Page 30

wywiad

Z myślą o przyszłości branży transportowej rozmowa z Bartoszem Najmanem

Czy polscy przewoźnicy są nadal liderami branży na tle Europy? Jak skutecznie stworzyć przewagę konkurencyjną? W jaki sposób Unia Europejska może wpłynąć na gałąź TSL? – na te i inne pytania odpowiada Bartosz Najman, CEO niedawno powstałej marki VIAON.

W kwietniu tego roku powstała marka VIAON, która jest teraz wyłącznym dystrybutorem produktów i usług INELO oraz OCRK. Co było powodem takiej decyzji biznesowej?

Decyzja o powołaniu do życia marki VIAON była podyktowana kilkoma czynnikami. Jeśli jednak miałbym wskazać jeden decydujący bodziec, była nim chęć stworzenia dystrybutora, który będzie mógł kompleksowo zadbać o zaspokojenie potrzeb firm transportowych. TSL jest jedną z najbardziej dynamicznych gałęzi gospodarki. Zauważyliśmy, że przedsiębiorcy związani z sektorem transportowym poszukują nowych możliwości dla swojego biznesu. W  odpowiedzi na

30

tempo zmian zachodzących na tym rynku, zdecydowaliśmy się stworzyć markę, która wyeliminuje konieczność poszukiwania rozwiązań u kilku różnych dystrybutorów. Dzięki połączeniu doświadczenia i wiedzy specjalistów OCRK, INELO oraz GBOX, dajemy przedsiębiorcom możliwość skorzystania z wielu produktów i usług. Poprzez profesjonalne szkolenia, innowacyjne urządzenia telematyczne oraz pomoc wykwalifikowanej kadry ekspertów, jesteśmy w stanie wpłynąć na wzrost efektywności w zarządzaniu firmą transportową oraz realne oszczędności. Co dla klientów obu firm oznacza połączenie ofert pod skrzydłami marki VIAON?

Korzystanie z kompleksowej oferty VIAON oznacza na pewno oszczędność czasu, który jest jednym z najcenniejszych zasobów przedsiębiorstwa. Dzięki współpracy z dystrybutorem, który w swojej ofercie posiada elementy niezbędne do obsługi nowoczesnej firmy przewozowej, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na innych aspektach prowadzenia biznesu. Skupiamy się na tym, aby działać nieszablonowo i dostarczać rozwiązania „szyte na miarę” naszego klienta. Nieustannie obserwujemy dynamiczne zmiany zachodzące na rynku TSL i staramy się na bieżąco odpowiadać na pojawiające się potrzeby. Jakie plany biznesowe ma VIAON na najbliższe 2-3 lata?

VIAON to stosunkowo młoda marka na rynku, dlatego priorytetem na pewno jest jej dalszy rozwój. W ciągu najbliższych kilku lat nasza strategia skupiać się będzie na wprowadzaniu innowacji w postaci nowych usług i produktów, które można również ze sobą łączyć. Cały czas staramy się wyprzedzać trendy, poszerzając ofertę o rozwiązania wychodzące poza utarte standardy. Jako lider rynku transportowego z zakresu czasu pracy kierowców, chcemy mieć bezpośredni wpływ na jego rozwój w Polsce. Należy podkre-

01 Czas na transport  

Nowe źródło informacji dla branży transportowej.

01 Czas na transport  

Nowe źródło informacji dla branży transportowej.