Page 1

http://dponline.cn.ua

e-mail: despravda@ukr.net

№ 105 (289) 26 листопада 2011, субота ГОЛОВНА ГАЗЕТА ЧЕРНІГІВЩИНИ

як живеш, ветеране? Чому вони – трагічні фігури нашого часу?

визна н н я

п е р е д п л аТа–2 0 1 2

Хто ПРаЦюЄ, того й ШаНУютЬ

Лідія Петрівна СВИСТА

із села Роздольне Носівського району та

Надія Андріївна ЛУБСЬКА

із села Редьківка Чернігівського району стали переможцями попередніх тижневих розіграшів. Призи чекають на вас у редакції!

стор.2 слово про справжню людину У медсестрички «Катюсі» – дружини колишнього командира партизанського з’єднання ім. Коцюбинського Миколи Таранущенка – 90-річний ювілей

ПЕРЕДПЛАЧУЙТЕ «Деснянку вільну»

Фото Віктора КОШМАЛА

на І півріччя 2012 року

стор.3 До оголошення результатів фотоконкурсу «Поліська осінь» залишилося

4 дні.

У вас ще є час зафіксувати останні штрихи цьогорічної осені і стати нашим переможцем

стор.8

28 листопада починається Різдвяний піст, у народі його ще називають Пилипівським.

Календар Різдвяного посту шукайте у наступному номері газети

Бонусна сторінка

У

Степових Хуторах Носівського району в Палаці культури і дозвілля відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. Місцеві жителі тепло вітали аграріїв, а засновника ПП «Агропрогрес», народного депутата України Івана Куровського вшанували хлібом-сіллю. Цьогоріч ПП «Агропрогрес» офіційно визнано кращим в області за рівнем орендної плати. Про це йшлося на урочистих зборах в Чернігівському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Шевченка. Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко вручив диплом «Кращий орендар Чернігівщини» генеральному директорові ПП «Агропрогрес» Михайлу Шумейку. На сьогодні це єдине підприємство в нашому реґіоні, де найвищий показник орендної плати, що свідчить не лише про його стабільність, а й соціальну відповідальність. Адже від цього залежить добробут не тільки селянина, а й усієї країни.

стор.4-5

ТА ВИГРАВАЙТЕ ЦІННІ ПРИЗИ!

Детально про умови акції, вартість передплати та передплатні індекси читайте на

стор.8


2

Р女оН

№ 105 (289) 26 листопада 2011, субота

http://dponline.cn.ua

ж и ТТя я к є…

як живеш, ветеране? Ще донедавна у ветеранів війни і праці стільки надій і сподівань було на краще життя...

«Р

еформи, що впроваджує чинний уряд, – убивчі для людей, – констатувала у своїй доповіді на районній конференції голова менської районної ради організації ветеранів україни Раїса москальська. – Пенсії і зарплати підвищили на 10–15 гривень, а ціни зросли у кілька разів. нині на догоду МВФ збираються скасувати пільги 16-ти категоріям пенсіонерів. Залишилося ще й мораторій на продаж землі зняти, і тоді громадянам поважного віку точно буде кінець». що ж, літні люди часто бувають довірливі, наче діти. Голова ветеранської організації навела приклад: нещодавно ветеран вклав 17 тисяч гривень у якийсь клуб, що обіцяв чималі відсотки. Відповідно не отримав ні грошей, ні відсотків. Чи не таке саме буде із землею?

Ветерани – сила. Принаймні, на виборах

П

олітичні сили, як тільки можуть, маніпулюють ветеранами! Адже від них певним чином залежить, хто переможе на виборах. Люди пенсійного віку не лише довірливі, а й привчені організовано ходити на виборчі дільниці. До того ж, більшість виборців у районі – ветерани, їх на обліку в організації ветеранів 14646 осіб. З них ветеранів війни – 3769, зокрема інвалідів війни – 222, учасників бойових дій – 253, учасників війни – 2612, вдів загиблих воїнів – 689. Ветеранів праці – 2703, дітей війни – 6533, ветеранів МВС – 25, Збройних сил – 20 чоловік. Отож, кому вдасться переконати ветеранів, той і буде на коні.

Ціни на ліки злетіли до небес

П

ро це бідкався генерал-майор у відставці михайло артамонов, який вже давно змінив Москву на село Веселе, що на Менщині. – Своє 90-річчя я зустрів на операційному столі, – згадував колишній фронтовик, розвідник і військовий дипломат. – у військовому шпиталі в Москві мені та дружині робили

операцію на очах. Тепер проходжу післяопераційну реабілітацію. Вдячний лікарям, які допомогли мені у доброму здоров’ї дожити до ювілею, але мене не можуть не хвилювати захмарні ціни на медикаменти». Так це сказав генерал у відставці, який має достойну пенсію. А що ж казати про тих, хто отримує мінімальну пенсію за віком? Далеко не всі можуть пролікуватися, адже лише курс крапельниць коштує понад тисячу гривень. А ще ж треба за щось жити, комунальні послуги сплачувати, тарифи, які регулярно зростають. От вам і поліпшення життя вже сьогодні.

Не було жодної путівки і коштів на зубопротезування

Виступає ветеранський хор (знімок зроблено під час виступу на Дні міста)

т

орік нова влада «ощасливила» ветеранів тим, що не виділила жодної путівки на оздоровлення, не було і коштів на зубопротезування. Правда, для трьох людей сталися і радісні події: два ветерани війни та афганець отримали автомобілі. раніше організація ветеранів мала старенького «Москвича», у придбанні якого посприяв тодішній губернатор Петро Шаповал. Пізніше авто виїздило свій ресурс і його продали. іншого ж, звичайно, ніхто виділяти не збирається.

