Page 1

http://dponline.cn.ua

e-mail: despravda@ukr.net

№ 128 (168) 23 листопада 2010, вівторок ГОЛОВНА ГАЗЕТА ЧЕРНІГІВЩИНИ

те Х нологіЇ та П Ра во

акЦія

У Чернігові відбувся автопробіг, присвячений

паспорти українців замінять на мікрочіпи

жертвам дтп

В

Фото Віктора КОШМАЛА

щ

об вшанувати пам’ять жертв дорожньо-транспортних пригод, на Красній площі Чернігова інспектори ДАІ встановили та запалили свічки загиблим цього року на дорогах у Чернігівській області. За 10 місяців 2010 року на дорогах загинуло 103 людини. Щоб звернути увагу водіїв і пішоходів, працівники Державтоінспекції організували автопробіг вулицями міста. Невтішну статистику збираються поліпшувати профілактичними заходами. До автопробігу долучилися не лише водії та працівники автоінспекції. Прийшли вшанувати пам’ять жертв ДТП і родичі загиблих. Вони й запалили перші свічки. Школярі теж не залишилися осторонь Всеукраїнської акції. Всім присутнім вони роздавали стрічки трьох кольорів. Водії – учасники пробігу – сподіваються у такий спосіб звернути увагу всіх автолюбителів на безпеку за кермом.

перегони закінчилися смертю жінки та двох дітей (2 і 5 років)

У

неділю, 21 листопада, в Севастополі, близько 11-ї години ранку футболіст ПФК «Севастополь» Владислав Піскун, який їхав на БМВ разом із знайомою вагітною жінкою, зустрів на світлофорі свого знайомого, який їхав на автомобілі Міцубіши. Щойно загорілося зелене світло, вони рвонули наввипередки. Міцубіши вирвався вперед, а Піскун на БМВ вирішив обігнати його по зустрічній смузі, але не впорався з керуванням і вискочив на тротуар, де спочатку вдарився об стовп, відлетів до стіни будинку, після чого, у зворотному польоті, буквально зніс кузовом жінку з двома дітьми 2-х і 5-ти років. Усі троє загинули на місці. Віталій АДРУГ

міЖ н аРод н а Політ и к а

наші громадяни їздитимуть до ізраїлю без візи через три місяці

п Новини підготувала Сніжана БОЖОК

Колаж Антона Ниманихіна

Україні внутрішні паспорти хочуть замінити на пластикові ID-карти, які діють нині в багатьох країнах світу. За неофіційними даними, така заміна може статися до 2015 року, проте директор Держдепартаменту ГІРФО МВС Євген Мамонов точної дати поки не називає. Консорціум ЄДАПС (світовий лідер індустрії захищеного друку) запевнив, що технічно вже готовий робити такий документ. Коштуватиме він 13 євро (140 грн) (відпускна ціна бланка внутрішнього паспорта нині – близько 15 грн). Яка інформація буде в новому паспорті українця, поки що не вирішено. «Окрім ПІБ, фото, прописки, відомостей про шлюб і дітей, можуть розпорядитися вносити ще й групу крові. В інших країнах у цьому документі є інформація про страховку та пільги громадянина, а от відомості про прописку і сімейний стан вважаються конфіденційними», – розповів заступник гендиректора ЄДАПСу Олександр Драніков. За його словами, нині такі ID-карти є в офіцерів Інтерполу: розміром вони з водійське посвідчення і містять чіп з біометричними даними. Ще раніше – у другому півріччі 2011 року – можуть з’явитися і нові закордонні паспорти. Теж з чіпами завбільшки сірникової голівки, які можна буде поповнювати новими даними. «Нині вирішують, які саме біометричні дані буде внесено на цей чіп. Можливо це буде інформація про геометрію кисті руки, про овал обличчя, відбитки пальців і малюнок сітківки ока. Але від останнього поступово у світі відмовляються, тому що терористи навчилися використовувати очні краплі, які змінюють малюнок», – додав Олександр Драніков. Для того, щоб запровадити такі документи, треба забезпечити Держприкордонслужбу, міліційні відділення і податківців пристроями, які б зчитували інформацію з чіпів. У МВС кажуть, що українцям не доведеться терміново міняти старі закордонні паспорти на нові. Старі будуть дійсні до закінчення свого терміну.

с т Ра ш н а а в а Рі я

ро це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров. «Україна ще у вересні завершила усі внутрішньодержавні процедури відповідно до домовленостей з Ізраїлем щодо безвізового режиму. Наскільки нам відомо, наразі Ізраїль також закінчив відповідні внутрішньодержавні процедури. І це означає, що через 90 днів почне діяти угода про безвізовий режим між нашими країнами», – зазначив Олександр Дикусаров. Нагадаємо, міністр туризму Ізраїлю Стас Місежніков повідомляв на початку

жовтня 2010 року, що безвізовий режим між Україною та Ізраїлем набере чинності наприкінці січня – на початку лютого 2011-го. Нагадаємо, 21 липня Україна й Ізраїль уклали міжурядову угоду про відмову від візових вимог для осіб, які користуються паспортами громадянина або службових паспортів України й Ізраїлю. Угода передбачає, що громадяни України та Ізраїлю можуть перебувати на території іншої країни без одержання візи не більш як 90 днів у межах 180-ти днів з дати першого в’їзду.

ШУкайте ГаЗетУ

у пунктах продажу преси вашого міста або

передплатіть, якщо хочете,

щоб «деснянку вільну» приносили вам додому Передплату можна оформити у будь-якому поштовому відділенні

передплатні індекси:

триразовий – 49086

триразовий пільговий – 49087

четверговий випуск – 49088


cmyk

2

№ 128 (168) 23 листопада 2010, вівторок

влада влада

http://dponline.cn.ua

Стартували. Яким буде фініш? Із сесії обласної ради

перший ранг держслужбовця як колишній голова облдержадміністрації. На жаль, участі у таємному голосуванні по цих трьох кандидатурах не брали депутати від ВО «Батьківщина». Це, зрештою, і зрозуміло: за кількістю депутатів обласної ради у них друге місце, а свого представника в керівному складі вони не одержали.

Минулої п’ятниці розпочала роботу новообрана обласна рада шостого скликання. Депутати обрали керівний склад ради, визначилися з робочими структурами, порядком їх утворення та діяльності. Як відомо, нинішній склад обласної ради налічує 100 мандатів, половина з яких – за списками обласних партійних організацій, що подолали 3-відсотковий рубіж, а половина – з одномандатних мажоритарних виборчих округів.

У

часть у роботі першого пленарного засідання ради взяли 93 депутати із 96-ти зареєстрованих. Чому 96? За винятком народних депутатів України Григорія Маньковського (Партія регіонів) та Віктора Коржа (ВО «Батьківщина»). Кадрові зміни відбудуться і у власників мандатів депутата обласної ради від політичних партій «Фронт змін» та «Удар» Віталія Кличка. На сесії також були присутні народний депутат України від фракції Партії регіонів Едуард Прутнік, головний консультант-інспектор відділу центральних та північних реґіонів управління з питань реґіональної політики Головного управління з питань реґіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України Юрій Побережний, завідуючий відділом роботи з реґіонами управління у зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування апарату Верховної Ради України Віктор Олійниченко та заступник голови Державної податкової адміністрації України Олександр Котькало. Пленарне засідання ради відкрив і доповів присутнім у залі депутатам та чисельному корпусу запрошених про підсумки виборів депутатів обласної ради голова обласної територіальної виборчої комісії Віктор Зуб.

