Page 1

http://dponline.cn.ua  e-mail: despravda@ukr.net

№ 75 (259) 13 серпня 2011, субота ГОЛОВНА ГАЗЕТА ЧЕРНІГІВЩИНИ

П е р с п е кт и в и

Буде придбано

500 нових електровозів Затверджено програму оновлення локомотивного парку залізниць України на 2012–16 роки.

ЗОДЧІ

О с в і та

З авт р а – Д е н ь б уд і в е л ь н и ка

Названо п’ятірку

добробуту

найпопулярніших вишів Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник назвав п’ять вишів, у які цього року подано найбільше заяв про вступ.

П

рограма передбачає покупку Укрзалізницею 509 сучасних локомотивів, на що буде витрачено приблизно 28,6 млрд гривень. Нагадаємо, що у липні цього року гендиректор Укрзалізниці Володимир Козак заявив про аварійний стан існуючого локомотивного парку. 75% експлуатованих електровозів уже відпрацювали нормативний термін служби, оскільки більшість із них було закуплено ще у 1960-ті роки. Зважаючи на вік експлуатованих електровозів та їхні численні ремонти, у найближчі три роки мають бути списані понад 300 локомотивів. Тому Володимир Козак оголосив про наміри придбати 500 нових локомотивів. 20 липня Укрзалізниця підписала меморандум з вітчизняним ви­ робником «Луганськтепловоз» і грузинським заводом «Електрово­ зобудівник» на виробництво для Укрзалізниці 433 електровозів протягом п’яти років. Прийнята Урядом програма дозволить фінансувати ці та інші закупівлі. 1 серпня Кабінет Міністрів України затвердив її.

З

З

а 25 років на бага­ тьох об’єктах довелося працювати муляру Надії Малій. Тепер вона – на Масанах у Чернігові, де ВАТ «Домобудівник» зводить шестиповерховий 108-квартирний будинок. Фото Віктора КОШМАЛА

Як, для кого і за скільки будують житло у Чернігові?

стор.2

П О Д АТ К О В А Н А ГА Д У Є

Змінили прізвище і не повідомили – заплатіть 85 грн Якщо ви змінили прізвище, ім’я, побатькові, дату народження, серію та номер паспорта, місце проживання або змінилася назва вулиці чи вашого населеного пункту, про це слід повідомити податкову службу. За неподання або порушення терміну подання таких змін – штраф у сумі 85 гривень.

П

одаткова служба веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків задля єдиного державного обліку. З набуттям чинності Податкового кодексу внесені зміни і щодо отримання ідентифікаційних номерів. Отже, з 1 січня цього року при реєстрації громадян у Державному реєстрі їм присвоюється реєстраційний номер облікової картки платника податків. Згідно з вимогами пункту 70.7 статті 70 Податкового кодексу громадяни, які

змінили прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, місце проживання, серію та номер паспорта – мають протягом місяця звернутися до податкових інспекцій за місцем проживання та подати відповідну заяву, форма якої не складна – це лише реєстраційні дані, що потребують змін. Отже, щоб уникнути штрафів, пов’язаних зі зміною даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи, треба своєчасно звертатися до податкових інспекцій за місцем проживання для внесення реєстраційних змін.

Національний університет «Львівська політехніка»

а його словами, це Національ­ ний університет «Львівська політехніка» – понад 26 тисяч заяв, на другому місці – Львівський національний університет ім. Івана Франка – 24 тисячі 86 заяв. У Національний авіаційний університет абітурієнти подали 23 922 заяви, у Національний технічний університет «Київська політехніка» – 23 250 заяв, на п’ятому місці – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка – 22 тисячі 630 заяв. Табачник пояснив, чому університет ім. Т. Шевченка у рейтингу популярності опустився з другого на п’яте місце порівняно з минулим роком. За його словами, університет приймав заяви від абітурієнтів тільки якщо результати ЗНО були вищими за 150 балів, тоді як інші виші приймали абітурієнтів, результати яких перевищували 124 бали. Міністр зазначив, що Київський національний університет навіть за таких умов отримав на 200 заяв про вступ більше ніж торік. Також Табачник повідомив, що у 20 вишів не було подано жодної заяви, а від 1 до 9 заяв було подано у більш ніж 30 вищих навчальних заклади, майже у 130 ВНЗ було подано від 10 до 100 заяв. За словами міністра, ще у 90 вишів надійшло від 100 до 500 заяв. Відповідаючи на запитання журналістів, чи будуть закривати такі заклади освіти, Табачник зазначив: «Не можна закривати – це ж не магазин чи якийсь заклад побутового обслуговування, який можна закрити». Він нагадав, що на старших курсах цих вищих навчальних закладів навчаються студенти. За його словами, держава буде стимулювати, щоб такі державні виші зливалися, об’єднувалися, укрупнювалися. Дмитро Табачник повідомив, що наразі є багато пропозицій з приводу майбутньої вступної кампанії, зокрема, тернопільські педагоги пропонують підвищити поріг для вступу у виші із 124 до 140 балів.


2

реґіон

№ 75 (259) 13 серпня 2011, субота

http://dponline.cn.ua

 НОВИНИ

Чи готові школи

до нового навчального року?

Представники районної державної адміністрації та районної ради НовгородСіверського відділу освіти, інших установ та організацій, проінспектували підготовку шкільних, дошкільних та позашкільних закладів до нового 2011–2012 року відповідно до вимог існуючих стандартів та чинного законодавства. к повідомила начальник відділу ос­віти Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Ірина Зюзько, 1 вересня в районі для понад двох тисяч учнів (!) відчинить двері 31 навчальний зак­ лад. Цього літа, як і завжди, учні, батьки та вчителі провели велику роботу з ремонту шкіл. Розраховувати могли лише на себе. Особливого заохочення заслуговують колективи шкіл сіл Каменська Слобода (директор Тетяна Ан­денко), Лісконоги (директор Наталя Шам­ рицька), де капітально відремонтовано дахи. Ремонтували теплотрасу у гімназії №1. У школі №2 проведено реконструкцію цент­ рального входу до приміщення початкових класів. Можна сказати, що навіть за фінансової скрути педагогічні колективи працюють у повну силу.

А К Т У А ЛЬ Н О

Як, для кого і за скільки

будують житло

у Чернігові?

Я

Сумна статистика Звичайно, тут не можна не помітити доволі швидку «втрату» школами чисельності учнів. До речі, міська гімназія №1 сьогодні зі своїми 870 учнями (на травень місяць) вже далека від тих часів, як її називали «школоюгігантом», коли в ній навчалося понад тисяча учнів. Тепер це у минулому. Але найсумніші часи переживають сільські школи, на які у районі припадає трохи більше за одну тисячу учнів, а це ж – 30 шкіл. Якщо у районі буде втілено пропозиції Міністерства освіти по так званій оптимізації сітки шкіл, то залишиться через рік-другий не більше 8–10 навчальних закладів на район.

ТрУЇли рибу

у ставку пропаном

Нещодавно у невеличкому селі Михаль­ чина Слобода сталася неприємна подія на ставку, який обладнано ще за радянські часи на невеличкому потічку, що зветься річкою Рогозною. дного дня водне плесо було заповнено мертвою рибою. На поверхні її було так багато, що під сонячними променями вода мала вигляд срібної ковд­ри. Аналізуючи наслідки лиха, місцеві жителі припускають, що загинуло до двох тонн риби. На поверхні лежав шар окуня та плітки. Наразі жоден керівник районного рівня не з’явився з публічним повідомленням про те, що ж сталося у Михальчиній Слободі. І лише від головного ветеринарного лікаря району Сергія Редкача ми змогли дещо дізнатися про можливі причини масової загибелі риби. Головний фахівець ветеринарної медицини району принципово серед найбільш можливих отруйних речовин називає газ пропан, який підводно з балону могли застосувати браконьєри. Адже він має властивість збиратися ближче до поверхні води. Тому і постраждали плітка та окунь. А карась зберігся, мешканець придонного водного шару водойми. Фахівці його служби одразу ж зробили розтин риби, який і підштовхнув до думки загибелі риби саме через використання газу пропану.

Традиційно в другу неділю серпня в Україні працівники будівельної галузі відзначають своє професійне свято. Цю важливу галузь у Чернігові на сьогодні представляють майже 50 будівельних організацій. Серед лідерів – Чернігівське ВАТ «Домобудівник» та Чернігівське ЗАТ ДСК «УкрСіверБуд».

