Page 1

01 Red Dead Redemption 2 RDR2 jest trzecią odsłoną westernowego cyklu Red Dead, którego pierwsza połowę, zatytułowana Red Dead Revolver, zadebiutowała w 2004 roku. Prawdziwej sławy seria doczekała się a tylko sześć lat później, po premierze Red Dead Redemption, czyli gry pracy z ciepłym światem, która przez wielu została ochrzczona mianem jednej z najodpowiedniejszych pracy podzielonych na platformach z siódmej generacji. Kontynuacja tego tytułu została podzielona przez firmę Rockstar Games (znaną przede wszystkim dzięki cyklowi Grand Theft Auto, ale odpowiedzialną zarówno za marki Midnight Club i Manhunt, kontrowersyjne Bully oraz Max Payne 3).

Fabuła Akcja Red Dead Redemption II została oprawiona w roku 1899, w czasach poprzedzających doświadczenia z ostatniej części serii. Wielki z Red Dead Redemption gang Dutcha van der Lindego radzi sobie dobrze aż do czasu wpadki. Kiedy napad w mieście Blackwater dokonuje się fiaskiem, przestępcy są zmuszeni do ucieczki przed stróżami prosta i łowcami nagród, oraz w konsekwencji – do rywalizacji o przetrwanie. W obrotu zmagań protagonista – Arthur Morgan, prawa ręka Dutcha van der Lindego – często musi znajdować pomiędzy lojalnością wobec swoich znajomych a własnymi ideałami. Ponadto pomysł na kurs spraw mają robione przez nas opinie i firma Morgana w możliwościom regionie. Nie bez znaczenia są również informacje z drugimi członkami gangu, z jakimi dajemy obóz – realizowane przez nas wybory determinują ich stosunek do bohatera.

Mechanika W Red Dead Redemption II akcję ukazano zza pleców protagonisty (TPP). Produkcja pasuje do bliskiej dyspozycji rozległy, otwarty świat: zbierają się na niego skaliste tereny górskie, doliny pokryte siecią rzek, malownicze prerie, gęsto zalesione obszary, a też miasta, których mieszkańcy zakładają swoje życie, podporządkowane indywidualnym harmonogramom. Naszą bazę wypadową stanowi bardzo wspomniany obóz – w trakcie zabawy musimy dbać się o zapasy, jednocześnie pytając o morale zespołu. Warto zauważyć, iż nie istnieje obecne zaledwie obowiązek Morgana – jego koledzy również jadą gry darmowe aplikacje na badania, jeśli czegoś (w relacji od pełnionej przez nich wartości, może wtedy być na przykład drewno, życie lub pieniądze) zaczyna brakować. Twórcy dołożyli starań, by przedstawiony świat robiłeś wrażenie żywego, toteż postacie neutralne dynamicznie odpowiadają na bliskie poczynania w relacje od reputacji, wyglądu czy poprzednich dokonań. Na pustkowiach można spotkać dziką zwierzynę. Obszerną mapę przemierzamy właśnie na piechotę, jak a na wierzchu drinka z wierzchowców reprezentujących odmienne gatunki; te zróżnicowano pod kątem zachowań i wiedze radzenia sobie na dużym terenie. Co istotne, Morgan może zacząć ze znajomym koniem swoistą więź – jeśli uda mu się zdobyć jego zaufanie, zwierzę że na przypadek nie wpadać w panikę w trakcie strzelanin lub przy spotkaniu z drapieżnikiem. Arthur nosi w trakcie swoich wojaży ręce pełne roboty – oprócz zadań fabularnych i pracy pobocznych czekają tu na niego wydarzenia losowe. Warto odnotować, że wstęp do dużo spośród nich podlega od różnych czynników, na czele z reputacją protagonisty i porą dnia. Ważną kwestię odgrywają też wypady na banki, przed jakimi potrzebujemy opracować dokładną strategię. Gra tym nic nie jest na granicy, by w jakiejkolwiek chwili udać się na polowanie, a zwierzynę sprzedać. Spośród ostatnim ale o się pospieszyć, gdyż truchła po pewnym czasie zaczynają gnić, przez co zatrzymują się nieprzydatne. Morgan ma do dyspozycji przede wszystkim rewolwery i strzelby, jakie można spokojnie personalizować. Bohater posiada oraz z łuku, przydatnego między drugimi w trakcie polowań – strzały uszkadzają zdobycz w dużo


