Page 1

CYAN stipendutstilling 2017


CYAN stipendutstilling 2017 - en stipendutstilling juryert av deg!

Siste helg hver måned forvandles fotostudioet CYAN studio til CYAN galleri og en ny fotoutstilling presenteres. Målet vårt er at uttrykk og innhold skal være variert melom utstillingene og vi gir plass til at nye talenter og prosjekter får vist seg fram. Galleri kan også brukes som prøverom for prosjekter under arbeid og for å teste nye fotografiske uttrykksformer. CYAN galleri sin stipendutstilling for fotografer er et arrangement som gir like mye spenning til utstillerne som til publikum. I år stiller mer enn 70 fotografer ut bilder og søknadstekster i konkurranse om publikums gunst. Publikum stemmer på sine favoritter med det mål at deres stemmeseddel skal være den avgjørende som trekkes ut for å tildele stipend til deres yndlingskunstner og samtidig gjøre at de selv vinner bildet de har stemt på. I år deler vi ut 7 stipender gitt av våre sponsorer og samarbeidspartnere. Utstillingsstipendet juryeres av en invitert fagjury, bestående av fotograf Marie Sjøvold, Tanja Wibye fra Palookaville fotografagentur, redaktør for magasinet Fotografi Elli Trier og fjorårets stipendvinner Michal Rohal. Kuratorstipendet og Festivalstipendet deles ut av en invitert gjestekurator og deltakernes egenjuryering. Publikumsprisen, Utdannningsstipendet, Utstyrsstipendet og Analogstipendet bestemmes av publikums stemmegiving. Publikumsprisen går til den som har fått flest stemmer. De tre siste stipendene deles ut ved loddtrekning der den som har fått flest stemmer har størst sjangse til å vinne.