Штрихи до портрета

Я

кий же нинішній формат головної представницької гілки влади в області? Нинішній склад її кількісно переважає на 10 депутатів попередній. 45 мандатів у нинішньому складі ради вибороли представники Партії регіонів, 21 – ВО «Батьківщина», 11 – Соціалістичної партії, 5 – Комуністичної, по 4 – «Сильна Україна» та «Фронт змін», по 3 – Народної партії та політичної партії «Удар», по 2 – від партій «Сила і честь» та «Реформи і порядок». Загалом у виборах обласної ради брали участь 24 обласні партійні організації, від яких за виборчими списками обласна виборча комісія зареєструвала 418 кандидатів у депутати, в одномандатних виборчих округах було зареєстровано 327 кандидатів. Такий політичний розклад. На жаль, нинішні виборні перегони «відзначилися» низькою активністю виборців. Явка їх на виборчі дільниці ледь досягла 51-го відсотка. А подекуди вона не перевищувала третини. З 96-ти зареєстрованих депутатів обласної ради лише 9 жінок. 35 депутатів були депутатами й раніше. 95 мають повну вищу освіту. За віком: до 30-ти років – 4, від 51-го і старші – 43. Тобто останніх мало не половина. Може, так і має бути. Досвід ніколи не завадить у серйозних справах. А ось жіночий фактор у роботі обласної ради явно не стане домінантою. За родом діяльності картина така: 21 депутат працює в агропромисловому комплексі і переробній промисловості, 10 – у сфері освіти і науки, 12 – у закладах охорони здоров’я, 8 – працівники промисловості, транспорту, будівництва та енергетики, по два депутати – працівники сфери торгівлі та засобів масової

інформації. У складі обласної ради 15 депутатів – керівники місцевих органів державної влади та управління, у т.ч. голова облдержадміністрації та два його заступники, 5 підприємців. За кількістю «великоваговиків» у розрахунку на депутатське крісло нинішній склад обласної ради, схоже, не має собі рівних. Відповідно до чинного законодавства обласна рада обрала тимчасову президію з числа представників партій, які вибороли найбільшу кількість мандатів на виборах в обласну раду, – Володимира Хоменка (Партія регіонів), Олександра Кодоли (ВО «Батьківщина»), Олени Дмитренко (СПУ) та Володимира Лещенка (Комуністична партія). Надалі, до обрання голови обласної ради, сесію вів за погодженням із членами тимчасової президії Володимир Хоменко.

Дещо про пріоритети

П

ісля цього депутати обрали лічильну комісію, яку очолив депутат Віктор Кульбако, затвердили порядок денний першої сесії новообраної ради, а також регламент роботи першої сесії (не плутати з регламентом роботи обласної ради на весь термін скликання). Депутат Віктор Лабазов пропонував внести до порядку денного питання щодо звернення на адресу Президента України з приводу ухвалення Податкового кодексу України та виокремити «Різне», але цю пропозицію депутати не підтримали. Регламент же роботи першої сесії обласної ради нинішнього скликання порівняно з попереднім дещо відрізняється. Хоча б тим, що передбачав градацію між заступниками голови, тобто нинішні депутати вже обирали першого заступника і просто заступника. Мало хто сумнівався, що на посаду голови обласної ради буде висунуто кандидатуру від Партії регіонів. Так і сталося. Її уособив проректор з навчальновиховної та кадрової роботи Чернігівського державного інституту економіки та управління, доктор філософських наук Анатолій Мельник. В останній момент «Фронт змін» запропонував альтернативну кандидатуру – свого депутата Ярослава Демченкова. Але він, оприлюднивши з трибуни сесії бачення партійною організацією нинішньої ситуації в області, зняв свою кандидатуру. А якою вбачає свою роль на посаді голови обласної ради Анатолій Мельник? Пріоритети Анатолій Іванович визначив чітко. Насамперед, це відмова від зайвої політизації роботи ради. Вибори закінчилися. Потрібні не конкуренція, а тісна співпраця з місцевою виконавчою владою, між обласною радою та облдержадміністрацією, конструктивна взаємодія з народними депутатами, урядовими структурами, Адміністрацією Президента України. У вирішенні актуальних питань розвитку гуманітарної сфери слід обов’язково враховувати екологічну складову. Пріоритетними мають бути питання соціального захисту громадян тощо. Анатолій Мельник вважає, що і засоби масової інформації мають долучитися до справи, показуючи роботу депутатів на цих напрямках. Він переконаний, що нинішній

Постійних комісій буде більше

В Анатолій Мельник про пріорітети

склад обласної ради фахово підготовлений і виправдає довір’я виборців. На запитання депутата Едуарда Асмаковського, як співпрацюватиме обласна рада з малими районами, Анатолій Іванович зазначив, що в плані уваги між «малими» і «великими» районами різниці в принципі не повинно бути. На запитання депутата Миколи Звєрєва, якою голова бачить опозицію, відповів: опозицію, як опозицію до влади, він розуміє. Але опозиція не може перебувати в опозиції до людей. Результати голосування на користь Анатолія Мельника виявилися достатньо переконливими. 70 голосів – «за». Першим заступником голови обласної ради депутати обрали Івана Коробку – начальника головного управління праці та соціального захисту населення обл­ держадміністрації, обраного депутатом від Партії регіонів, заступником голови – Валентина Мельничука, який обирався від Соціалістичної партії. Посада голови обласної ради відповідає першому рангу державного службовця органів місцевого самоврядування з відповідним посадовим окладом. У Івана Коробки – третій ранг. Мельничук уже має

ідповідно до порядку денного депутати утворили 11 постійних комісій обласної ради (на дві більше, ніж мали в попередньому скликанні) за такими напрямками: з питань соціальноекономічного розвитку; з питань реґіонального розвитку та інвестиційної діяльності; з питань бюджету та фінансів: з питань будівництва, зв’язку, транспорту та енергетики; з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів; з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС; з питань управління та розпорядження об’єктами комунальної власності; з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери; з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму; з питань законності, правопорядку, регламенту та депутатської етики; з питань міжреґіонального і транскордонного співробітництва. Обласна рада затвердила також положення про постійні комісії. Депутат Микола Звєрєв слушно зауважив, що сфери повноважень перших двох і четвертої постійних комісій дублюються, а тому треба чіткіше визначити напрями їх діяльності. Депутати погодилися з цим і взяли проект рішення за основу. Уточнення назв, затвердження голів комісій та їхнього персонального складу має відбутися 24 листопада, коли перша сесія обласної ради продовжить свою роботу. Обласна рада також ухвалила рішення про збереження заробітної плати депутатам обласної ради п’ятого скликання Наталії Романовій та Олегу Обушному на період їхнього працевлаштування, але не більше ніж шість місяців, як таких, що працювали в облраді на постійній основі на виборних посадах голови та заступника голови, та у зв’язку із закінченням строку їхніх повноважень і неможливістю надання відповідної роботи. Старт узято. Яким буде фініш, передусім, має перейматися депутатський корпус. А виборці так чи інакше, рано чи пізно своє слово також скажуть. Олекса ДОРОШ Фото Віктора КОШМАЛА

Перед мікрофоном – депутат Юрій Солодько


№ 128 (168) 23 листопада 2010, вівторок http://dponline.cn.ua

 Україна і світ

з мін и в за к о н од а в ст ві

В Україні скасували ліцензування 23-х видів господарської діяльності

Д

нями до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» було внесено зміни. Із 66-ти видів господарської діяльності було скасовано ліцензування 23-х, провадження яких не пов’язано із загрозою безпеці держави, життю та здоров’ю людей, погіршенням стану навколишнього природного середовища: – пошук (розвідка) корисних копалин; – видобування корисних копалин із родовищ, що мають загальнодержавне значення та включені до Державного фонду родовищ корисних копалин; – виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, напівдорогоцінного каміння; – виготовлення виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівля виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння; – виробництво пестицидів і агрохімікатів (тільки регуляторів росту рослин);

– розроблення, виробництво, використання, експлуатація, сертифікаційні випробування, тематичні дослідження, експертиза, ввезення, вивезення криптосистем і засобів криптографічного захисту інформації; – розроблення, виробництво, сертифікаційні випробування голографічних захисних елементів; – розроблення, виробництво, впровадження, обслуговування, дослідження ефективності систем і засобів технічного захисту інформації, надання послуг у галузі технічного захисту інформації; – проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт; – виконання топографо-геоде­ зичних, картографічних робіт; – виконання авіаційно-хімічних робіт; – пересилання поштових переказів, простих та реєстрованих листів, поштових карток, бандеролей та посилок масою до 30-ти кілограмів; – турагентська діяльність; – фізкультурно-оздоровча та спортивна діяльність: – організація та проведення спортивних занять професіоналів та любителів спорту;

– діяльність з підготовки спортсменів до змагань з різних видів спорту, визнаних в Україні; – проектування, будівництво нових і реконструкція існуючих меліоративних систем; – діяльність митного перевізника; – виготовлення парфумернокосметичної продукції з використанням спирту етилового; – виробництво, збереження племінних (генетичних) ресурсів; – діяльність, пов’язана з виробництвом автомобілів та автобусів; – діяльність, пов’язана із обробленням, зберіганням, захистом інформації, яка складає кредитну історію; – виробництво хімічних джерел струму, заготівля та утилізація відпрацьованих хімічних джерел струму; – виробництво, зберігання рідкого палива з біомаси та біогазу; – проектування, технічне обслуговування, будівництво нових і реконструкція діючих систем видобування газу (метану) вугільних родовищ та окремих об’єктів інженерної інфраструктури, оцінка протиаварійного стану зазначених об’єктів.

