Page 1

Prázdninové domy

Cíťte sa ako doma izby, apartmány, vily


Neraz, sediac vo svojom úrade, sa v myšlienkach zatúlam do Chorvátska. Snažím sa utiecť od povinností všedného dňa a blúdiac nedozernými priestranstvami slavónskych nížin nachádzam pokoj. Oddávam sa slnku, zapadajúcemu nad kamienkovými plážami Dalmácie, dotýkam sa brehov ostrova, kde sa borovica bozkom snúbi s morom a vnáram sa do morského blankytu, ktorý ma pohlcuje do svojho náručia. Milujem prechádzky po uličkách istrijských a kvarnerských mestečiek, kde sa vrava ľudí nepociťuje ako záťaž, lež ako pieseň Stredozemia. Stáva sa, že sa pri svojej prechádzke vyberiem aj do úplne malých mestečiek, kde sa čas zastavil a kde sa i náhodní okoloidúci navzájom zdravia, do osád, v ktorých je iba jeden obchod, a preto si v ňom chlieb a noviny treba objednať vopred. Sú chvíle, keď podľahnem magickej príťažlivosti starých antických miest s veľkými rušnými tržnicami a predajom rýb, z ktorých skúsené šikovné Všetko je také jednoduché a v tejto jednoduchosti je ukryté tajomstvo zaslúženého pokoja a

stole, pri pohári božského vína, alebo len obyčajnej pitnej vody sa mi zrazu v hlave

oddychu. V tejto jednoduchosti hľadám slobodu ubytovania, ktorá je súčasťou môjho úniku od

vynára predstava zdravej výživy.

všedného dňa, ktorú mi síce môže poskytnúť aj hotelové ubytovanie, avšak odrazu objavujem i malé vilky, penzióny, apartmány a izby, láskavých ľudí, u ktorých fantázia ešte nevymrela, a zjednocujem sa so životom, ktorý je pre mňa tak odlišný, a predsa i tak neuveriteľne blízky. Ak Vás moje potulky aspoň trochu zaujali, vydajte sa na cestu aj Vy a s kľúčom od Vašej vilky, apartmánu či izby vstúpte do sveta, ktorý Vám táto brožúrka ponúka.

Chorvátsko

ruky prvotriednych majstrov – kuchárov vyčarúvajú chutné jedlá. Pri bohato prestretom

1


MOŽNOSTI SÚKROMNÉHO UBYTOVANIA V CHORVÁTSKU Chorvátsko je krajinou ideálnou pre dovolenkové pobyty s možnosťami ubytovania sa vo vilkách, apartmánoch a súkromných izbách. V tejto brožúrke Vás zavedieme na miesta, ktoré sme pre Vás vybrali kvôli ich príťažlivosti a kvôli ich obyvateľom, ktorí ako dobrí hostitelia už pohostili mnohých turistov a dovolenkárov, obklopujúc ich svojou srdečnosťou a bezprostrednosťou, ktoré by sme chceli, aby ste aj Vy pocítili. Ten najlepší spôsob, ako sa s nejakou krajinou oboznámiť, je pre mnohých hostí práve vstup do jej domov a prežitie družných chvíľ s ich hostiteľmi. Vo svojej izbe, apartmáne či vilke máte slobodu, ktorú ste si želali, môžete prijímať návštevy a stretávať sa s priateľmi, s ktorými ste sa zoznámili počas svojej dovolenky, ani sa nenazdajúc, že ste sa už ocitli v samom srdci živého diania miesta, ktoré ste si zvolili za cieľ svojej dovolenky. Tu sa obchody vždy budú nachádzať vo Vašej blízkosti, aby ste si našli potraviny, ktoré si môžete vo svojich apartmánoch pripraviť. Pripravovanie miestnych jedál je súčasťou dovolenkovej ponuky. Strave v reštauráciách sa svojou chuťou vyrovná aj strava pripravovaná na trhoviskách a tržniciach, ktorú dostanete kúpiť za prijateľné ceny. Pravdou je, že cena takto strávenej dovolenky je vo väčšine prípadov nižšia než ceny pohybujúce sa v hotelovom zariadení, nachádzajúcom sa na rovnakom mieste. Majitelia domov, určených na prenajímanie, vybavili svoje vily, apartmány či izby takým komfortom, ktorý uspokojuje aj štandard hostí s tými najvyššími požiadavkami, no a čistota, tá je tu vecou prestíže. Pohostinnosť hostiteľa Vám dá odpoveď na otázku, prečo sa práve pri tomto spôsobe dovolenky vyslovuje želanie “cíťte sa tu ako doma”.

Chorvátsko

ROZDIELNOSŤ UBYTOVACÍCH MOŽNOSTÍ

2

V desiatich charakteristických oblastiach Chorvátska si nájdite tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Brožúra vám poskytne všeobecnú informáciu o možnostiach, ktoré vám tento spôsob oddychu poskytuje. Podrobnejšie informácie môžete získať na web stránkach Turistického združenia jednotlivých oblastí, alebo sa môžete priamo obrátiť na kancelárie v meste alebo v oblasti, ktorú ste si vybrali pre oddych a ktorá je opísaná na stranách tejto brožúry. V prílohe táto brožúra obsahuje aj cenník ubytovania.


ISTRIA KVARNER LIKA - KARLOVAC

4-11 12-18 19

DALMÁCIA - Zadarský región 20-25 STREDNÉ CHORVÁTSKO

DALMÁCIA - Šibenický región 26-29 ZÁHREB

30-37

DALMÁCIA - Dubrovnícky región 38-43 STREDNÉ CHORVÁTSKO

44-45

SLAVÓNIA

46-47

ZÁHREB

48

INFORMÁCIE

49

ISTRIA

KVARNER

LIKA - KARLOVAC DALMÁCIA ZADARSKÝ REGIÓN DALMÁCIA ŠIBENICKÝ REGIÓN DALMÁCIA SPLITSKÝ REGIÓN

DALMÁCIA DUBROVNÍCKY REGIÓN

Chorvátsko

DALMÁCIA - Splitský región

SLAVÓNIA

3


ISTRIA Najväčší polostrov na Jadrane, pre Vás najbližšie pobrežie Stredozemia.

Istria

Vzdialenosť od niektorých európskych miest: Ľubľana 130 km, Benátky 210 km, Viedeň 510 km, Mníchov 550 km, Budapešť 560 km, Bratislava 610 km.

4

Turistickým tromfom tejto oblasti je predovšetkým 445 km členitého pobrežia, čisté more a pláže “upravené” pre každého: kamenné dosky, oblé kamienky, prijateľné pre všetky vekové skupiny a najmä pre rodiny s deťmi až po “divoké” pláže, ukryté v objatí nedotknutej zelene, ako stvorené pre milovníkov súkromia a intimity. Istrijský polostrov oplýva celým radom atrakcií, ktoré si zaslúžia pozornosť návštevníkov, či už ide o kultúrno-historické pamiatky, prírodné krásy alebo gastronomický

pôžitok. V bohatej ponuke istrijských jedál je jednoznačne na prvom mieste “pršut” – údená šunka – ktorú Istrijčania považujú za najlepšiu na svete, avšak sú tu aj “maneštra” a domáca cestovina so svetoznámymi hľuzovkami, ktoré predstavujú vrchol istrijského kulinárskeho umenia. Hlavnou zložkou tohto jedla sú podzemné huby, ktoré vyhľadávajú iba zvlášť vycvičené psy. Z morskej gastronómie treba ochutnať ustrice z Limského kanála, tresku na istrijský spôsob či morské raky “na buzaru”, čiže vo vlastnej, ale výdatne ochutenej šťave. Okrem fľašky olivového oleja, hodnotným gastro - suvenírom určite bude aj fľaška bisky, jedinečnej pálenky. Na Istrii sa nachádza asi 70 súkromných vínnych pivníc a vinárničiek, kde si môžete nielen kúpiť, ale aj ochutnať domáce víno,

vyrobené z takých druhov viniča, akými sú biela malvázia, čierny terán, refoško, muškát a iné. V poslednú májovú nedeľu prebieha podujatie Deň otvorených vínnych pivníc. Obsah športovo-rekreačných podujatí Istrie je veľmi bohatý s viac než 30 druhmi športov na pevnine, mori či vo vzduchu. Milovníci cyklistiky majú možnosť využívať asi 60 rôznych cyklistických tratí, ktoré vedú popri pobreží, ale aj vo vnútorozemí.

Savudrija Malé turistické mestečko, nachádzajúce sa severne od mesta Umag, ktoré je možné rozpoznať podľa majáku, pochádzajúceho z roku 1826 a podľa starobylého rybárskeho prístavu.


ITALY

SLOVENIA Savudrija Umag Buje

Buzet

Novigrad Tar-Vabriga Poreč Vrsar

Pazin Funtana Labin

Rovinj

Rabac

Vodnjan Fažana Pula Medulin

INFORMÁCIE: Turistické združenie Istrijskej župy Pionirska 1 HR-52440 Poreč Tel.: +385 52 452 797 Fax: +385 52 452 796 E-mail: info@istra.hr www.istra.hr

Umag Nachádza sa na severozápadnom pobreží Istrie. Je svojráznou vstupno - východzou bránou Chorvátska do Európy. Od Terstu je vzdialený iba 40 km. Nad starým mestským jadrom dominuje barokový kostol Panny Márie z 18. storočia. Je známym turistickým a športovým strediskom Istrie, veď napokon už roky, vždy v júli, v úlohe usporiadateľa ATP turnaja, víta mnohé hviezdy svetového tenisového neba. Aj umagské zázemie ukrýva doteraz málo známe turistické atrakcie, akými sú pešie horské túry a jaskynná turistika. Milovníci jazdeckého športu nájdu v Umagu aj jazdecké stredisko. Z mnohých podujatí možno vyzdvihnúť Umagské koncertné leto, Slávnosti sv. Rocha v neďalekej osade Brtonigla v polovici augusta a Dni organovej hudby, ktoré sa konajú koncom augusta vo viacerých kostoloch na organoch zo 17. a 18. storočia.

Novigrad

Ponuka ubytovania v súkromí: 372 izieb, 1373 apartmánov a 5 domov. Novigrad

Istria

Istrijské dejiny zaraďujú pôvod tohto mesta do mladšieho obdobia, pretože má “iba” 1500 rokov. Staré hradby s baštou z 13. storočia priťahujú milovníkov historických pamiatok. Hitom leta je dvojdňový hudobný festival, ktorý sa koná na hlavnom námestí koncom júla.

5


Istria 6

Tar-Vabriga

Poreč

Tar a Vabriga sa postupom času rozrástli tak, že sa navzájom spojili do jednej osady, odkiaľ je jedinečný výhľad: na severe Novigrad a na juhu Poreč. Ľudia v tomto kraji odjakživa žijú vo večnom dotyku s olivami a viničom, a odkedy bola len 3 km odtiaľ priamo na morskom pobreží vybudovaná turistická osada Lanterna, turistika a cestovný ruch ožili aj prostredníctvom prenajímania izieb a apartmánov. Súčasťou ponuky je bohatý športový program, diskotéka a nočný bar. V letných mesiacoch sa koncerty vážnej hudby konajú v kostole sv. Martina, a začiatkom septembra je tu známa turistická slávnosť (fešta) Tara.

Mesto, vyznačujúce sa kultúrno-historickými pamätihodnosťami, si už dlhé roky udržiava povesť najlepšie upraveného turistického strediska v Chorvátsku. Korunou bohatého kultúrneho dedičstva je Eufrasiova bazilika pochádzajúca zo 6. storočia, v ktorej sa v letných mesiacoch konajú aj koncerty klasickej hudby. Na neďaleký susedný ostrov sv. Nikolu sa môžete iba za niekoľko minút vo dne aj v noci dopraviť výletnými loďami alebo jednoducho tam doplávať. Zvláštnu pozornosť si zaslúži tradičné stretnutie speváckych zborov, ktoré sa koná v prvý júnový

týždeň a „porečské anale“, najstaršia chorvátska výstava, ako aj džezové večery v júli a v júni. Ponuka ubytovania v súkromí: 124 izieb, 1375 apartmánov a 120 dovolenkových domov.


ITALY

SLOVENIA Savudrija Umag Buje

Buzet

Novigrad

Tar-Vabriga Poreč Vrsar

Funtana

Pazin Labin

Rovinj

Rabac

Vodnjan Fažana Pula Medulin

Funtana Miesto pri cestnom ťahu Poreč - Vrsar si svoj turistický osud spečatilo výstavbou početných súkromných domov a apartmánov ako aj celého radu pohostinských objektov, čo mu počas letných mesiacov dáva osobitné kúzlo a robí ho výnimočným. Usporadúva sa tu niekoľko výstav výtvarného umenia a známou je aj slávnosť sv. Bernarda, konajúca sa koncom augusta.

Vrsar Turistické mestečko, umiestnené severne od Limského kanála, ktorého staromestské jadro poskytuje pohľad

Poreč

Vrsar

Istria

na množstvo ostrovov a ostrovčekov. Vrsarské športové letisko ponúka výhliadkový let ponad istrijské pobrežie a nudisti môžu využívať pláž TN Koversada. Pri vstupe do mestečka Vrsar sa nachádza Park sochárskych diel jedného z najznámejších chorvátskych akademických sochárov Dušana Džamonju. Počas letného obdobia sa tu v kostole sv. Martina organizujú koncerty vážnej hudby, dvakrát do mesiaca sa na morskom nábreží koná slávnosť “fešta”. Začiatkom augusta sa začína medzinárodná sochárska škola Montraker, ktorá trvá jeden mesiac. Ponuka ubytovania v súkromí: 171 izieb, 572 apartmánov a 2 dovolenkové domy.

7


Istria

Rovinj

8

Rovinj

Fažana a Vodnjan

Mnohí ho považujú za najfotogenickejšie a najromantickejšie mesto umelcov. Charakteristickú siluetu so zvonicou mu dodáva barokový kostol sv. Eufémia. Celé pobrežné pásmo s 22 ostrovmi je chránenou prírodnou oblasťou, ktorá sa dá obísť výletnou loďou. Dvojdenná slávnosť Rovinjská noc, ktorá sa koná uprostred augusta, ponúka bohatý kultúrno-zábavný program a gastroprogram, ktoré u návštevníkov vyvolávajú nevšedný zážitok.

Fažana je rybárske miesto, v ktorom sa nachádza prístav pre výletné lode, s ktorými je možné uskutočnit’ prehliadku Národného parku Brijuni. Hostia sa môžu zabaviť na rybacích zábavách ako sú Sardinková zábava a Zábava rybacej polievky "brodet". Desať kilometrov od Puly sa nachádza mesto Vodnjan s najvyššou zvonicou na Istrii (60m), ktorá stojí pri kostole Sv. Blaža, ktorý je strážcom múmií a svätých. Uprostred augusta sa vo Vodnjane koná Bumbarská (Čmeliakova) zábava.

Ponuka ubytovania v súkromí: 585 izieb, 1312 apartmánov a 8 dovolenkových domov.


ITALY

SLOVENIA Savudrija Umag Buje

Buzet

Novigrad Tar-Vabriga Poreč

Pazin Funtana

Vrsar

Labin

Rovinj

Rabac

Vodnjan Fažana

Pula Medulin

Pula V najužšej časti polostrova sa nachádza najväčšie istrijské mesto s takmer 60 tisíc obyvateľmi. Bohatstvom pamiatok naplnená prechádzka pulskými tisícročnými dejinami sa začína a končí rímskym amfiteátrom z 1. storočia pred n.l., ktorý je zároveň i najväčšou antickou stavbou na Istrii. Do výletu mimo mesta môže byť zahrnutá i návšteva Akvária v mieste Puntižela a ako ďalší výlet sa odporúča navštíviť Národný park súostrovia Brijuni, kde sa dozviete, čo more skrýva pod svojou hladinou, ak sa vydáte na výlet loďou so skleným dnom. Celý rad reštaurácií ponúka skvelý gastronomický zážitok a nedá sa vyhnúť ani návšteve Arény, hlavne vo večerných hodinách, kedy sa stáva javiskom znamenitých podujatí, počnúc filmovými festivalmi, divadelnými predstaveniami, operami, baletmi a končiac popovými a rockovými koncertmi. Mesto s vonkajším svetom spájajú lodné linky, železnica a letisko. Pula

Istria

Ponuka ubytovania v súkromí: 132 izieb, 893 apartmánov a 8 dovolenkových domov. Vodnjan

9


Premantura

Istria

Medulin

10

Vzdialený 10 km od Puly sa dá rozpoznať podľa kostola s dvoma bielymi zvonicami, týčiacimi sa nad mestečkom, v pozadí ktorého bolo objavené antické mesto Nezaktium, sídelné mesto histrijského kráľa Epulóna. Medulinský archipelág sa skladá z 11 neosídlených ostrovčekov, pri návšteve ktorých môžete naplno prežiť pôvab a moc nedotknutej, panenskej prírody. Na spodnom okraji Premantury sa nachádza výbežok Kamenjak – kus chránenej prírody, obľúbené miesto na kúpanie, známe aj svojou cyklistickou traťou. Hosťom sa ponúka aj panoramatický taxilet z Medulina do Puly a späť. 1. mája sa v Premanture koná “Fešta od rakih”, čiže Krabia slávnosť a 10. augusta “Fešta Lovrečeva” (Lovrečova slávnosť). V mieste Banjoli je počas letných mesiacov otvorená letná

Medulin

škôlka pre turistov “Sunčica”, ktorá svoju prevádzku zabezpečuje v niekoľkých cudzích jazykoch. Medulin je známe turistické stredisko, ktoré s okolitými strediskami - Pomer, Banjole, Premantura a Pješćana uvala ponúka rôzne možnosti ubytovania na izbách, ako aj v apartmánoch súkromných domov. Ponuka ubytovania v súkromí: 582 izieb, 3 196 apartmánov a 40 dovolenkových domov.

Rabac a Labin Na východnom pobreží Istrie leží v nádhernej zátoke na úpätí mesta Labin mesto Rabac, ktoré množstvom štrkových pláží umožňuje hosťom príjemný

dovolenkový pobyt, s možnosťami mnohých výletov loďou na ostrovy Cres, Krk a Rab. Labin je miesto, kde sa stretávajú sochári a výtvarní umelci a v Dubrove, časti Rabacu, obrátenej do vnútrozemia, je zriadený Park sôch s viac než 70 umeleckými prácami, vytesanými z istrijského kameňa. Popri množstve kultúrno-zábavných programov sa koncom júla koná aj prehliadka autochtónneho labinského folklóru, ako aj koncerty klasickej hudby vo farskom kostole v Labine. V polovici augusta sa v Barbane usporadúva rytiersky turnaj “Trka na prstenac” (Jazda na prsteň), svojrázny turnaj kopijníkov, triafajúcich za jazdy na koni do krúžku, prsteňa. Zmienka o turnaji pochádza ešte z roku 1696. Ponuka ubytovania v súkromí: 16 izieb, 861 apartmánov a 31 dovolenkových domov.


ITALY

SLOVENIA Savudrija Umag

Buje

Buzet

Novigrad Tar-Vabriga Poreč Vrsar

Pazin Funtana Labin

Rovinj

Rabac Vodnjan Fažana Pula

Medulin

Rabac

Vnútrozemie Istrie Vo vnútornej časti Istrie sa ubytovanie v súkromí ponúka v starých kamenných alebo v nových moderných domoch. V oblastiach porastených viničom a olivovníkmi, či prekrytých ornou pôdou, sa na vysokej úrovni pestuje poľovnícka turistika a agroturistika. Práve v tejto časti oblasti sa taktiež nachádza aj väčšina vínnych pivníc či vinárničiek. Ďaleko od uponáhľaných dopravných tepien sa návštevníci môžu tešiť z prechádzok chodníkmi, určenými pre peších turistov, z jázd na cyklistických tratiach, z rybačky na brehoch sladkých vôd, z lezenia voľným štýlom a zo speleologických dobrodružstiev. Je tu aj veľký počet pohostinstiev, ponúkajúcich typické miestne špeciality a domáce vína. Pazin

Buje – sa rozprestiera od rieky Mirny až po rieku Dragonju, ktorá zároveň tvorí hranicu so susedným Slovinskom. Buzet – sa nachádza na kopci, čnejúcom nad údolím, ktorým preteká rieka Mirna. Pazin – je strediskom Istrijskej župy, ktorého kaštieľ je na Istrii najväčšou a najlepšie zachovalou stredovekou pevnosťou. Buzet

Istria

Ponuka ubytovania v súkromí: 46 izieb, 26 apartmánov a 60 dovolenkových domov. Labin

Buje

11


KVARNER prímorie, ostrovy, hory Pre všetky sezóny a dôvody

Ičići

Kvarner

Kvarner je oblasťou s najdlhšou turistickou tradíciou v Chorvátsku.

12

Korunované európske hlavy, mnohí hodnostári a umelecké mená si vyberali práve túto oblasť za miesto svojho oddychu už v 19. storočí. Aj dnešní hostia vedia prečo. Kvarner je mimoriadnym prírodným celkom, v ktorom sa členité pobrežie zlučuje s malebnými ostrovmi Chorvátskeho prímoria, v zázemí ktorého vidno vyčnievajúce zelené pásma Gorského kotara a Liky. Práve na tomto mieste sa stretávajú kultúry strednej Európy a Stredozemia. Ubytovanie rodinného charakteru sa aj tu môže pochváliť veľmi dlhou tradíciou. Ľudia, pochádzajúci z prímoria, Gorského kotara a Liky, dobre vedia ako zo svojho vlastného domu vyčariť pre hosťa miesto, kde sa bude cítiť uvoľnene a bezprostredne, a ako mu do izby, apartmánu, penziónu či dovolenkového domu preniesť kúsok z dôverného ovzdušia hostiteľovho

Lovran

Opatija

rodinného kozuba. A presne také ovzdušie si hosť hľadá a váži, takže nikoho neprekvapí údaj, že zo 145 tisíc ubytovacích jednotiek, nachádzajúcich sa v oblasti, až 65 tisíc je práve rodinného charakteru.

vojvodovia, za šelestu kamélií, paliem a magnólií. Šarm niekdajšej viedenskej mondénnosti ich sprevádza všade, ak sa vyberú na prechádzku po morskom pobreží, ktorá sa končí vilkami, vystavanými na tejto riviére.

Opatijská riviéra

Ponuka ubytovania v súkromí: 841 izieb, 814 apartmánov a 14 dovolenkových domov.

Opatijská riviéra sa v noci premieňa na rad miest, svetielkujúcich ako svätojánske mušky, ktoré doleteli na pobrežie, práve na tú čiaru, na ktorej sa dotýkajú hora Učka a morské vlny. No najväčšmi sa ligoce Opatija. Opatiju nazývajú viedenským dvorom na morskom pobreží práve pre jej vznešené vily, neoklasicistické hotely, krásne upravované parky a záhrady. Hostia sa tu počas celého roka prechádzajú po cestičkách, po ktorých sa tu pred nimi niekedy v minulosti tiež prechádzali králi, cári, grófi a

Turistické strediská: Opatija, Matulji, Ičići, Lovran, Medveja a Mošćenička Draga. Podujatia: Karnevaly v januári a vo februári, Festival špargle v apríli, MEA - Mittell Europe Abazzia v júni, Dni čerešní v júni, Liburnia Jazz Festival v júli, Gaštaniáda v októbri.


SLOVENIA

Opatija

Rijeka Ogulin Crikvenica Novi Vinodolski

Krk Cres

Krk

Cres Rab

INFORMÁCIE: Turistické združenie Primorsko-goranskej župy Nikole Tesle 2 HR-51410 Opatija Tel.: +385 51 272 988 Fax: +385 51 272 909 E-mail: kvarner@kvarner.hr www.kvarner.hr

Rijecká oblasť Rijeka nie je iba rušným strediskom dopravy, administrácie a hospodárstva Kvarneru, ale je aj mestom výnimočne bohatého politického a kultúrneho dedičstva, klenotnicou fascinujúcich historických poviedok. V 20. storočí bola súčast’ou siedmich štátov. Tu bolo vynájdené torpédo, tu je po prvýkrát vyfotený letiaci náboj. Tu sa narodil J.P.Kamov (najznámejši chorvátsky avantgardný spisovateľ),ako aj I.Zajc (otec chorvátskej opery) a z Rijeky pochádza aj dirigent L.Matačič. Fasády rijeckých historických, secesných a modernistických palácov pripomínajú svojich maďarských, rakúskych, talianskych a chorvátskych architektov. Rijeku si môžete prezrieť aj z atraktívneho Kostrena

dvojposchodového otvoreného turistického autobusu s komentárom v desiatich jazykoch. Ponuka ubytovania v súkromí: 137 izieb, 125 apartmánov a 5 dovolenkových domov.

Podujatia: Rijecký karneval vo februári, Medzinárodný festival malých scén v máji, Medzinárodná plachtárska regata Fiumanka v júni, Rijecké letné noci (jún/júl), Leto na Gradini (jún - september). Rijeka

Trsat

Rijeka

Kvarner

Turistické strediská: Rijeka, Kastav, Kostrena, Čavle, Bakar, Kraljevica a Jelenje.