Forord


Andrés Vargas www.andresvargasfotografi.com

Astrid Gjersøe Skåtterød www.astrid-gs.com


Marianne Lind www.lindphoto.no

Kine-Michelle Bruniera www.kinebruniera.com


Dag Knudsen www.dag-knudsen.com

Andrea Wikhammer Heir www.andreawheir.com


Helena Bosdal www.helenabosdal.com

Elin Osjord www.elinosjord.photos


Arin Aksberg-Strand www.aksbergstrand.com

Ă…smund Lahaug www.lahaugfoto.com


Cicilie RisĂĽsen www.talktotheeye.com

Tor Einstabland www.einstabland.com


Odd Geir SĂŚther oddgeir@lighthouse.no

Oktawian Gornik www.oktawiangornik.com


Trine Lise Nilsen www.trini.no

Alvaro Magdaleno Gomez www.alvarinskigdl.tumblr.com


Cornelia Fiedler cony261982@yahoo.de

Charlie FjätstrÜm www.charliefjatstrom.com


Stanislawa Gabriela Rouppert rouppert@gmail.com

Dona Gashi www.donagashi.no


Philip Buckholm www.instagram.com/buckholmen

Christian Rølla mr.roella@hotmail.com


Siri Ann Gabrielsen www.facebook.com/siriannsphotography

Marie Hefte Haug marie.hefte.haug@gmail.com


Einar Anders Holter einar.anders@hotmail.com

Grete Hope www.flickr.com/photos/gretehope


Ingrid Røger ingridh.roeger@gmail.com

Sidsel Skaug sidskaug@online.no


Nina Frydenlund www.nfrydenlund.exposure.co

Henning S Pettersen www.henningspettersen.com


Stine Loe Jenssen www.sljphotography.biz

HĂĽkon Borg www.cargocollective.com/hakonborg


Tone KrĂĽkenes www.tonekraakenes.com

Ingunn Cecilie Jensen www.jensendesign.no


Leif Egil Olsen leif.egil.olsen@gmail.com

Eva Linda MĂŠnĂŠtrier www.elmography.com


Elise Tyvand www.elisetyvand.com

Stine Raastad stine.raastad@gmail.com


Helen TolĂĽs Coward helen_coward@hotmail.com

Eskil von Hanno Bast basteskil@gmail.com


Marit Ă˜degaard Hagen www.maritode.com

Kristinn Gudlaugsson www.stinnifoto.smugmug.com


Leidolv Magelssen www.leidolv.com

Karin Elise Fajersson www.karinfajersson.com


Sara Tonning www.instagram.com/saratonning

Stefan Hoareau www.stefanhoareau.com


Marie Lindeman www.marielindeman.no

Liliana Borge www.lilianahaakenrud.wixsite.com/lilianaborge


Markus Andersson www.markusandersson.com

Signe Fuglesteg Luksengard www.signeluksengard.com


Martin Halvorsen www.instagram.com/knallvorsen

Marianne Petersen www.mariannepetersenphotography.com


Ellen Cecilie Fleischer ecfleisc@online.no

Tanya Schoonraad Wallin www.ospix.format.com


Jorunn Valle Nilsen www.jorunnvallephotography.com

Herman Dreyer www.hermandreyer.com


John Nordahl

www.facebook.com/Fotograf-John-Nordahl-275013445962748

Katrine Gade www.katrinegade.com


Mads Bjørkli www.cardinalguzman.wordpress.com

Michael Schult Ulriksen www.michael-su.com


Dlovsnej (Heine Jensvold) store.dlovsnej.com

Cecilia Riis Kjeldsen www.ceciliariis.com


Liudmila Voida www.facebook.com/liudmila.voida

Kjersti Botnedal kjersti.botnedal@gmail.com


Kristin Linnea Backe www.kristinlinneabacke.com

Espen Mork Dahl www.espenmorkdahl.com


Harald Frøysa hfroysa@gmail.com

Brian Cliff Olguin www.briancliff.com


Øystein H. Horgmo www.sterileeye.com

Anette Asbjørnrød www.anet.photos


Gjert Rognli www.grognli.wixsite.com/theforgottenplace

Sissel annett Myklebust www.sisselannett.com


Nr. Navn 1 Andrés Vargas 2 Astrid Gjersøe Skåtterød 3 Marianne Lind 4 Kine-Michelle Bruniera 5 Dag Knudsen 6 Andrea Wikhammer Heir 7 Helena Bosdal 8 Elin Osjord 9 Arin Aksberg-Strand 10 Åsmund Lahaug 11 Cicilie Risåsen 12 Tor Einstabland 13 Odd Geir Sæther 14 Oktawian Gornik 15 Trine Lise Nilsen 16 Alvaro Magdaleno Gomez 17 Cornelia Fiedler 18 Charlie Fjätström 19 Stanislawa Gabriela Rouppert 20 Dona Gashi 21 Philip Buckholm 22 Christian Rølla 23 Siri Ann Gabrielsen 24 Marie Hefte Haug 25 Einar Anders Holter 26 Grete Hope 27 Ingrid Røger 28 Sidsel Skaug 29 Nina Frydenlund 30 Henning S Pettersen 31 Stine Loe Jenssen

Tittel på verk

Størrelse b x h

Raul, en colombiansk cowboy 60 x 60 cm Fv35 Hordaland 21 x 29,7 cm Nostalgic 30 x 40 cm Me and my fathers 9 x 7,3 cm Sphynx 45 x 58 cm Surplus III 20 x 30 cm Unquiet Void 29.7 x 42 cm Linda 50 x 80cm RedAndDepressed Sogn videregående skole 61 x 48 cm Artificial light (Albania) 2015 45 x 30 cm Uklare Konturer#2 / Serie 2 64 x 51 cm Through a glass, clearly #14 76 x 51,22 cm Hong Kong 50 x 40 cm Bilturen 25 x 20 cm Personal Parabol 33 x 48.3 cm Regardless of frontiers 40 x 30 cm Uten tittel 42 x 30 cm Spøkelser 72 x 52 cm Stillen etter stormen 60 x 40 cm I’m used to it Limbo 75 x 50 cm Relationship 40 x 40 cm Urban lykke 15,4 x 10,4 cm The Seagull 30 x 20 cm Alien nature Lofoten 48,3 x 32,9 cm Deepwater 30 x 40 cm Uten tittel 30 x 40 cm Flyktige møter 20 x 30 cm Return to Self 32,9 x 48,3 cm


