Page 1

01 RDR2 RDR 2 jest trzecią odsłoną westernowego cyklu Red Dead, którego ważna grupę, zatytułowana Red Dead Revolver, zadebiutowała w 2004 roku. Prawdziwej sławy seria doczekała się jednak tylko sześć lat później, po premierze Red Dead Redemption, czyli gry części z prostym światem, która przez wielu została ochrzczona mianem samej z najodpowiedniejszych produkcji wydanych na podstawach z siódmej generacji. Kontynuacja tego terminu została sprzedana przez firmę Rockstar Games (znaną przede wszystkim dzięki cyklowi Grand Theft Auto, ale odpowiedzialną zarówno za marki Midnight Club i Manhunt, kontrowersyjne Bully oraz Max Payne 3).

Fabuła Akcja Red Dead Redemption II została aresztowana w roku 1899, w terminach poprzedzających wydarzenia z starej części serii. Dany z Red Dead Redemption gang Dutcha van der Lindego radzi sobie dobrze aż do punktu wpadki. Kiedy napad w centrum Blackwater zamyka się fiaskiem, przestępcy są zmuszeni do ucieczki przed stróżami prawa i łowcami nagród, i w konsekwencji – do akcje o przetrwanie. W procesu zmagań protagonista – Arthur Morgan, prawa ręka Dutcha van der Lindego – często musi znajdować pomiędzy lojalnością wobec swoich przyjaciół i własnymi ideałami. Ponadto nacisk na czas spraw mają ofiarowywane przez nas wole i marka Morgana w określonym obszarze. Nie bez znaczenia są jeszcze informacje z różnymi członkami gangu, z którymi dajemy obóz – realizowane przez nas wybory determinują ich stosunek do bohatera.

Mechanika W Red Dead Redemption II akcję ukazano zza pleców protagonisty (TPP). Produkcja wysyła do swej dyspozycji rozległy, otwarty świat: podają się na niego skaliste tereny górskie, doliny pokryte siecią rzek, malownicze prerie, gęsto zalesione obszary, a ponadto miasta, których mieszkańcy prowadzą własne życie, podporządkowane indywidualnym harmonogramom. Naszą bazę wypadową stanowi wyżej wspomniany obóz – w trakcie zabawy musimy troszczyć się o zapasy, jednocześnie pytając o morale zespołu. Warto zauważyć, że nie istnieje toż zupełnie obowiązek Morgana – jego koledzy również wyjeżdżają na poszukiwania, jeśli czegoś (w relacje od wykonywanej przez nich osobie, pewno obecne istnieć na dowód drewno, jedzenie lub pieniądze) zaczyna brakować. Twórcy dołożyli starań, by przedstawiony świat robiłeś wrażenie żywego, toteż postacie neutralne dynamicznie działają na bliskie działania w zależności od firmy, wyglądu czy poprzednich dokonań. Na pustkowiach można spotkać dziką zwierzynę. Obszerną mapę przemierzamy oczywiście na piechotę, kiedy także na grzbiecie jednego z wierzchowców reprezentujących odmienne gatunki; te zróżnicowano pod kątem zachowań oraz wiedze radzenia sobie na ważnym terenie. Co ważne, Morgan może zacząć ze naszym koniem swoistą więź – jeśli uda mu się otrzymać jego zaufanie, zwierzę może na model nie spotykać w panikę w trakcie strzelanin lub przy spotkaniu z drapieżnikiem. Arthur ma w trakcie swoich wojaży ręce pełne roboty – oprócz zadań fabularnych i pracy pobocznych czekają tu na niego wydarzenia losowe. Warto zauważyć, że wstęp do dużo z nich chce od rozmaitych czynników, na czele z reputacją protagonisty i datą dnia. Istotną kwestię odgrywają też napady na banki, przed jakimi pragniemy przygotować dokładną strategię. Gra tym nic nie występuje na przeszkodzie, aby w dowolnej chwili udać się na polowanie, a zwierzynę sprzedać. Spośród tym niemniej warto się pospieszyć, gdyż truchła po jakimś czasie zaczynają gnić, przez co stoją się nieprzydatne. Morgan jest do dyspozycji przede wszystkim rewolwery i strzelby, jakie można szczegółowo personalizować. Bohater ma jeszcze z łuku, przydatnego między innymi w trakcie polowań – strzały uszkadzają zdobycz w znacznie


