Page 1

http://dponline.cn.ua

e-mail: despravda@ukr.net

№ 139 (179) 18 грудня 2010, субота ГОЛОВНА ГАЗЕТА ЧЕРНІГІВЩИНИ

сенса ЦіЯ

с и т Уа Ц і Я

МовоЮ Ц иФр

В Україні

Медики вперше

вилікували хворого на СНІД

450 тисяч безробітних

У листопаді офіційний рівень безробіття в Україні підвищився на 0,2 пункти – до 1,6%. Про це повідомила Державна служба статистики. За даними Держстату, на 1 грудня у службі зайнятості було зареєстровано 450 тисяч безробітних. Кількість незайнятих громадян, які отримали державну допомогу в листопаді, становила 321,5 тисячі, середній розмір допомоги на одного безробітного в цьому місяці – 776,28 гривні.

Німецькі лікарі вважають, що їм уперше вдалося провести курс лікування ВіЛ-позитивного пацієнта, організм якого повністю відновився від вірусу СНіДу.

т е н д е н Ц ії

Легальні наркотики в наступному році подорожчають

Ув’язнені тиснуть на жалість

Проект держбюджету на 2011-й рік передбачає зростання акцизів на алкогольні та тютюнові вироби – ці, так звані, легальні наркотики. Податковий кодекс підтверджує зростання ставок з 1 січня 2011 року на спирт етиловий, алкогольні та тютюнові вироби на 6,9%, що було визначено розпорядженням Кабміну від 28 червня 2010 року. Зокрема, на цигарки з фільтром акциз підвищиться з 90 грн до 96,21 гривні за 1 тис. шт. на цигарки без фільтру – з 40,25 гривні до 43,03 гривні за 1 тис. шт. На лікеро-горілчані вироби акциз зросте з 39,4 гривні до 42,12 гривні за 1 літр 100% спирту.

і відмовляються від їжі

У

Новгород-Сіверській установі виконання покарань вже вп’яте за останні півтора року ув’язнені протестують проти режиму. Два тижні тому один із засуджених, 28-річний ебазер Алієв, оголосив про початок голодування. Його підтримали ще троє сусідів по камері максимального рівня безпеки та десятка зо три мешканців СІЗО. Керівництво установи пояснює: акції протесту почалися із приїздом ініціатора останнього голодування з інших місць позбавлення волі. І розцінює це, як тиск на адміністрацію в’язниці.

У с ві т і К ра с и

Обрано переможницю конкурсу «Міс Україна – Всесвіт – 2011»

стор.2 П р о Фе сіЙ н а ет и К а

Міліціонерам читатимуть лекції з правил спілкування з людьми Міністерство внутрішніх справ вирішило ввести курси лекцій для сержантів міліції, які патрулюють вулиці, з правил поводження та спілкування з людьми. «Ми вводимо курс лекцій для того, щоб правоохоронці розуміли правила поведін-

ки й алгоритм спілкування з громадянами на вулицях», – повідомив глава МВС Анатолій Могильов. Він додав, що таке навчання також проходитимуть співробітники спецпідрозділу «Беркут».

ШУКАЙТЕ ГАЗЕТУ

у пунктах продажу преси вашого міста

ПЕРЕДПЛАТІТЬ,

або якщо хочете, щоб «Деснянку вільну» приносили вам додому Передплату можна оформити у будь-якому поштовому відділенні

ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ: триразовий – 49086 триразовий пільговий – 49087 четверговий випуск – 49088

Новини підготувала Сніжана БОЖОК

За словами вчених, більшість ВІЛ-позитивних пацієнтів підтримують свою життєдіяльність за рахунок дорогого коктейлю з ліків, проте сам по собі організм від смертельного вірусу не позбавляється. У цьому ж випадку дослідники впевнені, що пацієнт повністю одужав. У 2007 році німецькі медики провели трансплантацію кісткового мозку громадянину США, який проживає у Берліні. Тімоті Рей Браун лікувався від лейкемії. У пересадженому кістковому мозку містилися клітини крові іншого пацієнта, у якого була рідкісна клітинна мутація. У результаті Браун отримав природну стійкість до ВІЛ. «Лікування Брауна було складним процесом: у нього були два рецидиви вірусу імунодефіциту і обидва вимагали трансплантації стовбурових клітин. Крім того, пацієнт страждав на неврологічний розлад, який також вилікували. Однак це не означає, що таке лікування може допомагати всім і в усіх випадках матиме позитивний результат», – повідомили медики. Нагадаємо, що, за даними вчених, якщо міжнародне співтовариство зосередить свої зусилля на досягненні універсального доступу до медикаментів, які попереджали б зараження СНІДом, народження покоління дітей повністю вільних від ВІЛінфекції є цілком досяжною і близькою метою.

Конкурс краси «Міс Україна – Всесвіт – 2011» виграла 22-річна Олеся Стефанко з Одеси. Друге і третє місце розділили між собою 18-річна Анастасія Бурак з Житомира та 20-річна жителька ІваноФранківська Ірина Самулі. Ім’я щасливої володарки титулу визначало міжнародне журі, яке очолила британська співачка Sonique. До складу суддів також увійшли перша ракетка світу Кароліна Возняцкі та офіційний фотограф «Міс Всесвіт», «Міс США» і компанії «Rolex» Фаділь Бердиш. Фінал конкурсу відбувся у центрі «Мистецький арсенал», де за бажаний титул та право представляти Україну на 60-му ювілейному конкурсі «Міс Всесвіт – 2011» змагалися 15 учасниць. Переможниця конкурсу отримала в подарунок кольє із золота та дорогоцінних каменів вартістю $ 20 тис. Крім того, всіх п’ятьох фіналісток нагороджено путівками до Канн. Корону красуні передала «Міс Україна – Всесвіт – 2010» Анна Пославська, яка нинішнього року завоювала IV місце на конкурсі «Міс Всесвіт – 2010».


cmyk

2

рЕҐіОн рЕҐіОн

№ 139 (179) 18 грудня 2010, субота

http://dponline.cn.ua

Шановні колеги, працівники та ветерани органів внутрішніх справ! Від імені колегії Управління МВС в області та від себе особисто щиро вітаю вас із професійним святом –

Днем міліції України!

В

ідзначаючи 19-ту річницю міліції України, підсумовуємо зроблене і з упевненістю дивимося в майбутнє. Працівники органів внутрішніх справ, шановні колеги, ви обрали нелегку, але почесну професію вартового Закону. На вас покладено відповідальну і благородну місію – захищати життя і здоров’я людей, їхні права та свободу, інтереси держави і суспільства від протиправних зазіхань, боротися зі злочинністю, пильнувати мир та спокій у країні. Нелегка і дуже відповідальна міліцейська служба. Ті, хто присвятив їй життя, на довгі роки обрали неспокійні дні і ночі, вступили у незриму сутичку зі злос и т Уа Ц і Я

Ув’язнені тиснуть на жалість і відмовляються від їжі

П

 Поч. на 1-й стор.

ротягом двох тижнів відмовлялися від їжі ув’язнені з кількох камер. Вимагали кожен своє – поліпшення побутових умов, якості харчування та медичного обслуговування. Але пізніше дійшли з керівництвом установи згоди і припинили голодування. У камерах одразу з’явилося сало, печиво, консерви – все, що дозволено передавати у посилках з волі. Сам ебазер Алієв запевнив, що до передач не торкався, пив лише воду. «Не встиг я тут з’явитися, як до мене почали ставитися упереджено, – жаліється ув’язнений. – Поселили у холодну камеру, де температура була +3–4 градуси. Перше моє побачення відбулося через голодування. Говорили, що я на це не маю права. Мої родичі чотири доби чекали під дверима установи на зустріч, на той момент я вже чотири доби не їв». Як припускає керівник обласного управління Держдепартаменту з питань виконання покарань іван Кочубей, цього разу Алієв знову намагається тиснути на адміністрацію. Нібито голодування почалося тому, що ув’язненому не надали тривалого побачення зі співмешканкою. Відмову пояснили тим, що він офіційно одружений з іншою, тож побачення надали, але короткострокове. Фактично з цього приводу Алієв і оголосив голодування. Керівництво закладу відповіло на усі закиди протестувальників, але виконати всі їхні вимоги не в змозі. Харчування засуджені отримують відповідно до затверджених норм, які змінити у стінах в’язниці не можуть. Побудувати лікарню також. Доведеться ув’язненим задовольнятися послугами санчастини – принаймні, першу допомогу тут здатні надавати якісно, запевняє Іван Кочубей. Чотирьох голодувальників, які письмово повідомили адміністрацію установи про відмову від їжі, оглянула незалежна медична комісія. На прохання Департаменту приїхали фахівці з Чернігівської обласної лікарні та НовгородСіверської районної. Підтвердили факт відмови від їжі, але точно не можуть сказати, чи була акція протесту настільки тривалою. «Стан здоров’я пацієнтів задовільний, – прокоментувала записи фахівців начальник сектору охорони здоров’я Світлана Волкова. – Життєдіяльності чоловіків нічого не загрожує. Але, згідно з висновками експертів, простежується невелика втрата маси тіла. Є деяке відхилення у результатах аналізів. Але тиск та пульс пацієнтів у нормі, сильного запаху ацетону з рота не зафіксовано». Адміністрація Новгород-Сіверської установи виконання покарань ознайомила протестувальників з Інструкцією, затвердженою наказом №127, про можливість застосування примусового годування до ув’язнених, якщо відмова від їжі загрожуватиме їхньому життю та здоров’ю. Але до останнього намагатимуться домовитися з ними по-доброму. Олена МОТОРНА

http://dponline.cn.ua

чинністю, до кінця залишаючись вірним обов’язку і словам Присяги. Робочі будні вимагають від кожного з вас високого професіоналізму, фахової виучки та компетентності, самовідданості та хоробрості, повної віддачі сил та постійної готовності до самопожертви заради тих, хто потрапив у біду. Це свято уособлює згуртування і об’єднання всіх, хто щомиті зазнає ризику і небезпеки, хто несе важку, але вкрай важливу і почесну для суспільства службу. Надійні захисники Закону, своєю працею ви заслуговуєте на пошану і визнання. Нехай ваша служба, підкріплена духом боротьби, стійкості, впевненості та мужності, завжди досягає високої мети у виконанні складних завдань на благо народу України. І хай завжди