Епідемія холери вийшла за межі Гаїті. Кількість жертв зросла до 1250-ти

П

ерший випадок холери було зареєстровано у Домініканській Республіці. На Гаїті ж кількість жертв збільшується. За останніми даними, епідемія забрала життя 1250-ти людей. З ознаками захворювання з початку епідемії наприкінці жовтня 2010 року було госпіталізовано 29,86 тисячі людей, з них трохи більше ніж 20 тисяч виписали з лікарень після лікування. Перші випадки епідемії на Гаїті було зареєстровано через дев’ять місяців після землетрусу, який забрав життя на початку року, за різними даними, від 230-ти до 300-т тисяч людей. В результаті двох сильних підземних поштовхів магнітудою 7,0 і 5,9, які відбулися 12 січня 2010 року, постраждало близько 3-х мільйонів людей, було зруйновано 250 тисяч будинків. Досі 1,3 млн людей живуть у наметовому містечку, залишившись без даху над головою після катастрофи. Обставини на Гаїті ускладнив ураган «Томас», який нещодавно пройшов країною. В результаті цього, за останніми даними, загинули 20 чоловік і було зруйновано системи питного водопостачання.

про продаж на аукціоні об’єкта групи Ж державної власності зі знижкою початкової вартості до 30% Назва об’єкта: – клуб. Адреса: Чернігівська обл., Бобровицький р-н, с. Новий Биків, вул. 30 років Перемоги,15/1. Балансоутримувач: ВАТ «Новобиківський цукровий завод», код ЄДРПОУ 00372606. Відомості про об’єкт: клуб – цегляне приміщення, площею 347,8 кв. м, прибудоване до одноповерхової будівлі, за призначенням не використовується. Відомості про земельну ділянку: окремо під об’єктом земельна ділянка не відведена. Вартість продажу об’єкта без ПДВ – 50966,67 грн, ПДВ – 10193,33 грн. Початкова вартість продажу об’єкта з урахуванням ПДВ – 61160 грн. Умови продажу: – сплата за об’єкт приватизації проводиться грошовими коштами; – утримування об’єкта та прилеглої території відповідно до санітарно-екологічних норм;

На українських дорогах щороку гине 7 тисяч людей

І

понад 40 тисяч отримують травми. Про це повідомив президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація безпеки дорожнього руху» Михайло Берлін. За його словами, проблема полягає в тому, що в Україні немає оцінки вартості життя, тоді як в Європі життя людини оцінюють в 1–1,5 млн євро. У Росії – в 500 тис. євро. Михайло Берлін також наголосив, що потрібно створити методику соціально-еконо­ мічних втрат від аварій. «Коли ми говоримо про економічні втрати в Україні (від ДТП) і називаємо цифру п’ять мільярдів, то всі запитують, звідки береться ця цифра. Це, насамперед, затрати, яких зазнає медицина на відновлення здоров’я і реабілітацію, це втрати від розбитих машин, пошкоджені дороги. Страхові компанії зазнають великих збитків», – запевнив він. Нагадаємо, раніше у профспілці транспортників повідомляли, що в Україні майже кожні дві години в аварії гине людина, а в середньому за добу гине 14 та отримують травми різного ступеню тяжкості понад 100 осіб.

Завод зі знищення токсичних відходів побудують на території нашої держави

«Д

о кінця 2011-го року в Україні побудують перший завод в СНД, який матиме продуктивність близько восьми тисяч тонн на рік і знищуватиме небезпечні й інші відходи, зокрема пестициди», – повідомив директор департаменту екологічної безпеки Мінприроди Олександр Соколов. За його словами, нині вирішуються питання щодо виділення ділянки та фінансування будівництва такого заводу. Зокрема, у цьому проекті зацікавлені інвестори з Ізраїлю, Австрії та Німеччини. Нагадаємо, Україна в нинішньому році має намір вивезти до Польщі для утилізації 1,2 тисячі тонн токсичних відходів.

Дитяче «Євробачення» виграла Вірменія. Учасниця з України посіла останнє місце

В

оголошен н я

ІНФОРМАЦІЯ

3

– без збереження основного профілю діяльності об’єкта; – питання землекористування покупець вирішує самостійно з органами місцевого самоврядування згідно з чинним законодавством. Грошові кошти в розмірі 6116 грн, що становлять 10% від початкової вартості об’єкта приватизації вносити на р/р №37312006000431, одержувач – РВ ФДМУ по Чернігівській обл., код 14243893, банк одержувача – ГУДКУ у Чернігівській обл., МФО 853592. Плата за реєстрацію заяви в розмірі 17 грн вносити на р/р №37187500900002, одержувач – РВ ФДМУ по Чернігівській обл., код 14243893, банк одержувача – ГУДКУ у Чернігівській обл., МФО 853592. Аукціон відбудеться 21 січня 2011 року об 11:00 за адресою: м. Чернігів, пр-т Перемоги, 20/6. Кінцевий термін прийняття заяв 17 січня 2011 року. Служба з організації та проведення аукціону – реґіональне відділення ФДМУ по Чернігівській області, адреса: 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 43, кім. 319, тел. 676-302, заяви про приватизацію об’єктів слід подавати від 8:00 до 17:00, крім суботи та неділі. Ознайомитися з об’єктом можна за місцем його розташування.

олодимир Арзуманян (Вірменія) з піснею «Мама» став переможцем дитячого пісенного конкурсу «Євробачення-2010» у Мінську, фінал якого відбувся 20 листопада. Нинішнього року у цій музичній першості взяли участь 14 юних виконавців із Білорусі, Бельгії, Грузії, Латвії, Литви, Македонії, Мальти, Молдови, Нідерландів, Росії, Сербії, України, Швеції та Вірменії. Українська представниця Юлія Гурська, на жаль, посіла останнє місце. Переможців конкурсу визначали за результатами голосування телеглядачів і журі. Арзуманян набрав 120 балів. Перемогу вірменському виконавцю принесли 10 балів від Македонії. До цього лідирував дует «Чарівний мікрофон» з Росії з піснею Boy and Girl. З відставанням в один бал Росія, отримавши 119 балів, посіла друге місце. Третє місце посіла Сербія, а господиня конкурсу Білорусь увійшла до п’ятірки переможців дитячого «Євробачення-2010». Підготувала Сніжана БОЖОК


cmyk

4

РЕҐІОН РЕҐІОН

№ 128 (168) 23 листопада 2010, вівторок

митниЦя

держбюджет поповнено на 720 мільйонів

т в о Р Ч іс т ь Ю н и Х

діти, в яких руки золоті

У

продовж січня–жовтня Чернігівська митниця перерахувала до Державного бюджету України 720 мільйонів 448 тисяч гривень. Порівняно з аналогічним періодом 2009 року сума перерахованих коштів цього року збільшилась на 117,3 мільйона або на 19,5 відсотка. Найбільші суми митних платежів з початку року отримано при митному оформленні тютюнової сировини, добрив, цигарок, шин пневматичних, паперу, шоколаду та продуктів з какао. При митному оформленні цих товарів отримано 404,8 мільйона гривень або 56,2% від загальної суми платежів по митниці. За десять місяців цього року Чернігівська митниця порушила 14 кримінальних справ на загальну суму понад 32 мільйони гривень (2009 рік – 12 кримінальних справ на загальну суму 12 мільйонів гривень). Предметами контрабанди у порушених митницею кримінальних справах є: історикокультурні цінності, автозапчастини, наркотичні засоби, зброя та набої, одяг, взуття, вироби з каміння та галантерейні вироби. За фактами порушень митного законодавства працівники митниці склали 982 протоколи про адміністративні правопорушення на суму понад 47 мільйонів гривень. Порівняно з минулим роком, цього року на 87 справ збільшилась кількість виявлених порушень митного законодавства. Вартість реально вилучених предметів правопорушень у 2010-му році збільшилась більш ніж у три рази. аРмія

