18.00 Т/с «Колись при23.40 Х/ф «Iталiйська казка» йде кохання» (155 с.) 19.30 Шустер Live 20.20 Т/с «Глухар – 2» 21.20 Т/с «Хранитель» 07.30, 19.30 «Дом-2» 22.20 Ток-шоу «Готовий 08.30 Ранковий мультик вiдповiдати» 09.00, 00.00 «Дивись, 23.20 Рикошет хто прийшов!» 00.20 «Зiрка покеру» 09.30, 18.30 «Звана вечеря» 10.30 «Поради зiрок» 11.30, 23.00 «Дивись!» 12.00 Т/с «Приватний 06.00 «Особистий погляд» детектив Магнум» 06.30 «Переможний 13.00, 21.00 «Давай голос вiруючого» одружимося» 07.00, 16.50 Х/ф «Тiнi 14.00 М/с «Пухнастики зникають опiвднi» та полохливцi» 08.30 «Легальний дохiд» 14.30 М/с «Нiчнi пригоди» 08.40, 11.00, 19.00, 21.30, 15.00 М/с «Невгамовнi 00.00, 02.30 «Свiдок» привиденята» 09.00, 22.00 Т/с «CSI: Лас15.30 М/с «Пiдземнi Вегас» пригоди» 10.00, 23.00 Т/с «Кримi16.00 М/с «Лабораторiя налiсти: мислити як злочинець» Декстера»

K

J

L

11.20 Т/с «Iнспектор Деррiк» 12.35, 00.30 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 14.50, 19.25 Т/с «Група Зета» 18.25 «Легенди бандитського Києва»

09.00, 14.00 Т/с «Зоряна брама» 11.00, 18.00 Т/с «Євлампiя Романова» 12.00, 19.25 Т/с «Солдати» 16.40, 03.10 Т/с «Кохання на районi» 19.10 «Один день. Новини» 22.00 Х/ф «Кравець iз Панами» 06.00 Програма передач 00.30, 05.50 Т/с «Мiсiя 06.01, 23.40, 04.30 «Часясновидiння» Тайм» 01.20 «Один день. Спорт» 06.15, 00.15, 03.10, 05.10 01.30 Х/ф «Три iкси – 2» «Час спорту» 06.30 «Ранок на 5-му» ЧЕРНІГІВ 09.10, 20.20 «Бiзнес-час» 09.20, 12.20, 14.20, 16.20, 08.00 Цей день в історії 08.05 Студія «Інформ» 17.50, 23.50, 03.20 08.25 Студія «Діалог» «Погода в Українi» 08.55 Війська спецприз09.30, 13.30, 14.30 «5 начення елемент» 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 09.20 Телеоб’єктив 09.25 Феномен сцени. 14.00, 15.00, 16.00, М. Яковченко 17.00, 18.00, 20.00, 09.50 М.ф. «Телефон» 21.00, 01.00, 04.00 10.00 Україна: час міс«Час новин» цевий 10.30, 11.30, 12.30 «Прес-конференцiї у 12.00 Цей день в історії 12.05 Х.ф. «Украдене прямому ефiрi» щастя», 2 с. 10.55 «Огляд преси» 13.10 Моя пісенна спо11.20 «Зверни увагу» відь. І.Попович 15.30 «Феєрiя мандрiв» 13.40 М.ф. «Дереза» 16.30 «Драйв» 13.50 Свято в Карпатах 17.30, 03.30 «Акцент» 14.20 Д.ф. «Портрети» 18.30, 02.20, 04.15 14.45 Цей день в історії «Хронiка дня» 14.50 Студія «Інформ» 18.45 «Київський час» 19.00, 00.00, 03.00, 05.00 15.00 Трансляція ТРК «Новий Чернігів» «Час новин» (рос.) 19.20 «Час до виборiв» 16.00 Від щирого серця 19.30, 01.15 «Новий час» 16.30 М.ф. «Лікар Айболить» 20.30, 21.20, 01.40 «Час» 16.40 Д.ф. «Будинок 21.40 «Я так думаю» І.Гончара» 00.30 «Автопiлот-новини» 00.40 «Нi пуху, нi пера!» 17.15 Студія «Інформ» 17.20 Цікаво знати… 17.25 Театральне кафе 17.55 Цей день в історії 07.00, 21.30 «Один день» 18.00 Трансляція ТРК 07.30, 17.00 «Смiх без «Новий Чернігів» правил» 20.00 Студія «Інформ» 08.40, 16.00 «Далекi 20.20 Телеоб’єктив 20.30 «Час країни» родичi»

M

v

f

g

Q

e

w

04.00 SUPER-РАНОК 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00 7 Новин 09.05 KOTV: класика боксу 10.05 Класика: Прем’єр-Лiга 10.35 Росiйський футбольний тиждень 11.05, 19.05, 20.20 Дiалоги про риболовлю 11.20 Racing World 12.05 Свiт вiльного спорту 12.35, 17.35 Iсторiя NHL 13.05, 18.05 Класика: NHL 14.05 Wrestling: небезпечна зона 14.35 Автоспорт Росiї 15.05 Маунтинбайк 15.35 Iталiйський футбол. Огляд серiї А 16.05 Основний iнстинкт 16.20 Море дайвингу 16.35 Пiд водою з 17.05, 03.05 X-treme 99,9 19.20 Екстрим: початок столiття 20.05 Клуб пiдкорювачiв простору 20.35 Планета рибалки 21.05 Volvo Ocean Race 22.05 Покер 23.05 BTCC 2009 00.05, 01.05 Спортманiя

06.10, 07.05, 08.10 «Доброго ранку, Бiлорусь!» 06.45, 07.45 «Зона Х. Кримiнальна хронiка» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 15.00, 19.00 Новини 07.30, 08.35, 14.50 «Дiлове життя» 08.20 «Готуємо разом» 08.40, 12.10 «Земельне питання» 09.05 «Своя музика» 09.30, 15.55 «Бiлий одяг». Iсторичний кiнороман 10.45, 18.05 Т/с «Бiс у ребро, або Чудова четвiрка» 11.30 «Спорт-кадр» 12.30 Т/с «Жаркий лiд» 13.20 «Музичний млин» 14.15 «Просто програма» 15.15 Новини регiону 15.25 «Експедицiя» 17.15 «Таємнi знаки. Магiя стилю» 17.40 «Зворотний вiдлiк» 19.20 «Новини регiону» 19.30 Т/с «Жаркий лiд « 20.25 «Загальний будинок» 20.35, 00.35 «Сфера iнтересiв» 21.00, 00.55 «Панорама» 21.50, 01.40 «Хрест милосердя». Iсторикобiографiчний фiльм 23.20 «Бiлоруська годинка» 00.05 К-1. Професiйнi бої

05.00 Т/с «Агенцiя-2» 05.35, 10.00 «Година суду» 06.35, 12.00 «Звана вечеря» 07.30, 20.00 Т/с «Солдати-11» 08.30, 11.30, 15.30, 18.30 «24» Iнформацiйна програма 09.00, 17.00 «У годину пiк» 11.00 Д/ф «Повернення пророка», ч. 2 13.00 Х/ф «Залiзничний романс» 15.00 «П’ять iсторiй»: «Куля для президента» 16.00, 19.00 Т/с «NEXT 3» 18.00 «Вижити в мегаполiсi» 21.00 «Екстремальнi iсторiї»: «Чорний серпень» 22.00 «Вечiр» 22.30 «24» Пiдсумковий випуск 23.00 «Актуальне чтиво» 23.15 Х/ф «Новий Франкенштейн» 01.00 Т/с «Клiтка» 02.00 «Таємницi вашої долi. Езо ТБ» 04.00 Д/ф «Корея: перехрестя релiгiй» 04.25 Нiчний музичний канал

05.00, 01.00 «Клуб детективiв» 05.55 Мультфiльми 07.30 «Тисяча дрiбниць» 08.00, 13.00, 20.00 «Поза законом» 08.30, 15.00 Т/с «Морська полiцiя: Спецвiддiлок 3» 09.30 Х/ф «Людина у зеленому кiмоно» 11.00 «Смiшнiше за кроликiв» 11.30, 18.30 «Найкумеднiше вiдео» 12.00, 16.00 «Судитись поросiйськи» 13.30, 17.00, 20.30 Т/с «Безмовний свiдок 3» 14.00, 21.00 Т/с «Бандитський Петербург. Опер» 17.30, 00.00 Д/ф «Дiти на продаж» 19.00, 19.30, 23.00 «Шлюбне чтиво» 22.00 Т/с «Закон i порядок 9» 23.30 «Голi приколи» 03.00 Т/с «Мислити як злочинець 3» 03.45 Т/с «Детектив Неш Брiджес»

07.20 «Iнспектор мама» 08.50 «Оцтова гора» 12.00 «Голод» 13.30 «Весiльна лихоманка» 15.00, 18.20 «Зачарованi-I» 15.50, 19.10 «Джордан розслiдує-V» 16.50 «Любить – не любить» 20.00 «Плетуха-I» 20.50 «Справжнi домогосподарки Нью-Йорка – I» 21.40, 22.30 «Доктор Хаус-III»

m

r

03.00, 21.00 «Удалинi вiд раю» 05.00 «Дублер» комедiя 07.00 «Синя машина» 09.00 «Спогади людининевидимки» комедiя 11.00 «Вiн був тихонею» 13.00 «Дiвчина iз Джерсi» комедiя 15.00 «Бої солдата Келлi» 16.30 «Непереможний» драма 19.00 «Оргазм в Огайо» комедiя 23.00 «Собача проблема» 01.00 «Ти, що живеш!» трагiкомедiя

09.00, 17.00, 01.00 «Альпiйський вогонь», Мелодрама 10.35, 18.35, 02.35 «З полум’я i свiтла» 4 с, Драма 11.25, 19.25, 03.25 «Елемент злочину», Драма 13.10, 21.10, 05.10 «Нацiї фастфуда», Драма 15.05, 23.05, 07.05 «Без жодної зачiпки», Комедiя

V

t

o

S

n

U

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 22.00 Сьогоднi 05.10 Сьогоднi вранцi 07.45 Просто смачно 08.00 Навколо свiту 08.15 I знову здрастуйте! 09.25 Золотий пил 10.00 «Вiвтар Перемоги. Реквiєм загиблому каравану» 11.00 Середнiй клас 12.40 Т/с «Морськi дияволи-3». 11 с. «Помилковий SOS» 13.35, 21.00 Т/с «Псевдонiм «Албанець»-2» 14.30, 18.40 Огляд. Надзвичайна подiя 15.30, 02.00 Т/с «Господарка долi» 16.25 Т/с «Серця трьох» 17.30 Рятувальники 19.15 Година суду 20.05 «Головний герой» представляє 22.20 Т/с «Морськi дияволи-3». 12 с. «Свої» 23.20 Х/ф «Жив собi дiд». Ч. 2 00.10 Т/с «Пригоди Шерлока Холмса та доктора Ватсона». 2 с. «Смертельна сутичка» 01.20 «Пiзня розмова»

06.00, 04.40 Т/с «Затока Доусона – 6» 06.50 Мультфiльми 07.00, 16.00 М/с «Котопес – 3» 07.30, 17.00 М/с «Ей, Арнольде» 08.00, 16.30 М/с «Джиммi Нейтрон» 08.30 М/с «Скеля Фреглiв» 09.00 «Шоу Беннi Хiлла» 10.20 «Таксi» 11.00, 15.00 Т/с «Зоряний крейсер Галактика – 3» 13.00 Кiноманiя 17.30 Т/с «Ейр Америка» 19.30 Т/с Кiнофайли: «Та, що спiлкується з привидами» 21.30 Х/ф Кiнофайли: «Мокасини Манiту» 23.25 «Секс з Анфiсою Чеховою» 00.00 Х/ф «Секс-терапiя» 21 01.35 Х/ф Кiнофайли: «Кидали» 16 03.35 Кiнорiк 04.00 «Судовi справи. Злочин та кара» 05.30 Book

08.00, 20.00 Цей тиждень в iсторiї 08.25 Х/ф «Де третiй король?» 10.06 Зiрки ефiру. Кабачок 13 стiльцiв 10.47 Кабачок «13 стiльцiв» 12.13 Х/ф «Два квитки на денний сеанс» 14.00 Elvis Presley, Ent 14.01 Dalai Lama, Personalities 14.02 Corsets Paris 1959, Lifestyle 14.03 Mohammed Ali, Pers 14.04 Airships 1936, Travel (Дирижаблi) 14.05 Maria Callas, Ent 14.06 Х/ф «Панянки з Вiлько» 16.22 Зiрки ефiру. Кiнопанорама Олексiя Каплера 17.13 Д/ф «Сьогоднi прем’єра» 18.29 Зося 20.25 Глибокий червоний 22.54 Зiрки ефiру. О.Бовiн 23.41 ВiА Апельсин 00.23 Х/ф «Диваки» 02.00 Merilin Monroe, Ent 02.01 Charles De Gaulle, Pers 02.02 Chinese Opera 1958, Lifestyle 02.03 Jawaharlal Nerhu, Pers

08.25, 12.10, 17.20, 23.20 «SMS-голосування» 05.00, 06.15 «Досьє людини 09.10, 13.05 Х/ф «Схованка бiля червоних каменiв» в «Мерседесi» 11.15, 17.50, 23.45 «Голлiвуд: алея слави» 07.30 «Жереб» 12.40, 14.35, 17.05 «Вiтрина-ТБ» 14.55, 21.05 «Кiноляпи» 09.00 «Людина з 15.25 Х/ф «Три гiльзи вiд англiйського карабiна» кiноапаратом» 18.30 Х/ф «Схованка бiля Червоних каменiв» 10.15 «Сьогоднi – новий 21.30 Х/ф «Доктор мертвий...дiйсно мертвий». атракцiон» 00.15Х/ф«Цевбивство,мадам». 01.50 Х/ф «Суворов» 12.00, 20.00, 04.00 «Бандитський Петербург». ф.3

W

05.45 «Фред Клаус, брат Санти» 07.50, 17.50 «Нiчого собi 13.00, 21.00 «На околицi, поїздочка 2: Смерть попереду» десь у мiстi...» 09.25, 19.25 «Перехресний вогонь» 14.40, 16.15, 22.40, 00.15 «Як 11.00 «Кумбiя нас поєднала» стати зiркою» 13.00, 23.00 «Онг Бак 2: Неперевершений» 17.45, 01.45 «Бажаю вам...» 15.00, 01.00 «Австралiя» 18.15, 02.15 «Мiй бойовий 21.00 «Рiкi» 03.45 «Битва за планету Терра» розрахунок» «Крах Антибiотика»

u 06.15 «Винний за пiдозрою» 08.00 «Звiрофабрика» 10.00, 02.00 «Париж. Коли там спека» 12.00, 04.00 «Пiдставне тiло» 14.00 «Шепiт» 16.00 «Нiчний дозор» 18.20 «Марко Твен та я» 20.00 «Хто спав у моєму лiжку?» 22.00 «Знедоленi» 00.15 «Хеллоуїн: воскресiння»

19.00, 01.00 Т/с «Серцю не накажеш» 20.00 Т/с «Опергрупа». Ф. 3. «Правила вiдстрiлу» 21.00, 03.00 Т/с «Чорний ворон» 22.00, 23.30 Т/с «Клуб самогубцiв, або Пригоди титулованої особи» 02.00 Т/с «Павутиння». Ф. 1. «Пастка»

0 07.35, 10.00, 17.00 Красуня 08.00 Доброго ранку, кохана! 09.00 Ранковий фреш 11.00, 02.00 Нашi дiти 12.00, 18.00 Ваш лiкар 13.00, 22.00 Краса й здоров’я 13.31, 22.30 Т/с «Гваделупе» 15.00 Маю право 16.00 Iсторiї успiху 19.00 Дзеркало життя 20.00 Ваш особистий психолог 21.00 Сексуальна революцiя 23.00 «Знаки долi» 03.00 Iсторiя успiху 04.00 Твiй будинок


9

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

«ЕЛЕГАНТний» гуртожиток

За словами мешканців гуртожитку, капітальний ремонт не проводився вже років 15. Щоправда, впродовж останніх двох, замінили, зокрема, кілька труб, на одному з поверхів встановили нові умивальники (однак стіни біля них так й досі не «залатали»)… З листа за підписом голови правління ВАТ «ЧШФ «Елегант» Станіслава Дубініна до колективу мешканців гуртожитку: «… на утримання гуртожитку товариство щорічно витрачає значні кошти. Лише за 2008 рік на його утримання було витрачено більше 200 000 грн., що є збитками товариства…». Скільки ж треба коштів, щоб відремонтувати будівлю?

Обмежені на 12 кв. м

Саме такі кімнати у працівників ВАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», які живуть у гуртожитку по вул. Попудренка, 16. Сесія міської ради ще у вересні 2004 року прийняла рішення передати будинок у комунальну власність міста, тобто, ЖЕКу, але передача відбулася майже через п’ять років – 1 вересня ц.р. Здавалося б, радіти треба, тепер нарешті можна приватизувати свої кімнати. Проте мешканцям гуртожитку не до радощів…

С

права в тому, що умови проживання далекі від ідеальних. Площа кімнат – 12 квадратних метрів. Є по 18 кв. м, але там люди живуть у чотирьох… Мешканці гуртожитку – працівники фабрики, деякі з них віддали їй понад 30 років. Але скільки не просили про розширення площі, – до їхніх прохань ніхто не прислухався… Тепер усі надії розчинилися в повітрі. До того ж, санітарний стан у гуртожитку просто жахливий: на другому поверсі працює лише два туалети, душові вже давно «потонули» у бруді, забиваєть-

ся каналізація, течуть крани… А через обмежену площу кімнат люди змушені ставити свої речі в коридорах. Саме з такими проблемами до редакції газети «Деснянська правда» звернулися мешканці гуртожитку: у будівлі проживає 89 сімей.

«Хто-хто в хатинці живе?»

Людей непокоїть ще один факт. На першому поверсі було кілька приміщень загального користування (кімната відпочинку, адміністратора, бібліотека, камера схову, побутова). Однак не так давно там зроби-

Із рук у руки ли ремонт, і на дверях з’явилися навісні замки. Людям ніхто не пояснив, що буде в цих приміщеннях. – При передачі майна у комунальну власність 2% площі ми маємо надавати комунальникам, – зазначив голова правління ВАТ ЧШФ «Елегант» Станіслав Дубінін. – Кімнати на першому поверсі – це і є ті два відсотки. Цими приміщеннями розпоряджатиметься місто, а кого там пропишуть, – я не маю уявлення. Скоро вибори, тому багато чернігівців отримали повідомлення про проведення первинного уточнення персональних даних Державного реєстру виборців. Простіше кажучи, так перевіряють правильність прописки. Отримали такі документи й мешканці гуртожитку. Однак п’ятеро осіб, на ім’я яких прийшли повідомлення, насправді в гуртожитку не проживають, але зареєстровані за адресою: вул. Попудренка, 16, номер кімнати вказано на повідомленні лише в однієї людини. Це приміщення – під замком... Мешканці гуртожитку знають лише одного чоловіка із зазначених у повідомленнях. Якраз він і був відповідальним за передачу будівлі місту… До речі, після того, як гуртожиток передано в комунальну власність, мешканці можуть приватизувати кімнати, в яких зареєстровані.

Чи буде в гуртожитку порядок? Хто ж наводитиме лад? Фінансування ЖЕКів не дозволяє проводити ремонти в будинках, які вже десятиліттями на їх балансі. Що вже й говорити про щойно переданий гуртожиток? А ремонту він потребує. Виникає ще одне запитання: як ЖРЕД приймав таку будівлю?!

Закон переможе?

Баталії за право на житло: відповідь прокуратури Газета «Деснянська правда» вже двічі писала про проблеми, які виникли у мешканців гуртожитку ВАТ «ЧРМЗ «Жовтневий молот». Цього разу маємо оптимістичну інформацію.

П

рокуратура м. Чернігів стала на захист мешканців гуртожитку, що на проспекті Миру, 194, і підтримуватиме їх сторону в судовому спорі. Про це «Деснянську правду» повідомила прес-служба прокуратури Чернігівської області. Нагадаємо: у липні підприємство розпочало ре-

монт гуртожитку. Однак, на переконання його мешканців, проводиться реконструкція приміщення, після якої гуртожиток вже буде не гуртожитком. Із проханням розібратися в ситуації мешканці звернулися до прокуратури. Варто зазначити, що, на відміну від ремонту, реконструкцію будівель можна проводити лише

тоді, коли є відповідні дозволи. А їх, як встановлено, не видавали. Прокурорська перевірка продовжується. Відповідь на питання, що ж саме робиться в гуртожитку, має дати інспекція Державного архітектурнобудівельного контролю в Чернігівській області. Одночасно мешканці дванадцяти кімнат оскар-

жили приватизацію своїх осель у 1995 році заводом «Жовтневий молот». Відбувся попередній розгляд справи, під час якого суд виніс ухвалу про заборону вчиняти будь-які дії щодо спірної будівлі. Серед позивачів є соціально незахищені громадяни. Насамперед їх інтереси у суді захищатиме прокурор. Наталія ГАРБУЗ за інформацією пресслужби прокуратури в Чернігівській області Фото автора

Мешканці гуртожитку перейшли, як то кажуть, із рук у руки. Ось що кажуть про нього колишні й сьогоднішні господарі. – Гуртожиток по вул. Попудренка, 16 – один з найкращих у місті за санітарним станом. Ми довго дотували будівлю, а на прохання мешканців передали його на баланс міста. Усі мережі переробляли, – каже Станіслав Дубінін. – А в антисанітарії люди самі винні: вони захаращують проходи, забивають каналізацію... Тепер за будівлю відповідає ЖРЕД-9. 9 вересня відбулися збори мешканців гуртожитку за участю представників ЖРЕДу та КП «Новозаводське». Ніхто з керівництва фабрики не прийшов. Вирішувалися переважно господарські та питання оплати. Наталія ГАРБУЗ Фото автора

P.S.: Звичайно складно утримувати загальні місця у чистоті. Проте самі мешканці не можуть ремонтувати труби, встановлювати сантехніку, не можуть укріплювати фундамент, який ось-ось розколеться. Тому й вимушені жити в таких умовах. Усі вони – працівники фабрики, яка, до речі, працює з прибутком. Невже не заслужили хоча б елементарної поваги за десятиліття роботи на підприємстві?