Пенсіонер – трагічна фігура нашого часу

–Ч

ому люди зневірилися? – запитував ветеран мВС Борис кириндась. – Бо не дотримуються елементарні обіцянки щодо поваги до людей старшого покоління. навіть провести заслужену людину в останню путь, сказати добре слово на прощання представники влади не вважають за потрібне. Або чому б не дати вулицям населених пунктів імена людей, які там народилися і жили? А то в нас назви жовтнева, індустріальна. Коли помер колишній начальник Менської міліції Михайло Партико, який вийшов у відставку в званні генерала, я під час похорону у Чернігові запропонував назвати вулицю у Бігачі, де народився

Група делегатів конференції у залі районного Будинку культури. Зліва направо: Валентина Артамонова (дружина генерала), Леся Цуріна (голова Менської міської організації ветеранів), Михайло Артамонов (генерал-майор у відставці), раїса Москальська (голова районної ради організації ветеранів україни)

ветеран, його іменем. і влада прислухалася до цієї пропозиції. натомість не можу зрозуміти дії місцевої влади, яка у п’ятиповерхівках Мени погодила брати з мешканців плату по 1,4 грн за квадратний метр площі квартири. щомісяця набігає по 70–80 грн?

Проблем більше, ніж здобутків

–П

остійне наше стратегічне завдання – захист пенсіонерів, – наголосив голова обласної організації вете-

с

талося так, що недавніми ювілярами цієї осені є кілька ветеранських активістів. Серед них уже згаданий генерал-майор у відставці Михайло Артамонов, голова ветеранської організації раїса Москальська. Їх відзначили грамотами, цінними подарунками. А раїсу Москальську було одноголосно обрано головою районної ради організації ветеранів україни на повторний термін. і вже відомий не лише в районі, а й за його межами ветеранський хор дав чудовий концерт. Валерій МАГуЛА Фото автора

Кирилко потребує

ПІДтРиМаЛи МеМОРаНДУМ про взаємодію та співпрацю

допомоги!

Д

нями обласна державна адміністрація уклала Меморандум з обласним відділенням українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля та обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль україни» про взаємодію та співпрацю при вирішенні питань, що виникли. Про підтримку цього Меморандуму та стан виконання судових рішень щодо виплати чорнобильцям пенсій у повному обсязі йшлося на зборах Чернігівської міської організації обласного відділення Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля. Доповів про це присутнім на зборах голова обласного відділення Фонду, він ж й очільник міської організації Євген Сонник. на зборах слово мали перший заступник голови обласної ради іван Коробка, заступник голови Деснянського районного суду Вадим Коверзєв, заступник голови облдержадміністрації наталія Білоус та інші. Відбулися вибори голови Чернігівської міської організації Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, яким став Віктор романенко. Фото Віктора КОШМАЛА

http://dponline.cn.ua

обдарували ювілярів

д о п о м о ж і Т ь!

га р я Ч а Т е м а

Відомо, який негативний резонанс викликали в суспільстві рішення Кабінету Міністрів України ощадити на всьому, зокрема й на пільгових категоріях населення, а саме ліквідаторах аварії на Чаес. Події біля Верховної Ради та голодування чорнобильців у Донецьку, примусили Уряд терміново шукати вихід із ситуації, що склалася. Його, безумовно, буде знайдено.

ранів анатолій москаленко. – Проблемним є медичне забезпечення. Представники обласної ветеранської організації зустрічалися з членами колегії управління охорони здоров’я ОДА. Дещо робиться у бік поліпшення цієї справи – в області створено сім медичних округів, що дає можливість наблизити медичну допомогу до хворого. у Чернігові відкрито хоспіс, де перебувають тяжко хворі. Лікування там безкоштовне. Обласна організація ветеранів тримає руку на пульсі цих проблем. на жаль, їх набагато більше ніж здобутків.

Валентина рева продовжує боротьбу за життя сина! Трирічний кирилко Середа, про якого писали місцеві ЗМі, досі перебуває в лікарні. Стан здоров’я малюка надто тяжкий. Лікування вимагає щодня чималих коштів. рідні, насамперед мама хлопчика Валентина рева, роблять усе можливе, аби врятувати свою дитину. не будьте байдужими. Якщо можете, допоможіть цій сім’ї. Повідомляємо банківські реквізити: ПриватБанк, р/р 29244825509100, МФО рахунку 305299, ОКПО 14360570 для реви Валентини Петрівни Особовий рахунок: 4405885815749376. Тел.: 3-69-79, 97-34-92, Моб.: (095) 887-11-12, (067) 104-39-08.


№ 105 (289) 26 листопада 2011, субота http://dponline.cn.ua С л о в о п р о с п ра в ж н ю л ю д и н у

Т и ж д е н ь ф а к у л ьт е т у

Студенти стали викладачами, а викладачі – студентами. Лише на день…

Тиждень інженерно-будівельного факультету Чернігівського державного інституту економіки та управління розпочався з урочистої ходи студентів. Понад сто осіб вирушили від свого навчального корпусу, який розташовано на вулиці Белова, аж до ректорату, що в районі колишнього льотного училища по вулиці Стрілецькій.

Зліва направо: аспірант спеціальності «Кадастр та моніторинг земель» Віталій Крупко, четвертокурсники – Олеся Михайловська («Картографія та землеустрій») і Максим Родімченко («Геодезія»)

«Катюся»,

наша Катерино Яківно

Д

орогою учасники співали пісень і несли плакати та банери. – Це дійство тривало півтори години, – каже декан інженерно-будівельного факультету, кандидат технічних наук, доцент Олексій Терещук. – Наші вихованці привернули увагу перехожих своїми гучними закликами про те, що інженерно-будівельний факультет – найкращий, адже готує висококваліфікованих та затребуваних спеціалістів. Деканат об’єднав кафедри геодезії, картографії та землеустрою, промислового і цивільного будівництва, водопостачання та водовідведення. Випускники можуть працювати землевпорядниками, інженерами-геоінформатиками, фахівцями з якості, стандартизації та сертифікації, водопостачання та водовідведення. Факультет має геодезичний полігон, який розташовано у спортивно-оздоровчому таборі ЧДІЕУ «Фортуна». Тут студенти отримують практичні навички з геодезичних дисциплін та за результатами практики беруть активну участь у традиційному щорічному конкурсі на кращу геодезичну бригаду «Геофортуна». Також вихованці активні в науковій діяльності. Вони постійні учасники щорічних вузівських, всеукраїнських і міжнародних наукових конференцій, неодноразові

