Page 1

http://dponline.cn.ua

e-mail: despravda@ukr.net

№ 10 (309) 4 лютого 2012, субота ГОЛОВНА ГАЗЕТА ЧЕРНІГІВЩИНИ

На НовгородСіверщині засвітило нове «Сонечко»

стор.2

м и л о С е рд я

БЛАГОДІЙНиКи З ВеЛиКОБРиТАНІЇ

піклуються про хворих дітей Чернігівщини

Про перереєстрацію «спрощенців» та нововведення у системі оподаткування

Біатло н

Наші спортсмени не пасли задніх на чемпіонатах європи Скориставшись невеличкою перервою, що тривала у розіграші етапів кубка світу, деякі спортсмени включились у змагання відкритого чемпіонату європи. Забажали вийти на засніжену трасу Осрблі (Словаччина) представники з Узбекистану, США та інших країн світу, але вони не зуміли скласти конкуренцію європейцям.

З

а морозної погоди і пронизливого колючого вітру церемонію відкриття надали чоловікам. Вони підкоряли спринтерську дистанцію. Чернігівці Артем Прима і Сергій Семенов вдалим стартом окреслили своє бажання поборотися за медалі. Ритмічно пройшов усю десятикілометрову дистанцію Артем Прима, але біг дещо повільніше за росіянина Олексія Волкова, тому наш земляк фінішував другим. Один промах на вогневому рубежі завадив Сергію Семенову стати бронзовим призером. Долі секунди завадили йому відтіснити з третьої сходинки росіянина Сергія Клячина. Наступного дня біатлоністи з’ясовували стосунки у гонці переслідування. Головними претендентами на перемогу знову були попередні призери. Вдалому виступу Олексію Волкову ніхто не завадив. Добре пішла справа й у Сергія Семенова. Після четвертої стрільби він вийшов на лижну трасу другим. Другим і закінчив гонку, хоча на останніх метрах його відчайдушно намагався дістати німець Даніель Бьом. Четверте місце за Артемом Примою. В індивідуальній гонці на 20 кілометрів на п’єдестал пошани знову піднявся наш земляк – Артем Прима мав другий результат. Переміг німець Даніель Бьом. Паралельно в Осрблі відбувався і європейський юніорський чемпіонат. І тут не обійшлося без вихованців Чернігівської СДЮШОР з лижних гонок. У гонці переслідування Ірина Варвинець стала чемпіонкою. Вона також завоювала «срібло» у спринті і змішаній естафеті разом із чернігівцем Олександром Дахно і тернополянами Анастасією Меркушиною та Іваном Моравським виграла бронзову медаль.

стор.3 Ковзани ще не час викидати

Віктор БЕРЕГОВИЙ

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ! Триває конкурс до дня всіх закоханих

«Шалений Валентин»

стор.5 Найбільшу колекцію матеріалів про «Слово о полку Ігоревім» зібрав наш земляк Святослав Воїнов

стор.8

До Чернігівського центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» завітала родина Мілз із Великобританії. Не злякали англійських благодійників навіть люті українські морози. Вихованці та персонал Центру зустрічали дорогих гостей по-святковому: підготували концертну програму з танцями та конкурсами, вивчили й пісні англійською мовою.

стор.4

Ми пропонуємо вам підійти до цього традиційного свята з гумором. Щоб взяти участь у нашому конкурсі, потрібно розповісти свою цікаву, захоплюючу історію, яка сталася з вами у день усіх закоханих. Також ми чекаємо від вас веселі фото на любовну тематику. Палкі поцілунки, міцні обійми, теплі погляди – усе це має бути з гумором. Свої оригінальні, веселі розповіді разом із фото надсилайте або приносьте в редакцію за адресою: 14000, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62 (3-й поверх) або електронною поштою: despravda@ukr.net з позначкою «На конкурс «Шалений Валентин».

авторів найцікавіших історій та фото чекають романтичні призи.


2

реґіон

№ 10 (309) 4 лютого 2012, субота

http://dponline.cn.ua

дош кільне ви хова н н я

Б ЛА Г ОДІ Й НІ С ТЬ

Профвибір:

допоможуть відео майстер-класи Компанія «Київстар» облаштувала мультимедійну кімнату у Чернігівському обласному центрі медико-соціальної реабілітації для дітей-інвалідів «Відродження» та представила серію профорієнтаційних відео майстер-класів. Акція відбулася в рамках комплексної благодійної ініціативи «Для людей, для країни!»

Н

овий проект «Київстар» та його стратегічного партнера – громадської організації «Інститут соціальної політики» має на меті сприяти все­ бічному розвитку та профорієнтації дітей і мо­ лоді з порушеннями опорно-рухового апарату, їхньої самореалізації у сучасному суспільстві. У створенні майстер-класів «Київстар» брали участь експерти з питань соціальної реабілітації та профорієнта­ ції, які відповіли на актуальні питання: куди звернутися по допомогу, з чого починати, обираючи професію тощо. Під час презентації люди з проблемами опорнорухового апарату розповіли історії своїх досягнень, доводячи власним прикладом, що успіх насамперед залежить від власного бажання і сили волі. Допомогу в організації благодійного заходу надала Чернігівська міськрада. Олександр ПЕТРЕНКО Фото Віктора КОШМАЛА

На Новгород-Сіверщині засвітило нове «Сонечко» У прикордонному селі Буда-Вороб’ївська, що розташоване у Новгород-Сіверському районі, на базі навчально-виховного комплексу відбулося відкриття дитячої дошкільної групи «Сонечко». Сучасні зручні ліжечка, іграшки – тут є усе, що потрібно для комфортного перебування дітлахів.

Я

к повідомили в управлінні освіти і науки облдержадмі­ ністрації, подія відбулася в рамках «Обласної цільової програми розвитку дошкільної освіти на 2011–2017 рр.», протя­ гом дії якої передбачено відкри­ ти в області 90 дитячих дошкіль­ них закладів. – Наразі 61,2% дітей нашого реґіону забезпечені дошкільною освітою, – зазначила провідний спеціаліст відділу розвитку дошкільної, загальноосвітньої та позашкільної роботи Марина Петренко. – Цьогоріч планує­ мо відкрити 18 днз, а саме – у Бахмацькому, Бобровицькому, Борзнянському, Ічнянському, Ко­ зелецькому, Корюківському, Ні­ жинському, При­ луцькому, Сос­ ницькому, Ріпкинському, Сріб­ нянському, Талалаївському, Чер­ні­ гів­ському та Щорському районах. Подія ж у Новгород-Сівер­ ському районі стала надзвичай­ но святковою не лише для малень­ ких будо-вороб’ївців, а й для їхніх рідних та односельців. Адже нині, коли закриваються школи, а від більшості садочків, які набудували за часів Союзу в нашій області, по­ декуди й цеглини не залишилося, це справжня радість, та й дивина.

За словами Буда-Во­роб’їв­ ського сільського голови Ми­ хай­ла Старченка, і в їхньому се­ лі у 80-х роках минулого століття урочисто відкрили дошкільний навчальний заклад на 30 місць, де малюками опікувалися п’ять працівників. Але пропрацював він лише 10 років. Будівлю ж вдалося зберегти завдяки тому, що тоді там обладнали шкільну майстер­ ню та їдальню. Саме в ній тепер харчується 33 школярі, а невдо­ взі до них приєднаються ще й до­ шкільнята. Оплачуватимуть бать­ ки за перебування дітей у групі лише 30% вартості, адже 70% фі­ нансуватиме держава. – Новостворений садочок на­ багато менший за своєю площею і кількістю працівників, – розповіла директор Буда-Вороб’ївського НВК Тетяна Кучер. – Це просто­ ра, затишна кімната, що розрахо­ вана на 12 діток. Стільки ж і відвід­ уватиме заклад, але тільки тоді, як вщухнуть морози. Перспективи у нас в селі є, і це радує. Тож зго­ дом, якщо буде потрібно, поста­ вимо додаткові ліжечка, площа це дозволяє. Ми вдячні районному керівництву, яке завітало на уро­ чисте відкриття садочка з пода­ рунками. А також пишаюся коле­

гами, які допомагали робітникам у вільний від роботи час облаштовувати кімнату, та батьками. Як розповіла пані Тетяна, пропозиція створити дитячий садок ще у жовтні минулого року надійшла саме з районного відділу освіти, чому колектив шко­ ли надзвичайно зрадів. Адже раніше малюки були вдома, а шестирічки після закінчення уроків йшли додому. Тепер маленькі вихованці не будуть грати­ ся будь-де, а п’ять днів на тиждень перебуватимуть серед друзів, ще й оточені будуть увагою досвідче­ ної виховательки Олени Голован та її помічниці Лідії Ахременко. А батьки зі спокійним серцем заробля­ тимуть гроші. Світлана СОКОЛ

