Page 1

CYAN

stipendutstilling 2016


Stipendutstillingen 2016 - en stipendutstilling juryert av deg!

Siste helg hver måned forvandles fotostudiet CYAN studio til CYAN galleri og vi presenterer en ny og spennende fotoutstilling. Målsettingen vår er å kunne presentere nye talenter og prosjekter vi synes er spennende, og at uttrykk og innhold skal være variert mellom utstillingene. CYAN galleri skal også kunne brukes som prøverom for prosjekter under arbeid eller fotografiske eksperimenter og nye uttrykksformer som utstilleren ønsker å teste ut på et nytt publikum. CYAN galleri arrangerer i 2016 for syvende gang stipendutstilling for fotografer, og vi ønsker igjen å sørge for et arrangement som gir like mye spenning til søkerne som til publikum. 76 fotografer stiller ut et spennende og variert utvalg av bilder og søknadstekster mens de kjemper om publikums gunst og håper på å vinne et stipend i bytte mot sitt verk. Publikum stemmer på sine favoritter og håper at deres stemmeseddel skal være den som trekkes ut for å tildele stipend til deres yndlingskunstner og gi vinnerverket til dem selv. Vinneren av utstillingsstipendet får en separatutstilling i CYAN galleri og dette stipendet deles ut av en egen fagjury. Årets fagjury består av Sigurd Fandango, fotograf, Lillian Reif, vikarierende ansvarlig redaktør magasinet KUNST, Trine Stephensen, The Plantation og fjorårets stipendvinnere fotografene Tone Elin Solholm og Ida Warholm Bjørken.

Forord


Britt Marie Bye www.bybrittm.com

Cicilie Ris책sen www.talktotheeye.com


Reidun Solvik www.reidunsolvik.com

Kai Tormod Hansen kai_t_hansen@hotmail.com


Vladimir Longauer www.vladimirlongauer.com

Marianne Gisela Solberg Mariannelunde85@gmail.com


Tora Alexandersen www.flickr.com/photos/tora-alexandersen

M책lfrid Sand www.maalfrids.no


Christin Lund www.christinlund.no

Marianne Petersen mariannepetersen78@gmail.com


Eva Linda MĂŠnĂŠtrier www.elmography.com

Kristin Hatland http://kristin.hatland.net/


Christian Rølla Mr.roella@hotmail.com

Charlie Fjätström www.charliefjatstrom.com


Eduardo Valle de Ant贸n www.photoeduardo.com

Mats Fagerberg matsfagerberg.com


Gitte Paulsbo www.gittepaulsbo.com

Mirjam Stenevik mirjamstenevik.com


Michal Rohal michalrohal@gmail.com

Marit Ă˜degaard Hagen maritode@hotmail.com


Sara Marie Ramsøe sararamsoe.com

Tonje Gulbæk Barstad www.tonjegulbaek.com


Vessi Ă˜gaard vessi@foto.no

Stine Raastad stine.raastad@gmail.com


Alvaro Magdaleno Gomez alvaromgdl@gmail.com

Andreas Helland & Anette Eggan Laskermoen http://andreas.helland.org/ & https://www.instagram.com/repriseoslo/


