Page 1

ektów u g o l a t a C u d o r Katalog9p 0 0 2 v a DeLSub haeald2ing009 Higiena i mycie

Twój wybór – każdego dnia


Higiena i mycie

Konsumenci oczekują zdrowego i świeżego mleka, które wolne jest od zanieczyszczeń i nieprzyjemnego zapachu. Przetwórcy mleka także oczekują od producentów dostarczania mleka, które spełnia określone standardy. Stała dbałość o obniżenie zawartości bakterii i komórek somatycznych jest jedna z najważniejszych w produkcji mleka. Wysoką jakość surowca uzyskuje się poprzez odpowiednie rutyny pozyskiwania mleka, prawidłową pielęgnację wymienia oraz ogólna dbałość o higienę.

• Higiena wymienia przed dojem • Higiena wymienia po doju • Higiena wymienia - sprzęt • Środki myjące • Środki czyszczące • Środki czyszczące i szczotki • Filtry mleczne • Licznik komórek somatycznych DCC • Pielęgnacja racic

2

3 6 8 9 10 11 12 13 14


Higiena i mycie

Higiena wymienia przed dojem

Prawidłowe rutyny przed i po doju maja zasadnicze znaczenie dla redukowania ryzyka infekcji wymienia w stadzie oraz poprawę pozyskiwania mleka. Dój suchych i czystych strzyków zapobiega pojawianiu się bakterii zapobiega odpadaniu aparatu ze strzyków oraz umożliwia utrzymywanie strzyków w idealnej kondycji.

Trionet™ Skoncentrowany i wydajny płyn do nasączania ręczników tekstylnych oraz suchych Drycel. Wykazuje działanie zarówno bakteriobójcze i pielęgnacyjne. Łagodny dla skóry rąk i strzyków. Ma przyjemny lawendowy zapach. Jest ekonomiczny w użyciu. Dostępne pojemności: 1l, 10l, 20l

Biopiana Doskonały środek do mycia strzyków przed dojem, zawierający aktywną pianę myjącą. Pianę należy nałożyć na strzyki za pomocą kubka i po ok. 30 sekundach wytrzeć suchym ręcznikiem. Preparat zawiera naturalne składniki: kwas mlekowy i alantoinę. PH neutralne dla skóry. Skóra strzyków pozostaje miękka i zdrowa. Zarejestrowany jako produkt biobójczy. Dostępne pojemności: 5l, 10l, 20l

3


Higiena i mycie

Higiena wymienia przed dojem

Ręczniki tekstylne do wymion Wetcel

TM

Combining hygiene textile towels with an efficient udder cleaner, helps ensure good cleaning of the teats and udder, plus stimulates milk let-down. The durable, soft textile towels should be cleaned after each milking in a washing machine, or disinfected in a solution like Trionet™ or DeLaval udder wash.

Ręczniki papierowe nasączone antybakteryjną substancją do mycia strzyków przed dojem. Gotowe do użycia. Wykonane są z czystej celulozy, przyjazne dla skóry strzyków i rąk.

4


Higiena i mycie

Higiena wymienia przed dojem

Badania dowodzą, że prawidłowe przygotowanie strzyków przed dojem może mieć pozytywny wpływ na zmniejszenie przypadków zapalenia wymion w stadzie. Dój dobrze przygotowanych strzyków poprawia tempo pozyskiwania mleka, a masaż wstępny ułatwia całkowite opróżnienie wymienia poprzez wzrost poziomu oksytocyny. Biocell™ Ręczniki papierowe nasączone antybakteryjna substancja o działaniu bakteriobójczym i pielęgnacyjnym. Ręczniki są gotowe do użycia. Wykonane są z czystej celulozy. Rozkładają się w 100% w środowisku naturalnym. Ręczniki dostępne są w opakowaniach 2 rolki po 600 arkuszy, wymiary wynoszą 23 x 25 cm.

