Page 1

http://dponline.cn.ua  e-mail: despravda@ukr.net

№ 53 (237) 28 травня 2011, субота ГОЛОВНА ГАЗЕТА ЧЕРНІГІВЩИНИ

ЖКГ

Уряд візьме комунальні тарифи під контроль 1 червня на розширеному засіданні Кабінету Міністрів буде розглянуто питання упорядкування тарифів на житлово-комунальні послуги. Уряд ініціює перегляд не лише тарифів, а й підходів до їх формування. Передбачається затвердження єдиного алгоритму розрахунку обґрунтованих тарифів. На розширене засідання Уряду запросять керівників реґіонів, які відповідають за це питання. Ймовірно, що дехто з них може стати екс-керівником, адже Голова Уряду наполягає на персональній відповідальності тих, хто допустив необґрунтоване підвищення тарифів у деяких реґіонах, до того ж, – у рази. У Кабміні нагадали, що прем’єрміністр Микола Азаров під час засідання Уряду 25 травня дав доручення Міністерству реґіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства доповісти про стан справ щодо тарифоутворення, можливості оптимізації таких розрахунків. Також Прем’єр-міністр доручив міністру юстиції Олександру ЛАВРИНОВИЧУ внести на розгляд Уряду пропозиції щодо юридичного механізму звіту місцевих органів влади і комунальних організацій перед споживачами комунальних послуг, який треба запровадити по всій країні. На переконання Голови Уряду, після запровадження такої новації: «Уряд і громадяни матимуть механізм перешкоджання необґрунтованому підвищенню тарифів».

Їхня служба небезпечна і складна...

3. Японія (зберегла свою позицію)

Експерти пов’язують це з тим що країна «прокидається» від кризи і активніше починають працювати заводи. За попередніми даними Держкомстату, в 2010 році тільки заводи і фабрики викинули в повітря

4,1 млн тонн

шкідливих речовин,

ТОП-5 забруднених областей

Н

Україна посіла 69-те місце, піднявшись з 97-го, зі 153-х країн у рейтингу миролюбних країн Global Peace Index, який щорічно складає організація Vision of Humanity. Минулого року Білорусь посідала 105-те місце, а нинішнього опустилася на 112-те. Грузія, яка раніше розташовувалася на 142-му місці, піднялася в рейтингу миролюбних країн на 134-те. Росія знову опинилася майже в кінці рейтингу, посівши 147-ме місце, хоча минулого року була на 143-му. Менш миролюбними за Росію були визнані тільки ДР Конго, Північна Корея, Афганістан, Судан, Ірак і Сомалі. Перша десятка миролюбних країн:

2. Нова Зеландія (раніше посідала перше місце)

Якість повітря, яким ми дихаємо, погіршилася

це на 187,5 тис. тонн більше (4,5%) ніж у 2009 році. У викидах – оксиди діоксину, сірка, азот, метан та інші отруйні елементи таблиці Менделєєва, пише «Сьогодні». Найбільше зіпсувалося повітря у Дніпропетровській (на 150 тис. т викидів більш ніж у 2009-му), Донецькій (плюс 70 тис. т), Запорізькій областях (на 46 тис. т). «Це наслідок того, що країна виходить із кризи. Заводи починають працювати на повну силу, відповідно, більше викидів в атмосферу. Навіть найпотужніші фільтри на 100% не убезпечать від викидів», – каже директор заводу метизних (металевих виробів) у Макіївці Федір Цимбалов.

У рейтингу миролюбних держав Україна піднялася на 28 позицій

1. Ісландія (минулого року була на другому місці)

Е кологія

4. Данія 5. Чехія 6. Австрія 7. Фінляндія 8. Канада 9. Норвегія 10. Словенія

У складанні рейтингу GPI враховується низка показників: кількість співробітників правоохоронних органів на 100 тисяч населення, відсоток ув’язнених, доступ населення до зброї, об’єм і динаміка військових витрат. А також ступінь дотримання прав людини і відносини із сусідніми країнами.

а сьогодні кордони України є найбільш протяжними в Європі – це майже 7 тисяч кілометрів, і через більш як 200 пунктів пропуску щодня державний кордон перетинають сотні тисяч громадян з усього світу.

стор.3

Н о у-х а у ?

Херсонським собакам хочуть заборонити... гавкати вночі! Міська рада Херсона планує зобов’язати власників собак, яких утримують у квартирах багатоповерхівок, запобігати нічному гавканню тварин. Про це повідомив мер Херсона Володимир Сальдо. Обмежувати гавкання собак їхні господарі мають із 22:00 до 06:00. Відповідний проект рішення в рамках ухвалення нових Правил упорядкування міста буде розглянуто на сесії міськради Херсона 31 травня. Цікаво, а який буде механізм виконання?

Донецька

2010 2009 тис. тонн 1582 1513,3

Дніпропетровська

1140

989,4

Луганська

599,2

592,3

Київська (+Київ)

252

544,6

Запорізька

326

280,5

Проте є області-щасливчики, де стало дихатися куди легше. Наприклад, в Івано-Франківській у повітрі тепер менше хімії майже на 47 тис. т, а у Житомирській – на 15 тис. т. Також зменшилася кількість викидів у Кіровоградській, Миколаївській, Закарпатській, Херсонській, Полтавській, Вінницькій та Київській областях. Проте лідером за чистотою, як і в минулому році, залишається Чернівецька область. Чернігівська – в «золотій» середині. Екологи вважають, що у реґіонах, де стало чистіше, просто ще «відходять» від кризи. «Потім повітря все одно буде брудніше. Адже люди почнуть купувати більше авто, і заводи працюватимуть активніше», – каже еколог Володимир Борейко. Транспорт отруює повітря лише трохи менше, ніж заводи, – у 2010-му автомобілі, потяги та літаки викинули 2,5 млн т шкідливих речовин (на 30 тис. т більше, ніж позаторік). Однак у нафтових компаніях кажуть, що скоро ситуація поліпшиться, адже посилюються стандарти якості палива. «Споживачеві пропонуємо чистіший бензин, який при вихлопі буде видавати набагато менше шкідливих речовин», – розповіли нам в одній із великих нафтових компаній. Поки що жителям «брудних» областей можна порадити купувати очищувачі повітря (від 200 до 6 тис. грн.) І частіше вибиратися на природу.

Джерелом захворювання в Німеччині стали... екологічно чисті огірки Німецькі власті поінформували Єврокомісію про те, що джерелом кишкового захворювання стали вирощені без пестицидів огірки з іспанських провінцій Альмерія і Малага. Під підозрою також перебувають біологічно чисті огірки з Нідерландів, що продаються у Німеччині. Тож триває розслідування задля виявлення інших можливих джерел розповсюдження кишкової палички Escherichia coli. Всього у Німеччині було зареєстровано 214 випадків захворювання, два з яких призвели до смерті. Крім того, 10 випадків захворювання виявлено у Швеції, 4 – у Данії, три – у Великій Британії та один – у Нідерландах.


2

РЕґІОН

№ 53 (237) 28 травня 2011, субота

http://dponline.cn.ua

Н ов о сіл л я

«Де наш Юрій? Ми до нього...» Д ен ь п е р ед п л а т н и к а

Ще ближче згуртує спортсменів офіс Донедавна в обласного осередку Національного олімпійського комітету України не було свого приміщення. Доводилося орендувати. Відтепер є, у Чернігові на вул. Белінського, 11.

