Catalogus April 2021

Page 15

INTRODANS Benefietveiling april 2021 Introdans maakt zich op voor een geweldig gouden jubileumseizoen, wat we met het publiek vieren vanaf september 2021. Al 50 jaar enthousiasmeren we zoveel mogelijk mensen voor de danskunst: dat doen we met hart, ziel en heel veel vakmanschap. En we doen het samen. Met Derksen Veilingbedrijf het oudste veilinghuis van Gelderland organiseren we dit voorjaar een bijzonder benefiet. Op woensdag 21 april vanaf 19.00 uur worden uiterst bijzondere kostuums, accessoires en rekwisieten aan de hoogste bieders verkocht. Ook gaat een aantal unieke belevenissen onder de veilinghamer. De loods en depots, waar kostuums en decorstukken opgeslagen liggen, zijn uitgeplozen en er zijn enkele bijzondere stukken tevoorschijn gekomen. Voor het publiek de unieke kans om in het bezit te komen van een zeldzaam stuk Introdans historie. Een tastbare herinnering aan een voorstelling. Een prachtig gewaad of historisch kostuum, ballettenue of galajurk gedragen door een bewonderde danser. De Introdanskostuums zijn ontworpen door beroemde kostuum- en modeontwerpers. Zo zijn de fantasievolle kostuums van de familievoorstelling PINOKKIO van de hand van de Franse couturier Jean-Paul Gaultier. Van de bekende Nederlandse mode-ontwerper Sjaak Hullekes zijn er eigentijdse collectable items. Ook zijn er een aantal unica’s, speciaal voor deze veiling ter beschikking gesteld zoals de gesigneerde spitzen van balletlegende Alexandra Radius en een abstract schilderij gemaakt door voormalig sterdanser Han Ebbelaar. Bijzonder item is het balletpakje van Introdans beschermvrouwe H.K.H. Prinses Margriet, dat zij altijd droeg tijdens haar balletlessen. Liefhebbers die Introdans graag eens van heel dichtbij willen meemaken, kunnen nu hun kans grijpen. Unieke activiteiten van ‘het mee opbouwen van een decor in het theater’ tot ‘een privévoorstelling bij je thuis’, gaan onder de hamer. De opbrengst van deze benefietveiling komt geheel ten goede aan het gouden jubileum van Introdans. Met dank aan Derksen Veilingbedrijf.

Introdans is er voor iedereen Inspirerende danskunstenaars uit de hele wereld maken ons repertoire dat we op wereldberoemde podia presenteren. Waardevol danserfgoed naast vernieuwende creaties. Eigentijdse stijlen voor een brede smaak en een groot publiek. Vanuit onze kunst verbinden we mensen met hun verbeeldingsvermogen en eigen danskracht. Inclusief, want iedereen kan dansen. Emoties worden invoelbaar: een rijke beleving. Introdans beweegt je.

VEILINGCATALOGUS DERKSEN |