12

Міжцерковні стосунки. Погляд збоку Думки людей

З повідомлення ТСН

Храм

Священики Московського та Київського патріархатів у селі Жукля влаштували бійку на сходах церкви

зцілення

Приміщення Покровського храму належить державі, його передали в оренду церковній громаді села, а службу донині проводив батюшка з Московського патріархату. Останні три роки жуклянці писали на свого священика скарги, нарікали на побори і вимагали, щоб їм направили такого, який погодиться жити в селі. Такого попа їм пообіцяли доправити з Київського патріархату. Та нового настоятеля храму, отця Іллю, у приміщення не пустили. Його попередник упевнений, передача церкви відбулася незаконно. Битися з людьми в рясах, які заблокували двері, полізли самі віряни. Почалася штовханина і відверті кулачні бої. Потім хтось зі священиків застосував сльозогінний газ. Але натовп це не зупинило. Жуклянці виштовхали колишнього московського батюшку за паркан і відкрили дорогу до храму новому настоятелю. Керівництво Української православної церкви Московського патріархату назвало це рейдерським захопленням, обіцяють тримати облогу храму, поки вистачить сил.

душі

У Жуклі про церкву Покрови Пресвятої Богородиці тільки й говорять. Осінь благодатна – все впорано, крім буряків, яким дощ треба і треба. Кажуть жуклянці, що думають, що болить.

Протистояння триває

Отець Захарій:

«Все було сплановано та підроблено»

15 вересня о 17 годині представники УПЦ Московського патріархату провели прес-конференцію з приводу подій, які відбувалися у селі Жукля Корюківського району. Вони продемонстрували синці, зім’ятий хрест, відеофрагменти з місця подій та кілька документів, які свідчать про неправомірність дій з боку Київського патріархату і влади. Так, вони стверджують, що під час сутички перевдягнені в рясу націонал-екстремісти задіяли проти них газові балончики й важкі предмети. Постраждалі ще не зверталися до правоохоронних органів, взявши, так би мовити, тайм-аут. «7 вересня в понеділок мені повідомили, що незаконним чином готуються документи на підпис губернатору, про те, що люди нібито згодні і є всі підписи для передачі Храму УПЦ Московського патріархату в юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату. Але як було виявлено, в цьому селі незаконними методами були підроблені підписи людей, членів-громади, – розповів отець Захарій. «Це – рейдерський захват, який відбувся завдяки облдержадміністрації, а саме начальнику відділу у справах релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Віктору Молочку», – заявив отець Захарій. А по закінченню прес-конференції УПЦ МП надворі вже чекав представник прес-служби УПЦ Київського патріархату Олександр Шмуригін, який пообіцяв, що цього тижня також організує прес-конференцію, на якій продемонструє документи і свідчення.

Із заяви прес-служби Чернігівської єпархії

Парафіяни не захоплювали власний храм

Підкреслюємо і наголошуємо – ніякого захоплення храму в с. Жукля не відбувалося! Храм як належав, так і належить громаді с. Жукля – не УПЦ (Московського Патріархату) чи УПЦ Київського Патріархату, а громаді, віруючим жителям села, які є його парафіянами. Якщо ж своєю недостойною поведінкою священик УПЦ (МП), який «окормлявся» на парафії в Жуклі, а єпархія відстороненістю від парафіяльних справ і прохань привели до того, що Покровська парафія на законних підставах вирішила змінити юрисдикцію – це не проблема політики, державної влади чи міжконфесійних відносин!

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

Марія АРХИПЕНКО, колишня завідувачка бібліотекою, ветеран праці: – Хто не був у Жуклі і не бачив церкву, багато втратив. Це – надзвичайний пам’ятник української монументальної архітектури ХХ століття, рівного якому за масштабом і силою художнього звучання немає не тільки на Чернігівщині, а й в усій Україні. Через три роки храму буде сто літ. Уже треба готуватися до такої великої дати, а у нас… Усе було б спокійно, якби наша церква мала постійного священика. Вже три роки ми просимо у церковних верхів, щоб прислали нам таку людину. Кому ми треба?! У вас, мовляв, є кому правити: «приписали» отця з Козилівки, що ще треба?.. Коротше кажучи, виходить, ми не люди? За цей час ніякого ремонту в храмі, гвіздка навіть не забито. Богослужіння – тільки двічі на місяць. Та й гроші козилівський священик править з парафіян хороші, особливо, коли проводжає в останню путь їхніх родичів та близьких. Отож, терпець урвався. Не може Московський патріархат дати нам священика, то хай Київський піде назустріч. Писали й просили. Довго чека-

Рішення влади

УКРАЇНА ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 8 вересня 2009 року № 294 м. Чернігів

Про реєстрацію статутів та внесення змін і доповнень до статутів релігійних громад

2. Згідно зі ст.ст.12, 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» зареєструвати зміни і доповнення до статутів релігійних громад: 2.2. Української православної церкви Чернігівської єпархії СвятоПокровської парафії с. Жукля Корюківського району Чернігівської області, згідно з якими громада переходить у підпорядкування Чернігівської єпархії Української православної церкви Київського патріархату і статут релігійної громади викладається у новій редакції за адресою знаходження керівного органу громади: вул. Центральна, 11, с. Жукля, Корюківський район, Чернігівська область. Голова обласної державної адміністрації

В.М.Хоменко

ти не довелося. Приїхав у Жуклю новий господар храму – священик Ілля. Нам сподобався. Службу відбуває, як належить, грамотно і толково. Голос у нього хороший. Притягує до себе добротою, порядністю. Ось тепер, коли людям на душі посвітліло, за храм почалася справжня війна між московською і українською церквами. Дійшло до того, що священики… билися. Це неправда, коли кажуть, що Жукля поділилася на дві частини. Мовляв, одні люди – щоб «московський» священик правив, інші – аби «київський». Усе село за те, щоб у нас була українська церква. Ми живемо в Україні й дуже її любимо. Це – наша держава, отже, і церква має бути українською, щоб там звучала українська мова. У народі кажуть: «З чужого воза посеред калюжі злазь!» А це ж наш віз! Наші діди і прадіди своїми руками храм будували. І старі, і малі. До будівництва прилучали й жінок – вони по драбинах мулярам подавали цеглини. Люди не хочуть, щоб до нас приїздили автобусами з образливими плакатами різні групи підтримки нібито віруючих з Прилук і т.д. Є український священик. Люди задоволені. От і добре. Залиште нас у спокої. Самі винні. Про храм треба дбати повсякчас, а то – схаменулися. Парафіяни налаштовані войовниче. Церква охороняється. Люди сказали, що візьмуть у руки вила, коли треба буде. Ось так… А жуклянці не такі вже й простенькі, як декому здається. Не випадково влаштовували колись бунти. Першими були жінки. Кровопролиття допускати не можна. Я церкви не минаю. З тих пір, як вона відновила роботу, співаю тут з жінками й бачу несправедливість. Отож приїзд українського священика Іллі сприйняла душею. Хай ніхто не заважає йому працювати! Галина ДОБАРИНА, жителька села, досвід-

чений бухгалтер й економіст: – Я – за людей. До їхніх думок, прагнень треба прислухатися й підтримувати. Куди ж це годиться, коли жуклянці їдуть у Чернігів, кланяються, аби священика прислали, а їх навіть слухати не хочуть?! До українських священнослужителів потягнулися чому? Бо притягують вони світлим, добрим. Чернігівський український владика сказав, що наш храм стане таким гарним – з усієї України сюди їздитимуть. В селі немає двох войовничих таборів. Хай не заважають нам жити і молитися! Людей не слід озлоблювати і проклинати за їхній вибір. Зоя ВАСИЛЬЧЕНКО, домогосподарка: – Я одна в селі старовірка. Сама росіянка, жила в Прибалтиці, там вийшла заміж за Анатолія Васильченка. Та довелося приїхати сюди, в Жуклю, бо в Литві росіянам і українцям було несолодко. У церкву ходжу, іншої ж немає. Нинішні події сприймаю так: усе має бути, як вимагає закон. Якщо в усьому світі визнали Московську церкву, значить, діє вона законно. Визнають українську – тоді буде закон на її боці. До війни між церквами ставлюся негативно. Не так має бути. Василь СВИРИДЕНКО, пенсіонер: – Нам з дружиною все одно, хто в храмі буде правити. Ми туди не ходимо. Але бійки, протистояння, справжня колотнеча не сприймається нами. Війна до добра не призводить. Одну велику війну ми пережили ще в 1941-1945 роках. Вона забрала у нас батька. Треба жити, радіти життю, а не отак «воювати». Невже ніхто розумний не знайдеться, щоб жуклянський церковний конфлікт вирішити мирно? А може, однієї розумної голови мало?! Є стіл переговорів… Записала Зоя ШМАТОК с. Жукля Корюківський район


Телепрограма

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

A 06.10, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 21.00 Новини 06.15, 07.15, 08.10 Спорт 06.20 Аграрна країна 06.25, 07.20, 08.15, 09.20, 12.20, 18.15, 19.50, 21.55, 23.10 Погода 06.30, 07.25, 08.20 Подiї очима майбутнього 06.40, 07.30, 08.25 567 – Поїхали!!!!! 07.10 Ера бiзнесу 07.35 Будiвельний майданчик 08.50 М.Поплавський запрошує 09.00 Анонс передач 09.05, 12.10, 15.15, 19.30, 21.30 Дiловий свiт 09.25, 22.40 Прес-анонс 09.30 Легко бути жiнкою 10.30, 17.15 Т/с «Стеж за мною» 11.15 Служба розшуку дiтей 11.25 Життя триває 12.45, 18.25 Український вимiр 13.15 «Знайдемо вихiд» з Н. Розинською 14.30, 04.00 «Надвечiр’я» з Т. Щербатюк 15.25 Енергетична Україна 16.10 Фестиваль дитячої творчостi «Vivat marin!» 16.30 Пазли 17.00 М/с «Моко – дитя свiту» 18.05, 20.45 Ситуацiя 18.55 Анонс передач 19.00 Точка зору 19.40, 21.40 Свiт спорту 20.05, 01.40 Д/с «Загадки археологiї» 21.25 Всенародне обговорення конституцiї В.Ющенка 22.05 Автоакадемiя 22.55 Трiйка, Кено 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.15 Вiд першої особи 00.15 «Острiв скарбiв»

B

17.00 «Зрозумiти. Пробачити» 18.15, 02.50 «Судовi 06.05 «Служба Розшуку справи» Дiтей» 19.00 Т/с «Кармелiта. Ци06.10, 03.20 Т/с «Циганганська пристрасть» ське серце» 20.00, 00.40 «Подробицi» 06.55, 07.35, 08.05 21.30 «Велика полiтика з «Снiданок з 1+1» Євгеном Кисельовим» 07.00, 08.00, 09.00, 16.30, 00.15 Т/с «Великий день» 19.30 ТСН 01.15 Т/с «Бережiть 07.05 М/с «Чiп та Дейл почоловiкiв» спiшають на допомогу» 09.05, 19.00 «ТСН. ВАРТА» 09.45, 05.00 «Шiсть кадрiв» 11.05 Т/с «Некраса по06.50, 08.00, 18.10, 22.00 американськи» «Вiкна-Новини» 12.00, 04.10 Т/с «Район 06.55, 08.10 «Бiзнес» Беверлi-Гiллз» 07.00 Т/с «Вона написала 13.00 Т/с «Район Мелроуз» вбивство» 14.00 Т/с «Усi жiнки – 08.15 Х/ф «Сказ про те, вiдьми» як цар Петро арапа 14.55 Т/с «Татусевi дочки» одружив» 15.30 Т/с «Не родись 11.00 Х/ф «Невловимi вродлива» месники» 16.50, 20.15 Т/с «Крем» 12.25 «Невловимi 17.55 «Смiшнiше за месники» Невiдома кроликiв» версiя 19.25 «Погода» 13.40 Х/ф «Новi пригоди 21.20 Х/ф «Тюряга» невловимих» 23.35 «НАША RUSSIA» 15.15 «Новi пригоди не00.05 Х/ф «Реквiєм» вловимих» Невiдома 01.50 Х/ф «Дiви ночi» версiя 16.30 Х/ф «Службовий роман» 1 серiя 18.20 Х/ф «Службовий 06.30«УрокитiтонькиСови» роман» 2 серiя 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 20.00 Нацiональне 09.00, 12.00, 18.00 талант-шоу «ТанцюНовини ють всi!-2» 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 22.25 Х/ф «Осiннiй «Ранок з Iнтером» вальс» 09.10 Т/с «Марш Турець- 00.55 «Вiкна-Спорт» кого-2» 01.05 Х/ф «Тридцять три» 10.05, 20.30 Т/с «Обручка» 11.00 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть» 12.10 «Знак якостi». 05.55, 02.25 Факти Портвейн бiлий 06.10, 07.50 Дiловi факти 13.05 Т/с «Вокзал». Закл 06.20, 08.00, 09.00, 00.55, 14.00 Т/с «Ланцюг» 02.50 Погода 15.00 «Фантастичнi 06.25, 08.35 300 сек/год iсторiї. 4400. 06.35 Свiтанок Викраденi в часi» 07.00, 10.05 Т/с «Леся+Рома» 16.00 Ключовий момент 07.45, 08.45 Факти. Ранок

D

Z

E

07.55, 08.55, 12.55, 19.15, 00.00 Спорт 08.05 Про-Ziкаве.ua 09.05, 16.30 Т/с «Солдати» 11.40 Т/с «Захист Красiна-2».. Фiнал 12.45 Факти. День 13.10 Т/с «Мисливцi за старовиною» 14.10, 20.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-6» 15.15 Т/с «Братани» 18.45 Факти. Вечiр 19.10 Добрi новини 19.25 Надзвичайнi новини 21.05 Максимум в Українi 21.45 Ти не повiриш! 22.40 Голi та смiшнi 23.40 Факти. Пiдсумок дня 00.05 Автопарк 01.00 Х/ф «Худнучий».

G 05.55 Служба розшуку дiтей 06.00, 12.15 Т/c «Вiола Тараканова. У свiтi злочинних пристрастей» 06.50, 07.10, 07.35, 08.40 «Пiдйом» 06.55, 15.05 Т/c «Друзi» 07.30, 08.30, 19.20 Погода 09.00 Х/ф «Дурноголовi» 10.55, 19.25 Т/c «Кадети» 13.30, 19.00 Репортер 13.35 М/с «Веселi мелодiї» 13.45 М/с «Бетмен» 14.05 М/с «Полiцейська академiя» 14.40, 15.55 Teen Time 14.45 Т/c «Крок за кроком» 16.00, 20.20 Т/c «Ранетки» 17.00, 21.20 Т/c «Татусевi дочки» 18.00, 22.20 Т/c «Щасливi разом» 19.15 Спортрепортер 23.20 Скетч-шоу «Файна Юкрайна» 00.05 Камедi-клаб Росiя

I 06.00 Клуб 700

на п’ятницю, 25 вересня

06.25, 17.00, 00.05, 02.15, 05.00, 05.35 Твiй Хiт 06.55 Як це робиться? 07.15, 18.30, 20.30, 22.50, 23.40, 01.05, 03.25, 04.25, 05.25 «ТОНIС info» 07.30, 08.45 ФiтнесА.Р.М.I.Я 07.45, 19.00 Хiт-парад дикої природи 09.00, 17.30, 00.35, 01.50, 02.55, 04.00 Диваки 10.20, 15.00 Шоу Оксани Марченко 12.05 Школа ремонту 12.55 Погляд у майбутнє 16.00 Чудернацькi свiти 18.00 Кордони 18.40, 23.00, 01.15 «Життя» 18.50, 20.40, 23.10, 23.55, 01.25, 03.35 Погода 20.10, 23.15, 01.30, 02.40 Сильнi свiту сього 20.45 Солодка казка 21.00 Х/ф «Iталiйська казка»

J 06.30, 00.30 Дiзнайся своє майбутнє 07.30, 21.00 «Дом-2» 08.30 Ранковий мультик 09.00, 00.00 «Дивись, хто прийшов!» 09.30, 18.00 «Звана вечеря» 10.30 «Поради зiрок» 11.30, 23.00 «Дивись!» 12.00 Т/с «Приватний детектив Магнум» 13.00 «Давай одружимося» 14.00 М/с «Пухнастики та полохливцi» 14.30 М/с «Нiчнi пригоди» 15.00 М/с «Невгамовнi привиденята» 15.30 М/с «Пiдземнi пригоди» 16.00 М/с «Лабораторiя Декстера» 16.30 Т/с «Чи боїшся ти темряви?» 17.30 «Єралаш»

19.00 Футбол. Чемпiонат 00.30 Х/ф «Диявол та України. «Динамо» – Денiел Вебстер» «Зоря» 22.00 Т/с «Унiвер» 23.30 «Дом-2». Спецвипуск 06.00 Програма передач 06.01, 23.30 «Час-Тайм» 06.15, 00.15 «Час спорту» 06.30, 17.00, 19.00 Подiї 06.30 «Ранок на 5-му» 06.40, 17.20, 19.20, 03.50 09.10, 22.40, 23.20, 05.20 «Бiзнес-час» Спортивнi подiї 06.45, 17.25, 19.25 Погода 09.20, 12.20, 14.20, 16.20, 17.50, 23.50, 03.20 06.50, 17.30, 03.00 Кри«Погода в Українi» тична точка 07.35 Срiбний апельсин 09.30, 13.30, 14.30 «5 елемент» 08.10 Т/с «Слiд» (18 с.) 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 09.00 Т/с «Безмовний 14.00, 15.00, 16.00, свiдок 2» 17.00, 18.00, 20.00, 10.00 Т/с «Глухар – 2» 21.00, 23.00, 01.00, 11.00 Т/с «Моя прекрас04.00 «Час новин» на нянька» (114,115 с.) 10.30, 11.30, 12.30 12.00 Т/с «Колись при«Прес-конференцiї у йде кохання» (155 с.) прямому ефiрi» 13.00 Т/с «Злочин буде 10.55 «Огляд преси» розкрито» (9,10 с.) 11.20 «Зверни увагу» 15.00 Т/с «Слiд» (19 с.) 15.50 Федеральний суддя 15.30 «Своїми очима» 16.30, 22.00, 02.30, 05.30 18.00 Т/с «Колись при«На межi» йде кохання» (156 с.) 17.30, 03.30 «Феєрiя 19.30 Х/ф «Бiс» 21.30 Шустер Live мандрiв» 01.30 Т/с «Злочин буде 18.30 «Хронiка дня» розкрито» (6 с.) 18.45 «Київський час» 19.00, 22.30, 00.00, 03.00 «Час новин» (рос.) 19.20 «Час до виборiв» 07.00 Х/ф «Тiнi зникають 19.30, 01.15 «Новий час» опiвднi» 20.20, 21.45 «Час до 08.30 «Легальний дохiд» виборiв. Агiтацiю 08.40, 11.00, 19.00, 21.30, заборонено!» 00.00, 02.25, 05.10 20.30, 21.20, 01.40 «Час» «Свiдок» 00.30 «Автопiлот-новини» 09.00, 22.00 Т/с «CSI: Лас- 00.40 «Рестораннi новини» Вегас» 10.00, 23.00 Т/с «Кримiналiсти: мислити як злочинець» 07.00, 21.30 «Один день» 11.20 Т/с «Iнспектор 07.30 «Смiх без правил» 08.40, 16.00 «Далекi Деррiк» родичi» 12.35 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 09.00, 14.00 Т/с «Зоряна брама» 14.50 Т/с «Група Зета» 16.50 Т/с «Полювання на 11.00 Т/с «Євлампiя Романова» Берiю» 12.00 Т/с «Солдати» 19.25 Х/ф «Бiла стрiла»

M

K

L

v

13

16.40, 06.30 Т/с «Кохання на районi» 17.00 «Забiйна лiга» 18.00 «Городок» 19.10 «Один день. Новини» 19.30 «Вечiрнiй квартал. Iсторiя успiху» 22.00 Х/ф «Лiтак президента» 00.45 «Один день. Спорт» 00.50 Х/ф «Кравець iз Панами»

ЧЕРНІГІВ 08.00 Цей день в історії 08.05 Студія «Інформ» 08.25 Ми з вмидесь зустрічалися 09.05 Театральне кафе 09.35 Телеоб’єктив 09.40 Д.ф. «Злети молодого Сікорського» 10.00 Україна: час місцевий 12.00 Цей день в історії 12.05 Х.ф. «Украдене щастя», 2с 13.10 Д.ф. «Будинок І.Гончара» 13.45 М.ф. «Федір Зайцев» 14.05 Зустріч дарована долею 14.45 Цей день в історії 14.50 Студія «Інформ» 15.00 Трансляція ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Від щирого серця 16.30 Мф. «Пригоди Мюнхаузена» 16.40 Д.ф. «Казимир Великий або Мальвич селянський» 17.15 Студія «Інформ» 17.20 Цікаво знати… 17.25 Студія «Діалог» 17.55 Цей день в історії 18.00 Трансляція ТРК «Новий Чернігів» 20.00 Студія «Інформ» 20.20 Телеоб’єктив 20.30 «Час країни» 21.00 По Суті 21.30 Джерела 21.50 Х.ф. «Сто тисяч» 23.00 Студія «Інформ»

