Page 1

http://dponline.cn.ua  e-mail: despravda@ukr.net

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер ГОЛОВНА ГАЗЕТА ЧЕРНІГІВЩИНИ

к о н та к т и

т е н д е н ц ії

В Україну прибула білоруська військова делегація

На Великдень ціни на овочі та фрукти побили всі рекорди

26 квітня в Україну з візитом прибула білоруська військова делегація на чолі з міністром оборони Республіки Білорусь генерал-лейтенантом Юрієм ЖАДОБІНИМ. Як повідомили у Де­ партаменті преси та зв’язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України, у рамках візиту 27 квітня у Києві відбу­ лися церемонія офіційної зустрічі Ю. ЖАДОБІНА з мініст­ ром оборони України Михайлом ЄЖЕЛЕМ та переговори у складі делегацій обох країн. Під час переговорів керівники оборонних відомств України і Білорусі провели консультації та обговорили стан і перспективи розвитку співробітництва в оборон­ ній сфері. Представники білоруської військової делега­ ції ознайомилися із системою підготовки кадрів у На­ ціональному університеті оборони України та у Центрі підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів, а також завданнями, організаційно-штатною структурою, основними системами озброєння і військової техніки окремого полку Президента України. Крім того, представники білоруської військової деле­ гації відвідали низку підприємств оборонно-промисло­ вого комплексу України.

За минулий тиждень плодоовочева продукція подорожчала

на

14,8%.

Це рекорд. Загалом же, плодоовочева корзина середньостатистичного українця за перші три тижні квітня подорожчала вже майже на 19%. Найбільше минулого тижня зросла в ціні картопля – відразу на 22%. Тепличні овочі подорожчали ще значніше (на 27% за тиждень), але завдяки нижчій питомій вазі у споживанні впливали на ситуацію дещо менше. Також відмічається подорожчання всього борщового набору – вперше за цей рік ціни зросли на всі без винятку традиційні овочі. А весь набір подорожчав на 16,6%. Найменше зросли ціни на фрукти, але внаслідок різкого зростання цін на яблука та банани фруктова корзина українського споживача за минулий тиждень додала в ціні на 3,7%. Єдиним продуктом, що упевнено дешевшав, була суниця садова, яка знизилася в ціні на 18%. Проте все одно її споживання залишалося вкрай низьким... Ви ща ш кола

Столичні виші «забули» нарахувати студентам 1,5 млн грн стипендій

Більшість столичних вишів дозволяють собі затримувати виплати стипендій студентам або виплачувати їх частково. Такі результати перевірки в 11-х вищих учбових закладах і чотирьох ПТУ столиці, яку провела прокуратура Києва. За результатами перевірки було внесено 15 розпоряджень і подань, у тому числі і з вимогою щодо відшкодування коштів на загальну суму близько 1,5 млн грн. Зокрема, за останні два роки виші допускали численні порушення соціальних прав студентів – стипендії виплачувалися в меншому розмірі, ніж передбачено законодавством, не проводилася їх індексація, студенти, які тимчасово через хворобу припинили навчання, не одержували щомісячну допомогу і т.д. Як правило, керівники навчальних закладів пояснюють порушення прагненням заощадити державні кошти.

с о ц іо л о г і я

Григол Катамадзе:

«Спробуйте змусити грузина стояти в черзі на автобусній зупинці...»

Н

ещодавно журналістам реґіональних ЗМІ випала нагода зустрітися в Українському журналістському фонді з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Григолом Катамадзе і розпитати, як грузинській владі вдалося здійснити те, про що українцям досі залишається тільки мріяти.

стор.3

Рівень добробуту у світі: Україна – на рівні В’єтнаму та Румунії Україна посідає 36-те місце зі 124-х країн у списку за рівнем добробуту населення. Про це свідчить результат глобального дослідження, яке провів американський соціологічний інститут Геллапа. За статистичними підрахунками, 16% населення Ук­ раїни задоволені життям і «процвітають». У цьому сенсі Україна перебуває на рівні В’єтнаму, Туреччини і Румунії. Це краще, ніж Південна Африка, Узбекистан, Лівія, Пор­ тугалія, Киргизстан, Туніс і Угорщина – там по 14% за­ доволених життям. Однак населення України бідніше ніж населення Хор­ ватії, Росії та Еквадору, де по 24% «процвітаючих». Ці три країни очолюють список 67-ми країн, які входять в умовну категорію «середньо тяжкого» життя. Справжні злидні переважають там, де «процвітає» не більше ніж 12% населення. До цієї умовної категорії «виживання» належать 38 країн, починаючи від Ємену, Китаю, Афганістану, Вірменії та Єгипту: там по 12% задо­ волених життям. Трохи нижче на щаблі – Грузія, Азер­ байджан і Македонія – з 10% «процвітаючих». У категорії «тих, хто виживає», – Таджикистан, Кам­ боджа, Камерун, Судан, Зімбабве, Уганда і, нарешті, Чад з 1% задоволених життям. «Процвітаючим» своє життя вважає населення лише 19 країн світу зі 124-х досліджених. У них благополуч­ ними себе вважають більшість громадян. У Данії таких 72%, далі йдуть Швеція, Канада, Австралія – 65%, Фін­ ляндія – 64%, Ізраїль – 63%, США – 59%.


2

реґіон

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

2 8 К ВІТНЯ – ДЕН Ь О Х ОРОНИ П РАЦІ

Друга перемога прилучанина Віталія Сергієнка Інженер 1-ї категорії з охорони праці Центру поштового зв’язку №3 (м. Прилуки) Віталій Сергієнко вдруге поспіль здобув перемогу у відбірковому етапі огляду-конкурсу «Кращий фахівець з охорони праці Чернігівської дирекції УДППЗ «Укрпошта», присвяченого Дню охорони праці.

http://dponline.cn.ua з уст рі ч і з н а г од и

Уклін вам, чорнобильці!

З

У день Чорнобильської трагедії скрізь вшановують тих, хто не жаліючи себе ліквідовував наслідки Чорнобильської аварії. Така подія відбулася і в Українському державному підприємстві поштового зв’язку «Укрпошта».

а розпорядженням Чернігівської обласної та Чернігівської міської рад з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Володимир Приходько вручив працівникам поштового зв’язку подяки, грамоти та грошові премії. Він подякував чорнобильцям за самовіддану працю, за невтомність і готовність у тяжку хвилину діяти так, як велить серце. Серед нагороджених: Іван Куліш, начальник ВМПЦОНС Чернігівської дирекції УДППЗ «Укрпошта»; Віктор Кавуненко, голова обласної організації профспілки працівників зв’язку ЧД; Ніна Руденок, заступник начальника цеху оброблення пошти; Володимир Горбаток, листоноша із супроводження пошти дільниці оброблення пошти Центру поштового зв’язку №2; Наталія Смикова, листоноша МВПЗ Чернігів 34; водії – Петро Шостка, Володимир Примаченко, Микола Бриль, Василь Шматок, Микола Придатко, Іван Шапка. Лариса ГАЛЕТА Фото автора

З

а віком він наймолодший серед колег у службі охорони праці дирекції. На пошті працює 15 років. З них майже сім – інженером з охорони праці. Віталій Сергієнко сумлінно дбає про забезпечення здорових та нешкідливих умов праці на робочих місцях поштовиків, про попередження і профілактику виробничого травматизму та професійних захворювань. Фахівець постійно підвищує свій професійний рівень. Має хорошу бібліотеку з питань охорони праці, де, зокрема, зібрано вісі журнали «Охорона праці» аж за останні 15 років. Слідкує за фаховими новинками в Інтернеті. Радо ділиться ними з колегами служби охорони праці. Він розробив правила поведінки поштовиків області, насамперед листонош, в екстремальних ситуаціях. Адже вони розносять пошту за будь-яких погодних умов. Трапляються випадки, коли на них у дорозі нападають собаки. Ці правила затверджені дирекцією. А ще інженер-прилучанин – автор розробки схеми доставних дільниць, яка пригодилася для всіх відділень поштового зв’язку області. Віталій Сергієнко активно проявляє особисту зацікавленість у формуванні культури охорони праці на виробництві задля створення на цій основі умов високопродуктивної праці, до вивчення і поширення кращого досвіду у сфері охорони праці. Цій проблемі він присвятив цьогорічний конкурсний реферат. Напередодні Дня охорони праці начальник відділу охорони праці реґіональної філії Укр­пошти Сергій Ющенко вручив переможцю відбіркового етапу огляду-конкурсу Грамоту її дирекції. Друге місце у конкурсі виборола провідний інженер поштової служби охорони праці Наталія Бай (м. Чернігів), третє – інженер 2-ї категорії Володимир Носовець (м. Мена). Переможець конкурсу Віталій Сергієнко братиме участь у Всеукраїнському оглядіконкурсі колег-поштовиків на звання кращого фахівця з охорони праці Генеральної дирекції УДППЗ «Укрпошта». Торік тут йому дісталося четверте місце. Побажаймо нашому земляку перемоги.

Іван КУЖІЛЬНИЙ, власкор газети «Поштовий вісник» у Чернігівській області Фото автора

http://dponline.cn.ua

Пам’ятаючи про мужність ліквідаторів

імідж

Напередодні 25-ї річниці з дня Чорнобильської катастрофи в читальному залі Чернігівської обласної дитячої бібліотеки ім. М. Островського відбулася зустріч школярів Чернігівської загальноосвітньої школи №29 з начальником навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області, учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській станції Сергієм Бочкою.

реклама

П

ротягом двох годин він розповідав школярам про специфіку ліквідації наслідків аварії. У вересні 1986 року його як спеціаліста радіаційнохімічного захисту, було направлено в Чорнобиль. Сергій Бочка пригадав, як проводив заміри рівнів радіації на самій станції, об’єктах в м. Прип’яті та на залізничній станції Янів. Товариші по службі, з якими довелося йому працювати, дивувалися з того, як він добре знає Чорнобиль. А це тому, що у червні 1969 року, коли ще вчився у школі, займався спортивним авіамоделюванням, і брав участь у змаганнях, які відбувалися в Чорнобилі. Тоді учасники змагань жили у приміщенні школи, харчувались у місцевому ресторані. Хто б міг тоді уявити, що все повториться через 17 років. Він знову жив у гуртожитку професійнотехнічного училища поруч із тією ж школою, а їжу учасникам ліквідації наслідків аварії на атомній станції, готували в цьому ж ресторані. Наприкінці зустрічі Сергій Бочка дав школярам кілька порад, адже боротьба з «мирним атомом» триває. Він говорив про дотримання кожним членом суспільства встановлених правил радіаційної гігієни, обмеження потрапляння радіоізотопів у їжу, збереження здоров’я людей, також відповів на запитання школярів. Олександр АТРОЩЕНКО, методист навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області

СВІТОВИЙ ЛІДЕР З ПИТАНЬ ГІГІЄНИ  Гігієна вимені (до і після доїння задля профілактики маститу та підвищення якості молока)

 Гігієна доїльного обладнання (лужні і кислотні миючі

засоби для автоматичного і ручного миття)

 Гігієна копит (сучасна пінна технологія профілактики

запальних процесів копит – Ковекс-система)

 Гігієна тваринницьких приміщень (миття і

дезинфекція обладнання, приміщень) Офіційний дистриб’ютор «Еколаб ТзОВ» ТОВ ДАЖ

м. Чернігів

Тел. (097) 479-52-23. Тел./факс (04622) 4-92-32

Від доїльних залів Milk Line та кормозмішувачів до соскової резини, та фільтру від ТОВ ДАЖ

Успішний виробник високоякісної сільськогосподарської продукції

запрошує на роботу:

 Газівників, механіків

– вік до 45 р., д/р у цукровій сфері,

 Інженерів, технологів

– д/р на цукрових заводах,

готовність до переїзду готовність до переїзду

 Енергетиків, електриків – до 45 р., д/р в цукровій галузі, готовність до переїзду

 Тракторист на обприскувачі – досвід роботи  Спеціаліста по газових печах цукрових заводів

Резюме надсилайте на адресу: robota@mriya.net За детальнішою інформацією звертайтеся за номерами телефонів: (050) 316-79-01; (050) 437-20-86; (050) 316-78-92


№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер http://dponline.cn.ua

3

Григол Катамадзе: «Спробуйте

змусити грузина стояти в черзі на автобусній зупинці...» Грузія за оцінкою Світового банку посідає нині перше місце у світі за рівнем проведення реформ. Не дивно, адже те, що зробили грузини у своїй країні, і в які терміни, просто вражає. Грузія буквально за десятиліття перетворилася з бідної кавказької республіки, в найбільш привабливу економіку світу. Нещодавно журналістам реґіональних ЗМІ випала нагода зустрітися в Українському журналістському фонді з Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Григолом Катамадзе і розпитати, як грузинській владі вдалося здійснити те, про що українцям досі залишається тільки мріяти. Можливо, нам є чому у Грузії повчитися.

Рецепт реформ по-грузинськи

У Грузії з корупцією борються секторально

«Ми розуміли, що спасіння Грузії в її реформах… Перш за все, потрібно було докорінно ламати ситуацію в економіці, тобто створювати максимально ліберальні умови, аби в Грузію нарешті прийшов інвестор… І як результат – за 2007–2008 роки в грузинську економіку надійшло 2 мільярди доларів приватних іноземних інвестицій», – наголошує пан Посол. «Щоб привабити потенційних інвесторів, неподалік від порту Поті, на 300 гектарах, держава створила вільну індустріальну зону. Вже більш як 35 компаній з усього світу створюють тут виробництво, будують митні склади, пункти перевалки товару тощо, – наводить приклади Григол Катамадзе. – В районі міста Кобулеті, що поблизу Батумі, влада виділяє безкоштовно земельні ділянки під сучасні готелі. І якщо бізнес, наприклад, з моменту підписання угоди протягом 15 місяців завершує будівництво готелю, то він звільняється на 15 років від податків на прибуток та на майно». «Мито на різну продукцію у нас 0, 5, 12 відсотків. Якщо в Грузію імпортується обладнання для виробництва, то мито майже нульове», – акцентує грузинський дипломат.

Країна з населенням у чотири з половиною мільйона донедавна вважа­ лася однією з найбільш корумпованих із колишніх радянських республік. «Найбільш корумпованою була сфера освіти», – розповідає Григол Катамадзе. – У вищі навчальні заклади, як правило, потрапляли або за гроші, або ті, хто мали родинні зв’язки, скажімо, з професорами». Аби зламати усю цю систему, грузинський уряд започаткував наці­ ональне тестування для вступу у виші. Григол Катамадзе каже: «Ви не уявляєте, що відбувалося п’ять років тому, скільки було невдоволених. Але, коли люди пересвідчилися, що все прозоро, коли батьки бачили за допомогою відеокамер, як складають іспити їхні діти, напруга спала… Тепер принцип, мовляв, я живу на тій же вулиці, на якій розташований Тбіліський університет, і як же я не буду там вчитися, вже не працює… Відкрилася дорога для талановитих дітей з сіл».

Розпочати бізнес у Грузії – одна з найпростіших процедур у світі

Тут не тільки зареєструвати компанію, а й навіть розпочати опера­ ційну діяльність можна взагалі за один день. При чому для створення підприємства статутного капіталу не потрібно. Для структур, що опікуються видачею ліцензій, ввели жорсткі часові обмеження на розгляд заявки. Якщо протягом встановленого періоду чи­ новники не реагують, ліцензія вважається автоматично виданою. Світовий банк у своєму звіті «Легкість ведення підприємницької діяльності-2011» поставив Грузію на 12 позицію у переліку 183-х країн. Тоді як Україна у цьому рейтингу аж 145-та – на п’ять сходинок вище Узбекистану і нижче від усіх інших пострадянських республік, в тому числі й Росії, котра на 123-му місці.

Григол Катамадзе зазначає, що кількість державних ліцензій, які по­ трібно було отримати в Грузії, щоб розпочати будь-яку економічну ді­ яльність, було скорочено з більш ніж 900 до 150-ти. «Ми б у цьому пішли і далі», – каже він, – але європейці нас пригальмовують, мовляв, не лізьте поперед батька в пекло». За словами Посла, податків у Грузії з 21-го залишилося 6. І, якщо податок на прибуток 2 роки тому був 25%, в 2010 році – вже 20%, а в 2013-му – має знизитися до 15%. «Forbes» назвав Грузію четвертою за легкістю податкового тягаря на бізнес. Попереду лише Катар, ОАЕ та Гонконг.

Хабарникам – місце у в’язницях

Сьогодні Грузія розслідує випадки корупції з використанням приманки (що є звичною практикою в американських правоохоронних органах), коли перевдяг­ нених агентів зі схованими відеокамерами посилають для викриття корупції. У Грузії карають як тих, хто беруть хабарі, так і тих, що дають (і ті й інші відбувають покарання строком від 5 до 7 років). І це, звичайно, принесло свої результати. У звіті Міжнародної фінансової корпорації (IFC) за 2002 рік зазначало­ ся, що 70 відсотків грузинських компаній вважали, що треба дати хабара державним службовцям, аби мати змогу розпочати справу. В 2008 році таких компаній було лише 4 відсотки. Водночас найсвіжіший глобальний звіт IFC «Легкість ведення підприємницької діяльності» ставить Грузію на 8 місце за легкістю відкриття фірми, на 7 – за легкістю одержання дозволу на будівництво і на 2 – за легкістю реєстрації нерухомості. «Сьогодні у нас фізичні та юридичні особи практично не пересікаються з податковою службою. Інформацією вони між собою обмінюються за допомогою електронних засобів», – зазначає Григол Катамадзе.

Все, що говорять про грузинську дорожню поліцію – правда

Пан Посол це підтверджує. У 2005 році насправді з роботи було звіль­ нено увесь корпус просякнутої корупцією дорожньої поліції. Григол Ката­ мадзе називає цифру 17 тисяч: «Залишити без роботи в один день стільки людей, повірте, було непросто. Тим більше, що Грузія маленька країна, тут всі одне одного знають, і спробуй когось зачепи… Навіть не розумію, як нам це вдалося… Десь місяць-півтора дорожньої поліції, як структури, взагалі не існувало. І, як не дивно, за цей час нічого надзвичайного не відбулося». Потім було створено патрульну поліцію. Працівників нової служби на­ брали за відкритим конкурсом з нуля. За словами Григола Катамадзе, зі старих співробітників конкурс пройшли тисячі чотири, але працювати на сьогоднішній день залишилося з них десятків зо два. «Багатьом не вистачило підготовки, дехто не витримав ритму, – пояснює Григол Ката­ мадзе. – До того ж, потрібно, щоб людина дорожила своєю роботою».

Патруль – це служба сервісу

«Якщо не враховувати кримінальну поліцію, всі інші служби – це сервіс, – зазначає пан Посол. – Патруль видає номерні знаки на автомобіль – це сервіс. Людині не треба принижуватися, щоб отримати ці номери… Крім того, у нас створені такі умови, що, від моменту, коли громадянин придбав машину, враховуючи процес розмитнення, він сів у неї й поїхав, минає 15 хвилин. І це не казки». У 2010 році організація «Transparency international» у своєму дослідженні «Барометр світової корупції» поставила Грузію на 5 місце за низьким рівнем корупції в поліції, після Фінляндії, Данії, Норвегії та Швейцарії.

У сфері охорони здоров’я Грузія впровадила систему приватного стра­ хування. Нині будуються та розвиваються приватні лікарні. Пан Посол зазначає, що на території Грузії буде побудовано більше сотні найсучас­ ніших лікарняних закладів. Малозабезпеченим верствам населення ви­ дають спеціальні ваучери на медичне обслуговування.

Краще один раз побачити, аніж сто разів почути

Можна скільки завгодно розповідати про успіх реформ у Грузії. Але це не буде настільки показовим та виразним. Треба на власні очі поба­ чити ті зміни, які відбулися. Григол Катамадзе усіх гостинно запросив у Грузію: «Грузія для того й створена Господом Богом, щоб сюди приїжджали, відпочивали, робили бізнес, закохувалися, одружувалися…»

Хай буде світло!

Іще один момент, який важко обійти увагою. Грузія стала енергоне­ залежною країною. Більше того, з країни-імпортера вона перетворилася в потужного експортера. Хоча донедавна світло у домівки грузинів пода­ валося на великі свята. А центрального опалення не було взагалі. Зміни вражаючі. Це зайвий раз підтверджує, наскільки колосальний стрибок зуміла зробити Грузія у своєму розвитку.

Реформаторський дух Грузії виявляється Реформи – це процес постійний Грузія й далі рухається шляхом реформ. «Наша мета розбудувати справ­ навіть у найменших деталях жню європейську демократичну державу», – зазначив Григол Катамадзе. Як каже Григол Катамадзе, у Грузії немає незначних справ. До прикладу, у відкритті майже кожного сучасного спортивного майданчика в різних А що Україна? населених пунктах країни (починаючи з 2004-го року, таких майданчиків було відкрито близько 5 тисяч (!)) брав участь особисто президент. Адже з кожного спортмайданчика починається здоров’я нації. Грузія сьогодні приділяє неабияку увагу реформам у сфері освіти. Це і комп’ютеризація, і розвиток вивчення англійської мови, оскільки в епо­ ху глобалізації це найуживаніша мова, якою має володіти кожна молода людина. «Першокласники, йдучи до школи, отримують ноутбуки. В кожній школі є Інтернет. Крім того, минулого року президент запросив з усього світу, особливо з англомовних країн, викладачів. І три тисячі вже працюють у Грузії, але ми хочемо, щоб було 10 тисяч, щоб у кожному класі був вчитель англійської», – наголошує Григол Катамадзе.

«З таким законослухняним, працелюбним народом, і не жити так, як живуть у старій Європі, просто неправильно», – дивується з україн­ ців Григол Катамадзе. – Не можу сказати, що я досконально вивчив ваш народ, але я багато речей відчуваю… Що я маю на увазі, коли говорю законослухняний? Ось приклад. У Києві та інших містах люди спокійно стоять у чергах і чекають, коли приїде черговий автобус чи тролейбус. А ви спробуйте примусити грузина стояти в черзі на автобусній зупинці! Нам довелося докладати багато зусиль, аби навести порядок в країні. А у вас цей порядок є. Тож вам треба зовсім небагато». Леся Кошель Фото В’ячеслава ВОДОРЄЗА

http://dponline.cn.ua


4

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер http://dponline.cn.ua

н а ч асі

Оранка «влетить» у копієчку

Люди, в яких є городи та присадибні ділянки потихеньку готуються до роботи, адже оранка у розпалі. Потрібно удобрити землю, підготувати посівний матеріал. На це все треба чимало грошей. Схоже, цього сезону оранка землеробам, як кажуть, «влетить у копієчку». Це підтвердила і моя розмова із трактористом Олександром Годуном із Киїнки Чернігівського району.

К

оли не зустрінеш Олександра, він завж­ди заклопотаний. Сіль­ ська людина – нічого дивного! Він не звик відпочивати. Як не на тракторі, то по господарству. Усе вміє і знає. Наша сім’я нещодавно оселилася в Киїнці і перший із ким ми познайоми­ лися був саме Олександр Годун. Із його дітьми ми – сусіди. Щодня невтомний Олександр усти­ гав попоратися вдома й допомагав бу­ дуватися доньці Наталії і зятю Юрію. – Якби не батько, то будинок так швидко не звели б, – хвалиться На­ талія. Він і свата Василя залучив до цієї роботи. Ще й на зятя поталани­ ло – має будівельну спеціальність, до того ж не одну. А разом – усе в руках спориться. Згодом і новосілля справили. Вияв­ ляється, він не лише середній донці до­ помагав зводити дім. Зі своєю сестрою Ніною будували великий будинок на дві родини. А як виросли обидві доньки та син і створили сім’ї, то спочатку допо­ магав старшій Лілії, потім Наталії, а нині, сину Тимо­фію будує. Батько задоволений, що всі його ді­ ти в рідному селі, недалеко від батьків­ ського дому. Всі вони щодня бувають у рідному домі. І хоча Лілія, Наталія та Тимофій мають своє господарство, батько з матір’ю ніколи не відпустять їх із хати з порожніми руками. Золота душа і золоті руки… Як­ би розповісти про все трудове життя Олександра, книги б не вистачило. Був він у колгоспі найкращим тракторис­ том і комбайнером. Кожній рослинці вклонявся, як із зорею виїжджав у поле. Якби літа повернути, він знову був би на гарячому жнивному полі, обгортав буряки, копав картоплю, сі­ яв озимину. Хоч і нема тепер у Киїнці колгоспу, Олександр Годун працює на тракторі. Він у нього власний. Нікому із одно­ сельців не відмовляє, коли треба, до­ поможе. За його словами, раніше такий трак­ тор утримувати було не так збитково, як нині. Причину він вбачає у стрімкому здорожчанні паливно-мастильних ма­ теріалів та запасних частин. – Минулого року, аби підготувати трактора до польових робіт, витратив

ВАТ ЕК «Чернігівобленерго» повідомляє: Тарифи на електроенергію на травень 2011 р.

Згідно з «Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електроенергії за регульованим тарифом», постановою КМУ від 15.08.2005 р. №745 «Про перехід до єдиних тарифів на електричну енер­ гію, що відпускається споживачам», Закону України від 29.06.04р. №1914 «Про міський електричний транспорт», Постановою КМУ від 26.06.2007 р. №881 «Про тарифи на електроенергію для міського транспорту», Постано­ вою НКРЕ від 22.04.2011 р. №694 на травень 2011 р. по ВАТ ЕК «Чернігіво­ бленерго» вводяться в дію такі роздрібні тарифи: коп./кВтг (без ПДВ) Групи споживачів 1. Промислові та прирівняні до них споживачі з приєднаною потужністю 750кВА і більше 2. Промислові та прирівняні до них споживачі з приєднаною потужністю до 750кВА 3. Електрифікований міський транспорт 4. Електрифікований залізничний транспорт 5. Непромислові споживачі 6. Сільськогосподарські споживачі-виробники

1 клас 35 кВ і вище

2 клас до 35 кВ

62,71

82,37

62,71

82,37

30,40 62,71 62,71 62,71

30,40 82,37 82,37 82,37

Відповідно до Постанови НКРЕ від 22.10.2004 р. №1030 «Про порядок диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка ви­ користовується для зовнішнього освітлення населенних пунктів» (зі змі­ нами, внесеними Постановою НКРЕ від 21.02.2008 року №199) розрахунки за електричну енергію, яка відпускається на потреби зовнішнього освіт­ лення, проводяться за єдиним роздрібним тарифом відповідного класу напруги із застосуванням коефіцієнта 0,25 у межах зон доби від 22:00 до 4:00 годин. В інші години доби застосовується єдиний роздрібний тариф відповідного класу напруги. Для визначення обсягів електричної енергії, спожитої на потреби зовнішнього освітлення населених пунктів, мають ви­ користовуватися окремі прилади диференційованого обліку електроенергії, внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущені до застосування в Україні. Вказані тарифи застосовуються при розрахунках за відпущену електроенергію між місцевими органами влади, установами, підприємствами, організаціями, які володіють та (або) експлуатують ме­ режі освітлення і споживають електричну енергію на потреби зовнішньо­ го освітлення та фінансуються на ці цілі за рахунок місцевого бюджету, і енергопостачальною Компанією. Відповідно до постанови НКРЕ від 04.11.2009 року №1262 «Про внесення змін до постанови НКРЕ від 20.12.2001 року» з 1 грудня 2009 року: 1. Споживачам, які мають зонні прилади обліку спожитої електроенергії для визначення рівня ставок тарифів, диференційованих за періодами часу, для кожного періоду (нічний, денний, напівпіковий, піковий) та всіх сезонів встановлюються такі тарифні коефіцієнти та тривалість періодів: Період часу понад дві тисячі гривень. Тепер у цю суму не вкладуся, – нарікає селянин. Цього року весняно-польові роботи для селянських господарств обійдуться набагато дорожче. Якщо минулої весни за зорану сотку в Чернігівському райо­ ні з людей брали від 10 до 12 гривень, то нині – 16 гривень. На Варвинщині і Срібнянщині – від 15 до 16, Корюків­ щині – 15–18, Прилуччині та НовгородСіверщині – 15–20 гривень. Загалом, для того щоб трактор оку­ пив себе, потрібно щонайменше п’ятьсім років безперервної тяжкої праці, але і такі прогнози, на думку Олексан­ дра Годуна, нині є надто оптимістични­ ми. Адже в селі чимало тракторів, які орють землю. І тому за такої конку­

ренції більшість трактористів працює собі на збиток. Якось напередодні виборів ми роз­ мовляли з Олександром чи збираєть­ ся він стати депутатом сільської ради вшосте. – Я б, наче і пішов би, але онуків жаль. Моя їм поміч треба. Всі на мене розраховують. Сину ще дім по­т­ рібно добудувати. А я не звик лише на словах бути депутатом. Працювати, так працювати! Передаю естафету молодим. У селі, слава Богу, трудящої молоді багато. Я можу з десяток порекомендувати, – оптимістично за­ явив Олександр. Лариса ГАЛЕТА Фото автора

Нічний

Денний Напівпіковий Піковий

Двозонні тарифи, диференційовані за періодами часу Тарифні коефіцієнти 0,4 1,5 – Тривалість періоду, год. 8 16 – Тризонні тарифи, диференційовані за періодами часу Тарифні коефіцієнти 0,35 – 1,02 Тривалість періоду, год. 7 – 11

– – 1,68 6

Ставка тарифу для кожного періоду часу визначається через множен­ ня встановленого роздрібного тарифу для споживачів відповідного класу на тарифний коефіцієнт. Довідково: Прогнозована середня закупівельна ціна на розрахунковий період (без ПДВ), грн/МВтг

631,29

реклама

Коефіцієнти нормативних технологічних витрат 1 клас 2 клас

5,84% 11,49%

Тарифи на передачу електроенергії, грн/МВтг 1 клас 2 клас

26,63 153,89

Тариф на постачання електроенергії (для всіх споживачів, крім населен­ ня), грн/МВт

9,45

Постанови НКРЕ №47 від 22.01.2001р., №645 від 15. 04. 2011 р., факсограма Мінпаливенерго України №32-01/6-800 від 18.04.2011 р. Постанова НКРЕ №329 від 10.03.2011 р.

Постанова НКРЕ №1675 від 09.12.2010 р.

Постанова НКРЕ №1675 від 09. 12. 2010 р. ВАТ ЕК «Чернігівобленерго»

http://dponline.cn.ua


тЕЛЕПРогРаМа

П о н Е Д і Л о к ,

т р а в н я

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

http://dponline.cn.ua 1-Й НАЦІОНАЛЬНИЙ

2

06.20 «Документальний детектив. Справа честi» 06.45 Т/с «Кулагiн та Партнери» 07.10 Т/с «Комiсар Рекс» 09.10 «Танцi з зiрками» 11.25 «Танцi з зiрками. Пiдсумки голосування» 12.05 Х/ф «Велика перерва» 18.00 «Неймовiрна правда про зiрок» 19.00 «Нацiональне талант-шоу «Танцюють всi!-3» 21.45 Х/ф «Ас» 23.50 Х/ф «Оксамитовi ручки» 01.45 Х/ф «Ласкаво просимо, або Cтороннiм вхiд заборонено!» 02.55 Нiчний ефiр

НОВИЙ КАНАЛ 05.35 Х/ф «Хлопчик у смугастiй пiжамi» 05.45 Справа про воз’єднання 06.10 Нiмфея кандiда 07.00 М/ф «Принцеса-лебiдь – 3» 08.25, 14.10, 18.50 Зроби менi смiшно 09.20, 15.05 Хто проти блондинок? 10.40, 16.40 Мрiї збуваються 11.35, 17.40 Iнтуїцiя 12.50 Спiвай, якщо можеш 22.40 Х/ф «День радiо» 00.50 Спортрепортер 00.55 Х/ф «Шановний присяжний» 02.30 Служба розшуку дiтей 02.35, 03.30 Зона ночi Культура 02.40 Сумний П’єро 03.05 Врятований коханням 03.15 Сонячна людина 03.35 Невгамовний Пантелеймон 04.05 POETA MAXIMUS 04.20 Кличу тебе 04.30, 05.20 Зона ночi 04.35 Українцi Вiра 05.25 Радiацiя. Лiнiя захисту

ТЕТ 06.30, 15.45 «Твою маму!» 07.00, 08.30 «Мультик з Лунтiком» 07.35 «Байдикiвка» 08.05 «Телепузики» 09.10, 18.05 Т/с «Хто у домi господар». 10.05 «Єралаш» 10.15 Т/с «Моя прекрасна няня» 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 56 с. 14.50 «Теорiя зради» 16.15, 23.00 «Дом-2» 17.10 Т/с «Унiвер» 19.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 13-14 с. 20.00 Т/с «Унiвер». 21.00, 00.00 Т/с «Реальнi пацани». 22.00 Т/с «Школа» 6-7 с. 00.55 «На добранiч, мужики!» 01.45 «Дом-2». Спецвипуск. 02.10, 06.00 Телемагазин 02.40 Музична програма «До свiтанку»

НТН 05.10 «Легенди бандитської Одеси» 06.40 Х/ф «Гладiатор за наймом» 08.20 «Правда життя». Фанати. Зворотний бiк футболу 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детективи» 12.40, 19.20 Т/с «Ланцюг» 13.30 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 15.20 Х/ф «Вихiд» 17.00 Х/ф «Потрiйний стрибок «Пантери» 18.30, 03.50 «Агенти впливу» 19.00, 21.30, 00.30, 02.30 Т/с «Свiдок» 01.00 Х/ф «Убити президента» 02.50 «Правда життя» 04.50 «Свiдок»

ICTV 13.50, 03.00 Х/ф «Зустрiч перед 05.45 Погода 05.35 Х/ф «Чекай мене» 05.50 Х/ф «Остiн Паверз. розлукою» 07.05 Х/ф «Люди добрi» Шпигун, котрий мене 15.10 Т/с «Чотири танкiсти i 08.40 Х/ф «ДОТ» спокусив» собака» 07.30 Факти тижня 10.30 Т/с «17 миттєвостей 08.15 Х/ф «Загубленi у космосi» 16.15 Х/ф «Дума про Ковпака» весни» 11.00 Х/ф «Кенгуру Джек» ф. 1, 2 13.25 Т/с «Небо у вогнi» 12.55 Х/ф «Зорянi вiйни-3: 19.25 В гостях у Д. Гордона Помста ситхiв» 16.20 «Жди меня» 15.55 Х/ф «Зорянi вiйни-5: 20.25 Сiльрада 17.55 Х/ф «Снайпер. Зброя Iмперiя наносить удар у 20.40 На добранiч, дiти розплати» вiдповiдь» 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 20.00, 01.30 «Подробицi» 18.45 Факти. Вечiр 19.10 Спорт 21.25 Л. Гурченко. «Пiснi вiйни» 20.30 Т/с «1942» 19.15, 00.00 Надзвичайнi 22.05 Наша пiсня 23.20 Концерт М.Басков «Корановини 22.50 Трiйка, Кено бель долi» 20.10 Х/ф «Slove. Просто у серце» 00.15 Бенефiс композитора 02.00 Х/ф «Смертельний Нiколо контакт: Пташиний грип в 22.05 Х/ф «Тиха застава» 01.05 Х/ф «Зорянi вiйни-6: По04.25 Х/ф «Хлопець iз нашого Америцi» вернення джедая» мiста» 03.25 Д/ф «Ударна хвиля 2» 03.25 Х/ф «Мюнхен».