Комусь комфорт у вітражах, комусь – лише б над головою дах Нині у житлових новобудовах міста будівельні компанії використовують різноманітні нововведення, аби задовольнити смаки кожного покупця. Це й утеплення фасадів, і вільне планування квартир, вітражі на вікнах та інше. За словами керівників будівельних компаній, соціальне житло у Чернігові також будується. Звісно, такі квартири поступаються не лише ціною, порівняно з елітним житлом, а й своєю квадратурою, однак повністю зручні для проживання. До того ж, у таких житлових приміщеннях власник на свій розсуд може розпланувати всі кімнати у квартирі. Технічний директор «УкрСіверБуду» Володимир Сахненко,

Борис ДОМОЦЬКИЙ

http://dponline.cn.ua

Справжній комфорт... на Масанах Неабияку розкіш журналістам продемонстрували на другому будівельному об’єкті, це 17-ти поверхівка на 92 квартири на вулиці Незалежності. Начальник управління капітального будівництва Чернігівської міської ради Олександр Маляренко зазначив, що в цьому будинку господар

О

м. Новгород-Сіверський

– Всі квартири у новобудові з індивідуальним опаленням. У роботі були використані деякі нові для нашого міста технології, зокрема, з утеплення фасаду, оздоблення, енергозбереження. Вартість житла становить у середньому 4200 грн за метр квадратний. Звісно, якщо порівняти з Киє­вом, то житло справді можна назвати доступним, адже в столиці ціни – від 12000 за квадратний метр. Проте, якщо враховувати заробітну плату середнього чернігівця, то далеко не кожен може дозволити собі таку розкіш. Хоча, слід зазначити, тільки-но будинок почали зводити – одразу ж знайшлися покупці. На сьогоднішній день всі квартири багатоповерхівки вже продано.

Перший об’єкт, який відвідали представники ЗМІ, це 52-квартирний житловий будинок із торгово-офісними приміщеннями, що будується на розі Білова-Кільцової. Він вже майже готовий для введення в експлуатацію. Там залишилось змонтувати газові котли, закінчити фасадні роботи, прокласти зовнішню каналізацію, облаштувати прилеглу територію – заасфальтувати доріжки, посадити дерева. Володимир Сахненко розповів, що цей об’єкт заплановано здати до Дня міста – 21 вересня.

Квартира+10 соток+гараж за ціною квартири Незвичайний будівельний об’єкт журналісти оглянули в селі Старий Білоус. У цьому будинку лише шість квартир, всі облаштовані на 100%, з усіма вигодами, є автономне опалення. Директор КП «Чернігівбудінвест» Віталій Собиченко наголосив, що майбутній власник квартири отримає місце у гаражі та ще й 10 соток прибудинкової території. І все це за ціною квартири.

зазначив: «Хоча таке житло й дешевше, але це не означає, що ми економимо на безпеці і комфорті». У цьому та іншому переконували журналістів представники будівельної галузі під час прес-туру на три будівельні майданчики Чернігівщини, який відбувся 9 серпня.

Заклали перший камінець і вже знайшовся покупець

ництво потребує 50–60 млн грн, проект відведення землі вже готовий. Ще одна проблема Масанів – будівництво нової каналізаційно-насосної станції. Проектування цього об’єкту вже розпочато, але через брак коштів йде повільними темпами.

на свій розсуд міг зробити дві або три кімнати, кухню – 10–15 квадратних метрів... «Це нововведення для Чернігова. Родзинка цієї забудови – вітражі на вікнах. До речі, перша квартира, яку продали – на 17-му поверсі», – каже пан Маляренко. І це не дивно, бо саме звідти відкривається чудова панорама міста. До речі, багатоповерхівка на Масанах віддалена від основних комунікацій. Однак це не позначилось на вартості квартир. Цей мікрорайон ще не вичерпав свої будівельні можливості. Все – через недостатню потужність електростанції. За словами заступника Чернігівського міського голови Олександра Сердюка, для подальшої забудови мікрорайону Масани потрібно зводити електропідстанцію, щоб забезпечити новобудови електроенергією. Це будів-

Коли будуватимуть соціальне житло? Наприкінці туру журналісти поспілкувалися з заступником Чер­ні­гівського міського голови Олек­санд­ ром Сердюком. За його словами, питання про забезпечення житлом соціально незахищених категорій населення на місцевому рівні сьогодні майже не вирішується. Допомогти може лише держава. Механізм такий: ухвалюється рішення про виділення коштів на державне будівництво для пільгових категорій населення, оголошується тендер, закуповується житло. Якщо ж об’єкт недобудовано, але готовий на 70–80%, з державного бюджету інвестору доплачують залишок і частину квартир забирають для пільгових категорій. Сніжана БОЖОК Фото автора


№ 75 (259) 13 серпня 2011, субота http://dponline.cn.ua п р о ц е с ь огодн і гово р я т ь

Віз поперед кобили, або Як реформують ЖКГ у нашій області Принади об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та форсоване їх створення обговорювали під час круглого столу 10 серпня у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації представники влади, ЖКГ та ОСББ.

Н

агадаємо, що свого часу держава позбулася чималого клопоту – капітальних вкладень у житлову площу – оголосивши і втіливши у життя приватизацію квартир. Люди були наймачами квадратних метрів, на утримання яких з держбюджету виділялися чималі кошти, а стали власниками, набувши не тільки право розпоряджатися майном, але й обов’язки щодо його утримання й ремонту. Держава створила відповідні умови, чим спонукала людей до певного алгоритму дій. Нині спонукає до іншого – заразом з приватизованими квартирами утримувати за власний кошт і стіни, і дахи, і підвали, і комунікації, що наразі є комунальною власністю та потребує неабияких капіталовкладень з бюджету.

ЖЕКи не робитимуть ремонтів Але тут виникає чимала прогалина. У ЗУ «Про ОСББ» чітко зазначено, що ЖЕК, як попередній власник, при знятті з балансу будинку (тобто під час передачі його ОСББ) має зробити капітальний ремонт. Але ж де ЖЕКи братимуть кошти на ці ремонти? Як зазначив під час круглого столу заступник міського голови Микола Сенькович, за останні 20 років на Чернігівщині не було проведено жодного капітального ремонту у багатоповерхівках. Нині ж ситуація не змінилася. Коштів на ремонти немає і досі. Тож заступник міського голови відверто пропонує мешканцям будинків взяти на себе ініціативу у створенні ОСББ, не чекаючи матеріальної підтримки від держави та місцевого бюджету. На питання журналіста «Деснянки вільної», де взяти кошти пересічним громадянам, які хочуть створити ОСББ, але живуть у багатоповерхівці, спорудженій півстоліття тому, де двадцять років не було жодного ремонту, Микола Сенькович відповів: «Краще це зробити зараз, аніж чекати ще кілька років. Проблем не поменшає. Треба реально оцінювати ситуацію. Ми обов’язково будемо підтримувати

3

У п р е с - к л у б і « Д і л ов е с л ово »

Відзначення 20-ї річниці незалежності буде масштабним, але з мінімальними витратами бюджетних коштів

Минулого вівторка в управлінні у справах преси та інформації облдержадміністрації відбулося чергове засідання прес-клубу «Ділове слово», на якому в. о. начальника відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю ОДА Андрій Подорван та секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет поінформували журналістів про підготовку до ювілейної дати. Підготовка ця, як наголосив Андрій Федорович, розпочалася ще взимку нинішнього року, старт якій дало відповідне розпорядження голови облдержадміністрації Володимира Хоменка.

З

новостворені ОСББ. Допомагати тим, чим зможемо».