mniejszym stopniu niż pociski. W walce powraca tryb Dead Eye, po którego aktywacji czas zwalnia, i my możemy zaznaczyć kilka celów przeznaczonych do szybkiej eliminacji. Nie brakuje tu i pojedynków w jedno południe, podczas których należy wykazać się refleksem i celnością.

02 Star Wars Jedi: Upadły zakon Przygodowa gra akcji TPP w świecie Gwiezdnych wojen, której fabuła przeprowadza się pomiędzy trzecim i czwartym epizodem filmowej sagi. Gracze zabierają się w Cala, młodego Jedi, który zamyka się przed ścigającymi go agentami Imperium. Deweloperem jest Respawn Entertainment. Star Wars Jedi: Upadły zakon (Star Wars Jedi: Upadły zakon) to atrakcyjna gra akcji osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen tuż po wydarzeniach przedstawionych w trzecim epizodzie sagi. Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Respawn Entertainment (Apex Legends, seria Titanfall) a firma Electronic Arts. Tytuł jest trzecim dużym projektem powiązanym z opinią George'a Lucasa, który powstał po tym, jak EA wykupiło prawa na wyłączność do prac zabaw ze Star Wars w terminie.

Fabuła Historia opowiedziana w Star Wars Jedi: Fallen Order odbywa się zaraz po wydarzeniach opisanych w Zemście Sithów – trzecim epizodzie gwiezdnej sagi. Gracze zajmują się w małego Cala Kestisa, byłego padawana, który wymaga chronić swoją historię przed żołnierzami Imperium Galaktycznego, sprawnie wykonującymi rozkaz 66 imperatora Palpatine nakazujący zabicie wszystkich rycerzy Jedi.


Starając się nie prowadzić na siebie uwagi, Cal mieszka na planecie Bracca, gdzie na co dzień robi w unii złomiarzy, cieszącej się demontowaniem okrętów Republiki używanych podczas Wojen klonów. Wkrótce potrzebuje on jednak ponownie ratować się ucieczką, gdy po niespodziewanym incydencie na jego trop wpada imperialna inkwizytorka polująca na rozproszonych po galaktyce niedobitków Jedi. Na swojej drodze Cal spotyka niespodziewanych sprzymierzeńców, w tym następną mentorkę o imieniu Cere, kapitana statku kosmicznego Greeza, a też wiernego droida BD-1. Razem postanawiają wyruszyć na pracę odbudowania zakonu Jedi.

Mechanika Star Wars Jedi: Fallen Order to przygodowa gra akcji, w jakiej zabawę obserwujemy z części trzeciej osoby. Model rozgrywki łączy wiele elementów danych z innych prac z wyborze. W trakcie zabawy korzystamy m.in. ze skomplikowanego systemu walki przy wykorzystaniu miecza świetlnego. Ta istotna dla uniwersum broń obraca się i rozwija wraz z bohaterem. Podczas pojedynków gracze mogą mieć i inne kombinacje ataków, a dodatkowo korzystać z nowych zdolności Jedi. Ważną rolę pełnią także elementy platformowe. Każda lokacja to istny labirynt korytarzy i powierzchni, po jakich trzeba się nad wyraz sprawnie poruszać. Możemy np. biegać po ścianach, kołysać na linach, pływać lub robić bardzo wysokie skoki.

03 ETS2 Sequel cieszącego się ogromną popularnością symulatora jazdy ciężarówkami. Też jak model z 2008 roku, grę przygotowało czeskie studio SCS Software. Euro Truck Simulator 2 pozwala przyłączyć się w działalność kierowcy ciężarówki a jednocześnie właściciela firmy transportowej.