Ї

Декан факультету Олексій Терещук

призери всеукраїнських олімпіад зі спеціальності серед команд вишів України. За словами декана Олексія Терещука, під час відзначення тижня факультету проводилися традиційні «круглі столи». Також відбулися зустрічі студентів із успішними людьми – випускниками вишу. Проводився цікавий конкурс фотогазет. Незабутні враження залишилися від «Веселих стартів». У четвер у культурно-освітньому центрі «Перемога» викладачі, студенти, випускники та поважні гості інституту насолоджувалися святковим концертом. Зі сцени лунали пісні, жарти, лірика. А у п’ятницю декан Олексій Терещук зі своїми колегами на день стали студентами. Вихованці ж факультету спробували себе у ролі викладачів. Лариса ГАЛЕТА Фото автора

інформ уємо

Міністерство юстиції україни Головне управління юстиції у чернігівській області

НАКАЗ

02.11.2011 м. Чернігів №608/1 з основної діяльності Про затвердження Розмірів плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівської області Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Чернігівській області 11 листопада 2011 року за №68/894 Відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року №1168 (із змінами), Порядку надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27 грудня 2010 року №3335/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 року за №1380/18675, підпункту 4.33 пункту 4 Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23 червня 2011 року №1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 2011 року за №759/19497, НАКАЗУЮ: 1. Затвердити Розміри плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівської області, що додаються. 2. Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Чернігівській області (Орєшкіна Ю. В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року №493 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» (зі змінами). 3. Начальникам районних, міськрайонних, міського управлінь юстиції забезпечити належну організацію надання платних послуг працівниками підвідомчих відділів державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до Розмірів плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівської області. 4. Завідувачу сектору по роботі зі зверненнями громадян, контролю та організаційного забезпечення Головного управління юстиції у Чернігівській області (Чепур В. В.) довести зазначений наказ до начальників районних, міськрайонних, міського управлінь юстиції. 5. Визнати таким, що втратив чинність наказ Головного управління юстиції у Чернігівській області від 31 січня 2011 року №49/1 «Про затвердження розміру плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівської області», зареєстрований в Головному управлінні юстиції у Чернігівській області 14 лютого 2011 року за №7/833. 6. Установити, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. 7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Чернігівській області Орєшкіну Ю. В. Начальник О. В. Карнабеда

Затверджено Наказ Головного управління юстиції у Чернігівській області 02.11.2011 №608/1

Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Чернігівській області 11 листопада 2011 року за №68/894

Розміри

плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану Чернігівської області № з/п 1 1.

3

Вид послуги

2 Пошук актового запису цивільного стану без повідомлення заявником даних про рік державної реєстрації актів цивільного стану. 2. Пошук запису в метричних книгах, складених іншою ніж українська мовою до утворення органів державної реєстрації актів цивільного стану, за відсутності даних про рік складення запису. 3. Видача запрошення із зазначенням дати державної реєстрації шлюбу. 4. Надання правової допомоги, що включає складення заяв (анкет, прохань), у вирішенні питання щодо повторної видачі свідоцтв та інших документів про державну реєстрацію актів цивільного стану: – відділами державної реєстрації актів цивільного стану не за місцем звернення заявника; – компетентними органами іноземних держав. 5. Організація та проведення індивіду-альних обрядів державної реєстрації шлюбу та народження (зокрема, обрядів ювілеїв весілля, обрядів заручин) з використанням різноманітних елементів урочистості: – у відділі державної реєстрації актів цивільного стану; – за межами відділу державної реєстрації актів цивільного стану; – у вихідні та святкові дні. 6. Складення за проханням фізичних осіб заяв про державну реєстрацію актів цивільного стану, про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, про внесення змін до актових записів цивільного стану, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану. 7. Доставка та вручення виключно: – повторно виданих свідоцтв та інших документів про державну реєстрацію актів цивільного стану фізичній особі за місцем її проживання (перебування); – копій документів для службового користування органів державної реєстрації актів цивільного стану працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем звернення заявника до інших відділів державної реєстрації актів цивільного стану; – документів до уповноважених органів з метою їх легалізації для подальшого використання в іноземних державах. 8. Надання консультації з питань: – застосування сімейного та цивільного законодавства; – витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

3

Ціна (грн) у т.ч. з ПДВ 4

1 люд./год.

154,00

1 люд./год.

154,00

За один примірник

38,00

За одну заяву

38,00

За одну заяву

51,00

За один обряд 1 люд./год. Коефіцієнт

256,00 154,00 2

За одну заяву

38,00

1 люд./год.

154,00

1 люд./год.

154,00

За один день

193,00

1 люд./год. 1 люд./год.

154,00 154,00

Одиниця виміру

Заступник начальника Головного управління юстиції у Чернігівській області – начальник відділу фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Н. М. Підгайна Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Чернігівській області Ю. В. Орєшкіна

ї роки – її багатство: учора, 25 листопада, Катерина Яківна Таранущенко назбирала 90 літ! Це звідтоді, як у 21-му вона народилася в селянській родині Ященків, у с. Постовбиця Ріпкинського району. Там закінчила чотири класи, а в с. Церковище, через річку село, – семирічку. Та ще й із відзнакою! Відтак, як надумала Катя, змогла вступити до Чернігівського медичного училища. Навчалася на зуболікувальному факультеті. Через три роки, у 39-му, стала дипломованим фахівцем, працювала у міській дитячій поліклініці. Минуло трохи більше двох місяців, і у вересні Кате­рину Ященко призвали до лав Червоної Армії, у 320-й артилерійський полк. Брала участь у боях із білофінами на Карельському перешийку (її нагородили медаллю «За відвагу»), а з червня сорок першого – у Великій Вітчизняній війні. Починала на Південно-Західному фронті, у 99-му медсанбаті. ...Після виходу з оточення Катерина Ященко, встановила зв’язок із землякавересень 1939 року ми-підпільниками – членами партизанського загону імені Дзержинського. У березні 43-го перейшла до загону імені Коцюбинського – на прохання його командира Миколи Таранущенка. – Наш загін – набагато численніший, завдання – масштабніші, – аргументував. – Ти, як медпрацівник, нам конче потрібна. – Не на одну бойову операцію ходила, – говорить Катерина Яківна, і додає, ніби здалеку, злегка посміхнувшись: «Я ж дуже маленькою, щуплявою була, то й від смерті виверталася». Партизани вдячно і ніжно називали медсестру «Катюсею». За теплоту, за невтомні й обережні руки, коли перев’язувала і знімала вже просяклі закипілою кров’ю бинти... Було це в межиріччі Десни і Дніпра, під час 18-денної облави на партизан. Багато їх – поранених і безпорадних – опинилося на болотах, у холодних весняних водах. Тоді медсестричка «Катюся» врятувала, навіть не маючи ліків, більше 30 бійців. Щоправда, не всім зуміла допомогти... Рух народних месників наростав. Загін імені Коцюбинського переріс у з’єднання, а вже коли відгриміла війна, Катерина і Микола об’єднали серця...