mniejszym stopniu niż pociski. W sztuce powraca tryb Dead Eye, po którego aktywacji czas zwalnia, i my możemy zaznaczyć kilka celów oddanych do błyskawicznej eliminacji. Nie brakuje tu i pojedynków w jedno południe, podczas jakich należy okazać się refleksem i celnością.

02 Star Wars Jedi: Upadły zakon Przygodowa gra akcji TPP w świecie Gwiezdnych wojen, której fabuła rozgrywa się pomiędzy trzecim a czwartym epizodem filmowej sagi. Gracze zajmują się w Cala, młodego Jedi, który przechowuje się przed ścigającymi go agentami Imperium. Deweloperem jest Respawn Entertainment. Star Wars Jedi: Fallen Order (Star Wars Jedi: Upadły zakon) to niesamowita gra akcji osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen tuż po wydarzeniach przedstawionych w trzecim epizodzie sagi. Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Respawn Entertainment (Apex Legends, seria Titanfall) oraz firma Electronic Arts. Tytuł jest trzecim dużym projektem połączonym z opinią George'a Lucasa, który powstał po tym, jak EA wykupiło dobra na wyłączność do pracy zabaw ze Star Wars w terminie.

Fabuła Historia opisana w Star Wars Jedi: Upadły zakon odbywa się zaraz po wydarzeniach wprowadzonych w Zemście Sithów – trzecim epizodzie gwiezdnej sagi. Gracze zabierają się w małego Cala Kestisa, byłego padawana, jaki musi tłumić swoją historia przed żołnierzami Imperium Galaktycznego, sprawnie wykonującymi rozkaz 66 imperatora Palpatine nakazujący zabicie wszystkich rycerzy Jedi.


Starając się nie stosować na siebie rady, Cal występuje na planecie Bracca, gdzie na co dzień postępuje w unii złomiarzy, budzącej się demontowaniem okrętów Republiki używanych podczas Wojen klonów. Wkrótce potrzebuje on jednak ponownie przenosić się ucieczką, gdy po niespodziewanym incydencie na jego chodź wpada imperialna inkwizytorka szukająca na rozproszonych po galaktyce niedobitków Jedi. Na swojej drodze Cal spotyka niespodziewanych sprzymierzeńców, w niniejszym różną mentorkę o imieniu Cere, kapitana statku kosmicznego Greeza, a także wiernego droida BD-1. Razem postanawiają pójść na pozycję odbudowania zakonu Jedi.

Mechanika Star Wars Jedi: Upadły zakon to przygodowa gra akcji, w jakiej zabawę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Model rozgrywki łączy wiele czynników znanych z własnych produkcji z wyboru. W trakcie zabawy korzystamy m.in. ze specjalistycznego systemu walki przy użyciu miecza świetlnego. Ta właściwa dla uniwersum broń zamienia się i ewoluuje wraz z bohaterem. Podczas pojedynków gracze mogą stanowić i inne kombinacje ataków, a jeszcze przyjmować z bogatych zdolności Jedi. Dużą kwestię pełnią także elementy platformowe. Każda lokacja to prawdziwy labirynt korytarzy i powierzchni, po których trzeba się nad wyraz sprawnie poruszać. Możemy np. biegać po ścianach, kołysać na linach, pływać lub robić niezwykle wysokie skoki.

03 ETS2 Sequel bawiącego się ogromną popularnością symulatora jazdy ciężarówkami. Także jak pierwowzór z 2008 roku, grę przygotowało czeskie studio SCS Software. Euro Truck Simulator 2 pozwala wcielić się w istotę kierowcy ciężarówki a jednocześnie właściciela firmy transportowej.


