Page 1

Chorvatské turistické sdružení

ZDARMA

Rodinné a malé hotely


CHORVATSKÉ TURISTICKÉ OBLASTI STŘEDNÍ CHORVATSKO

ZÁHŘEB KVARNER ISTRIE

SLAVONIE LIKA-KARLOVAC

DALMÁCIE - ZADARSKÁ OBLAST DALMÁCIE - ŠIBENICKÁ OBLAST

DALMÁCIE - SPLITSKÁ OBLAST

Vydavatel: HRVATSKA TURISTIČKA ZAJEDNICA Chorvatské turistické sdružení www.chorvatsko.hr Za vydavatele: mr. NIKO BULIĆ Redaktoři: ŠIME KLARIĆ, SLAVIJA JAČAN OBRATOV, VJEKO MARTINKO Text: VELID ĐEKIĆ

DALMÁCIE DUBROVNICKÁ OBLAST

Překlad: HELENA JAJAC Design: ALJOŠA BRAJDIĆ Fotografie: ARCHIV HTZ, IVO PERVAN, ROMEO IBRIŠEVIĆ, DAMIR FABIJANIĆ, SAŠA PJANIĆ, RENCO KOSINOŽIĆ Grafická příprava: SAGITA d.o.o. Tisk: ROTOOFFSET - TISKÁRNA MEIĆ, Záhřeb Záhřeb 2009.

Vydavatel nenese odpovědnost za eventuální nepřesnosti, týkající se informací zde uvedených, stejně jako za možné změny, ke kterým by mohlo dojít.


SYMBOLY TELEFON NA POKOJI INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ TV NA POKOJI

OBSAH UŽITEČNÉ INFORMACE ................. 4 O SDRUŽENÍ ........................................ 6 O CHORVATSKU................................. 8 GASTRONOMICKÁ NABÍDKA ..... 12

SATELITNÍ PROGRAM

AKTIVNÍ DOVOLENÁ .................... 14 ÚSTŘEDNÍ TOPENÍ

ISTRIE .................................................. 16 KLIMATIZACE MINI BAR

KVARNER............................................ 38 DALMÁCIE

VÝTAH

ZADARSKÁ OBLAST ....................... 62

RESTAURACE À LA CARTE

DALMÁCIE

KONFERENČNÍ SÁL

ŠIBENICKÁ OBLAST ........................ 78 DALMÁCIE

DĚTSKÝ KOUTEK

SPLITSKÁ OBLAST ........................... 88

VNITŘNÍ BAZÉN

DALMÁCIE

VNĚJŠÍ BAZÉN

DUBROVNICKÁ OBLAST ............ 128

WELLNESS CENTRUM SOUKROMÉ PARKOVIŠTĚ GARÁŽ

LIKA-KARLOVAC ........................... 140 ZÁHŘEB ............................................ 148 STŘEDNÍ CHORVATSKO .............. 158 SLAVONIE ......................................... 164

DOMÁCÍ MAZLÍČCI POVOLENI

NÁRODNÍHO SDRUŽENÍ RMH 178

3

PŘIDRUŽENÍ ČLENOVÉ HOTELOVÁ PLÁŽ


UŽITEČNÉ INFORMACE Upřímně vás zdravíme a máme radost, že hodláte navštívit naši zemi. Každý národ miluje svou vlast a považuje ji za nejkrásnější. Chorvati říkají své zemi Krásná naše, podle úvodních slov státní hymny. Chorvatská republika je evropský parlamentní stát, jenž je součástí evropské politické a kulturní historie. Svou velikostí patří mezi středně velké evropské země jako např. Dánsko, Irsko, Slovensko nebo Švýcarsko. Chorvatsko je státem otevřeným světu, s jednoduchými pasovými a celními formalitami, země klidu a úcty vůči svým hostům. Usilujeme o to, aby byla krásná i pro ty, kteří do ní zavítají a aby si z ní odnesli ty nejhezčí vzpomínky.

