Page 8

7. Iwan TRUSZ (1869-1940) PEJZAŻ ZIMOWY Olej, sklejka, 49,8 x 35,2 cm, sygn. p.d.: I. Trusz 15.000,-

8. Jan RUBCZAK (1884-1942) KATEDRA NA WAWELU Akwarela, papier, 43 x 29 cm, sygn. p.d.: Jan Rubczak 6.000,Studia w krakowskiej ASP w latach 1904-1911 F. Cynka; J.Pankiewicza w Lipsku oraz w Paryżu, gdzie przebywał w latach 1915-1923. Od 1924 roku prowadził w Krakowie prywatną Wolną Szkołę Malarstwa. Szłonek TAP „Sztuka” współzałożyciel Cechu Artystów Plastyków „Jednoróg”. Wystawiał w kraju, na Salonach w Paryżu. Malował pejzaże i dekoracyjne martwe natury w manierze realistycznej, w jaskrawej kolorystyce. Uprawiał akwarele, jego grafiki zaliczane są do najwybitniejszych osiągnięć kunsztu w tej dziedzinie sztuki.

Aukcja 130 - Malarstwo, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne

Kraków, Dom Aukcyjny DESA Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 I p. godz. 16.00