Page 1

Ochrona zdrowych rąk System Higieny Rąk: Doskonała profilaktyka zakażeń i ochrona skóry

W oparciu o wnikliwie przeprowadzone badania skuteczności oraz najnowsze opracowania naukowe System Higieny Rąk HARTMANN zapewnia najlepszą jakość. Badania na rzecz zapobiegania zakażeniom.


Dezynfekcja rąk. Najważniejsza metoda profilaktyki. Wprowadzone ponad 45 lat temu na rynki europejskie Sterillium® wyznaczyło zasady dezynfekcji. Jednak nawet dzisiaj Sterillium® wyróżnia innowacyjność, znakomita tolerancja skórna oraz skuteczność. Przetestowana przez dekady skuteczność Sterillium® jest udokumentowana w wielu badaniach klinicznych. Wybierz Sterillium classic pure® - produkt przygotowany na bazie propanolu i etanolu, bez zawartości substancji zapachowych i barwników, przygotowany specjalnie dla skóry wrażliwej. Zawartość składników pielęgnacyjnych zachęca do stosowania.

2


Systematyczna higiena rąk. Zdrowa skóra - bezpieczna ochrona przed zakażeniem. System Higieny Rąk

Ręce Personelu są głównym transmiterem patogenów. Dlatego higiena rąk jest najskuteczniejszą metodą zapobiegania zakażeniom u Pacjentów i Personelu. Skuteczna higiena rąk to coś więcej niż tylko mycie i dezynfekcja rąk: chirurgiczne i diagnostyczne rękawiczki stanowią decydującą barierą dla czynników chorobotwórczych i zanieczyszczeń. Regularna pielęgnacja skóry zapewnia właściwą podstawę do prawidłowej dezynfekcji rąk i stosowania rękawiczek. Dodatkowa zaleta: naukowo poparta kompatybilność Doskonałej jakości produkty HARTMANN charakteryzuje idealna kompatybilność pomiędzy środkami do dezynfekcji rąk, rękawiczkami oraz preparatami do mycia i pielęgnacji rąk. Poszczególne komponenty Systemu Higieny Rąk zostały przetestowane nie tylko z osobna pod kątem kompatybilności, ale także pod kątem zgodności względem siebie – dla jeszcze lepszej użyteczności i tolerancji.

Skontaktuj się z HARTMANN i zapytaj o zestawienie ekspertyz na temat kompatybilności Systemu Higieny Rąk.

System Higieny Rąk HARTMANN: idealna skuteczność bez zakłóceń Opinie zewnętrzne Systemu Higieny Rąk HARTMANN dowodzą, iż produkty do pielęgnacji rąk stosowane bezpośrednio przed dezynfekcją nie obniżają jej skuteczności. Środki pielęgnacyjne nie przyczyniają się do zwiększenia odsetka perforacji rękawiczek lateksowych i nitrylowych. System gwarantuje tolerancję skórną oraz zwiększone bezpieczeństwo.

Kompatybilność produktów minimalizuje ryzyko infekcji i optymalizuje ochronę skóry. Korzystając z produktów do pielęgnacji skóry kilkakrotnie w ciągu dnia pracy, można w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko podrażnień skóry (1), zwiększając równocześnie bezpieczeństwo wśród personelu i pacjentów. Zgodnie z wytycznymi Instytutu Roberta Kocha dotyczącymi higieny rąk przeprowadzanie dezynfekcji zaniedbanej i zniszczonej skóry rąk nie jest bezpieczne (2). Produkty do pielęgnacji rąk mogą wpływać na skuteczność dezynfekcji (3), alternatywą są tylko produkty o popartej naukowo kompatybilności. Przeprowadzone badania wykazują, że jeżeli nawet bezpośrednio przed użyciem Sterillium® zasto-

sowano produkty z grupy Baktolan®, nie wpływa to na efekt dezynfekcji rąk. Korzyści: użytkownicy mogą bez wahania stosować balsam podczas pracy – promując równocześnie ochronę skóry i ochronę przed zakażeniem. Dodatkowe bezpieczeństwo: kompatybilność produktów Baktolan® i Sterillium® w połączeniu z rękawiczkami chirurgicznymi i diagnostycznymi HARTMANN została także przetestowana. Wynik: nie stwierdzono znaczącego wzrostu perforacji rękawic, przy zapewnieniu kompleksowej, najlepszej z możliwych, ochrony rąk.

