Page 1

březen 2012

PÍSNIČKY a BÁSNIČKY Mateřská školka Líšná


PÍSNIČKY


Kdyby byl Bavorov Kdyby byl Bavorov, co jsou Vodňany, dal bych ti hubičku na obě strany. /: Ale že je za vodou, za vodičkou studenou, nedám ti, má milá, ani jedinou. :/

Jsou mlynáři Jsou mlynáři, chlapi, chlapi, když jim mlýny klapi, klapi, Když jim mlýny jdou. když jim mlýny nechtěj klapat, Začnou jako šelmy plakat, jsou mlynáři chlapi chlapi, Když jim mlýny jdou.

březen 2012

2.Kdyby byl Bavorov, co Prachatice, dal bych ti hubiček na sta tisíce. Ale že je za vodou, za vodičkou studenou, nedám ti, má milá, ani jedinou


Trnky

Hřej sluníčko hřej Hřej, sluníčko, hřej, hory, doly krej. Povyskoč si výše, na tý naší střeše kolo udělej.

březen 2012

Pojďte holky do oborky, chlapci půjdou s námi, půjdeme se podívati jsou li trnky zralý. Nejsou zralý, jsou kyselý, půjdem na ně až v neděli.


Šly panenky silnicí 1. Šly panenky silnicí, silnicí, silnicí, potkali je myslivci, myslivci dva. Kam panenky, kam jdete, kam jdete, kam jdete? Která moje budete, budete má?

3. Jakpak já to vyvedu, vyvedu, vyvedu, já si pro ni přijedu, přijedu tam. Čtyřma koňma vranejma, vranejma, vranejma, jako sedlák do mlejna, do mlejna jede.

březen 2012

2. Ta maličká, ta je má, ta je má, ta je má, ta má očka jako já, jako já mám. Na krku má granáty, granáty, granáty, mezi nima dukáty, dukáty má.


BÁSNIČKY


Myšky Myšky chodí pěkně tiše, Mají tlapky jako z plyše, Tiše myši, ši, ši, ší, Ať nás nikdo neslyší!

Měl jsem myšku tanečnici, tancovala po světnici. Byla černá a bílá, každému se líbila. Když jsem přišel ze dvorečka, točila se do kolečka. Dupla tam a dupla sem, mrskla fouskem pod nosem.

Medvěd Počítá si starý medvěd, tři a tři je přesně devět. Nějak se ti medvěde, počítání nevede. Že nás to dřív nenapadlo, koupíme ti počítadlo!

březen 2012

Myška tanečnice


Brouček

(pohybová říkanka)

Když já se natáhnu (pohybová říkanka)

Když já se natáhnu, vysoko dosáhnu. Když já se natáhnu, veliký jsem. Když já se přikrčím, hned zase vyskočím, Když já se přikrčím, udělám hop! Když já se zatočím, celý svět roztočím, Když já se zatočím, roztočím svět!

březen 2012

Malý brouček spinká v trávě, probudil se dneska právě. Protáhl si nožičky, hlavičku, i ručičky. Natáhl si bačkůrky a utíká do školky. Tak je tady všechny máme, společně se přivítáme. Ahoj!!


Zvoneček Zvoní, zvoní zvoneček, tak se kýve stromeček. Pod stromečkem vrabeček, zobe každý drobeček.

To jsou prsty, to jsou dlaně, Mýdlo s vodou patří na ně. A po mýdle dobré jídlo A po jídle zase mýdlo. Dáme prstík do vzduchu, Poškrábem se na uchu. Poškrábem se na nosu A dáme prstík před pusu!

březen 2012

To jsou prsty,..


Ptám se pampeliško

březen 2012

Už si vrabci koupou bříška, Už se káča točí? Kde jsi byla pampeliško, Od čeho máš oči? Od slunce, od zlata, Jak jsem se tam zahleděla, Hned jsem byla celá zlatá, Jako housata. Pampelišky povězte mi, Po druhé se ptám. Čím otvírá slunko zemi, Kudy pouští jaro k nám? Žežulky si povídají, Že jsou vrátka v jednom háji. Ke vrátkům je zlatý klíč, Petr, petr, petrklíč!


Šťastnou cestu Pojedeme na výlet poznat celý širý svět. Po dálnici do Veltrus doveze nás autobus.

Tramvaj cinká, drnká zvoní, jedna druhou nedohoní. Za ruku je vodí drát. Stop! Budem nasedat.

březen 2012

Jede, jede krasavice, kam ji vedou kolejnice, Jede, jede mašina, kouří se jí z komína.


březen 2012

PÍSNIČKY a BÁSNIČKY Mateřská školka Líšná

Písničky a básničky  

pisnicky a basnicky

Písničky a básničky  

pisnicky a basnicky