13


Selce

Jadranovo

Kvarner

Crikvenická riviéra

14

Crikvenica je jedným z mimoriadne príťažlivých miest Kvarneru, ktorá vyrástla na mieste, kde sa morské ovzdušie mieša s horským a celá je ponorená do zelene. Tu sa za posilnením tela a občerstvením duše chodievalo už v 19. storočí, čoho svedkami sú mnohé historické vily a hotely. V zozname vzácnych hostí nachádzame aj korunované hlavy, herečky a barónky, čo je skutočnosťou, pre ktorú práve Crikvenica už veľmi skoro dostala epiteton mondénneho letoviska. Aj dnešní hostia si môžu užiť ovzdušie takýchto čias, ale aj priezračné more v strediskách pozdĺž celej riviéry. Podujatia: Týždeň športu a zábavy v júli, Dni mesta Crikvenica, Rybársky týždeň v auguste, Slávnosti na nábreží v Selciach v júli a auguste, Regata

Crikvenica

jachtárov “Selce Open“, Dni mesta Jadranovo - Jakovlje v júli. Kapacita súkromného ubytovania: 1632 izieb, 1633 apartmánov a 11 dovolenkových domov.

Riviéra Novi Vinodolski Novi Vinodolski je mestom závideniahodného kultúrneho dedičstva, čo znamená mestom Vinodolského zákonníka, najstaršieho chorvátskeho právneho dokumentu (13. st.). Je i mestom známeho rodu Mažuranićovcov, ktorý bol počas celých dvoch storočí stálicou na chorvátskom literárnom nebi, v čele ktorého stál básnik a bán Ivan Mažuranić. Novi Vinodolski je taktiež mestom turistov, ktorí radi prichádzajú sem, ale aj do okolitých miest, predovšetkým pre tunajšie blahodarne pôsobiace podnebie. A prečo aj nie,

Novi Vinodolski

zvlášť keď na nich na pobrežnej časti riviéry čaká 22 kilometrov morských pláží a promenád a v zalesnenej vnútornej časti zasa príroda, ktorá podnecuje na aktívny odpočinok, neubrániac sa pohľadu na viaceré frankopanské kaštiele. Ponuka ubytovania v súkromí: 886 izieb, 1111 apartmánov a 63 dovolenkových domov. Turistické strediská: Crikvenica, Selce, Jadranovo, Dramalj, Novi Vinodolski a Vinodolska. Podujatia: Harley Davidson v apríli, Letný karneval v júli, Vinodolské letné večery v júli a auguste, Ružica Vinodola (najkrajšia a najšikovnejšia zberačka hrozna) v auguste, “Dni fíg“ v septembri.


Opatija

Crikvenica Novi Vinodolski Krk Krk Cres

Cres

Rab

Mali Lošinj

Baška

Ostrov Krk Je veľa dôvodov, prečo si Krk vyslúžil meno zlatý ostrov. Prvý dôvod spočíva v bohatstve plodín, ktoré prináša tunajšia príroda: v panenskom olivovom oleji, v pohári vína menom žlahtina, do ktorého preniklo slnko, v jahňatách, čo sa pasú pri kamenných plotoch, v nepokoji húfov rýb, prilákaných svetlom svićarice (osvetlenej rybárskej lode). Druhý dôvod treba hľadať v bohatstve hlaholiky, pretože Krk je strediskom chorvátskeho hlaholského písomníctva. Tretí dôvod sa ukrýva v bohatstve autentických historických ostrovných príbehov, ktoré svojich poslucháčov nachádzajú medzi zvyškami antických pamiatok, v kaštieľoch feudálov Frankopanov či v muzeologických zbierkach kláštora Košljun. Štvrtý dôvod, prečo Krk volajú zlatým, spočíva v neutíchajúcom cestovnom ruchu. Hostia totiž tento ostrov objavili už v 19. storočí, no a dodnes sa neprestávajú nadchýnať jeho plážami, ukrytými v zátokach, gastronomickými pochúťkami autochtónnej kuchyne. Vrbnik

Ponuka ubytovania v súkromí: 3853 izieb, 4454 apartmánov a 8 dovolenkových domov. Turistické strediská: Omišalj, Njivice, Malinska, Krk, Punat, Baška, Vrbnik, Dobrinj a Šilo.

Jurandvor - Baška

Stara Baška

Kvarner

Podujatia: Festival vína v máji; Letné predstavenie na Krku v júli a v auguste; Krčský trh v auguste (výstavno-predajný veľtrh s hudobnými predstaveniami); Rybárske dni v Punte v júli; Dni olív v novembri; “Čierna ovca“ v máji; Kultúrne leto Bašky - rôzne podujatia, koncerty, zábavné programy, klapy, folklór; “Dni vína ostrova Krk - Vrbnik” v auguste.

15


Kvarner

Cres

16

Veli Lošinj

Susak

Mali Lošinj

Ostrov Cres

Ostrov Lošinj

Cres je ostrovom, ktorý začaroval čas; niekto neznámy ho premenil na časoloď. Tu totiž príroda už tisícročia zostala nedotknutou, ponúkajúc návštevníkovi aromatické vône stredomorských bylín, či vystavujúc ho pohľadu na bielohlavého supa, vtáka, ktorý v európskych krajinách už dávno vymrel. Uličky creských zákutí sú bránou, ktorá vedie do sveta antiky. Pretože prvé ľudské kroky sa ich dotkli už pred dvoma, troma alebo až štyrmi tisíckami rokov. Mať na dosah olivy a syr, víno a pláže, komu by sa chcelo z takejto časolode vystúpiť? Kapacita súkromného ubytovania: 268 izieb, 463 apartmánov a 11 dovolenkových domov.

Lošinj je miláčikom Slnka, jeden zo stredozemných ostrovov, najviac zaliatych zlatistými lúčmi. Avšak, prejavila sa tu aj ľudská ruka, zanechajúc dnešným hosťom storočné borovicové lesy a v parkoch pravé pokladnice, v ktorých sa skrýva množstvo pokladov, prinesených z ciest zo všetkých strán sveta. Blahodarné klimatické podmienky už v 19. storočí prilákali na ostrov rakúsku šľachtu, ktorú nám ešte stále pripomínajú vznešené vily a hotely. Panstvo, v žilách ktorého kolovala modrá krv, sa oddávalo moru v Slnečnej, Striebornej, Zlatej a podobných zátokach. Niektorí prichádzajú v stopách chýrnych predchodcov a iní zasa pretrvávajú v

Cres

názore, že pre nich je dostatočne presvedčivá i stopa niektorého z početných delfínov, čo sa preháňajú ostrovným akvatóriom. Ponuka ubytovania v súkromí: 370 izieb, 1120 apartmánov a 18 dovolenkových domov. Turistické strediská: Cres, Punta Križa, Valun, Lubenice, Beli, Martinšćica, Osor, Nerezine, Veli Lošinj a Mali Lošinj. Podujatia: Lubeničské a Osorské hudobné večery v júli a v auguste, Lošinjská regata počas prvého augustového víkendu, Deň delfínov v auguste, Ľúbezné vône a chute Lošinja - manifestácie počas celého roka.


Rijeka Opatija

Crikvenica Novi Vinodolski Krk

Cres

Cres Rab Rab

Mali Lošinj

Ostrov Rab

Kvarner

Rab je stredozemný ostrov, ktorý hosťom v lete núka stovky atraktívnych podnetov a v zime svojím vlastným pokojom a príjemným podnebím blahodarne uvoľňuje a ukľudňuje zmysly, zbavujúc ich ruchu veľkomesta. Tu hosťov privítajú idylické zálivy, piesočnaté pláže, borovicové lesy, storočné parky, rímske pamiatky, románske zvonice. Ak chcú relaxovať bez ošatenia, je dobré vedieť, že Rab je predchodcom jadranského nudizmu. Ba čo viac, návrat do Evinho a Adamovho rúcha tu svojho času svojím osobným príkladom podnietil jeden z anglických kráľov. Ponuka ubytovania v súkromí: 2120 izieb, 3420 apartmánov a 19 dovolenkových domov.; Turistické strediská: Rab, Lopar, Kampor, Supetarska Draga, Barbat, Banjol; Podujatia: Rabská slávnosť v júli, Rabské rytierske hry, Rabské hudobné večery - máj, jún, júl, august.

Rab

17


Ravna Gora

Stara Sušica

Kvarner

Gorski kotar

18

V lete zaodetý do šatu z lesnej zelene a v zime do snežnej belosti. Gorski kotar je krajom, ktorý ponúka oddych a dovolenku hosťovi, dychtiacemu po uvoľnenom vychutnávaní zvukov, prichádzajúcich z prírody a po oddávaní sa horskému vzdušnému kúpeľu. Tu na hosťa čakajú aj lesoparky, chránené prírodné oblasti, osobitné prírodné a geomorfologické rezervácie a korunou týchto zážitkov je Národný park Risnjak. Posilňovaním a ozdravovaním tela a duše si návštevníci na svoje prídu práve rozhodnutím stráviť aktívnu dovolenku pri niektorej z rozprávkových goranských riek, výstupom až k nádherným výhliadkovým miestam a zostupovaním do tajomného sveta goranských jaskýň. Alebo využívaním výborných možností pre niektorý zo zimných športov.

Ponuka ubytovania v súkromí: 102 izieb, 99 apartmánov a 29 dovolenkových domov. Turistické strediská: Čabar, Delnice, Fužine, Lokve, Ravna Gora, Skrad, Vrbosko, Mrkopalj a Brod Moravice. Podujatia: Rybárske preteky “Zlatý pstruh” v apríli, Camo pokal a súťaž v lukostreľbe v máji, Európsky pohár v lukostreľbe “camo pokal” na 3D méte v júni Automobilová horská súťaž “INA ČABAR” 2009. v júli, Leto vo Fužinách 13.6.-24.8., Žabarská noc v apríli, POJ (Peši okolo jazera), BOJ (Bicyklom okolo jazera), Strelecký turnaj “Zeleni vir” v auguste, Dni štrudle v Zelenom vire v auguste.


Karlovac Duga Resa

LIKA - KARLOVAC

Ogulin

Slunj

Plitvička jezera Otočac

Gospić

Pag

Velebit

Lika Len raz stačí navštíviť Liku a názor, že tento horský kraj dostal meno po keltskom výraze “likis”, čo znamená “pekná zem”, vás presvedčí. Lika je oblasťou hustých lesov, pokojných a výdatných pasienkov, krištáľovo čistých, bystrých vôd, zachovalých stavieb autochtónnej architektúry, stravy, pripravovanej z plodín ekologicky neohrozovanej a nedotknutej pôdy. Údolie rieky Gacky svojou nádherou uchvacuje a Národný park Plitvické jazerá je vďaka 16 okúzľujúcim jazerám zaradený do Zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Pohorie Velebit, odkiaľ sa naskytá fascinujúci výhľad, vďaka svojej veľkolepej, velebnej kráse, vyhlásili za park národných parkov. V jednom z nich, Národnom parku Severný Velebit, sú zvláštnosťou botanické a geomorfologické rezervácie. Ponuka ubytovania v súkromí: 1487 postelí v rôznych objektoch. Turistické strediská: Plitvička jezera, Gospić, Otočac. Karlovacký kraj si získava svojich prívržencov krajinou, ktorá je známa ako prechod medzi rovinatejšími čast’ami Chorvátska a jeho horskými oblast’ami. Mesto Karlovac vd’ačí za svoj vznik renesančnému mestskému opevneniu hviezdicovitého tvaru. Dnes túto hviezdu sčasti vypĺňajú parky a vychádzkové chodníky lemované storočnými gaštanmi. Priestor mimo mesta patrí aktívnemu oddychu na riekach Korane, Kupe, Dobre a Mrežnici. Rekreanti sa venujú prevažne kúpaniu, veslovaniu, rybolovu, plavbe na kanoe a kajakoch, ale aj pokojnému, uvol’nenému relaxovaniu v prostredí plnom predností, ktoré ponúka spojenie vidieka s bohatým kultúrnym, predovšetkým etnologickým dedičstvom. O tom, že práve etnologické bohatstvo prit’ahuje pozornost’ návštevníkov, svedčí príklad mesta Ogulin. Preoblečené klečské čarodejnice upozorňujú na hodnoty miestnej l’udovej slovesnosti a "Ogulinský festival rozprávok" na dielo Ivany Brličovej Mažuraničovej, spisovatel’ky s prívlastkom "chorvátsky Andersen".

Severný Pag Malebný ostrov Pag podmaňuje svojou zvláštnosťou. Severná časť ostrova sa nám vryje do pamäti novaljskou plážou, ktorá pre každého hosťa predstavuje priamy návrat k základným prírodným elementom: návrat k moru, slnku a kameňu. Pocit splynutia s naozaj nevšednou prírodou je na Pagu spojený s ponukou výnimočných dobrôt ostrovnej kuchyne, pažského syra a pažskej jahňaciny. Ponuka ubytovania v súkromí: 1200 izieb a 2310 apartmánov. Turistické strediská: Novalja, Lun, Stara Novalja.

INFORMÁCIE: Turistické združenie Ličsko-senjskej župy Budačka 12, HR-53000 Gospič, Tel./fax: +385 53 574 687 e-mail: tzz-licko-senjske@gs.t-com.hr, www.lickosenjska.com Turistické združenie mesta Karlovac, tel: 047 615 115 e-mail: karlovac-touristinfo@ka.t-com.hr Turistické združenie mesta Slunj, tel: 047 777 630, e-mail: info@tzslunj.hr Turistické združenie obce Rakovica, 047 784-450, e-mail info@rakovica.hr Turistické združenie mesta Duga Resa, 047/844-752, e-mail: info@tz-dugaresa.hr

Turistické združenie mesta Ogulin, 047/532-278, e-mail: tz-grada-ogulina@ka.t-com.hr Turistické združenie Karlovackej župy Ambroza Vraniczanya 6 HR-47000 Karlovac Tel:047 615 320, Fax: 047 601 415 e-mail: info@htz.hr, www.tzkz.hr

Lika - Karlovac

Karlovac

19


DALMÁCIA ZADARSKÝ REGIÓN Ostrovný svet

Zadar

Zadar

Kumenat

Dalmácia - Zadarský región

Zadar – vnútrozemská časť

20

Plný kontrastov a neobjavených prírodných zákutí, s dejinami starými 3000 rokov, tvorí priestor, v ktorom nájdete najväčšie prírodné jazero v Chorvátsku – Vranské jazero, lagúnové piesočnaté pláže v okolí mestečka Nin, najvyššie vyčnievajúce morské útesy na Jadrane a jaskyňu Cerovačka pećina. Oblasť je obklopená až 5 národnými parkami a tromi prírodnými rezerváciami, z ktorých Velebit bol v roku 1978 vyhlásený UNESCO-m za Svetovú rezerváciu biosféry. Pred pobrežným pásmom, ktoré sa tiahne od Velebitského kanála cez Ninské lagúny až do Biogradského prímoria, je rozosiatych niekoľko stoviek ostrovov a

Starigrad

ostrovčekov. Kvalitné ubytovanie v súkromí v rámci turistických osád a mestečiek, z ktorých vyžaruje ráz stredozemného prostredia s chuťou a vôňou nefalšovanej dalmátskej domácej kuchyne, čaká na Vás. Turistické strediská: Zadar, Kožino, Petrčane, Bibinje, Sukošan. Ponuka ubytovania v súkromí: 1084 izieb a 1188 apartmánov. Podujatia: Hudobné večery v chráme sv. Donáta – júl/august, Zadar Snov – medzinárodný festival nového divadla – začiatkom augusta, Zadarské divadelné leto – júl/august.

Biograd

Sv. Filip i Jakov

Podvelebitský kraj, Nin a rovinatá oblasť v blízkosti Vranského jazera Tam, kde sa pohorie Velebit stretáva s morom a v ten istý deň sa môžete tešiť nielen z kúpania na mnohých štrkových plážach, ale aj z pešej turistiky, sa rozprestiera Podvelebitský kraj. Aktívny spôsob trávenia dovolenky, ako sú pešia turistika, free-climbing, trekking v Národnom parku Paklenica alebo rafting, kajakárstvo či kanoistika na neďalekej krasovej krásavici Zrmanji a na jej prítoku Krupa, Vám urobí dovolenku ešte zaujímavejšou, obsahovo a zážitkovo bohatšou. Mestečko Nin s jeho okolím je vhodné hlavne pre dovolenkový pobyt


Pag

Starigrad-Paklenica

Nin Knin Ugljan

Zadar

Dugi Otok Pašman Biograd Vransko j.

Turistické strediská: Starigrad-Paklenica, Seline, Tribanj, Rovanjska, Novigrad, Maslenica, Posedarje, Vinjerac, Ražanac, Rtina, Nin, Zaton, Vir, Privlaka, Sveti Petar, Turanj, Sveti Filip i Jakov, Biograd, Pakoštane, Drage. Ponuka ubytovania v súkromí: 2910 izieb a 1953 apartmánov. Zrmanja

Dalmácia - Zadarský región

INFORMÁCIE: Turistické združenie Zadarskej župy Sv. Leopolda Bogdana Mandića 1 HR-23000 Zadar Tel.: +385 23 315 107 Fax: +385 23 315 316 E-mail: tz-zd-zup@zd.t-com.hr www.zadar.hr

s deťmi. Plytké morské dno umožňuje, že teplota morskej vody je až o niekoľko stupňov vyššia než na otvorenom mori. Rovinatá oblasť regiónu oplýva hojnosťou sladkovodných rýb, s lesnými porastami, tiahnucimi sa ponad piesočnaté a štrkové pláže. V Pašmanskom kanáli je roztrúsených niekoľko desiatok ostrovčekov, priam ideálnych pre vyžitie sa vo vodných športoch. V mestečku Pakoštane už dlhé roky pôsobí Club Mediterrane a Biograd je turistickým a nautickým strediskom.

21


Dalmácia - Zadarský región

Kukljica

22

Ugljan

Preko

Zadarský archipelág

Pag

Rozprávkový svet zadarských ostrovov je oblasťou ničím nedotknutej prírody. Pag, Ugljan, Pašman, Dugi otok, Silba, Olib, Molat, Premuda, Ist, Iž, Sestrunj, Rivanj, Rava, Zverinac, Vir, Vrgada sú iba niektoré z viac než 200 ostrovov a ostrovčekov tohto archipelágu, rozprestierajúcich sa v štyroch radoch rovnobežne s pobrežím.

Ostrov s najčlenitejším pobrežným pásmom na Jadrane (280 kilometrov), s nespočítateľnými piesočnatými a štrkovými plážami, s kilometrami kamenných múrikov, budovaných suchou technikou, s prastarými olivovými hájmi a s omamujúcou vôňou šalvie, si za svoju ochrannú značku vybral vychýrený pažský syr, široko ďaleko známu čipku, soľ, jahňacinu a biele druhy vína “žutica” a Gegić. Mesto Pag je pamätníkom stredovekého urbanizmu, ktorý vznikol v 15. storočí podľa projektu presláveného staviteľa a sochára Jurja Dalmatinca. Každý rok v júli sa

Poljana

Kali

v rámci “Pažského leta” organizuje aj “Pažský letný karneval”, príležitosť, keď sa do pozornosti dostáva a naplno sa prejavuje bohatstvo pažského národného kroja. Ponuka možností ubytovania v súkromí: 687 izieb a 1140 apartmánov. Turistické strediská: Mesto Pag, Vlašići, Dinjiška, Šimuni, Povljana, Kolan, Mandre.


Pag

Pag Starigrad-Paklenica Nin Knin

Ugljan

Zadar

Dugi Otok Pašman

Biograd Vransko j.

Ugljan

Dňa 5. augusta sa v Kukljici už 5 storočí koná tradičná procesia na počesť „Gospe od sniga“ (Snežnej Madony), a rybárske slávnosti sa organizujú aj v iných obciach. Ponuka ubytovania v súkromí: 265 izieb a 498 apartmánov. Turistické strediská: Kukljica, Kali, Preko, Poljana, Sutomišćica, Lukobran, Ugljan.

Dalmácia - Zadarský región

Nad zeleným ostrovom naproti Zadaru dominuje pevnosť sv. Mihovila, odkiaľ sa naskytá nezabudnuteľný pohľad na zadarský archipelág. Kopcovité, ale zušľachtené vnútrozemie je zbrázdené chodníkmi a cestičkami, ktorými sa uberajú milovníci pešej turistiky a cyklistiky. Rybársku tradíciu možno pozorovať všade, v osadách Preko, v Kukljici a v Ugljane, ako aj v Ošljaku s autentickým rybárskym prístavom, zatiaľ čo na Galevci treba navštíviť františkánky kláštor. Státisíce kmeňov olivovníkov, z ktorých sa získava olej výnimočnej kvality, sú aj dnes svedkami 2000-ročnej tradície pestovania olív.

23


Dalmácia - Zadarský región

Pašman

24

Brgulje

Božava

Pašman

Silba, Olib, Premuda, Ist, Molat, Iž

S ostrovom Ugljanom je spojený mostom v úžine Ždrelac a so Zadarom a Biogradom trajektovými linkami. Prechádzka po pešom chodníku, ktorý je zároveň i dráhou pre horské bicykle, vedie pozdĺž celého ostrova oblasťou presýtenou liečivými bylinami a ponúka nevšedný zážitok. Je tu aj benediktínsky kláštor na kopci Čokovac a františkánsky kláštor v Kraji. V tejto oáze ticha a pokoja, v ktorej nieto žiadnych hotelov, láskaví a milí ostrovania Vám ponúknu domáce špeciality zdravej výživy.

a ešte veľký počet iných ostrovčekov tvoria v podstate archipelág v malom vydaní, objavovanie ktorého poskytuje osobitný zážitok, keď sa člnom vydáte prebádať nespočetné nedotknuté zátoky a zálivčeky fascinujúceho podmorského sveta. V mestečku Veli Iž sa koncom júla už tradične koná Ižská slávnosť s “Voľbou Ižského kráľa”.

Sali

Veli Rat

Ponuka ubytovania v súkromí: 341 izieb a 322 apartmánov. Turistické strediská: Tkon, Kraj, Pašman, Barotul, Mrljane, Neviđane, Dobropoljana, Banj, Ždrelac. Silba, Olib, Premuda, Ist, Molat, Brgulje, Zapuntel, Veli Iž, Mali Iž.


Silba Pag

Olib Premuda Ist Molat

Starigrad-Paklenica Nin Knin

Iž Dugi otok

Ugljan

Zadar Pašman Biograd Vransko j.

Dugi otok V ňom je ukrytý jeden z najväčších a najbezpečnejších prírodných prístavov na Jadrane, prírodná rezervácia Telašćica a impozantný maják Veli Rat. Obzvlášť impresívne su morské bralá a útesy, čnejúce až do výšky 160 metrov, ktoré sa tiahnu v dĺžke desiatich kilometrov na strane ostrova, obrátenej smerom na otvorené more. Začiatkom augusta sa v mestečku Sali už tradične koná manifestácia “Saljske užance” (Saljské ľudové hry), v rámci ktorých sú aj Preteky oslov a jednou z atrakcií je aj Somárska muzika s originálnymi hudobnými nástrojmi.

Turistické strediská: Sali, Zaglav, Žman, Luka, Savar, Brbinj, Dragove, Božava, Soline, Verunić, Veli Rat.

Sali

Dalmácia - Zadarský región

Ponuka ubytovania v súkromí: 193 izieb a 253 apartmánov.

25


DALMÁCIA ŠIBENICKÝ REGIÓN Obohaťte si svoje zážitky z dovolenky!

Visovac

Dalmácia - Šibenický región

Kninská pevnosť

26

Sestrice

Je to oblasť severodalmátskeho územia, ktorú hlboko zaseknutý kaňon rieky Krky a Čikoly, Prukljanské jazero a Šibenický kanál rozdeľujú na dve časti. Rieka Krka má mimoriadny význam nielen preto, že je zásobárňou vody a hydroenergetickým potenciálom, ale aj pre svoju prírodnú hodnotu, krásu a turistickú príťažlivosť. Okrem Šibeníka sú tu ešte mestá Knin, Drniš, Skradin a Vodice. Oblasťou prechádza dôležitá prírodná cesta, ktorá cez Kninské vráta umožňuje priechod z mora smerom na Liku a ďalej hlbšie do vnútrozemia. Od mesta Knin až k moru sa rozprestierajú severodalmátske náhorné Skradinski buk

Tisno

Pirovac

plošiny Bukovica a Ravni kotari. Nesmierny prírodný a hospodársky význam majú more a pobrežie – najhustejšie osídlená časť územia. Na pobreží zaznamenal cestovný ruch rozvoj v mnohých turistických strediskách, známych svojím rázovitým malebným prírodným prostredím a obdivuhodnou staviteľskou tradíciou. Mimoriadne príťažlivou robia turistickú ponuku dva národné parky: “Krka” a “Kornati”.


Kornat

Svilaja

Zaton Vodice

Zagora

ŠIBENIK Zlarin Primošten Rogoznica

Jezera

INFORMÁCIE: Turistické združenie Šibenicko-kninskej župy Fra N. Ružića b.b. HR-22000 Šibenik Tel.: +385 22 219 072 Fax: +385 22 212 346 E-mail: info@sibenikregion.com www.sibenikregion.com

Západná časť oblasti Svojím bohatstvom a národným parkom “Kornati” táto časť predstavuje jedinečnú pokladnicu prírodných krás a autochtónnej kamennej architektúry. Každá osada či mestečko tvorí jedinečný a rozpoznateľný celok s množstvom sakrálnych a historických pamiatok. Tradícia rybárstva a stavby drevených lodí sa uchovala až do dnešných čias. Len ťažko nájdete Stredozemie v takej originálnej, skoro až zabudnutej podobe niekde inde, ako v tejto časti Šibenickej oblasti.