Euro Truck Simulator 2 to różna odsłona symulatora od SCS Software, w jakim zasiadamy za sterami potężnych samochodów ciężarowych. Tytuł wprowadza szereg usprawnień w kontakcie do poprzedniczki, jakie tworzyły za zadanie urealnić rozgrywkę. Dla miłośników tego typu pozycji ważną informacją winien być fakt, że za grę odpowiadają między nowymi ludzie pracujący wcześniej nad Hard Truck 18 Wheels of Steel – inną produkcją o tej tematyce. Autorzy projektując swoje działanie skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na dopasowaniu go do poziomu europejskich odbiorców. Dzięki temuż po raz kolejny zwiedzamy tysiące kilometrów dróg wydobywających się przez Stary Kontynent, docierając do wielu naszych miast. Rozgrywka tradycyjnie liczy na dowiezieniu wyznaczonego towaru we wyznaczone miejsce, wydając to zgoda w jak najszybszym czasie, popisując się po drodze sztuką umiejętnego prowadzenia ciężarówki. Twórcy zadbali o licencje naszych firm, dzięki czemu pokierujemy pojazdami takich producentów jak Mercedes, Scania także wielu innych. Poszczególne ciężarówki przypominają a swoje fizyczne odpowiedniki. Bez kłopotu możemy też modyfikować ich charakter. Pojawiła się bowiem możliwość aplikowania nowych halogenów oraz różnych dodatków, a i zmiany malowania. Deweloper wpisał na symulacyjne nastawienie do tematu, co pozwala się odczuć nawet za sprawą modelu jazdy. Dla miłośników tematu największą możliwością pozostaje sterowanie przy wykorzystaniu obrazu z kabiny, kiedy to bogata się najbardziej wczuć w własną pracę. Twórcom udało się także przystosować sterowanie ciężarówką do programu przycisków na padzie, dzięki czemu daje staje się przystępna również dla graczy czerpiących spośród ostatniego rodzaju kontrolerów.


04 The Sims 4 Czwarta część bestsellerowego cyklu symulacji życia – The Sims. Za deweloping The Sims 4 dostępne jest studio Maxis znane także z takich produkcji jak SimCity oraz Wielkie. Gracze ponownie mają nadzieję pokierować życiem wirtualnej rodziny. The Sims 4 na PC, PS4 i XONE to druga część serii wielkich na całkowitym świecie wirtualnych symulatorów życia. Także kiedy w sukcesu poprzednich odsłon cyklu, za jego pracę odpowiada amerykańskie studio Maxis. Pierwsze The Sims zaprezentowało się również w 2000 roku. Jego twórcą był Will Wright, założyciel Maxis i twórca SimCity też nowych podobnych mu zabaw z Sim w stopniu, które poświęcały swoje najprawdziwsze wyniki w latach 90. The Sims szybko przerosło popularnością pozostałe zabawy z programie dewelopera, zatrzymując się fenomenem i samą spośród najprostszych firm w części elektronicznej rozrywki. Dzięki sile i popularności gry, z lat systematycznie oddają się jej nowe strony oraz dziesiątki delikatniejszych a trudniejszych dodatków. Czwarta część The Sims, również jak poprzedniczki unika rewolucyjnych nowości w standardu rozgrywki stawiając na powolną ewolucję sprawdzonych rozwiązań. W trakcie gry nadal opiekujemy się więc rodziną wirtualnych Simów pytając o ich każde potrzeby, zarówno psychiczne kiedy i fizyczne, a ponadto zapewniając dach nad głową, projektując dom i ogród. Rozpoczynając zabawę ponownie tworzymy swoich simów, tym jednocześnie przecież mamy do wyboru nic dużo modyfikatorów i drodze niż w trzeciej części cyklu. Wizualny edytor umożliwia nam dużo jasno określić wygląd postaci. Kompleksowo wchodzimy na części takie jak sylwetka, wzrost, waga, kształt twarzy itd. Ogromne znacznie posiada ponad charakter. Gracze wybierają kilka z kilkudziesięciu dostępnych cech osobowości, a ponadto długoterminowe cele bohatera. Posiadają one zysk na głębsze zachowanie sima i są elementem poprawionego systemu sztucznej inteligencji wpisanego do zabawy. Simy zatrzymują się dzięki niemu prawidłowo zaś w zdecydowanie dużo zróżnicowany sposób reagują na zaistniałe wokół nich jakości. Ciekawostką są również emocje odczuwane przez wirtualnych bohaterów. Działa na nie, nie tylko poziom aktualnie zaspokojonych potrzeb czy społeczne interakcje, ale również używane sprzęty kuchenne czy noszone ubrania. Przeżywanie konkretnych emocji odblokuje przed nami m.in. nowe wersje dialogowe.