Подружжя Таранущенків. Білорусія. Біля могили Олени Білевич Нашій героїні-ювіляру аж ніяк не соромно за прожиті роки. Вони гідні справжньої людини.

Катерина Таранущенко і Микола Бойправ. Його батька, колишнього партизана, виходила від ран медсестричка «Катюся» Олександр ФАЛЬЧЕВСЬКИЙ Фото автора та із сімейного архіву Таранущенків

http://dponline.cn.ua


4

№ 105 (289) 26 листопада 2011, субота

Н

http://dponline.cn.ua

Хто ПРАЦЮЄ,

 Початок на 1-й стор.

а урочистостях у Степовохутірському палаці культури і дозвілля генеральний директор ПП «Агропрогрес» Михайло Шумейко оприлюднив підсумки аграрного року, назвав передовиків виробництва та імена тих, хто сумлінно трудився на ланах і фермах, керівників і спеціалістів, котрі внесли вагомий вклад у колективний успіх. Щороку господарство приростає земельними частками нових власників. Нинішнього року до складу підприємства увійшли пайовики з Мрина. Відтак в оренді вже близько 28-ти тисяч гектарів землі. 2011 рік видався вельми напруженим – за погодними умовами і навантаженням, яке лягло на плечі трудівників. Суттєво зросли площі під качанистою і цукровими буряками. Обидві культури добре вродили. За півтора місяця буряківники «Агропрогресу» зібрали і доставили на цукрозавод 136,5 тисячі тонн солодких коренів. Домолочують кукурудзу. Цьогорічна практика засвідчила: потрібно розвивати сушильне і складське господарство. Тому на території Носівського цукрозаводу встановлять імпортну зерносушарку типу тієї, яка височить на території Бобровицького хлібоприймального підприємства, та п’ять вертикальних башт місткістю 10 тисяч тонн кожна. Роботи вже тривають. Стабільно в «Агропрогресі» працює тваринницька галузь. Тож його працівникам є чим гордитися, і є над чим працювати. Деякі цифри вельми промовисті. Так, за 10 місяців нараховано 17,5 мільйона гривень заробітної плати. Солідний доважок до пенсій одержують учасники бойових дій та інваліди. А рівень орендної плати просто фантастичний. Він найвищий в області, за що господарство на урочистостях в обласному центрі було визнане кращим орендарем і відзначене дипломом. Орендної плати нараховано 7,5 мільйона гривень у грошовому виразі. Крім того, в її рахунок пайовикам видано 5816 тонн зерна та понад півтори тисячі тонн цукру. Загалом сума становить 26,6 мільйона гривень. А це найважливіше для 8-ми тисяч пайовиків – людей, серед яких переважно пенсіонери. На часі – підготовка до нового сезону. Передбачається він не менш напруженим, оскільки посіви цукристих зростуть до трьох тисяч гектарів, а також суттєво – плантації кукурудзи. Тривають роботи з укладення угод на закупку насіння, гербіцидів та міндобрив, проводяться розрахунки потреби в новій сільськогосподарській техніці.

http://dponline.cn.ua

ВИЗНАННЯ

Не забув Михайло Шумейко сказати й про те, що всі школи та фермські приміщення на території господарства підготовлені до роботи в зимових умовах. Нинішнього року 138 дітей оздоровлено на морі, а 198 – у пришкільних дитячих таборах. Загалом же в соціальну сферу цьогоріч вкладено 5,2 мільйона гривень. Потім кращі виробничники з нагоди свята отримали Почесні грамоти і подяки за сумлінну працю і високі досягнення. Серед нагороджених – головний агроном Михайло Салоїд та головний інженер Володимир Кривошеєв, тракторист-машиніст зі Свидовця Геннадій Красуля, тракторист-машиніст із сьомого відділення Сергій Попелянський, його колега з п’ятого відділення Геннадій Парубець, доярка

з Шатури Катерина Савосько, свинарка Віра Олійник із п’ятого відділення, головбух Тетяна Сеник та інші. З нагоди свята 759 чоловік одержать премії. Сума немала – 550 тисяч гривень. Не забули й 78 орденоносців підприємства, яких відзначили подарунками. Генеральний директор поіменно назвав цих славних людей із кожного села. Працівників «Агропрогресу» привітали також голова Бобровицької районної ради Олександр Шапченко та голова райдержадміністрації Іван Захарченко, депутат Носівської райради, вчителька з Мрина Ніна Ісаєнко, котра від імені тамтешніх сільчан подякувала Івану Куровському, який прийняв їх у свою сім’ю, та присвятила йому власного вір­ша. Зворушливо, вже під час

концерту, прозвучали на його адресу й інші поздоровлення. Сердечно віншуючи виробничників і ветеранів з професійним святом, Іван Куровський зазначив: – Ми працюємо задля підвищення добробуту сільських людей. Крок за кроком вирішуватимемо всі питання їхнього життя. Процес відродження триває. Іван Іванович показав це на прикладі Носівського цукрозаводу, відзначив роботу нового директора Валентина Кудіна. Переробне підприємство протягом нинішнього року заготовило майже вдвічі більше цукросировини і майже вдвічі більше виготовило цукру. Не обійшов увагою і внесок керівників і спеціалістів «Агропрогресу» і особисто генерального директора.


