2013. november 19. | 47. szám

41

Ezüstérmes Vassiliki Kyparassi!

Archív felvétel

BIRKÓZÁS – A bősi Russel birkózó sportklub tehetséges lány birkózója, Vassiliki Kyparassi nemzetközi megmérettetésen vett részt Berlinben, ahol 11 ország 55 csapatának 240 hölgy versenyzője mérte össze tehetségét. Viki kitűnően szerepelt, német, osztrák, svéd ellenfelei legyőzésével a döntőbe került, de ott sajnos nem bírt német vetélytársával, így a második helyen végzett. (mk)

Lezárult az első kör Komáromi helyzetjelentés RÖPLABDA – A komáromi férfiak VK Spartak csapata Trencsénben lépett pályára. Az összecsapásnak komoly volt a tétje, hiszen a győzelem az ötödik helyet jelenthette volna mindkét együttes számára a táblázatban, ami egyúttal az alsóház éllovasának pozíciója. Az élboly, Eperjes, Myjava, Svidník és Nyitra már elhúzott a többi csapattól, az alsóházi négyes külön csatát vív a számukra megnyugta-

tó helyet jelentő ötödik-hatodik helyért. Az újonc komáromi csapat éppen az említett két hely megszerzéséért küzd a folytatásban. Trencsénben már 2:1-re is vezettek a komáromi férfiak, de a hazai gárda nagy erőfeszítések árán először egyenlített, majd a rövidített játszmát is megnyerve 3:2 arányban győzött. Trencsén két pontot, Komárom egyet gyűjtött be, így helycsere történt a táblázatban a hazaiak javára. Az alapszakasz első körének végén Trencsén az

ötödik, Komárom a hatodik helyen zárt. A folytatás első szakaszában nehéz mérkőzések várnak a Duna-parti csapatra, hiszen ismét sorban az élboly négy csapatával kell megmérkőzniük, ráadásul háromszor idegenben. Már az is bravúrnak számítana, ha ellenük nem is győzelmet, de legalább pontot tudnának „rabolni”. Nők: A komáromi Selye Egyetem női csapata eléggé reménytelenül áll a táblázat utolsó helyén. A fiatal újonc együttes eddig mindössze

két pontot szerzett, azt is két 3:2-es vereséggel sikerült begyűjtenie. A bajnokság első körét lezáró hazai mérkőzésén, a táblázat negyedik helyén álló Igló ellenében már javuló teljesítményt nyújtott a komáromi csapat, de 2:2-es játszmaállás után a rövidített szettet a rutinosabb ellenfél nyerte. Az iglóiak edzője neheztelt is csapatára a pontvesztésért, míg Eva Koseková így értékelte csapatát: „Tudom, hogy már győzelmeket várnak tőlünk, de ez a fiatal csapat még nem érett meg az extraligára. Türelemre és sok-sok tapasztalatra van még szüksége a lányoknak. Igló ellenében már elfogadhatónak mondható teljesítményt nyújtottak, de még az sem volt elég a győzelemre.” Keresztényi Gábor