Turistické strediská: Murter, Betina, Jezera, Tisno, Pirovac a Tribunj. Podujatia: Betina: Rybárska slávnosť Dani Brganja, začiatok augusta; Tisno: Rôzne vodné hry a súťaže Igre na Korentu, začiatok augusta; Murter: Panna Mária Tarcká, prvá júlová nedeľa, Regata „Latinsko idro“ (Latinská plachta), koniec septembra; Pirovac: Pirovacké leto; Tribunj: tradičné somárske preteky, začiatok augusta, Rybárska noc, koniec júla; Jezera: Jezerské dni mora - júl/august. Tisno

Dalmácia - Šibenický región

Ponuka ubytovania v súkromí: 1200 izieb, 2900 apartmánov.

27


Šibenik

Krapanj

Šepurine

Stredná časť oblasti Dalmácia - Šibenický región

Tam, kde rieka Krka a jej národný park v podobe symetrály pretínajú strednú časť oblasti, si svoje miesto našlo mesto Šibeník, pamätník gotického, renesančného a barokového staviteľského umenia, ba čo viac, katedrála sv. Jakova a staré mestské jadro sú na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je to oblasť, kde sa po dnešok zachovala, prevažne na ostrove Krapanj, tradícia morského hubárstva a na ostrove Zlarin zasa tradícia spracovania koralu a kde sa v miernej zátoke usadilo najznámejšie turistické stredisko Šibenickej oblasti – Mesto Vodice.

28

Ponuka ubytovania v súkromí: 2050 izieb a 3900 apartmánov. Vodice

Vodice

Turistické strediská: Šibenik, Vodice, Skradin, Zlarin, KrapanjBrodarica, Srima, Žaborić, Zaton, Prvić Luka, Kaprije a Žirje. Podujatia: Šibenik: Medzinárodný festival dieťaťa - jún/júl; Stredoveký jarmok v Šibeniku, koniec septembra; Dalmatínske šansónové večery, koniec augusta; Ostrovy šibenického súostrovia: Bodulska pripetavanja – športovo-kultúrne podujatie so zábavou a súťažením, júl/august; Vodice: “Vodička fešta” (Vodická slávnosť) - august; Vodické leto júl/august; Skradin: Stretnutie dalmátskych speváckych skupín - august; Krapanj: Krapanjsko-brodarická slávnosť - august; Zlarin: “Srdelada” (Sardeláda) - august.


Svilaja Kornat

Zaton Vodice Šibenik Kaprije Zlarin Žirje

Zagora

Primošten Rogoznica

Rogoznica

Južná časť oblasti Je to spleť štrkových zálivov a zátok, rybárskych kamenných osád, obkolesených borovicovými lesmi, olivovými hájmi a vinohradmi. Tradícia pestovania i spracovania olív a vinohradníctva je v týchto končinách stará už niekoľko sto rokov a najviac sa preslávilo tmavočervené víno - primoštenský Babić. V oblasti Primoštena sú jedinečné možnosti, ako v početných vidieckych domácnostiach Primoštena Burnog čo najlepšie spoznať tradície a pôvodný spôsob života tohto kraja. Primošten

Turistické strediská: Primošten, Rogoznica, Ražanj a Grebaštica. Podujatia: Primošten: “Gospa od Porta” (Madona Portská), náboženská púť; Primoštenské obyčaje, začiatok augusta; Primoštenské leto, júl /august; 27. 7.; Rogoznica: “Rogoznička fešta” (Rogoznická slávnosť) začiatok augusta; Grebaštica: “Grebaštićka noć” (Grebaštická noc) začiatok augusta. Primoštenské zázemie

Dalmácia - Šibenický región

Ponuka ubytovania v súkromí: 850 izieb a 2350 apartmánov.

29


DALMÁCIA SPLITSKÝ REGIÓN

Dalmácia - Splitský región

Prvé letovisko v dejinách

30

Stredná časť Jadranského pobrežia, rozprestierajúca sa od osady Marina na severe až po mestečko Gradec na juhu, hlboko vtiahnutá do lona okolitých hôr, s množstvom ostrovov a desiatkami kilometrov kamienkových pláží, v pozadí s kulisami zelených hôr, ktorú zjemňujú rieky Jadro a Cetina, je turistickou oblasťou s dlhou a bohatou tradíciou, dejinami a kultúrou. Nevšedné spojenie prírodných krás, zušľachtených antickým, starochorvátskym, románskym a ľudovým staviteľským umením, badateľný na pobreží a na ostrovoch a odzrkadľujúci sa v mestečkách a urbánnych strediskách, ponúka hosťom mnohoraké možnosti oddychu a zábavy, uspávajúceho ticha, ale aj hlučných stredomorských nocí, nasiaknutých

južanským duchom. Práve tu vyrástli aj dve mestá, zaradené do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO – Trogir, Split a zvyšky antickej Salony, niekdajšieho sídla rímskej provincie Dalmácia a dnes najväčšej archeologickej lokality na východnom pobreží Jadranu. Tu sa nachádza i najväčší počet vysoko kvalitných súkromných ubytovacích kapacít na celom Jadrane a navyše aj vlastnosť, ktorá je spoločným menovateľom pre všetkých - jednoduchá a nestrojená dobrosrdečnosť tunajších ľudí, ich veselá a živá povaha, ich úprimné želanie hosťovi darovať všetko to najlepšie. To je bohatstvo, ktoré sa po návrate domov nedá len tak uložiť do kufra, lebo ono napĺňa dušu až do nasledujúceho príchodu.

Split Kultúrne a hospodárske centrum strednej Dalmácie s 300 tisíc obyvateľmi, ktoré vzniklo a vyrástlo z 1700 rokov starého paláca rímskeho cisára Diokleciána, je miestom, kde sa nemôžete vyhnúť stretnutiu s antikou, ktorá tu žije unáhleným rytmom 21. storočia. Ako pochopiť skutočnosť, že rímsky imperátor si ako prvý vybral práve túto pokojnú zátoku za miesto, kde sa oddával svojim pôžitkom. Nieto pochýb o tom, že jeho výber bol najlepšou možnou voľbou. Historické jadro mesta je pod ochranou medzinárodnej organizácie UNESCO. Svojimi múzeami, galériami a kultúrnymi podujatiami „domáceho“ a medzinárodného charakteru Split láka turistov z celej


Sinj Trilj

Trogir Marina

Solin Slatine

Čiovo

SPLIT

Stobreč Podstrana Omiš Imotski Baška Voda

Šolta Brač

Makarska Podgora

Hvar

Gradac

Vis

Grohote - Šolta

INFORMÁCIE: Turistické združenie Splitsko-dalmatínskej župy Prilaz braće Kaliterna 10/1 HR-21000 Split Tel./Fax: +385 21 490 032, 490 033, 490 036 E-mail: info@dalmatia.hr www.dalmatia.hr

ktoré Vám svoju sympatickú a živú tvár odhalí už pri prvom stretnutí s ním. V splitskom akvatóriu, len 9 míľ vzdialenom od mesta, sa črtá ostrov Šolta s celým radom malebných zátok a zakutí, v objatí panenskej prírody, ponúkajúc mnohoraké možnosti strávenia dovolenky v súkromnom ubytovaní. Ponuka ubytovania v súkromí: 1113 izieb, 1359 apartmánov a 6 domov. Turistické strediská: Split, Solin, Stobreč, Podstrana, Slatine na ostrove Čiovo, ostrov Šolta. Podujatia: Maruličove dni - apríl, Sv.Dujam - sviatok ochrancu mesta Split - máj, Sviatok kvetov - máj, Splitské leto - júl a august. Podstrana

Dalmácia - Splitský región

oblasti na jednodenné výlety či na dovolenku urbánneho charakteru. Blízko ruchu veľkomesta sa na juhu nachádza oblasť Podstrany a Stobreča a na severe oblasť Slatín a iných miest na ostrove Čiovo, v ktorých môžete oddychovať v tichosti a pokoji súkromného ubytovania priamo pri samom mori. Oblasť gravitujúca k moru sa vyznačuje kilometrami prekrásnych piesočnatých pláží, malebnými zálivmi, plnými tamarišiek a borovíc, kde sa deň vypĺňa nezabudnuteľnými zážitkami a v noci vnímate čulosť na uliciach stredomorského mesta s množstvom reštaurácií, vinárničiek a viech, družnej zábavy a koncertov, konajúcich sa pod holou nebeskou klenbou. Split je mestom histórie, zapísanej v kamenných stavbách, o to viac však jeho tepnami dneška prúdi mladosť, hudba a šport, ktoré sa hlboko zakorenili v súčasnosti a budúcnosti druhého najväčšieho chorvátskeho mesta,

31


K. Stari

K. Štafilić

Dalmácia - Splitský región

Riviéra Kaštela

32

K. Gomilica

Riviéra Kaštela je už viac než jedno storočie známou turistickou cieľovou stanicou, nachádzajúcou sa medzi Trogirom a Splitom, so siedmimi pevnosťami, ktoré boli v neskorom stredoveku postavené na tichom a miernom pobreží Kaštelského zálivu a dnes sú už mestskými celkami. Už v 19. storočí v súkromných vilách Kaštely voľné chvíle oddychu trávili významní a známi hostia a každá z týchto siedmich osád bohatstvom svojho kultúrneho dedičstva vhodne dotvára obraz bohatých dejín, ktoré sa zachovali aj vo zvyškoch neďalekej Salony a pevnosti Klis.

Klis

Ponuka možností v súkromí: 3100 izieb, 410 apartmánov a 1 dovolenkový dom. Turistické strediská: Resnik, Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac. Podujatia: “Stazama hrvatskih kraljeva” - Po stopách chorvátskych kráľov – marec a apríl; Kaštelské kultúrne leto – júl, august.


Sinj Trilj

Trogir Seget Okrug

Kaštela SPLIT

Čiovo

Marina

Omiš

Šolta

Baška Voda Brač

Makarska Podgora

Hvar

Gradac

Vis

Trogir

Trogirská riviéra Na území mesta Trogir, ostrova Čiovo, ostrovčekov trogirského archipelágu, ako aj v osadách Marina a Seget, sa už od antických čias stavali letné vily či sídla a ani dnes nie je inak. Oddych tu počas dovolenky hľadajú tisícky tých, ktorí sa vydali za svojím snom. Mesto Trogir, ako centrum riviéry, svojím kultúrnym bohatstvom, ktoré zdedilo od svojich predkov, si už dávno našlo miesto na zozname chránených pamiatok medzinárodnej organizácie UNESCO a jeho historické jadro

Ponuka ubytovania v súkromí: 1300 izieb, 3800 apartmánov a 34 dovolenkových domov. Turistické strediská: Marina, Okrug, Seget a Trogir. Podujatia: Trogirské kultúrne leto – júl a august. Seget

Marina

Okrug

Dalmácia - Splitský región

so skvostnými priečeliami budov, kostolmi a inými pamiatkami zvečnilo stáročia silnej umeleckej hodnoty a inšpirácie.

33


Omiš

Trilj

Dalmácia - Splitský región

Omišská riviéra

34

Práve tam, kde sa rieka Cetina vlieva do mora, pod pevnosťou, postavenou na skalných stenách, sa rozložilo mesto Omiš ako aj ďalšie miesta, či osady, tvoriace súčasť jeho riviéry, ktoré odjakživa mali závideniahodný turistický význam na území strednej Dalmácie, kde už tradične osobitné miesto má ubytovanie v súkromí. V modernom turistickom zmysle sa Omiš, ktorý sa nachádza na brehoch rieky a na úpätí horských masívov, stal synonymom všetkých možných druhov aktívnej dovolenky.

Dalmátska zagora Iba v tridsaťkilometrovej vzdialenosti od Splitu, v zelenej oáze medzi

Sinj

morským pobrežím a pohorím, si svoje miesto našli Cetinský kraj a Zabiokovlje s mestami Sinj, Trilj, Imotski a Vrgorac. To sú oblasti s nádhernou prírodou, v miernom údolí riek Cetina a Jadro, v hĺbkach krasových úkazov Imotských jazier a v skalných útesoch a zrázoch obdivuhodného Biokova, najvyššieho jadranského pohoria. Zagora pri vstupnej bráne teplého juhu dáva pocítiť dych horského kraja a s ním spojené možnosti rekreácie na jazerách, na pokojných tokoch rieky Cetiny či na skalných útesoch prírodnej rezervácie Biokovo. V kvalitných objektoch súkromného ubytovania a so špičkovou gastronomickou ponukou domácich špecialít sa môže hosť v ten istý deň tešiť z teplého objatia Stredozemia a z mierneho vánku prichádzajúceho z pevniny.

Imotski

Igrane

Ponuka ubytovania v súkromí: Omišská riviéra: 1900 izieb, 2600 apartmánov a 3 dovolenkové domy. Dalmatínske záhorie: 41 izieb. Turistické strediská: Omišská riviera: Krilo, Jesenice, Dugi Rat, Omiš, Stanići, Ruskamen, Lokva Rogoznica, Mimice a Pisak. Dalmátska zagora (Dalmátske záhorie): Sinj, Trilj, Imotski a Vrgorac Kultúrne podujatia: Omišský festival dalmatínskej klapy - júl, Omišské kultúrne leto - jún, júl a august, Sinjská alka - rytierska hra z roku 1715 - august, Imotski - skoky do Modrého jazera - júl.


Sinj Trilj

Trogir Čiovo

SPLIT Jesenice

Dugi Rat Omiš

Šolta Brač

Imotski Brela Baška Voda

Makarska Tučepi Podgora

Hvar

Igrane

Vis

Gradac

Makarska

Živogošće

Makarská riviéra Celý rad turistických stredísk pod pohorím Biokovo, so štrkovými plážami v celkovej dĺžke šesťdesiat kilometrov, ktorý sa tiahne v tôni cyprusov, je už tradične letoviskom, ktoré dosahuje vrcholovú kvalitu nielen v rámci územia strednej Dalmácie, ale aj v rámci celého Chorvátska. Cestovný ruch a predovšetkým možnosť súkromného ubytovania vo vysokokvalitných vilách, chatách, v rodinných hoteloch a apartmánoch, je v tomto kraji neodmysliteľnou zložkou životného cyklu, storočnej tradície, súčasnosti a budúcnosti. Nad pokojným blankytom pobrežia sa týči pohorie Biokovo, prírodná rezervácia s “nohami v mori a s čelom medzi bleskami”, ako aj

samotné centrum – mesto Makarska s bohatými dejinami a kultúrou, ktoré sa zachovali v klenotniciach kostolov a múzeí. Ponuka ubytovania v súkromí: 9300 izieb, 5500 apartmánov a 8 dovolenkových domov. Turistické strediská: Brela, Baška Voda, Makarska, Tučepi, Podgora, Igrane, Živogošće a Gradac. Kultúrne podujatia: kultúrne leto a rybárske večery - jún, júl a august, letný karneval v Makarskej - august. Tučepi

Podgora

Baška Voda

Dalmácia - Splitský región

Brela

35

Ploče

Živogošće Zaostrog Gradac


Bol

Supetar

Blaca

Dalmácia - Splitský región

Ostrov Brač

36

Dvadsať mestečiek a osád na Brači, najväčšom dalmatínskom ostrove, nádhera a harmónia jeho prírody je už niekoľko desiatok rokov lákadlom pre mnohých turistov. Dominantou ostrovnej krajiny je neopakovateľný a široko ďaleko známy Zlatni rat v mestečku Bol, pláž posiata drobnými oblými kamienkami nevídanej krásy, nad ktorú sa nachyľuje horský masív s najvyšším vrchom Vidovou horou. Okrem dobrého pocitu spokojnosti a pôžitku z aktívnej dovolenky, trávenej pri mori, nie menej vzbudzujúci zážitok poskytujú aj prvotriedne hodnoty pamiatkového dedičstva ostrova.

Komiža

Tisícky postelí v súkromných apartmánoch a vilkách sú len jednou časťou bohatej turistickej ponuky ostrova Brač, jediného dalmatínskeho ostrova, ktorý má aj svoje letisko. Ponuka ubytovania v súkromí: 570 izieb, 2300 apartmánov a 43 dovolenkové domy. Turistické strediská: Bol, Mirna, Postira, Povlja, Pučišća, Selca, Supetar a Sutivan. Kultúrne podujatia: kultúrne leto a rybárske večery - júl, august a september, Blue Sun Bol Ladies Open (ITF) - apríl

Biševo

Vis

Ostrov Vis Ostrov Vis, ktorý je najvzdialenejším chorvátskym ostrovom od pobrežia, krášli akvatórium ešte panenskej, nedotknutej prírody, krasových útvarov Modrej, Medvidinej a Zelenej jaskyne, antických nálezísk a už stáročia staré staviteľské jadrá miest Komiža a Vis, tiché údolia v strednej časti ostrova, obrastené viničom, citrusmi a palmami. Ponuka ubytovania v súkromí: 159 izieb, 554 apartmánov a 9 domov. Turistické strediská: Komiža, Vis. Podujatia: Kultúrne leto a rybárske večery – júl a august.


Trogir Čiovo

SPLIT Omiš

Šolta

Supetar Sutivan Milna Blaca

Postira

Brač

Baška Voda Pučišća

Bol

Povlja

Stari Grad Vrboska Hvar Hvar Jelsa

Komiža

Makarska

Selca

Sućuraj

Vis

Hvar

Ťažko povedať, čo ostrov Hvar krášli viac, či jeho súčasnosť, ktorá ku každému hosťovi vysiela signály milého privítania, či jeho minulosť, vrytá do každej póry ostrova, známeho mimoriadne miernym a príjemným podnebím. Romantický reťazec Paklenih (Pekelných) ostrovov sa tiahne pred samým vstupom do prístavu najväčšieho ostrovného mesta. Rovnako ako sa pohrávala príroda, tak sa na ostrove po stáročia pohrávali aj dejiny, prenechávajúc ostrovanom a hosťom ako časť dedičstva rôzne umelecké diela, najtajomnejšie výtvory a odkazy tvorivej činnosti, ktoré nachádzame v kostoloch, múzeách a na priečeliach budov.

Jelsa

Stari Grad

Vrboska

V opájajúcej vôni a v lilavom odlesku polí plných levandule, v hroznových bobuliach, ktoré pohltené slnečné lúče premieňajú na najlepšie víno, Hvar neprestáva byť symbolom pestovania tradície organizovanej turistiky, ktorá tu nepretržite trvá už stopäťdesiat rokov. Ponuka ubytovania v súkromí: 960 izieb, 2600 apartmánov a 15 dovolenkových domov. Turistické strediská: Hvar, Stari Grad, Jelsa, Vrboska a Sućuraj.

Sućuraj

Dalmácia - Splitský región

Podujatia: Hvar: Medzinárodná novoročná regata – 01.01., Dni hvarského divadla – máj; Jelsa: Dni vína – júl; Stari Grad; Faros - plavecký maratón august, Kultúrne leto a rybárske večery jún, júl a august.

Ostrov Hvar

37

Gradac


DALMÁCIA DUBROVNÍCKY REGIÓN Perla Jadranu

Dubrovnik

Dalmácia - Dubrovnícky región

Dubrovník

38

Druhým najkrajším miestom na svete, ak nepočítate miesto, v ktorom ste sa narodili, je nepochybne Dubrovník. V prípade, že ste sa v Dubrovníku narodili, dvojnásobne sa ocitáte vo výsostnom postavení, pretože potom sa Dubrovník pre vás stáva dvojnásobne najkrajším mestom na svete. Nehovorí sa tu iba o kráse, ktorá podlieha vplyvom času, vkusu či pohľadu ľudského oka, ktoré ju pozoruje. Hovorí sa o kráse, pri ktorej sa nám nedostáva slov, prenechávajúc duši práve tie vyjadrovacie prostriedky, ktoré nepotrebujú preklad, ktoré netreba pretlmočiť, lebo Dubrovník pred Vami stojí ako mesto-slovník všetkých kľúčových pojmov, ako mesto-tlmočník, ktorý tlmočiac sám seba vydáva zároveň aj tajomstvo Vášho vlastného bytia, ktoré čoraz lepšie

spoznávate, čím lepšie spoznávate toto mesto, bez ktorého by mozaika sveta bola neúplnou, pretože by v nej chýbal práve ten kamienok, okolo ktorého je zakreslený čarovný kruh mágie, čo trvá, aj keď sa všetky ostatné pominú. (dubrovnícky básnik Luko Paljetak) Ponuka ubytovania v súkromí: 1008 izieb, 899 apartmánov a 13 dovolenkových domov. Kultúrne podujatia: Zábava Sv.Vlaha (3. február), Dubrovnícke letné hry (10. júla - 25. augusta), Festival komornej hudby "Julian Rachlin & Friends" (september).


Metković Korčula Pelješac Ston Slano Mljet

Šipan

DUBROVNIK

Konavle

Cavtat Prevlaka

Dubrovnik

Dve najužšie turistické podoblasti Chorvátska, pokojné a snivé údolia, obkolesené pohoriami, obrátenými smerom k pevnine, sú z morskej strany lemované vysokými konavlianskymi skalami a plážami Dubrovníckej župy. Tiché oblasti si celé veky dokázali udržať súhru a vyváženosť prírodných krás a kultúrneho života vidieckych hospodárstiev, autochtónnej kamennej architektúry, pamiatkových a sakrálnych priestorov a bohatej etno-tradície, ktorá svoj najkrajší výzor preberala v podobe národných krojov, ktoré si obliekajú ženy týchto oblastí. V Konavloch a v miestach Dubrovníckej župy strávite dovolenku obohatení o zážitky z Cavtatského a Župského leta, spestrením ktorých sú i večery speváckych skupín a rybárske večery, folklórne skupiny a koncertné podujatia. Ponuka ubytovania v súkromí: 780 izieb, 580 apartmánov a 15 dovolenkových domov. Turistické strediská: Konavle: Cavtat, Molunat; Dubrovnícka župa: Kupari, Mlini, Plat, Soline, Srebreno Podujatia: Cavtat: Karnevalové dni (február – marec), Cavtatské leto (jún – september), Letný karneval (júl), Stretnutie dalmatínskych speváckych súborov - klapa (september); Mlini: Župné leto (júl – september). Cavtat

Dalmácia - Dubrovnícky región

INFORMÁCIE: Turistické združenie Dubrovnícko-neretvianskej župy Cvijete Zuzorić 1/1 p.p. 259 HR-20001 Dubrovnik Tel.: +385 20 324 999 Fax: +385 20 324 224 E-mail: info@visitdubrovnik.hr www.visitdubrovnik.hr

Konavle a Dubrovnícka župa

39


Zaton

Klek

Blace

Dalmácia - Dubrovnícky región

Dubrovnícke prímorie a Dolnoneretviansky kraj

40

Trsteno

Dubrovnícke prímorie sa tiahne od prameňa rieky Ombla (Dubrovníckej rieky) na východe až po záliv Bistrina na západe. Povodie rieky Neretvy má mnoho podôb, horská divá rieka postupne mohutnie a rozlieva sa do mnohých ramien najrozvetvenejšej delty na chorvátskom území. Dlho boli hlavnými rysmi dolnoneretvianskeho kraja rozľahlé močariská s hojnosťou rýb a močiarnych vtákov, no dnes sa tu rozvinulo poľnohospodárstvo, ktoré charakterizuje už všade dobre známe pestovanie citrusov. Lokality bohatej flóry a fauny sú chránené v ornitologických a ichtyologických rezerváciách.

Slano

Ponuka ubytovania v súkromí: 894 izieb, 502 apartmánov a 28 dovolenkových domov. Turistické strediská: Dubrovnícke prímorie: Rijeka dubrovačka, Zaton, Orašac, Trsteno, Slano; Dolnoneretviansky kraj: Klek, Blace, Komarna a Duboka. Podujatia: Fašiangové sprievody vo februári a v marci, prehliadka folklóru v Metkovići v máji, preteky oddielov v júli, lodný maratón a festival zábavnej hudby v auguste, mandarínkové dni v októbri, Zatonske leto (jún – august).