№ 105 (289) 26 листопада 2011, субота http://dponline.cn.ua

5

того й ШАНУЮТЬ

– Особливо приємно мені, – поділився радістю Іван Іванович, – що «Агропрогрес» за показником орендної плати вийшов на перше місце в області. Для мене це головне. Ми на правильному шляху. Урочистості закінчилися концертом, який влаштували для аграріїв «Агропрогресу» самодіяльні колективи зі Степових Хуторів, Мрина, Даниного, Олександрівки, Лосинівки та інших сіл. В перерві урочистого засідання ми поспілкувалися з Іваном Куровським. На запитання, як у найближчому майбутньому виплачуватимуть пайовикам «Агропрогресу» орендну плату, він відповів: – Немає великого значення як, ми прислухаємося до людей. Більшість пайовиків живе і працює в наших селах. Вони утримують худобу і птицю. Тож виплата зерном – це ті ж самі кошти. Якщо брати цукор, то в нинішньому році видали його рекордну кількість – по два центнери за пай. Звичайно, є люди, які бажають одержати гроші. Щодо цього непорозумінь не виникає. Загалом орендна плата, якщо її перевести у грошовий еквівалент, становить у нас від 3,5 до 5-ти тисяч гривень. Це один із кращих, якщо не найкращий, показник в Україні. Ми не бачимо потреби сьогодні змінювати тактику. Для нас важливіша інша тенденція – щоб орендна плата зростала, – зазначив Іван Іванович. А стосовно того, що нам завжди щось чи хтось стає на заваді, він додав: – Проблеми є і будуть. А що ми зробили, щоб їх вирішити? Потрібно більше працювати на місцях. І не так, як 30–40 років тому. Тут особливих секретів немає. Приклад. За півтора місяця упорати 2,5 тисячі гектарів буряків можуть лише люди, справді небайдужі. Причому зібрати якісно, без пожнивних залишків і втрат продукції. Так спрацювала команда, яку очолює справжній керівник. Тому менше потрібно кивати на когось. Зокрема й на погоду. На 90 відсотків все вирішується на кожному робочому місці. Той, хто це розуміє, той і має результат. Ходять чутки, що Куровський нібито надає перевагу хорошим землям. Та ні. Узяти хоча б той же Мрин. Там земля не рівня бобровицькій. Але тут живуть люди і ми йдемо до них, щоб спільно вирішувати питання, які їх непокоять. Ми нікому не відмовляємо, але й нікому не нав’язуємо свою волю. А ось ринок землі, на мій погляд, не запрацює з 2012-го року. Не прийнято ключовий закон «Про ринок землі», який дає зелене світло земельній реформі. Його направлено на повторне перше читання. Верховна Рада вчинила дуже правильно, оскільки багато чого законодавчо ще не оформлено. Якщо з 1 січня наступного року зняти мораторій на продаж землі, це може призвести до ситуацій, які важко було б навіть спрогнозувати. Ринок землі варто вводити виважено й обережно. Щоб потім не сталося так, як під час приватизації промислових підприємств, коли людям видали папірці, які майже нічого не значили. А земля – це найбільша цінність держави. Петро ГРОМОВИЙ, Микола КОХАН Фото Віктора Кошмала

http://dponline.cn.ua


6

позиція

№ 105 (289) 26 листопада 2011, субота

http://dponline.cn.ua

Влада

Про вибори, земельну реформу та бюджет на 2012 рік В усі часи від того, як розпоряджалися землею, залежав майбутній достаток держави. Хто ж продаватиме землю і чи буде її продаж взагалі? Багато цих питань вирішуватиме політична сила, що буде при владі на момент прийняття законодавства про ринок землі. Нещодавно Верховна Рада України ухвалила Закон «Про вибори», який визначив основні правила майбутньої виборчої кампанії. Своє бачення цих суперечливих і справді історичних для України питань під час прес-конференції в медіа-клубі «На власний погляд» висловив лідер фракції Партії реґіонів, народний депутат Олександр Єфремов.

П

олітик сказав, що за дору­ ченням Президента було створено робочу групу, яка розробила доволі серйозний документ щодо парламентських виборів в Україні. – Цей документ пройшов експертизу Венеціанської комісії і повернувся до нас. На його основі ми розробили відповідний законопроект і зареєстрували його у Верховній Раді. У нас були голоси, аби проголосувати за нього. Проте ми дали можливість опозиції ще попрацювати над цим законом, – зазначив Олександр Єфремов. – Опозиціонери визнали президентський законопроект найкращим для проведення виборів. Таким чином, парламентські вибори 2012 року відбудуться за змішаною системою

(50% – мажоритарна і 50% – за партійними списками), прохідний бар’єр підвищено до 5% (було 3%), у виборах братимуть участь партії, а не блоки. Не оминув увагою політик і питання продажу землі. За його словами, сьогодні близько 300 латифундистів уже мають в управлінні майже 3,5 млн гектарів сільгосп­ угідь. Є люди, в чиїх руках уже зосереджено від 190 до 600 тис. га. Крім того, хтось незаконно користується землею селян, які померли, а це близько 400 тисяч осіб. – Тому питання землі треба упорядкувати, – наголосив Олександр Єфремов. – Головне – не помилитися і не допустити масового скуповування сільгоспугідь. Ми направили на доопрацювання той законопроект, який

вже є сьогодні. Будь-який народний депутат чи громадська організація може подати до відповідного комітету свої пропозиції і побажання щодо цього. Через два тижні має бути видано узагальнений документ, який урегулює суперечності в процесі продажу землі. Народний депутат вважає, що землю продавати можна лише фізичним особам України

або фермерським господарствам. Якщо господарство ліквідовується, угіддя треба розподіляти між власниками. В одні руки можна продавати 50–100 га. Буде створено державний земельний банк, який зможе викупляти землю, в його віданні також буде так звана «нічийна» земля. Ця фін­установа зможе потім або продавати землю, або здавати її в оренду. Щодо закону про держбюджет на 2012 рік, Олександр Єфремов переконаний: документ треба ухвалити впродовж пленарних тижнів, що залишилися. Уся затримка – через ціну на газ. – З тією вартістю газу, що є наразі, ми не можемо збалансувати головний фінансовий план держави, – сказав пан Єфремов. – Сподіваюся, що ті переговори, які сьогодні тривають із Росією, матимуть позитивний результат. Ще одне питання, на якому наголосив політик, Закон «Про державну службу». – Вважаю, що цей документ зможе побудувати систему взаємовідносин усередині держави по вертикалі, – підсумував Олександр Єфремов. – Цим законом ми ставимо крапку в адміністративній реформі. Наташа НАЙДЮК Фото В’ячеслава ВОДОРЄЗА

Політи к а

«Земля – це ліфт, який допоможе Україні стати державою з розвиненою економікою» Наталія Королевська:

Нещодавно в медіа-клубі «На власний погляд» для реґіональних ЗМІ відбулася прес-конференція голови парламентського Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, народного депутата України Наталії Королевської. Під час зустрічі вона прокоментувала політично-економічну ситуацію в Україні і проанонсувала дії всеукраїнського руху «Вперед».