В

урочистій обстановці відбулося відкриття офісу. Цю приємну місію виконали призери олімпіад Наталія Скакун, Валентина Цербе-Несіна, Ольга Коробка та дефлімпієць Сергій Вакуленко. З вітальним словом до присутніх звернувся голова облдержадміністрації, голова обласного осередку НОК України Володимир Хоменко. – Це приємна хвилина, адже в нинішньому році осередку виповнюється 10 років, – сказав він. – З цієї нагоди заплановано провести низку заходів, таких, як «Бал чемпіонів», «Олімпійський день», «Олімпійський урок», «Олімпійський тиждень» та багато інших. Президент НОК України, Герой України Сергій Бубка побажав обласному осередку ще більш дієвої роботи, згадав добрим словом провідних олімпійців Чернігівщини, висловив бажання якомога більше спортсменів області бачити у складі збірної України на Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні. Під дружні аплодисменти Володимир Хоменко і Сергій Бубка відкрили офіс осередку, оглянули кабінети, де працюватимуть співробітники. У залі засідань відбулася прес-кон­ференція з представниками засобів масової інформації. На ній Сергій Бубка повідомив, що це 26 офіс, який відкрито в країні. На його розвиток з фонду НОК України виділено 200 тис. грн.

Йдуть і йдуть люди до Щорського будинку зв’язку. Агітаторів сьогодні тут багато: «Передплачуйте районку!». «А Деснянку вільну» не читали?». Можна й «Гарт». Ось – про кохання, яке рятує людину...

З

а довгим столом – кілька зв’яз­ківців. Серед них і листоноша Юрій Рущак. Тільки й чути: «Де наш Юрій? Ми до нього...» – Працює лише півроку, а люди так тягнуться до нього! – каже керівник міського відділення зв’язку Любов Клименко. Довіряють йому – вміє з людь-

ми! Приємно, що у нас такий листоноша. Взагалі, вже двоє чоловіків розносять пошту в Щорсі: Юрій Рущак і Гліб Петров. Юрій пилораму залишив, а Гліб – педагогічну працю. В кожного – свої причини. Але листоноші з них вийшли!

Коли випала нагода – відійшли люди, цікавлюсь у Юрія, чим привабила його нова робота. – Гроші ж десь треба заробляти! Я тривалий час працював на пилорамі. Десять років. Дуже важко. Літа ж ідуть!.. Тут легше фізично, зате головою треба більше думати. Люди – не деревина. Треба вчасно газети доставити, пенсії, грошові перекази, різні товари. У мене дільниця – 16 вулиць. Стараюсь устигати... У Юрія нетутешнє прізвище. Виявляється, Микола із Закарпаття. Тут ріс і вчився. Має кілька професій. І пилорамник, і взуттєвик. Багато чого вміє. У наші краї приїхав із дружиною і хоча сім’я не склалася, Юрій не повернувся на батьківщину. Купив хату в селі Малий Щимель біля Щорса і господарює сам. Город має великий, двох корів, порося, птицю. – Як же вправляєтесь? – не могла не запитати в Юрія. – А так і вправляюсь. Рано піднімаюся й пізно лягаю. Уранці встигаю до роботи відвезти молоко на молокозавод. Хоч і дешево приймають, але копійка до копійки – вже щось і є... Слава Богу, що Малий Щимель недалечко від райцентру. Велосипед швиденько їде... Горяча пора нині в Юрія. І передплата, і городи, і господарство. А він – підтягнутий, посмішка на обличчі: – У мене є гарантовані два вихідні – неділя і понеділок. «Підтягую» домашні справи і «ходовичок». «Ходовичок»? Це ніби робочий щоденник. У ньому акуратні записи. І хто що передплачує з людей, і замовлення, і свої думки. Почерк у Юрія гарний, розбірливий. Недаремно в армію писарем брали. – У мене з людьми конфліктів немає, – каже Юрій. – Стараюся, щоб усі були задоволені. Знаю кожного в обличчя на всіх вулицях. Агітую й за «Деснянку вільну»! Мені кажуть бабусі: «Юро, ти б нам не тільки газети возив, а й хліб, бо далеко ходити!» Возив би! Він не жартує. Але такої послуги пошта не надає. Безвідмовна людина! Коли така є серед листонош, вважайте, пошті пощастило. Ще одне: Юрій у селі бере опіку над двома інвалідами. Не простий він листоноша – людина золота. Зоя ШМАТОК

м. Щорс

К о н ф е р ен ц і ї

Олімпійські призери Валентина Цербе-Несіна та Наталія Скакун піднімають Національний прапор біля щойно відкритого обласного осередку НОК України

Багатьох журналістів цікавило, як працює обласний осередок НОК України, які питання він розглядає. Володимир Хоменко наголосив, що щоквартально проходять засідання виконкому, де розглядаються нагальні питання. Наприклад, на останньому затвердили програму розвитку олімпійського руху в області на найближчі чотири роки. Для обдарованих молодих спортсменів встановлено 40 стипендій і 10 – для спортсменів-інвалідів. Наразі вирішується питання про виділення земельних ділянок кожному із 11 кандидатів на участь у Олімпійських іграх в Лондоні в стадії опрацювання питання залучення спонсорів та меценатів до співпраці з осередком. Віктор БЕРЕГОВИЙ Фото Віктора КОШМАЛА

http://dponline.cn.ua

Зорі надихають молодих У Чернігові завершила роботу Міжнародна наукова конференція «Астрономічна школа молодих учених».

Д

е ще можна було б одночасно побачити відомих і за межами України учених-астрофізиків Клима Чурюмова, Богдана Гнатика, Володимира Захожая, Михайла Скульського, Олега Железняка (до речі, останній – наш земляк, закінчив фізико-математичний факультет Чернігівського педагогічного університету)? І не тільки побачити, а й почути. Їхні доповіді, присвячені актуальним проблемам розвитку астрономії і космонавтики, використанню нових технічних досягнень у дослідженні небесних тіл і галактик, цікавим астрономічним явищам, були вислухані з величезною увагою. Конференція – чудова можливість заявити про себе тим, хто ще на початку шляху ставить перед собою високу мету. І хтозна, можливо, саме їм, поки що студентам і аспірантам, судилося зробити нові відкриття в астрономічній науці.

Сьогодні хочеться привітати з успіхом другокурсників Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка Дениса Соколова, Катерину Сукач та Ірину Комок, а також їхнього старшого товариша – нині аспіранта Київського національного університету Михайла Сидоренка, чиї наукові роботи відзначено дипломами Української астрономічної асоціації. Втім, у цьому немає нічого дивного, як і в тому, що конференція такого рівня проходить у нас вже вдруге. Не біда, що виш не має ще своєї астрономічної обсерваторії. Але є в ньому планетарій і науково-дослідний астрономічний центр. А головне, що працюють тут дуже талановиті люди і чуйні наставники – викладач кафедри фізики та астрономії, професор Іван Коваль і його колеги – викладачі Володимир Марченко і Тетяна Богдан.

Михайло КУШНІРЕНКО


№ 53 (237) 28 травня 2011, субота http://dponline.cn.ua М ед и ц и н і Ч е р н і г і в щ и н и – є в р о п е й с ь к и й р і в ен ь!

3

Д о св я та

Автоматичний гематологічний аналізатор Н від Валерія Дубіля

Їхня служба небезпечна і складна...  Початок на 1-й стор.

