Page 1

NOWOŚCI jesiennią

w Da Vinci Learning e2 Design Wydaje się, że każdego dnia nasz świat staje się coraz większy i prędzej zmierza do punktu, w którym wszystko wymknie się spod kontroli. Gospodarka opiera się na ciągłym wzroście, którego tempo nie słabnie. Ale dokąd tak naprawdę zmierzamy? Jak wiele miejsca nam zostało? Dzięki temu fascynującemu serialowi Da Vinci Learning, którego narratorem jest Brad Pitt, dowiadujemy się, jak połączyć rozwój nowoczesnego świata z dbaniem o dobro naszej planety. W E² Design poznacie architektów i projektantów, którzy korzystają z dorobku przeszłych wieków, by pomóc nam zbudować lepszą przyszłość – nienaruszającą równowagi ekologicznej i przyjazną dla środowiska.

Docelowa grupa widzów: Rodzina

Liczba odcinków: 18

Czas trwania: 30

minut

e² Architektura Interwencyjna Brad Pitt jest narratorem tego wyjątkowego dokumentu, który dotyczy prestiżowej nagrody Agi Khana. Przyznawana jest ona wyróżniającym się projektom architektonicznym, które spełniają wymogi zarówno społeczne, jak i ekonomiczne oraz środowiskowe, a tym samym tworzą najbardziej dalekowzroczne rozwiązania dotyczące przestrzennego planowania miast. Nagrodę przyznano tylko pięciu przedsięwzięciom. Da Vinci Learning przedstawia je wszystkie i pokazuje, w jaki sposób te innowacyjne projekty zmieniają nasz sposób budowania. Docelowa grupa widzów: Rodzina

Czas trwania: 60

minut


NOWOŚCI jesiennią

w Da Vinci Learning W pogoni za snem Odkryjcie, co dzieje się z waszym ciałem, gdy śpicie. Wiemy, że mózg jest wtedy aktywny, ale czy to oznacza, że pracuje też reszta ciała? Zbyt długi lub zbyt krótki sen wpływa na całe nasze życie, zarówno na zachowanie i spojrzenie na świat, jak i na dochody i wydajność w pracy. Ile godzin powinno się spać? Jak nowoczesne społeczeństwo, które wydaje się nigdy nie spać, wpływa na naszą zdolność wypoczywania w nocy? Gospodarz programu Adrian Pang zgłębia temat korzyści i konsekwencji związanych z zakłócaniem nocnego snu. Dowiaduje się też, jakie są aktualne odkrycia badaczy, jeśli chodzi o znaczenie snu.

Docelowa grupa widzów: Rodzina

Liczba odcinków: 6

Czas trwania: 30

minut

Czym jest piękno? W tym prowokującym do rozmyślań dokumencie Da Vinci Learning towarzyszy artyście i pisarzowi Matthew Collingsowi w poszukiwaniach źródeł piękna. Collings nie stara się odtwarzać piękna, by móc je zrozumieć, lecz szuka go tam, gdzie jest i było od tysięcy lat. Od prastarych malowideł w jaskiniach po arcydzieła włoskiego renesansu, a nawet współczesne konstrukcje architektoniczne – Collings poszukuje najpiękniejszych dzieł ludzkości i próbuje wskazać, co mają ze sobą wspólnego.

Docelowa grupa widzów: Rodzina

Czas trwania: 60

minut


NOWOŚCI jesiennią

w Da Vinci Learning Maszyny, które ukształtowały świat Ten nowy dokument w Da Vinci Learning opowiada, jak prasa drukarska Jana Gutenberga skierowała ludzkość na nowe tory i stworzyła podwaliny nowoczesnego świata. Stephen Fry cofa się w czasie do epoki Gutenberga, XV-wiecznych Niemiec, żeby sprawdzić, jak wyglądała codzienność, zanim pojawiała się prasa drukarska, która zrewolucjonizowała komunikację masową. Intrygująca opowieść o sabotażu i tajemnicy. Docelowa grupa widzów: Rodzina

Czas trwania: 60

minut

Ewolucja rozszyfrowana W tym porywającym dokumencie, nowym w Da Vinci Learning, poznacie tych, którzy najbliżej współpracowali z Allanem Wilsonem, gdy dążył do zrealizowania swojego życiowego celu – rozszyfrowania kodu ewolucji. Uczony, pochodzący z małej farmy na południowym Pacyfiku, zszokował naukowy świat – kierował jednym z najbardziej znanych laboratoriów zajmujących się badaniami nad ewolucją. Teoria ewolucji nie przekonywała Wilsona. On szukał dowodów. Zastosował analizę ilościową, żeby zrozumieć sposób i tempo zachodzenia zmian ewolucyjnych w żywych organizmach. W ten sposób dokonał przewrotu w podejściu do badań nad teorią ewolucji, przez co wielu ludziom zalazł za skórę. Prawdopodobnie bardziej niż jakikolwiek inny badacz poszerzył nasze rozumienie ewolucji, a przede wszystkim – naszego własnego gatunku. Jednak jak każdy naukowiec kilka pytań pozostawił bez odpowiedzi. Czekają one na kolejne pokolenie biologów ewolucyjnych. Docelowa grupa widzów: Rodzina

Liczba odcinków: 6

Czas trwania: 60

minut


NOWOŚCI jesienią

w Da Vinci Learning Poznajemy największych artystów w dziejach świata Od ogromnej rzeźby Michała Anioła przedstawiającej Davida po arcydzieło Leonarda da Vinci, Monę Lisę – dzieła największych artystów w dziejach świata widzieliście wiele razy. A co wiecie o samych geniuszach, których prace zmieniły nasz sposób patrzenia na świat?