Cestovní doklady: platný pas nebo občanský průkaz (doklad, kterým se dokazuje identita a občanství nositele). Informace: diplomatická zastoupení a konzulární úřady Chorvatské republiky v zahraničí nebo Ministerstvo zahraničních věcí a evropských integrací Chorvatské republiky (Tel.: 00385 1 4569 964; e-mail: stranci@mvpei.hr; www.mvpei.hr)

4

Celní předpisy: Celní předpisy Chorvatské republiky jsou téměř zcela přizpůsobeny normám zemí Evropské unie, ale předměty pro osobní potřebu (nekomerční) se mohou dovážet bez cla a DPH do hodnoty 300 kun. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10.000 €.

Cennější profesní a technické vybavení je také třeba přihlásit celnici na hraničním přechodu. Vrácení DPH cizím občanům je možné za zakoupené zboží v hodnotě nejméně 500 kun s potvrzením celníka na formuláři „Porezni ček“ (Tax-cheque) při výjezdu ze země. Pro podrobnější informace prosím kontaktujte Správu celnic (Carinska uprava): www.carina.hr Pro informace o podmínkách dovozu výrobků živočišného původu v osobních zavazadlech cestujících se prosím obraťte na Ministerstvo zemědělství, rybářství a rurálního rozvoje – Veterinární správa (tel.: +385 1 610 6669). Měna: Kuna (1 kuna = 100 lip). Cizí měnu lze směnit v bankách, směnárnách, na poštách, turistických kancelářích a v hotelech Pošta a telekomunikace: Pošty jsou ve větších městech otevřeny v pracovní dny od 7 do 19 hodin, v menších městech od 7 do 14 hodin; některé pošty mají dvousměnnou pracovní dobu. Ve větších městech a turistických střediscích jsou hlavní pošty otevřeny i v sobotu a neděli. Ve všech veřejných telefonních automatech se používají telefonní karty, které se prodávají na poštách a novinových stáncích. Z jakéhokoliv telefonu lze volat přímo do zahraničí. www.posta.hr Pracovní doba obchodů a veřejných služeb: Většina obchodů je v pracovní dny otevřena od 8 do 20 hodin a mnohé z nich i o víkendech. Veřejné služby a úřady většinou mají pracovní dobu od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin.


Elektrické napětí městské sítě: 220V; frekvence: 50 Hz Voda ve veřejné vodovodní síti je v celém Chorvatsku pitná. Svátky a nepracovní dny: 1. ledna - Nový rok, 6. ledna - Tří králů, Velikonoční neděle a pondělí, 1.května - Svátek práce, Boží tělo, 22. června - Den boje proti fašismu, 25. června - Den státnosti, 5. srpna - Den vítězství a díkuvzdání, 15. srpna - Nanebevzetí Panny Marie, 8. října - Den nezávislosti, 1. listopadu - Den Všech Svatých, 25. a 26. prosince - vánoční svátky Čerpací stanice pohonných hmot: čerpací stanice ve větších městech a na hlavních mezinárodních komunikacích jsou otevřeny nepřetržitě, 0 – 24 Lze čerpat: Euro Super 95, Super 95, Super 98, Super plus 98, Euro Diesel a Diesel, a ve větších městech a čerpacích stanicích na dálnicích i plyn.

Informace o cenách benzinu a seznam plynových stanic: www.ina.hr, www.omv.hr; www.tifon.hr; www.hak.hr; Důležitá telefonní čísla: • Mezinárodní volací číslo pro Chorvatsko: +385 • Záchranná služba: 94 • Hasiči: 93 • Policie: 92 • Pomoc na silnicích: 987 (pokud voláte ze zahraničí nebo z mobilu volte +385 1 987) • Národní centrála pro pátrání a záchranu na moři: 9155 • Jednotné číslo pro všechny urgentní situace: 112 • Všeobecné informace: 981 • Informace o místních a meziměstských telefonních číslech: 988 • Informace o mezinárodních telefonních číslech: 902 • Předpověď počasí a situace na silnicích: 060 520 520 • Chorvatský autoklub (HAK): +385 1 4640 800; Web: www.hak.hr; e-mail: info@hak.hr

Vážení, prosíme, abyste si pro své pohodlí a dodržování zákona ověřili, zdali jste řádně přihlášeni během celého svého pobytu, tj. ode dne příjezdu do dne odjezdu. Vaše ověření je obzvlášť důležité a nutné, pokud trávíte svou dovolenou v soukromém ubytování, a to kvůli kvalitě poskytovaných služeb, bezpečnosti a znemožňování nelegální činnosti těch hostitelů, kteří nejsou dle zákona registrováni pro poskytování ubytovacích služeb. Předem děkujeme za spolupráci a přejeme příjemný pobyt.

