CZ Katalog Acrovyn

Page 1

®

Acrovyn

Ochrana interiéru

FranceObsah Acrovyn® – technické parametry, certifikáty Možnosti využití systému Acrovyn® Ochranné pláty Acrovyn® Doplňky k plátům Acrovyn® Ozdobné tvary ochranných plátů Acrovyn® Tepelně tvarované pláty Acrovyn® Svodidla Acrovyn® Nárazníky Acrovyn® Bezpečnostní madla Acrovyn® Nárazová madla Acrovyn® Ochrana rohů stěn Acrovyn® Prvky Acrovyn® s baktericidní ochranou Madla Acrovyn® s LED osvětlením Baktericidní zábradlí a schodišťové madlo Acrovyn® Acrovyn by Design® – designové řešení interiéru Odolné magnetické nástěnky Acrovyn® Repase dveří pomocí materiálu Acrovyn® Acrodoors – dveře, které nikdo jiný nemá Acrovyn® 4000 bez PVC Vzorník povrchů Acrovyn®

4–5 6–7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 – 23 24 25 26 – 27


Materiál s nepřekonatelnými vlastnostmi.

Acrovyn® – technické parametry, certifikáty Ochranné designové prvky Acrovyn® představují ideální cestu, jak ochránit před nárazy a poškozením stěny i dveře ve všech objektech, v nichž se pohybují lidé a pojízdné vybavení. Pomocí systému Acrovyn® lze zároveň vytvořit estetické a orientační celky a zvýšit bezpečnost osob. Díky svým vlastnostem patří systém prvků Acrovyn® již několik desetiletí mezi oblíbená řešení ochrany stěn v nejrůznějších zařízeních po celém světě.

Standardní zátěž

Vysoká zátěž

Spolehlivá ochrana stěn

Požární odolnost

Acrovyn® poskytuje výjimečnou odolnost proti nárazům a poškrábaní. Povrch Acrovyn® prošel náročným testováním, které prokázalo, že nekompromisně odolá nárazům až 250 kilogramové zátěže při rychlosti 5 km/h. Rázové zkoušky prokázaly, že Acrovyn® je stejně odolný jako nástěnné ochranné materiály s mnohem větší tloušťkou.

Acrovyn® disponuje certifikací ČSN EN 13501-1+A1 s výsledkem testu B-s1, d0.

Recyklace materiálu Všechny produkty systému Acrovyn® mohou být průmyslově recyklovány.


Snadná čistitelnost

Chemická odolnost

Materiál Acrovyn® je neporézní, takže jeho hladký nebo lehce strukturovaný povrch umožňuje velmi snadné a efektivní čištění. Na rozdíl od jiných povrchů, kde se nečistota může po čase usadit a již ji nelze odstranit, je navíc povrch Acrovyn® bez problému čistitelný i po několika dnech. Testování dle normy ASTM D1308–93 prokázalo, že například káva, čaj, kola, červené víno, čokoláda, vosková pastelka, inkoust, ale ani kyselina sírová nezanechaly po 7 dnech působení na povrchu Acrovyn® skvrny.

Povrch materiálu Acrovyn® vyniká také odolností proti chemickým přípravkům. Dokázaly to testy provedené Univerzitou Louise Pasteura ve Štrasburku, při kterých byl povrch Acrovyn® čištěn dezinfekčními prostředky používanými v nemocnici. Acrovyn® odolá nejen dezinfekcím, ale i alkoholům, ředěným a mastným kyselinám, lakovému benzínu, minerálním a rostlinným olejům i zásadám a solným roztokům, a dokonce také čištění párou při až 5 barech a 150 ⁰C.