N

b

f

g

Q

e

w

u

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини 05.05 Телеканал «Добрий ранок» 05.25, 13.15 «Детективи» 09.15 «Малахов+» 10.20 «Модний вирок» 11.30 «Контрольна закупiвля» 12.15 Т/с «Я повернуся» 14.00 Iншi новини 14.20, 02.30 «Зрозумiти. Пробачити» 15.15 Т/с «Принцеса цирку» 16.05 «Давай одружимося!» 17.05, 03.10 «Федеральний суддя» 18.15 «Нехай говорять» з А. Малаховим 19.05, 03.55 «Слiд» 19.55 «Поле чудес» 21.00 «Час» 21.30 «Хвилина слави». Новий сезон 00.10 Х/ф «Кохання пiд час холери» 04.35 «Судите самi»

05.00 Д/ф «Слiдами Iндiани Джонса» 06.00 Т/с «Мiсто надприродного. Iндiана» 06.25 М/с «Черепашки нiндзя» 06.45 М/с «Космiчнi рятувальники лейтенанта Маршу» 07.10 М/с «Пригоди мультяшок» 07.35 М/с «Бешкетнi анiмашки» 08.00 М/с «Каспер» 08.30, 23.00 Т/с «Зоряна брама» 09.25, 17.05 Т/с «Ясновидець» 10.15 Х/ф «Британiк» 12.15 Д/ф «Мiськi легенди. Калiнiнградськi форти. Особливо секретно» 13.15, 18.00 Т/с «Костi» 14.15 Х/ф «Невгамовний» 16.15 Т/с «Андромеда» 19.00 Т/с «Крузо» 21.00 Х/ф «Легiонер» 00.00 Т/с «П’ятниця 13-е» 01.00 Х/ф «Чорна п’ятниця» 03.00 Д/ф «Теорiя неймовiрностi. Прокльону» 04.00 Програма «Rелакs»

04.00 SUPER-РАНОК 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00 7 Новин 09.05 KOTV: класика боксу 10.05, 23.05, 03.05 X-treme 99,9 10.35 Море дайвингу 11.05, 16.35, 19.05 Дiалоги про риболовлю 11.20 FIBA 12.05 Свiт вiльного спорту 12.35, 17.35 Iсторiя NHL 13.05, 18.05 Класика: NHL 14.05 Volvo Ocean Race 15.05 Пiд водою з 15.20 Бiг та перегони 16.05, 20.20 Класика: Прем’єр-Лiга 17.05 Екстрим: початок столiття 19.20 Спрага швидкостi 20.05, 03.45 За межею 21.05 Пул 22.05 Покер 23.35 Планета рибалки 00.05, 01.05, 02.05 Спортманiя

05.25, 21.00 «Панорама» 06.10, 07.05, 08.10 «Доброго ранку, Бiлорусь!» 06.45, 07.45 «Зона Х. Кримiнальна хронiка» 07.00, 08.00, 09.00, 12.00, 15.00, 19.00 Новини 07.30 «Дiлове життя» 08.20 «Готуємо разом» 08.40, 12.10 «Сфера iнтересiв» 09.05 «Ранкова хвиля» 09.30 «Бiлi одяги». Iсторичний кiнороман 10.50 Т/с «Бiс у ребро, або Чудова четвiрка» 11.30 «Час футболу» 12.30 Т/с «Жаркий лiд» 13.20 «Пiснi минулого столiття» 14.15 «Страстi по культурi» 14.50 Дiлове життя 15.15, 19.20 Новини регiону 15.25 «Усе про безпеку» 15.55 «У мене сьогоднi вихiдний» 16.20 «Шукачi щастя». Соцiальна комедiя 17.45 «Слов’янський базар-2009» 19.30, 23.50 «Музичний млин» 20.30, 00.45 «Nota bene» 21.50, 02.00 Х/ф «Вершник без голови» 23.25 «Своя музика»

05.00 Т/с «Агенцiя-2» 05.35, 10.00 «Година суду» 06.35, 12.00 «Звана вечеря» 07.30, 20.00 Т/с «Солдати-11» 08.30, 11.30, 15.30, 18.30 «24» Iнформацiйна програма 09.00, 17.00, 22.00 «У годину пiк» 11.00 Д/ф «Корея: перехрестя релiгiй» 13.00 Х/ф «Срiбне весiлля» 15.00 «П’ять iсторiй»: «Катастрофи. Смертельний капкан» 16.00, 19.00 Т/с «NEXT 3» 18.00 «Вижити в мегаполiсi» 21.00 «Вiйськова таємниця» 22.30 «24» Пiдсумковий випуск 23.00, 01.35 «Голi та смiшнi» 23.30 «Зiрка покеру» 00.15 Х/ф «Сексуальнi потреби» 02.00 «Таємницi вашої долi. Езо ТБ» 04.00 Т/с «Надприродне» 04.45 Нiчний музичний канал

05.00, 01.00 «Клуб детективiв» 05.55 Мультфiльми 07.30 «Тисяча дрiбниць» 08.00, 12.55, 20.00 «Поза законом» 08.30, 15.00 Т/с «Морська полiцiя: Спецвiддiлок 3» 09.30 Х/ф «Заручник» 11.30, 18.30 «Найкумеднiше вiдео» 12.00, 16.00 «Судитись поросiйськи» 13.30, 17.00, 20.30 Т/с «Безмовний свiдок 3» 14.00, 21.00 Т/с «Бандитський Петербург. Опер» 17.30, 00.00 Д/ф «У чужому тiлi» 19.00, 19.30, 23.00 «Шлюбне чтиво» 22.00 Т/с «Закон i порядок 9» 23.30 «Голi приколи» 03.00 Т/с «Мислити як злочинець 3» 03.45 Т/с «Детектив Неш Брiджес»

07.20 «Голод» 08.50 «Любить – не любить» 13.30 «Украдена невиннiсть» 15.00 «Зачарованi-I» 15.50 «Джордан розслiдує-V» 16.40, 17.30 «Доктор Хаус-III» 18.20 «Плетуха-I» 19.10 «Справжнi домогосподарки Нью-Йорка – I» 20.00 «Дружини, про яких вiн забув» 21.30 «Торс»

06.00 «Шепiт» 08.00 «Нiчний дозор» 10.20, 02.00 «Марко Твен та я» 12.00, 04.00 «Хто спав у моєму лiжку?» 14.00 «Знедоленi» 16.15 «Хеллоуїн: воскресiння» 18.00 «Персонаж» 20.00 «Крiзь обрiй» 22.00 «Апостол» 00.15 «Iрина Палм зробить це краще»

m

r

03.00, 21.00 «Морська пригода» комедiя 05.00 «Оргазм в Огайо» 07.00 «Бої солдата Келлi» комедiя 08.30 «Дiвчина iз Джерсi» 10.30 «Непереможний» 13.00 «Дуже страшне кiно» 15.00 «Розiрвана завiса» 17.10 «Щiпка перцю» 19.00 «Вигаданi герої» драма 23.00 «Ти, що живеш!» трагiкомедiя 01.00 «Нереальна пiвнiч» трилер

09.00, 17.00, 01.00 «Альпiйський вогонь – II», Мелодрама 10.35, 18.35, 02.35 «З полум’я i свiтла» 5 с, Драма 11.25, 19.25, 03.25 «Дев’ять десятих», Мелодрама 13.10, 21.10, 05.10 «4 мiсяцi, 3 тижня i 2 днi», Драма 15.05, 23.05, 07.05 «Кров для дракули», Фiльм жахiв

V

t

o

O 05.00 «Доброго ранку, Росiє!» 09.05, 00.25 «Моя срiбна куля. Тетяна Васильєва» 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 Вiстi 10.30 Т/с «Термiново в номер» 12.05, 04.10 «Кiмната смiху» 13.20, 16.40, 02.25 Вiстiспорт 13.30 Т/с «Принцеса та жебрачка» 15.05, 01.10 «Суд iде» 16.25 Вiстi-Москва 16.50, 01.55 «Городок». Дайджест 17.15, 02.40 Т/с «Кармелiта. Циганська пристрасть» 18.05, 03.25 Т/с «Колись прийде кохання» 19.45 «Юрмала-2009» 21.25 Х/ф «Останнiй вибiй» 23.05 Х/ф «Тiльки вдвох»

Z

плюс

06.00, 13.50 Красуні 06.50 Музика з України 07.00, 07.30, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00 Новини 07.10, 07.40, 08.10, 08.40 Ранок з Інтером 09.10, 03.20 Т/с «Чаклунська любов» 10.50 Феєрія подорожей 11.10, 17.40 Ключовий момент 12.10 Шиканем 13.05 Знак якості 14.40 Концерт групи «Океан Ельзи» 16.00 Д/ф «Українські попелюшки» 16.55 Т/с «Чорна богиня» 18.30 Судові справи 19.15, 01.15 Т/с «Кармеліти» 20.00, 02.00 «Подробиці» 20.30, 02.30 Т/с «Приречена стати зіркою» 21.30 Свобода на Інтере 04.50 Українська топдвадцятка

S

n

U

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сьогоднi 05.10 Сьогоднi вранцi 07.35 Кухарi та кухарчуки 08.05 Багатi та знаменитi 08.10 «Головний герой» представляє 09.25 Олександр Журбин. Мелодiї на пам’ять 10.05 «Анатолiй Кашпировський» 11.00 Середнiй клас 12.40 Т/с «Морськi дияволи-3». 12 с. «Свої» 13.35 Т/с «Псевдонiм «Албанець»-2» 14.30, 18.35 Огляд. Надзвичайна подiя 15.30, 02.05 Т/с «Господарка долi» 16.25 Т/с «Серця трьох» 17.30 Таксi 19.10 Слiдство вели 20.05 Надзвичайна подiя. Розслiдування 20.25 Х/ф «Оперативна розробка» 22.15 «Жiночий погляд» Оксани Пушкиної 23.05 «Москва – Ялта – транзит» 00.00 Суд присяжних 00.55 «Випробування вiрностi». Новi випуски 01.20 «Кремлiвська кухня»

06.00, 04.45 Т/с «Затока Доусона – 6» 06.50 Мультфiльми 07.00, 16.00 М/с «Котопес – 3» 07.30, 17.00 М/с «Ей, Арнольде» 08.00, 16.30 М/с «Джиммi Нейтрон» 08.30 М/с «Скеля Фреглiв» 09.00 «Шоу Беннi Хiлла» 10.20 «Таксi» 11.00, 15.00 Т/с «Зоряний крейсер Галактика – 3» 13.00 Кiноманiя 17.30 Т/с «Ейр Америка» 19.30 Х/ф Кiнофайли: «Мокасини Манiту» 21.30 Х/ф Кiнофайли: «Бадьорiсть духiв» 14 23.30 «Секс з Анфiсою Чеховою» 00.05 Х/ф «Захоплення» 21 01.50, 03.45, 05.30 Кiнорiк 02.00 Х/ф «Весна» 04.00 «Судовi справи. Злочин та кара»

08.00 Merilin Monroe, Ent 08.01 Charles De Gaulle, Pers 08.02 Chinese Opera 1958, Lifestyle 08.03 Jawaharlal Nerhu, Pers 08.04 Bullet Train Japan 1970, Travel 08.05 Clark Gable, Ent 08.06 Х/ф «Пiкнiк бiля висячої скелi» 10.11 Д/ф «Класи» 10.31 Д/ф «Цирк приїхав» 10.51 Трамвай iде по мiсту 11.35 Х/ф «Довге щасливе життя» 13.09 Пантомiми (Енгибаров) 13.19 В.Висоцький. Пiснi, монологи 14.00 Цей тиждень в iсторiї 14.25 Х/ф «Де третiй король?» 16.06 Зiрки ефiру. Кабачок 13 стiльцiв 16.47 Кабачок «13 стiльцiв» 18.13 Х/ф «Два квитки на денний сеанс» 20.00 Fidel Castro, Pers 20.01 Cairo 1944, Travel 20.02 Gina Lollobrigida, Ent 20.03 Prince Charles Birthday, Pers 20.04 Richard Burton, Ent 20.05 Easter Hats, Lifestyle 20.06 З Новим роком 22.24 Телевистава. «Кiшка на радiаторi» 23.37 Зiрки ефiру (Л. Фiлатов)

06.05 «Мультконцерт» 05.00 «На околицi, десь у 06.30 Х/ф «Три гiльзи вiд англiйського карабiна» мiстi...» 08.35, 11.35, 17.30, 23.40 «SMS-голосування» 06.40, 08.15 «Як стати 09.00, 12.40 Х/ф «Схованка бiля червоних каменiв» зiркою» 10.50, 18.00 «Кiнокласика» 09.45 «Бажаю вам...» 12.00, 14.00, 17.05 «Вiтрина-ТБ» 14.30, 21.00 «Саундтреки» 10.15 «Мiй бойовий роз15.25 Х/ф «Три доби пiсля безсмертя» рахунок» 18.45, 21.30 Х/ф «I в горi, i в радостi» 12.00, 20.00, 04.00 «Бандит00.30 Х/ф «Доктор мертський Петербург». ф.3 вий... дiйсно мертвий». «Крах Антибiотика» 13.00, 21.00 «Квiти кален-

W

05.05 «Нiчого собi поїздочка 2: Смерть попереду» 15.10, 23.10 «Так починала- 07.00, 17.05 «Перехресний вогонь» ся легенда» 09.00, 19.00 «Рiкi» 16.25, 00.25 М/ф «З днем 11.00 «Онг Бак 2: Неперевершений» народження!» 13.00, 23.00 «Австралiя» 16.30, 00.30 «Державний 15.45, 01.45 «Битва за планету Терра» злочинець» 21.00 «Мадагаскар 2» 18.15, 02.15 «Перша зустрiч, 03.05 «Казки стриптизостання зустрiч» клубу» дули»

19.00, 01.00 Т/с «Серцю не накажеш» 20.00, 02.00 Т/с «Павутиння». Ф. 1. «Пастка» 21.00, 03.00 Т/с «Чорний ворон» 22.00, 23.30 Т/с «Клуб самогубцiв, або Пригоди титулованої особи»

0 07.35, 10.00, 17.00 Красуня 08.00 Доброго ранку, кохана! 09.00 Ранковий фреш 11.00, 02.00 Нашi дiти 12.00, 18.00 Ваш лiкар 13.00, 22.00 Краса й здоров’я 13.31, 22.30 Т/с «Гваделупе» 15.00, 04.00 Твiй будинок 16.00 Iсторiї успiху 19.00 Дзеркало життя 20.00 Ваш особистий психолог 21.00 Сексуальна революцiя 23.00 «Знаки долi» 03.00 Iсторiя успiху


14

Телепрограма

A 06.05 Фiльм фестивалю Покров «Iєрусалимський псалом» 06.35 «Корпорацiя Сiмба» 06.50 Анiмацiйний фiльм «Лис Микита» 07.20 Свiт моєї любовi 08.10 Свiт православ’я 08.30 Крок до зiрок 09.00 Анонс передач 09.05, 12.10, 13.20, 14.45, 21.35 Погода 09.10 Прес-анонс 09.20 Доки батьки сплять 09.55 М/ф «Три мiшки хитрощiв» 10.10 Хто в домi хазяїн? 10.40 Експерти дозвiлля 11.10 Вихiднi по-українськи 11.30 Темний силует 11.50 Кордон держави 12.45 Наша пiсня 13.30 Парламент 14.50 Книга. ua 15.25 Чемпiонат Європи з мотокросу 15.55 Футбол. Чемпiонат України. Прем’єрлiга. «Закарпаття» (Ужгород) – «Днiпро» (Днiпропетровськ) 16.50 У перервi: Погода 18.00 Кiно.ua 18.35 Х/ф «Кiн-дза-дза» 21.00 Новини 21.20 Свiт спорту 21.45 Фольк-music 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Вiльна гавань 23.25 L-формат 23.45 DW.Новини Європи 00.15 «Острiв скарбiв» 01.20 Автоакадемiя 01.45, 05.50 Служба розшуку дiтей 04.00 Д/ф «Жан Маре – напiвбог»

B

08.00 «Навколо свiту» 09.00 «Їмо вдома» 10.00 «ВусоЛапоХвiст» 06.05 «Хранителi iсторiї» 13.00 Концерт М. За06.55 «Без табу» з Ольдорнова «Михайло гою Герасим’юк Задорнов та його за07.50 «Свiтське життя» дорнова компанiя» 09.05 Квартирна лоте13.45 Х/ф «Осiннiй вальс» рея «Хто там?» 16.00 Нацiональне 10.15, 10.40 М/с «Чiп та талант-шоу «ТанцюДейл поспiшають на ють всi!-2» допомогу» 18.00 «Неймовiрнi 11.15 М/ф «Iсторiя Лео» iсторiї кохання» 12.45 «Шiсть кадрiв» 19.00 Х/ф «Службовий 13.00 Х/ф «Клуб роман» шпигунiв» 22.20 «Службовий ро14.55 Х/ф «Робокоп» ман» Невiдома версiя 17.00 Х/ф «Чоловiк для 23.20 «Моя правда «Нажиття, або На шлюб таша Корольова» не претендую» 00.20 «Зiркове життя. 19.30 ТСН «Зiрковi трагедiї» 20.00 «Танцюю для тебе – 3» 01.20 «Паралельний 23.05 «НАША RUSSIA» свiт» 23.35 Х/ф «Принцеса Аврора» 01.25 Х/ф «Тюряга» 06.05 Факти 06.20, 07.40 Погода 06.25 Автопарк 06.40 «Перепустка до 07.00 Максимум в прекрасних вихiдних Українi iз Самантою Браун» 07.45 Добрi новини 07.20 «Велика полiтика з 07.50 Х/ф «На мiлинi» Євгеном Кисельовим» 09.55 Анекдоти по10.00«УГородку».Дайджест українськи 10.35 «Городок» 10.15 Т/с «Леся+Рома» 11.15 Х/ф «Три напiвграцiї» 11.35 Квартирне пи15.10 «Найрозумнiший» тання 17.00 Програма «Позао- 12.45 Факти. День чi». Дмитро Дюжев 12.55, 18.55 Спорт 18.00 Т/с «Каменська-5» 13.00 Т/с «Вулицi роз20.00 «Подробицi» битих лiхтарiв-6» 20.30 «Мiсце зустрiчi» 14.00 12 найкращих 22.30 «Кличко. 10 рокiв шахраїв України до мрiї» 14.45 Х/ф «Саммiт» 23.05 Х/ф «Ведмеже по- 18.45 Факти. Пiдсумок лювання» дня 02.40 «Подробицi» 19.00 Х/ф «День «Д» 20.55 Наша Russia 21.35 Велика рiзниця 22.40 Прожектор 04.30 «Телешанс» перiсхiлтон 06.00, 10.50 «Нашi улюб- 23.30 Козирна вечiрка ленi мультфiльми» 00.00 Х/ф «Їi звали Спо07.25 «Еники-беники» куса».

E

Z

D

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

на суботу, 26 вересня G

21.00 Х/ф «30 днiв за якi я повинен стати вiдомим» 05.55 Зона ночi 00.25 УПА.Третя сила 07.25 Х/ф «Дурноголовi» 01.20 Партизани 09.25 Будинок зачинено на ремонт 10.15 Зiрковi драми 06.30, 01.00 Дiзнайся 11.15 Iнтуїцiя своє майбутнє 12.10 INFO-ШОК 07.30, 19.30 «Дом-2» 13.10 Формула драйву 13.50 Скетч-шоу «Файна 08.30 Програма для дiтей «Марвi ХамЮкрайна» мер» 14.30 Хто проти блон09.00 Ранковий мультик динок? 09.30 «Ключi вiд форту 15.45 Х/ф «Гремлiни-2. Буайяр» Нова партiя» 12.00, 21.00 «Забороне17.55 Х/ф «Люди Iкс» на зона» 19.55 Х/ф «Скарби 13.00 Т/с «Троє зверху 2» нацiї-2» 14.00 «Випробування 22.20 Хто проти блонвiрностi» динок? 14.30 «Єралаш» 23.35 Х/ф «Красень 15.30 М/ф «Як козаки у Алфi» футбол грали» 01.40 Спортрепортер 16.00 Футбол. Чемпiонат 01.45 Х/ф «Луна над України. «Кривбас» Парадором» – «Металург» (Донецьк) 18.00 Т/с «Алфред Хiчкок представляє» 06.00, 23.50 Диваки 18.30 «Фактор страху» 06.25, 10.55, 18.55 Погода 20.30 Вечiрнiй мультик 22.00 «Смiх без правил» 06.30 Твiй Хiт 23.00, 06.00 Дивись! 07.00 Фiтнес-А.Р.М.I.Я 23.30 Дом-2. Спецвипуск 07.15 Як це робиться? 07.30 Чудернацькi свiти 00.00 Т/с «Полiцiя Майамi, вiддiл 09.00 Сiм’я вiд «А» до «Я» моралi» 10.00 Школа ремонту 11.00 За сiм морiв 11.30 Наука i образ 11.55, 20.30, 22.45, 03.25 05.00 Шустер Live Свiтськi хронiки 05.30 Мультфiльми 12.30, 23.20 Обличчя з 09.00, 19.00, 03.30 Подiї обкладинки 09.25, 19.20, 03.50 12.55 Погляд у майбутнє Спортивнi подiї 15.00 Х/ф «Принц та 09.30, 03.55 Погода жебрак» 09.35 Срiбний апельсин 16.35, 05.35 Зелена 10.25 М/с «Чарiвницi» варта 11.00, 04.00 Х/ф «Вже 17.05 Х/ф «Чарiвне хто б казав» зерно» 13.00 Х/ф «Бiс» 19.00 П’ятий вимiр 15.00 Х/ф «Весна на Зарiчнiй вулицi» 20.00 Тиждень моди

J

I

K

17.00 Суботнiй вечiр 19.30 Х/ф «Подзвони в мої дверi» 23.20 Життєвi сенсацiї. «Раби кохання» 00.00 «Зiрка покеру» 01.00 Т/с «Злочин буде розкрито» (7,8,9 с.)