Світ за хо п л е н ь

Квіти та «Ягідки» в житті Світлани Горбатович

К

оли сезон, повз будинок Горбатовичів у Щорсі не можна байдуже пройти-проїхати, аби не помилуватися різнобарв’ям клумб. Чого тільки не вирощує господиня! На 8 со­ тках – 70 сортів лілій, 40 – ірисів, 15 – хризантем, 80 – тюльпанів, троянди, петунії, навчилася роз­ водити вибагливий самшит. Світлана Миколаївна знає багато секретів, і, приміром, може зі зрізаної гілочки троянди виростити новий кущ. Від квітів вона набирається сил, енергії, на­ снаги. Тому й переконана: «Якщо в будинку рос­ те хоча б одна квітка, то в ньому вже є щастя». На її ділянці немає й 5 сантиметрів вільної землі. Світлана Миколаївна також залюбки ви­ рощує усяку городину – огірки і помідори, час­ ник і цибулю, моркву і буряк… До заморозків має власну полуницю. Коли треба посіяти, як доглядати, які сорти врожайні, які підходять для консервації, а які краще зберігаються – про це уміла господарка може розповідати годинами. Спеціальну літе­ ратуру вже не читає. Адже про городництво та квітникарство може й сама книжки писати. Від захоплення – до невеличкого бізне­ су. Світлана Миколаївна пригадує, що перші 250 гривень заробила на квітах у 95-му році. Доходи від продажу квітів та овочів вона ві­ дображає у деклараціях, які щороку подає до місцевої податкової інспекції. Між іншим, Світлана Горбатович – ко­ лишня артистка балету обласного музичноhttp://dponline.cn.ua

драматичного театру. А змінила черні­ гівську прописку на щорську, коли ви­ йшла заміж. Свій талант і знання вона реалізує у підприємницькій справі, зареєструвавши видовищно-розважальний вид діяльнос­ ті. Тож, крім квітів, у неї є ще й «Ягідки»: так називається дитячий зразковий ан­ самбль танцю. Варто зазначити, що Світлана Ми­ колаївна – заслужений працівник культу­ ри, керівник танцювального колективу з 30-річним стажем. Вона з гордістю розпо­ відає, що її колишні вихованці вже приво­ дять на заняття своїх дітей.

Географія гастролей ансамб­ лю дуже широка. Зокрема, торік півтора місяця виступали з кон­ цертами у 15-ти містах Франції. – Особливе враження спра­ вив Париж, – згадує Світлана Миколаївна. – Я ніби потрапила у свою стихію. Місто квітів, гарні живі огорожі. Словом, несказан­ на краса. А наскільки тепло нас приймав глядач! Примітила, що французи з цікавістю сприйма­ ють українську культуру, а дех­

то з глядачів навіть підспівував, коли лунала наша народна пісня. – Світлана Горбатович – не просто приват­ ний підприємець. Вона насамперед керівник ансамблю, який є своєрідною візитівкою на­ шого міста, – зазначив очільник місцевої по­ даткової інспекції Євген Корнієнко. – Завдяки її танцювальному колективу про Щорс знають у багатьох країнах Європи… Побільше б нам підприємців з такою високою громадянською свідомістю. В ході кампанії декларування до­ ходів Світлана Миколаївна – наш найактивні­ ший волонтер. Запропонувала ідею, яку ми, податківці, одразу підтримали: під час виступів «Ягідок» – перед початком концерту і в паузах між танцювальними номерами – проводити акції з декларування доходів… У чому ж запорука успіху Світлани Гор­ батович? Відповідь у неї проста – наполегли­ вість у досягненні мети. Адже можна сидіти, склавши руки, і жалітися на життя. А можна взятися за якусь справу і робити її старанно, з душею. Удача не забариться! ...Прийде весна, і її присадибна ділянка роз­ квітне усіма барвами веселки. Але на деякий час Світлані Миколаївні доведеться залишити на рідних догляд за своїми клумбами та грядками. Цього року щорські «Ягідки» знову поїдуть на гастролі до Франції – вже мають запрошення. Лідія ГРИГОР’ЄВА Фото Сергія Ященка


№ 10 (309) 4 лютого 2012, субота http://dponline.cn.ua п р е с-к о н ф е р е н ц ії

3

Пріоритети податкової міліції.

Які вони сьогодні?

Про це йшлося на зустрічі з журналістами працівників управління податкової міліції Державної податкової служби в області – першим заступником начальника управління Сергієм Кузнецовим, начальником штабу Сергієм Білоусовим та начальником відділу обліку і зонального контролю штабу Світланою Хілик.

– З

усилля свої податкова міліцей­ ська служба, – зазначив Сергій Кузнецов, – зосереджує нині на виявленні незаконних схем виве­ дення валюти на адресу офшорних компаній, боротьбі зі зловживаннями з відшкодування податку на додану вартість при проведенні ім­ портно-експортних операцій, обігу фальсифіко­ ваних продуктів та підробних акцизних марок. Приоритетними напрямками також є контроль за використанням державних ко­ штів при проведенні тендерних процедур

та субвенцій із держбюджету, протидія ді­ яльності нелегальних конвертаційних цен­ трів. Дедалі більшої актуальності набуває застосування незаконних новітніх техноло­ гій, зокрема торгівлі через мережу Інтернет, використання електронних ваучерів і елек­ тронних грошей. Потім Сергій Кузнецов зупинився на під­ сумках роботи податкової міліції області за минулий рік. «Ужинок» служби виявився до­ статньо вагомим. За матеріалами перевірок до держбюджету мобілізовано понад 60 міль­

йонів гривень, зокрема за матеріалами пере­ вірок – майже 9 мільйонів, за результатами оперативно-розшукових та профілактичних заходів щодо скорочення податкового бор­ гу – 8,2 мільйона гривень, інших заходів про­ філактики – 44,4 мільйона. Зафіксовано 116 злочинів у сфері оподатку­ вання, з яких 85 – належать до категорії тяж­ ких. Зокрема, за фактами ухилення від сплати податків скоєно 38 злочинів, у тому числі 20 – зі збитками, що перевищують мільйон гривень. 23 злочини – незаконне виготовлення, збері­ гання та збут підакцизних товарів. По 60-ти кримінальних справах матеріали передані в судові інстанції. Працівники податкової міліції встанови­ ли також 22 факти необґрунтованих заяв про відшкодування ПДВ на суму близько 21-го мільйона гривень, за якими поруше­ но п’ять кримінальних справ. Припинено діяльність одного «конвертаційного» цен­ тру. Під час його відпрацювання вилучено майже мільйон гривень готівки та забло­ ковано на банківських рахунках 7,1 міль­ йона гривень. Затримано чотири посадові особи. Проти суб’єктів господарської ді­ яльності – контрагентів «конвертаційного» центру порушено три кримінальні справи. Сума збитків становила понад 10,8 мільйона гривень, з яких 9,3 мільйона відшкодовано на користь держави.

З незаконного обігу вилучено товарів на суму, що перевищує 22 мільйона гри­ вень. Виявлено 27 підпільних цехів із ви­ робництва товарів народного споживан­ ня, двоє з яких виготовляли алкогольні напої. Загалом спектр діяльності подат­ кової міліції не звужується, а навпаки – розширюється. Досі, зокрема, спостеріга­ ються зловживання у сфері забороненого грального бізнесу. Протягом минулого ро­ ку перевірено понад три десятки закла­ дів, які надавали такі пос­л уги. Вилучено 327 одиниць грального обладнання на 3,5 мільйона гривень. Порушено шість кримі­ нальних справ. За січень нинішнього року підрозді­ ли податкової міліції забезпечили надхо­ дження до держбюджету вже 4,4 мільйо­ на гривень. На запитання кореспондента «Дес­нянки вільної», чи було застосовано статтю про декриміналізацію економічних злочинів до тих 20-ти суб’єктів господарської діяльності, які завдали збитків понад мільйон гривень кожний, Сергій Кузнецов повідомив, що всі вони не підпали під дію цієї статті, оскільки правопорушення скоїли раніше. Працівники податкової міліції відповіли й на інші запитання журналістів. Олекса Дорош Фото автора

94 відсотки від торішньої кількості «спрощенців» пройшли перереєстрацію, з яких четверта частина – в останні три дні Як відомо, Верховна Рада ухвалила 4 листопада минулого року закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодачих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», відповідно до якого до 25 січня нинішного року «спрощенці» мали перереєструватися. Внесення змін пов’язано з протестними акціями платників податків, які перебували на спрощеній системі оподаткування. Чинні норми дещо послабили податковий тиск, чітко регламентують критерії перебування на спрощеній системі, порядок переходу на неї, визначення доходу, ведення обліку та складання звітності, видачі та анулювання свідоцтва платника єдиного податку, його відповідальність.