Військові частини Чернігівського гарнізону новобранцями укомплектовані

В

Сніжана Железняк

иставка захоплює. Особливо роботи дев’ятикласниці Сніжани Железняк – переможниці обласних конкурсів і навіть всеукраїнського. Це – ткані бісером ікони, вишивки, гердани, браслети, кольє та ін. – Над іконою Божої Матері я працювала півроку, над іншими – трохи менше, – розповідає Сніжана. – За шість місяців на полотно лягло 80 тисяч бісеринок. В одному рядочку є по 18 кольорів. Де ж бере час відмінниця навчання і старанна мамина помічниця? Дівчина так любить працювати з бісером, що навіть може ніч просидіти над ткацтвом чи викладкою. Для неї свято душі – вихідні, коли цілий день можна робити улюблену справу. Вона ніколи не набридає, навіть не втомлює. Великий Каменяр дивиться зі стіни, дуже гарна «Зачарована Десна», а ще – «Стрітення», «Великодній кошик». Вражає аплікація «Моя країна – Україна», за книжкою чернігівок Алли Сокол та Олени Наконечної. Сніжана цю роботу створила, поєднуючи ткання, плетіння та викладання бісером. Ось композиція «На морському дні», викладка «Метеликовий рай». А пори року?! Шкода, що немає серед експонатів картини «Садок вишневий біля хати». З київської виставки не повернули, де Сніжана посіла перше місце. Дівчинка почала працювати з бісером ще з шести років. Училася у мами. До речі, Олені Іванівні це захоплення допомогло згодом знайти роботу. Вона – вчителька початкових класів, але дітей поменшало, де працювати? Знаючи про її вмілі руки, запропонували вести гурток у відділенні центру дитячої та юнацької творчості. Чому тільки не вчила дітей: і аплікації пшоном, і тістопластиці, і бісероплетінню. к н и Ж к ов а в и ста в к а

о

станні команди молодого поповнення осіннього призову прибули до військових частин Чернігівського гарнізону для проходження строкової військової служби. Зокрема, 46 новобранців з Харківської, Київської та Чернігівської областей служитимуть у 1-й окремій танковій бригаді 8-го армійського корпусу Збройних Сил України, яка дислокується в селищі Гончарівському. А 76 юнаків з Сумщини та Чернігівщини – у 30-му окремому лінійно-вузловому полку зв’язку, що дислокується у Чернігові. Молоді військовослужбовці пройдуть курс первинної військово-професійної підготовки за відповідною програмою, складуть військову присягу на вірність українському народові та будуть розподілені по підрозділах.

http://dponline.cn.ua

Цього разу виставкова зала корюківського історичного музею була заповнена дітьми. Юні корюківці прийшли на презентацію виставки чотирьох учениць наумівської загальноосвітньої школи і–ііі ступенів. до того ж сніжана Железняк, марія стрілець, аліна сухомлин, Вероніка пономаренко – активні гуртківці районного центру дитячої та юнацької творчості. його відділення – в їхньому рідному селі. тут педагог олена Железняк навчає своїх вихованців мистецтву бісероплетіння, ткання і вишивання.

– У дівчаток, творіння яких сьогодні в музеї, золоті руки, – розповідає Олена Железняк. – Вірю, що Марійка, Аліна й Вероніка теж братимуть участь у великих виставках, як Сніжана. Дівчатка дуже працьовиті. Не забувайте: вони – сільські діти, у яких і по господарству є обов’язки. Їхня творчість – джерело великого натхнення. – Коли ми готувалися до виставки, – не може не розповісти працівниця музею Тетяна Макаренко. – побували в Наумівці. І в школі, і в сільському музеї. І вдома у дівчат. Мене вразив дім Железняків. Там дуже затишно і гарно від творінь бісером мами й дочки. Вони навіть татка Миколу взяли собі в помічники – він гарно майструє верстати для ткання бісером. Якби бабуся була молодша, теж взялася б допомагати. Але їй уже 98 років. – Коли ми починали, ніде було бісеру купити. А тепер – аби гроші! Тож у чомусь собі відмовляємо, але бісер є в запасі! – розповідає в хорошому настрої Олена Іванівна. Усе, чого досягла Олена Железняк зі своїми вихованцями, здобуто лише власним досвідом, вмінням. Вчилися на помилках. Сніжана дуже хоче познайомитися зі справжніми професіоналами цієї справи, є бажання навіть вчитися у спеціальному закладі, де готують майстрів бісероплетіння, вишивання і ткання. Можливо, хтось відгукнеться?.. Приємно, що до музею привітати юних майстринь прийшли одразу аж два заступники голови райдержадміністрації Раїса Малиш та Наталія Демиденко з великою коробкою цукерок і квітами. Зоя ШМАТОК

м. Корюківка

пам’яті жертв Голодомору

23

листопада 2010 р. у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбудеться презентація книжкової виставки «Історія у ракурсі сьогоднішнього дня. До роковин пам’яті жертв Голодомору». Буде представлено всеукраїнські та реґіональні видання з історії дослідження Голодомору 1932–1933 років в Україні. Організатор – Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка.

Богоматір з немовлям

Микола Чудотворець

Ікона Божої Матері

телефон рекламного відділу 4-40-07


№ 128 (168) 23 листопада 2010, вівторок http://dponline.cn.ua о світа

Технологічному університету – 50!

5

Т е ат р

Москвичі подарували чернігівцям незабутню оперету

19 листопада у стінах Чернігівського державного технологічного університету святкували День народження. Престижному закладу області – 50!

К

олектив, ветеранів та випускників ЧДТУ особисто привітали і вручили нагороди голова ОДА Володимир Хоменко, міський голова Чернігова Олександр Соколов, представники профільної комісії Верховної Ради, заступник міністра освіти і науки Євген Суліма. На святкування завітали також ректори інших вузів України. Кожен факультет та кафедри намагалися якнайкраще представити своїх керівників, наукові праці та розробки. Багато хто підготував відповідні стенди з фотографіями, можна було переглянути розкладки з солідними виданнями, підручниками та методичними матеріалами, а також побачити в дії деякі пристрої та прилади. Урочиста частина почалася з виступу ректора ЧДТУ Сергія Шкарлета – до речі, наймолодшого ректора в Україні (професору і доктору економічних наук всього 37 років). Він коротенько розповів про основні віхи з історії цього навчального закладу, найвизначніших науковців, згадав про випускників, якими по праву пишається Чернігівський технологічний університет. Як стало відомо, нині в ЧДТУ готують фахівців на чотирьох факультетах: економічному, менеджменту і підприємництва, механіко-технологічному, електрон­них систем і технологій. Тут навчається понад 4 тисячі студентів. Університет проводить підготовку з 11-ти напрямків базової вищої освіти (бакалаврів), з 15-ти спеціальностей рівня спеціаліст та 10-ти спеціальностей рівня магістр. Після виступу першої особи університету розпочався святковий концерт.