Prvky Acrovyn® s baktericidní ochranou ®

Acrovyn Baktericidní je jediná ochrana stěn s baktericidním účinkem na trhu a je skutečným průlomem v boji proti druhotným infekcím. Systém byl testován a certifikován jako baktericidní dle mezinárodní normy ISO 22196. Vybraná nástěnná madla a ochranné pláty nabízí účinnou ochranu stěn s baktericidním účinkem. Povrch těchto ochranných prvků aktivně hubí bakterie, které bývají příčinou druhotných infekcí vzniklých během hospitalizace (např. Staphylococcus aureus nebo Escherichia coli) a které mají jen v samotné Evropě na svědomí více než 30 000 úmrtí ročně. Baktericidní efekt povrchu se časem nijak neztrácí a můžete se spolehnout, že prvky neuvolňují naprosto žádné chemikálie. Dle normy ČSN EN 1040 může být povrch nazván baktericidním jen v případě, že vyhubí 100% bakterií.

Acrovyn by Design® Hledáte originální řešení interiéru? Nástěnné ochranné pláty Acrovyn by Design® lze potisknout jakýmkoliv obrázkem nebo fotografií. Navigační systém, informační popisek, název místnosti, fotku budovy – to všechno lze na Acrovyn® aplikovat. Transparentní plát Acrovyn® chrání nejen samotný potisk, ale také stěnu. Můžeme tak vytvořit designový potisk stěn a zároveň prostředí s pozitivním účinkem na snižování stresu. Pláty Acrovyn by Design® jsou vysoce odolnou alternativou tapet a samolepek.

Madla s LED osvětlením Bezpečnost na prvním místě. Vybraná madla Acrovyn® lze doplnit svítícím LED páskem a postarat se tak o bezpečné osvětlení a navigaci na schodištích a chodbách.

Bakteriostatická ochrana Dle normy ČSN EN 1040 může být povrch nazván bakteriostatickým jen v případě, že vyhubí značnou část bakterií (90 % až 99,9 %). Povrch Acrovyn® zajišťuje bakteriostatickou ochranu například před bakteriemi Salmonella, Listeria a Enterococcus.

UV stabilita Acrovyn® aplikovaný v interiéru poskytuje perfektní stabilitu proti UV záření – všechny odstíny jsou stálobarevné.

Acrovyn® bez PVC

Základní pastelové barvy

Ochranné prvky Acrovyn® zaručí zdravotně a hygienicky nezávadné prostředí. Neobsahují PVC, PBT ani halogeny. Na trhu nenajdete žádný jiný ochranný nástěnný materiál, který by byl stejně účinný a zároveň tak šetrný k přírodě.

Základní pastelové a neutrální barvy (40 odstínů)

Emise těkavých znečisťujících látek

Úplná barevná škála

®

Acrovyn nevylučuje do vzduchu naprosto žádné škodlivé látky. Materiál plně odpovídá normě ČSN EN ISO 16000-9 a splňuje její nejpřísnější kritéria s výsledkem A+.

Kompletní systém Acrovyn® umožňuje volit z 51 barev včetně imitace dřeva a kovu.

4–5


2

Kde najde systém Acrovyn® upotřebení?

6

4

Možnosti využití systému Acrovyn® Díky svým vlastnostem jsou ochranné prvky Acrovyn® vhodné zejména pro: • nemocnice a zdravotnická zařízení, • domovy pro seniory, domovy sociálních služeb, • mateřské, základní i střední školy, • hotely, nákupní centra, administrativní budovy, • průmyslové haly.


1

3 7 5

1

Ochrana stěn pláty Acrovyn® Pláty vynikají vysokou odolností proti poškrábání, nárazům a poškození, veškeré nečistoty z nich jednoduše setřete. Pomocí plátů vytvoříte působivý prostor zářící barvami. Acrovyn® na stěně nahrazuje nemoderní palubkové obložení, olejové barvy nebo nepříliš praktické tapety. Pláty nabízíme v desítkách odstínů nebo je můžeme potisknout fotografií podle vašeho přání.

4

Pláty Acrovyn® lze aplikovat na nejrůznější plochy – včetně sloupů nebo recepčních pultů. Ty jsou tak chráněny před nárazy a k tomu mají neotřelý design.