Fotografisk teknikk

Print materiale

Opplag

Analogt fotografi Innrammet Analogt fotografi Inkjetprint, innrammet 3 Digitalt fotografi Epson enhanced matte, innrammet 15 Polaroid Polaroid Digitalt fotografi Digitaltrykk, vannbasert blekk, innrammet Digitalt fotografi C-print, innrammet 15 Digitalt fotografi Digitalprint 30 Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet Digitalt fotografi Analogt fotografi Inkjetprint, innrammet 14 (+2 AP) Digitalt fotografi Fine art papir Digitalt fotografi Fint akvarellpapir, innrammet 5 (+1) Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet 10 Digital fotografii Inkjetprint, innrammet Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet Digitalt fotografi Inkjetprint Digitalt fotografi Inkjetprint 1 Digitalt fotografi Duratrans montert i lysboks Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet Digitalt fotografi Inkjetprint montert p책 kapa Analogt fotografi Digitalt fotografi Bomulspapir p책 kapa 10 Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet 10 Analogt fotografi Analogt fotografi Hahnem체hle fine art papir, innrammet 10 Digitalt fotografi Print p책 290 g papir med sort ramme Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet Digital collage Inkjetprint, innrammet 30 Digitalt fotografi Digitalt fotografi Inkjetprint Digitalt fotografi Fine Art Photo Rag, innrammet 10

Pris 1500 2000 2500 1000 5000 3500 15000 6000 700 550 3000 1500 2000 500 6000 2000 2000 1500 1500 2300 2800


Nr.

Navn

32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Håkon Borg Tone Kråkenes Ingunn Cecilie Jensen Leif Egil Olsen Eva Linda Ménétrier Elise Tyvand Stine Raastad Helen Tolås Coward Eskil von Hanno Bast Marit Ødegaard Hagen Kristinn Gudlaugsson Leidolv Magelssen Karin Elise Fajersson Sara Tonning Stefan Hoareau Marie Lindeman Liliana Borge Markus Andersson Signe Fuglesteg Luksengard Martin Halvorsen Marianne Petersen Ellen Cecilie Fleischer Tanya Schoonraad Wallin Jorunn Valle Nilsen Herman Dreyer John Nordahl Katrine Gade Mads Bjørkli Michael Schult Ulriksen Dlovsnej (Heine Jensvold) Cecilia Riis Kjeldsen

Tittel på verk

Størrelse b x h

Kaprise (excerpt) 2015 50 x 70 cm The Face 30 x 40 cm The Greenhouse 26,8 x 34,8 cm Kosmos - Big bang 30 x 20 cm Knuste Ruter Uttrykk 40 x 50 cm Uten tittel 40 x 40 cm Uten tittel 14 x 14 cm 2005, 2015 55 x 65 cm Verden uten oss 30 x 45 cm JeSuseEr på vannet 70 x 50 cm Ljudmila 30 x 45 cm Uten tittel 35 x 25 cm Technology 42 x 29,7 cm Champagne and Strawberrys splash Transition Searching for spheres 21 x 30cm Paris, 2014 59,4 x 42 cm Heime 10 x 12 cm Dreaming of a white Christmas 40 x 60 cm Det vesle samfunnet 20 x 15cm Ferdinand Christoffer 59,4 x 42 cm ‘Meisie’ - means girl in Afrikaans my native language 38 x 26 cm Tilbakekomst 45 x 30 cm Musiker Mathias Eick 40 x 30 cm Ceased Gravity 38 x 27 cm Kine, Huk 30,5 x 45,7 cm I’ve Got Demons 30 x 40 cm Mitt helvete 35 x 48 cm Texture I 40 x 30 cm Legg hodet mellom knærne og pust 29 x 42 cm


Fotografisk teknikk

Print materiale

Opplag

Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet 10 Digitalt fotografi Print, innrammet Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet Analogt fotografi Analogt print, innrammet Digitalt fotografi Matt inkjetprint innrammet Fotografi, origami Fotoskulptur, innrammet Collage, funnet foto 1 Analogt fotografi RC papir, innrammet 1 Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet Digitalt fotografi Finart papir 10 Digitalt fotografi Direkteprint på hard skumplate Digitalt fotografi A3 print på 310 gr. rag med passepartout 30 Digitalt fotografi Fargeprint, innrammet Digitalt Fotografi Laserlab Polielettronica Ultra-mat Velvet, innrammet 7 Digitalt fotografi Print, innrammet Digitalt fotografi Innrammet Analogt fotografi, Inkjetprint, innrammet 10 Analogt fotografi Matt papir Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet Digitalt fotografi Print, innrammet Digitalt fotografi Giclée 20 Digitalt fotografi Inkjetprint, innrammet 12 Digitalt fotografi Print montert på kapa Digitalt fotografi Canson Platine 310g papir, innrammet 25 Digitalt fotografi Inkjetprint på BFK Rives kunstpapir, innrammet 25 Digitalt fotografi ColorPrint Matte Digital manipulasjon Lerret på ramme 2 Kompositt Lerret på ramme På etterspørsel Digitalt fotografi Giclée på Hahnemuhle Fine Art, innrammet 25 Digitalt fotografi 2

Pris 4500 1800 1000 1000 1700 m/ramme 3800 1200 7000 1500 2200 1200 6000 1900 800 2800 800 5500 Ikke til salgs 3000 u/ramme 3200 1500 2500 1800 u/ramme 1950


Nr.

