Page 1

Ochrona zdrowych rąk System Higieny Rąk Szukasz produktów do higieny rąk, które uwzględnią Twoje profesjonalne potrzeby i wymagania? Z Systemem Higieny HARTMANN znajdziesz wyrafinowane podejście do profesjonalnej higieny rąk.

Ochrona skóry Baktolan® protect, Baktolan® protect+ pure. Higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk Sterillium® classic pure

helps healing. PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o. ul. Partyzancka 133/151 95-200 Pabianice www.hartmann.pl

Ochrona zdrowych rąk

System Higieny Rąk

Baktolan® protect+ pure Regeneracja skóry i ochrona rąk Baktolan® protect+ pure jest wolną od substancji zapachowych emulsją wody w oleju w wodzie. Łączy właściwości emulsji szybko wchłaniającej się O/W i ochronnej W/O. Baktolan® protect+ pure łatwo rozprowadza się na skórze i szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej i uciążliwej warstwy. Zawarty w nim bisabolol wspiera regenerację skóry i wzmacnia naturalne funkcje ochronne zdrowej skóry. Równocześnie chroni skórę podczas kontaktu z roztworami wodnymi i podczas noszenia rękawic.

Chirurgiczne i diagnostyczne rękawice

Peha-soft®, Peha-taft® Mycie skóry Baktolin® classic, Baktolin® basic pure

I Wspomaga regenerację I Wzmacnia barierę skórną I Chroni przed rozpuszczalnymi w wodzie substancjami I Może być stosowany pod rękawicami I Bardzo dobra kompatybilność skórna

Pielęgnacja skóry Baktolan® lotion, Baktolan® lotion pure, Baktolan® balm, Baktolan® balm pure Badania na rzecz ochrony przed zakażeniem. www.bode-science-center.com BODE SCIENCE CENTER · Melanchthonstr. 27 22525 Hamburg · Germany · Tel. +49 40 54006-0

Na podstawie kompleksowo przeprowadzonych dowodów skuteczności i naukowo popartych badań, System Higieny HARTMANN zapewnia jakość najwyższą z możliwych. Badania na rzecz ochrony przed zakażeniem.


Systematyczna higiena rąk Doskonała pielęgnacja rąk

Jak korzystać ze szklanego pilnika do paznokci 1. Paznokcie należy piłować wyłącznie, gdy są suche – paznokcie mokre są miękkie i pękają przy piłowaniu. 2. Paznokcie powinno się piłować w obie strony. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby nadać im okrągły kształt. 3. Należy dokładnie wygładzić wszystkie krawędzie paznokci. Pozwoli to uniknąć zaczepiania bądź nawet niszczenia odzieży.

Twoje ręce są najbardziej cennym narzędziem narażonym na codzienny stres w pracy , a także w czasie wolnym. Ręce są także wizytówką, szczególnie w środowisku, gdzie wymagane jest maksimum higieny. Zadbane dłonie to więcej niż kwestia wyglądu – to także kwestia bezpieczeństwa. Tylko zdrową skórę można właściwie zdezynfekować i tylko dobrze obcięte paznokcie nie pozostawiają żadnej przestrzeni dla wzrostu mikroorganizmów. Profesjonalna pielęgnacja dłoni jest ważnym elementem higieny rąk i ochrony pracowników. Szczególną uwagę należy zwrócić także na pielęgnację paznokci: paznokcie powinny być czyste, krótkie, obcięte równo z opuszkami palców. Nie powinny być kruche czy łamliwe - pęknięte paznokcie są idealną kryjówką dla drobnoustrojów. Dzięki szklanemu pilnikowi będziesz mieć ładne i zdrowe paznokcie.

4. Zalecana długość paznokci u pracowników medycznych wynosi 0,5 cm. 5. W celu ochrony pilnika przed brudem i kurzem należy przechowywać go w pokrowcu.

Pilnik każdorazowo po użyciu należy dezynfekować preparatem do dezynfekcji powierzchni na bazie alkoholu (np. Bacillol® AF lub Bacillol® Tissues).

Zdrowa skóra chroni przed infekcją W profesjonalnym środowisku problemu higieny nie można pozostawić przypadkowi. I Korzystanie z dobrze skomponowanego preparatu do dezynfekcji rąk zawierającego związki zmiękczające skórę, wspiera funkcje ochronne skóry. I Mycie rąk należy przeprowadzać tylko wtedy, gdy ręce są wyraźnie zabrudzone. Częste i wydłużone mycie rąk niszczy ochronny, kwaśny płaszcz skóry i wypłukuje lipidy skórne. I Korzystaj z produktów do pielęgnacji skóry, kiedy tylko jest to możliwe. I Medyczne i diagnostyczne rękawiczki stanowią istotną barierę dla patogenów i zanieczyszczeń. I W przypadku zanieczyszczenia rąk, które wymagałoby mycia, rękawiczki są skuteczną ochroną i pomagają zmniejszyć częstotliwość mycia rąk. I Należy również pamiętać, że dłonie pod rękawiczkami mogą ulec skażeniu, np. w przypadku mikro przekłuć lub podczas zdejmowania rękawiczek – dlatego zawsze po zdjęciu rękawiczek należy natychmiast przeprowadzić dezynfekcję rąk. Akceptacja personelu I ochrona pacjentów. Podrażnienia skóry mogą stanowić ryzyko infekcji, ponieważ nawet najmniejsze pęknięcia lub mikro-urazy stanowią potencjalny rezerwuar patogenów, a uszkodzona skóra nie może zostać skutecznie zdezynfekowana. Korzystanie z produktów do pielęgnacji skóry kilkakrotnie w ciągu dnia pracy może znacznie obniżyć ryzyko wystąpienia podrażnień skóry (1). Ponieważ produkty do ochrony i pielęgnacji skóry dłoni mogą wpływać na skuteczność dezynfekcji (2), tylko produkty z naukowo popartą kompatybilnością stanowią bezpieczną alternatywę. 1 Kampf G, Ennen J. Regular use of a hand cream can attenuate skin dryness and roughness caused by frequent hand washing. BMC Dermatology 2006; 6:1. 2 Schubert R. Zur Kompatibilität von Hautpflege-Cremes mit Hautdesinfektions-Präparaten. Umweltmed; 1982; 3: 56-58

Badania na rzecz ochrony przed zakażeniem.

_katalog_higiena_rak  
_katalog_higiena_rak  
Advertisement