ТОНІС 05.40, 10.10, 02.30 Твiй хiт 05.45, 23.45 Сильнi свiту сього 06.00 Журфiкс 06.30 Переможний голос вiруючого 06.55 Створи себе 07.00 Увага – їжа! 07.25, 20.10 Третя планета 08.00 УПА. Третя сила 09.00, 20.45 Хiт-парад дикої природи 11.10 Жителi Гiмалаїв 12.15 Погляд у майбутнє 16.10 Х/ф «Надати звання Героя» 18.00 Чому ми воюємо 19.00 На перехрестях планети Земля 21.50 Генеза здоров’я 22.45 Бойовий план 00.00 Таємницi долi 03.00 Красень Київ 03.15, 05.20 Диваки 03.45 Провiсники незалежностi 04.30 Трипiльцi

ТРК «УКРАЇНА» 06.00, 04.50 Срiбний апельсин 06.45 Подiї тижня 07.15 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни» 08.50 Т/с «Глухар» 09.50 Т/с «Вiддiлок. Страшнi лейтенанти» 11.45 Т/с «Вiддiлок. По праву» 13.45 Т/с «Вiддiлок. П’ятницький» 16.00, 03.00, 03.50 Х/ф «Антиснайпер – 3: Новий рiвень» 18.00 Т/с «Єфросинiя. Продовження» 19.00, 03.30 Подiї 19.20 Т/с «Маруся. Повернення» 20.15 Т/с «Глухар. Продовження» 22.15 Х/ф «РЕД» 00.50 Х/ф «Нас прийняли!» 02.25 Щиросерде зiзнання

K1 06.45 «Спецiя» 07.10 «Ранок на К1» 08.00 «КВН» 09.00 «Iлюзiї сучасностi» 09.20 «Бiйцiвський клуб» 10.30, 22.50 «Солдати й офiцери» 11.30, 18.30 Т/с «Солдати» 14.00, 21.50 Т/с «Зоряна брама» 16.00, 01.00 Т/с «Ксена – принцеса-воїн» 17.45 «Галiлео» 18.10 «Кохання у великому домi» 20.30 «Дурнi. Дороги. Грошi» 20.55 Т/с «Два з половиною чоловiки» 23.45 «15 хвилин до завтра» 00.10 «Прихована реальнiсть» 02.30 Т/с «Полтергейст» 03.50 «Нiчне життя»

10.30, 11.30, 12.30 «Прес-

03.40 «Велика полiтика»

03.50 Вiд мелодiї до мелодiї

1-Й КАНАЛ. УКРАЇНА

ТВІ

РТВ-МІЖНАРОДНЕ 06.00 «Нiмеччина за тиждень» 07.00 «Мультфiльми» 08.00 «Цiна перемоги» 09.00 Т/с «Громадянин начальник-2». 12с. (закл.) 10.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11. Комета Крiптона» 11.00 «Гранi тижня» 12.00 «Обережно, iсторiя!» 13.00 Х/ф «Пробудження», мультфiльми 15.00, 02.00 Т/с «Громадянин начальник-3» 16.00, 18.00, 01.00 «Особлива думка» 17.00, 05.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-7. Випадкове знайомство» 19.00, 04.00 «Обкладинка» 20.00 «Сканер» 21.00, 03.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11. Повернення до блудного тата» 22.00 «Наразi у свiтi» 23.00 Х/ф «Сильнiше за всi iншi велiння»

РТР-ПЛАНЕТА (СНД)

06.00, 05.30 Повне Мамаду

TVCI 06.00 Х/ф «Лiза i Елiза» 07.10 «За Вiру i Батькiвщину!» Д/ф 07.50 «Панянка i кулiнар» 08.20 «Постскриптум» 09.20, 16.45, 23.15 Т/с «Чорна богиня» 10.05 «Фактор життя» 10.35 «Смiх з доставкою додому» 11.15 «Ласкаво просимо». М/ф 11.30, 14.30, 21.05, 00.00 Подiї 11.50, 17.50, 00.30 Т/с «Вогонь кохання» 12.35, 01.15 «На шляху до Великої Перемоги». Д/ц 13.10, 21.30 «Велике мiсто на Амурi». Д/ф 13.45 «1001 розповiдь про кiно». Д/ц 14.00, 22.05 «Собаки вiд А до Я». Д/с 14.45 «Хронiки московського побуту. Поганi будинки, поганi квартири» 15.35, 01.40 «Клуб гумору» 18.35, 02.40 «Невiдома вiйна». Д/с 19.25, 04.55 Т/с «Серцю не накажеш» 20.10 «Народ хоче знати». Ток-шоу 22.30 «Зупинiть Андрейченко!» Д/ф 03.30 Т/с «Мiсце злочину – Кельн»

РЕН ТВ

06.00, 10.00, 12.00 Новини 06.10 «Контекст, або Мистецтво бути щасливим» 07.05 Х/ф «Тридцять три» 08.25 «Служу Вiтчизнi!» 09.10 «Здоров’я» 10.10 «Непутнi нотатки» 10.30 «Доки всi вдома» 11.25 «Фазенда» 12.15 Х/ф «Одиночне плавання» 13.55 Х/ф «Щирi друзi» 15.50 Церемонiя вручення народної премiї «Золотий грамофон» 18.55 Х/ф «Водiй для Вiри» 21.00 «Час» 21.15 Х/ф «Сестричка» 23.05 Х/ф «Приватний детектив, або Операцiя «Кооперацiя» 00.45 Х/ф «Бiля цих вiкон...» 02.15 Х/ф «Шаленi грошi» 03.40 Х/ф «Червоне, синє, зелене»

04.00 «Невiдома планета»: «Стрiла» 04.45 Х/ф «Тайський вояж Степанича» 06.45 Х/ф «Iспанський вояж Степанича» 08.20 Х/ф «Особливостi нацiональної полiтики» 10.00 «В годину пiк» Подробицi 10.30 Х/ф «Особливостi нацiонального полювання» 12.30 Х/ф «Особливостi нацiональної риболовлi» 14.20 Х/ф «Ми з майбутнього» 18.00 «Нас не оцифрувати!» Концерт М.Задорнова 19.50 Х/ф «Полювання на пiранью» 22.15 Х/ф «Механiчна сюїта» 00.15 Х/ф «Темнi фантазiї» 02.00 «Покер пiсля пiвночi» 03.00 Т/с «Студенти»

05.25 Х/ф «Вийти замiж за капiтана» 07.00 Х/ф «Сьогоднi – новий атракцiон» 08.35 Х/ф «Живе такий хлопець» 10.25 Х/ф «Коли цвiте бузок» 12.05, 13.20 Весняний концерт «Диско Дача» 13.00, 19.00 Вiстi 14.10, 00.40 Х/ф «Крапля свiтла» 17.15, 03.25 «Без жартiв». Концерт Є.Петросяна i О.Степаненко 19.20 Т/с «Заєць, смажений по-берлiнськи» 21.05 Т/с «Опера. Хронiки вiддiлу вбивств. Нова версiя. Падiння в пекло» 22.00 Х/ф «Батьки i дiди» 23.30 «Москва. Напередоднi весни...». Концерт авторської пiснi в Кремлi

НАШЕ КІНО 05.00 «Недiльний тато» 06.30 «Контрабандист» 08.05 «Менi двадцять рокiв» («Застава Iллiча») 11.00 М/ф «Не в капелюсi щастя» 11.15 «Карпатське золото» 13.00, 21.00 «Можна, я буду звати тебе мамою?» 14.40, 22.40 «Мiдний янгол» 16.15, 00.15 «Балтiйське небо» 17.50, 01.50 «Полковник у вiдставцi» 19.30, 03.30 «Пiстолет з глушником»

TВ 1000 РОС. КІНО 06.00 «Грiх» драма 08.00 «Дочка» мелодрама 10.00 «Поводир» драма 12.00 «Мегаполiс» мелодрама 14.00 «Брейк-поинт» мелодрама 16.00 «Кримiнальний квартет» бойовик 18.00 «Танцюють всi!» драма 20.00 «О, щасливчик!» комедiя 22.00 «Цiкавi чоловiки» муз. драма 00.00 «Тато напрокат» комедiя 02.00 «Брюнетка за тридцять копiйок» комедiя 04.00 «Плюс один» комедiя

TV 1000 03.00, 21.00 «Дiггери» драма 05.00 «Викуп» трилер 07.10 «Не пий воду» комедiя 09.00 «Звiльняючи мiсце» комедiя 11.00 «Злодюжки» пригоди 13.00 «Елементи» драма 15.00 «Витiвки в коледжi» комедiя 17.00 «Американський злочин» трилер 19.00 «Заповiдi» комедiя 23.00 «Любов – це диявол» бiографiчний 01.00 «Iспанський в’язень» трилер

09.00, 17.00, 01.00 «Спецiальний пiдроздiл» (1 с.) Драма 09.55, 17.55, 01.55 «Заєць над безоднею» Комедiя 11.35, 19.35, 03.35 «Докази смертi» Бойовик 13.35, 21.35, 05.35 «Повiстi Франсуази Саган: Удар долi» Драма 15.10, 23.10, 07.10 «Листи вбивцi» Драма

РЕТРО

БІЛОРУСЬ ТБ 05.45 «Усе про безпеку» 06.10 «У центрi уваги» 07.10 «Новини погоди» 07.35 «Оленчине Курча». Мультфiльм 08.00, 19.15 «Любов як любов». Сiмейна мелодрама 09.00, 12.00, 15.00 «Новини» 09.10 «Клуб редакторiв» 09.50 «Тисячорiччя» 09.55 «Репортер «Бiлоруської годинки» 10.35 «Шеф-кухар» 11.30 «Камертон» 12.10, 23.20 Т/с «Час вибрав нас» 13.20 «Школа доктора Комаровського» 13.45 «Новини Союзної держави» 14.15 «Кiнопроби» 14.30 «Nota bene» 15.15 «Трансляцiя беатифiкацiї Папи Римського Iоанна Павла II» 16.45 «Вiйськова розвiдка. Захiдний фронт». Вiйськово-пригодницький детектив 17.40 «Зроблено!» 18.05 «Реальний свiт» 18.35 «Культпросвєт» 19.00 «Халi-галi». Скетч-шоу 20.05 «Арена» 20.30 «Панорама» 21.10 Т/с «Секретний фарватер» 22.15 «Час футболу»

DISCOVERY CHANNEL (УКР.)

СІТІ

ENTER-ФІЛЬМ

ТЕЛЕКЛУБ

06.00 Величезнi машини

06.00, 22.00 Легенди СIТI 06.30 Сiм днiв СIТI

06.00, 04.25 Саундтреки

19.00 Т/с «Аеропорт-2». 27 с.

06.25, 14.10 П’ята передача 06.50, 17.20 Люди в касках

07.00 Або я, або собака

06.10 Мультфiльм СРСР

07.45, 18.15, 04.05 Потрiбна

09.00, 21.00 Т/с «Пуаро Агати

11.15 Х/ф «Народжена

06.00 Ранкова молитва 06.05, 07.30, 08.35, 09.50, 10.40, 11.35, 12.10, 20.20, 22.40, 22.55, 00.10 Погода 06.10 Дитячий фiльм «Попелюшка» 07.35, 23.05 Я, українець 08.40, 23.00 Ера пам’ятi 08.45, 01.00 Кориснi поради 09.00 Пiдсумки тижня 09.45, 16.05 Друга смуга 10.00 Легко бути жiнкою 10.45 Шеф-кухар країни 11.40 Право на захист 12.00 Армiя 12.15 Вiкно в Америку 12.35, 01.45 Х/ф «Мерседес тiкає вiд погонi»

НТВ-МИР

КАНАЛ 1+1 06.15 М/ф «Лiсовi мандрiвники», «Незнайко навчається», «Летючий корабель» 07.30 М/ф «Кришталик i пiнгвiн» 08.40 М/ф «Правдива iсторiя Кота у чоботях» 10.10 Х/ф «Спортлото 82» 11.50 Т/с «Остання зустрiч» 17.35 Концерт С.Михайлова у Кремлi. «Мiж небом i землею» 19.30, 05.55 ТСН: «Телевiзiйна служба новин» 20.00 «Зiрка+Зiрка-2» 22.20 «Велика рiзниця» 23.20 Х/ф «Бар «Бридкий койот» 01.05 Т/с «Одруженi. З дiтьми» 02.15 Т/с «Принцеса цирку» 04.30 Х/ф «Я, божевiльний»

СТБ

ІНТЕР

07.00 Сьогоднi. Пiдсумки 08.00 Альбертейнштейн 08.30 Професiйнi iгри 09.45 Ретроманiя 12.00 Я цього не знав 14.00 Життя 15.00 Кращi машини Британiї 17.00 Знак оклику! 18.00, 20.30, 05.00 Сьогоднi 18.30 Д/ф «Випереджаючи пострiл» 19.00 Д/ф «Захват на Петрiвцi» 19.30 Правда Вiталiя Портнiкова 21.00 Кримiнальна Росiя 22.00 Генерал Паттон 23.00 Авiакатастрофи 00.00 Х/ф «Суд з питань сексу» 01.30 КлубНiчки 03.30 Х/ф «Пробудження Габрiели»

2+2 (КІНО) 06.00 Мультфiльми 07.00 М/ф «Iсторiя кохання 06.20 М/с «Ура, мультики!-2» однiєї жаби» 06.45 М/с «Життя робота07.20 Х/ф «Поїзд iде на схiд» пiдлiтка» 07.10 М/с «Гей, Арнольдe!-4» 09.00, 18.00 Сьогоднi 07.40 М/с «Каппа Майкi» 09.25 Т/с «Повороти долi» 08.00, 12.15 Т/с «Мисливцi за 16.25 «Бiдненько, але чистеньстаровиною» ко». Спецвипуск програми 09.00 Телемагазин 11.00, 02.55 «Руйнiвники «Ти не повiриш!» стереотипiв» 17.00 Т/с «Повернення 11.20 Т/с «Горець» Мухтара-2». «Спадкоємцi 13.10 Х/ф «Уїкенд у Бернi» 15.00 Х/ф «Уїкенд у Бернi-2» Медузи» 16.40, 21.30 «Comedy club» 18.30 Година суду 18.00, 21.00 «Real comedy» 19.15 Т/с «Мент у законi-4». 18.30 «Прожекторперiсхiлтон» «Iгри на вибування» 19.00 Х/ф «100 млн. рокiв до нашої ери» 22.55 Т/с «Подружжя». «За20.40 М/с «Сiмпсони» хистити невинного» 22.35 «Володар темряви» 23.50 «Синi мої квiти». 23.30 Х/ф «Полтергейст-3» Ювiлейний концерт Вiкi 01.15 Х/ф «Розваги у Вегасi» 02.45 «Поп корн ТБ. Кумедне Циганової домашнє вiдео» 00.55 «Вiвтар Перемоги». Д/ц. 03.20 Кiнорiк «У бiй iдуть однi аси»; «Га- 03.25 Х/ф «Євреї, будьмо!» 04.55 Х/ф «Дияволиця» рячий снiг Сталiнграда»

05.10, 06.55, 09.50, 17.10, 23.10, 03.50 Портрети в часi 05.15 Х/ф «Хронiка однiєї любовi» 07.10, 09.00, 03.01 Ретроспектива 08.30 Блакитний вогник 09.10, 03.10 Повторний сеанс 09.55, 16.00, 03.55 Краще з програм Бiтклуб i Мюзикладен 11.10, 12.55, 14.45 Новорiчний «Голубой вогник» 1989 17.15 Х/ф «Закоханi» 18.45 Х/ф «Корабель-примара» 20.00 Кабачок 13 стiльцiв (1968 р.) 21.20 Х/ф «Жандарм з СенТропе» 23.15 Х/ф «Мiмi-металiст, уражений у своїй честi» 01.15 По сторiнках «Навколо смiху» 02.30 Ранкова пошта

зборка 08.10, 18.45, 04.35 Як це працює 08.40, 14.35, 02.40 Руйнiвники легенд 09.35, 01.40, 05.00 Лабораторiя вибухових iдей 10.30 Вижити за всяку цiну 11.25, 19.10 В пошуках газу 12.20, 23.45 Top Gear 13.15 Грiм серед ясного неба

Крiстi» 10.00, 14.40, 20.30, 22.30 Прихована камера 10.25 Оголена краса 11.20 СIТI-терапiя 11.45, 23.35 Ресторанний гiд 12.00 Х/ф «Прокляття золотої квiтки» 14.00 Няня 911 15.05 Школа ремонта 16.00, 23.00 PRO Дизайн 16.40 Школа кулiнарiї

15.30, 22.50 Брудна справа

17.30 Пекельна кухня

16.25 Смертельний улов

18.40 Шоппiнг

20.05, 00.40 Золота лихоманка

19.00 Блондинки проти бруду

21.00 Риба-меч

19.30 Бос пiд прикриттям

21.55 Броварники

23.55 Неформат СIТI

03.40 Блискавичнi катастрофи

00.30 Нiч СIТI

5 КАНАЛ 06.00 Програма передач 06.01, 23.00 «Час-Тайм» 06.15, 10.15, 13.10, 17.15, 18.55, 23.50 «Погода на курортах» 06.20, 18.45, 23.15, 00.20, 04.20 «Час спорту» 06.30 «Ранок на 5-му» 09.10, 23.30, 03.24, 04.15 «Бiзнес-час» 09.20, 11.20, 12.20, 14.10, 16.10, 17.50 «Погода в Українi» 09.25, 00.30, 03.30 «Автопiлотновини» 09.35, 13.20, 14.20 «5 елемент» 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.30 «Час новин» конференцiї у прямому ефiрi» 10.55, 18.20, 00.25 «Погода у свiтi» 15.20, 16.20 «Час iнтерв’ю» 17.25, 04.40 «Територiя закону» 18.30, 23.40, 04.30 «Київський час» 19.00, 00.00, 04.00, 05.00 «Час новин» (рос.) 19.25, 02.15, 05.15 «Час: важливо» 21.00, 03.00 «Час» 21.30, 01.00 Ток-шоу «Українськi пристрастi» 23.55, 04.25 «Огляд преси»

революцiєю» 02.20 Х/ф «Навала» 03.55 Кiноляпи 05.00 Кiнотрейлери

ОБЛАСНЕ ТБ 08.00 «Тиждень» 08.40 Чернiгiвщина в життi славетних 09.00, 23.00 Україна: час мiсцевий. Мовлення територiальних громад 11.00 Євро-2012 11.30 Мультфiльм 11.45 Iсторiя одного експоната 12.00 «Телевiзор» 13.00, 00.15 Х/ф «Доля людини» 14.35, 17.45 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв» 16.00 Вiд щирого серця 20.00 Д/ф «А.Ахматова» 20.30 Новини «Пульс» 21.00 Студiя «Дiалог» 21.30, 02.05 Х/ф «Батальйони просять вогню» 22.35 Успiшнi люди 23.45 Час країни

TV XXI FILM

«Пропав собака» 20.00, 02.00 Т/с «Державний захист». ф.2. «Мотрiйка» 21.00, 03.00 Т/с «МУР є МУР!» 22.00, 23.30 Х/ф «Кончина» 01.00 Т/с «Аеропорт-2». 28 с. «Портретна подiбнiсть»

ПРЕМ’ЄРА

ГУМОР ТБ

05.00 «Мiстечко Семетри» 07.00, 17.00 «Бридкий я» 09.00, 19.00 «Залiзних чоловiк 2» 11.10 «Дiтки в порядку» 13.00, 23.35 «Вибач, я хочу з тобою одружитися» 15.00, 01.30 «Коло вiсьмох» 21.15 «Уолл-стрiт. Грошi не сплять» 03.00 «Жук»

05.00, 07.30, 11.20 Фабрика анекдотiв 05.30, 08.05 Джентльмен-шоу 06.00, 17.00 Камера смiху 06.30, 11.40, 20.00 Ржаники 08.45 Х/ф «Весiлля» 12.30 Торба смiху 15.10 Х/ф «Чуже весiлля» 17.40 Х/ф «Мене звуть «Нiхто» 20.40 Х/ф «Фонтан»


В і В т о р о к ,

3

т р а в н я

тЕЛЕПРогРаМа

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер 1-Й НАЦІОНАЛЬНИЙ 06.00 Ранкова молитва 06.05, 07.30, 08.15, 09.55, 10.40, 11.55, 12.20, 17.55, 00.10 Погода 06.10 Дитячий фiльм «Золотий ключик» 07.35, 23.05 Я, українець 08.35, 23.00 Ера пам’ятi 08.40, 01.00 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 09.25 Свiтло 09.50, 18.00 Друга смуга 10.00 Легко бути жiнкою 10.45 Х/ф «Невiдомий солдат» 12.00 Хай щастить 12.25 Темний силует 12.45 Х/ф «Дума про Ковпака» ф. 1, 2 16.00 Т/с «Чотири танкiсти i собака» 15, 16 серiї 18.05 Х/ф «Дума про Ковпака» ф. 3 (ч.1,2) 20.40 На добранiч, дiти 21.30 Концертна програма «Я – українець» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 00.15 Бенефiс композитора Нiколо 01.40 Т/с «Атлантида» 37 серiя (iз субтитрами) 02.30 Х/ф «Винищувачi» 04.10 Х/ф «Волга-Волга»

1+1

НОВИЙ КАНАЛ 06.20 Х/ф «Шановний присяжний» 06.40 М/ф «Правдива iсторiя 07.45 Х/ф «День радiо» тив. Передчуття смертi» 09.50 Х/ф «Поїздка до АмеКота у чоботях» рики» 06.30 Т/с «Кулагiн та Парт12.10 Х/ф «Знайомство з батьками» 08.10 Х/ф «Спортлото 82» нери» 14.20 Х/ф «Знайомство з 06.55 Т/с «Комiсар Рекс» Факерами» 09.50 Т/с «Остання зустрiч» 16.55 М/ф «Три богатирi i 07.55 Х/ф «Два капiтани» Шамаханська цариця» 19.30 ТСН: «Телевiзiйна служба 18.00 «Неймовiрна правда про 18.20 Х/ф «Хто я? 21.05 Х/ф «Чого хочуть жiнки?» новин» зiрок» 23.50 Спортрепортер 19.00 «Ванга повертається! 23.55 Х/ф «Будь крутiше» 20.00 «Мiняю жiнку – 3» Зона ночi Культура Секретний архiв вiщунки» 02.10 02.15 Костянтин Степанков. 21.20 Х/ф «Iронiя кохання» Спомин пiсля життя 20.10 «Правила життя. Битва 03.05, 04.05, 04.45 Зона ночi 03.10 Моя адреса – Соловки. 23.00 Х/ф «Я люблю дiєт» Навiщо перекладати 22.20 Х/ф «Старi шкапи» Вергiлiя неприємностi» 03.30 Моя адреса – Соловки. 01.15 Х/ф «Вони билися за Западня 01.15 Т/с «Одруженi. З дiтьми» 03.50 Кохання всього життя Батькiвщину» 04.10 Скiфи (свiдчення i версiї) 04.30 Упертий українець 02.25 Т/с «Принцеса цирку» 02.40 Нiчний ефiр

ТЕТ 06.30, 15.45 «Твою маму!» 07.00, 08.30 «Мультик з Лунтiком» 07.35 «Байдикiвка» 08.05 «Телепузики» 09.10, 18.05 Т/с «Хто у домi господар». 10.05 «Єралаш» 10.15 Т/с «Моя прекрасна няня» 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 57 с. 14.50 «Теорiя зради» 16.15, 23.00 «Дом-2» 17.10 Т/с «Унiвер» 19.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 15-16 с. 20.00 Т/с «Унiвер». 21.00, 00.00 Т/с «Реальнi пацани». 22.00 Т/с «Школа» 8-9 с. 00.55 «На добранiч, мужики!» 01.45 «Дом-2». Спецвипуск. 02.10, 06.00 Телемагазин 02.40 Музична програма «До свiтанку»

НТН 05.35 Х/ф «Переступити межу» 2 с. 07.05 Х/ф «Потрiйний стрибок «Пантери» 08.40, 19.00, 00.30, 05.00 «Свiдок» 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детективи» 12.40 Т/с «Ланцюг» 13.30 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 15.20 Х/ф «Привал мандрiвникiв» 1 с. 16.40 Х/ф «Потерпiлi претензiй не мають» 18.30 «Речовий доказ». Невиконане замовлення 19.20 Т/с «Крiт» 21.30, 02.30 Т/с «Свiдок» 01.00 Х/ф «Полювання на динозавра» 02.55 «Правда життя» 04.00 «Агенти впливу» 05.20 «Легенди бандитської Одеси»

ІНТЕР 05.10, 15.20 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 6» 06.45 Х/ф «Карасi» 08.40 Т/с «Повернення Мухтара-2» 09.40 Т/с «17 миттєвостей весни» 12.25 Т/с «Небо у вогнi» 17.15 Т/с «Штрафбат» 18.10 Ток-шоу Дмитра Нагiєва «Всi свої» 19.05 Т/с «Обручка» 20.00, 00.15 «Подробицi» 20.30 Т/с «1942» 23.20 Д/ф «Третiй Рейх. Операцiя НЛО» 00.55 Х/ф «Напад шаблезубих» 02.30 Телевiзiйна служба розшуку дiтей 02.35 Д/с «Ударна хвиля 2» 03.20 Д/с «Походи в дикий свiт 4» 03.45 Д/с «Повiтрянi бої 2»

07.15 Погода 07.20, 02.50 Х/ф «Якби краса вбивала» 09.10 Х/ф «Тиха застава» 11.05 Х/ф «Зорянi вiйни-5: Iмперiя наносить удар у вiдповiдь» 13.55 Х/ф «Зорянi вiйни-6: Повернення джедая» 16.50 Х/ф «Slove. Просто у серце» 18.45 Факти. Вечiр 19.10 Спорт 19.15, 00.40 Надзвичайнi новини 20.10 Т/с «Десантура» 22.40 Х/ф «У смертельнiй небезпецi». 01.35 Х/ф «Розбiрки у маленькому Токiо»

ТОНІС 06.00 Обличчя купюр 06.30 Переможний голос вiруючого 07.00 Створи себе 07.05, 21.45 Генеза здоров’я 08.00, 18.05 Чому ми воюємо 09.00, 20.45 Хiт-парад дикої природи 10.15, 16.00, 02.30 Твiй хiт 11.10, 22.40 Бойовий план 12.15 Погляд у майбутнє 15.00, 03.00, 05.45 Сильнi свiту сього 16.45 Х/ф «Варiант «Омега» 19.00 На перехрестях планети Земля 20.05 Третя планета 23.40 Свiтськi хронiки 00.05 Таємницi долi 03.15, 05.20 Диваки 03.40 Трипiльцi

ТРК «УКРАЇНА» 06.00, 05.00 Срiбний апельсин 06.30, 19.00, 03.30 Подiї 06.55, 03.50 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни» 08.40, 00.50 Х/ф «Лiсовик» 11.00 Х/ф «Лiсовик – 2» 13.35 Х/ф «Лiсовик – 3. Продовження iсторiї» 15.50 Х/ф «Лiсовик – 4. Продовження iсторiї» 18.00 Т/с «Єфросинiя. Продовження» 19.20 Т/с «Маруся. Повернення» 20.15 Т/с «Глухар. Продовження» 21.30 Футбол. Лiга Чемпiонiв. 1/2 фiналу. «Барселона» (Iспанiя) – «Реал» (Iспанiя) 23.50 Ток-шоу «Нiч Лiги Чемпiонiв» 03.00 Щиросерде зiзнання

K1 06.45 «Iлюзiї сучасностi» 07.10 «Ранок на К1» 08.00 «Далекi родичi» 08.40, 20.30 «Дурнi. Дороги. Грошi» 09.00, 17.45 «Галiлео» 09.45, 20.55 Т/с «Два з половиною чоловiки» 10.30, 22.50 «Солдати й офiцери» 11.30, 18.30 Т/с «Солдати» 14.00, 21.50, 01.00 Т/с «Зоряна брама» 16.00, 01.40 Т/с «Ксена – принцеса-воїн» 18.10 «Кохання у великому домi» 23.45 «15 хвилин до завтра» 00.10 «Прихована реальнiсть» 03.00 Т/с «Полтергейст» 03.50 «Нiчне життя»

05.30 Комедiйний квартет

TVCI 06.00 «Настрiй» 08.10, 13.45 «1001 розповiдь про кiно». Д/ц 08.25 «Народ хоче знати». Ток-шоу 09.20, 16.45, 23.00 Т/с «Чорна богиня» 10.05 «Православна енциклопедiя» 10.30, 01.55 «Лiкарi». Ток-шоу 11.15 «Пiнгвiненя». М/ф 11.30, 14.30, 17.30, 20.30 Подiї 11.50, 17.50, 00.30 Т/с «Вогонь кохання» 12.35, 01.15 «На шляху до Великої Перемоги». Д/ц 13.10 «Зупинiть Андрейченко!» Д/ф 14.00, 21.50 «Собаки вiд А до Я». Д/с 14.45 «Мисливцi за нацистами». Д/ф 15.25 «Енциклопедiя». Гомер 15.35 Порядок дiй. «Який хлiб ми їмо» 16.00 «Дiлова Москва» 16.25, 23.40, 01.40 «Петрiвка, 38» 18.35, 02.40 «Невiдома вiйна». Д/с 19.25, 04.55 Т/с «Серцю не накажеш» 20.10 «Золоте волосся». М/ф 21.00 «Синдром Попелюшки». Д/ф 22.20 «Тварини спецiального призначення». Д/ф 00.00 Подiї. 25-а година

РТВ-МІЖНАРОДНЕ 06.00, 18.00 «Особлива думка», «Економiчнi новини» 07.00 «Мультфiльми» 08.00 «Вечiрнi новини з Америки» 09.00, 15.00, 02.00 Т/с «Громадянин начальник-3» 10.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11. Повернення до блудного тата» 11.00 «Арт-навiгатор» 11.30 «Американський лiкнеп. Полiтика. Союз вiльних» 12.00 «Сканер» 13.00 Х/ф «Сильнiше за всi iншi велiння», мультфiльми 16.00, 01.00 «Особлива думка» 17.00, 05.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-7. Метод Фрейда» 19.00, 04.00 «Клiнч» 20.00 «Велика варта» 21.00, 03.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11. Дорожня подiя» 22.00 «Наразi у свiтi» 23.00 Х/ф «Шурочка», х/ф «Наш тато – майонез»

РЕН ТВ 04.00 «Невiдома планета»: «Мальта. Лицарi та iмператори», ч 04.30 «Гучна справа»: «Талiби. Великий пiвнiчний наркошлях» 05.00 «Невiдома планета»: «Бесiди про таємнi спiлки», ч 05.30, 12.00 «Звана вечеря» 06.30 Х/ф «Супертеща для невдахи» 08.30, 11.30, 15.30, 18.30, 22.00 «Новини 24» 09.00 «Не бреши менi!» 10.00 «Година суду» 11.00, 18.00 «Екстрений виклик» 13.00 Х/ф «Полювання на пiранью» 16.00 «Справа особливої важливостi»: «Шлюбнi афери» 17.00 «В годину пiк» 19.00 Т/с «Опери. Хронiки вiддiлу вбивств» 20.00 Т/с «Меч» 21.00 «Реальнiсть»: «Жадiбнiсть»: «Отрута до святкового столу» 22.30 Х/ф «К-19» 01.00 «В годину пiк» Подробицi 02.00 «Покер пiсля пiвночi» 03.00 Т/с «Студенти»

2+2 (КІНО) 06.00 Мультфiльми 06.20 М/с «Ура, мультики!-2» 06.45 М/с «Життя роботапiдлiтка» 07.10 М/с «Гей, Арнольдe!-4» 07.40 М/с «Каппа Майкi» 08.00, 12.20 Т/с «Мисливцi за старовиною» 09.00 Телемагазин 11.00 «Руйнiвники стереотипiв» 11.20 Т/с «Горець» 13.20, 19.00 Т/с «Маршрут» 14.20, 19.50 Т/с «Москва. Три вокзали» 15.15 Т/с «Гра без правил» 16.15 Х/ф «100 млн. рокiв до нашої ери» 18.00 «Comedy club» 20.50, 21.10 М/с «Сiмпсони» 21.30 Х/ф «Каратель» 23.30 Баскетбол. Суперлiга. Плей-офф 1/4 01.05 Х/ф «Дiвчина за викликом» 02.35 Т/с «Полiцейськi вертольотчики-3» 03.20 Кiнорiк 03.25 Х/ф «Дияволиця» 04.30 Х/ф «Випробувачi»

РЕТРО 05.10, 06.55, 08.45 Новорiчний «Голубой вогник» 1989 10.00, 19.20, 03.55 Краще з програм Бiтклуб i Мюзикладен 11.10, 23.10, 00.55, 03.50 Портрети в часi 11.15 Х/ф «Закоханi» 12.45 Х/ф «Корабель-примара» 14.00 Кабачок 13 стiльцiв (1968 р.) 15.20 Х/ф «Жандарм з СенТропе» 17.10 Х/ф «Хто ввiйде в останнiй вагон» 18.50 Цей тиждень в iсторiї 20.15 Кабачок 13 стiльцiв (1980 р.) 21.30 Х/ф «Жандарм одружується» 23.15 Х/ф «Хронiка однiєї любовi» 01.10, 03.00 Ретроспектива 02.30 Блакитний вогник 03.10 Повторний сеанс

БІЛОРУСЬ ТБ 06.30, 17.35 «Вiйськова розвiдка. Захiдний фронт». Вiйськово-пригодницький детектив 07.30, 21.00 «Панорама» 08.05, 19.50 «Любов як любов». Сiмейна мелодрама 09.00, 12.00, 15.00 «Новини» 09.10 «Слово Митрополита на Радуницю» 09.20 «Час футболу» 09.50 Д/ф «Кристал душi» 10.30 «Навколо планети» 11.10 «Злочин столiття» 11.35 «Справа смаку» 12.10, 23.55 Т/с «Час вибрав нас» 13.25 «Арена» 13.45, 21.35 Т/с «Секретний фарватер» 15.15 «Лiкарськi таємницi з доктором А.Терещенко» 15.45 «Лiкарськi таємницi+» 16.00 «Життя як життя». Ток-шоу 16.55 «Знай наших: Володимир Копать» 17.05 «Культпросвєт» 18.55 Д/ф «Приведемо до Творця створений Ним космос» 19.25 «Культурнi люди» 20.45 «Знай наших: Микола Мирний» 22.45 «У свiтi моторiв» 23.10 Д/ф «Нарадзiўся я лiтвiнам»

1-Й КАНАЛ. УКРАЇНА

ТВІ 06.00 Класна реклама

04.00 Новини

07.00, 18.00, 20.30, 05.00 Сьогоднi

09.15 «Контрольна закупiвля»

07.30 Улюблена робота

09.45 «Жити здорово!»