DrycelTM

Softcel™

Mocne jednorazowe ręczniki papierowe, które należy zwilżyć przed użyciem. W tym celu wystarczy zanurzyć Rolke papieru w 2,5 l czystej wody z dodatkiem Trioletu. Tak przygotowaną rolkę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Mocne i miękkie ręczniki papierowe do jednorazowego wykorzystania. Przeznaczone są do wycierania wymion przed dojem. Doskonale wchłaniają wodę. Można stosować do zanurzania w roztworze Trionetu.

5


Higiena i mycie

Higiena wymienia po doju

Mastitis jest kosztownym schorzeniem w hodowli krów mlecznych. Opieka weterynaryjna, obniżenie wydajności oraz zbyt wczesne brakowanie są bardzo kosztowne. Higiena wymienia po doju jest podstawowym sposobem na obniżenie tych kosztów i zapobieganie kłopotom. DeLaval oferuje duży asortyment środków do zanurzania strzyków, kremów i urządzeń służących do utrzymania wymion i strzyków w dobrym stanie zdrowia.

BlockadeTM

Prima

Profesjonalny barierowy środek do pielęgnacji poudojowej. Zawartość aktywnego jodu gwarantuje silne właściwości biobójcze. Preparat doskonale chroni wymię przed zapaleniami. Blockade doskonale przylega do wymion, nie ścieka, lecz tworzy cienki i elastyczny film blokujący bakteriom drogę. Blockade jest środkiem gotowym do użycia i łatwym w zastosowaniu. Jest on doskonale widoczny na skórze strzyka, co ułatwia kontrolę stosowania.

Niejodowy środek do dezynfekcji i pielęgnacji poudojowej. Preparat zawiera nadtlenek wodoru wykazujący silne właściwości bakteriobójcze. Jest bardzo skuteczna w eliminowaniu bakterii, wirusów i grzybów mogących stanowić źródło zakażenia wymienia. Prima jest także środkiem pielęgnującym, gdyż zawiera 10% substancji zmiękczających. Preparat może być stosowany zarówno do zanurzania strzyków oraz do spryskiwania, a także w najnowszym dobrowolnym systemie doju – robocie VMS. Produkt gotowy do użycia.

Dostępne pojemności: 1l, 10l, 20l

Dostępne pojemności: 20l, 60l, 200l

6


Higiena i mycie

Higiena wymienia po doju

Dipal

Iobac 5000

Skoncentrowany i wydajny preparat do dezynfekcji strzyków po doju. Zawiera jod – substancję o najszerszym zakresie działania, znajdującą zastosowanie także w medycynie. Usuwa bakterie, grzyby oraz wirusy. Zasklepia strzyki i uelastycznia skórę. Zarejestrowany jako produkt biobójczy.

Iobac 5000 to jodowy środek do poudojowej pielęgnacji strzyków. Zawiera jod – substancje o szerokim spektrum działania, znajdującą zastosowanie także medycynie. Usuwa bakterie, grzyby oraz wirusy. Zasklepia strzyki i uelastycznia skórę. Roztwór roboczy: należy rozpuścić 1 część preparatu z 4 częściami wody. Zarejestrowany jako środek biobójczy.

Dostępne pojemności: 1l, 10l, 20l

Dostępne pojemności: 20l, 200l Kremy DeLaval

Kubki do zanurzania strzyków i spryskiwacze

Regularne stosowanie kremów do wymion znacząco poprawia stan skóry strzyków. Kremy posiadają silne właściwości nawilżające dzięki zawartości gliceryny i oleju parafinowego. Kremy Mint zawierają olejek mięty pieprzowej o działaniu rozgrzewającym i łagodzącym ból.

Asortyment obejmuje kilka rodzajów kubków do zanurzania oraz spryskiwacze do wyboru w zależności od indywidualnych potrzeb hodowcy.