5

Acrodoors Vysoce odolné dveře Acrodoors mohou být díky povrchu z materiálu Acrovyn® sladěné se zbytkem interiéru. Acrovyn® je možné vyřezávat do nejrůznějších tvarů a lze pomocí něj repasovat i dveře stávající.

3

Madla Acrovyn® Zvyšují bezpečnost osob s omezenými pohybovými schopnostmi a pomohou s orientací. Nabízíme je v několika typových a barevných provedeních, takže mohou skvěle ladit s interiérem.

Ochranná svodidla Chrání stěny před nárazy těžkým vybavením nebo třeba kolečkovými křesly. Díky široké škále řešení a materiálů jsou vhodné téměř kamkoliv.

6 2

Ochrana sloupů a nábytku

Kryty rohů stěn Kryty z materiálu Acrovyn® ochrání rohy před poškozením. Odolají i silným nárazům.

7

Baktericidní madlo Acrovyn® Povrch madla aktivně hubí bakterie, jako je například Salmonella, Staphylococcus aureus nebo Escherichia coli a pomáhá tak v boji proti druhotným infekcím. Baktericidní ochrana povrchu Acrovyn® byla testována a certifikována dle mezinárodní normy ISO 22196.

6–7


Ochrání stěny a vytvoří moderní interiér.

Ochranné pláty Acrovyn® Odolají nárazu a poškrábání, jsou lehce čistitelné, hygienické a krásné na pohled. Pláty Acrovyn® se postarají, aby stěny zůstaly jako nové, i když do nich narazíte kolečkovým křeslem, nebo když jejich odolnost zkouší žáci ve školách údery či hrají oblíbenou hru „hod mokrou houbou“. Nabízíme je v desítkách odstínů a dekorů – včetně imitace dřeva a kovu, takže vždy najdeme ideální řešení pro každý interiér. Pláty se navíc dají řezat do požadovaných tvarů – mohou být zakončeny například efektní vlnovkou. Můžeme je také tvarovat a ohýbat do profilů ve tvaru U, L a Z. Ochranné pláty efektivně chrání celou plochu stěny a jsou moderní náhradou olejových barev, dřevěných palubek, laminovaných desek a jiných obkladových materiálů. Strukturované pláty Acrovyn® Tloušťka 0,8 mm • 3000 x 1300 mm

Tloušťka 1 mm • 3000 x 1300 mm Hrubší a lesklejší pomerančová struktura. Použitá je na plátech tloušťky 0,8 mm a 2 mm.

Tloušťka 1,5 mm • 3000 x 1300 mm

Tloušťka 2 mm • 3000 x 1300 mm

Nová matnější a jemnější semišová struktura. Použitá je na plátech tloušťky 1 mm a 1,5 mm.


Baktericidní plát Acrovyn®

Tloušťka 2 mm • 3000 x 1300 mm • vyrábí se v 5 barvách

Tloušťka 2 mm • strukturovaný – 5 barev • hladký – 1 barva • 3000 x 1300 mm

Pláty Acrovyn® v imitacích dřeva, kovu a karbonu

Pláty Acrovyn by Design® Tloušťka 1,5 mm • 3000 x 1300 mm

Tloušťka 2 mm • 3000 x 1250 mm • imitace dřeva: 8 dekorů, imitace kovu: 3 dekory

Doplňky k plátům Acrovyn® Ukončovací lišta z materiálu Acrovyn®

Spojovací lišta z materiálu Acrovyn®

5

Svařovací šňůra

5,6

15 46

15

30

Hliníková ukončovací lišta

Sokl CB 100 z materiálu Acrovyn® 2

5 8,5 25

100

Barevný silikon

Acrovyn® nabízí tisíce možností designu.

Hladký plát Acrovyn®

12

8–9


Ozdobné tvary ochranných plátů Acrovyn® Pláty Acrovyn® lze aplikovat do libovolné výšky stěny. Můžeme je řezat rovně, ale i neobvykle dle vašeho přání. Nejčastějším tvarem jsou vlnovky s různou roztečí. Klidně však popusťte uzdu své fantazii a navrhněte si vlastní originální tvary zakončení.