Влада не підтримує ОСББ... На противагу словам заступника мера голова ОСББ, що на вулиці Доценка, 26, Ніна Пушенко зазначила: ці об’єднання в місті взагалі не відчувають підтримки з боку влади. – Ми створили наше ОСББ одним із перших у місті. Три з половиною роки тому. За цей час я кілька разів зверталася до міськвиконкому, райвиконкому: прийдіть, подивіться, як ми живемо, з якими проблемами стикаємося, чого у нас не вистачає. Можливо, де в чому і приклад треба з нас брати. Ніхто жодного разу не звернув на це уваги. То де ж тут обіцяна підтримка? Заступник начальника головного управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації В’ячеслав Сальніков більш оптимістично оцінює ситуацію. Він каже про те, що в першому півріччі нинішнього року на Чернігівщині створено вже 22 ОСББ, які досить успішно функціонують. – Взагалі планується за 2011 рік створити 47. Майже з половиною ми вже справилися. Звісно, є певні проблеми при створенні об’єднань. Адже більшість будинків міста і області потребують капітальних ремонтів. Але посадовець наголошує на залученні різних джерел фінансування на відміну від Миколи Сеньковича. Серед останніх В’ячеслав Сальніков називає державу, місто, спонсорів, ну, і звісно ж – вклади самих мешканців будинку. За результатами круглого столу було ухвалено резолюцію, де наголошено на потребі створення ресурсного центру, який буде посередником між органами влади та ініціативними групами і ОСББ. Там проводитиметься навчання ініціативних груп зі створення об’єднань. Ресурсний центр представлятиме та захищатиме інтереси ОСББ, співпрацюватиме з місцевими та виконавчими органами влади. Словом, супроводжуватиме ОСББ від інформування про переваги до повнокровної діяльності.

Поспілкувавшись із пересічними громадянами Чернігова, почула дві протилежні думки щодо створення об’єднань.

Оптимісти називають плюси Ті чернігівці, хто вже створив ОСББ, повертатися до ЖЕКів не хочуть. Мотивацією до створення об’єднань називають бажання отримувати якісні житлово-комунальні послуги за доступною ціною. «Ми можемо самі обирати виконавців послуг та контролювати використання коштів, замовляти ті послуги, які вважаємо за потрібне», – розповідають мешканці багатоповерхівки на вулиці Князя Чорного.

Песимісти думають про мінуси Не кожен може взяти на себе оформлення документів, перелік звітностей і постійно переконувати мешканців будинку, щоб вони здавали гроші на утримання. Стовідсоткової оплати домогтися важко, і бувають на те не лише суб’єктивні, а й об’єктивні причини. Окрім голови об’єднання, має бути ще й бухгалтер, а їм треба платити. «Будинки зношені, брати на себе відповідальність за руїни в умовах безробіття і низьких зарплат, це – «гроб з музикою». Ще немає жодного прикладу, щоб попередній балансоутримувач витратився б на капітальний ремонт будинку, що передається на баланс ОСББ. З оформленням документів допоможуть, а ось грошей не дадуть», – так оцінюють ситуацію люди, що проживають у багатоповерхівці на вулиці Рокоссовського. Що буде з реформуванням житлово-комунальної сфери на Чернігівщині, ніхто не знає. Доки у законодавстві будуть дірки, щілини, прогалини – питання не зрушить з місця. ЖЕКи капітальних ремонтів у багатоповерхівках не зроблять, як цього вимагає законодавство. Тож створення ОСББ на голому місті – це віз поперед кобили. Сніжана БОЖОК Фото автора

відтоді відбулося два засідання оргкомітету, заходи з відзначення розглянуто на розширеному засіданні колегії ОДА. Вони передбачають широкий комплекс питань – від культурно-мистецьких до соціально-економічних і духовних. Суть їх полягає в тому, щоб вони стали надійною підставою консолідації зусиль широкої громадськості навколо ідеї нашої державності, національного патріотизму, поважного ставлення до вітчизняної історії і двох десятиріч незалежності. Особливо насиченим на різноманітні ювілейні акції передбачається серпень. Днями в Державному архіві області відкрилася фотодокументальна виставка з історії нашого державотворення. 18 серпня відбудеться презентація за участю керівництва області книги ніжинського науковця Григорія Самойленка «Літературне життя на Чернігівщині у XVII-XX століттях», виданої за обласною програмою «Українська книга». Цього ж дня відкриється виставка нових надходжень «України слава стала!» в обласному історичному музеї ім. В. В. Тарновського. Ще більш напруженими будуть наступні дні. 22 серпня в облдержадміністрації відкриється фотовиставка нашого колеги, фотомайстра Віктора Кошмала. Цього ж дня відбудуться урочистості та святковий концерт, присвячені ювілею, в обласному муздрамтеатрі ім. Т. Г. Шевченка. Кращим людям будуть вручені за заслуги в становленні української незалежності державні нагороди та інші відзнаки. Наступного дня відбудуться урочиста церемонія підняття Державного прапора України в обласному центрі біля офісу Чернігівської райдержадміністрації та акція «Я – громадянин України» з урочистим врученням юнакам та дівчатам, яким виповнилося шістнадцять років, українських паспортів. Того ж дня планується автопробіг вулицями обласного центру, відкриється виставка живопису і графіки молодих художників в обласному художньому музеї та творів мистецтва часів нашої незалежності, портретів відомих художників Чернігівщини. Фінальний день свята, 24 серпня, розпочнеться з молитви за Україну за участю представників влади та громадськості, покладання квітів до пам’ятників Т. Г. Шевченку і борцям за волю та незалежність України. Цього ж дня відкриється на Алеї Героїв фестиваль історичних міст Чернігівщини, запрацює молодіжний артмайдан, на Красній площі обласного центру відбудеться тематичне молодіжно-спортивне та культурно-мистецьке дійство «Наша земля – Україна». У фінальний день свята передбачено також провести VІ фольклорний фестиваль національних культур «Поліське коло» за участю національно-культурних товариств, художніх колективів Чернігівщини, закордонних гостей. Відбудеться урочиста хода учасників свята до Центрального парку культури і відпочинку. Завершить головний святковий день концерт за участю естрадних виконавців на Красній площі та святковий феєрверк. У переліку молодіжних заходів у наступні дні – регіональна сесія Європейського молодіжного парламенту, молодіжний громадський форум «20 років незалежності України: молодіжний погляд» та ІV міжнародний фестиваль традиційної слов’янської культури і бойових єдиноборств «Київська Русь», який відбудеться у Любечі Ріпкинського району. Передсвяткові та святкові заходи з нагоди ювілейної дати конкретизував журналістам секретар Чернігівської міської ради Олег Шеремет. Серед найважливіших, на його погляд, родзинок святкового дня – урочиста хода військовиків на Красній площі, заходи, що відбуватимуться в Центральному парку культури і відпочинку, зокрема, загальноміська виставка «Щастя краси» (свято квітів), конкурс «Королева краси-2011», презентація національно-культурних товариств, відкриття артмайдану, на якому домінуватимуть молоді артисти – ровесники незалежності, вирішується питання про організацію конкурсу чернігівських вареників тощо. Як наголосив Олег Семенович, витрати бюджетних коштів будуть мінімізовані. Належно підготувати і провести заходи допоможуть спонсори. Організатори також планують привезти зі столиці якусь естрадну зірку, ім’я якої поки що не розголошується. Що ж, в усьому має бути елемент приємної несподіванки. Дочекаймося! Олекса ДОРОШ

http://dponline.cn.ua


4

№ 75 (259) 13 серпня 2011, субота

Літературно-мистецьке свято Літературно-мистецьке свято http://dponline.cn.ua

Життєвий прихисток Пантелеймона Куліша гостинно відкритий для відвідування

На території історико-меморіального музею-заповідника Пантелеймона Куліша (Борзнянський район) відбулося літературномистецьке свято до 192-ї річниці від дня народження письменника.

У

заході взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Хоменко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, народний депутат України, Герой України Іван Плющ, академік Петро Кононенко, голова Міжнародного Фонду ім. П. Куліша Володимир Бортник, науковці з Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, лауреат Шевченківської премії Дмитро Іванов та представники громадськості. Керівництво області та почесні гості поклали квіти до могили Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок і родини Бєлозерських, після чого відбулося поминальне Богослужіння, яке відправив благочинний священик церков Борзнянського району протоієрей Іоан. «Вшановуючи пам’ять Пантелеймона Куліша, ми з вдячністю згадуємо його як засновника першого українського журналу «Основа», перекладача Біблії українською мовою, автора історичного роману «Чорна рада», багатьох інших творів. Саме на хуторі Мотронівка, в цьому мальовничому куточку української природи, знайшов Пантелеймон Олександрович свій життєвий прихисток», – зазначив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко. З 2001 року садиба Кулішів-Білозерських гостинно відкрита для відвідування. Віктор КОШМАЛ Фото автора

http://dponline.cn.ua


видання

№ 75 (259) 13 серпня 2011, субота

http://dponline.cn.ua

«Життя

Н ова кн и га пу б л і ц и с та

5

Т у р и с т и ч н и й пут і вн и к

«Прогулянки Черніговом»

між

кулями» «Деснянка вільна» в попередніх числах у фотознімках уже розповідала про презентацію нової книги «Життя між кулями» відомого чернігівського журналіста Сергія Дзюби. Та читачам, напевне, буде цікаво більше дізнатися про її зміст. В день мого 80-річчя автор подарував це видання з таким дарчим написом: «Моєму прекрасному колезі Павлу Дмитровичу Марченку з великою повагою...» Я маю можливість поділитися своїми враженнями про книгу з шанувальниками нашої улюбленої газети.