Orebić

Metković

Korčula

Pelješac Ston Mljet

Slano Trsteno DUBROVNIK

Konavle Cavtat Prevlaka

Žuljana

Trpanj

Podbuče Orebić

Pelješac

Na svahoch, kde sa rodí vinič Dingač a Postup sa pestujú rovnomenné druhy tmavočervených vín, najkvalitnejšie na celom Stredozemí. Ponuka ubytovania v súkromí: 1510 izieb, 1352 apartmánov a 40 dovolenkových domov. Turistické strediská: Ston, Prapratno, Dubrava, Briejsta, Žuljana, Drače, Sreser, Trpanj, Orebić, Kučište, Viganj, Lovište, Trstenik. Podujatia: Orebić: Karnevalové podujatia (január – marec), Kultúrne leto (jún – september); Trpanj: Rybárske noci (júl – august); Ston: Stonské leto (júl – august) Drače

Trstenik

Sreser

Dalmácia - Dubrovnícky región

Pelješac ponúka romantický a rázovitý jadranský kraj s pobrežím, vyumývaným až do samej belosti, s olivovými hájmi, storočnými cyprusmi, skalami obrastenými šalviou. Z najvyššieho vrchu sv. Ilija – 961 m – sa dá jediným pohľadom obsiahnuť celý ostrov Korčula s jeho archipelágom a ostrovy Hvar, Vis, Mlijet a Lastovo. Dve rázovité malebné mestečká Ston a Mali Ston sa usadili na úžine medzi pevninou a masívom polostrova. Spolu s Dubrovníkom to boli najdôležitejšie a najopevnenejšie miesta niekdajšej slávnej Dubrovníckej republiky. Nedobytnými stredovekými hradbami boli chránené soľnice, majetky a bohaté usadlosti Republiky na Pelješaci. Medzi polostrovom a pevninou sa zasekol Malostonský záliv - prírodná rezervácia pod hladinou mora, sádka ustríc, mušlí a prvotriednych rýb.

41


Korčula

Koločep

Šipan

Elafitské ostrovy Dalmácia - Dubrovnícky región

Súbežne s Dubrovníckym prímorím, oddelené koločepským kanálom, sú zoradené Elafitské ostrovy -13 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých tri sú osídlené (Koločep, Lopud a Šipan). Ponuka ubytovania v súkromí: 150 izieb, 62 apartmánov a 6 dovolenkových domov. Ponuka ubytovania v súkromí: Turistické strediská: Koločep, Lopud. Suđurađ, Šipanska Luka.

42

Korčula Korčula, kde významnú úlohu vždy zohrávala stavba lodí a obrábanie kameňa, bola osídlená už v mladšej kamennej dobe. V čase, keď na Lopud

Vela Luka

ostrove Korčula Gréci založili kolónie (III. a IV. storočie p.n.l.), ostrov sa volal Korkyra Melaina (Čierna Korčula) vďaka hustým lesnatým porastom. Určite netreba zvlášť zdôrazniť dobre známu skutočnosť, že sa tu narodil moreplavec Marko Polo. Ponuka ubytovania v súkromí: 1280 izieb, 1600 apartmánov a 310 domov. Turistické strediská: Korčula, Lumbarda, Zavalatica, Brna, Prižba, Vela Luka. Podujatia: Korčula: Marco Polo festival (júl), Marco Polo podujatie (september), Návrat Marca Pola (posledný týždeň v máji); Festival rytierskych hier (júl – august); Lumbarda: Folklórne a rybárske večery (júl – august)


Vela Luka

Orebić

Metković

Korčula

Korčula

Pelješac Ston

Lastovo

Mljet

Elafitski otoci DUBROVNIK Cavtat Prevlaka

Pasadur

Lastovo a Mljet

Ponuka ubytovania v súkromí: 270 izieb, 302 apartmánov a 16 dovolenkových domov. Turistické strediská: Lastovo: Pasadur, Ubli, Zaklopatica, Lastovo, Skrivena Luka; Mljet: Pomena, Polače, Soline, Sobra, Prožura, Okuklje, Saplunara.

Lastovo

Podujatia: Lastovo: Fašiangy – maškarný bál (február – marec); Predstavovanie fašiangových zvykov (júl– august) Jazzový festival (začiatok augusta)

Dalmácia - Dubrovnícky región

Lastovo a Mljet, posunuté ďaleko na šíre more, sú dva najužšie ostrovy Chorvátska. Spoločným znakom obidvoch od pobrežia tak vzdialených ostrovov je, že na každom z nich sa nachádza Malé a Veľké jazero, hoci s odlišnými charakteristikami. Na Lastove sú zátoky a zálivy a na Mljete ponorené krasové depresie, ktoré sú úzkymi kanálmi spojené s morom. 47 polí, 47 ostrovov a 47 kostolov sú rozoznateľné znaky Lastova a tretina územia ostrova Mljet je národným parkom, ktorý charakterizuje špecifická členitosť pobrežia s dvoma jazerami a ostrovom na jazere (ostrov na ostrove), bujné lesnaté plochy borovice alpskej, duba cesmínového (Quercus ilex), bujné húštinové porasty, bohaté kultúrne dedičstvo z minulosti.

43


STREDNÉ CHORVÁTSKO Stretnutie so zachovalou prírodou

Stredné Chorvátsko

Varaždin

44

Kumrovec

Pokojná až zasnená je krajina plná viníc a rozľahlých, široko sa rozprestierajúcich kvetinových lúk, lesov a zelených pasienkov, pretkaných riekami. Je to výnimočne pestré územie, na ktorom sa môžete stretnúť a zoznámiť s takou bohatou paletou prírodných krás a zvláštností ako málokde inde. Mimoriadny zážitok vedia pripraviť povesti, príbehy a legendy, ktoré každému z mnohých hradov, zámkov, starovekých miest a pevností vtláčajú pečať osobitosti. Tu spoznáte stále prítomného ducha minulosti a bohatého kultúrneho dedičstva, ktoré sa predkladá očiam verejnosti v početných sakrálnych objektoch, múzeách, galériách a zbierkach. Je to územie bohaté na termálne pramene, kúpele, no ideálne je aj na prechádzku prírodou, predovšetkým pre milovníkov lovu a rybolovu, ktorí sa vyžívajú v hojnosti a rôznorodosti autochtónnej divej zveri, tešiac sa zo zážitkov, o ktoré ich obohacuje zachované a nezdevastované

Trakošćan

Veliki Tabor

prírodné prostredie. Popri veľkom počte kultúrnych podujatí, zaujímavých a atraktívnych manifestácií, toto územie láka hostí aj svojou štedrou ponukou gastronomického umenia, kde sa striedajú domáce jedlá, ponúkané na stole vidieckych hospodárstiev, s vrcholovými pochúťkami, pripravovanými z diviny či s jedlami, pripravovanými presne podľa receptúr „našich babičiek“ a starých chorvátskych kuchárskych kníh. Ponuka ubytovania v súkromí: 1909 izieb. Turistické strediská: Samobor, Velika Gorica, Jastrebarsko, Dugo Selo, Vrbovec, Krašić, Kloštar Ivanić, Ivanić Grad, Križ, Zaprešić, Sveti Ivan Zelina, Čazma, Bjelovar, Sisak, Čigoć, Krapje, Topusko, Lekenik, Čakovec, Koprivnica, Đurđevac, Križevci, Molve, Kalinik, Daruvar, Krapina, Krapinske Toplice, Stubičke Toplice, Marija Bistrica, Varaždin, Varaždinske Toplice, Ludbreg i Trakošćan.

INFORMÁCIE: Turistické združenie Samobor, Tel.: 01 3360 044, E-mail: tzg-samobor@zg.t-com.hr Turistické združenie Zaprešić, Tel.: 01 3310 309, E-mail: tz-zapresic@zg.t-com.hr Turistické združenie Jastrebarsko, Tel.: 01 6281 115, E-mail: tz-jastrebarsko@zg.t-com.hr Turistické združenie Čazma, Tel.: 043 772 086 Turistické združenie Sisak, Tel.: 044 522 655, E-mail: tzg-siska@sk.t-com.hr Turistické združenie Čakovec, Tel.: 040 313 319, E-mail: tzg-cakovca@ck.t-com.hr


Čakovec Varaždin

SLOVENIA

HUNGARY

Trakošćan Krapina

Koprivnica Marija Bistrica Bjelovar

Samobor Ivanić Grad Sisak

Marija Bistrica

Turistické združenie Krašić, Tel.: 01 62 70 910, E-mail: krasic@tzzz.hr Turistické združenie Sveta Nedelja, Tel.: 01 3373 919, E-mail: tzg.sveta.nedelja@hi.t-com.hr Turistické združenie Zagrebačka županija, Tel.: 01 4873 665, E-mail: info@tzzz.hr Turistické združenie mesta Djurdjevac, tel.048/812-046, E-mail: tzdjurdjevac@inet.hr Turistické združenie mesta Križevci, tel.048/681-199 Turistické združenie mesta Kalnik, tel.048/857-249 TZ obce Molve, tel. 048/892-024 TZ Tuhelj, tel.: 049/556-630, E-mail: tz.tuhelj@post.t-com.hr Turisticko-informatívne centrum mesta Daruvar Trg kralja Tomislava 14, 43 000 Daruvar, Tel.: 043 331 382 E-mail: grad.daruvarturisticko.informativni.centar@bj.t-com.hr

Stredné Chorvátsko

Turistické združenie Krapinske Toplice, Tel.: 049 232 106, E-mail: tzo-krapinske-toplice@kr.t-com.hr Turistické združenie Stubičke Toplice, Tel.: 049 282 727, E-mail: tzo@stubicketoplice.hr Turistické združenie Marija Bistrica, Tel.: 049 468 380, E-mail: tzo-marija-bistrica@kr.t-com.hr Turistické združenie Koprivnica, Tel.: 048 621 433, E-mail: tzg-koprivnica@kc.t-com.hr Turistické združenie Varaždin, Tel.: 042 210 987, E-mail: tzg-varazdin@vz.t-com.hr Turistické združenie Varaždinske Toplice, Tel.: 042 633 133, E-mail: info@toplice-vz.hr Turistické združenie Bjelovar, Tel.: 043 243 944, E-mail: info@tzbbz.hr Turistické združenie Ivanić Grad, Tel.: 01 2881 591, E-mal:turistickazajednica@ivanicgrad.hr Turistické združenie Velika Gorica, Tel.: 01 6222 378, 6221 666, E-mail: tzvg@tzvg.hr Turistické združenie Vrbovec, Tel.: 01 2791 661, E-mail: tzvrbovec@tzzz.hr

Kutina

45


SLAVÓNIA Ušľachtilá oblasť s dušou

Slavónia

Vinkovci

46

Spačva

Územie medzi riekami Sávou a Drávou a na východe ohraničené Dunajom, je obilnicou Chorvátska, ktoré okrem poľnohospodárskych produktov ponúka aj rôznorodý a bohatý turistický program. Tu si môžete vychutnať blahodarnosť prírody a plody práce usilovných vidiečanov, vhupnúť do idyly veľkých a pekných slavónskych dedín, vojsť do dobrej vínnej pivnice a degustovať špičkové druhy vín (Kutjevo, Ďakovo, Ilok, Erdut, Feričanci, oblasť Baranje), špičkové vína sa dajú degustovať v: Erdute, Feričancoch a na území celej Baranje, ochutnať vychýrené špeciality, ako „kulen“ (niekoľko druhov výdatne ochuteného mletého mäsa, ktoré sa údi ako šunka), prezrieť si zvierací svet jednej

Osijek

Kopačevo

z najznámejších európskych prírodných zvláštností, prírodnej rezervácie Kopačskej močariny alebo sa nadchýnať prechádzkou v hlbokej tôni storočných dubových lesov, pridať sa k oberačom hrozna, stať sa svedkom bohatej slavónskej žatvy či sa zapojiť do niektorej z množstva folklórnych slávností (Đakovské výšivky, Vinkovské jesene, Zlaté struny Slavónie...). Pôvabné zákutia a výletné miesta odhaľujú nové hodnoty i podoby z bohatej minulosti, núkajú príjemný kúpeľ a oddych v kúpeľných strediskách, zámky a kaštiele sú hojne zastúpené v prostredí ničím nedotknutej a zachovalej prírody v povodí Sávy, Drávy a Dunaja.

Kaptol

Nekonečné nížiny, ktorým nedovidieť konca a lesnaté svahy pohorí Papuk a Bilogora, oplývajú rôznymi druhmi vysokej a drobnej divej zveri a predstavujú ideálne prostredie pre lov i pre rybolov na riekach, nespočetných riečnych ramenách a rybníkoch. Tak ako ľudia, i kraj tu má svoju veľkú, šľachetnú dušu, hovorievajú tunajší obyvatelia. Ponuka ubytovania v súkromí: 1686 postelí. Turistické strediská: Osijek, Vukovar, Bizovačke Toplice, Županja, Vinkovci, Đakovo, Požega, Slavonski Brod, Našice, Slatina, Orahovica, Pitomača a Virovitica.


HUNGARY

Virovitica Bizovac Našice

Daruvar Požega

Đakovo

OSIJEK Vukovar Vinkovci

Slavonski Brod

Kutjevo

INFORMÁCIE: Turistické združenie Osijek, Tel.: 031 203 755, E-mail: grad-osijek@os.t-com.hr Turistické združenie Slavonski Brod, Tel.: 035 447 721, E-mail: info@tzgsb.hr Turistické združenie Požega, Tel.: 034 274 900, E-mail: tz-pozega@po.t-com.hr Turistické združenie Đakovo, Tel.: 031 812 319, E-mail: tz-grada-djakova@os.t-com.hr Turistické združenie Vinkovci, Tel.: 032 334 653, E-mail: turisticka.zajednica@vk.t-com.hr Turistické združenie Vukovar, Tel.: 032 442 889, E-mail: tz-vukovar@vk.t-com.hr Turistické združenie Našice, Tel.: 031 614 951, E-mail: tz-nasice@hi.t-com.hr Turistické združenie Virovitica, Tel.: 033 726 069, E-mail: tzvpz@vt.t-com.hr Turistické združenie Županja, Tel.: 032 830 299, E-mail: tz-zupanja@vk.t-com.hr Turistické združenie Bizovac, Tel.: 031 675 112 E-mail: direktor@tzobizovac.hr Turistické združenie Slatina, Tel: 033 533-629 E-mail: tz-grada-slatine@vt.t-com.hr Turistické združenie Orahovica, Tel: 033-673-540 E-mail: tzgorahovica@tzgorahovica.hr

Slavónia

Papuk

47


ZÁHREB

Záhreb

Chorvátska metropola

48

Záhreb, chorvátska metropola, je staré stredoeurópske mesto s viac ako 900 ročnou písanou históriou. Je známy svojím zachovalým historickým dedičstvom. Návštevníkom mesto ponúka rôzne pracovné, športové, jarmočné podujatia. Jedine v Záhrebe sa poludnie ohlasuje výstrelom z dela z Lotrščaka, je jediným mestom na kontinente, ktoré má svoju veľrybu, má aj Maksimir - najstarší kultivovaný park v Európe, a ešte veľa toho naj... Ako to býva vo všetkých veľkých mestách, aj záhrebské ulice a námestia sú jedným veľkým javiskom, kde sa odohrávajú atraktívne podujatia:

Medzinárodné folklórne vystúpenia, Medzinárodné výstavy kvetov, Záhrebský filmový festival, Festival svetového divadla, Ľudový festival... A to, čo je menej známe, nejakým spôsobom dokonca ukryté, to je prenádherná príroda a bohaté kultúrne dedičstvo v blízkosti Záhrebu, ktorú si môžete vychutnávať objavovaním prírodných krás a pamiatok tisícročnej chorvátskej histórie. Príďte do Záhrebu - Záhreb prekoná vaše očakávania! Ponuka ubytovania v súkromí: 93 izieb a 45 apartmánov.

INFORMÁCIE: TIC Zagreb Tel.: +385 1 48 14 051 Fax: +385 1 48 14 056 E-mail: info@zagreb-touristinfo.hr www.zagreb-touristinfo.hr


Čo znamená “súkromné ubytovanie” Napriek tomu, že sa v Chorvátsku presne vie, čo znamená názov «súkromné ubytovanie», v pravom zmysle slova, je iba čiastočne presný. Tento názov sa začal používať od polovice minulého storočia, keď všetky ubytovacie objekty na území bývalého štátu boli majetkom štátu/družstva a začala sa výstavba rekreačných objektov, v ktorých sa jednotlivé izby začali prenajímať platiacim hosťom. Od začiatku 90-tych rokov, od zmeny politického a ekonomického režimu v Chorvátsku, všetky ubytovacie kapacity sú súkromným majetkom a menší počet hotelov sa nachádza v procese privatizácie.

Kontaktovanie prenajímateľov – priamo, prostredníctvom cestovnej kancelárie, alebo úradu Turistického združenia Hostia si môžu rezervovať súkromné ubytovanie prostredníctvom turistických kancelárií alebo priamo u osoby, ktorá ubytovanie poskytuje. V prílohe tohto textu je uvedený podrobný zoznam kancelárií, ktoré sprostredkovávajú tento typ ubytovania. Na miestach, kde sa cestovné kancelárie nenachádzajú, informácie sú v úradoch oblastných turistických združení, ktoré pomáhajú sprostredkovať kontakt s osobami, ktoré poskytujú súkromné ubytovanie. Ostatné informácie sa môžete dozvedieť na zastupiteľstve Chorvátskeho turistického združenia, ktoré pôsobí vo vašej krajine, alebo cez Internet na adrese www.chorvatsko.hr. Výber veľkého množstva destinácií na internete Najobsiahlejšie databázy o ponuke súkromného ubytovania sa nachádzajú na internetových adresách Chorvátskeho turistického združenia www.croatia.hr a UHPA - Združenia chorvátskych cestovných kancelárií www.croatia-travel.org. Pred zoznamom kancelárií po regiónoch a mestách v tejto publikácii sú zaradené kancelárie, ktoré na jednom mieste ponúkajú rôzne druhy súkromného ubytovania v mimoriadne veľkom počte turistických miest. Ponuka netypického ubytovania a aktívneho oddychu Na uvedených internetových adresách, ako aj na internetových adresách mnohých cestovných kancelárií zaradených do tejto publikácie, nájdete aj ich ponuky ubytovania vo vidieckych domácnostiach (na Istrii má tento druh ponuky pomenovanie agroturizmus), v nekategorizovaných rybárskych domoch, v majákoch (na osamotnených ostrovčekoch, alebo pobreží pevniny) a v horských domoch. Taktiež tu nájdete opisy športových a kultúrnych aktivít, výletov a túr, ktoré sa organizujú pre hostí, ktorým je sprostredkované ubytovanie.

Hostia chorvátskych cestovných kancelárií sú rovnako chránení ako vo svojich krajinách Pri výbere súkromného ubytovania v Chorvátsku vám odporúčame kontaktovať vašu preverenú kanceláriu, alebo niektorú kanceláriu publikovanú v tejto brožúre. Chorvátske cestovné kancelárie sú licencované a pracujú v súlade so Zákonom o poskytovaní služieb v turizme, uzákonenom v roku 2007. Zákon zaväzuje kancelárie na prácu v súlade so smernicami EÚ o balíku aranžmánov. Takže klienti kancelárií, ako chorvátski, tak aj zahraniční, sú chránení istým spôsobom ako aj v členských krajinách Európskej Únie. Od septembra roku 2003 sa v Chorvátsku začal uplatňovať aj Zákon o ochrane spotrebiteľa, ktorý je úplne zosúladený s vyhovujúcimi smernicami EÚ. Doplňujúce informácie o ochrane cestujúceho si môžete prečítať na stranách Združenia chorvátskych cestovných kancelárií na adrese www.croatia-travel.org. Všetky cestovné kancelárie v Chorvátsku sú podľa zákona povinné byť členmi Chorvátskej hospodárskej, respektíve živnostníckej komory. Okrem nich pôsobia ešte aj dve dobrovoľné odborné združenia - UHPA -Združenie chorvátskych cestovných kancelárií so 436 členmi obchodných jednotiek a UNPAH - Združenie nezávislých cestovných kancelárií Chorvátska s 30 členmi obchodných jednotiek. Členstvá v týchto združeniach sú označené zvlášť popri každej členskej kancelárii, pretože členstvá v združeniach zabezpečujú turistom dodatočnú ochranu a spoľahlivosť ponúkaných služieb. Identifikačný kód kancelárie je jej legitimáciou Písmeno A v kóde označuje, že kancelária vlastní pracovné povolenie pre organizovanie zájazdov, písmeno B, že je registrovaná ako sprostredkovateľ, písmeno C, že vlastní pracovné povolenie na ponuku turistického servisu, ktorý zahŕňa aj sprostredkovanie súkromného ubytovania. Písmená AB napísané spolu znamenajú, že je kancelária súčasne registrovaná ako organizátor zájazdov a sprostredkovateľ.

Chorvátsko

V Chorvátsku je ponuka súkromného ubytovania podstatne väčšia, než ponuka hotelov Popri ubytovaní v hoteloch, apartmánových hoteloch, hotelových komplexoch, turistických apartmánoch, penziónoch a na privátnom ubytovaní, ktoré sa zaraďujú medzi objekty typu ,,hotel", je v Chorvátsku okolo 56.540 zaregistrovaných domácností, ktoré ponúkajú okolo 404.561 postelí v kategorizovaných domoch/vilách, apartmánoch a izbách. Všetky ubytovacie objekty sú kategorizované v súlade so Zákonom o pohostinskej činnosti, uzákonenom v roku 1995 a zmenenom v roku 2006 a aj s výkonnými smernicami, ktoré vydalo Ministerstvo turizmu Chorvátskej republiky. Podľa tohto zákona z roku 1995, môžu mať fyzické osoby, ktoré nie sú zaregistrované ako živnostníci alebo ako s.r.o., do 20 postelí, a po zmenenom Zákone z roku 2006 do 16 postelí s päťročnou lehotou na adaptáciu. To znamená, že jednotlivé objekty súkromného ubytovania môžu byť aj väčšie ako napr. penzióny a hotely, pre ktoré podľa smerníc pre kategorizáciu z roku 2002 platí, že musia mať najmenej 10 postelí. Preto pri príležitosti rezervácie napr. apartmánu, je potrebné kancelárii presne uviesť či sa jedná o apartmán v rámci napr. apartmánového hotela alebo o súkromné ubytovanie.


I

N

F

O

R

M

Á

C

I

E

Ak sa neviete rozhodnúť, v ktorom turistickom stredisku by ste strávili pobyt, požiadajte kancelárie, ktoré majú veľkú ponuku, aby Vám v žiadanom termíne ponúkli na výber väčší počet miest - to Vám zároveň umožní aj porovnať ceny. Taktiež v prípade, že ste v zozname miest po oblastiach, v mieste - kde chcete pobývať, nenašli kanceláriu, alebo úrad turistického združenia, ktoré by Vás mohlo spojiť s prenajímateľom, alebo ste vôbec nenašli žiadanú destináciu, kontaktujte kancelárie uvedené pred zoznamom po oblastiach, bez ohľadu na to, v ktorom meste sa nachádza ich sídlo.

KANCELÁRIE, KTORÉ PONÚKAJÚ UBYTOVANIE VO VEĽKOM POČTE DESTINÁCIÍ Počet destinácií

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Mesto

PSČ

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

ADRIAGATE

HR-AB-21-060125823

celoročne

Split

21000

Zrinjsko-Frankopanska 62

+385 21 315180

+385 21 315179

info@adriagate.com

http://www.adriagate.com

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Zagreb

10000

Heinzelova 62a

+385 1 6102000

+385 1 6102018

heinzelova@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

ADRIATIC.HR

HR-AB-21-17010006236

celoročne

Split

21000

Washingtonova 5

+385 21 456456

+385 21 456789

info@adriatic.hr

http://www.adriatic.hr

ATLAS d.d. pobočka Dubrovník

HR-AB-20-060000638

celoročne

Dubrovnik

20000

Sv. Đurđa 1

+385 20 442585

+385 20 323609

atlas.pile@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

SPLIT TOURS d.d.

HR-AB-21-060134800

celoročne

Split

21000

Boktulijin put b.b.

+385 21 352481

+385 21 352482

booking@splittours.hr

http://www.splittours.hr

ADRIATIC TRAVEL DESIGN d.o.o.

HR-AB-52-040190525

celoročne

Pazin

52000

Dubravica 2a

+385 52 617770

+385 52 617772

adriatic@travel-design.com

http://www.travel-design.com

EKLATA d.o.o.

HR-AB-21-060077916

celoročne

Split

21000

Osječka 11

+385 21 544232

+385 21 544232

eklata@eklata.com

http://www.eklata.hr

UHPA

TO ISLANDS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-21-060226108

celoročne

Split

21000

Ruđera Boškovića 27

+385 21 494809

+385 21 494820

info@adria-island.org

http://www.adria-island.org

UHPA

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Zagreb

10000

I Pile 1

+385 1 4805505

+385 1 6188681

generalturist@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Dubrovnik

20000

Obala Stjepana Radića 32

+385 20 313300

+385 20 419119

gulliver@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr

UHPA

KOMPAS ZAGREB d.d.

HR-AB-01-080158822

celoročne

Zagreb

10000

Teslina 12

+385 1 4882504

+385 1 4811414

kompas@kompas.hr

http://www.kompas.hr

UHPA

DESIGNER PUTNIČKA AGENCIJA

HR-AB-52-92232256

celoročne

Pula

52100

Istarska 8

+385 52 522225

+385 52 492019

info@designer.com.hr

http://www.designer.com.hr

GLOBALTURIST d.o.o.

HR-B-51-040228210

celoročne

Kastav

51215

Trinajstići 99

+385 51 276677

+385 51 276707

info@globalturist.hr

http://www.globalturist.hr

UHPA

PANORAMA IMMOBILIARE & TURISMO d.o.o. HR-B-21-060200358

celoročne

Zagreb

10000

Gajeva 1

+385 1 4828803

+385 1 4828854

maljino@tin.it

http://www.panorama.hr

UHPA

PRESTIGE TOURS

HR-AB-22-15010005117

celoročne

Šibenik

22000

Vladimira Nazora 9

+385 22 219181

+385 22 219186

prestige.tours@si.t-com.hr

http://www.prestige-tours.net

TRAVELANA d.o.o.