Щ

о з’явилося нового? Віднині свідоцтва «спрощенці» отримують безстроково, фізичні особи-підприємці не застосовують реєстратора роз­ рахункових операцій, збільшено об­ сяги річних доходів, які дозволяють працювати за спрощеною системою. Ставку єдиного податку для пер­ шої та другої категорій спрощенців прив’язали до розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня. Також запроваджено деякі об­ меження щодо застосування спро­ щеної системи оподаткування, вста­ новлено відповідальність платників єдиного податку за порушення умов її застосування. Ще одне нововве­ дення. Підприємці – «спрощенці», які мають найманих працівників, одер­ жали право на щорічну відпустку та звільнені від сплати єдиного подат­ ку, якщо їхня хвороба триває трид­ цять чи більше календарних днів. Про ці та інші особливості чин­ ного законодавства розповів на прес-конференції заступник на-

чальника управління – начальник відділу адміністрування податків на доходи фізичних осіб управління оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби в області Андрій Шалигін. Перереєстрації переду­ вала напружена підготовча робота. Податківці створили належні умови для «спрощенців» при поданні заяв та розрахунках доходу за попере­ дній календарний рік. Працівники інспекцій навіть подовжили робо­ чий день, працювали у вихідні та

на свята. Виконано великий обсяг роз’яснювальної роботи. – За підсумками перереєстрації, спрощену модель оподаткування, – зазначив Андрій Шалигін, – обрали понад 25 тисяч громадян області, що становить майже 94 відсотки від кількості платників, які у першому кварталі минулого року перебува­ ли на спрощеній системі. Майже вісім тисяч платників (31 відсоток) обрали першу групу. Ці підприємці вестимуть роздрібний продаж това­ рів на ринках, обслуговуватимуть населення і зароблятимуть щороку до 150-ти тисяч гривень. Понад 12,6 тисячі осіб (51 від­ соток) при реєстрації за новими правилами обрали другу катего­ рію, яка передбачає ведення ма­ лого бізнесу з обсягом доходу до 1 мільйона гривень протягом року та дозволяє наймати до 10-ти пра­ цівників. Більше 4,4 тисячі платників (18 відсотків), які матимуть доход, що не перевищує 3-ох мільйонів гривень, і які надаватимуть до 20-

ти робочих місць, перебуватимуть у третій групі. Серед них 102 плат­ ники податку на ПДВ за ставкою 3 відсотки від обігу товарів, а 4,3 ти­ сячі громадян, які не є платниками ПДВ, – 5 відсотків від обсягу обігу. Найбільша кількість поданих за­ яв припала на три останні дні до завершення граничного терміну (25 січня ц.р.). Так, 23 січня заяви подали 7 відсотків платників від загальної кількості, 24 січня – 7,5 відсотка. В останній день до подат­ кових інспекцій області завітали ще 10,5 відсотка платників, загалом за три дні – 25 відсотків. Деякі види підприємницької ді­ яльності не підпадають під спроще­ ну систему. Це, наприклад, торгів­ ля ювелірними виробами, послуги пош­ти та зв’язку, аудиту, певні ви­ ди оренди нерухомого майна. Крім того, на показники перереєстрації, очевидно, вплинули і види діяльнос­ ті, які мають сезонний характер. Цих підприємців податківці очікують для проведення перереєстрації з 1 квітня ц.р., або навіть із 1 липня. Торік, наприклад, з 1 квітня на реє­ страцію було подано майже тисячу заяв від «спрощенців». Доречно та­ кож нагадати, що «спрощенці» спла­ чуватимуть віднині 10 відсотків від мінімальної заробітної плати на рік, другої групи – 20 відсотків. Суми ціл­ ком доступні для платників. Варто також зазначити, що на шість тисяч осіб зросла кількість

підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування. Чимало серед них, звісно, колишніх «спрощенців». 77-ми підприємцям відмовлено у застосуванні спроще­ ної системи. Ці підстави передбаче­ ні винятково Податковим кодексом. Ось вони: наявність у платника на день подання заяви податкового боргу, заяви стосуються видів діяль­ ності, які не дозволяють застосувати спрощену систему, або ж платники неточно визначили групу. – За січень у рахунок сплати аван­ сових платежів з єдиного податку надходження становили, – поінфор­ мував Андрій Шалигін, – 3,7 міль­ йона гривень, або 123 відсотки від розрахункової бази оподаткування. На запитання кореспондента «Дес­нянки вільної», чи володіє по­ даткова служба даними про неза­ реєстрованих підприємців та зарп­ лату у конвертах, Андрій Воло­ димирович зазначив: – Протягом минулого року вияв­ лено 4,3 тисячі фактів «конвертова­ ної» зарплати та 1014 громадян, які самостійно вели підприємницьку діяльність без реєстрації. Близько 200 таких фактів виявлено вже і в січні нинішнього року. Переважно це сфера торгівлі, пасажирських перевезень та громадського хар­ чування. Тобто там, де готівковий обіг коштів. Петро Громовий Фото автора

http://dponline.cn.ua


Румунська дівчинка, що стала символом для англійської благодійної організації

4

№ 10 (309) 4 лютого 2012, субота http://dponline.cn.ua

БЛАГОДІЙНиКи З ВеЛиКОБРиТАНІЇ

зцінна, Усмішка дитини бе і всі про це знають, принаймн , Та я зустріла дівча хнулося востаннє… вс е як мі ч, діл Її мати си а пору були біль і сльози, в очах остання, Вона знала – ця ніч и завтра не стане. її дівчинк ішити матір, А я не знала, як вт тину, котра втрачає ди поряд Тому просто була ах... і тримала її в обійм

Маріон Мілз йської) ад (перекл з англі

У

піклуються про хворих дітей Чернігівщини

Ці рядки благодійниця Маріон Мілз написала у своїй книзі, присвяченій хворим дітям із різних країн світу, яким вона разом зі своїм чоловіком Джорджем віддала багато років життя. На початку дев’яностих маленька румунська дівчинка пішла з життя через невиліковну хворобу. Тоді Маріон була поряд з матір’ю дитини і намагалася її втішити. Трагічна історія стала закінченням одного юного життя і поштовхом для ще більшої благодійницької діяльності на підтримку сотень інших. Подружжя Мілз разом зі своїми однодумцями почало опікуватися Чернігівським центром медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження». Образ маленької дівчинки став символом англійської благодійної організації, а її гаслом і основним принципом роботи – рядок з написаного Маріон вірша «Усмішка дитини – безцінна».

1992 році заслужений лікар України Василь Пасічник разом з однодумцями вирішив заснувати Центр реабілітації дітей-інвалідів. Сьогодні Василь Іванович з теплотою згадує англійку українського походження Ніну Роджерсон та англійського бізнесмена Річарда Робінсона. Це вони першими дали поштовх фінансовим надходженням з-за кордону. Пані Роджерсон привезла до Чернігова знімальну групу, котра створила документальний фільм про дітей-інвалідів під назвою «Забуті діти». А після трансляції на телебаченні Англії, Бельгії, Голландії, жителі цих країн відгукнулися. Побачило фільм і подружжя Мілз, у цей час вони активно допомагали румунським знедоленим дітям. Засновники Центру вразили їх своєю наполегливістю, взявшись, відверто кажучи, за ризиковану справу – допомагати дітям із фізичними вадами. Відтоді перше знайомство переросло у міцну дружбу, яка триває й донині.