05 Sniper: Ghost Warrior Contracts Czwarta odsłona serii Sniper: Ghost Warrior z polskiego CI Games. W Contracts gracze wchodzą na Syberię, ponownie mając się eliminacją celów jako strzelcy wyborowi. Zmianą są tu tytułowe kontrakty - zadania poboczne, dzięki którym możemy dostać dodatkowe fundusze. Sniper: Ghost Warrior Contracts to czwarta odsłona serii Sniper: Ghost Warrior prowadzonej przez rodzimą firmę CI Games. Tym całkowicie gracze wchodzą na Syberię, by raz więcej wyeliminować określone cele.

Fabuła Akcja rozgrywa się w bliskiej przyszłości na placu Syberii, która po wojnie z Rosją uzyskała niepodległość. Nowe siły nie są zawsze w jak piękniejsze od dawnych. W państwie budzą się zbrojne oddziały ruchu oporu, których celem jest obalenie rządów bezmyślnych bogaczy. Główny bohater o pseudonimie Seeker zostaje wynajęty przez partyzancką bojówkę, zaś jego celami stoją się ważne osobistości nowych władz.

Mechanika Oczywiście gdy w ubiegłych odsłonach, w Sniper: Ghost Warrior Contracts nie ma znaczenia dla wartkiej akcji właściwej dla klasycznych FPS-ów. Jako tytułowy snajper gracz trafia na teren wroga z założeniem zabicia określonych osób bądź objęcia wyznaczonych celów. Bohater nie jest oczywistym zabijaką, zdolnym samodzielnie wybić hordy przeciwników. Dlatego zasadniczą sprawą jest uważanie wykrycia, czyli to przez uchodzenie za


plecami wrogów, lub same eliminowanie ich po cichu. W przeciwieństwie do Sniper: Ghost Warrior 3, w atrakcji zabrakło otwartego świata. Twórcy wystawili na dużo ograniczone, a przez ostatnie skondensowane doświadczenie. Zamiast eksploracji domem z sandboksów gracz otrzymuje półotwarte lokacje, w których ujawniło się zarówno kilka obowiązkowych celów głównych, jak również sporo wyzwań pobocznych. Mniejsze mapy nadal dają sporo swobody, gdyż do celów można dołączyć w jakiejkolwiek organizacji i głównie z niewielu kierunków. Istotną zmianą jest system kontraktów. Za wykonanie zadania gra nagradza z góry określoną kwotą, ale gracz może jeszcze wypełnić cele pomocne w planie osiągnięcia premii. Każdy kontrakt można korzystać wielokrotnie, co pozwala zarobić dodatkowe fundusze oraz wypróbować inne sposoby ukończenia misji. Za uzyskane waluty rozwijamy swoją osoba oraz kupujemy lepszą broń i gadżety leczące w grze.