5

Zdravotní péče Nemocnice a kliniky jsou ve všech větších městech; ambulance a lékárny v menších místech. Zahraniční turisté, kteří mají povinné pojištění, v období soukromého pobytu v Chorvatsku nehradí využití zdravotní péče pokud má Chorvatsko a země, z níž přijíždějí, uzavřenou smlouvu o sociálním zabezpečení a zdravotní péči. Zdravotní péče (včetně převozu) se poskytuje v nutných případech způsobem a podle předpisů, které jsou platné pro chorvatské pojištěnce, při čemž se stejným způsobem podílí i na nákladech lékařského ošetření (participace). Osoby, které přijíždějí ze zemí s kterými není uzavřena smlouva, náklady zdravotní péče hradí sami.


O SDRUŽENÍ Drazí hosté! Malé rodinné hotely jsou součástí nové tváře chorvatského turizmu. Tato novinka v chorvatské turistické nabídce sjednocuje všechny kvality chorvatského turizmu jak jste je znali doposud s přednostmi, které se začaly objevovat jako kvalitní teprve v posledních létech. Pokud se vám zdá, že tento katalog představuje něco nového z Chorvatska, tak máte pravdu. Dovolte mi, abychom vás seznámili alespoň s několika důvody, kvůli kterým myslíme, že se s malými rodinnými hotely otevírá nová stránka chorvatské turistické nabídky. Nejdůležitějším ze všech důvodů je ten, který říká, že host se cítí nejlépe v blízkém, bezprostředním rodinném prostředí. To znamená v okolí, které uznává jeho odlišnost, respektuje osobní přání a zvyky, ví co udělat, aby se každý cítil příjemně a spokojeně. Vřelost osobního přístupu je nenahraditelná a právě malé rodinné hotely jsou tou formou chorvatské turistické nabídky, která ji poskytuje. Někdo již zmínil, že jsou to malé hotely s velikou duší. Abychom vám umožnili setkání s tím nejlepším, co se v Chorvatsku může nabídnout, každý z představených rodinných hotelů v tomto katalogu přímo navazuje na zvláštnosti kraje, ve kterém se nachází. S přáním, aby vás seznámily s původními, autentickým lokálními hodnotami, každý hotel se prezentuje sám za sebe a to mnoha způsoby. Architekturou, která odráží vliv podnebí, rozpoznatelnou úpravou interiéru, vůněmi a chutí místní kuchyně, vinným lístkem, typickým pro daný kraj, výletními tůrami, které vás odvádějí do krajiny, co jinde nenajdete, sportovními a rekreačními aktivitami, pro které jsou určité lokality v Chorvatsku jak vymyšlené. Při setkání s místními obyvateli i rozhovoru s majitelem hotelu lze vycítit místní malebnost, jedním slovem v každém z těchto hotelů najdete duši místa. A možná je to právě ta společná nit, která spojuje všechny tímto katalogem představené a v mnohém tak odlišné hotely. Vybrat si jinak, specificky, individuálně, to bychom si přáli abyste měli na mysli až budete listovat tímto katalogem.

Věříme vašemu výběru.

NÁRODNÍ SDRUŽENÍ RODINNÝCH A MALÝCH HOTELŮ

Obala Hrvatskog narodnog preporoda 7/3 • HR-21000 Split tel. +385 (0)21 317 880 • fax. +385 (0)21 317 881 • mob. +385 (0)98 355 888 e-mail: info@omh.hr • www.omh.hr


O CHORVATSKU Kdokoliv zavítal do Chorvatska, nechal v něm část sebe. Tuto pravdu nepopírá ani skutečnost, že při odjezdu nedokázal aby si neodnesl jeho kousek ve svém srdci. Kdybychom tvrdili, že se to vztahuje pouze na současné hosty, přilákané přáním příjemné dovolené, byla by to jen nepatrná část pravdy.