Фотосесія на згадку

Джордж і Маріон Мілз з сином Пітером та племінником Гаррі у Чернігівському реабілітаційному центрі

– Маріон, Ви багато років співпрацюєте з Чернігівським центром. Чому вирішили допомагати саме українським дітям? – По-перше, чужих дітей не буває. Я завжди кажу, що навіть часточка любові може творити чудеса. В Україні багато хворих дітей, і ми їм потрібні, а головне – ситуацію можна змінити на краще, варто лише захотіти. Ми хочемо показати вашим людям, що не обов’язково бути багатим, аби допомагати хворим, достатньо приділити їм лише частину свого часу. Нас не можна назвати заможною родиною. Я на батьківщині багато працюю, щоб назбирати грошей для чернігівських дітей: шукаю спонсорів, вирощую рослини для продажу. За п’ятнадцять років спілкування з українцями я зрозуміла: ви дуже гостинний і добрий народ, із задоволенням ділитеся смачною їжею. А ось грошей для інших ви шкодуєте, можливо, ця звичка укорінилася, бо країна багато років була у матеріальній скруті. Якщо не в змозі подарувати матеріальні блага, подаруйте свою любов і турботу. До речі, Джорджу та Маріон вистачає любові і на сотні чужих дітей, і на своїх власних. А ще у подружжя 9 онуків і 2 правнуки, очікують на третього. http://dponline.cn.ua

– Чи правда, що Ви особисто знайомі з відомою католицькою черницею, лауреатом Нобелівської премії миру матір’ю Терезою? – Я мала за щастя особисто спілкуватися і працювати з цією неймовірною жінкою. Таких добрих людей, як вона, я не зустрічала більше ніколи у своєму житті. Познайомилися ми з нею в Індії у лепрозорії для тяжкохворих. Лепрозорій – це містечко, де живуть люди зі страшною інфекційною хворобою лепрою, у народі – проказа. Саме завдяки Терезі воно було створене і існує донині. Раніше проказу традиційно вважали покаранням, що посилає Бог, а отже – хворий ставав вигнанцем, мав терпляче зносити муки і змиритися з хворобою. Коли мати Тереза спробувала пояснити людям, що проказа – це не кара Господня, а звичайна хвороба, яку в більшості випадків можна вилікувати, то наткнулася на стіну нерозуміння і байдужості. Тоді вона сама стала створювати невеликі поселення для хворих. А потім організувала кампанію під назвою «Доторкнися своєю добротою до прокаженого». Цей захід мав багато схвальних відгуків, тому індійський уряд пішов назустріч, виділивши ділянку землі для лепрозорію, який назвали «Шанті Нагар», що в перекладі означає «Місто Миру». Так з’явилося ціле містечко з крамницями, лікарнями, притулками, житлом. Вперше я побачила Терезу біля «Будинку малюка», вона завжди особисто зустрічала «новеньких», зу-

стріла там і мене. Разом ми піклувалася про хворих дітей, які нікому не були потрібні, вони приходили до притулку просто з вулиці. Там я пліч-о-пліч з матір’ю Терезою працювала шість місяців. – Ви особисто не боялися заразитися цією страшною недугою, адже досить довго спілкувалися з хворими? – Якщо боїшся, то це обов’язково станеться. Мати Тереза не боялася нічого, її віра у добро була такою сильною, що її вистачало для всіх. Недарма католицька церква долучила її до лику святих блаженних. Вона була неймовірною! Пам’ятаю, одного разу до нас приїхала працювати жінка з Ірландії. Вона знала, що Тереза вже хвора, немічна і пересувається на інвалідному візочку, який дуже старий, зламаний, у багатьох місцях зв’язаний бинтами. Тому жінка привезла їй у подарунок нове інвалідне крісло. Але Тереза відмовилася його прийняти і наказала: «Віддайте його тому, кому воно потрібніше». Я дуже жалкую, що познайомилася з цією, справді святою, людиною занадто пізно, невдовзі вона померла. Але з братом Вінардом, що працював з нею багато років, спілкуємося і досі, по можливості – допомагаємо. У лепрозорії не було стоматологічного кабінету, тому я назбирала грошей на необхідне медичне обладнання та інструменти і передала їм. – Чим зумовлений ваш сьогоднішній приїзд? – У Центрі нині багато роботи, адже будують нове приміщення з кімнатами відпочинку, реабілітації та медичними кабінетами. Потрібно подивитися, чого ще не вистачає. Я вже приготувала деякі меблі, комплекти постільної білизни, рушники, все це поки що в Англії. А через місяць Джордж приїде, привезе. Я з поїздками поки що почекаю: справ багато, та й здоров’я підводить. – У вас величезний життєвий досвід. Що порадите жителям Чернігівщини? – Нехай ваші бізнесмени дістануть гроші зі своїх кишень та допоможуть хворим дітям. Я вже трішки розумію менталітет українців, тому ми готові піти назустріч. Наприклад, зробимо рекламні надписи прізвищ або назв підприємств, що погодяться допомогти, та розмістимо їх у Центрі. Нехай візьмуть під опіку хоча б по одній кімнаті. Це ж ваші діти, діти вашої країни. А взагалі, є безліч варіантів, як допомогти, було б бажання. Наприклад, ми з Джорджем святкували тут, у Центрі, 40 річницю шлюбу, і запропонували гостям не дарувати нам подарунків, а принести гроші. Так назбирали для Центру 4000 гривень. Все можна зробити, головне хотіти цього. І не варто посилатися на економічну скруту у країні. Така ситуація у всьому світі. Не обов’язково витрачати багато коштів. Якщо кожен дасть кілька гривень – вже буде добре. – Які у вас плани? Чого Ви ще хочете від життя? – Жити, дихати – це все, що потрібно. Цьогоріч мені вже 80, тому кожного ранку, коли прокидаюся, дякую Богу за ще один день. Сьогодні до Чернігова ми приїхали разом із сином Пітером та племінником Гаррі. Сподіваюся, вони продовжать нашу справу. А Пітер поспішив запевнити матір, що її сподівання не марні: «Я навіть не знав, чого мені очікувати. Звичайно, батьки розповідали про Центр, про діток, але одне діло – почути, а зовсім інше – побачити. Я стовідсотково сюди приїжджатиму. Адже поспілкувавшись один раз із цими чудовими дітьми, просто неможливо не повернутися до них знову».

Пітер та Джордж – з вихованцями Центру

Алла ПИРОГ Фото автора


№ 10 (309) 4 лютого 2012, субота http://dponline.cn.ua С п ор т д л я в сіх

5

Ковзани ще не час викидати

З Лєра з бабусею Катериною Галаган на ковзанці

Неслухняні ковзани Микитки Полуди

има з морозами і снігом, традиційний прихід якої за календарем явно затримався, нарешті запанувала. І снігу нівроку, і морози за двадцять – кращих умов для зимових видів спорту годі і чекати. І закрутилося. Така активність організаторів за останні два десятки років була помічена вперше. Де і ковзани різних розмірів на прокат взялися, ковзанки почали заливати. І не просто так, а з побудовою хокейної коробки. Ще рік тому, наприклад, у Чернігові, фактично функціонувала одна ковзанка – у школі №20. Працює вона і цьогоріч. Нічого дивного немає, там вчителі фізкультури – люди, закохані у спорт, фанати своєї справи. Але тепер навантаження спаде: в місті з’явилося одразу кілька нових ковзанок. Дві з них, при школах №19 та №28, за ініціативи обласної федерації хокею і спільно з міською владою побудували. При школі №19 вона вже працює, а ось інша має запрацювати з дня на день. – Мали проблеми, – каже член обласної федерації хокею Олександр Най­дьон. – Не було натиску води. Домо­вилися із КП «Чернігівводоканал», використовуємо їхній гідрант. Але проблема не лише в цьому. Школярі замість допомоги в розчистці навпаки понакидали снігу на лід, він вмерзся, утворилися бугри, спробуй вирівняти їх. А люди раз у раз підходять і питають, коли запрацює ковзанка, – додає Олександр Найдьон. Але справу вже зрушено з мертвої точки. Ковзанка майже готова. – Працюватиме від 16-ої до 22-ої години, а у вихідні від десятої ранку до десятої вечора, – продовжує Олександр Найдьон. – У прокаті буде 80 пар ковзанів будь-якого розміру. Освітлення всього майданчика, музика... А з 7-го лютого тут відбудуться матчі чемпіонату міста з хокею, як і на ковзанці школи № 19. Але є в місті й інші ковзанки. Одна з них – по вулиці Комсомольській, навпроти Залізничного ліцею, на спортмайданчику цього навчального закладу. Як написано на гаслі, що висить на огороджувальній сітці, за сприяння міського голови Олександра Соколова та депутата міськради Артема Стаха. Тут теж можна покататися як на своїх ковзанах, так і взяти їх напрокат. За 20 гривень на годину (дітям – 10 грн). Ковзанка працює від дев’ятої ранку до десятої вечора. – Ліцеїсти молодці, – каже Юрій (прізвище не схотів називати – Авт.), який видає ковзани, – вони і майданчик чистять, і заняття тут проводять.

Олександр Найдьон заливає ковзанку

А чому нині ковзанів майже немає до видачі? Так вони на просушці. Щодня ми за всіма правилами їх сушимо, засовуючи папір у черевики... Мало ще було на ковзанці людей – близько десятка. Не те, що у вихідні, коли утворилася черга через те, що не було вільних ковзанів у прокаті. – Я вже катаюся четвертий раз, – гордо зізнається учениця молодших класів школи №1 Лєра. Її привела на ковзанку бабуся Катерина Галаган: – Зима нам на страшна, – каже пані Кате­рина, – я ж морж, вже двічі цього року купалася. І Валерія б в ополонку стрибнула. Але саме зробили щеплення: мочити не можна. – Зовсім не холодно, – сміється Лєра і поїхала в дальній кінець ковзанки...