3000 mm

> VLNA MISTRAL

120 mm

3000 mm Rozteč = 500 mm

48,5 mm

Rozteč = 250 mm

300 mm

1290 mm max.

Rozteč = 1500 mm

VLNA SIROCCO <

1290 mm max.

> VLNA ALIZE

1290 mm max.

Svezte se na vlně Acrovyn® plátů.

Z plátů lze vyřezat i nejrůznější tvary – například písmena, symboly či mozaiky.

3000 mm

VLASTNÍ DESIGN <

Přímo na míru můžeme vytvořit zakončení plátů podle vašeho návrhu. Stačí jej jednoduše zaslat v .dxf formátu.


Ochranné pláty Acrovyn® je možné ohýbat teplem a tím je formovat do tvarů písmen L, U a Z. Díky tomu můžeme pomocí vysoce odolných plátů ochránit před poškozením například taky dveře, jejich hrany a zárubně, které jsou k nárazům obzvlášť náchylné. Velkým plusem je také možnost vyfrézovat v ochraně dveří otvor pro vložku a chránit tak doslova celý povrch dveří. Bez ohybů

L profil

U a L profil

Extrémně odolné dveře a zárubně.

Tepelně tvarované pláty Acrovyn®

10 – 11


Odolají prudkým nárazům. Spolehlivě.

Svodidla Acrovyn® Svodidla Acrovyn® absorbují nárazy a otřesy a odolají tak i srážkám s těžkým vybavením, jako jsou například nemocniční pojízdná lůžka. Jejich zakřivený profil ještě zvyšuje ochranu vůči nárazu. Svodidlo tvoří kryt z materiálu Acrovyn® uchycený k pevnému profilu z hliníku s tlumičem nárazů. SCR 80 s tlumičem nárazů

SCR 50 s tlumičem nárazů

FR 225 decentní a účinné

Hygienické ARONDE 170 s tlumičem nárazů s možností aplikace kontrastního pásku

19


TP 100 / 150 / 200 / 300 lepené pásy

200

Nárazníky z materiálu Acrovyn® najdou upotřebení zejména ve zdravotnických zařízeních. Svisle umístěné nárazníky jsou instalovány za čela pohyblivých lůžek pro zabezpečení stěny před nárazy. Je tak zvýšena bezpečenost pacienta a zeď za postelí zůstává jako nová po dlouhá léta. BL 40/104 baktericidní

104 84 6,2

HRB 4C/76 a HRB 4C/174 s tlumičem nárazů

174 140

140

Když se spojí praktičnost a bezpečnost.

Nárazníky Acrovyn®

12 – 13


Jistá chůze na chodbách i na schodech.

Bezpečnostní madla Acrovyn® Madla Acrovyn® se postarají o bezpečnost osob se sníženou pohyblivostí a zároveň vytvoří orientační celky v budově. Při pohybu ruky nedochází ke kontaktu s upevňovací konzolou, a tak je zajištěna vysoká stabilita chodců. Zároveň je madlo v dostatečné vzdálenosti od stěny, aby při uchopení nedocházelo ke kontaktu ruky se stěnou. Nabízíme širokou škálu barev a možných řešení. MCE 40/45 baktericidní 103

89,4

Madlo s baktericidní ochranou – nejpoužívanější madlo v nemocnicích, DPS atd. M

HRO 6 ergoterapeutické

VISION transparentní 5 barev

103

89,4


Některá nárazová madla jsou vybavena montážním systémem Quick Install®. Ten se postará o velmi jednoduchou instalaci, která šetří čas i peníze. Snadné namonto-

Nárazová madla Acrovyn® Nárazová madla Acrovyn® kombinují výhody nárazníku a zároveň zabezpečují opěrnou funkci. Jsou určena zejména pro rušné provozy. Tlumič v nárazovém madle dokáže absorbovat otřesy a tím zdokonaluje ochranu vůči nárazům pojízdným vybavením. HRB 20 s tlumičem nárazů a s montážním systémem Quick Install®. Možnost barevně odlišit spodní a horní část madla.

