Page 10

12. Iwan TRUSZ (1869-1940) PEJZAŻ Z KOPAMI Olej, tektura, 67 x 96,5 cm, sygn. l.d.: I Trusz 60.000,Studia Klasa Rysunkowa w Warszawie, Akademia monachijska, (1875-1877), krakowska Akademia Sztuk Pięknych 1877-79, w pracowni J. Matejki, pogłębione w Paryżu. Malarz scen rodzajowych, historycznych, epizodów z powstania styczniowego, a także portrecista. Malował wespół z Kossakiem, J. Falatem, J. Stanisławskim, M. Wywiórskim panoramę Berezyna. Brał udział w wielu wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą. Wspózałożyciel Tow. Artystów Polskich „Sztuka”, członek Tow. Zachęty Sztuk Pięknych.

Aukcja 130 - Malarstwo, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne

Kraków, Dom Aukcyjny DESA Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 I p. godz. 16.00