Page 1

NOWE PROGRAMY W LISTOPADZIE I GRUDNIU


PREMIERA w listopadzie na Da Vinci Learning Granice światła Nasz wzrok sięga daleko, ponad światła miast aż po rozgwieżdżone niebo, wzdłuż linii horyzontu aż po brzeg oceanu. A co jest ukryte przed naszym spojrzeniem, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec? Da Vinci Learning przedstawia nowy fascynujący program, w którym, za pomocą nauki, odkryjemy tajemnice światła i koloru, od promieniowania UV i podczerwieni po mikrofale i promienie rentgenowskie. Po raz pierwszy ludzkim oczom ukaże się to, co niewidzialne.

Docelowa grupa widzów: Dorośli

Czas trwania: 60

minut

Ekstremalne światło i mrok Czy jesteś w pogodnym nastroju niczym słoneczny dzień, czy spowija cię mrok? Te pytania, wbrew pozorom mają bardzo dużo wspólnego z naszym środowiskiem. Ilość naturalnego światła, na którą jesteśmy wystawieni, wpływa na nasze emocje i samopoczucie w zadziwiający sposób. Zapraszamy w podróż do najbardziej ekstremalnych miejsc na Ziemi, gdzie dowiemy się jak nadmiar światła, lub jego brak wpływają na naszą rzeczywistość.

Docelowa grupa widzów: Dorośli

Czas trwania: 60

minut


PREMIERA w listopadzie na Da Vinci Learning Muzyka umysłu Czy wiedzieliście, jak wiele wspólnego ma neuropsychologia z etnicznymi rytmami? Ostatnie badania pomogły naukowcom zrozumieć znaczenie muzyki dla naszego społecznego i intelektualnego rozwoju. Niczym uniwersalny język, melodie oddziaływają w najgłębszych warstwach umysłu, a muzyczne kompozycje niosą w sobie ślady ewolucji. Dowiedzcie się więcej z Da Vinci Learning!

Docelowa grupa widzów: Dorośli

Czas trwania: 60

minut

Człowiek kontra Ziemia: lawina Trzęsienia ziemi, powodzie, tornada, tsunami huragany: Matka Natura daje nam wyraźny sygnał, że eksploatacja jej zasobów, związana z rozwojem, przybrała groźne rozmiary. Jesteśmy uwikłani w nieustanną walkę między wzrostem a ograniczeniami. Ziemia odgrywa się na nas, zsyłając katastrofy o niespotykanej wcześniej skali. Czy przyjmiemy warunki dyktowane nam przez Naturę, czy wypowiemy jej wojnę o dominację na naszej planecie?

Docelowa grupa widzów: Dorośli

Czas trwania: 60

minut


PREMIERA w listopadzie na Da Vinci Learning e² Energia Ciągły rozwój oznacza coraz większe zapotrzebowanie na energię. Złoża, które obecnie są eksploatowane, nie wystarczą na długo, dlatego intensywnie poszukuje się nowych rozwiązań. Ile jednak tak naprawdę wiemy o odnawialnych źródłach energii? Czy turbiny wiatrowe rzeczywiście będą w stanie zastąpić paliwa koplane? Razem z Da Vinci Learning przekonamy się, jak działają odnawialne źródła energii i czy będą mogły zagwarantować nam lepszą i czystszą przyszłość.

Docelowa grupa widzów: Dorośli

Liczba odcinków: 6

Czas trwania: 25

minut


PREMIERA w grudniu na Da Vinci Learning e² Transport Żyjemy w ciągłym ruchu, przemieszczając się z punktu A do punktu B, ale czy mamy świadomość zagrożeń z tym związanych? Jak kontynuować podróż ku przyszłości stojąc w obliczu szkód wyrządzanych przez rosnącą emisję spalin? Brad Pitt zabierze nas w podróż do miast, które nie chcąc pozostawać w miejscu, szukają nowatorskich rozwiązań. Zobaczymy, jak Londyn rozbudowuje i usprawnia komunikację zbiorową, oraz paryską rowerową rewolucję i pomysł Seulu na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Docelowa grupa widzów: Dorośli

Liczba odcinków: 6

Czas trwania: 25

minut

Koniec starości Czy chciałbyś żyć wiecznie? Co więcej, czy chciałbyś żyć wiecznie, nie starzejąc się? Nauka jest o krok od spełnienia tych niewiarygodnych obietnic. Jakie są konsekwencje naszego obsesyjnego pragnienia poznania źródła nieustającej młodości? W programie poznamy uznanego profesora, który poszukuje „eliksiru życia” i jednocześnie próbuje dociec, jak będzie wyglądał świat, w którym starość będzie tylko mglistym wspomnieniem.

Docelowa grupa widzów: Dorośli

Liczba odcinków: 2

Czas trwania: 30

minut


PREMIERA w grudniu na Da Vinci Learning Śladami Tintina

Docelowa grupa widzów:

Całe pokolenia zaczytywały się przygodami Tintina, który przemierzał najwyższe góry w poszukiwaniu Yeti, badał inkaskie ruiny i odkrywał tajemnice faraonów. Teraz Wy możecie przyłączyć się do Tintina i wyruszyć do Peru, Egiptu, Indii, Szkocji, Maroka i Tybetu. Podczas naszej podróży nieraz będziecie zaintrygowani, zadziwieni, oszołomieni i… gotowi do planowania własnych niezwykłych wypraw!

Rodzina

Liczba odcinków: 5 Czas trwania: 60

minut

Zręczne pomysły EXTRA Dzięki „Zręcznym Pomysłom” wiecie się, jak zwyczajne przedmioty można zamienić w fantastyczny świat zabawy. Na specjalne okazje przygotowaliśmy wyjątkowe zadania, które sprawią, że świętowanie będzie jeszcze fajniejsze. W „Zręcznych Pomysłach EXTRA” dwoje wesołych prowadzących pokaże wam, co wyjątkowego można zrobić na Boże Narodzenie! Docelowa grupa widzów: Dzieci Liczba odcinków: 5 Czas trwania: 15

minut

NOWE PROGRAMY W LISTOPADZIE I GRUDNIU  

Da Vinci Learning 2013

NOWE PROGRAMY W LISTOPADZIE I GRUDNIU  

Da Vinci Learning 2013