Euro Truck Simulator 2 to nowa odsłona symulatora od SCS Software, w jakim zasiadamy za sterami potężnych samochodów ciężarowych. Tytuł wprowadza szereg usprawnień w stosunku do poprzedniczki, jakie zawierały zbyt zadanie urealnić rozgrywkę. Dla fanów tego standardu pozycji cenną informacją powinien być fakt, że za grę odpowiadają między innymi typy pracujący wcześniej nad Hard Truck 18 Wheels of Steel – inną produkcją o tej tematyce. Autorzy planując swoje dzieło skupili się przede ludziom na dostosowaniu go do poziomu europejskich odbiorców. Dzięki temu po raz drugi zwiedzamy tysiące kilometrów dróg mających się przez Stary Kontynent, trafiając do wielu znanych miast. Rozgrywka tradycyjnie liczy na dowiezieniu wyznaczonego ładunku we wytypowane miejsce, pisząc to dużo w jak najkrótszym okresie, popisując się po drodze sztuką umiejętnego prowadzenia ciężarówki. Twórcy zadbali o licencje swoich marek, dzięki czemu pokierujemy pojazdami takich producentów jak Mercedes, Scania i wielu nowych. Poszczególne ciężarówki przypominają a swoje naturalne odpowiedniki. Bez kłopotu możemy też zmieniać ich stan. Pojawiła się bowiem możliwość aplikowania nowych halogenów a pozostałych dodatków, a też zmiany malowania. Deweloper wystawił na symulacyjne nastawienie do tematu, co pokrywa się odczuć choćby za sprawą modelu jazdy. Dla miłośników tematu największą możliwością pozostaje sterowanie przy zachowaniu widoku z kabiny, gdy więc można się najbardziej wczuć w bliską siłę. Twórcom udało się także przystosować sterowanie ciężarówką do organizmu przycisków na padzie, dzięki czemu gra zatrzymuje się przystępna także dla graczy korzystających z tego rodzaju kontrolerów.


04 The Sims 4 Czwarta część bestsellerowego cyklu symulacji życia – The Sims. Za deweloping The Sims 4 widoczne jest studio Maxis znane też z takich prac jak SimCity oraz Wielkie. Gracze ponownie mają szansę pokierować życiem wirtualnej rodziny. The Sims 4 na PC, PS4 i XONE to następna część serii wielkich na wszelkim świecie wirtualnych symulatorów życia. Również gdy w sukcesie poprzednich odsłon cyklu, za jego produkcję odpowiada amerykańskie studio Maxis. Pierwsze The Sims zaprezentowało się dodatkowo w 2000 roku. Jego autorem był Will Wright, założyciel Maxis i twórca SimCity i innych pokrewnych mu zabaw z Sim w tytule, które święciły swoje najmocniejsze wyniki w latach 90. The Sims szybko przerosło popularnością pozostałe gry z programie dewelopera, zatrzymując się fenomenem i pewną spośród najtańszych firm w dziedzinie elektronicznej rozrywki. Dzięki energii i popularności gry, od lat systematycznie komunikują się jej drugie części oraz dziesiątki delikatniejszych a trudniejszych dodatków. Czwarta część The Sims, podobnie jak poprzedniczki unika rewolucyjnych przemian w kształcie rozgrywki stawiając na powolną ewolucję sprawdzonych rozwiązań. W trakcie gry nadal opiekujemy się więc rodziną wirtualnych Simów pytając o ich pełne potrzeby, zarówno duchowe kiedy i fizyczne, a także zapewniając dach nad głową, projektując budynek a ogród. Rozpoczynając zabawę ponownie robimy swoich simów, tym całkowicie a mamy do wyboru nic więcej modyfikatorów i opcji niż w trzeciej części cyklu. Wizualny edytor pozwoli nam dobrze dobrze określić wygląd postaci. Kompleksowo oddziałujemy na zalety takie jak forma, wzrost, waga, kształt twarzy itd. Ogromne znacznie pamięta ponad charakter. Gracze wybierają kilka z kilkudziesięciu dostępnych cech osobowości, a jeszcze długoterminowe cele bohatera. Obejmują one zysk na późniejsze zachowanie sima plus są elementem poprawionego systemu sztucznej inteligencji wpisanego do walki. Simy trzymają się dzięki niemu właściwie również w bardzo bardziej zróżnicowany sposób działają na zaistniałe wokół nich sytuacje. Ciekawostką są i emocje używane przez wirtualnych bohaterów. Wchodzi na nie, nie tylko poziom aktualnie zaspokojonych potrzeb czy społeczne interakcje, ale jeszcze używane sprzęty domowe czy noszone ubrania. Przeżywanie konkretnych emocji odblokuje przed nami m.in. nowe wersje dialogowe.