У Чернігівській обласній станції переливання крові – радісна подія. Сюди завітав народний депутат України Валерій Дубіль і подарував медичному закладу сучасне медичне обладнання – автоматичний гематологічний аналізатор, вартістю понад 60 тисяч гривень. Вже більше трьох років народний депутат систематично опікується та допомагає всім медичним закладам міста та області. Для станції переливання крові – це вже не перша допомога. Завдяки Валерію Олександровичу обласна станція переливання крові працюватиме справді на європейському рівні.

П

ро проблеми лікарень народний обранець дізнається безпосередньо під час зустрічей із медиками. До проблем медицини він зав­ жди ставиться з особливою увагою, адже в минулому й сам був медичним працівником. – Здоров’я нації – це од­ не із першочергових завдань держави, – зауважив народний депутат. – Оснащення медичних закладів Чернігів­ щини новим та сучасним об­ ладнанням, аби лікарі могли якісно діагностувати та лі­ кувати хворих, вважаю своїм обов’язком. Медичне обслуго­ вування має бути на високому рівні, не гіршим ніж у Європі, навіть кращим! Чернігівська обласна станція переливан­ ня крові потребує особливої уваги. Мені приємно, що люди, кот­рі тут працюють, ціну­ ють мою підтримку. Душа радіє від того, коли на обличчях не лише медиків, а й пацієнтів з’являються щирі усмішки. А що може бути дорожчим за слова вдячності?! Вважаю, що заради цієї благородної справи варто об’єднуватися благодійни­ кам, бізнесменам і всім не­ байдужим. Власне я, обіцяю й надалі підтримувати ме­

дичну галузь і всебічно спри­ яти її розвитку. Головний лікар Чернігівської обласної станції переливання крові Василь Зуб зазначив, що їхня медична установа виготовляє щороку близько 10 тисяч літ­рів крові. За його словами, на Чернігівщині щорічно роблять 30–35 тисяч операцій з переливання крові або її компонентів. – Завдяки Валерію Дубі­ лю, – каже головний лікар, – у нашому центрі з’явилося

нове сучасне обладнання, без якого робота медичного зак­ ладу просто неможлива. Це – і ваги-мішалки, і фракціона­ тор, і апарат для спаюван­ ня контейнерів, і центрифу­ га… Це сучасне обладнання дозволило перейти на нові технології заготівлі крові та виготовлення компонен­ тів і препаратів із неї. А збе­ рігати її тепер ми можемо понад два роки. Новий автоматичний гематологічний аналізатор був

вкрай потрібним для станції переливання крові. Адже нове обладнання – це нові можливості. За його допомогою робота лабораторії суттєво покращиться. Лікар-лаборант Ірина Богачевська розповіла, що новий автоматичний гематологічний аналізатор полегшив їхню роботу. Адже, за допомогою цього сучасного обладнання за хвилину можна визначити до 30-ти результатів аналізів крові. Раніше лаборанти витрачали майже дві години, щоб одержати лише один аналіз. – Це великий прогрес! – каже Ірина Богачевська. – Гемоаналізатор точно ви­ значає наявність 16 показ­ ників крові: еритроцити, лейкоцити, тромбоцити, гемоглобін, гемотокрит… Щодня люди, незалежно від віку і соціального стату­ су, потребують крові, щоб вижити. Станція перели­ вання працює цілодобово, адже кров певної групи або її компоненти можуть зна­ добитися в будь-який час. Тому результати аналізів потрібно робити швидко, а головне – якісно. Завдяки народному депутату Украї­ ни Валерію Дубілю у нашому центрі з цим проблем тепер не буде. Лариса ГАЛЕТА

ачебто і небагато часу минуло з того часу, коли Україна в 1991 році проголосила незалежність і, переборюючи неймовірно важкі економічні і соціальні проблеми, почала облаштовувати свої державні кордони, але це, навіть для сучасників, вже далека історія. Коли людина вперше приходить на кордон, вона бачить тишу та спокій. Однак важко буде повірити, що за зовнішнім спокоєм ховається нелегка і дуже неспокійна праця прикордонників, покликаних за обов’язком служби і велінням душі забезпечувати недоторканість державного кордону України. Північному реґіональному управлінню Чернігівського прикордонного загону також є чим пишатися і про що згадати напередодні професійного свята. Саме з цього приводу 26 травня відбулася прес-конференція з начальником загону, полковником Віктором Бабюком. За його словами, порівняно з минулим роком відбулися позитивні зрушення в оглядовій та паспортній роботі. – Посадові осо­ би прикордонно­ го загону до ад­ міністративної відповідальності притягнули май­ же 1400 осіб, на­ клали штрафів на суму понад 125 тисяч гривень. Імпонує і те, що кінологічна служба загону налагоджена. Собаки – це наша опора. Скільки разів вони знаходили зброю, наркотики, затримували злочинців... Інструктор кінологічної служби Сергій Коцур розповів про свою вихованицю Ніку, яку він тренує понад сім років. – Собачка для мене все – це моя сім’я. Я з нею за­ вжди: і на робо­ ті, і вдома. Ніка багато разів зна­ ходила наркоти­ ки у злочинців, за це її нагородили медаллю «За від­ дану службу». За роки старанного навчання – висо­ кі результати. А тепер – і перша державна нагоро­ да. Приємно. Пан Коцур про­ демонстрував жур­налістам здібності своєї улюб­ лениці та ще й розповів про талант собаки. «Ніка вміє додавати і віднімати. Ось, наприклад, скільки буде шість відняти два?». І собака прогавкала чотири рази. Кінолог кілька разів називав приклади і Ніка його не підвела. Ось така розумниця! День прикордонника – символ героїчного служіння Вітчизні і глибокої поваги українського народу до захисників державних рубежів. Прикордонники у всі часи з честю несли нелегку службу та самовіддано боролися за свободу і незалежність Батьківщини, демонструючи зразки доблесті та мужності. Тож у цей святковий день бажаємо всім, хто причетний до прикордонної служби, міцного здоров’я, щастя й добробуту, нових здобутків у виконанні почесних завдань. Сніжана БОЖОК фото автора

http://dponline.cn.ua


4

№ 53 (237) 28 травня 2011, субота http://dponline.cn.ua

п р Е с-К о Н ф Е р Е ц ії

«Державну машину я називаю для себе царством Снігової Королеви», – так сказав народний депутат України Святослав Олійник під час прес-конференції в Чернігівському пресклубі реформ 24 травня.

СКОрО ЛіТО: готуємо автомобіль до спекотного сезону Що таке спека і якої шкоди вона може завдати, ми пам’ятаємо ще з минулого літа. Синоптики прогнозують, що буде гаряче і цьогоріч.