21

листопада у музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка було багатолюдно, як ніколи. Адже до Чернігова завітав Московський державний академічний театр оперети, який привіз чернігівським глядачам одну з найвідоміших оперет Імре Кальмана «Сільва». Одне слово, був повний аншлаг. В основі сюжету – доля актриси і співачки Сільви. У неї закоханий молодий офіцер Едвін, представник знатного княжого роду. В останній день виступу Сільви на сцені вар’єте «Орфеум», де полюбляють проводити свій час віденські аристократи, Едвін пропонує Сільві руку та серце. Проте батьки юнака всілякими шляхами намагаються перешкодити закоханим. Адже вони навіть не припускають думки, що у їхньому роді «з’явиться якась там співачка…». Сільві та Едвіну протягом всієї вистави довелося долати чимало драматичних та комічних перешкод, аби врешті-решт залишитися разом. Актори грали переконливо, жодної ноти фальші. Барвисті костюми плюс бездоганний спів під чудову музику Імре Кальмана зробили оперету просто незвичайною, подарувавши величезне задоволення чернігівській публіці. Наприкінці вистави глядачі аплодували стоячи і ще довго не відпускали акторів зі сцени.

Сніжана БОЖОК Фото Віктора КОШМАЛА

П Р ОЕКТ

«728»

повертається

У Миколу Носка обрали членом-кореспондентом НАПН

Р

ектора Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, доктора педагогічних наук, професора Миколу Олексійовича Носка обрано членомкореспондентом Національної академії педагогічних наук України. Це почесне звання стало відзнакою внеску Миколи Носка у розвиток науки взагалі, та вищої школи на Чернігівщині зокрема. Під його керівництвом у 2010 році Чернігівському державному педагогічному університету ім. Т.Г. Шевченка надано статус національного. Сьогодні Чернігівський національний педагогічний університет є центром поширення природничих, педагогічних, економічних, історичних, юридичних та науково-політичних знань.

Д овід к а

Н

аціональна академія педагогічних наук України, як вища галузева державна наукова установа, була створена в 1992 році (Указ Президента України від 4 березня 1992 р. та постанова Кабінету Міністрів України від 16 червня 1992 р.). Загальна чисельність членів НАПН становить 142 особи, з них 51 дійсний член і 91 член-кореспондент; 30 іноземних членів. Президентом Академії є академік НАН і НАПН України Василь Кремень.

Чернігові розпочалася підготовка до проведення культурномистецького проекту «728 – Unplugged», реалізація якого завер­ шиться концертом 3 грудня у Міському палаці культури. Про це під час пресконференції розповіли організатори та учасники «728 – Unplugged». За словами заступника міського голови Оксани Тунік-Фриз, метою цьогорічного проекту, як і попереднього, є об’єднання представників влади, депутатського корпусу, бізнесу, громадськості задля вирішення нагальних проблем у сфері культури. Нині проект набув нового формату – відомі у місті люди виступлять з популярними чернігівськими гуртами, а кошти від продажу квитків та спонсорську допомогу буде спрямовано на створення репетиційної бази для місцевих музикантів у Міському палаці культури. Йдеться про обладнання спеціальної кімнати зі звукоізоляцією та музичними інструментами. На концерт до Чернігова завітає музичний продюсер, засновник та генеральний директор холдингу «Lavina Music» Едуард Клім. Підготувала Сніжана БОЖОК


cmyk

6

№ 128 (168) 23 листопада 2010, вівторок http://dponline.cn.ua

Про н аболіле

Читач запитує, влада – відповідає Катерина Огієнко, пенсіонерка, Сосницький район:

– Я в 1994 році отримала травму голови, внаслідок чого стала інвалідом другої групи. Шість років одержувала пенсію з інвалідності. А коли виповнилося 55 років, мені дали пенсію за віком. Чи це правильно? Цікаво знати, яку пенсію мають інваліди-чорнобильці (І категорія, друга група). Дитині війни нараховується пенсія в сумі 774 грн, а за віком вона одержує 813 грн.

Петро Кулініч, начальник головного управління Пенсійного фонду України в області:

–О

гієнко К. О. отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зі зниженням пенсійного віку згідно із статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Частиною першою статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, за наявності у жінок 20 років страхового стажу, встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. За кожен повний рік страхового стажу понад 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але не більше ніж 1 відсоток від мінімального розміру пенсії за віком. Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» для осіб, які втратили працездатність, встановлено прожитковий мінімум у таких розмірах: з 01.01.2010 – 695,00 грн; з 01.04.2010 – 706,00 грн; з 01.07.2010 – 709,00 грн; з 01.10.2010 – 723,00 грн; з 01.12.2010 – 734,00 грн. Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 №530 «Деякі питання соціального захисту окремих ка-

тегорій громадян» особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема тим, що належать до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, як і передбачено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та втратили працездатність, виплачується в розмірі 5 відсотків від прожиткового мінімуму. Розмір зазначеної виплати змінюється залежно від зростання прожиткового мінімуму. При нарахуванні пенсії Катерині Огієнко враховано найбільш вигідний варіант заробітної плати. Заявниця також одержує додаткову пенсію за шкоду, заподіяну її здоров’ю, та доплату до неї як особі, котра не працює та проживає на території радіоактивного забруднення. За наявними в пенсійній справі документами пенсію жінці призначено, перераховано і виплачується відповідно до чинного законодавства. Додатково повідомляємо, що відповідно до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» до категорії «дитина війни» – належать особи, які є громадянами України та яким на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни не виповнилося 18 років. Оскільки заявниця народилася 26 вересня 1950 року, права на одержання надбавки до пенсії вона не має.

Сергій Петров, м. Чернігів:

– Мені інколи доводиться їздити автобусом до своїх приятелів у Радянську Слободу, що в Чернігівському районі. Як пенсіонер, інвалід ІІ групи загального захворювання, чи маю я право на безкоштовний проїзд до цього населеного пункту? В міському автобусному транспорті гроші з мене не беруть.

Микола Бордаков, заступник начальника управління транспорту та зв’язку міської ради:

–П

ане Сергію, цим правом Ви могли скористатися з 10 квітня по 10 жовтня цього року. Автобус №3, який курсує до с. Киїнки, робить зупинки біля зазначеного населеного пункту. Безкоштовним є проїзд пасажирів усіх пільгових категорій (за відповідними посвідченнями), у т. ч. й інвалідів ІІ групи загального захворювання лише у тролейбусах КП «Чернігівське тролейбусне управління» і в автобусах ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс», які екіпіровані відповідним трафаретом «Пільговий» та працюють на маршрутах №7 «Вул. Єськова – міст р. Десна», №10 «Пивзавод – завод «Силікат», №14 «Вокзал – Яцево» і №20 «Вокзал – вул. Незалежності»). У весняно-літній період відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 15.03.2010 року №38, починаючи з 10 квітня і до 10 жовтня нинішнього року, щовівторка та щочетверга автобуси ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс» також додатково безкоштовно перевозять пасажирів усіх пільгових категорій на маршрутах №2 «Гот. «Україна» – дачі (Рівнопілля)», №3 «Проспект Миру – дачі (Киїнка)» (автобус зупиняється біля с. Радянська Слобода), №5 «Гот. «Україна» – дачі (Новий Білоус)», №9 «Лікеро-горілчаний завод – дачі (Жавинка)», №16 «Вокзал – дачі (Улянівка)», №18 «Гот. «Україна» – дачі (Рудка)», №22-а «Вул. Одинцова – дачі (Рівнопілля)» (через Олександрівку), №46 «Вул. Один-

цова – дачі (Березанка)» і №47 «Хімволокно – дачі (Якубівка)». Збитки від зазначених пільгових пасажирських перевезень компенсуються з державного бюджету лише частково і тільки пасажирським перевізникам КП «Чернігівське тролейбусне управління» і ДП «Пассервіс» ВАТ «Чернігівавтосервіс». Пасажирські перевізники, які обслуговують інші автобусні маршрути, а також зазначені маршрути в інші пори року на бездотаційних засадах, тобто за свій рахунок, безкоштовно перевозять пасажирів пільгових категорій: Героїв України, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної праці, почесних громадян міста, інвалідів війни, учасників бойових дій, членів сімей загиблих учасників бойових дій, чорнобильців першої категорії, осіб, які супроводжують інвалідів війни І групи або дітей-інвалідів (не більше ніж одна особа, котра супроводжує), інвалідів І групи загального захворювання; дітей-інвалідів, дітей-сиріт; дітей віком до 7 років (без надання окремого місця), а також учнів загальноосвітніх навчальних закладів (за наявності учнівського квитка – за ціною 0,75 грн). Враховуючи обмежену чисельність посадкових місць в автобусах, що працюють у режимі маршрутного таксі, для безкоштовного перевезення пасажирів зазначених пільгових категорій у таких транспортних засобах передбачається лише одне пасажиро-місце.