буде благословенною праця міліціонера – захисника, порадника і друга чесних, законослухняних громадян. Нехай ваша служба на благо Вітчизни ніколи не буде затьмарена прикрощами і втратами! Вітаю всіх, хто сьогодні охороняє правопорядок і хто вже на заслуженому відпочинку, а також ваші родини з Днем міліції. Здоров’я вам, великого людського щастя, довголіття, злагоди і добробуту, миру та спокою. Хай завжди зігріває вас тепло людської подяки за добрі справи, зроблені вами, успіхів на професійній ниві, наснаги й удачі в усіх справах. Нехай допомагає вам Господь і шанує Доля!

Олександр МиХАЙЛиК, начальник УМВС України в Чернігівській області

Хуліганство т р и в о Ж н и Й дЗвін о К

чи прояв ксенофобії? У Чернігові за один вечір напали на приміщення одразу двох громадських організацій, а через два дні під приціл недоброзичливців потрапив офіс третьої. Зловмисників не спіймали. Результат їхніх дій – побиті шибки, обмальовані стіни та спроба підпалу.

Н

а стіні офісу Чернігівського громадського комітету захисту прав людини невідомі написали російською «егор Свиридов». Домалювали абревіатуру з латинських літер R.I.P та нацистську свастику. Абревіатура R.I.P означає сталий вираз англійською мовою Rest In Peace і перекладається «спочивай з миром». Потерпілі припускають: напис має стосунок до подій, які відбуваються у російській столиці, адже близько двох тижнів тому під час сутички з кавказцями в Москві загинув фанат футбольного клубу «Спартак» Єгор Свиридов. Його смерть призвела до масових заворушень у «білокам’яній» на тлі етнічної ворожнечі між особами слов’янського походження та вихідцями з Кавказу. У Чернігові господарі будівлі, яка постраждала першою, вважають, що об’єкт для нападу обрано невипадково, адже їхній комітет надає безкоштовну правову допомогу іноземцяммігрантам. Голова Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор ТАРАСОВ розповів про обставини інциденту. – В неділю, 12 грудня, близько десятої вечора спрацювала сигналізація нашого офісу. Приїхав наряд Державної служби охорони, а трохи згодом прибув і я особисто. На стіні будинку вже був напис, дві шибки розбиті, ймовірно каменюкою. Наша організація надає правову допомогу всім громадянам України, крім того, ми не відмовляємо у правовому захисті й іноземцям-біженцям. Можливо, хтось у Чернігові вирішив у такий спосіб проявити солідарність з подіями у Москві. Ми не беремося когось підозрювати у скоєному. В Чернігові існує вдосталь різноманітних молодіжних організацій екстремістського характеру. Періодично вони влаштовують всілякі акції. У нас демократична держава та свобода поглядів, але якщо це зробили представники подібних організацій, то ми не мусимо з цим миритися. Того ж дня, ближче до ночі, невідомі «розправилися» з приміщенням єврейської громади Чернігова. Почерк однаковий – розбите скло у вікні. Можливо, були б і написи, але охоронець здійняв галас. Він не розгледів хуліганів, оскільки ті були в чорних масках. Між

собою вони спілкувалися російською. Голова єврейської громади Семен БЕЛЬМАН зі слів сторожа переповів, що нападників було десь вісім осіб. Охоронець побачив їх у вікно та вибіг на ґанок. Погрозливим тоном вони спитали в нього, що йому потрібно, а потім почали кидатися льодом і розбили шибку, а охоронцю поранили руку. На вигляд молодикам було не більше 16–17 років. Втекли хулігани не одразу. По дорозі розбили скло в приміщенні сусідського дитячого садка. Серія нападів на офіси громадських організацій продовжилася в ніч на 16 грудня. Від рук зловмисників постраждало приміщення «молодіжки» Партії регіонів. Цього разу нападники підійшли до справи «по-серйозному». У вікно офісу кинули пляшку із запалювальною сумішшю. Втім, подвійне скло палії не

розбили, не зайнялася навіть дерев’яна рама. Всередину кімнати вогонь не потрапив. До приїзду пожежників та міліції рама лише тліла. Партійці-регіонали кажуть, що це спланована акція конкретно проти їхнього молодіжного крила. Заступник голови обласної організації Партії регіонів Володимир ВіННИЧЕНКО впевнений, що «коктейль Молотова» планували кинути саме в їхнє вікно, хоча воно віддалене і має решітку. Поряд були незахищені вікна інших організацій, то їх не чіпали. Хоча логіки в діях нападників він не бачить, бо виборчі баталії давно стихли. Кому не догодила їхня молодіжна організація, навіть не може уявити. Інциденти розслідують у міліції. Правоохоронці припускають, що перші два злочини могла вчинити одна група осіб. Випадок з вогняним коктейлем та офісом молодих регіоналів у ланцюжок попередніх нападів міліціонери поки що не додають. Відповідно до закону, протягом 10 днів триватиме перевірка всіх обставин подій, після чого міліція має порушити адміністративні або кримінальні справи. А побиті шибки обійдуться у кругленьку суму, принаймні, для правозахисників, в офісі яких стояли дорогі склопакети. Представники єврейської та правозахисної організацій розповіли, що матеріальні збитки, нанесені хуліганами, доводиться покривати часто. Рік тому стіни правозахисників обмалювали зірками Давида й написали: «Захисникам мігрантів ганьба». Навесні підпалили вхідні двері. Двічі зловмисники зривали вивіску. Зображення свастики та расистські гасла періодично з’являються на будівлі єврейської громади. Все частіше написи подібного змісту можна зустріти й на інших спорудах та парканах. За словами прес-секретаря міського відділу міліції Наталії Човпило, в практиці правоохоронців бувало, що вуличних «писак» ловили. Порушували адміністративні справи, штрафували та… відпускали. На зміст написів у міліції, зазвичай, не звертають уваги. Правоохоронці найчастіше такі дії кваліфікують як дрібне хуліганство. Дарма, адже «статтю» за расизм у Кримінальному кодексі ніхто не скасовував. А в ній, зокрема, йдеться: за розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності або образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями можна отримати до 5 років в’язниці. Ігор ЛеВеНОК


ОМОВИЧ ОК Д №3,

«Йде Святий Миколай – добрі справи збирай!» Святий Миколай-Чудотворець, архієпископ Мирлікійський, належить до найвизначніших святих християнської церкви. Його люблять і вшановують на Заході та Сході. З особливим нетерпінням чекають на день пам’яті Святителя діти – бо для них то означає веселе свято й подарунки.