05 Sniper: Ghost Warrior Contracts Czwarta odsłona serii Sniper: Ghost Warrior z polskiego CI Games. W Contracts gracze trafiają na Syberię, ponownie wcielając się eliminacją celów jako strzelcy wyborowi. Nowością są tu tytułowe kontrakty - zadania poboczne, dzięki jakim potrafimy uzyskać dodatkowe fundusze. Sniper: Ghost Warrior Contracts to czwarta odsłona serii Sniper: Ghost Warrior rozwijanej przez rodzimą markę CI Games. Tym razem gracze trafiają na Syberię, by raz jeszcze wyeliminować wyznaczone cele.

Fabuła Akcja przeprowadza się w bliskiej przyszłości na placu Syberii, która po walce z Rosją uzyskała niepodległość. Nowe władze nie są lecz w niczym łatwiejsze od tradycyjnych. W państwie rodzą się zbrojne oddziały ruchu oporu, jakich obiektem jest obalenie rządów bezmyślnych bogaczy. Główny bohater o pseudonimie Seeker zostaje wynajęty przez partyzancką bojówkę, zaś jego charakterami stają się ważne osobistości nowych władz.

Mechanika Oczywiście kiedy w poprzednich odsłonach, w Sniper: Ghost Warrior Contracts nie ma znaczenia dla wartkiej akcji charakterystycznej dla klasycznych FPS-ów. Jako tytułowy snajper gracz wchodzi na obszar wroga z działaniem zabicia danych osób bądź objęcia wyznaczonych celów. Bohater nie jest naturalnym zabijaką, zdolnym samodzielnie wybić hordy przeciwników. Dlatego kluczową rzeczą jest uważanie wykrycia, czy toż poprzez


przemykanie za plecami wrogów, bądź te eliminowanie ich po cichu. W przeciwieństwie do Sniper: Ghost Warrior 3, w walce zabrakło otwartego świata. Twórcy położyliśmy na znacznie małe, i przez to skondensowane doświadczenie. Zamiast eksploracji rodem z sandboksów gracz otrzymuje półotwarte lokacje, w których znalazło się zarówno kilka obowiązkowych celów głównych, jak i wiele wyzwań pobocznych. Mniejsze mapy nadal dają sporo swobody, gdyż do końców można zachowań w jakiejś organizacji i zazwyczaj z kilku kierunków. Istotną nowinką jest system kontraktów. Za wykonanie zadania gra nagradza z góry określoną kwotą, ale gracz może także wypełnić cele dodatkowe w charakteru otrzymania premii. Każdy kontrakt można podejmować wielokrotnie, co powoduje zarobić dodatkowe fundusze oraz wypróbować różne sposoby ukończenia misji. Za uzyskane waluty poszerzamy swoją osobę oraz kupujemy lepszą broń i gadżety leczące w walce.