06 GTA V Piąta, pełnoprawna odsłona bardzo popularnej serii gier akcji, nad której rozwojem pieczę sprawuje studio Rockstar North we współpracy z koncernem Take Two Interactive. Grand Theft Auto V – kolejna odsłona kultowej serii gangsterskich gier akcji studia Rockstar North – zabiera nas do świata wzorowanego na Kalifornii. W uniwersum Grand Theft Auto stan nosi nazwę San Andreas i montuje się między innymi z centrum Los Santos, które posiada główne miejsce prac piątki. Rozpoczynając własny świat Rockstar jeszcze raz postanowił sparodiować znaną nam rzeczywistość, ośmieszając ideologie, produkty, działania i utrzymania ludzi. Jednocześnie twórcy GTA V postarali się o poszerzenie swojej prac pod każdym względem w


układzie do starych odsłon cyklu. Warto wspomnieć, że Grand Theft Auto V na komputery inne jest niemal wszą również niezwykle rozbudowaną edycją produkcji. Edycja ta świadczy nie tylko znajomy z konsol PlayStation 4 i Xbox One sposób FPP, a dodatkowo coraz lepszą kondycję oprawy graficznej (o ile jesteście odpowiednio mocny sprzęt), mody natomiast nie tylko.

Fabuła Akcja Grand Theft Auto V na PC odbywa się w wysokim otwartym mieście Los Santos, w jakim trójka niecodziennych bohaterów prowadzi niebezpieczne życie. Objęty programem ochrony świadków były rabuś Michael wiedzie spokojny żywot do dnia, w jakim nakrywa żonę na zdradzie z instruktorem tenisa. W złości niszczy willę kochanka, jednak przedstawia się, że stanowiła ona własnością jednego z baronów narkotykowych. Michael nie ma rozwiązania i musi powrócić do bliskiego dawnego fachu, polując na biznes z biżuterią. Włamanie zwraca jednak uwagę jego byłego partnera, Trevora Philipsa, który szuka go także pędzi do ponownej współpracy. Do obu bohaterów dołącza chłopak z getta, Franklin, pragnący szybko zrobić się sporego majątku.

Mechanika Podczas rozgrywki w Grand Theft Auto V na PC kierujemy wszystkimi trzema postaciami – możemy się przełączać pomiędzy nimi w jakiejkolwiek chwili (oprócz misji fabularnych, narzucających duże role), zmieniając tym tymże miejsce pracy. Zabawa liczy na wykonywaniu rozmaitych zleceń, wśród których prym wiodą napady. Przed działaniem danego skoku musimy zaliczyć niemało mniejszych zadań, polegających np. na osiągnięciu niezbędnego wyposażenia. Następnie wynajmujemy pomocników, obieramy jedną z dwóch metod tworzenia oraz wychodzimy na akcję. Oprócz misji fabularnych, deweloperzy zatroszczyli się też o masa mniejszych zleceń. Nie idą one ale na dalszy plan, gdyż głównie dzięki nim dostrzegamy nowe dyrektywy dotyczące głównych bohaterów. Wszystko wtedy zawiera stanowisko w centrum Los Santos. Istnieje więc niezwykła metropolia, stworzona na zasadzie ponad 250 tys. zdjęć Los Angeles i okolic. Twórcy aczkolwiek nie ograniczyli się właśnie do zurbanizowanego terenu, w którym nie brakuje drapaczy chmur oraz nowoczesnych osiedli. Podczas zabawy zwiedzamy także podmiejskie lokacje, przedstawiamy się na molo czy i nurkujemy w lesie. Do jednych miejsc otrzymujemy się, wykorzystując rozmaite pojazdy. Najczęściej używanymi są oczywiście samochody, podzielone na nowe kategorie – osobowe, wyścigowe, terenowe itd. Oprócz tego nic nie mieszka na granicy, by polatać helikopterem, przejechać się rowerem lub te zasiąść za sterami batyskafu. Podczas wykonywania wszystkich misji zarabiamy oczywiście pieniądze, które wychodzimy na handle w naszych sklepach z ubraniami oraz bronią. Że jesteśmy zupełnie bogaci, możemy ulokować w którąkolwiek z dostępnych nieruchomości, czy i sprawić sobie prezent w formie drogiego, sportowego samochodu. Ponadto rozgrywka urozmaicana jest poprzez szereg minigierek, polegających np. na rozgrywce w tenisa, golfa i kręgle. Deweloperzy pozwalają zarówno na szkolenie jogi, hakowanie komputerów zaś nie tylko.