Chorvatsko je území, na které se přijíždí odjakživa. Proplétaly se tu a spojovaly nejdříve kultury Ilyrů, Keltů, starých Řeků a Římanů, po nich se tato oblast stala místem dotyku Východní a Západní Římské říše a poté Franků a Byzantinců. Střetala se zde staroslovanská a ilyrská božstva, katolická a pravoslavná církev, křesťanství a islám. Když dovedeme příběh do dnešních dnů, zjistíme, že Chorvatsko bylo vždy světem střetávání světů, jako románského, helénského, germánského, uherského, otomanského, slovanského... Ale Chorvaté byli po celou tu dobu tím, čím jsou, Chorvaty, a stykem s jinými kulturami svoji vlastní kulturu pouze obohatili. Proto vyprávění o Chorvatsku vydává na každé stránce jinou vůni. Pokud rozdíly obohacují, tak je Chorvatsko výjimečně bohatou zemí. Zdá se, že ho k tomu předurčila i jeho zeměpisná poloha. Chorvatsko na velmi malém prostoru obsahuje slunné Středozemí, předalpská pohoří a panonské nížiny. To ale


není vše, v každém tomto celku je ukryta řada specifických oblastí. Víte, že chorvatský kras zdomácněl jako celosvětový pojem pro prostor, kterému vládne kamen? Nebo že Chorvatsko nazývají „zemí tisíce ostrovů“? Víte, že Chorvatsko je pitnou vodou jednou z nejbohatších zemí v Evropě? Ten druh rozmanitosti se možná nejlépe odráží v přírodním bohatství, které vytváří dokonce osm zcela autonomních národních parků. Jsou to Kornaty, Risnjak, Krka, Paklenica, Brijuny, Severni Velebit, Plitvická jezera a Mljet. Plitvická jezera jsou na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Národním parkům se přidružují i chráněné krajinné oblasti Kopački rit, Medvednica, Lonjsko polje, Velebit, Biokovo, Telašćica,Učka, Papuk, Vranské jezero, Žumberak - Samoborské vrchy a Lastovské souostroví.

Že splet chorvatských rozmanitostí může být umělecky velmi podnětný, o tom svědčí mistrovská díla lidských rukou. Seznam světového kulturního dědictví UNESCO poukazuje na jedinečné a univerzální hodnoty starého města Dubrovníku, Diokleciánova paláce ve Splitu, katedrály sv. Jakuba v Šibeniku, středověkého městského jádra Trogiru, komplexu Eufrasievy baziliky v Poreči a Starigradského pole na Hvaru.

9

Chorvatskou bohatou rozmanitost mnozí tuší, vedeni svým vytříbeným vkusem a to když sedí za stolem, který nabízí jídla, co mají v názvu jednotlivé chorvatské kraje: pažský sýr, slavonský kulen, drnišský pršut, istrijská polévka, creské jehněčí, goranský žaludek, kvarnerské krevety, zagorské štrukle, stonské ústřice, komiška pogača, međimurská gibanica... Chutě těchto jídel jsou rozdílné, ale s jasnou spojitostí – jsou chorvatské a vynikající. Milovníci vína ať pokračují ve výčtu sami.


O CHORVATSKU Na Reprezentačním seznamu nemateriálního světového kulturního dědictví UNESCA se nachází Slavnost svátku sv. Blažeje Dubrovník, krajkářství Lepoglavy, Hvaru a Pagu, každoroční masopustní obchůzka zvonkařů na území Kastavštiny, hvarské křížové procesí, dvojhlasné hraní a zpívání v těsných intervalech Istry a Chorvatského Přímoří, jarní procesí Ljelja neboli Královen z Gorjanu a umění výroby dřevěných hraček z Chorvatského Záhoří. Chorvatsko patří mezi země s největším množstvím chráněného nemateriálního majetku na světě, zapsaných do Seznamu UNESCA. Život v obklopení takových vrcholných mistrovských děl musel následně probouzet kreativitu a tak není divu, že se to přihodilo mnohým Chorvatům. Jedním z nich je Korčulan Marko Polo, legendární cestovatel, který pro Západ objevil ve 13. stol. Čínu. Šibeničan Faust Vrančić vynalezl v 16. stol. první současný padák. Julije Klović z místa Grižane u Novog Vinodolskog, je nejznámějším evropským malířem malého formátu a byl nazván „Michelangelem miniatury“. Jeho učedník El Greco namaloval v 16. stol. Kloviće společně s Michelangelem, Rafaelem a Tizianem. Kameník Marin z Rabu založil ve 4. stol. město, respektive stát San Marino. Nikola Tesla ze vsi Smiljan v Lice je vynálezcem, bez jehož objevů z oblasti elektrotechniky a radiofonie si nelze představit moderní civilizaci. Ivana Brlić-Mažuranić ze Slavonského Brodu, dětská spisovatelka ze začátku 20. stol. je z mnoha důvodů nazvána „chorvatským Andersenem“. Záhřeban David Schwarz vynalezl v 19. stol. vzducholoď, nestihl ji ale patentovat, protože ho zastavila smrt. Podle jeho nákresů ji pak sestavil hrabě von Zeppelin. Jiný Záhřeban, Slavoljub Penkala prokázal světu službu patentováním propisovací tužky. Riječan Giovanni Luppis vynalezl v