HR-AB-51-040056691

celoročne

Rijeka

51000

Andrije Medulića 8

+385 51 212780

+385 51 336562

travelana@ri.t-com.hr

http://www.travelana.hr

UHPA

TREVITOURS d.o.o.

HR-AB-52-040124422

celoročne

Savudrija

52475

Bašanija 13

+385 52 759735

+385 52 759722

trevitours@yahoo.com

http://www.trevitours.net

UHPA

UNILINE d.o.o.

HR-AB-52-040046499

celoročne

Pula

52100

S. Dobrića 16

+385 52 390000

+385 52 215036

uniline@uniline.hr

http://www.uniline.hr

UHPA

CAPPELLI TOURIST AGENCY d.o.o.

HR-B-51-040123157

celoročne

Mali Lošinj

51550

Kadin b.b.

+385 51 231582

+385 51 231562

cappelli@cappelli-tourist.hr

http://www.cappelli-tourist.hr

UHPA

JADERATOURS d.o.o.

HR-AB-23-060052605

celoročne

Zadar

23000

Poljana pape Aleksandra lll 5/1 +385 23 251280

+385 23 251286

jaderatours@zd.t-com.hr

http://www.jaderatours.hr

MRSSI-COMP d.o.o.- ARGOS TRAVEL AGENCY HR-AB-23-060072506

celoročne

Zadar

23000

Put Murvice 17

+385 23 312011

argos.booking@zd.t-com.hr

viac ako 300 miest určenia

UHPA

200-300 miest určenia UHPA

100 - 200 miest určenia

51 - 100 miest určenia

31 - 50 miest určenia

Informácie

21 - 30 miest určenia

+385 23 312111

UHPA UNPAH


Počet destinácií

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Mesto

PSČ

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

OREBIĆ TOURS d.o.o.

HR-AB-20-9091

celoročne

Orebić

20250

Bana J. Jelačića 84a

+385 20 713367

+385 20 714385

orebic-tours@orebic-tours.hr

http://www.orebic-tours.hr

UHPA

SEA GATE

HR-AB-21-17010900138

celoročne

Trogir

21220

Bl. Augustina Kažotića 5

+385 21 797710

+385 21 884888

info@sea-gate.net

http://www.sea-gate.net

UHPA

TURISTIČKA AGENCIJA AQUARIUS

HR-AB-22-15060002370

01.05.-01.10.

Murter

22243

Hrvatskih vladara 21

+385 22 434151

+385 22 435866

aquarius-murter@si.t-com.hr

http://www.aquarius-adriatica.com

UHPA

ADAMO TRAVEL d.o.o.

HR-AB-23-110002322

celoročne

Sali

23281

Sali

+385 23 377208

+385 23 377160

info@adamo.hr

http://www.adamo.hr

AUTOTRANS d.o.o. Putnička agencija

HR-AB-51-040017902

celoročne

Rijeka

51000

Žabica 1

+385 51 660300

+385 51 334894

turizam@autotrans.hr

http://www.autotrans-turizam.com

UHPA

ELITE TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-09002185

celoročne

Dubrovnik

20000

Vukovarska 17

+385 20 358200

+385 20 358303

elite@elite.hr

http://www.elite.hr

UHPA

EUROADRIA TOURS d.o.o.

HR-AB-20-090007786

celoročne

Dubrovnik

20000

Metohijska 2

+385 20 313533

+ 385 20 313530

info@euroadria.hr

http://www.euroadria.hr

UHPA

MARLIN TOURS d.o.o.

HR-AB-23-060054875

celoročne

Zadar

23000

R. K. Jeretova 3

+385 23 305920

+385 23 305919

marlin-tours@zd.t-com.hr

http://www.marlin-tours.hr

UHPA

MERIDIEN TEN d.o.o.

HR-AB-21-060141472

celoročne

Split

21000

Zajčeva 7

+385 21 388951

+385 21 388954

info@meridien.hr

http://www.meridien.hr

UHPA

NIK d.o.o.

HR-AB-22-060021086

celoročne

Šibenik

22000

A. Šupuka 5

+385 22 200550

+385 22 200551

info@nik.hr

http://www.nik.hr

UHPA

SUNTURIST d.o.o.

HR-AB-53-0659517

celoročne

Novalja

53291

Kranjčevićeva b.b.

+385 53 661211

+385 53 661611

sunturist@gs.t-com.hr

http://www.sunturist.com

UHPA

TURISTIČKA AGENCIJA CYNTUS

HR-AB-21-0505969382819 celoročne

Dugi Rat

21315

Trg kralja Tomislava 5

+385 21 757802

+385 21 757803

cyntus@cyntus.com

http://www.cyntus.com

ADRIA-TOURS BOL

HR-AB-21- 060000935

celoročne

Bol

21420

Bračka cesta 10

+385 21 635966

+385 21 635977

adria-tours-bol@st.t-com.hr

http://www.adria-bol.hr

UHPA

AK TOURS d.o.o.

HR-AB-21-060215677

celoročne

Split

21000

Kneza Domagoja 12

+385 21 329183

+385 21 329184

info@ak-tours.hr

http://www.ak-tours.hr

UHPA

ALBATOURS

HR-AB-52-1612976368036 01.04.-30.09.

Pula

52100

Premanturska cesta 14

+385 52 382984

+385 52 382984

info@albatours.hr

http://www.albatours.hr

BRANA TOURS

HR-AB-53-09030200502

15.05.-15.09.

Senj

53270

I. Lenkovića 10/1

+385 53 881367

+385 53 881367

info@brana-tours.hr

http://www.brana-tours.hr

EUROTOURS

HR-AB-21-1706040088

celoročne

Makarska

21300

Ante Starčevića 50

+385 21 679556

+385 21 679556

eurotours-makarska@st.t-com.hr

http://www.eurotours-makarska.com

HVAR TRAVEL

HR-B-21-060189661

01.04.-01.10.

Split

21000

Odakova 26

+385 21 531463

+385 21 531590

info@hvar-travel.com

http://www.hvar-travel.com

UHPA

ISTRA LINE - PORTUN d.o.o.

HR-AB-52-040078004

celoročne

Poreč

52440

Partizanska 2

+385 52 432339

+385 52 432116

privat@istraline.hr

http://www.istraline.hr

UHPA

JURČEVIĆ & Co. d.o.o.

HR-AB-21-060015514

celoročne

Trogir

21220

Put Čarijića 83 - Seget Donji

+385 21 894475

+385 21 894475

jurcevic@st.t-com.hr

http://www.jurcevic.hr

UHPA

KALIPSO d.o.o.

HR-AB-20-060083277

celoročne

Dubrovnik

20000

Iva Dulčića 25

+385 20 436508

+385 20 436508

info@kalipso.hr

http://www.kalipso.hr

KATURBO d.o.o.

HR-AB-51-040118168

01.04.-30.10.

Rab

51280

Markantuna de Dominisa 5

+385 51 724495

+385 51 777015

katurbo-tourist-agency@ri.t-com.hr

http://www.katurbo.hr

LAGUNA

HR-AB-22-15010005193

01.05.-01.10.

Primošten

22202

Tepli bok 25

+385 22 643000

+385 22 570558

info@laguna-primosten.hr

http://www.laguna-primosten.hr

LOŠINJSKA PLOVIDBA - TURIZAM d.o.o.

HR-C-51-040031636

celoročne

Mali Lošinj

51550

Riva lošinjskih kapetana 8

+385 51 233040

+385 51 231611

losinjplov-turizam@ri.t-com.hr

http://www.lostur.net

UHPA

MAESTRAL

HR-AB-21-17010000419

celoročne

Split

21000

R. Boškovića 13/15, Kaleta II

+385 21 470944

+385 21 470980

maestral1@st.t-com.hr

http://www.travel.maestral.hr

UHPA

MAREA d.o.o.

HR-AB-51-040012939

celoročne

Ičići

51414

Poljanska cesta 21

+385 51 705620

+385 51 704290

marea@marea.hr

http://www.marea.hr

UHPA

MAREMONTI - ISTRA d.o.o.

HR-AB-52-040159710

celoročne

Pula

52100

Trg I. Istarske brigade 1

+385 52 384000

+385 52 384001

maremonti-istra@pu.t-com.hr

http://www.maremonti-istra.hr

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

celoročne

Makarska

21300

Obala kralja Tomislava 15

+385 21 616010

+385 21 615327

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

UHPA

M-TRAVELTOURISTSERVICE

HR-AB-21-17010006136

01.05.-31.09.

Stomorska

21432

Veli Dolac 15

+385 21 718309

+385 21 718310

info@m-tts.com

http://www.m-tts.com

UHPA

MULTILINGUA

HR-AB-52-3103980366205 celoročne

Roč

52425

Roč 30

+385 52 649742

+385 52 687138

visitistria@yahoo.com

http://www.visitistria.net

PRUDENS LINE d.o.o.

HR-AB-51-040150745

celoročne

Opatija

51410

Nova cesta 142 a

+385 51 718940

+385 51 718657

prudens@prudens-line.hr

http://www.prudens-line.hr

TURISTIČKA AGENCIJA RUŽMARIN d.o.o.

HR-AB-21-060219029

celoročne

Omiš

21310

Put skalica 5

+385 21 756656

+385 21 756657

uprava@ruzmarin.hr

http://www.ruzmarin.hr

VALSIKA d.o.o.

HR-B-51-040182689

01.04.-01.10.

Rab

51280

Palit 426a

+385 51 726040

+385 51 726040

valsika@post.t-com.hr

http://www.valsika.hr

VERITAS d.o.o.

HR-AB-52-040076566

celoročne

Labin

52220

Sv. Katarine 4

+385 52 885007

+385 52 852757

veritas@pu.t-com.hr

http://www.istra-veritas.hr

VIATOR TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-090019859

celoročne

Dubrovnik

20000

Sv. Križa 3

+385 20 313140

+385 20 313140

mail@dubrovnikviator.com

http://www.dubrovnikviator.com

11 - 20 miest určenia

7 - 10 miest určenia

UHPA

Informácie

UHPA


Z O Z N A M Oblasť

PSČ

Mesto

K A N C E L Á R I Í

P O D Ľ A

O B L A S T Í

A

M I E S T

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

52100 Banjole

KAMIKTOURS d.o.o.

HR-AB-52-040174380

celoročne

Kamik 6

+385 52 393000

+385 52 393001

kamiktours@istra-kamik.com

http://www.istra-kamik.com

52420 Buzet

ISTRIANA TRAVEL

HR-AB-52-91307724

celoročne

Vrh 28

+385 52 667022

+385 52 667022

istriana.travel@ri.t-com.hr

http://www.istrianatravel.hr

52212 Fažana

Putnička agencija BONSAI

HR-B-52-91791596

celoročne

Puljska cesta 1

+385 52 521216

+385 52 521152

sonja.sugar@pu.t-com.hr

http://www.istra.com/bonsai

52212 Fažana

R.I.S.T. - TOURS d.o.o.

HR-AB-52-040116435

01.05.-01.10.

Vodnjanska 48

+385 52 521341

+385 52 383126

rist-tours@rist-tours.com

http://www.rist-tours.com

52450 Funtana

LINET d.o.o.

HR-AB-52-040012545

01.01.-01.12.

Ribarska 2

+385 52 445012

+385 52 445090

linet@pu.t-com.hr

http.//www.istra.com/linet

52450 Funtana

Putnička agencija FUNTANA

HR-B-52-18011101424

01.06.-20.09.

Istarska 2a

+385 52 445045

+385 52 445045

jelena.davidovic@pu.t-com.hr

http://www.jelena.hr

52464 Kaštelir

Turistické združenie obce Kaštelir-Labinci

Kaštelir 113

+385 52 463140

+385 52 463141

info@tz-kastelirlabinci.hr

http://www.tz-kastelirlabinci.hr

52220 Labin

AD MAJORA d.o.o.

HR-AB-52-040114997

celoročne

Trg labinskih rudara 4

+385 52 880472

+385 52 853472

info@istra-admajora.com

http://www.istra-admajora.com

52220 Labin

Putnička agencija TURIST RAVNI

HR-C-52-18010901019

01.06.-20.09.

Ravni 2b

+385 52 877152

+385 52 877152

vigor.skopac@pu.t-com.hr

http://www.istra.com/ravni

52220 Labin

VERITAS d.o.o.

HR-AB-52-040076566

celoročne

Sv. Katarine 4

+385 52 885007

+385 52 852757

veritas@pu.t-com.hr

http://www.istra-veritas.hr

52203 Medulin

NOVA TOURS

HR-B-52-91415667

celoročne

Burle 1

+385 52 393112

+385 52 393114

simo.vukoje@pu.t-com.hr

http://www.nova-tours.hr

52203 Medulin

NOVASOL TURISTIČKA AGENCIJA d.o.o.

HR-AB-52-040199070

celoročne

Brajdine b.b.

+385 52 381814

+385 52 381799

info@novasol.hr

http://www.novasol.com

52424 Motovun

MONTONA TOURS d.o.o.

HR-AB-52-040191831

celoročne

Kanal 10

+385 52 681970

+385 52 616409

info@montonatours.com

http://www.montonatours.com

52466 Novigrad

EPOCA TURIZAM d.o.o.

HR-AB-52-040190200

celoročne

Murvi 2

+385 52 726311

+385 52 726163

epoca1@pu.t-com.hr

http://www.epocatourism.com

52466 Novigrad

KOMPAS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-52-040130960

celoročne

Gradska vrata 11

+385 52 726383

+385 52 726384

novigrad@kompas-travel.com

http://www.kompas-travel.com

52466 Novigrad

KREVATIN TOURS d.o.o.

HR-AB-52-040168464

celoročne

V. Nazora 17

+385 52 757192

+385 52 726126

info@adriatic.cc

http://www.adriatic.cc

52466 Novigrad

RAKAM TRADE d.o.o.

HR-AB-52-040118504

10.04.-30.10.

Gradska vrata 45

+385 52 757047

+385 52 757047

rakam@pu.t-com.hr

http://www.rakam-trade.hr

52000 Pazin

ADRIATIC TRAVEL DESIGN d.o.o.

HR-AB-52-040190525

celoročne

Dubravica 2a

+385 52 617770

+385 52 617772

adriatic@travel-design.com

http://www.travel-design.com

52000 Pazin

FUTURA TRAVEL

HR-AB-52-18031201448

celoročne

25. rujna 42

+385 52 621045

+385 52 621045

pazin@futura-travel.hr

http://www.futura-travel.hr

52440 Poreč

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Mate Vlašića 20

+385 52 433871

+385 52 433872

porec@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

52440 Poreč

ANITOURS

HR-A-52-040124070

01.04.-01.10.

Anke Butorac 3

+385 52 427069

+385 52 434969

anitours@parenzo.com

http://www.parenzo.com

52440 Poreč

APARTMANI ADRIATIC d.o.o.

HR-B-52-040030049

01.04.-15.10.

Trg slobode 2a

+385 52 452663

+385 52 452187

info@apartmani-adriatic.hr

http://www.apartmani-adriatic.hr

52440 Poreč

APARTMANI ADRIATIC d.o.o.

HR-B-52-040030049

01.04.-15.10.

Rade Končara b.b.

+385 52 452189

+385 52 427420

novo-naselje@apartmani-adriatic.hr

http://www.apartmani-adriatic.hr

Člen

Informácie

ISTRIA

UHPA

UHPA

UHPA


PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

52440 Poreč

APARTMANI ADRIATIC d.o.o.

HR-B-52-040030049

01.04.-15.10.

Špadići b.b.

+385 52 452190

+385 52 427071

spadici@apartmani-adriatic.hr

http://www.apartmani-adriatic.hr

52440 Poreč

ARLEN d.o.o.

HR-AB-52-040051245

celoročne

Vukovarska 26

+385 52 453145

+385 52 434819

arlen@arlen.hr

http://www.arlen.hr; http://www.istra2007.com

52440 Poreč

ATLAS d.d. pobočka Poreč

HR-AB-20-060000638

celoročne

Eufrazijeva 63

+385 52 434933

+385 52 451109

poslovnica.porec@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

52440 Poreč

ELITE TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-09002185

celoročne

Vukovarska 19

+385 52 423222

+385 52 423223

porec@elite.hr

http://www.elite.hr

52440 Poreč

EURO 92 d.o.o.

HR-AB-52-040009332

celoročne

Anke Butorac 29

+385 52 453153

+385 52 453154

euro92@pu.t-com.hr

http://www.euro92.hr

52440 Poreč

FIORE TOURS d.o.o.

HR-AB-52-040009121

celoročne

Mate Vlašića 6

+385 52 431397

+385 52 434075

info@fiore.hr

http://www.fioretours.com

UHPA

52440 Poreč

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Obala maršala Tita 19

+385 52 451188

+385 52 451123

ninoslav.luk@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

52440 Poreč

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Partizanska 4

+385 52 451455

+385 52 451929

gulliver@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr, http://www.bookcroatia.eu

UHPA

52440 Poreč

ISTRA LINE - PORTUN d.o.o.

HR-AB-52-040078004

celoročne

Partizanska 2

+385 52 432339

+385 52 432116

privat@istraline.hr

http://www.istraline.hr

UHPA

52440 Poreč

LUCKY TRAVEL d.o.o.

HR-AB-52-040033687

celoročne

Bračka 39-41

+385 52 434050

+385 52 431688

lucky-travel@pu.t-com.hr

http://www.lucky-travel.hr

UHPA

52440 Poreč

MARE

HR-AB-52-040106132

01.04.-01.10.

Partizanska 2

+385 52 427365

+385 52 432065

mare-ta@pu.t-com.hr

http://www.istra.com/mare

52440 Poreč

TEAMAR d.o.o.

HR-AB-52-040126510

01.04.-01.10.

Mate Vlašića 23

+385 52 432529

+385 52 431824

teamar@pu.t-com.hr

http://www.teamar.hr

UHPA

52100 Pula

A.T.I. d.o.o.

HR-AB-52-040155102

20.04.-30.09.

Zadarska 15

+385 52 223400

+385 52 217644

info@ati-pula.com

http://www.ati-pula.com

UHPA

52100 Pula

ALBATOURS

HR-AB-52-1612976368036 01.04.-30.09.

Premanturska cesta 14

+385 52 382984

+385 52 382984

info@albatours.hr

http://www.albatours.hr

52100 Pula

ATLAS d.d. pobočka Pula

HR-AB-20-060000638

celoročne

Starih statuta 1

+385 52 393040

+385 52 393041

atlas.pula@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

52100 Pula

BRIONI d.d. PULA

HR-AB-52-040040677

celoročne

Šijanska cesta 4

+385 52 501860

+385 52 501850

turizam@brioni.hr

http://www.brioni.hr

UHPA

52100 Pula

COMMODORE CRUISES d.o.o.

HR-AB-52-040093326

celoročne

Riva 14

+385 52 211631

+385 52 219091

info@commodore-cruises.hr

http://www.commodore-travel.hr

UHPA

52100 Pula

DESIGNER Putnička agencija

HR-AB-52-92232256

celoročne

Istarska 8

+385 52 522225

+385 52 492019

info@designer.com.hr

http://www.designer.com.hr

52100 Pula

EDO d.o.o. Pula

HR-AB-52-040081750

celoročne

Narodni trg 9

+385 52 222207

+385 52 218488

edo@pu.t-com.hr

http://www.edosport.com

52100 Pula

GAIA TRAVEL d.o.o.

HR-B-52-040115885

celoročne

Tomasinijeva 24

+385 52 215299

+385 52 382518

info@gaiatravel.hr

http://www.gaiatravel.hr

52100 Pula

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Cararrina 4

+385 52 218487

+385 52 212710

darija.celic@generalturist.com

http://www.generalturist.com

52100 Pula

KOMPAS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-52-040130960

celoročne

Starih statuta 4

+385 52 212511

+385 52 211592

pula@kompas-travel.com

http://www.kompas-travel.com

52100 Pula

LANG - international d.o.o.

HR-AB-52-040051261

celoročne

Flanatička 11

+385 52 212926

+385 52 215060

lang-international@pu.t-com.hr

http://www.lang-international.com

52100 Pula

MAREMONTI - ISTRA d.o.o.

HR-AB-52-040159710

celoročne

Trg I. Istarske brigade 1

+385 52 384000

+385 52 384001

maremonti-istra@pu.t-com.hr

http://www.maremonti-istra.hr

52100 Pula

Putnička agencija ARENATURIST

HR-AB-52-040162280

celoročne

Splitska 1

+385 52 529400

+385 52 529401

kristijan@arenaturist.hr

http://www.arenaturist.hr

UHPA

UHPA

UHPA, UNPAH

UHPA

UHPA

UHPA

Informácie

Oblasť


Informácie

Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

52100 Pula

UNILINE d.o.o.

HR-AB-52-040046499

celoročne

S. Dobrića 16

+385 52 390000

+385 52 215036

uniline@uniline.hr

http://www.uniline.hr

52221 Rabac

AD MAJORA d.o.o.

HR-AB-52-040114997

celoročne

Slobode 21

+385 52 872472

+385 52 872472

info@istra-admajora.com

http://www.istra-admajora.com

52221 Rabac

ATLAS RABAC d.o.o.

HR-AB-52-040143393

celoročne

Hotel Castor - Rabac b.b.

+385 52 872268

+385 52 872958

atlas-rabac@pu.t-com.hr

http://www.atlas-istra.hr

UHPA

52221 Rabac

KOMPAS RABAC-LABIN d.o.o.

HR-AB-52-040028355

celoročne

Slobode b.b.

+385 52 856599

+385 52 856473

info@kompas-istra.com

http://www.kompas-istra.com

UHPA

52221 Rabac

UNILINE d.o.o.

HR-AB-52-040046499

celoročne

Hotel Mediteran - Rabac b.b.

+385 52 880900

+385 52 880901

rabac@uniline.hr

http://www.uniline.hr

UHPA

52425 Roč

MULTILINGUA

HR-AB-52-3103980366205 celoročne

Roč 30

+385 52 649742

+385 52 687138

visitistria@yahoo.com

http://www.visitistria.net

52210 Rovinj

ATLAS d.d. pobočka Rovinj

HR-AB-20-060000638

celoročne

Hotel Park - V. Nazora b.b.

+385 52 813463

+385 52 840618

poslovnica.rovinj@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

52210 Rovinj

BEMAX d.o.o.

HR-AB-52-040021423

celoročne

G. R. Carli 1

+385 52 815112

+385 52 815122

bemax@pu.t-com.hr

52210 Rovinj

BUDIŠA d.o.o.

HR-B-52-040118230

01.04-31.10.

Stjepana Radića 31

+385 52 811420

+385 52 830501

mabudisa@inet.hr

52210 Rovinj

COUNTRY CLUB d.o.o.

HR-AB-52-040131399

celoročne

Rovinjsko selo 31

+385 52 848549

+385 52 848383

country-club@pu.t-com.hr

http://www.country-club.hr

UHPA

52210 Rovinj

COUNTRY CLUB d.o.o.- ISTRALINE

HR-AB-52-040131399

celoročne

Vrata na obali 1

+385 52 811209

+385 52 848383

country-club@pu.t-com.hr

http://www.country-club.hr

UHPA

52210 Rovinj

FUTURA TRAVEL

HR-AB-52-18031201448

celoročne

M. Benussi 2

+385 52 817281

+385 52 817282

futura-travel@pu.t-com.hr

http://www.futura-travel.hr

52210 Rovinj

KOMPAS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-52-040130960

celoročne

Obala maršala Tita 5

+385 52 813211

+385 52 813478

rovinj@kompas-travel.com

http://www.kompas-travel.com

52210 Rovinj

NATALE d.o.o.

HR-B-52-040116259

celoročne

Carducci 4

+385 52 813365

+385 52 813365

info@rovinj.com

http://www.rovinj.com

52210 Rovinj

T.A. PETRA

HR-AB-52-18010200157

celoročne

Matije Vlačića 22

+385 52 821159

+385 52 812880

diving-center-petra@pu.t-com.hr

http://www.divingpetra.hr

52210 Rovinj

TARGET TRAVEL

HR-AB-52-040153571

01.06.-30.09.

Tina Ujevića 12

+385 52 817354

+385 52 817354

target@hi.t-com.hr

http://www.target-travel.info

UHPA

52210 Rovinj

UNILINE d.o.o.

HR-AB-52-040046499

celoročne

Francesca Sponge Uspera 8

+385 52 816159

+385 52 815489

rovinj@uniline.hr

http://www.uniline.hr

UHPA

52210 Rovinj

VILINTOURS d.o.o.

HR-AB-52-040009574

celoročne

Trg Ulika 16

+385 52 816699

+385 52 816313

vilintours@pu.t-com.hr

http://www.vilintours.hr

52475 Savudrija

LAUMAR d.o.o.

HR-B-52-040070083

celoročne

Zambratija b.b.

+385 52 759412

+385 52 759602

laumar@laumar.hr

http://www.laumar.hr

52475 Savudrija

TREVITOURS d.o.o.

HR-AB-52-040124422

celoročne

Bašanija 13

+385 52 759735

+385 52 759722

trevitours@yahoo.com

http://www.trevitours.net

52475 Savudrija

TURISTIČKA AGENCIJA SIRENE d.o.o.