HRB 35 v moderním designu a s montážním systémem Quick Install®

HRB 4C s tlumičem nárazů

Ochrana stěny a opěrné madlo v jednom.

vání a sundání madla oceníte při každém malování.

14 – 15


Konec nevzhledně otlučených rohů.

Ochrana rohů stěn Acrovyn® Vysoce odolné kryty rohů stěn ochrání rohy před nárazy a zabrání neestetickým otlučením. Široký plastový kryt, který absorbuje otřesy, je uchycen na pevné povrchově montované konstrukci. Volně uchycený kryt se při nárazu mírně prohne, čímž neutralizuje sílu nárazu a chrání stěnu před poškozením. Nejpoužívanější ekonomickou variantou je roh přímo lepený na stěnu. Kryty nabízíme v pestré škále barev a modelů. SSM20 – standardní kryt na kovové kostře Kryty rohů nabízíme v desítkách odstínů i v imitacích dřeva. Sortiment zahrnuje i kryty, které si poradí s nepravidelnými a atypickými rohy v jakémukoliv úhlu od 90° do 180°.

SM20 – široký kryt na kovové kostře

SM20M – kryt pro rohy s tupým úhlem 135° na kovové kostře 135º 28

SO30-50-75 – ekonomický kryt lepený přímo na stěnu

SO50V – variabilní kryt lepený přímo na stěnu

80-180º

Rohy SO50 se vyrábí i v imitacích dřeva, kovu a karbonu.

15


Nemocnice a zdravotnická zařízení vsázejí na ochranné prvky s baktericidním povrchem. Ten aktivně v 24hodinovém cyklu hubí bakterie, které způsobují nebezpečné druhotné infekce. Testy prokázaly, že oproti neaktivním materiálům nabízí Acrovyn® baktericidní či minimálně bakteriostatickou ochranu. Schopnost materiálů hubit bakterie OBKLADOVÝ MATERIÁL

SCHOPNOST HUBENÍ BAKTERIÍ

kámen – žula – mramor keramická dlažba vinylová krytina sklolaminát dřevo laminované desky nerez Acrovyn® Bakteriostatický Acrovyn® Baktericidní

neaktivní, vyhubí < 90 % bakterií neaktivní, vyhubí < 90 % bakterií neaktivní, vyhubí < 90 % bakterií neaktivní, vyhubí < 90 % bakterií neaktivní, vyhubí < 90 % bakterií velmi málo aktivní, vyhubí pouze 90–95 % bakterií velmi málo aktivní, vyhubí pouze 90–95 % bakterií středně aktivní, vyhubí 99–99,9% bakterií aktivní, vyhubí 100 % bakterií

Testy s materiálem Acrovyn® Baktericidní byly prováděny pro 7 nejrozšířenějších nemocničních a potravinových bakterií. Hodnocení lze znázornit následovně: Baktericidní

100 %

Escherichia Coli Staphylococcus Aureus Mycobacterium

Zajistí vysoce hygienické prostředí.

Prvky Acrovyn® s baktericidní ochranou

Bakteriostatický

99,9 %

SARM Salmonella Enteridis

99,5 %

Listeria Monocytogenes Emerococcus sp.

Madla s baktericidním povrchem Desítky, někdy i stovky osob projdou chodbami zdravotnických a jiných zařízení. Bezpečnostních madel se tak denně dotkne nespočet rukou. Baktericidní madla Acrovyn® se postarají, aby většina bakterií na jejich povrchu okamžitě zahynula. A vy se tak staráte o opravdu hygienické prostředí.

16 – 17


Jistá chůze i v nočních hodinách.

Madla Acrovyn® s LED osvětlením Potřebujete-li vyřešit bezpečí osob a zároveň navigaci v nočních hodinách anebo v místech bez plného osvětlení, jsou vhodným řešením madla Acrovyn® doplněná svítícím LED páskem. Ta zajistí orientační osvětlení na chodbách, schodištích, v pokojích pacientů a všude tam, kde potřebujete zajistit bezpečné prostředí i v noci.