«Н

ачебто і хороші люди приходять до влади. Спочатку схожі на доброго, наївного хлопчика Кая, а перетворюються на роботів з крижинкою в грудях і порожніми очима. Точніше, в їхніх очах ми читаємо Тугу, Провину, Сумнів і Страх, тому що вони віддали свою живу душу Дияволові – Владі. Чому так відбувається? Тому що система приймає тебе, якщо ти граєш за правилами – дозволяєш посадити себе на гачок і заглибитися у взаємні злочини, – переконаний нардеп. – Система знає, що ти злочинець, але тебе не видасть, поки ти свій, живеш за її законами. Так, ти отримуєш від неї матеріальні блага, але ніколи не отримаєш щастя і те, що називається душевною рівновагою...» За словами Святослава Олійника, нинішня державна система дуже жорстка – державний механізм зовсім не бачить людини, не звертає на неї уваги. «У нас в Україні людина цікава державі тоді, коли вона скоїла злочин або не заплатила податки, – зазначив пан Олійник. – У всіх інших випадках держава не згадує про людину. У цивілізованих країнах відбувається навпаки: держава працює зі своїми громадянами для того, щоб вони не скоювали злочинів та вчасно платили податки. Для того, щоб змінити цю систему, треба відновити довіру людей до держави», – вважає нардеп. На його думку, це можна зробити через збільшення фінансування освіти. «Держава має ставати ближчою до людей вкладаючи гроші в освіту, а не у в’язниці». Щодо зміни судової системи, то треба «викорчовувати страх з людей, які там працюють». Тільки це, на переконання Святослава Олійника, і врятує українські суди. «Ця система показала свою хибність в людях, які в ній працюють. Ними керує страх. Судді постійно отримують вказівки від людей, які нічого не розуміють в судових справах». Народний депутат вважає, що для реформування судової системи треба змінити спочатку самих чиновників. Всі серйозні реформи у державі мають починатися зі зміни державних службовців. Тоді й не буде конфлікту та протистояння між державою та суспільством. Сніжана БОЖОК Фото Віктора КОШМАЛА

http://dponline.cn.ua

У

спеку страждають не лише люди, тварини і рослини, а й автомобілі. В принципі у машин все як у людей. Якщо авто справне, то йому спека не страшна. А якщо автомобілю кілька років, то ліпше завітати в автосервіс і перевірити все, що відповідає за нагрівання та охолодження (антифриз, вентилятор, помпа, радіатор, термостат).

ЯК СТрАжДАЄ ВіД СПеКи АВТО

Кузов. Фарба вигоряє нерівномірно, і авто може вкритися плямами Салон. Пластик від сильного перегріву іноді тріскається і роздувається Двигун. Може вийти з ладу термостат і лопнути радіатор Гальма. Існує ризик відмови рідини і «закипання» фрикційних елементів

ШІСТЬ КОРИСНИХ ПОРАД 1. Маскуйте авто

В

ід надмірно високої температури пластик «торпедо» і панель приладів можуть розплавитись і тріснути навіть після 2–3 годин простою на жарі, особливо у випадку з недорогим авто. Є ризик і для електрики – датчики і реле можуть перегрітися. Вирішення проблем – тонування, під лобове скло – екран, який відбиває світло або ж захисна шторка. Бажано обзавестися всіма цими атрибутами, але якщо їх немає – хоча б екраном-шторкою, що відбиває сонце. До речі, у Чернігові їх можна придбати в магазинах «Авточохли» по вул. Рокоссовського, 42-а, та «Оріон» по вул. Щорса, 25. Добрий превентивний захід – паркувати автівку потрібно в тіні або накрити її спецчохлом. Чохли в Чернігові продає магазин «Автозапчастини» по вул. Борисенка, 62-а.

2. Охолодіть салон

З

вичайно ж, краще за все встановити в салоні кондиціонер (якщо його немає). Тим більше, що влітку без нього справді важко обійтися. Можна, звичайно, установити додатковий вентилятор на «торпеду».

®

АВТОНОМЕР АВТОМОБІЛЬНІ НОМЕРИ – Офіційне виготовлення номерних знаків замість пошкоджених та втрачених.

за

24

години

ЧП Бей В. Ю.

для модельного ряду

Chery

– Іменні номери. ТЕЛ.:

675-336, 930-668, МОБ.: (063) 232-26-37, (050) 860-58-43

вул. Щорса, 25, маг. «орион» тел. (0462) 4-33-40

НОВІ • У НАЯВНОСТІ • НА ЗАМОВЛЕННЯ

– Номери до американських, японських автомобілів. м. Чернігів,

пр-т Перемоги, 83, вхід із двору

вул. рокоссовського, 42-а, маг. «Авточехлы» тел. (0462) 607-210

Автозапчастини

вул. Борисенка, 62-а тел.: (0462) 612-078 моб.: (067) 935-98-33, (093) 79-115-63

• • • • •

Авточохли Автоковдри Чохли для керма Сигналізація Автомузика

• • • •

Додаткові фари Масажери Автоаксесуари Автохімія


№ 53 (237) 28 травня 2011, субота http://dponline.cn.ua

3. Мийте кузов частіше

5

спільНі Н авЧ а Н Н я

Н

Пліч-о-пліч з білоруськими колегами

авіть щонайменше локальне забруднення автомобіля потрібно терміново змивати (особливо пташиний послід і сліди від комах), інакше фарба вигорятиме нерівномірно і автомобіль вкриється плямами, ніби захворів вітрянкою. У Чернігові цілодобова «Автомийка» по вул. Білова, 8.

чернігівські МНСники відпрацьовували ліквідацію пожеж

26 4. Перевіряйте наявність відколів

В

літку дорогу регулярно латають, та й водії частенько виїжджають за місто, де «впіймати» камінчик простіше за все. Як результат, може утворитися відкол на лобовому склі, який у спеку може перетворитися на тріщину. Тому, якщо помітили таку проблему – одразу ж вирушайте усувати мікротріщини. Ціна питання – 70–150 грн, вартість скла – близько 800–1000 грн. Вигода очевидна.

5. Перевіряйте двигун

М

отор у спекотні дні на старих автомобілях часто «закипає». Щоб цього уникнути, перед поїздкою перевіряйте, чи не забиті комірки радіатора сміттям (пилом, пухом) і те, наскільки ідеально працюють термостат і датчик вмикання вентилятора (або гідропривід) – прогрійте двигун і перевірте, чи нагрівся нижній патрубок. Варто возити з собою дистильовану воду – якщо із якоїсь причини охолоджувальна рідина частково витекла, ви зможете долити її і доїхати до місця ремонту з увімкненою пічкою (це відведе тепло від мотора).

травня на полігоні психологічної підготовки пожежників, що розташований у Варвинському районі біля села Світличне, підрозділи обласного управління МНС та МНС Республіки Білорусь провели спільне комплексне тактикоспеціальне навчання, в якому були задіяні близько 120-ти чоловік і 30-ти одиниць основної та спеціальної пожежної техніки. Очолили навчання заступник міністра надзвичайних ситуацій України генерал-лейтенант служби цивільного захисту Віталій Бут та заступник міністра надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь, полковник внутрішньої служби Олександр Шамко. Перед практичною частиною навчання його учасники та гості ознайомилися із сучасним зразками пожежно-рятувальної техніки та обладнання, які мають на озброєнні підрозділи МНС України та Білорусі. Ладанський завод «Пожспецмаш» продемонстрував роботу останніх власних розробок: двох автомобілів першої пожежної допомоги на шасі «ГАЗ-3310» і «Hyundai HD-65», та 2-х потужних автоцистерн на шасі «МАЗ-631708» і «КрАЗ-65053».

6. Стежте за гальмами

О

сновних проблем із гальмівною системою дві: перегрів фрикційних елементів (колодок, дисків) і закипання гальмівної рідини. Особливо велика небезпека при русі гірськими дорогами, де вихід з ладу гальм є причиною страшних аварій. Для профілактики перегріву гальм не вимикайте зчеплення при спуску (гальмуйте двигуном), а при ремонті використовуйте лише якісні деталі. Якщо ж гальмівна рідина стара (відслужила більше двох років), її краще за все замінити. Це лише кілька основних рекомендацій, але дотримання хоча б цих правил мінімізує ризик поломки в літній період. Йдучи на довго, не залишайте у салоні автівки запальнички, дезодоранти, освіжувачі повітря, балони з газом та інші ємності з вогненебезпечною рідиною під тиском. Адже при температурі понад 50 °С, вони можуть вибухнути або зайнятися. Тож із-за запальнички за 5 грн може згоріти дорога автівка.    Чоловік копирсається у двигуні «Жигулів», а поруч – жінка. – Люсю, люба, ти не могла б посидіти хоч хвилинку мовчки? – Я що, тобі заважаю? – Ні, просто я хочу почути, чи запрацював двигун...

