Page 1

Nowy Rok, nowe przygody na Da

Vinci Learning!

Człowiek jest tylko jedną z milionów form życia na Ziemi. Biorąc pod uwagę obiektywne czynniki, takie jak rozmiar, szybkość, czy populacja, mamy szczęście, że uplasował się powyżej średniej. Ludzie stworzyli wspaniałe cywilizacje, potrafią czytać i pisać, ale nie są jedynymi istotami obdarzonymi niezwykłymi talentami. Już w styczniu, na antenie Da Vinci Learning, pokażemy cztery premierowe filmy. Zabierzemy Was w podróż do niezwykłych miejsc, gdzie poznacie najpiękniejsze i najdziwniejsze stworzenia zamieszkujące naszą planetę.

Podniebni Myśliwi – świat ważek

Premiera: Niedziela, 5 stycznia, godz. 20.00

Ważki są jednymi z najszybszych owadów na Ziemi. Historia tego gatunku, który zamieszkiwał naszą planetę już w czasach dinozaurów, jest fascynująca. Dzięki podwodnym zdjęciom i filmowaniu w przyspieszonym tempie zobaczycie niewiarygodny cykl życia ważek od podwodnych larw, po dorosłe owady. Poznacie niezwykle szybkie tempo życia tych zwinnych myśliwych, sposób, w jaki polują i łączą się w pary. „Podniebni myśliwi” zapraszają do kolorowego świata ważek.

Grupa docelowa: dorośli

Czas trwania: 60 min.

Gatunek: Dokument


Nowy Rok, nowe przygody na Da Vinci Learning

Potwory z głębin

Premiera: Niedziela, 12 stycznia, godz. 20.00

Tajemnice mórz i oceanów nieustannie rozpalają naszą wyobraźnię. Podwodny świat z jaskrawymi kolorami i dziwnymi stworzeniami wygląda, jakby pochodził z innej planety. Niewiele jest miejsc na Ziemi, które poszczycić się mogą takim bogactwem podmorskich zwierząt, jak Cieśnina Lembeh. Przez cztery lata dwoje filmowców podglądało życie w tamtejszych wodach, a obrazy, które udało im się zarejestrować nie przypominają niczego, co do tej pory oglądaliście. Eleganckie koniki morskie, zadziorne rybki i mikroskopijne ośmiornice „Potwory z Głębin” odsłonią przed Wami fascynujące, chwilami także przerażające oblicze podwodnego świata.

Grupa docelowa: dorośli

Czas trwania: 60 min.

Gatunek: Dokument

Sowia Odyseja

Premiera: Niedziela, 19 stycznia, godz. 20.00

Od wieków sowy obecne są w mitologii i ludowych wierzeniach. Ich bezgłośny, nocny lot, precyzyjny wzrok i instynkt myśliwego działają na wyobraźnię zarówno dzieci, jak i dorosłych. Te niezwykłe cechy pomagają sowom przetrwać w nieustannie zmniejszającym się środowisku naturalnym. W „Sowiej Odysei” będziemy towarzyszyć płomykówce, która poszukuje nowego domu. Podczas wyprawy przez środkowoeuropejskie łąki i lasy nasza bohaterka jest ostrożna w dobrze znajomych, wybredna jeśli chodzi o jedzenie i zdeterminowana aby znaleźć idealne lokum.

Grupa docelowa: dorośli

Czas trwania: 60 min.

Gatunek: Dokument


Nowy Rok, nowe przygody na Da Vinci Learning

Dziobak - najdziwniejsze zwierzę świata Mówi się, że Natura ma poczucie humoru. Dowód? Wystarczy spojrzeć na dziobaka. Trzeba być wyjątkowym cynikiem, by nie uśmiechnąć się na jego widok. To przebiegłe stworzenie ma łapy i dziób kaczki, ale futrzarzy tułów pasuje do zwierzęcia lądowego. Dziobak, będący jednym z dwóch gatunków ssaków składających jaja, stanowi zagadkę nawet dla naukowców. Dwa lata spędzone w Tasmanii i spora ilość zaawansowanego sprzętu pozwoliły filmowcom zbliżyć się do rozwiązania zagadki, jaką jest dziobak.

Premiera: Niedziela, 26 stycznia, godz. 20.00

Grupa docelowa: rodzina

Czas trwania: 60 min.

Gatunek: Dokument

Nowy Rok, nowe przygody  

na Da Vinci Learning!

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you