08.00 Схема Смiху

10.55 «ЖКГ»

09.45 Ретроманiя

12.15, 02.10 «Модний вирок»

12.00 Т/с «Чоловiча робота»

13.10, 00.55 «Детективи»

13.00 Суперiнструменти

14.00 Iншi новини

14.00 Авiакатастрофи

14.25 «Зрозумiти. Пробачити»

15.00 Кращi машини Британiї

15.30, 01.30 «Хочу знати»

17.00 Т/с «Людина вiйни»

16.00 «Завжди Ваш, товариш

18.30, 21.00 Кримiнальна Росiя

Сухов» 17.00 «Федеральний суддя»

19.30 Правда Вiталiя Портнiкова

18.15, 00.20 «Слiд»

22.00 Генерал Паттон

18.55, 04.05 «Давай одружи-

23.00 Сiм чудес Сонячної

мося!» 19.55, 03.05 «Нехай говорять» 21.00 «Час» 21.25 Т/с «Балада про бомбера» 22.35 Х/ф «Людина з бульвару Капуцинiв» НТВ-МИР 03.55 «НТВ зранку» 07.40 «Кулiнарний двобiй» 08.35, 14.35, 17.35, 02.30 Огляд. Надзвичайна подiя 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сьогоднi 09.25 Їмо вдома! 10.00 «До суду» 11.00 Суд присяжних 12.35 «Прокурорська перевiрка» 13.40 «Давайте миритися!» 15.30 Золотий пил 16.05 «Таємницi розвiдки» 16.35 Т/с «Повернення Мухтара-2». «Пiзня любов» 18.35 «Справи сiмейнi» 19.25 Т/с «Мент у законi-4». «Вовча хватка» 23.05 Т/с «Подружжя». «Екскюзив» 00.00 «Таємнича Росiя: Вiд Москви до вiчної мерзлоти. Прокльони в дiї?» 00.55 «Вiвтар Перемоги». Д/ц. «Чекай на мене»; «Битва за розуми»

СТБ

06.00 «Документальний детек-

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 05.05 «Доброго ранку»

http://dponline.cn.ua

системи 00.00 Х/ф «Пробудження Габрiели» 01.30 КлубНiчки 03.30 Х/ф «Поговоримо про секс»

ICTV

5 КАНАЛ

ОБЛАСНЕ ТБ

06.00 Програма передач 06.01, 22.30 «Час-Тайм» 06.15, 10.15, 13.10, 17.05, 18.55, 23.50 «Погода на курортах» 06.20, 18.45, 23.15, 00.20, 02.50, 04.20 «Час спорту» 06.30 «Ранок на 5-му» 09.10, 22.15, 23.30, 02.40, 04.15 «Бiзнес-час» 09.20, 11.20, 12.20, 14.10, 16.05, 17.55, 22.45 «Погода в Українi» 09.25, 00.30, 03.30 «Автопiлотновини» 09.35, 13.20, 14.20 «5 елемент» 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.30, 03.00 «Час новин» 10.30, 11.30, 12.30 «Пресконференцiї у прямому ефiрi» 10.55, 00.25 «Погода у свiтi» 15.20 «Мотор-ТБ» 16.15, 17.15 Ток-шоу «Українськi пристрастi» 18.15, 04.40 «Агроконтроль» 18.35, 23.40, 04.30 «Київський час» 19.00, 23.00, 00.00, 01.00, 04.00, 05.00 «Час новин» (рос.) 19.25, 01.15, 05.15 «Час: важливо» 21.00, 02.00 «Час» 21.50, 03.40 «Народний контроль» 23.55, 02.55, 04.25 «Огляд преси»

08.00 Д/ф «А.Ахматова»

РТР-ПЛАНЕТА (СНД) 05.00 «Ранок Росiї» 09.05 «Заговорений. Три вiйни козака Недорубова» 10.00, 13.00, 15.00, 19.00 Вiстi 10.30, 04.05 Т/с «Єфросинiя» 11.15 «З новим будинком!». Ток-шоу 12.05 «Про найголовнiше». Ток-шоу 13.30, 03.10 Вiстi-спорт 13.40 Т/с «Опера. Хронiки вiддiлу вбивств. Нова версiя. Падiння в пекло» 14.30, 22.25 «Кулагiн i партнери» 15.30, 19.50 Т/с «Заєць, смажений по-берлiнськи» 17.10, 03.20 Т/с «Слово жiнцi» 18.05 «Прямий ефiр» 21.30 Т/с «Опера. Хронiки вiддiлу вбивств. Нова версiя. Протечка» 23.00 Вiстi.ru 23.15 «Черговий по країнi». Михайло Жванецький 00.05 «Вiстi+» 00.20 Т/с «Крем» 01.05 «Профiлактика» 01.55 Х/ф «Довгi версти вiйни»

НАШЕ КІНО 05.00 «Можна, я буду звати тебе мамою?» 06.40 «Мiдний янгол» 08.15, 16.30, 00.30 «Балтiйське небо» 09.50 «Полковник у вiдставцi» 11.30 «Пiстолет з глушником» 13.00, 21.00 «Марiца» 14.15, 22.15 «Кремлiвськi таємницi шiстнадцятого столiття» 16.05, 00.05 М/ф «Мир дому твоєму» 18.00, 02.00 «...А ви кохали коли-небудь?» 19.30, 03.30 «Свiтло у вiкнi»

TВ 1000 РОС. КІНО 06.00 «Мегаполiс» мелодрама 08.00 «Брейк-поинт» мелодрама 10.00 «Кримiнальний квартет» бойовик 12.00 «Приборкування норовливих» комедiя 14.00 «Бiг по сонячнiй сторонi» драма 16.00 «Невiстка» мелодрама 18.00 «Тато напрокат» комедiя 20.00 «Брюнетка за тридцять копiйок» комедiя 22.00 «Плюс один» комедiя 00.00 «Американка» мелодрама 02.00 «Особистий номер» бойовик 04.00 «Хробак» трилер

TV 1000 03.00, 21.00 «Еллi Паркер» комедiя 05.00 «Заповiдi» комедiя 07.00 «Елементи» драма 09.00 «Витiвки в коледжi» комедiя 11.00 «Американський злочин» трилер 13.00 «Як вода для шоколаду» мелодрама 15.00 «Золотi хлопчики» мелодрама 17.00 «Живи вiльно або помри» комедiя 19.00 «Вдалинi вiд неї» драма 23.00 «Iспанський в’язень» трилер

09.00, 17.00, 01.00 «Спецiальний пiдроздiл» (2 с.) Драма 09.55, 17.55, 01.55 «Три могили» Драма 12.00, 20.00, 04.00 «Помста Крiстi» Драма 13.40, 21.40, 05.40 «Молодий Казанова» (1 с.) Мелодрама 15.20, 23.20, 07.20 «Iнкасатор» Трилер

ЄDISCOVERY CHANNEL (УКР.)

СІТІ

06.00 Величезнi машини

06.00, 11.20 СIТI-терапiя

06.25, 14.10 П’ята передача

06.30, 22.00 Iсторiї мiста

06.50, 17.20 Люди в касках

07.00 Або я, або собака

ENTER-ФІЛЬМ 06.00, 03.50 Саундтреки 06.10 Мультфiльм СРСР 11.40 Х/ф «Тривай, тривай, чарiвносте...» 13.10 Х/ф «Зникла грамота» 14.35 Х/ф «Народжена революцiєю» 22.45 Х/ф «Три доби пiсля безсмертя» 00.25 Х/ф «Маяковський смiється» 01.50 Х/ф «Сезон чудес» 03.20 Кiноляпи 04.50 Кiнотрейлери

07.45, 18.15, 04.05 Потрiбна зборка 08.10, 18.45, 04.35 Як це працює 08.40, 14.35, 02.40 Руйнiвники легенд 09.35, 01.40, 05.00 Лабораторiя вибухових iдей

09.00, 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi» 10.00, 18.40 Шоппiнг 10.25 Оголена краса 11.45, 23.35 Ресторанний гiд 12.00 Домашнiй кiнотеатр 12.05 Х/ф «Басейн смертi»

10.30 Вижити за всяку цiну

14.00 Няня 911

11.25, 19.10 Новий виклик

14.40, 19.00 Блондинки проти

Тайсона 12.20, 23.45 Top Gear 13.15 Грiм серед ясного неба 15.30, 22.50 Брудна справа 16.25 Смертельний улов 20.05 Будуємо по-вiвторках 20.35, 00.40, 01.10 Демонтаж 21.00 Грандiознi переїзди 21.55 Гiгантськi кораблi 03.40 Блискавичнi катастрофи

ПРЕМ’ЄРА

05.00 «Бридкий я» 07.00, 17.00 «Залiзних чоловiк бруду 2» 15.05 Школа ремонта 09.10, 19.15 «Уолл-стрiт. Грошi 16.00, 23.00 PRO Дизайн не сплять» 16.40 Школа кулiнарiї 11.25 «Вибач, я хочу з тобою 17.30 Пекельна кухня одружитися» 19.30 Бос пiд прикриттям 13.20, 23.25 «Коло вiсьмох» 20.30, 22.30 Прихована камера 15.00, 01.00 «Жук» 23.55 Неформат СIТI 21.35 «600 кг золота» 03.00 «Найкращий фiльм 3-ДЕ» 00.30 Нiч СIТI

08.25 Студiя «Дiалог» 09.00, 23.00 Україна: час мiсцевий. Мовлення територiальних громад 11.00 Успiшнi люди 11.25, 14.50, 17.15 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 11.35 Вистава «Шаленi грошi» 12.35 Мультфiльм 12.45 Легко i просто 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня 13.10, 21.20, 00.15, 02.35 Х/ф «Батальйони просять вогню» 14.15 Кредо 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв» 16.10 Вiд щирого серця 16.45, 01.45 Вiдкрий для себе Україну. Модерн 17.45 Моя земля – моя власнiсть 20.00 Студiя «Iнформ» 20.20 Телеоб’єктив 20.30 Новини «Пульс» 21.00 На сiльських перехрестях 22.30 Енциклопедiя української дiаспори 23.45 «Час країни» 03.50 Вiд мелодiї до мелодiї

TV XXI FILM

ТЕЛЕКЛУБ 19.00 Т/с «Аеропорт-2». 28 с. «Портретна подiбнiсть» 20.00, 02.00 Т/с «Державний захист». ф.2. «Мотрiйка» 21.00, 03.00 Т/с «МУР є МУР!» 22.00, 23.30 Х/ф «Кончина» 01.00 Т/с «Аеропорт-2». 29 с. «Зворотний зв’язок» ГУМОР ТБ 05.00, 07.30, 11.20 Фабрика анекдотiв 05.30, 08.05 Джентльмен-шоу 06.00, 17.00 Камера смiху 06.30, 11.40, 20.00 Ржаники 08.45 Х/ф «Ревiзор» 12.30 Торба смiху 15.10 Х/ф «Фонтан» 17.40 Х/ф «Суперполiцейський» 20.40 Х/ф «Вiдьма»


тЕЛЕПРогРаМа

с Е р Е Д а ,

1-Й НАЦІОНАЛЬНИЙ 06.00 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00, 12.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 00.10 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 10.40, 12.10, 15.30, 18.05, 18.45, 21.40, 22.40, 23.50 Погода 06.20, 06.35, 00.15, 00.35 Вертикаль влади 06.45 Православний календар 07.25 Автодрайв 07.45 Соцiальний компас 07.55, 23.10 Ера пам’ятi 08.15 Огляд преси 08.40, 00.50 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 09.25 На зв’язку з Урядом 09.50, 18.15 Друга смуга 10.00 Легко бути жiнкою 10.45 Х/ф «Невiдомий солдат» 12.20 Х/ф «Дума про Ковпака» ф. 3 (ч.1, 2) 15.00, 18.20 Новини (iз сурдоперекладом) 15.15 Euronews 15.35 Д/ф «Тунелi у невiдоме» 16.05 Т/с «Чотири танкiсти i собака» 16, 17 серiї 18.50, 02.30 Д/ф «Київськi мости» 19.30 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 20.40 На добранiч, дiти 20.55 Офiцiйна хронiка 21.25 Свiт спорту 21.45 Досвiд 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.15 Вiд першої особи 00.30 Пiдсумки дайджест 01.45 Т/с «Атлантида» 38 серiя (iз субтитрами) 03.05 Х/ф «Молода гвардiя» 1, 2 серiї

КАНАЛ 1+1 06.50 «Служба розшуку дiтей» 06.55, 07.10, 07.40, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 17.00, 19.30, 23.00 ТСН: «Телевiзiйна служба новин» 07.25 М/ф «Смурфи» 10.00, 17.50 «Сiмейнi драми» 10.55, 18.40 «Не бреши менi» 11.55 Т/с «Тiльки кохання» 12.45 «Анатомiя слави» 13.35, 14.30, 04.35 Т/с «Виклик – 4» 15.25 Т/с Х/ф «Iронiя кохання» 17.15 «Шiсть кадрiв» 20.00 «Пекельна кухня» 21.15 Х/ф «Гiтлер капут» 23.25 Х/ф «Арн – лицартамплiер» 01.10 Т/с «Одруженi. З дiтьми» 02.20 Т/с «Принцеса цирку»

СТБ 06.10 «Документальний детектив. Нащадки Дона Корлеоне» 06.40 Т/с «Кулагiн та Партнери» 07.05 Х/ф «Маша i море» 09.05 Х/ф «Велика перерва» 15.00 «Давай одружимося» 17.00 «Паралельний свiт» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.10 «Неймовiрна правда про зiрок» 19.05 «Зiркове життя. Замiж за iноземця» 20.05 «Росiйськi сенсацiї. Їм прописали вбивство» 21.05 «Росiйськi сенсацiї. Гостi iз сутiнку» 22.25 «Очна ставка. Непотрiбна дитина» 23.25 Т/с «Доктор Хаус» 00.30 Т/с «Клiнiка»(2) 01.35 «Вiкна-Спорт» 01.45 Х/ф «Вони билися за Батькiвщину» 02.55 Нiчний ефiр

НОВИЙ КАНАЛ 04.45, 03.25, 04.10 Зона ночi 05.30, 06.55 Kids» Time 05.35 М/с «Новi пригоди Скубi Ду» 07.00, 07.10, 07.40 «Пiдйом» 07.05 Смiшарики 07.30, 09.00, 19.00, 00.40 Репортер 07.35, 09.05, 19.20, 01.00 Погода 09.10 Х/ф «Назад на Землю» 11.10 Т/с «Курсанти» 13.50 Т/с «Татусевi дочки» 14.50, 15.50 Teen Time 14.55 Т/с «Айкарлi» 15.55 Т/с «Друзi» 16.55, 23.40 Т/с «Бальзакiвський вiк або Всi мужики сво...» 17.55 Т/с «Воронiни» 19.15, 00.55 Спортрепортер 19.35 Здрастуйте, я – ваша мама! 20.40 Т/с «Гнiздо ластiвки» 21.45 Зроби менi смiшно 22.40 Т/с «Щасливi разом» 01.05 Служба розшуку дiтей 01.10 Х/ф «Чорне Рiздво» 02.25 Зона ночi Культура

ТЕТ 06.30, 15.45 «Твою маму!» 07.00, 08.30 «Мультик з Лунтiком» 07.35 «Байдикiвка» 08.05 «Телепузики» 09.10, 18.05 Т/с «Хто у домi господар». 10.05 «Єралаш» 10.15 Т/с «Моя прекрасна няня» 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 58 с. 14.50 «Теорiя зради» 16.15, 23.00 «Дом-2» 17.10 Т/с «Унiвер» 19.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 17-18 с. 20.00 Т/с «Унiвер». 21.00, 00.00 Т/с «Реальнi пацани». 22.00 Т/с «Школа» 10-11с. 00.55 «На добранiч, мужики!» 01.45 «Дом-2». Спецвипуск. 02.10, 06.00 Телемагазин 02.40 Музична програма «До свiтанку»

НТН 05.40 Х/ф «Потерпiлi претензiй не мають» 07.15 Х/ф «Привал мандрiвникiв» 1 с. 08.40, 19.00, 01.30, 03.35, 05.05 «Свiдок» 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детективи» 12.30, 19.20 Т/с «Крiт» 13.30, 01.50 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 15.30 Х/ф «Привал мандрiвникiв» 2 с. 16.50 Х/ф «Лисиця Алiса» 18.30 «Правда життя». Психи серед нас 21.30 Т/с «Свiдок» 00.30 «Покер Дуель» 04.00 «Правда життя» 04.35 «Агенти впливу» 05.25 «Легенди бандитської Одеси»

ІНТЕР 05.20, 15.20 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 6» 06.55 Х/ф «Жiноча дружба» 08.45 Т/с «Повернення Мухтара-2» 09.45 Т/с «17 миттєвостей весни» 12.25 Т/с «Небо у вогнi» 17.15 Т/с «Штрафбат» 18.10 Ток-шоу Дмитра Нагiєва «Всi свої» 19.05 Т/с «Обручка» 20.00, 00.20 «Подробицi» 20.30 Т/с «1942» 23.20 Д/ф «Портрети. Михайло Кононов. Свiт протии мене» 01.05 Х/ф «Бiомутант» 02.30 Телевiзiйна служба розшуку дiтей 02.35 Д/с «Ударна хвиля 2» 03.20 Д/с «Походи в дикий свiт 4» 03.45 Д/с «Повiтрянi бої 2»

ICTV 05.15 Служба розшуку дiтей 05.20, 06.35, 01.35, 02.50 Погода 05.25, 02.25 Факти 05.50, 06.50 Свiтанок 06.40, 09.25, 12.55, 19.10, 01.30 Спорт 07.35, 13.00 Провокатор 08.45 Факти. Ранок 09.30, 19.15, 00.35 Надзвичайнi новини 10.30, 16.35 Т/с «Опери. Хронiки вiддiлу убивств» 12.35, 14.00 Анекдоти поукраїнськи 12.45 Факти. День 14.05, 20.10 Т/с «Десантура» 18.45 Факти. Вечiр 22.40 Факти. Пiдсумок дня 22.55 Х/ф «Розбiрки у маленькому Токiо» 01.40 Покер пiсля опiвночi 02.55 Т/с «Загiн»

ТОНІС 06.00 Обличчя купюр 06.30 Переможний голос вiруючого 07.00 Створи себе 07.05, 21.45 Генеза здоров’я 08.00, 17.55 Чому ми воюємо 09.00, 20.45 Хiт-парад дикої природи 10.10, 15.45, 02.25 Твiй хiт 11.10, 22.40 Бойовий план 12.15 Погляд у майбутнє 16.30 Х/ф «Варiант «Омега» 19.00 На перехрестях планети Земля 20.05 Третя планета 23.45, 02.55, 05.40 Сильнi свiту сього 00.00 Таємницi долi 03.10, 05.10 Диваки 03.35 Трипiльцi 04.25 Ольвiя

ТРК «УКРАЇНА»

K1

1-Й КАНАЛ. УКРАЇНА 04.00 Новини 05.05 «Доброго ранку» 09.15 «Контрольна закупiвля» 09.45 «Жити здорово!» 10.55 «ЖКГ» 12.15, 02.10 «Модний вирок» 13.10, 01.00 «Детективи» 14.00 Iншi новини 14.25 «Зрозумiти. Пробачити» 15.30, 01.30 «Хочу знати» 16.00, 21.30 Т/с «Балада про бомбера» 17.00 «Федеральний суддя» 18.15, 00.25 «Слiд» 18.55, 04.05 «Давай одружимося!» 19.55, 03.05 «Нехай говорять» 21.00 «Час» 22.40 Х/ф «Таємниця «Черних дроздiв» НТВ-МИР 03.55 «НТВ зранку» 07.40 Квартирне питання 08.35, 14.35, 17.35, 02.25 Огляд. Надзвичайна подiя 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сьогоднi 09.25 Росiйська начинка 10.00 «До суду» 11.00 Суд присяжних 12.35 «Прокурорська перевiрка» 13.40 «Давайте миритися!» 15.30 «Живуть же люди!» 16.05 «Таємницi розвiдки» 16.35 Т/с «Повернення Мухтара-2». «На допомогу Сан Саничу» 18.35 Година суду 19.20 Т/с «Мент у законi-4». «Капкан для смотрящого» 23.00 Т/с «Подружжя». «Любов з першого погляду» 23.55 «Справжнiй iталiєць». «Все вирiшує Ватикан!» 00.50 «Вiвтар Перемоги». Д/ц. «Катюша»; «Партизани»

т р а в н я

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

http://dponline.cn.ua

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00,

4

ТВІ

TVCI 06.00 «Настрiй» 08.10, 13.45 «1001 розповiдь про кiно». Д/ц 07.00, 18.00, 20.30, 05.00 08.25 Тимчасово доступний. Антон Сихарулiдзе Сьогоднi 09.20, 16.45, 23.00 Т/с «Чорна 07.30, 08.30 Повне Мамаду богиня» 10.05 «Нашi улюбленi тварини» 08.00 Податковий унiверситет 10.30, 01.55 «Лiкарi». Ток-шоу 11.20 «Про Вiру i Анфiсу». М/ф 09.45 Ретроманiя 11.30, 14.30, 17.30, 20.30 Подiї 12.00, 17.00 Т/с «Людина вiйни» 11.50, 17.50, 00.30 Т/с «Вогонь кохання» 13.00, 22.00 Генерал Паттон 12.35, 01.15 «На шляху до Великої Перемоги». Д/ц 14.00 Сiм чудес Сонячної 13.05 «Синдром Попелюшки». Д/ф системи 14.00, 21.50 «Собаки вiд А до 15.00 Кращi машини Британiї Я». Д/с 18.30, 21.00 Кримiнальна Росiя 14.45, 03.30 «Мисливцi за нацистами». Д/ф 15.35 «Панянка i кулiнар» 19.30 Правда Вiталiя 16.00 «Дiлова Москва» Портнiкова 16.25, 23.40, 01.40 «Петрiвка, 38» 23.00 Мегаперевезення 18.35, 02.40 «Невiдома вiйна». Д/с 00.00 Х/ф «Поговоримо про 19.25, 04.50 Т/с «Серцю не секс» накажеш» 20.10 «Трав’яна западенка». 01.30 КлубНiчки М/ф 21.00 «Ленд-Лiз». Д/ф 03.30 Х/ф «Долина спокус» 22.20 «ТБ Цех» 00.00 Подiї. 25-а година 05.30 Комедiйний квартет

РТВ-МІЖНАРОДНЕ

06.00 Класна реклама

06.00, 18.00 «Особлива думка», «Економiчнi новини» 07.00 «Мультфiльми» 08.00 «Вечiрнi новини з Америки» 09.00, 15.00, 02.00 Т/с «Громадянин начальник-3» 10.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11. Дорожня подiя» 11.00 «Iзраїль за тиждень» 12.00 «Велика варта» 13.00 Х/ф «Шурочка», х/ф «Наш тато – майонез» 16.00, 01.00 «Особлива думка» 17.00, 05.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-7. Чужi вiкна» 19.00, 04.00 «Народ проти» 20.00 «В колi свiтла» 21.00, 03.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11. Шукачi скарбiв» 22.00 «Наразi у свiтi» 23.00 Х/ф «Ти повинен жити», м/ф для дорослих

2+2 (КІНО) 06.00 Мультфiльми 06.20 М/с «Ура, мультики!» 06.45 М/с «Життя роботапiдлiтка» 07.10 М/с «Гей, Арнольдe!-4» 07.40 М/с «Каппа Майкi» 08.00, 12.25 Т/с «Мисливцi за старовиною» 09.00 Телемагазин 11.00, 02.55 «Руйнiвники стереотипiв» 11.25 Т/с «Горець» 13.25 Т/с «Маршрут» 14.25, 19.50 Т/с «Москва. Три вокзали» 15.20 Т/с «Гра без правил» 16.15 Х/ф «Нацiя прибульцiв» 18.00 «Кращi нокаути свiту» 18.30 Час Пiк 19.00 Т/с «По той бiк вовкiв-2. Ключi вiд безоднi» 20.50, 21.10 М/с «Сiмпсони» 21.30 Х/ф «Чужий» 23.50 Х/ф «Доорз» 02.10 Т/с «Полiцейськi вертольотчики-3» 03.15 Кiнорiк 03.20 Х/ф «Випробувачi» 04.50 Х/ф «Кiшечка»

БІЛОРУСЬ ТБ 06.30, 17.00 «Вiйськова розвiдка. Захiдний фронт». Вiйськово-пригодницький детектив 07.30, 21.00 «Панорама» 07.55 «Мiста Бiлорусi й Росiї». Кронштадт 08.00, 19.40 «Любов як любов». Сiмейна мелодрама 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 00.05 «Новини» 09.10 «У свiтi моторiв» 09.40 Д/ф «Нарадзiўся я лiтвiнам» 10.25 «Час Союзу». Суспiльнополiтичне ток-шоу 11.05 «Реальний свiт» 11.35, 15.15 «Сфера iнтересiв» 12.10, 00.20 Т/с «Час вибрав нас» 13.20 «Арсенал» 13.45 Т/с «Секретний фарватер» 15.35 «Живий звук» 16.20 «Off stage life» 16.35 «Жiнрада» 18.15 «Дiлове життя» 18.20 «Епоха».»Зiрки 61-го Берлiнського кiнофестивалю» 18.50 «Скарбнiца Гомельшчини» 19.15 «Про мистецтво» 20.35 «Земельне питання» 21.35 Т/с «Секретний фарватер». «Секретний фарватер» 22.45 «Спорт-кадр»

РЕТРО 05.10, 17.10, 21.15 Портрети в часi 05.15 Х/ф «Закоханi» 06.45 Х/ф «Корабель-примара» 08.00 Кабачок 13 стiльцiв (1968 р.) 09.20 Х/ф «Жандарм з СенТропе» 11.10 Х/ф «Хто ввiйде в останнiй вагон» 12.50 Цей тиждень в iсторiї 13.20, 04.00 Краще з програм Бiтклуб i Мюзикладен 14.15 Кабачок 13 стiльцiв (1980 р.) 15.30 Х/ф «Жандарм одружується» 17.15 Х/ф «Убивче лiто» 19.35, 21.20 Ретроспектива 19.45 Кiнопанорама 21.30 Х/ф «Жандарм i iнопланетяни» 23.10, 00.55, 02.45 Новорiчний «Голубой вогник» 1989

5 КАНАЛ

ОБЛАСНЕ ТБ

06.00 Програма передач

08.00 Студiя «Iнформ» 08.25 На сiльських перехрестях 09.00, 23.00 Україна: час мiсцевий. Мовлення територiальних громад 11.00, 20.20 Телеоб’єктив 11.10 Легко i просто 11.30 Вистава «Шаленi грошi» 12.30 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 12.40 Д/ф «Музична мозаїка Нижанкiвських» 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня 13.10 Моя земля – моя власнiсть 13.20, 21.50, 00.15, 02.35 Х/ф «Батальйони просять вогню» 14.30 Вiдкрий для себе Україну. Модерн 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв» 16.10 Вiд щирого серця 16.45, 01.45 Д/ф «Нариси iсторiї культури України. Т.Шевченко» 17.25 Д/ф «Iван-Григорович Барський» 17.45 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки 20.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.00 Служба розшуку дiтей 21.05 Будьте здоровi 21.35 Зроблено руками 23.45 «Час країни» 03.50 Вiд мелодiї до мелодiї

06.01, 22.30 «Час-Тайм» 06.15, 10.15, 13.10, 17.15, 18.55, 23.50 «Погода на курортах» 06.20, 18.45, 23.15, 00.20, 02.50, 04.20 «Час спорту» 06.30 «Ранок на 5-му» 09.10, 22.15, 23.30, 02.40, 04.15 «Бiзнес-час» 09.20, 11.20, 12.10, 14.10, 16.10, 17.50, 22.45 «Погода в Українi» 09.25, 00.30, 03.30 «Автопiлотновини» 09.35, 13.20, 14.20 «5 елемент» 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.30, 03.00 «Час новин»

06.45, 09.00, 17.45 «Галiлео» 07.10 «Ранок на К1» 08.00 «Далекi родичi» 07.20, 18.00 Т/с «Єфросинiя. 08.40, 20.30 «Дурнi. Дороги. Продовження» Грошi» 08.20, 14.00, 22.15 Т/с «Слiд» 09.45, 20.55 Т/с «Два з половиною чоловiки» 10.00, 20.15 Т/с «Глухар. Продо10.30, 22.50 «Солдати й вження» офiцери» 11.00, 19.20 Т/с «Маруся. По11.30, 18.30 Т/с «Солдати» вернення» 14.00, 21.50, 01.00 Т/с «Зоряна 12.00 Т/с «Квиток у гарем» брама» 13.00, 04.30 Ток-шоу «Нехай 16.00, 01.40 Т/с «Ксена – принцеса-воїн» говорять» 18.10 «Кохання у великому 15.40 Щиросерде зiзнання домi» 16.10, 17.15, 03.00, 03.50 Вечiр з 23.45 «15 хвилин до завтра» Максимом Галкiним 00.10 «Теорiя неймовiрностi» 23.50 Т/с «Травма» 03.00 Т/с «Полтергейст» 00.50 Х/ф «Лiсовик – 2» 03.40 «Нiчне життя»

10.30, 11.30 «Прес-конференцiї

РЕН ТВ 04.00 «Невiдома планета»: «Мальта. Лицарi та iмператори», ч 2 04.30 «Гучна справа»: «Десантура» 05.00 «Невiдома планета»: «Бесiди про таємнi спiлки», ч2 05.30, 12.00 «Звана вечеря» 06.30 Т/с «Солдати-6» 07.30, 19.00 Т/с «Опери. Хронiки вiддiлу вбивств» 08.30, 11.30, 15.30, 18.30, 22.00 «Новини 24» 09.00 «Не бреши менi!» 10.00 «Година суду» 11.00, 18.00 «Екстрений виклик» 13.00 Х/ф «К-19» 16.00 «Сироватка правди» 17.00 «В годину пiк» 20.00 Т/с «Меч» 21.00 «Реальнiсть»: «Генiальний детектив»: «Слуги диявола» 22.30 Х/ф «Чингiзхан. Край землi та моря» 01.00 «В годину пiк» Подробицi 02.00 «Покер пiсля пiвночi» 03.00 Т/с «Студенти»

РТР-ПЛАНЕТА (СНД) 05.00 «Ранок Росiї» 09.05 «Маршали Перемоги: Жуков i Рокоссовський» 10.00, 13.00, 15.00, 19.00 Вiстi 10.30, 04.05 Т/с «Єфросинiя» 11.15 «З новим будинком!». Ток-шоу 12.05 «Про найголовнiше». Ток-шоу 13.30, 03.10 Вiстi-спорт 13.40 Т/с «Опера. Хронiки вiддiлу вбивств. Нова версiя. Протечка» 14.30, 22.25 «Кулагiн i партнери» 15.30, 19.50 Т/с «Заєць, смажений по-берлiнськи» 17.10, 03.20 Т/с «Слово жiнцi» 18.05 «Прямий ефiр» 21.30 Т/с «Опера. Хронiки вiддiлу вбивств. Нова версiя. Щасливчик» 23.00 Вiстi.ru 23.15 «Ад’ютант його превосходительства. Особиста справа» 00.05 «Вiстi+» 00.20 Т/с «Крем» 01.05 «Профiлактика» 01.55 Х/ф «Довгi версти вiйни»

НАШЕ КІНО 05.00 «Марiца» 06.15 «Кремлiвськi таємницi шiстнадцятого столiття» 08.05 М/ф «Мир дому твоєму» 08.30 «Балтiйське небо» 10.00 «...А ви кохали колинебудь?» 11.30 «Свiтло у вiкнi» 13.00, 21.00 «Пiд маскою Беркута» 14.40, 22.40 «Мiс Мiльйонерка» 16.20, 00.20 «Друзi та роки» 18.45, 02.45 «Елiксир» 19.30, 03.30 «В Москвi проїздом»

TВ 1000 РОС. КІНО 06.00 «Приборкування норовливих» комедiя 08.00 «Бiг по сонячнiй сторонi» драма 10.00 «Невiстка» мелодрама 12.00 «Метелики» трилер 14.00 «Попелюшка.ру» комедiя 16.00 «День залежностi» детектив 18.00 «Американка» мелодрама 20.00 «Особистий номер» бойовик 22.00 «Хробак» трилер 00.00 «Про любов у будь-яку погоду» комедiя 02.00 «Росiйська наречена» мелодрама

TV 1000 03.00, 21.10 «Щастя Емми» драма 05.00 «Вдалинi вiд неї» драма 07.00 «Як вода для шоколаду» мелодрама 09.00 «Золотi хлопцi» мелодрама 11.00 «Живи вiльно або помри» комедiя 12.40 «Дiти Хуанг Шi» драма 15.00 «Два днi в Парижi» трагiкомедiя 17.00 «На пiвдень» драма 19.00 «Хто Ви, мiстере Брукс?» трилер 23.10 «Пiсля дощу» драма 01.10 «Американський президент» драма

09.00, 17.00, 01.00 «Спецiальний пiдроздiл» (3 с.) Драма 09.55, 17.55, 01.55 «Щоденники няньки» Комедiя 11.45, 19.45, 03.45 «Чотири пори любовi» Драма 13.30, 21.30, 05.30 «Молодий Казанова» (2 с.) Мелодрама 15.15, 23.15, 07.15 «Iнший» Трилер

DISCOVERY CHANNEL (УКР.)