Adrian Bugge http://adrianbugge.no

Atle AlvĂŚr https://www.facebook.com/Atle-Alv%C3%A6r-Photo-127640950691811


Kristin Holmefjord krutskot@hotmail.com

Lilli Kanck lillikanck@gmail.com


Kristinn Gudlaugsson http://kristinngudlaugsson.500px.com

Frida Catarina Rodrigues fridarodrigues@hotmail.com


Lila Zotou www.lilazotou.com

Gabriela Rouppert rouppert@gmail.com


Tommy Haugen www.tommyhaugen.com

Hans Aage hansaage1@gmail.com


Marie Lindeman marielindeman.no

Mathias Skaset mathiasskaset.com


Liz Palm www.palm.no

Kristin Linnea Backe www.lensculture.com/kristin-linnea-backe


Belinda Stoe www.belindastoe.com

Yvonne Svae-Grotli www.yvonnesvaegrotli.com


Ingvild Reinton ingvildreinton.com

Kristine Rød kristinedragoy@gmail.com


John Nordahl fjn.no

Signe Fuglesteg Luksengard www.signeluksengard.com


Helena Løkkeberg Helena_L93@hotmail.com

Elin Mack macksmanus.tumblr.com


Elin Osjord elinosjord.photos

Ole Walter Sundlo www.sundlofoto.no


Eivind Louis Helset post@rustfoto.no

Ina Ă˜gaard littleini@hotmail.com


Magne Engen magneeng@online.no

Nina Staff ninastaff.photography


Gjert Rognli grognli.wix.com/theforgottenplace

Hilde Alfhei hilde.a@getmail.no


Sedef Husevaag noroutine.no

Ingeborg Ă˜ien Thorsland www.thorsland.com


Gunvor Eline Eng Jakobsen www.gunvorejakobsen.no

Andreas Reutz andreasreutz@outlook.com


Bente Brandt bente@brandt.no

Cornelia Fiedler www.nachostenundweiter.wordpress.com


Sebastian Diaz Linnerud sebastiandiaz82@hotmail.com

Elise Adamsrød www.facebook.com/Eldmedia


Linnea Syversen linneasyversen.unitedbloggers.no

Kristin Skogøy www.kristinskogoy.com


Malin Longva kodiakbird.squarespace.com

Maren Morstad marenmorstad.com


Ă…smund Lahaug aaklahaug@yahoo.no

Ellen Cecilie Fleischer ecfleisc@online.no


Jørgen Fjeldstad jorgfjeld@gmail.com

Nina Cathrine Lunde www.byncphotography.com


Mads Bjørkli cardinalguzman.wordpress.com

Espen Mork Dahl www.espenmorkdahl.com


Mie Dinesen www.miedinesen.dk

Grete Hope www.flickr.com/gretehope


Nr.

Navn

Tittel på verk

Størrelse b x h

1 Britt Marie Bye The bear hunt 50 x 40 cm 2 Cicilie Risåsen “Curtain” Trafo (2014) 40 x 30 cm 3 Reidun Solvik 1/24 4 Kai Tormod Hansen Lysning 40 x 50 cm 5 Vladimir Longauer Ingen tittel 50 x 80 cm 6 Marianne Gisela Solberg Kvinna med hatten 13,5 x 18, 5 cm 7 Tora Alexandersen #Bad: Tom 40 x 60 cm 8 Målfrid Sand Fra Amerika-kofferten 40 x 50 cm 9 Christin Lund Massive Attack 40 x 30 cm 10 Marianne Petersen Ingen tittel 50 x 40cm 11 Eva Linda Ménétrier Droplets 12 Kristin Hatland Procrustes bed (artist’s proof) 18 x 18 cm 13 Christian Rølla One girl in camp 2 54 x 42 cm 14 Charlie Fjätström Geiranger 2015 15 x 10 cm 15 Eduardo Valle de Antón Black Widow 50 x 40 cm 16 Mats Fagerberg Bubble Trouble 30 x 20 cm 17 Gitte Paulsbo Løkstudie 20 x 30 cm 18 Mirjam Stenevik Lukka 38 x 28 cm 19 Michal Rohal Jia Hua (Fake flowers) /excerpt 40 x 90 cm 20 Marit Ødegaard Hagen Ingen tittel 21 x 29,7 cm 21 Sara Marie Ramsøe Alex 80 cm 22 Tonje Gulbæk Barstad Aquila 30 x 30 cm 23 Vessi Øgaard Ingen tittel 24 Stine Raastad Ingen tittel 70 x 50 cm 25 Alvaro Magdaleno Gomez Bajo la tormenta/ Under Stormen 21 x 29,7 cm 26 Andreas Helland & Anette Eggan Laskermoen Schweigaardsgate 30 x 20 cm 27 Adrian Bugge Lysinntrykk, Barcode 2015 75 x 50 cm 28 Atle Alvær Nabolaget 40 x 30 cm 29 Kristin Holmefjord Cruiseturist 42 x 29 cm 30 Lilli Kanck Fesk og potet 70 x 50 cm 31 Kristinn Gudlaugsson 90 Ã¥ringen 50 x 40 cm


Fotografisk teknikk

Print materiale

Salgspris

Digitalt fotografi Foto innrammet 1200 Digitalt fotografi DGA /Akvarellpapir 1900 Collage p책 16 mm film, digitalt opptak 3000 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet Sinar 4x5 Polaroid Type 55 Cyanotypi 3200 Digitalt fotografi Fotoprint innrammet 400 Digitalt fotografi Inkjetprint 2000 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 1750 Digitalt fotografi Print innrammet 3.5 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet Analogt fotografi Silver Gelatin print innrammet 1500 Digitalt fotografi Inkjetprint, museum rag, innrammet Digitalt fotografi Barytt montert p책 kapa 4000 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 300 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 1700 Analogt fotografi Print p책 akryl 3000 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 1500 Analogt fotografi Print 1200 Digitalt fotografi Inkjetprint i ramme Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 780 1000 Digitalt fotografi Print p책 aluminium 2000 Fotografi 1500 Analogt fotografi Inkjetprint innrammet Journalistisk Inkjetprint innrammet 700 Digitalt fotografi Inkjetprint 700 Fotografi Inkjetprint 5000 Analogt fotografi Print innrammet 2500 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 2500 Digitalt fotografi Matt fotopapir 3000 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 3000

Opplag 25 12 10

11

10 50 10 15

10 15 10 10 10


Nr.