HR-B-52-040089490

celoročne

Trg Marije i Line 9, Bašanija

+385 52 759541

+385 52 759541

info@sirene.hr

http://www.sirene.hr

52465 Tar

ADRENALIN

HR-AB-52-18011101826

celoročne

Brajde 21

+385 52 463274

+385 52 463273

adrenalin@hi.t-com.hr

http://www.adrenalin-tar.hr

52470 Umag

ARIELLA d.o.o.

HR-B-52-11378600

celoročne

Kubertoni b.b.

+385 52 756228

+385 52 756228

agenzia-ariella@agenzia-ariella.hr

http://www.agenzia-ariella.hr

52470 Umag

KOMPAS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-52-040130960

celoročne

Trgovačka 13

+385 52 741613

+385 52 741388

umag@kompas-travel.com

http://www.kompas-travel.com

52470 Umag

PLAVO MORE d.o.o.

HR-AB-52-040027990

celoročne

Trgovačka 3a

+385 52 752740

+385 52 752800

plavo-more@pu.t-com.hr

http://www.plavo-more.hr

UHPA

UHPA

UHPA UNPAH

UHPA


Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

52470 Umag

PUTOKAZ d.o.o.

HR-AB-52-11083800

celoročne

Trgovačka 1

+385 52 741844

+385 52 741805

putokaz@pu.t-com.hr

http://www.putokaz.hr

52470 Umag

TURISTIČKA AGENCIJA PARTNER

HR-AB-52-040115262

celoročne

Pozioi 18

+385 52 720014

+385 52 720164

info@istrapartner.hr

http://www.istrapartner.hr

52463 Višnjan

Turistické združenie obce Višnjan

Trg slobode 1

+385 52 449142

+385 52 449142

info@istria-visnjan.com

http://www.istria-visnjan.com

52215 Vodnjan

Turistické združenie obce Vodnjan

Narodni trg 3

+385 52 511700

+385 52 511700

info@istria-vodnjan.com

http://www.istria-vodnjan.com

52450 Vrsar

APARTMANI ADRIATIC d.o.o.

HR-B-52-040030049

01.04.-15.10.

Obala maršala Tita 6

+385 52 441338

+385 52 428042

vrsar@apartmani-adriatic.hr

http://www.apartmani-adriatic.hr

51523 Baška

AVENTURA

HR-AB-51-91625149

celoročne

Zvonimirova 194

+385 51 856774

+385 51 856774

aventura@ri.t-com.hr

http://aventura-baska.com

51523 Baška

PDM GULIVER d.o.o.

HR-C-51-040108291

01.03.-01.10.

Kralja Zvonimira 98

+385 51 856004

+385 51 856004

pdm-guliver@ri.t-com.hr

http://www.pdm-guliver.hr

51523 Baška

PRIMATURIST d.o.o. BAŠKA

HR-B-51-040009847

celoročne

Kralja Zvonimira 98

+385 51 856132

+385 51 856971

primaturist@ri.t-com.hr

http://www.primaturist.hr

51523 Baška

TURISTIČKA AGENCIJA ARA

HR-B-51-040063109

01.04.-30.09.

E. Geistlicha 38

+385 51 856298

+385 51 864004

ara@ri.t-com.hr

http://www.touristoffice-ara.hr

51253 Bribir

Turistické združenie obce Vinodolske

Bribir 1

+385 51 248730

+385 51 248730

info@tz-vinodol.hr

http://www.tz-vinodol.hr

51557 Cres

Cestovná kancelária AUTOTRANS d.o.o.

HR-AB-51-040017902

celoročne

Zazid 4

+385 51 572050

+385 51 573183

cres@autotrans.hr

http://www.autotrans-turizam.com

UHPA

51557 Cres

Putnička agencija CROATIA

HR-AB-51-040030387

celoročne

Cons 10

+385 51 573053

+385 51 572036

agencija@cres-travel.com

http://www.cres-travel.com

UHPA

51557 Cres

TURIST BIRO CRES

HR-B-51-040017236

celoročne

Cons 11

+385 51 571161

+385 51 571163

bookingcres@tbcres.com

http://www.cresanka.hr

51557 Cres

TURIST BIRO VALUN

HR-C-51-040017236

01.04.-15.10.

Valun b.b.

+385 51 571161

+385 51 571163

bookingcres@tbcres.com

http://www.cresanka.hr

51260 Crikvenica

KLEK TOURS d.o.o.

HR-AB-51-040117171

celoročne

Braće Brozičević 6

+385 51 241977

+385 51 242324

klek-tours@ri.t-com.hr

http://www.klek-tours.com

51260 Crikvenica

T.A. ADRIA TOURS

HR-BC-51-040107088

celoročne

Braće Sobol 16

+385 51 785305

+385 51 785085

tibor-tours@ri.t-com.hr

http://www.tibor-tours.hr

51306 Čabar

Turistické združenie mesta Čabra

Narodnog oslobođenja 2

+385 51 821042

+385 51 821137

tz-cabar@gorskikotar.hr

51300 Delnice

Turistické združenie mesta Delnica

Lujzinska 44

+385 51 812156

+385 51 812156

delnice@gorskikotar.com

http://www.tz-delnice.hr

51514 Dobrinj

PARALELA TOURS d.o.o.

Klimno b.b.

+385 51 853216

+385 51 850504

paralela-tours@ri.t-com.hr

http://www.paralela-klimno.com

51322 Fužine

Turistické združenie obce Fužine

Sv. Križa 2

+385 51 835163

+385 51 830000

info@tz-fuzine.hr

http://www.tz-fuzine.hr

51414 Ičići

MAREA d.o.o.

HR-AB-51-040012939

celoročne

Poljanska cesta 21

+385 51 705620

+385 51 704290

marea@marea.hr

http://www.marea.hr

UHPA

51215 Kastav

GLOBALTURIST d.o.o.

HR-B-51-040228210

celoročne

Trinajstići 99

+385 51 276677

+385 51 276707

info@globalturist.hr

http://www.globalturist.hr

UHPA

51500 Krk

AUREA INTERNATIONAL d.o.o.

HR-AB-51-040113488

celoročne

Vršanska 26 L

+385 51 221277

+385 51 221007

aurea1@ri.t-com.hr

http://www.aurea-krk.hr

UHPA

KVARNER

01.05.-01.10.

Informácie

HR-C-51-040069956

UHPA


Informácie

Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

51500 Krk

T.A. AZUR

HR-AB-51-91851203

celoročne

Josipa Pupačića 1

+385 51 880765

+385 51 880766

info@azur-krk.com

http://www.azur-krk.com

51415 Lovran

dmc LOVRANA 1873 d.o.o.

HR-AB-51-040186725

celoročne

Stari grad 1

+385 51 294910

+385 51 294911

lovrana@lovranske-vile.com

51550 Mali Lošinj

CAPPELLI TOURIST AGENCY d.o.o.

HR-B-51-040123157

celoročne

Kadin b.b.

+385 51 231582

+385 51 231562

cappelli@cappelli-tourist.hr

http://www.cappelli-tourist.hr

UHPA

51550 Mali Lošinj

LOŠINJSKA PLOVIDBA - TURIZAM d.o.o.

HR-C-51-040031636

celoročne

Riva lošinjskih kapetana 8

+385 51 233040

+385 51 231611

losinjplov-turizam@ri.t-com.hr

http://www.lostur.net

UHPA

51550 Mali Lošinj

LOŠINJSKA PLOVIDBA - TURIZAM d.o.o.

HR-C-51-040031636

celoročne

Privlaka b.b.

+385 51 231426

+385 51 232278

losinjplov-turizam@ri.t-com.hr

http://www.lostur.net

UHPA

51511 Malinska

VALTURIST d.o.o.

HR-C-51-040135060

01-04.-31.10.

Dubašljanska 136

+385 51 858742

+385 51 869094

info@valturist.hr

http://www.valturist.hr

51556 Martinščica

TURISTIČKA AGENCIJA MARTINŠĆICA

HR-AB-51-04025785

01.04.-31.10.

Martinšćica 37

+385 51 574107

+385 51 574107

agencija-zeca@ri.t-com.hr

http://www.apartments-cres-lošinj.com

51416 Medveja

Turistické združenie osady Medveja

Medveja b.b.

+385 51 291296

+385 51 291296

tzm.medveja@ri.t-com.hr

51417 Mošćenička Draga

ANNALINEA d.o.o.

HR-AB-51-040072407

celoročne

Stari grad 1

+385 51 737207

+385 51 737400

annalinea@ri.t-com.hr

http://www.annalinea.hr

UHPA

51417 Mošćenička Draga

ANNALINEA d.o.o.

HR-AB-51-040072407

celoročne

Sv. Petar b.b.

+385 51 737895

+385 51 737506

annalinea@ri.t-com.hr

http://www.annalinea.hr

UHPA

51250 Novi Vinodolski

Putnička agencija SUNCE

HR-AB-51-08010101579

celoročne

Šenoina 12

+385 51 245269

+385 51 245269

info@agencija-sunce.com

http://www.agencija-sunce.com

51250 Novi Vinodolski

VETA -TRADE d.o.o.

HR-B-51-040038711

celoročne

Istarska 18

+385 51 791291

+385 51 244076

veta-trade@ri.t-com.hr

http://www.veta-trade.hr

51410 Opatija

ADRIANA TRAVEL d.o.o.

HR-AB-51-040129049

celoročne

Antuna Mihića 3

+385 51 272088

+385 51 271164

info@adrianatravel.com

http://www.adrianatravel.com

51410 Opatija

ATLAS d.d. pobočka Opatija

HR-AB-20-060000638

celoročne

Maršala Tita 116/2

+385 51 271855

+385 51 271562

poslovnica.opatija@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

51410 Opatija

KATARINA LINE d.o.o.

HR-AB-51-040009767

celoročne

Maršala Tita 75/1

+385 51 603400

+385 51 271372

info@katarina-line.hr

http://www.katarina-line.hr

UHPA

51410 Opatija

KATARINA LINE d.o.o.

HR-AB-51-040009767

celoročne

Maršala Tita 71

+385 51 718868

+385 51 718868

poslovnica@katarina-line.hr

http://www.katarina-line.hr

UHPA

51410 Opatija

KOMPAS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-52-040130960

celoročne

Maršala Tita 110/2

+385 51 271912

+385 51 271173

opatija@kompas-travel.com

http://www.kompas-travel.com

51410 Opatija

KVARNER TOURISTIK

HR-AB-51-040084201

celoročne

Maršala Tita 162

+385 51 703723

+385 51 703724

office@kvarner-touristik.com

http://www.kvarner-touristik.com

51410 Opatija

PRUDENS LINE d.o.o.

HR-AB-51-040150745

celoročne

Nova cesta 142 a

+385 51 718940

+385 51 718657

prudens@prudens-line.hr

http://www.prudens-line.hr

51410 Opatija

UNILINE d.o.o.

HR-AB-52-040046499

celoročne

Grand Hotel Adriatic, Maršala Tita 256

+385 51 715110

+385 51 715109

kvarner@uniline.hr

http://www.uniline.hr

UHPA

51521 Punat

MARINA TOURS d.o.o.

HR-AB-51-040044220

celoročne

Obala 81

+385 51 854375

+385 51 854340

info@marina-tours.hr

http://www.marina-tours.hr

UHPA

51521 Punat

PUNAT TOURS

HR-B-51-040007597

celoročne

Obala 94

+385 51 854104

+385 51 855580 punattours@hoteli-punat.hr

http://www.hoteli-punat.hr

UHPA

51280 Rab

AUTOTRANS d.o.o. Putnička agencija

HR-AB-51-040017902

celoročne

P.C. Mali Palit b.b.

+385 51 774929

+385 51 774931

rab@autotrans.hr

http://www.autotrans-turizam.com

UHPA

51280 Rab

KATURBO d.o.o.

HR-AB-51-040118168

01.04.-30.10.

Markantuna de Dominisa 5

+385 51 724495

+385 51 777015

katurbo-tourist-agency@ri.t-com.hr

http://www.katurbo.hr

51280 Rab

KRISTOFOR d.o.o.

HR-AB-51-11033600

celoročne

P.C. Mali Palit 70

+385 51 725543

+385 51 724811

info@kristofor.hr

http://www.kristofor.hr

UHPA

UHPA


Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

51280 Rab

RAB - EKO d.o.o.

HR-AB-51-040066476

01.04.-15.10.

Kampor 357

+385 51 776671

+385 51 776272

rab-eko@ri.t-com.hr

http://www.rab-eko.hr

51280 Rab

VALSIKA d.o.o.

HR-B-51-040182689

01.04.-01.10.

Palit 426a

+385 51 726040

+385 51 726040

valsika@post.t-com.hr

http://www.valsika.hr

51000 Rijeka

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Adamićeva 5b

+385 51 321074

+385 51 321075

rijeka@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

51000 Rijeka

FRODO d.o.o. Putnička agencija YACHT BASE

HR-B-51-040057081

celoročne

Trg Ivana Koblera 2

+385 51 211223

+385 51 327085

info@yacht-base.com

http://www.yacht-base.com

UHPA

51000 Rijeka

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Trg 128.brigade HV-a 8

+385 51 212900

+385 51 331496

biserka.kon@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA UHPA

51000 Rijeka

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Andrije Medulića 8

+385 51 210760

+385 51 315194

gulliver@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr, http://www.bookcroatia.eu

51000 Rijeka

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Andrije Medulića 6

+385 51 210750

+385 51 315193

gulliver@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr, http://www.bookcroatia.eu

UHPA

51000 Rijeka

JADROAGENT d.d.- Putnička agencija

HR-AB-51-040005097

celoročne

Trg I. Koblera 2

+385 51 336376

+385 51 337910

travel@jadroagent.com

http://travel.jadroagent.hr

UHPA

51000 Rijeka

JADROAGENT d.d.- Putnička agencija

HR-AB-51-040005097

01.05.-01.10.

Trg Ivana Koblera 2

+385 51 211276

+385 51 335172

ja-travel@jadroagent.hr

http://travel.jadroagent.hr

UHPA

51000 Rijeka

OVEST DESTINATION CROATIE

HR-AB-51-040201524

celoročne

Pehlin 23a

+385 51 260372

+385 51 329236

croatie@ovest.com

http://www.ovest.com

UHPA

51000 Rijeka

RI AK TOURS

HR-AB-51-040115932

celoročne

Verdieva 6

+385 51 312312

+385 51 312333

ri-ak-tours@ri.t-com.hr

http://www.ri-ak-tours.hr

UHPA

51000 Rijeka

SOLEN d.o.o.

HR-AB-51-040140115

celoročne

Jelačićev trg 1/III

+385 51 330198

+385 51 330284

info@solen.hr

http://www.solen.hr

UHPA

51000 Rijeka

TRAVELANA d.o.o.

HR-AB-51-040056691

celoročne

Andrije Medulića 8

+385 51 212780

+385 51 336562

travelana@ri.t-com.hr

http://www.travelana.hr

UHPA

51266 Selce

SELEX d.o.o. SELCE

HR-B-51-040060359

celoročne

Trg palih boraca 28

+385 51 768081

+385 51 768082

selex@ri.t-com.hr

http://www.selex.hr

51266 Selce

TURISTIČKA AGENCIJA SUNRISE

HR-B-51-08010100694

01.04.-31.10.

Španskih boraca 33

+385 51 764151

+385 51 764151

sunrise@ri.t-com.hr

http://www.sunrise.hr

51266 Selce

VIKTORIA

HR-B-53-08010102148

15.05.-30.09.

Emila Antića b.b.

+385 51 768188

+385 51 768190

viktoriacroatia@net.hr

http://www.viktoriacroatia.com

51515 Šilo

Putnička agencija TINA

HR-B-51-1352164

01.05.-30.09.

Nova cesta 45

+385 51 852303

+385 51 852303

agencija-tina@ri.t-com.hr

http://www.atina.hr

51551 Veli Lošinj

ASL AGENCY d.o.o.

HR-AB-51-040117753

celoročne

Obala maršala Tita 17

+385 51 236256

+385 51 236256

info@island-losinj.com

http://www.island-losinj.com

51551 Veli Lošinj

PALMA d.o.o.

HR-C-51-1151339

01.04.-15.10.

Vladimira Nazora 22

+385 51 236179

+385 51 236222

palma@losinj.com

http://www.losinj.com

51516 Vrbnik

MARE TOURS

HR-AB-51-91982081

celoročne

Pojana 4

+385 51 604400

+385 51 604401

info@mare-vrbnik.com

http://www.mare-vrbnik.com

Trg Sv. Jurja 6

+385 53 776798

+385 53 776798

info@tzplitvice.hr

http://www.tzplitvice.hr

53230 Korenica

Turistické združenie obce Plitvička Jezera

53291 Novalja

BALTIK d.o.o.

HR-A-01-3670511

celoročne

Lunski put 54

+385 53 663260

+385 53 663260

baltik@zg.t-com.hr

http://www.croatiaholidays.com.hr

UHPA

53291 Novalja

SUNTURIST d.o.o.

HR-AB-53-0659517

celoročne

Kranjčevićeva b.b.

+385 53 661211

+385 53 661611

sunturist@gs.t-com.hr

http://www.sunturist.com

UHPA

Informácie

LIKA - KARLOVAC


Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

53270 Senj

BRANA TOURS

HR-AB-53-09030200502

15.05.-15.09.

I. Lenkovića 10/1

+385 53 881367

+385 53 881367

info@brana-tours.hr

http://www.brana-tours.hr

53270 Senj

KOMET d.o.o.

HR-C-53-020026406

celoročne

Ive Senjanina 21

+385 53 881261

+385 53 881261

komet@gs.t-com.hr

http://www.adrialin.de

53270 Senj

SENIA TOURS d.o.o.

HR-C-53-020004097

01.06.-01.10.

Obala kralja Zvonimira b.b.

+385 53 882114

+385 53 882114

senia-tours@gs.t-com.hr

http://www.seniatours.com

53297 Stara Novalja

Turistické združenie osady Stara Novalja - ostrov Pag

Kaštel b.b.

+385 51 651077

+385 51 651077

tzm-stara-novalja@gs.t-com.hr

http://www.tzstaranovalja.hr

47250 Duga Resa

Turistické združenie mesta Duga Resa

Park dr. Franje Tuđmana 2

+385 47 844752

+385 47 844752

info@tz-dugaresa.hr

http://www.tz-dugaresa.hr

47000 Karlovac

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Trg Josipa Broza 4

+385 47 412111

+385 47 412110

karlovac@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

47000 Karlovac

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Zrinjski trg 4

+385 47 615199

+385 47 615398

ivancica.podkrajac@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

47000 Karlovac

STAR TURIST d.o.o.

HR-AB-47-020036682

celoročne

Matka Laginje 1

+385 47 645600

+385 47 645610

info@starturist.hr

http://www.starturist.hr

UHPA

47300 Ogulin

Turistické združenie mesta Ogulina

Bernardina Frankopana 2

+385 47 532278

+385 47 532278

tz-mesta-ogulina@ka.t-com.hr

http://www.tz-mesta-ogulina.hr

47245 Rakovica

Turistické združenie obce Rakovica

Rakovica 6

+385 47 784450

+385 47 784039

info@rakovica.hr

http://www.rakovica.hr

47240 Slunj

Turistické združenie mesta Slunj

Braće Radića 7

+385 47 777630

+385 47 777630 info@tz-slunj.hr

http://www.tz-slunj.hr

Informácie

DALMÁCIA - ZADARSKÝ REGIÓN 23272 Kali-otok Ugljan

Turistické združenie obce Kali

Kali

+385 23 282406

+385 23 282406

info@kali.hr

http://www.kali.hr

23251 Kolan-otok Pag

Turistické združenie osady Kolan a Mandre

Trg Kralja Tomislava

+385 23 698290

+385 23 698290

info@tzkolan-mandre.com

http://www.tzkolan-mandre.com

23271 Kukljica-otok Ugljan Turistické združenie obce Kukljica

Kukljica b.b.

+385 23 373276

+385 23 373842

kukljica@kukljica.hr

http://www.kukljica.hr

23312 Novigrad

Turistické združenie obce Novigrad

Trg kralja Tomislava 1

+385 23 375051

+385 23 375390

tzo-novigrad@zd.t-com.hr

http://www.novigrad-dalmacija.hr

23250 Obrovac

Turistické združenie obce Obrovac

Obala hrvatskog časnika Senada Župana b.b.

+385 23 689871

+385 23 689870 d.koscic@net.hr

23250 Pag

MARICOM d.o.o.

HR-AB-23-020015803

01.06.-15.09.

S. Radića 8

+385 23 612266

+385 23 611331

maricom@zd.t-com.hr

http://www.pag-tourist-service.hr

23250 Pag

MERIDIJAN 15 d.o.o.

HR-AB-23-020021969

celoročne

A. Starčevića 1

+385 23 612162

+385 23 612161

meridijan-15@zd.t-com.hr

http://www.meridijan15.hr

23211 Pakoštane

LAURANA TOURS

HR-B-23-13060100403

celoročne

Ulica neznanog junaka 2, Drage

+385 23 635644

+385 23 635402

info@lauranatours.com

http://www.lauranatours.com

23211 Pakoštane

LINEA M.S. d.o.o.

HR-AB-23-060162862

01.05.-01.10.

A. Stepinca 62

+385 23 381736

+385 23 381736

linea@zadar.net

23249 Povljana

P & M d.o.o.

HR-B-23-040106671

15.04.-15.10.

Stjepana Radića 33

+385 23 692054

+385 23 692054

pmdoo@inet.hr

http://www.pm-povljana.hr

23281 Sali

ADAMO TRAVEL d.o.o.

HR-AB-23-110002322

celoročne

Sali

+385 23 377208

+385 23 377160

info@adamo.hr

http://www.adamo.hr

23244 Starigrad

Turistické združenie obce Starigrad

Trg Tome Marasovića 1

+385 23 369255

+385 23 369245 info@rivijera-paklenica.hr

http://www.rivijera-paklenica.hr

UHPA


Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

23275 Ugljan-otok Ugljan Turistické združenie osady Ugljan

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Ugljan b.b.

+385 23 288011

+385 23 288011

info@ugljan.hr

http://www.ugljan.hr

zadar@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

23000 Zadar

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Trg tri bunara 1

+385 23 628975

+385 23 628979

23000 Zadar

CROATIA EXPRESS - podniková jednotka spoločnosti Željezničko ugostiteljstvo d.o.o.

HR-AB-01-080211348

celoročne

Široka ulica b.b.

+385 23 250502

+385 23 250499

Člen

http://www.zug.hr

UHPA

http://www.generalturist.com

UHPA

23000 Zadar

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Obala kneza Branimira 1

+385 23 318997

+385 23 311644

tatjana.mikelenic-mateljan@ generalturist.com

23000 Zadar

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Natka Nodila 7

+385 23 251015

+385 23 251005

gulliver@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr, http://www.bookcroatia.eu

UHPA

23000 Zadar

JADERATOURS d.o.o.

HR-AB-23-060052605

celoročne

Poljana pape Aleksandra lll 5/1

+385 23 251280

+385 23 251286

jaderatours@zd.t-com.hr

http://www.jaderatours.hr

UHPA

23000 Zadar

KOMPAS d.o.o.

HR-AB-21-060008589

celoročne

Natka Nodila 9

+385 23 254304

+385 23 254 305 zadar@kompas.t-com.hr

http://www.kompas-travel.com

23000 Zadar

MARLIN TOURS d.o.o.

HR-AB-23-060054875

celoročne

R. K. Jeretova 3

+385 23 305920

+385 23 305919

marlin-tours@zd.t-com.hr

http://www.marlin-tours.hr

23000 Zadar

MRSSI-COMP d.o.o.- ARGOS TRAVEL AGENCY

HR-AB-23-060072506

celoročne

Put Murvice 17

+385 23 312111

+385 23 312011

argos.booking@zd.t-com.hr

UHPA UNPAH

DALMÁCIA - ŠIBENICKÝ REGIÓN 22244 Betina

LEVANT INFO SERVIS

HR-AB-22-15010004189

01.06.-21.09.

Dolac 93A

+385 22 434271

+385 22 435709

info@levant.hr

http://www.levant.hr

22300 Knin

TURISTIČKA AGENCIJA JASNA

HR-AB-22-15060600136

celoročne

Šuškova 5

+385 22 663277

+385 22 663771

utojasna@globalnet.hr

http://www.utojasna.eu

UHPA

22243 Murter

KORNATTURIST

HR-AB-22-15060002882

15.05.-01.10.

Hrvatskih vladara 2

+385 22 435855

+385 22 435853

kornatturist@kornatturist.hr

http://www.kornatturist.hr

UHPA

22243 Murter

TURISTIČKA AGENCIJA AQUARIUS

HR-AB-22-15060002370

01.05.-01.10.

Hrvatskih vladara 21

+385 22 434151

+385 22 435866

aquarius-murter@si.t-com.hr

http://www.aquarius-adriatica.com

UHPA

22213 Pirovac

MAKIRINA TURIST d.o.o.

HR-AB-22-060183275

celoročne

Trg Domovinskog rata 1

+385 22 467764

+385 22 466828

makirina-turist@si.t-com.hr

http://www.holiday-makirina.hr

22202 Primošten

DALTOURS

HR-AB-22-15010004083

01.04.-15.10.

