Page 1

Соцiальний звiт

2009


Дарувати радість

Соціальна відповідальність. Внесок у покращення життя українців «Київстар» багато уваги приділяє відповідальності свого бізнесу перед суспільством, клієнтами, співробітниками, бізнес-партнерами, державою і навколишнім середовищем. У травні 2006 року «Київстар» приєднався до «Глобального договору ООН» і веде свій бізнес відповідно до його базових принципів.

Соціальна відповідальність «Київстар» — це перш за все спосіб ведення бізнесу компанією, ухвалення бізнес-рішень з урахуванням їхнього впливу на суспільство в цілому і на кожного українця зокрема. Це добровільний вибір нашої компанії, наш внесок у розвиток українського суспільства. У 2009 році «Київстар» прийняв Концепцію корпоративної соціальної відповідальності, яка включає ряд принципів ведення бізнесу в гармонії з суспільством і передбачає участь компанії в соціальному та економічному розвитку України.

Напрямки соціальної відповідальності «Київстар»

Відповідальність за продукт

Відповідальність перед державою

Вклад у суспільство

2

Розвиток персоналу

Захист природи


Назустріч абонентам Влітку 2009 року «Київстар» організував унікальну масштабну акцію «З думкою про вас». Близько 4 500 співробітників, включаючи директорів, маркетологів, фінансистів, аналітиків, фахівців технічних спеціальностей, вийшли назустріч абонентам компанії, щоб подарувати радість безкоштовного мобільного спілкування. Співробітники «Київстар» на центральних площах 10 міст України побудували величезну «живу» зірку — символ компанії. Потім на вулицях своїх міст співробітники допомагали

клієнтам «Київстар» налаштовувати мобільні сервіси і дарували пакети безкоштовних послуг в мережі протягом дня: телефонні розмови, SMS- і MMS-повідомлення, необмежений доступ до мережі Інтернет і мультимедійний контент. Всього команда «Київстар» обслужила близько 150 тис. клієнтів в 10 містах. Цей захід увійшов до Книги рекордів України в категорії «Масові заходи», «Бізнес»: побудова логотипу у вигляді «живої» зірки найбільшою кількістю співробітників «Київстар» і факт наймасовішого обслуговування клієнтів компанії.

Активна турбота про клієнтів — це принципово новий стандарт роботи «Київстар». Наша мета полягає в тому, щоб клієнти отримували не тільки обслуговування найвищої якості, але і найкращий споживчий досвід. Ми прагнемо того, щоб кожен контакт клієнта з компанією дарував йому радість від співпраці.

3


Дарувати радість | Соціальна відповідальність. Внесок у покращення життя українців

Ми відповідальні за продукт «Київстар» працює згідно з прийнятою Декларацією якості, і відповідальність за продукт і послуги для компанії означає:

1

• Довіру споживачів до якості послуг • Сувора відповідність всім державним технічним стандартам, які регулюють діяльність у галузі мобільного зв'язку • Надання споживачам повної й достовірної інформації про продукти і послуги компанії • Постійний актуальний діалог з суспільством

Безпечні комунікації

В Україні діють одні з найбільш жорстких в світі норм безпеки рівня електромагнітного випромінювання для елементів мережі мобільного зв'язку. Встановлені в Україні максимально допустимі рівні випромінювання значно нижче рівнів для інших країн. «Київстар» надає свої послуги в суворій відповідності до нормативних вимог. Для інформування про безпеку послуг мобільного зв'язку компанія з 2005 року реалізовує програму «Мобільний зв'язок і здоров'я людини».

2

Безпека дітей в Інтернеті

Соціальна програма захисту дітей від негативного контенту, помилок і насильства при використанні мобільного Інтернету стартувала в 2009 році. Мета програми — пояснити батькам і вчителям можливі ризики для дітей в мобільному Інтернеті та стимулювати до навчання правильному і безпечному користуванню Інтернетом; привернути увагу суспільства до проблеми, разом знайти шляхи її розв’язання.

Ставлення дітей та батьків до Інтернету Дані дослідження Інституту соціології НАН України спеціально для «Київстар»

28%

Більше дітей готові переслати свої фотографії незнайомцям в Мережі

17%

без сумнівів погоджуються повідомити інформацію про себе і свою сім'ю — місце проживання, професію і графік роботи батьків, наявність в будинку цінних речей і т. д.