06 Grand Theft Auto V Piąta, pełnoprawna odsłona niezwykle popularnej serii gier akcji, nad której rozwojem pieczę sprawuje studio Rockstar North we zgodności z koncernem Take Two Interactive. Grand Theft Auto V – kolejna odsłona kultowej serii gangsterskich gier akcji studia Rockstar North – zabiera nas do świata wzorowanego na Kalifornii. W uniwersum Grand Theft Auto stan nosi nazwę San Andreas i szanuje się między sprzecznymi z miasta Los Santos, które posiada istotne miejsce prac piątki. Tworząc własny świat Rockstar jeszcze raz postanowił sparodiować znaną nam rzeczywistość, ośmieszając ideologie, produkty, działania i prowadzenia ludzi. Jednocześnie twórcy GTA V postarali się o rozszerzenie swojej produkcji pod każdym


względem w związku do ostatnich odsłon cyklu. Warto wspomnieć, że Grand Theft Auto V na komputery inne jest niemal kompletną także niezwykle rozbudowaną edycją produkcji. Edycja ta podaje nie tylko nasz z konsol PlayStation 4 i Xbox One sposób FPP, lecz dodatkowo też lepszą kondycja oprawy graficznej (o ile macie odpowiednio mocny sprzęt), mody dodatkowo nie tylko.

Fabuła Akcja Grand Theft Auto V na PC przeprowadza się w wysokim otwartym mieście Los Santos, w jakim trójka niecodziennych bohaterów prowadzi niebezpieczne życie. Objęty programem ochrony świadków były rabuś Michael wiedzie spokojny żywot do dnia, w którym nakrywa żonę na zdradzie z instruktorem tenisa. W złości niszczy willę kochanka, ale pokazuje się, iż była ona właściwością samego z baronów narkotykowych. Michael nie ma wyjścia i musi powrócić do naszego przyszłego fachu, polując na sklep z biżuterią. Włamanie zwraca zawsze uwagę jego dawnego partnera, Trevora Philipsa, który szuka go również kieruje do ponownej współpracy. Do obu bohaterów dołącza mężczyzna z getta, Franklin, chcący szybko dorobić się sporego majątku.

Mechanika Podczas gry w Grand Theft Auto V na PC kierujemy wszystkimi trzema postaciami – możemy się przełączać pomiędzy nimi w wolnej chwili (oprócz misji fabularnych, narzucających istotne role), zmieniając tym jednym miejsce pracy. Zabawa polega na działaniu rozmaitych zleceń, wśród których prym wiodą napady. Przed wykonaniem danego skoku musimy odpowiedzieć niemało mniejszych zadań, polegających np. na osiągnięciu niezbędnego wyposażenia. Następnie wynajmujemy pomocników, obieramy jedną z dwóch strategii działania oraz wyjeżdżamy na pracę. Oprócz misji fabularnych, deweloperzy zatroszczyli się oraz o dużo młodszych zleceń. Nie odstają one aliści na dalszy plan, gdyż głównie dzięki nim używamy nowe dyrektywy dotyczące głównych bohaterów. Wszystko toż korzysta zajęcie w mieście Los Santos. Stanowi wówczas duża metropolia, przygotowana na zasadzie ponad 250 tys. zdjęć Los Angeles i okolic. Twórcy a nie ograniczyli się właśnie do zurbanizowanego terenu, w jakim nie brakuje drapaczy chmur i nowych osiedli. Podczas zabawy zwiedzamy także podmiejskie lokacje, udajemy się na molo bądź też nurkujemy w lesie. Do danych miejsc dostajemy się, wykorzystując rozmaite pojazdy. Najczęściej wykorzystywanymi są oczywiście samochody, wydane na dalekie kategorie – osobowe, wyścigowe, terenowe itd. Oprócz tego nic nie mieszka na ścianie, by polatać helikopterem, przejechać się rowerem czy same zasiąść za sterami batyskafu. Podczas wykonywania wszystkich misji zarabiamy oczywiście pieniądze, które publikujemy na zakupy w pobliskich sklepach z ubraniami oraz bronią. Jeżeli jesteśmy odpowiednio bogaci, możemy zainwestować w pewną z tanich nieruchomości, czy i stworzyć sobie prezent w perspektywy drogiego, sportowego samochodu. Ponadto rozgrywka urozmaicana jest przez szereg minigierek, polegających np. na symulacji w tenisa, golfa i kręgle. Deweloperzy pozwalają także na szkolenie jogi, hakowanie komputerów natomiast nie tylko.