К

нига «Життя між кулями» складається із трьох розділів і розповідає про українців-миротворців, які за радянських часів воювали в Афганістані, В’єтнамі, Єгипті, Судані, Мозамбіку, Ефіопії, Сомалі, Анголі, на Кубі, за острів Даманський. Правдиві свідчення очевидців, записані Сергієм Дзюбою, безперечно, зацікавлять нашу молодь – учнів старших класів, студентів. Бо коли читаєш, проникаєшся душею про цих відважних, терплячих вояків. З особливим інтересом читачі також ознайомляться із документальною повістю двічі Героя Радянського Союзу, легендарного льотчика Олександра Молодчого, який першим у грізні роки Великої Вітчизняної війни бомбив Берлін і з борту літака телеграфував Сталіну. Один із багатьох нарисів має заголовок: «Генерал України». Він мене зацікавив неординарною військовою біографією, цілеспрамованістю в досягненні мети, взаємною любов’ю і повагою в сім’ї. Ось про нього хочеться переповісти читачам «Деснянки вільної». Анатолій Іванович Собора народився на Чернігівщині, в селі Халимонове Бахмацького району. Змалку був непосидючим, допитливим, не цурався будь-якої селянської роботи. На запитання: «Ким мрієш стати?», завжди відповідав: «Буду військовим». І його бажання, заповітна мрія здійснилася. Нині він генерал-лейтенант у відставці, живе і працює в Києві. Та про все по порядку. Військова біографія героя почалася у полковій школі в містечку Богодухів. Одного разу уночі на посту затримав небезпечного злочинця, котрий намагався заволодіти компонентами ракетного палива. На команду «Стій! Хто іде?» невідомий не відповів. І тоді солдат відкрив по ньому вогонь, поранив. Невдовзі прибула резервна група з караулу, і цього чоловіка схопили. Він виявився рецидивістом, якого правоохоронці розшукували понад п’ять років. Анатолій Собора

отримав подяку від командування військової частини, йому присвоїли звання єфрейтора. Це була перша перемога у досягненні мети стати професійним військовим. Коли вже мав звання сержанта, написав рапорт і вступив до Харківського вищого гвардійського танкового командного училища.

Після навчання почалася кар’єра військового офіцера. Служба проходила успішно, йому достроково присвоїли звання старшого лейтенанта. Служив на різних посадах у Чугуєві, Десні, Артемівську, а потім у Чернігові – заступником командувача військами Північного командування з бойової підготовки.

Пізніше, Анатолій Іванович закінчив військову академію бронетанкових військ імені маршала Р. Малиновського. Був старшим офіцером оперативного відділу армії – начальником групи ядерного планування, командиром полку. І де б не служив, завжди, перш ніж щось вимагати з підлеглих, прагнув бути надзвичайно вимогливим до себе. Анатолій Іванович – людина глибоко віруюча: «Вірю. І тоді вірив. Був комуністом упродовж 24-х років і водночас вірив у Бога. Дітей своїх у церкві похрестив. Не сумніваюсь, – стверджує, – що Всевишній (вищий розум) існує. Постійно відчуваю його присутність. Все моє життя Господь поруч зі мною! Сергій Дзюба розповідає, що Анатолій Собора готував полк до бойових дій в Афганістані, вводив підрозділ наших миротворців до Косового й очолював контингент українських вояків в Іраку. У розділі нарису «Україна не вивозила з Іраку нічого. Навпаки: ми відбудовували школи, каналізації, дороги...» автор цікаво і всебічно розповідає про службу генерала в цій країні. Насамкінець нарису автор пише: «Спілкуючись з Анатолієм Івановичем, я бачив, з якою любов’ю та турботою він ставиться до своєї дружини – Ніни Михайлівни, як пишається своїми дітьми. Син Володимир продовжив батькову справу – нині він підполковник української армії. Донька Світлана працює в прокуратурі. Вже й онук є – малий Вадик ходить до третього класу й обіцяє дідусеві, що теж стане генералом. Анатолій Собора й тепер задушевно співає для дружини їхні улюблені пісні – про матір, Батьківщину, вірне і чисте кохання. Я коротко розповів читачам лише про одного героя книги «Життя між кулями». Кожний нарис письменника змістовний, цікавий, залишає глибокий слід у душі і велику повагу до цих людей, гордість, що вони, українці-миротворці, з честю виконують свої службові обов’язки. Хто почитає – не пошкодує. Павло МАРЧЕНКО

Мандрівнику, який вперше завітав до древнього міста, потрібно мати відповідну інформацію. Насамперед про ті об’єкти, які мають історичну, культурну цінність, тобто, пам’ятки архітектури, музеї тощо. А в Чернігові є на що подивитися.

Окремі глави путівника присвячені історії міста, його серцю – Валу, Красній площі, Лісковиці, архітектурним пам’яткам, музеям. Практичний інформатор дозволить без зайвих зусиль знайти телефони довідкових служб міста, адреси і телефони готелів, баз відпочинку, санаторіїв, театрів та кінотеатрів, художніх галерей, книжкових книгарень, ресторанів, кафе, барів та пабів, кав’ярень, піцерій, нічних клубів, дискотек тощо. Віталій АДРУГ

А гов, с пон с о р и !

Допоможіть видати книгу

про Спасо-Преображенський собор Цього року випов­ню­ ється 975 років від ча­ су першої літописної згадки про Спасо-Пре­ ображенський собор у Чернігові. Спаський собор – перлина давньоруської архітектури, унікальна архітектурна пам’ятка початку ХІ ст. Це найбільш точно датована і добре збережена автентична кам’яна споруда Київської Русі та східних слов’ян загалом, що збереглася в Україні до наших днів, унікальний високомистецький твір давньоруської архітектури. Протягом дев’яти століть Спаський собор був осередком Богослужіння, духовності, художньо-історичного й інтелектуального життя міста Чернігова. До цієї дати Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» планує провести ряд заходів, а також видати науково-популярну, ілюстро­вану книгу про Спаський собор. Тож і звертається заповідник до керівників підприємств, народних депутатів, меценатів, відомих в Україні та на Чернігівщині особистостей із проханням підтримати видання книги про унікальну архітектурну пам’ятку м. Чернігова, перерахувавши кошти на відповідний рахунок. Рахунок: код 02498151, р/р 31253276220407, ГУДК України в Чернігівській області, МФО 853592. http://dponline.cn.ua