Chorvatsko – svět kde se setkávají světy, vítá všechny lidi dobré vůle s otevřenou náručí.

19. stol. torpédo a tak první světová továrna na výrobu torpéd byla založena v Rijece.

11

Dlouho by se dalo řadit, ale někde se vždy musí udělat tečka a poslední řádky ať připadnou těm, co netrpělivě sledují kalendář s přáním odjet co nejdříve na dovolenou. Až přijedou do Chorvatska, ocitnou se v zemi, kde byl nalezen první evropský kalendář. Je nakreslený na keramické nádobě z Vučedolu u Vukovaru, vyrobené 3 000 – 2 400 let před Kristem, tedy v období, kdy se v Mezopotámii objevuje klínové a v Egyptě hieroglyfové písmo.


GASTRONOMICKÁ NABÍDKA Chorvatsko je územím, které oceňuje tradiční přístup jídlu, což především znamená, že si váží autentičnosti vlastní kuchyně, lépe řečeno vlastních kuchyní, vzhledem k tomu, že se v Chorvatsku během dějin střetaly různé kultury a s nimi i různé gastronomické zvyklosti.

V kontinentální části Chorvatska si gurmáni přijdou na své při gastronomických kouzlech slavné međimurské, zagorské, lické nebo goranské kuchyně. Není člověka, který by si neolízal prsty po všech těch specialitách, jako jsou slavonský kulen, zagorská krůta s mlincima, baranjský rybí paprikáš, lické police, goranský žaludek a různě upravená zvěřina. Středozemní Chorvatsko je královstvím lehké a zdravé stravy. To je oblast s příchutí olivového oleje, creského a pažského jehněčího, drnišského a istrijského pršutu, pažského sýru, kvarnerských krevet, stonských ústřic, višské a komižké pogače, dalmatských ryb, raků a žab, istrijských lanýžů.


O chorvatské enologické tradici hovoří údaj, že starý ilocký sklep byl prvním místem v Evropě, kde se víno plnilo do skleněných lahví. Host tak objevuje úchvatné kouzlo vína, jakým je tramín, ryzlink, graševina, burgundské nebo dingač, postup, malvazija, terana a vugava. Kdo má rád sladké, neodolá međimurké gibanici, slavonské orehnjači, zagorským štruklím (v kontinentální části země), nebo rabskému dortu, pažskému baškotinu, frankopanskému dortu (v přímoří), dalmatské rožatě.

Ať se ocitne kdekoliv v Chorvatsku, milovník dobrého sousta je vždy na

13

správném místě.


AKTIVNÍ DOVOLENÁ Zeměpisná rozmanitost Chorvatska je vynikajícím výchozím místem pro různé způsoby aktivního pobytu. V nabídce téměř neexistují obsahová nebo časová omezení, kromě těch, co si host určí vlastním výběrem. Zkušenější nerozhodnost řeší kombinací různých aktivit.

