Page 1

newsletter

číslo 5

+ + + +

společnosti Protech spt s.r.o.

Padesátileté výročí Mate EuroBLECH 2012 Novinky na trhu Slevové akce

euroblech 2012

světová jednička

1520 vystavovatelů z 39 zemí představilo své nejmodernější a inovativní produkty v rámci celého řetězce oblasti zpracování plechu. 60 500 návštěvníků z celého světa, většina s rozhodovací pravomocí. Díky patří všem našim zákazníkům, kteří vyrazili do Hannoveru a setkali se s námi v Mekce plechařiny. 1

technologická

novinka

NÁSTROJE MATE mají nyní bezkonkurenčně nejvyšší životnost na trhu díky nástrojové oceli M4PMTM


obsah čísla

VÝROČÍ: MATE SLAVÍ 50 LET STRANA 3

EUROBLECH 2012 - SVĚTOVÁ JEDNIČKA STRANA 4

NOVINKa: nástroje mate s ocelí m4pmtm

STRANA 6

SEZNAMTE SE: KERB KONUS - 5.DÍL STRANA 7

PROBÍHAJÍCÍ SLEVOVÉ AKCE STRANA 8

2


mate slaví 50 let od založení Letos je tomu již padesát let od doby, kdy byla v Minneapolis v Minnesotě založena společnost Mate Precision Tooling. Firma, která začínala se třemi zaměstnanci, se za ono půlstoletí vypracovala až na pozici jednoho z nejvýznamnějších světových hráčů na poli nástrojů pro vysekávací stroje a komponentů pro lasery. Heslo padesáti let úspěchu zní Forming the Future Since 1962, čili Tvoříme nebo také Tváříme budoucnost od roku 1962. Společnosti Mate Precision Tooling od samého začátku dbala na vysokou kvalitu své produkce, vývoj nových technologií a progresivní marketing, který v šedesátých letech představoval například bezplatnou zákaznickou linku, zaručené doby dodání a standardizovaný katalog.

Dnes Mate nabízí širokou škálu nástrojových typů pro všechny běžné CNC vysekávací stroje – Thick Turret, Trumpf Style, Murata Wiedemann, Thin Turret a Salvagnini, dále nejrůznější speciální nástroje, laserové čočky a zrcadla, náhradní díly pro stroje Amada a také systémy organizace skladových prostor. ProTech SpT s.r.o. úspěšně distribuuje nástroje Mate od roku 1994 a od té doby získal nejedno dealerské obchodní ocenění, například Top Ten Sales Award roku 1996 a International Dealer Top Performance Award v letech 2007 a 2010. Takové výsledky jsou podmíněny nikdy neutuchající pozorností upírané na neustálé vzdělávání našich odborníků na poli nejnovějších technologií, postupů a nástrojových systémů.

V sedmdesátých letech firma prožila dvě skokové expanze, kdy za osm let zčtyřnásobila plochu svého výrobního závodu. Taková expanze byla umožněna obrovským úspěchem nástrojů Mate na americkém trhu, které si získaly pověst především díky své solidní konstrukci a vysoké životnosti, kdy obě tyto vlastnosti vyčnívaly nad originální nástroje dodávané ke strojům. Zákazníkům se zkrátka od samého počátku vyplatilo nahrazovat původní nástroje na svých strojích těmi od Mate. Osmdesátá léta se u Mate nesla v duchu vývoje nových pokročilých nástrojových systémů pro vysekávací stroje Finn-Power a Murata Wiedemann, které společnost nazvala Nova® a Marathon®.

Pokud vysekáváte a ještě nevyužíváte produktů Mate, kontaktujte naše specialisty. Rádi vám poradíme a najdeme vhodné řešení právě pro vás.

Koncem této dekády otevřelo Mate zastoupení ve Velké Británii a s pádem železné opony expandovalo svou dealerskou síť dále na východ, do nově demokratizovaných evropských zemí, Českou Republiku nevyjímaje.

3


Postřehy z veletrhu

22. Mezinárodní veletrh pro zpracování plechu EuroBLECH 2012 v Hannoveru 1520 vystavovatelů z 39 zemí představilo své nejmodernější a inovativní produkty v rámci celého řetězce oblasti zpracování plechu.

představila své nejnovější technologie, často v maximální automatizaci. Bývá už tradicí, že to opravdu nové či převratné se představuje právě na EuroBlechu, kam se sjíždí návštěvníci z celého světa. Dvouletá frekvence veletrhu je v tomto směru také prospěšná.

60 500 návštěvníků z celého světa, většina s rozhodovací pravomocí. Díky patří všem našim zákazníkům, kteří vyrazili do Hannoveru a setkali se s námi v Mekce plechařiny.

Největší dojem z naší návštěvy na veletrhu? Pozitivní naladění, vyšší ochota investovat a zejména vědomí, že jen úspory a přešlapování na místě firmě nepomůžou v dalším rozvoji. Že je nutné jít dál, rozvíjet se, hledat nová řešení, nové možnosti automatizace a zvýšení produktivity.