А

рхієпископ Миколай, багатолітній пастир антіохійських християн на межі ІІІ–ІV століть, був однією з найяскравіших постатей в історії Церкви перших віків. Його служіння припадає на часи останніх великих гонінь на вірних і подальше становлення Церкви після Костянтинової реформи, коли «період катакомб» відійшов у минуле. Відомо, що владика Миколай брав участь у І Нікейському Соборі, який закріпив у Символі Віри основне догматичне вчення християнства, проте жодних богословських праць він по собі не залишив. Що ж тоді живить людську пам’ять про Святого вже стільки століть? Серед сучасників отець Миколай відзначився чистотою життя, за яку мав від Бога дар чудотворення, а також милосердям і благодійністю. Очільники Церкви й богослови, встановлюючи свято, закликали вірних пам’ятати саме про його взірцеву чистоту й щедру доброчинність та брати їх за взірець. З історичних джерел знаємо, що вже в VI ст. день упокоєння Святого став великим християнським святом Східної Церкви – тоді імператор Юстиніян І (527–565) збудував на його честь церкву в Константинополі. Єрусалимський канонар VII ст. на 6 грудня каже: «Пам’ять Миколая, єпископа одного великого города». Усі грецькі місяцеслови з IX століття мають це свято. Найдавніший життєпис Святого Миколая походить теж із IX ст., а імператор Мануїл Комнен (1143-1181) навіть державним законом приписав святкувати день пам’яті Святого Миколая. З Візантії свято поширилося по всьому світу – і на українську землю також. За переказами князь Аскольд узяв Святого Чудотворця за небесного покровителя й мав хресне ім’я Миколай. о Західної Церкви свято прийшло у IX ст., коли папа Миколай (858–867) – перший папа з цим іменем – близько 860 р. збудував у Римі церкву Святого Миколая. Особливо прижилося й полюбилося свято в Німеччині, куди його принесла візантійська княжна Теофана, жінка цісаря Оттона II (973–983). Саме на німецьких землях день Святого Миколая перетворився на дитяче свято, та сталося це через кілька віків. Загалом же Святий Миколай є опікуном подорожніх, моряків і рибалок. Йому присвячене місто Амстердам – столиця ГОЛЛАНДіЇ, країни визначних мореплавців. Адже згідно з житієм Святий неодноразово приходив на допомогу людям під час стихійного лиха – силою молитви зупиняв грозу чи бурю. Так довший час вважалось і в Україні – кожен рибальський курінь мав обов’язково ікону цього святого, перед якою на

Д

початку ловецького сезону й у часи негоди, стихійного лиха служили молебень. Й нині у храмах саме перед іконою Св. Миколая моляться, вирушаючи в далеку дорогу, а також при освяченні різноманітних транспортних засобів. Вважався Святий Миколай і захисником бідних, скривджених, несправедливо засуджених. Шанували святителя і як покровителя шлюбу. Одне з перших його чудес – порятунок від ганьби та блуду трьох сестер, батько яких не мав коштів на

посаг і весілля. Тоді, ще юний, священик Миколай уночі підкинув до хати тієї родини три торби грошей. Згодом через те, що вшанування Св. Миколая випадало двічі на рік – у грудні та травні, знакова пора для хліборобів, за свого покровителя святого узяли й трудівникиселяни... о як же Святого Миколая «привласнили» собі діти? Спершу з появою шкіл при храмах Святий Миколай став опікуном учнів – ця традиція теж ґрунтується на

Т

18 ГРУДНЯ 2010 РОКУ

житії святителя, якому в дитинстві легко давалася всяка наука. Так, за хроніками відомо, що в XI столітті у Кельнському соборі в день пам’яті святителя учнів церковної школи обдаровували солодощами. Тож з храму та школи свято поширилося й на родини. У середньовічній НіМЕЧЧИНі саме напередодні свята Миколая матері вручали дітям новий зимовий одяг та інші обновки. Погодьмося, що справити нове вбрання у ті часи справді можна було вважати за привід для свята. Разом із вбранням діти отримували й солодощі – горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами (аналог українських миколайчиків-медівників), шкільне приладдя, зрідка іграшки, які клали в нові чи полагоджені й начищені старі черевики. Діти, котрі протягом року не слухалися батьків, діставали цього дня замість солодощів – в’язку різок. Хто гідний подарунка, а хто ні, – вважалося, записано у «Золотій книзі», яку має при собі небесний опікун. Подібний звичай перейнявся до АВСТРіЇ, ГОЛЛАНДіЇ, ЧЕХіЇ, СЛОВАЧЧИНИ, ПОЛЬЩі, ХОРВАТіЇ. У багатьох країнах нечемні діти замість різки дістають вуглину чи картоплину. Часто Святий Миколай приходить не сам. У багатьох країнах Західної Європи супутником Святого Миколая є ослик, який допомагає розвозити подарунки дітям. Він має незвичайну сіро-сріблясту шерсть. Саме для цього віслюка діти лишають біля черевичків кілька морквин – адже тваринка за нічну подорож втомиться та зголодніє. В АВСТРіЇ у день свята спершу вулицями міст ходить зграя лихих Крампусів-чортів – відбувається справжній чортячий парад. Вони гримлять ланцюгами, кричать, лякають перехожих. Але ось на майдані біля собору з’являється Святий Ніколаус – і чортівня злякано відступає, тікає й ховається. Настає час подарунків. У ЧЕХіЇ ж, коли Святий Мікулаш рушає до дітей, його супроводжують янголя та чорт-паркел. Кожен з них має по книзі – там занотовані добрі та лихі справи кожної дитини. Перш ніж вручати дарунки, чиниться суд, чи заслужив малюк на небесні гостинці. У НіДЕРЛАНДАХ діти й дорослі таємно дарують одне одному подарунки, які супроводять листівки з віршами, присвяченими адресату. За народними голландськими повір’ями Сінтер-клаас приїздить до країни з далекої Іспанії. Довгоочікуваний гість прибуває з моря на кораблі через Роттердам, зустрічають його у крихітному рибальському селі Моннікендам, що недалечко від Амстердаму. Супроводжують святого слуги-маври, які звуться Чорними

Традиційним печивом цього дня є тістечкаДо просіяного борошна з содою додати медівнички «миколайчики», якими обдаровують маргарин, втертий на грубій тертці, цукор, дорослих і дітей. жовток, розтоплений мед, спеції і жовту шкірочку з цитрини. Усі продукти посікти ножем до утворення однорідної маси, підливати чорну каву або сметану, потім вимішувати руками. Щоб печиво було пухким, ТІСТО: 4 склянки борошна, 150 треба довго місити. Потім тісто поділити на г маргарину, склянка цукру, 0,5 дві частини, розкачати корж, завтовшки 1 склянки меду, 2 яйця, 1 чайна см, прикласти форму силуету Миколая, виложка цинамону (кориці), 2-3 розтовчені гвоздички, чайна ложки різану з грубого паперу, змастити білком, соди, 0,5 склянки чорної кави або викласти на змащений олією лист, випікасметани. ти в не дуже нагрітій духовці до золотисПОМАДКА: склянка цукрової того кольору. пудри, 1 білок, сік з цитрини, ваСпечені «миколайчики» ще теплими змаснілін, чайна ложка масла. тити помадкою, нанести різні візерунки

«МИкОЛаЙЧИкИ»

Пітами й одягнені, як середньовічні пажі. Усі вони сходять із корабля – на набережній їх урочисто вітають бургомістр, альдермен, члени міського правління та юрми радісних людей. Сінтер-клаасу підводять білого коня. Дзвонять дзвони, стріляють гармати, в небі пломеніють феєрверки. Святкова процесія рушає центральною вулицею через усе місто. Потім святий гість зі слугами відвідує різні дитячі заклади (школи, лікарні тощо). Ближче до Різдва Сінтерклаас приходить у родини. Коли наближається час відвідин, батьки намагаються залишити малюків самих у вітальні. Тихенько прочиняються двері, у щілину просувається чорна рука й розкидає цукерки та фрукти. Доки діти збирають солодощі, до кімнати поважно заходить Святий Миколай. Він розпитує дітей про їхні справи, навчання, успіхи, невдачі, мрії, а також примхи й непослух, трохи хвалить, трохи докоряє, дає поради та настанови – і йде. Подарунки ж будуть пізніше. На Святий вечір діти залишають на вікні чи біля каміну своє взуття, біля нього гостинці для коня Сінтерклааса (моркву, сіно, окраєць хліба). Вночі Святий об’їде по дахах все місто, всю країну, а Чорний Піт спуститься по димоходу й покладе кожному подарунки. Серед них є й обов’язкові – традиційні святкові солодощі: вершкові льодяники у формі троянди, гвоздики та сердечка, шоколадні чи мигдалеві ініціали дитини, марципанові поросятка, коник і сам Сінтер-клаас, різні фігурки-медівники. УКРАЇНі день Святого Миколая здавна був великим і веселим святом, а в багатьох містах і селах того дня припадало храмове свято. У різних місцях миколаївські гуляння мали різноманітні назви й особливості, обходження дворів, миколаївські колядки, миколаївські скрипники (змагання музик) тощо. Цього дня варили пиво. «Вітали сніжну зиму» – на санях тричі об’їжджали довкола села. А для дітлашні пекли особливе печиво – МИКОЛАЙЧИКИ. Це було своєрідне «розділення посту», після Святого Миколая починали готуватися до Різдва, вчити колядки, лагодити вертепи. Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до українських малюків. Має він золоті сани з білими золотогривими кіньми, до хати заходить через двері, але часто невидимий, подарунки підкладає завжди під подушку. Часто його супроводжують світлокрилі янголята. Всі хлопчики і дівчатка отримають дари від Святого. Й лише дуже неслухняні дістануть від Миколая золоту-срібну різку та наказ виправитись до наступного року. Отож, вітаймо Святого Чудотворця, що завітав до нашого краю!