Дмитро Хоменко, Козелецький район:

– Який порядок отримання державного акта на землю у разі його втрати?

Олександр Фрідріх, начальник Чернігівської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру»:

–П

орядок отримання державного акта у разі його втрати регламентується Інструкцією про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування нею, затвердженою наказом Держкомзему України №325 від 22.06.2006 року. У разі втрати (пошкодження) державного акта, як і передбачено інструкцією, землевласнику (землекористувачу) видається новий державний акт. Але для його отримання потрібно письмово звернутися до відповідного територіального органу Держкомзему. У заяві (клопотанні) слід зазначити: де, коли і за яких обставин було втрачено (пошкоджено) державний акт. Крім того, треба додати копію акта приймання-передавання межових знаків на зберігання; копію акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних, санітарнозахисних зон, зон санітарної охорони, зон особливого режиму використання земель за їх наявності; копію документа, на підставі якого набуто право на землю. У разі втрати державного акта землевласник (землекористувач) розміщує відповідне повідомлення в місцевих друкованих засобах масової інформації. Якщо протягом місяця з дня публікації ніяких повідомлень щодо його втрати не надійшло, землевласнику (землекористувачу) видається новий державний акт. Видача проводиться протягом 15 робочих днів з дня отримання матеріалів, зазначених у пункті 4.8 Інструкції. Нові державні акти видаються на платній основі відповідно до законодавства.

Анатолій Рейко, смт Срібне: – Коли виникає колективний трудовий спір?

Станіслав Юрченко, заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в області:

–К

олективний трудовий спір (конфлікт) виникає з моменту, коли уповноважений представницький орган найманих працівників, категорії найманих працівників, колективу працівників або профспілки одержав від власника чи уповноваженого ним органу повідомлення про повну або часткову відмову у задоволенні колективних вимог і ухвалив рішення про незгоду з рішенням власника чи уповноваженого ним органу (представника), або коли строки розгляду вимог, передбачених Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», закінчилися, а відповіді від власника не надійшло. Про виникнення колективного трудового спору (конфлікту) орган, який представляє інтереси найманих працівників або профспілки, зобов’язаний у триденний строк письмово проінформувати власника чи уповноваженого ним орган (представника), місцевий орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування за місцем розташування підприємства та Національну службу посередництва і примирення.

Михайло Мироненко, м. Чернігів:

– За яких умов період роботи в районах Крайньої Півночі до 1 січня 1991 року зараховується до стажу роботи в полуторному розмірі?

Микола Демченко, начальник управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова:

–В

ідповідно до пункту 5 При­кінцевих положень Закону України «Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування» тимчасово до ухвалення відповідного Закону, період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року. Воно передбачало, що пільгове обчислення стажу за роботу в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, поширюється на тих осіб, які уклали строкові трудові угоди про роботу на Крайній Півночі. Тобто, стаж у пільговому розмірі може бути обчислений на підставі строкової трудової угоди та довідки, яка підтверджує, що на особу поширювалися пільги з обчислення стажу роботи, відповідно до Указів Президії ВР СРСР від 10.02.1960 «Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі» та від 26.09.1967 №«Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі», Інструкції про порядок надання пільг, затвердженої постановою Держкомпраці і Президії ВЦРПС від 16.12.1967. Також мають юридичну силу записи в трудовій книжці (засвідчені печатками) про те, що у разі прийому на роботу на особу поширюються пільги з обчислення стажу роботи з посиланням на вищезазначені нормативно-правові акти. Одночасно повідомляємо, що відповідно до зазначених нормативних документів пільги щодо обчислення стажу надавались працівникам, що переводились, направлялись чи запрошувались на роботу в райони Крайньої Півночі і місцевості, прирівняні до районів Крайньої Півночі, та інших місцевостей країни за умови укладення трудових угод терміном на три роки. Сторінку підготував Володимир Лисенко


№ 128 (168) 23 листопада 2010, вівторок http://dponline.cn.ua

К

Дорогий наш колего, вельмишановний Миколо Іванович!

олектив Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка щиро вітає Вас з нагоди славного ювілею –

90-річчям!

У швидкому плині часу впродовж усіх років творчого шляху Ви не втратили своєї оригінальності, власного стилю. З дев’яти десятків літ педагогічний стаж випускника Чернівецького державного університету, фронтовика Штепи М. І. становить 60 років – ще один ювілей! Особливо плодотворний чернігівський період (43 роки!) в однойменному державному педінститутіпедуніверситеті, де Ви обіймали посади доцента (1963–2006 рр.), завідувача кафедри фізики і загальнотехнічних дисциплін (1965–1969 рр.), декана фізичного факультету (1969–1982 рр.), докладаючи чимало зусиль для становлення та розвитку факультету. Ви заявили про себе як спеціаліст найвищої проби: Ваші лекції завжди відзначалися високим науково-методичним рівнем і доступністю. Ви вміло використовуєте факти, які роблять Вас філософом. Досить серйозна Ваша наукова робота, результати якої узагальнені й опуб­ ліковані в українських та зарубіжних фізичних журналах, високо оцінені світовою науковою спільнотою. Ви – дійсний член Нью-Йоркської Академії наук. Ви маєте великий досвід і щедро ділитесь ним з молодими фахівцями. Беззаперечно, наш ювіляр – зразковий вихователь студентства. Як куратор, Ви завжди знаходили ефективні форми роботи зі студентами, а як ветеран Великої Вітчизняної війни постійно брали і берете участь у їх пат­ ріотичному вихованні. Ваша багаторічна сумлінна робота з підготовки педагогічних кадрів, щодо розвитку педагогічної науки, активна участь у громадському житті належно оцінена: медаль А. С. Макаренка, почесне звання Відмінника народної освіти УРСР, численні почесні грамоти і подяки від ректорату. Як учаснику Великої Вітчизняної війни – бойові державні нагороди. Вельмишановний Миколо Іванович щиро вітаємо Вас з ювілеєм і бажаємо завжди бути в доброму здоров’ї, щасливим, радісним, без полинної гіркоти в серці і на душі. Хай ніхто і ніщо не затьмарить Ваших світлих думок і почуттів. Тихого плину часу і світлосонячних буднів та свят у новому десятилітті! Не залишайте рідний університет без Вашої уваги! Бадьорості та благополуччя Вам і Вашій родині – завжди! Від імені колективу ЧНПУ і від себе особисто, щиро і з глибокою повагою Ректор Микола Носко 29 грудня 2010 року о 15 годині відбудуться загальні збори членів КС «ПРЕЗИДЕНТ-КЛУБ» за адресою: м. Чернігів, вул. В. Інтернаціоналістів, 1-А. Початок реєстрації від 14:00. Порядок денний: 1. Затвердження порядку денного загальних зборів членів кредитної спілки. 2. Про результати діяльності КС «ПРЕЗИ­ ДЕНТ-КЛУБ» за 2008 та 2009 роки. 3. Заслуховування та затвердження звіту спостережної ради за 2008 та 2009 роки. 4. Заслуховування та затвердження звіту кредитного комітету за 2008 та 2009 роки. 5. Заслуховування та затвердження звіту правління за 2008 та 2009 роки. 6. Заслуховування та затвердження висновку ревізійної комісії за 2008 та 2009 роки. 7. Заслуховування аудиторських висновків, якими підтверджені річні звітності (річні фінансові звітності та звітні дані

за 2008 та 2009 роки) та затвердження річних звітностей та результатів діяльності за 2008 та 2009 роки. 8. Щодо визначення незалежного аудитора (аудиторської фірми) для підтвердження достовірності і повноти річної звітності за 2010 фінансовий рік. 9. Ознайомлення з бюджетом на 2009 та 2010 фінансові роки. 10. Розподіл нерозподіленого доходу, що залишився у розпорядженні за підсумками 2008 та 2009 років фінансових років. При собі мати паспорт, представникам членів кредитної спілки – довіреність від члена КС. Довідки за телефоном 606-404. Спостережна рада

Шановні чернігівці та гості міста!