В

***

Чернігові ще можна покататися на ковзанах у міському саду – ковзанка на «Корді», на стадіоні «Хімік». Ну, і, звичайно, ковзанки локального значення: переважно на природних водних об’єктах, – Стрижні, наприклад. Микита Полуда прийшов покататися на ковзанах разом із татком – Віктором. Микитка – учень 3-Б класу Чернігівської школи №28. Відвідує секцію боксу. А нещодавно у гаражі побачив мамині ковзани і закортіло йому навчитися кататися на них... Віталій АДРУГ Фото автора та Віктора КОШМАЛА

Вс е у к р а ї н с ь к и й к о н к у р с с п о р т и в н о ї ф о т о г р а ф і ї

Віктор Кошмал і Валерій Шайгородський

знову в лауреатах

31 січня в Національному олімпійському комітеті України відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів «Україна олімпійська» та лауреатів конкурсу на кращу спортивну фотографію за підсумками 2011 року. На переможців чекали не лише призи від НОК України, а й подарунки від всесвітніх партнерів олімпійського руху – компаній «Procter & Gamblе» та «МакДональдс Юкрейн ЛТД».

К

онкурс проводився вже во­ динадцяте. З кожним роком він набуває все більшого масштабу, взяти участь у ньому залучаються охочі з усіх регіонів країни. – Ми дуже раді, що маємо в осо­ бі журналістів надійних партнерів і однодумців, членів пріоритетно­ го загальнодержавного питання – популяризації здорового способу життя і виховання здорової мо­ лоді, – зазначив під час нагород­ ження президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка. Найдостойніших визначено у нігів­ ські ж 12-ти номінаціях. Чер­ фотожурналісти Віктор Кошмал та Валерій Шайгородський – постійні учасники цього конкурсу, номіно­ вані в конкурсі спортивної фото­ графії, який проводився вчетверте і який полюбився не лише про­ фесійним фотографам, а й шану­ вальникам цього виду мистецтва. Віктор Кошмал – серед пере­ можців у номінації «Жінка в спор­ ті», а Валерій Шайгородський – одразу у двох: «Спортивна сім’я» та «Від масовості до професійної майстерності». Віталій АДРУГ

«Від масовості до професійної майстерності». Валерій Шайгородський

«Жінка в спорті». Віктор Кошмал

«Спортивна сім’я». Валерій Шайгородський

http://dponline.cn.ua


6

№ 10 (309) 4 лютого 2012, субота http://dponline.cn.ua Підсумки і висновки

д о б рі с п ра в и

«Ровесник» за дитячу безпеку

Колегія лісівників

Більше двох десятків клубів за місцем проживання діє в обласному центрі. Гуртки різного напрямку об’єднують понад 2,5 тисячі дітей різного шкільного віку. В більшості клубів протягом багатьох років працюють справжні ентузіасти своєї справи – педагоги-організатори.

Днями у приміщенні обласного управляння лісового та мисливського господарства відбулося підбиття підсумків господарсько-фінансової діяльності підприємства за минулий рік. Йшлося і про плани на нинішній рік. Загалом в Україні Чернігівщина посіла V місце у рейтингу областей за веденням лісового та мисливського господарства.

З

вітну доповідь подав начальник управління Валерій Лозицький. Посилаючись на пункти дер­ жавної програми «Ліси України», яка розрахо­ вана на період до 2015 року, працівники галузі за минулий рік в області відтворили лісів на площі 2616,1 га, це на 242,1 гектара більше ніж минулого року. Важливим є те, що у 2011-му площа відтворен­ ня лісів в 1,2 раза перевищила площу суцільних зру­

Д

уже хочеться розповісти про клуб «Ровесник», який знають усі жителі вулиці Дніпровської. Більш ніж тридцять років справж­ ньою господинею тут є Лариса Володимирівна Подкопаєва, яка постійно переймається станом приміщення та роботою гуртків. Лариса Володимирівна – справжній друг, наставник для 250ти хлопців та дівчат мікрорайону. Зранку до вечора двері клубу від­ чинені для дорослих та малих. У «Ровесника» багато друзів, які допомагають у проведенні різно­ манітних заходів. Серед них можна назвати і працівників навчальнометодичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області. В клубах влаштовують творчі ігри, вікторини, квести, бесіди з питань попередження дитячого травматизму в різ­ них надзвичайних ситуаціях. Зустріч вихованців «Ровесника» та працівників Центру присвячено небезпеці в місті, що чатує на людей узимку. Але це була не просто бесіда. На початку три команди за кодовими словами знайшли завдан­ ня, які потрібно було виконати, наприклад, «Правила поведінки під час ожеледиці», «Обережно, бурульки!», «Переохолодження», а потім презентувати свій варіант. Діти продемонстрували відмінні знання, чим приємно вразили присутніх. А ще прозвучали зимові загадки, скоромовки, пісні, що додало зустрічі святкового настрою. Будемо сподіватися, що інформація, яку отримали діти під час зустрічі, стане у нагоді у важку хвилину та попередить травматизм як серед дітей, так і серед дорослих у зимову пору. Валентина Прибитько, методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

оголошен н я

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І УПРАВЛІННЯ

гостинно запрошує учнів і випускників загальноосвітніх закладів та всіх бажаючих відвідати

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

http://dponline.cn.ua

(0462) 679-308

www.geci.cn.ua

Ліц. МОНМСУ АГ №582542 від 08.11.2011 р.

Довідки за телефоном

У Ріпкинському районі згоріла крамниця

1

лютого о 6 годині ранку до управління МНС України в Чер­нігівській області зателе­ фонував житель села Голу­бичі Ріпкинського району. Схви­льо­ваний чоловік повідомив, що у місцевому продуктовому магазині пожежа. До села виїхали одразу два відділення пожежно-рятуваль­ ного підрозділу з Ріпок. До Голубичів, а це за 10 кілометрів від Ріпок, рятувальники діста­ лися за лічені хвилини. Але на той час вогонь уже охопив усю будівлю.

С

за адресою: м. Чернігів, вул. Рокоссовського, 2-а.

МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС, НАШІ МАЙБУТНІ СТУДЕНТИ!

« Н п » м іс ц е в о г о м а с ш та б у

Щоб поповнювати запас води, пожежним автомобілям доводило­ ся їздити за 4 кілометри, в сусіднє село Новоукраїнське до найближ­ чого водоймища. Та й там чекав сюрприз – у ставку намерз товстий шар криги. Тож пожежники бен­ зопилою випилювали ополонку. Вже після того, як загасили Вогонь накоїв лиха на круглень­ полум’я, з’ясувалося, що пожежу спричинило коротке замикання ку суму: знищено покрівлю магази­ в електропроводці. До того ж, в ну, приміщення торговельної зали й електролічильнику виявили само­ увесь товар. За інформацією управління МНС України робні запобіжники, які в критичний в області момент не спрацювали.

Вдале повторення пройденого

у приміщенні культурно-освітнього центру ЧДІЕУ (кінотеатр «Перемога»)

Ви маєте можливість взяти участь у розіграші призів.

Ігор ТЮТЬКАЛО Фото автора

К ул ь ов а ст ріл ьб а

11 ЛЮТОГО 2012 РОКУ об 11:00 У програмі: 1. Зустріч з ректором інституту. 2. Презентація факультетів та спеціальностей. 3. Ознайомлення з правилами прийому на 2012–2013 навчальний рік. 4. Концертна програма студентів ЧДІЕУ.

бів. Відтворення лісів – одне з пріоритетних завдань лісівників, але не єдине. Створення нових лісонасіннєвих баз, вирощування декоративного садивного матеріалу, забезпечення по­ жежної безпеки, робота щодо боротьби зі шкідника­ ми та самовільними вирубками – ось неповний пере­ лік справ, якими переймаються працівники лісового господарства Чернігівщини. Наразі важливу роботу проводять із сертифікації лісів, що дасть можливість вести лісове господарство за світовими стандартами. Їх отримали Борзнянський, Городнянський, НовгородСіверський, Остерський, Прилуцький, Семенівський, Холминський та Корюківський держлісгоспи. Було ви­ значено актуальні питання, які потребують нагально­ го вирішення. Це охорона та відтворення мисливської фауни, впровадження електронного обігу деревини, використання недеревної продукції лісу – такої, як березовий сік, ягоди, гриби, рекреаційні ресурси, по­ шук нових ринків збуту, оформлення державних актів на весь лісовий фонд, сертифікація лісів. Після колегії найкращих працівників галузі було від­ значено почесними грамотами, цінними подарунками та грошовими преміями.