L 06.30 «Блага звiстка з Рiком Реннером» 07.00 Т/с «Осiннiй детектив» 09.00 М/ф «Оггi та кукарачi» 09.35 М/ф «Спайдермен» 10.35 Х/ф «Диявол та Денiел Вебстер» 12.45 Т/с «Полювання на Берiю» 15.00 «Найвитонченiшi полiцейськi операцiї» 16.00 Х/ф «Бiла стрiла» 18.00 Х/ф «Людина президента» 20.00 Х/ф «Полювання на пiранью» 22.40 Х/ф «Диявольський палац» 01.05 Х/ф «Павуки»

M 06.00 Програма передач 06.01, 23.30, 04.30 «ЧасТайм» 06.15, 07.05, 00.15, 03.10, 05.10 «Час спорту» 06.30, 18.45, 04.45 «Київський час» 06.40, 11.20, 15.30 «Зверни увагу» 06.45, 11.30 «Автопiлоттест» 07.00, 07.30, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 21.00, 23.00, 04.00 «Час новин» 07.15, 09.20, 12.20, 14.15, 16.20, 17.20, 21.45, 23.50, 03.20, 04.55 «Погода в Українi»

07.35, 08.50, 22.40, 23.20, 05.20 «Бiзнес-час» 07.50 «Новобудова» 08.10, 09.45, 19.20, 21.50, 02.20, 04.15 «Тема тижня» 08.30 «Бiстро-ТБ» 09.25 «Своїми очима» 10.30 «Не перший погляд» 10.55, 03.25 «Огляд преси» 11.45 «Технопарк» 12.30 «Вперед, на Олiмп!» 13.30 «Драйв» 14.20 «Страва вiд шефа» 14.40 «Гра долi» (М. Коцюбинський, ч.3) 16.30 «Арсенал» 17.30, 03.30 «Народний контроль» 18.20 «Вiкно в Європу» 19.00, 22.30, 00.00, 03.00, 05.00 «Час новин» (рос.) 19.30, 01.00 Полiтичне ток-шоу «5 копiйок» 21.20 «Велика полiтика» 22.00, 02.30, 05.30 «Територiя закону» 00.30 «Автопiлотновини» 00.40 «Мотор»

v

N

b

f

g

Q

e

w

05.00, 15.00 Д/ф «Сили природи» 06.00 Т/с «Мiсто надприродного. Iндiана» 06.25 М/с «Братц» 06.45 М/с «Шкодливий пес» 09.00 Мультфiльми 09.15 Х/ф «Снiжна королева» 11.00 Т/с «Крузо» 13.00 Х/ф «Легiонер» 16.00 Х/ф «Британiк» 18.00 Д/ф «Мiськi легенди. Летючий голландець Ладожського озера» 19.00 Х/ф «16 кварталiв» 21.00 Х/ф «Адреналiн» 23.00 Т/с «Iншi» 01.00 Х/ф «Снайпер» 03.00 Д/ф «Загублена воля» 04.00 Програма «Rелакs»

04.00 SUPER-РАНОК 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00 7 Новин 09.05 KOTV: класика боксу 10.05 Спрага швидкостi 10.35 Off-Road Drive 11.05, 19.05 Дiалоги про риболовлю 11.20 Маунтинбайк 12.05, 17.05 Свiт вiльного спорту 12.35, 17.35 Iсторiя NHL 13.05, 18.05 Класика: NHL 14.05 BTCC 2009 15.05 Автоспорт Росiї 15.20 Racing World 16.05, 20.20 Класика: Прем’єр-Лiга 16.35 Основний iнстинкт 19.20 Екстрим: початок столiття 20.05, 03.45 За межею 21.05 Пул 22.05, 23.05, 03.05 X-treme 99,9 23.35 Спортивний тиждень Пiдмосков’я 00.05, 01.05, 02.05 Спортманiя

07.55 «Доброго ранку, Бiлорусь!» 09.00, 12.00, 15.00 Новини 09.05 «Експедицiя» 09.30 «Про мистецтво» 10.00 «Народнi ремесла» 10.25 «Лiкарськi таємницi з лiкарем Терещенко» 10.55 «У мене сьогоднi вихiдний» 11.25 «Сезон у дачi» 11.50 «Тисячорiччя» 12.10 «Дивнi пригоди Дениса Корабльова» 13.15 Мультфiльм 13.25 «Бухта капiтанiв» 14.05 «Каранi» 14.30 «Мрiї збуваються: Мiнськ-Вiдню» 15.10 «Новини регiону» 15.30 «Життя як життя» 16.20«Пiснiминулогостолiття» 17.15 «Просто Сашко» 18.30,00.20«Навколопланети» 19.05 «Музи стародавнiх паркiв». Вiдеофiльм 19.25 Вiдеофiльм АТН циклу «Земля бiлоруська» 19.40 «Слов’янський базар-2009» 21.00 Панорама 21.40 Концерт «Мiсс Мiнськ-2009» 23.40 «Просто програма» з Олександром Домарацьким

05.00 «Гран-прi» 05.30 Д/ф «Нова Зеландiя. На краю океанiв», ч. 1 05.55 Т/с «Фiрмова iсторiя» 07.50 «Реальний спорт» 08.00 «Мобiлея» 08.35 «Я – мандрiвник» 09.00 «Карданний вал» 09.30, 17.00 «У годину пiк» 10.30 «Top Gear. Росiйська версiя» 11.30 «Популярна економiка» 12.00 «Вiйськова таємниця» 13.00, 04.00 Т/с «Надприродне» 14.35 «П’ять iсторiй»: «Не вiрте їм, люди!» 15.00 «Фантастичнi iсторiї»: «Знак диявола. Доля на долонi» 16.00 «Гучна справа»: «Смерть.ru» 17.30 «Репортерськi iсторiї» 18.00 «Тиждень» 19.00 «Антикризовий концерт» 21.22 «Уральськi пельменi». Ювiлейний концерт «16 рокiв» 23.10 «Голi та смiшнi» 23.40 «Зiрка покеру» 00.25 Х/ф «Секс i мода» 02.00 «Таємницi вашої долi. Езо ТБ»

05.00, 01.50 «Клуб детективiв» 06.00, 12.30 «Дива з усього свiту» 07.00 «Тисяча дрiбниць» 07.30 Мультфiльми 10.00 Х/ф «Людина у зеленому кiмоно» 11.30, 22.00 Судове токшоу «Дванадцять» 13.30, 14.30 Т/с «24» 15.30 Т/с «Чоловiча робота (1)» 16.30 Т/с «Чоловiча робота (2)» 17.30, 23.30 «Учинок» 18.00, 18.30, 23.00 «Шлюбне чтиво» 19.00 Х/ф «Утiкачi» 21.00 «ДАIшники» 21.30 «Розслiдування О.Тактарова» 00.00 Х/ф «Вечiр трудового дня» 03.50 «Стомленi славою»

06.40 «Завiт кохання» 08.20, 13.20, 14.10 «Справжнi домогосподарки Нью-Йорка – I» 09.10 «Плетуха-I» 10.00, 10.50, 11.40, 12.30 «Джордан розслiдує-V» 15.00, 15.50 «Доктор Хаус-III» 16.50 «Весiльна лихоманка» 18.20 «Убивства у Мiдсомерi – ХI» 20.00 «Фатальний порятунок»

05.00 «Подорожi натуралiста» 05.25 «Юрмала-2009» 07.00, 10.00, 13.00 Вiстi 07.10 Х/ф «Тiльки вдвох» 08.40 Мультфiльми 08.55 «Легенди свiтового кiно». Михайло Пуговкин 09.20 «Суботник» 10.10, 13.20 Вiстi-Москва 10.20 «Формула влади». Ханс-Рудольф Мерц – президент Швейцарської Конфедерацiї 10.45 «Очевидненеймовiрне» 11.15 Х/ф «Останнiй вибiй» 13.30 «Професiя – Кiо» 14.00 «Городок». Дайджест 14.30, 00.20 Х/ф «Три днi в Москвi» 15.40, 03.50 «Кiмната смiху» 16.30, 01.30 «Суботнiй вечiр» 18.05, 03.05 Т/с «Каменська» 19.00 Вiстi в суботу 19.45 Х/ф «Право на помилування» 22.50 Х/ф «Розсмiшити Бога»

Z

плюс

06.00 Свобода на Інтері 08.35 Не перший погляд 08.55 Перемотування 09.25 Феєрія подорожей 09.45 Парк автомобільного періоду 10.15 Карата потата 10.50 Х/ф «Двох гусарів» 13.00 Українська топдвадцятка 14.20 Позаочі. С.Никоненко 15.10 Найрозумніший 16.35 Весілля для тебе 17.05, 01.05 Т/с «Любове моя» 18.00, 04.05 Футбол. Прем’єр ліга України. «Металург» (З) – «Арсенал» 20.00, 02.00 «Подробиці» 20.30, 02.30 Місце зустрічі 22.05 Тиждень моди з Дариною Шаповаловою 22.25 Х/ф «Зелений фургон»

ЧЕРНІГІВ

08.00 Цей день в історії 08.05 Студія «Інформ» 08.25 Студія «Діалог» 08.55 Телеоб’єктив 09.00 Джерела 09.30 Д.ф. «Казимир Великий або Мальвич селянський» 10.00 Україна: час місцевий. Мовлення територіальних громад 12.00 Цей день в історії 12.05 Х.ф. «Сто тисяч» 13.15 М.ф. «Синичка» 13.25 Х.ф. «Спортлото 82» 14.55 Цей день в історії 15.00 Трансляція ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Від щирого серця 17.00 Дивовижний калейдоскоп 17.30 Д.ф. «Невигадані історії» 17.55 Цей день в історії 18.00 Трансляція ТРК 07.00 «Добрий день, «Новий Чернігів» сiдайте!» 20.00 Телемандри 07.10, 05.40 Х/ф «На вагу 20.25 Чернігівська ліра золота» 20.55 Х.ф. «Полюван09.00 Д/п «Загадковi ня», 1с мумiї Китаю» 22.30 Студія «Діалог» 10.10 Х/ф «Лiлова куля» 23.00 Д.ф. «Казимир Ве11.50 Т/с «Зоряна брама» ликий або Мальвич 13.45 Х/ф «Тигр, що селянський» пiдкрадається, дра- 23.35 Джерела кон, що зачаївся» 00.15 Україна: час 16.30, 00.00 «Автодуель» місцевий. Мовлен16.55 Формула-1. ня територіальних Гран-Прi Сiнгапуру. громад Квалiфiкацiя 02.15 Х.ф. «Полювання», 18.00 Т/с «Холостяки» 1с 20.00 Х/ф «6 днiв, 7 03.50 Від мелодії до ночей» мелодії

06.00, 10.00, 12.00 Новини 06.10 «Генiї та лиходiї» 06.35 М/ф «Славетне каченя Тiм» 07.05 Х/ф «Гонка з переслiдуванням» 08.55 «Грай, гармонь улюблена!» 09.40 «Слово пастиря» 10.10 «Смак» 10.55 Д/ф «Якби я був легковажнiшим...» 12.10 Х/ф «Осiннiй марафон» 14.05 Т/с «Розвiдники. Вiйна пiсля вiйни» 18.15 Недiльний «Єралаш» 18.35, 21.15 «Льодовиковий перiод». Новий сезон 21.00 «Час» 22.35 «Прожектор ПерісХілтон» 23.15 Футбол. Чемпiонат Росiї. XXIII тур. «Зенiт» – ЦСКА 01.15 Х/ф «Примара» 03.10 «Федеральний суддя» 03.55 «Слiд» 04.35 «Поле чудес» 05.25 «Детективи»

O

22.00, 02.10 «Що? Де? Коли?» 23.00 «Хто не хоче стати мiльйонером» 00.40 Х/ф «Мумiя. Древнє зло» 03.00 «Нiчне життя»

u 06.00 «Знедоленi» 08.15 «Хеллоуїн: воскресiння» 10.00, 02.00 «Персонаж» 12.00, 04.00 «Крiзь обрiй» 14.00 «Апостол» 16.15 «Доктор Дулiттл: Собаче життя президента» 18.00 «Шаленi грошi» 20.00 «Сусiдка» 22.00 «Той, що худне» 23.40 Плюс кiно 00.10 «Три кольори: Червоний»

m

r

03.00, 21.00 «Матадор» 05.00 «Вигаданi герої» 07.00 «Розiрвана завiса» 09.30 «Дуже страшне кiно» 11.00 «Щiпка перцю» комедiя 13.00 «Сiмейна змова» трилер 15.05 «Розлучення по-американськи» комедiя 17.00 «Джим iз Пiкадiллi» комедiя 19.00 «Зламанi квiти» драма 23.30 «Метушня» комедiя

09.00, 17.00, 01.00 «Тiльки ти», Комедiя 10.35, 18.35, 02.35 «Любовний лист», Мелодрама 12.10, 20.10, 04.10 «Вид зверху кращий», Комедiя 13.40, 21.40, 05.40 «Зло, що творять люди», Бойовик 15.15, 23.15, 07.15 «Пiсня для iзгоя», Драма

S

n

U

V

t

o

07.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сьогоднi 07.20 Мультфiльм 07.30 Казки Баженова 08.00 Огляд 08.30 «Без рецепту» 09.30 Головний шлях 10.00 Їмо вдома! 10.35 Золота качка 11.30 Таксi 12.30 Росiйська начинка 13.00 «Кулiнарний двобiй» з М. Пореченковим 14.00 Квартирне питання 15.25 «Вiвтар Перемоги. Генералiсимус» 16.20 «Нашi» з Левом Новоженовим 17.05 Олександр Журбин. Мелодiї на пам’ять 17.40 Навколо свiту 18.30 Професiя – репортер 19.00 «Програма максимум». Скандали. Iнтриги. Розслiдування 20.00 «Росiйськi сенсацiї» 20.50 Ти не повiриш! 21.35 Т/с «Адвокат». «Пристав» 22.35 «Випробування вiрностi». Новi випуски 23.05 Суд присяжних 00.00 «Школа лихослiв’я» 00.45 Х/ф «Росiйськi грошi»

06.00 Мультфiльми 07.00 М/с «Скеля Фреглiв» 08.15 «Таксi» 09.00 «Ближче до зiрок» 10.00 Х/ф «Син рожевої пантери» 13.00 Кiноманiя 15.00 Х/ф «Пустуни з великої дороги» 17.10 Х/ф «Прокляття рожевої пантери» 19.30 Х/ф Кiнофайли: «Бадьорiсть духiв» 14 21.30, 01.45 Т/с Кiнофайли: «Секретнi матерiали» 16 23.30 «Секс з Анфiсою Чеховою» 00.05 Х/ф «Приватний танець» 21 03.15 Т/с «Любов на снiгу» 14 04.10, 05.25 Кiнорiк 04.30 «Обличчя» (Скай) 05.00, 05.30 Book

08.00, 20.00 Цей тиждень в iсторiї 08.25 Глибокий червоний 10.54 Зiрки ефiру. О.Бовiн 11.41 ВiА Апельсин 12.23 Х/ф «Диваки» 14.00 Merilin Monroe, Ent 14.01 Charles De Gaulle, Pers 14.02 Chinese Opera 1958, Lifestyle 14.03 Jawaharlal Nerhu, Pers 14.04 Bullet Train Japan 1970, Travel 14.05 Clark Gable, Ent 14.06 Х/ф «Пiкнiк бiля висячої скелi» 16.11 Д/ф «Класи» 16.31 Д/ф «Цирк приїхав» 16.51 Трамвай iде по мiсту 17.35 Х/ф «Довге щасливе життя» 19.09 Пантомiми (Енгибаров) 19.19 В.Висоцький. Пiснi, монологи 20.25 Х/ф «Пригода є пригода» 22.45 Д/ф «Гляньте на обличчя» 22.55 Д/ф «Весняною нiччю» 23.24 Ведмежий цирк 00.05 Х/ф «Людинаамфiбiя» 02.00 Fidel Castro, Pers

05.00 «Квiти календули» 07.10 «Так починалася легенда» 08.25 М/ф «З днем народження!» 08.30 «Державний злочинець» 10.15 «Перша зустрiч, остання зустрiч» 12.00 «Бандитський Петербург». ф.3 «Крах Антибiотика» 13.00, 21.00 «Подорож до щасливої Аравiї» 14.30, 22.30 «Букет мiмози та iншi квiти» 16.05, 00.05 «Травневi зiрки» 17.45, 01.45 «Друзi iгрищ i розваг» 18.15, 02.15 «Уперше замiжня» 20.00, 04.00 «Бандитський Петербург». ф.4 «Арештант»

06.30, 01.55 Х/ф «Кутузов» 08.15, 12.40, 23.35 «SMSголосування» 08.45 Х/ф «Три доби пiсля безсмертя» 10.15, 13.05 Х/ф «I в горi, i в радостi» 12.05, 17.15, 20.55 «Кiноляпи» 15.10, 23.50 «Саундтреки» 15.40, 17.35 Х/ф «Бумбараш» 19.05 Х/ф «Полiт навiгатора» 21.30 Х/ф «Щасливе число Слевiна». 00.05 Х/ф «Основний iнстинкт-2».

19.00, 01.00 Т/с «Серцю не накажеш» 20.00, 02.00 Т/с «Павутиння». Ф. 1. «Пастка» 21.00, 03.00 Т/с «Чорний ворон» 22.00 Т/с «Клуб самогубцiв, або Пригоди титулованої особи» 23.30 Т/с «Вiзит до Мiнотавра»

W

0

05.00 «Перехресний вогонь» 07.00, 17.00 «Рiкi» 09.00, 19.00 «Мадагаскар 2» 11.00 «Австралiя» 13.45, 23.00 «Битва за планету Терра» 15.05, 01.00 «Казки стриптиз-клубу» 21.00 «По той бiк лiжка» 03.00 «Фред Клаус, брат Санти»

07.35, 10.00, 17.00 Красуня 08.00 Доброго ранку, кохана! 09.00 Ранковий фреш 11.00, 02.00 Нашi дiти 12.00, 18.00 Ваш лiкар 13.00, 22.00 Краса й здоров’я 13.31, 22.30 Будинок живих iсторiй 15.00, 04.00 Твiй будинок 16.00 Iсторiї успiху 19.00 Дзеркало життя 20.00 Ваш особистий психолог 21.00 Сексуальна революцiя 23.00 «Знаки долi» 03.00 Iсторiя успiху


Телепрограма

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

A

B

D

06.05 Шлях до святинi «Небо на землi» – 1 та 06.35 «Корпорацiя Сiмба» 06.50 Анiмацiйний фiльм «Лис Микита» 07.25 L– формат 07.50 Сiльський час 08.20 Укравтоконтинент 08.40 Вiльна гавань 09.00 Анонс передач 09.05, 10.20, 15.05, 18.30, 21.15 Погода 09.10 Доки батьки сплять 09.15 Пiдсумочки 09.30 Антивiрус для дiтей 09.50 Крок до зiрок 10.30 Нова армiя 11.00 Муз. ua 11.30 Стильна штучка 11.55 «Лiнiя долi» 12.30 Здоров’я 13.30 «Околиця» 14.00 Аудiєнцiя 14.30 Благовiсник 15.20 Олiмпiйський хронометр 15.55 Футбол. Чемпiонат України. Прем’єрлiга. «Чорноморець» (Одеса) – «Карпати» (Львiв) 16.50 У перервi: Погода 18.00 Дiловий свiт. Тиждень 18.40 Фестиваль мистецтв України. Донецька область 21.00 Новини 21.30 Наш футбол 22.25, 04.30 «Культурний фронт» 22.55Трiйка,Кено,Максима 23.00 Ера бiзнесу. Пiдсумки 23.30 100% Динамо 23.50 Оперативний об’єктив 00.15 «Острiв скарбiв» 01.20, 03.20, 05.50 Служба розшуку дiтей

06.10 «Хранителi iсторiї» 07.20 М/ф «Iсторiя Лео» 09.05 Лотерея «ЛотоЗабава» 10.15, 10.40 М/с «Чiп та Дейл поспiшають на допомогу» 11.05 «Караоке на майданi» 12.05 «Смакуємо» 12.45 «Танцюю для тебе – 3» 15.25 Х/ф «Мамусi» 17.20 Х/ф «Здивуй мене» 19.30 ТСН: «Телевiзiйна служба новин» 20.20 Гумор-шоу «Я люблю Україну» 22.15 «Свiтське життя» 23.15, 03.40 Х/ф «Залягти на дно у Брюгге» 01.30 Х/ф «Принцеса Аврора»

06.15 «Нашi улюбленi мультфiльми» 08.00 «Навколо свiту» 09.00 «Їмо вдома» 10.10 Х/ф «Позаземний» 13.15 У пошуках iстини «Чорний перстень Анни Ахматової» 14.15 «Слiдство вели. Сталевi пальцi» 15.15 «Документальний детектив. Покiрний кат» 16.00 «Правила життя. «Самогубство швидкого приготування» 17.00 «Нез’ясовно, але факт « 18.00 «Паралельний свiт» 19.00 «Битва екстрасенсiв. Протистояння шкiл» 20.00 Х/ф «Наше Нове Кiно. «Все не випадково» 21.55 Х/ф «Давня подруга» 00.10 «Неймовiрнi iсторiї кохання»

Z 05.45, 23.00 Бокс. В. Кличко – К. Ареола 07.20, 00.15 «Кличко. 10 рокiв до мрiї» 08.00 М/с «Смiшарики» 08.20 «Картата потата» 09.10 «Квадратний метр» 10.00 «Україно, вставай!» 10.30 Х/ф «Пiщаний дощ» 12.35 Х/ф «Жiноча власнiсть» 14.35 Х/ф «Смiттяр» 16.45 «Формула любовi». О.Гуськов 17.50, 20.50 Х/ф «Вiдлуння з минулого» 20.00, 01.00 «Подробицi» 01.50 «Картата потата» 02.25 «Знак якостi» 03.10 «Ключовий момент» 04.40 М/с «Астро Бой» 05.40 «Уроки тiтоньки Сови»