Navn

32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Frida Catarina Rodrigues Lila Zotou Gabriela Rouppert Tommy Haugen Hans Aage Marie Lindeman Mathias Skaset Liz Palm Kristin Linnea Backe Belinda Stoe Yvonne Svae-Grotli Ingvild Reinton Kristine Rød John Nordahl Signe Fuglesteg Luksengard Helena Løkkeberg Elin Mack Elin Osjord Ole Walter Sundlo Eivind Louis Helset Ina Øgaard Magne Engen Nina Staff Gjert Rognli Hilde Alfhei Sedef Husevaag Ingeborg Øien Thorsland Gunvor Eline Eng Jakobsen Andreas Reutz Bente Brandt Cornelia Fiedler

Tittel på verk

Størrelse b x h

Forglemmegei 40 x 60 cm Country of Eagles 40 x 60 cm Fiskeren Ingen tittel 70 x 50 cm Røst 30 x 20 cm Blurred lines 50 x 40 cm Amor og Psyke 72 x 54 cm 365 80 cm bred It Never Entered My Mind 30 x 20 cm Ingen tittel 50 x 50 cm Underneath my breath 60 x 45 cm Fredløs 20 x 20cm Ingen tittel 51,48 x 38,61 cm Stram balanse 50 x 40 cm File1248 40 x 30 cm Restless Manouvers III 70 x 55 cm Paris 11.Arr. 26 x 35,5 cm Citywolves 40 x 50 cm Ingen tittel 70 x 50 cm To auger som ser deg 60 x 40 cm Dead or Alive Ingen tittel 45 x 30 cm Flodhesten i dagligstuen 40 x 28 cm In a lonely place 70 x 50 cm Ingen tittel 30 x 45 cm The curse of night owl 50 x 35cm Ingen tittel 30 x 40cm Intermediate 10.16 x 12.7 cm Du vil aldri se meg naken 70 x 50 cm Overganger 50 x 20 cm up. new york city. 2015 42 x 30 cm


Fotografisk teknikk

Print materiale

Salgspris

Opplag

Analogt fotografi Barytt innrammet 1000 Analogt fotografi Inkjetprint 1200 25 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 1200 1 Digitalt fotografi 999 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 500 Digitalt fotografi Akryl 2500 Analogt fotografi Glassplater på hvit treplate 5000 Foto Digital fil 310 g barytt fra Hahnemühle 2500 15 Digitalt fotografi Print med tykk papp under. 1800 15 Digitalt fotografi 3 mm Di-bånd aluminiumsplate Digitalt fotografi Inkjetprint Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet Digitalt fotografi Blekkprint på galleripapir, innrammet 3500 25 Digitalt fotografi Semigloss digitalprint innrammet 2000 1 Digitalt fotografi Fotoplakat innrammet 1800 10 Digitalt fotografi Giclee/ FineArt bomullspapir 2700 25 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 2000 Digitalt fotografi Print på aluminium 5000 5 Digitalt fotografi Print på hard skumplate Fotografi Digitalt fotografi Print på kapa Digitalt fotografi Canson bomullspapir innrammet 2000 20 Digital fotografi Inkjetprint innrammet Digitalt fotografi Print på kapa Digitalt fotografi Inkjetprint i ramme 3000 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 8000 Analogt fotografi Digitalt fotografi Foto innrammet Digitalt fotografi Glitchtrykk på papir limt på plate Digitalt fotografi Inkjetprint m/glass og ramme 1.2 10


Nr.

Navn

Tittel på verk

Størrelse b x h

63 Sebastian Diaz Linnerud Ingen tittel 42 x 29,7 cm 64 Elise Adamsrød Butoh - Reason walking 50 x 50 cm 65 Linnea Syversen Nostalgia 29 x 21 cm 66 Kristin Skogøy Skal, skal ikke? 70 x 50 cm 67 Malin Longva Vague 25 x 20 cm 68 Maren Morstad WANDER 40 x 50 cm 69 Åsmund Lahaug Pizza Buzzen, Økern 71 x 60 cm 70 Ellen Cecilie Fleischer In between 75 x 55 cm 71 Jørgen Fjeldstad Ingen tittel 42 x 29,7 cm 72 Nina Cathrine Lunde Ingen tittel 50 x 40 cm 73 Mads Bjørkli Middagsfesten 70 x 30 cm 74 Espen Mork Dahl Vinduet nr.2 40 x 40 cm 75 Mie Dinesen Dame der mater duer 50 x 70 cm 76 Grete Hope View 30 x 46 cm


Fotografisk teknikk

Print materiale

Salgspris

Opplag

Digitalt fotografi Inkjetprint på kapa 5000 Analogt fotografi Barytt innrammet 2000 Analogt fotografi Print innrammet 1900 10 Fotopapir, semi glossy 2000 10 Analogt fotografi Print på tykt papir 500 Digitalt fotografi Print innrammet 5000 5 Analogt fotografi C-print (digitalt) innrammet 4500 12 Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet 4500 30 Digitalt fotografi Print på kapa Digitalt fotografi Inkjetprint innrammet Kontakt fotograf Digital fotomanipulering Trykk på lerret 2500 Digitalt fotografi Inkprint 2300 10 Analogt fotografi Ilford MG fiber matt, innrammet 5000 Digitalt fotografi Epson premium luster på kapa


Stipendutstillingen 2016 - en stor takk til alle v책re sponsorer!

Trykking av denne katalogen er sponset av Imaging by FotoPhono

Sponsorer


Profile for Cyan

CYAN stipendutstilling 2016  

Katalog for CYAN galleri stipendutstillingen 2016.

CYAN stipendutstilling 2016  

Katalog for CYAN galleri stipendutstillingen 2016.

Advertisement