– Х

оча закон про спрощену систему оподаткування ухвалено, проте він не спрощує, а ускладнює життя підприємцям, – вважає Наталія Королевська. – Тому 1 грудня (в день 20-ї річниці проведення Всеукраїнського референдуму про незалежність) по всій Україні відбудеться акція: о 12 годині дня кожна людина подасть сигнал владі (можна постукати по столу, посигналити в авто тощо) і продемонструє свою громадянську позицію про те, що відбувається у країні. Серед останніх подій у Парламенті пані Королевська виділила голосування за декриміналізацію деяких статей Кримінального кодексу України. Наталія Королевська пояснила, що в законі треба розділити політику і господарську діяльність. Політичні рішення не можна кваліфікувати за цією статтею. Тому опозиція http://dponline.cn.ua

пропонувала ухвалити ст. 365 відповідно до Європейської конвенції ООН. – Кримінальний кодекс сьогодні не відповідає реаліям і рівню злочинів, які скоюють в Україні, тому його треба змінювати, – впевнена голова парламентського Комітету.

Пані Королевська зазначила, що сьогодні головне завдання БЮТу – зробити все, аби їхній лідер Юлія Тимошенко могла брати участь у парламентських виборах 2012-го року. – Ми покладаємо надію на Європейський суд з прав людини. Проте для цього треба якомога швидше пройти всі судові інстанції в Україні, – пояснила опозиціонерка. До речі, 17 листопада Верховна Рада ухвалила закон про вибори. – 17 із 20-ти наших вимог у цьому законі враховано. Вони допоможуть уникнути фальсифікації під час виборів (нумерація бюлетенів, принципи формування виборчих комісій тощо). Залишається сподіватися, що закон виконуватиметься, – сказала Наталія Королевська. Не оминула увагою народний депутат і підписання угоди про Асоціацію між Євросоюзом та Україною. Це має статися 19 грудня 2011 року. – Вперше за 20 років Україна має таку можливість. Не можна її проґавити, – наголосила пані Королевська. Також вона вважає неприпустимим зняття мораторію на продаж землі. – Якщо сьогодні перепродадуть землю, Україна втратить майбутнє. Земля – це ліфт, який допоможе Україні стати державою з розвиненою економікою. Треба провести референдум і спитати в людей, чи хочуть вони взагалі продавати землю. Я вже зареєструвала у Верховній Раді відповідний законопроект, – підсумувала народний депутат. Наташа ГАРБУЗ Фото В’ячеслава ВОДОРЄЗА


оголошення

№ 105 (289) 26 листопада 2011, субота

http://dponline.cn.ua

ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» повідомляє: Тарифи на електроенергію на грудень 2011 р. Згідно з «Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електроенергії за регульованим тарифом», постановою КМУ від 15.08.2005 р. №745 «Про перехід до єдиних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам», Закону України від 29.06.04р. №1914 «Про міський електричний транспорт», Постановою КМУ від 26.06.2007 р. №881 «Про тарифи на електроенергію для міського транспорту», Постановою НКРЕ від 18.11.2011 р. №2227 на грудень 2011 р. по ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» вводяться в дію такі роздрібні тарифи: коп./кВтг (без ПДВ) Групи споживачів 1. Промислові та прирівняні до них споживачі з приєднаною потужністю 750кВА і більше 2. Промислові та прирівняні до них споживачі з приєднаною потужністю до 750кВА 3. Електрифікований міський транспорт 4. Електрифікований залізничний транспорт 5. Непромислові споживачі 6. Сільськогосподарські споживачі-виробники

1 клас 35 кВ і вище

2 клас до 35 кВ

67,10

87,62

67,10

87,62

30,40

30,40

67,10

87,62

67,10 67,10

87,62 87,62

Відповідно до Постанови НКРЕ від 22.10.2004 р. №1030 «Про порядок диференціювання за годинами доби тарифів на електро­ енергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населенних пунктів» (зі змінами, внесеними Постановою НКРЕ від 21.02.2008 року №199) розрахунки за електричну енергію, яка відпускається на потреби зовнішнього освітлення, проводиться за єдиним роздрібним тарифом відповідного класу напруги із застосуванням коефіцієнта 0,25 у межах зон доби від 17:00 до 7:00 годин. В інші години доби застосовується єдиний роздрібний тариф відповідного класу напруги. Для визначення обсягів електричної енергії, спожитої на потреби зовнішнього освітлення населених пунктів, мають використовуватися окремі прилади диференційованого обліку електроенергії, внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущені до застосування в Україні. Указані тарифи застосовуються при розрахунках за відпущену електроенергію між місцевими органами влади, установами, підприємствами, організаціями, які володіють та (або) експлу-

«КОМФОРТ» М Е ТА Л О П Л А С Т И К О В І

м. Чернігів, Готель «Градецький», офіс 205. Тел.: 612-184, (093) 455-12-47. м. Короп, маг. «Panasonic». Тел. 2-11-53 П р и в ат ні ог оло ш е н н я

Постоянно покупаем телят, коров, свиней, лошадей. Дорез круглосуточно. Высокие цены. Тел. (066) 329-16-03. Чистим колодцы. Делаем грубы, печи, камины, а также внутренние и наружные строительные работы. Пилим аварийные деревья. Тел. (066) 329-16-03.