7


Higiena i mycie

Higiena wymienia - sprzęt

Podciśnieniowy spryskiwacz do strzyków

Kalifornia Mastitis Test CMT

Kompletny system składający się z membranowej pompy podciśnieniowej, trzech wężownic z wyposażeniem i zestawu instalacyjnego. Nastawne dysze pistoletów umożliwiają rozwinięcie systemu do dziesięciu pistoletów.

Płyn CMT wspomagający wykrywanie podklinicznych i klinicznych stanów zapalnych wymienia. CMT pozwala na regularną kontrolę zdrowia wymion, identyfikowanie chorych zwierząt lub strzyków objętych stanem zapalnym. Dzięki CMT można szybko i skutecznie sprawdzić efekty leczenia. Jest także przydatny przy zakupie nowych zwierząt pozwalając na łatwe sprawdzenie ich stanu zdrowia.

Przeddajacz podłużny

Przeddajacz kubkowy

Łatwy i wygodny do noszenia przeddajacz. Mieści 300 ml mleka. Oznaczanie próby mleka jest wyjątkowo łatwe. Przeddajacz jest lekkii wyposażony jest w specjalny pasek umożliwiający jego przyczepienie do spodni dojarza.

Łatwy w użyciu przeddajacz kubkowy przeznaczony do obserwacji jakości pozyskiwanego mleka. Posiada wyjątkowe zabezpieczenie przed rozchlapywaniem.

8


Higiena i mycie Środki myjące

Aby zachować wysoką wydajność i niezawodność systemu udojowego, utrzymuj go w czystości. Najczęstsze rodzaje osadów w aparaturze udojowej wymagające usunięcia: Kwaśne środki myjące usuwają:

Zasadowe środki myjące z dodatkiem chloru usuwają:

Składniki mineralne. Pozostawiają biało-szary, kredowy nalot najlepiej usuwany kwaśnym odkamieniaczem.

Tłuszcz. Oleiste plamy najlepiej usuwane silnym środkiem zasadowym i gorącą wodą.

Kamień mleczny. Białe złogi złożone z tłuszczu, białka i składników mineralnych mleka. Usuwany przemiennym myciem środkami o odczynie kwaśnym i zasadowym.

Białko. Niebieski, tęczowy, połyskujący nalot najlepiej usuwany detergentem zasadowym z dodatkiem chloru.

Bakterie. Czerwono - różowe plamy najlepiej czyścić silnym środkiem dezynfekcyjnym o odczynie kwaśnym lub silnym roztworem chloru.

Cidmax i Super to środki myjące do instalacji udojowych i schładzarek. Nie pienią się i łatwo wypłukują z instalacji. Ich działanie jest najskuteczniejsze, gdy są stosowane naprzemiennie. Nie niszcza instalcji oraz elementów gumowych. Dozowanie 50-80ml / 10l wody zależnie od twardości wody. Cidmax

Super

Kwaśny środek myjący. Skutecznie rozpuszcza kamień wodny i mleczny. Zapobiega rozwojowi bakterii. Stężenie 0,5%.

Skoncentrowany myjący środek zasadowy. Usuwa osady i bakterie, ma właściwości dezynfekujące. Stężenie 0,5%.

Dostępne pojemności: 2l, 5l, 20l, 60l, 200l

Dostępne pojemności: 2l, 5l, 20l, 60l, 200l

9


Higiena i mycie Środki czyszczące

Kaustyk

Mycie urządzeń to stała rutyna kończąca dój. Pełny zestaw środków myjących pomoże utrzymać Twój sprzęt w niezbędnej czystości. Czysty system udojowy działa efektywniej i będzie służył ci przez długie lata.

Skoncentrowany, zasadowy środek myjący. Do ręcznego mycia sprzętu udojowego i schładzarek. Nie pieni się. Po myciu zaleca się dezynfekcję Dezynfektantem. Dostępne pojemności: 2l

Mydło

Dezynfektatnt

Uniwersalny, lekko pieniący środek myjący. Do ręcznego mycia sprzętu udojowego i schładzarek – usuwa białko i tłuszcz. Łagodny dla skóry rąk, nie niszczy gumowych i plastikowych elementów. Po myciu zaleca się dezynfekcję Dezynfektantem.