Dalmatinska 7a

+385 22 571572

+385 22 571571

booking@daltours.com

http://www.daltours.com

22202 Primošten

LAGUNA

HR-AB-22-15010005193

01.05.-01.10.

Tepli bok 25

+385 22 643000

+385 22 570558

info@laguna-primosten.hr

http://www.laguna-primosten.hr

22202 Primošten

NIK d.o.o.

HR-AB-22-060021086

celoročne

Trg Stjepana Radića 1

+385 22 571730

+385 22 571200

primosten@nik.hr

http://www.nik.hr

22202 Primošten

ROZARIO d.o.o.

HR-AB-22-29267

01.06.-01.10.

Topli bok 27

+385 22 571020

+385 22 571020

radojka.baljkas@si.t-com.hr

http://www.agencija-rozario.com

22222 Skradin

Turistické združenie mesta Skradin

Trg Male Gospe 3

+385 22 771329

+385 22 771336 tz-skradin@si.t-com.hr

http://www.skradin.hr

22000 Šibenik

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Trg Pavla Šubića I.1

+385 22 200330

+385 22 216761

slavica.skovrlj@generalturist.com

http://www.generalturist.com

22000 Šibenik

MAGTOURS d.o.o.

HR-AB-22-100002410

celoročne

Draga 2

+385 22 201150

+385 22 201155

info@magtours.com

22000 Šibenik

NIK d.o.o.

HR-AB-22-060021086

celoročne

A. Šupuka 5

+385 22 200550

+385 22 200551

info@nik.hr

http://www.nik.hr

22000 Šibenik

PRESTIGE TOURS

HR-AB-22-15010005117

celoročne

Vladimira Nazora 9

+385 22 219181

+385 22 219186

prestige.tours@si.t-com.hr

http://www.prestige-tours.net

UHPA

UHPA

UHPA

Informácie

UHPA


Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

22240 Tisno

NIK d.o.o.

HR-AB-22-060021086

celoročne

Ive Vodopije 1

+385 22 438909

+385 22 438909

tisno@nik.hr

http://www.nik.hr

UHPA

22212 Tribunj

MORSKI RAK d.o.o.

HR-AB-22-060046947

celoročne

Uličine 34

+385 22 446229

+385 22 446229

morski-rak@si.t-com.hr

http://www.morskirak.com

UHPA

22212 Tribunj

SAMI - TRIBUNJ d.o.o.

HR-AB-22-060059943

01.06 - 01.10.

Donja riva 17

+385 22 447128

+385 22 446260

sami-tribunj@si.t-com.hr

22211 Vodice

MK TURIZAM d.o.o.

HR-AB-22-060061673

celoročne

Lasan Ante Kabalera 3

+385 22 444480

+385 22 440888

info@mkturizam.com

http://www.mkturizam.com

UHPA

22211 Vodice

NIK d.o.o.

HR-AB-22-060021086

celoročne

Artina 1

+385 22 441730

+385 22 441730

vodice@nik.hr

http://www.nik.hr

UHPA

22232 Zlarin

IVANTE TOURS

HR-AB-22-080338464

celoročne

Obala boraca 8

+385 22 200433

+385 22 200434

info@ivante.hr

http://www.ivante.hr

UHPA

Informácie

DALMÁCIA - SPLITSKÝ REGIÓN 21320 Baška Voda

AS ADRIA SERVICE d.o.o.

HR-AB-21-060126529

celoročne

Podluka 21

+385 21 620704

+385 21 620720

as-adria@vip.hr

http://www.as-adria.hr

UHPA

21320 Baška Voda

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

10.04.-10.12.

Obala Sv. Nikole 29

+385 21 620463

+385 21 620055

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

UHPA

21420 Bol

ADRIA-TOURS BOL

HR-AB-21- 060000935

celoročne

Bračka cesta 10

+385 21 635966

+385 21 635977

adria-tours-bol@st.t-com.hr

http://www.adria-bol.hr

UHPA

21420 Bol

BOL TOURS d.o.o.

HR-AB-21-060106759

celoročne

Vladimira Nazora 18

+385 21 635693

+385 21 635 695 bol-tours@st.t-com.hr

http://www.boltours.com

21420 Bol

KARAN d.o.o. Putnička agencija MORE

HR-B-21-060226165

01.04.-01.10.

Vladimira Nazora 28

+385 21 642050

+385 21 642049

info@more-bol.com

http://www.more-bol.com

UHPA

21322 Brela

AS ADRIA SERVICE d.o.o.

HR-AB-21-060126529

celoročne

Biskupa Bijankovića 1

+385 21 618393

+385 21 618393

as-adria@vip.hr

http://www.as-adria.hr

UHPA

21322 Brela

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

celoročne

Trg A. Stepinca b.b.

+385 21 618122

+385 21 618679

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

UHPA

21328 Drašnice

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

celoročne

Turist biro Drašnice

+385 21 626456

+385 21 626456

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

UHPA

21333 Drvenik

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

celoročne

Drvenik

+385 21 628033

+385 21 628250

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

UHPA

21315 Dugi Rat

TURISTIČKA AGENCIJA CYNTUS

HR-AB-21-0505969382819 celoročne

Trg kralja Tomislava 5

+385 21 757802

+385 21 757803

cyntus@cyntus.com

http://www.cyntus.com

21450 Hvar

ATLAS HVAR

HR-AB-21-17010101161

celoročne

Obala b.b.

+385 21 741911

+385 21 741422

info@atlas-hvar.hr

http://www.atlas-hvar.hr

21450 Hvar

HVAR ADVENTURE - BAŠTUN d.o.o.

HR-AB-21-060209806

celoročne

Obala b.b.

+385 21 717813

+385 21 717813

info@hvar-adventure.com

http://www.hvar-adventure.com

UHPA

21450 Hvar

HVAR TRAVEL

HR-B-21-060189661

celoročne

Dolac b.b.

+385 21 717426

+385 21 531590

reservation@hvar-travel.com

http://www.hvar-travel.com

UHPA

21450 Hvar

PANORAMA IMMOBILIARE & TURISMO d.o.o.

HR-B-21-060200358

celoročne

Dolac b.b.

+385 21 717473

+385 21 718899

maljino@tin.it

http://www.panorama.hr

UHPA

21465 Jelsa

ATLAS d.d. pobočka Jelsa

HR-AB-20-060000638

celoročne

Obala b.b.

+385 21 761038

+385 21 761245

21300 Makarska

AS ADRIA SERVICE d.o.o.

HR-AB-21-060126529

celoročne

Ante Starčevića 48

+385 21 611062

+385 21 611062

as-adria@vip.hr

http://www.as-adria.hr

21300 Makarska

ATLAS d.d. pobočka Makarska

HR-AB-20-060000638

celoročne

Kačićev trg 9

+385 21 617038

+385 21 616343

atl.makarska@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

http://www.atlas-croatia.com UHPA


PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

21300 Makarska

BAKROS TOURS d.o.o.

HR-AB-21-060150094

celoročne

Kralja Zvonimira 7

+385 21 613885

+385 21 611666

bakros-tours@st.t-com.hr

http://www.bakros-tours.hr

21300 Makarska

ELITE TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-09002185

celoročne

Dr. A. Starčevića 32

+385 21 679466

+385 21 679467

makarska@elite.hr

http://www.elite.hr

21300 Makarska

EUROTOURS

HR-AB-21-1706040088

celoročne

Ante Starčevića 50

+385 21 679556

+385 21 679556

eurotours-makarska@st.t-com.hr

http://www.eurotours-makarska.com

+385 21 695750

+385 21 678602

gulliver@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr, http://www.bookcroatia.eu

Člen

UHPA

21300 Makarska

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Poslovni centar “Sv. Nikola”, Kipara Meštrovića 2a

21300 Makarska

KOMPAS d.o.o.

HR-AB-21-060008589

celoročne

Šetalište kralja Tomislava 17

+385 21 615411

+385 21 615522

kompas@kompas.t-com.hr

http://www.kompas-travel.com

21300 Makarska

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

celoročne

Obala kralja Tomislava 15

+385 21 616010

+385 21 615327

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

UHPA

21300 Makarska

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

celoročne

Neretvanskih knezova 2

+385 21 615264

+385 21 615327

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

UHPA

21430 Maslinica

M-TRAVELTOURISTSERVICE

HR-AB-21-17010006136

celoročne

Maslinica b.b.

+385 21 659108

+385 21 659108

info@m-tts.com

http://www.m-tts.com; http://www.solta-mtts.hr

UHPA

21310 Omiš

ADRIATURIST

HR-AB-21-17060500248

celoročne

Trg kralja Tomislava 4

+385 21 862550

+385 21 862550

adriaturist@st.t-com.hr

http://www.adriaturist.hr

21310 Omiš

TURISTIČKA AGENCIJA RUŽMARIN d.o.o.

HR-AB-21-060219029

celoročne

Put skalica 5

+385 21 756656

+385 21 756657

uprava@ruzmarin.hr

http://www.ruzmarin.hr

21327 Podgora

BARBARELA

HR-AB-21-17010400062

01.05.-01.10.

Branimirova obala 15

+385 21 625032

+385 21 625032

barbarela-agency@barbarela-agency.com http://www.barbarela-agency.com

21327 Podgora

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

celoročne

Branimirova obala 75

+385 21 625199

+385 21 625022

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

21312 Podstrana

ATLAS d.d. pobočka Split-Podstrana

HR-AB-20-060000638

celoročne

Hotel Le Meridien Lav - Grljevačka 2a

+385 21 494900

+385 21 494900

atlastours.lav@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

21410 Postira-otok Brač

Turistické združenie obce Postira

Postira b.b.

+385 21 632966

+385 21 632966

tzo-postira@st.t-com.hr

http://www.dalmacija.net/postira

21434 Rogač

M-TRAVELTOURISTSERVICE

HR-AB-21-17010006136

celoročne

Obala Sv.Tereze b.b.

+385 21 654232

+385 21 654256

info@m-tts.com

http://www.m-tts.com; http://www.solta-mtts.hr

21000 Split

ADRIAGATE

HR-AB-21-060125823

celoročne

Zrinjsko-Frankopanska 62

+385 21 315180

+385 21 315179

info@adriagate.com

http://www.adriagate.com

21000 Split

ADRIATIC.HR

HR-AB-21-17010006236

celoročne

Washingtonova 5

+385 21 456456

+385 21 456789

info@adriatic.hr

http://www.adriatic.hr

UHPA

21000 Split

AK TOURS d.o.o.

HR-AB-21-060215677

celoročne

Kneza Domagoja 12

+385 21 329183

+385 21 329184

info@ak-tours.hr

http://www.ak-tours.hr

UHPA

21000 Split

ATLAS d.d. pobočka Split

HR-AB-20-060000638

celoročne

Nepotova 4

+385 21 343055

+385 21 362012

poslovnica.split@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

21000 Split

EKLATA d.o.o.

HR-AB-21-060077916

celoročne

Osječka 11

+385 21 544232

+385 21 544232

eklata@eklata.com

http://www.eklata.hr

UHPA

21000 Split

ELITE TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-09002185

celoročne

Kralja Zvonimira 14

+385 21 482746

+385 21 317300

split@elite.hr

http://www.elite.hr

UHPA

21000 Split

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Trumbićeva obala 12

+385 21 398220

+385 21 388220

pera.maras@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

21000 Split

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Obala Lazareta 3

+385 21 345183

+385 21 347056

zdenko.boric@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

21000 Split

GH d.o.o.

HR-AB-21-060224348

celoročne

Dosud 4

+385 21 879140

+385 21 879065

dalmazia@ghimpresaturistica.com

http://www.ghimpresaturistica.com

UHPA

gulliver@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr, http://www.bookcroatia.eu

UHPA

21000 Split

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Trg Franje Tuđmana 3/1

+385 21 317224

+385 21 317216

UHPA

UHPA

UHPA

UHPA

Informácie

Oblasť


Informácie

Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

21000 Split

HVAR TRAVEL, GALERA d.o.o.

HR-B-21-060189661

01.04.-01.10.

Odakova 26

+385 21 531463

+385 21 531590

info@hvar-travel.com

http://www.hvar-travel.com

UHPA

21000 Split

IBCI d.o.o. SPLIT

HR-AB-21-060120581

celoročne

Lučica 4

+385 21 323333

+385 21 323332

ibci-holidays@ibci.hr

http://www.ibci.hr

UHPA

21000 Split

JADROAGENT d.d.- Putnička agencija

HR-AB-51-040005097

celoročne

Trg Hrvatske bratske zajednice 3

+385 21 338228

+385 21 338210

pax.split@jadroagent.t-com.hr

http://travel.jadroagent.hr/

UHPA

21000 Split

KATARINA LINE d.o.o.

HR-AB-51-040009767

celoročne

Zrinsko-Frankopanska 1

+385 21 321858

+385 21 360017

split@katarina-line.hr

http://www.katarina-line.hr

UHPA

21000 Split

KOMPAS d.o.o.

HR-AB-21-060008589

celoročne

Hotel Marjan - Branimirova obala 5

+385 21 398206

+385 21 398207

split@kompas.t-com.hr

http://www.kompas-travel.com

21000 Split

KOMPAS ZAGREB d.d.

HR-AB-01-080158822

celoročne

Obala Lazareta 3

+385 21 323300

+385 21 323303

kompas-split@kompas.hr

http://www.kompas.hr

UHPA

21000 Split

MAESTRAL

HR-AB-21-17010000419

celoročne

R. Boškovića 13/15, Kaleta II

+385 21 470944

+385 21 470980

maestral1@st.t-com.hr

http://www.travel.maestral.hr

UHPA

21000 Split

MAGELLAN - Putnička agencija d.o.o.

HR-AB-21-060176704

celoročne

Plinarska 2

+385 21 339025

+385 21 394629

magellan@magellan.hr

http://www.magellan.hr

UHPA

21000 Split

MARANTA d.o.o.

HR-AB-21-060027237

celoročne

Trg Hrvatske bratske zajednice 2

+385 21 323895

+385 21 317710

maranta@st.t-com.hr

http://www.maranta.hr

UHPA

21000 Split

MERIDIEN TEN d.o.o.

HR-AB-21-060141472

celoročne

Zajčeva 7

+385 21 388951

+385 21 388954

info@meridien.hr

http://www.meridien.hr

UHPA

21000 Split

M-TRAVELTOURISTSERVICE

HR-AB-21-17010006136

celoročne

Narodni trg 13 / Pjaca

+385 21 348259

+385 21 271923

split@m-travelonline.com

http://www.m-travelonline.com

UHPA

21000 Split

PANTURIST d.d.

HR-AB-31-030024392

celoročne

Obala kneza Branimira 8

+385 21 317465

+385 21 398227

dragica.skare@panturist.hr

http://www.panturist.hr

UHPA

21000 Split

SPLIT TOURS d.d.

HR-AB-21-060134800

celoročne

Boktulijin put b.b.

+385 21 352481

+385 21 352482

booking@splittours.hr

http://www.splittours.hr

UHPA

21000 Split

SPLIT TOURS d.d.

HR-AB-21-060134800

celoročne

Obala Lazareta 3

+385 21 352553

+385 21 352482

booking@splittours.hr

http://www.splittours.hr

UHPA

21000 Split

SPLIT TOURS d.d.

HR-AB-21-060134800

celoročne

Gat Sv. Duje b.b.

+385 21 352533

+385 21 352482

booking@splittours.hr

http://www.splittours.hr

UHPA

21000 Split

ST - SPEKTAR d.o.o.

HR-AB-21-0681636

celoročne

Kavanjinova 5 / I

+385 21 362344

+385 21 344022

st-spektar@st.t-com.hr

21000 Split

TARANTELA d.o.o.

HR-AB-21-060163332

celoročne

Domovinskog rata 27 a

+385 21 332459

+385 21 358707

tarantela@st.t-com.hr

21000 Split

TO ISLANDS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-21-060226108

celoročne

Ruđera Boškovića 27

+385 21 494809

UHPA http://www.tarantela.hr

UHPA

+385 21 494820 info@adria-island.org

http://www.adria-island.org

UHPA

21000 Split

TURISTIČKI BIRO d.d. SPLIT

HR-AB-21-060039914

celoročne

Obala Hrvatskog narodnog preporoda 12

+385 21 347100

+385 21 347271

turist.biro.split@st.t-com.hr

http://www.turistbiro-split.hr

21000 Split

UNILINE d.o.o.

HR-AB-52-040046499

celoročne

Hotel Marjan, Obala kneza Branimira 8 +385 21 343000

+385 21 343138

dalmacija@uniline.hr

http://www.uniline.hr

UHPA

21000 Split

ZLATNI KOLUT d.o.o.

HR-AB-21-060187299

celoročne

A. Mihanovića 8a/2

+385 21 322069

+385 21 322068

welcome@zlatni-kolut.hr

http://www.zlatni-kolut.hr

UHPA

21432 Stomorska

M-TRAVELTOURISTSERVICE

HR-AB-21-17010006136

01.05.-31.09.

Veli Dolac 15

+385 21 718309

+385 21 718310

info@m-tts.com

http://www.m-tts.com, http://www.solta-mtts.hr

UHPA

21400 Supetar

ATLAS d.d. pobočka Supetar

HR-AB-20-060000638

celoročne

Prilaz perivoju 3

+385 21 635233

+385 21 635707

edita.rendic@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

21220 Trogir

ATLAS TROGIR d.o.o.

HR-AB-21-060157318

celoročne

Obala kralja Zvonimira 10

+385 21 881374

+385 21 884744

atlas.trogir@st.t-com.hr

http://www.atlas-trogir.hr

UHPA

21220 Trogir

AVENTUR d.o.o.

HR-AB-21-060049409

celoročne

Put brodograditelja 1

+385 21 882388

+385 21 882388

aventur@aventur-agency.com

http://www.aventur-agency.com

UHPA


Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

21220 Trogir

JURČEVIĆ & Co. d.o.o.

HR-AB-21-060015514

celoročne

Put Čarijića 83 - Seget Donji

+385 21 894475

+385 21 894475

jurcevic@st.t-com.hr

http://www.jurcevic.hr

UHPA

21220 Trogir

SEA GATE

HR-AB-21-17010900138

celoročne

Bl. Augustina Kažotića 5

+385 21 797710

+385 21 884888

info@sea-gate.net

http://www.sea-gate.net

UHPA

21325 Tučepi

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

celoročne

Kraj 45

+385 21 623300

+385 21 623300

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

UHPA

21236 Vrlika

Turistické združenie mesta Vrlika

30. svibnja 3

+385 21 827460

+385 21 827460

tz@vrlika.hr

21334 Zaostrog

MARIVATURIST d.d.

HR-AB-21-060015725

celoročne

Fra Andrije Kačića Miočića b.b.

+385 21 629018

+385 21 629018

agencija@marivaturist.hr

http://www.marivaturist.hr

UHPA

21329 Živogošće

BRAJKOVIĆ TRAVEL d.o.o.

HR-C-21-060043498

01.05.-15.10.

Blato 1

+385 21 628753

+385 21 628754

brajkovic-travel@st.t-com.hr

http://www.zivogosce.com

UHPA

21329 Živogošće

HOLIDAY d.o.o.

HR-AB-21-060156956

01.05.-01.10.

Luka 5

+385 21 537237

+385 21 627115

holiday@holiday.hr

http://www.holiday.hr

DALMÁCIA - DUBROVNÍCKY REGIÓN ANTARES TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-090004038

celoročne

Vlaha Paljetka 2

+385 20 479707

+385 20 479705

antares.travel@du.t-com.hr

http://www.antarestravel.hr

20210 Cavtat

ATLAS d.d. pobočka Cavtat

HR-AB-20-060000638

celoročne

Trumbićev put 2

+385 20 479031

+385 20 478464

atlas.cavtat@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

20000 Dubrovnik

ATLAS d.d. pobočka Dubrovnik

HR-AB-20-060000638

celoročne

Sv. Đurđa 1

+385 20 442585

+385 20 323609

atlas.pile@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

20000 Dubrovnik

ATLAS d.d. pobočka Dubrovnik Gruž

HR-AB-20-060000638

01.05.-31.10.

Obala Stjepana Radića 1

+385 20 418001

+385 20 418330

atlas.gruz@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

20000 Dubrovnik

AURORA MARIS d.o.o.

HR-AB 20-020018115

celoročne

Metohijska 2

+385 20 313444

+385 20 313445

info@auroramaris.com

http://www.auroramaris.com

UHPA

20000 Dubrovnik

DUBROVNIK PARTNER d.o.o.

HR-AB-20-060039094

celoročne

Vukovarska 26

+385 20 448180

+ 385 20 358008 partner@dubrovnikpr.com

http://www.dubrovnikpr.com

UHPA

20000 Dubrovnik

DUBROVNIK PREMIUM SERVICES d.o.o.

HR-B-20-090012046

celoročne

Kardinala Stepinca 62

+385 20 437010

+385 20 435530

info@dubrovnik-ps.com

http://www.dubrovnik-ps.com

UHPA

20000 Dubrovnik

ELITE TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-09002185

celoročne

Vukovarska 17

+385 20 358200

+385 20 358303

elite@elite.hr

http://www.elite.hr

UHPA

20000 Dubrovnik

ELITE TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-09002185

celoročne

Obala Ivana Pavla ll

+385 20 313178

+385 20 313180

katarina.piljic@elite.hr

http://www.elite.hr

UHPA

20000 Dubrovnik

EUROADRIA TOURS d.o.o.

HR-AB-20-090007786

celoročne

Metohijska 2

+385 20 313533

+ 385 20 313530 info@euroadria.hr

http://www.euroadria.hr

UHPA

20000 Dubrovnik

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Obala Stjepana Radića 24

+385 20 432974

+385 20 418997

http://www.generalturist.com

UHPA UHPA UHPA

mato.frankovic@generalturist.com

20000 Dubrovnik

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Obala Stjepana Radića 32

+385 20 313300

+385 20 419119 ivona.busic@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr, http://www.bookcroatia.eu

20000 Dubrovnik

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Obala Stjepana Radića 32

+385 20 313313

+385 20 419129

gulliver@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr, http://www.bookcroatia.eu

20000 Dubrovnik

KALIPSO d.o.o.

HR-AB-20-060083277

celoročne

Iva Dulčića 25

+385 20 436508

+385 20 436508

info@kalipso.hr

http://www.kalipso.hr

20000 Dubrovnik

KOMPAS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-52-040130960

celoročne

Sv. Dominika 7

+385 20 322191

+385 20 322192

dubrovnik@kompas-travel.com

http://www.kompas-travel.com

20000 Dubrovnik

MEDITERRANEAN EXPERIENCE DMC

HR-AB-20-0900012087

celoročne

Ćira Carića 3

+385 20 436846

+385 20 436847

sales@mediterranean-experience.hr

http:// www.mediterranean-experience.hr

UHPA

UHPA

Informácie

20210 Cavtat


Oblasť

PSČ

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

20000 Dubrovnik

VIATOR TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-090019859

celoročne

Sv. Križa 3

+385 20 313140

+385 20 313140

mail@dubrovnikviator.com

http://www.dubrovnikviator.com

20260 Korčula

ELITE TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-09002185

celoročne

Trg Pomirenja b.b.

+385 20 716503

+385 20 711710

korcula@elite.hr

http://www.elite.hr

UHPA

20260 Korčula

MARKO POLO TOURS d.o.o.

HR-AB-20-060095486

celoročne

Biline 5

+385 20 715400

+385 20 715800

info@korcula.com

http://www.korcula.com

UHPA

20260 Korčula

POSTRANSKI DVORI d.o.o.

HR-AB-20-06153669

celoročne

Šetalište Frana Kršinića 94

+385 20 711901

+385 20 716723

postranski.dvori@du.t-com.hr

http://www.korcula-bella.com

20267 Kučište

MOREŠKA d.o.o.

HR-AB-20-19220

celoročne

Viganj 191/1

+385 20 719079

+385 20 719048

moreska@du.t-com.hr

http://www.pansionbalota.com

Lastovo-otok 20290 Lastovo

Turistické združenie obce Lastovo

Pjevor b.b.

+385 20 801018

+385 20 801018

tz-lastovo@du.t-com.hr

http://www.lastovo-tz.net

20250 Orebić

OREBIĆ TOURS d.o.o.

Bana J. Jelačića 84a

+385 20 713367

+385 20 714385

orebic-tours@orebic-tours.hr

http://www.orebic-tours.hr

20232 Slano

Turistické združenie obce Dubrovačko primorje

Trg Ruđera Boškovića 1

+385 20 871236

+385 20 871555 tzo-dubrovacko-primorje@du.t-com.hr

Turistické združenie obce Smokvica

Brna 500

+385 20 832255

+385 20 832188

tzo-smokvica@brna.hr

http://www.brna.hr

20272

Mesto

Smokvica-otok Korčula

HR-AB-20-9091

celoročne

Člen

UHPA

20270 Vela Luka

ADRIA TRAVEL

HR-AB-20-090008131

celoročne

Ulica 56 br.10

+385 20 814200

+385 20 814098

korcula@korcula.info

http://www.yacht-charter.com.hr

UHPA

20270 Vela Luka

NOVASOL TURISTIČKA AGENCIJA d.o.o.