Автозапчастини до автомобілів

Chery, Geely у наявності та на замовлення

м. Чернігів, вул. Інструментальна, 18 тел.: 93-42-10, моб.: (093) 969-07-83

   Порада автомобілістам. Щоб провести найповнішу діагностику вашої автівки, до того ж, цілком безкоштовно, потрібно на будь-якому авторинку під’їхати до перекупників і запропонувати їм придбати ваш автомобіль...

ЧІП-ТЮНІНГ АВТО – Прошивання авто під газ – Дворежимне прошивання – Прошивання під економ та спорт (для поліпшення

динаміки, зменшення витрат палива, skype: algolios еластичного руху icq: 370390280 та багато тел.: (068) 131-26-43 іншого)

e-mail: algolios@mail.ru

 – В тебе авто в мінус 30 заводиться? – Не знаю, у мене в мінус 30 авто не відчиняється!..  На краш-тесті нова модель Лади не доїхала до стіни.

АВТОРОЗБІРКА «АЛЕКС» Á/ ÇÀÏ×ÀÑÒÈÍÈ ÄÎ ²ÍÎÌÀÐÎÊ 1988-2010 ðð. òåë.: (098) 930-30-30 (063) 468-75-27 (0462) 61-47-37

e-mail: alex-vlad

ukr.net

Крім того, чернігівські рятувальники поділилися досвідом щодо формування та роботи зведеного загону з гасіння крупних і затяжних пожеж, адже на їхньому рахунку ліквідовано чимало таких великих аварій на об’єктах нафтогазової промисловості. Білоруси ж продемонстрували можливості своєї техніки, зокрема мобільного пункту управління МНС, який через супутник може зв’язатися з будь-якою країною світу та автомобіль газо-водяного гасіння, оснащений турбореактивним двигуном. Далі чернігівські рятувальники пліч-о-пліч з білоруськими колегами в максимально наближеній до реальних умов ситуації випробували свої сили та технічні засоби, відпрацювали професійні навички, взаємодію та прийоми ліквідації крупних пожеж на об’єктах нафтогазової промисловості. Андрій ХОЖАЇНОВ, підполковник служби цивільного захисту, начальник центру пропаганди УМНС в Чернігівській області Фото Віктора КОШМАЛА

http://dponline.cn.ua


6

№ 53 (237) 28 травня 2011, субота http://dponline.cn.ua

Бойові мої сестри П а м ’я т ь

Ольга Недашковська

Вони назавжди залишаться для мене уособленням багатьох чеснот, на які здатні наші українські жінки. Чимало випробувань приипало на їхню долю, та завжди виходили вони зі складних ситуацій із гідністю. Такими сестрами можна лише пишатися. Дитячі роки Ольги Недашковської промайнули у селі Пльохів Чернігівського району. Взагалі, Чернігівщина тісно пов’язана з нашою родиною.

Любов Недашковська

О

Кілька слів про автора Семен Миколайович Недашковський, 1926-го року на­ родження, та­ кож починав своє нав­чання у Пльо­ хівській школі. В 1940-му вступив до Шосткинсько­ го ремісничого училища №3. Нар­ комат боєприпа­ сів РСРС. З почат­ ку війни училище евакуювали в Казань, де на одному з вій­ ськових підприємств юнак виготовляв та супроводжував на фронт боєприпаси. За фахом Семен Миколайович педагог, за покликанням – художник. Закінчив гео­ графічний факультет Курського педінсти­ туту та факультет малюнку і живопису Московського заочного університету мис­ тецтв ім. Крупської. В системі народної освіти відпрацював 53 роки. Він – регулярний учасник обласних та республіканських виставок художниківаматорів. Головна тематика живописних робіт – партизани Великої Вітчизняної та рідне Полісся.

Ганна Недашковська

льга Миколаївна після закінчення педучилища працювала вчителькою. Коли почалася війна, вона із молодшою сестрою Любою, тоді десятикласницею, добровільно пішли на фронт медсестрами. Ось один із епізодів їхнього фронтового життя... Йшов запеклий бій. Наш кулеметник стримував атаку гітлерівців. Та раптом кулемет замовк – бійця було поранено. Ольга кинулася його перев’язувати та фашисти вперто йшли вперед. Коли гітлерівці були вже зовсім близько, Ольга, за вказівкою пораненого, відбила ворожу атаку. На її бойовому рахунку – 32

фріци. Вона була нагороджена орденом Червоної Зірки. Демобілізувалася з армії лейтенантом медичної служби. Люба повернулася з фронту старшиною медичної служби, маючи контузію і державні нагороди. На жаль, уже немає в живих, цих героїчних фронтових медсестер. Ще одна представниця великого сімейства Недашковських – Ганна Миколаївна. Війна застала її в селі Яцино Путивльського району Сумської області, де вона вчителювала зі своїм чоловіком. Згодом чоловік пішов на фронт. Ганна Миколаївна допомагала партизанамковпаківцям, які діяли неподалік у

відомому Спадщанському лісі, звідки партизанський генерал, двічі Герой Радянського Союзу Сидір Ковпак починав бити ворога. У ті окупаційні роки Ганна Миколаївна врятувала від голодної смерті матір, двох маленьких сестер і брата, котрі з візочком прийшли в Яцино до неї за сто кілометрів із Сум. Після війни Ганна тривалий час разом із чоловіком працювали на Київщині – він директором школи, вона вчителькою математики та німецької мови. Добру пам’ять залишило подружжя і на мирній ниві.

Семен НЕДАШКОВСЬКИЙ, інвалід Великої Вітчизняної війни І групи

О Г ОЛО Ш Е Н Н Я

ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» повідомляє:

Тарифи на електроенергію на червень 2011 р.

З

гідно з «Умовами та Правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електроенергії за регульованим тарифом», постановою КМУ від 15.08.2005 р. №745 «Про перехід до єдиних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам», Закону України від 29.06.04р. №1914 «Про міський електричний транспорт», Постановою КМУ від 26.06.2007 р. №881 «Про тарифи на електроенергію для міського транспорту», Постановою НКРЕ від 23.05.2011 р. №899 на червень 2011 р. по ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» вводяться в дію такі роздрібні тарифи:

Групи споживачів 1. Промислові та прирівняні до них споживачі з приєднаною потужністю 750кВА і більше 2. Промислові та прирівняні до них споживачі з приєднаною потужністю до 750кВА 3. Електрифікований міський транспорт 4. Електрифікований залізничний транспорт 5. Непромислові споживачі 6. Сільськогосподарські споживачі-виробники

