Page 1

newsletter

číslo 6

+ + + +

společnosti Protech spt s.r.o.

protech spt oceněn

Rekordní prodeje Mate Zajímavá řešení Novinky na trhu Semináře

zajímavé řešení

díky vysokým prodejům a spolehlivosti

novinka

NÁSTROJ MATE VARIBEND Vytvářejte ohnuté praporce přímo na vysekávacím stroji!

Vítejte na stránkách našeho nového newsletteru. 1


obsah čísla PROTECH A REKORDNÍ PRODEJE MATE STRANA 3

variBend Solution: ZAJÍMAVÉ ŘEŠENÍ

STRANA 4

SEMINÁŘE KONANÉ V BŘEZNU

STRANA 6

Odjehlování

STRANA 7

AUTOPOL: NOVINKY A ZMĚNY STRANA 8

JETCAM: NOVINKY A APLIKACE

STRANA 9

SEZNAMTE SE: KERB KONUS - 6.DÍL STRANA 10

2


NAŠE SPOLEČNOST JIŽ POTŘETÍ ZÍSKALA PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ OD MATE PRECISION TOOLING Každý rok uděluje společnost Mate Precision Tooling prestižní ocenění Top Performance Award těm nejlepším dealerům svých produktů po celém světě. Díky svým výsledkům se letos mezi tuto špičku již potřetí zařadila i společnost ProTech SpT s.r.o. Umístění v žebříčku je podmíněno několika kritérii: > Meziroční růst prodejů o více než $100 000 při celkovém prodeji produktů Mate nad $500 000 ročně. > Kompletní geografické a produktové pokrytí v rámci typů strojů v oblasti působnosti. > Konzistentní historie plateb. > Pravidelná účast na školeních a participace na regionálních setkáních dealerů. > Hostování seminářů a auditů pro místní zákazníky. > Propagace značky Mate na místním trhu. > Minimálně tříletá zkušenost s autorizovaným prodejem produktů Mate. > Dodržování smluvních podmínek. Za rok 2013 získalo Top Performance Award celkem 13 dealerů produktů Mate po celém světě. Prodeje společnosti ProTech SpT byly dále v rámci ocenění speciálně vyzdviženy, neboť zaznamenaly meziroční růst o více než $300 000.

Děkujeme společnosti Mate Precision Tooling za podporu, kterou nám poskytuje. Uvedené ocenění je pro nás zavazující. Děkujeme všem našim zákazníkům za spolupráci, bez Vás bychom cenu nezískali. Vážíme si toho.

3


zajímavé řešení:

ZBAVTE SE SEKUNDÁRNÍCH OHYBOVÝCH OPERACÍ POMOCÍ NÁSTROJE VARIBEND™ PROBLÉM: Jednou z nejběžnějších operací při zpracování plechu je ohýbání. Vzhledem k tomu, že zpracovatelé se snaží postupy seřadit tak, aby snižovaly náklady, bývá na ohýbání zaměřena zvláštní pozornost, protože většinou vyžaduje sekundární zpracování na ohraňovacím lisu. Možnosti, jak zjednodušit ohýbání, jsou ovšem velmi omezené. Mate nabízí nástroj EasyBend™ pro malé díly, kde se použití ohraňovacího lisu jeví jako zbytečné. S nástrojem VariBend™ pak společnost Mate rozšiřuje možnosti využití vysekávacího stroje. ŘEŠENÍ MATE: Nástroj Mate VariBend je flexibilní a víceúčelový nástroj. Používá se k vytvoření ohnutých praporců přímo na vysekávacím stroji, čímž uživatele zbavuje nutnosti provádět některé operace na ohraňovacím lisu. Nástroj je flexibilní, protože je možné jej použít pro širokou škálu tlouštěk materiálu. Je zároveň víceúčelový, neboť dokáže vytvářet tvary v jakémkoliv úhlu až po 90°, v některých případech dokonce i více. JAK TO FUNGUJE? Horní tvářecí nástroj sjede na úroveň plechu, dokud nezačne tvářet. Poté je připravený praporec přehnut do požadované polohy (levá ilustrace níže). Jakmile se nástroj vrátí do horní polohy, je požadovaný ohyb dokončen (pravá ilustrace níže). I když to není vyžadováno, je nástroj VariBend vhodný pro stroje se schopností tváření směrem nahoru a speciálně pro stroje s možností řízení zdvihu. Tváření směrem nahoru umožňuje vytvořit nejvyšší možný tvar. Jelikož je matrice usazena níže, než matrice pro běžné tvářecí operace, plech leží v jedné rovině, což zvyšuje přesnost Ilustrace systému VariBend (typ thick turret) při tváření (nalevo) a po operaci (napravo). Je vyobrazen úhel 90°.