Po 5 dnech zavřel EuroBlech 2012 své brány. Letošní ročník je hodnocen mimořádně pozitivně. Navzdory opatrné situaci na světovém trhu jsme se setkali s extrémně pozitivním naladěním návštěvníků i vystavovatelů. Výstavní haly byly plné návštěvníků a ve stáncích panoval čilý ruch.

Naše partnerské firmy představily na svých stáncích nejnovější technologie, nové konfigurace i materiálová provedení.

Většina globálních hráčů jako např. Amada, Prima Power (bývalý Finn-Power), Trumpf a další 4


Timesavers představil na veletrhu celkem šest nových strojů v nejrůznějších konfiguracích, včetně novinek v oblasti opracování a povrchových úprav. Serie-1350-WRbW: Vlajková loď firmy, splňující nejnáročnější kritéria, nejnižší provozní náklady na abraziva na trhu. Možnosti: Předbroušení, zaoblení hran a finální úprava na jeden průchod. Náklady na abrasiva přibližně € 1.50/hod, životnost abrasiv více než 3 000 hodin. Možnost zpracovat na jeden průchod díly s rozdílem tloušťky až 5 mm. Prosklené dveře a osvětlení ve stroji, což umožňuje vizuální kontrolu procesu. Možnost zpracování i velmi malých dílů. 42-Serie-900-WRd: Diskový stroj, 900 mm pracovní šíře, transportní rychlost až 10 m/min. Možnost zpracování i velmi malých dílů, nízká hlučnost stroje 75 dB(A). 41-Serie-900-WRd: Diskový stroj v mokrém provedení, 900 mm pracovní šíře, vybaven abrazivním nylonovým diskem nebo kartáčovým diskem. Odjehluje díly řezané laserem, vysekané, niblované a vytváří jemný a čistý radius na hraně bez poškození povrchu. Vhodné i pro pozinkované díly nebo díly kryté jemným lakem. Stroj vhodný pro díly z oceli, nerez oceli, hliníku nebo mosazi na jednom stroji. Možnost zpracování i velmi malých dílů. 22-Serie-900-WBB: Suchý stroj v provedení Pás-Kartáč-Kartáč, pracovní šíře 900 mm. Stroj vhodný pro střední zatížení, nízkonákladový stroj pro díly pálené laserem a vysekané. Na veletrhu byl stroj vybaven dvěma tzv. grind flap kartáči pro lepší tvorbu radiusu a také zpracování dílů krytých folií. 12-Serie-225-WRd: Malý diskový stroj – pracovní šíře 225 mm. Stroj byl předveden s flap diskem pro lepší tvorbu radiusů. 12-Serie-600-WW: Kompaktní stroj pro odjehlení a finální úpravu, pracovní šíře 600 mm. Timesavers již během trvání veletrhu prodal 10 strojů, z nichž bylo 6 v nejvyšší konfiguraci! Tyto špičkové stroje mířily k evropským zákazníkům. Požadavky na kvalitu výroby a ochota investovat do nejnovějších technologií mají tedy na evropském trhu stoupající tendenci. A to je správný směr pro evropskou konkurenceschopnost!

Společnost Mate Precision Tooling slaví v letošním roce 50 let existence firmy (více informací zde v Newsletteru). Jako motto pro letošní EuroBLECH si zvolila heslo „Tváříme budoucnost od roku 1962“ nebo také „Tvoříme budoucnost od roku 1962“. Stánek byl koncipován tak, aby pojal velké množství návštěvníků, což se ukázalo v průběhu veletrhu jako velmi prozíravé. Návštěvníci se totiž v podstatě nestačili usazovat. Co bylo hlavním letošním magnetem? Speciální a tvářecí aplikace: Mate Precision Tooling nepředstavuje jen výrobce a dodavatele vysekávacích nástrojů pro různé typy strojů, ale zejména poskytuje svým zákazníkům technickou pomoc a poradenství tak, aby bylo možné dosáhnout nejvyšší možné kvality a produktivity. Na veletrhu byly představeny nejrůznější reálné tvářené tvary navrhované pro konkrétní zákaznický požadavek. Prototyp nové brusky nástrojů: Bude k dispozici v prvním čtvrtletí 2013. PŘEVRATNÁ NOVINKA V OBLASTI NÁSTROJŮ TYPU TRUMPF: Nové materiálové provedení. Bližší informace naleznete na následující straně. 5


technologická novinka

NÁSTROJE MATE PRO STROJE TRUMPF VYDRŽÍ DÉLE DÍKY NÁSTROJOVÉ OCELI M4PMTM Mate již po dlouhou dobu nabízí nejširší řadu nástrojů pro vysekávací stroje Trumpf – ekonomické konvenční nástroje Trumpf-Style, praktickou řadu QuickLock™ s klíčovým nastavovacím kroužkem a vysokovýkonný vložkový systém NEXTTM.

