Page 1

www.danacup.com

Polish

International Youth Soccer Tournament

DANA CUP 2018 23 - 28 JULY · HJØRRING · DENMARK


Dana Cup Hjørring. Every year, the last week in July. Come and join us!


Cały świat w jednym miejscu !!! Współzawodnictwo, międzynarodowe spotkania, poznanie innych kultur. To wszystko można znaleźć na Dana Cup. Już ponad pół miliona uczestników z ponad 115 krajów rozsławiło Dana Cup na całym świecie. Największa impreza sportowa w Danii i trzeci pod względem rozmiarów młodzieżowy turniej na świecie, zaprasza wszystkich chętnych. Dana Cup to niepowtarzalna, międzynarodowa atmosfera, piękna spokojna okolica w najpiękniejszym zakątku Danii. I tyle atrakcji, że każdy znajdzie coś dla siebie. W czasie całego pobytu do dyspozycji uczestników stoi wewnętrzna i bezpłatna sieć połączeń autokarowych, łącząca turniejowe centrum ze szkołami i boiskami. Rywalizacja i nowe doświadczenia w wyjątkowej formie. To właśnie znaczy Dana Cup.


More than 26.000

TEAMS

and 4.200 CLUBS


More than 66.000

GAMES


and 282.000

GOALS

Turniej Dana Cup to piłka nożna i wszystko co się z nią kojarzy. To turniej na którym zawodnicy z całego świata mogą się zmierzyć z rówieśnikami, gdzie rywalizacja o zwycięstwo wyzwala niespotykane pokłady energii. Niejednokrotnie gwiazdy znane z najlepszych klubów rozpoczynały swoją karierę na Dana Cup, np.. Zé Roberto znany z reprezentacji Brazylii oraz duńczycy Brian Laudrup i Peter Schmeichel – mistrzowie Europy z 1992 roku. Każdego roku udział w Dana Cup bierze kilka z czołowych szkółek piłkarskich świata, Pequeninos do Jockey z São Paulo, Chivas Guadalajara z Mexico, Cruz Azul z Mexico czy angielski Ipswich Town FC. Na Dana Cup przyjeżdżają drużyny ze wszystkich zakątków Europy i świata : od Uralu po Atlantyk i od koła podbiegunowego po równik. Rozgrywki grupowe są ułożone w taki sposób, aby każdy zespół rozegrał jak najwięcej meczów międzynarodowych. Dana Cup rozgrywany jest na ponad 50 doskonałych trawiastych murawach, tak aby zawodnicy mieli najlepsze z możliwych warunków. Grupa doświadczonych sędziów dba o przestrzeganie przepisów i zasady fair-play. Każdego roku w turnieju uczestniczy ponad 1.100 drużyn, rozgrywanych jest około 2000 meczów, a 60 drużyn dociera do finałów A lub B. Niezależnie od umiejętności i szczęścia, każda drużyna rozegra co najmniej 4 mecze, mając możliwość porównania swoich umiejętności w międzynarodowej rywalizacji. Z tego właśnie słynie Dana Cup.


More than 19.000 BOYS


and 6.600 GIRLS


Doswiadczenia Ponad 20,000 uczestników spędza tydzień w miasteczku, które normalnie liczy około 25 tys. mieszkańców. Właśnie to sprawia, że atmosfera na Dana Cup jest jedyna w swoim rodzaju. Można to poczuć od pierwszej chwili. Parada tysięcy uczestników, uroczyste powitanie na Hjørring Stadium przez mieszkańców miasta. Wszystko w atmosferze ogromnego przedstawienia, uwieńczone koncertem gwiazdy rocka. Kontakty z młodymi ludxmi z całego świata oraz granie w piłkę są niezapomnianym przeżyciem, jednakże zawsze powinno się znaleźć nieco czasu na krótką przerwę: • Można ją spędzić w parku rozrywki Dana Cup, gdzie można spędzić czas na najnowszych grach komputerowych, zabawach i w tradycyjnym wesołym miasteczku. • W pobliżu głównego boiska rozłoży swój ogromny namiot firma New Balance. Tu będzie można znaleźć wszystko od czego przyspiesza serce piłkarza. • W kilka minut spacerkiem można dojść do centrum Hjørring, oferującego wielki wybór sklepów i restauracji. • Tylko godzina drogi samochodem lub autobusem dzieli Hjørring od wielkiego rodzinnego parku rozrywki Fårup Sommerland. • Samochodem lub pociągiem można wybrać się na wycieczkę do Nordsøen Oceanarium w Hirtshals. To największe w północnej Europie słonowodne akwarium oferuje wyprawę w świat przyrody Morza Północnego i Oceanu. • Nie zapomnijcie o plażach Północnej Jutlandii. To jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, a piękny biały piasek i kąpiel w oceanie zapewniają niezapomniane wrażenia. Dla naszych zagranicznych gości ciekawa będzie już sama wizyta w Danii, jednym z najbardziej przyjaznych krajów świata, z długą i wspaniałą historią a równocześnie kraju dynamicznym i nowoczesnym. Właśnie po to warto przyjechać na Dana Cup.