СІТІ

06.00 Величезнi машини

06.00, 11.20 СIТI-терапiя 06.30, 22.00 Моя нова адреса 07.00, 07.45, 08.45 СIТI Ранок 07.15 Веселi фантазiї 07.30, 08.30, 18.30, 20.30, 22.30 День СIТI 07.35, 08.35, 20.55, 22.55 Бiзнес СIТI 07.40, 08.40, 23.50 Прес СIТI 09.00, 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi» 10.00, 18.40 Шоппiнг 10.25 Оголена краса 11.45, 23.35 Ресторанний гiд 12.40 Няня 911 14.40, 19.00 Блондинки проти бруду 15.05 Школа ремонта 16.00, 23.00 PRO Дизайн 16.40 Школа кулiнарiї 17.30 Пекельна кухня 19.30 Бос пiд прикриттям 23.55 Неформат СIТI 00.30 Нiч СIТI

ENTER-ФІЛЬМ 06.00, 03.25 Саундтреки 06.10 Мультфiльм СРСР 11.00 Х/ф «Маяковський смiється» 12.40 Х/ф «Сезон чудес» 14.20 Х/ф «Тривай, тривай, чарiвносте...» 15.55 Х/ф «Три доби пiсля безсмертя» 17.25 Х/ф «Добрий ранок» 18.55 Х/ф «Вийти замiж за капiтана» 20.40 Х/ф «Ми, двоє чоловiкiв» 22.10 Х/ф «Їх знали тiльки в обличчя» 23.55 Х/ф «Зникла грамота» 01.10 Х/ф «Дiвчина з характером» 02.25 Кiноляпи

19.00 Т/с «Аеропорт-2». 29 с. «Зворотний зв’язок» 20.00, 02.00 Т/с «Державний захист». ф.2. «Мотрiйка» 21.00 Т/с «МУР є МУР!» 22.00 Х/ф «Кончина» 23.30 Х/ф «Протистояння» 01.00 Т/с «Аеропорт-2». 30 с. «Давайте влаштуємо свято!» 03.00 Т/с «МУР є МУР! – 2»

ПРЕМ’ЄРА

ГУМОР ТБ

06.00, 05.10 Срiбний апельсин 07.00, 17.00, 19.00, 03.30 Подiї

06.25, 14.10 П’ята передача 06.50, 17.20 Люди в касках 07.45, 18.15, 04.05 Потрiбна зборка 08.10, 18.45, 04.35 Як це працює 08.40, 14.35, 02.40 Руйнiвники легенд 09.35, 01.40, 05.00 Лабораторiя вибухових iдей 10.30 Вижити за всяку цiну 11.25, 19.10 Рiчковi монстри 12.20, 23.45 Top Gear 13.15 Грiм серед ясного неба 15.30, 22.50 Брудна справа 16.25 Смертельний улов 20.05, 00.40 В погонi за буревiєм 2010 рiк 21.00 Вижити удвох 21.55 Лiсоповал на болотах 03.40 Блискавичнi катастрофи

у прямому ефiрi» 10.55, 18.20, 00.25 «Погода у свiтi» 12.15 «Cканер» 15.20 «Здоровi iсторiї» 16.20 «Арсенал» 17.25, 04.40 «Вiльна гавань» 18.30, 23.40, 04.30 «Київський час» 19.00, 23.00, 00.00, 01.00, 04.00, 05.00 «Час новин» (рос.) 19.25, 01.15, 05.15 «Час: важливо» 21.00, 02.00 «Час» 21.50, 03.40 «Акцент» 23.55, 02.55, 04.25 «Огляд преси»

TV XXI FILM

ТЕЛЕКЛУБ

05.00, 07.30, 11.20 Фабрика 05.00 «Залiзна людина 2» анекдотiв 07.10, 17.00 «Уолл-стрiт. Грошi 05.30, 08.05 Джентльмен-шоу не сплять» 06.00, 17.00 Камера смiху 09.25, 19.20 «600 кг золота» 06.30, 11.40, 20.00 Ржаники 11.15 «Коло вiсьмох» 08.45 Х/ф «Нерозлучнi друзi» 13.00, 23.00 «Жук» 12.30 Торба смiху 15.00, 01.00 «Найкращий фiльм 15.10 Х/ф «Холостяки» 3-ДЕ» 17.40 Х/ф «Потiм його звали 21.05 «Я плюю на вашi могили» Чудовий» 03.00 «Мiстечко Семетри» 20.40 Х/ф «Два мiсiонери»


Ч Е т В Е р,

5

т р а в н я

тЕЛЕПРогРаМа

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

http://dponline.cn.ua

1-Й НАЦІОНАЛЬНИЙ 06.00 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00, 12.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 00.10 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 09.55, 10.40, 12.10, 15.30, 18.05, 22.35, 22.50, 23.50 Погода 06.20, 06.35, 00.15, 00.35 Вертикаль влади 06.45 Православний календар 07.25 Автодрайв 07.45 Мультфiльм 07.55, 23.10 Ера пам’ятi 08.15 Огляд преси 08.40 Кориснi поради 09.00, 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 09.30 Книга.ua 09.50, 18.15 Друга смуга 10.00 Легко бути жiнкою 10.45 Х/ф «Невiдомий солдат» 3 серiя (заключна) 12.20, 04.40 Х/ф «Машенька» 13.35 Х/ф «Якщо ворог не здається» 15.00, 18.20 Новини (iз сурдоперекладом) 15.15 Euronews 15.35, 02.35 Д/ф «Київськi доти» 16.05 Т/с «Чотири танкiсти i собака» 17, 18 серiї 18.40 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 1, 2 серiї 20.55 Офiцiйна хронiка 21.25 Свiт спорту 21.40 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 22.00 Глибинне бурiння 22.45 Щоденник Євробачення2011 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.00, 00.00 Пiдсумки 23.15 Вiд першої особи 00.30 Пiдсумки дайджест 01.45 Т/с «Атлантида» 39 серiя (iз субтитрами) 03.05 Х/ф «Зi нiччю день iде»

КАНАЛ 1+1 06.05 «Служба розшуку дiтей» 06.10, 11.55 Т/с «Тiльки кохання» 06.55, 07.10, 07.40, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 17.00, 19.30, 00.20 ТСН: «Телевiзiйна служба новин» 07.25 М/ф «Смурфи» 10.00, 17.50 «Сiмейнi драми» 10.55, 18.40 «Не бреши менi» 12.45, 17.15 «Шiсть кадрiв» 13.25 «Розкiшне життя» 14.20, 05.15 Т/с «Виклик – 4» 15.15 Х/ф «Гiтлер капут» 20.10 Х/ф «Брат» 22.00 Х/ф «Брат 2» 00.45 Х/ф «Арн – об’єднане королiвство» 02.35 Т/с «Одруженi. З дiтьми» 03.45 Т/с «Принцеса цирку»

СТБ 06.05 «Документальний детектив. Пасажир на той свiт» 06.30 Т/с «Кулагiн та Партнери» 06.55 Т/с «Комiсар Рекс» 07.55 Х/ф «Ас» 10.00 Х/ф «Оксамитовi ручки» 12.05 Х/ф «Старi шкапи» 15.00 «Давай одружимося» 17.00 «Паралельний свiт» 18.00, 22.00 «Вiкна-Новини» 18.10 «Неймовiрна правда про зiрок» 19.05 «Моя правда. Серьога. Життя пiд грифом «секретно» 20.10, 22.35 «Холостяк» 22.55 «Холостяк. Як вийти замiж» 00.10 Т/с «Доктор Хаус» 01.10 Т/с «Клiнiка»(2) 02.00 «Вiкна-Спорт» 02.10 Х/ф «Летять журавлi» 03.45 Нiчний ефiр

НОВИЙ КАНАЛ 04.40, 03.35 Зона ночi 05.25, 06.55 Kids» Time 05.30 М/с «Новi пригоди Скубi Ду» 07.00, 07.10, 07.40 «Пiдйом» 07.05 Смiшарики 07.30, 09.00, 19.00, 00.40 Репортер 07.35, 09.05, 19.20, 01.05 Погода 09.10 Х/ф «Глава держави» 11.20 Т/с «Курсанти» 13.50 Т/с «Татусевi дочки» 14.45, 15.50 Teen Time 14.50 Т/с «Айкарлi» 15.55 Т/с «Друзi» 16.55, 23.40 Т/с «Бальзакiвський вiк або Всi мужики сво...» 17.55 Т/с «Воронiни» 19.15, 01.00 Спортрепортер 19.35 Смiшно, до болю 20.35 Т/с «Гнiздо ластiвки» 21.40 Мрiї збуваються 22.45 Т/с «Щасливi разом» 01.10 Служба розшуку дiтей 01.15 Х/ф «Клоун Шейкс» 02.35 Зона ночi Культура 02.40 Костянтин Степанков. Спомин пiсля життя

ТЕТ 06.30, 15.45 «Твою маму!» 07.00, 08.30 «Мультик з Лунтiком» 07.35 «Байдикiвка» 08.05 «Телепузики» 09.10, 18.05 Т/с «Хто у домi господар». 10.05 «Єралаш» 10.15 Т/с «Моя прекрасна няня» 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 59 с. 14.50 «Теорiя зради» 16.15, 23.00 «Дом-2» 17.10, 20.00 Т/с «Унiвер» 19.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 19-20 с. 21.00, 00.00 Т/с «Реальнi пацани» 22.00 Т/с «Школа» 12-13с. 00.55 «На добранiч, мужики!» 01.45 «Дом-2». Спецвипуск. 02.10, 06.00 Телемагазин 02.40 Музична програма «До свiтанку»

НТН 05.45 Х/ф «Лисиця Алiса» 07.15 Х/ф «Привал мандрiвникiв» 2 с. 08.40, 19.00, 21.30, 01.30, 03.40, 05.00 «Свiдок» 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детективи» 12.40, 19.20 Т/с «Крiт» 13.30, 02.00 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 15.35 Х/ф «Привал мандрiвникiв» 3 с. 16.55 Х/ф «Ти пам’ятаєш» 18.30 «Легенди карного розшуку». Тонькакулеметниця 00.30 «Покер Дуель» 04.05 «Правда життя» 04.35 «Агенти впливу» 05.20 «Легенди бандитської Одеси»

ІНТЕР 05.20, 15.15 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 6» Закл 06.05, 02.40 Д/с «Ударна хвиля 2» 06.10, 16.15 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 7» 06.55 Х/ф «Суджений – ряджений» 08.45 Т/с «Повернення Мухтара-2» 09.45 Т/с «17 миттєвостей весни» 12.20 Т/с «Небо у вогнi» 17.15 Т/с «Штрафбат» 18.10 Ток-шоу Дмитра Нагiєва «Всi свої» 19.05 Т/с «Обручка» 20.00, 00.20 «Подробицi» 20.30 Т/с «1942» 23.20 Д/ф «Клара Лучко. Три зустрiчi» 01.05 Х/ф «Спаун» 02.35 Телевiзiйна служба розшуку дiтей 04.10 Д/с «Походи в дикий свiт 4» 04.35 Д/с «Повiтрянi бої 2»

ICTV 05.30, 06.35, 01.40, 03.45 Погода 05.35, 03.20 Факти 05.50, 06.50 Свiтанок 06.40, 09.25, 12.55, 19.10, 01.30 Спорт 07.30 Максимум в Українi 08.45 Факти. Ранок 09.30, 19.15, 01.05 Надзвичайнi новини 10.30, 16.30 Т/с «Опери. Хронiки вiддiлу убивств» 12.30, 14.00 Анекдоти поукраїнськи 12.45 Факти. День 13.00 Пiд прицiлом 14.05 Т/с «Десантура» 18.45 Факти. Вечiр 19.55 Х/ф «Бiла стрiла» 22.00 Футбол. Лiга Європи. Пiвфiнал. Вiльярреал (Iспанiя) – Порту (Португалiя) 00.05 3-й тайм 01.45 Покер пiсля опiвночi 02.35 Огляд матчiв Лiги Європи 03.55 Т/с «Загiн»

ТОНІС 05.55 Обличчя купюр 06.30 Переможний голос вiруючого 07.00 Створи себе 07.05, 21.40 Генеза здоров’я 08.00, 17.55 Чому ми воюємо 09.00, 20.45 Хiт-парад дикої природи 10.15, 15.45, 02.30 Твiй хiт 11.10, 22.40 Бойовий план 12.15 Погляд у майбутнє 16.30 Х/ф «Варiант «Омега» 19.00 На перехрестях планети Земля 20.05 Третя планета 23.40, 03.00, 05.45 Сильнi свiту сього 00.00 Таємницi долi 03.10, 05.15 Диваки 03.40 Ольвiя 04.30 Феодоро

ТРК «УКРАЇНА» 06.00, 05.15 Срiбний апельсин 06.50, 17.00, 19.00, 03.30 Подiї 07.10, 18.00 Т/с «Єфросинiя. Продовження» 08.20, 14.00, 22.15 Т/с «Слiд» 09.00, 20.15 Т/с «Глухар. Продовження» 11.00, 19.20 Т/с «Маруся. Повернення» 12.00 Т/с «Квиток у гарем» 13.00, 04.30 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.40 Щиросерде зiзнання 16.10, 02.40 Вечiр з Максимом Галкiним. Частина третя 17.15, 03.50 Вечiр з Максимом Галкiним. Частина четверта 23.50 Т/с «Травма» 00.50 Х/ф «Лiсовик – 3. Продовження iсторiї»

K1 06.45, 09.00, 17.45 «Галiлео» 07.10 «Ранок на К1» 08.00 «Далекi родичi» 08.40, 20.30 «Дурнi. Дороги. Грошi» 09.45, 20.55 Т/с «Два з половиною чоловiки» 10.30, 22.50 «Солдати й офiцери» 11.30, 18.30 Т/с «Солдати» 14.00, 21.50, 00.40 Т/с «Зоряна брама» 16.00, 01.30 Т/с «Ксена – принцеса-воїн» 18.10 «Кохання у великому домi» 23.45 «15 хвилин до завтра» 00.10 «Тиждень моди» 03.00 Т/с «Полтергейст» 03.40 «Нiчне життя»

1-Й КАНАЛ. УКРАЇНА

ТВІ

РТВ-МІЖНАРОДНЕ

РТР-ПЛАНЕТА (СНД) 05.00 «Ранок Росiї» 09.05 «Життя в ритмi маршу. Сага про Покрассiв» 10.00, 13.00, 15.00, 19.00 Вiстi 10.30, 04.05 Т/с «Єфросинiя» 11.15 «З новим будинком!». Ток-шоу 12.05 «Про найголовнiше». Ток-шоу 13.30, 03.10 Вiстi-спорт 13.40 Т/с «Опера. Хронiки вiддiлу вбивств. Нова версiя. Щасливчик» 14.30, 22.25 «Кулагiн i партнери» 15.30, 19.50 Т/с «Заєць, смажений по-берлiнськи» 17.10, 03.20 Т/с «Слово жiнцi» 18.05 «Прямий ефiр» 21.30 Т/с «Опера. Хронiки вiддiлу вбивств. Нова версiя. Сльози дракона» 23.00 Вiстi.ru 23.15 «Операцiя «Великий вальс» 00.05 «Вiстi+» 00.20 Т/с «Крем» 01.05 «Профiлактика» 01.55 Х/ф «Довгi версти вiйни»

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 04.00 Новини 05.05 «Доброго рануку» 09.15 «Контрольна закупiвля» 09.45 «Жити здорово!» 10.55 «ЖКГ» 12.15, 02.10 «Модний вирок» 13.10, 00.45 «Детективи» 14.00 Iншi новини 14.25 «Зрозумiти. Пробачити» 15.30, 01.30 «Хочу знати» 16.00, 21.30 Т/с «Балада про бомбера» 17.00 «Федеральний суддя» 18.15, 00.15 «Слiд» 18.55, 04.05 «Давай одружимося!» 19.55, 03.05 «Нехай говорять» 21.00 «Час» 22.40 Х/ф «Серпень» НТВ-МИР 03.55 «НТВ зранку» 07.40 Дачна вiдповiдь 08.35, 14.35, 17.35, 02.35 Огляд. Надзвичайна подiя 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сьогоднi 09.25 Золотий пил 10.00 «До суду» 11.00 Суд присяжних 12.35 «Прокурорська перевiрка» 13.40 «Давайте миритися!» 15.30 «Перша передача» 16.00 «Таємницi розвiдки» 16.35 Т/с «Повернення Мухтара-2». «Запах шахрая» 18.45 «Справи сiмейнi» 19.35 Т/с «Мент у законi-4». «Дохiдне мiсце» 23.15 Т/с «Подружжя». «Сiмейна справа» 00.10 «Школа лихослiв’я» 01.00 «Вiвтар Перемоги». Д/ц. «Смерш»; «Зброя переможцiв»

TVCI 06.00 «Настрiй» 08.10, 13.45 «1001 розповiдь 06.00 Класна реклама про кiно». Д/ц 08.25 «Ленд-Лiз». Д/ф 07.00, 18.00, 20.30, 05.00 09.20, 16.45, 23.00 Т/с «Чорна богиня» Сьогоднi 10.05 «Запрошує Борис Ноткiн» 07.30 Повне Мамаду 10.30, 01.55 «Лiкарi». Ток-шоу 11.20 «Казка про хороброго 08.00 Схема Смiху зайця». М/ф 11.30, 14.30, 17.30, 20.30 Подiї 09.45 Ретроманiя 11.50, 17.50, 00.30 Т/с «Вогонь кохання» 12.00, 17.00 Т/с «Людина вiйни» 12.35, 01.15 «На шляху до Великої Перемоги». Д/ц 13.00 Генерал Паттон 13.10 «ТБ Цех» 14.00, 21.50 «Собаки вiд А до 14.00 Мегаперевезення Я». Д/с 15.00 Кращi машини Британiї 14.45, 03.30 «Мисливцi за нацистами». Д/ф 15.25 «Енциклопедiя». Карл 18.30 Кримiнальна Росiя Великий 15.35 «Музична iсторiя». Катя 19.30 Правда Вiталiя Лель 16.00 «Дiлова Москва» Портнiкова 16.25, 23.40, 01.40 «Петрiвка, 38» 21.00 Х/ф «Флеш.ка» 18.35, 02.40 «Невiдома вiйна». Д/с 23.00 На межi 19.25, 04.45 Т/с «Серцю не накажеш» 00.00 Х/ф «Долина спокус» 20.10 «Корiвка». М/ф 21.00 «1945: переговори за 01.30 КлубНiчки спиною Сталiна». Д/ф 22.20 «Хронiки московського 03.30 Х/ф «Пташки в раю» побуту. Поганi будинки, поганi квартири» 05.30 Комедiйний квартет

06.00, 18.00 «Особлива думка», «Економiчнi новини» 07.00 «Мультфiльми» 08.00 «Вечiрнi новини з Америки» 09.00, 15.00, 02.00 Т/с «Громадянин начальник-3» 10.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11. Шукачi скарбiв» 11.00 «Нiмеччина за тиждень» 12.00 «У колi свiтла» 13.00 Х/ф «Ти повинен жити», мультфiльми 16.00, 01.00 «Особлива думка» 17.00, 05.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-7. Дрiб’язкова справа» 19.00, 04.00 «Кейс» 20.00 «Повний альбац» 21.00, 03.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11. День до зарплати» (закл.) 22.00 «Наразi у свiтi» 23.00 Х/ф «Старшина», м/ф для дорослих

РЕН ТВ 04.00 «Невiдома планета»: «Червона столиця пустелi», ч 04.30 «Гучна справа»: «Липа на продаж» 05.00 «Невiдома планета»: «В пошуках утраченого коду», ч 05.30, 12.00 «Звана вечеря» 06.30 Т/с «Солдати-6» 07.30, 19.00 Т/с «Опери. Хронiки вiддiлу вбивств» 08.30, 11.30, 15.30, 18.30, 22.00 «Новини 24» 09.00 «Не бреши менi!» 10.00 «Година суду» 11.00, 18.00 «Екстрений виклик» 13.00 Х/ф «Чингiзхан. Край землi та моря» 16.00 «Генiальний детектив»: «Круте пiке» 17.00 «В годину пiк» 20.00 Т/с «Меч» 21.00 «Секретнi територiї»: «Життя пiсля смертi» 22.30 Х/ф «Вовча яма» 00.25 «Вiйськова таємниця» 02.00 «Покер пiсля пiвночi» 03.00 Т/с «Студенти»

2+2 (КІНО) 06.00 Мультфiльми 06.20 М/с «Ура, мультики!» 06.45 М/с «Життя роботапiдлiтка» 07.10 М/с «Гей, Арнольдe!-4» 07.40 М/с «Каппа Майкi» 08.00, 11.55 Т/с «Мисливцi за старовиною» 09.00 Телемагазин 11.00 Т/с «Горець» 12.50, 18.30 Час Пiк 13.10, 19.00 Т/с «По той бiк вовкiв-2. Ключi вiд безоднi» 14.05, 19.50 Т/с «Москва. Три вокзали» 15.00 Т/с «Гра без правил» 16.00 Х/ф «Контрабандисти» 18.00 «Кращi нокаути свiту» 20.50, 21.10 М/с «Сiмпсони» 21.30 Х/ф «Мiцний горiшок-3» 23.55 Х/ф «Полтергейст-3» 01.35 Х/ф «Бажання плотi» 03.00 «Поп корн ТБ. Кумедне домашнє вiдео» 03.10 Кiнорiк 03.15 Х/ф «Кiшечка» 04.25 Х/ф «Краще бути багатою i красивою»

БІЛОРУСЬ ТБ 06.30, 17.00 «Вiйськова розвiдка. Захiдний фронт». Вiйськово-пригодницький детектив 07.30, 20.30 «Панорама» 07.55 «Мiста Бiлорусi й Росiї». Коломна 08.00, 19.35 «Любов як любов». Сiмейна мелодрама 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 00.00 «Новини» 09.10 «Спорт-кадр» 09.40, 22.50 «Бiлоруська годинка» 10.30 «Сiнематека» 11.10 Д/ф «Приведемо до Творця створений Ним космос» 11.35, 15.15 «Земельне питання» 12.10, 00.15 Т/с «Час вибрав нас» 13.20 «Гаспадар» 13.45, 21.10 Т/с «Секретний фарватер» 15.35 «Пiснi минулого столiття» 16.30 «Смiшна годинка» 16.55 «Дiлове життя» 18.15 «Злочин столiття» 18.45 «Каранi» 19.10 «Мiнськ i мiнчани» 22.25 «Овертайм» 23.40 «Сфера iнтересiв»

DISCOVERY CHANNEL (УКР.)

СІТІ

06.00 Колотнеча з «Жуком» 06.25, 14.10 П’ята передача 06.50 Люди в касках 07.45, 18.15, 04.05 Потрiбна зборка 08.10, 18.45, 04.35 Як це працює 08.40, 14.35, 02.40 Руйнiвники легенд 09.35, 01.40, 05.00 Лабораторiя вибухових iдей 10.30 Вижити за всяку цiну 11.25, 19.10 Авiакатастрофи 12.20, 23.45 Top Gear 13.15 Грiм серед ясного неба 15.30, 22.50 Брудна справа 16.25 Смертельний улов 17.20 Крутий вибух 20.05 Неймовiрнi здiбностi 21.00 Пiддослiднi кролики 21.55 Схибленi на трюках 22.25 Єдиний вихiд 00.40 Надлюди Лi Стена 03.40 Блискавичнi катастрофи

06.00, 11.20 СIТI-терапiя 06.30, 07.30, 08.30, 18.30, 20.30, 22.30 День СIТI 06.50, 07.35, 08.35, 20.55, 22.55 Бiзнес СIТI 07.00, 07.45, 08.45 СIТI Ранок 07.15 Веселi фантазiї 07.40, 08.40, 23.50 Прес СIТI 09.00, 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi» 10.00, 18.40 Шоппiнг 10.25 Оголена краса 11.45, 23.35 Ресторанний гiд 12.40 Няня 911 14.40, 19.00 Блондинки проти бруду 15.05 Школа ремонта 16.00, 23.00 PRO Дизайн 16.40 Школа кулiнарiї 17.30 Пекельна кухня 19.30 Бос пiд прикриттям 22.00 Правда СIТI 23.55 Неформат СIТI 00.30 Нiч СIТI

РЕТРО 05.10 Х/ф «Хто ввiйде в останнiй вагон» 06.50 Цей тиждень в iсторiї 07.20 Краще з програм Бiтклуб i Мюзикладен 08.15 Кабачок 13 стiльцiв (1980 р.) 09.30 Х/ф «Жандарм одружується» 11.10, 15.15, 17.10, 23.10 Портрети в часi 11.15 Х/ф «Убивче лiто» 13.35, 15.20 Ретроспектива 13.45 Кiнопанорама 15.30 Х/ф «Жандарм i iнопланетяни» 17.15 Х/ф «Сiм самураїв» 21.20, 22.30 Повторний сеанс 22.00 Блакитний вогник 23.15 Х/ф «Закоханi» 00.45 Х/ф «Корабель-примара» 02.00 Кабачок 13 стiльцiв (1968 р.) 03.20 Х/ф «Жандарм з СенТропе»

5 КАНАЛ

ОБЛАСНЕ ТБ

06.00 Програма передач 06.01, 22.30 «Час-Тайм» 06.15, 10.15, 13.10, 17.15, 18.55, 23.50 «Погода на курортах» 06.20, 18.45, 23.15, 00.20, 02.50, 04.20 «Час спорту» 06.30 «Ранок на 5-му» 09.10, 22.15, 23.30, 02.40, 04.15 «Бiзнес-час» 09.20, 11.20, 12.20, 14.10, 16.10, 17.50, 22.45 «Погода в Українi» 09.25, 00.30 «Автопiлотновини» 09.35, 13.20, 14.20 «5 елемент» 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.30, 03.00 «Час новин» 10.30, 11.30, 12.30 «Пресконференцiї у прямому ефiрi» 10.55, 18.20, 00.25 «Погода у свiтi» 15.20 «Життя в задоволення» 16.20 «Драйв» 16.40 «Трансмiсiя» 17.25 «Акцент» 18.30, 23.40, 04.30 «Київський час» 19.00, 23.00, 00.00, 01.00, 04.00, 05.00 «Час новин» (рос.) 19.25, 01.15, 05.15 «Час: важливо» 21.00, 02.00 «Час» 21.50, 03.30 «Територiя закону» 23.55, 02.55, 04.25 «Огляд преси» 04.40 «Вiльна гавань»

08.00 Студiя «Iнформ»

НАШЕ КІНО 05.00 «Пiд маскою Беркута» 06.40 «Мiс Мiльйонерка» 08.20 «Друзi та роки» 10.45 «Елiксир» 11.30 «В Москвi проїздом» 13.00, 21.00 «Петрiвка, 38» 14.35, 22.35 «Двоє на голiй землi» 16.00, 00.00 «Дванадцята нiч» 17.35, 19.20, 01.35, 03.20 «...А зорi тут тихi»

TВ 1000 РОС. КІНО 06.00 «Метелики» трилер 07.30 «Попелюшка.ру» комедiя 09.30 «Вечiр напередоднi Iвана Купала» драма 11.00, 12.30 «Перша спроба» мелодрама 14.10 «Нiчого особистого» драма 16.00 «Рекетир» бойовик 18.00 «Про любов у будь-яку погоду» комедiя 20.00 «Росiйська наречена» мелодрама 22.00 «Дев’ять Сiм Сiм» драма 00.00 «Над мiстом» мелодрама 02.00 «Бумеранг» драма 04.00 «Ванечка» мелодрама

TV 1000 03.00, 21.00 «Тримай дистанцiю» драма 05.00 «Хто Ви, мiстере Брукс?» трилер 07.00 «Дiти Хуанг Шi» драма 09.10 «Два днi в Парижi» трагiкомедiя 11.00 «На пiвдень» драма 13.00 «Август Раш» драма 15.00 «Всi справжнi дiвчини» драма 17.00 «Кiнозiрка в погонах» комедiя 19.00 «Золота молодь» трагiкомедiя 23.00 «Американський президент» драма

09.00, 17.00, 01.00 «Спецiальний пiдроздiл» (4 с.) Драма 09.55, 17.55, 01.55 «Мiльйон рокiв до нашої ери» Комедiя 11.40, 19.40, 03.40 «Iдеальний шлюб» Трилер 13.20, 21.20, 05.20 «Удалинi вiд неї» Мелодрама 15.15, 23.15, 07.15 «Приватне життя» Драма

ENTER-ФІЛЬМ 06.00, 03.40 Саундтреки 06.10 Мультфiльм СРСР 11.00 Х/ф «Добрий ранок» 12.40 Х/ф «Вийти замiж за капiтана» 14.10 Х/ф «Алмази для Марiї» 15.40 Х/ф «Їх знали тiльки в обличчя» 17.15 Х/ф «Ми, двоє чоловiкiв» 18.50 Х/ф «Зимова вишня» 20.35 Х/ф «Вершник без голови» 22.20 Х/ф «На вiйнi як на вiйнi» 00.05 Х/ф «Викрадення Європи» 01.25 Х/ф «Близнюки» 02.45 Кiноляпи

19.00 Т/с «Аеропорт-2». 30 с. «Давайте влаштуємо свято!» 20.00 Т/с «Державний захист». ф.2. «Мотрiйка» 21.00, 03.00 Т/с «МУР є МУР! – 2» 22.00 Х/ф «Протистояння» 23.30 Х/ф «Протистояння» 01.00 Т/с «Дiти Арбата» 02.00 Т/с «Державний захист». ф.3. «Людський фактор»

08.25 Будьте здоровi 09.00, 23.00 Україна: час мiсцевий. Мовлення територiальних громад 11.00, 20.20 Телеоб’єктив 11.10, 21.00 Служба розшуку дiтей 11.15 Зроблено руками 11.30 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки 11.40 Вистава «Шаленi грошi» 12.40 Д/ф «Маленька подорож у минуле» 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня 13.10 На зв’язку з Урядом 13.30, 21.35, 00.15, 01.55 Х/ф «Батальйони просять вогню» 14.40, 17.15 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв» 16.10 Вiд щирого серця 16.45, 01.35 Знаменитi українцi 17.35 Податковi дiалоги 20.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.05 Берегиня 22.45 Д/ф «Мiй рiдний край» 23.45 «Час країни» 03.50 Вiд мелодiї до мелодiї

TV XXI FILM

ТЕЛЕКЛУБ

ПРЕМ’ЄРА

ГУМОР ТБ

05.00 «Уолл-стрiт. Грошi не сплять» 07.15, 17.00 «600 кг золота» 09.00, 19.00 «Я плюю на вашi могили» 11.00 «Жук» 13.00, 23.00 «Найкращий фiльм 3-ДЕ» 15.00, 01.00 «Мiстечко Семетри» 21.00 «Проклятий «Юнайтед»» 03.00 «Бридкий я»

05.00, 07.30, 11.20 Фабрика анекдотiв 05.30, 08.05 Джентльмен-шоу 06.00, 17.00 Камера смiху 06.30, 11.40, 20.00 Ржаники 08.45 Х/ф «Любов у полудень» 12.30 Торба смiху 15.10 Х/ф «Два мiсiонери» 17.40 Х/ф «Орел чи рiшка» 20.40 Х/ф «Гарно жити не заборониш»


долі

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

http://dponline.cn.ua

5

Забрав ї ї батько

У ПАРТИЗАНИ...

Партизанів Великої Вітчизняної війни тепер на пальцях можна полічити. І серед них – Марія Науменко, сива й скромна жителька Корюківки. У неї не було дитинства – війна забрала. Тоді маленьке Марійчине серце переповнювалося ненавистю до фашистів, тому що на собі і рідних відчула їхнє знущання. Партизанкою Марійка стала у вісім літ.

У 1941-му – Коли почалася війна, мій батько працював у рідній Турівці головою сільської ради. На фронт його не забрали. «Ви, Прокопе Гавриловичу, тут залишає­ теся, у підпіллі», – сказали йому в райкомі, – Марія Науменко розпочала свою розповідь саме про тата. Ще до війни вони всі були дуже щасливі. Де вона взялася, клята? В її світлу кімнату тепер зазирає весняне сонце. Як добре, що після морозів іде тепло! Прокіп На­ уменко теж колись казав людям: «Лихоліття мине. Допомагайте одне одному, діліться останнім – бу­ де легше...» Хто був людиною, той і залишився! Семирічна Марійка спокійно спала, коли батько з матір’ю серед ночі вирушали підводою з Турівки до Єлінського лісу, де за дорученням обкому Ком­ партії України облаштовувалася партизанська база. На підводі – продовольство з колгоспної комори: зерно, борошно, мед, м’ясо, сало. Їхали у темряві, щоб ніхто не бачив. – Як з’явилися загарбники, батьку не можна було залишатися в селі. Він пішов у партизанський загін. У хаті тільки я з мамою. Жили ми далечень­ ко від центру села, на так званому хуторі, – зга­ дує Марія Науменко. – Усі чоловіки­сусіди стали поліцаями. Лише в одній хаті зрадників не було. Боже, як змінилися люди! В душі, здається, нічого не було святого!

