Issuu on Google+

S E K S S

Konsultē ārsts venerologs JĀNIS ĶĪSIS

Kādas

20

Spēja uzminēt, vai sieviete runā taisnību, ir viens no seksa talantiem, jo atšķirībā no vīrieša sievietei var būt tūkstoš iemeslu, kāpēc stāvokli mazliet izskaistināt. Ja sevī šādu talantu nejūti, tev atliek mazliet sarežģītākas metodes. Ja tev ir īsts draugs, vari piedāvāt savu sievieti viņam un šādi uzzināt, cik viņas orgastiskās sajūtas ir noturīgas un patiesas. Ja tik laba drauga tev nav, varam ieteikt pacietīgus vērojumus un salīdzināšanu. Vērojumu rezultātā tu vai nu uztaustīsi ideālāko jūsu attiecību tempu, vai arī tava sieviete aizies pie tava ne tik laba drauga. Speciāli katrreiz vilkt garumā procesu nevajag, jo, kā ir brīdinājis ārsts venerologs Jānis Ķīsis, ejakulācijas aizturēšana, gaidot, kamēr orgasmu izjutīs sieviete, var izraisīt pretēju efektu vīrietim pašam.

S a n t a Ž u r n ā l s i z d e v n i e c ī b a s n o u n

partnere apgalvo, ka viņai ar mani ir labi arī tajās reizēs, kad beidzu ļoti ātri. Kā lai zinu, vai viņa nemānās?

S h u t t e r s t o c k

Mana

F o t o

Tāpēc aseksuāļiem, kuru īpatsvars sabiedrībā svārstās ap pusotru procentu un kuri paši – gluži kā homoseksuāļi – apgalvo, ka patiesībā viņu ir daudz vairāk, nākas pacīnīties par savas normalitātes atzīšanu. Līdz viņu ideālam, proti, aseksuālismam kā nākotnes sabiedrībā dominējošam seksa veidam, vēl ir tālu. Lielākā daļa cilvēku, vismaz vīriešu, dzīvi bez seksa nevar iedomāties un pašlaik vēl nav gatavi pievienoties strāvojumam, kurš seksu uzskata par lielāko sabiedrības morālā progresa bremzētāju, tumšu un agresīvu jūtu modinātāju, īstās – cēlās, gaišās un tīrās – mīlestības nogalinātāju. Taču, ja vīrietis pamēģinās uzmanīgāk atcerēties dažas no savām agrīnajām izjūtām, viņš sapratīs, ka gandrīz katrā cilvēkā ir kaut kas no aseksuāļa. Nav īpaši jāsasprindzina iztēle, lai seksu iztēlotos kā netīru un neķītru nodarbi, bet, paskaitot, cik daudz laika un nervu tiek patērēts visām ar seksu saistītajām lietām, sākot ar greizsirdības lēkmēm un beidzot ar lietas finansiālo pusi, nudien aizraujas elpa. Lai arī aseksuāļiem mēdz konstatēt stresa un labsajūtas hormonu izstrādes traucējumus, tomēr daudzus no viņiem ārsti atzinuši par fiziski un garīgi veseliem. Turklāt jebkuram vīrietim domas par seksu nenāk ne prātā brīžos, kad neveicas biznesā, rodas konflikti ar darba devēju vai uz meža taciņas pretī nāk lācis. Tāpēc varbūt viens no pašreizējās krīzes pārvarēšanas veidiem ir paraudzīšanās uz pasauli aseksuāļa acīm: ja arī pārējos efektus saskatīt nespēsi (jo seksuālo orientāciju izvēlēties nav iespējams), vismaz nauda ietaupīsies noteikti.

Č E R V I N S K I S

Praidiem un citām homoseksuālistu aktivitātēm ar mērķi atzīt homoseksuālas attiecības par sabiedrisku normu draud iziešana no modes, jo jau kopš pagājušā gadsimta beigām uz normalitāti arvien pamanāmāk pretendē seksuālā ziņā vēl ekstrēmāka orientācija – aseksuāļi. Atšķirībā no katoļu priesteriem, kas no seksa atsakās, lai atdotos Dievam, vai citiem fanātiķiem, kas seksualitāti apspiež ar gribasspēku, aseksuāļi to nedara reliģisku jūtu vārdā un arī tamdēļ nenomokās – viņus sekss vienkārši neinteresē! Gluži kā to angļu džentlmeni, kurš, saņēmis no sievas ziņu, ka dzemdībās nomiris viņu pirmdzimtais, nopūtās: «Atkal būs jāveic šīs apnicīgās ritmiskās kustības..» Senāk aseksuāļi bija gandrīz nepamanāma grupa ne tik daudz tāpēc, ka pirmsinterneta laikmetā bija ierobežotas viņu iespējas vienoties savā interešu grupā, bet vairāk tāpēc, ka aseksualitāte dominēja gandrīz visās publiskajās attiecībās, sākot ar skolu un beidzot ar medijiem. Dzimumatturība tika uzskatīta par tikumu. It sevišķi jau padomju sabiedrībā, kur seksa, kā zināms, nebija. Tāpēc nevienam te nenāca prātā izdalīt un meklēt kādus īpašus aseksuāļus – tad jau būtu bijis jāsāk ar darba pirmrindnieku seksualitāti, bet tas pētniekiem varētu draudēt ar iekulšanos politiskās nepatikšanās. Arī brīvajā pasaulē tikai pēc 60. gadu nogales revolūcijas, kas atnesa seksuālo atbrīvošanos, cilvēks, kurš, neviena neapspiests, tik un tā neinteresējas par seksu – proti, nav ne heteroseksuālis, ne homoseksuālis, ne biseksuālis –, sāka izskatīties mazliet dīvains. Parasti tika pieņemts, ka viņš vienkārši nevar nevienu dabūt.

E R V Ī N S

Vai

aseksuālisms var tikt uzskatīts par normālu parādību?

T e k s t s

Apnicīgās ritmiskās kustības

Ja ar ekstrēmo seksu tiek saprasti dzimumakti telefona būdiņās, automašīnā ļaužu pārpilnās ielās vai daudzstāvu birojēkas liftā darba laikā, tad lielāko traumu varat gūt nevis jūs pats, bet jūsu kolēģi, paziņas vai radinieki, ieraugot jūs šīm vietām neraksturīgā pozā un apģērbtības pakāpē. Noteikti vajadzētu izvairīties no seksa transformatoru būdiņās, jo zinātniski pierādīts, ka cilvēku seksuālā enerģija parasti ir apgriezti proporcionāla viņu zināšanām par šo būdiņu uzbūvi un darbību. Arī uz dzelzceļa sliedēm nevajadzētu seksot – ja jūsu abu jūtas būs stipras, var gadīties tā, ka neviens negribēs izrādīties tas remdenākais un pirmais saukt: «Ceļamies, vilciens nāk!»

a r h ī v a

ir iespējamās traumas, piekopjot ekstrēmo seksu?

Šādus un citādus jautājumus sūtiet: klubs@santa.lv K L U B S

O K T O B R I S

20-21-Sekss_Atiecibas.indd 20

2 0 0 9

2009.09.16. 22:02:49


Ilustrācijas