07 TES 5 Skyrim Wykonana z długim rozmachem gra action-RPG, będąca piątą częścią popularnego cyklu The Elder Scrolls. Produkcja studia Bethesda Softworks pozwala graczom ponownie przenieść się do fantastycznego świata Nirn. The Elder Scrolls V: Skyrim to dodatkowa część serii cRPG autorstwa zespołu Bethesda Softworks. Ponownie zachodzimy w niej kontynent Tamriel, a akcja tym jednocześnie obraca się wokół powrotu do tej krainy pradawnej rasy smoków. Akcja przesuwa się 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w sztuce Oblivion. Gracze wcielają się w jednego z poprzednich bohaterów parających się profesją dovahkiina, czyli łowcy smoków. Do ostatnia przygotowywało się, że wielkie monstra są już tylko wspomnieniem, ale pewnego dnia pokryte łuskami bestie znów zaczynają pojawiać się na niebie, a przepowiednia zwiastuje nadejście Alduina, boga zniszczenia, który używa postać smoka. Konkurując z tymi niesamowitymi potworami zajmujemy ich dusze oraz zdolności, czyli tak zwane Krzyki. Za ich uwagą możemy spowolnić czas, odepchnąć przeciwników niewidzialną energią, i nawet zaprosić na korzyść sprzymierzonego smoka. Dużo tego modelu umiejętności otrzymujemy po odnalezieniu pradawnych słów, ukrytych w nordyckich podziemiach. Zabawę zaczynamy od stworzenia naszego wirtualnego alter-ego. Do wyboru jest dziesięć różnorodnych ras, brak natomiast planu na jakości. Wraz z wzrostami w imprezie nasza strona stoi się coraz potężniejsza. Po doświadczeniu na nowy etap można samodzielnie zwiększyć samą z trzech charakterystycznych cech: magię, siłę i zdrowie. Autorzy gry zupełnie przebudowali system umiejętności – zostały one wydane na czytelne grupy, np. bronie jednoręczne, czy dwuręczne. Wszystka z takich kategorii zawiera konkretne sztuk i ataki. Zmiany zaszły też


w porządku magii – zaklęcia ze nauki Mistycyzmu zostały przekazane do nowych części.

08 Assassin's Creed: Odyssey Dziesiąta pierwsza część bestsellerowej serii sandboksowych gier akcji, tym razem wykonująca gwałtowny ruch w miejscowość gatunku RPG. Assassin's Creed Odyssey to dziesiąta główna odsłona bestsellerowego cyklu sandboksów rozpoczętego w 2007 roku. W przeciwieństwie do ostatnich części serii, jakie stanowiły grami akcji, omawiana produkcja wykonała silny zwrot w ścianę gatunku RPG, upodabniając się do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przemierzając antyczną Grecję, gracz m.in. dokonuje wybory dobre w misjach, odgrywa postać w interaktywnych dialogach i wyznaczy na dodatkowe etapy doświadczenia. Za powstanie tytułu odpowiada wybierające się w Quebec wewnętrzne studio firmy Ubisoft, które posiadało z pomocy wielu innych oddziałów tego francuskiego wydawcy.

Fabuła Akcja Assassin's Creed Odyssey rozpoczyna się w 431 roku przed naszą erą, u progu konfliktu pomiędzy Spartą i Atenami, w podręcznikach historii utrwalonego jako wojna peloponeska. Przed przystąpieniem zabawy wybieramy jedną z dwóch stronie – Aleksiosa lub Kassandrę, będących wnukami słynnego spartańskiego króla Leonidasa. Staliśmy oni a w młodości wyklęci poprzez naszą ojczyznę i wygnani; poznajemy ich, jak już jako duzi ludzie zasługują na występowanie jako najemnicy. Początkiem opowieści – tytułowej odysei – jest czas, kiedy bohater(ka) dostaje się niebezpiecznego zlecenia, które nieoczekiwanie otworzy mu/jej podróż do odzyskania rodziny. W oddzieleniu od wcześniejszych gier spod szyldu Assassin's Creed, fabuła Odyssey stanowi w pewnym etapie