коп/кВтг (без ПДВ) 1 клас 2 клас 35 кВ і вище до 35 кВ 63,31

83,56

63,31 30,40 63,31 63,31 63,31

83,56 30,40 83,56 83,56 83,56

Відповідно до Постанови НКРЕ від 22.10.2004 р. №1030 «Про порядок диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населенних пунктів» (зі змінами, внесеними Постановою НКРЕ від 21.02.2008 року №199) розрахунки за електричну енергію, яка відпускається на потреби зовнішнього освітлення, проводиться за єдиним роздрібним тарифом відповідного класу напруги із застосуванням коефіцієнта 0,25 у межах зон доби від 22:00 до 4:00 години. В інші години доби застосовується єдиний роздрібний тариф відповідного класу напруги. Для визначення обсягів електричної енергії, спожитої на потреби зовнішнього освітлення населених пунктів, мають використовуватися окремі прилади диференційованого обліку електроенергії, унесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущені до застосування в Україні. Указані тарифи застосовуються при розрахунках за відпущену електроенергію між місцевими органами влади, установами, підприємствами, організаціями, які володіють та (або) експлуатують мережі освітлення і споживають електричну енергію на потреби зовнішнього освітлення та фінансуються на ці цілі за рахунок місцевого бюд­жету, і енергопостачальною Компанією.

http://dponline.cn.ua

Відповідно до постанови НКРЕ від 04.11.2009 року №1262 «Про внесення змін до постанови НКРЕ від 20.12.2001 року» з 1 грудня 2009 року: 1. Споживачам, які мають зонні прилади обліку спожитої електроенергії для визначення рівня ставок тарифів, диференційованих за періодами часу, для кожного періоду (нічний, денний, напівпіковий, піковий) та всіх сезонів встановлюються такі тарифні коефіцієнти та тривалість періодів:

Період часу

Нічний Денний Напівпіковий

Піковий

Двозонні тарифи, диференційовані за періодами часу Тарифні коефіцієнти Тривалість періоду, год.

0,4

1,5

8

16

Тризонні тарифи, диференційовані за періодами часу Тарифні коефіцієнти Тривалість періоду, год.

0,35

1,02

1,68

7

11

6

Ставка тарифу для кожного періоду часу визначається через множення встановленого роздрібного тарифу для споживачів відповідного класу на тарифний коефіцієнт. Довідково:

Постанови НКРЕ №47 від 22.01.2001р., Прогнозована середня закупівід 19.05.2011 р., факсогравельна ціна на розрахунковий 630,88 №885 ма Мінпаливенерго України №32-01/ період (без ПДВ), грн/МВтг 6-1073 від 18.05.2011 р. Коефіцієнти нормативних технологічних витрат 1 клас 5,84% Постанова НКРЕ 2 клас 11,49% №329 від 10.03.2011 р. Тарифи на передачу електроенергії, грн/МВтг 1 клас 28,02 Постанова НКРЕ №864 2 клас 164,45 від 19.05.2011 р. Тариф на постачання електроПостанова НКРЕ №864 енергії (для всіх споживачів, крім населення), грн/МВт 9,58 від 19.05.2011 р. ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»


оголошення

№ 53 (237) 28 травня 2011, субота

http://dponline.cn.ua Ск і л ь к и в і р ь о в о ч ц і не в и т и с я …

«Задокументована» афера

С

півробітники податкової міліції та управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в області викрили столичних махінаторів та їхніх спільників з одного із чернігівських підприємств (оптом торгує зерновими), котрі намагалися обдурити державу майже на 400 тисяч гривень. Під час перевірки з’ясувалося, що службові особи, задля мінімізації податкових зобов’язань, а також незаконного відшкодування податку на додану вартість, використовували реквізити, банківські рахунки київських підприємств та оформлювали неіснуючі операції з надання послуг. Після цього «документи» передавали «замовникам» для відображення в бухгалтерському та податковому обліках. До того ж, встановлено, що основний вид діяльності столич-

них підприємств не відповідає задекларованим, за місцем реєстрації вони не значаться, там оформлено тільки одну особу і немає основних засобів та документів, які б підтвердили реальність проведення операцій з надання послуг. Стосовно осіб, котрі значилися як керівники та засновники столичних підприємств, податкова міліція Києва порушила кримінальну справу за фактом фіктивного підприємництва, організації схем незаконної діяльності щодо сприяння іншим підприємствам у мінімізації податкових зобов’язань та розкрадання державних коштів. Керівнику чернігівського підприємства, який скористався послугами фіктивних фірм, донараховано сплатити до бюджету понад 140 тис. грн податків на прибуток та додану вартість, а також понад 36 тис. грн штрафних санкцій.

Ви к л и к до суд у Деснянський районний суд м. Чернігова викликає як відповідачів: Гужву Олену Олександрівну (останнє відоме місце проживання: вул. Пирогова, 5, кв. 21, м. Чернігів), Гужву Андрія Володимировича (останнє відоме місце проживання: вул. Пирогова, 5, кв. 21, м. Чернігів) для участі у цивільній справі №2/2506/1908/11 за позовом Пищура Віктора Григоровича, Пищура Володимира Вікторовича до Гужви Андрія Володимировича, Гужви Олени Олександрівни про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням. Судове засідання відбудеться 29 червня 2011 року о 9 год. під головуванням судді Логвіної Т. В. у приміщенні суду за адресою: м. Чернігів, пр-т Перемоги, 141, каб. 213. Попереджаємо, що у разі неявки в судове засідання без поважних причин або неповідомлення про причини неявки – справу буде розглянуто за відсутності відповідачів за наявності доказів, що містяться в матеріалах справи. v v v Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області викликає в судове засідання як відповідачів Лебідь Валентину Олександрівну та Волинця Дениса Юрійовича 7 червня 2011 р. на 10 год. у цивільній справі №2-690/11 р. за позовом ПАТ КБ «ПриватБанк» до Лебідь Валентини Олександрівни, Волинця Дениса Юрійовича про виселення. Справу буде розглянуто в приміщенні суду за адресою: Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Шевченка, 57-А, під головуванням судді Кобилецького І. Ф. У разі неявки в судове засідання, справу буде розглянуто за відсутності відповідачів, на підставі зібраних стосовно справи доказів.

«КОМФОРТ»

В управлінні Національного банку України в Чернігівській області за телефоном (04622) 4-00-09 в робочі дні від 9 до 18 години функціонує пряма лінія «довіри». Громадяни можуть звертатись за роз’ясненнями з питань банківської діяльності, зокрема щодо своєчасності розрахунків, дотримання банківського законодавства, проведення валютно-обмінних операцій та інше. Крім того, керівництво управління проводить особистий прийом громадян за таким графіком: начальник управління – у понеділок і середу від 14 до 17 години; заступник начальника управління – у вівторок і четвер від 14 до 17 години. Запис на прийом проводиться кожного робочого дня від 10 до 13 години за телефоном 774-940.

М Е ТА Л О П Л А С Т И К О В І

кваліфікований інженер-будівельник. Довідка за тел.: 5-80-49, 5-80-97. Старокиївське відділення ПАТ «Промінвестбанк» МФО 300012 Ідентифікаційний код: 34832050 №свідоцтва: 100285883 Інд. подат. №348320525223

м. Короп, маг. «Panasonic». Тел. 2-11-53

П р и в а т н і о г о л о шенн я

Продам: • Вхідні двері, б/в, у хорошому стані. Недорого. Тел.: 5-94-35, (093) 755-54-61. • Приватизовану земельну ділянку (10 соток) під забудову в с. Старий Білоус. Тел. 4-50-99. • Інкубатор на 1000 і 80 шт. яєць. Ціна за домовленістю. Тел. 3-63-26. • Будинок в смт Замглай (сарай, погріб, водогін, газ, телефон, фруктові дерева, поряд ліс, озера). Тел.: (0462) 699-439, (098) 645-40-55, (099) 324-14-26. • Дачу в с. Редьківка (4 км від Чернігова) в с/т «Калинка» (5 соток, дерев’яний будинок з 2-х кімнат, грубка, 10 хвилин до автобусної зупинки та магазину). Недорого. Тел. 3-73-74. • Дитячий візочок «Joby» (б/в, зима-літо) червоного кольору. Тел. (099) 278-25-17. • Спальний гарнітур (в-во Чернігів), б/в: 2 шафи з антресолями; 2 полуторні ліжка; 2 приліжкові тумби; трюмо. Тел. (099) 278-25-17.