Втеча з в’язниці

Новій сільській владі треба було будь­що упіймати партизана Прокопа Науменка і розіп’яти. Але він ніяк поліцаям не траплявся. Тоді вони вирішили знущати­ ся над дружиною Уляною і донечкою. Щоночі хтось із поліцаїв вартував біля хати Науменків. І матір били, і Марійку. «Кажіть, де батько!» «Не знаємо!» – тільки й чулася відповідь. Не раз вдома не ночували, переховувалися... Їх і до поліції забирали, але нічого не довідавшись, від­ пускали. Серед зими у 42­му відвезли в Корюківку до в’язниці. А там – люду! Рідні фронтовиків і пар­ тизанів, партійно­комсомольські активісти. Багато жінок із дітьми. Не те, щоб сісти чи лягти, стояти було затісно. – Щоранку всіх виводили у двір, – продовжує розповідь Марія Науменко. – Змушували ставати в коло. Фашист чи поліцай обходив і вказував паль­ цем: «Ти! Ти! Ти! Крок уперед!» Це були приречені. Їх розстрілювали подалі від центру міста, поблизу свинарника. Марія пам’ятає, як повели жінку із Сядрина і двох дівчаток... Декого відправили до Німеччини. Що ж бу­ де з ними? Мати вирішила не чекати страшних хвилин. За­ примітила збоку в паркані, за туалетом, дірку. Уве­ чері попросила вартового, що донечці треба надвір. Не хотів пускати, але Уляна так благала!.. Змилос­ тивився. А далі... Через ставок – і до лісу. Додому, в Ту­ рівку, побоялася вести дитину. – Розійшлися ми з мамою на тому місці, де до­ рога на Спичевате, – розповідає Марія. – Наказала мені швиденько йти до Охрамієвичів, до тітки Гор­ пини. Сама ж попрямувала до Лупасового. «Нічого не бійся, я тебе, доню, знайду!», – сказала мені. Тепер страшно уявити, як увечері восьмирічна дівчинка йшла сама серед темряви і лісу. На щас­ тя, нікого не зустріла і благополучно дісталася до своєї тітки. Марійка переховувалася в Горпини, потім у дядь­ ка Архипа, який шив чоботи. Залазила на піч, щоб

Марія з матусею Уляною в рідному селі

ніхто не бачив. Тільки рипнуть двері, дядькові діти повідомляли: «А у нас хтось є...» Відвели малу ще до однієї родички – Уляни Власенко. Не йде мати доньку забирати. Що робити?.. Спасибі діду Петру. Забрав онуку й пішли вони в Турівку. Може, мама вже там? Нема! Хата стоїть пусткою. Все з неї повиносили, навіть цвяхи повиймали. Знайшла Марійка кілька картоплин і зварила суп – вода й картопля. Дід їсть і хвалить: «Ой, і хороша юшечка!» Тільки заснули – поліцай стукає. Настрахалися. Нарешті, поліція трохи відчепилася. Дід знову пі­ шов в Охрамієвичі, може, туди матір подалася?... Скільки радості було, коли ненька двері від­ чинила!.. – Вона була мужня жінка. Коли її дуже били перед в’язницею, мовчки терпіла біль, – згадує Марія Прокопівна. – І мене били. Я витримувала, дуже кричала... Не знає Марія, чи живі вони б залишилися в рід­ ній хаті, та серед ночі нагодився батько: «Збирайтеся швиденько! Йдемо партизанити!» Коні летіли мов вітер. Прокіп аж троє запряг, щоб швидше й надійніше.

У лісах

Про загибель дідуся Петра родина Науменків ді­ зналася вже в лісах. Дуже за ним журилися. У Ма­ рійки стискалися кулачки: «Чому я така мала? Дали б мені зброю, я б усіх ворогів знищила!..» Яка з неї партизанка? Зайвий клопіт для дорослих. Але ні, Марія Науменко, або просто Маруся, стала в загоні дуже старанною помічницею. І на кухні, і в гос­ піталі – скрізь вона!.. Допомагала матері партизанам їжу готувати, білизну прала, воду носила. Дівчинку й у розвідку посилали. Все запам’ятовувала, нічого не записувала, щоб фашистам у руки не потрапило, або поліцаям, якщо причепляться. А ще Маруся була незамінною помічницею в загоні «боепитания» Івана Тихоновського. Тут озбрювали все з’єднання чернігів­ ських партизанів. Зброю в мішках привозили літаки з Великої землі. Тож Марія разом зі зброярем вити­ рала масло і складала до купи деталі. – Якось улітку, тікаючи від фашистів, табір об­ лаштували в такому місці, де не було води. Вда­ лося викопати вузеньку і глибоку яму, куди могла залізти тільки я, – каже Марія Прокопівна. – Си­ діла там із чавунцем, поки накапає, нагору посу­ дину піднімали вірьовкою. Аж раптом з’явилися ворожі танкетки і партизани почали оборонятися й відходити.

Марійка була допитливою і спостережливою. Якось у 1944­му до них у з’єднання з Москви літаком при­ були хлопець і молода радистка (ця дівчина завжди чомусь була в хустці й груди кутала). Тоді час був тривожний. Фашисти йшли по п’ятах. Звідки вони знали про партизанські маневри, – ніхто не відав. Мабуть, десь затаївся зрадник. – Ми з дівчатами пішли купатися до лісового озера. І новеньку запросили. Всі роздягаються, ку­ паються, а вона відмовляється, – розповідає Марія Науменко. – Я обняла її руками і відчула якісь твер­ ді предмети на голові й грудях. Нічого не сказала. А коли повернулися з купання, знайшла Івана Тихо­ новського і все йому розповіла. За радисткою кілька днів стежили і потім остаточно переконалися: вона повідомляла фашистам про пересування партизанів. Після її затримання стало легше. Нам вдалося віді­ рватися від німців. Юній партизанці оголосили подяку за пиль­ ність. У десять років Марусю поранило. Це було якраз на кордоні України з Білоруссю і Росією. Партизан оточи­ ли фашисти. Літак посилав смертельні «ліки»... Вбило коня, одного з партизанів, а Марічку відкинуло, вда­ рило об дерево. – Мене оперував партизанський хірург у лісових умовах, як кажуть, «на живу». Як побачила, дуже злякалася. Не обличчя – суцільна рана, – продовжує співрозмовниця. «Жити буде, але як? З таким облич­ чям ніхто заміж не візьме», – журилася ненька. Та лікар заспокоював: «От побачите – усе буде добре. Вона ще мала, ростиме, рубці затягнуться. Ніхто ні­ чого не помітить». Він угадав. Зажило! І знову обличчя миле... Війна закінчилась!

Медсестричка

Бабуся Уляна з онукою Світланою

Якби дідусь був у Турівці, його б, мабуть, із собою повезли. Та він нагодився пізніше, не знав Петро Ні­ китенко, що сталося з донькою й онукою. Прокляті запроданці його спалили живцем. Ще й одну жінку, здається, Скрипка її прізвище.

Марія Науменко. 1956 рік. Навчання в медучилищі

Добре, що недалеко відійшли. Згадали про дівчинку. А Маруся тихо сиділа в ямі, не наважу­ валася кричати, щоб не почули фашисти. Сама б ніколи звідти не вилізла. Дістали її із самісінько­ го дна й забрали.

Надивилася Марійка в партизанському лісі, як лікарі людей рятували, вирішила й сама стати медиком. На жаль, до інституту не вступила – у технікум прийняли. Повідомлення про це надійшло в Турівку останнього вересневого дня, а вже наступного ранку треба було бути серед студентів, маючи при собі білий халат, ко­ синку і капці. Де їх візьмеш у селі? Спасибі, виручив хороший чоловік, за ніч пошив. Тільки­но сонце зійшло – Марія в дорозі. Пішки до Високого, потім – у Корюківку, звідти до Черніго­ ва. Ноги від пилюки помила, вдягнула дешевеньке взуття й полетіла далі, назустріч мрії. Вона її після медучилища закинула аж в Узбекистан, в Сари­Асію за Термезом. – Їхала туди не одна. Нас було аж двадцять чотири! Всі дипломовані, з направленнями. До Москви доїхали, а звідти – ніяк. Таке на вокзалі робиться! Якраз молодь їхала на цілину, й ми тут, – завершує розповідь Марія Прокопівна. – Я, як комсорг, звернулася до начальни­ ка вокзалу. Допомогло. Там, у новім краї, долю свою зустріла – українця Віктора Чичканя. Потім потягло на батьківщину. Оселилися в Корюківці. В райлікарні по­ чала працювати, а чоловік викладав у школі. ...Роки збігли, як один день. Марія Науменко ви­ ховала доньку і сина. Живуть і працюють у Санкт­ Петербурзі. Чоловік спочиває вічним сном. Розрада для жінки – спілкування з добрими сусідами, фрон­ товичкою Олександрою Стельмах, з колегами... Буває, притиснуть хвороби – скоріше до Марії Прокопівни по підтримку. Сива медсестричка всім рада стати у нагоді. Й сама ні рокам, ні хворобі не здається. Нині у Марії Петрівни радість – приїхала онука з міста на Неві. Дівчинка раз­у­раз каже бабусі: «Яке тут цілюще повітря. Хочу жити в Україні». Залишайся! Зоя ШМАТОК

Марія Прокопівна на святі разом з ветеранами Великої Вітчизняної

м. Корюківка

http://dponline.cn.ua


6

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер http://dponline.cn.ua

24 квітня, неділя. Великдень у Спаському соборі в Чернігові Фоторепортаж Віктора Кошмала

Т ра д и ц ії

У понеділок, 25 квітня, у Чернігові біля П’ятницької церкви відбулося

святкування Волочильного або Обливального понеділка

В

олочильне – понеділок піс­ ля Великодня. Понеділко­ ві обряди розподіля­ ються на два окремих дійства: відвідування знайомих («нести ка­ лача»), що й дало на­ зву «Волочильного по­ неділка» та обливання водою – «Поливаль­ ний (обливальний) по­ неділок». http://dponline.cn.ua

Н е в и га д а н і іс т о рії

Знайти племінника допомогла... капуста

В

асиля й Ніну знаю давно. Він – місцевий, вона – приїжджа. Завжди разом ходять. За тридцять з лишком років подружнього життя Ніна одна не пішла на іменини до когось чи на хрестини. Завжди чоловіка під руку – і гайда! Тепер, коли вже пенсіонерами стали, здебільшого ходять на поминки до родичів та друзів. Є в них і машина, не іномарка, та пройде там, де лише трактор зможе. В господарстві – велика підмога. Та й погостювати можна! Довезе!.. Їхала і я в тій машині. Говорили про те, про се. Коли ж Василь говорить: – Знаєш, моя Ніна племінника мого знайшла!.. А як знайшла!.. – сміється і не доказує. – Смійся-смійся! – Ніна йому у відповідь. – Аби не мої старання... – Та розкажи вже нашій пасажирці, як усе було, – просить Василь. – Ні, ти спочатку поінформуй, звідки в тебе цей племінник узявся, – наполягає дружина. – Що ж. Була в мого батька після війни перша любов. Гарна жінка! Дід навіть будинок

їм у Лебідді поміг збудувати, та почали всі переселятися у Крим. Жінка ця невагаючись вирішила поїхати, батько ж уперся і лишився тут. Там вона народила сина (від батька). Та й це не допомогло, аби коханий подався з півночі до жарких місць... – Згодом тато одружився з моєю матір’ю, виростили нас із сестрою. – З братом ми зустрічалися, листувалися. Він виїхав на Полтавщину, в Лубни. Та років, мабуть, з десять ніяких вістей від нього не було, – продовжує свою розповідь Василь. – За клопотами не до пошуків було... – Скажи мені «спасибі!» – вставляє своє його дружина. – Аби я не купила у крамниці баночку капусти, ти про своїх родичів нічого б і не чув. – А що капуста?! – дивуюся тепер уже я. – Поясню. Ми ту капусту з’їли. Смачна! Стала я роздивлятися етикетку, хто ж її так смачно законсервував. Написано: м. Лубни Полтавської області. Приватний підприємець Берестяний. Вказано і телефон. – І ти зателефонувала? – питаю її я. – Аякже! Можливо, це наші родичі? А від Василя почула:

«Нічого тобі робити, ніж телефонувати чужим людям!» А я не послухала. Набрала номер, мені відповіла молода жінка, – продовжує Ніна. – Я їй кажу: «Доброго дня!» І вона мені: «Добридень!». Почала я дякувати за смачну капусту. Чую, що їй це приємно чути. Далі говорю: – Телефоную не лише заради подяки. У нас родичі десь у Лубнах, Берестяні. Може ви знаєте? Микола та син його Сергій... – Точно! Родичі. Ця жіночка – дружина племінника – Леся. Он як! Ніна весь вечір пробалакала з Лесею, її чоловіком та матір’ю. Потім усю ніч не спала. – А з братом Василевим балакала? – допитуюся у Ніни. – Ні. Як з’ясувалося, він помер вісім років тому. Але родичі нам раді, обіцяють приї­ хати. Не купила б капусти – не знайшла б! – робить вис­ новок Ніна. Може, ще б щось мені Василь зі своєю дружиною цікавого розповіли, та ми вже приїхали.

Зоя ШМАТОК с. Наумівка – м. Корюківка


№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер http://dponline.cn.ua армія

7

Шоу

Рано-вранці йшли служити

«Чернігів – місто талантів» в очікуванні фіналу

новобранці...

Днями біля історичної пам’ятки культури, гордості Чернігова – церкви Святої Великомучениці Катерини зібралося чимало людей: майбутні захисники Вітчизни, їхні батьки, друзі, рідні, представники обласної державної адміністрації, українського козацтва, керівництва Чернігівського гарнізону й духовенства, ветерани.

Журі відібрало не 15 учасників як планувалося, а 20. Ще одного мають обрати чернігівці.

В

же можуть готуватися до фіналу вокальні гурти «The Legacy», «Город Князя Чорного» та солісти Ві­ таліна Лисенко, Олена Музиченко, Євгеній Мацак, дует – В’ячеслав Негляд та Віталій Полегенько. Серед танцювальних колективів щасливий квиток отримали «Слов’яни», молодша група танцювального цен­ тру «Inside», «Альянс», «Bj Dance Centr», зразковий колек­ тив сучасного танцю «Парадокс» та балет «Like One».

Виступлять також Дмитро Нечай та Ілля Пашнюк, збірна області з художньої гімнастики, клуб бойових мистецтв «Білий вітер», циркова студія «Фієста» та естрадно-спортивна циркова студія «Тріумф». До фіналу також потрапив фаєр-колектив. Але ще є три учасники, голосування за Інну Кири­ чок, Ольгу Ведмідь або Дмитра Коруза триватиме до 1 травня. Володимир ПЕТРЕНКО

40

юнаків із районів та міст Чернігівської області урочисто відправляли до лав Збройних сил України. 30 із них поїдуть служити до 95-ї окремої аеромобільної бригади, що в Житомирі, а 10 – до Києва, у Центр за­ безпечення службової діяльності структурних підрозділів Міністерства оборони України. Бойовий дух призовникам піднімали музики оркестру Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України. Розважили присутніх і чернігівські прикор­ донники. Кінологи демонстрували вміння своїх вихованців-собак у пошуку наркотиків та затримці порушників кордону. – Сумно, адже я сьогодні проводжаю у десантники одразу двох близьких для мене людей – чоловіка та його двоюрідного брата, – розповідає Євгенія Муровейко. – Та й несподівано якось все вийшло. Чоловік вчора о восьмій годині повернувся з Харкова, а через двадцять хвилин пішов до армії, – вже посміхаючись, продовжує жінка. Присутні побажали призовникам гідно виконати свій конституційний обов’язок, успіш­ но долати всі труднощі армійської служби і повернутися додому живими та здоровими. Джури – вихованці ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою – вручили майбут­ нім захисникам подарунки від Чернігівського обласного осередку українського козацтва. Отець Роман освятив майбутніх захисників Вітчизни. По закінченні мітингу новобранці пройшли урочистим маршем. Нагадаємо, що перші відправки команд з обласного збірного пункту розпочалися 12 квітня. Загалом нинішньої весни Чернігівська область має призвати 895 юнаків, із них безпосередньо до Збройних сил України – 695. Сніжана БОЖОК Фото автора

Між н арод н и й е кологіч н и й ф ору м

Імідж

«Довкілля для України»

З

19 по 21 квітня 2011 року в Києві проходив Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України». Чернігівську область представляли обласні Держ­ управління охорони навколишнього природного середовища та Держекоінспекція. Серед підприємств та організацій, що опікуються екологією рідного краю, було представлено продукцію ТОВ «Слов’яни», лозової фабрики, Чернігівського молокозаводу, вироби юних природоохоронців обласної станції юних натуралістів, друкована продукція екологічного спрямування, відеоматеріали про екологічний та рекреаційний потенціал Чернігівщини. Володимир ПЕТРЕНКО

http://dponline.cn.ua


8

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

суспільство

Коли всі відвернулися від «маленького єврея»

http://dponline.cn.ua

Він часто мені телефонує. І постійно плаче. Каже, що не хоче вірити жодному очільнику з місцевої влади, бо від них нема реакції на прохання про допомогу. Приміщення, в якому він мешкає, нагадує халабуду усамітненого безхатченка, який на ніч окупував нежилу комірчину. Адже зі стелі падають шматки штукатурки, розмоченої дощем крізь дірки в даху будинку. А невеличка грубка – головне джерело тепла квартири загальною площею 31,4 кв. м – не лише вимагає зайвої обережності, а й становить загрозу сусідам. Бо ж будиночок дерев’яний, та ще й старий. Боронь, Боже, станеться займання...

А початок був зовсім не сумний На зламі ХІХ ст. у Новгороді-Сіверському частка євреїв у загальній чисельності населення становила близько тридцяти відсотків. Їхнє масове оселення у реґіоні відповідало політиці російського царизму. Така потужна присутність етнічної меншини в українському Новгороді-Сіверському над Десною зовсім не шкодила патріархальному спокою провінційного містечка, а, можливо, й додавала йому певного шарму, допомагаючи триматися на плаву завдяки торгівлі. Чого-чого, а різного штибу торговельних «точок» – лавок, крамниць, трактирів, шинків, різних товариств, які належали єврейським родинам упродовж століття аж до більшовицького перевороту, у Новгороді-Сіверському не бракувало. Та й у царині науки, культури, мистецтва представники єврейської громади довели свій хист і вміння добре працювати впродовж того ж таки двадцятого століття, залишивши чемні згадки про себе нині сущим городянам. А це і здібні лікарі, вчителі, керівники підприємств тощо. Життя наприкінці ХХ століття, як і на всьому пострадянському просторі, докорінно змінилося і для представників єврейської громади. Та, власне, і не лише у той непростий час. Ще за Союзу громада євреїв не демонструвала того, що зветься виразністю етнічних особливостей. Багато хто навіть не вважав за потрібне відкрито ідентифікувати себе представником однієї з найстаріших націй. А до 1917 року у місті потужно розвивалося культурно-релігійне життя євреїв. І бібліотека мала тисячі книжок, і дві синагоги функціонували. Нинішній же стан єврейської громади вже менш виразний. Та й чисельність далека від тієї, яку фіксувала статистика початку завершального століття другого тисячоліття, – не налічує й двохсот людей. А тому вже не є настільки впливовим чинником розвитку міста.

Юрій Друк

«Сподіваюся, що люди почують про мої біди», –

Коли втрачено надію на допомогу від влади

Юрій Семенович Друк – це типовий, як полюбляють називати у таких випадках політики державного рівня, «маленький єврей». Ще кілька років тому він жив із матір’ю, а тому не так боляче було терпіти буденні проблеми. Йому п’ятдесят років, він – інвалід з дитинства, має пожиттєво встановлену другу групу. Поховавши 2006 року матір, навколишній світ він почав сприймати у зовсім іншій площині. Батька, який нині живе у Канаді, він довго не знав. Коли той покинув матір, хлопчик був ще зовсім малим, а тому й виріс, не знаючи повноцінного виховання у родині, та ще й із низкою захворювань. А після смерті єдиної рідної душі для такого чоловіка, який багато у чому так і не пристосувався до викликів складного сьогодення, виникло безліч проблем. Та чи не найбільшою бідою стало те, що квартира, яку Юрій успадкував від матері, була у занадто плачевному технічному стані. Проблема полягала в тім, щоб під час дощів, танення снігу на даху своєчасно пересувати по квартирі нехитрі

пожитки, знаходячи ще вільне від води місце, де можна було б без парасольки перечекати до наступного наступу негоди. Стеля падає, а піч посеред квартири слугує постійним вогнищем не стільки тепла, скільки пожежної небезпеки. Пожежники можуть заборонити користуватися нею, бо звертають увагу не на фрагменти гарної історії сторічної давнини, якою овіяно старезний будинок на колишній Губернській вулиці, а на реальний стан речей. http://dponline.cn.ua

каже Юрій Друк, стомившись від багаторічних митарств коридорами різних установ і сподіваючись бути почутим. Він хоче, щоб йому допомогли з ремонтом або переселили у якесь соціально доступне житло. Цікава деталь впадає у вічі – не полюбляє наша влада таких чи подібних ситуацій, роздмухуючи маленький вогник до рівня великої ватри. Юрія, просто кажучи, «відфутболюють» з поважних установ. Минулого року представництво єврейського товариства БЕФ «Хесед Естер» у Чернігові виділило 2800 грн на проведення невеличкого ремонту у помешканні цього нужденного. Але нинішні ціни на будівельні матеріали з відповідною вартістю робіт дозволили тільки частково, в одній кімнаті, поліпшити ситуацію, заховавши під кількома листами гіпсокартону наскрізні дірки. У міській раді (голова Сергій Пунтус) розводять руками, посилаючись на брак коштів та на те, що квартири приватизовані. Юрій показує нам пожовклі папірці відповідей з міської ради на його звернення про допомогу, згадує усні прохання, знову показує акти обстеження житловопобутових умов, підписані і депутатами, і сусідами, довідку з лікарні про стан здоров’я, яка забороняє всілякі стреси, хвилювання, емоційні перевантаження. Він так часто плаче... Ми (автор цих рядків та Юрій Друк) зверталися з листом і до голови райдержадміністрації В’ячеслава Кауфмана, але, на жаль, нічого путнього не вийшло. У листі за підписом голови райдержадміністрації нам порадили, як вихід із ситуації, створити... «об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), де громадяни вправі САМІ вирішувати питання проведення ремонтних та інших робіт у будинку і на прибудинковій території». Отакої! Життя гарне і красиве, коли дивитися на нього крізь рожеві окуляри, проте не таке привабливе, якщо в поле зору потрапляє якийсь «маленький єврей» Юрій Друк, на якому не можна заробити іміджеві дивіденди... Борис ДОМОЦЬКИЙ

м. Новгород-Сіверський


тЕЛЕПРогРаМа

П ’Я т н И Ц Я,

6

т р а в н я

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

http://dponline.cn.ua 1-Й НАЦІОНАЛЬНИЙ 06.00 Ранкова молитва 06.05, 06.30, 07.00, 07.30, 08.00, 12.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 09.30, 12.10, 15.25, 16.05, 18.50, 00.15 Погода 06.20, 06.35, 00.20, 00.40 Вертикаль влади 06.45 Православний календар 07.15 Щоденник Євробачення 07.25 Автодрайв 07.45 Мультфiльм 07.55, 00.10 Ера пам’ятi 08.15 Огляд преси 08.40, 00.50 Кориснi поради 09.00, 21.00 Пiдсумки дня 09.35, 04.35 Х/ф «Два бiйцi» 10.50 Легко бути жiнкою 11.10 Ток-шоу «Вiра. Надiя. Любов» 12.15 Х/ф «Чекай на мене» 13.50 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 15.00 Новини (iз сурдоперекладом) 15.15 Euronews 15.35 «Надвечiр’я» з Т. Щербатюк 16.10 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 16.30 Магiстраль 16.55 Футбол. Чемпiонат України. Прем’єр-лiга. «Металург» (Запорiжжя) – «Кривбас» (Кривий Рiг) 17.45 В ПЕРЕРВI: Новини (iз сурдоперекладом), Погода 19.00, 21.25, 01.25 Шустер-Live 00.00 Пiдсумки 00.35 Пiдсумки дайджест 01.20 Трiйка, Кено 02.25 Хiт-парад «Нацiональна двадцятка» (iз сурдоперекладом) 03.25 Т/с «Атлантида» 40 с, заключна (iз субтитрами) 04.10 Д/ф «Тунелi у невiдоме»

КАНАЛ 1+1 06.05 «Служба розшуку дiтей» 06.10, 11.55 Т/с «Тiльки кохання» 06.55, 07.10, 07.40, 08.05, 09.10 «Снiданок з 1+1» 07.00, 08.00, 09.00, 17.00, 19.30 ТСН: «Телевiзiйна служба новин» 07.25 М/ф «Смурфи» 10.00, 17.50 «Сiмейнi драми» 10.55, 18.40 «Не бреши менi» 12.50 «Грошi» 13.45, 05.35 Т/с «Виклик – 4» 14.40 Д/ф «Брат 2» 17.15 «Шiсть кадрiв» 20.15 «Україна: iсторiя катастроф. Останнiй спуск» 21.05 Х/ф «Леон-кiлер» 23.10 Х/ф «Її звали Нiкiта» 01.25 Т/с «Одруженi. З дiтьми» 02.35 Т/с «Принцеса цирку»

СТБ

ICTV 05.25 Служба розшуку дiтей 06.50 Х/ф «Горобиновий 05.30, 06.35, 02.45, 04.55 Погода вальс» 05.35, 02.20 Факти 08.45 Ювiлейний вечiр 05.50, 06.50 Свiтанок 06.40, 09.25, 12.55, 19.10 Спорт Л.Якубовича 07.35, 13.00 Стоп-10 11.10 Т/с «Московський двiр» 08.45 Факти. Ранок 09.30 Надзвичайнi новини 19.05 Т/с «Обручка» 10.00, 16.30 Т/с «Опери. 20.00, 04.10 «Подробицi» Хронiки вiддiлу убивств» 12.05, 14.00 Анекдоти по20.30 Т/с «1942» Закл українськи 12.45 Факти. День 00.15 Х/ф «Iдеальний шторм» 14.10 Х/ф «Бiла стрiла» 02.40 Х/ф «Операцiя: Смарагд» 18.45 Факти. Вечiр 19.15 Т/с «Група «Zeta» 04.40 Д/с «Ударна хвиля 2» 23.05 «Остання таємниця 06.05 Д/с «Походи в дикий Гiтлера» Д/ф 01.30 Покер пiсля опiвночi свiт 4» 02.50 Х/ф «Виклик». 06.35 Д/с «Повiтрянi бої 2» 05.00 Т/с «Загiн»

ТОНІС 06.00 Обличчя купюр 06.30 Переможний голос вiруючого 07.00 Створи себе 07.05 Генеза здоров’я 08.00 Чому ми воюємо 09.00, 20.45 Хiт-парад дикої природи 10.15, 15.45, 02.30 Твiй хiт 11.10, 22.50 Бойовий план 12.15 Погляд у майбутнє 16.20 Х/ф «Варiант «Омега» 19.05 На перехрестях планети Земля 20.10 Третя планета 21.50 Полiгон 00.00 Таємницi долi 03.00, 05.25 Сильнi свiту сього 03.10, 05.05 Диваки 03.30 Феодоро 04.20 Боспорське царство

ТРК «УКРАЇНА» 06.00, 05.00 Срiбний апельсин 06.50, 17.00, 19.00, 03.45 Подiї 07.10, 18.00 Т/с «Єфросинiя. Продовження» 08.20, 14.00 Т/с «Слiд» 09.00 Т/с «Глухар. Продовження» 11.00, 19.20 Т/с «Маруся. Повернення» 12.00 Т/с «Квиток у гарем» 13.00, 04.10 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.40, 17.15 Щиросерде зiзнання 16.10 Федеральний суддя 20.15 Т/с «Екстрений виклик. Зайвий свiдок» 00.10 Т/с «Травма» 01.10 Х/ф «Лiсовик – 4. Продовження iсторiї» 03.00 Ласкаво просимо

1-Й КАНАЛ. УКРАЇНА

ТВІ

РЕН ТВ 04.00 «Невiдома планета»: «Червона столиця пустелi», ч 2 04.30 «Гучна справа»: «Чистi джерела» 05.00 «Невiдома планета»: «В пошуках утраченого коду», ч 2 05.30, 12.00 «Звана вечеря» 06.30 Т/с «Солдати-6» 07.30 Т/с «Опери. Хронiки вiддiлу вбивств» 08.30, 11.30, 15.30, 18.30 «Новини 24» 09.00 «Не бреши менi!» 10.00 «Година суду» 11.00 «Екстрений виклик» 13.40 «Нас не оцифрувати!» Концерт М.Задорнова 15.45, 19.00 Т/с «Мiни у фаватерi» 00.15 Х/ф «Так чинять усе жiнки» 02.00 «Покер пiсля пiвночi» 03.00 Т/с «Студенти» DISCOVERY CHANNEL (УКР.)

СІТІ

ENTER-ФІЛЬМ 06.00, 03.15 Саундтреки 06.10 Мультфiльм СРСР 11.35 Х/ф «Алмази для Марiї» 13.15 Х/ф «Син полку» 15.50 Х/ф «На вiйнi як на вiйнi» 17.25 Х/ф «Ти пам’ятаєш» 19.00 Х/ф «Головний конструктор» 21.50 Х/ф «Безсмертний гарнiзон» 23.35 Х/ф «Розбiг» 01.00 Х/ф «Викрадення Європи» 02.15 Кiноляпи 04.30 Кiнотрейлери

06.10 Т/с «Кулагiн та Партнери» 06.35 Т/с «Комiсар Рекс» 07.35 Х/ф «Приступити до лiквiдацiї» 10.15 Х/ф «Протистояння» 17.40, 22.40 «Вiкна-Новини» 17.50 Х/ф «Ворошиловський стрiлець»(2) 20.00 «Україна має талант!-3» 23.25 «Україна має талант!-3» Пiдсумки голосування 23.50 «Україна має талант!-3» Другий шанс 01.05 «ВусоЛапоХвiст» 02.05 Х/ф «Мiцний горiшок» 03.20 «Вiкна-Спорт» 03.30 Х/ф «Балада про солдата» 04.50 Нiчний ефiр

ІНТЕР

НОВИЙ КАНАЛ 04.40, 05.40, 03.40 Зона ночi 04.45 Точка роси 05.25 Служба розшуку дiтей 05.30, 06.55 Kids» Time 05.35 М/с «Новi пригоди Скубi Ду» 07.00, 07.10, 07.40 «Пiдйом» 07.05 Смiшарики 07.30, 09.00, 19.00, 00.45 Репортер 07.35, 09.05, 19.20, 01.10 Погода 09.10 Х/ф «Голий пiстолет 2 1/2. Запах страху» 11.10 Т/с «Курсанти» 13.45 Т/с «Татусевi дочки» 14.45, 15.45 Teen Time 14.50 Т/с «Айкарлi» 15.25 Т/с «Дрейк i Джош» 15.50 Т/с «Друзi» 16.50 Т/с «Бальзакiвський вiк або Всi мужики сво...» 17.55 Т/с «Воронiни» 19.15, 01.05 Спортрепортер 19.35 Здрастуйте, я – ваша мама! 21.35 Iнтуїцiя 23.50 Зроби менi смiшно 01.15 Х/ф «Дiвчина з календаря» 02.40 Зона ночi Культура

05.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Новини 05.05 «Доброго ранку» 05.15, 19.05 «Давай одружимося!» 09.15 «Контрольна закупiвля» 09.45 «Жити здорово!» 10.55 «ЖКГ» 12.15 «Модний вирок» 13.10 «Детективи» 14.00 Iншi новини 14.25 «Зрозумiти. Пробачити» 15.30 «Хочу знати» 16.00, 21.30 Т/с «Балада про бомбера» 17.00 «Чекай на мене» 18.15 «Поле чудес» 19.55 «Нехай говорять» 21.00 «Час» 22.40 Х/ф «Одна вiйна» 00.15 Х/ф «Оптимiстична трагедiя» 02.15 Х/ф «Двi стрiли. Детектив кам’яного вiку» 03.45 Х/ф «Iсторiя однiєї бiльярдної команди»

TVCI 06.00 «Настрiй» 06.00 Класна реклама 08.10 «1001 розповiдь про кiно». Д/ц 07.00, 18.00, 20.30, 04.00 08.25 «Святий Юрiй». Д/ф 09.20, 16.45, 23.00 Т/с «Чорна Сьогоднi богиня» 10.05 «Музична iсторiя». Катя 07.30 Д/ф «Карати з чорним Лель 10.30, 01.55 «Лiкарi». Ток-шоу вiдливом» 11.15 «Казка старого дуба». М/ф 08.00 Схема Смiху 11.30, 14.30, 17.30, 21.00 Подiї 09.45 Ретроманiя 11.50, 17.50, 00.30 Т/с «Вогонь кохання» 12.00, 17.00 Т/с «Людина вiйни» 12.30, 01.15 «На шляху до Великої Перемоги». Д/ц 13.00 Генерал Паттон 13.05, 04.10 Х/ф «Краплi» 14.45, 03.30 «Мисливцi за на14.00 На межi цистами». Д/ф 15.35 Реальнi iсторiї. «Боргова 15.00 Суперклiтини яма» 16.00 «Дiлова Москва» 16.00 Суперавтомобiль 16.25, 23.40, 01.40 «Петрiвка, 18.30 Звiряча робота 38» 18.35, 02.40 «Невiдома вiйна». 21.00 Х/ф «Остання висадка» Д/с. закл 19.25 Х/ф «Один раз сказати 22.30 Х/ф «Чорна книга» неправду» 21.30 «Щит i троянда». 01.00 КлубНiчки Концерт-акцiя 03.00 Т/с «Бухта пристрастi» 22.50 «Енциклопедiя». Нiкколо Макiавеллi 04.30 Х/ф «Пташки в раю-2» 00.00 Подiї. 25-а година

РТВ-МІЖНАРОДНЕ 06.00, 18.00 «Особлива думка», «Економiчнi новини» 07.00 «Мультфiльми» 08.00 «Вечiрнi новини з Америки» 09.00, 15.00, 02.00 Т/с «Громадянин начальник-3» 10.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-11. День до зарплати» (закл.) 11.00 «Повний альбац» 12.00 «Кейс» 13.00 Х/ф «Старшина», мультфiльми 16.00, 01.00 «Особлива думка» 17.00, 05.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-7. Вiра, Надiя, Любов» 19.00 «Обережно, iсторiя!» 20.00, 04.00 «Все так» 21.00, 03.00 Т/с «Люба моя людина» 22.00 «Наразi у свiтi» 23.00 «Нiмеччина за тиждень» 00.00 «Арт-навiгатор» 00.30 «Мультфiльми для дорослих»

НТВ-МИР 03.55 «НТВ зранку» 07.40 «Бенкет на увесь свiт» 08.35, 14.30, 17.35, 02.40 Огляд. Надзвичайна подiя 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 Сьогоднi 09.25 Олександр Журбин. Мелодiї на пам’ять 10.00 «До суду» 11.00 Суд присяжних 12.45 Х/ф «Алегро з вогнем» 15.30 Рятувальники 16.00 «Таємницi розвiдки» 16.35 Т/с «Повернення Мухтара-2». «Нянька» 18.35 Т/с «Адвокат». «Знайди своїх друзiв i близьких»; «Велика ведмедиця»; «Мертва натура»; «Стара рахiвниця» 22.15 «Музичний ринг НТВ». Супербитва: «Воплi Вiдоплясова» проти Олександра Маршала 23.35 Х/ф «Полювання на єдинорога» 01.05 «Вiвтар Перемоги». Д/ц. «Штрафбат»; «Карателi»