6

№ 75 (259) 13 серпня 2011, субота http://dponline.cn.ua ого л о ш е нн я

С П О ГА Д ІЗ Ю Н О С Т І

Іван Бурий –

14-річний кавалерист-розвідник

...К

инувши нервовий погляд на годинника, один із офіцерів зупинив мене: – Постій, хлопче. Куди прошкуєш? – Додому. Оце йду, брата старшого згадую, Бориса. Він на фронті з сорок першого. Так хочеться йому допомогти, нашій Армії. – Що ж, у тебе є така нагода. Послужи нам, і брату твоєму хтось допоможе. Місцевість добре знаєш? – допитливо поглянув на мене військовий. – Треба до лісу сходити, передати кавалеристам пакет, дізнатися, чому затримуються. На війні всяке буває. – Завдання виконаю, не підведу, – запевняю командира. Мені одягли речовий мішок, міцно закріпили його, аби не спадав. Пересуваюся швидко, але ні на мить не втрачаю пильності. Побачив здаля двох військових (згодом до них приєднався ще один), які від Шупикового горбу направлялися до гаю Кубракове. Його і мені треба пройти, аби дістатися гаю Репище: там мають бути наші кавалеристи. А гай Кубракове – схожий на довжелезну вузеньку стрічку. Я хутко пробіг уперед, щоб прослідкувати за ворожими солдатами. Вони перейшли на інший бік ліску і попрямували до мосту річки Млинок… Із гаю я вийшов на чистий лужок. І тут, збоку хутора Першого мая вдарила наша артилерія. Стріляли безприцільно. Один із снарядів вибухнув неподалік від мене. За гулом канонади не чую посвисту куль. І як тільки я, відчувши небезпеку, подивився у бік містка, де, виявилося, засіли мадяри (їх було легко розпізнати за формою одягу), в ліву ногу влучила куля. Зразу ж упав, і пролежав ніби убитий, скільки міг протриматися. Але мав виконати завдання. Будь-якою ціною. Такий у мене характер. Повільно підводжу голову, роздивляюся. Бачу віддалені фігури ворогів: одні пішли у напрямку до річки Десна, інші – в бік хутора Миколаївка… Стиснувши зуби, зіп’явся на ноги, і намагаюся якомога хуткіше дістатися лісу Репище. У черевику хлюпає кров, відчуваю, як сили полишають мене. Опускаюся в низинку, порослу осокою. Хотів зробити з неї перев’язку, але нічого не вийшло. Давай я тоді кричати: «Наші кавалеристи тут є?!» Аж підбігають двоє, почули. «У голову поранений», – каже один із них. Та ні, – пояснюю. – В ногу, нижче коліна. То я хотів осокою рану перев’язати, а піт витирав й обличчя кров’ю вимазав. Бійці гукнули санітара. Той швидко обробив і перебинтував рану. Потім ми підійшли до загального гурту кавалерської розвідки. Військовому, у блискучих хромових чоботах, певно, старшому групи, я передав пакет, усе, як було, розповів. – Так, кажеш, Кубраковим гаєм до нас ішов, – засумнівався командир. – Мої хлопці спостерігали за цим ліском. Як мені доповіли, там повно фріців. – Ні, – ще раз переконую. – На власні очі бачив, у гайку вже нікого немає. Німці і мадяри вийшли з протилежного боку гаю і подалися до Десни та Миколаївки. http://dponline.cn.ua

19 вересня 1943 року радянська кавалерія звільнила села Гусавку та Локнисте Менського району. Але командування вирішило перевірити місцеві ліси, де, ймовірно, переховувалися фашистські недобитки. Вони у будь-який момент могли нанести удар у спину нашим бійцям. Щоб оглянути територію, було направлено групу з 30 кіннотників. Час минав, а бійці не поверталися. – Що ж, перевіримо, – вирішив командир, і наказав одному з кавалеристів проїхати повз лісок, а також зустрітися в Гусавці з офіцерами, які мене послали на завдання. Боєць невдовзі повернувся і підтвердив мої «розвіддані», передав накази старших командирів. ...У рідне село я в’їхав разом із кавалеристом на вороному коні. Коли мене зняли з крупа, дарма, що нога нестерпно боліла, але я, як міг, чітко підійшов до командира з двома великими зірочками на погонах і по-військовому відрапортував, хвацько козирнувши: «Ваше завдання виконано!». «Молодець, хлопче! Ти – наш кавалерійський розвідник», – ці слова були для мене найвищою нагородою. Підполковник (як уже потім пояснили мені бійці) присів на дрова, поклав на коліно планшет і написав листа: мовляв, житель села Гусавка Бурий Іван Гаврилович – кавалерист -розвідник. Це він довів своїм мужнім вчинком. І поставив особистий підпис та число. – Шкода, що фріци тобі ногу прострелили, – скрушно хитнув головою військовий. – Може, якби не поранили, із собою забрали?! – питаю захоплено. – Ой, як нам потрібні такі хлопці! Звичайно, забрали б! Офіцер взнав мою домашню адресу і сказав, що писатиме мені листи. Щодня чекав на них, але жодного так і не одержав. Повсюдно говорили про тяжкі бої за Дніпро, і я чомусь вирішив, що саме там і загинув мій командир. Досі пам’ятаю мить нашого прощання, той турботливий, наче батьківський, поцілунок. – Ну що, синку, зараз попрошу, аби тебе до хати підвезли, – змахнув сльозу офіцер. – Ні, не треба. Сам дошкандибаю. Тут – через три двори, – відмовляюся. – Не хочу маму хвилювати. Приходжу додому, а ненька – в плач. – Я ще молодий, – заспокоюю її. – Заживе. Але рана не загоювалася. Мама з сусідкою самі взялися лікувати: подорожник прикладали, інше зілля. Однак запалення не проходило. Тож сусідка зметикувала, що можуть загубити хлопця, знайшла десь воза з конем і мене відвезли в Стольне у госпіталь. Місць не було. Поклали в коридорі, на одяг поранених. Військовий лікар взяв мене під свою опіку, запевнив маму, що все буде гаразд: повертайтеся через три дні і заберете сина живого-здорового. ...Я й досі жалкую, що не зумів зберегти того листа, адже з ним втратив ім’я дорогої мені людини, надію знайти її після війни. Справа в тому, що мама злякалась погроз сусідки, поліцейської дівиці. Надька при кожній зустрічі по-зміїному сичала, що скоро німці повернуться, то і її сина, «совєцького» патріота, і її саму повісять. От і не витримали мамині нерви і вона спалила командирського листа... Спогади Івана Бурого, інваліда першої групи, учасника війни записав Олександр ФАЛЬЧЕВСЬКИЙ

До уваги власників автотранспорту Чернігівська обласна державна адміністрація (організатор) оголошує конкурси на право здійснення перевезень пасажирів на внутрішньообласних автобусних маршрутах № П/П 315

Назва маршруту

318

Чернігів – Семенівка ч/з Щорс Чернігів – Куликівка ч/з Смолянку Чернігів – Куликівка ч/з Орлівку Чернігів – В. Листвен

319

Чернігів – Любеч

320

Чернігів – Неданчичі

321

Чернігів – Любеч

322 323

Чернігів – Ріпки Чернігів – Роїще

324

Чернігів – Халявин

325

Чернігів – Червоне

326

Чернігів – Полуботки

327

Чернігів – Деснянка

328 329

Ніжин – Семенівка Держанівка – Носівка

330 331

Ічня – Іваниця Іваниця – Ніжин

332 333 334

Ічня – Тростянець Ічня – Щурівка Щурівка – Ніжин

335 336 337

Ічня – Плиски Плиски – Прилуки Бахмач – Кропивне

338

Бахмач – Тиниця

339

Бахмач – Часниківка Бахмач – Терешиха

340

Бахмач – Дмитрівка

341

Бахмач – Осіч

316 317

№рейсів 3701/3702

Протяж­ Час відЧас приЧас від- Час приність правлення з буття в правлення буття в марш­руту, початкового кінцевий з кінцевого початкокм пункту пункт пункту вий пункт 173 6:40 10:17 14:50 18:35

Особли­вості вико­нання

Режим руху

щоденно

звичайний

3405/3406

79

7:12

8:54

13:15

14:57

щоденно

звичайний

3497/3498 3499/3500 1057к/1058к 1059к/1060к 293к/294к 291к/292к 1925к/1926к 1927к/1928к 1929к/1930к 1297к/1298к 1299к/1300к 1301к/1302к 3481/3482 3479/3480 3483/3484 3485/3486 3487/3488 3489/3490 3493/3494 3491/3492 3565/3566 3423/3424 3557/3558 3473/3474 3475/3476 3477/3478 1975к/1976к 1977к/1978к 1979к/1980к 1981к/1982к 631к/632к 2299к/2300к 2301к/2302к 2303к/2304к 2305к/2306к 1199/1200 1201/1202 1203/1204 1107/1108 1129/1130 1133/1134 1127/1128 2909к/2910к 2911к/2912к 985к/986к 989к/990к 771/772 777/778 2259к/2260к 1081к/1082к 1079к/1080к 1719к/1720к 1721к/1722к 2139к/2140к 2141к/2142к 2143к/2144к 2245к/2246к 995к/996к 993к/994к 997к/998к

63 63 49 49 93 93 69 69 69 79 79 42 22 22 22 22 11 11 11 11 36 36 36 4 4 4 8 8 8 8 226 48 48 48 48 38 85 85 52 32 79 79 40 80 49 49 11 11 24 44 44 44 44 45 45 45 43 43 43 39