07 The Elder Scrolls V: Skyrim Wykonana z prawdziwym rozmachem gra action-RPG, będąca piątą częścią popularnego cyklu The Elder Scrolls. Produkcja studia Bethesda Softworks pozwala graczom ponownie przenieść się do dobrego świata Nirn. The Elder Scrolls V: Skyrim to druga część serii cRPG autorstwa zespołu Bethesda Softworks. Ponownie wpadamy w niej kontynent Tamriel, a akcja tym zupełnie bierze się wokół powrotu do tej krainy pradawnej rasy smoków. Akcja przesuwa się 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w grze Oblivion. Gracze wcielają się w jakiegoś z obecnych bohaterów parających się profesją dovahkiina, czyli łowcy smoków. Do niedawna robiło się, że potężne monstra są już tylko wspomnieniem, jednak pewnego dnia pokryte łuskami bestie znów zaczynają pojawiać się na niebie, a przepowiednia zwiastuje nadejście Alduina, boga zniszczenia, który decyduje postać smoka. Konkurując z obecnymi groźnymi potworami interesujemy ich dusze i zdolności, więc tak zwane Krzyki. Za ich pomocą możemy spowolnić czas, odepchnąć przeciwników niewidzialną energią, i nawet wezwać na uwagę sprzymierzonego smoka. Wiele tego gatunku umiejętności otrzymujemy po odnalezieniu pradawnych słów, ukrytych w nordyckich podziemiach. Zabawę zaczynamy od stworzenia swego wirtualnego alter-ego. Do wyboru jest dziesięć różnorodnych ras, brak natomiast podziału na jakości. Wraz z postępami w imprezie nasza świadomość stoi się coraz potężniejsza. Po wrażeniu na nowy etap można samodzielnie zwiększyć samą z trzech podstawowych cech: magię, siła i zdrowie. Autorzy gry zupełnie przebudowali system umiejętności – stały one wydane na czytelne grupy, np. bronie jednoręczne, czy dwuręczne. Wszystka z takich kategorii zawiera konkretne mocy i ataki. Zmiany uległy oraz w zespole magii – zaklęcia ze metody Mistycyzmu zostały przekazane do kolejnych części.


08 AC Odyssey Dziesiąta ważna część bestsellerowej serii sandboksowych gier akcji, tym całkowicie wykonująca gwałtowny zwrot w postać gatunku RPG. Assassin's Creed Odyssey to dziesiąta główna odsłona bestsellerowego cyklu sandboksów rozpoczętego w 2007 roku. W przeciwieństwie do starych części serii, jakie były grami akcji, omawiana produkcja wykonała silny zwrot w perspektywę gatunku RPG, upodabniając się do zabawy Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przemierzając antyczną Grecję, gracz m.in. dokonuje wybory moralne w pracach, odgrywa osoba w interaktywnych dialogach i powoła na kolejne etapy doświadczenia. Za powstanie tytułu odpowiada dostające się w Quebec wewnętrzne studio firmy Ubisoft, które używało z uwagi wielu nowych oddziałów tego francuskiego wydawcy.

Fabuła Akcja Assassin's Creed Odyssey zaczyna się w 431 roku przed naszą erą, u progu konfliktu pomiędzy Spartą i Atenami, w podręcznikach historii utrwalonego jako wojna peloponeska. Przed podjęciem zabawy wybieramy jedną z dwóch osoby – Aleksiosa lub Kassandrę, będących wnukami słynnego spartańskiego króla Leonidasa. Zostali oni jednakże w młodości wyklęci przez naszą ojczyznę i wygnani; myślimy ich, jak już jako duzi ludzie żyją na występowanie jak ludzie. Początkiem opowieści – tytułowej odysei – jest moment, kiedy bohater(ka) rozpoczyna się niebezpiecznego zlecenia, które szybko otworzy mu/jej drogę do odzyskania rodziny. W odróżnieniu od wcześniejszych gier spod szyldu Assassin's Creed, fabuła Odyssey stanowi w pewnym okresie nieliniowa. W kierunku zmagań dokonujemy wybory rzutujące na kierunek i rozwiązanie scenariusza – natomiast nie możemy zmienić losów świata, ale podejmowane przez nas wybory mają przełożenie na stany najbliższych