2+2 (КІНО) 06.00 Мультфiльми 06.20 М/с «Ура, мультики!» 06.45 М/с «Життя роботапiдлiтка» 07.10 М/с «Гей, Арнольдe!-4» 07.40 М/с «Каппа Майкi» 08.00, 11.55 Т/с «Мисливцi за старовиною» 09.00 Телемагазин 11.00 Т/с «Горець» 12.50, 18.30 Час Пiк 13.10, 19.00 Т/с «По той бiк вовкiв-2. Ключi вiд безоднi» 14.05, 19.50 Т/с «Москва. Три вокзали» 15.00 Т/с «Гра без правил» 16.00 Х/ф «Блискавка. Вогонь з небес» 18.00 «Кращi нокаути свiту» 20.50, 21.10 М/с «Сiмпсони» 21.30, 22.30 Т/с «Секретнi матерiали-7» 23.20 Х/ф «Чужий» 01.30, 02.20 Т/с «Полiцейськi вертольотчики-3» 03.10 Х/ф «Краще бути багатою i красивою» 04.40 Х/ф «Провiнцiйна iсторiя»

БІЛОРУСЬ ТБ 06.25 «Вiйськова розвiдка. Захiдний фронт». Вiйськово-пригодницький детектив 07.25, 20.30 «Панорама» 07.55 «Мiста Бiлорусi й Росiї». Кам’янець 08.00 «Любов як любов». Сiмейна мелодрама 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 23.50 «Новини» 09.10 «Овертайм» 09.40 «Бiлоруська годинка» 10.30 «Жiнрада» 10.55 «Палескi пачастунак» 11.10 «Зроблено!» 11.35, 15.15 «Сфера iнтересiв» 12.10, 00.05 Т/с «Час вибрав нас» 13.20 «Дача здоров’я» 13.45 Т/с «Секретний фарватер» 15.35 «Страстi по культурi» 16.20 «Спадщина» 16.30 «Тисячорiччя» 16.35 «Братушка». Кiноповiсть 18.15 «Дiлове життя» 18.20 «Естрадний коктейль» 19.30 «Любов як любов». Мелодрама 21.10 «Музичний млин» 22.05 «Клуб редакторiв» 22.45 «Репортер «Бiлоруської годинки» 23.25 «Nota bene»

РЕТРО 05.10, 09.15, 11.10, 17.10, 22.20, 22.55 Портрети в часi 05.15 Х/ф «Убивче лiто» 07.35, 09.20, 17.15, 20.05 Ретроспектива 07.45 Кiнопанорама 09.30 Х/ф «Жандарм i iнопланетяни» 11.15 Х/ф «Сiм самураїв» 15.20, 16.30 Повторний сеанс 16.00 Блакитний вогник 17.20, 18.50 Х/ф «Жiнка в бiлому» 20.15 По сторiнках «Навколо смiху» 21.45 Ранкова пошта 22.25, 00.50 Цей тиждень в iсторiї 23.10 Х/ф «Хто ввiйде в останнiй вагон» 01.20 Краще з програм Бiтклуб i Мюзикладен 02.15 Кабачок 13 стiльцiв (1980 р.) 03.30 Х/ф «Жандарм одружується»

ТЕТ 06.30 «Твою маму!» 07.00, 08.30 «Мультик з Лунтiком» 07.35 «Байдикiвка» 08.05 «Телепузики» 09.10, 18.05 Т/с «Хто у домi господар». 10.05 «Єралаш» 10.15 Т/с «Моя прекрасна няня» 11.10 «Домашнiй ресторан» 12.05 «Звана вечеря» 13.00 «Давай одружимося» 13.55 Т/с «Iнститут шляхетних панянок» 60 с. 14.50, 22.00 «Теорiя зради» 15.45 «Гола правда» 16.15, 23.00 «Дом-2» 17.10 Т/с «Унiвер» 19.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 21-22 с. 20.00 Т/с «Унiвер». 21.00 Т/с «Реальнi пацани» 00.00 Т/с «Реальнi пацани». 00.55 «На добранiч, мужики!» 01.45 «Дом-2». Спецвипуск. 02.10, 06.00 Телемагазин 02.40 Музична програма «До свiтанку»

НТН 05.45 Х/ф «Ти пам’ятаєш» 07.10 Х/ф «Привал мандрiвникiв» 3 с. 08.40, 19.00, 21.30, 00.30, 02.30, 05.00 «Свiдок» 09.00, 22.00 Т/с «NCIS: полювання на вбивцю» 10.00, 23.00 Т/с «Закон i порядок» 11.00, 20.20 Т/с «CSI: Лас-Вегас» 12.00, 00.00 Т/с «Детективи» 12.40, 19.20 Т/с «Крiт» 13.30 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 15.35 Х/ф «Тести для справжнiх чоловiкiв» 16.50 Х/ф «Гра всерйоз» 01.00 Х/ф «Подвiйний дракон» 03.00 «Правда життя» 04.05 «Агенти впливу» 05.20 «Легенди бандитської Одеси»

5 КАНАЛ

ОБЛАСНЕ ТБ

06.00 Програма передач 06.01, 22.30 «Час-Тайм» 06.15, 10.15, 13.10, 17.15, 23.45 «Погода на курортах» 06.20, 18.50, 23.15, 00.20, 02.50, 04.20 «Час спорту» 06.30 «Ранок на 5-му» 09.10, 22.15, 23.30, 02.40, 04.15 «Бiзнес-час» 09.20, 11.10, 12.20, 14.10, 16.10, 17.50, 22.45 «Погода в Українi» 09.25, 03.30 «Автопiлотновини» 09.35, 13.20, 14.20 «5 елемент» 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.30, 03.00 «Час новин» 10.30, 12.30 «Прес-конференцiї у прямому ефiрi» 10.55, 18.10, 00.25 «Погода у свiтi» 11.15 «Сканер» 15.20, 17.25 «Своїми очима» 16.20, 04.40 «Не перший погляд» 18.15 «Вiкно у Європу» 18.45, 23.40, 04.30 «Київський час» 19.00, 23.00, 00.00, 01.00, 04.00, 05.00 «Час новин» (рос.) 19.25, 01.15, 05.15 «Час: важливо» 21.00, 02.00 «Час» 21.50, 03.40 «Вiльна гавань» 23.50, 02.55, 04.25 «Огляд преси» 00.30 «Досягти мети»

08.00 Студiя «Iнформ»

РТР-ПЛАНЕТА (СНД)

НАШЕ КІНО

05.00 «Ранок Росiї» 09.05, 02.00 «Моя срiбна куля. Нiнель Мишкова» 10.00, 13.00, 15.00, 19.00 Вiстi 10.30, 04.05 Т/с «Єфросинiя» 11.15 «З новим будинком!». Ток-шоу 12.05 «Про найголовнiше». Ток-шоу 13.30, 02.45 Вiстi-спорт 13.40 Т/с «Опера. Хронiки вiддiлу вбивств. Нова версiя. Сльози дракона» 14.30 «Кулагiн i партнери» 15.30, 19.50 Т/с «Заєць, смажений по-берлiнськи» 17.10, 03.20 Т/с «Слово жiнцi» 18.05 «Маршал пiснi. Соловйов-Сєдой» 20.40 Ювiлейний вечiр Юрiя Гальцева 22.15 Х/ф «Батько» 23.45 Х/ф «Ноктюрн» 01.10 Т/с «Крем»

05.00 «Петрiвка, 38» 06.35 «Двоє на голiй землi» 08.00 «Дванадцята нiч» 09.35, 11.20 «...А зорi тут тихi» 13.00, 21.00 «Огарьова, 6» 14.35, 22.35 «Два береги» 16.00, 00.00 М/ф «Бiдна Лiза» 16.25, 00.25 «Чарiвна сила» 17.40, 01.40 «На вiйнi як на вiйнi» 19.20, 03.20 «Папуга, який говорить на їдиш»

TВ 1000 РОС. КІНО 06.00, 07.30 «Перша спроба» мелодрама 10.00 «Нiчого особистого» драма 12.00 «Монро» мелодрама 14.00 «Приятель небiжчика» трагiкомедiя 16.00, 22.00 «Ванечка» мелодрама 18.00 «Над мiстом» мелодрама 20.00 «Бумеранг» драма 00.00 «Антонина обернулася» драма 02.00 «Життя в борг» драма 04.00 «Корольов» драма

TV 1000 03.00, 21.00 «Зелений дракон» драма 05.00 «Золота молодь» трагiкомедiя 07.00 «Август Раш» драма 09.00 «Всi справжнi дiвчини» драма 11.00 «Кiнозiрка в погонах» комедiя 12.50 «Сушi girl» комедiя 14.50 «Новий хлопець моєї мами» комедiя 16.40 «Готель «Мiльйон доларiв» комедiя 19.00 «Передмiстя» комедiя 23.10 «Стефанi Делi» драма

09.00, 17.00, 01.00 «Спецiальний пiдроздiл» (5 с.) Драма 09.55, 17.55, 01.55 «Олександр. Невська битва» Драма 11.55, 19.55, 03.55 «Порожнеча» Комедiя 13.30, 21.30, 05.30 «Одружуся iз першою стрiчною» Комедiя 15.05, 23.05, 07.05 «2.22» Бойовик

K1 06.45, 09.00 «Галiлео» 07.10 «Ранок на К1» 08.00 «Далекi родичi» 08.40 «Дурнi. Дороги. Грошi» 09.45 Т/с «Два з половиною чоловiки» 10.30, 22.10 «Солдати й офiцери» 11.30, 18.30 Т/с «Солдати» 14.00, 20.20, 02.10 Т/с «Зоряна брама» 16.00 Т/с «Ксена – принцесавоїн» 17.45 «Iлюзiї сучасностi» 18.10 «Кохання у великому домi» 23.15 «Бiйцiвський клуб» 00.10 «Мокрий зорепад» 00.40 Х/ф «Iнший день» 02.50 Т/с «Полтергейст» 03.40 «Нiчне життя»

06.00, 11.20 СIТI-терапiя 06.00 Колотнеча з «Жуком» 06.30, 07.30, 08.30, 18.30, 20.30, 06.25, 14.10 П’ята передача 22.30 День СIТI 06.50, 17.20 Крутий вибух 06.50, 07.35, 08.35, 20.55, 22.55 07.45, 18.15, 04.05 Потрiбна Бiзнес СIТI зборка 07.00, 07.45, 08.45 СIТI Ранок 08.10, 18.45, 04.35 Як це 07.15 Веселi фантазiї працює 07.40, 08.40 Прес СIТI 09.00, 21.00 Т/с «Пуаро Агати 08.40, 14.35, 21.00, 02.40 Крiстi» Руйнiвники легенд 09.35, 01.40, 05.00 Лабораторiя 10.00 Шоппiнг 10.25 Оголена краса вибухових iдей 11.45 Ресторанний гiд 10.30 Вижити за всяку цiну 12.40 Няня 911 11.25, 19.10 Виплутатись живим 14.40 Блондинки проти бруду 12.20, 23.45 Top Gear 15.05 Школа ремонта 13.15 Грiм серед ясного неба 16.00 PRO Дизайн 16.40 Школа кулiнарiї 15.30 Брудна справа 17.30 Пекельна кухня 16.25 Смертельний улов 18.40, 22.00 Бiзнес СIТI. 20.05, 00.40 Крiзь кроляПiдсумки чу нору з Морганом 19.00 Що ти робив минулої Фрiменом п’ятницi 21.55 Новий свiт 23.00 Афiша 22.50 Екоград 23.35 Т/с «Бути людиною» 03.40 Блискавичнi катастрофи 00.30 Нiч СIТI

08.25 Берегиня 09.00, 23.00 Україна: час мiсцевий. Мовлення територiальних громад 11.00, 20.20 Телеоб’єктив 11.10, 21.00 Служба розшуку дiтей 11.15, 17.15, 01.35 Знаменитi українцi 11.45, 14.40 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 12.05 Дива України. «Будь менi мати й заступниця» 12.30 Дитячий калейдоскоп 12.40 На зв’язку з Урядом 13.00, 16.00 Студiя «Iнформ». Пульс дня 13.10 Податковi дiалоги 13.30, 00.15 Х/ф «Батальйони просять вогню» 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв» 16.10 Вiд щирого серця 16.45 Енциклопедiя української дiаспори 17.45 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки 20.00 Студiя «Iнформ». Пiдсумки 20.30 Новини «Пульс» 21.05 Дiалог з владою 21.15 Студiя «Дiалог» 21.45, 02.05 Х/ф «Небесний тихохiд» 23.45 «Час країни» 03.50 Вiд мелодiї до мелодiї

TV XXI FILM

ТЕЛЕКЛУБ 19.00, 01.00 Т/с «Дiти Арбата» 20.00, 02.00 Т/с «Державний захист». ф.3. «Людський фактор» 21.00, 03.00 Т/с «МУР є МУР! – 2» 22.00, 23.30 Х/ф «Протистояння»

ПРЕМ’ЄРА

ГУМОР ТБ

05.00 «600 кг золота» 07.00, 17.00 «Я плюю на вашi могили» 09.00, 19.00 «Проклятий «Юнайтед»» 11.00 «Найкращий фiльм 3-ДЕ» 13.00, 23.00 «Мiстечко Семетри» 15.00, 01.00 «Бридкий я» 21.00 «Хлопцi-нападники» 03.00 «Залiзна людина 2»

05.00, 07.30, 11.20 Фабрика анекдотiв 05.30, 08.05 Джентльмен-шоу 06.00, 17.00 Камера смiху 06.30, 11.40, 20.00 Ржаники 08.45 Х/ф «Небесний тихохiд» 12.30 Торба смiху 15.10 Х/ф «Гарно жити не заборониш» 17.40 Х/ф «Завжди готовi» 20.40 Х/ф «Чуже весiлля»


су б о та ,

7

т р а в н я

тЕЛЕПРогРаМа

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер 1-Й НАЦІОНАЛЬНИЙ

http://dponline.cn.ua

КАНАЛ 1+1

СТБ 05.30 М/ф «Тайна третьей планеты» 06.55 М/ф «Смурфи» 06.15, 02.10 Х/ф «Особистої безпеки не гарантую» 07.20, 05.55 «Справжнi лiкарi» 07.55 «Караоке на Майданi» 08.10 «Свiтське життя» 08.55 «Їмо вдома» 10.00, 22.50 «ВусоЛапоХвiст» 09.05 «Хто там?» 10.45 М/ф «Пiнгвiни Мадагас10.00 «Велике перевтiлення» кару» 10.45 «Анатомiя слави» 11.45 «Україна має талант!-3» 14.40 «Україна має талант!-3» 11.40 «Шiсть кадрiв» Пiдсумки голосування 11.55 Шоу «Мiй зможе» 15.10 «Україна має талант!-3» Другий шанс 13.20 «Пекельна кухня» 16.50 Х/ф «Ворошиловський 14.45 Х/ф «Леон-кiлер» стрiлець» 16.50, 20.00, 01.10 Т/с «Вольф 19.00 «Танцi з зiрками» 21.10 «Неймовiрна правда про Мессiнг. Людина, що зiрок» бачила крiзь час» 22.10 «Танцi з зiрками. Пiдсумки голосування» 19.30 ТСН: «Телевiзiйна служба 00.00 Х/ф «Чисте небо» новин» 03.35 «Мобiльна скринька» 22.50 «Зiрка+Зiрка-2» 03.50 Нiчний ефiр

НОВИЙ КАНАЛ 05.40 Х/ф «Загадка вбивства в Манхеттенi» 05.45, 03.10, 04.05, 04.55 Зона ночi 07.20 Х/ф «Голий пiстолет 2 1/2. Запах страху» 09.00 М/с «Доброго ранку, Мiккi!» 09.40 М/с «Дональд Дак» 10.05 Iнтуїцiя 11.15 Мрiї збуваються 12.15 Спiвай, якщо можеш 13.30 Файна Юкрайна 15.15 Даєш молодь 16.15 Скеч-шоу «Красунi» 17.40 Зроби менi смiшно 18.35 М/ф «Шрек 4. Рiздво» 18.55 Х/ф «Поцiлунок на удачу» 21.00 Хто проти блондинок? 22.15 Х/ф «Чорний лицар» 00.10 Спортрепортер 00.15 Х/ф «Нiхто не знає про секс-2» 02.10 Зона ночi Культура 02.15 Обожнювана 02.40 Янгол – Демон 02.55 Неприборкана 03.15 Чемпiон чемпiонiв

06.00 Ранкова молитва 06.05, 07.10, 07.35, 13.00, 16.50, 17.50, 19.50, 22.40, 23.25 Погода 06.10 Мультфiльм 06.20 Свiт православ’я 06.55, 23.20 Ера здоров’я 07.20 Ноосфера 07.45, 00.50 Кориснi поради 08.00 Шустер-Live 12.10 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 12.30 Глибинне бурiння 13.05 В гостях у Д. Гордона 14.00 Формула-1. Гран-прi Туреччини. Квалiфiкацiя 15.40, 04.45 Х/ф «Повiтряний вiзник» 16.55 Феєрiя мандрiв 17.20 Королева України 17.55 Футбол. Чемпiонат України. Прем’єр-лiга. «Шахтар» (Донецьк) – «Металург» (Донецьк) 18.45 В ПЕРЕРВI: Погода 20.00 Концертна програма ансамблю МО Росiї iм. Олександрова 21.00, 01.20 Пiдсумки дня 21.50 Концертна програма ансамблю МО Росiї iм. Олександрова (продовження) 22.35 Щоденник Євробачення2011 22.45 Мегалот 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Ультра. Тема 23.50 Студента потрiбно любити 02.00 Д/ф «Рядовий вiйни» 02.20 Х/ф «Хочу зробити зiзнання» 1, 2 серiї

06.20 М/ф «Царiвна-жабка»

ІНТЕР 07.30 «Найрозумнiший» 09.25 М/с «Маша та Ведмiдь» 10.00 «Україно, вставай!» 10.35 «Попелюшка для Баскова» 11.10 «Вирваний з натовпу» 11.45 «Позаочi» 12.40 Х/ф «Летять журавлi» 14.35 Т/с «Наказано знищити. Операцiя «Китайська скринька» 18.10 «Вечiрнiй квартал. Спецвипуск» 19.05 «Розсмiшити комiка» 20.00, 02.50 «Подробицi» 20.30 «Майдан’s» 23.00 «Що? Де? Коли?» 00.05 «Розбiр польотiв» 01.00 Х/ф «Спецiалiст» 03.20 Д/ф «Ударна хвиля 2» 04.05 Д/с «Походи в дикий свiт 4»

ICTV 05.55, 06.30 Погода 06.00 Факти 06.35 Мультфiльми 07.25 Real Comedy 08.05 Козирне життя 08.45 Х/ф «Людина президента-2» 10.40 Велика рiзниця 11.45 Люди, конi, кролики i... домашнi ролики 12.05 Квартирне питання 13.10 Х/ф «Вторгнення» 15.30 «Москва. Осiнь. Сорок перший». Д/ф 16.55 «Ржев. Невiдома вiйна Г.Жукова». Д/ф 18.45 Факти. Пiдсумок дня 18.55 Спорт 19.00 Х/ф «Операцiя «Горгона» 22.55 Х/ф «Врятування рядового Райана» 02.20 «Остання таємниця Гiтлера» Д/ф

ТОНІС 05.40 Ольвiя 06.30 Блага звiстка з Рiком Реннером 07.00 Полiгон 07.50, 05.10 Зелена варта 08.30, 09.05 М/ф 08.40, 15.20, 02.25 Твiй хiт 09.00 Створи себе 10.10 За сiм морiв 10.35 Японiя очима гурмана з Нардою 11.15 Телеенциклопедiя: Виховання домашнiх тварин 11.35, 19.40 Свiт тварин з Джеродом Мiллером 12.15 Погляд у майбутнє 15.00 Диваки 16.30 Практичний порадник екстремального туриста 17.00 PRO Читання 17.35 Скромна чарiвнiсть сучасних технологiй 18.00 Свiтськi хронiки 18.20 Журфiкс 19.00 Жива енциклопедiя 20.00 Дорога до щастя 21.00 Сталiн 22.10 Х/ф «Крiзь вогонь» 00.00 Таємницi долi

1-Й КАНАЛ. УКРАЇНА

ТВІ

TVCI 06.00, 16.00 Х/ф «Садiвник» 07.25, 21.25 Таємницi нашого кiно. «У бiй iдуть однi «старi» 07.55 «Горобчик». М/ф 08.05 «АБВГДейка» 08.35 Х/ф «Один раз сказати неправду» 10.05 «День лелеки» 10.30 «Свiт навколо нас». Д/с 11.15 «Мешканцi старого будинку». М/ф 11.30, 17.30, 21.00, 23.50 Подiї 11.50 «Сто питань дорослому» 12.35 «Чи хочуть росiяни вiйни...» Спiває Ренат Iбрагимов 13.25 «Енциклопедiя». Фернан Магеллан 13.45 Т/с «Наварро» 15.10 «Енциклопедiя». Джон Мiльтон 15.20 «Тварини спецiального призначення». Д/ф 17.55 «Вiйськова таємниця Михайла Шуйдiна». Д/ф 18.45, 01.35 «Третiй рейх: останнi днi». Д/ф 20.40 «Енциклопедiя». Джованнi Боккаччо 21.55, 03.35 Т/с «Вiйськова розвiдка. Захiдний фронт» 00.10 Т/с «Мiсце злочину – Кельн» 05.20 «Смiх з доставкою додому» 05.35 М/ф «Про Вiру i Анфiсу», «Горобчик»

РТВ-МІЖНАРОДНЕ 06.00 «Особлива думка», «Економiчнi новини» 07.00 «Мультфiльми» 08.00 «Вечiрнi новини з Америки» 09.00 «Клiнч» 10.00 Т/с «Агент особливого призначення. Свiдок» 11.00 Т/с «Агент особливого призначення. Свiдок». 2с. (закл.) 12.00 «У Нью-Йорку з В.Топаллером» 13.00, 03.00 Х/ф «Не забудь... станцiя Лугова» 14.30 «ООН у дiї» 15.00, 02.00 Т/с «Контора. Хранитель жаху» 16.00, 01.30 «Американський лiкнеп. Полiтика. Лiберали, консерватори, прогресисти» 16.30 «Луна тижня» 17.00, 05.00 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв-7. Джерело iнформацiї» 18.00 «Код доступу» 19.00 «Цiна перемоги» 20.00 Т/с «Дорожнiй патруль-4. Нiч без правил» 21.00 «Iзраїль за тиждень» 22.00 Т/с «Дорожнiй патруль-4. Маршрутка, що втекла» 23.00 «Живе слово» 23.30 Х/ф «Тi, що зiйшли з небес», м/ф для дорослих

РЕТРО

БІЛОРУСЬ ТБ 06.10 «Братушка». Кiноповiсть 07.30, 20.30 «Панорама» 08.05 «Гаспадар» 08.30 «Iснасць» 09.00, 12.00, 15.00 «Новини» 09.10 «Маринка, Янка й таємницi королiвського замка». Музична казка 10.30 «Бухта капiтанiв» 11.10 «Справа смаку» 11.30 «Школа доктора Комаровського» 12.10 «Усе про безпеку» 12.35 «Скарбнiца Гомельшчини» 13.05 «Про мистецтво» 13.30 «Життя як життя». Ток-шоу 14.25 «Мiнськ i мiнчани» 14.50 «Тисячорiччя» 15.10, 00.25 «Точка повернення». Детективна мелодрама 16.15 «Сiнематека» 16.55 «Час Союзу». Суспiльнополiтичне ток-шоу 17.30 «Зворотний вiдлiк». «Брестська фортеця. Невiдома оборона» 18.00 «Навколо планети» 18.35 «Про любоff». Мелодрама 21.10 «Шеф-кухар» 22.05 «Епоха». «Паризька школа. Метри з Бiлорусi» 22.30 «Мiсце зустрiчi» 23.45 «Off stage life» 00.00 «Смiшна годинка»

06.00, 10.00, 12.00 Новини 06.10 «Генiї та лиходiї» 06.40 Х/ф «Доля» 09.40 «Слово пастиря» 10.15 «Смак»

06.00, 07.30 Класна реклама 07.00 Сьогоднi 08.00 Схема Смiху 10.00 Х/ф «Флеш.ка»

10.50 «Смак життя»

12.00 Життя

12.15 Середовище проживан-

12.50 Медицина

ня. «У саду, чи у городi» 13.10 «Микола Рибников. Хлопець з Зарiчної вулицi» 14.15 Х/ф «Висота» 16.00 Х/ф «Єгер»

13.00 Т/с «Числа» 15.00 Друга свiтова: невiдома хронiка 20.00 Я цього не знав

17.45 Т/с «Загальна терапiя»

20.30 Знак оклику!

19.40, 21.15 «Фабрика зiрок.

21.30 Альбертейнштейн

Повернення» 21.00 «Час» 22.25 «Прожекторперiсхiлтон» 23.05 Х/ф «Iдеальна втеча» 00.50 Х/ф «Валентина» 02.25 Х/ф «Пам’ятай iм’я своє» 04.05 Х/ф «Сутичка» НТВ-МИР 07.00, 09.00, 18.00 Сьогоднi 07.20 «У зонi особливого ризику» 07.50 Їхнi вдачi 08.30 Росiйська начинка 09.25 «Кулiнарний двобiй» 10.25 Квартирне питання 11.25 «Нашi» 12.15 Т/с «Катя» 18.30 Х/ф «Ми повiдомляємо вам вiйну» 22.05 Х/ф «Справа честi» 23.55 Концерт – фронту 00.55 «Вiвтар Перемоги». Д/ц. «Шарага»; «Щит i меч країни»

22.00 Х/ф «База 2» 23.30 Х/ф «Остання висадка» 01.00 КлубНiчки 03.00 Х/ф «Пташки в раю-2» 04.30 Х/ф «Позичене життя, вкрадена любов» 2+2 (КІНО) 06.00 Мультфiльми 06.40, 07.05 М/с «Скеля Фреглiв» 07.35, 13.30 Журнал Суперлiги 08.00 «Код порятунку «Червоний» 09.00 Телемагазин 11.00, 12.00 Т/с «Люди Шпака» 13.00 Час Пiк 14.00 Баскетбол. Суперлiга. Плей-офф 1/4 15.45 «Кращi нокаути свiту» 16.00 «Володар темряви» 16.50 «Real comedy» 17.20 Футбол. 28 тур. Чемпiонат України. «Арсенал» – «Ворскла». Пряма трансляцiя 19.30 Х/ф «Мiцний горiшок-3» 22.00 «Прожекторперiсхiлтон» 22.35, 02.05 Т/с «Секретнi матерiали-7» 23.30, 00.10 Т/с «Секс i Калiфорнiя» 00.35 Х/ф «Iнша жiнка» 02.50 «Поп корн ТБ. Кумедне домашнє вiдео» 03.00 Х/ф «Лучiя де Ламмермур» 04.30 Х/ф «Провiнцiалки»

05.10, 11.10, 16.20, 16.55, 23.10, 03.15 Портрети в часi 05.15 Х/ф «Сiм самураїв» 09.20, 10.30, 21.30, 22.30 Повторний сеанс 10.00, 22.00 Блакитний вогник 11.15, 14.05, 17.10, 01.35, 03.20 Ретроспектива 11.20, 12.50 Х/ф «Жiнка в бiлому» 14.15 По сторiнках «Навколо смiху» 15.45 Ранкова пошта 16.25 Цей тиждень в iсторiї 17.15, 18.30 Х/ф «Смерть пiд вiтрилом» 23.15 Х/ф «Убивче лiто» 01.45 Кiнопанорама 03.30 Х/ф «Жандарм i iнопланетяни»

ТЕТ 06.30, 09.00 «Мультик з Лунтiком» 07.05, 08.35 «Малята-твiйнята» 07.30 Мультфiльм 07.40 «Байдикiвка» 08.10 «Телепузики» 09.35 «Їж та худни» 10.00, 15.20 Т/с «Хто у домi господар». 10.55 Т/с «Моя прекрасна няня» 11.50 «Одна за всiх» 12.45 «Єралаш» 13.00 «Знайомство з батьками» 13.55 «Теорiя зради» 14.50 «Твою маму!» 16.15, 23.00 «Дом-2» 17.10 Х/ф «Едвард рукиножицi» 19.00 Т/с «Моя прекрасна няня» 23-24 с. 20.00 Т/с «Унiвер». 22.00 «Теорiя зради» 00.00 Т/с «Реальна кров» 21 c. 01.00 «Дом-2». Спецвипуск 01.25 «Гола правда» 01.50 Музична програма «До свiтанку» ТРК «УКРАЇНА»

НТН 05.45 «Легенди бандитського Києва» 06.10 М/ф «Бременськi музиканти» 06.35 М/ф «Слiдами бременських музикантiв» 07.00 Т/с «Суто англiйськi вбивства» 09.15 Х/ф «Гра всерйоз» 11.30 «Речовий доказ». Невиконане замовлення 12.00 Х/ф «Вiд Бугу до Вiсли» 14.45 Х/ф «Десять рокiв без права листування» 16.50 Т/с «Сищики» 19.00 Х/ф «Роби – раз!» 21.00 Х/ф «Кармен» 23.20 Х/ф «Молодий Ганнiбал» 01.50 Х/ф «Без вини винний» 03.30 «Речовий доказ» 04.35 «Агенти впливу» 05.30 «Правда життя» K1

07.20 Т/с «Ксена – принцесавоїн» 07.00, 19.00, 03.30 Подiї 09.10 «Пройдисвiт» 07.20, 03.50 Т/с «Сiмнадцять 09.50 «Галiлео» миттєвостей весни» 10.20 «Брейн-ринг» 09.00 «Життя на смак» 11.00 «Спецiя» 10.00 Т/с «Екстрений виклик. 11.20 «Бiйцiвський клуб» Зайвий свiдок» 12.20 «Мокрий зорепад» 12.00 Оголена красуня. Другий 13.00 Д/п «Доiсторичний сезон бiйцiвський клуб» 13.00 Т/с «Диверсант» 13.50, 00.00 Х/ф «Перший 17.00, 19.20 «Народна зiрка. лицар при дворi короля Четвертий сезон» Артура» 19.35, 21.35 Т/с «Заєць, смаже- 15.40 Х/ф «Капiтан Крюк» ний по-берлiнськи» 18.20 Х/ф «То що, приїхали: 23.30 Х/ф «Антиснайпер – 4: ремонт» Пострiл з минулого» 20.15 Х/ф «Норт» 01.30 Х/ф «Мовчун» 22.10 Х/ф «Це розлучення!» 03.00 Щиросерде зiзнання 01.30 «Нiчне життя» 06.00, 05.00 Срiбний апельсин

РЕН ТВ

5 КАНАЛ 06.00 Програма передач 06.01 «Час-Тайм» 06.15, 10.10, 13.05, 17.15, 19.15, 23.50 «Погода на курортах» 06.20, 08.05, 18.55, 23.20, 00.20, 03.15 «Час спорту» 06.30, 18.15, 23.35, 04.30 «Київський час» 06.40, 11.20 «Автопiлот-тест» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.00, 21.00 «Час новин» 07.10, 09.15, 17.50, 20.15, 22.55 «Погода в Українi» 07.20 «Клуб 700» 07.50, 08.50, 21.40, 23.30, 04.15 «Бiзнес-час» 08.15, 11.10, 16.15, 00.25 «Погода у свiтi» 08.20, 21.50, 01.50 «Тема тижня» 08.30 «Рекламна кухня» 09.25 «Своїми очима» 09.50, 00.30 «Досягти мети» 10.15 «Здоровi iсторiї» 10.35 «Не перший погляд» 11.35 «Технопарк» 12.15 «Вiкно в Європу» 13.10 «Вперед, на Олiмп!» 13.35 «Драйв» 14.10 «Страва вiд шефа» 14.25 «Гра долi» (Б. Хмельницький) 15.20 «Зверни увагу з Тетяною Рамус» 16.20 «Арсенал» 17.30, 04.40 «Феєрiя мандрiв» 18.25, 01.20 «Я там був не з власної волi» (Окупацiя) 19.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00, 04.00, 05.00 «Час новин» (рос.) 19.25, 02.20 «Я там був не з власної волi» (Остарбайтер) 20.25, 03.40 «Я там був не з власної волi» (Концтабори) 21.20 «Машина часу» 22.00 «Територiя закону» 22.30 «Вiкно в Америку» 02.50 Тема тижня» 03.20 «Автопiлот-новини» 04.25 «Огляд преси» 05.15 «Час iнтерв’ю»

ОБЛАСНЕ ТБ 08.00 Студiя «Iнформ» 08.25 Студiя «Дiалог» 09.00, 23.00 Україна: час мiсцевий. Мовлення територiальних громад 11.00 Телеоб’єктив 11.10 Служба розшуку дiтей 11.15 Дiалог з владою 11.25 Енциклопедiя української дiаспори 11.55 Потiшки, цiкавинки, пiзнавалки 12.10 Знаменитi українцi 12.40 Х/ф «Небесний тихохiд» 13.55 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 14.25 Ми пам’ятаємо вашi iмена» 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв» 16.00 Вiд щирого серця 17.25 Дивовижний калейдоскоп 20.00 Чернiгiвщина духовна 20.20 Чернiгiвська лiра 20.50 Х/ф «Сильнi духом» 22.10 Д/ф «Там, за горами Перемога» 00.00 Х/ф «Кавказька полонянка» 02.20 Х/ф «Дiм, в якому я живу» 03.50 Вiд мелодiї до мелодiї

РТР-ПЛАНЕТА (СНД) 05.00, 08.45 Мультфiльм 05.25 Ювiлейний вечiр Юрiя 07.00 «Вулкани з космосу» Гальцева 08.00 «Смертельний космос» 07.00, 10.00, 13.00, 19.00 Вiстi 07.10 Х/ф «Ноктюрн» 09.00 «За законами зiрок» 10.00 «Гагарiн. Останнiй полiт» 08.55 «Очевидне-неймовiрне» 09.20 «Суботник» 11.00 «Карлики у Всесвiтi» 10.10, 13.20 Мiсцевий час. Вiстi11.30 «Чумацьким шляхом» Москва 10.20 «Вся Росiя» 12.00 «Сонячна безодня» 10.35 Х/ф «Батько» 13.00 «Космiчнi мандрiвники» 12.05 «Нацiональний iнтерес». 14.00 «Зачарованi Всесвiтом» Ток-шоу 15.00 «НЛО. Британське досьє» 13.30 «Городок». Дайджест 13.55 «Велика родина. Ви16.00 «Таємниця пiдводних нокури» мiст» 15.30 Т/с «Заєць, смажений 17.00 «Збiрка оповiдей» Конпо-берлiнськи» 16.20 «Три вальси». Клавдiя церт М.Задорнова Шульженко 18.45 Х/ф «Таксi» 17.10, 03.30 «Суботнiй вечiр» 20.30 Х/ф «Таксi 4» 19.20 Т/с «Вiйськова розвiдка. 22.15 Х/ф «Моя суперкоЗахiдний фронт» 23.25 Х/ф «Блондинка за лишня» рогом» 00.00 Х/ф «Мiранда» 00.45 Х/ф «Прощання 02.00 «Покер. Росiйська слов’янки» 02.05 Х/ф «На вiйнi як на вiйнi» сутичка»

НАШЕ КІНО 05.00 «Огарьова, 6» 06.35 «Два береги» 08.00 М/ф «Бiдна Лiза» 08.25 «Чарiвна сила» 09.40 «На вiйнi як на вiйнi» 11.20 «Пiдсудний» 13.00, 14.15, 21.00, 22.15 «Собаче серце» 15.30, 23.30 «Дiм, у якому я живу» 17.15, 01.15 М/ф «Букет» 17.35, 01.35 «Презумпцiя невинностi» 19.10, 03.10 «Ти у мене одна»

TВ 1000 РОС. КІНО 06.00 «Монро» мелодрама 08.00 «Приятель небiжчика» трагiкомедiя 10.00 «Ванечка» мелодрама 12.00 «Бiле золото» бойовик 14.00 «Материнський iнстинкт» мелодрама 16.00 «Божа тварина» комедiя 18.00 «Антонина обернулася» драма 20.00 «Життя в борг» драма 22.00 «Корольов» драма 00.00 «Нога» драма 02.00 «Травень» драма 04.00 «Оперативна розробка» детектив

TV 1000 03.00, 21.10 «Лемiнг» трилер 05.20 «Передмiстя» комедiя 07.20 «Сушi girl» комедiя 09.20 «Новий хлопець моєї мами» комедiя 11.10 «Готель «Мiльйон доларiв» комедiя 13.30 «Гарна жiнка» комедiя 15.20 «Параноїд парк» драма 17.00 «Реальнiсть кусається» комедiя 19.00 «Смертельна зброя» бойовик 00.00 «Пророк» драма

TV XXI FILM

DISCOVERY CHANNEL (УКР.)