22%

дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих 4

28% дітей, побачивши в Інтернеті рекламу

алкоголю або тютюну, хоч раз намагалися їх купити, а 11 % — намагалися купити наркотики

14%

Близько опитаних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайніграх, і лише деякі звертають увагу на вартість такої опції

18%

Лише у випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідувала дитина


Заходи «Київстар» з обмеження доступу неповнолітніх до нелегального і «дорослого» контенту: • Відмова від розміщення «дорослого» контенту (еротика, азартні ігри, реклама алкоголю і тютюну) на власних wap- і web-ресурсах • Відмова від власних проектів у сфері азартних ігор • Заборона для контент-провайдерів на SMS-розсилання з рекламою тютюну і алкоголю • Програма співпраці з МВС України щодо нерозповсюдження нелегального контенту в Мережі

Поточні активності «Київстар»: • Підтримка діяльності Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті, членом якої є «Київстар» • Розробка інтернет-розділу online-bezpeka.kyivstar.ua, в якому зібрано всю інформацію про програму, а також рекомендації та тести для батьків і дітей, які допоможуть виявити наявність проблеми в сім'ї та розв’язати її

Жанна Ревнова, керівник департаменту корпоративних зв'язків: «Інтернет — універсальний ресурс для спілкування, навчання, розвитку, розваг. Наші діти вже не уявляють собі дня без спілкування з друзями, наприклад «В Контакті», чатах і т. д., або підготовки домашнього завдання без допомоги Інтернету. Така нова культура спілкування та отримання інформації дає масу можливостей для навчання, розвитку, розваг, організації свого життя. При цьому, не маючи життєвого досвіду дорослих, діти часто не помічають онлайн-загроз. «Київстар» активно розвиває послуги з передачі даних і доступу в Інтернет. Тільки за 2009 рік кількість користувачів мобільного Інтернету від «Київстар» виросло більш ніж на 60% — з 1 млн до 1,6 млн. Як відповідальний інтернетпровайдер ми почали з себе: відмовилися від розміщення на власних

ресурсах контенту, небезпечного для дітей, – так званого «дорослого» контенту, реклами тютюну і алкоголю. Упровадили чіткі правила для роботи контент-провайдерів. У рамках спільного протоколу співпрацюємо з МВС України щодо протидії розповсюдженню незаконного контенту в Мережі. Тому в 2009 році було ухвалено рішення про початок впровадження нової соціальної програми «Київстар» «Безпека дітей в Інтернеті». Мета програми — навчити дітей, батьків і педагогів правильному і безпечному користуванню Інтернетом. Ми впевнені, що спільними зусиллями операторів, державних органів та суспільства ми зможемо зробити Інтернет безпечною і цікавою територією для наших дітей».

3

Профілактика мобільного шахрайства

Щоб гарантувати безпеку абонентів при користуванні телекомунікаційними послугами, «Київстар» проводить ряд заходів для запобігання різним формам мобільного шахрайства. Зокрема, попереджає абонентів про можливі загрози, співпрацює з правоохоронними органами і партнерами у сфері програмного забезпечення. «Київстар» також створив пам'ятку для абонентів про те, що робити у випадку втрати мобільного телефону, і правила користування картами поповнення рахунку, щоб запобігти втраті коштів.

5


Дарувати радість | Соціальна відповідальність. Внесок у покращення життя українців

У 2009 році «Київстар» продовжував реалізацію доброчинних програм в рамках національної масштабної ініціативи «Для людей, для країни!»: • Підтримка дітей-сиріт, які виховуються в 25 підшефних «Київстар» дитячих будинках по всій Україні. Це більше 3 тис. вихованців. У 2009 році «Київстар» відкрив в 13 підшефних будинках мультимедійні кімнати знань, де діти зможуть навчатися, проходити тренінги, дивитися фільми із спеціальної фільмотеки, навчатися роботі на комп'ютері. • Обладнання 6 сенсорних кімнат для реабілітації дітей з порушеннями психофізичного розвитку. Щорічно в них проходитимуть корекцію розвитку і реабілітацію до 1200 дітей, які страждають різними видами захворювань. • Іменні стипендії «Київстар» талановитим студентам — майбутнім фахівцям у сфері телекомунікацій. Щомісячно стипендії від «Київстар» отримують 54 студенти з 9 технічних вищих учбових закладів по всій Україні. Проект реалізується з 2003 року. • Програма, яка направлена на подолання проблеми відчуження самотніх людей похилого віку. Програма реалізується з 2005 р. і охоплює 11 геріатричних центрів по всій Україні, в яких проживають близько 2 000 самотніх людей похилого віку. • Програма соціальної адаптації інвалідів, в рамках якої надається допомога, а також спеціалізоване обладнання реабілітаційним центрам, реабілітаційним учбовим закладам, доброчинним фондам. Програма почала діяти в 2004 р.