6:01 16:02 6:33 15:30 11:05 17:42 7:35 14:45 18:05 8:10 16:35 12:25 6:00 7:55 13:00 18:30 6:05 8:00 13:30 18:30 7:00 13:00 15:50 9:15 13:00 17:45 6:00 8:00 13:00 18:00 6:00 7:00 12:20 15:00 17:50 5:30 6:52 13:00 6:30 5:05 6:15 12:14 5:50 7:10 5:40 12:50 7:45 17:25 14:15 5:20 11:30 14:20 17:00 8:40 10:50 17:05 5:15 11:30 14:20 18:50

7:42 17:43 7:42 16:39 13:03 19:41 8:48 15:58 19:12 9:58 18:25 13:18 6:39 8:34 13:39 19:09 6:35 8:30 14:00 19:00 8:02 14:02 16:52 9:25 13:14 17:59 6:20 8.20 13:20 18.20 11:04 8:20 13:40 16:20 18:58 6:47 9:32 15:42 7:30 6:00 8:22 14:12 6:48 9:09 6:51 14:01 8:00 17.40 14:49 6:23 12:36 15:26 18:06 9:45 11:55 18:10 6:20 12:32 15:22 19:48

9:00 19:00 7:50 16:49 13:30 6:10 9:08 16:18 20:13 10:10 19:20 13:25 6:54 8:49 13:54 19:24 6:45 8:40 14:10 19:10 8:05 14:05 16:55 9:30 13:15 18:00 6:22 8:22 13:22 18:22 13:00 10:40 14:00 16:30 19:05 19:08 10:15 16:18 18:45 17:50 9:40 15:30 16:15 12:00 7:00 14:11 8:10 17:50 15:00 6:33 12:46 15:28 18:16 9:55 12:05 18:20 6:25 12:35 15:25 19:50

10:41 20:41 8:59 17:58 15:28 8:08 10:20 17:30 21:22 11:58 21:10 14:18 7:33 9:28 14:33 20:03 7:15 9:10 14:40 19:40 9:07 15:07 17:57 9:41 13:29 18:14 6:42 8:42 13:42 18:42 18:20 12:00 15:20 17:50 20:20 20:25 12:55 19:00 19:35 18:40 11:47 17:37 17:13 13:59 8:11 15:21 8:25 18:05 15:34 7:38 13:52 16:34 19:22 11:00 13:10 19:25 7:30 13:38 16:28 20:48

щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно 1,5,6,7 щоденно щоденно щоденно 5 щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно щоденно 3,4,5 / 2 1,3,4,5,6,7 / 2 1,3,4,5 / 2 1,3,4 / 2 2 1,3,4,5,6,7 / 2 1,3,4,5,6,7 / 2 1,3,4,5,6,7 / 2 5 1,3,4,5,6,7 / 2 6/2 5 1,3,4,5,6,7 / 2 1,3,4,5,6,7 / 2 1,3,4,5,6,7 / 2 5

звичайний звичайний м/таксі м/таксі звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі звичайний м/таксі м/таксі м/таксі м/таксі звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний звичайний м/т, / звич. м/т, / звич. м/т, / звич. м/т, / звич. звичайний м/т, / звич. м/т, / звич. м/т, / звич. м/таксі м/т, / звич. м/т, / звич. м/таксі м/т, / звич. м/т, / звич. м/т, / звич. м/таксі

Дод. вимоги

Конкурси на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування проводяться відповідно до статті 43 Закону України. «Про автомобільний транспорт» та «Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 р. за №1081 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №525 (525-2009-п) від 21.05.2009 р.) Дуже важливо! До участі у конкурсі не будуть допускатись перевізники, які пропонують використовувати автобуси, переобладнані з вантажних автомобілів, які не мають документів щодо відповідності конструкції до вимог безпеки і не зареєстровані як автобуси та мають несплачені штрафні санкції накладені Головавтотрансінспекцією або Державтоінспекцією чи неоскаржені у судовому порядку. На маршрутах протяжністю до 150 км допускається використання автобусів категорій М2 (до 5 т) та МЗ (більше 5 т), а на маршрутах протяжністю понад 150 км – автобусів тільки категорії МЗ. Клас автобусів II, III. Конкурс відбудеться 15 вересня 2011 року о 10:00 в приміщенні головного управління економіки Чернігівської обласної державної адміністрації за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Шевченка, 7. Реєстрація учасників конкурсів від 9:00. Плату за участь у конкурсі – 1224 грн з ПДВ на міжміських та 612 грн з ПДВ на приміських автобусних маршрутах загального користування перерахувати до 01 вересня 2011 року ДП «Чернігівавтотранссервіс». Призначення платежу – плата за участь у конкурсі. Реквізити: код 14241486, р/р 260073011425ВАТ ОУ Ощадбанк, м. Чернігів, МФО 353553. Документи на конкурс приймаються з 15 серпня по 1 вересня 2011 року за адресою: 14038, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 139, кім. 506. ДП «Чернігівавтотранссервіс». УВАГА! Детальну інформацію про номери рейсів, розклад руху автобусів на маршруті, пасажиромісткість транспортних засобів, а також щодо умов та об’єкта конкурсу, заповнення анкети тощо надає ДП «Чернігівавтотранссервіс» (робочий орган) за контактними телефонами: (0462) 65-16-68, 65-16-70.

Ск і л ь к и в і р ь ово ч ц і н е в и т и с я …

Афера з секретом

Фахівцям управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові довелося добряче покорпіти над економічною головоломкою. І їм, зрештою, вдалося розкрити схему ухилення від сплати податків.

П

ід час планової перевірки підприємства, яке спеціалізується на будівництві та ремонті доріг, встановлено, що в порушення вимог Цивільного та Господарського кодексів, а також Законів «Про оподаткування прибутку підприємств» та «Про податок на додану вартість» занижено сплату податків до бюджету за рахунок проведення операцій з контрагентами, які мають ознаки «фіктивності». У бухгалтерському та податковому обліках підприємства відображені операції придбання товарів, зокрема паливно-мастильних матеріалів у постачальника з Київської області на суму 1,2 млн грн. Під час перевірки податківці направили запити на проведення зустрічного звірення з контрагентом. Відповіддю став акт про визнання нікчемності угод між чернігівським та київським підприємствами. У постачальника немає достатньої кількості трудових ресурсів та основних засобів для ведення будь-якого виду діяльності. Очевидні транзитні фінансові потоки задля ухилення від оподаткування – до операцій залучено посередників, з допомогою яких штучно сформовані валові витрати та податковий кредит. З’ясовано, що перевізник паливно-мастильних матеріалів не узгоджував перевезення небезпечних вантажів з Державтоінспекцією, а транспортні засоби не придатні для перевезення палива: машини із вказаними в товаротранспортних накладних державними номерами є легковими автомобілями та причепами до них. За результатами перевірки підприємству донараховано сплатити до бюджету півмільйона гривень. Олександр МИКОЛИН


оголошення

№ 75 (259) 13 серпня 2011, субота

http://dponline.cn.ua В и к л и к до с уду Чернігівський районний суд Чернігівської області в порядку ч. 9 ст. 74 ЦПК України викликає в судове засідання як відповідача Миколу Миколайовича Шевченка, (останнє місце реєстрації: с. Деснянка, Чернігівського району, вул. Продольна, буд. 15), у справі за позовом ПАТ КБ «Приватбанк» про звернення стягнення на предмет застави – автомобіль. Слухання справи відбудеться 16 серпня 2011 року о 12 годин у залі суду за адресою: м. Чернігів, вул. Воровського, 4. Відповідачу пропонується надати заперечення щодо позовної заяви та докази, якими вони обґрунтовуються та роз’яснюються, що з дня опублікування цього оголошення відповідач вважається повідомленим про час та місце розгляду справи, тому у разі неповідомлення відомостей про причини неявки, справу буде розглянуто без участі відповідача на підставі наявних у ній даних чи доказів.  Деснянський районний суд м. Чернігова викликає як відповідача Василя Васильовича Беца, 1957 року народження (останнє відоме місце проживання: пр-т Перемоги, 93/27, м. Чернігів) для участі у цивільній справі №2/2506/2678/11 за позовом Публічного акціонер­ного товариства «Дельта Банк» до Беца Василя Васильовича про стягнення заборгованості. Судове засідання відбудеться 06 вересня 2011 року о 14 год. 30 хв. під головуванням судді Логвіної Т. В. у приміщенні суду за адресою: м. Чернігів, пр-т Перемоги, 141, каб. 213.