КУПОН

безкоштовного оголошення

Рубрика: ‰‰ Продам ‰‰ Куплю ‰‰ Міняю ‰‰ Зніму ‰‰ Здам

Текст оголошення (українською мовою, РОЗБІРЛИВО!):

• Хутро єнота (червоне з чорним). Тел.: 4-45-42, (099) 417-19-44. • Меблевий гарнітур (в-во Чернігів), б/в, в хорошому стані. Тел. (099) 278-25-17. • Шкіряний френч (жіночий, червоного кольору, р. 50). Тел.: 4-45-42, (099) 417-19-44. • Дачу біля Редьківки (4 км від с/т «Калинка», цегляний будинок 7х7 м2, металевий гараж, 5 соток, вода, світло, 5 хвилин до автобусної зупинки). Ціна 3500 у.о. Тел. (093) 287-42-02. • Металеві аеродромні плити 3 м х 50 см по 100 грн; металевий куток – 25 грн/м; кухонні стіл-тумби – 2 шт., тільки для дачі – по 50 грн; шафу для дачі – 50 грн. Тел. 970-556. • Дачу на Подусівці в с/т «Авангард». Тел.: (097) 433-50-03, 610-002. • Причіп двоколісний грузовий, будку бджолярську (для проживання на виїзді). Тел.: 3-52-06, (098) 468-67-11. • Автомобіль ВАЗ-217030, 2009 р.в. (чорного кольору, кондиціонер, магнітофон, тоніровка). Тел. (063) 853-03-34. • Будинок в м. Ніжин (газ, вода, телефон, господарські будівлі, загальна земельна площа 14 соток. Тел. (066) 815-99-52.

Куплю:

• Холодильник 1-камерний – до 300 грн; 2-камерний – до 500 грн; 3-камерний – до 700 грн; морозильну камеру – до 800 грн; велосипед – до 200 грн; металеву ванну – до 100 грн. Тел. 931-534. • Дачу з будиночком або без нього, ділянка не менше ніж 3 сотки, легковий автопричіп. Тел.: 935-812, 937-253, (063) 479-88-11, (095) 710-69-79. • Недорогу іномарку або «Таврію»-пікап. Тел. (093) 508-94-48.

Здаю:

Телефон, адреса:

• Житло в приватному секторі, недорого (є сад, трохи городу, без господаря, вул. Ватутіна, 8, кв. 1). Тел. (093) 048-63-25.

Інформація про клієнта (заповнюється обов’язково) Прізвище, ім’я, по батькові: Адреса: Телефон:

Підпис:

Зн і м о к із с у п у т н и к а

 Чернігів

NOAA-15  27.05.2011 09:37

Г і д р о ме т ц ен т р п о в і д о м л я є

28-го травня очікується ясна погода, без опадів. Вітер південний 2–4 м/с. Температура повітря

по області вночі +10 ... +16 °C, вдень +22 ... +25 °C, по Чернігову вночі +11 ... +17 °C, вдень +23 ... +25 °C. 29-го та 30-го травня – без опадів. Вітер південний 2–4 м/с, 30-го південно-західний 1–2 м/с. Температура 29-го вночі +13 ... +19 °C, вдень +24 ... +27 °C, 30-го вночі +15 ... +18 °C, вдень +25 ... +29 °C. п о г о д а н а с о н ц і ( д а н і S O H O)

ТОВ «Чернігівська індустріальна молочна компанія» терміново потрібен

на роботу

м. Чернігів, Готель «Градецький», офіс 205. Тел.: 612-184, (093) 455-12-47.

7

Продаються насіння овочів, великий вибір квітів, а також буряк, трава, цибуля, засоби проти бур’яну, жуків, засоби захисту рослин «Престиж», «Матадор» і «Шедевр» – оптом та в роздріб на оптовій базі у Чернігові на вул. Ріпкинській (біля 2-х воріт). Тел.: (093) 732-32-89, (22) 639-773 (увечері).

GOES-14  27.05.2011 01:06

LASCO C2  27.05.2011 03:24

к а л енд а р

Сьогодні Сонце зійшло о 4 год. 59 хв., зай­ де о 20 год. 56 хв. День триватиме 15 годин 56 хвилин. Остання чверть 24 травня. Місяць у Овні. За релігійним календарем сьогодні – преподобного Пахомія Великого. Преподобного Ісайї Печерського. Преподобного Пахомія Нерехтського. Благовірного царевича Димитрія Углицького. Преподобного Макарія Алтайського. Завтра – преподобного Феодора Освяченого. Перенесення мощей преподобного Єфрема Перекомського, Новгородського чудотворця. Преподобних отців, у Лаврі св. Савви побитих. Преподобних Кассіана і Лаврентія Комельських. Післязавтра – апостола Андроника і святої Іунії. Праведника Іони Одеського. Преподобної Євдокії (Євфросинії), великої княгині Московської. Святителя Стефана, патріарха Константинопольського. 31 травня – пам’ять святих отців семи Вселенських Соборів. Мученика Феодота Анкірського і мучениць семи дів. Мучеників Петра, Діонисія, Андрія, Павла, Христини. 1 червня – священномучеників Константина. Онуфрія, архієпископів Курського і Обоянського, Олександра. Архієпископа Харківського, та всіх новомучеників Слобідського краю. Преподобного Корнилія, чудотворця Комельського. День пісний. Іменинниками будуть: сьогодні – Дмитро, Пахом, Анастасія, Макар; завтра – Касян, Олександр, Лаврентій, Модест, Муза; післязавтра – Андроник, Степан, Євдокія, Єфросинія; 31 травня – Федот, Андрій, Юлія, Петро, Олександра, Фаїна, Павлина, Христина; 1 червня – Іван, Сергій, Корнилій, Гнат, Онуфрій, Патрикій. Ц и м и дн я м и н а р о д и л и с я

Російський скульптор Федот Шубін (1740); російський поет і маляр україн28.05 ського походження Максиміліан Волошин (1877). Англійський письменник Гілберт Кіт Честертон (1874); німецький філософ, 29.05 історик Освальд Шпенґлер (1880); російський актор театру і кіно Олександр Абдулов (1953). Князь новгородський Олександр Невський (1220); російський ювелір, засновник династії Петер Карл Фаберже (1846); льотчик-космонавт, першим у сві30.05 ті вийшов у відкритий космос Олексій Леонов (1934); український футболіст, заслужений майстер спорту Анатолій Тимощук (1979).

http://dponline.cn.ua


8

ОСТаННя СТОРІНка

№ 53 (237) 28 травня 2011, субота

http://dponline.cn.ua

вШаНуваННя

Подіум для героїв У Чернігівському обласному академічному музично-драматичному театрі відбулася церемонія нагородження найкращих спортсменів, тренерів і організаторів спорту «Бал чемпіонів». Це дійство стало однією з найпомітніших подій у спортивному й громадському житті області.