Docelowa grupa widzów: Dzieci Liczba odcinków: 8 Czas trwania: 30

minut

Ten nowy cykl programów w Da Vinci Learning nie jest zwykłą lekcją historii. Wśród porywających przygód i zabawnych figli sami artyści odkryją tajemnice skrywające się za najbardziej podziwianymi działami sztuki i wyjaśnią, czemu zawdzięczają swoją wielkość.

Przedziwna nauka Nauka nie zawsze podąża prostą ścieżką. Wiele z najważniejszych opowieści w historii nauki ma pewien wspólny element: występuje w nich przedziwny zwrot akcji. Przedziwna nauka, nowy serial w Da Vinci Learning, opowiada o tych momentach wpadek, które ostatecznie okazywały się chwilami historycznych przełomów.

Docelowa grupa widzów: Dzieci Liczba odcinków: 13 Czas trwania: 60

minut

Od na pozór nieskomplikowanych technologii związanych z produkcją papieru i plastiku po bitewny kontekst wynalezienia jedzenia w puszce. To niefrasobliwe spojrzenie na zaskakujące dzieje wynalazków, które zmieniły nasze życie, pozwala uświadomić sobie, że wielkie odkrycia mogą przytrafić się każdemu z nas, nawet niechcący.


NOWOŚCI jesienią

w Da Vinci Learning Wymyśl to!

Docelowa grupa widzów: Dzieci Liczba odcinków: 81 Czas trwania: 30

minut

Ten nowy serial w Da Vinci Learning rozwinie wasze myślenie, wyobraźnię i zdolności twórcze, a przede wszystkim – ubarwi wasze życie. Dołączcie do ekipy młodych zapaleńców, którzy szukają nowych sposobów robienia wszystkich rzeczy. Pokażemy, jak na zawsze rozwiązać problem ze sznurowaniem butów, jak wyprowadzić psa na spacer bez podnoszenia się z krzesła, a nawet jak udoskonalić starożytny wynalazek – koło. Wkrótce sami wkroczycie na ścieżkę, która wiedzie do stania się wielkim wynalazcą.

Wszystko o sztuce Jak wiemy, dorosłym nie brakuje dobrych pomysłów. Spędzili w szkole więcej czasu niż dzieci. Wiele wiedzą o tym, jak funkcjonuje świat. I bardzo lubią opowiadać o swoich wspaniałych ideach. Ale nie jest tak, że tylko oni wiedzą co nieco o świecie. Niektóre dzieci same wpadają na całkiem genialne pomysły. Oto program właśnie dla nich – i dla was!

Docelowa grupa widzów: Dzieci Liczba odcinków: 4 Czas trwania: 30

minut

Nowy serial w Da Vinci Learning, Wszystko dla małych, to program dla dzieci, który tworzą dzieci. Dołączcie do nas – poznajcie młodych, dziarskich badaczy i wynalazców oraz kucharzy i ogrodników. Sprawdźcie, co ich napędza do działania i dokonywania odkryć.


NOWOŚCI jesienią

w Da Vinci Learning SciQ

Docelowa grupa widzów: Dzieci Liczna odcinków: 13 Czas trwania: 30

minut

Wiedzieliście, że więcej stworzeń żyje pod wodą niż na lądzie? Niektóre z nich to ssaki, które oddychają powietrzem, tak samo jak ludzie! Jak zatem udaje im się przetrwać pod wodą? Czy możliwe jest, żeby ludzie zbudowali kiedyś podwodny świat? Odpowiedzi na te pytania znajdą Paula i Andrew. A to jeszcze nie wszystko. Nasza para śmiałków udaje się na miejsce zbrodni, żeby sprawdzić, jak nauka może pomagać w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Paula i Andrew zaglądają też za kulisy planu filmowego, by zgłębić magię kina. Dowiadują się również, czy to możliwe, żeby któregoś dnia władzę nad światem przejęły roboty.

Wszystko dla małych Jak wiemy, dorosłym nie brakuje dobrych pomysłów. Spędzili w szkole więcej czasu niż dzieci. Wiele wiedzą o tym, jak funkcjonuje świat. I bardzo lubią opowiadać o swoich wspaniałych ideach. Ale nie jest tak, że tylko oni wiedzą co nieco o świecie. Niektóre dzieci same wpadają na całkiem genialne pomysły. Oto program właśnie dla nich – i dla was!

Docelowa grupa widzów: Dzieci Liczba odcinków: 40 Czas trwania: 30

minut

Nowy serial w Da Vinci Learning, Wszystko dla małych, to program dla dzieci, który tworzą dzieci. Dołączcie do nas – poznajcie młodych, dziarskich badaczy i wynalazców oraz kucharzy i ogrodników. Sprawdźcie, co ich napędza do działania i dokonywania odkryć.

JESIENNIE NOWOŚCI W DA VINCI LEARNING  

2013

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you