Přímořská část země s atraktivními vodními sporty a způsoby rekreace je přitažlivá pro ty, kterým se rozbuší srdce při myšlence na plachtění, potápění, plavání, surfování a vodní lyžování, lov velikých ryb apod. Ale již pár kroků od pobřeží se naskytují možnosti seznámení s cyklistickými a pěšími stezkami, horskými tůrami, horolezectvím, jízdou na horských kolech, raftingem po krasových a horských řekách, veslováním na kanoích, jízdou skrz kaňony, létáním na rogalu, průzkumem jeskyní. Chorvatská loviště jsou dávno známá, ať se jedná o loviště v rovinaté, horské nebo ostrovní části země. O tom se mohou přesvědčit všichni milovníci lovu na jeleny, bažanty, divoké svině, muflony, medvědy, divoké husy nebo


kachny. I zimní turizmus v Chorvatsku pomalu ale jistě zrychluje krok. Nedaleko Záhřebu jsou lyžařské terény na Medvednici a blízko moře se nachází i všechny nejznámějí chorvatské lyžařské terény. Soutěže na tenisových kurtech, výlety do přírody, říční a jezerní rybolov, podvodní rybolov, jezdectví, fotografické safari v některé z chráněných krajinných oblastí nebo národním parku – to vše jsou působivé zážitky, na které budete vzpomínat.

V Chorvatsku sportovní a rekreační srdce bije rychleji, přinášejíc zdraví a naplňujíc

15

spokojeností.


ISTRIE Jeden nadšený cestovatel kdysi dávno nazval Istrii čarodějnou zemí. Tehdy netušil, že takový zážitek největšího jadranského poloostrova zůstane nejpřesnějším popisem až dodnes. Skutečně ať zakročíte do jakékoliv její části, Istrie vám dokáže, že je zemí pohádkového kouzla. Kouzla, které nemohlo vzniknout jinak než v okamžicích soutěžení roztančených víl.

V kameni savudrijského pobřeží zůstaly otisknuté stopy dinosaura, jako by chtěly umožnit setkání člověka s obdobím, které nepamatuje. Na skrytých vyvýšeninách se nacházejí okrouhlá hradiště ilyrského plemena Histrijů, které bude tisíce let později připomínat jméno poloostrova. Nemění ho ani dobyvatelé Římané, proč také? Připadalo jim rozumnější užívat ve svých letních sídlech při krevetách a opojném daru vinné révy nebo v pulské Aréně, kde si tvrdá srdce centurionů přicházela na své při pohledu na souboje gladiátorů. Co tu mohli učinit biskupové z porečské ranně křesťanské Eufrasiovy baziliky? Nic, stejně jako v následujících staletích nemohli nic udělat námořníci vyplouvající do bitev z hlavního přístavu Rakouska-Uherska, Puly. Mezi středozemními plážemi na pobřeží a pohořím Učka, které bdí nad poloostrovem, je istrijské vnitrozemí a v něm na pahorkovitých vyvýšeninách středověká městečka, která jsou součástí istrijské vílí pohádky. V jednom z nich, Motovunu žije obr Veli Jože. Pokud ho někdo neviděl tak jen proto, že nezašel do motovunského lesa, kam obr odchází hledat lanýže. Nedaleko u města Livade byl v roce 2 000 nalezen největší lanýž na světě, těžký 1.310 kg. Hum je nejmenším


městem na světě, Grožnjan oázou umělců a v Pazinu pod tvrzí je ohromná jeskyně, z které někdo neznámý pošeptal Juliu Vernu, aby přemýšlel o cestě do středu země.

Istrie je pohádková země, která ve skutečnosti existuje.

17

Na pastvinách poloostrova se pasou stáda původního skotu boškarina. Folklór je „ozvučen“ udivujícími notami istrijské stupnice. Středověké kostelíky pokračují v ochraně tajemství starého písma - hlaholice. V Barbanu kopiníci na koních soutěží v závodu na prstenec, po kterém se posilují istrijským pršutem a malvazií. Kdo má chuť na něco jiného, na toho čekají ústřice z Limského zálivu, istrijská polévka a fuži s žgvacetem v místní oštarii, teran a prošek ve vinném sklípku. To vše lze ochutnat i po průzkumu cyklistických stezek istrijskou zelení nebo po návratu z výletu do NP Brijuni.


ISTRIE 1 Buje

Umag

Brtonigla

2

17

Novigrad 3 4

18

Buzet

Motovun

Tar-Vabriga

16

5 6 Funtana Vrsar

7

Labin

Rabac 15

Krnica 14

Vodnjan 8

9 10 11 12 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.