6

• Щорічна доброчинна програма до Дня Перемоги — в 2009 році «Київстар» організував експозицію унікальних фотографій і прес-матеріалів часів війни, а ветерани в свято безкоштовно дзвонили своїм рідним і друзям по Україні та в країнах СНД. «Київстар» також надав адресну допомогу близько 1000 ветеранам в 5 містах країни.


Підтримка соціально активного і здорового способу життя серед молоді

Молодіжний бренд DJUICE з 2006 року проводить Всеукраїнський шкільний чемпіонат з футболу «DJUICE ГОЛ», а з 2008-го — Всеукраїнський шкільний чемпіонат групи підтримки «DJUICE ФАН». «Київстар» виступає за здоровий і активний стиль життя і робить свій внесок у розвиток майбутнього України. 7


Дарувати радість | Соціальна відповідальність. Внесок у покращення життя українців

Розвиток співробітників Команда «Київстар» — основна конкурентна перевага компанії. Лідерство компанії створюється людьми, які в ній працюють. Саме завдяки професіоналізму і самовіддачі співробітників всіх рівнів «Київстар» міцно утримує лідерські позиції й упевнено приймає всі виклики ринку. Як соціально відповідальна компанія «Київстар» інвестує в своїх співробітників — в їхнє навчання і розвиток необхідних компетенцій, а також піклується про соціальну захищеність персоналу, забезпечує високий рівень заробітних плат, мотивує, створює комфортну робочу атмосферу і робочі місця, які відповідають нормам українського законодавства про охорону праці. Станом на грудень 2009 року у «Київстар» працюють 5093 співробітники (з них штатні — 3677, за договорами надання послуг — 975, «Старавто» — 441) Середній вік співробітників — 33 роки. Жінок серед нас — 39%, чоловіків — 61% 95,4% співробітників «Київстар» мають вищу освіту, з них 88,4% — магістри та фахівці, 7% — бакалаври. Офіси компанії «Київстар» працюють у всіх регіонах країни. У «Київстар» 6 регіональних філіалів і 27 відділень в містах України. Гарна репутація компанії вкотре підтвердилася і внутрішнім дослідженням — результатами щорічного опитування персоналу. В опитуванні 2009 року взяли участь 96% співробітників, які високо оцінили роботу компанії за багатьма параметрами і висловили свою прихильність до її корпоративних цінностей. Заслуговує уваги той факт, що 92% опитаних відповіли, що вони порекомендували б «Київстар» як гарне місце роботи, а 94% пишаються тим, що працюють у «Київстар».

Кар'єра в компанії «Київстар» надає своїм співробітникам можливості для професійного і кар'єрного зростання. Усі нові позиції в компанії анонсуються, перш за все, у внутрішніх конкурсах серед співробітників. У 2009 році просування по кар'єрних сходах отримав кожен 15-й співробітник.

8

Олена Кропивянська, директор по персоналу: «Керівництво компанії «Київстар» чудово розуміє: лідерство компанії створюється людьми. Тому багатокомпонентній програмі розвитку і навчання співробітників приділяється найпильніша увага. Програма розвитку управлінських і функціональних компетенцій, програма розвитку талантів (або програма розвитку кадрового

потенціалу), широкий спектр інструментів розвитку — від навчання на робочому місці до аудиторних занять, власний центр дистанційного навчання, команда внутрішніх тренерів — весь цей комплекс працює для того, щоб підтримувати професіоналізм команди «Київстар» на найвищому рівні».