1 Kampf G., Ennen J. Die regelmäßige Anwendung einer Handcreme kann durch häufige Händewaschungen verursachte Hauttrockenheit und -rauigkeit reduzieren. BMC Dermatology; 2006; 6:1. 2 Händehygiene. Mitteilung der Kommission für Krankenhaushygiene und Infektionsprävention am Robert Koch-Institut. Bundesgesundheitsbl - Gesundheitsforsch – Gesundheitsschutz; 2000; 43:230-233. 3 Schubert R. Zur Kompatibilität von Hautpflege-Cremes mit Hautdesinfektions-Präparaten. Umweltmed; 1982; 3: 56-58

3


Chirurgiczne i diagnostyczne rękawice. Bariera godna zaufania. Dzięki wysokiej jakości rękawice medyczne HARTMANN oferują optymalną ochronę Pacjentów i Personelu opiekującego się Pacjentami, stanowią także doskonałe zabezpieczenie podczas wykonywania procedur chirurgicznych. Oferta obejmuje rękawice lateksowe dla chirurgii, diagnostyczne i ochronne, jak również syntetyczne będące alternatywą w profilaktyce alergii na lateks. Wnikliwie prowadzone procesy kontroli dają efekt doskonałej jakości. Nowoczesna technologia produkcji sprawia, iż otrzymujemy rękawiczki przyjazne skórze.

Wolne od lateksu rękawiczki z grupy Peha-soft® nitrile łączą w sobie doskonałe dopasowanie do dłoni, bezpieczeństwo i ekonomiczność.

Rękawiczki Peha-soft® nitrile bezpudrowa oraz Peha-soft® nitrile guard to pierwsze rękawice firmy HARTMANN posiadające podwójną certyfikację, co oznacza, iż spełniają wymagania standardu EN 455 dla rękawic medycznych oraz standardu EN 374 dla sprzętu ochrony indywidualnej. To sprawia, że te uniwersalne rękawice doskonale nadają się do wielu zastosowań – w zakładach opieki zdrowotnej, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, laboratoriach, podczas pracy z chemikaliami, itd.

4


Przetestowana skuteczność. Sprawdzona tolerancja skórna. Optymalne bezpieczeństwo użytkownika. Podobnie jak mikroorganizmy, mikro otwory w rękawiczkach czy mikro uszkodzenia w skórze nie są widoczne gołym okiem. System Higieny Rąk – kompleksowa skuteczność: • Rękawiczki chirurgiczne i diagnostyczne

Niezmienna, wysoka jakość zgodnie z normami: PN-EN 455-1-2-3. Polskie Normy, zgodne z normami europejskimi opisującymi metody badania szczelności rękawic, badania właściwości fizycznych oraz metody badania protein. Zgodność z nimi powinna zagwarantować odpowiednią jakość rękawicy. EN 374 - nie jest to norma wymagana w odniesieniu do rękawic medycznych, pomimo, że rękawiczka ma chronić także użytkownika (a nie tylko Pacjenta), jak np. w przypadku kontaktu ze środkami dezynfekcyjnymi, substancjami chemicznymi w laboratorium oraz w czasie przygotowywania, transportu i podawania cytostatyków. ASTM F1671-07 – ASTM (American Society for Testing and Materials) Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów jest główną organizacją w Stanach Zjednoczonych opracowującą normy. ASTM F1671-07 (testy bakteriofagowe na przenikanie wirusów) jest metodą testową, która dostarcza informacji na temat tego jak materiał, z którego wykonano rękawiczkę, jest odporny na patogeny transportowane przez krew. ASTM nie jest standardem Europejskim, chociaż przekazuje informacje na temat jakości materiału pod względem bezpieczeństwa mikrobiologicznego.