Pula

HOTEL VILLA ROSETTA - SAVUDRIJA HOTEL SAN ROCCO - BRTONIGLA HOTEL MAKIN - NOVIGRAD HOTEL SVETI BENEDIKT - NOVIGRAD HOTEL VILLA HOLIDAY - BUIĆI, POREČ HOTEL FILIPINI - POREČ HOTEL VILA LILI - ROVINJ HOTEL VILLA LETAN - VODNJAN HOTEL AURORA - PULA HOTEL GALIJA - PULA HOTEL SCALLETTA - PULA HOTEL VALSABBION - PULA / INFO PUNKT HOTEL MINERVA - MEDULIN HOTEL CARMEN - KRNICA HOTEL VILLA ANNETTE - RABAC HOTEL LOVAC - PAZIN HOTEL FONTANA - BUZET HOTEL KAŠTEL - MOTOVUN

13 Medulin


Savudrija je pitoreskní rybářské město s dlouhou turistickou

Istrie | Savudrija

1

tradicí. Již za doby Rakousko-Uherské monarchie zde byly pensiony Paludetto a Alla Posta. V roce 1908 zde bylo vy-



budováno přímořské sanatorium pro štýrské děti a pension

Hotel VILLA ROSETTA

Gamboz postavený v roce 1925 i nadále poskytuje své služby pod jménem Moj mir (Můj klid).

Ceny

Platební karty Visa | Maestro | Mastercard | Diners

6 pok. (1/2) Standard 67 - 150 € 13 pok. (1/2) Seaview 78 - 161 € 4 pokoje (1/2) Comfort-Relax 88 - 171 € Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 15 €

Adresa Crvena uvala 31, 52 475 Savudrija

Telefon +385 (0)52 725 710

Telefax +385 (0)52 725 720

E-mail villarosetta@net.hr

Web www.villarosetta.hr

Otevřeno celý rok

19

Hotel Villa Rosetta, který je obklopen typickým středomořským porostem, se nachází v blízkosti moře a hezky upravené pláže. Návštěvníci sem jezdí velice rádi za příjemnou rodinnou atmosférou a původní istrijskou stravou. Pokoje jsou moderně vybavené s výhledem na moře. V hotelu se nachází i konferenční sál. Hotelová restaurace nabízí středomořské speciality včetně „brudetu po savudrijsky“, domácí chléb a koláče. Nabízí se i i zážitky istrijské enogastronomie, jelikož se v blízkosti nachází vinné stezky a stezky olivového oleje. Dále se nabízí jezdectví, cyklistika, plachtění, potápění, tenis, plážový volejbal.


2

Istrie | Brtonigla Verteneglio

Brtonigla – Verteneglio, „město vína“, na pahorku pět kilo-



nořené do krotké přírody, která byla místem pro odpočinek

Hotel SAN ROCCO

již v římském období. Z této doby se datuje osada jménem

metrů od moře, v severní Istrii mezi Umagem a Bujemi, po-

Ortus Niger. Dnešní návštěvníci Brtonigle rádi navštěvují místní novobarokní kostel, který střeží zvony z roku 1 512.

Ceny Adresa Srednja ulica 2, 52474 Brtonigla

Telefon +385 (0)52 725 000

Telefax +385 (0)52 725 026

E-mail info@san-rocco.hr

Web www.san-rocco.hr

Pok. “Premier“ (1/2) 159-179 € Pok. “Confort“ (1/2) 129-149 € Pokoj “Classic“ (1/2) 119-139 € Uvedené ceny jsou za dvě osoby a zahrnují snídani, používání bazénu a sauny. Hoteloví hosté mají 10% slevu na menu à la carte restaurace. Jedna osoba v pokoji – sleva 35%. Příplatek za přistýlku – 30% ceny dvoulůžkového pokoje.

Hotel San Rocco vznikl ze starého istrijského rodinného majetku, zrestaurovaného podle nejpřísnějších kriterií, aby se zachovalo prostředí a atmosféra tradičního místa. Klid staré budovy je cítit i v novoúčelovém turistickém objektu. Hotel má 12 pokojů a nabízí vše, co se očekává od turistických objektů špičkové kategorie: bazén, saunu, hydromasážní vany, restauraci, bar, garáž, parkoviště. Hotelová nabídka je obohacena i novým wellnes centrem, nabízejícím rozmanitou exkluzivní péči pro duši i tělo.