Designový prvek Dolaďte prostory designovým a zároveň praktickým prvkem. Madla Acrovyn® s LED osvětlením dodají luxusní nádech každému interiéru. Hotelové chodby nebo recepce získají díky nim originální a honosný vzhled.


Zábradlí může být z nerezových nebo ocelových sloupků. Výplň tvoří nerezové nebo ocelové tyče, sklo či lankový systém.

Nekonečně dlouhé madlo? Systém Acrovyn® myslí i na dlouhá schodiště ve vysokých budovách. Pomocí schodišťového madla Acrovyn® lze vyřešit bezpečí chodců v libovolně dlouhém úseku budovy díky spojovacím přechodkám, kterými můžeme madlo Acrovyn® nastavit do potřebných tvarů. Šikovné přechodky si poradí s doslova každým úhlem. Zábradlí Acrovyn® nabízíme stejně jako zbylé prvky v desítkách dekorů a odstínů a samozřejmě taktéž ve variantě s baktericidním povrchem. Univerzální spojovací přechodky Madlo MCE 40/45

Kloubová spojka

Středová osa

Otočný kloub přechodky

Kloubová spojka

Madlo MCE 40/45

Univerzální spojovací přechodky

Vnitřní a vnější rohové spojky

Řešení pro dlouhá schodiště.

Baktericidní zábradlí a schodišťové madlo Acrovyn®

Nyní lze jednoduše propojit madla na chodbách s madly na schodištích a vytvořit tak bezpečné řešení pomocí průběžného madla.

18 – 19


Fantazii se meze nekladou.

Acrovyn by Design® – designové řešení interiéru Chcete ozvláštnit prostředí recepce? Potřebujete na stěny umístit navigační systém? Vsaďte na ochranné pláty Acrovyn by Design®. Ty nejenže ochrání stěny před nárazy a poškrábáním, ale stanou se skvělým doplňkem interiéru. Na plát Acrovyn® lze digitálním tiskem aplikovat jakoukoliv fotografii, obrázek, grafické prvky či třeba reklamní sdělení.

Kde vybrat vhodnou fotku nebo obrázek? Pokud nedisponujete vlastními, je ideálním řešením pořídit je podle vašeho přání ve fotobance. S výběrem vám rádi poradíme nebo zajistíme fotografii či obrázek z fotobanky, kde máme předplacený balík. Optimální velikost fotografie je cca 90 dpi (počet pixelů na palec). Například na stěnu o velikosti 2 x 2 m je tak ideální rozměr fotky 7000 x 7000 pixelů.


Magnetické nástěnky z materiálu Acrovyn® představují ideální cestu, jak ochránit stěny před poškozením a zároveň je vhodně využít. Nástěnky Acrovyn® mohou mít libovolný design, tvar a rozměr. Lze tak vytvořit velkoplošné magnetické nástěnky i přes celou stěnu školní třídy nebo kanceláře a nahradit nepraktické korkové či dřevěné nástěnky a magnetické tabule. Nástěnka Acrovyn® zároveň disponuje všemi vlastnostmi materiálu Acrovyn® – je odolná nárazům a poškrábání a velmi snadno čistitelná, což je ceněno především ve školách, kde žáci rádi zkouší odolnost stěn.

Řešení pro školy i kanceláře.

Odolné magnetické nástěnky Acrovyn®

20 – 21


Ze starých dveří nové, a ještě vysoce odolné.

Repase dveří pomocí materiálu Acrovyn® Nechce se vám investovat do nových dveří, ale ty stávají jsou již nevzhledné či poničené? Tak to vás potěší, že materiálem Acrovyn® můžeme repasovat dveře stávající. Staré dveře dostanou svěží a originální vzhled, a navíc se stanou superodolnými. Díky široké škále možných řešení je repase dveří pomocí plátů Acrovyn® vhodná pro jakýkoliv interiér. Pláty lze libovolně řezat. Zdravotnická zařízení pak mají v oblibě repasi dveří materiálem Acrovyn® Baktericidní.