атують мережі освітлення і споживають електричну енергію на потреби зовнішнього освітлення та фінансуються на це за рахунок місцевого бюджету і енергопостачальною Компанією. Відповідно до постанови НКРЕ від 04.11.2009 року №1262 «Про внесення змін до постанови НКРЕ від 20.12.2001 року» з 1 грудня 2009 року: Споживачам, які мають зонні прилади обліку спожитої електроенергії для визначення рівня ставок тарифів, диференційованих за періодами часу, для кожного періоду (нічний, денний, напівпіковий, піковий) та всіх сезонів встановлюються такі тарифні коефіцієнти та тривалість періодів: Напів­ Піко­ Ніч­ Період часу Денний піковий вий ний Двозонні тарифи, диференційовані за періодами часу Тарифні коефіцієнти 0,4 1,5 – – Тривалість періоду, год. 8 16 – – Тризонні тарифи, диференційовані за періодами часу Тарифні коефіцієнти 0,35 – 1,02 1,68 Тривалість періоду, год. 7 – 11 6 Ставка тарифу для кожного періоду часу визначається через множення встановленого роздрібного тарифу для споживачів відповідного класу на тарифний коефіцієнт. Довідково: Прогнозована середПостанови НКРЕ №47 від ня закупівельна ці22.01.2001р., №2219 від на на розрахунко18. 11. 2011 р., факсогравий період (без ПДВ), 643,11 ма Мінпаливенерго України грн/МВтг №32-02/6-3693 від 16.11.2011 р. Коефіцієнти нормативПостанова НКРЕ них технологічних ви№329 від 10. 03. 2011 р. трат 1 клас 6,78% 2 клас 13,13% Постанова НКРЕ №2177 Тарифи на передачу від 18. 11. 2011 р. електроенергії, грн/МВтг 1 клас 30,08 2 клас 174,80 Тариф на постачання Постанова НКРЕ №2177 10,04 від 18. 11. 2011 р. електроенергії (для всіх споживачів, крім населення), грн/МВт ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»

В В

ідділом карного розшуку ЧМВ УМВС України в Чернігівській області встанов лює тьс я місцеперебування безвісно зниклого гр. Анатолія Гавриловича Бойко, 19.01.1962 р.н., який проживає за адресою: м. Чернігів, вул. Космонавтів, 26, кв. 86, місцеперебування якого не відоме з 30.06.2011 року.

Гід р о м е т ц е н т р п овід о м л я є

27-го та 28-го листопада хмарна погода з проясненнями, вночі 27 листопада без опадів, решту часу – невеликі опади. Вітер південно-західний 7–12 м/с, вдень 27 листопада та протягом 28 листопада пориви 15–20 м/с. Температу­ра вночі 27 листопада 0...–5 ºС, 28 листопада –1...+4 ºС, вдень 0...+5 ºС. 29-го невеликий мокрий сніг, 30-го листопада без опадів. Температура вночі 29 листопада 0...–5 ºС, 30 листопада –7 ... –12 °C, вдень –2...+3 ºС. календар

Сьогодні Сонце зійшло о 7 год. 29 хв., зайде о 16 год. 04 хв. День триватиме 8 годин 35 хвилин. Новий Місяць 25 листопада. Місяць у Стрільці. За релігійним календарем сьогодні – святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського. Мучеників Антоніна, Никифора і Германа. Мучениці Манефи. Завтра – апостола Филипа. Преподобного Филипа Ірапського. Святителя Григорія Палами, архієпископа Фессалонікійського. Правовірного царя Іустиніана і цариці Феодори. Заговини на Різдвяний (Пилипів) піст. Післязавтра – мучеників і сповідників Гурія, Самсона і Авива. Преподобного Паїсія Величковського. Мучеників Єлпідія, Маркела та Євстохія, Мученика Димитрія. Куп’ятицької ікони Божої Матері. Початок Різдвяно­го пос­­ту. 29 листопада – апостола і євангеліста Матфея. Мученика Димитрія. Праведника Фулвіана, Князя Ефіопського, у Святому Хрещенні Матфея. Різдвяний піст. 30 листопада – святителя Григорія чудотворця, єпископа Неокесарійського. Преподобного Никона, ігумена Радонезького, учня преподобного Сергія. Преподобного Лазаря іконописця. Мученика Гоброна, у Святому Хрещенні Михаїла, і з ним 133-х воїнів. Різдвяний піст. Іменинниками будуть: сьогодні – Іван, Герман, Никифор, Антонін; завтра – Пилип, Григорій, Федора, Устим; післязавтра – Дарина, Варвара, Дмитро, Гурій, Маркел, Авив; 29 листопада – Матвій, Єфросинія, Семен; 30 листопада – Григорій, Никон, Лазар, Михайло. Ц и м и д н я м и н арод илися

Український громадський діяч, поет, перекладач Пилип Морачевський (1806); український 26.11 вчений, мовознавець, громадський діяч Ярослав Рудницький (1910); український письменник і правозахисник Юрій Литвин (1934). Українська письменниця Ольга Марія

27.11 Кобилянська (1863); український науковець, президент АН України з 1962 року Борис Патон (1918).

Англійський поет Вільям Блейк (1757); росій-

28.11 ський поет-символіст Олександр Блок (1880).

Капітан-командор, учений, почесний член Петербурзької академії наук Платон Гамалія 29.11 (1766); український письменник Григорій КвіткаОснов’яненко (1778); український письменник Григорій Косинка (1899). Ірландський письменник, церковний діяч, пу-

У в а га: р о з ш у к!

ідділом карного розшуку ЧМВ УМВС України в Чернігівській області встановлюється місцеперебування безвісно зниклого гр. Віталія Едуардовича Чернего, 03.08.1975 р.н., який проживає за адресою: м. Чернігів, вул. 50 років ВЛКСМ, 20, кв. 17. Він в 2010 році вийшов із дому і на даний час його місцеперебування не відоме. Прикмети зниклого: на вигляд 35–40 років, зріст 175 см, середньої статури, очі світлі, волосся пряме, русяве. Був одягнений: чорна в’язана шапка, чорна болоняна куртка, спортивні чорні штани, чорний реглан.

7

30.11 бліцист Джонатан Свіфт (1667); український спі-

Особливі прикмети: на внутрішній стороні зап’ястя лівої руки має тат уювання групи крові. У разі о т р и­м а н н я інформації про місце перебування розшукуваної особи просимо повідомити до територіального органу внутрішніх справ, або в ЧМВ УМВС України в Чернігівській області за тел.: 619-942, 619-911 або 102. Прикмети зниклого: на вигляд 50–55 років, зріст 175–180 см, худорлявої статури, очі сірі, волосся пряме з сивиною. Був одягнений: куртка бежевого кольору, куртка камуфльована з написом «ОХОРОНА», сині джинси, футболка з застібкою, літні туфлі коричневого кольору. Особливі прикмети: має родимку зліва біля рота, шрам на спині з лівої сторони. У разі отримання інформації про місце перебування розшукуваної особи просимо повідомити до територіального органу внутрішніх справ, або в ЧМВ УМВС України в Чернігівській області за тел.: 619-911, 619-942 або 102.

вак Назарій Яремчук (1951).

н е с п р и я т л и в И Й д Е н Ь у л и ст о п а д і

28

Телефон рекламного відділу «Деснянки вільної» –

4-40-07

Головне управління юстиції у Чернігівській області оголошує конкурс

на заміщення вакантної посади спеціаліста І категорії сектору по роботі зі зверненнями громадян, контролю та організаційного забезпечення Головного управління юстиції у Чернігівській області. Вимоги: вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра,спеціаліста, бакалавра в галузі знань «Право», досконале знання державної мови, володіння комп’ютером, громадянство України. Додаткову інформацію щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці надає відділ кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Чернігівській області. Документи приймаються відділом кадрової роботи та державної служби Головного управління юстиції у Чернігівській області протягом 30 календарних днів із дня опублікування оголошення за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 43, каб. 109, тел. 698-068. http://dponline.cn.ua


8

№ 105 (289) 26 листопада 2011, субота

оСТАННЯ СТоРіНКА http://dponline.cn.ua

а: УвагОНК УРс

ПЕРЕдПЛаЧуйТЕ

ОК доРогі ЧиТаЧі! ф От Триває фотоконкурс «ПоЛіСЬка оСіНЬ». дякуємо за активну участь нашим конкурсантам. Як і обіцяли, свої фотороботи ви можете переглянути на нашому сайті dponline.cn.ua

«деснянку вільну»

на і півріччя 2012 року

Та ВигРаВайТЕ цінні призи!

Фотоконкурс «Поліська осінь» триває до 1 грудня. у ньому братимуть участь лише авторські роботи. Максимальна кількість фотознімків від одного автора – п’ять. нагадуємо, що треба обов’язково зазначити назву роботи, адресу або номер телефону.

Копії передплатних абонементів та квитанції про оплату на і півріччя 2012 року надсилайте до 30 грудня 2011 року за адресою: 14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 62 (3-й поверх). Дата відправлення визначається за поштовим штемпелем на конверті.

Фотороботи надсилайте на адресу: 14000, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62, редакція газети «деснянка вільна», 3-й поверх, або електронною поштою: despravda@ukr.net з позначкою «Фотоконкурс».

уВага! окрім передплатних абонементів та квитанцій, напишіть кілька слів про себе, свою родину. Розкажіть цікаву історію свого села або міста. Пишіть про те, що вам болить.

Переможець отримає приз –

ФЛЕш-НоСій на 16 гб.

розіграш призів відбуватиметься щотижня.

Розкажіть Україні, як саме ви сприймаєте оточуючий світ. Успіху вам, майстри фотографії!

Приз наступного тижня – каВомоЛка Не гайте часу, вирушайте до вашого поштового відділення. Нагадуємо, всі надіслані вами квитанції після тижневих розіграшів візьмуть участь у Великому підсумковому розіграші, який відбудеться 18 січня 2012

року.

гоЛоВНі ПРизи: велосипед, бензокосарка, тачка для садовогородніх робіт, набір слюсарних інструментів. «останні осені штрихи». Марія ГруДінА (носівка)

1

Деснянка вільна 12 

ДОСТАВНА КАРТКА-ДОРУЧЕННЯ ПВ місце літер.

Деснянка вільна Вартість

передпл. переадрес.

грн.

Кількість коп. комплектів

1

«дівочі сподівання». наталія ШАВрО (Чернігів)

12 

Поставте потрібний індекс та вкажіть вартість видання ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ:

дворазовий випуск з розширеною телепрограмою

49086

дворазовий випуск з програмою ефірних телеканалів

49087

четверговий випуск з розширеною телепрограмою

49088

ВАРТІСТЬ ВИДАННЯ З ДОСТАВКОЮ (грн) :

3 міс. 6 міс.

41,55 81,45

23,82 45,99

Деснянка вільна

засновник та видавець – ТоВ «Редакція газети «деснянська правда». реєстраційне свідоцтво ЧГ № 465-114Пр від 22.04.2010 р. головний редактор Лариса міЛоВа. Редактор Леся кошЕЛЬ. Тел. 678-200. Перший заступник головного редактора Петро гРомоВий. Тел. 4-44-42. Заступник головного редактора Віталій адРуг. Тел. 4-21-92. Відповідальний секретар Світлана СокоЛ. Тел. 4-44-42.

32,82 63,99

ТЕЛЕФоНи ВіддіЛіВ РЕдакЦіЇ: суспільно-політичних питань: 4-22-71; економіки: 4-45-42; соціальних питань: 4-41-36; гуманітарної сфери: 4-44-12; реклами: 4-40-07. Факс: 4-21-92, 4-40-07. Комп’ютерна верстка та дизайн: ганна зЕВко, Світлана кузЬмЕНко. Коректори: альона шЕВЧЕНко, олена шЕРЕмЕТ. ПЕРЕдПЛаТНі іНдЕкСи: дворазовий розширений – 49086; дворазовий – 49087 та четверговий розширений випуск – 49088.

«Прогулянка рідним містом». Мстислав СТЕПАнЮК (Чернігів) адреса редакції: 14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 62, 3-й поверх. Веб-сайт: www.dponline.cn.ua. Електронна пошта: despravda@ukr.net. Віддруковано у ВАТ «рВК «Деснянська правда», 14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 62. Газета виходить двічі на тиждень (четвер, субота). Тираж тижня – 15 600. розповсюджується по передплаті. редакція не завжди поділяє погляди авторів публікацій. Відповідальність за достовірність інформації та реклами несуть автори та рекламодавці. Знаком та імідж позначені матеріали рекламного змісту. Листування з читачами – тільки на сторінках газети.

®

Деснянка вільна №289  

Деснянка вільна №105 (289), 26 листопада, субота

Деснянка вільна №289  

Деснянка вільна №105 (289), 26 листопада, субота

Advertisement