Page 1

Jak uczniowie z klas I-III zdobywają wiedzę w naszej Czwórce?


… podczas zajęć w klasie


• Te zdjęcia mówią same za siebie. Każde dziecko jest na swój sposób aktywne, każde działa i ma możliwość pochwalenia się tym, co zrobiło. Widzicie Państwo jak wykorzystują różnorodne pomoce dydaktyczne, dzięki którym nauka/uczenie się przypomina zabawę i często w zabawę się przeradza. Nasi uczniowie uczą się nie tylko szkolnych umiejętności, ale także samodzielności w codziennych czynnościach. Uczą się z podręczników, od nauczyciela oraz od siebie nawzajem.


… podczas zajęć w terenie


• Nasi uczniowie z klas I – III uczą się również poza szkołą. Zjawiska przyrodnicze i fizyczne poznają doświadczalnie, w środowisku, w którym one przebiegają, a nie tylko z kart podręczników. Bywają w muzeach i zakładach pracy. Gdy się uczą o lesie, to lekcje odbywają się w lesie.


… podczas wycieczek


• Różnica między lekcjami w terenie, a wycieczką jest niewielka. Każde zajęcia w terenie zawierają w sobie element rekreacji i każda z pozoru tylko rekreacyjna wycieczka jest okazją do zdobycia nowych wiadomości i umiejętności, a przede wszystkim do poszerzenia wiedzy o świecie i wspólnego przeżywania różnych emocji. Dlatego starannie planujemy wycieczki naszych uczniów i zawsze w porozumieniu z ich rodzicami.


… w trakcie działań projektowych


• W klasach I – III w naszej szkole dzieci uczą się realizując projekty szkolne i klasowe. Co więcej robią to z entuzjazmem. Prawdopodobnie dlatego, że mają duży wpływ na wybór zadań, które wykonują, dużo samodzielności w ich wykonywaniu i możliwość współdziałania. Ponadto mogą się cieszyć efektami swojego działania, Dzięki projektom powstają piękne prace zdobiące szkołę, przedstawienia i pokazy.


… poprzez zabawę


• Naukę w edukacji wczesnoszkolnej organizujemy w taki sposób, aby zachować właściwe proporcje między tym co dzieci uważają za pracę i tym co dzieci uważają za zabawę. Nasi uczniowie mają czas na działania, które sami wybierają. Dysponują również różnorodnymi zabawkami/przyborami. Zauważcie Państwo, że w trakcie zabaw z wykorzystaniem tych zabawek powstaje umiejętność współdziałania tak ceniona w dzisiejszym świecie.


… podczas spotkań z ekspertami


• Dbamy, aby nasze dzieci czerpały wiedzę z różnych źródeł. Jednym z nich są osoby będące znawcami w swoich dziedzinach. Nasi uczniowie mają okazję uczestniczenia w zajęciach prowadzonych na terenie szkoły i poza szkołą przez hobbystów, profesorów, podróżników, artystów. Te spotkania zawsze prowokują mnóstwo pytań i cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.


… podczas zajęć sportowych


Pozostałe sposoby zdobywania wiedzy odkryjemy wspólnie …


Do zobaczenia … w Czwórce

Drzwi otwarte dla 1 klas  
Drzwi otwarte dla 1 klas  
Advertisement