Otevřít, zavřít. Znovu a znovu. Kolikrát denně sáhnete za kliku? Ve veřejných zařízeních s vysokou fluktuací osob mohou čísla stoupat k tisícům. Okolí kliky je díky tomu často znečištěné a poškozené. A proto je tu Acrovyn® tvarovaný speciálně pro umístění kolem kliky dveří!

01 Duha s pruhem

02 Duha

03 Okopová lišta

04 Horizont

05 Panorama

06 Lastura

07 Šálek

08 Čtverce

09 Úzká kaskáda

10 Čtvrtka

11 Půlměsíc

Vlastní návrh


Částečné jednobarevné ochranné prvky Mezi místa, která jsou na dveřích namáhána a poškozována nejčastěji, patří jejich spodní část a okolí kliky. Díky parciálním ochranným prvkům tyto místa zabezpečíte a postaráte se

12 Čísla

13 Prérie

14 Duna

15 Vlna

16 Oáza

17 Květina

18 Široká kaskáda

19 Mrak

20 Páni

21 Dámy

22 Kaňon

Vlastní návrh

24 Dvoubarevný půlměsíc

25 Dvoubarevné kaskády

26 Vlny

27 Muži

28 Ženy

29 Dvoubarevné čtverce

30 Kříž ze čtverců

31 Strom

32 Slunce a mraky

33 Skvrny

Vlastní návrh

Částečné dvoubarevné ochranné prvky Nejenom vysoce odolná ochrana dveří, ale také skvělý design a originální vzhled. O to se postarají stylové prvky ze dvou odstínů plátů Acrovyn®. Stejně jako jednobarevné prvky si je můžete navrhnout podle své fantazie.

23 Delfín

Nudným interiérům odzvonilo.

o dlouhou životnost dveří.

22 – 23


Acrodoors – dveře, které nikdo jiný nemá

Staňte se designérem dveří. Je to snadné.

Velmi originálním doplňkem interiéru jsou dveře Acrodoors. Pomocí plátů Acrovyn by Design® můžeme na stávající i nové dveře aplikovat plát s fotografií či jakýmkoliv motivem a doplnit je speciálním profilem Acrovyn® ve tvaru písmene C. Acrodoors jsou nejen stylové, ale také vysoce odolné. Dveře opatřené povrchem a profilem Acrovyn® byly podrobeny testům odolnosti proti nárazům dle normy ASTM F476-76 a dosáhly vynikajicích výsledků.

Jen si klidně práskněte Dveře opatřené povrchem Acrovyn® prošly také cyklickým testováním dle normy WDMA TM–7 (1990) v USA, kde musí dveře nekompromisně vydržet 1 000 000 prásknutí, aby mohly být označeny jako extrémně odolné. Acrodoors vydržely 2 000 000 prásknutí – pak bylo testování zastaveno. Ne proto, že by se na nich projevilo poškození. Prostě proto, že techniky už práskání přestalo bavit…


Acrovyn® 4000 bez PVC Testy odolnosti prokázaly, že Acrovyn® je tou nejspolehlivější ochranou stěn na trhu. To ale neznamená, že vývojáři usínají na vavřínech. Seznamte se s řadou ochranných plátů Acrovyn® 4000.

Pláty Acrovyn® 4000 jsou o 25 % lehčí než klasické pláty Acrovyn®, ale disponují naprosto totožnou odolností nárazům a poškrábání.

Přátelštější k životnímu prostředí a přitom odolnější než kdykoliv předtím.

Odolno je však pouze jedna Odolnost část příb příběhu. Ne každá opravdu odolná ochrana stěny se totiž může pochlubit také titulem ekologická. Acrovyn® 4000 je světovou jedničkou i díky svému složení. Ochranné pláty řady 4000 neobsahují PVC, PBT ani halogeny a mají o 25 % nižší uhlíkovou stopu než klasické pláty.

Pláty Acrovyn® 4000 jsou 100% recyklovatelné.