До ваших послуг на центральному автовокзалі, починаючи з 5 год. 30 хв. організовано регулярні рейси на Київ комфортабельними автобусами з інтервалом руху 20–30 хвилин, час в дорозі – 2 години, вартість квитка до 30 грн. На автовокзалі для пасажирів є опалювальний зал чекання, довідкове бюро, буфет, стаціонарні камери зберігання багажу та ручної поклажі. Квитки можна придбати як в день відправлення, так і за 15 днів до відправлення автобуса або замовити за телефоном 1504, 678-431. Пасажири, які купують квитки в касах автовокзалу, є застрахованими від нещасних випадків на транспорті. Перед виїздом автобусів в рейс, для підвищення безпеки перевезень пасажирів, водії проходять медогляд та проводиться перевірка технічного стану транспортних засобів. Користуйтесь послугами автовокзалу!

Головне управління юстиції у Чернігівській області

Н

 Чернігів

NOAA-18  21.11.2010 13:09

Гід р о м е т ц е н т р п овід о м л я є

23-го листопада очікується хмарна погода з проясненнями, дощ. Вітер південносхідний 7–12, вдень місцями пориви 15–18 м/ сек. Температура повітря +5 ... +10 °C, по Чернігову +7 ... +9 °C. 24-го та 25-го листопада – хмарна погода з проясненнями, 24-го – вночі сильний дощ, вдень часом дощ. 25-го – без істотних опадів. Вітер 24-го – північно-західний 7–12 ­м/сек, 25-го – західний 5–10 м/сек. Температура 24-го протягом доби +3 ... +8 °C, 25-го вночі +2 ... +3 °C, вдень +2 ... +7 °C. п о г о д а н а с о н ц і ( д а н і S O H O)

на заміщення вакантної посади

 старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Прилуцького міськрайонного управління юстиції. Вимоги: повна вища юридична освіта, стаж роботи за фахом на державній службі на посаді спеціаліста І або ІІ категорій (державного виконавця) не менше ніж один рік або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше ніж два роки; громадянство України, досконале володіння державною мовою, знання комп’ютера. Додаткова інформація щодо функціональних обов’язків, розміру та умов оплати праці надається кадровою службою. Документи слід подавати протягом 30 календарних днів з дня опублікування за адресою: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, каб. 109, тел. 698-068.

Перш ніж запалити цигарку – подумайте про наслідки Не був винятком і цей місяць. Так, тільки за чотири доби листопада нинішнього року в області виникло три пожежі через необережне поводження з вогнем під час паління. 13 листопада о 23 годині 55 хвилин в господарстві 32-х річного мешканця м. Щорс Олександра Р. виникла пожежа житлового будинку. Працівники Шорської ПДПЧ-18, які прибули на виклик, впоралися з вогнем. Внаслідок пожежі знищено покрівлю будинку. Господар будинку отримав опіки другого та третього ступенів. 14 листопада о 9 годині 40 хвилин знову ж таки в Щорсі, в господарстві 63-х річного Володимира С., виникає пожежа. Необережність під час паління призвела до того, що

Зн і м о к із с у п у т н и к а

оголошує конкурс

МНС з а с т е р і г а є

е секрет, що паління цигарок – одна з найшкідливіших звичок, що негативно впливає на здоров’я не тільки самих курців, але й оточуючих. Тютюновий дим містить більше ніж 4 тисячі хімічних сполук, сорок з яких викликають захворювання на рак. Кожна викурена цигарка вкорочує життя людини у середньому на 12 хвилин. А для тих громадян, які полюбляють палити, перебуваючи у нетверезому стані, в ліжку, часто закінчується трагічно. З настанням холодної пори року значно зростає кількість пожеж через несправність пічного опалення, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електронагрівальних приладів та необережнє поводження з вогнем.

7

господаря будинку було доставлено до центральної районної лікарні з діагнозом «отруєння чадним газом». Вогнем знищено диван, пошкоджено стіни. Ще одна пожежа з такої ж причини виникла в с. Печі Борзнянського району, що призвела до загибелі 50-річного господаря. Тому висновок: перед тим, як запалити цигарку – подумайте про наслідки...

Олександр АТРОЩЕНКО, методист навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Чернігівської області

Статистично

З початку року в області сталося 1366 пожеж, в яких загинуло 63 людини, травмовано 21.

GOES-14  22.11.2010 13:06

LASCO C2  19.11.2010 19:48

календар

Сьогодні Сонце зійшло о 7 год. 25 хв., зайде о 16 год. 06 хв. День триватиме 8 годин 41 хвилину. Повний Місяць 21 листопада. Місяць у Близнятах. За релігійним календарем сьогодні – апостолів від 70-ти: Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Куарта і Тертія. Мученика Ореста лікаря. Священномученика Милія, єпископа Персидського, і учнів його. Преподобного Феостерикта, що в Символах. Священномученика Прокопія, архієпископа Херсонського (1937). Завтра – великомученика Мини. Мученика Віктора та мучениці Стефаниди. Мученика Вікентія. Преподобного Феодора Студита, сповідника. Блаженного Максима, Христа ради юродивого, Московського чудотворця. День пісний. Іменинниками будуть: сьогодні – Орест, Костянтин, Георгій, Родіон, Прокіп, Ераст; завтра – Віктор, Вікентій, Максим, Стефанія, Степанида, Федір. Ц и м и д н я м и н арод илися

Український авіаконструктор, член АН УРСР, керівник розробки поршневих, пізтурбореактивних двигунів для ба23.11 ніше гатьох типів літаків Олександр Івченко (1903); російський дитячий письменник, автор «Незнайки» Микола Носов (1908). Голландський філософ-раціоналіст Бенедикт Спіноза (1632); російський 24.11 полководець, фельдмаршал Олександр Суворов (1729); український поет Микола Вороний (1871). Н е с пр и я т л и в и й д е н ь у л и с т о п а д і

29

Колектив факультету менеджменту та кафедра туризму Чернігівського державного інституту економіки та управління висловлюють співчуття завідувачці лабораторії кафедри туризму Світлані Іванівні Бондар у зв’язку з тяжкою втратою – смертю батька Івана Федоровича БОНДАРА.


cmyk

8

ОСТаННЯ ОСТаННЯ СТОРІНКа СТОРІНКа

№ 128 (168) 23 листопада 2010, вівторок

http://dponline.cn.ua

у світі Цік а в ог о

ЖіноЧ и й Футбол

В криму знайшли найстаріше дерево в Європі Ужинок України в сезоні жеребкування У швейцарському ньоні відбулося жеребкування другої стадії відбіркового турніру ЧЄ-2011 серед молодіжних жіночих збірних.

Шлях до італії

чє-2011 (WU-19). Другий раунд відбору Група 1: Франція, Нідерланди, Данія, Литва. Група 2: Росія, Бельгія, Фінляндія, Сербія. Група 3: Німеччина, Ісландія, Уельс, Туреччина. Група 4: Англія, Норвегія, Хорватія, Португалія. Група 5: Швейцарія, Чехія, Швеція, Україна. Група 6: Австрія, Іспанія, Шотландія, Польща. Наша «молодіжка» (WU-19), яка на першому відбірному етапі випередила Ізраїль із Болгарією та фінішувала слідом за Ісландією, з 31 березня по 5 квітня змагатиметься у 5-й групі. На підопічних Олександра Масальського очікують нелегкі двобої зі Швейцарією, Чехією та Швецією. До фінальної частини потраплять переможці кожного з шести квартетів разом із однією (найкращою) другою командою. Вирішальні баталії з 30 травня по 11 червня прийматиме італійське містечко Риміні. Всього там гратиме 8 команд.