В

кольоровою помадкою. Голову вирізати з кольорового журналу і приліпити, бороду нанести помадкою тонким шприцом, так само очі й рот. Помадку приготувати так: білок розтирати з цукровою пудрою дерев’яною ложкою (бо від залізної маса почорніє) доки не тріщатиме, тоді додати масло, сік цитрини за смаком і ванілін. В ріжок з масляного паперу набрати помадку, тоді наносити на силуеті різні лінії за малюнком. Рожевий колір помадці нададуть кілька крапель соку з буряка або малинового сиропу, шоколадний – із какао або розтопленого шоколаду. Після того розкласти обережно на таці, щоб помадка висохла.


cmyk

РИБИ

ВОДОЛІЙ

У 2011 році Водолії опиняться на піку особистісних змін. Багато чого піде в небуття, але придбають представники цього знаку набагато більше. РОБОТА. Професійні інтереси багатьох Водоліїв будуть зосереджені далеко від дому. Це буде час відряджень, обміну делегаціями, частих зустрічей. Хтось навіть зможе отримати пропозицію з іноземної компанії. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. Визначальним моментом для багатьох Водоліїв стане переїзд – у межах свого населеного пункту, в інше місто або навіть в іншу країну. І хоча рік почнеться з підвищеної тривоги, нервових зривів, але з фізичною формою буде все гаразд. РОМАНТИКА. У першому півріччі Водолії часто відвідуватимуть вечірки, презентації, благодійні бали. Саме тут вони відчують авантюрний дух та атмосферу спокуси. Самотні Водолії зустрінуть людину, яка може стати для них другою половинкою. Сімейні ж обмежаться, швидше за все, легким фліртом, але потім довго згадуватимуть про це, перебуваючи дуже далеко від об’єкта швидкоплинної пристрасті.

Зв’язки друзів і знайомих принесуть успіх у професійній діяльності. Можливі подорожі за кордон разом із сім’єю. Доленосні події відбудуться у народжених в період 19.02–21.02. РОБОТА. Ділові інтереси багатьох Риб отримають повне задоволення вже в першому півріччі, щоправда, заради цього доведеться пройти через самолюбство. Дехто зможе розраховувати на кар’єрне підвищення і збільшення доходів. Деякі Риби влітку або ранньої осені можуть знайти сильного покровителя. Гроші надходитимуть Рибам регулярно і звідусіль. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. 2011-й рік може виявитися доленосним для Риб. Вони реалізують свій глобальний проект і навіть кілька видатних починань, у результаті чого життя зміниться як у професійних так і в особистих стосунках. Взимку будь-яке самолікування для Риб – під забороною. РОМАНТИКА. У декого ймовірний розрив з партнерами через гроші або розбіжність поглядів на життя. Колишні закохані тихо розійдуться в різні боки, подружжя можуть очікувати тривалі спроби примиритися. Самотнім Рибам буде важко знайти партнера. Зірки радять не поспішати, і краще придивлятися до близьких.

ОВЕН

е с е н и р Що п ? К И Л О КР

Життя засяє для представників цього знаку різними барвами. У 2011 році багато Овнів зможуть ризикувати частіше ніж зазвичай. Великі програші не загрожують, а от виграш можливий, до того ж чималий. РОБОТА. Зодіакальний будинок Овнів відвідають одразу дві сильні планети – Уран (з 12 березня) і Юпітер (з 22 січня). Останній з них визначить початок нового успішного періоду. Багатьох Овнів чекає оновлення, яке торкнеться як професійної, так і соціальної сфери. Цікаво, що все це прийде спонтанно, випадково, і багато в чому змінить ваше життя. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. Будуть біль і втрати. Протягом 2011-го року багатьом представникам цього зодіакального знаку доведеться переглянути стосунки зі своїми дружинами, чоловіками або просто коханими. Взимку маленьких неприємностей можуть завдати вірусні інфекції. РОМАНТИКА. У першому півріччі (час Юпітера, по 4 червня) в життя багатьох увійде нове кохання. Стосунки розвиватимуться настільки стрімко, що вже в другому півріччі деякі жінки цього знаку зрозуміють, що перебувають у цікавому становищі.

За словами астрологів 2011-й рік Кролика,

Любов! Це те, що буде найважливішим у 2011-му році. Вона буде скрізь – ви будете відчувати її всіма своїми органами чуття, радіти як діти і отримувати задоволення від життя! Усе пояснюється дуже просто: за китайським (східним) календарем – рік розпочнеться 14 лютого, а це День усіх закоханих! Подивіться навколо і полюбіть ближнього – саме це буде основним мотивом нового 2011-го року! Новий 2011 рік – це рік «білого металевого кролика», а ще це рік Кота. Приказку про безкоштовний сир у мишоловці, безперечно, придумали Леви. Але цього року все ж таки доведеться повірити, що дива є і відмовитися від того, що само пливе до рук. РОБОТА. Працездатність Левів у 2011 році може погіршитися через надмірну розслабленість і небажання працювати. Але будуть нові цікаві проекти. У цей період важливо не загордитися та не нажити собі недоброзичливців. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. Починається період релаксації. Можна буде підлікуватися. Навесні очікується прилив енергії, зміцнення фізичної форми. Жовтень – час цікавих, випадкових знайомств. Доленосні події чекають Львів у другому півріччі. РОМАНТИКА. 2011-й рік матиме яскраво виражене романтичне забарвлення. Може статися так, що нове кохання покличе представників вашого знаку в дальню дорогу, змусить переїхати в інше місто, або навіть країну. Самотні Леви можуть розраховувати на зустріч з тією єдиною людиною, яка може стати вірним супутником життя. А деяким сімейним Левам, швидше за все, доведеться пережити розлучення з коханими, хоч і не назавжди.

У 2011 році можлива поява яскравої особистості або ідеї, що порушить звичний хід думок і подій. Головне – не робити поспішних висновків. РОБОТА. Ділове життя Терезів з початку року буде суперечливим і нестабільним. Професійні плани порушать нові люди з привабливими ідеями, сильні та агресивні. У першому півріччі Терезам катастрофічно не вистачатиме грошей. Ситуація стабілізується влітку. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. Для багатьох Терезів 2011-й рік може здатися кінцем усього – що любили, чого хотіли, – неприємне відчуття, але за ним обов’язково прийде полегшення. У боротьбі зі шкідливими звичками Терези – переможці,навіть застарілу недугу доведеться перебороти. РОМАНТИКА. Тут існуватиме певна нестабільність. Навіть ті Терези, які вже давно змирилися зі станом самотності, закохаються до нестями. Також представники цього знаку можуть зустріти нових людей, які так зачарують, що дехто захоче розірвати старі зв’язки. Декого утримають від необдуманих кроків мудрі партнери, інші – на своєму досвіді переконаються, якою швидкоплинною буває пристрасть.

4

У 2011 році Близнята сумніватимуться – у своїх і почуттях коханої людини, чого робити не слід. РОБОТА. Позитивні зміни відбуватимуться в першому півріччі. Законної сили набудуть професійні перетворення. Також у вашому оточенні з’являться нові люди, серед яких будуть і ті, котрі надаватимуть своє заступництво. Слід звернути увагу на чесність у стосунках з новими партнерами і керівництвом. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. Можливі непрості, і навіть хворобливі події. Через це оточення Близнят майже повністю оновитися. Важко буде відпускати людей, з якими пережито багато, але життя зажадає саме такого розвитку. У сім’ях теж виникне нестабільність, але не між подружжям, а, швидше за все, з іншими членами сім’ї. Рідні проситимуть допомоги, захисту. Ситуація стабілізується ближче до кінця літа. РОМАНТИКА. Близнята будуть у пошуку ідеалу. Багатьом таки вдасться знайти партнера і, що кумедно, ним може стати людина, яка тривалий час була поряд.

Тельцям, народженим з 12 по 17 травня слід максимально тверезо оцінювати ситуацію на професійному поприщі, керівництво може будувати інтриги. Рік Кролика для Тельців – це період виходу у світ з довгого тунелю, яким більшість пробиралися останній час. РОБОТА. Ті, хто «біля керма» – власного бізнесу чи на «капітанському містку» великої компанії, мають бути готові до конкуренції, до того ж опоненти стануть часто використовувати нечесні методи боротьби. Ті, хто втратить роботу на початку року, влітку зуміють знайти гідну заміну, а інші полегшено зітхнуть, «помахавши ручкою» колишнім неприємностям. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. На початку року можливі труднощі на побутовому ґрунті. І якщо світ сім’ї зберегти вдасться, виникнуть проблеми з фінансами. Але вже у травні 2011-го Тільці зможуть вирішити частину проблем, і самі здивуються, якою глибокою, щирою і відданою може бути любов близьких. РОМАНТИКА. Дехто зануриться в тепло людських стосунків далеко від дому. Особливо пощастить самотнім або розлученим. У другому півріччі ситуація почне стрімко виправлятися як у Тельців старшого, так і молодшого покоління.