тало вже традицією, що найсильніші стрільці сві­ ту розпочинають сезон із міжнародних змагань у Мюнхені (Німеччина). Досить незвичні ці старти. За перемогу суперники змагаються двічі з пере­ рвою в один день і щоразу визначають сильнішого. Торік заслужений майстер спорту Олена Костевич, вихованка обласного ФСТ «Колос» АПК України, двічі вигравала золоту медаль. Цього разу на стрільбище вийшло 70 учасників із різних куточків планети. Олена Костевич досить впев­ нено почувала себе на вогневому рубежі у стрільбі з пневматичного пістолета у вправі ПП-2. До фінальної стадії, куди потрапило вісім спортсменок, вона мала найкращий результат – 388 очок. Ще вдаліше наша землячка відстрілялась у заключній стадії.

Загальна сума – 491,5 очка і золота медаль. Головна переслідувачка полячка Беатта Бартков-Квятковська дещо відстала – 487,8 очка. Не менш напружено почалася боротьба і під час другого змагання. До фінальної частини Олена Костевич підійшла з однаковим результатом із бі­ лорускою Вікторією Чайкою – по 388 очок. На ми­ нулорічних змаганнях Олена зуміла обійти конку­ рентку в заключній стадії, тепер краще залагоди­ лась справа у суперниці, однак і срібна нагорода гідна виступу. Головне для неї, що на цих змаганнях вона виступила вдало, як і торік, а це свідчить, що до Олімпіади – 2012 року в Лондоні готується на­ лежним чином. Віктор Береговий


оголошення

http://dponline.cn.ua

До уваги власників автотранспорту Чернігівська обласна державна адміністрація (організатор) оголошує конкурси на право проведення перевезень пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах. № П/П

Назва маршруту

416. Чернігів – Бірківка 417.

Чернігів – Макишин

418. Чернігів – Олишівка 419. 420.

Розльоти – Чернігів Ніжин – М. Загорівка

421.

Ніжин – Ядути

422. Козелець – Ничогівка Козелець – Пархимів Козелець – Савин 423.

Козелець – Самійлівка Козелець – Будище Козелець – Надинівка

424. 425. 426. 427. 428. 429. 430. 431. 432. 433. 434.

Борзна – Миколаївка Борзна – Омбиш ч/з Плиски Борзна – Смоляж Борзна – Прачі Борзна – Бахмач Талалаївка – Чернігів Талалаївка – Рябухи Талалаївка – Довгалівка Талалаївка – Чернецьке Свердловка – Короп ч/з Вербу Криски – Короп ч/з Будище Краснопілля – Короп ч/з Пролетарське

435. Бобровиця – Піски 436. Чернігів – М. Коцюбинське 437. 384.

Чернігів – М. Коцюбинське Чернігів – Киселівка Киселівка – Чернігів

№ рейсів

Про­ тяжність марш­ руту, км

Час відвід- Час припри- Час правлен- Час правбуття в буття в лення ня з по- кінцевий з почат- Особливості чаткового пункт кінцевого ковий виконання пункту пункту пункт

3367/3368 3377/3378

75 75

6:50 15:50

8:31 17:31

8:40 17:40

10:21 19:21

3369/3370

75

16:50

18:31

18:40

20:21

329к/330к 331к/332к

33 33

5:55 12:30

6:49 13:24

6:55 13:29

7:49 14:23

333к/334к

33

15:15

16:05

16:10

17:00

335к/336к

33

16:45

17:39

17:44

18:38

2835к/2836к 2859к/2860к 2837к/2838к 3957/3958 1441к/1442к 1445к/1446к 1443к/1444к 3193к/3194к 1447к/1448к 1239к/1240к 1241к/1242к 1365/1366 1367/1368 1369/1370 1265/1266 1267/1268 1269/1270 1345/1346 1347/1348 1349/1350 1277/1278 1279/1280 1251/1252 1255/1256 1257/1258 1301/1302 1477/1478 1451к/1452к 1453к/1454к 1455к/1456к 1457к/1458к 2021к/2022к 2023к/2024к 2009к/2010к 2011к/2012к 2297к/2298к 1725к/1726к 2679/2680 2681/2682 2687/2688 2689/2690 2709/2710 2711/2712 2117к/2118к 2119к/2120к 3191к/3192к 3187к/3188к 1459/1460 1393/1394 1463/1464 953к/954к з161к по174к з 61к по 64к 159к/160к 955к/956к з 3569 по 3584 з 3195к по 3314к з 3315к по 3384к, з 3387к по 3436к

38 38 38 162 49 49 49 49 49 86 86 18/33 33 33 18 18 18 22 22 22 43 43 25 25 25 40 40 18 18 36 36 47 47 16 16 37 242 31 31 41 41 23 23 69 69 50 50 39 39 39 12

5:52 13:15 17:53 6:05 4:35 8:12 11:10 13:15 15:07 5:25 13:02 5:51 11:25 14:00 8:11 13:20 18:22 6:26 11:26 16:16 6:15 12:53 6:17 11:50 17:34 6:10 15:10 6:40 12:20 3:40 13:00 3:30 12:30 6:40 12:15 6:45 4:00 7:00 13:00 6:30 13:00 6:40 13:00 7:35 7:35 8:00 7:10 6:53 11:45 17:30

6:45 14:06 18:43 9:40 6:07 9:52 12:49 14:45 16:47 7:40 15:26 6:20 12:29 15:04 8:50 13:59 19:01 7:11 12:11 17:01 7:37 14:17 7:03 12:36 18:20 7:11 16:11 7:16 12:56 6:45 13:55 4:50 13:50 7:09 12:44 7:54 8:36 7:45 13:45 7:57 14:28 7:30 13:50 9:18 9:18 9:14 8:21 7:55 12:47 18:32

6:50 14:30 18:50 16:25 6:15 10:15 13:15 15:15 17:08 7:50 15:40 6:21 12:34 15:09 8:55 14:04 19:06 7:20 12:20 17:10 7:44 14:24 7:10 12:45 18:25 7:30 16:30 7:25 13:00 6:50 14:05 7:00 13:55 7:15 12:50 11:50 15:15 8:00 14:00 8:07 15:00 8:00 15:00 12:20 11:00 12:20 13:00 8:00 13:00 19:17

7:42 15:21 19:41 19:48 7:37 11:54 14:39 16:45 18:47 10:05 18:04 7:25 13:38 16:13 9:34 14:43 19:45 8:05 13:05 17:55 9:06 15:45 7:56 13:31 19:11 8:31 17:31 7:52 13:27 7:50 16:31 8:14 15:09 7:44 13:19 13:00 19:33 8:45 14:45 9:34 16:28 8:50 15:50 14:03 12:43 13:34 14:11 9:02 14:02 20:19

1,2,3,4 1,2,3,4 15.10–14.04 1,2,3,4 15.04–14.10 щоденно 5,7 15.10–14.04 3,5,6,7 15.04–14.10 2,3,4,6 15.10–14.04 5,7 15.10–14.04 щоденно 15.04–14.10 щоденно щоденно щоденно щоденно 1,3,5,6,7 6 1,3,5,7 2,4 5,6,7 1,2,3,5,6,7 1,2,3,5,6,7 4,7 7 4 5,7 7 5 5,7 7 5 4,7 4,7 5,7 7 5 2,5 2,5 щоденно щоденно 1,2,3,4,5 1,2,3,4,5 щоденно щоденно щоденно щоденно 1,3,4,6,7 1,2,3,4,5 3 3 1,4 1,4 2,5 2,5 2,3,4 7 1,5 1,3,5 щоденно щоденно 3,5 щоденно

Режим руху

Дод. вимоги

звичайний звичайний звичайний м/таксі м/таксі

м/таксі м/таксі

м/таксі м/таксі м/таксі звичайний м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі звичайний м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі звичайний звичайний м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі

