Page 1

Idėja mokyklos bibliotekai:

Kelias link knygos per Medijas Rezultatų ir veiklos etapų apžvalga Susitikimas su mokytojais 2013 VASARIO MĖN. Mini konferencija. Visuotinio mokytojų ir administracijos susirinkimo metu pristatomas projektas, diskutuojant apibrėžiamas mokytojų vaidmuo projekte, pasiskirstomos užduotys. Sukuriama skatinimo sistema, derinamas pamokų tvarkaraštis su projekto veiklomis. Atrenkami projekte dalyvausiantys mokytojai. Mokytojams pasiūloma išmokti dirbti video kūrimo programomis, pradedama registracija. 1.

Darbo su moksleiviais pradžia 2013 KOVO MĖN. Paskelbiamas videoanonso kūrimo konkursas. Projekte dalyvauja 6, 7, 8, 9, 10 klasės. Neformalaus ugdymo (NU) simuliacijos ir pratimai atliekami pamokų metu, dalyvaujant visai klasei, taip siekiant į veiklas įtraukti ne tik aktyviausius, ber ir uždaresnius moksleivius. NU UŽSIĖMIMŲ TURINYS: 1.


UŽSIĖMIMAS #1 Tikslas - santykio su knyga nusistatymas. Grupelių projektui formavimas Projekto pristatymas. Metodai: NU pratimai, simuliacijos, group building, multi tasking. Projekto pristatymas


Ledlaužis (Icebreaker) žaidimas su pirščiukais

SUSIPAŽINIMAS „Prisistatymas - tarsi aš būčiau draugas (kaimynas) iš dešinės".

Estafetė su knygų pavadinimais Pradžioje sugalvojamos trys užduotys - bausmės pralaimėjusioms komandoms. Logiškos bausmės. Priemonės - trys lapai, trys skirtingų spalvų markeriai. Išrinkti tris grupeles (gal pagal fantus) ir ištraukti jų pavadinimus ir paskelbti estafetę, kas daugiau knygų (personažų) pavadinimų parašys. Laimėjusi komanda neatlieka bausmių. Pralaimėjusi traukia po lapelį ir vykdo.


UŽSIĖMIMAS #2 Tikslas: Suprasti kino ir literatūros skirtumus, prasmę. Įsigilinti į pasirinktą literatūros kūrinį. Suformuoti grupę. METODAI: Speedwritting (greitasis rašymas), Brainstorming (Minčių lietus), NU struktūros ir pratimai. ICEBREAKER su pirščiukai #2


GREITOJO RAŠYMO UŽSIĖMIMAS Kiekviena grupelė suskirstoma į dar tris mažesnes grupeles, kurios gauna užduotis pavadinimasi: Knyga // kinas // turinys Kiekviena grupelės naudodami greitojo rašymo metodą (speed writting – rašo be sustojimo duota tema, tušinukas nei sekundei negali nustoti judėti) rašo viena iš duotų temų, apie knygą, skaitymą ir pan, apie kino meną efektus ir pan., apie pasirinktos knygos turinį. Vėliau išrenkamos trys svarbiausios raktinės frazės ir bendroje diskusijoje pasidalinama su likusiomis grupėmis atradimais.


REFLEKSIJA IR APTARIMAS

UŽSIĖMIMAS #3 Tikslas: Vizualizuoti ir charakterizuoti knygų veikėjus


Metodai Piešimas, teatrinės improvizacijos. VEIKĖJŲ KŪRIMAS

REFLEKSIJA

UŽSIĖMIMAS #4


5 epizodų išgryninimas Dirbant grupelėse išrinkti penkis svarbiausius (veiksminius) epizodus. Išrinkti 5 veiksmo vietas Išrinkti personažus ir juos apibūdinti

UŽSIĖMIMAS #6 SKULPTŪROS Tikslas - Naudojant kūno raiškos priemones, teatriniu metodu atskleisti būsimą filmuko turinį. Moksleiviai kuria nejudančias skulptūras kuriomis vaizduoja anksčiau išgrynintus epizodus. Kitos grupelės komentuoja ir ieško asociacijų. Vėliau skulptūros autoriai paaiškina idėją. Vyksta aptarimas, kodėl pasirinkta tokia forma, ar galėtų būti kitokia, koks kiekvieno personažo vaidmuo ir pan..


UŽSIĖMIMAS #7 SCENARIJAUS RAŠYMAS Nutariama epizodų filmavimo vieta, laikas, reikalingos priemonės, detalizuojami epizodai, skirstomasi vaidmenimis, išrenkamas operatorius, aptariama knygos anonso struktūra ir pan.

UŽSIĖMIMAS #8 TIKSLAS: Supažindinti su trailer'io, video teaser, anonso sąvokomis. METODAS - atrenkami patys įvairiausi filmų anonsai sukurti kuo skirtingesnėmis priemonėmis. Moksleiviai analizduoja filmuko kūrimo technikas, lygina su tetaro spektakliu, bando atpažinti kuo trailer'is išskirtinis lyginant su kitais filmais ar literatūros kūriniu.


Vėliau moksleiviai raštu išdėsto savo pastebėjimus ir pristatinėja vieni kitiems, diskutuoja dėl padarytų atradimų.


FILMAVIMAS 2013 BALANDŽIO MĖN. 1.

NUOTRAUKŲ NĖRA - YRA VIDEO!!! per šį mėnesį vaikai dirbdami su praktiku nusifilmavo sumanytus ir NU priemonėmis išgrynintus epizodus. Vėliau filmukai sumontuojami padedant praktikui.

BAIGIAMASIS RENGINYS - FILMUKŲ PRISTATYMAS 2013 GEGUŽĖS MĖN. 1.

Buvo sukurti 5 videoanonsai (trailer) ir parodyti visai mokyklos bendruomenei baigiamojo renginio metu. Vėliau filmukai transliuojami mokyklos koridoriuose esančiuose ekranuose. Sukurtas facebook tinklapis pavadinimu "knyga.avi", kuriame talpinama projekto medžiaga ir skleidžiama knygų video anonsų kūrimo idėja https://www.facebook.com/KnyguAnonsai?ref=ts&fref=ts


Filmai publikuojami:

1.

REZULTATŲ SKLAIDA

Populiarinamas Facebook puslapis. Nuo rugsėjo mėnesio, kuomet moksleiviai pradės aktyviai lankytis bibliotekose, planuojamas filmukų pristatymas Gargždų ir Vėžaičių miestelio bibliotekose. Video anonsai - skaitmeninėje laikmenoje bus palikti bibliotekoms. Pasitarus su projekte dalyvavusiais mokytojais nutarta - pasiūlyti moksleiviams kurti video anonsus ir tokiu būdu gauti įvertinimą už knygų skaitymą.


Filmai skelbiami http://knygavi.webs.com/


Naujienų svetainė „Mano Gargždai" http://www.manogargzdai.lt/index.php/component/k2/item/209-vezaitiskiai-kuria-knygoms-skirtusfilmus


Knygos link per medijas  

Audrius Laurutis, martynas Burkauskas

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you