Skoncentrowany środek do dezynfekcji instalacji udojoweji schładzarek. Skutecznie likwiduje bakterie, grzyby i zarodniki. Nie pieni się. Zalecany jako środek pomocniczy do okresowego stosowania w instalacji w celu jej dezynfekcji.

Dostępne pojemności: 2l, 5l, 20l

Dostępne pojemności: 2l, 5l, 20l

Pompki i dozowniki do detergentów Łatwość stosowania, dokładność pomiaru, zapobieganie wyciekom detergentu, bezpieczeństwo użytkowników. Pompka dozująca z miarką

Dozownik

10

Kran do beczek


Higiena i mycie

Środki czyszczące i szczotki

Foam cleaner

Vehicle cleaner

Zasadowy środek do mycia ścian, podłóg, zewnętrznych powierzchni urządzeń udojowych i schładzarek. Usuwa tłuszcz i silne zabrudzenia. Silnie pieniący. Do mycia ręcznego lub za pomocą myjki ciśnieniowej.

Środek do mycia sprzętu rolniczego, maszyn i traktorów. Do mycia ręcznego i przy użyciu myjki ciśnieniowej. Nie niszczy powierzchni lakierowanych lub malowanych.

Dostępne pojemności: 5l, 20l

Dostępne pojemności: 5l, 20l

Favo regular

Parlour cleaner

Uniwersalne mydło do mycia rąk. Zawiera glicerynę i olej kokosowy, doskonale usuwa brud i tłuszcz. Nie wysusza i nie podrażnia skóry rąk. Ma właściwości pielęgnujące.

Kwaśny środek myjący do mycia zewnętrznych powierzchni instalacji udojowych oraz schładzarek. Skutecznie usuwa kamień wodny i mleczny. Do mycia ręcznego lub za pomocą myjki ciśnieniowej. Silnie pieniący.

Dostępne pojemności: 5l, 20l

Dostępne pojemności: 5l, 20l

Szeroki asortyment szczotek do mycia ręcznego odpowiednio przystosowanych do potrzeb gospodarstwa produkującego mleko. 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 9) 10) 11)

Uniwersalna Do gum strzykowych Do rąk Do wylotu zbiornika Do naczyć, mała Do szorowania Do jednostki końcowej Do bańki Do jednostki końcowej, długa rączka Do tanku Uchwyt szczotki do tanku

11

8 9 10

7

5

6

4

3

2

1

11


Higiena i mycie Filtry mleczne

Oferujemy szeroki asortyment filtrów odpowiednich do wszelkich instalacji. Wszystkie nasze filtry do mleka posiadają certyfikat dopuszczenia do kontaktu z żywnością oraz posiadają wysokie parametry osadzania się obcych cząsteczek, tempa przepływu mleka i gęstości cieczy. Jakość mleka Filtry do mleka produkcji DeLaval chronią wysoką jakość pozyskiwanego mleka. Nie pozwalają na przedostanie się zanieczyszczeń do mleka. Zabezpieczają mleko, oziębiacze płytowe i schładzarki przed przedostaniem się obcych substancji i cząstek do ich wnętrza. Dla Twojego bezpieczeństwa Wszystkie nasze filtry do mleka posiadają certyfikat dopuszczenia do kontaktu z żywnością oraz posiadają wysokie parametry osadzania się obcych cząsteczek, tempa przepływu mleka i gęstości cieczy. Regularna wymiana się opłaca Mleko musi być odpowiednio przygotowane by można zagwarantować, że jest dostarczane wolne od zanieczyszczeń płynnych i stałych. Tylko regularnie wymieniane i najwyższej jakości filtry dają taką gwarancję.