Navn

63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

Liudmila Voida Kjersti Botnedal Kristin Linnea Backe Espen Mork Dahl Harald Frøysa Brian Cliff Olguin Øystein H. Horgmo Anette Asbjørnrød Gjert Rognli Sissel annett Myklebust Øyvind Heggelund

Tittel på verk

Størrelse b x h

Fra prosjektet “Skyggebyen” 45 x 30 cm Street Seoul 1 40 x 32 cm Fra serien The Most Wuthering Heights Ever 21 x 29,7 cm Uten tittel 30 x 50 cm Knust på tur Geir 20 x 30 cm Om sorg 45 x 30 cm Gudinne 35 x 23 cm Chasing paradise 40 x 30 cm Claire next to the car in Brooklyn 23 x 15 cm Finner han veien? 20 x 30 cm


Fotografisk teknikk

Print materiale

Opplag

Digitalt fotografi Kjemisk print, innrammet Digitalt fotografi Print, innrammet Digitalt fotografi Barytt 15 Fotografi Inkjet pĂĽ vegg Analogt fotografi Analogt fotografi RC papir Analogt fotografi Inkjetprint, innrammet Digitalt fotografi Papir 6 Digitalt fotografi Alu-print Analogt fotografi Digitalprint, innrammet Digitalt fotografi Matt papir, innrammet uten glass

Pris 1500

400 4200


CYAN studio CYAN studio har tilgjengelige studioblitzer, oppheng for papirbakgrunner, minikjøkken, sminkehjørne, enkel tilgang direkte fra gateplan og en stor hengekøye som kan tas frem ved behov. En klippekortsordning gir billig studiotilgang. CYAN mørkerom er et analogt fotomørkerom med alt av nødvendig utstyr til fremkalling av s/h film og papir og har forstørrere som tar alt fra småbilde til 8x10” film. Et lager av etterlatte fotomaterialer kan brukes gratis når man leier på månedsbasis eller med klippekort. CYAN kontor huser 8 trivelige fotografer med fast arbeidspult, varierende døgnrytme og felles kaffe. CYAN galleri viser en utstilling siste helg hver måned i studiolokalet. Tema og uttrykk varierer og vår gallerist har fokus på å vise en bredde over tid. Fredagen er det åpen vernissagefest og ofte er det også en artist talk eller noe annet program i løpet av helga. CYAN salong er et møterom og brukes til å vise kompakte utstillinger, arrangere diskusjonskvelder, workshops, kunstbyttedager, boktreff m.m.

www.cyanstudio.no


CYAN kurs arrangeres jevnlig med varierende tema som mørkeromsarbeid, fototeori, pinholekamerabygging, studiofotografering og kreative teknikker. CYAN mail sendes ut som nyhetsbrev i starten av hver måned med informasjon om hva som skjer på CYAN fremover, det inneholder også aktuelle tips for deg som jobber med egne fotoprosjekter. CYAN studio drives i 2017 av sine 3 faste medlemmer Stian Seim Evensen, Stig Jensen og Stig Marlon Weston. I tillegg er Andrea Gamst gallerist for CYAN galleri og Britta Kristina Bergersen er kurator ved CYAN salong. For tiden er fotografene Ann Kristin Johnsen, Eli Ohren, Eva Linda Ménétriér Janne Rugland, Kathrine Gade, Kjell Ruben Strøm, Marianne Lind, Nina Staff og Salvador Calaf fast tilknyttet med studio eller kontorplass.

www.cyanstudio.no


CYAN stipendutstilling 2017 - en stor takk til alle vĂĽre sponsorer!

Trykking av denne katalogen er sponset av Imaging by FotoPhono

Sponsorer


CYAN stipendutstilling 2017  

Katalog for CYAN galleri stipendutstillingen 2017.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you