PLAN TURNIEJU

ZMIANY

Turniej rozpoczyna się w poniedziałek 23 lipca o godzinie 19.30 uroczystą paradą zawodników przez centrum miasta i powitaniem na stadionie miejskim Nord Energi Arena.

W drużynach 11-osobowych, każda drużyna może wprowadzić do gry 7 zawodników rezerwowych. W drużynach 7-osobowych nie ma ograniczeń. Każdy zawodnik może opuszczać i powracać na boisko dowolną ilość razy.

RUNDA PIERWSZA - WTOREK I ŚRODA

CZASY GRY

Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym w grupach składających się z czterech lub pięciu zespołów.

RUNDA DRUGA - CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA

Runda druga rozgrywana jest systemem pucharowym. Drużyny z pierwszego i drugiego miejsca w grupie grają w rundzie A, natomiast pozostałe w rundzie B.

FINAŁY

Finały w zespołach 7 osobowych są rozgrywane w piątek, jak również finały A w kategoriach G 19, G 17 i G 13 oraz finały B w kategoriach G19 i G13. Wszystkie pozostałe finały są rozgrywane w sobotę.

KATEGORIE WIEKOWE 2018

B 19 B 17 B 16 B 15 B 14 B 13 B 12 B 11 G 19 G 17 G 16 G 15 G 14 G 13 G 12

Chłopcy Chłopcy Chłopcy Chłopcy Chłopcy Chłopcy Chłopcy (7 osób) Chłopcy (7 osób) Dziewczęta Dziewczęta Dziewczęta Dziewczęta Dziewczęta Dziewczęta Dziewczęta (7 osób)

urodzeni 1.1.1999 lub później urodzeni 1.1.2001 lub później urodzeni 1.1.2002 lub później urodzeni 1.1.2003 lub później urodzeni 1.1.2004 lub później urodzeni 1.1.2005 lub później urodzeni 1.1.2006 lub później urodzeni 1.1.2007 lub później urodzone 1.1.1999 lub później urodzone 1.1.2001 lub później urodzone 1.1.2002 lub później urodzone 1.1.2003 lub później urodzone 1.1.2004 lub później urodzone 1.1.2005 lub później urodzone 1.1.2006 lub później

KATEGORIE WIEKOWE

Każda drużyna na liście uczestników może umieścić 3 zawodników, którzy są o 1 rok starsi ponad limit wieku swojej kategorii (w zespołach 7-osobowych - 1 zawodnik). Każdy zawodnik w odpowiednim wieku może uczestniczyć w rozgrywkach dwóch drużyn tego samego klubu. Nie mogą to być drużyny zgłoszone w tej samej kategorii wiekowej. Zawodniczki mogą występować w drużynach chłopców, z zachowaniem ograniczeń wiekowych. Każdy zawodnik musi posiadać przy sobie dowód tożsamości.

Klasa

B 19, B 17, B 16, B 15, G 19, G 17, G 16, G 15 B 14, B 13, B 12, B 11, G 14, G 13, G 12

Kwalifikacje / Playoff i finały 2x25 min. 2x20 min.

Mecze rozgrywane są codziennie od 7.30 do21.30 pm.

NAGRODY

• Kolorowe zdjęcie każdej drużyny (1 egzemplarz), • Statuetka dla zwycięzcy grupy, • Puchary i medale dla finalistów i półfinalistów pucharu A, • Puchar dla finalistów pucharu B, • Nagroda specjalna dla najlepszego zawodnika w każdym finale A, • Puchar dla najlepszego klubu, • Puchar Fair Play dla najlepszej drużyny chłopców i dziewcząt.