nieliniowa. W toku zmagań dokonujemy wybory oddziałujące na kierunek i rozwiązanie scenariusza – wprawdzie nie możemy odmienić losów świata, ale podejmowane przez nas wybory są przełożenie na stany najbliższych Aleksiosa/Kassandry. Akcja jest podawana poprzez interaktywne przerywniki filmowe, w których deweloperzy po raz pierwszy w dziejach serii dali graczom możliwość wybierania kwestii dialogowych (odgrywania roli). Na poszczególną wzmiankę zasługuje fakt, iż w Assassin’s Creed Odyssey pojawiają się postacie historyczne. Istnieją toż przede każdym filozof Sokrates, dokumentujący nasze działania historyk Herodot, Hipokrates (rozumiany jako ojciec współczesnej medycyny) czy przywódca ateńskiej demokracji, Perykles. Niemniej jednak osią fabuły nadal jest fikcyjny konflikt między asasynami (reprezentowanymi tutaj przez ród głównej postaci) i działającymi światem templariuszami (w starej Grecji stworzonymi w kult Kosmosa), w jakim niebagatelną rolę nadal odgrywają artefakty wymarłej Pierwszej Cywilizacji.

Mechanika W Assassin's Creed Odyssey akcję obserwujemy z strony trzeciej osoby (TPP). Gra pasuje do swej dyspozycji rozległy otwarty świat, obejmujący niemal cały obszar starożytnej Grecji. Robi się nań wiele regionów, zróżnicowanych pod kątem krajobrazu, gęstości zaludnienia czy poziomu trudności. Oprócz Attyki, której centrum stanowią Ateny, a dodatkowo Lakonii, gdzie zawiera się Sparta, na odwiedzenie czekają między innymi Macedonia, Delfy (siedziba słynnej wyroczni), zachęcająca do sportowej rywalizacji Olimpia czy wyspa Kreta, na której zawierają się ruiny w Knossos. Po tej „piaskownicy” możemy prowadzić również na grzbiecie wierzchowca, kiedy i pieszo – co uatrakcyjnia będący wizytówką serii system parkouru, dzięki jakiemu można śmiało i efektownie pokonywać przeszkody terenowe. Poza obecnym w grze powraca morska żegluga, upodabniając nieco AC Odyssey do sprzedanego w 2013 roku Assassin’s Creed IV: Black Flag. Oddany do bliskiej dyspozycji statek, Adrestię, można modyfikować, zmieniając jego profil oraz wyposażenie. W procesie rozgrywki możemy także rekrutować załogę (np. spośród oszołomionych wrogów), i wszystek jej uczestnik jest niesamowite zdolności, które kierują na swój perspektyw w trakcie walk z osobami wroga. Co dobre, żeglugę uatrakcyjniają szanty śpiewane po grecku przez polskich podkomendnych.


09 Farming Simulator 19 Farming Simulator 19 to dodatkowa część popularnej serii symulatorów rolnika. Tym jednocześnie twórcy oparli swoją muzykę na ulepszonym silniku graficznym, a i zamknęlibyśmy w niej dostarczony z trzech dużych lokacji, rozbudowany otwarty świat. Farming Simulator 19 jest dodatkową odsłoną znanego cyklu symulatorów, w których wcielamy się w rolnika. Gra oferuje dwie duże, szerokie i pełne różnego rodzaju zadań lokacje oraz setki organizacji i pojazdów, jakie potrafimy zastosować przy pracy. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada niezmiennie studio GIANTS Software i również jak poprzednia odsłona serii, zadebiutowała ona razem na laptopach i konsolach.

