Page 5

№ 27 (326) 5 квітня 2012, четвер http://sivertime.com.ua

5

в е р сії

Вибух у чернігівській п’ятиповерхівці:

суїцид, теракт чи необережність?

Версія перша – суїцид (самогубство) Про те, що господар злощасної оселі хотів покінчити життя само­ губством, заговорили одразу після того, як сусіди почали розповідати журналістам про деталі трагічно­ го вечора 26 березня. Майже всі люди, які знали родину з квар­ тири №3, де стався вибух, ствер­ джували, що стосунки чоловіка з жінкою мало нагадували ідилію.

Едуард Ільїн

«Фестивалі» з підливанням окови­ тої не були рідкістю в цих стінах. Говорили, що подружжя часто сварилося. Незадовго до вибуху дружину Єдуарда Оксану бачили разом із рієлтором біля дверей оселі. його послугами хотіли ско­ ристатися, аби швидше продати квартиру. Втім, двоє людей без­ успішно намагалися потрапити в приміщення, бо господар начебто замкнувся зсередини. Це бачили кілька сусідів. Серед них і В’ячеслав Жигарев – чоловік, який не пройшов повз, а поцікавив­ ся, в чому справа. його знайомий спеціаліст із продажу нерухомості повідомив про нестандартну ситуа­ цію, мовляв, у дверях була встром­ лена передсмертна записка. Втім, сусід особливого значення цьому повідомленню не надав, адже за господарем квартири вже закрі­ пилася дурна слава щодо подібних витівок і раніше. Зайти до примі­ щення ніхто так і не зміг. Дружина Едуарда була добряче напідпитку, здалося В’ячеславу. У нього вона попросила мобільний, аби комусь зателефонувати. На годиннику була майже вісімнадцята година. Вибух пролунав о 21:15.

Наступного ранку керівниця ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова заявила журналістам, що до лікарні Едуард Ільїн потрапив при свідомості. Там він зізнався в тому, що вибух – це справа його рук. Так, за словами ке­ рівниці, чоловік намагався покінчити з собою, аби помститися жінці, яка наполягала на продажу квартири. Цю інформацію Аллі Яровій допо­ віли співробітники її підприємства, котрі були присутні на першому й останньому допиті пацієнта. Того ж ранку на екстреному за­ сіданні в облдержадміністрації на­ чальник міської міліції Олександр Алістратов проінформував присут­ ніх, що правоохоронцям відомий зміст СМС­повідомлень, які після обіду Едуард Ільїн направив на те­ лефони батьків. Син просив проба­ чити його. Цікаво також, що батьки, які живуть у Прилуках, до Чернігова приїхали через годину після вибуху. Немов знали, що того вечора може статися лихо. Ще одним підтвер­ дженням суїцидної версії можуть стати слова начальника обласного управління МНС Володимира Мухи. Рятувальник повідомив, що всі кон­ форки газової плити були відкриті.

Версія друга – теракт Найстрашнішу з версій трагедії висловили батьки Едуарда. Після смерті сина вони зібрали журна­

Фото Віктора КОШМАЛА

У Чернігові помер 32-річний Єдуард Ільїн, у квартирі якого стався потужний вибух. Він став другою жертвою трагічної події, яка сколихнула обласний центр. У чоловіка майже повністю обгоріло тіло. Медики констатували на тілі 98% опіків третього та четвертого ступенів. Шансів вижити не було жодних, тож через три доби Єдуард Ільїн пішов із життя й, можливо, забрав із собою інформацію, яка б допомогла встановити справжні причини жахливої трагедії. Що далі в ліс – то більше версій.

лістів, аби повідомити через пресу, що їхня дитина не причетна до ви­ буху. Віктор Ільїн – батько загибло­ го – повідомив, що син працював таксистом в одній із фірм обласно­ го центру, тобто п’яницею бути не міг, оскільки перед зміною щоразу лікар перевіряє таксистів. 26 березня Едуард Ільїн саме мав заступити на нічну зміну. Вибух почули в усіх куточках Чернігова. Батько переконаний, для відповід­ ної вибухової хвилі потрібна така концентрація газу, від якої Едуард вчадів би через кілька хвилин, але цього не сталося. Останнього разу, коли Віктор і Наталія Ільїни бачи­ ли сина живим, той емоційно від­ реагував на повідомлення щодо самогубства. Він хитав головою на знак того, що не згоден із цим. Усе газове обладнання було на кухні, а вона постраждала найменше, тож епіцентр вибуху був десь у підва­ лі під залою і без вибухівки там не обійшлося, гадають родичі.

Батьки: Віктор і Наталія Ільїни та дружина Оксана

Прощальні СМС­повідомлення сина пояснили сімейною релігійною традицією, коли син часто просить пробачення у батьків, як на день Подяки. Приїзд до Чернігова бать­ ки пов’язали з продажем квартири, яка оформлена на них. Дружина загиблого Оксана спростовує інформацію про пе­ редсмертну записку чоловіка. Жінка розповіла, що запаху газу також не було. Схоже, що підтвердити або спростувати її слова може лише одна людина – продавець нерухо­ мості, от тільки про нього чомусь більше ніхто не згадував.

Ільїна. Жінка сиділа за комп’ютером у залі, коли прогримів вибух. Разом із підлогою вона провалилася вниз аж у підвальне приміщення, де її знайшли мертвою. Чоловік дивом уцілів, бо був у спальні. В родині Євтушенків ще дорослий син, але він був на роботі.

Версія третя – необережне поводження з газом Причиною потужного вибуху га­ зу в житловому будинку Чернігова стало необережне поводження з газовим обладнанням одного з мешканців. Про це повідомила прес­служба Держгірпромнагляду. В розмові з головою комісії з роз­ слідування Сергієм Дорошенком постраждалий власник квартири зізнався, що залишив відкритим кран на газовій плиті на кухні і пі­ шов спати, а коли прокинувся, то ввімкнув в цьому приміщенні світ­ ло, що й призвело до потужного вибуху. Звісно, цю версію теж не варто оминати увагою. От тільки і в ній наявні кілька суперечностей. Зокрема, якщо Едуард був у примі­ щенні, то чому він справді не вчадів від газу? Чому сусіди, які ввечері поверталися з роботи повз квар­ тиру №3, не відчули запаху газу й не викликали газовиків? Першою після вибуху 26 берез­ ня під завалами бетонних плит по­ мерла 43 річна Галина Євтушенко. Її квартира розташована на дру­ гому поверсі, над помешканням

Галина Євтушенко

За таких обставин, зрозуміло, що батьки Едуарда Ільїна не хочуть вірити в те, що їхній син взяв на себе страшний гріх. Тим не менш під час розмови відчувалося, що вони багато чого недоговорюють. Зокрема, неспростовним лишаєть­ ся факт: алкоголь у крові Едуарда Ільїна таки був, медики це підтвер­ дили, а дружина Оксана мусила зі­ знатися, що того дня вони пиячили на дні народженні її брата. Як то­ ді чоловік збирався сідати за кер­ мо? Чи не забагато збігів в історії з смс­повідомленнями, передсмерт­ ною запискою та швидким приїз­ дом батьків? Сподіваємося, що правоохорон­ ці таки докопаються до істини в цій трагедії. Ігор ЛЕВЕНОК

http://sivertime.com.ua

"Деснянка вільна" №326  

"Деснянка вільна" №27 (326), 5 квітня 2012, четвер

"Деснянка вільна" №326  

"Деснянка вільна" №27 (326), 5 квітня 2012, четвер

Advertisement