12

1,2,3,4,5

м/таксі

12 22 22

щоденно щоденно щоденно

м/таксі м/таксі м/таксі

Конкурси на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування проводяться відповідно до статті 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» та «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 р. за №1081 зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №525 (525-2009-п) від 21.05.2009р.) Дуже важливо! До участі у конкурсі не будуть допускатись перевізники, які пропонують використовувати автобуси, переобладнані з вантажних автомобілів, які не мають документів щодо відповідності конструкції вимогам безпеки і не зареєстровані як автобуси та мають несплачені штрафні санкції накладені Головавтотрансінспекцією або Державтоінспекцією чи неоскаржені у судовому порядку. На маршрутах протяжністю до 150 км допускається використання автобусів категорій М2 (повна маса до 5 т) та МЗ (повна маса понад 5 т), а на маршрутах протяжністю більше 150 км – автобусів тільки категорії МЗ. Клас автобусів II, III. Конкурси відбудуться 06 березня 2012 року о 10:00 годині в приміщенні головного управління економіки Чернігівської обласної державної адміністрації за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Шевченка, 7. Реєстрація учасників конкурсів з 9:00 год. Плату за участь у конкурсі – 1224 грн з ПДВ на міжміських та 612 грн з ПДВ на приміських автобусних маршрутах загального користування перерахувати до 21 лютого 2012 року ДП «Чернігівавтотранссервіс». Призначення платежу – плата за участь у конкурсі. Реквізити: код 14241486, Р/Р 260073011425 ВАТ ОУ Ощадбанк, м. Чернігів, МФО 353553. Документи на конкурс приймаються з 06 лютого по 21 лютого 2012 року за адресою: 14038, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 139, кім. 506 ДП «Чернігівавтотранссервіс». УВАГА! Більш детальну інформацію про: номери рейсів, розклади руху автобусів на маршруті, пасажиромісткість транспортних засобів, щодо умов та об’єкту конкурсу, заповнення анкети тощо, надає ДП «Чернігівавтотранссервіс» (робочий орган) за контактними телефонами: (0462) 651-668, 651-670.

Продам

П р и в ат ні ог оло ш е н н я

КУПОН

безкоштовного оголошення

Рубрика: ‰‰ Продам ‰‰ Куплю ‰‰ Міняю ‰‰ Зніму ‰‰ Здам

Текст оголошення (українською мовою, РОЗБІРЛИВО!):

• Будинок в с. Стольне Менського р-ну (газ, вода, 35 соток землі, гараж, госп. будівлі, сад). Тел. (067) 308-82-19. • Лижі нові (без кріплення, завдовжки 170 см і 195 см, вир-во Білорусь); лижі нові (без кріплення, спортивно-бігові, завдовж­ ки 170 см і 165 см, марки «Тиса» і «Юність», вир-во Львів). Тел.: 5-95-98, (050) 441-78-40. • В’язальну машинку «Нева-5» нова; баян «Єтюд» новий; тумбоч­ ку нову; дзеркало нове. Тел. 3-93-08.

Куплю

• Човен, весла, велосипед, бінокль, трубу підзорну, імпортний холодильник, морозильну камеру, дачу з будинком біля міста, гараж. Тел. 610-050 • Аккумулятор з авто, стару газову колонку, газову плиту, авто­ мобіль ВАЗ чи Таврію, електроінструмент, зварювальний апарат на 220 В, комбайн кухонний «Мрія». Тел. 93-38-21.

Телефон, адреса: Інформація про клієнта (заповнюється обов’язково) Прізвище, ім’я, по батькові: Адреса: Телефон:

І Н Ф ОР М А Ц І Я про продаж на аукціоні об’єкта групи А державної власності зі знижкою початкової вартості до 30% Назва об’єкта: адміністративна будівля з погрібом заг. площею 213,9 кв. м. Адреса: м. Н.-Сіверський, вул. Сво­ боди, 12-а. Балансоутримувач: Територіальне управління ДСА України в Чер­нігівській області, код ЄДРПОУ 26295412. Відомості про об’єкт: Одно­по­вер­ хова будівля зі стінами з керамічної цегли, покрівля з хвилястих азбестоцементних листів, погріб розташовано під будівлею. Протягом 10-ти років будівля не використовується, нині у незадовільному стані. Відомості про земельну ділянку: земельна ділянка під об’єктом не виділялась. Вартість продажу об’єкта без ПДВ – 42450,00 грн, ПДВ – 8490,00 грн. Початкова вартість продажу об’єкта з урахуванням ПДВ – 50940,00 грн. Умови продажу: – утримання об’єкта та прилеглої території відповідно до санітарноекологічних норм; – сплата за об’єкт приватизації проводиться грошовими коштами; – питання землекористування покупець вирішує самостійно з органами місцевого самоврядування згідно з чинним законодавством; Грошові кошти в розмірі 5094,00 грн, що становлять 10% від початкової вартості об’єкта приватизації вносяться на р/р №37312006000431, одержувач – РВ ФДМУ по Чернігівській обл., код 14243893, банк одержувача – УДКСУ у Чернігівській обл., МФО 853592. Плату за реєстрацію заяви в розмірі 17 грн вносити на р/р №37187500900002, одержувач – РВ ФДМУ по Чернігівській обл., код 14243893, банк одержувача – УДКСУ у Чернігівській обл., МФО 853592 Аукціон буде проведено 16 березня 2012 року об 11-й год. за адресою: м. Чернігів, пр-т Перемоги, 20/6. Кінцевий термін прийняття заяв 12 березня 2012 року. Служба з організації та проведення аукціону – регіональне відділення ФДМУ по Чернігівській області, адреса: 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 43, кім. 319, тел. 676-302, заяви про приватизацію об’єктів приймаються від 8:00 до 17:00, крім суботи та неділі. Ознайомитись з об’єктом можна в робочі дні від 9:00 до 17:00 за місцем його розташування за сприяння РВ ФДМУ по Чернігівській області.

Підпис:

Насіння овочів, квітів Української, Російської, Блондської селекції, а також насіння трави, буряків, ґрунт, добрива, горщики для квітів і т.п. Оптом і в роздріб. Ми – на Ріпкінській базі біля других воріт. Тел.: (093) 732-32-89, 639-773 (після 18:00). Діагностика організму, виявлення вірусів, паразитів та алергенів. Встановлення причин захворювань. Тел.: (0462) 930-892, (093) 936-92-25 (від 10:00 до 15:00, без вихідних).

№ 10 (309) 4 лютого 2012, субота

7

Головне управління юстиції у Чернігівській області оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: – провідного спеціаліста відділу нотаріату Головного управління юстиції у Чернігівській області (на час відсутності основного працівника). Вимоги: повна вища юридична освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або ІІ категорій не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж два роки, громадянство України; – начальника Борзнянського районного управління юстиції (на час відсутності основного працівника). Вимоги: повна вища юридична освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, стаж роботи на державній службі в сфері правової діяльності на посаді головного спеціаліста не менше ніж три роки або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж п’ять років, громадянство України; – начальника Козелецького районного управління юстиції. Вимоги: повна вища юридична освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, стаж роботи на державній службі в сфері правової діяльності на посаді головного спеціаліста не менше ніж три роки або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж п’ять років, громадянство України; – державного виконавця відділу державної виконавчої служби Ріпкинського районного управління юстиції. Вимоги: вища юридична освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста, громадянство України, досконале знання державної мови, володіння комп’ютером; – провідного спеціаліста відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Корюківського районного управління юстиції. Вимоги: повна вища юридична освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра; стаж роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або ІІ категорій не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж два роки, громадянство України, досконале знання державної мови, володіння комп’ютером; – старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Куликівського районного управління юстиції. Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або ІІ категорій (державного виконавця) не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж два роки; громадянство України, досконале знання державної мови, володіння комп’ютером; – старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Прилуцького міськрайонного управління юстиції. Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або ІІ категорій (державного виконавця) не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж два роки; громадянство України, досконале знання державної мови, володіння комп’ютером; – головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Прилуцького міськрайонного управління юстиції (на час відсутності основного працівника). Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді провідного спеціаліста (старшого державного виконавця або державного виконавця) не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж 3 роки, громадянство України, досконале знання державної мови, володіння комп’ютером (на час відсутності основного працівника); – начальника відділу організаційного, кадрового та правового забезпечення Ніжинського міськрайонного управління юстиції (на час відсутності основного працівника). Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді головного спеціаліста не менше 3-х років або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 5-ти років; громадянство України, досконале володіння державною мовою, знання комп’ютера; – головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Ніжинського міськрайонного управління юстиції (на час відсутності основного працівника). Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді провідного спеціаліста (старшого державного виконавця або державного виконавця) не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж 3 роки, громадянство України, досконале знання державної мови, володіння комп’ютером (на час відсутності основного працівника); – старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Ніжинського міськрайонного управління юстиції. Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або ІІ категорій (державного виконавця) не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж два роки; громадянство України, досконале знання державної мови, володіння комп’ютером; – спеціаліста ІІ категорії відділу державної виконавчої служби Ніжинського міськрайонного управління юстиції (на час відсутності основного працівника). Вимоги: вища економічна освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста, магістра; громадянство України, досконале знання державної мови, володіння комп’ютером. Додаткову інформацію щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці надає кадрова служба. Документи приймаються відділом кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Чернігівській області протягом 30-ти календарних днів із дня опублікування оголошення за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 43, каб. 109, тел. 698-068.