ENTER-ФІЛЬМ 06.00, 02.35 Кiноляпи 06.30, 03.35 Саундтреки 07.00 Мультфiльм СРСР 11.50 Х/ф «Ти пам’ятаєш» 13.30 Х/ф «Головний конструктор» 16.00 Х/ф «Безсмертний гарнiзон» 17.40 Х/ф «Йди i дивися» 20.30 Х/ф «Перемога» 23.35 Х/ф «Подвиг розвiдника» 01.20 Х/ф «Розбiг» 04.35 Кiнотрейлери

04.00, 03.00 Т/с «Опер Крюк»

СІТІ 06.00 СIТI-терапiя 06.00 Величезнi машини 06.30 День СIТI 06.50 Бiзнес СIТI 06.25, 13.40 Створення 06.55 Прес СIТI хотродiв 07.00 Джеймi Олiвер. Смачне життя 07.15, 01.40 Вижити удвох 07.25, 09.10 Або я, або собака 08.25 М/с «Моряк Папай» 08.10, 23.45 Риба-меч 08.45 М/с «Лiга суперзлодiїв» 09.05 В погонi за буревiєм 10.00 Джеймi Олiвер: страви за 30 хвилин 2010 рiк 10.30 Афiша 10.00, 18.15 Грандiознi переїзди 11.00 Старий Київ 11.30 Навчи мене танцювати 10.55, 17.20 Екоград 12.30, 15.40 Великi, величнi, величезнi 11.50, 19.10 Гiгантськi кораблi 13.30 Iсторiї мiста 14.00, 21.00 Правда СIТI 12.45, 21.55 Брати по зброї 14.30 Моя нова адреса 14.35, 20.05, 04.05 Крутий 15.00 Вiдомi галереї свiту 16.30, 19.30 Мiс оголена краса тюнинг 2008 17.30 Кров’ю та потом 15.30, 21.00, 05.00 Махiнатори 18.30 Як стати принцесою 20.30 Прихована камера 16.25, 03.40 Потрiбна зборка 21.30 Iнженернi iмперiї 22.30 Х/ф «Жiнки» 16.55 Як це працює 00.50 Т/с «Бути людиною» 01.50 Що ти робив минулої 22.50, 02.40 Броварники п’ятницi 00.40 Надлюди Лi Стена 03.05 Нiч СIТI

ПРЕМ’ЄРА 05.05 «Я плюю на вашi могили» 07.00, 17.10 «Проклятий «Юнайтед»» 09.00, 19.00 «Хлопцiнападники» 11.00 «Мiстечко Семетри» 13.00, 23.00 «Бридкий я» 15.00, 01.00 «Залiзних чоловiк 2» 21.00 «Непотрiбнi речi» 03.05 «Уолл-стрiт. Грошi не сплять»

09.00, 17.00, 01.00 «Убивство у вищому свiтi» (5 с.) Детектив 10.40, 18.40, 02.40 «Гусар на даху» Мелодрама 12.55, 20.55, 04.55 «Перший пiсля Бога» Драма 14.45, 22.45, 06.45 «Ворони. Початок» Бойовик ТЕЛЕКЛУБ 19.00, 01.00 Т/с «Дiти Арбата» 20.00, 02.00 Т/с «Державний захист». ф.3. «Людський фактор» 21.00, 03.00 Т/с «МУР є МУР! – 2» 22.00 Х/ф «Протистояння» 23.30 Х/ф «Протистояння» ГУМОР ТБ 05.00 Мультфiльми, клiпи 05.10, 16.15 Фабрика смiху 06.00, 13.00 Гуморини iз торбини 07.35, 10.35, 18.00 Камера смiху 08.25, 20.35 Фабрика анекдотiв 08.45 Х/ф «Як посварилися Iван Iванович з Iваном Никифоровичем» 11.10 Х/ф «Не бiйся, я з тобою» 17.00 Ржаники 18.35 Х/ф «Суперполiцейськi з Майамi» 21.15 Х/ф «Великий i волохатий»


тЕЛЕПРогРаМа

н Е Д і Л Я,

1-Й НАЦІОНАЛЬНИЙ 06.00 Ранкова молитва 06.05, 08.15, 15.50, 17.45, 20.10, 23.30 Погода 06.10 Мультфiльм 06.30 Крок до зiрок 07.05 Свiт православ’я 07.15, 23.00 Док. фiльм «Подорож на край свiту» 07.40 Щоденник Євробачення 07.50 Сiльський час 08.20 Укравтоконтинент 08.40 Моя земля-моя власнiсть 08.50, 00.50 Кориснi поради 09.00 СВЯТКОВI БОГОСЛУЖIННЯ (пiд проводом Святiйшого Патрiарха Кирила) 10.40 Х/ф «Був мiсяць травень» 12.30 Х/ф «Хлопець iз нашого мiста» 13.55 Футбол. Чемпiонат України. Прем’єр-лiга. «Севастополь» (Севастополь) – «Оболонь» (Київ) 14.45 В ПЕРЕРВI: Погода 16.00 Формула-1. Гран-прi Туреччини 17.55 Х/ф Спецпроект «Про що кiно?». «Фанати» 20.20 Л. Гурченко. «Пiснi вiйни» 21.00, 01.20 Пiдсумки тижня 21.40 Точка зору 22.00 Фольк-music 22.45 Щоденник Євробачення2011 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.35 Автодрайв 23.50 Оперативний об’єктив 00.15 DW.Новини Європи 02.00 Х/ф «Фанати» 03.30 Д/ф «Таємницi Лисої Гори» 03.55 Х/ф «Подвиг розвiдника» 05.25 «Надвечiр’я» з Т. Щербатюк

КАНАЛ 1+1 СТБ 06.40 М/ф «Кошеня на ймення 05.30 М/ф «Возвращение блудного попугая», «Трое Гав» из Простоквашино» 07.10 Х/ф «Мiцний горiшок» 07.05 Х/ф «Аскарi» 08.50 «Їмо вдома» 08.35 М/ф «Дiм кiшки» 10.00, 01.05 «Неймовiрнi iсторiї 09.05 Лотерея «Лото-Забава» кохання» 11.00 «Караоке на Майданi» 10.00 «Ремонт +» 12.00 «Холостяк» 10.50 Кулiнарне шоу «Сма14.35 «Холостяк. Як вийти замiж» куємо» 15.50 «Зiркове життя. Замiж за 11.25 «Розкiшне життя» iноземця» 12.20 «Мiняю жiнку – 3» 16.50 «Моя правда. Серьога. Життя пiд грифом «се13.45 Д/ф «Рiвень секретностi кретно» – 18» 17.50 «Ванга повертається! Секретний архiв вiщунки» 16.55, 04.20 Т/с «Вольф Мессiнг. Людина, що бачила крiзь 19.00 «Битва екстрасенсiв. Боротьба континентiв» час» 21.00 Х/ф «Єгорушка» 23.05 Т/с «Доктор Хаус» 22.20 «Свiтське життя» 02.00 Х/ф «Командир щасливої 23.15 Х/ф «Пiдривники» «Щуки» 01.20 Х/ф «Велика втеча» 03.35 Нiчний ефiр

1-Й КАНАЛ. УКРАЇНА

ТВІ

ІНТЕР 05.10 Д/ф «Наслiдки. Земля: Життя без людей» 06.40 «Доки всi вдома» 07.50 «Формула любовi» 08.45 М/с «Маша та Ведмiдь» 09.00, 09.55, 10.30, 11.30, 13.15, 18.00 НЕДIЛЯ З «КВАРТАЛОМ» 09.30 «Школа доктора Комаровського» 10.00 «Ранкова пошта з Пугачовою та Галкiним» 10.35 «Смачна лiга з А.Заворотнюк» 11.35 «Орел та Решка» 12.25 «Розсмiшити комiка» 13.30 Т/с «Соло на минному полi» 17.05 Д/ф «Месiя темних сил. Окультнi таємницi Третього рейху» 18.10 «Вечiрнiй квартал. Спецвипуск» 19.10 «Гаряче крiсло» 20.00, 03.10 «Подробицi» 20.30 Х/ф «Край» 23.05 Концерт «Любе – Свої. 20 рокiв» 01.10Х/ф«Довгийпоцiлунокнанiч» 03.40 Д/ф «Ударна хвиля 2»

06.00, 10.00, 12.00 Новини

06.00 Комедiйний квартет

06.15 Х/ф «Контрольна за

06.30 Ретроманiя 08.00 Схема Смiху

07.40 «Армiйський магазин»

09.00 Знак оклику!

08.10 Х/ф «Гарячий снiг»

10.00 Улюблена робота

10.10 «Непутнi нотатки» 10.30 «Доки всi вдома» 11.25 «Фазенда» 12.15 «Таємнi дороги вiйни» 13.00 Х/ф «Люся» 14.25 Х/ф «Двадцять днiв без вiйни» 16.15 «Пiснi Весни та Перемоги»

10.10 Дiлова кухня 10.30 Професiйнi iгри 11.00 Звiряча робота 13.00 Т/с «Числа» 15.00 Друга свiтова: невiдома хронiка 20.00 Я цього не знав 20.30 Сьогоднi. Пiдсумки

17.45 Х/ф «Заградзагiн»

21.30 Х/ф «Чорна книга»

21.00 «Час»

00.00 Х/ф «База 2»

21.15 Х/ф «Нiч завдовжки у

01.30 КлубНiчки

життя» 23.00 Х/ф «Живi та мертвi»

03.30 Х/ф «Позичене життя, вкрадена любов»

02.15 Х/ф «Весна на Одерi»

05.00 Т/с «Бухта пристрастi»

НТВ-МИР

2+2 (КІНО) 06.00 Мультфiльми 06.40 М/с «Скеля Фреглiв» 07.10 М/с «Скеля Фреглiв. За лаштунками» 08.00, 02.35 «Код порятунку «Червоний» 09.00 Телемагазин 11.00, 12.00 Т/с «Люди Шпака» 13.00 «Екстремальнi машини» 14.00 Х/ф «Нацiя прибульцiв» 15.45 «Кращi нокаути свiту» 16.40 «Володар темряви» 17.25 Х/ф «Турбулентнiсть-2» 19.20 Футбол. 28 тур. Чемпiонат України. «Волинь» – «Металiст». Пряма трансляцiя 21.30 ПРОФУТБОЛ 22.30, 01.50 Т/с «Секретнi матерiали-7» 23.25, 00.00 Т/с «Секс i Калiфорнiя» 00.25 Х/ф «Кривавий кулак. Рiк 2050» 03.15 Х/ф «Провiнцiйна iсторiя» 04.30 Х/ф «Євреї, будьмо!»

07.00, 09.00, 18.00 Сьогоднi 07.20 Огляд 07.50 Головний шлях 08.25 Їхнi вдачi 09.20 «Бенкет на увесь свiт» 10.20 Дачна вiдповiдь 11.20 Олександр Журбин. Мелодiї на пам’ять 12.00 «Володимир Висоцький. Пiснi, монологи» 12.20 Т/с «Катя» 18.30 Т/с «Катя. Продовження» 22.10 Т/с «Повернення Мухтара-2». «Наїзд»; «Електрик» 00.00 Концерт «Ми чекаємо вас iз Перемогою!» 00.40 «Вiвтар Перемоги». Д/ц. «Зустрiч на Ельбi»; «Битва за Берлiн» 02.15 Футбольна нiч

т р а в н я

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

http://dponline.cn.ua

фахом»

8

ICTV

НОВИЙ КАНАЛ 05.45 Клiпси 06.10 Х/ф «Острiв Ним» 07.45 Церква Христова 08.00 Запитаєте в доктора 08.35 М/с «Доброго ранку, Мiккi!» 09.15 М/с «Дональд Дак» 09.40 Х/ф «Поцiлунок на удачу» 11.45 Хто проти блондинок? 12.55 Шоуманiя 13.50 Вiдеофанiя 13.55 Ексклюзив 14.45 Аналiз кровi 15.25 Info-шок 16.15 Т/с «Воронiни» 18.00 Х/ф «Чорний лицар» 20.00 Спiвай, якщо можеш 21.10 Х/ф «Втеча» 23.50 Скеч-шоу «Красунi» 00.30 Спортрепортер 00.35 Х/ф «Двадцять баксiв» 02.10 Зона ночi Культура 02.15 Де ти, Україно? 03.10, 04.10, 05.15 Зона ночi 03.15 Богдан Хмельницький 04.15 С.Параджанов. Вiдкладена прем’єра 04.30 Марко Кропивницький

ТЕТ 06.30, 09.00 «Мультик з Лунтiком» 07.05, 08.35 «Малята-твiйнята» 07.30 Мультфiльм 07.40 «Байдикiвка» 08.10 «Телепузики» 09.35 «Зоо фактор» 10.00, 13.30 Т/с «Хто у домi господар». 10.55 Т/с «Моя прекрасна няня» 11.50 «Одна за всiх» 12.20 «Єралаш» 12.35 «Comedy Woman» 14.25 Х/ф «Едвард рукиножицi» 16.15, 23.20 «Дом-2» 17.10 Х/ф «Вiдчайдушнi шахраї» 19.10 Т/с «Моя прекрасна няня» 25-26 с. 20.10 Х/ф «Чикаго». 22.20 «Теорiя зради» 00.20 Т/с «Реальна кров» 22 c. 01.20 «Дом-2». Спецвипуск 01.45 Музична програма «До свiтанку» 06.00 Телемагазин

НТН 06.00 «Легенди бандитського Києва» 06.25 М/ф «Канiкули Бонiфацiя» 06.45 М/ф «Дюймовочка» 07.10 Т/с «Iнспектор Деррiк» 09.25 Т/с «Сищики» 11.30 «Легенди карного розшуку». Тонькакулеметниця 12.00, 03.30 «Агенти впливу» 12.30 «Бушидо. Схiднi єдиноборства» 14.55 Х/ф «Роби – раз!» 16.40 Х/ф «Кармен» 19.00, 00.45 Х/ф «Справжня МакКой» 21.10 Х/ф «Земля динозаврiв» 23.00 Х/ф «Хижi води» 02.30 «Речовий доказ» 04.55 «Правда життя»

05.20, 05.40 Погода 05.35 Факти 05.45 Мультфiльми 06.35 Квартирне питання 07.35 Люди, конi, кролики i... домашнi ролики 08.35 Анекдоти по-українськи 08.55 Т/с «Група «Zeta» 12.55 Х/ф «Операцiя «Горгона» 16.50 «Друга ударна. Зраджена армiя Власова». Д/ф 18.45 Факти. Пiдсумок дня 18.55 Спорт 19.00 Х/ф «Без права на помилку» 23.35 Х/ф «Список Шиндлера». 02.50 Iнтерактив. Тижневик 03.05 Х/ф «Втеча до перемоги».

ТОНІС 05.50 Обличчя купюр 06.20 PRO Читання 06.40, 15.30, 02.25 Твiй хiт 07.10 Клуб Суперкниги 07.30 Клуб 700 08.00 Телеенциклопедiя: Виховання домашнiх тварин 08.35 Японiя очима гурмана з Нардою 09.00 Створи себе 09.20 М/ф 09.50 Практичний порадник екстремального туриста 10.15, 19.00 Сталiн 11.20 Няньки дикої природи 12.15 Погляд у майбутнє 15.00 За сiм морiв 16.25 Жива енциклопедiя 16.50 Скромна чарiвнiсть сучасних технологiй 17.15 Х/ф «Крiзь вогонь» 20.10 Х/ф «Пiанiст» 23.20, 04.00 Загибель «Антарктики» 00.00 Таємницi долi 02.55, 05.20 Сильнi свiту сього 03.10 Красень Київ 03.30, 04.55 Диваки 04.25 Країна вулканiв

TVCI 06.00 Т/с «Наварро» 07.25 «Фактор життя» 08.00 «Православна енциклопедiя» 08.30 Фiльм-казка. «Царевич Проша» 09.55 «Три поляки, грузин i Шарик iз Сибiру». Д/ф 10.40 «Свiт навколо нас». Д/с 11.25 «Фарбований лис». М/ф 11.40, 14.55, 23.50 Подiї 11.55 «Таланти i прихильники». О.Ширвiндт 13.20 «Олексiй Булдаков. Наш генерал, мисливець i рибалка» 14.10, 05.25 «Запрошує Борис Ноткiн». Пам’ятi Л.Гурченко 15.20 «Хронiки московського побуту. Марш переможених» 16.00 Х/ф «Квартет для двох» 17.45 Тимчасово доступний. Леонiд Рошаль 18.45, 01.30 Х/ф «Останнiй бронепоїзд» 21.00 «У центрi подiй» 21.55, 03.35 «Вiйськова розвiдка. Захiдний фронт». 7-8 с. закл 00.10 Т/с «Мiсце злочину – Кельн»

РТВ-МІЖНАРОДНЕ 06.00, 16.30 «Мультфiльми» 06.30 Х/ф «Сто перший». 2 серiї 09.00 «Народ проти» 10.00 Т/с «Дорожнiй патруль-4. Нiч без правил» 11.00 Т/с «Дорожнiй патруль-4. Маршрутка, що втекла» 12.00 «Нiмеччина за тиждень» 13.00 Х/ф «Зося» 14.30 Д/ф «Депортацiя народiв у Казахстан в 1930-1950 р. Спiльнiсть iсторiї» 15.00, 02.00 Т/с «Контора. Жмурки для новачкiв» 16.00 «Арт-навiгатор» 17.00, 05.00 Д/ф «Герої не вмирають» 18.00 «На власнi очi» 19.00 «Гранi тижня» 20.00 Т/с «Дорожнiй патруль-4. Небезпечна спадщина» 21.00 «У Нью-Йорку з В.Топаллером» 22.00 Т/с «Дорожнiй патруль-4. Фахiвцi» 23.00 Н.Кадишева i «Золоте кiльце» на фестивалi «Слов’янський базар-2009» 00.30 Х/ф «Ченч» 03.00 Х/ф «Зося», х/ф «Ведмiдь»

РТР-ПЛАНЕТА (СНД) 05.10 Мультфiльм 05.35 Х/ф «Прощання 04.00 Т/с «Опер Крюк» слов’янки» 07.00 Х/ф «На вiйнi як на вiйнi» 05.45 «Збiрка оповiдей» Кон08.40 «Ранкова пошта» 09.10 «Сам собi режисер» 10.00, 13.00, 19.00 Вiстi церт М.Задорнова 10.15 Мiсцевий час. ВiстiМосква. Тиждень у мiстi 07.30, 12.00 Т/с «План Б» 10.50 «З новим будинком!». Iдеї для вас 11.30 «В годину пiк» Подробицi 11.00 «Смiхопанорама Є.Петросяна» 11.35 Х/ф «Вилiт затримується» 15.30 Х/ф «Мiсце зустрiчi 13.20 Мiсцевий час. ВiстiМосква змiнити не можна» 13.30 «Мiста i Весi» 14.15, 03.55 «Вiктор Некрасов. 23.00 Х/ф «Свої» Все життя в окопах» 15.10, 00.40 Х/ф «Люба моя людина» 01.00 «9 рота. Як це було» 17.10, 02.25 «Без жартiв». Концерт Є.Петросяна i 01.30 «Унiверсальний солдат» О.Степаненко 19.20 Т/с «Вiйськова розвiдка. 02.00 «Покер пiсля пiвночi» Захiдний фронт» 23.25 «Добрий вечiр з Максимом» 03.05 Т/с «4400»

РЕТРО

БІЛОРУСЬ ТБ 05.35 «Про любоff». Мелодрама 07.30 «Панорама» 08.05 «Дача здоров’я» 08.30 «Благовiст» 09.00, 12.00, 15.00 «Новини» 09.10 Х/ф «Дiти партизана». Дитячий 10.30 «Я спiваю» 11.30 «Лiкарськi таємницi з доктором А.Терещенко» 12.10 «Арсенал» 12.40 «Каранi» 13.05 «Страстi по культурi». Ток-шоу 13.45 «Палескi пачастунак» 14.00 «Камертон» 14.25 «Культурнi люди» 14.50 «Тисячорiччя» 15.15, 00.05 «Точка повернення». Детективна мелодрама 16.20 «Бiлорусь театральна представляє...» «Апошнi шанц». Вистава 17.50 «Кiнопроби» 18.05 «Суперлото» 18.55 «Новини Союзної держави» 19.25 «З ювiлеєм почекаємо». Драма 21.00 «У центрi уваги» 21.55 «Урочистi збори й святковий концерт, присвяченi 66-й рiчницi Перемоги у Великiй Вiтчизнянiй вiйнi» 23.40 «Новини погоди»

DISCOVERY CHANNEL (УКР.)

СІТІ

06.00 Величезнi машини 06.25, 03.40 Потрiбна зборка 06.50 Як це працює 07.15, 13.40, 02.40 Лабораторiя вибухових iдей 08.10, 12.45, 20.05, 01.40 Руйнiвники легенд 09.05, 09.35 Блискавичнi катастрофи 10.00 Риба-меч 10.55 Золота лихоманка 11.50 Вижити удвох 14.35 Крiзь кролячу нору з Морганом Фрiменом 15.30, 16.55, 18.15, 19.10 Top Gear 21.00 Росс Кемп 21.55 Надлюди Лi Стена 22.50 Пiддослiднi кролики 23.45 Схибленi на трюках 00.15 Єдиний вихiд 00.40 Новий свiт 04.05 Гiгантськi кораблi 05.00 Грандiознi переїзди

06.00 Правда СIТI 06.30, 14.00 Старий Київ 07.00, 10.00 Джеймi Олiвер: страви за 30 хвилин 07.25, 09.10 Або я, або собака 08.25 М/с «Моряк Папай» 08.45 М/с «Лiга суперзлодiїв» 10.30 Моя нова адреса 11.00 Вiдомi галереї свiту 11.30, 18.30 Як стати принцесою 12.30, 15.40 Великi, величнi, величезнi 13.30, 01.00 Галерея СIТI 14.30 Прихована камера 15.00 Весiлля СIТI 16.30, 19.30 Мiс оголена краса 17.30 Iнженернi iмперiї 20.30 Легенди СIТI 21.00 Кров’ю та потом 22.00 Навчи мене танцювати 23.00 Домашнiй кiнотеатр 23.05 Х/ф «Парижанка» 01.30 Нiч СIТI

05.10, 10.20, 10.55, 17.10, 21.25, 23.10 Портрети в часi 05.15, 08.05, 11.10, 17.15, 21.30 Ретроспектива 05.20, 06.50 Х/ф «Жiнка в бiлому» 08.15 По сторiнках «Навколо смiху» 09.45 Ранкова пошта 10.25 Цей тиждень в iсторiї 11.15, 12.30 Х/ф «Смерть пiд вiтрилом» 15.30, 16.30, 03.20, 04.30 Повторний сеанс 16.00, 04.00 Блакитний вогник 17.25, 18.50, 20.15 Новорiчний «Голубой вогник» 1982 21.35 Х/ф «Ноктюрн» 23.15 Х/ф «Сiм самураїв»

ТРК «УКРАЇНА»

K1

06.10 «Життя на смак»

06.50 Д/п «Доiсторичний бiйцiвський клуб» 07.45 «AutoEVO» 08.10 Х/ф «Капiтан Крюк» 11.00 «Iлюзiї сучасностi» 11.30, 01.50 «Слiдами пращурiв» 12.00, 00.10 «Не може бути» 12.25 «Кохання у великому домi» 13.10, 21.15 «КВН» 14.10 «Якось у мiлiцiї» 16.00 Х/ф «То що, приїхали: ремонт» 17.50 Х/ф «Норт» 19.45 Х/ф «Це розлучення!» 23.00 «Що? Де? Коли?» 00.50 «Слава Богу, ти прийшов!» 02.20 «Нiчне життя»

07.00 Подiї 07.20, 03.50 Т/с «Сiмнадцять миттєвостей весни» 09.00 Ласкаво просимо 10.00 Т/с «Екстрений виклик. Зайвий свiдок» 12.00 Т/с «Диверсант» 12.40 Т/с «Диверсант – 2: Кiнець вiйни» 16.00, 19.30 Т/с «Заєць, смажений по-берлiнськи» 19.00 Подiї тижня 22.20 Футбольний вiкенд 23.30 Х/ф «Ворог №1» 01.30 Х/ф «Пiанiст» 05.00 Срiбний апельсин РЕН ТВ

5 КАНАЛ 06.00 Програма передач 06.01, 09.20 «Вiкно в Америку» 06.15, 10.10, 13.15, 17.10, 19.15, 23.50 «Погода на курортах» 06.20, 08.05, 18.45, 23.15, 00.20, 03.15, 04.20 «Час спорту» 06.35, 23.35, 04.30 «Київський час» 06.40, 03.20 «Технопарк» 07.00, 08.00, 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 20.00 «Час новин» 07.10, 08.55, 17.50, 20.15, 22.55 «Погода в Українi» 07.20 «Клуб 700» 07.50, 08.50, 21.45, 23.30, 04.15 «Бiзнес-час» 08.15, 11.10, 12.10, 16.15, 18.55, 00.25 «Погода у свiтi» 08.25, 15.20 «Рекламна кухня» 09.50 «Досягти мети» 10.15 «Яппi» 10.35 «Феєрiя мандрiв» 11.15 «Трансмiсiя» 11.30 «ДМБ» 12.20 «Життя цiкаве» 13.20 «Мотор-ТБ» 14.10 «Страва вiд шефа» 14.25 «Гра долi» (Б. Хмельницький) 16.20 «Фактор безпеки» 17.20 «Палата» 17.30 «Не перший погляд» 18.20 «Машина часу» 19.00, 23.00, 00.00, 01.00, 02.00, 03.00, 04.00, 05.00 «Час новин» (рос.) 19.20, 20.20, 01.20, 02.20 «Час iнтерв»ю» 21.00, 05.15 «Час: пiдсумки» 22.00, 03.40 «Велика полiтика» 22.30 «Час-Тайм» 23.55, 04.25 «Огляд преси» 00.30, 01.50, 02.50 «Тема тижня» 04.40 «Вперед, на Олiмп!»

ОБЛАСНЕ ТБ 08.00 Дивовижний калейдоскоп 08.35 Чернiгiвщина духовна 09.00, 00.00 Україна:час мiсцевий. Мовлення територiальних громад 11.00 Чернiгiвська лiра 11.30, 21.10, 01.25, 02.25 Х/ф «Сильнi духом» 12.50, 14.30 Зi скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 13.00 Д/ф «Там, за горами Перемога» 13.40 100 шедеврiв. М.Дубовський 13.55 Концерт зiрок української естради. «Для тих, хто пам’ятає» 14.40 Ми пам’ятаємо вашi iмена», 2ф 15.00, 18.00 Ефiрний час ТРК «Новий Чернiгiв» 16.00 Вiд щирого серця 17.30 Мультфiльм 20.00 «Тиждень» 20.40 Євро-2012 22.45 Д/ф «Льодовик Перiто Морiно» 23.00 «Телевiзор» 01.00, 03.50 Вiд мелодiї до мелодiї

НАШЕ КІНО

TВ 1000 РОС. КІНО 06.00 «Бiле золото» бойовик 08.00 «Материнський iнстинкт» мелодрама 07.30 «Дiм, у якому я живу» 10.00 «Божа тварина» комедiя 12.00 «Перед закритими 09.15 М/ф «Букет» дверима» драма 09.35 «Презумпцiя невинностi» 14.00 «Учитель музики» мелодрама 11.10 «Ти у мене одна» 16.00 «Самогубець» комедiя 18.00 «Нога» драма 13.00, 21.00 «Бакенбарди» 20.00 «Травень» драма 14.45, 22.45 «Батьки i дiди» 22.00 «Оперативна розробка» детектив 16.15, 00.15 «Травневi зiрки» 00.00 «Вороги» вiйськова драма 17.55, 01.55 «Визнати винним» 02.00 «Буду пам’ятати» 19.20, 03.20 «Джокер» вiйськова драма 05.00, 06.15 «Собаче серце»

TV 1000 03.00, 21.10 «Малена» драма 05.00 «Смертельна зброя» бойовик 07.10 «Гарна жiнка» комедiя 09.20 «Параноїд парк» драма 11.00 «Реальнiсть кусається» комедiя 13.00 «Манолете» драма 15.00 «Зiрки пiд луною» драма 17.00 «Муза» комедiя 19.00 «Знайомство з Марком» комедiя 23.00 «Пророк» драма 01.30 «Лiсоруб» драма

TV XXI FILM 09.00, 17.00, 01.00 «Убивство у вищому свiтi» (6 с.) Детектив 10.40, 18.40, 02.40 «Чого хочуть жiнки» Комедiя 12.50, 20.50, 04.50 «Європа, Європа» Драма 14.50, 22.50, 06.50 «Щоденники мотоциклiста» Драма

ENTER-ФІЛЬМ

ТЕЛЕКЛУБ

06.00, 02.20 Кiноляпи

19.00, 01.00 Т/с «Дiти Арбата»

06.30, 03.20 Саундтреки

20.00, 02.00 Т/с «Державний

07.00 Мультфiльм СРСР

захист». ф.3. «Людський

11.45 Х/ф «Звiльнення» 20.30 Х/ф «Йди i дивися» 23.25 Х/ф «Сталiнградська битва» 04.20 Кiнотрейлери ПРЕМ’ЄРА 05.15 «Проклятий «Юнайтед»» 07.00, 17.25 «Хлопцiнападники» 09.00, 19.20 «Непотрiбнi речi» 11.00 «Бридкий я» 13.00, 23.05 «Залiзних чоловiк – 2» 15.10, 01.10 «Уолл-стрiт. Грошi не сплять» 21.00 «Соцiальна мережа» 03.20 «600 кг золота»

фактор» 21.00, 03.00 Т/с «МУР є МУР! – 2» 22.00, 23.30 Х/ф «Протистояння» ГУМОР ТБ 05.00 Мультфiльми, клiпи 05.10, 16.15 Фабрика смiху 06.00, 13.00 Гуморини iз торбини 07.35, 10.35, 18.00 Камера смiху 08.25, 20.35 Фабрика анекдотiв 08.45 Х/ф «Гарячi деньки» 11.10 Х/ф «Не бiйся, я з тобою» 2 17.00 Ржаники 18.35 Х/ф «Суперполiцейський» 21.15 Х/ф «Щасливчик Люк»


б о н ус н а

с т о р і н к а

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер н е ві д о м а п л а н е та

Нуадібу Портове містечко на західному узбережжі Африки. На узбережжі поблизу нього розташоване найбільше у світі кладовище кораблів.

Велика Британія Повірте – це справді англійські провінційні будиночки з дахами із соломи. Хто б міг подумати?

http://dponline.cn.ua

У світі цікавого http://dponline.cn.ua


діалоги http://dponline.cn.ua

9

Про наболіле

Віктор Коротя, м. Прилуки:

– Якщо під час проведення примирних процедур щодо вирішення колективного трудового спору змінюються вимоги найманих працівників (або додаються інші), їх включають до попередніх чи відкривають по них новий спір?

