__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

DEIMOS s podporou fondu Genesis buduje strojírenskou skupinu D2G Strojírenská společnost DEIMOS s podporou fondu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) vytvořily strojírenskou skupinu D2G. D2G je strojírenská skupina českých společností s více než 25letou historií působících v oblasti průmyslových technologií. Cílem skupiny D2G je stát se lídrem trhu ve střední Evropě. Vznik skupiny umožní nabízet klientům konsolidované portfolio produktů a služeb pokrývající veškeré jejich potřeby v oblasti průmyslové automatizace. „Úspěšně dokončená transakce nám umožní významně posílit naši akviziční a růstovou strategii. Na půdorysu společnosti DEIMOS vznikla skupina D2G, která dokáže komplexně pokrýt požadavky našich zákazníků,“ říká Jan Kislinger, CEO skupiny D2G, a dodává: „Kapitálový vstup fondu Genesis je důkazem, že náš tým odvádí špičkovou práci.“ Fondy Genesis (v tomto případě fond GPEF III) poskytují společnostem, jako je D2G, kapitál na zajištění růstu a akvizičního rozvoje. Dlouhodobě vyhledává podniky s růstovým potenciálem. K financování využívá kapitál, který do fondů Genesis vkládají renomovaní institucionální investoři. „Vyhledáváme zajímavé projekty a dynamické firmy, které mají ve středně a dlouhodobé perspektivě značný růstový potenciál, a věříme, že skupina D2G ho má. Očekáváme další expanzi skupiny v mezinárodním měřítku,“ komentuje očekávání investorů Lucie Baleková, členka investičního výboru fondu GPEF III a předsedkyně dozorčí rady D2G a.s. S průmyslovými podniky má bohaté manažerské zkušenosti. Zastávala vedoucí manažerské pozice ve společnostech v průmyslovém a automobilovém sektoru jako SWELL, Plastkov Group, TRW Automotive a dalších. Skupina personálně posílila také o Hanu Kyselovou, která v minulosti působila na pozicích finanční ředitelky v The Boston Consulting Group, Rockwell Automation a v dalších společnostech. Ve skupině bude zodpovědná za finanční řízení a controlling. Na straně D2G stáli poradci PWC a právní kancelář Jaroš & Vávra a na straně fondu Genesis Deloitte a Kinstellar.

D2G: nová éra osvědčených výrobců a dodavatelů Ke společnostem DEIMOS a OK NAVY, které stojí u zrodu skupiny, se připojí další významný článek. Nejnovější akvizicí skupiny D2G je společnost KVELB, etablovaný distributor průmyslových pohonů. „Společnost, která letos dosáhne obratu přibližně 150 mil. Kč z čehož přes 60 % tržeb směřuje na export, bude nově začleněna do struktury D2G pod názvem D2Drives,“ informuje Jan Kislinger. „Odprodejem 100% podílu skupině D2G překračuje naše firma dosavadní rámec malé rodinné firmy a začíná psát novou kapitolu svojí úspěšné historie. Náš záměr poskytovat zákazníkům sofistikované služby v nejvyšší kvalitě tak dostává výraznou podporu, kterou navíc hodláme podpořit rozšířením našeho týmu. Poptávka po průmyslových pohonech stále roste a v rámci skupiny D2G k našemu dalšímu růstu získáme značný potenciál,“ glosuje spojení David Hél, dosavadní společník a jednatel, který bude nadále ve skupině zodpovědný za výkonné řízení D2Drives. K úpravě značky dojde i v ostatních společnostech. Po 25 letech úspěšného působení na trhu vstupují společně do nové éry pod jednotnou značkou „D2“. „Ke konsolidaci brandů skupiny a přejmenování firem nás vede kromě snahy zvýraznit, že jde opravdu o významný milník či novou epochu v našem působení, také globální dosah aktivit firem. Aktuálně směřuje 70 % dodávek do zahraničí,“ objasňuje rebranding společností Jan Kislinger. Skupina D2G zastřešuje: D2Automation D2Automation (dříve DEIMOS) působí od roku 1992 v oblasti průmyslové automatizace. Automatizační techniku dodává klíčovým subdodavatelům automobilového průmyslu ve 14 státech na 4 kontinentech. Společnost má cca 80 zaměstnanců a vykazuje meziroční růst tržeb v desítkách procent. Výkonným ředitelem je od roku 2016 Vladislav Němec.


D2Manufacturing D2Manufacturing (dříve O.K. NAVY) poskytuje již od roku 1992 specializované služby v oblasti strojírenství, nástrojařské výroby a výroby forem. Od jara 2017 pod vedením nového ředitele Tomáše Vogela. D2Drives D2Drives (dříve KVELB) je jeden z významných distributorů průmyslových pohonů v ČR. Jako významný Siemens Solution Partner má přístup ke špičkovým technologiím a standardům a má také kvalifikovaná oprávnění k provádění úprav všech typů elektromotorů dle individuálních nároků zákazníků. Ředitelem společnosti zůstává David Hél.

Fondy Genesis v číslech 4 fondy privátního kapitálu 170 mil. € pro podniky 4–12 mil. € investice do jedné firmy 45 realizovaných investic Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Rakousko Společnost Genesis Capital poskytuje poradenství private equity fondům, které nabízejí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytovala poradenství čtyřem fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 170 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 45 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun. Mnoho z těchto firem se i díky spolupráci s Genesis dostalo na špičku ve svém oboru. Aktuálně je k investování otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) o velikosti přes 80 milionů eur. Podobně jako minulé fondy je i GPEF III zaměřen na investice do středních a malých podniků v České republice a na Slovensku, určitou část prostředků může alokovat do přímých investic také v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Investory ve fondu GPEF III jsou převážně lokální a mezinárodní instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti a český family office. Mezi společnosti, v nichž mají private equity fondy Genesis v současné době podíl, patří KS Klima-Service, GTH catering, Aranea, 3070, Quinta-Analytica, POS Media Group a HP Tronic/Datart. D2G v číslech 17 exportních trhů 140 zaměstnanců přes 450 mil. Kč plánovaných konsolidovaných tržeb v roce 2017 Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, USA, Mexiko, Brazílie, Indie, Čína, Rusko a další D2G je strojírenská skupina českých společností působících v oblasti průmyslových technologií. Zaměřuje se na zakázkovou výrobu zařízení pro průmyslovou automatizaci, přesnou nástrojářskou výrobu a dodávky průmyslových pohonů.

Kontakt:

Ivo Měšťánek: mestanek@chmc.cz Kateřina Seifertová: katerina.seifertova@d2g.cz Pavla Kojanová: pavla.kojanova@d2g.cz

Profile for d2g0

D2G_tisková zpráva  

Tisková zpráva ku příležitosti vzniku nové strojírenské skupiny D2G.

D2G_tisková zpráva  

Tisková zpráva ku příležitosti vzniku nové strojírenské skupiny D2G.

Profile for d2g0
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded