Page 53

wywiad

Jak rozwijać pozycję lidera? rozmowa z Adamem Opoką z VIVE TRANSPORT

VIVE Transport jest jednym z największych prywatnych przedsiębiorstw specjalizujących się w międzynarodowym transporcie. Firma istnieje na rynku prawie 25 lat i w tym czasie osiągnęła naprawdę wiele. Kielecki przedsiębiorca jest członkiem prestiżowej Polskiej Izby Logistyki oraz założycielem Eco Driving Academy PL, specjalizującej się w ekologicznej jeździe. Spółka jest także liderem pod względem posiadania największej liczby nadwozi wymiennych BDF, a wśród jej klientów i partnerów biznesowych znaleźć można m.in. Michelin, Can-Pack, czy Omega Pilzno. Pomimo natłoku obowiązków zawodowych – Adam Opoka, Dyrektor Operacyjny VIVE TRANSPORT znalazł chwilę, aby z nami porozmawiać o sukcesie firmy i planach na przyszłość.

Każde przedsiębiorstwo na początku swojej biznesowej drogi wyznacza sobie cele i założenia. Jakie były aspiracje VIVE Transport i jaka jest geneza powstania firmy?

Wszystko zaczęło się od założonej w 1992 roku VIVE Textile, czyli spółki, która zajmuje się recyklingiem tekstyliów i sprzedażą odzieży używanej, sprowadzanej z krajów zachodniej Europy. O recyklingu w Polsce mówi się stosunkowo od niedawna, jednak na Zachodzie ten temat jest popularny już od kilkunastu lat. Wykorzystaliśmy ten kierunek, co w efekcie pozwoliło nam wyprzedzić obecne trendy popularności odzieży używanej. W strukturach VIVE Textile od samego początku istniał dział transportu, który wykorzystywany był na potrzeby spółki, czyli do transportu tekstyliów. W  2008 roku z  działu został wydzielony osobny podmiot – VIVE Transport, który nadal działa na rzecz VIVE Textile, ale zajmuje się również świadczeniem usług przewozowych I

WYDANIE 1 (1) WRZESIEŃ 2017

53

01 Czas na transport  

Nowe źródło informacji dla branży transportowej.

01 Czas na transport  

Nowe źródło informacji dla branży transportowej.