Петро Павленко, Городнянський район:

Станіслав Юрченко, заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в області:

– Відповідно до статтей 2, 4 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» формування і затвердження вимог відноситься лише до компетенції найманих працівників або профспілки, об’єднання профспілок, якщо вони представляють інтереси найманих працівників в установленому чинним законодавством порядку. На підставі частини шостої статті 15 цього Закону НСПП реєструє колективний трудовий спір. Тому зміна вимог найманих працівників (зняття або доповнення іншими) представницьким органом найманих працівників під час проведення примирних процедур незаконна. Отже, в кожному випадку мова має йти про конкретний колективний трудовий спір і конкретні висунуті найманими працівниками вимоги. Зняття їх представницьким органом найманих працівників можливе лише за умови їхнього повного або часткового виконання роботодавцем. А якщо в ході примирних процедур вимоги не виконані, то їх знімають ті наймані працівники, які формували і затверджували. Висування нових вимог можливе лише за умови проходження всіх потрібних процедур, передбачених статтею 4 вищезгаданого Закону. Відповідаючи на запитання П. Павленка, скажу однозначно: можуть. Але за умов, якщо в колективних договорах і угодах передбачені положення щодо погашення заборгованості із заробітної плати та інших виплат як працюючих, так і тих осіб, які звільнилися. Невиконання ж положень колективних договорів, угод відповідно до статті 2 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» може бути предметом колективного трудового спору.

Юрій Коваль, інвалід третьої групи, м. Ніжин:

– Через грижі міжхребетних дисків, попереково– крижовий остеохондроз відчуваю постійний біль у нижній частині спини. На каналах центрального телебачення рекламується космодиск, класичний масажер гарантований, запатентований і захищений винахід, який має свідоцтво про Державну реєстрацію Міністерства охорони здоров’я України №5149/2006. Цей прилад, як стверджує реклама, забезпечує поліпшення або повністю знімає біль у хребті. Чи вірити в це? Хотілося б почути кваліфіковану пораду провідного нейро­хірурга області, чи доцільно використовувати космодиск? І чому ж таких ефективних виробів, як наголошують на всю Україну засоби масової інформації, не має в аптеках області? Чи можна розраховувати, що в майбутньому в аптеках комунального підприємства «Ліки України» з’являться прорекламовані космодиски?

Геннадій Дубина, завідувач нейрохірургічним відділенням КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня»:

– Космодиск – це хірургічна гума певної форми, яка притискується до хребта. У рекламній кампанії йдеться про його високу ефективність, відсутність побічних ефектів, миттєву дію одразу після застосування, можливість використовувати у будь-якому віці і місці, оскільки він непомітний під одягом і не вимагає електрики. Але насторожує надмірна простота космодиска, брак детальної інформації про принципи його дії, а також компанію виробника. Окрім того, даний прилад не входить до стандартів лікування остеохондрозу ні в одній із провідних держав світу.

Світлана Пасталиця, генеральний директор комунального підприємства «Ліки України»:

– Відповідно до вимог законодавства аптеки мають право реалізовувати вироби медичного призначення, які зареєстровані Міністерством охорони здоров’я України. Космодиск зареєстрований у травні 2006 року. Термін дії реєстраційного посвідчення до 21 травня 2011 року. Тобто до його закінчення аптеки мають право реалізовувати цей виріб. Враховуючи, що космодиск є високовартісним виробом медичного призначення, а також той факт, що термін дії реєстраційного посвідчення обмежений, аптеки КП «Ліки України» приймають попередні замовлення на забезпечення цим пристроєм. У місті Ніжині таке замовлення можна зробити в центральній міській аптеці №200 (вулиця Озерна, 21, телефон 5-17-62).

Ганна Денисенко, Андрій Ткаченко, м. Бобровиця:

– Поблизу станції Бобровиця вже десятки років є склад отрутохімікатів, який створює небезпеку для здоров’я жителів мікро­району. Генеральний директор ТОВ «Земля і воля» Леонід Яковишин на ліквідацію цього небезпечного об’єкта виділив 1 млн грн. Але цих коштів не вистачить. Чи можна сподіватись на фінансову підтримку з боку держави?

Сергій Горонович, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища області:

– Чи можуть наймані працівники включати до своїх вимог погашення заборгованості із заробітної плати та інших виплатах звільненим працівникам?

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

– Задля вирішення питання щодо повного вивезення неопізнаних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин із території області, облдержадміністрація, обласна рада та Державне управління направили до Міністерства природи України запит про виділення коштів із Державного фонду охорони навколишнього природного середовища для проведення природоохоронної програми «Забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, оброблення і знешкодження непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин в Чернігівській області». Якщо нашу область включать у програму Міністерства природи України, то, безперечно, будуть виділені кошти на виконання робіт щодо утилізації пестицидів, які є на складах в м. Бобровиця. Оскільки відповідно до п. 2 ст. 69 Бюджетного Кодексу України 50 відсотків надходжень від збору за забруднення в нинішньому році мають спрямовуватись до місцевих (міських, селищних, сільських) природоохоронних фондів, Державне управління вважає потрібним залучення цих коштів до реалізації природоохоронних заходів.

Андрій ХОМЕНКО, м. Чернігів:

– У мене є дачна ділянка в Березанці. Час її обробляти. Оскільки я – пенсіонер, кілька років поспіль їздив на дачу безкоштовно. А як буде в цьому сезоні? Одні знайомі стверджують, що через брак у міському бюджеті коштів пенсіонери такої можливості не матимуть, а сусіди, які мають дачу в Улянівці, кажуть, що до їхнього масиву та й до інших безкоштовне перевезення на автобусних маршрутах існуватиме. Кому ж вірити?

Ольга ПИЛИПЕНКО, пенсіонерка, м. Чернігів:

– Я часто їзджу тролейбусом №3 до Привокзального ринку. Впевнена, що для багатьох чернігівців це зручний маршрут. Днями на зупинці почула, що тролейбус знімуть з лінії. Чи це так?

Володимир ВОРОНІН, начальник управління транспорту та зв’язку міської ради:

– Добродію Андрію, підстав для хвилювань нема. Адже, враховуючи високу соціальну значимість перевезень до садовогородніх масивів, виконком міської ради ухвалив рішення про організацію від 3 травня до 15 вересня цього року безкоштовних перевезень громадян пільгових категорій до дачних масивів щовівторка і щочетверга, в тому числі і до масивів Березанка, Улянівка. У зазначені дні на маршрутах №46, №16, працюватимуть відповідно три і шість автобусів великої та середньої місткості. Загалом, безкоштовні перевезення пасажирів пільгових категорій проводитимуться на дев’яти маршрутах. Хочу заспокоїти і О. Пилипенко: відміняти рух тролейбусів за маршрутом №3 не планується.

П ове р та ю ч и сь д о н а д ру к ов а н ог о

Звернулась до газети – запрацював телефон

Обласна газета «Деснянка вільна» від 19 лютого надрукувала моє запитання про те, що тривалий час – з 16 листопада і майже до кінця минулого року не працював мій телефон 26143. На нього відреагував директор філії ВАТ «Укртелеком» Олексій Сидоренко. За його дорученням за справу взявся дільничий електромонтер цеху телекомунікаційнх послуг №8 Юрій Кулаков, який проживає в селі Селище Носівського району. Він – першокласний спеціаліст, людина слова і діла, ввічливий і добрий. Знайшов причину пошкодження, кваліфіковано усунув її, і телефон працює безперебійно. Для мене, одинокої і хворої пенсіонерки з Носівки – це велика радість. Адже часто доводиться викликати лікаря, замовляти в аптеці ліки. І тому без телефона, як без рук. Добре, що є такі фахівці, як Юрій Кулаков. Дякую тобі, Юрію Сергійовичу, за вміння, сумлінну працю і людяність. Дякую і газеті «Деснянка вільна» за те, що є сторінка «Про наболіле», куди можна звернутися з будь-яким питанням. Я переконалася, що його буде вирішено. І на сторінках гострого і авторитетного видання буде надруковано відповідь керівника. Бажаю журналістам і надалі робити газету інформаційно насиченою, із проблемними матеріалами, наближеними до людей. Валентина КВАСОВЕЦЬ, колишній економіст Носівської райспоживспілки

Підготував Володимир ЛИСЕНКО

http://dponline.cn.ua


992)

10

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

реклама http://dponline.cn.ua

Висновок ДСЕЕ № 05.03.02�03/61046 від 30.08.2010 р.

Ми хочемо Вас познайомити з унікальною, удосконаленою системою очищення та оздоровлення організму під назвою «сибірська чистка», яка веде своє коріння з міцної, здорової духом російської тайги. Система перевірена століттями жителями сибірської тайги, що завжди славилися воістину богатирським здоров’ям. Сьогодні легендарне «сибірське здоров’я» доступне кожному, хто хоче відновити і зміцнити свій організм, хто хоче продовжити молодість і піклується про себе і своїх близьких. «Сибірська чистка» дуже проста, її проведення не має стресової дії на організм, але м’яко і впевнено включає процес очищення й оздоровлення на клітинному рівні. Результатом є відновлення генетичного здоров’я кожної клітинки організму. Вже на самому початку застосування четвер «Живиця» сприяє зниженню вираженості гострих і хворобливих симптомів. До складу «Живиці», окрім кедрової олії, збагаченої кедровою живицею, увійшли прополіс і масло обліпихи. Кожна зі складових «Живиці» сама по собі цілюще впливає на здоров’я людини, але разом з тим в союзі з іншим, гармонійно підібраним компонентом, посилює (або, як кажуть лікарі, потенціює) дію іншого. Тільки перерахування цілющих властивостей цих компонентів зайняло би цілу газетну сторінку. Олію ж на їх основі можна назвати універсальною в плані терапевтичного впливу на організм людини. Складові «Живиці» здатні надати дорогоцінну допомогу ослаблому серцевому м’язу � їх доцільно використовувати як профілактичний засіб при серцево�судинних захворюваннях, так і в складі комплексної терапії при аритмії, ішемії, «грудній жабі», атеросклерозі, гіпертонії. Компоненти «Живиці» мають властивість знижувати рівень холестерину в крові, відновлювати еластичність капілярів, від яких залежить глибинне кровопостачання органів і тканин. У результаті поліпшується мікроциркуляція крові у всьому організмі � знижується ризик інфарктів, інсультів, полегшується стан при варикозі і тромбофлебітах. Олії «Живиці» дають результати також при анемії, при захворюваннях печінки, нирок, підшлункової залози. Складові олії здатні позбавити від легкої форми печії, значно поліпшити стан при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки. Комплекс натуральних компонентів ефективний при дисбактеріозі, хронічному коліті, панкреатиті, гепатиті, сечокам’яній хворобі, циститі, геморої. Компоненти «Живиці» мають протизапальні, протипухлинні, протимікробні властивості та показані при усуненні мікозів (грибкових захворювань, герпесу, дерма� титів, псоріазу, нейродерміту, екземи, опіків, ран, обморожень). Місцеве застосування прополісу з оліями допомагає зняти біль, і тому важко переоцінити їх вплив при подоланні хвороб опорно�рухової сис� теми, починаючи зі шпори п’яти і закінчуючи артрозом, артритом, радикулітом і грижею хребта. Олія надає загальнозміцнюючу дію, сприяє нормалізації тиску, зниженню метеозалежності. Отримано чудові результати при включенні олії в комплексну терапію ендокринних захворювань, у тому числі щитовидної залози та цукрового діабету. Олія благотворно впливає на роботу репро� дуктивної системи. Чоловікам варто випробувати її цілющу силу при простатиті, аденомі, зниженні потенції. Препарати на основі стародавніх рецептів удос� коналювалися, і жоден з них не втратив популярності серед лікарів, цілителів та хворих. От і «Живиця» менш ніж за десятиліття буквально стала легендою, допомогла покращити здоров'я і продовжити молодість тисячам людей.

4 лютого 2010,

а біржа 11 год. в (м. Чер) прово-

19

Я лікар, від хімії відмовилася давно. Досвід прийому лікарських засобів у мене достатньо великий і не найприємніший. Останні роки довіряю лише нетрадиційній медицині. З газети дізналася про олію «Живиця». Вирішила спробувати, оскільки до складу входять лише натуральні ком� поненти, які не можуть нашкодити здоров’ю. Прийняла 2 баночки, після чого можу поділитися результатами. У мене норма� лізувався тиск і тримається на рівні 130/80, хоча раніше був 150/90. Налагодилася робота серцево�судинної системи, яка турбувала вже давно (у мене ішемічна хвороба серця, стенокардія, перенесла інфаркт). Крім цього, варикозне роз� ширення вен на лівій нозі. Від нього я ще не позбула� ся, але поліпшення помітні «неозброєним оком». Та� кож «Живицю» приймав мій чоловік. У нього артроз, відчував пос� тійний біль у ногах. Завдяки олії в нього зник біль у суглобах, стало набагато легше ходити. Загалом, резуль� татами задоволені і тепер усім ра� димо олію «Жи� вицю». Стороженко Галина Василівна, м. Харків

«КОМФОРТ»

м. Чернігів, Готель «Градецький», офіс 205. Тел.: 612-184, (093) 455-12-47. м. Короп, маг. «Panasonic». Тел. 2-11-53

http://dponline.cn.ua ПДВ, на п/р організатора аукціону Правобережної товарної біржі № 26002236520100 в ДОД «Райффайзен Банк Аваль» в м. Дніпропетровську,

Мої дорогенькі! Нарешті ми з чоловіком знайшли препарат, який повертає здоров’я. Це олія «Живиця». Мій чоловік переніс інсульт, у результаті чого пара� лізувало праву сторону тіла. Погіршився зір, очі боліли і пекли. Тіло не відчував, настрою зовсім не було. Та ще й тиск пос� тійно підвищувався. А в мене був не� стерпний біль в області печінки через кристалоподібне каміння. Після першого курсу олії «Живиця» (трьох баночок) мій чоловік сідає і відчуває своє тіло. Пара� лізація поступово минає, повертається працездатність. У нього відновився зір, стабілізувався тиск, з’явився настрій і віра в одужання. А я нарешті позбулася болю в області правого підребер’я. У мене з’явився здоровий апетит. Перестала застосовувати знеболюючі. Ви наша підтримка і опора на шляху до повернення здоров’я! Вольніч Таїсія Василівна, м. Новоархангельськ

Чекаємо Вас на нашій виставці�продажу! Тільки 4 травня: м. Чернігів ТІЛЬКИ <ДАТИ>, м. Городня, з 11:00 до 12:00, РБК, вул. Леніна, 8а Тільки 3 травня: з 17:00 до 18:00, Міський палац культури, вул. Щорса, 23 м. Щорс, з 13:00 до 14:00, РБК, вул. Леніна, 2 Тільки 4 травня: з 9:00 до 10:00, Міський палац культури, вул. Щорса, 23 м. Корюківка, з 15:00 до 16:00, БК фабрики технічних паперів <МІСТО> м. Мена, з 17:00 до 18:00, кінотеатр ім. Б. Хмельницького, пл. Червона, 10 Тільки 3 травня: Тільки 5 травня: смт Козелець, з 9:00 до 10:00, РБК, вул. Комсомольська, 29 м. Борзна, з 9:00 до 10:00, кафе «Незабудка» (в приміщенні РБК), вул. П. Куліша, 105/1 <місце проведення>, м. Бахмач, з 11:00 до 12:00, РБК, вул. Жовтнева, 59 м. Носівка, з 11:00 до 12:00, РБК, вул. Центральна, 8 смт Короп, з 13:00 до 14:00, РБК, вул. Горького, 4 м. Ніжин, з 13:00 до 14:00, Клуб залізничників, вул. Шевченка, 168 Тільки 7 травня: смт Куликівка, з 15:00 до 16:00, РБК, вул.з Щорса, 112 <часу> до <часу> м. Прилуки, з 13:00 до 14:00, МБК, вул. Переяславська, 29 ЦІНА 1 упаковки � 89 грн. ІНВАЛІДАМ ТА ПЕНСІОНЕРАМ � 80 грн. Курс застосування (30 днів) � 3 упаковки.

Вартість 1 курсу: 267 грн. Пенсіонерам та інвалідам: 240 грн. Замовлення приймаються за тел.: (044) 491�51�17, (044) 491�51�22, (044) 491�45�54, а також за адресою: 03037, м. Київ, а/с 150. Увага акція! При поштовому замовленні та кур’єрській доставці по Києву від 3 упаковок також діє знижка для пільгових категорій громадян www.apifito.net Не є лікарським засобом. У продажу є крем “ОДА” за ціною 77 грн., пенсіонерам та інвалідам � 70 грн., капсули жирові “Апіфор” за ціною 59 грн., пенсіонерам та інвалідам � 55 грн., а також “Олексин” за ціною 80 грн., пенсіонерам та інвалідам � 75 грн.

Телефон рекламного відділу «Деснянки вільної» – М Е ТА Л О П Л А С Т И К О В І

Я дуже вдячний вам за рятівну «Живицю». Коли про неї прочитав у газеті, не повірив. Я спеціально поїхав у село Рубашка, до чо� ловіка, який пропив не один курс «Живиці». Він (сам майстер по шляхах) розповів, що був лежачим. Зовсім не ходив, а після застосування «Живиці» їздить на велосипеді. І від важкої роботи в нього було варикозне розширення вен, але і з ним ваша олія впоралася. Я переконався, як кажуть, з перших вуст, і почав застосо� вувати. Так мені вже скасували операцію! Через цукровий діабет мені хотіли відрізати пальці на ногах. Вони були дуже холодними і синіми, я їх навіть не відчував. А тепер усе добре. Пальці нормально виглядають і теплі, повернулася чутливість, я ними навіть рухати можу! А ще в мене було варикозне розширення вен. За час застосування «Живиці» вени зменшилися. І тепер у мене зовсім не паморочиться голова. Щиро дякую! Пенько Микола Никонович, м. Ромни

4-40-07


ПРОГНОЗИ

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

http://dponline.cn.ua г о р о с к о п н а т и ж д е н ь 2 – 8 т ра в н я

Зн і м о к із с у п у т н и к а

ОВЕН. Довіряйте своїй інтуїції, лише тоді доля посміхнеться вам. Можливий психологічний прорив. У вихідні вам доведеться відкоригувати свої фінансові плани. Сприятливою буде п’ятниця, несприятливим – понеділок. ТЕЛЕЦЬ. Час для практичних дій. Не розпочинайте нових справ. Не намагайтеся задовольнити всі прохання, інакше вам сядуть на шию. У вихідні свіже повітря і фізичні навантаження остаточно проженуть сумовитий настрій. Сприятливим буде вівторок, несприятливою – п’ятниця. БЛИЗНЯТА. Нові ідеї і плани ретельно проаналізуйте і лише після цього втілюйте задумане в життя. Не намагайтеся брати участь у всьому і використовувати всі можливості. У вихідні менше балакайте, не давайте привода для пересудів і пліток. Сприятливим буде вівторок, несприятливим – четвер. РАК. Можливі ускладнення у дружніх стосунках, однак намагайтеся все ж таки прояснити непорозуміння. Бажано згадати і відновити старі зв’язки і знайомства. Сприятливими будуть середа, п’ятниця, несприятливим – вівторок. ЛЕВ. Час серйозних змін, і вам потрібно зустріти їх у всеозброєнні. Не тримайтеся за застаріле, воно вам більше не знадобиться. Успіх супроводжуватиме в починаннях. Не упускайте вигідних пропозицій. У вихідні відстоюйте свої ідеї. Можете розраховувати на допомогу друзів. Сприятливим буде четвер, несприятливою – п’ятниця. ДІВА. Багато життєвих питань вам вдасться вирішити спокійно і без напруги. Можете розраховувати на підтримку друзів. Вдалий тиждень для завершення старих справ. У вихідні відпочиньте та роз-

 Чернігів

NOAA-18  26.04.2011 15:00

Гід р о м е т ц е н т р п овід о м л я є

27-го квітня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер східний 5–10 м/с. Температура повітря по області вночі +6 ... +11 °C, вдень +18 ... +23 °C, по Чернігову вночі +8... +10 °C, вдень +20 ... +22 °C. 28-го та 29-го квітня – мінлива хмарність, невеликий короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер північно-східний 5–10 м/с. Температура 28-го вночі +7 ... +12 °C, вдень +17 ... +22 °C, 29-го вночі +6 ... +11 °C, вдень +16 ... +21 °C. п о г о д а н а с о н ц і ( д а н і S O H O)

EIT 284  26.04.2011 01:06

LASCO C2  26.04.2011 11:12

календар

Сьогодні Сонце зійшло о 5 год. 41 хв., зайде о 20 год. 14 хв. День триватиме 14 годин 32 хвилини. Остання чверть 25 квітня. Місяць у Рибах. За релігійним календарем сьогодні – Світла седмиця. Світлий четвер. Апостолів від 70-ти Аристарха, Пуда та Трофима. Мучениць Василіси та Анастасії. Мученика Савви Готфського. Мучеників Месукевійських – Сухія та воїнів його. Завтра – Світла седмиця. Світла п’ятниця. Мучениць Агапії, Ірини та Хіонії. Мученика Леоніда та мучениць Харієси, Ніки, Галини, Василіси, Ірини та інших. Іллінської-Чернігівської і Тамбовської ікон Божої Матері. Іменинниками будуть: сьогодні – Василина, Сава, Трохим, Анастасія, Аристарх, Лука, Фока; завтра – Галина, Леонід, Ірина, Ярина, Ніка, Василина.

важтесь. Сприятливим буде понеділок, несприятливою – середа. ТЕРЕЗИ. Тривог і хвилювань не уникнути. Будьте обережніше при спілкуванні з колегами та близькими. Можливо цікава пропозиція з боку керівництва. Вихідні зажадають віри в правильність своїх вчинків. Сприятливим буде четвер, несприятливою – п’ятниця. СКОРПІОН. На роботі успіх буде суп­роводжувати вас. Плани тижня змінюватимуться через проблеми в родині. Вихідні краще провести у комфортній для вас обстановці. Сприятливим буде четвер, несприятливим – вівторок. СТРІЛЕЦЬ. Робота буде для вас одним із найбільш важливих аспектів. Труднощі у процесі роботи, благополучно знайдуть своє рішення. Не забудьте про об’єктивну самооцінку. Сприятливою буде п’ятниця, несприятливою – середа. КОЗОРІГ. Вам варто дотримуватися золотої середини, не квапте події. Управляйте ситуацією, залишаючись у тіні. Вихідні краще провести вдома. Сприятливою буде – середа, несприятливим – четвер. ВОДОЛІЙ. Робота не зажадає від вас зайвої напруги і надприродних зусиль. З’явиться привід переконатися у відданості тих, кого ви любите. У вихідні від вашого настрою залежатиме настрій іншніх. Сприятливим буде вівторок, несприятливим – четвер. РИБИ. Апатія і неуважність зміняться бадьорістю, оптимістичним настроєм і активною дружелюбністю. Ймовірне велике навантаження. Не забувайте, що відпочивати корисно. У вихідні вирушайте за місто, або ж прогуляйтеся парком. Сприятливою буде субота, нес­приятливим – вівторок.

Ц и м и д н я м и н арод илися

Австрійський і американський логік і ма28.04 тематик Курт Ґедель (1906); Голова Верховної Ради України Володимир Литвин (1956).

Французький математик, фізик, філософ Анрі Пуанкаре (1854); американський хімік 29.04 Гарольд Клейтон Юрі (1893); російський конструктор зброї, творець кулемета ППШ Георгій Шпагін (1897). к р о с в о рд

1

2

3

4

5

6

7 8 9 10

11

12 13

14

15

16 17

19

13. Жінка, яка входить до султанського гарему, але не дружина султана. 16. Невеликий штандарт французьких королів, найголовніша військова хоругва в давній Франції. 17. Мірило, зразок. 20. Давньоєгипетський бог місяця, часу, мудрості й культури. 21. Тимчасове припинення дихальних рухів. 22. Відділення – хоч у спортивному клубі, хоч у холодильнику. 23. Ансамбль-п’ятірка. ЗГОРИ ДОНИЗУ: 1. Тип кузова легкових автомобілів із верхом, що відкривається над задніми сидіннями. 2. Один із верховних богів в індуїзмі. 3. Світильник, що вживається у християнському богослужінні. 4. Знаменитий мис – крайня південна точка архіпелагу Вогняна Земля. 5. Добування чого-небудь із господарською метою; видобувне підприємство. 6. У Північній Америці – позначення центральної частини міста, де розташовані ділові установи, театри та ін. 10. Річка на північному заході Канади – права притока Юкону, яка стала синонімом «джерела величезних благ» завдяки відкритим родовищам золота. 11. Найбільше острівне населення в Європі. 12. Сувій, рулон. 14. Мінерал класу силікатів, прозорий фіолетовий різновид кварцу. 15. Грошова одиниця, якою керують із Риги. 18. Спортивний наступ. 19. Бухгалтерський підрахунок. 20. Перевірка на вагітність.

Відповіді на кросворд,

опублікований у № 42 від 21 квітня 2011 р.

20 21 22 23

18

Пори року

Нарешті зігрілися! Друга десятиденка квітня за температурою повітря виявилася близькою до середніх багаторічних значень. Негода, яку пророкували протягом цієї декади народні прогностики, на щастя, обминула наші краї. Подекуди вночі спостерігалися заморозки, дотого ж не лише на ґрунті, а й у повітрі. Проте в окремі дні вже добряче пригрівало.

А

к а р и к ат у ра

ЗЛІВА ПРАВОРУЧ: 3. Лікар, який навчає вимовляти «риба» замість «либа». 7. Чорна пантера з «Книги джунглів» Редьярда Кіплінга. 8. Міський голова. 9. На цій річці стоїть місто Каунас, також це кордон Литви з Росією. 10. Футляр для пістолета, який носять на ремені.

11

ЗЛІВА ПРАВОРУЧ: 1. Гудок. 7. Ландшафт. 8. Втеча. 9. Тюрингія. 10. Актор. 14. Склад. 17. Айтматов. 18. Россі. 19. Електрик. 20. Аорта. ЗГОРИ ДОНИЗУ: 1. Гривка. 2. Десерт. 3. Клуатр. 4. Інтерн. 5. Ошийник. 6. Афаліна. 11. Кейтель. 12. Обмотка. 13. Стюард. 14. Сварка. 15. Луксор. 16. Даліла.

ось опадів було мало – 9–59 відсотків від норми. Умови для проведення веснянопольових робіт склалися чудові. А перша половина третьої декади перенесла нас майже в літню пору. Денні температури повіт­ ря перевищили 20-градусну позначку. І природа відреагувала адекватно. Зацвіли абрикоси, дерева і кущі розпускаються ніжним зеленлистом. Словом, друга половина нинішнього місяця нагадує торішній квітень. Більше того, погода ніби підганяє хліборобів: покваптеся – весняна днина рік годує. Зрештою, нинішня декада виправдовує передбачення народних прогностиків: вперше зігрілися цьогорічної весни. Як атмосферні процеси розвиватимуться далі, який старт візьме травень, – невдовзі пересвідчимося. Але те, що літні мазки в довкіллі дедалі більше домінуватимуть, сумніватися немає сенсу. Та не всюди могли насолоджуватися квітневим спокоєм і погіддям. На південному сході США протягом двох тижнів вирували потужні торнадо. Від удару стихії загинуло 45 чоловік, багатьох людей поранено. Небувало великий град випав на півдні Китаю. Є людські жертви. А в Японії тривають підземні поштовхи. Японський уряд виношує ідею щодо перенесення столиці в інше, більш безпечне місце, оскільки Токіо розташоване в дуже тектонічно активній зоні. У кожного свій клопіт і тривоги. Лесь ГОМІН Фото Віктора КОШМАЛА

реклама

Чернігівська торгово-промислова палата

Землевпорядні роботи

Тел. (0462) 65-11-65

(097) 457-70-48 http://dponline.cn.ua


12

№ 44 (228) 28 квітня 2011, четвер

Остання сторінка http://dponline.cn.ua

Є В РО -2 0 1 2

Головний тренер збірної України –

Олег Блохін

Акція

Запрошує «Арт-МайданЧиК» 30 квітня в Чернігові у сквері біля світломузичного фонтану (відомого як «Жабки») за ініціативою громадськості вперше відбудеться культурномистецька акція «Арт-майданЧиК». Підготовку веде творча група у складі різних майстрів – професіоналів і аматорів. Допомогу надає Чернігівський туристично-інформаційний центр.

21

квітня на черговому засіданні виконком Федерації футболу України (ФФУ) обрав Олега Блохіна голов­ ним тренером національної збірної України. Він го­ туватиме команду до виступу на домашньому чемпіонаті Європи 2012 року. Одразу після виконкому ФФУ Блохін зробив пропозицію екс-наставнику команди Юрію Калитвинцеву ввійти до тре­ нерського штабу збірної. – Тренерський склад ще не сформований. Визначимо­ ся до кінця місяця. З Юрієм Калитвинцевим я розмовляв одразу після виконкому, запропонував ввійти до тренер­ ського штабу збірної. Він попросив тиждень на роздуми, – розповів Блохін. Футбол

Грати треба до кінця

Д

о завершення матчу розіграшу 1/8 фіналу кубка області між командами «ЮСБ» і «Єдність-2» часу залишалося мало. Чернігівці впевнено вели гру, забили два м’ячі і на піднесеній хвилі навіть схибили коли пробивали пенальті. Розслабленість господарів до добра не привела. Плисківці пішли на штурм і на 81-й та 83-й хвилинах зрівняли рахунок – 2:2. Додат­ ковий час не виявив переможця і довелося пробива­ ти одинадцятиметрові. Гості виявилися вправнішими і перемогли – 5:4. Дебютант подібних змагань – команда «Агродім» (Бахмач) – вперто протидіяла чернігівському «Нікосу». Тут долю зустрічі також вирішила післяматчова дуель з пробиття пенальті. Влучнішими виявилися футболіс­ ти обласного центру – 8:7. І ще в одній грі довелося використати додатковий час, в якому меняни святкували перемогу над ніжин­ цями – 1:0. Решта кубкових поєдинків відбувалася напружено і принесла такі результати: «ЛКТ» (Чернігів) – «ДружбаНова» (Варва) – 2:0, «Колос» (Смолянка) – «БудівелЕнергія» (Ріпки) – 1:4, «Технікум» (Сосниця) – «Зерно­ пром» (Анисів) – 1:3, «Славутич» (Славутич) – «Аван­ гард» (Корюківка) – 1:2, «Маяк» (Лихачів) – «ПоліссяЮність» (Добрянка) – 1:4. У чвертьфіналі зустрінуться: «ЛКТ» – «Авангард», «Єдність-2» – «Зернопром», «Будівел-Енергія» – «Полісся-Юність», «Нікос» – «Мена». Віктор БЕРЕГОВИЙ

У

програмі – виставка-ярмарок сувенірів і подарунків ручної роботи. Наразі про свою участь заявили 10 установ і організацій (інтернет-магазин «Лавка ремесел», магазин-студія «Макош», салон-студія «Писана торба», КМЦ «Інтермеццо», міське об’єднання інвалідів «Шанс», об’єднання майстрів «Золотий сад», «Арт-студія» Ольги Краснопольскої, Будинок школяра Чернігівського району, обласна організація Спілки майстрів та інші) – кожна представлятиме вироби 5–10 майстрів. Формується також перелік окремих учасників, яких уже понад 30-ти. Багато хто вперше наважився виставити свої роботи. Чернігівці зможуть придбати керамічні вироби, прикраси з бісеру та полімерної глини, декоративні речі з шкіри, квіти з тканини, сумки, картини, ляльки-мотанки, вирізьблені шкатулки, мило ручної роботи та багато іншого. До того ж, відбудуться майстер-класи (гончарство, ліплення з солоного тіста, полімерної глини, виготовлення лялькимотанки, витинанки, вишивки стрічками, бісером тощо). Будь-хто зможе спробувати виліпити горщик чи чашку на справжньому гончарному крузі. Заплановано також виступи бардів, музикантів-інструменталістів, танцюристів. На власні очі можна буде побачити виступ чернігівських учасників проекту «Майдан’с» телеканалу «Інтер», а також почути звуки шотландської волинки.

Ця акція увійшла до календаря подій м. Чернігова на 2011 рік. Вона, без сумніву, сприятиме популяризації традиційних ремесел і промислів, а також сучасного рукоділля, відкриє нові таланти. До того ж, «Арт-МайданЧиК» посприяє формуванню туристичної привабливості міста. Важливо і те, що співорганізатором акції є міське громадське об’єднання інвалідів «Шанс». За словами депутата Чернігівської міської

ради і голови правління об’єднання «Шанс» Світлани Федорової, для її підопічних дуже важливо, представити свої роботи. Організатори акції «Арт-МайданЧиК» сподіваються, що вона стане традиційною і навіть постійно діючою (хоча б у вихідні), і в нашому місті нарешті з’явиться культурно-мистецький майданчик, який стане чернігівським Андріївським узвозом чи Арбатом...

Вікторія СИДОРОВА

® Телефон рекламного відділу газети «Деснянка вільна» –

4-40-07

Деснянка вільна 

Засновник та видавець – ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда». Реєстраційне свідоцтво ЧГ № 465-114ПР від 22.04.2010 р. Головний редактор Лариса Мілова. Перший заступник головного редактора Леся КОШЕЛЬ. Тел. 678-200. Заступник головного редактора Петро ГРОМОВИЙ. Керівник відділу зв’язків з громадськістю Володимир ЛИСЕНКО. Тел. 4-44-42. Відповідальний секретар Віталій АДРУГ. Тел. 4-21-92. Телефони відділів редакції: суспільно-політичних питань: 4-22-71; економіки: 4-45-42; соціальних питань: 4-41-36; гуманітарної сфери: 4-44-12; реклами: 4-40-07. Факс: 4-21-92, 4-40-07. Комп’ютерна верстка та дизайн: Олександр БОЖОК, Ганна ЗЕВКО, Світлана КУЗЬМЕНКО. Коректори: Альона ШЕВЧЕНКО, Світлана СОКОЛ, Олена ШЕРЕМЕТ. Передплатні індекси: дворазовий розширений – 49086; дворазовий – 49087 та четверговий розширений випуск – 49088.

Адреса редакції: 14000, м.  Чернігів, проспект Перемоги, 62, 3-й поверх. Веб-сайт: www.dponline.cn.ua. Електронна пошта: despravda@ukr.net. Віддруковано у ВАТ «РВК «Деснянська правда», 14000, м.  Чернігів, проспект Перемоги, 62. Газета виходить двічі на тиждень (четвер, субота). Тираж тижня – 28 054. Розповсюджується по передплаті. Редакція не завжди поділяє п ­ огляди авторів публікацій. Відповідальність за достовірність інформації та реклами несуть автори та рекламодавці. Знаком та імідж позначені матеріали рекламного змісту. Листування з читачами – тільки на сторінках газети.

®

Деснянка вільна №228  

На Великдень ціни на овочі та фрукти побили всі рекорди Столичні виші «забули» нарахувати студентам 1,5 млн грн стипендій № 44 (228) 28 квіт...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you