Extrémně odolná ochrana šetrná k ovzduší i ke zdraví Na trhu nenajdete žádný jiný ochranný nástěnný materiál, který by byl stejně účinný a zároveň tak šetrný k přírodě.

24 – 25


Vzorník povrchů Acrovyn® Barevná škála, strukturovaný povrch Zářivé odstíny materiálu Acrovyn® vytvoří příjemnou a pozitivní atmosféru v každém

Hladký povrch

prostoru. Díky široké škále barev můžete ochranné pláty na stěně skvěle sladit se zbytkem

Ochranné nástěnné

interiéru.

pláty Acrovyn® s hladkým povrchem jsou vhodné pro použití v místech, kde jsou hygiena a snadné čištění absolutní

Strukturovaný, anebo hladký povrch?

prioritou. zlatožlutá | 16

šeříková | 20

vodní modř | 11

anýzová | 22

citronová | 1018

švestková | 4005

kobaltová modř | 12

citrusová kůra | 34

sněhobílá | 9003

mandarinková | 17

pivoňková | 4003

tichomořská modř | 112

jarní zeleň | 23

citronová | 1018

okrová | 15

slívová | 32

yalská modř | 129

khaki | 7034

krémová | 101

papriková | 30

granátové jablko | 31

laguna | 5018

olivová | 33

holubí šeď | 24

pomerančová | 2008

signální červeň | 845

tyrkysově mátová | 6033

vodní modř | 11

5 standardních barev madla Vision

modrá | Vision

žlutá | Vision

červená | Vision

zelená | Vision

fialová | Vision


Povrch ochranných

Neutrální odstíny, strukturovaný povrch

nástěnných plátů

Přírodní odstíny vytvoří uklidňující prostředí a dodají prostoru

Imitace kovu

Acrovyn® v imitacích kovu se vyznačuje

nádech sofistikovanosti. Skvěle se doplňují s barevnou škálou. sněhobílá | 9003

typicky atraktivním vzhledem skutečných kovů, ale je zároveň

bílá | 933

holubí šeď | 24

platina | 7036

vaječná skořápka | 100

kartáčovaný nerez | 06

oblačná šeď | 801

perleťová šeď | 136

semiš | 26

krémová | 101

nikl | 80

hedvábná šeď | 7044

uhlová šeď | 162

moka | 105

šedobéžová | 1019

karbon | 07

železo | 7039

grafit | 7024

černozem | 8019

jíl | 7006

bříza | 01

javor | 02

buk | 03

pařený dub | 37

kouřový dub | 38

pálený dub | 40

sněhobílá | 9003 (hladký povrch)

sněhobílá | 9003

holubí šeď | 24

vodní modř | 11

Imitace dřeva Acrovyn® v imitacích dřeva potěší všechny milovníky přírody. Na výběr máme třeba moderní dubové vzory nebo exotický eben.

eben | 39

bělený dub | 36

Acrovyn® Baktericidní Acrovyn® Baktericidní neúprosně hubí 100 % bakterií na svém povrchu a pomáhá v boji proti druhotným infekcím. Ideální pro stěny a madla ve zdravotnických prostředích.

vaječná skořápka | 100

krémová | 101

Barvy vzorníku jsou určeny pro informační účely. Při výběru odstínu či dekoru doporučujeme prohlédnout si skutečný vzorek, který vám rádi dodáme.

příjemný na dotek.


Acrocabinet vysoce odolný nábytek opatřený povrchem Acrovyn®

Stelatex® Ochrana stěn v těžkých provozech

Mifasol® kryty dilatačních spár

Elimax® přestavitelné příčky

Pedisystems® vstupní čisticí zóny

www.invista.cz www.c-sgroup.cz

© 9/2017 INVISTA Craft® s.r.o.

INVISTA Craft® s.r.o., 4. května 870, 755 01 Vsetín Tel.: +420 571 412 253, E-mail: invista@invista.cz OR: Krajský soud v Ostravě, odd. C, vložka 5809 IČ: 47973749, DIČ: CZ47973749