HR-AB-52-040199070

celoročne

Obala 4 13

+385 20 813531

+385 20 813539

info@novasol.hr

http://www.novasol.com

UHPA

43000 Bjelovar

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Trg Stanka Vraza 2

+385 43 241195

+385 43 220553

bjelovar@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

40000 Čakovec

ADRIATOURS d.o.o.

HR-AB-40-070054191

celoročne

Ivana Mažuranića 2

+385 40 313233

+385 40 314156

info@adriatours-ck.hr

http://www.adriatours-ck.hr

UHPA

40000 Čakovec

KOMPAS ZAGREB d.d.

HR-AB-01-080158822

celoročne

Kralja Tomislava 14

+385 40 313333

+385 40 313444

kompas-cakovec@kompas.hr

http://www.kompas.hr

UHPA

40000 Čakovec

MURA d.o.o.

HR-AB-40-070048863

celoročne

Športska 6/A

+385 40 328671

+385 40 328672

info@mura-travel.hr

http://www.mura-travel.hr

UHPA

49231 Hum na Sutli

Turistické združenie obce Hum na Sutli

Hum na Sutli 175

+385 49 341047

+385 49 341095

turisticka.zajednica@humnasutli.hr

http://www.humnasutli.hr

42240 Ivanec

Turistické združenie mesta Ivanec

Trg hrvatskih Ivanovaca 9b

+385 42 404870

+385 42 784284

info@ivanec-turizam.hr

http://www.ivanec-turizam.hr

48000 Koprivnica

MARBIS d.o.o.

Taraščice 15

+385 48 240520

+385 48 626670

marbis@kc.t-com.hr

http://www.marbis.hr

49000 Krapina

Turistické združenie mesta Krapina

Magistratska 11, p.p. 22

+385 49 371330

+385 49 371330

tzg-krapina@kr.t-com.hr

49217 Krapinske Toplice

Turistické združenie obce Krapinske toplice

Zagrebačka 4

+385 49 232106

+385 49 232106 tzo-krapinske-toplice@kr.t-com.hr

49295 Kumrovec

Turistické združenie obce Kumrovec

Cesta Lijepe naše 6a

+385 49 502044

+385 49 502044

49246 Marija Bistrica

Turistické združenie obce Marija Bistrica

Zagrebačka b.b.

+385 49 468380

+385 49 301011 tz@info-marija-bistrica.hr

48327 Molve

Turistické združenie obce Molve

Trg kralja Tomislava 32

+385 48 892024

+385 48 892024

opcina-molve@kc.t-com.hr

44250 Petrinja

Turistické združenie mesta Petrinja

Vladimira Nazora 16

+385 44 813876

+385 44 815431

tzg-petrinje@sk.t-com.hr

Informácie

STREDNÉ CHORVÁTSKO

HR-AB-48-010010842

celoročne

turisticka.zajednica.opcine.kumrovec@ kr.t-com.hr

http://www.kumrovec.hr http://www.www.info-marija-bistrica.hr

http://www.tzg-petrinja.hr

UHPA


Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

10430 Samobor

BALTIK d.o.o.

HR-A-01-3670511

celoročne

Tatjane Marinić 13

+385 1 3366173

+385 1 3364650

baltik@zg.t-com.hr

http://www.croatiaholidays.com.hr

44000 Sisak

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

I. K. Sakcinskog 21

+385 44 535577

+385 44 535566

sisak@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

49244 Stubičke Toplice

Turistické združenie obce Stubičke Toplice

Viktora Šipeka 24     

+385 49 282677

+385 49 283404 tzo@stubicketoplice.hr

http://www.stubicketoplice.hr

49215 Tuheljske Toplice

POTEPUH d.o.o.

HR-AB-49-080598784

celoročne

Tuhelj 26

+385 49 556833

+385 49 556851

info@potepuh.hr

http://www.potepuh.hr

42000 Varaždin

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Trg slobode 12

+385 42 313660

+385 42 313675

varazdin@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

42000 Varaždin

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Trg kralja Tomislava 7

+385 42 210148

+385 42 311463

vlatka.erceg@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

42000 Varaždin

LILY TOURS

HR-AB-42-05010000412

celoročne

Pavlinska 3

+385 42 321110

+385 42 321110

lily-tours@vz.t-com.hr

http://www.lily-tours.com

UHPA

42000 Varaždin

P.A. KOLUMBO d.o.o.

HR-AB-42-070056453

celoročne

A. Mihanovića 8

+385 42 212260

+385 42 214470

kolumbo@vz.t-com.hr

http://www.kolumbo.hr

UHPA

42000 Varaždin

P.A. VENERA d.o.o.

HR-AB-42-070062271

celoročne

I. Cankara 1a

+385 42 301751

+385 42 301761

info@venera-tours.hr

http://www.venera-tours.hr

UHPA

42000 Varaždin

RELAX TURIZAM d.o.o.

HR-AB-21-080181898

celoročne

Ivana Kukuljevića 28

+385 42 492653

+385 42 492654

varazdin@relax-turizam.hr

http://www.relax-turizam.hr

UHPA

Trg Slobode 16

+385 42 633133

+385 42 205635

info@toplice-vz.hr

http://www.toplice-vz.hr

Trg slobode 1

+385 49 466995

+385 49 466995

antoma@kr.t-com.hr

http://www.antoma.hr

42223 Varaždinske Toplice Turistické združenie mesta Varaždinske Toplice 49250 Zlatar

ANTOMA d.o.o. ART TURIZAM - turistička agencija

HR-AB-49-080179086

celoročne

Člen UHPA

UHPA

UHPA

SLAVÓNIA 31327 Bilje

Turistické združenie obce Bilje

Kralja Zvonimira 10

+385 31 751480

+385 31 751481 info@tzo-bilje.hr

http://www.tzo-bilje.hr

31222 Bizovac

Turistické združenie obce Bizovac

Sunčana 39

+385 31 685185

+385 31 685188

http://www.tzobizovac.hr

31540 Donji Miholjac

Turistické združenie mesta Donji Miholjac

Trg A. Starčevića 2

+385 31 633103

+385 31 633103

tzdm@tz-donjimiholjac.hr

http://www.tz-donjimiholjac.hr

31400 Đakovo

ORION TOURS d.o.o.

HR-AB-31-030030367

celoročne

Pavićeva 39

+385 31 812336

+385 31 812337

orion-tours@os.t-com.hr

http://www.orion-tours.hr

31000 Osijek

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Hrvatske Republike 18

+385 31 215976

+385 31 215984

osijek@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

31000 Osijek

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Kapucinska 39

+385 31 211501

+385 31 211503

suzana.kovacevic@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

31000 Osijek

KOMPAS ZAGREB d.d.

HR-AB-01-080158822

celoročne

Šetalište kardinala Franje Šepera 8F

+385 31 212077

+385 31 212078

kompas-osijek@kompas.hr

http://www.kompas.hr

UHPA

31000 Osijek

PANTURIST d.d.

HR-AB-31-030024392

celoročne

Kapucinska 19

+385 31 214388

+385 31 214152

turizam@panturist.hr

http://www.panturist.hr

UHPA

34000 Požega

Turistické združenie mesta Požega

Trg sv. Trojstva 1

+385 34 274900

+385 34 274901

tz-pozega@po.t-com.hr

http://www.pozega-tz.hr

33520 Slatina

Turistické združenie mesta Slatina

Trg sv. Josipa 1

+385 33 553629

+385 33 553629

tz-mesta-slatina@vt.t-com.hr

35000 Slavonski Brod

ATLANTIS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-01-080289885

celoročne

Slavonija 1/III

+385 35 442411

+385 35 441276

croatia@atlantis-travel.hr

http://www.atlantis-travel.hr

UHPA

35000 Slavonski Brod

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Trg pobjede 29

+385 35 448598

+385 35 448596

vlasta.krpan@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

Informácie

UHPA


Oblasť

PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Matije Gupca 32

+385 31 656200

+385 31 651408

info@tz-valpovo.com

http://www.tz-valpovo.com

Člen

31550 Valpovo

Turistické združenie mesta Valpovo

32100 Vinkovci

MARE PANONIUM tours d.o.o.

HR-AB-32-030027952

celoročne

Hrvatskih kraljeva 16

+385 32 333644

+385 32 333664

agencija@mare-panonium-tours.hr

http://www.mare-panonium-tours.hr

UHPA

32100 Vinkovci

POLET d.o.o., P.A.POLET

HR-AB-32-030031058

celoročne

Trg kralja Tomislava 1

+385 32 308938

+385 32 308938

agencija@polet.hr

http://www.polet.hr

UHPA

32000 Vukovar

DANUBIUMTOURS

HR-AB-32-16010001977

celoročne

Trg Republike Hrvatske 1

+385 32 445455

+385 32 445457

danubiumtours@vu.t-com.hr

http://www.danubiumtours.hr

UHPA

32270 Županja

POLET d.o.o., P.A.POLET

HR-AB-32-030031058

celoročne

Veliki kraj 53

+385 32 831889

+385 32 831889

polet@polet.hr

http://www.polet.hr

UHPA

10000 Zagreb

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Masarykova 3

+385 1 4855070

+385 1 4855069

masarykova@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

10000 Zagreb

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Tkalčićeva 44

+385 1 4852750

+385 1 4811808

tkalciceva@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

10000 Zagreb

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Savska 56

+385 1 6177075

+385 1 6177192

savska@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

10000 Zagreb

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Heinzelova 62a

+385 1 6102000

+385 1 6102018

heinzelova@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

10090 Zagreb

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Avenija Dubrava 241

+385 1 2992522

+385 1 2992559

dubec@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

10000 Zagreb

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Sarajevska 6

+385 1 6601807

+385 1 6601823

sarajevska@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

10000 Zagreb

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Praška 10

+385 1 4833502

+385 1 4833504

praska@centarputovanja.net

http://www.centarputovanja.net

10000 Zagreb

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Avenija Dubrovnik 16 - Avenue Mall

+385 1 6397000

+385 1 6397001 avenuemall@centarputovanja.hr

http://www.centarputovanja.net

10000 Zagreb

adriatica.net - CENTAR PUTOVANJA

HR-AB-01-080427370

celoročne

Škorpikova 34 - King Cross

+385 1 3475800

+385 1 3475801

http://www.centarputovanja.net

10000 Zagreb

ALKA TOURS d.o.o.

HR-AB-01-080428776

celoročne

Avenija M. Držića 4

+385 1 6040362

+385 1 6184020 info@alka-tours.hr

http://www.alka-tours.hr

UHPA

10000 Zagreb

ATLANTIS TRAVEL d.o.o.

HR-AB-01-080289885

celoročne

Petrinjska 59

+385 1 4811155

+385 1 4818914

zagreb@atlantis-travel.hr

http://www.atlantis-travel.hr

UHPA

10000 Zagreb

ATLAS d.d. pobočka Zagreb

HR-AB-20-060000638

celoročne

Trg N. Š. Zrinskog 17

+385 1 4807300

+385 1 4873049

booking.zrinjevac@atlas.hr

http://www.atlas-croatia.com

10000 Zagreb

CROATIA EXPRESS - podniková jednotka spoločnosti Željezničko ugostiteljstvo d.o.o.

HR-AB-01-080211348

celoročne

Teslina 4

+385 1 4811842

+385 1 4811920

croatia-express-pa@zg.t-com.hr

http://www.zug.hr

UHPA

10000 Zagreb

CROATIA EXPRESS - podniková jednotka spoločnosti Željezničko ugostiteljstvo d.o.o.

HR-AB-01-080211348

celoročne

Tomislavov trg 17

+385 1 4922224

+385 1 4922230

croatia-express2@zg.t-com.hr

http://www.zug.hr

UHPA

10000 Zagreb

CROATIA EXPRESS - podniková jednotka spoločnosti Željezničko ugostiteljstvo d.o.o.

HR-AB-01-080211348

celoročne

Tomislavov trg 12

+385 1 4556227

+385 1 4573238

croatia-express3@zg.t-com.hr

http://www.zug.hr

UHPA

10000 Zagreb

DESIGNER Putnička agencija

HR-AB-52-92232256

celoročne

Nova Ves 54

+385 1 4667097

+385 1 4667097

info@designer.com.hr

http://www.designer.com.hr

10000 Zagreb

DOLIA TRAVEL Putnička agencija

HR-AB-01-080526921

celoročne

Preradovićeva 9

+385 1 5555872

+385 1 5555871

info@doliatravel.hr

http://www.doliatravel.hr

UHPA

10000 Zagreb

EMA TOURS d.o.o.

HR-AB-01-080184970

celoročne

Nova cesta 60/V

+385 1 4830885

+385 1 4835916

ema-tours@zg.t-com.hr

http://www.ema-tours.hr

UHPA

10000 Zagreb

EVISTAS d.o.o.

HR-AB-01-080141366

celoročne

Augusta Šenoe 28

+385 1 4839554

+385 1 4839543

evistas@zg.t-com.hr

http://www.evistas.hr

Informácie

ZÁHREB

kingcross@centarputovanja.net

UNPAH


PSČ

Mesto

Názov kancelárie

Identif. kód

Prevádzka

Ulica a číslo

Tel

Fax

E-mail

URL

Člen

10000 Zagreb

FILIDA - Putnička agencija d.o.o.

HR-AB-01-080484246

celoročne

Selska 92 b

+385 1 4616520

+385 1 4616521

info@filidatravel.hr

http://www.filidatravel.hr

UHPA

10000 Zagreb

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

I Pile 1

+385 1 4805505

+385 1 6188681

generalturist@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

10000 Zagreb

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Ilica 1

+385 1 4812990

+385 1 4816753

sinisa.lukac@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

10000 Zagreb

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Praška 5

+385 1 4807655

+385 1 4807678

emina.marusic@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA

10000 Zagreb

GENERALTURIST d.o.o.

HR-AB-01-080004689

celoročne

Bogovićeva 6

+385 1 4873121

+385 1 4873119

bogoviceva@generalturist.com

http://www.generalturist.com

UHPA UHPA

10000 Zagreb

GULLIVER TRAVEL d.o.o.

HR-AB-20-060060226

celoročne

Alexandera von Humboldta 4b

+385 1 4920701

+385 1 4920702

gulliver@gulliver.hr

http://www.gulliver.hr, http://www.bookcroatia.eu

10000 Zagreb

JADRANSKI LUKSUZNI SERVISI d.o.o.

HR-AB-51-090003643

celoročne

Kršnjavoga 1, Hotel Westin

+385 1 4886777

+385 1 4886770

andrea.grospic@als.hr

http://www.als.hr

UHPA

10000 Zagreb

KOMPAS ZAGREB d.d.

HR-AB-01-080158822

celoročne

Teslina 12

+385 1 4882504

+385 1 4811414 odmor@kompas.hr

http://www.kompas

UHPA

10000 Zagreb

KOMPAS ZAGREB d.d.

HR-AB-01-080158822

celoročne

Trg N. Š. Zrinskog 14

+385 1 4878777

+385 1 4878769

aleksandra.puksar@kompas.hr

http://www.kompas.hr

UHPA

10000 Zagreb

KOMPAS ZAGREB d.d.

HR-AB-01-080158822

celoročne

Gajeva 6

+385 1 4811536

+385 1 4811938

goranka.sorak@kompas.hr

http://www.kompas.hr

UHPA

10000 Zagreb

KONTAKT d.o.o.

HR-AB-01-080057963

celoročne

Gundulićeva 3

+385 1 4830737

+385 1 4830735

kontakt@zg.t-com.hr

http://www.kontakttours.hr

UHPA

10000 Zagreb

LIBERTAS TRAVEL d.o.o

HR-AB-01-080590715

celoročne

Domjanićeva 12

+385 1 2444074

+385 1 2339994

libertas@libertastravel.hr

http://www.libertastravel.hr

UHPA

10000 Zagreb

OBZOR PUTOVANJA d.o.o.

HR-AB-01-080117107

celoročne

Teslina 5

+385 1 6160242

+385 1 6160240

obzor@croatiaairlines.hr

http://www.croatiaairlines.hr/obzor/

UHPA

10000 Zagreb

OLYMPTOURS d.o.o.

HR-AB-01-080045535

celoročne

Avenija mesta Vukovara 74

+385 1 6112712

+385 1 6118082

olymptours@olymp.hr

http://www.olymp.hr

UHPA

10000 Zagreb

OLYMPTOURS d.o.o.

HR-AB-01-080045535

celoročne

A. Hebranga 25

+385 1 4855680

+385 1 4855681

olymptours@olymp.hr

http://www.olymp.hr

UHPA

10000 Zagreb

PANORAMA IMMOBILIARE & TURISMO d.o.o.

HR-B-21-060200358

celoročne

Gajeva 1

+385 1 4828803

+385 1 4828854

maljino@tin.it

http://www.panorama.hr

UHPA

10000 Zagreb

PEKAS.INFO TURISTIČKA AGENCIJA

HR-B-01-21010124690

celoročne

Platana 10

+385 1 6187456

+385

info@pekas.info

http://www.pekas.info

10000 Zagreb

SAI TOURS d.o.o.

HR-AB-01-080548503

celoročne

Primorska 1

+385 1 3757525

+385 1 3906677

sai1@saitours.hr

http://www.saitours.hr

10000 Zagreb

SAMOBORČEK TURIST d.o.o.

HR-AB-01-080334092

Kaptol 6

+385 1 4819180

+385 1 4819181

samoborcek@samoborcek.hr

http://www.samoborcek.hr

10000 Zagreb

UNILINE d.o.o.

HR-AB-52-040046499

celoročne

Baštijanova 12

+385 1 3633110

+385 1 3633343

branchzagreb@uniline.hr

http://www.uniline.hr

UHPA

10000 Zagreb

ŽUTI MAČAK, ski & surf

HR-AB-01-63248

celoročne

Palmotićeva 23/Il

+385 1 4880610

+385 1 4880612

info@zutimacak.hr

http://www.zutimacak.hr

UHPA

Vážení priatelia, prosíme Vás, aby ste kvôli osobnému pohodliu a dodržiavaniu zákona preverili, či ste prihlásení po celú dobu svojho pobytu, od príchodu, až do dňa odchodu. Preverenie je dôležité a nutné, pokiaľ ste ubytovaní v súkromnom ubytovacom objekte, za účelom kontroly kvality služieb, Vašej osobnej bezpečnosti a znemožňovaniu nelegálnej práce tých hostiteľov, majiteľov privátneho ubytovania a prenajímateľov, ktorí nie sú podľa zákona registrovaní za poskytovanie ubytovacích služieb. Vopred Vám ďakujeme za spoluprácu a prajeme Vám príjemný pobyt. Vaše Chorvátske turistické združenie

UHPA

Uvedený zoznam kancelárií je založený na informáciách zhromaždených od UHPA, Združenia chorvátskych cestovných kancelárií, ktoré boli aktualizované dňa 27.júla 2007. Navštívte www.croatia-travel.org alebo kontaktujte Združeníe chorvátskych cestovných kancelárií UHPA (Crnčićeva 42, 10000 Zagreb - tel.: +385 1 230 4992, 230 3145; e-mail: uhpa@uhpa.hr) ohľadom rezervovania ubytovania, výletov či organizovaných pobytových zájazdov.

Informácie

Oblasť


P R E D S TAV I T E Ľ S T VÁ A P O B O Č KY C H O R VÁTS K E H O T U R I S T I C K É H O Z D R U Ž E N I A V Z A H R A N I Č Í Hrvatska turistička zajednica Iblerov trg 10/IV, p.p. 251 10000 Zagreb, Hrvatska Tel.: +385 1 46 99 333 Fax: +385 1 45 57 827 E-mail: info@htz.hr Internet: www.chorvatsko.hr

Tel.: +39 06 32 11 03 96

Croatian National Tourist Office

Fax: +39 06 32 11 14 62

New York 10118

E-mail: officeroma@enteturismocroato.it

350 Fifth Avenue, Suite 4003, U.S.A.

Kroatische Zentrale für Tourismus 1010 Wien Am Hof 13, Österreich Tel.: +43 1 585 38 84 Fax: +43 1 585 38 84 20 E-mail: office@kroatien.at

Fax: +420 2 2221 0793

Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej

E-mail: infohtz@iol.cz, info@htz.cz

Republiki Chorwacji, 00-675 Warszawa

Tel.: +1 212 279 8672 Chorvatské turistické sdružení

Fax: +1 212 279 8683

11000 Praha 1, Krakovská 25, Česká republika

E-mail: cntony@earthlink.net

Tel.: +420 2 2221 1812

Chorvátske turistické združenie 82109 Bratislava Trenčianska 5, Slovenská republika Tel.: +421 2 55 562 054

Kroatische Zentrale für Tourismus 60311 Frankfurt Kaiserstrasse 23, Deutschland Tel.: +49 69 23 85 350 Fax: +49 69 23 85 35 20 E-mail: info@visitkroatien.de

Informácie

Kroatische Zentrale für Tourismus 80469 München Rumfordstrasse 7, Deutschland Tel.: +49 89 22 33 44 Fax: +49 89 22 33 77 E-mail: kroatien-tourismus@t-online.de Ente Nazionale Croato per il Turismo 20122 Milano Piazzetta Pattari 1/3, Italia Tel.: +39 02 86 45 44 97 Fax: +39 02 86 45 45 74 E-mail: info@enteturismocroato.it Ente Nazionale Croato per il Turismo 00186 Roma, Via Dell’Oca 48, Italia

Fax: +421 2 55 422 619 E-mail: infohtz@chello.sk

IPC Business Center, ul. Koszykowa 54, Polska Tel.: +48 22 828 51 93 E-mail: info@chorwacja.home.pl Kroatiska Turistbyrån 11135 Stockholm Kungsgatan 24, Sverige

1053 Budapest, Magyar u. 36, Magyarország

Tel.: +46 853 482 080

Tel./Fax: +36 1 266 65 05,

Fax: +46 820 24 60

+36 1 266 65 33

E-mail: croinfo@telia.com

E-mail: info@htz.hu

75116 Paris, 48, avenue Victor Hugo, France Tel.: +33 1 45 00 99 55 Fax: +33 1 45 00 99 56 E-mail: infos.croatie@wanadoo.fr

Hrvaška turistična skupnost 1000 Ljubljana Gosposvetska 2, Slovenija Tel.: +386 1 23 07 400 Fax: +386 1 23 07 404 E-mail: hrinfo@siol.net

Fax: +48 22 828 51 90

Horvát Idegenforgalmi Közösség

Office National Croate de Tourisme

Хорватское туристическое соовщество 123610 Moscow Krasnopresnenskaya nab. 12 office 1502, Russia Tel.: +7 495 258 15 07 Fax: +7 495 258 15 08 E-mail: HTZ@wtt.ru

Kroatisch Nationaal Bureau Voor Toerisme 1081 GG Amsterdam Nijenburg 2F, Netherlands Tel.: +31 20 661 64 22 Fax: +31 20 661 64 27 E-mail: kroatie-info@planet.nl

Croatian National Tourist Office London W6 9ER,

Office National Croate du Tourisme

2 Lanchesters, 162-164 Fulham

1000 Bruxelles

Palace Road, United Kingdom

Vieille Halle aux Blés 38, Belgique

Tel.: +44 208 563 79 79

Tel.: +32 255 018 88

Fax: +44 208 563 26 16

Fax: +32 251 381 60

E-mail: info@croatia-london.co.uk

E-mail: info-croatia@scarlet.be

Kroatische Zentrale für Tourismus 8004 Zürich Badenerstr. 332, Switzerland Tel.: +41 43 336 20 30 Fax: +41 43 336 20 39 E-mail: info@kroatien-tourismus.ch Oficina de Turismo de Croacia 28001 Madrid Calle Claudio Coello 22, esc.B,1°C, España Tel.: +34 91 781 55 14 Fax: +34 91 431 84 43 E-mail: info@visitacroacia.es

Vydavateľ HRVATSKA TURISTIČKA ZAJEDNICA Chorvátske turistické združenie Za vydavateľa Mr. NIKO BULIĆ Redaktor SLAVIJA JAČAN OBRATOV VEDRAN MATOŠIĆ Text pripravila RUŽICA MIKAČIĆ Dizajn MARIO BRZIĆ Fotografie ARCHIVES HTZ TZIŽ, TZPGŽ, TZZŽ TZŽŠK, TZŽSD, TZDNŽ MARIO BRZIĆ ANDRIJA CARLI DAVOR ŠARIĆ IVAN ANTOLIĆ Grafická úprava STUDIO TEMPERA, Split Tlač Tiskara Meić Záhreb, 2008

Danska Činnost‘ vykonáva agencia VAGABOND 3460 Birkerod Bregenrodvej 132 Tel.: +45 70 266 860 Fax: +45 48 131 507 E-mail: info@altomkroatien.dk クロアチア政府観光局 Ark Hills Executive Tower N 613 Akasaka 1-14-5, Minato-ku, Tokyo 107-0052 Tel.: + 81 (0)3 6234 0711 Fax.: + 81 (0)3 6234 0712 E-mail: info@visitcroatia.jp

Vydavateľ nenesie žiadnu zodpovednosť za možné nepresnosti v uvedených informáciách, ani za prípadné zmeny, ktoré by sa v budúcnosti mohli vyskytnúť.


Prázdninové domy  

Chorvátsko je krajinou ideálnou pre dovolenkové pobyty s možnosťami ubytovania sa vo vilkách, apartmánoch a súkromných izbách.

Advertisement