Заробітна плата висока. Надається житло, одноразове харчування. Довідки за телефонами: (050) 391-87-87, (063) 100-60-81.

«КОМФОРТ»

4-40-07

потрібні висококваліфіковані штукатури та плиточники. Сільгосппідприємству

М Е ТА Л О П Л А С Т И К О В І

м. Чернігів, Готель «Градецький», офіс 205. Тел.: 612-184, (093) 455-12-47. м. Короп, маг. «Panasonic». Тел. 2-11-53

П р и ватн і ого л о ш е нн я

КУПОН

безкоштовного оголошення

Рубрика: ‰‰ Продам ‰‰ Куплю ‰‰ Міняю ‰‰ Зніму ‰‰ Здам

Текст оголошення (українською мовою, РОЗБІРЛИВО!): Телефон, адреса:

Інформація про клієнта (заповнюється обов’язково) Прізвище, ім’я, по батькові: Адреса: Телефон:

Продам: • Будинок в пгт Замглай (сарай, гараж, газ, вода, телефон, 15 соток городу, фруктові дерева, поруч ліс, озеро). Тел.: (0462) 699439, (098) 645-40-55. • «Газ-53-12» (фургон); трубу Д-150 (8 шт. по 8,5 м); куток №75 (3 тони). Тел. 972-306. • Підсилювач «Best-800», пульт «Alesis», електричне піаніно, міні-диск «Soni-480», DVD «Filips»3-службова система. Тел.: (04631) 4-52-01, (068) 235-57-69. • Пральну машину «Дончанка»; друкарську електричну машинку «Ятрань»; зварювальний трансформатор «ТДМ-503-292». Тел. 972-306. • Пральну машину «В’ятка», б/в; бензопилку «Хускварна-137/142», нову. Тел. 690-239. • Приватизовану земельну ділянку під забудову в С. Білоусі (10 соток). Тел. 972-306. • 3-кімнатну квартиру в смт Олишівка Чернігівського р-ну (2/2 цегляного будинку, 68 м2, санвузол окремо, автономне опалення, 2 балкони, телефон, сарай, гараж, погріб, підвал). Тел.: 671-146, (093) 336-54-82, (050) 448-24-97.

Куплю:

• Човен будь-який, весла, бінокль, гвинтівку чи пістолет пневматичні, велосипед, зварювальний апарат на 220В, перфоратор, дриль та інший електроінструмент, стару газову колонку та акумулятор. Тел. 933-821. • Бідон молочний алюмінієвий на 40 літрів, велосипед, човен гумовий чи металевий, бінокль, комбайн кухонний «Мрія», колонки 30–150 Вт, підсилювач, старий акумулятор з авто. Тел. 610-050.

Здам: Підпис:

З н і м ок і з с упутн и ка

 Чернігів

NOAA-18  12.08.2011 12:37

Г і д р о м е т ц е нт р пов і до м л я є

13-го серпня очікується мінлива хмарність, місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Вітер північно-східний 5-10 м/с. Температура по області вночі +11...+16 ºС, вдень +25...+30 ºС. По Чернігову без істотних опадів. Температура вночі +13...+15 ºС, вдень +26...+28 ºС. 14-го та 15-го серпня – мінлива хмарність, місцями невеликий короткочасний дощ, гроза. Вітер північно-східний із переходом на південно-західний 5–10 м/с. Температура вночі +12 ... +17 °C, вдень +24 ... +29 °C. 16-го та 17-го серпня – без опадів, лише вдень 17 серпня короткочасний дощ. Температура вночі +14 ... +19 °C, вдень 16 серпня +25 ... +30 °C, 17 серпня +23 ... +28 °C. погода на с он ц і ( дан і S O H O)

GOES-15  12.08.2011 01:06

LASCO C2  12.08.2011 03:24

ка л е нда р

«Деснянки вільної» –

23 серпня 2011 року об 11:00 год. у торгово-операційній залі за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, 14, проводить аукціон із продажу необробленої деревини заготівлі IV кварталу 2011 року, що пропонується до продажу державними лісовими господарствами Чернігівської області. Ознайомитись із номенклатурою товарної продукції можна на Чернігівській обласній товарній агропромисловій біржі (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 49-А, к. 212, тел. (0462) 626-544). Прийом заяв про участь в аукціоні проводиться за адресою: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 49-А, к. 212, та закінчується за день до початку аукціону, а саме 19.08.2011 р. о 17:00 год.

Телефон рекламного відділу

Чернігівська обласна товарна агропромислова біржа

Головне управління юстиції у Чернігівській області повідомляє, що станом на 01.08.2011 найбільшу заборгованість із заробітної плати мали такі підприємства:   ДП «Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння»;  ТОВ «Ніжинські лабораторії скануючих пристроїв»;  ВАТ «Хімтекстильмаш»;  ТОВ «Бахмачконсервмолоко»;   ВАТ «Конструкторське бюро пожежних та спеціальних машин»;  ДП «Пожспецмаш»;  ВАТ «Прилуцький ефіроолійний комбінат»;  ЗАТ «Маслозавод Прилуки»;  КП «Ладан Житлосервіс». Як приклад погашення заборгованості із заробітної плати у липні потрібно навести ДП «Черні­гівнафтогазгеологія»; КП «Срібне­житло­комунсервіс».

7

• Здам кімнату (можно дві) для проживання. Тел.: 5-57-57, (068) 10703-40.

Сьогодні Сонце зійшло о 5 год. 44 хв., зайде о 20 год. 24 хв. День триватиме 14 годин 41 хвилина. Повний Місяць (21:59). Місяць у Водолії. За релігійним календарем сьогодні – священномученика Веніаміна, митрополита Петроградського і Гдовського, і з ним убитих священномученика архімандрита Сергія і мучеників Юрія та Іоанна (1922). Праведника Євдокима Каппадокіянина. Заговини на Успенський піст. Завтра – винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього. Святкування Всемилостивому Спасу і Пресвятій Богородиці. Семи мучеників Маккавеїв. Пам’ять Хрещення Русі (988). Початок Успенського посту. Післязавтра – первомученика архідиякона Стефана. Праведників Никодима, Гамаліїла та сина його Авива. Блаженного Василія, Христа ради юродивого, Московського чудотворця. Священномученика Стефана, папи Римського. І тих, що з ним. Успенський піст. 16 серпня – преподобних Ісаакія, Далмата і Фавста. Мученика Раждена. Преподобного Антонія Римлянина, Новгородського чудотворця. Преподобного Косми пустельника. Успенський піст. 17 серпня – семи отроків, що в Ефесі: Максиміліана, Іамвлі­ ха, Мартиніана. Іоанна, Діонисія, Єксакустодіана та Антоніна. Пре­ подобномучениці Євдокії. Мученика Єлевферія. Успенський піст. Іменинниками будуть: сьогодні – Євдоким, Улита, Яким, Веніамін, Сергій; завтра – Антон, Олександр, Маркел, Леонтій, Гурій, Киріак, Кирик; післязавтра – Василь, Никодим, Степан; 16 серпня – Антон, Соломія, Кузьма, Далмат; 17 серпня – Денис, Іван, Євдокія, Максиміліан. Ц и м и дн я м и на р од и л и с я

13.08 14.08 15.08 16.08 17.08

Шведський астрофізик, один із засновників спектрального аналізу Андерс Йонас Ангстрем (1814). Англійський письменник, лауреат Нобелівської премії Джон Голсуорсі (1867); український футболіст Володимир Мунтян (1946). Шотландський письменник Вальтер Скотт (1771); російський композитор Олександр Аляб’єв (1787); українська гімнастка Лілія Подкопаєва (1978). Французький актор театру і кіно, режисер П’єр Рішар (1934). Французький математик П’єр Ферма (1601); радянський, російський естрадний та оперний співак Муслім Магомаєв (1942).

н е с п р и я т л и в і дн і у с е р пн і

22, 29

http://dponline.cn.ua


8

№ 75 (259) 13 серпня 2011, субота

Остання сторінка http://dponline.cn.ua

Ф е с т и ва л ь авто р с ь ко ї п і с н і

«Сіверський акорд–2011» над Десною

В кінці липня у Новгороді-Сіверському відбувся третій фестиваль авторської пісні «Сіверський акорд–2011» Організатором заходу та керівником став місцевий аматор Олег Кошовий.