4


zpracování výsledného tvaru a zamezuje poškrábání nástrojem na spodní straně plechu. Použití nástroje VariBend ve strojích s možností řízení zdvihu zaručuje jednoduché nastavení s vysokou přesností při tváření praporců. VariBend může být samozřejmě použit i ve strojích, které neumožňují tváření nahoru a nemají řízení zdvihu. Výška tvarů je pak omezena výškou mezi spodním a horním karuselovým zásobníkem daného stroje. U strojů s karuselovým zásobníkem, které nemají řízení zdvihu, můžou být pro nastavení délky nástroje použity držáky Mate Ultraform. Úhly tvářených praporců mohou pak být pozměněny nastavením držáku Mate Ultraform. DALŠÍ INFORMACE: VariBend může být naprogramován jako normální tvářecí nástroj (běžný nebo pro tváření nahoru). Abyste získali ohyb ve velikosti 90°, musí mít předražený praporec minimální délku 6,17 mm (od konce praporce po střed nástroje), aby mohla matrice tvářecí proces vykonat. Kratší předražený praporec bude mít úhly menší než 90°. Nastavit úhel je jednoduché. Obecně řečeno platí, že změna délky nástroje (nebo zdvihu) o 0,13 mm znamená změnu úhlu o 1°. Výšky tvarů u VariBendu jsou přibližně od 7,60 mm do 17,75 mm. Se zvýšenou opatrností a při snížené rychlosti můžete dosáhnout nižších hodnot. Maximální výška je pak dána konstrukcí a výškou horního nástroje. Pokud je to možné, měly by být všechny tvářecí operace prováděny ke konci procesu, aby se předešlo jejich poškození při vysekávání dalších otvorů.

Nástroj by totiž měl být objednán a vyroben pro nejvyšší zamýšlenou tloušťku materiálu. Pokud máte v plánu tvarovat širokou škálu tlouštěk, je možné, že budete potřebovat více sestav. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat, naši specialisté vám rádi poradí.

JAK OBJEDNAT: Když VariBend objednáváte, mějte na paměti rozsah materiálů, které s ním budete chtít tvářet.

DOSTUPNÉ NÁSTROJOVÉ TYPY A VELIKOSTI STANIC: Thick Turret: stanice B až E. Trumpf: Vel. 2. Murata Wiedemann 114: stanice D až L. MATERIÁLOVÁ A DALŠÍ OMEZENÍ: Minimální tloušťka materiálu: 0,51 mm. Maximální tloušťka materiálu: běžná ocel - 2,49 mm, hliník - 2,49 mm, nerez - 2,01 mm. OMEZENÍ TONÁŽE: Žádná nejsou známa. 5


program

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ

nástroje pro vysekávací stroje

> Představení společnosti mate

Na základě pozitivních ohlasů z minulých setkání jsme pro Vás připravili další semináře zaměřené na vysekávací nástroje Mate Precision Tooling.