20.10 Х/ф «Зорянi вiйни: 20.30, 02.10 Свiтськi хронiки Прихована загроза» 23.30 Х/ф «Зомбi в лiтаку» 21.00 Х/ф «Iталiйська казка» 01.35 Iнтерактив: Тиж23.05 Сильнi свiту невик 00.00 УПА.Третя сила 01.00 Партизани 01.50, 05.10 Сильнi свiту сього 06.05 Х/ф «Луна над Парадором» 07.45 Церков Христа 08.00 Запитайте у лiкаря 06.30, 01.00 Дiзнайся 08.40 Жiвчик старти-2 своє майбутнє 09.00 Руйнiвники 07.30, 19.30 «Дом-2» мiфiв-4 08.30 Програма для 10.20 Х/ф «Люди Iкс» дiтей «Пустотливi 12.20 Клiпси пальчики» 12.50 Шоуманiя 09.00 Ранковий мультик 13.30 Ексклюзив 09.30 «Холостяк» 14.10 Аналiз кровi 11.30, 00.30, 06.00 «Ди14.55 Зiрковi драми вись!» 15.50 INFO-ШОК 12.00, 21.00 «Цирк» 16.50 Iнтуїцiя 15.00 М/ф «Як козаки на17.45, 00.10 Х/ф «Люди речених рятували» Iкс – 2» 15.30 «Ключi вiд форта 20.20 Х/ф «Брюс Буайяр» Всемогутнiй» Футбол. Чемпiонат 22.20 Скетч-шоу «Файна 16.00 України. «Арсенал» – Юкрайна» «Шахтар» 23.05 Камедi-клаб Росiя 18.00 Т/с «Алфред Хiчкок 00.05 Спортрепортер представляє» 02.40, 04.40 Студiя Зона 18.30 «Фактор страху» ночi Культура 20.30 Вечiрнiй мультик 00.00 Дом-2.Спецвипуск

G

J

19.00, 03.30 Подiї тижня 19.30 Т/с «Платина – 2» (1,2 с.) 21.30 Щиросердне зiзнання 22.20 Футбольний вiкенд 23.30 Х/ф «Ганнiбал» 02.00 Х/ф «Лiга джентльменiв апокалiпсиса»

07.15, 09.15, 14.15, 16.15, 17.20, 21.50, 23.50, 03.20, 04.55 «Погода в Українi» 07.35, 08.50, 22.40, 23.20, 05.20 «Бiзнес-час» 07.50 «Зодчий» 08.10, 19.20, 02.20, 04.15 «Тема тижня» 08.30 «Бiстро-ТБ» 09.20 «Вiкно в Америку» 09.40 «Спожитив» 06.00 «Особистий погляд» 10.30 «Феєрiя мандрiв» 06.30 «Повнота радостi 10.55, 03.25 «Огляд життя» преси» 07.00 Т/с «Кобра. Анти11.20, 12.20 Полiтичне терор» ток-шоу «5 копiйок» 09.00 М/ф «Оггi та 13.30 «Вiкно в Європу» кукарачi» 14.20 «Страва вiд шефа» 10.15 М/ф «Спайдермен» 14.40 «Гра долi» (М. Ко11.15 «Вайп Аут» цюбинський, ч.3) 12.15 «Бушидо. Схiднi 15.30 «Мотор-ТБ» єдиноборства» 16.20 «Фактор безпеки» 14.40 «Речовий доказ». 17.10 «Палата» Кислота – зброя 17.30, 03.30 «Не перший помсти погляд» 15.15 «Легенди бан18.30 «На межi» дитського Києва». 19.00, 22.30, 00.00, 03.00 Дiамантова зiрка «Час новин» (рос.) Соммерау 19.30, 01.00 Народне 15.50 Т/с «Бандитський ток-шоу «Майдан» Петербург – 4» 21.00 «Час: пiдсумки» 18.00 «Агенти впливу» 22.00, 02.30, 05.30 «Осо18.30 Х/ф «Полювання бливо небезпечно» на пiранью» 00.30 «Автопiлот21.10 Х/ф «Очi змiї» новини» 23.20 Х/ф «Павуки» 00.40 «Смачнi подорожi» 01.20 «Речовий доказ»

L

E

I

K

M

N

b

f

g

Q

e

05.00, 15.00 Д/ф «Сили природи» 06.00 Т/с «Мiсто надприродного. Iндiана» 06.25 М/с «Братц» 06.45 М/с «Каспер» 09.00 Мультфiльми 09.15 Х/ф «Ослина шкiра» 11.00 Х/ф «16 кварталiв» 13.00 Т/с «Медiум» 16.00 Х/ф «Гiбрид» 18.00 Д/ф «Мiськi легенди. Московський зоопарк. Тварини-цiлителi» 19.00 Х/ф «Нострадамус» 21.00 Х/ф «Чорна маска 2: мiсто масок» 23.00 Х/ф «Обман» 01.00 Спортивний турнiр «Покер пiсля напiвночi» 03.00 Х/ф «Мисливцi майбутнього»

04.00 SUPER-РАНОК 09.00, 10.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00 7 Новин 09.05 KOTV: класика боксу 10.05 Спортивний тиждень Пiдмосков’я 10.20 Гранична глибина 10.35, 20.05 Море дайвингу 11.00 Свiт пiдводного полювання 11.10 Дiалоги про риболовлю 11.40 Пiд водою з 12.00 Планета рибалки 12.10 Основний iнстинкт 12.30 Off-Road Drive 12.40 Клуб пiдкорювачiв простору 13.00 Cliff Diving 13.30, 17.30 X-games Winter 2009 14.30, 18.40 Серфiнг. Свiтовий тур 14.40 Маунтинбайк 15.10 Свiт вiльного спорту 15.40, 03.45 За межею 16.00, 22.05 X-treme 99,9 17.00 Триатлон 18.30 Zero Graviti 19.05 Volvo Ocean Race 20.20 Wrestling: небезпечна зона 21.05 Пул 23.05 Покер 00.05, 01.05 Спортманiя

06.15, 12.10 «Дивнi пригоди Дениса Корабльова» 08.25 «Артикул» 08.30 «Бритва Оккама» 09.00, 12.00, 15.00 Новини 09.05 Слово Митрополита Фiларета на свято Спорудження Хреста Господня 09.15 «Альманах подорожей» 09.40, 00.05 «У нашому будинку, у нашiй хатi» 10.35 «Ранкова хвиля» 11.00 «Арсенал» 11.25 «Мiнський час» 11.50 «Тисячорiччя» 13.15 Мульфильм 13.30 «Своя компанiя» 14.30 «Скарбнiца Магiлейшчини» 15.10 Новини регiону 15.30 «Страстi по культурi» 16.10 «Власною персоною» 16.40 «Кiнометри вiйни» 17.10 «Трудодень» 17.35 «Новини союзної держави».Тележурнал 18.00 «Суперлото» 18.55 «Зворотний вiдлiк» 19.20 «Iмперiя Третьяковки». Вiдеофiльм АТН 19.35 «Мед оси» 21.00 «Панорама тижня» 22.05 «Гомункулус». Соцiальна драма 23.40 «Культурнi люди»

05.00 Т/с «Агенцiя-2» 05.30 Д/ф «Нова Зеландiя. На краю океанiв», ч. 2 06.00 Т/с «Фiрмова iсторiя» 07.55 «Уральськi пельменi» Ювiлейний концерт «16 рокiв» 09.40, 17.00, 22.00 «У годину пiк» 10.10 «Далекi родичi» 10.30 «Крок до успiху» 11.30 «24» Iнформацiйна програма 12.00 «Тиждень» 13.00 «Репортерськi iсторiї» 13.30 «Приватнi iсторiї» 14.35 «Антикризовий концерт» 18.00 «Top Gear. Росiйська версiя» 19.00 Х/ф «Полювання на звiра» 21.00 «Фантастичнi iсторiї»: «Позаземнi контакти. Послання з космосу» 23.00, 01.30 «Голi та смiшнi» 23.30 «Свiтовий бокс iз чоловiчим характером 00.00 Х/ф «Сексуальна вiдплата» 02.00 Х/ф «Земля обiтована» 03.25 Д/ф «Нова Зеландiя. На краю океанiв»

05.00, 02.00 «Клуб детективiв» 06.00, 12.30 «Дива з усього свiту» 07.00 «Тисяча дрiбниць» 07.30 Мультфiльми 09.30 Х/ф «Заручник» 11.30, 22.00 Судове токшоу «Дванадцять» 13.30, 14.30 Т/с «24» 15.30 Т/с «Чоловiча робота (3)» 16.30 Т/с «Чоловiча робота (4)» 17.30, 23.30 «Учинок» 18.00, 18.30, 23.00 «Шлюбне чтиво» 19.00 Х/ф «Азартнi iгри» 21.00 «ДАIшники» 21.30 «Розслiдування О.Тактарова» 00.00 Х/ф «Потяг-в’язниця» 04.00 «Стомленi славою»

V

05.00 «Надбання республiки» 05.10 «Хто в будинку хазяїн» 05.40 Х/ф «Право на помилування» 08.40 «Ранкова пошта» 09.10 «Сам собi режисер» 10.00, 13.00 Вiстi 10.15 Вiстi-Москва. Тиждень у мiстi 10.45 «Смiхопанорама Євгенiя Петросяна» 11.10 «Чарiвник танцю». Махмуд Есамбаєв 11.40 Х/ф «Таємниця золотої гори» 13.20 Вiстi-Москва 13.30 «Чесний детектив» 14.00, 04.10 «Городок». Дайджест 14.30, 00.10 Х/ф «Три днi в Москвi» 15.40, 01.15 «Смiятися дозволяється» 16.30, 01.55 Великий святковий концерт 18.05, 03.25 Т/с «Каменська» 19.00 Вiстi тижня 20.05 Х/ф «Клiнч» 21.50 «Спецiальний кореспондент» 22.50 Х/ф «Мiй нiжно коханий детектив»

Z

плюс

06.00 Широти 06.25 Найрозумніший 08.00 Українськая-топ двадцятка 09.15 Комфорт – шоу «Квадратний метр» 09.55 Україна, вставай! 10.25 Весілля для тебе 10.55 Кухня для чайників 11.20 Тиждень моди з Дариною Шаповалової 11.45 Д/ф «Мако-швидка, розумна і безжальна» 12.40 Х/ф «Зелений фургон» 15.10 Формула любові. В. Меньшов 15.55, 23.15 Футбол. Прем’єр ліга України. «Чорноморець» – «Карпати» 17.55, 02.45 Футбол. Прем’єр ліга України. «Таврія» – «Металіст» 20.00, 02.00 Подробиці тижня 20.50, 01.05 Т/с «Любов моя» 21.45 Концерт Яна Курця 04.35 Концерт групи «Океан Ельзи»

17.00 Х/ф «Тигр, що пiдкрадається, дракон, що зачаївся» 20.00 «Вечiрнiй квартал. Iсторiя успiху» 22.00 «Слава Богу, ти прийшов!» 23.20 «Забiйна лiга» 00.40 «Хто не хоче стати мiльйонером» 01.30 Х/ф «Мумiя. Древнє зло»

ЧЕРНІГІВ

08.00 Цей день в історії 08.05 Дивовижний калейдоскоп 08.35 Телемандри 08.55 Чернігівська ліра 09.25 Телеоб»єктив 09.30 Д.ф. «Невигадані історії» 10.00 Україна: час місцевий 12.00 Цей день в історії 12.05 Х.ф. «Полювання», 1с 13.40 Вистава «Білосніжка і сім гномів» 14.40 Соло скрипки для лелеки 14.55 Цей день в історії 15.00 Трансляція ТРК 06.05 Факти «Новий Чернігів» 06.20, 07.20 Погода 16.00 Від щирого серця 06.30 Т/с «Альф» 17.30 М.ф. «Теремок» 06.00, 07.50 Як це робиться? 06.55 Т/с «Троє згори» 17.55 Цей день в історії 07.25 Х/ф «На мiлинi». 2 ч 06.30, 09.50, 18.50 Погода 06.00 Мультфiльми 18.00 Трансляція ТРК 09.20 Квартирне питання 06.35, 23.30, 02.40, 05.35 06.30, 09.00 Подiї «Новий Чернігів» Зелена варта 10.30 Ти не повiриш! 06.50, 09.25 Спортивнi подiї 07.00, 06.50 «Добрий 20.00 Інформаційно 07.00 Наука i образ 11.35 Козирне життя 06.55, 09.30 Погода 06.00 Програма передач день, сiдайте!» аналітична програма 08.00 Сiм’я вiд «А» до «Я» 07.00 Ток-шоу «Готовий 06.01, 23.30, 04.30 «Час- 07.10, 05.40 Х/ф «Два днi 12.00 Iнший футбол «Тиждень» 08.30 За сiм морiв 12.45 Факти. Свiт вiдповiдати» Тайм» чудес» 20.40 Х.ф. «Полювання», 09.00, 22.45 Обличчя з 12.55, 19.25 Спорт 08.00 Т/с «Моя прекрас- 06.15, 07.05, 00.15, 03.10, 08.50 Д/п «Всерединi 2с обкладинки 13.00 Наша Russia на нянька» 05.10 «Час спорту» торнадо» 22.15 Інформаційно роз10.00 Школа ремонту 13.40 Прожектор 09.35 Срiбний апельсин 06.30, 04.45 «Київський час» 10.00, 19.40 «Городок» важальна програма 10.45 Образ та наука перiсхiлтон 10.25 М/с «Чарiвницi» 06.40 «Зверни увагу» 10.35 Х/ф «Новi пригоди «Телевізор» 11.10 Х/ф «Принц та 14.30 Велика рiзниця 11.00, 04.00 Х/ф «Вже 06.45 «Технопарк» капiтана Врунгеля» 23.15 Інформаційно жебрак» 15.35 Анекдоти похто б казав – 2» 07.00, 07.30, 08.00, 09.00, 12.20 Х/ф «Бермудський аналітична програма 12.55 Погляд у майбутнє 12.45 Т/с «Хранитель» українськи 10.00, 11.00, 12.00, трикутник» «Тиждень» 16.10 Українцi Афiгеннi 15.00 Х/ф «Бiле iкло» 16.55 Футбол. Прем’єр 13.00, 14.00, 15.00, 14.20 AutoEVO 00.15 Україна: час міс16.35 Останнi вiльнi люди 16.50 Х/ф «День «Д» Лiга. «Шахтар» (До16.00, 17.00, 18.00, 14.45 Формула-1. цевий. 19.00 П’ятий вимiр 18.45 Факти тижня нецьк) – «Оболонь» 23.00, 04.00 «Час Гран-Прi Сiнгапуру. 02.15 Х.ф. «Полювання», 19.40 Країна має знати 20.00 Неделя моды (Київ) новин» Перегони 2с

06.00, 10.00, 12.00 Новини 06.10 М/ф «Як лiкувати удава», «Зарядка для хвоста» 06.25 Х/ф «Неймовiрне парi, або Щира подiя, що благополучно завершилася сто рокiв тому» 07.55 «Смак» 08.40 «Армiйський магазин» 09.10 «Здоров’я» 10.10 «Поки всi вдома» 10.55 Живий свiт. «Таємницi Тихого океану» 12.20 «Лев Дуров. Зустрiч iз глядачами» 13.55 Х/ф «Вокзал для двох» 16.45 «Великi перегони». Новий сезон 18.15 Х/ф «Нiзвiдки з коханням» 21.00 Недiльний «Час» 22.00 «Велика». Новий сезон 23.05 «Пiвденне Бутово» 00.05 Х/ф «Незнайомка» 02.20 Х/ф «Виключення без правил» 04.05 Т/с «Принцеса цирку»

O

15

на неділю, 27 вересня

S

n

U

07.00, 09.00, 12.00, 15.00 Сьогоднi 07.20 Мультфiльм 07.30 «Дикий свiт» з Тимофiєм Баженовим 08.00 Авiатори 08.30 Боротьба за власнiсть 09.20 Рятувальники 09.50 Особливо небезпечний! 10.30 Шнур навколо свiту 11.05 Недiльна клипоманiя 11.30 Таксi 12.25 Слiдство вели 13.20 Їхнi вдачi 13.55 «Жорстокi таємницi минулого». «Однорукий кiстяк» 14.25 Золотий пил 15.20 «Кремлiвська кухня». ГУМ. Секцiя 200 16.15 Дачна вiдповiдь 17.10 «Радянськi бiографiї. Лаврентiй Берiя» 18.00 «Сьогоднi. Пiдсумкова програма» 18.55 Щиросерде визнання 19.25 Надзвичайна подiя. Огляд за тиждень 19.55 «Анатолiй Кашпировський» 20.50 Т/с «Адвокат». «Гарячi докази» 21.50 Х/ф «Я тебе обожнюю» 23.35 Суд присяжних 00.30 «Росiя. Забутi роки». «Iсторiя росiйської авiацiї»

06.00 Мультфiльми 07.00 М/с «Скеля Фреглiв» 08.15 «Таксi» 09.00 «Ближче до зiрок» 10.00 Х/ф «Пустуни з великої дороги» 13.00 Кiноманiя 15.00 Х/ф «Прокляття рожевої пантери» 17.20 Х/ф «Син рожевої пантери» 19.10 Х/ф Кiнофайли: «Три сищики i таємниця острова Скелетiв» 21.30, 01.45 Т/с Кiнофайли: «Секретнi матерiали» 16 23.30 «Секс з Анфiсою Чеховою» 00.05 Х/ф «Пустiвливi пальчики» 21 03.15 Т/с «Любов на снiгу – 2» 14 04.10, 05.25 Кiнорiк 04.30 «Обличчя» (Пiскарьова) 05.00, 05.30 Book

08.00 Fidel Castro, Pers 08.01 Cairo 1944, Travel 08.02 Gina Lollobrigida, Ent 08.03 Prince Charles Birthday, Pers 08.04 Richard Burton, Ent 08.05 Easter Hats, Lifestyle 08.06 З Новим роком 10.24 Телевистава. «Кiшка на радiаторi» 11.37 Зiрки ефiру (Л. Фiлатов) 12.31 Д/ф «Ритми джазу» 14.00 Цей тиждень в iсторiї 14.25 Глибокий червоний 16.54 Зiрки ефiру. О.Бовiн 17.41 ВiА Апельсин 18.23 Х/ф «Диваки» 20.00 Frank Sinatra, Ent 20.01 Cuba 1957, Travel 20.02 Shirley Temple, Ent 20.03 Franklin D. Roosevelt, Pers 20.04 Geisha Girls 1930, Lifestyle 20.05 George Bernard Shaw, Pers 20.06 Дозор любовi приходить рiвно опiвночi 22.09 Номер А.Райкiна. Лекцiя про любов i дружбу. Iнтермедiя Якова Зискинда в вик. А.Райкiна 22.13 Номер А.Райкiна. Смiятися, право, не грiх 22.19 Номер А.Райкiна. Потрiбнi речi. Iнтермедiя А.Райкiна

v

w

u

05.00 «Мак-Брайд: Убивство в ефiрi» 06.40 «Дiти мого серця» 08.20, 09.10 «Морський патруль-I» 10.00, 10.50, 11.40, 12.30 «Зачарованi-I» 13.20 «Iнспектор мама» 15.00 «Убивства у Мiдсомерi – ХI» 16.40, 17.30 «Плетуха-I» 18.20, 19.10 «Доктор Хаус-III» 20.00 «По той бiк минулого» 21.40 «Випадковий свiдок»

06.00 «Апостол» 08.15 «Доктор Дулiттл: Собаче життя президента» 10.00, 02.00 «Шаленi грошi» 12.00, 04.00 «Сусiдка» 14.00 «Той, що худне» 16.00 «Три кольори: Червоний» 18.00 «Мисливцi на драконiв» 19.30 Плюс кiно 20.00 «Елегiя» 22.00 «Керрi» 00.00 «Несамовитiсть»

m 03.00, 21.00 «Повний облом» комедiя 05.00 «Зламанi квiти» 07.00 «Розлучення поамериканськи» 09.00 «Сiмейна змова» 11.05 «Джим iз Пiкадiллi» 13.00 «Вона ненавидить мене» 15.15 «Продавщиця» 17.00 «Тут палять» драма 19.00 «Порочний зв’язок» 23.00 «Смiшно, ха-ха» 01.00 «Голоси» трагiкомедiя

t

06.05 «Мультконцерт» 05.00 «Подорож до щасли- 06.20, 08.20 Х/ф «Молода гвардiя» вої Аравiї» 08.05, 12.20, 14.50, 21.15, 23.35 «SMS06.30 «Букет мiмози та iншi голосування» 10.30, 13.10 Х/ф «Бумбараш» квiти» 11.45, 16.45, 23.55 «Кiноляпи» 15.10 Х/ф «Полiт навiгатора» 08.05 «Травневi зiрки» 17.20 Х/ф «Вавилон ХХ» 19.25 Х/ф «Теодор Рекс» 09.45 «Друзi iгрищ та 21.30 Х/ф «Револьвер». розваг» 00.10 Х/ф «Щасливе число Слевiна». 10.15 «Уперше замiжня» 01.55 Х/ф «Основний iнстинкт-2». 12.00, 20.00, 04.00 «Бандитський Петербург». ф.4 «Арештант» 13.00, 14.15, 21.00, 22.15 «Собака на сiнi» 15.40, 23.40 «Донська повiсть» 17.25, 01.25 «Агов, на лiнкорi!» 18.15, 02.15 «Особиста справа суддi Iванової»

r 09.00, 17.00, 01.00 «Мене кличуть Рiд Фiш», Комедiя 10.35, 18.35, 02.35 «Цюрiхськi заручини», Мелодрама 12.10, 20.10, 04.10 «Мистецтво красиво розлучатися», Комедiя 13.35, 21.35, 05.35 «Черговий аптекар», Трилер 15.05, 23.05, 07.05 «Справи Назаретянина», Драма

o 19.00, 01.00 Т/с «Серцю не накажеш» 20.00, 02.00 Т/с «Павутиння». Ф. 1. «Пастка» 21.00, 03.00 Т/с «Чорний ворон» 22.00, 23.30 Т/с «Вiзит до Мiнотавра»

W

0

05.00 «Рiкi» 07.00, 17.05 «Мадагаскар 2» 09.00, 19.00 «По той бiк лiжка» 11.00 «Битва за планету Терра» 13.00, 23.00 «Казки стриптиз-клубу» 15.00, 01.00 «Фред Клаус, брат Санти» 21.00 «Елiтний загiн» 03.05 «Нiчого собi поїздочка 2: Смерть попереду»

07.35, 10.00, 17.00 Красуня 08.00 Доброго ранку, кохана! 09.00 Ранковий фреш 11.00, 02.00 Нашi дiти 12.00, 18.00 Ваш лiкар 13.00, 22.00 Краса й здоров’я 13.31, 22.30 Т/с «Гваделупе» 15.00 Маю право 16.00 Iсторiї успiху 19.00 Дзеркало життя 20.00 Ваш особистий психолог 21.00 Сексуальна революцiя 23.00 «Знаки долi» 03.00 Iсторiя успiху 04.00 Твiй будинок


«Живі тіні»

16

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

Підготувала Ганна Святенко

Для гри в живі тіні нічого особливого не потрібно: звичайна настільна лампа і стіна. Якщо на стіні темні шпалери – приколіть лист білого паперу або простирадло. Лампа має бути низько – на висоті твоїх рук. Якщо триматимеш руку ближче до лампи – тінь буде більшою; подалі від лампи, ближче до екрана, — тінь стає виразнішою, чорнішою і меншою. Сядь між лампою і стіною. Уяви будь-якого звіра чи птаха. Навчися складати пальці — і на білому екрані вийде тінь зайчика, пантери, собаки, півня, курки, оленя чи веселого кенгуру. Поворуши пальцями – і тіні оживуть...