Українські студенти обирають «Київстар» У травні 2009 р. дослідницька компанія PRAVDA Research провела опитування серед українських студентів 4-5 курсів 12 найбільших українських вузів. Метою опитування було вивчення ринку праці і погляд на цей ринок очима фахівців-початківців. За його результатами компанію «Київстар» названо одним з найкращих працедавців України.


Налагоджена робота офісу та комфорт співробітників Володимир Ткачук, адміністративний директор: «Ми працюємо над тим, щоб забезпечити комфортну і безпечну роботу співробітників в компанії, щоб вони завжди встигали на зустрічі завдяки готовності корпоративного транспорту, щоб все в офісах

компанії працювало як годинник. Наша сфера відповідальності також — раціональне використання ресурсів та їх збереження, що є важливою частиною роботи соціально відповідальної компанії».

ЦІКАВИЙ ФАКТ За роки роботи компанії співробітники «Київстар» зі всієї України поповнили генофонд країни на 846 малюків. Сума виплат на народження дитини, які «Київстар» надає співробітникам-батькам як складову матеріальної мотивації, за 2009 р. перевищила 467,5 тис. грн.

9


Дарувати радість | Соціальна відповідальність. Внесок у покращення життя українців

Захист природи Компанія «Київстар» підтримує світовий «зелений рух» і реалізовує програму щодо збереження навколишнього середовища і підвищення енергоефективності. «Київстар» — непромисловий бізнес, проте як одна з великих і прогресивних компаній вона не може залишатися осторонь сучасної загрози: проблеми зміни клімату і глобального потепління. • У 2009 році «Київстар» запропонував контрактним абонентам відмовитися від отримання паперових рахунків і ввів акційні умови отримання щомісячних електронних рахунків в системі самообслуговування «Мій Київстар». Це допоможе збереженню лісів і зменшенню обсягів шкідливих викидів в навколишнє середовище • Компанія впровадила електронні бонуси за електронне поповнення рахунку • У жовтні «Київстар» в рамках акції «Відмовся від паперових рахунків, врятуй дерево» разом з клієнтами висадив дерева в 8 містах країни.

ЦІКАВИЙ ФАКТ Щороку для обслуговування абонентів «Київстар» витрачає 72 тонни паперу, для отримання яких необхідно щонайменше 3 500 дерев. Щоб врятувати 1 дерево, 110 абонентам потрібно відмовитися від отримання друкованих рахунків-фактур поштою протягом року.

10

В офісі «Київстар» також впроваджуються системи зниження викидів СО2 в атмосферу. Наприклад, в компанії встановлено обладнання і програмне забезпечення для відеоконференцій. Це сприяє зменшенню кількості відряджень і заміни їх на відеоспілкування з колегами з різних філіалів. Внутрішня комунікаційна програма «Зелений офіс» постійно нагадує співробітникам про необхідність вимикати електроприлади і комп'ютери наприкінці робочого дня, про обережне використання паперу і про відмову від друку документів, якщо це робити необов'язково.


«Київстар» — відповідальний корпоративний громадянин • Своєчасно і повністю сплачує податки • Розвиває бізнес на засадах чесності, відвертості й прозорості • Працює відповідно до світових стандартів бізнес-етики • Є прикладом для інших українських компаній

У 2009 році компанія «Київстар» увійшла до переліку найбільших платників податків країни Ендрю Сіммонс, фінансовий директор: «У більшості розвинених країн кількість сплачених податків є лакмусовим папірцем життєдіяльності компанії: чим більше відрахувань до місцевого бюджету робить

компанія, тим більший вплив вона має на розвиток інфраструктури міста, на реалізацію соціальних програм і на поліпшення якості життя населення».

Мобільний зв'язок для України — це:

Податкові надходження до державного бюджету — від галузі мобільного зв’язку

Внесок у загальний обсяг ВВП

Податкові надходження від галузі мобільного зв'язку, млн дол. США

Економічний вплив, % ВВП

7% 6% 5% 4% 3% 2% 1% 0%

4 000 3 500 3 000 2 500 2 000 1 500 1 000 500 0

6%

Бангладеш

Україна

Пакистан

Таїланд

Джерело: аналіз Deloitte. 2008 Deloitte & Touche LLP

Сербія

Малайзія

36,9

Україна Прямі

Таїланд

Пакистан

Непрямі

Бангладеш

Малайзія

Мультиплікатор

Сербія

11

Kyivstar GSM  

Report CSR report 2009