• Produkty do dezynfekcji rąk

Dopuszczone do obrotu zgodne z wymogami Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych; przetestowane zgodnie z EN 1500 i EN 12791; produkty o udowodnionej skuteczności; znajdują się na liście VAH (Stowarzyszenie Higieny Stosowanej), IHO (Stowarzyszenie Higieny i Ochrony Powierzchni Przemysłowych), posiadają ekspertyzy na skuteczność wirusobójczą i wobec wirusów otoczkowych oraz indywidualnych czynników chorobotwórczych.

• Produkty do higieny rąk

Opinie ekspertów w zakresie dermatologii potwierdzające dobrą kompatybilność ze skórą oraz poprawę nawilżenia skóry.

• Produkty do mycia rąk

Dermatologiczne ekspertyzy na tolerancję skórną.

Odpowiedzialna aplikacja – lepsze pokrycie. Zastosuj wystarczającą ilość środka dezynfekującego, nakładając na wgłębienie w łódkowo ułożoną dłoń. Pobierz taką ilość preparatu, aby wystarczyła do gruntownego zwilżenia wszystkich obszarów dłoni. Dokładnie wetrzyj środek dezynfekcyjny w skórę rąk w ciągu 30 sekund tak, aby dłonie pozostały wilgotne. Zwróć szczególną uwagę na okolicę palców i kciuków.

W analizie porównawczej Kampf i in. (1) wykazano, że świadoma aplikacja daje znacznie lepsze wyniki, niż zalecana procedura sześciu kroków zalecana w Europejskich metodach testowych EN 1500.

1 Kampf G, Reichel M, Feil Y, Eggerstedt S, Kaulfers PM. Influence of the rub-in-technique on required time and hand coverage in hygienic hand disinfection. BMC Infect Dis. 2008; 8: 149, 06.08.2008.

5


Pielęgnacja rąk. Podstawą utrzymania zdrowej skóry. Produkty Baktolan® do ochrony i pielęgnacji oraz wsparcia naturalnych barier ochronnych skóry – warunkiem niezawodnego zapobiegania zakażeniom. Ręce personelu medycznego są szczególnie narażone na działanie wielu środków, które mogą niszczyć skórę. Systematyczna pielęgnacja stosowana przede wszystkim po myciu rąk regeneruje skórę i jej płaszcz ochronny. Kremy ochronne – stosowane przed podjęciem czynności zawodowych – zmniejszają ryzyko uszkodzenia skóry. Produkty z grupy Baktolan® oferują właściwe rozwiązania i zaspokoją potrzeby nawet bardzo wymagających użytkowników – dostępne także w wersji „pure”. Regularna pielęgnacja jest niezbędna do osiągnięcia i utrzymania zdrowej skóry.

6


Wysoka kompatybilność poparta jakością produktów. Paszport do zapobiegania zakażeniom. W praktyce tylko co druga dezynfekcja rąk jest przeprowadzana zgodnie ze wskazaniami (1). Natomiast choroby skóry nadal należą do najczęstszych chorób zawodowych w służbie zdrowia (2). Zarówno nie przestrzeganie procedur – jak i powszechne podrażnienia skóry – zagrażają Pacjentom i Personelowi w ochronie przed zakażeniami i są ze sobą nierozerwalne. Lepsza akceptacja dzięki kompatybilności i wygodzie. Tylko akceptacja produktów przez Pracowników Medycznych gwarantuje, że ręce będą dezynfekowane we właściwych sytuacjach, zostaną użyte odpowiednie rękawice ochronne, przeprowadzone będą czynności mycia i pielęgnacji rąk. Przy wyborze produktów Instytut Roberta Kocha poleca nie tylko ocenę skuteczności czy cenę produktu, ale także ocenę Personelu. Akceptacja Personelu jest niezbędnym warunkiem stosowania produktów zgodnie z wytycznymi i w określonych procedurach. 1 Pittet D, Hugonnet S, Harbarth S et al.: Effectiveness of a hospitalwide programme to improve compliance with hand hygiene. The Lancet 2000; 356: 1307–12. 2 Präventionskampagne Haut. Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung e.V. (DGUV), Berlin, 2010, www.2m2-haut.de

REM: Staphylococcus aureus

System Higieny Rąk HARTMANN: Rękawice gwarantują doskonały komfort noszenia i bardzo dobrą wrażliwość.