Srovnání odolností

Nástroje MATE typu Trumpf jsou nyní NÁSTROJE S NEJDELŠÍ ŽIVOTNOSTÍ NA TRHU - při použití vysoce kvalitní a odolné nástrojové oceli M4PMTM, která je od nynějška již v základu a bez příplatku používána pro následující nástroje: - - - - - -

Všechny konvenční razníky typu Trumpf velikostí 0 a 1 Všechny razníky QuickLock™ velikosti 1 Všechny razníky NEXTTM velikostí 40 a 76 Všechny multi-tool razníky typu Trumpf velikostí 5 a 10 Všechny multi-tool matrice typu Trumpf velikostí 5 a 10 Všechny stírací razníky a matricové vložky typu LongLifeTM

Co je vlastně nástrojová ocel M4PM™ zač? Navržena pro použití ve vysokovýkonných nástrojových systémech, M4PM™ je vysokorychlostní ocel, která kombinuje chemické složení typu M4, částicovou metalurgii a třícestný tepelný proces zpracování. Nabízí perfektní odolnost vůči abrasivnímu a adhezivnímu opotřebení a jejím hlavním praktickým přínosem jsou tudíž vedle vysoké životnosti také prodloužené intervaly mezi přebrušováními. Zvýšený podíl slitiny znamená vyšší efektivní tvrdost. Rovnoměrnější rozprostření menších karbidů ústí v znatelně redukované nebezpečí praskání nástrojů a odlamování hran. Prodloužená životnost nástrojů S jasnými výhodami oceli M4PMTM a důrazem společnosti Mate na kvalitu a přesnost máte v ruce vítěznou kombinaci: spolehlivé, konzistentní nástroje s dlouhou životností. V porovnání s ostatními konvenčně používanými materiály mají nástroje Mate typu Trumpf vyrobené z oceli M4PMTM o více než 50% delší životnost. Co pro vás znamená o 50% prodloužená životnost? - Zvýšené využití strojního času - Vyšší kvalita výroby - Nižší náklady na nástroje - Celkově nižší výrobní náklady 6

Tyto hodnoty byly naměřeny nezávislým metalurgickým expertem. Zkoušky počítaly s průměrnými hodnotami abrasivních a adhezivních sil a s běžně používanými mírami tvrzení.


seznamte se

kerb konus

5.díl

V předchozím čísle newsletteru jsme Vám představili matice Anchor® - nýtovací matice s vrubovým ozubením. Nýtovací matice Anchor je závitová vložka z oceli nebo nerez materiálu, mosazi, nebo lehkého kovu. Dřík je zarovnán a opatřen vrubovým ozubením. Anchor se nýtuje do tenkých výlisků s předraženými úložnými otvory. Přitom se zařezává ozubený věnec dříku do stěny otvoru. Vzniká tak absolutně pevné ukotvení. V dnešním čísle bychom se rádi zaměřili na montáž těchto matic. Montáž matic Anchor® je velice jednoduchá. Otvor vyrazit, nebo vyvrtat, Anchor vložit a dřík zanýtovat jednoduchým nýtovacím nástrojem. •

Ručně

Pneumatickým ručním nýtovacím kladivem

Jednoduchým lisem

Vložit Anchor a zatemovat, nebo zanýtovat radiálním nýto vacím procesem

Automatický přísun do postupových nástrojů

Speciálním vysoce výkonným montážním nástrojem pro velké série. Výkon až 50 dílů/min.

• Pro vysoké nýtovací síly vzhledem k extrémně vysokému zatížení točivým momentem, použít dvoučinný nýtovací nástroj.

7


Dvě podzimní akce využijte šanci! Na podzimní měsíce jsme pro vás připravili dvě zajímavé akční nabídky. S největší pravděpodobností jste o nich již byli informováni. Pokud čirou náhodou ne, čas na rozmyšlenou ještě máte. Obě končí až 30.11.2012, ale jak víme, čas letí.

SLEVA NA DRŽÁKY MATE 20% Akce je zaměřena na uživatele nástrojového systému Amada. Při nákupu kompletního nástroje, tedy držáku a razníku, získáte slevu 20 % na držák! Nabídka platí pro všechny velikosti držáků Ultra TEC, Rapidset, Ultrafom a XT. Rozšířte si nástrojové vybavení, inovujte opotřebované nástroje. Přednosti držáků MATE : - rychlá a jednoduchá montáž nástroje - tvrdost a vysoká přesnost zpracování pouzdra - automatická lubrikace - větší brusná délka razníků

ZVÝHODNĚNÝ UPDATE SOFTWARU JETCAM EXPERT 1 Tato akce je určena uživatelům zastaralého softwaru JETCAM EXPERT1. Pokud patříte mezi ně, využijte možnost updatovat svou licenci za bezkonkurenční cenu 990 EUR ! Získáte nejnovější verzi JETCAM EXPERT1, technickou podporu na 1 rok a vyměníte svůj starý paralelní HW klíč za nový USB klíč. A pozor, neotálejte. Zastaralý software není kompatibilní s novými PC komponenty a operačnímy systémy Windows.

Nepromarněte svou šanci a ještě dnes nás kontaktujte ohledně bližších informací či objednávky nástrojů MATE.

ProTech SpT s.r.o. Brigádnická 1646 28802 Nymburk 8

+420 325 512 685 info@protech-spt.cz www.protech-spt.cz

ProTech SpT Newsletter 05  

ProTech SpT Newsletter 05

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you