РАК

У 2011 році представникам цього знаку захочеться багато що змінити. РОБОТА. 2011-й надзвичайно успішний в усьому, що стосується професійної діяльності. У першому півріччі почнеться такий драйв, що доведеться тільки встигати повертатися. Ймовірне виникнення маленьких конфліктів з партнерами у вже діючих проектах. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. Стосунки з родичами можуть бути напруженими. Слід утримуватися від випадкових знайомств, особливо в період червень–липень. Неміцні шлюби очікує розрив, та й міцним доведеться докласти зусиль, щоб залишитися разом. РОМАНТИКА. Тут повна гармонія – як для сімейних так і тих, котрі в активному пошуку. Самотні і розведені у другому півріччі зустрінуть споріднену душу. У когось це будуть просто дружні стосунки, а когось накриє пристрастю.

ДІВА

ЛЕВ

ТЕРЕЗИ

БЛИЗНЯТА

ТЕЛЕЦЬ

СКОРПІОН

Зробіть свою присутність і вплив бажаними в кожній життєво важливій ситуації. РОБОТА. На початку року ділове життя представників вашого зодіакального знаку може перетворитися на непосильну працю. У кого є власний бізнес і керівники різного рангу перейматимуться розвитком справи, її розширенням, переміщенням за кордон або в інші реґіони країни. У службовців цей період теж може бути непростим через недоброзичливість керівництва, постійні причіпки, часто несправедливі. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. У 2011-му році слід уважно поставитися до свого іміджу. Не слід надмірно довіряти і покладатися на інших людей – самостійна наполеглива праця здатна дати непогані результати. Методично і цілеспрямовано представники цього знаку почнуть готувати плацдарм для майбутніх звершень і взагалі перевлаштовувати своє життя. РОМАНТИКА. Імовірне припинення старих стосунків. Лише там, де закохані виявляться ще й надійним плечем, вони збережуться, хоча і перестануть бути такими вже палкими. Ближче до кінця року в життя Дів увійдуть нові люди, нове кохання.

Для них ’явиться безліч нових можливостей, головне слід зрозуміти, що час міркувань минув і потрібно переходити до діла. РОБОТА. Цей рік для Скорпіонів буде бурхливим і продуктивним: кар’єрний зріст, втілення різних цікавих проектів. Але успіх прийде до тих, хто працюватиме дуже наполегливо. Невелике розслаблення – і фортуна пролетить повз. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. Настає час викластися повністю для досягнення успіху. Акцент ставити на громадській діяльності не рекомендується, тому що буде багато обмежень і перешкод. Зірки сприятимуть вашим устремлінням. Протягом року будуть періоди, коли доведеться економити і рахувати кожну копійку. Але й хороші періоди теж будуть, до того ж у найкритичний момент на допомогу прийдуть родинні зв’язки. РОМАНТИКА. Чимало Скорпіонів готові вирушити у пошуках неземного кохання. У багатьох закоханих настане час взаємних претензій. Найбільш дружні і люблячі пари встоять, а слабкіші розпадуться. Вільними Скорпіони залишатимуться недовго, нове почуття народиться через побоювання залишитися на самоті, поступово воно зміцніє, і до кінця року може набути офіційного характеру.

СТРІЛЕЦЬ

У 2011 році у народжених під цим знаком виникне сильний потяг до подорожей. А ще Стрільці можуть розраховувати на «нобелівку», в тому сенсі, що їх новий проект буде грандіозним для того кола, в якому вони обертаються. РОБОТА. Чимало Стрільців «зловлять хвилю» і стануть насолоджуватися процесом, викладаючись сповна. Від того, як вони зуміють поставити завдання перед підлеглими і запалити їх своїм ентузіазмом, залежатиме доля проекту. Доведеться розраховувати тільки на свої сили, або шукати іншої підтримки, бо впливові друзі та покровителі відстороняться від обіцяної Стрільцям допомоги. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. Варто звернути увагу на нервову систему. Доведеться навчитися розслаблятися, іноді це буде кориснішим ніж медикаментозне втручання. У фінансовому плані 2011-й хоч і буде складним, але цілком передбачуваним. Стрільців часто запрошуватимуть в громадські збори, де вони одразу стануть прикрасою. Втім, вже влітку більшість з головою поринуть у роботу. РОМАНТИКА. Багато хто зовсім втратить голову. У першому півріччі це може призвести до короткочасного роману, а вже у другому нова пасія повністю в них розчарується, та й самі представники цього знаку дещо охолонуть. А ось в сім’ї утвориться напруга, і якщо не зуміти приховати своєї закоханості, справа може дійти до розриву.

КОЗОРІГ

2011-й буде досить вдалим у багатьох сферах. Поліпшиться працездатність і результати будуть вражаючими. РОБОТА. Особливо пощастить тим, хто наполегливо працював у минулому році. Для багатьох позитивним моментом 2011-го стане відновлення співпраці з близькими і зарубіжними колегами. Що стосується грошей, то їхня кількість буде зменшуватися, і в травні досягне критично низького рівня. Втім, саме в цей час падіння зупиниться і далі можливе стрімке зростання. ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ. У родині Козороги стануть триматися так само як і на службі, зображуючи то диктатора, то злісного монстра, то «білого і пухнастого». Не забувайте про відпочинок, щоб хронічні захворювання вас не турбували. РОМАНТИКА. У сім’ях пануватиме кохання і взаєморозуміння. Ближче до весни самотні Козороги закохаються у людину, стосунки з якою були перервані. Але пам’ятайте: перш ніж кинутися з головою в кохання, потрібно більше пізнати партнера. Ймовірні приємні несподіванки.

ДОМОВИЧОК

№3,

18 ГРУДНЯ 2010 РОК У


У чому зустрічати рік Кролика? ОВЕН

Для вас, як і минулого року, в новорічному одязі має переважати білий колір, так що можете не витрачатися на нове вбрання. Як варіант підійдуть фіолетові відтінки та оранжевий. Білий багато до чого зобов’язує, тому налаштуйтеся на чисті думки та пристойну поведінку. Правда, великі компанії можуть спровокувати вашу агресивність, різкість і нестриманість.

БЛИЗНЯТА

Від нашого одягу, його стилю та кольору залежить настрій. У чому ж зустрічати Новий 2011 рік? Астрологи, зробивши розрахунки і взявши до уваги енергетики 2011 року, можуть дати підказку кожному представнику зодіакального сузір’я. Звичайно, при цьому не враховуються індивідуальні особливості конкретної людини, такі поради завжди мають загальний характер. Тому не слід точно виконувати всі рекомендації, якщо ви цього категорично не хочете, інакше – ризикуєте просто зіпсувати собі настрій. Але прислухатися до порад астрологів все-таки варто. А раптом вони принесуть успіх у новому році! Отже, що вдягти на свято, і на яку емоційну хвилю налаштуватися? СКОРПІОН

ТЕРЕЗИ

Чітких рекомендацій щодо кольору одягу немає – ви маєте самі відчути, що вам потрібно. Для вас грядущий рік може стати найнепередбачуванішим і найдивнішим за останні роки, а може, й за все життя. Налаштовуйтеся на вищі вібрації.

Для вас рекомендація суворіша, ніж для будь-кого: білий колір. Небажана велика кількість золотих прикрас і взагалі строкатість в одязі. Намагайтеся на свято в думках не тягнути за собою проблеми минулого, навіть ті, що сталися недавно, інакше можете зіпсувати настрій собі і оточуючим. Радійте життю, і воно відповість вам взаємно!

І останній штрих… Порада для тих, хто всетаки розгубився перед вибором кольору святкового одягу. Для представників усіх знаків однозначно більш гармонійними на момент зустрічі Нового року можна вважати голубий, фіолетовий і синій кольори, а менш гармонійним – оранжевий.

ДОМОВИЧОК

№3,

18 ГРУДНЯ 2010 РОК У

Зелений і всі його відтінки будуть вам до лиця. Але якщо вам подобається червоний – теж непогано. Ваша роль в новорічну ніч може стати несподівано значущою. Добре, якщо це відбудеться саме собою. А ось спроба штучно себе звеличити може закінчитися крахом.

ЛЕВ

Здивуйте всіх: поводьтеся скромно, одягніться в голубе... І позитивна реакція оточуючих вас здивує. Ваші улюблені золотий і оранжевий кольори можуть не зовсім гармонійно вписатися в загальну енергетику новорічного свята.

СТРІЛЕЦЬ

Різноманітні відтінки голубого допоможуть вам налаштуватися на гармонійні думки і вчинки. Багато що в настрої свята залежатиме саме від вас. Думайте, що говорите, і говоріть лише те, що думаєте.

ВОДОЛІЙ

Ваша гамма – жовтооранжева. Для багатьох Новий рік мине під знаком нових зв’язків, контактів, стосунків. Починати можна просто після дванадцятого удару годинника. У новорічну ніч біля вас можуть з’явитися цікаві люди, а будь-яка ситуація може розгорнутися несподіваним чином.

ТЕЛЕЦЬ

Нечасто ви одностайні зі своїми попередниками по зодіаку! Але рекомендації з приводу кольорів одягу на Новий 2011 рік у вас з Овнами майже однакові. Та, на відміну від них, вам підійде ще й голубий. На святі на вас чекатимуть різні несподіванки, але багато що залежатиме від вашого емоційного стану.