Aleksiosa/Kassandry. Akcja jest przenoszona poprzez interaktywne przerywniki filmowe, w jakich deweloperzy po raz pierwszy w dziejach serii dali graczom możliwość wybierania kwestii dialogowych (odgrywania roli). Na samodzielną uwagę zasługuje fakt, że w Assassin’s Creed Odyssey pojawiają się postacie historyczne. Istnieją to przede każdym filozof Sokrates, dokumentujący nasze działania historyk Herodot, Hipokrates (znany jako ojciec współczesnej medycyny) czy przywódca ateńskiej demokracji, Perykles. Niemniej jednak osią fabuły wciąż jest idealny konflikt między asasynami (reprezentowanymi tutaj przez ród głównej postaci) i manipulującymi światem templariuszami (w starożytnej Grecji przygotowanymi w kult Kosmosa), w którym istotną rolę nadal odgrywają artefakty wymarłej Pierwszej Cywilizacji.

Mechanika W Assassin's Creed Odyssey akcję obserwujemy z strony trzeciej osoby (TPP). Gra kieruje do własnej możliwości rozległy otwarty świat, obejmujący niemal cały obszar starożytnej Grecji. Montuje się nań morze krajów, zróżnicowanych pod kątem krajobrazu, gęstości zaludnienia czy poziomu trudności. Oprócz Attyki, której centrum stanowią Ateny, a także Lakonii, gdzie kryje się Sparta, na odwiedzenie czekają między innymi Macedonia, Delfy (siedziba słynnej wyroczni), zapraszająca do sportowej rywalizacji Olimpia czy wyspa Kreta, na jakiej zawierają się ruiny w Knossos. Po tej „piaskownicy” możemy prowadzić również na grzbiecie wierzchowca, kiedy również pieszo – co uatrakcyjnia będący wizytówką serii system parkouru, dzięki któremu można dobrze i efektownie pokonywać przeszkody terenowe. Gra obecnym w walce powraca morska żegluga, upodabniając nieco AC Odyssey do opublikowanego w 2013 roku Assassin’s Creed IV: Black Flag. Przeznaczony do bliskiej dyspozycji statek, Adrestię, można modyfikować, zmieniając jego rys oraz wyposażenie. W obrotu rozgrywki możemy też rekrutować załogę (np. spośród oszołomionych wrogów), a jakiś jej uczestnik posiada unikalne zdolności, które sprawiają na swój perspektywie w trakcie bitew z racjami wroga. Co ciekawe, żeglugę uatrakcyjniają szanty śpiewane po grecku przez swoich podkomendnych.


09 FS19 - Farming Simulator 19 Farming Simulator 19 to pozostała część popularnej serii symulatorów rolnika. Tym zupełnie twórcy oparli swoją muzykę na ulepszonym silniku graficznym, a jeszcze zamknęlibyśmy w niej oddany z trzech dużych lokacji, rozbudowany otwarty świat. Farming Simulator 19 jest dodatkową odsłoną znanego cyklu symulatorów, w jakich zajmujemy się w rolnika. Gra oferuje dwie duże, miłe i szerokie różnego sposobu zadań lokacje oraz setki maszyn i pojazdów, jakie możemy skorzystać przy pracy. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada niezmiennie studio GIANTS Software i podobnie jak była odsłona serii, zadebiutowała ona jednocześnie na laptopach i konsolach.

Mechanika Farming Simulator 19 stanowi ewolucję koncepcji danych z ostatnich części cyklu. Gra oferuje dwie rozległe, otwarte lokacje i dużo nowej zawartości – upraw (drugie to bawełna i owies), narzędzi, zwierząt (w atrakcji pojawiają się konie oraz psy) czy pojazdów (mamy do dyspozycji setki modeli, daleko niż kiedykolwiek w sprawy serii; debiut zaliczyły maszyny firmy John Deere). Poza prostymi zadaniami, takimi jak noszenie drewna, przygotowywanie kultur i prowadzenie pojazdami i instytucjami rolniczymi, mamy szansa m.in. kupowania podłogi i sprzedawania swoich dochodów. Tym całkowicie jednak, w poznaniu z dawnych odsłon, wraz z działami w swoje ręce trafia także teren wokół parceli, który potrafimy zająć, wznosząc różnorodne budynki gospodarcze.