випробування чемпіонками

Відбулося також жеребкування перших кваліфікаційних етапів ЧЄ-2012 (WU-17) і ЧЄ-2012 (WU-19). Українська дівоча збірна опинилася у 9-й групі разом із чинним чемпіоном Європи Іспанією, Азербайджаном та Боснією-Герцеговиною. Сорок збірних були розбиті на 10 квартетів, переможці яких разом із чотирма володарями других місць навесні 2012 року приєднаються до Німеччини і Нідерландів у наступному відбірному раунді. Чотири щасливчики другого етапу кваліфікації вийдуть у фінальну стадію, яку за традицією прийме стадіон «Коловре» в Ньоні. чє-2012 (WU-17). Перший раунд відбору Група 9. Іспанія, Україна, Боснія-Герцеговина, Азербайджан.

В

Криму на мисі Сарич екологи знайшли найстаріший в Європі ялівець, який пропонують назвати Патріархом Тавріди. Старожилу більш ніж 2000 років. Він вражає своїми розмірами: заввишки – 15 м (5-поверховий будинок), обхват стовбура – 4,90 м. За словами експертів Київського екологокультурного центру, гігантське дерево розташовано неподалік дороги, і це може його згубити, якщо не вжити термінових заходів по його охороні. Дотепер найстарішим деревом в Україні вважалась маслина, що росте в Никітському ботанічному саду (їй теж близько 2000 років).

бойове судно козацької «морської піхоти» XVIII сторіччя піднято з дна дніпра

Мугла чекає

чє-2012 (WU-19). Перший раунд відбору Група 5. Швеція, Україна, Сербія, Словаччина. Наша молодіжна команда потрапила до п’ятої групи, де, крім неї, опинилися Швеція, Сербія та Словаччина. Далі підуть по два переможці від кожного з 10 квартетів разом із найкращою третьою збірною і на наступному відбірному етапі приєднаються до німкень, француженок та англійок. За підсумками другого кола кваліфікації визначаться сім учасників фінального турніру, котрий з 2 по 14 липня 2012 року пройде у турецькій Муглі. Ж і н о Ч и й Ф у т б о л. л і г а Ч е м П і о н і в у є Ф а

Знову росіянкам поперек дороги «ліон»

19

листопада в ньоні (Швейцарія) відбулося жеребкування 1/4 та 1/2 фіналу ліги чемпіонів УєФа. 16/17 та 23/24 березня наступного року гратимуть: «Звезда-2005» (Росія) – «Ліон» (Франція) «Арсенал» (Англія) – «Лінчепінг» (Швеція) «Евертон» (Англія) – «Дуйсбург-2001» (Німеччина) «Жювізі» (Франція) – «Турбіне» (Німеччина). Переможці перших двох та других двох пар в ½ фіналу 9/10 та 16/17 квітня 2011 року зустрінуться між собою. Фінал – 26 травня в Лондоні, на стадіоні «Уемблі».

Віктор М’ЯЧиНСЬКиЙ

Шведка Лотта Шелін з французького «Ліону» найбільше завдала неприємностей на минулому етапі іншій російській команді – «Росіянці»

Деснянка вільна

Г

ідроархеологи запорізького національного заповідника «Хортиця» 17 листопада 2010 р. підняли з дна Дніпра стародавнє бойове козацьке судно – «запорізький дуб», що пролежало в акваторії заповідника майже три століття. Це один із човнів російсько-турецької війни 1735–1739 років, на

якому запоріжці успішно билися проти Османської імперії на Чорному морі. Нині вважається прообразом суден сучасної морської піхоти. «Стародавній човен виявлено в акваторії острова Хортиця ще в 1999-му році. Однак за браком коштів підняти його не вдавалось. За цей час унікальна археологічна знахідка, яка зберігалася на 6-метровій глибині в акваторії пляжної зони Хортиці, почала руйнуватись і потребувала термінового підйому з дна і консервації», – розповів директор ДП «Південьгідроархеологія» Валерій Нефьодов. Стародавній бойовий корабель зберігся майже на 80% завдяки тому, що тривалий час був укритий піском і мулом. Валерій Нефьодов повідомив, що «про подібний експонат будь-який музей світу може тільки мріяти». «Дуб, побудований у XVIII-му столітті, виконаний у кращих традиціях суднобудування запорізьких козаків. Хоча майже весь його корпус зроблений із дуба, човен легкий і маневрений», – розповів він. Гідроархеолог повідомив, що після консервації козацький корабель відправлять до музею стародавнього судноплавства на Хортиці, де вже зберігається кілька старовинних козацьких суден, знайдених за останні 10 років в акваторії давньої козацької верфі на цьому острові.

книга рекордів Гіннеса вибрала найвищих людей планети

п

редставники Книги рекордів Гіннеса зафіксували два нових рекорди зросту. Як повідомляє Associated Press, в Туреччині проживає найвища людина у світі, 27-річний Султан Косен, зріст якого – 2 метри 46 сантиметрів. За даними видавців Книги рекордів Гіннесса, великий зріст Косена зумовлений наявністю у нього захворювання, відомого як гіпофізарний гігантизм. У 2008-му році йому зробили операцію, після якої, він більше не буде рости. Також в США було зафіксовано найвищу у світі сімейну пару, Уейн і Лорі Холлкіст (на знімку), їх зріст на двох становить чотири метри сім сантиметрів: ріст чоловіка – 209 сантиметрів, а дружини – 198 сантиметрів. Представник Книги офіційно підтвердив рекорд на церемонії біля Музею Голлівуду, куди подружжя прибуло в білому лімузині. Уейн з такої нагоди убрався в смокінг, а Лорі – у весільну сукню. «Згори відкривається зовсім інша перспектива, ось так, у натовпі, ми можемо легко відшукати одне одного», – сказала Лорі. «Ми бачимо, як дехто починає лисіти, але поки що навіть не підозрює про це», – жартує 57річний Уейн.

Засновник та видавець – тОв «редакція газети «Деснянська правда». Реєстраційне свідоцтво ЧГ № 465-114ПР від 22.04.2010 р. головний редактор лариса МілОва. Перший заступник головного редактора леся кОШелЬ. Тел. 678-200. Заступник головного редактора Петро грОМОвий. Керівник відділу зв’язків з громадськістю володимир лисенкО. Тел. 4-44-42. Відповідальний секретар віталій аДрУг. Тел. 4-21-92. Телефони відділів редакції: суспільно-політичних питань: 4-22-71; економіки: 4-45-42; соціальних питань: 4-41-36; гуманітарної сфери: 4-44-12; реклами: 4-40-07. Факс: 4-21-92, 4-40-07. Комп’ютерна верстка та дизайн: Олександр БОЖОк, ганна ЗевкО, світлана кУЗЬМенкО. Коректори: альона ШевченкО, світлана сОкОл, Олена ШереМет. Передплатні індекси: триразовий – 49086; триразовий пільговий – 49087 та четверговий випуск – 49088.

Холлкісти познайомились у 2003-му році у клубі самотніх сердець при церкві, і того ж року побралися. Спочатку вони й не думали претендувати на титул найвищого подружжя, оскільки прочитали в Інтернеті, що в XIX столітті жила сімейна пара, в якій ріст кожного досягав 213 сантиметрів. Але пізніше вони все-таки звернулися до представників Книги.

адреса редакції: 14000, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62, 3-й поверх. веб-сайт: www.dponline.cn.ua. електронна пошта: despravda@ukr.net. Віддруковано у ВАТ «РВК «Деснянська правда», 14000, м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62. Газета виходить тричі на тиждень (вівторок, четвер, субота). Тираж тижня – 25 794. Розповсюджується по передплаті. Редакція не завжди поділяє погляди авторів публікацій. Відповідальність за достовірність інформації та реклами несуть автори та рекламодавці. позначені матеріали рекламного змісту. Знаком Листування з читачами – тільки на сторінках газети.

За матеріалами Інтернет-видань

Деснянка вільна №168  

№ 128 (168) 23 листопада 2010, вівторок передплатіть, якщо хочете, у пунктах продажу преси вашого міста http://dponline.cn.ua e-mail: despra...

Advertisement