Чернігівська обласна товарна агропромислова біржа 14 лютого 2012 року об 11:00 в торгово-операційній залі за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, 14, проводить аукціон з продажу необробленої деревини заготівлі I кварталу 2012 року, що пропонується до продажу державними лісовими господарствами Чернігівської області. Ознайомитись з номенклатурою товарної про­ дукції можна на Чернігівській обласній товарній агропромисловій біржі (м. Чернігів, вул. Коцю­бин­ ського, 49-А, к. 212, тел. (0462) 626-544). Прийом заяв про участь в аукціоні проводить­ ся за адресою: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 49-А, к. 212, та закінчується за один день до почат­ ку аукціону, а саме 10.02.2012 р. о 17:00.

http://dponline.cn.ua


8

№ 10 (309) 4 лютого 2012, субота

в и Ста в к а

оСТАння СТорінКА

http://dponline.cn.ua

«Зустріч зі «Словом» Найбільшу колекцію матеріалів про «Слово» зібрав наш земляк Святослав Воїнов.

Д

нями в приміщенні Чернігівського історичного музею ім. Тарновського відбулося відкриття виставки книжок і графічних матеріалів «Зустріч зі «Словом», яка присвячена 70­річчю від дня народження відомого бібліографа, колекціоне­ ра, краєзнавця і дослідника «Слова о полку Ігоревім» Святослава Воїнова. Ця людина відома не лише на теренах України, а й да­ леко за її межами. Своїй улюбленій справі відомий краєзнавець віддав майже 40 років. У його колекції близько 15­ти тисяч одиниць, і її вважають найбільш представницькою у світі. Саме Святослав Воїнов – ор­ ганізатор і перший директор му­ зею «Слово о полку Ігоревім» у Новгороді­Сіверському. На виставці презентовано по­ над 160 експонатів з особистого зібрання бібліографа. Насамперед це книжки різних років видання, гравюри, листівки, сувенірна про­ дукція. Виставка триватиме з люто­ го і до кінця квітня. Христина ЧАйКА Фото Віктора КОШМАЛА

1

СУБОТА, НЕДілЯ, матчі Суперліги ПОНЕДілОК, 3­14 січня у Чернігові відбулися України з волейболу (чоловіки). Наше місто у змаганнях пред­ ставляв «Буревісник­ШВСМ», що базується на факультеті Схід 07:31 виховання Чернігівського 07:29 07:28 пе­ фізичного Національного Захід 16:59 17:01 17:02 дагогічного9:28 університету ім. Т.Г.9:32 Шевченка. «Буревісник­ШВСМ» Тривалість дня 9:34 приймав «Локо експрес» з Харкова. Харків’яни перемогли з рахунком 3:2 та 3:1.

ПОгОДА

4.02

5.02

6.02

ВіВТОРОК,

СЕРЕДА,

ЧЕТВЕР,

07:26 17:04 9:38

07:24 17:06 9:42

07:23 17:07 9:44

7.02

8.02

9.02

Хмарність, опади

Ніч

День

Ніч

День

Вітер, м/c

Сх, 5

Пд-Сх, 6

Пд-Сх, 5

Пд-Сх, 5

Атм. тиск, мм рт. ст.

783

779

776

775

Фото Віктора КОШМАЛА

Температура повітря, 0C

Ніч

День

–17 –14 –10 –10 –13

Ніч

День

Ніч

–16

–14

–23

–17 –22 –15

Сх, 5

Сх, 8

Сх, 8

Cх, 5

Пн, 4

Пн, 4

Пн-Зх, 5

775

775

777

780

783

783

782

779

9, 10, 11, 21

ПОТеПЛІШАє. Чи надовго?

Крутий поворот до збереження власного іміджу зробила нинішня зима на початку третьої декади січня. До рясних снігопадів долучилися пекучі морози, які влаштували у перші лютневі дні повторні зимові канікули для шкільної молоді. Так уже вчинили в 17-ти областях України. Радіти, зрештою, немає з чого. Прогаяне через стихію все одно доведеться надолужувати.

Н

Деснянка вільна

Засновник та видавець – ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда». Реєстраційне свідоцтво ЧГ № 465­114ПР від 22.04.2010 р. Директор лариса МілОВА. Редактор леся КОШЕлЬ. Тел. 678­200. Перший заступник редактора Петро гРОМОВиЙ. Тел. 4­44­42. Заступник редактора Віталій АДРУг. Тел. 4­21­92. Відповідальний секретар Світлана СОКОл. Тел. 4­44­42.

ній території держави, яка не дає дістатися критичній температурі вузла кущіння озимих культур. Надто в тих областях, де вони щонайменше потерпіли від тривалої осінньої посухи. Втім, на нинішні вихідні синоптики обіцяють потепління і снігопади. Холод, який навис над Середземномор’ям, активізував там циклонічну діяльність. Відтак через переміщення атмосферних фронтів одного з циклонів із південно-західних районів Європи в області на вихідні очікується зміна погодних умов: сніг, місцями сильний, ожеледиця. Температура суттєво підвищиться, та позитивних значень усе-таки не досягне. А потім знову похолодає. На те й лютий: мінливий, непередбачливий, крутий і лагідний, ладний заморозити геть усе й обігріти весняним теплом...

ТЕлЕФОНи ВіДДіліВ РЕДАКціЇ: суспільно­політичних питань: 4­22­71; економіки: 4­45­42; соціальних питань: 4­41­36; гуманітарної сфери: 4­44­12; реклами: 4­40­07. Факс: 4­21­92, 4­40­07. Комп’ютерна верстка та дизайн: ганна ЗЕВКО, Світлана КУЗЬМЕНКО. Коректори: Альона ШЕВЧЕНКО, Олена ШЕРЕМЕТ. ПЕРЕДПлАТНі іНДЕКСи: дворазовий розширений – 49086; дворазовий – 49087 та четверговий розширений випуск – 49088.

День

–10

пори року

транспорту. Морозно навіть в італійській Венеції, нульова температура передбачається в Римі. До мінусових значень опускалася температура в столиці Великобританії. Помірні морози завітали навіть у країни Бенілюксу, Скандинавію. Дід Мороз, прибувши у наші краї новорічної ночі на возі, швидко отямився і проявив неабияку немилість до жителів України, позбавивши понад сотню чоловік життя. Ще більше потерпіло людей у державах Східної Європи. 30 градусів нижче нуля зафіксовано було в ніч на п’ятницю і в обласному центрі. Це також рекордний показник дня за післявоєнний період. Стільки ж було у Ніжині та Прилуках, у Покошичах Коропського району – мінус 31, в Острі Козелецького району, Щорсі та Семенівці – 32 градуси морозу Єдине, що може втішити в нинішній ситуації, – товста снігова ковдра на переваж-

Ніч

Пд-Сх, 6

Несприятливі дні у лютому:

езвична в останні роки холоднеча вже надокучила. Вельми некомфортна температура надворі. Вона за третю десятиденку виявилася на 3,4–4,7 градуса, а у перші лютневі дні на 15–18 градусів нижчою за середні багаторічні значення. Нинішня зима б’є температурні рекорди. Так, уночі минулого четверга морози досягли у Щорсі та Семенівці 31–32-х градусів, тобто середнього нормативу сибірських. Там, правда, як у Якутії, вони бувають удвічі «крутіші». Потужна хвиля арктичного холоду на крилах сибірського антициклону окупувала практично всю Європу, де вкупі з рясними снігопадами завдала немало прикрощів тамтешнім жителям. Тридцятиградусні морози завітали днями у Польщу. Не набагато тепліше було в Чехії, Румунії, Болгарії. У багатьох країнах, навіть у Франції, двотриметрові замети паралізували рух наземного

День

Лесь ГОМІН Адреса редакції: 14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 62, 3­й поверх. Веб-сайт: www.dponline.cn.ua. Електронна пошта: despravda@ukr.net. Віддруковано у ПАТ «ПВК «Десна», 14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 62. Газета виходить двічі на тиждень (четвер, субота). Тираж тижня – 15 600. Розповсюджується по передплаті. Редакція не завжди поділяє погляди авторів публікацій. Відповідальність за достовірність інформації та реклами несуть автори та рекламодавці. Знаком та імідж позначені матеріали рекламного змісту. Листування з читачами – тільки на сторінках газети.

®

Деснянка вільна №309  

Деснянка вільна №10 (309), 4 лютого, субота