РАК

Голубі і фіолетові відтінки в одязі допоможуть вам налаштуватися на краще. Як би не змінювався ваш настрій, не звинувачуйте оточуючих і не чекайте від них допомоги; шукайте причини неприємностей в собі. Гармонія і душевний спокій цього дня лише у ваших руках.

ДІВА

Оберіть будьякі відтінки червоного, зеленого і голубого, комбінуйте. Вам багато що дозволено в 2011 році! Адже це ваш рік, оскільки його сумарне число – одне з ваших чисел. І всі нумерологічні розрахунки, насамперед, стосуються вас. Робіть висновки.

КОЗОРІГ

Вам зірки рекомендують зелений колір і всі його відтінки. Недивно, якщо раптом виявиться, що варіантів зустрічі Нового року зовсім мало, або ж їх зовсім немає. Таке цілком може статися, але турбуватися не варто: значить, у вас залишилося лише те, що потрібно.

РИБИ

Рибам зірки рекомендують білий колір, та відтінки жовтого. Багато доброго і світлого може принести вам рік грядущий. Але, звичайно, якщо ви самі прагнутимете цього. Не забувайте: як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш!

5


cmyk

Чим задобрити кролика? У новорічну ніч на столі має бути багато овочів та фруктів, салати та десерти з них. Прикрасити стіл можна травичкою: зеленою цибулею, кропом, петрушкою, листям салати – для символу року Кролика.

З

вичаї щодо новорічних свят у всіх народів різні, але є одне спільне, – це свято має бути незабутнім, веселим, позитивним і радісним. І, звичайно ж, ця ніч має бути найсмачнішою. В усьому світі Новий рік – сімейне свято. Тому кожна господиня намагається приготувати до столу найкращі, “фірмові” страви. Що ж їдять та п’ють у новорічну ніч? За стародавнім звичаєм багата їжа цього дня забезпечувала добробут на весь рік. У народів, які обробляли землі: українців, росіян, білорусів – обов’язковою стравою вважалася каша, кутя та млинці. Подавали багато м’ясних, круп’яних і борошняних страв, варили узвари. А що ж є традиційним у інших народів? У ЯПОНІЇ готують їжу з продуктів, котрі, як там вважають, приносять щастя: морська капуста – дає радість, смажені каштани – успіх у справах, горох і боби – здоров’я, варена риба – спокій, бадьорість духу, ікра оселедців – щастя в сім’ї та багато дітей. Сім’я сідає навколішки навколо низького стола, немає гамірних розмов і застільних пісень – ніщо не відволікає від думок про майбутнє, про те, що очікує наступного року. У ФРАНЦІЇ свято не свято, якщо на новорічному столі немає смаженого індика. У невеличких кафе влаштовують лотереї, в яких можна виграти тушку птиці, порося або ягня. Кожен кубинець, іспанець, португалець опівночі має з’їсти виноград: дванадцять ударів годинника – дванадцять заповітних бажань на кожний місяць, дванадцять ягід на щастя. Виноград, горіхи, сочевицю подають новорічної ночі в Італії, як символ здоров’я, довголіття, благополуччя. У польських родинах ви нарахуєте на столі 12 страв – так вимагає звичай. І жодної м’ясної. Обов’язково риба, яка вважається символом сімейного щастя та добробуту. А ще – грибний суп чи борщ, ячнева каша з чорносливом, галушки з маслом, на солодке – шоколадний торт. Майже те саме буде і на столах чеських та словацьких господинь, лише каша тут перлова і обов’язково штрудель – рулет із яблуками Напої на новорічних столах теж різноманітні. У Великобританії пунш і бренді, у Франції, Бельгії – вино, Іспанії – херес, Португалії – солодкий портвейн, Італії – біле вино, в Україні – горілка.

Індичка із курагою й лісовими горіхами Філе індички – 500 г, курага – 100 г, горіхи лісові – 100 г, сік яблучний – 50 мл, масло вершкове – 30 г, гірчиця – 20 г, часник – 2 зубки, сухарі панірувальні, сіль та перець за смаком.

Філе індички промивають, ріжуть шматочками, роблять у кожному розріз у вигляді кишені, солять і перчать. Курагу, горіхи й часник подрібнюють, змішують із яблучним соком і заповнюють масою кишеньки. Краї розрізів скріплюють зубочистками. Змащують фаршировані шматки індички розтопленим вершковим маслом, змішаним із гірчицею, обвалюють у панірувальних сухарях та обсмажують з обох боків.

Салат «ОКЕАН» 300 г кальмарів, 4 яйця, 300 г крабових паличок, 50 г червоної ікри, майонез.

Яйця подрібнити разом із крабовими паличками. Кальмари відварити, промити в холодній воді та нарізати тонкими смужками. З’єднати все разом, заправити майонезом і зверху викласти червону ікру.

Торт «БАУНТІ» 3/4 склянки борошна, 1/2 склянки цукру, 5 яєць, 3 ч. л. какао, 1 ч. л. розпушувача. МАСА: 350 г кокосової стружки, 500 г молока, 0,5 склянки цукру, 200 г масла. ГЛАЗУР: 100 г масла, 200 г шоколаду. ПРОПИТКА: 1 склянка води, 2 ст. л. лікеру «Малібу» (або коньяк, трішки цукру та води). Білки збити на міцну піну, додати потроху цукор, постійно збиваючи. Додайте, по одному, жовтки продовжуючи збивати. Введіть борошно з розпушувачем і какао, обережно перемішайте ложкою. Випечіть бісквіт 30 хвилин

6

при температурі 180 градусів. Остудіть і пропитайте. Кокосову стружку всипати в кипляче молоко з цукром і варити на маленькому вогні 20 хвилин до загустіння. Зніміть з вогню та добавте масло, порізане кубиками, перемішайте і поставте у холодильник. Шоколад поламайте на шматочки та разом із маслом розтопіть на водяній бані. Викладіть масу на бісквітний корж та розрівняйте, полийте шоколадом та поставте у холодильник.

ПЕЧЕНІ ЯБЛУКА З ГОРІХОВИМ БЕЗЕ 4 яблука (бажано сорту Ранет), 4 ст. л. коньяку, 4 ст. л. родзинок, дрібка кориці, 2 білки, 2 ст. л. цукрової пудри, дрібка солі, 2 ст. л. мелених лісових або волоських горіхів. Яблука помити, зрізати верхню частину (на 1/3 висоти) та вибрати м’якуш. Так само вирізати м’якуш і з нижньої частини яблук. Потім посікти м’якуш та вимішати з родзинками і коньяком. Збити круту піну з білків із дрібкою солі, додати мелені горіхи, цукрову пудру і легко вимішати. Наповнити яблука начинкою з м’якуша і родзинок, прикрити піною й пекти близько 10 хвилин при температурі 200 градусів, щоб зарум’янилися. Подавати гарячими.

Коктейль «ЗА П’ЯТЬ ДВАНАДЦЯТА» НА ОДИН КЕЛИХ: 50 мл віскі (бренді), 15 мл соку цитрини, 1 ч. ложечка цукрової пудри, лід, сухе шампанське (чи «брют»).

До високої склянки, заповненої на третину льодом, долити віскі й сік. Досипати цукрову пудру й доповнити охолодженим сухим шампанським. Легко змішати і...

... З НОВИМ РОКОМ!

ДОМОВИЧОК

№3,

18 ГРУДНЯ 2010 РОКУ


ОГОЛОШЕння ОГОЛОШЕння

http://dponline.cn.ua

ІНФ ОРМ АЦІ Я

про продаж на аукціоні об’єкта групи А державної власності зі знижкою початкової вартості до 30%. Назва об’єкта: нежитлова будівля (гараж), загальною площею 148,4 кв. м. Адреса: м. Бобровиця, вул. Польова, 35, Чернігівська область. Балансоутримувач: ВАТ «Чернігівнафтопродукт», код ЄДРПОУ 03362710. Відомості про об’єкт: об’єкт 1994 року забудови, розташовано у периферійній частині міста. Гараж – одноповерхова прямокутна цегляна будівля, площею 148,4 кв. м. У приміщенні гаражу є оглядова яма. В’їзд в гараж через троє воріт. Об’єкт розташовано на земельній ділянці, яка перебуває в оренді ТОВ «Чернігів – Петрол». Відомості про земельну ділянку: орієнтовна площа земельної ділянки під будівлею гаражу 181 кв. м. Вартість продажу об’єкта без ПДВ – 14 808,33 грн, ПДВ – 2961,67 грн. Початкова вартість продажу об’єкта з урахуванням ПДВ – 17 770 грн. Умови продажу: – сплата за об’єкт приватизації проводиться грошовими коштами;

– питання землекористування покупець вирішує особисто з органами місцевого самоврядування згідно з чинним законодавством. Грошові кошти в розмірі 1777 грн, що становлять 10% від початкової вартості об’єкта приватизації вносяться на р/р №37312006000431, одержувач – РВ ФДМУ по Чернігівській обл., код 14243893, банк одержувача – ГУДКУ у Чернігівській обл., МФО 853592. Плата за реєстрацію заяви в розмірі 17 грн. вноситься на р/р №37187500900002, одержувач – РВ ФДМУ по Чернігівській обл., код 14243893, банк одержувача – ГУДКУ у Чернігівській обл., МФО 853592. Аукціон буде проведено 11 лютого 2011 року об 11-й год. за адресою: м. Чернігів, пр-т Перемоги, 20/6. Кінцевий термін прийняття заяв 7 лютого 2011 року. Служба з організації та проведення аукціону – реґіональне відділення ФДМУ по Чернігівській області, адреса: 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 43, кім. 319, тел. 676-302, заяви щодо приватизації об’єктів приймаються від 8-00 до 17-00, крім суботи та неділі. Ознайомитись з об’єктом можна за місцем його розташування.