«Я

кщо згадати 2010 рік, то він приніс чимало приємних миттєвостей. Спортсмени Чернігівщини досягли чудових результатів на світових чемпіонатах, європейських першостях, кубках світу та інших міжнародних змаганнях. Честь України захищали наші земляки на зимових Олімпійських та паралімпійських іграх у Ванкувері. Хотів би висловити слова подяки спортсменам, тренерам, фахівцям, які доклали максимум зусиль для загального успіху», – зазначив у своєму виступі голова облдержадміністрації, голова обласного осередку НОК України Володимир Хоменко. Теплі слова подяки сказав і президент НОК України, Герой України Сергій Бубка і під бурхливі оплески вручив Володимиру Хоменку

пам’ятну плакетку, адже обласний осередок відзначає своє десятиріччя. Потім вони взяли участь у нагородженні кращих спортсменів. Герої спортивного року отримали статуетки, кубки, квіти. Олімпійські призери: Наталія Скакун, Валентина Цербе-Несіна, Ольга Коробка, дефлімпійці Сергій Вакуленко та Наталія Іванова, – також одержали пам’ятні нагороди. Не залишилися поза увагою і організатори олімпійського руху на Чернігівщині. На церемонії було зачитано вітальні телеграми, які надійшли від обласних осередків НОК України Рівненської, Волинської областей. Представники Автономної Республіки Крим та Луганської області передали чернігівцям подарунки.

Президент НОК України Сергій Бубка вручає нагороди героям спортивного року

ПереМОжЦі НОМіНАЦіЙ за 2010 рік

Віктор БЕРЕГОВИЙ Фото Віктора КОШМАЛА

 КрАЩІ СПорТСмеНи З оЛІмПІЙСЬКиХ ВиДІВ СПорТУ – Андрій Дериземля, Оксана Хвостенко, В’ячеслав Деркач (біатлон), Ольга Коробка (важка атлетика), Олена Костевич (кульова стрільба).  КрАЩІ СПорТСмеНи З НеоЛІмПІЙСЬКиХ ВиДІВ СПорТУ – Аліна Бойкова (сумо), Сергій Шрам (кікбоксинг), Дмитро Петрик, Анатолій Дятченко (військове спортивне багатоборство).  КрАЩІ СПорТСмеНи ПАрАЛІмПІЙцІ, ДеФЛІмПІЙцІ – Сергій Хижняк, Тетяна Тимощенко (біатлон, лижі), Наталія Іванова (настільний теніс).  КрАЩІ ТреНери З оЛІмПІЙСЬКиХ ВиДІВ СПорТУ – Микола Зоц, Олександр Ворчак (біатлон), Анатолій Маркін (самбо, сумо), Сергій Сапронов (жіночий футбол), Ігор Чередінов (кульова стрільба).  КрАЩІ ТреНери З НеоЛІмПІЙСЬКиХ ВиДІВ СПорТУ – Сергій Козир (військове спортивне багатоборство), Андрій Кужельний, Юрій Сидоренко (кікбоксинг), Галина Назаренко (кульова стрільба), Арсен Журавель (спортивне орієнтування).  КрАЩІ ТреНери ПАрАЛІмПІЙцІВ ТА ДеФЛІмПІЙцІВ – Володимир Сторожок (біатлон, лижі), Дмитро Гунько (плавання), Айвар Ладисєв (футбол).  КрАЩе СПорТиВНе ТоВАриСТВо – обласне ФСТ «Україна».  КрАЩА СПорТиВНА ШКоЛА – Чернігівська СДЮШОР з лижного спорту.  КрАЩиЙ СПорТиВНиЙ КЛУБ – ФК «Легенда-ШВСМ».  ПеремоЖцІ V ЛІТНІХ СПорТиВНиХ ІГор моЛоДІ ЧерНІГІВЩиНи СереД мІСТ І рАЙоНІВ оБЛАСТІ. По першій групі – Чернігів, Ніжин, Прилуки; по другій групі – Менський, Бобровицький, Козелецький райони; по третій групі – Городнянський, Ріпкинський, Коропський райони.

Зліва направо: Сергій Шрам, Андрій Кужельний та Роман Власенко

п Е рЕ Д п л ата

Передплачуйте «Деснянку вільну» на наступне півріччя! Дворазовий випуск

з програмою ефірних телеканалів

у четвер:

та суботу:

Дворазовий випуск

з розширеною телепрограмою (66 телеканалів)

у четвер:

Вартість передплати:

(без вартості приймання передплати)

Приз цього тижня – набір жаростійкого посуду

на 3 місяці – 21,72 грн на 6 місяців – 43,44 грн Передплатники, які надішлють на адресу нашої редакції копії абонементів та квитанції про оплату на ІІ півріччя 2011 року, візьмуть участь у тижневому розіграші призів

Передплатний індекс – Деснянка вільна

49087

Інформація про події, проблеми та тенденції у нашому реґіоні.

та суботу:

(без вартості приймання передплати)

Засновник та видавець – ТоВ «редакція газети «Деснянська правда». Реєстраційне свідоцтво ЧГ № 465-114ПР від 22.04.2010 р. Головний редактор Лариса мІЛоВА. Перший заступник головного редактора Леся КоШеЛЬ. Тел. 678-200. Заступник головного редактора Петро ГромоВиЙ. Керівник відділу зв’язків з громадськістю Володимир ЛиСеНКо. Тел. 4-44-42. Відповідальний секретар Віталій АДрУГ. Тел. 4-21-92. Телефони відділів редакції: суспільно-політичних питань: 4-22-71; економіки: 4-45-42; соціальних питань: 4-41-36; гуманітарної сфери: 4-44-12; реклами: 4-40-07. Факс: 4-21-92, 4-40-07. Комп’ютерна верстка та дизайн: олександр БоЖоК, Ганна ЗеВКо, Світлана КУЗЬмеНКо. Коректори: Альона ШеВЧеНКо, Світлана СоКоЛ, олена ШеремеТ. Передплатні індекси: дворазовий розширений – 49086; дворазовий – 49087 та четверговий розширений випуск – 49088.

з розширеною телепрограмою (66 телеканалів)

Програма усіх популярних та реґіональних телеканалів плюс дві сторінки цікавої інформації.

Вартість передплати: Події за тиждень, культура, відпочинок, приватні оголошення та багато іншого.

Четверговий випуск

Вартість передплати:

(без вартості приймання передплати)

на 3 місяці – 30,72 грн на 6 місяців – 61,44 грн Приз цього тижня – сталева хлібниця

на 3 місяці – 39,45 грн на 6 місяців – 78,90 грн Передплатний індекс –

49086

Передплатний індекс –

Адреса редакції: 14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 62, 3-й поверх. Веб-сайт: www.dponline.cn.ua. електронна пошта: despravda@ukr.net. Віддруковано у ВАТ «РВК «Деснянська правда», 14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 62. Газета виходить двічі на тиждень (четвер, субота). Тираж тижня – 28 054. Розповсюджується по передплаті. Редакція не завжди поділяє погляди авторів публікацій. Відповідальність за достовірність інформації та реклами несуть автори та рекламодавці. Знаком та імідж позначені матеріали рекламного змісту. Листування з читачами – тільки на сторінках газети.

®

Передплатники, які надішлють на адресу нашої редакції копії абонементів та квитанції про оплату на ІІ півріччя 2011 року, візьмуть участь у тижневому розіграші призів

49088

Деснянка вільна №237  

№ 53 (237) 28 травня 2011, субота ТОП-5 забруднених областей 2010 2009 тис. тонн Донецька 1582 1513,3 Дніпропетровська 1140 989,4 Луганська...