...кажан полетить

...лось захитає головою

...хитра лисиця посміхнеться

...собака загавкає

...півник закукурікає

...а веселий кенгуру зрадіє тобі.

...а пантера підкрадеться до своєї здобичі

...курка закудахче

...зайчик пригне вуха

Головне у цій грі – твоя фантазія. Тож до справи і бажаємо успіху!

ТЕЛЕБАЧЕННЯ – ДІТЯМ ПОНЕДIЛОК, 21 ВЕРЕСНЯ ВIВТОРОК, 22 ВЕРЕСНЯ

СЕРЕДА, 23 ВЕРЕСНЯ

ЧЕТВЕР, 24 ВЕРЕСНЯ

П’ЯТНИЦЯ, 25 ВЕРЕСНЯ

СУБОТА, 26 ВЕРЕСНЯ

НЕДIЛЯ, 27 ВЕРЕСНЯ

09.00, 13.00, 15.00 Т/с «Гостя з майбутнього» 06.05, 10.05, 14.05 М/ф «Пригоди пiнгвiненяти Лоло», «Мурзилка на супутнику» 07.00, 11.00 М/ф «Молодильнi яблука». «Заячий хвостик», «У країнi невиучених урокiв», «Кiт, який вмiв спiвати» 08.00, 12.00 М/ф «Магiя», «Баранкiн, будь людиною!», «Колобок» 16.05 М/ф «Пригоди пiнгвiненяти Лоло», «Нiчна квiтка», «Лисиця Патрикєєвна», «Iванко i крокодил» 17.00 Казка «Пригоди Буратiно» 18.05 М/ф «Казки для великих та маленьких»

09.00, 13.00, 15.00 Т/с «Гостя з майбутнього» 06.05, 10.05, 14.05 М/ф «Пригоди пiнгвiненяти Лоло», «Нiчна квiтка», «Лисиця Патрикеєвна», «Iванко i крокодил» 07.00, 11.00 «Пригоди Буратiно» 08.05, 12.05 М/ф «Казки для великих i маленьких». «Весела карусель», «Хвалькувате мишеня», «Пригода на плотi» 16.05 М/ф «Пригоди пiнгвiненяти Лоло», «Найлiпший друг», «Снiгурка» 17.00 М/ф «Новi Бременськi» 18.00 М/ф «Таємниця запiчного цвiркуна». «Терем-Теремок», «Вогневушка-поскакушка», «М’ячик i хлопчик»

X

X

09.00, 13.00 Х/ф «Острiв скарбiв» 10.25, 14.25 М/ф «Свiтлячок», «Весела карусель», «Лелека» 07.00, 11.00 М/ф «Ключ» 08.00, 12.00 М/ф «Золоте колосся», «Син каменю», «Син каменю i велетень», «Огiркова конячка» 15.00 Х/ф «Три товстуни» 16.30 М/ф «Свiтлячок», «Руда кiшка», «Чучеломяучело» 17.00 М/ф «Казка мовиться», «Метелик», «Дитячий альбом», «Найменший дощик» 18.00 М/ф «Магiя», «Як верблюденя та ослик до школи ходили», «Пригоди коми i крапки»

09.00, 13.00 Х/ф «Три товстуни» 10.30, 14.30 М/ф «Свiтлячок», «Руда кiшка», «Чучеломяучело» 07.00, 11.00 М/ф «Казка мовиться», «Метелик», «Дитячий альбом», «Найменший дощик» 08.00, 12.00 М/с М/ф «Магiя», «Як верблюденя та ослик до школи ходили», «Пригоди коми i крапки» 15.00 Х/ф «Мiй добрий тато» 16.10 М/ф «Баба-Яга проти!», «Проделкiн у школi», «Вiд дощика до дощика», «Ляльковi танцi», «Весела карусель» 17.00 М/ф «Остання наречена Змiя Горинича». «Все навпаки», «Закон племенi», «I мама мене пробачить» 18.00 М/ф «Магiя», «Мишеня i червоне сонечко»

09.00, 13.00 Х/ф «Мiй добрий тато» 06.10, 10.10, 14.10 М/ф «БабаЯга проти!», «Проделкiн у школi», «Вiд дощика до дощика», «Ляльковi танцi», «Весела карусель» 11.00 М/ф «Остання наречена Змiя Горинича», «Все навпаки», «Закон племенi», «I мама мене пробачить» 08.00, 12.00 М/ф «Магiя», «Мишеня i червоне сонечко» 15.00 Т/с «Гостя з майбутнього» 16.05 М/ф «Баба-Яга проти!», «Три новели», «Ким бути?», «Раз, два – разом!» 17.00 М/ф «Чудесна криниця», «Стьопа-моряк», «Старий i журавель» 18.00 М/с М/ф «Магiя», «Ведмiдь-липова нога»

X

09.00, 13.00, 15.00 Т/с «Гостя з майбутнього» 10.05, 14.05 М/ф «Баба-Яга проти!», «Три новели», «Ким бути?», «Раз, два – разом!» 07.00, 11.00 М/ф «Чудесний колодязь». «Стьопа-моряк», «Старий i журавель» 08.00, 12.00 М/ф «Магiя», «Ведмiдь-липова нога», «З бору по сосонцi», «Казка про дуже високу людину» 16.05 М/ф «Баба-Яга проти!», «Бездомнi домовики», «Новели про космос», «Чуня», «Пластилiновий їжачок» 17.00 М/ф «Хлопчик-з-пальчик». «Казка про дурне мишеня», «Будь здоровий, зелений лiс!», «Лисиця, ведмiдь i мотоцикл з люлькою» 18.00 М/ф «Магiя», «Мийдодiр»

X

09.00, 15.00 Т/с «Гостя з майбутнього» 06.05, 10.05 М/ф «Баба-Яга проти!», «Бездомнi домовики», «Новели про космос», «Чуня» 07.00, 11.00 М/ф «Хлопчик-зпальчик», «Казка про дурне мишеня» 08.00, 12.00 М/ф «Магiя», «Мийдодiр», «Чому пiшло кошеня?», «Вiд двох до п’яти» 14.05 М/ф «Баба-Яга проти!», «Бездомнi домовики», «Новели про космос», «Чуня» 16.05 М/ф «Пригоди пiнгвiненяти Лоло» 17.00 М/ф «Молодильнi яблука», «Заячий хвостик», «У країнi невиучених урокiв», «Кiт, який вмiв спiвати» 18.00 М/ф «Магiя», «Баранкiн, будь людиною!»

X

a

a

a

a

a

09.00, 13.25, 17.35 «Jimmy Cool» 09.25, 13.00, 18.00, 20.25, 22.55 «Кiд VS Кет» 10.40, 11.05, 21.10, 21.35 «Н2О – просто додай води» 11.30, 18.30 «Чарiвницi» 12.30, 19.30 «Iггi Арбакл» 15.55 «Покемони: Бойовий вимiр» 23.45 «Монстер Бастер Клаб»

09.00, 13.25, 17.35 «Jimmy Cool» 09.25, 13.00, 18.00, 20.25, 22.55 «Кiд VS Кет» 10.40, 11.05, 21.10, 21.35 «Н2О – просто додай води» 11.30, 18.30 «Чарiвницi» 12.30, 19.30 «Iггi Арбакл» 15.55 «Покемони: Бойовий вимiр» 23.45 «Монстер Бастер Клаб»

09.00, 13.25, 17.35 «Jimmy Cool» 09.25, 13.00, 18.00, 20.25, 22.55 «Кiд VS Кет» 10.15, 16.20 «Свiт Квеста» 10.40, 11.05, 21.10, 21.35 «Н2О – просто додай води» 11.30, 18.30 «Чарiвницi» 12.30, 19.30 «Iггi Арбакл» 15.55 «Покемони: Бойовий вимiр» 23.45 «Монстер Бастер Клаб»

09.00, 13.25, 17.35 «Jimmy Cool» 09.25, 13.00, 18.00 «Кiд VS Кет» 10.40, 11.05, 21.10, 21.35 «Н2О – просто додай води» 11.30, 18.30 «Чарiвницi» 12.30, 19.30 «Iггi Арбакл» 15.55 «Покемони: Бойовий вимiр» 23.45 «Монстер Бастер Клаб»

09.00, 13.25, 17.35 «Jimmy Cool» 09.25, 13.00, 18.00 «Кiд VS Кет» 10.40, 11.05, 21.10, 21.35 «Н2О – просто додай води» 11.30, 18.30 «Чарiвницi» 12.30, 19.30 «Iггi Арбакл» 15.55 «Покемони: Бойовий вимiр» 23.45 «Монстер Бастер Клаб»

h

h

h

h

h

07.00, 16.30, 23.30 «Рiккi Спрокет» 07.30, 13.00 «Пригоди Джиммi Нейтрона, хлопчика-генiя» 08.00, 17.00 «Могутня Бi!» 08.30, 14.00, 17.30, 20.00 «Спанч Боб Сквер Пентс» 09.00 «Даринка-мандрiвниця» 09.30 «Диво-звiрята» 10.00, 10.12 «Маленьке королiвство» 10.30 «Дiєго, вперед!» 11.00 «Ох, уже цi дiтки!» 11.30 «Дика сiмейка Торнберрi» 12.00 «Агов, Арнольде!» 12.30 «Як говорить Джинджер» 13.30 «Каппа Майкi» 14.30 «Так i сила Джуджу» 15.00, 20.30 «Дрейк та Джош» 15.30, 18.00, 21.00 «I-Керлi» 16.00, 21.30 «Принцеса чарiвної країни слонiв» 18.30, 23.00 «Школа «Вейсайд» 19.00 «Деннi Привид» 19.30 «Аватар: Легенда про Аанга» 22.00 «Нетака»

07.00, 16.30, 23.30 «Рiккi Спрокет» 07.30, 13.00 «Пригоди Джиммi Нейтрона, хлопчика-генiя» 08.00, 17.00 «Могутня Бi!» 08.30, 14.00, 17.30, 20.00 «Спанч Боб Сквер Пентс» 09.00 «Даринка-мандрiвниця» 09.30 «Диво-звiрята» 10.00, 10.12 «Маленьке королiвство» 10.30 «Дiєго, вперед!» 11.00 «Ох, уже цi дiтки!» 11.30 «Дика сiмейка Торнберрi» 12.00 «Агов, Арнольде!» 12.30 «Як говорить Джинджер» 13.30, 05.30 «Каппа Майкi» 14.30 «Так i сила Джуджу» 15.00, 20.30 «Дрейк та Джош» 15.30, 18.00, 21.00 «I-Керлi» 16.00, 21.30 «Принцеса чарiвної країни слонiв» 18.30, 23.00 «Школа «Вейсайд» 19.00 «Деннi Привид» 19.30 «Аватар: Легенда про Аанга» 22.00 «Нетака»

07.00, 16.30 «Рiккi Спрокет» 07.30, 13.00 «Пригоди Джиммi Нейтрона, хлопчика-генiя» 08.00, 17.00 «Могутня Бi!» 08.30, 14.00, 17.30, 20.00 «Спанч Боб Сквер Пентс» 09.00 «Даринка-мандрiвниця» 09.30 «Диво-звiрята» 10.00, 10.12 «Маленьке королiвство» 10.30 «Дiєго, вперед!» 11.00 «Ох, уже цi дiтки!» 11.30 «Дика сiмейка Торнберрi» 12.00 «Агов, Арнольде!» 12.30 «Як говорить Джинджер» 13.30, 05.30 «Каппа Майкi» 14.30 «Так i сила Джуджу» 15.00, 20.30 «Дрейк та Джош» 15.30, 18.00, 21.00 «I-Керлi» 16.00, 21.30 «Принцеса чарiвної країни слонiв» 18.300 «Школа «Вейсайд» 19.00 «Деннi Привид» 19.30 «Аватар: Легенда про Аанга» 22.00 «Нетака»

07.00, 16.30 «Рiккi Спрокет» 07.30, 13.00 «Пригоди Джиммi Нейтрона, хлопчика-генiя» 08.00, 17.00 «Могутня Бi!» 08.30, 14.00, 17.30, 20.00 «Спанч Боб Сквер Пентс» 09.00 «Даринка-мандрiвниця» 09.30 «Диво-звiрята» 10.00, 10.12 «Маленьке королiвство» 10.30 «Дiєго, вперед!» 11.00 «Ох, уже цi дiтки!» 11.30 «Дика сiмейка Торнберрi» 12.00 «Агов, Арнольде!» 12.30 «Як говорить Джинджер» 13.30 «Каппа Майкi» 14.30 «Так i сила Джуджу» 15.00, 20.30 «Дрейк та Джош» 15.30, 18.00, 21.00 «I-Керлi» 16.00, 21.30 «Принцеса чарiвної країни слонiв» 18.30, 23.00 «Школа «Вейсайд» 19.00 «Деннi Привид» 19.30 «Аватар: Легенда про Аанга» 22.00 «Нетака»

07.00, 16.30 «Рiккi Спрокет» 07.30, 13.00 «Пригоди Джиммi Нейтрона, хлопчика-генiя» 08.00, 17.00 «Могутня Бi!» 08.30, 14.00, 17.30, 20.00 «Спанч Боб Сквер Пентс» 09.00 «Даринка-мандрiвниця» 09.30 «Диво-звiрята» 10.00, 10.12 «Маленьке королiвство» 10.30 «Дiєго, вперед!» 11.00 «Ох, уже цi дiтки!» 11.30 «Дика сiмейка Торнберрi» 12.00 «Агов, Арнольде!» 12.30 «Як говорить Джинджер» 13.30 «Каппа Майкi» 14.30 «Так i сила Джуджу» 15.00, 20.30 «Дрейк та Джош» 15.30, 21.00 «I-Керлi», 2-й сезон 16.00, 21.30 «Принцеса чарiвної країни слонiв» 18.00 «I-Керлi» 18.30, 23.00 «Школа «Вейсайд» 19.00 «Деннi Привид» 19.30 «Аватар: Легенда про Аанга» 22.00 «Нетака»

X

a 09.00, 13.25, 17.35 «Jimmy Cool» 09.30, 13.00, 18.00 «Кiд VS Кет» 10.30, 11.00, 21.10, 21.35 «Н2О – просто додай води» 11.30, 18.30 «Чарiвницi» 12.30, 19.30 «Iггi Арбакл» 15.55 «Покемони: Бойовий вимiр» 16.20, 02.40, 04.45 «Свiт Квеста» 23.45 «Монстер Бастер Клаб»

h 07.00, 16.30 «Рiккi Спрокет» 07.30, 13.00 «Пригоди Джиммi Нейтрона, хлопчика-генiя» 08.00, 17.00 «Могутня Бi!» 08.30, 14.00, 17.30, 20.00 «Спанч Боб Сквер Пентс» 09.00 «Даринка-мандрiвниця» 09.30 «Диво-звiрята» 10.00, 10.12 «Маленьке королiвство» 10.30 «Дiєго, вперед!» 11.00 «Ох, уже цi дiтки!» 11.30 «Дика сiмейка Торнберрi» 12.00 «Агов, Арнольде!» 12.30 «Як говорить Джинджер» 13.30 «Каппа Майкi» 14.30 «Так i сила Джуджу» 15.00, 20.30 «Дрейк та Джош» 15.30, 21.00 «I-Керлi», 2-й сезон 16.00, 21.30 «Принцеса чарiвної країни слонiв» 18.00 «I-Керлi» 18.30, 23.00 «Школа «Вейсайд» 19.00 «Деннi Привид» 19.30 «Аватар: Легенда про Аанга» 22.00 «Нетака»

X

a 09.00, 13.25, 17.35 «Jimmy Cool» 09.30, 13.00, 18.00, 20.25, 22.55, 01.25, 06.25 «Кiд VS Кет» 10.30, 11.00, 21.10, 21.35 «Н2О – просто додай води» 11.30, 18.30 «Чарiвницi» 12.30, 19.30 «Iггi Арбакл» 15.55 «Покемони: Бойовий вимiр» 16.20 «Свiт Квеста» 23.45 «Монстер Бастер Клаб»

h 07.00, 16.30 «Рiккi Спрокет» 07.30, 13.00 «Пригоди Джиммi Нейтрона, хлопчика-генiя» 08.00, 17.00 «Могутня Бi!» 08.30, 14.00, 17.30, 20.00 «Спанч Боб Сквер Пентс» 09.00 «Даринка-мандрiвниця» 09.30 «Диво-звiрята» 10.00, 10.12 «Маленьке королiвство» 10.30 «Дiєго, вперед!» 11.00 «Ох, уже цi дiтки!» 11.30 «Дика сiмейка Торнберрi» 12.00 «Агов, Арнольде!» 12.30 «Як говорить Джинджер» 13.30 «Каппа Майкi» 14.30 «Так i сила Джуджу» 15.00, 20.30 «Дрейк та Джош» 15.30, 21.00 «I-Керлi», 2-й сезон 16.00, 21.30 «Принцеса чарiвної країни слонiв» 18.00 «I-Керлi» 18.30, 23.00 «Школа «Вейсайд» 19.00 «Деннi Привид» 19.30 «Аватар: Легенда про Аанга» 22.00 «Нетака»


17

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

Нові видання

Святеє слово

Вона живе, говорить з нами...