Головне управління юстиції у Чернігівській області ОГОЛОШУЄ КОНКУРС на заміщення вакантних посад: 1) старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Ніжинського міськрайонного управління юстиції. Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або II категорій (державного виконавця) не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж два роки; громадянство України, досконале володіння державною мовою, знання комп’ютера (на час відсутності основного працівника); 2) головного державного виконавця відділу державної виконавчої служби Ніжинського міськрайон-

ного управління юстиції. Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді провідного спеціаліста (старшого державного виконавця або державного виконавця) не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж 3 роки, громадянство України, досконале володіння державною мовою, знання комп’ютера (на час відсутності основного працівника); 3) старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Чернігівського районного управління юстиції. Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж

роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або II категорій (державного виконавця) не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж два роки; громадянство України, досконале володіння державною мовою, знання комп’ютера (на час відсутності основного працівника). Додаткова інформація щодо основних функціональних обов’язків розміру та умов оплати праці надається кадровою службою. Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, каб. 109, тел, 698-068.

«КОМФОРТ»

Продам:

кУПОн

безкоштовного оголошення

РУБРиКА:  Продам  Куплю  Міняю  Зніму  Здам

Текст оголошення (українською мовою, РОЗБІРЛиВО!):

Телефон, адреса:

Інформація про клієнта (заповнюється обов’язково) Прізвище, ім’я, по батькові:

Адреса: Телефон:

Підпис:

7

Зн і М о К іЗ с У П У т н и К а

ВІКНА М Е ТА Л О П Л А С Т И К О В І

 Чернігів

м. Чернігів, Готель «Градецький», офіс 205. Тел.: 612-184, (093) 455-12-47, (097) 913-10-42. м. Короп, маг. «Panasonic». Тел. 2-11-53

NOAA-19

Державна інспекція захисту рослин Чернігівської області

ОГОЛОШУЄ КОНКУРС На заміщення вакантної посади державного службовця:

 начальника державної інспекції захисту рослин Бобровицького району;  начальника Державної інспекції захисту рослин Срібнянського району. УМОВи КОНКУРСУ Вища освіта за спеціальністю захист рослин або агрономія, освітньокваліфікаційний рівень спеціаліст, володіння державною мовою, знання комп’ютера, стаж роботи за фахом не менше ніж 3 роки. Термін подачі заяв – 1 місяць з дня оголошення конкурсу. До заяви про участь у конкурсі додаються: – особова картка П-2ДС; – копія паспорта та диплома про освіту; – декларація про доходи за 2009 рік; – 2 фотокартки 4х6 см. Додаткова інформація щодо основних функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці надається кадровою службою за адресою: м. Чернігів, вул. Старобілоуська, 25-а. Контактний тел.: 774-006, 649-191.

П р и в ат ні оГ оло Ш е н н Я

• Будинок в смт Олишівка (газ, 35 соток землі, сарай, гараж, погріб, колодязь). Тел. 680-655 (після 21 год.). • ВАЗ-21011, 1978 р.в., у хорошому стані, ціна 24000 грн. Тел.: (098) 237-52-41, (093) 746-60-13, (099) 722-47-80. • «Москвич»412 ІЖ, червоного кольору, об. двигуна 1500 л., кап. ремонт двиг., салон шкір. зам., магнітофон, кузов потребує зварювальних робіт, нова гума. Ціна 600 у.о. Тел.: (098) 237-52-41, (093) 746-60-13, (099) 722-47-80. • Будинок в смт Ріпки (75 м2, обкладений цеглою, 12 соток, госп. будівлі: погріб, сарай, гараж). Тел. (063) 493-07-61. • Акції ВАТ «РВК «Деснянська правда» в кількості 3801. Ціна за домовленістю. Тел. 691-282 (після 18 год.). • Меблевий гарнітур (горку) «Стас» у хорошому стані, комод. Ціна 2500 грн. Тел.: (097) 888-71-00, (063) 289-00-03. • Лижі нові, без кріплення, 170 см і 195 см, ціна 150 грн за пару; гуму б/в «Континенталь» 185/65 R14 – 2 шт.; гуму, б/в «Хаккапеліта» Фінляндія 195 R14 M+S – 2 шт. Тел.: 5-95-98, (050) 441-78-40.

№ 139 (179) 18 грудня 2010, субота

• Терміново сухі дрова для опалення оселі чи дачі – 8 складометрів. Без доставки. Ціна договірна. Тел.: 3-34-44, (067) 812-32-22. • Приватизовану земельну ділянку (10 соток) під забудову в с. Старий Білоус. Тел. 4-50-99. • Терміново–дешево: точило «Темп» (500 Вт, 1820 об./хв., нове заводьке, двобічне); скло переднє (лобове) на авто «Москвич» (фургон); стабілізатор + підсилювач напруги (220 вольт); пульверизатор-розпилювач для обслуги авто; електромотор (100 Вт, 2780 об./хв.); ампер-вольтметр Ц-4331 для випробування транзисторів; прилад багатоцільового призначення «Каскад-2» (Мінськ). Тел.: 3-34-44, (067) 812-32-22. • Чавунні котел і батареї 64 штуки. Тел. 3-84-36. • Крісло-ліжко, сейф, стрічку для друкарської машинки, електропривід для промислової машинки, швейну машинку «Чайка-142», металевий лист. Тел. 667-172.

Куплю:

• Будь-який човен, весла, бінокль, пневматичну гвинтівку чи пістолет, велосипед, дачну ділянку з будинком, зварювальний апарат на 220 В, перфоратор, дриль та інший електроінструмент. Тел. 933-821. • Ваги на 100 кг; банки 10, 20 л.; бідон молочний 20, 40 л.; статуетки з фарфору. Тел. 612-232. • Ордени та медалі СРСР, значки, картини, монети, вироби з бронзи, срібла, фарфору та інше; телевізор, DVD, музцентр, підсилювач, комбайн кухонний «Мрія», соковижималку. Тел. 610-050. • Імпортний телевізор Ø37, 51-54, 63-72 см, DVD, муз. центр, цифрову відео- або фотокамеру, велосипед, бінокль, гумовий або металевий човен, алюмінієві бідони молочні на 20 і 40 літрів. Тел. 930-713. • 1-2-кімнатну квартиру; гараж капітальний в а/к. Терміново. Тел. 612-232. • Самовар електричний. Тел. 667-172. • Ваги на 100 кг; банки 10, 20 л; бідон молочний 20, 40 л; статуетки з фарфору. Тел. 612-232.

Металопластикові вікна, рами, двері, москитні сітки. Балкони під ключ. Оброблення будинків сайдингом. Низькі ціни. Швидко. Якісно. Тел.: 612-369, (066) 205-74-46.

17.12.2010 12:42

Гід р о М е т Ц е н т р П овід о М л Я Є

18-го грудня очікується хмарна погода з проясненням, сніг, місцями хуртовини, на дорогах ожеледиця. Вітер північно-східний 7–12 м/сек. Температура повітря –3 ... –8 °C, по Чернігову –5 ... –7 °C. 19-го та 20-го грудня – хмарна погода з проясненням, вночі 19-го – сніг, мокрий сніг, в решту часу без істотних опадів. Вітер південно-західний 7–12 м/сек. Температура вночі 19-го –6 ... –11 °C, 20-го –9 ... –14 °C, вдень –3 ... –8 °C. П о Г о д а н а с о н Ц і ( д а н і S O H O)

GOES-14

17.12.2010 01:06

LASCO C2 17.12.2010 07:12

Календар

Сьогодні Сонце зійшло о 7 год. 53 хв., зайде о 15 год. 59 хв. День триватиме 8 годин 05 хвилин. Перша чверть 13 грудня. Місяць у Тільці. За релігійним календарем сьогодні – преподобного Савви Освяченого. Мученика Анастасія. Святителя Гурія, архієпископа Казанського. Преподобних Каріона ченця та сина його Захарії, єгиптян. Різдвяний піст. Завтра – святителя Николая, архієпископа Мір Лікійських, чудотворця. Різдвяний піст. Післязавтра – святителя Амвросія, єпископа Медіоланського. Святителя Амвросія сповідника, єпископа Кам’янець-Подільського. Преподобного Іоанна, посника Печерського. Селігерської (Володимирської) ікони Божої Матері. Різдвяний піст. іменинниками будуть: сьогодні – Анастас, Захар, Сава, Гурій; завтра – Микола; післязавтра – Іван, Антон, Павло, Нил, Амвросій. Ц и М и д н Я М и н арод илисЯ