TRANSPORT Istnieje możliwość zamówienia transportu do oraz z miejsc zakwaterowania dla uczestników z opaskami A, przybywajacych na turniej: • promem do Frederikshavn, Hirtshals lub Grenaa • samolotem do Aalborg lub Aarhus • pociągiem do Hjørring Transport powinien zostać zamówiony poprzez system rejestracji. Należy to zrobić najpóźniej do 1-go lipca 2018. Możliwe jest także zamówienie autokaru, jeśli drużyna przyjeżdża do innego miasta, np. Billund, Esbjerg, Kopenhagi, Hamburga, itd. W celu uzyskania dodatkowych informacji lub rezerwacji prosimy o kontakt: soccer@danacup.dk Dana Cup oferuje bezpłatne połączenia autokarowe pomiędzy terminalem Hestkærvej w ośrodku centralnym oraz szkołami oddalonymi ponad 2 km od centrum. Autokary kursują także pomiędzy terminalem a boiskami położonymi poza ośrodkiem centralnym.


Opaska A - bezpłatny transport autokarami Dana Cup pomiędzy szkołami i terminalem Hestkærvej oraz pomiędzy terminalem i boiskami. Opaska D oraz opaska Dana Cup – bezpłatny transport z terminala Hestkærvej na boiska.

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

Dana Cup współpracuje z wypożyczalnią samochodów Brdr. Møll Car Hire. Samochody można wypożyczyć dzwoniąc pod numer +45 98 92 40 88 lub korzystając z poczty elektronicznej abm038@smc.dk

NOCLEGI ITD. Uczestnicy są zakwaterowani w szkołach lub halach sportowych. Uczestnicy korzystają z własnych materacy i śpiworów, ale istnieje możliwość wynajęcia materacy lub łóżek. Drużyny mieszkają w szkołach od poniedziałku do soboty, istnieje jednak możliwość wydłużenia pobytu bez dodatkowych kosztów od soboty do niedzieli. Dla zainteresowanych służymy pomocą w znalezieniu odpowiedniego hotelu zamiast szkoły (dla drużyn z opaskami A). Dzięki pośrednictwu Dana Cup hotele zaoferują Państwu najniższe ceny.

RODZICE I KIBICE

Rodzice zawodników i kibice coraz liczniej odwiedzają Dana Cup. Tradycją jest już ich obecność oraz aktywny doping. Dana Cup może zaproponować doskonałą ofertę dla osób towarzyszących zawodnikom. Pośredniczymy w rezerwacji hotelu, schronisk młodzieżowych itd. Dodatkowe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej, możliwe jest także zamówienie broszury z szeroką ofertą dodatkowych noclegów za pomocą poczty elektronicznej: soccer@danacup.dk Dzięki pośrednictwu Dana Cup hotele zaoferują Państwu najniższe ceny.

POSIŁKI Śniadania są podawane w miejscu zakwaterowania. Obiad i kolacja są podawane w FiberHallen or HALLEN Park Vendia in w centrum turniejowym Dana Cup. Drużyny, które przyjadą wcześniej lub zostaną dzień po turnieju mogą zamówić dodatkowe posiłki w swoich szkołach.

SPOTKANIE DZIAŁACZY Każdy klub, który wykupił zakwaterowanie (opaski A) otrzyma 2 zaproszenia. Opiekunowie zespołów, które wykupiły opaski D mogą zaproszenia zakupić.Zaproszenie obejmuje wstęp na huczną galę trenerów we wtorek wieczorem oraz pamiątkową koszulkę lidera DanaCup. Spotkanie trenerów odbędzie się w FiberHallen w centrum turniejowym. Ten wieczór to okazja do nieformalnego spotkania z trenerami i działaczami, którzy przyjechali na Dana Cup z całego świata. Spotkanie przy dźwiękach zespołu muzycznego i doskonałych daniach są niezapomnianym wspomnieniem dla wszystkich gości.

OPŁATY I OFERTA Każda zgłoszona drużyna płaci opłatę startową. Wszyscy zawodnicy, trenerzy i działacze korzystający z zakwaterowania w szkole płacą opłatę za uczestnictwo (opaska A). Zawodnicy, trenerzy i działacze nie korzystający z zakwaterowania w szkole płacą opłatę za uczestnictwo (opaska D). Formularz zgłoszeniowy musi dotrzeć do Dana Cup najpóźniej 1 maja 2018. Opłaty za uczestników można wpłacać do 25 maja 2018.