> Materiálové provedení nástrojů mate

TERMÍN 1 (CZ) 18. 3. 2014 9:00-14:00 Vzdělávací středisko Loučeň Patřín, Česká Republika GPS: 50°16‘17.233“N, 15°1‘2.945“E

> Nástrojové kazety trumpf > kolize : důvody, důsledky, předcházení

TERMÍN 2 (SK) 20. 3. 2014 9:00-14:00

> broušení

Hotel Park Piešťany, Slovenská Republika GPS: 48°35´42.67“N, 17°50´24.52“E

> odjehlování dílů: předcházení, odjehlení na stroji, jiné metody

Účast je bezplatná. Z důvodu omezené kapacity je možná účast maximálně 2 osob z jedné společnosti. prosíme o registraci nejpozději do 10. 3. 2014

ProTech SpT s.r.o. Brigádnická 1646 28802 Nymburk

> základy vysekávání: nové informace

> poškrábání dílů: důvody, limity, prevence, řešení > novinky mate

Tel.: +420 325 512 685 E-mail: marketa.dixitova@protech-spt.cz www.protech-spt.cz 6


Odjehlování - zaoblení hran plechových dílů Timesavers Rotary Brush 42 Serie

Pracovní šíře 1350 mm

Konfigurace pás + karusel s 8 rotujícími kartáči

Aplikace zákazníka Materiál

běžná ocel

Zpracování

laserové řezání

Požadavek

odstranění otřepu na hranách, včetně vnitřních otvorů, výrazné zaoblení hran – tvorba radiusu 0,5 – 1 mm (!)

Řešení: S požadavky (nejen) uvedeného typu se dokáže výborně vypořádat stroj Timesavers Rotary Brush . Stroj disponuje jedinečným vícesměrovým systémem odjehlení pomocí rotujících kartáčů a perfektně odjehlí a zaoblí hrany ve všech směrech a na jeden průchod strojem. Pro tento případ byla použita rychlost kartáčů do 60 % nastavitelného rozsahu. Průběh broušení: Během broušení dochází k pomalému obrušování brusných vláken kartáčů. Pro zajištění stálých brusných vlastností se zkrácení kartáčů kompenzuje mírným zvýšením rychlosti jejich otáčení. Posun dopravníkového pásu byl nastaven na nejnižší rychlosti a díly prošly strojem pouze jednou. Výsledek: Radius +/- 1 mm na hranách dílu, při zvýšené rychlosti posuvu pak 0,45 – 0,5mm radius. Stroj vyniká výkonným vakuovým systémem v celé šíři posuvného stolu, což kromě jiného umožní zpracovat i velmi malé díly. Zároveň disponuje extrémně dlouhou životností kartáčů.

> > > > > > >

Další možné aplikace: díly s folií bez poškození povrchu odjehlení pozinku bez zasažení povrchové vrstvy odjehlení dílů s popisem jemná úprava povrchu díly po zpracování laserem, plazmou, vodním paprskem, vysekané a obráběné zaoblení hran - jednotný rádius na hranách díly s tvářením 7


autopol: novinky v softwaru a změny podpory

novinka!

novinka!

důležité upozornění

Kromě standardních formátů Acis SAT, Step a Iges je možno využít volitelného Trans Packu a získat tak možnost importu a rozvinu formátů: Parasolid, Autodesk Inventor, Solidworks, Catia V4, Catia V5, Creo Parametrics, ProE, Siemens NX, Unigraphics a Solid Edge. S tímto Trans Packem tedy získáte možnost otevřít a rozvinout většinu běžně používaných 3D formátů. Nově je k dispozici česká online nápověda, která je pravidelně aktualizována. V programu je přístupná přes tlačítko F1 a vyžaduje internetové připojení.

Od 8. dubna 2014 Microsoft ukončuje podporu a updaty pro Windows XP. Někteří dodavatelé technologií pro Autopol již oznámili, že nebudou dále podporovat ani Windows Vista. Jakmile budou tyto technologie použity v Autopolu, již nebude možné udržet podporu AutoPOLu pro Windows Vista. Poté bude Autopol kompatibilní pouze s Windows 7, Windows 8 a pozdějšími verzemi.