Український письменник, режисер, Микола Куліш (1892); ро18.12 драматург сійський цирковий клоун, телеведучий, кіноактор Юрій Нікулін (1921). Французька співачка і актриса Едіт Піаф (1915); російська актриса і теа19.12 тральний режисер (театр «Современник») Галина Волчек (1933); російська актриса Анастасія Вертинська (1944). етнограф, мовознавець, публіцист, 20.12 діяч українського національного відродження Йосип Лозинський (1807). ПосМіХ нітьсЯ

Заходить жебрак до хлібної лавки: – Скажіть, на милість, привезли свіжий хліб? – Привезли. – Ще теплий? – Теплий. – І з родзинками? – З родзинками. Жебрак жалісно: – Подайте нещасному Христа ради!.. http://dponline.cn.ua


cmyk

8

№ 139 (179) 18 грудня 2010, субота

анонс

Оберігав Святий Миколай І

Фото Віктора КОШМАЛА

Микола Гаврилович Ткач за документами народився 5-го грудня 1910 року. Але свій день народження, житель Лосинівки, що на Ніжищині, відзначає в день Святого Миколая, бо саме на його честь названий батьками.

асу до головних новорічних заходів лишилося обмаль. А заплановано їх чимало. Репетиції, засідання оргкомітету і робочі наради проводяться мало не щодня. Щойно закінчився конкурс «Вогні новорічної ялинки–2011», в якому брали участь 30 міських шкіл. Із дитячих садочків було передано 200 іграшок, – усі вони знадобляться, адже вирішили прикрасити не лише центральну ялинку, а й ще кілька в різних мікрорайонах нашого міста. Міський центр соціальних служб сім’ї, дітей і молоді разом з волонтерами громадської організації «Жменя» проводить акцію «Гривня на щастя», розвозить дітям подарунки. Нинішнього року започатковано різдвяний фестиваль «Чернігівська коляда», ідея якого виникла не на порожньому місці. Союз українок ще з 80-х проводив у Чернігові просвітницькі заходи та різдвяні вертепи. Тож до створення сценарію залучили голову обласної організації Союзу Українок Раїсу Решетнюк. До речі, головна ялинка міста на Красній площі засяє вогнями ще до урочистого відкриття. Ілюмінацію увімкнуть одразу ж, як прикрасять ялинку, – на радість дітям та для створення святкового настрою. Уроч истості

Служителі Феміди відзначили своє професійне свято

Г

убернатор області Володимир Хоменко вважає, що люди стали більше довіряти суддям. Про це він заявив в облдержадміністрації 15 грудня, де вшановували служителів Феміди з нагоди їх професійного свята. Він також відзначив важливість судової реформи. Кращих працівників суду Чернігівщини нагородили Почесними грамотами облдержадміністрації, обласної та міської рад, а також церковними відзнаками. Владика Чернігівський та Новгород-Сівер­ ський Амвросій теж привітав суддів із професійним святом. На Чернігівщині більше двохсот служителів Феміди. Нинішнього року вони відзначають своє професійне свято вже дев’ятнадцятий раз.

Підготувала Сніжана БОЖОК

Деснянка вільна 

http://dponline.cn.ua

Ю віл еї

Урочисте відкриття головної ялинки міста відбудеться 24 грудня, а засяє вогнями вона ще раніше

Ч

Остання Остання сторінка сторінка

саме цей Святий оберігав його до столітнього ювілею. Микола Гаврилович стверджує, що дивом вижив у голодні 30-ті роки, в люті морози Фінської війни, у двох полонах Другої світової. І тепер болять йому спогади про те, як пораненим очікував смерті у полі під Тернополем, як стояв перед дулами автоматів, як перебував у шпитальному ліжку у Мурманську. Зігріває лише один спогад, про німця-конвоїра, що нишком підкинув йому, голодному, в кишеню кілька пряників. Можливо, в його образі теж був Святий Миколай… Жив, радів і трудився чоловік незважаючи на те, що через оті страшні полони його позбавили фронтових пільг. Напередодні свята Миколу Гавриловича Ткача привітали зі 100-літтям представники влади, односельці та рідні. Приєднується і наша редакція. Нехай Святий Миколай ще довго оберігає Вас, Миколо Гавриловичу! Надія Онищенко Фото Олександра Василенка

н а р о д н а т в о р ч іс т ь

«Співали, співаємо і будемо співати!» Нині, коли технічний прогрес сягнув захмарних висот, здавалося б, уміння співати українські пісні, так би мовити, «вживу» втрачене назавжди. Але, завітавши до Коропського районного будинку культури, зрозуміла, що народна творчість і щира пісенна душа притаманні всім місцевим жителям. На районній сцені відбувся звітний концерт народного аматорського хорового колективу «Калиновий цвіт», який в черговий раз підтверджував звання народного.

В

ід побаченого і почутого задоволення отримали всі: і глядачі, і виконавці, і керівники колективу, – заслужений працівник культури України Ольга Шумейко та Людмила Ткаченко. Високу оцінку отримали місцеві аматори від обласного журі – заслуженого артиста України Миколи Борща, головного хормейстера обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв Ольги Коцур та провідного методиста Володимира Макеєва. Вразила членів журі і глядачів своєю майстерністю, чудовим голосом і приємним тембром викладач Коропської школи мистецтв Олена Но-

Засновник та видавець – ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда». Реєстраційне свідоцтво ЧГ № 465-114ПР від 22.04.2010 р. Головний редактор Лариса Мілова. Перший заступник головного редактора Леся КОШЕЛЬ. Тел. 678-200. Заступник головного редактора Петро ГРОМОВИЙ. Керівник відділу зв’язків з громадськістю Володимир ЛИСЕНКО. Тел. 4-44-42. Відповідальний секретар Віталій АДРУГ. Тел. 4-21-92. Телефони відділів редакції: суспільно-політичних питань: 4-22-71; економіки: 4-45-42; соціальних питань: 4-41-36; гуманітарної сфери: 4-44-12; реклами: 4-40-07. Факс: 4-21-92, 4-40-07. Комп’ютерна верстка та дизайн: Олександр БОЖОК, Ганна ЗЕВКО, Світлана КУЗЬМЕНКО. Коректори: Альона ШЕВЧЕНКО, Світлана СОКОЛ, Олена ШЕРЕМЕТ. Передплатні індекси: триразовий – 49086; триразовий пільговий – 49087 та четверговий випуск – 49088.

Шабалинівський народний аматорський фольклорний колектив «Оберіг»

вобранець, яка виконувала соло на бандурі. Схвальні відгуки отримали солісти колективу Валентина Ярова та В’ячеслав Плющ. Приємно і те, що народний аматорський хоровий колектив «Калиновий цвіт» входить до п’ятірки найкращих в області. Поважне журі прослухало і Шабалинівський народний аматорський фольклорний колектив народних традицій та дозвілля «Оберіг», який також підтверджував звання народного. Керує цим колективом Катерина Какама. Захід було продумано до дрібниць. В програмі брали участь і дорослі, і діти. Сільські аматори показали старовинні місцеві ігри «У Стракача», «Вгадай дівчину», «Сорока», а також «Шабалинівський карапет».

Журі належно оцінило виступ колективу та вклонилося учасникам за чудовий спів, і за те, що не забули народні пісні та традиції. Заслужений артист України, голова журі, Микола Борщ провів майстерклас, який сподобався учасникам дійства. Час невпинно минає, зазнають змін і смаки, і музичні уподобання. Але є пісні, які з гідністю витримали випробування часом і дій­шли до нашого сьогодення. Звучить гармошка, і ллється пісня українська, і співають її всі: і бабусі, і батьки, і діти. Якщо не вірите – приїздіть на Коропщину! Тут вас гостинно зустрінуть, нагодують варениками і пісню веселу заспівають!

Адреса редакції: 14000, м.  Чернігів, пр-т Перемоги, 62, 3-й поверх. Веб-сайт: www.dponline.cn.ua. Електронна пошта: despravda@ukr.net. Віддруковано у ВАТ «РВК «Деснянська правда», 14000, м.  Чернігів, пр-т Перемоги, 62. Газета виходить тричі на тиждень (вівторок, четвер, субота). Тираж тижня – 25 794. Розповсюджується по передплаті. Редакція не завжди поділяє п ­ огляди авторів публікацій. Відповідальність за достовірність інформації та реклами несуть автори та рекламодавці. позначені матеріали рекламного змісту. Знаком Листування з читачами – тільки на сторінках газети.

Наталя ПОЛІЩУК

Деснянка вільна №179  

ШУКАЙТЕ ГАЗЕТУ № 139 (179) 18 грудня 2010, субота або ПЕРЕДПЛАТІТЬ, якщо хочете, триразовий – 49086 триразовий пільговий – 49087 четверговий...