Farming Simulator 19 oferuje nam jeszcze możliwość dostosowania stanu naszego farmera. Wprowadzony został również mechanizm zmęczenia naszej skóry, który wymusza na nas wypoczynek w trakcie nocy.

10 Kingdom Come: Deliverance Stworzone na silniku CryEngine 3 epickie RPG akcji, osadzone w tradycyjnych realiach krwawych wojen husyckich, które wstrząsnęły środkową Europą pierwszej części XV wieku. Za powstanie tytułu odpowiada czeskie studio Warhorse, w zestaw którego weszli m.in. Kingdom Come: Deliverance to dane na PC pierwszoosobowe RPG akcji, osadzone w starych realiach średniowiecznej Europy Środkowej. Za powstanie gry odpowiada niezależne czeskie studio Warhorse, w sklep którego weszli m.in. autorzy popularnej Mafii, strategii Original War czy organizowanej w latach 2003-2007 trylogii UFO. Podczas prac nad swym debiutanckim tytułem, deweloperzy zza naszej południowej granicy czerpali inspiracje z rzędzie kultowych prac w prywatnym gatunku, w rezultacie czego pod względem techniki i otwartości świata ich realizacja przypomina coś takie tytuły, jak Darmowe Gry do Pobrania pobierzpc.pl The Elder Scrolls V: Skyrim czy cykl Mount & Blade. Wzorem dla dużego i znacznie wymagającego systemu walki stała się seria Dark Souls, zaś sam możliwość prowadzenia fabuły budzić może zintegrowania z polskim własnym Wiedźminem. Kingdom Come: Deliverance zostało oficjalnie zapowiedziane w grudniu 2013 roku jako wysoce rozbudowana produkcja, podzielona na trzy duże epizody, jednak ostatecznie zdecydowano się przekazać ją jak samą całość.

Fabuła


Fabuła gry osadzona została w Europie Środkowej na wstępu XV wieku. Akcja właściwa zaczyna się w roku 1403, a zatem kilkanaście lat przed krwawymi wojnami husyckimi, które wstrząsnęły nie tylko Czechami, a także Królestwem Niemieckim czy Naszym, prowadzonym w tamtych czasach przez Władysława Jagiełłę. W Kingdom Come: Deliverance wcielamy się w kwestię syna kowala, młodzieńca imieniem Henryk. Kiedy takiego dnia jego wioska zostaje zrównana z ziemią przez przesuwające się armie wroga, protagonista poprzysięga wypełnić ostatnią wolę rodzica i dokonać zemsty na sprawcach napaści. Kierowany chęcią odwetu Henryk szybko zostaje wplątany w ogromną politykę oraz sieć intryg, co w konsekwencji postawi przed nim daleko trudniejsze zadanie uratowania prawowitego władcy swego regionie i przywrócenia sposobie w państwie. Produkcja tego sensu zajmie naszemu bohaterowi dobrych parę lat, podczas których wpasie on różne rejony Europy Centralnej i uzyska wkład w wszystkim szeregu wydarzeń historycznych oraz autentycznych bitew.

Profile for dernesyxibcalvin1mgx

Polecam strony o Gry do ściągania  

Pamięć jestem wyjątkowym maniakiem gier na laptopy. Ostatnio odkryłem genialny sposób jak podejmować gry zupełnie za darmo. Jest aktualne me...

Polecam strony o Gry do ściągania  

Pamięć jestem wyjątkowym maniakiem gier na laptopy. Ostatnio odkryłem genialny sposób jak podejmować gry zupełnie za darmo. Jest aktualne me...

Advertisement