«Добре, мамо!» – Синочку! Закривай вулика! Глянь, яка від Тиниці чорнюща стіна встає. – Добре, мамо! – Анатолій ковзнув оком по вершечках старих верб, що срібліли листом на свіжім полуденнім вітрі, взяв кришку – слухняний син у неньки. Та чи ж син? Втім цю історію варто почати з далеких тридцятих років. Взяв Дмитро свою Варвароньку, як ото кажуть, в одній сорочці. І одразу ж, на другий день весілля, вся ота голосиста перезва заходилася ліпити молодим хату – велику, простору, з глини. На вигоні, край церкви. Неспроста там, адже громада вибрала Дмитра, якому ще й тридцяти не виповнилося, церковним старостою. Як скидали комсомольці дзвони міднолиті під людське голосіння, здавалося, не голінці застогнали – земля. За одну ніч посивів молодий староста. А воно, нещастя, тільки розпростирало свої крила чорнії над родиною. Приїхали, лишили голі стіни. Лави, стіл, стільці, що вже там говорити про сорочки, чоботи, кожухи – вимели до крихти. Та Дмитро вперто не записувався до колгоспу, хоч вже йшов страшний тридцять третій. І заголосила Варваронька по старшенькому Федірочку, рвучи свої довгі коси. Здавалося, вся Україна голосить, божеволіючи з тисячі смертей. Так і не змогла вийти вона з того вселенського горя – пішла вслід за сином у Вирій Небесний, лишивши чотирьох малолітків. Анастасія Дмитрівна не пам’ятає матінки. Ні карточки на стіні, ні пісемця в прискриночку, тільки ото, що матусина сорочка, з вицвілими від сліз дитячих химерними квітами. А все ж вижили. Уже на хорах Настуня виводить, куди тим серафимам до її небесного голосу. «Бути тобі, донечко, в консерваторії!», – не раз говорили тато. …Німці вселилися до хати похмурою джеркочучою калагвою. Старшенькі втекли до сусідів, бо вже дівульки, а дрібнота поховалася на печі. Тільки ото Миколкачотириліток, чи погано тямлячи, що це чужаки, чи, може, вже хитрість свою мав – не злазив у німців з колін, завжди приносячи сяку-таку лакомину й для Настуні. «І як ті Сахнюкові діти живуть? – дивувалися голінці. – Голі, босі, голодні, Матінко Божа, порятуй сиріток!». Так говорили, коли були німці, так говорили, коли над сільрадою знову затріпотів червоний прапор. Дві кози їх тримали на світі. А Марійка з Галею вже дівували босоніж. Так Миколка з тонюнької козячої шкіри десь в ярузі підметки та підбори знайшов, такі чоботята втнув, ще й Настуні лишилися на вечорниці. І в отих чоботятах сестрицю вподобав красень-фронтовик, кучері буйні, як хвиля, ордени на грудях, Василь Ріпа. Не одна дівчина заздрила. Забрав співуху, дзигуху, роботящу до нестями Галинку до себе. І лишилася Настуня з Миколкою вдвох, бо Марійку вже теж засватали. А жита так паморочливо пахли хлібом – голова обертом, бо ж татова мама, бабуся Одарка, раз на місяць, або й рідше, дасть окрайця – роки то ж голодні. І відважилася місячної ночі Настуня піти по колосочки. Руки мліли, ноги мліли, як зірвала перший за вутлу пазушку, бо ж сусідку, тітку Галину, посадили. Двох діток сиротами лишили – ні тата в них тепер – на фронті загинув, ні матері – в концтаборі. За п’ять колосочків. Повен місяць золотив жита, кидав чорні тіні від верб, перетворюючи кожен кущ в

об’їзного, немилос немилосердно жорстокого з нагаєм, дурноверхого Миколу. І все ж, мліючи на кожний шерех, нарвала повнісіньку пазуху колосочків. А Миколка-семиліток жоренця змайстрував, такий манюній ручний млиночок. І запахло в хаті коржами. Ще не встигла й вийняти з печі, сусідка – баба Марія – на поріг. Мала так й обімліла: а не дай, Боже, село взнає, що в них уже хліб є. Баба аж поблідла на той запах смачнючий: «Доню! Ходім удвох, бо я сама боюся». І впіймали їх. Правда, восени. З бурячними хвостиками. Так компаньйонку Галю Лихоноску відпустили. Гарна молодиця в око сільрадівському голові впала. А Настуню під замок. «Або триста рублів штрафу, або...». І продали вони тоді з Миколкою свою козуню-любуню, додали й добрі люди, хто карбованець, хто два, рятуючи сиріток. Жаліли. А колгосп не жалів. Довелося Настуні в тринадцять, замість школи, снопи всю зиму біля молотарки тягати, а тоді до телят стати. За паличку в день. За двісті грамів відвійок. Проте не зчулася й сама, як подорослішала. Стали на неї хлопці задивлятися. Не так на личко, як голос наслухати – тонкий, перепелиний. Й зачув те підпідьомкання дмитрівець. І вийшла Настуня за нього... Через рік її фото вже висіло на Дошці пошани овочесушильного заводу. І почав муж ревнувати, та не лише словами, а й кулаками. Настуня про те нікому й словечком. Навіть сестриці рідній, бо ж горе звалило. «Виведи моїх діток, сестричко, – благала, – виведи в люди! Молю тебе!» – і це були її останні слова. Якийсь змарнілий, прибитий горем, уже з сивиною в отих вороних кучерях, переступив якось Василь поріг Настуниної дмитрівської хати і аж відсахнувся: «Як?! Він посмів на тебе руку підняти?!» – затнувся. І раптом впав перед нею навколішки. «Настуню! Пожалій мене! Настуню! Не так мене, як діток, малих сиріток. Я ж тобі стежкидоріжки любистком стелитиму!» – а очі повні сліз, відчаю й надії, так благали, так молили, що вхопила Настуня його голову в долоні і заридала. І справді не сказав Василь Павлович Настуні жодного гіркого словечка, а прожили вони в мирі й злагоді майже 40 літ. Мов любистком, ласкою, любов’ю вистеляв стежкидоріжки. Хоч попервах, ой, як їй було гірко. А ні старшенький, уже парубчак, а ні середульшенька, а ні найменший – другокласник Толя, мов обминали оте щемке, оте солодке святе слово: «Мама». Й ота сторожкість, відчуженість дитяча, мов ожеледь, молоду яблуньку, чавила Настуню. Аж якось біжить Толя весь у сльозах: «Мамо! Мамо, хлопці!..» Кинулася вона орлицею на тих кривдників-підлітків. Ще довго вулиця дивувалася тому лету – Мати! І виростила вона всіх трьох, випестила сестриних діток, що стали рідними, вивела в люди. Старшенький – механізатор. Доня – метеоролог. А найменшенький -заступник начальника Конотопського депо. – Бабусенько! – лебедіють внуки. – Ідіть, бо ж дощ. Ми миттю, ми зараз самі все позаганяємо, – клопотались Тетянка та Богдан біля квочки. А старенька стоїть і чи то краплі дощові на обличчі, зморшками вимережаному, чи то сльози святять літа, лишаючи на вустах солодке, хмільне й болюче слово, найдорожче в світі – «Мати!» Іван ПРОСЯНИК

Не дивина, що в наших краях з’явилася ще одна книжечка. Вона не схожа на інші. Її автор – корюківська журналістка Валентина Рябець рік тому трагічно загинула. Це було дуже тяжко і для рідних, і для друзів.

А

ле вона жива, жива говорить ть з нами зі сторінок своєї книжечки, назва якої «Присвячую тобі своє життя…». Щоб це, дороге серцю видання, побачило світ, треба було втілити бажання Валиного коханого чоловіка – Олексія Рябця. Він зібрав кошти на її видання. Допомогла і райдержадміністрація. Подруга Валі – поетеса Ольга Лантух і автор цих рядків почали підбирати її вірші, прозу, газетні публікації... Валя прийшла в районку ще в 1986-му році. Районна газета «Маяк» була для неї великою школою – життя і письма. Перш ніж стати журналістом, шукала свою стежину – то піонервожатою була в Прибиньській школі, то в Лукасовому – бібліотекарем працювала в сільській раді. Була й робітницею – стояла біля верстата на Рибинському деревообробному заводі, сортувала папір на фабриці технічних паперів. Вчилася на кулінара й культпрацівника. Все згодилося. Згодом ще й факультет журналістики Київського національного закінчила. Писала вона легко, щиро. До людей у неї був особливий підхід. З газети – на радіо, і там зуміла. Валентина встигала швидко й оперативно відгукуватися на всі районні події. Її радіо і редакція – одна людина, вона сама. Були і радощі, й тривоги, і неспокій… У книжечці – вірші і розповіді про людські долі й події. У віршах легкий смуток, але й оптимізм: Нарешті дочекалися тепла! І серце в грудях радісно тріпоче, Мені неначе сповістити хоче: «Ну ж бо, всміхнись! Твоя весна прийшла! Про батькову сорочку вона зуміла написати так, що і в чужої людини серце защемить… Людські долі її хвилювали завжди. Про що б не писа-

ла а скрізь людина ла, людина. Натхненно звучали по радіо її розповіді й інтерв’ю з відомим композитором Миколою Збарацьким і самобутньою сільською співачкою з Домашлина Олександрою Носенко, знаними в районі керівниками і простими людьми. Особливо вдавалися матеріали про материнське щастя і тривоги, про жіночу долю, про любов. Невеликі за розміром оповідки, наче етюди художника, Валентина творила єдиним подихом, з великим натхненням. Вони тут, у цій книжечці. А ще – великий літературнопубліцистичний нарис «Щастя полинове» – про сільську жінку та її дітей. Написаний давно, ще тоді, коли Валентина закінчувала університет. Це – велика частина її творчого диплому, науковим керівником якого був Степан Колесник – тодішній доцент університету і кореспондент газети «Сільські вісті». Він високо оцінив творчу роботу нашої Валентини. Кожна публікація ніби говорить: – Я ваша! Я сільська. Звідси нікуди не поїду, ніяке місто мене не заманить! Вона любила сільські стежки і ніколи їм не зраджувала. Вони – святі для неї і її героїв, простих людей. У життєвому етюді «Осіннє зізнання» Валентина обмовилася, що присвячує своє життя коханому Олексію, з яким поруч стільки літ!.. Написала, не криючись, щиро й відверто. Встигла!.. Тираж книги невеликий – 300 екземплярів. Надрукувало видавництво «Чернігівські обереги». Старався наш же земляк Олег Єрмоленко – це його комп’ютерна верстка і дизайн обкладинки. Книжечку хоче мати кожен, хто знав талановиту журналістку, щиру серцем і душею Валентину Рябець… Зоя ШМАТОК, редактор книги, власкор «Деснянської правди»


18

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

Безпека руху

Сховались знаки за деревами… В Україні у 2008 році щодоби в результаті ДТП гинула 21 людина. 2007-го дорога забирала життя 26 людей щодня. Саме тому минулого року штрафи за деякі порушення Правил дорожнього руху збільшили навіть у двадцять разів…

З

одного боку, правильно: безпека руху – понад усе. Але ж на наших дорогах, особливо в невідомій місцевості, по знаках чи розмітці дуже складно орієнтуватися. Причина проста – розмітки багато де немає, а деяких знаків навіть не видно за деревами. Саме такі місця – найбільш «поживні» для стражів порядку. І байдуже їм, що коли їдеш, того знаку й не побачиш, бо ще ж треба й на дорогу дивитися. За установку дорожніх знаків відповідає не Державтоінспекція, а місцева влада. Саме вона має вчасно обпилювати гілки на деревах, аби вони не закривали огляд для водіїв, змінювати знак, якщо там фарба вже давно вигоріла на сонці й залишається тільки здогадуватися, що там зображено, встановлювати світлофори, а то в місті вони подекуди просто нависли над смугами руху, а деякі по кілька днів не працюють… Начальник управління житловокомунального господарства Чернігівської

міської ради Вадим Антошин пояснив, що обпилювати гілки дерев навколо знаків має СМЕО ДАІ. Проте в цій структурі запевнили, що це – повноваження КП «Зеленбуд». Головний інженер «Зеленбуду» Валентина Нестеренко зазначила, що її підприємство може «розчищати» знаки, коли управління ЖКГ дасть таке розпорядження й заплатить за це. Є й інші комунальні служби, які мають право це робити, проте, знову ж таки, за умови фінансування. Нещодавно комісія у складі комунальників, даішників та інших служб провела обстеження вулиць міста і визначила, де треба впорядкувати знаки, світлофори. Це, мабуть, перший крок. Проте на другий – приступити до виконання – коштів у міському бюджеті немає... Довідка. Згідно з Міждержавним стандартом ДСТУ 23457-86 «Технічні засоби організації дорожнього руху Правила застосування», «дорожні знаки, світлофори огороджуючі та направляючі засоби мають розміщуватися з урахуванням їх найкращої видимості учасниками дорож-

Феміда

Наталія ГАРБУЗ Фото Віктора КОШМАЛА

Благодійність

Артем Стах вийшов із СІЗО Після майже піврічного перебування у слідчому ізоляторі обвинуваченого в отриманні хабара начальника управління торгівлі Чернігівської міськради Артема Стаха минулого понеділка відпустили на підписку про невиїзд. Разом з ним з-під варти, відповідно до рішення Деснянського суду Чернігова, звільнили і Григорія Бушака, якого слідчі вважали посередником у передачі грошей чиновникові.

С

нього руху як у світлий, так і в темний час доби… При цьому вони не мають бути закритими від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами (зеленими насадженнями, мачтами зовнішнього освітлення і т.д.)».

уд задовольнив клопотання адвокатів підсудних, що наполягали на зміні запобіжного заходу, вважаючи їх вину недоведеною, і просили відправити справу на дорозслідування. Було враховано також позитивні характеристики і складні сімейні обставини Стаха та Бушака. Державний обвинувач висловив незгоду з позицією захисників. Не виключено, що він може подати апеляцію на

рішення суду. Артем Стах, якого звільнили прямо в судовій залі, від коментарів відмовився. Як відомо, його затримали 20 березня за підозрою в отриманні хабара в сумі двох тисяч доларів США за видачу дозволів на право торгової діяльності товариству з обмеженою відповідальністю, що спеціалізується на виробництві поліетиленових пакетів і продукції з пластику.

Телефон рекламного відділу газети «Деснянська правда» –

ЗА ЗАТ «МЕТЕК»

Станіслав КЛОПОТ

Фітнес-центр для УБОЗу Р озуміючи важливість фізичної підготовки в системі МВС, до Чернігівського обласного управління по боротьбі з організованою злочинністю завітали представники відомого в Україні концерну «Інтер-Атлетика». Керівнику Чернігівського УБОЗу Олександру Михайлику заступник генерального директора концерну Євген Ашиток вручив документи на чудовий багатофункціональний 4-позиційний фітнес-центр «Максима» та побажав всім здоров’я і тренуватися якомога більше. У свою чергу, Олександр Григорович вручив представникам кон-

церну почесні грамоти від керівництва УМВС та подякував від усього особового складу підрозділу за розуміння проблем правоохоронців. За кілька годин після офіційної частини тренажер установили в спортзалі УБОЗу. Також Євген Ашиток пообіцяв, що це буде не остання спонсорська акція з боку їхнього концерну. В планах – облаштування спортзалу УБОЗу за європейськими стандартами. Сергій БРИЛЬ, начальник відділу зв’язків із громадськістю УМВС в області

®

ЗДАЮТЬСЯ В ОРЕНДУ

4-40-07

НОВІ АВТОМОБІЛІ НО

ВАЗ ГАЗ

м.Чернігів, вул. Щорса, 55-г. Тел.: (0462) 61-02-07

ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ АКЦІОНЕРІВ

Відкритого акціонерного товариства «ПМК-210» ві д буд у т ьс я 2 листопада 2009 р. о 8 год. за адресою: м. Чернігів, вул. Ціолковського, 30. Порядок денний: 1. Вибори голови правління Товариства. 2. Вибори наглядової ради. 3. Вибори ревізійної комісії. 4. Внесення змін до статуту Товариства.

І НФОРМ А Ц ІЯ

офісні та складські приміщення Тел.: 4-21-46, 8-050-413-18-85

Управління комунального майна Чернігівської обласної ради про приватизацію об’єкта обласної комунальної власності

Будівля електроцеху з підвалом загальною площею 205,2 кв. м, що знаходиться на балансі управління комунального майна Чернігівської обласної ради та розташована за адресою: м. Чернігів, вул. Дзержинського, 28, приватизована шляхом викупу юридичною особою за 238611,60 грн., в тому числі ПДВ – 39768,60 грн.

Правління та колектив ВАТ «Чернігівводбуд» глибоко сумує з приводу смерті колишнього головного інженера тресту «Чернігівводбуд» Віталія Микитовича ГУРЖІЯ і висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійного. Колектив філії «Відділення Промінвестбанку в м. Чернігів» висловлює глибоке співчуття керуючому філії «Відділення Промінвестбанку в м. Ніжин Чернігівської області» Олексію Михайловичу Ракоїду з приводу тяжкої втрати – смерті матері Марії Дем’янівни РАКОЇД. Колектив науково-педагогічних працівників та співробітників Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій та праці висловлює глибоке співчуття першому проректору з наукової та навчальної роботи Богдану Івановичу Сташківу з приводу передчасної смерті матері Марії Костянтинівни СТАШКІВ.


Спорт

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

Жіночий футбол

Матч нереалізованих пенальті «Іллічівка» (Маріуполь) – «Легенда» (Чернігів) – 2:1

Фото Олександра КОРБАЧА

14 вересня. Чемпіонат України. 11 тур. АТЕКС (Київ) – «Ятрань» (Умань) – 1:1. 12 вересня – матч 12 туру «Житлобуд-1» (Харків) – «Дончанка» (Донецьк) – 1:1.

Результативний удар головою наносить Ольга Бойченко (крайня зліва)

В

имагати перемоги від «Легенди» у матчі на виїзді з командою, яка вперше реально претендує на срібні нагороди чемпіонату, було, мабуть, не варто. Тим паче, що очковий запас у чернігівських футболісток настільки великий, що сумнівів у їх золотому фініші ніяких: будуть покладені медалі найвищого гатунку у цьогоріч виграний кубок країни! Тому «Легенда» змогла поекспериментувати зі складом, обкатати нові схеми. На гру вийшли Ірина Санець,

Дар’я Мільчевська (Вікторія Крилова), Олена Фесюк, Віра Станкевич, Тетяна Чуланова (Ольга Маслянко), Леся Романів (Олена Ходирєва), Кристина Єрьоменко, Ольга Мелконянц, Мар’яна Іванишин, Юлія Гнидюк,Оксана Яковишин (Ольга Бойченко). Першою забила «Іллічівка», на 44-ій хвилині. А в другому таймі події розгорталися більш драматично. Вікторія Крилова, яка щойно вийшла на заміну, не змогла реалізувати пенальті, «зароблений» Ольгою Бойченко. Трохи пізніше вже сама

Оля взяла відповідальність на себе і з подачі кутового головою забиває м’яча у відповідь. За 12 хвилин до закінчення зустрічі суддя знову призначає 11-метровий. Цього разу у ворота «Легенди». Але м’яч летить повз воріота. Проте через п’ять хвилин рахунок таки змінився – «Іллічівка» забиває переможний гол і виходить на другу сходинку турнірної таблиці. Тепер вона має реальний шанс завоювати срібні нагороди чемпіонату. Швидше за все доля їх вирішиться в останньому турі 15 жовтня, коли маріупольські спортсменки завітають до Харкова. А «Житлобуд-1» напередодні старту в жіночій Лізі чемпіонів

УЄФА почувається не вельми впевнено. Грати ж їм не з кимнебудь, а з неодноразовим переможцем європейського клубного змагання шведським «Умео». До того ж головного тренера Олега Рубана за невдачі звільнено. А невдачі прийшли до харків’янок через «Легенду»... Турнірна таблиця Команди І М’ячі О «Легенда» 9 37:3 24 «Іллічівка» 10 18:7 20 «Житлобуд-1» 10 27:6 19 «Дончанка» 9 15:11 13 «Родина» 8 4:18 5 АТЕКС 9 6:39 5 «Ятрань» 9 4:27 5 Віктор М’ЯЧИНСЬКИЙ

P.S. 19 вересня національна збірна України проведе свій перший матч відбору до чемпіонату світу-2011. Вони гратимуть у Польщі. На збори головний тренер нашої збірної Анатолій Куцев викликав тих же Олену Ходирєву, Ольгу Бойченко, Катерину Самсон та Оксану Яковишин, які нещодавно їздили до Фінляндії на Євро2009. На збори молодіжки U-19 поїхали Мар’яна Іванишин та Кристина Єрьоменко. 19-24 вересня у складі збірної вони гратимуть у Баку, де їх суперниками будуть Азербайджан, Іспанія, Кіпр, Україна..Дві найсильніші команди у групі продовжать боротьбу.

19

Стипендії

Підтримаємо олімпійців Міжнародний Олімпійський Комітет за програмою Олімпійської солідарності виділив 20 стипендій провідним українським спортсменам – представникам зимових видів спорту. Упродовж восьми місяців, з липня до лютого, коли відбудеться Олімпіада у Ванкувері, вони щомісяця отримуватимуть по тисячі доларів.

С

еред атлетів четверо фігуристів, троє фристайлістів, по одній лижниці, санниці й сноубордистці, а також десять біатлоністів. За словами тренера національної збірної з біатлону Миколи Зоца, такі стипендії отримують і чернігівці Андрій Дериземля, Оксана Хвостенко, В’ячеслав Деркач і Роман Прима. Українські біатлоністи уже розпочали підготовку до зимового сезону. Вони провели тренувальний збір у Італії. Нині відточують майстерність у Білорусі (спорткомплекс «Раубичі»), а 23 вересня відлітають на чемпіонат світу з лижеролерів, який відбудеться у Німеччині. До речі, до складу збірної України претендують ще два чернігівські біатлоністи – Сергій Семенов та Олександр Колос. Віктор БЕРЕГОВИЙ

ТЕЛЕБАЧЕННЯ – СПОРТ ПОНЕДIЛОК, 21 ВЕРЕСНЯ ВIВТОРОК, 22 ВЕРЕСНЯ

R

R

09.30 Огляд «Goalissimo» 10.30 Професiйний бокс 11.50 Бої без правил 13.10 Покер. World Poker Tour 14.55 Легка атлетика. Мiжнародний турнiр EAA 16.40 Неспортивне життя. Ганна Безсонова 17.55 Red Bull Air Race 2009. Порту. Гонка 20.20 Олiмпiйськi файли в особах 21.30 Вiдверто про футбол 23.00 Професiйний бокс 00.00 Покер. Європейський покерний тур 01.00 Дзюдо. Чемпiонат свiту

09.30 Пляжний волейбол. Свiтовий тур 10.30, 23.00 Професiйний бокс 11.50 Бої без правил 13.10 Покер. World Poker Tour 14.55 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Угорщина – Нiмеччина 16.55 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Росiя – Швецiя 18.55 Red Bull Cliff Diving. Стрибки зi скелi 19.30 Спортивнi танцi 20.55 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Данiя – Румунiя 00.00 Європейський покерний тур 01.00 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Францiя – Норвегiя

Y 09.25 «Формула гармонiї» 09.40, 13.00 Гольф. Правила i практика 09.45 «Хокейний вечiр КХЛ» 10.00 «Шаховий огляд» 10.30 Американський футбол. Чемпiонат NFL. «Dallas Cowboys» – «New York Giants» 13.05 Пляжний волейбол. European Championship 15.05 Баскетбол. Чемпiонат Європи в Польщi. Чоловiки 17.05 «Залiзний фактор» 18.00, 07.00 Професiйний бокс. Бiй Флойд Мейвезер – Хуан Мануель Маркес 20.00 «Луна» 22.30 «Спортивний глобус» 23.30 Боротьба. Чемпiонат свiту 01.30 Баскетбольний огляд WNBA

k 09.30 Мотоспорт по вихiдних 09.45 Автоспорт. Чемпiонат свiту в класi Туринг (Iмола, Iталiя). 2-а гонка 10.45 Настiльний тенiс. Чемпiонат Європи в Нiмеччинi (Штутгарт) 11.45, 16.30 Велоспорт. Тур Iспанiї. Етап 21 13.15, 17.30, 01.15 Легка атлетика. Золотий Гран-прi в Китаї 15.00 Снукер. Шанхай Мастерс у Китаї (Шанхай). Фiнал 19.00, 00.30 Футбол – Євроголи. Журнал 19.45 Футбол. Чемпiонат свiту до 20 рокiв у Єгиптi 20.00 Футбол – Євроголи. Франк Рiберi 20.15 Боулiнг. Турнiр PBA у США. Журнал 21.20 Оце так!!! 21.30 Армрестлiнг – PAL/NAL 22.00 Про рестлiнг. Огляд WWE 22.30 Про рестлiнг 23.30 Бойовi мистецтва. Бiйцiвський клуб. Total Knock Out