Produkty do dezynfekcji rąk szerokie spektrum działania i bardzo dobra kompatybilność ze skórą.

Produkty do mycia rąk o pH dostosowanym do skóry z łagodnymi substancjami myjącymi.

Produkty do pielęgnacji rąk do różnych typów skóry – dostępne także bez zawartości substancji zapachowych i barwników.

7


Mycie rąk. Preparaty przyjazne dla skóry. Mycie rąk przeprowadzamy wówczas, kiedy jest to konieczne. Najlepiej łagodnymi preparatami, zawierającymi wysokiej jakości substancje powierzchnio czynne, np. Baktolin® – lotion do mycia rąk. W zawodach medycznych woda jest wrogiem nr 1 dla skóry rąk. Zbyt częste mycie niszczy płaszcz ochronny skóry i toruje drogę do podrażnień. Stąd mycie rąk powinno być wyjątkiem – np. na początku zmiany, by usunąć ewentualne spory bakterii z rąk lub w przypadku widocznych zabrudzeń.

Mycie rąk przeprowadzamy wyłącznie preparatami przyjaznymi dla skóry.

Lotion do mycia rąk z grupy Baktolin® zawiera starannie dobrane, łagodne środki powierzchniowo czynne oraz substancje pielęgnujące. Dostępne są różne produkty w tej grupie w zależności od aktualnej kondycji skóry.

8


System Higieny Rąk

Ochrona zdrowych rąk Badania na rzecz zapobiegania infekcji. Zwiększamy bezpieczeństwo Użytkowników i Pacjentów poprzez wnikliwe badania skuteczności i rozwijanie wysoko jakościowych produktów oraz badania ryzyka infekcji i metod ich zapobiegania. 9


pomaga w leczeniu.

PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o. ul. Partyzancka 133/151 95-200 Pabianice e-mail: ph.polska@hartmann.info www.hartmann.info

Opinie ekspertów dotyczące kompatybilności Systemu Higieny Rąk. Ekspertyzy przygotowane w oparciu o aktualne normy i testy jakości dowodzą, iż wszystkie elementy Systemu Higieny Rąk HARTMANN, są w pełni kompatybilne, posiadają udowodnioną skuteczność, mogą zostać bezpiecznie użyte w profilaktyce zakażeń. Na podstawie DIN EN 455-1 oraz normy ASTM D5151 produkt do dezynfekcji rąk Sterillium® został przetestowany na zgodność z chirurgicznymi i diagnostycznymi rękawiczkami HARTMANN. Wyniki badań pokazują, że długotrwały kontakt produktu na bazie alkoholu z naszymi rękawiczkami nie zwiększa częstotliwości perforacji rękawiczek.

Stosowanie Baktolan® balm, Baktolan® lotion i Baktolan® protect nie wpływa na częstotliwość perforacji rękawiczek lateksowych HARTMANN oraz rękawiczek nitrylowych w oparciu o testy DIN EN 455-1. W oparciu o EN 1500 przeprowadzano badania na skuteczność stosowania Baktolan® bezpośrednio przed przeprowadzeniem dezynfekcji rąk produktem Sterillium®. Wynik: stosowanie produktu do pielęgnacji rąk nie osłabia efektów dezynfekcji. Ekspertyzy na życzenie Klientów są dostępne u pracowników HARTMANN.

Badania na rzecz zapobiegania zakażeniom.

859434

BODE SCIENCE CENTER • Melanchthonstr. 27 • 22525 Hamburg • Tel. +49 40 54006-0

system_higieny_rak  
Advertisement