Page 1

DEIMOS s podporou fondu Genesis buduje strojírenskou skupinu D2G Strojírenská společnost DEIMOS s podporou fondu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) vytvořily strojírenskou skupinu D2G. D2G je strojírenská skupina českých společností s více než 25letou historií působících v oblasti průmyslových technologií. Cílem skupiny D2G je stát se lídrem trhu ve střední Evropě. Vznik skupiny umožní nabízet klientům konsolidované portfolio produktů a služeb pokrývající veškeré jejich potřeby v oblasti průmyslové automatizace. „Úspěšně dokončená transakce nám umožní významně posílit naši akviziční a růstovou strategii. Na půdorysu společnosti DEIMOS vznikla skupina D2G, která dokáže komplexně pokrýt požadavky našich zákazníků,“ říká Jan Kislinger, CEO skupiny D2G, a dodává: „Kapitálový vstup fondu Genesis je důkazem, že náš tým odvádí špičkovou práci.“ Fondy Genesis (v tomto případě fond GPEF III) poskytují společnostem, jako je D2G, kapitál na zajištění růstu a akvizičního rozvoje. Dlouhodobě vyhledává podniky s růstovým potenciálem. K financování využívá kapitál, který do fondů Genesis vkládají renomovaní institucionální investoři. „Vyhledáváme zajímavé projekty a dynamické firmy, které mají ve středně a dlouhodobé perspektivě značný růstový potenciál, a věříme, že skupina D2G ho má. Očekáváme další expanzi skupiny v mezinárodním měřítku,“ komentuje očekávání investorů Lucie Baleková, členka investičního výboru fondu GPEF III a předsedkyně dozorčí rady D2G a.s. S průmyslovými podniky má bohaté manažerské zkušenosti. Zastávala vedoucí manažerské pozice ve společnostech v průmyslovém a automobilovém sektoru jako SWELL, Plastkov Group, TRW Automotive a dalších. Skupina personálně posílila také o Hanu Kyselovou, která v minulosti působila na pozicích finanční ředitelky v The Boston Consulting Group, Rockwell Automation a v dalších společnostech. Ve skupině bude zodpovědná za finanční řízení a controlling. Na straně D2G stáli poradci PWC a právní kancelář Jaroš & Vávra a na straně fondu Genesis Deloitte a Kinstellar.

D2G: nová éra osvědčených výrobců a dodavatelů Ke společnostem DEIMOS a OK NAVY, které stojí u zrodu skupiny, se připojí další významný článek. Nejnovější akvizicí skupiny D2G je společnost KVELB, etablovaný distributor průmyslových pohonů. „Společnost, která letos dosáhne obratu přibližně 150 mil. Kč z čehož přes 60 % tržeb směřuje na export, bude nově začleněna do struktury D2G pod názvem D2Drives,“ informuje Jan Kislinger. „Odprodejem 100% podílu skupině D2G překračuje naše firma dosavadní rámec malé rodinné firmy a začíná psát novou kapitolu svojí úspěšné historie. Náš záměr poskytovat zákazníkům sofistikované služby v nejvyšší kvalitě tak dostává výraznou podporu, kterou navíc hodláme podpořit rozšířením našeho týmu. Poptávka po průmyslových pohonech stále roste a v rámci skupiny D2G k našemu dalšímu růstu získáme značný potenciál,“ glosuje spojení David Hél, dosavadní společník a jednatel, který bude nadále ve skupině zodpovědný za výkonné řízení D2Drives. K úpravě značky dojde i v ostatních společnostech. Po 25 letech úspěšného působení na trhu vstupují společně do nové éry pod jednotnou značkou „D2“. „Ke konsolidaci brandů skupiny a přejmenování firem nás vede kromě snahy zvýraznit, že jde opravdu o významný milník či novou epochu v našem působení, také globální dosah aktivit firem. Aktuálně směřuje 70 % dodávek do zahraničí,“ objasňuje rebranding společností Jan Kislinger. Skupina D2G zastřešuje: D2Automation D2Automation (dříve DEIMOS) působí od roku 1992 v oblasti průmyslové automatizace. Automatizační techniku dodává klíčovým subdodavatelům automobilového průmyslu ve 14 státech na 4 kontinentech. Společnost má cca 80 zaměstnanců a vykazuje meziroční růst tržeb v desítkách procent. Výkonným ředitelem je od roku 2016 Vladislav Němec.


D2Manufacturing D2Manufacturing (dříve O.K. NAVY) poskytuje již od roku 1992 specializované služby v oblasti strojírenství, nástrojařské výroby a výroby forem. Od jara 2017 pod vedením nového ředitele Tomáše Vogela. D2Drives D2Drives (dříve KVELB) je jeden z významných distributorů průmyslových pohonů v ČR. Jako významný Siemens Solution Partner má přístup ke špičkovým technologiím a standardům a má také kvalifikovaná oprávnění k provádění úprav všech typů elektromotorů dle individuálních nároků zákazníků. Ředitelem společnosti zůstává David Hél.

Fondy Genesis v číslech 4 fondy privátního kapitálu 170 mil. € pro podniky 4–12 mil. € investice do jedné firmy 45 realizovaných investic Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Rakousko Společnost Genesis Capital poskytuje poradenství private equity fondům, které nabízejí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytovala poradenství čtyřem fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 170 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 45 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun. Mnoho z těchto firem se i díky spolupráci s Genesis dostalo na špičku ve svém oboru. Aktuálně je k investování otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) o velikosti přes 80 milionů eur. Podobně jako minulé fondy je i GPEF III zaměřen na investice do středních a malých podniků v České republice a na Slovensku, určitou část prostředků může alokovat do přímých investic také v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Investory ve fondu GPEF III jsou převážně lokální a mezinárodní instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti a český family office. Mezi společnosti, v nichž mají private equity fondy Genesis v současné době podíl, patří KS Klima-Service, GTH catering, Aranea, 3070, Quinta-Analytica, POS Media Group a HP Tronic/Datart. D2G v číslech 17 exportních trhů 140 zaměstnanců přes 450 mil. Kč plánovaných konsolidovaných tržeb v roce 2017 Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, USA, Mexiko, Brazílie, Indie, Čína, Rusko a další D2G je strojírenská skupina českých společností působících v oblasti průmyslových technologií. Zaměřuje se na zakázkovou výrobu zařízení pro průmyslovou automatizaci, přesnou nástrojářskou výrobu a dodávky průmyslových pohonů.

Kontakt:

Ivo Měšťánek: mestanek@chmc.cz Kateřina Seifertová: katerina.seifertova@d2g.cz Pavla Kojanová: pavla.kojanova@d2g.cz

Profile for d2g0

D2G_tisková zpráva  

Tisková zpráva ku příležitosti vzniku nové strojírenské skupiny D2G.

D2G_tisková zpráva  

Tisková zpráva ku příležitosti vzniku nové strojírenské skupiny D2G.

Profile for d2g0
Advertisement