Y 09.25, 13.10 «Формула гармонiї» 09.40, 13.25 Гольф. Правила i практика 09.45 «Хокейний вечiр КХЛ» 10.00, 06.30 «Свiт швидкостi» 10.30 Американський футбол. Чемпiонат NFL. «Miami Dolphins» – «Indianapolis Colts» 13.30 «Луна» 16.00 «Залiзний фактор» 16.30 Боротьба. Чемпiонат Росiї. Жiнки 18.00 «Шiсть на шiсть». Пiдсумки чемпiонату Європи з волейболу 18.30 «З дитинства в кар’єр» 19.30 «Спортивний глобус» 20.25 Боротьба. Чемпiонат свiту в Данiї 23.00 Гандбол. Кубок свiту в Данiї. Жiнки. Швецiя – Росiя. Данiя-Румунiя 01.30 Родео. «Bull Riders»

k

СЕРЕДА, 23 ВЕРЕСНЯ

ЧЕТВЕР, 24 ВЕРЕСНЯ

09.30 Пляжний волейбол. Свiтовий тур 10.30, 23.00 Професiйний бокс 11.10 Бої без правил 12.25 Тенiс. Кубок Девiса-2010. Жеребкування 13.10 Покер. World Poker Tour 14.55 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Нiмеччина – Францiя 16.55 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Росiя – Румунiя 18.55 Мегадрайв 19.30 Вiдверто про футбол 20.55 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Данiя – Швецiя 00.00 Європейський покерний тур 01.00 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Норвегiя – Угорщина

09.30 Пляжний волейбол. Свiтовий тур 10.30, 23.00 Професiйний бокс 11.50 Бої без правил 13.10 Покер. World Poker Tour 14.55 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Францiя – Угорщина 16.55 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Румунiя – Швецiя 18.55 Легка атлетика. Щотижневий огляд IAAF 19.30 Red Bull Air Race 2009. Порту 20.55 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Данiя – Росiя 01.00 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Францiя – Угорщина

R

Y 09.25, 13.15 «Формула гармонiї» 09.40, 13.30 Гольф. Правила i практика 09.45 «Хокейний вечiр КХЛ» 10.00 Професiйний бокс. Бiй Флойд Мейвезер – Хуан Мануель Маркес 12.00 «З дитинства в кар’єр» 13.35 Баскетбол. Чемпiонат Європи в Польщi. Чоловiки 17.15 «Акваторiя спорту» 18.00 Хокей. Кубок Стенлі. «Pittsburgh Penguins» – «Detroit Red Wings» 20.25 Боротьба. Чемпiонат свiту в Данiї 23.00 Гандбол. Кубок свiту в Данiї. Жiнки. Росiя – Румунiя. Норвегiя-Угорщина

k

09.30 Екстремальний спорт – Free Ride Spirit 09.45 Оце так!!! 09.30, 14.30, 20.15, 01.30 Футбол 10.00 Велоспорт – «Планета – Євроголи. Журнал Армстронг». Журнал 10.15, 21.00 Футбол. Чемпiонат 10.30, 14.40, 18.15 Велоспорт. свiту до 20 рокiв у Єгиптi Чемпiонат свiту з шосейних 10.30, 15.15, 19.10 Легка атлетиперегонiв у Швейцарiї ка. Золотий Гран-прi в Китаї 13.45, 14.30, 19.00 Футбол – 12.00 Снукер. Шанхай Мастерс Євроголи у Китаї (Шанхай). Фiнал 19.10 Футбол. Чемпiонат свiту до 13.30, 17.00, 18.00 Велоспорт 20 рокiв у Єгиптi. Новини 17.30 Велоспорт – «Планета 19.25 «Євроспрот за чисту Армстронг». Журнал планету». Журнал 19.00 Футбол – Євроголи 20.05 Вибране по середах 21.15 Бокс. Мiжнародний двобiй 20.10 Кiнний спорт. Серiї Кубка у США. М.Квiнтеро (Мексинацiй. Огляд ка). Тайрон Харрiс (США) 21.10 Поло. Королiвський кубок 22.00 Бокс. Сулейман Мбайє 22.10 Новини кiнного спорту (Францiя) – Колiн Лайнс 22.15 Гольф. Тур PGA. Ореn TPC (Великобританiя) of Europe у США (Бостон) 00.00 Екстремальний спорт – 23.15 Гольф. Євротур Free Ride Spirit 23.45 Гольф-клуб 00.15 Автоспорт. Чемпiонат 23.50 Вiтрильний спорт. Клерсвiту в класi Туринг. фонтен Трофі (Ла Тринiте00.45 Автоспорт. Свiтова серiя Сюр-Мер, Францiя) Рено в Нiмеччинi 00.20 Яхт-клуб

R

П’ЯТНИЦЯ, 25 ВЕРЕСНЯ

R

09.30 Пляжний волейбол. Свiтовий тур. Етап у Нiдерландах. Жiнки. Фiнал 10.30, 23.00 Професiйний бокс 11.50 Бої без правил 12.55 Легка атлетика. Мiжнародний турнiр «Colorful Daegu». Дегу, Пiвденна Корея 15.10, 01.00 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Норвегiя – Нiмеччина 16.40 Лiга Комп’ютерних Iгор 17.55 Вiдверто про футбол 18.55 Огляд «Goalissimo» 20.20 Спортивнi танцi. Чемпiонат України 2009 21.30 Олiмпiйськi файли в особах 09.25, 13.00 «Формула гармонiї» 09.45 «Хокейний вечiр КХЛ» 10.00, 17.30 Бейсбол. Чемпiонат MLB. «Arizona Diamondbacks» 09.30 «Хокейний вечiр КХЛ» – «San Francisco Giants» 09.45 Баскетбол. Чемпiонат 13.15 Баскетбол. Чемпiонат Європи в Польщi. Чоловiки. Європи в Польщi. Чоловiки Матч за 3-є мiсце. Фiнал 16.45 «Свiт швидкостi» 13.45 «Свiт швидкостi» 20.25 Боротьба. Чемпiонат 14.25 Тайський бокс свiту в Данiї 22.30 «Шiсть на шiсть». На шля- 15.35 Американський футбол. Чемпiонат NFL. «Miami ху до чемпiонату Європи з Dolphins» – «Indianapolis волейболу Colts» 23.30, 06.00 Гольф. «Грають усi!» 18.05 Хокей. Кубок Стенлi. 00.00 Гандбол. Кубок свiту в «Detroit Red Wings» Данiї. Жiнки. Данiя-Росiя, «Pittsburgh Penguins» Норвегiя – Нiмеччина 20.25 Боротьба. Чемпiонат свiту в Данiї 22.30 Баскетбольний огляд WNBA 09.30 Кiнний спорт. Серiї Кубка 23.30 «Спортивний глобус» нацiй. Огляд 00.00 Волейбол. Чемпiонат 10.30, 13.00 Велоспорт. Європи в Польщi. Жiнки Чемпiонат свiту з шосейних перегонiв 12.00 Велоспорт. Нацiональний тур 12.30 Велоспорт – «Планета 09.30 Автоспорт. Чемпiонат Армстронг». Журнал свiту в класi Туринг 18.00 Найсильнiшi люди 10.00, 15.15 Футбол. Чемпiонат планети – Лiга чемпiонiв свiту до 20 рокiв у Єгиптi (Фiнляндiя) 11.45, 13.00 Велоспорт. 19.00 Футбол – Євроголи. Чемпiонат свiту з шосейних Новини перегонiв у Швейцарiї 19.10 «Формула-1». Журнал 15.00, 19.10, 00.30 Футбол. 19.40 Футбол. Чемпiонат Чемпiонат свiту до 20 рокiв свiту до 20 рокiв у Єгиптi 17.00 Футбол. Чемпiонат свiту (Олександрiя). Груповий до 20 рокiв у Єгиптi етап. Єгипет. Тринiдад i 19.00, 02.15 Футбол – Євроголи Тобаго. Пряма трансляцiя 19.25 Футбол. Чемпiонат свiту 22.00 Бойовi мистецтва. до 20 рокiв у Єгиптi Бiйцiвський клуб 21.45 Футбол. Чемпiонат свiту 00.00 Про рестлiнг. Vintage до 20 рокiв у Єгиптi Collection. США 22.30 Футбол. Чемпiонат свiту 01.00 Про рестлiнг. Огляд до 20 рокiв у Єгиптi WWE (World Wrestling 00.45 Ралi. Ралiйна серiя IRC в Entertainment) Iталiї (Сан-Ремо). 1-й день. 01.30 Футбол. Чемпiонат Пряма трансляцiя свiту до 20 рокiв у Єгиптi 01.15 Екстремальний спорт – (Олександрiя). Груповий Free Ride Spirit етап. Єгипет. Тринiдад i 01.30 «Формула-1». Журнал Тобаго

Y

Y

k

k

СУБОТА, 26 ВЕРЕСНЯ

НЕДIЛЯ, 27 ВЕРЕСНЯ

09.00 KOTV News 09.40 Професiйний бокс 11.15 Лiга Комп’ютерних Iгор 11.55 Легка атлетика. Супер Гран-прi IAAF. Монте-Карло 13.55 Огляд «Goalissimo» 15.00, 17.10 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Пiвфiнал 19.10 Фiльм-шоу. «Мiхал + Джоан» 20.30 Професiйний бокс. Вiталiй Кличко – Семюель Пiтер 22.00 Професiйний бокс. Вiталiй Кличко – ХуанКарлос Гомес 00.00 Формула-1. Гран-прi Сингапуру. Квалiфiкацiя 01.00 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки. Пiвфiнал

09.00, 23.00 Професiйний бокс 11.30 Мегадрайв 11.55 Легка атлетика. Мiжнародний турнiр «Colorful Daegu» 13.55 Футбол. ЧС-2010. Квалiфiкацiя. Угорщина – Швецiя 15.55 Легка атлетика. Щотижневий огляд IAAF 16.25 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки 18.25 Гандбол. Кубок свiту. Жiнки 20.30 Професiйний бокс. Сергiй Федченко – Кайзер Мабуза, Юрiй Нужненко – Мамасолi Кiмсанбаєв 00.00 Формула-1. Гран-прi Сингапуру. Гонка

R

Y 09.30 «Хокейний вечiр КХЛ» 09.45 «Великий ринг» 11.45, 00.40 «Погляд на спорт» 12.45 Волейбол. Чемпiонат Європи в Польщi. Жiнки 14.30 Американський футбол 15.00 Гандбол. Кубок свiту в Данiї. Жiнки. Пiвфiнал 16.55 Футбол. Чемпiонат Англiї. «Стоук Сiтi» – «Манчестер Юнайтед» 18.55 Гандбол. Кубок свiту в Данiї. Жiнки. Пiвфiнал 20.25 Боротьба. Чемпiонат свiту в Данiї 22.55 Волейбол. Чемпiонат Європи в Польщi. Жiнки. Польща – Хорватiя 01.10 «Trans World Sport» представляє. «Спортивний глобус»

k

R

Y 09.30 «Хокейний вечiр КХЛ» 09.45 Волейбол. Чемпiонат Європи. Жiнки. Росiя – Бiлорусь 12.40 Бадмiнтон. BWF Super Series – Japan Open. Фiнали 14.55 Американський футбол 15.25, 00.40 «Шаховий огляд» 15.55 Волейбол. Чемпiонат Європи в Польщi. Жiнки. Францiя – Iталiя 18.00 «Спортивний глобус» 18.25 Гандбол. Кубок свiту в Данiї. Жiнки. Фiнал 20.25 Боротьба. Чемпiонат свiту в Данiї 22.55 Волейбол. Чемпiонат Європи в Польщi. Жiнки. Польща – Голландiя

k

09.30 Ралi. Ралiйна серiя IRC в Iталiї (Сан-Ремо). 2-й 09.30 Ралi. Ралiйна серiя IRC день в Iталiї (Сан-Ремо). 1-й 10.00 Супербайк. Чемпiонат день свiту в Iталiї 10.00 «Формула-1». Журнал 10.45 «Формула-1». Журнал 10.30 Велоспорт. Чемпiонат 11.15, 14.00 Велоспорт. свiту з шосейних перегонiв Чемпiонат свiту з шосейу Швейцарiї них перегонiв 13.45, 15.15, 16.45, 17.00, 19.00, 13.00 Супербайк. Чемпiонат 19.45, 21.45, 22.30, 00.30 свiту в Iталiї (Iмола). ЗаФутбол. Чемпiонат свiту до їзд 1 20 рокiв у Єгиптi 18.15 Суперспорт. Чемпiонат 00.45 Ралi. Ралiйна серiя IRC в свiту в Iталiї (Iмола) Iталiї (Сан-Ремо). 2-й день. 18.45 Супербайк. Чемпiонат Пряма трансляцiя свiту в Iталiї (Iмола). За01.15 Футбол. Чемпiонат їзд 2 свiту до 20 рокiв у 19.15 Мотоспорт по вихiдних Єгиптi (Олександрiя). 19.30, 19.45, 21.45, 22.30, 00.30, Груповий етап. США – 00.45 Футбол. Чемпiонат Нiмеччина свiту до 20 рокiв у Єгиптi


20

Остання сторінка

Гороскоп ОВЕН. Чим ближче до земних справ ви будете, тим бiльше шансiв на успiх у реальностi, а не в уявi. Не варто займати активну позицiю в суперечцi. У вихiднi добре вдаватимуться спонтаннi дiї, тому цими днями можна пiддатися раптовому пориву та дiяти з натхненням. ТЕЛЕЦЬ. Не проявляйте зайвої цiкавостi, намагайтеся спокiйно ставитися до таємниць на роботi. Щоб це було легше зробити – зосередьтеся на головному. Ваша працездатнiсть пiдвищиться, вiдкриються можливостi, що допоможуть сприйняттю та переробцi великого обсягу iнформацiї. Цим потрібно скористатися. БЛИЗНЮКИ. Ймовiрнi змiни у професiйнiй сферi. Вашi плани та цілі будуть проходити перевiрку на життєздатнiсть. На роботi вам можуть пред’явити надто суворі вимоги, що може спровокувати виникнення конфлiкту з начальством або колегами. Дiти порадують вас своїми успiхами. РАК. Непоганий тиждень для веселої суєти. Будьте терплячiшими у справах: тiльки за цiєї умови ви досягнете бажаної мети. У вихiднi зранку краще з усiєю рiшучiстю позбутися зайвого мотлоху та порадувати себе якоюсь новинкою. ЛЕВ. Досить напружений тиждень через конфлiктнi ситуацiї. Пропозицiї для вас виявляться досить цiкавими, а контракти – вигiдними. Кiнець тижня бажано присвятити вирiшенню старих проблем. ДIВА. Можуть успiшно пройти дiловi переговори, якi дозволять вам стабiлiзувати рiвень свого добробуту. Не проявляйте зайвої активностi та iнiцiативи, тому що це може викликати заздрiсть i плітки. У вихiднi можуть виникнути найрiзноманiтнiшi iдеї. ТЕРЕЗИ. До ваших порад та до нової iнформацiї прислухатимуться колеги та начальство. У вихiднi вiдпочинок у приємному оточеннi принесе душевну рiвновагу. СКОРПIОН. Вам доведеться негайно вирішувати накопичені проблеми. Поступово рухайтеся до мети – тодi вона стане досяжною. У вихiднi вам потрібно навести лад у своїй оселі, звiльнити вiд мотлоху себе та близьких. Але остерiгайтеся щось викидати без їх дозволу. СТРIЛЕЦЬ. Щоб успiшно рухатися вперед, треба прислухатися до iнтуїцiї, щоб зрозуміти, якi саме кроки варто зробити. Проявляйте вiдкрито дружнi почуття. Не квапте подiї та не поспiшайте втiлювати задумане в життя, не продумавши всiх дрiбниць. КОЗЕРIГ. Настав час показати себе у свiтлi. Надолужуйте втрачене, завойовуйте новi обрiї. Не бiйтеся роботи – ви успiшно впораєтеся з нею. Подумайте про змiни в оселі: вони не обов’язково мають бути глобальними, але iстотними. Оточуючі будуть вдячнi вам за турботливе та уважне ставлення. ВОДОЛIЙ. Намагайтеся не створювати проблем – не вважайте будь-яку неварту уваги дрiбницю непереборною перешкодою. Зосередьтеся на тому, що стосується ваших iнтересiв. Гарний тиждень для просування кар’єрними сходами. Проявiть iнiцiативу та завзятiсть у чомусь новому – у вас усе вийде. РИБИ. Запланованi заходи можуть зiрватися, але те, що буде виходити спонтанно, вийде чудово. Вигiдним виявиться дiлове спiвробiтництво з родичами. Змiнювати плани на вихiднi не треба – це може призвести до фiнансової кризи. К А Л Е Н Д А Р

6:36 Захід 19:07 Тривалість 12:31 Схід

Співзасновники: Чернігівська обласна рада, облдержадміністрація, первинна організація журналістів редакції • Головний редактор Лариса МІЛОВА • Перший заступник головного редактора Леся КОШЕЛЬ Тел. 678-200 • Відповідальний секретар Віталій АДРУГ Тел. 4-21-92 • Телефони відділів редакції: суспільно-політичних питань 4-44-42, 4-22-71; економіки 4-41-36; соціальних питань 4-44-12; гуманітарної сфери 4-44-12; реклами 4-40-07. • Факс 4-21-92, 4-40-07. • Комп’ютерний набір Людмила ШЕВЧЕНКО • Комп’ютерна верстка та дизайн Олександр БОЖОК, Ганна ЗЕВКО, Світлана КУЗЬМЕНКО • Коректори Альона ШЕВЧЕНКО, Олександр ФАЛЬЧЕВСЬКИЙ • Відповідальний за випуск Станіслав КЛОПОТ • Веб-сайт: www.dponline.cn.ua • Електронна пошта: despravda@ukr.net • Реєстраційне свідоцтво ЧГ № 230 від 10.11.2000 р. Видавець – ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда» • Віддруковано в редакційновидавничому комплексі «Деснянська правда», 14000, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62. • Газета виходить тричі на тиждень (вівторок, четвер, субота). • Тираж тижня – 36869 • Розповсюджується по передплаті • Передплатні індекси: для індивідуальних передплатників – 61651, для підприємств, організацій – 94530, четверговий випуск – 94531. • Редакція не завжди поділяє погляди авторів публікацій. • Відповідальність за достовірність інформації та реклами несуть автори та рекламодавці. Знаком позначені матеріали рекламного змісту. • Листування з читачами – тільки на сторінках газети.

Піротехнічне шоу

21.09–27.09

№ 103 (27934) 17 вересня 2009 року

«Танець вогню»

® Велике піротехнічне шоу в рамках Всеукраїнського туру фейєрверків «Танець вогню» відбулось у Чернігові на стадіоні ім. Ю. Гагаріна.

У

вечірнє небо, упродовж години, вилетіло 17 тонн піротехніки. Було зроблено 20 тисяч пострілів. Глядачів на стадіоні було більше, ніж на футбольних матчах «Десни». Квитки ж коштували 50 гривень. Загалом в Україні піротехнічний музичний спектакль «Навколо світу за 60 хвилин» побачать мешканці шести міст. Тур «Танець вогню» триває з 22 серпня по 19 вересня. Феєрію світла, музики і вогню вже побачили Ялта, Київ і Донецьк. На черзі – Черкаси та Львів. Наступного року українська команда піротехніків братиме участь у міжнародному фестивалі піротехніки у Каннах. Віктор КОШМАЛ Фото автора

Остання чверть

П О Г О Д А

12.09

За релігійним календарем сьогодні – знайдення мощей святителя Іосафа, єпископа Бєлгородського. Священномученика Вавили, єпископа Великої Антіохії, і з ним трьох отроків: Урвана, Прилідіана, Єполонія та матері їхньої Христодули. Ікони Божої Матері «Неопалима Купина». Завтра – пророка Захарії і праведниці Єлисавети, батьків Іоанна Предтечі. Преподобномученика Афанасія Брестського. Убивство благовірного князя Гліба, у Святому Хрещенні Давида. Мучениці Раїси (Іраїди). Мучеників Ювентина та Максима Воїнів. День пісний. Іменинниками будуть: сьогодні – Мусій, Федір, Юлій, Митрофан, Вавило; завтра – Гліб, Єлизавета, Максим, Раїса, Захар.

ВДЕНЬ

ВНОЧІ

К А Л Е Н Д А Р

17.09

18.09

П О Г О Д А

Цими днями народилися

19.09

Хмарність

Опади Температура, °C

22 ... 27

Вітер (напрямок, швидкість, м/с)

Пд–Зах 5–10

9 ... 14

16 ... 21

Пн, Пн-Сх 7–12

Радіаційний фон, мкР/год Ніжин Остер

13 14

Покошичі Прилуки

Несприятливі дні у вересні Температура води у Десні, °C

4 ... 9, зам. –2

14 ... 19

Пн, Пн-Сх 7–12 Чернігів

13 13

Семенівка Щорс

12 11 9 24

19,2

За даними облгідрометцентру

Російський учений Костянтин Ціолковський (1857), український письменник Михайло Коцюбинський (1864), італій17.09 ська письменниця, Нобелівська лауреатка Грація Деледда (1871), російський актор і режисер Володимир Меньшов (1939). Французький фізик Жан Фуко (1819), російський поет Семен Кирсанов (1906), ра18.09 дянський льотчик Віктор Талаліхін (1918), російський композитор Карен Хачатурян (1920).

Деснянська правда №27934  

(27934) Голова обласної Ради народних депутатів О.ЛИСЕНКО 6. Вважати правонаступником всіх прав та зобов’язань реорганізованого видавни- цтв...

Деснянська правда №27934  

(27934) Голова обласної Ради народних депутатів О.ЛИСЕНКО 6. Вважати правонаступником всіх прав та зобов’язань реорганізованого видавни- цтв...