Р

азом із земляками, небайдужими до такого жанру пісенного мистецтва, третій рік поспіль цей фестиваль збирає глядачів, щоб запропонувати, свої творчі доробки. Ось і тепер самобутні митці з Чернігова, Глухова, Сум, Новгорода-Сіверського – сольно та у дуетах радували публіку на березі Десни під монастирською горою, де було встановлено імпровізовану сцену. ра л і

«Баха–1000»

під НовгородомСіверським

6 серпня Новгород-Сіверське Задесення, на відстані півтора десятка кілометрів від районного центру, здається, провалилося у незвично потужний рев моторів. Це з сусідньої Сумщини – з Середино-Буди, де відбувся старт, перекочували сюди на кілька годин змагання ІІ-го етапу кубку країни по ралі-рейдам «Баха–1000».

Н

а Новгород-Сіверщині організатори змагань облюбували доволі «важкі» для підкорення потужною технікою з кількох країн (більше шести десятків екіпажів з України, Франції, Польщі тощо) до двадцяти кілометрів бездоріжжя на болотяно-лісовій місцевості Биринської сільради. Дивно, що з першого заходу майже всі екіпажі застрягли, не піднявшись на берег ручая, а місцевий тракторист вправно здолав рубіж! Борис ДОМОЦЬКИЙ

Новгород-Сіверський район

Ф ут б о л. Ч е м п і онат о б л а с т і

Без сенсацій

С

користавшись перервою, яка триває у чемпіонаті області серед команд вищої ліги, «Єднісь-2» зіг­ рала пропущений матч першого кола з «Меною» і перемогла – 2:1. Тепер у плисківців стало 27 очок і вони впевнено лідирують після першого кола. У найближчих переслідувачів – ЮСБ (Чернігів) і «Авангард» (Корюківка) – по 22 очка. У першій лізі (південна зона) відбувся 12-й тур. Цікавим був матч в Омельянові, де місцева команда «Біг Поль» приймала «Маяк» (Лихачів). Гості зуміли виграти – 2:1. Інші зустрічі закінчилися так: «Дружба-Нова» (Варва) – «Автомо­біліст» (Носівка) – 3:0, «Старт» (Талалаївка) – «Штурм» (Жовтневе) – 0:3, «Агрікор Холдинг» (Червоні Партизани) – «Колос» (Смолянка) – 1:1. Лідирує «Маяк» – 30 очок. Віктор БЕРЕГОВИЙ

Деснянка вільна 

Засновник та видавець – ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда». Реєстраційне свідоцтво ЧГ № 465-114ПР від 22.04.2010 р.

Головний редактор Лариса Мілова. Редактор Леся КОШЕЛЬ. Тел. 678-200. Перший заступник головного редактора Петро ГРОМОВИЙ. Тел. 4-44-42. Заступник головного редактора Віталій АДРУГ. Тел. 4-21-92. Відповідальний секретар Світлана СОКОЛ. Тел. 4-44-42.

Ж і но ч и й фут б о л. Л і га ч е м п і он і в У Є Ф А

Вирвали перемогу

на останніх хвилинах матчу «Легенда» (Україна) – «Суонсі» (Уельс) – 2:0 «Аполон (Кіпр) – «Прогрес» (Люксембург) – 14:0 11 серпня. Пафос (Кіпр). Стадіон Пафіакос. Кваліфікаційний раунд.

В

ажко дався «Легенді» перший матч на Кіпрі. Силу уельського клубу в штабі чернігівської команди теоретично уявляли: «Суонсі» на рівні між українськими «Житлобуд-1» (Харків) і «Ятрань» (Умань). Отже. Міцний горішок. Ще відомо про їхній чемпіонат таке: в чемпіонаті країни грає дев’ять команд, які поділено на дві підгрупи – північну і південну. Уявляєте, 100 км – це найбільша відстань, яку долають команди, вирушаючи на гру. Нам би такі умови. До того ж, у команді легіонерів немає, всі свої. «Легенда» розпочала матч у бойовому складі: Катерина Самсон, Анастасія Філенко, Наталія Жданова, Тетяна Аполлоніна, Ольга Маслянко, Христина Єрьоменко, Наталія Сухорукова, Ольга Мелконянц, Юлія Гнидюк, Тетяна Шрамок та Юлія Корнієвець. У другому таймі головний тренер «Легенди» Сергій Сапронов провів кілька замін: замість Жданової, Сухорукової та Шрамок на поле вийшли Віра Станкевич, Таміла Хімич та Ольга Овдійчук. До речі, Оля в складі чернігівської команди з’явилася за кілька днів до від’їзду на Кіпр, до цього вона грала в «Родині» (Костопіль). З кількома дів­чатами «Легенди» добре знайома за ігри у складі юнацької та молодіжної збірних України. «Легенді» вдалося вирвати перемогу в кінці матчу. Юлія Корнієвець на 86-й хвилині забиває перший м’яч, а на останній – подвоює рахунок Ольга Мелконянц. Така важлива перемога. В іншому матчі цієї групи явний фаворит «Аполон» – господар турніру – майже розтрощив люксембурзький «Прогрес» – 14:0. Голи почали сипати-

ін т е

а: Уваг-конк урс

рне т

Юлія Корнієвець: «Ох і важко ж дався матч!»

«Аполон» радіє черговому голу

ся вже з четвертої хвилини матчу, другий влетів на шостій і пішло-поїхало! Наступну гру «Легенді» грати саме з

«Прогресом». Сподіватимемося на легкий успіх і побачення в найкращій формі з «Аполоном», що безсумнівно має стати фінальною грою цього мікро­турніру. В інших групах теж зіграно перший тур. Можемо відзначити хіба що побиття дебютантів латвійського «Металурга» мадьярським МТК (12:0) та албанської «Ади» фінками з ПК-35 (10:0). Наступний тур сьогодні, 13 серпня, а фінальні матчі будуть зіграні у вівторок, 16 серпня. Тоді і визначаться десять команд, які поповнять список учасників 1/16 фіналу. Віктор М’ЯЧИНСЬКИЙ Фото автора

«Об’єктивна реальність»!

Як цікаво іноді спостерігати за світом комах, відкривати таємниці та дивуватися його розмаїттям. Можливо, у ваших фотоархівах зберігаються унікальні знімки. Надсилайте їх нам електронною поштою (despravda@ukr.net або week97@ukr.net) і ми розмістимо їх у рубриці «Об’єктивна реальність» на сайті «Деснянська панорама» (www.dponline.cn.ua).

Автору, який отримає найбільшу кількість позитивних відгуків, – приз –

передплата на газети «Деснянка вільна» і «Деснянская неделя» на перше півріччя 2012 року. Підсумки конкурсу – в кінці грудня. (Конкурс проводиться тільки на сайті, в газеті буде опубліковано лише його результати).

Телефони відділів редакції: суспільно-політичних питань: 4-22-71; економіки: 4-45-42; соціальних питань: 4-41-36; гуманітарної сфери: 4-44-12; реклами: 4-40-07. Факс: 4-21-92, 4-40-07. Комп’ютерна верстка та дизайн: Ганна ЗЕВКО, Світлана КУЗЬМЕНКО. Коректори: Альона ШЕВЧЕНКО, Олена ШЕРЕМЕТ. Передплатні індекси: дворазовий розширений – 49086; дворазовий – 49087 та четверговий розширений випуск – 49088.

Адреса редакції: 14000, м.  Чернігів, проспект Перемоги, 62, 3-й поверх. Веб-сайт: www.dponline.cn.ua. Електронна пошта: despravda@ukr.net. Віддруковано у ВАТ «РВК «Деснянська правда», 14000, м.  Чернігів, проспект Перемоги, 62. Газета виходить двічі на тиждень (четвер, субота). Тираж тижня – 15 600. Розповсюджується по передплаті. Редакція не завжди поділяє п ­ огляди авторів публікацій. Відповідальність за достовірність інформації та реклами несуть автори та рекламодавці. Знаком та імідж позначені матеріали рекламного змісту. Листування з читачами – тільки на сторінках газети.

®

Деснянка вільна №259  
Деснянка вільна №259  

Деснянка вільна №75 (259), 13 серпня, субота

Advertisement