OPŁATA ZA UCZESTNIKA OPASKA A ZAWIERA:

• Udział w turnieju Dana Cup, • Pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie ) od poniedziałku wieczorem do obiadu w sobotę, • Zakwaterowanie w szkole, • Transport w czasie przyjazdu/ wyjazdu pomiędzy miejscem zakwaterowania a portami Frederikshavn/Hirtshals/Grenaa – lotniskiem Aalborg/Aarhus – oraz dworcem kolejowym Hjørring. Transport należy wcześniej zarezerwować, jest to usługa odpłatna w wysokości EUR 3,50 za osobę w jedną stronę, • Transport autokarami Dana Cup pomiędzy miejscami zakwaterowania (położonymi w odległości większej niż 2 km od ośrodka centralnego) a terminalem autokarowym w ośrodku centralnym, • Transport autokarami Dana Cup pomiędzy terminalem a boiskami położonymi poza ośrodkiem centralnym, • Wolny wstęp na basen, • Wolny wstęp do muzeum miejskiego, • Wolny wstęp do wesołego miasteczka Dana Cup, • Wolny wstęp na Dana Cup´s disco, • Zniżki w aquaparku Fårup Summerland, • zniżki do oceanarium (North Sea Oceanarium).

OPASKA D ZAWIERA:

• Udział w turnieju Dana Cup, • Transport autokarami Dana Cup pomiędzy terminalem a boiskami, • Wolny wstęp na basen, • Wolny wstęp do muzeum miejskiego, • Wolny wstęp do wesołego miasteczka Dana Cup, • Wolny wstęp na Dana Cup´s disco, • Zniżki w aquaparku Fårup Summerland, • zniżki do oceanarium (North Sea Oceanarium). Rabaty jeśli rezerwacja zostanie wykonana za pośrednictwem Dana Cup.

OPASKA DANA CUP DLA TOWARZYSZĄCYCH DRUŻYNIE RODZICÓW LUB KIBICÓW:

• Transport autokarami Dana Cup pomiędzy terminalem a boiskami, • Wolny wstęp na basen, • Wolny wstęp do muzeum miejskiego, • Wolny wstęp do wesołego miasteczka Dana Cup, • Wolny wstęp na Dana Cup´s disco, • Zniżki w aquaparku Fårup Summerland, • Zniżki do oceanarium (North Sea Oceanarium), Rabaty jeśli rezerwacja zostanie wykonana za pośrednictwem Dana Cup.

REJESTRACJA Aby zarejestrować drużynę, wystarczy tylko wypełnić formularz na naszej stronie i nternetowej: www.danacup.com W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub tele-foniczny. Do zobaczenia w Hjørring na Dana Cup 2018.


Oslo

NORWAY

Destination

Larvik Langesund

HJØRRING

Stavanger Bergen

Kristiansand

DENMARK

Kristiansand

SWEDEN

Faroe Islands Iceland

Gothenburg

Hirtshals Frederikshavn

HJØRRING

E39

E39

E45person Transport can be ordered for a small fee per

Varberg

Aalborg

Transport can be arranged for a fee 100

75

60

50

DENMARK

Tirstrup

Grenaa

E45

Aarhus Billund Esbjerg

GERMANY

Hamburg

Part of the game at Dana Cup 2018

HJØRRING TURISTFART ØRRING TURISTFART

FREDERIKSHAVNSVEJ 325

9800 HJØRRING

TELEFON 98 92 58 33

www.hosbond.dk

International Youth Soccer Tournament in Denmark since 1982 DANA CUP HJØRRING Børge Christensens Vej 5 DK-9800 Hjørring Denmark

Organizer:

Telephone: E-mail:

www.danacup.com

+45 98 91 13 00 soccer@danacup.dk

Training Camps:

Women’s Football:

Follow Dana Cup on:

E20

Copenhagen

Polish brochure 2018  
Polish brochure 2018  

Dana Cup Hjørring ice Dania største wydarzenie sportowe i na świecie moszcze międzynarodowy młodzieżowy turniej piłkarski. 1.100 zespoły del...