Page 31

49. Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936) KATEDRA NA WAWELU Litografia kolorowana w akwareli, 45 x 60 cm, sygn. l.d.: L Wyczółkowski w ołówku 13.000,-

50. Henryk UZIEMBŁO (1879-1949) PEJZAŻ GÓRSKI TOPNIEJĄCE ŚNIEGI Olej, dykta, 41,5 x 41,5 cm, sygn. p.d.: Henryk Uziembło [1]908 6.000,Naukę malarstwa rozpoczął H. Uziembło w Szkole Przemysłowej w Krakowie, pogłębione w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, w roku 1902 wstąpił do krakowskiej ASP, gdzie studiował po kierunkiem S. Wyspiańskiego i T. Axentowicza. Malował pejzaże, widoki Krakowa, portrety w technice olejnej i akwarelowej.

Aukcja 130 - Malarstwo, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne

Kraków, Dom Aukcyjny DESA Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 I p. godz. 16.00