AutoPOL pro Windows je nástroj určený pro plechařský průmysl, kde je potřeba pracovat s 3D modely, vytvářet jejich reálné rozviny a v neposlední řadě je ohýbat pro vytvoření finálního dílu. V závislosti na potřebách Vaší firmy lze vybrat právě ten modul softwaru, který je nezbytný pro Vaši práci. Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat. 8


jetcam crosstrack

dohledatelnost, propojení, úspory

Ať už vaši zaměstnanci potřebují zkontrolovat zbývající množství materiálu, frontu požadavků na rozklad, dostupnost strojů, či snad vytvářet komplexní reporty, CrossTrack jim v tomto směru poskytuje kompletní výrobní data. V těsné integraci s oceňovaným softwarem JETCAM Expert je také schopen vytvářet vysoce optimalizované statické či dynamické rozklady. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

SQL databáze

Dohledatelnost Živá data na všech od svitku až po obrazovkách výsledný díl

Management materiálu a jeho množství

Možnost rozšiřování licencí

Snadné zaučení

Plná integrace s rozklady JETCAM Expert

Více „stanic“ pro různé funkce

Dostupné se sledováním životnosti materiálu, nebo bez něj

Management vrstev a nástrojů

jetcam: vybíráme z našich úspěšných spoluprací Carrier Refrigeration Operation Czech Republic s.r.o. Přední výrobce chladící techniky pro komerční využití. Závody: Beroun a Mýto u Rokycan Závod v Berouně produkuje chladicí a mrazicí zařízení pro supermarkety, tzv. Modular Line. Berounský závod se již, co do prostoru, dostal na své maximum a ze všech stran je limitován okolní zástavbou. Změny a projekty s cílem zvyšování produktivity a efektvity procesů tak probíhají pouze „za jeho zdmi“. Berounský závod se vyznačuje dlouhou tradicí a vysokou kvalitou práce zkušených zaměstnanců. Výrobní sortiment závodu Mýto představují typy přístěnných chladících regálů, jejichž výroba byla do České republiky přesunuta z Německa v roce 2005. Závod v Mýtě se vyznačuje vynikající kvalitou pracovního prostředí a použitím nejmodernějších technologií, jejichž inspirací byly provozy špičkových firem z oblasti automobilového průmyslu.

Carrier Refrigeration Operation: Konfigurace JetCam Závod Beroun

Dvě licence JETCAM Expert Premium pro podporu strojů: Trumpf 500R (6x), Trumpf 5000 R (2x) a Amada Vipros King (1x), v březnu 2014 bude do konfigurace JETCAM doplněn i laserový stroj Trumpf 5030.

Závod Mýto u Rokycan

Dvě licence JETCAM Expert Premium pro podporu strojů: Trumpf 500R (3x) a Trumpf 5000R (4x). 9


seznamte se

kerb konus

6.díl

Matice Anchor pro tenký materiál již od 0,5 mm! Kontaktujte nás: +420 325 512 685 tereza@protech-spt.cz

Zpracováváte ve firmě takto tenké materiály? Potřebujete lisovat matice? Většina běžných lisovacích matic vyžaduje minimální tloušťku materiálu 1 mm – nikoliv však matice Anchor od německého výrobce Kerb Konus Vertriebs GmbH. Matice Anchor, Anchor-mini, Anchor-Tanktyp můžete lisovat do materiálu od tloušťky 0,5–5 mm! Jsou vhodné pro tenkostěnné výlisky z oceli, lehkých kovů, NE-kovů i umělé hmoty. Anchor-Mini svým malým vnějším rozměrem šetří zvláště váhu a prostor. Anchor-Tanktyp je matice se závitovým slepým otvorem. Materiálové provedení matic: ocel bez zušlechtění, ocel – pozink žlutě nebo modře chromátovaný, nerez, hliník, mosaz.

10

ProTech SpT Newsletter 06  

ProTech SpT Newsletter 06

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you