Typ

Filtry do robota DeLaval VMS Filtr do mleka stosowany w robocie DeLaval VMS pasuje idealnie do kolumny filtracyjnej. Dzięki temu filtracja jest skuteczna. W ten sposób zapewnimy prawidłową higienę i wysoką jakość mleka.

60 g biały

70 g biały

80 g niebieski

Wytrzymałość +++ Tempo +++ przepływu

+++

+++++

+++++

+++

Wchłanianie ++++

+++

++++

Kontrola mastitis

nie

nie

możliwa

Uwagi

średnia objętość mleka

duża objętość mleka

wysoka wydajność

+++ = Dobrze ++++ = Bardzo dobrze +++++ = Znakomicie

12


Higiena i mycie

Licznik komórek somatycznych DCC

Zapobieganie mastitis w oborach krów mlecznych dostarcza wymiernych oszczędności w ponoszonych kosztach i nakładach pracy oraz wpływa na komfort życia ludzi i zwierząt. Licznik komórek somatycznych DCC Licznik komórek somatycznych DCC to profesjonalne urządzenie do diagnostyki mastitis - pomiaru poziomu komórek somatycznych, istotnego wskaźnika jakości mleka. Umożliwia codzienną kontrolę stada bezpośrednio w gospodarstwie.

Licznik komórek somatycznych DCC to przenośne urządzenie, które nie wymaga zewnętrznego zasilania. Dzięki temu pozwala na pełny komfort pracy. Wynik wyświetla się na dużym, czytelnym wyświetlaczu.

Próbka mleka znajdująca się w kasetce DCC poddana jest skanowaniu. Na jego podstawie uzyskuje się wiarygodne wyniki ilości komórek somatycznych w danej próbce.

Codzienne monitorowanie liczby komórek somatycznych w mleku i trendów w tym zakresie dostarcza właściwych informacji o stadzie i jest niezbędne przy opracowywaniu planów na przyszłość.

13


Higiena i mycie Pielęgnacja racic

Kulawizna krów ma wiele przyczyn. Najistotniejszymi są źle zbilansowane żywienie, nieprawidłowa higiena, nieregularne obcinanie racic, złe wymiary stanowisk oraz niestosowanie kąpieli racic.

Wanna do kąpieli racic AFB 1000 AFB 1000 składa się z wanny lub zespołu 2 wanien, sterownika, zaworu wodnego i pomp dozujących środki dezynfekujące. Jest wykonana z mocnej stali nierdzewnej. Wyłożona jest gumową matą antypoślizgową. Funkcjonowanie wanny kontrolowane jest przez sterownik: napełnianie, dozowanie środków, spłukiwanie i ew. ponowne napełnianie odbywa się w pełni automatycznie. Sterownik można zaprogramować na opcję działania automatycznego lub ręcznego oraz ustalić program dzienny lub tygodniowy. Konstrukcja opatentowana. Środek dezynfekujący zalecany do wanny AFB to Hoof Care DA.

DeLaval hoofcare DA Środek do pielęgnacji racic. Skoncentrowany preparat posiadający właściwości dezynfekujące, nadaj się do kąpieli racic oraz spryskiwania. Zawiera związki amoniowe Pozbawiony jest antybiotyków, formaliny lub metali ciężkich. Nie jest szkodliwy dla środowiska, nie stwarza zagrożenia dla zwierząt

1

2

4

5

3

Narzędzia do pielęgnacji racic 1 – Sekator do przycinania racic. 2 – Obcęgi do przycinania racic. 3 – Nóż z do racic z zaokrąglonym ostrzem. 4 – Specjalistyczny młotek wykonany z tworzywa sztucznego. 5 – Ostrze do przycinania spodu racic. 6 – Pilnik do wygładzania i zaokrąglania racic.

14

6

Higiena i mycie  

DeLaval - produkty z kategorii higiena i mycie

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you