Mechanika Farming Simulator 19 stanowi ewolucję koncepcji danych z starych części cyklu. Gra oferuje dwie rozległe, otwarte lokacje i wielu nowej zawartości – upraw (nowe to bawełna i owies), narzędzi, zwierząt (w walce pojawiają się konie oraz psy) czy pojazdów (jesteśmy do dyspozycji setki modeli, daleko niż kiedykolwiek w spraw serii; debiut zaliczyły maszyny firmy John Deere). Poza prostymi zadaniami, takimi jak noszenie drewna, przygotowywanie upraw i prowadzenie samochodami i maszynami rolniczymi, jesteśmy okazja m.in. kupowania podłodze i wydawania swoich produktów. Tym jednocześnie jednak, w odróżnieniu z dawnych odsłon, wraz z częściami w własne ręce trafia także teren wokół parceli, jaki możemy zająć, wznosząc różnorodne budynki gospodarcze.


Farming Simulator 19 oferuje nam jeszcze możliwość dostosowania wyglądu naszego farmera. Wprowadzony został również mechanizm zmęczenia naszej strony, który wymusza na nas wypoczynek w trakcie nocy.

10 Kingdom Come: Deliverance Zrobione na silniku CryEngine 3 epickie RPG akcji, osadzone w tradycyjnych realiach krwawych wojen husyckich, które wstrząsnęły środkową Europą pierwszej części XV wieku. Za powstanie tytułu odpowiada czeskie studio Warhorse, w zestaw którego weszli m.in. Kingdom Come: Deliverance to zamieszczone na PC pierwszoosobowe RPG akcji, osadzone w ubiegłych realiach średniowiecznej Europy Środkowej. Za powstanie gry odpowiada niezależne czeskie studio Warhorse, w skład którego weszli m.in. autorzy popularnej Mafii, strategii Original War czy organizowanej w latach 2003-2007 trylogii UFO. Podczas prac nad swym debiutanckim tytułem, deweloperzy zza naszej południowej granicy czerpali inspiracje z rządu kultowych funkcji w domowym gatunku, w wyniku czego pod względem mechaniki i otwartości świata ich praca przypomina nieco takie tytuły, jak The Elder Scrolls V: Skyrim czy cykl Mount & Blade. Wzorem dla ciężkiego i niezwykle wymagającego systemu walki broniła się seria Dark Souls, a sam sposób prowadzenia fabuły budzić może powiązania z polskim własnym Wiedźminem. Kingdom Come: Deliverance zostało oficjalnie zapowiedziane w grudniu 2013 roku jako wysoce rozbudowana produkcja, podzielona na trzy duże epizody, jednak ostatecznie zdecydowano się dać ją jako jedną całość.

Fabuła Fabuła gry osadzona pozostała w Europie Środkowej na starcie XV wieku. Akcja właściwa zakłada się w roku 1403,


a to kilkanaście lat przed krwawymi wojnami husyckimi, które wstrząsnęły nie tylko Czechami, a też Królestwem Niemieckim czy Polskim, prowadzonym w tamtych czasach przez Władysława Jagiełłę. W Kingdom Come: Deliverance zajmujemy się w perspektywa syna kowala, młodzieńca imieniem Henryk. Kiedy pewnego dnia jego wioska zostaje zrównana z ziemią przez przemieszczające się armie wroga, protagonista poprzysięga wypełnić ostatnią wolę starego i sprawić zemsty na sprawcach napaści. Kierowany chęcią odwetu Henryk szybko zostaje wplątany w znaczną politykę oraz sieć intryg, co w konsekwencji postawi przed nim znacznie większe zadanie uratowania prawowitego władcy naszego terenie i przywrócenia systemie w państwie. Realizacja tego celu zajmie naszemu bohaterowi dobrych kilka lat, podczas których odwiedzi on inne rejony Europy Wewnętrznej i zachowa wkład w pełnym szeregu wydarzeń historycznych oraz autentycznych bitew.

Profile for dentuncc6qgweteri8ww

Najlepsze miejscówki Darmowe gry na PC  

Skoro nie wiesz skąd możesz pobierać gry za darmo pokażę Ostatni mało fajnych stron. Napisz natomiast całego dowiesz się w osobnej wiadomośc...

Najlepsze miejscówki Darmowe gry na PC  

Skoro nie wiesz skąd możesz pobierać gry za darmo pokażę Ostatni mało fajnych stron. Napisz natomiast całego dowiesz się w osobnej wiadomośc...

Advertisement