Otevřeno celý rok

20

Platební karty Amex | Diners | Eurocard | Mastercard Visa Chorvatské

turistické

sdružení


Novigrad si získává náklonnost typickou atmosférou místa

Istrie | Novigrad

3

západně istrijského pobřeží. Jeho vznik zasahuje do antického období, do osady, kterou vybudovali Římané. Místo vyrostlo v malebné poloze, na menším poloostrově, nedaleko ústí Mirny,



Hotel MAKIN

největší istrijské řeky.

Ceny Hotel Makin je rekreačním objektem s vynikající polohou. Městské centrum je hostům na dosah ruky, vzdálené necelý kilometr. Ještě blíž je mořská pláž, což obzvláště oceňují. Hotel je od pláže vzdálený pouhých pár minut chůze. K dispozici je 15 pohodlných pokojů, restaurace a bar. Každého ubytovaného hosta čeká místo k parkování.

15 pokojů (1/2) 70 - 100 €

Adresa

Ceny jsou za osobu a zahrnují snídani.

Telefon

Příplatek za polopenzi 10 €

Telefax

Období provozu hotelu celoroční

Šaini 2a, 52466 Novigrad +385 (0)52 757 714 +385 (0)52 757 714

E-mail hotel-makin@mail.inet.hr

Web

Platební karty Amex | Visa | Eurocard | Maestro | Mastercard | Diners

21

www.istra.com/makin


4

Istrie | Novigrad

Začátky turismu v Novigradu se datují na konci 19. století. Již v té době zde byly dva hotely a bylo v provozu měst-



ské koupaliště. Tato tradice sahá až do dnešní doby, o čemž

Hotel SVETI BENEDIKT

svědčí četné turistické objekty na ostrově Krapinjan a společnost „Plava laguna“. Přímořské zážitky zde doplňuje možnost lovu a „kánoe-safari“ v údolí řeky Mirny.

Ceny Adresa Dajla 29 a, 52 466 Novigrad

Telefon +385 (0)52 735 513

Telefax +385 (0)52 735 513

E-mail info@sv-benedikt.com

Web www.sv-benedikt.com

2 pokoje (1/1) 40 - 80 € 15 pokojů (1/2 + 2) 35 - 60 € Uvedené ceny jsou za osobu a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 15 € Příplatek za plnou penzi 10 € Otevřeno 31.03. - 30.11.

Hotel Sveti Benedikt se nachází v těsné blízkosti pláže. Kolem hotelu se prostírá dobře udržovaný přímořský park s bazénem. Budova hotelu před sto lety patřila benediktýnskému řádu. Hotelová restaurace nabízí stále více žádanou středomořskou kuchyni a při tom nezapomíná ani na ostatní istrijské a chorvatské speciality. Vína, která se zde podávají, jsou z vlastní výroby. Hotel nabízí služby menšího wellness centra, fitnesscentra, saunu, masáže a služby zkušených chiropraktiků. V hotelu a jeho okolí si hosté mohou vychutnat windsurfing, tenis, jezdectví, lodní výlety… Domácí mazlíčci jsou zde vítáni.

22

Platební karty Visa | Maestro | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Od starousedlíků z liburnského kmene Histrů a dobyvatelů Římanů v době antiky, Poreč do současnosti nepřestává lákat impozantní historií. O tom přesvědčivě promlouvá monumentální památka, areál Eufraziovy baziliky z 6. století, zbudované v byzantinském slohu. Mezi nejhezčí budovy ve městě patří paláce z dob benátské vlády.

Istrie | Buići, Poreč

5



Hotel VILLA HOLIDAY

Ceny

Platební karty Mastercard | Visa | Maestro | Diners

8 pok. (1/2) 35 - 50 € 4 pok. (1/3) 35 - 50 € 1 suite De luxe app (1/2+2) 49 - 69 € 1 apartmán app (1/4) 60 - 120 € Ceny jsou za osobu a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 10 € Provozní období během celého roků

Adresa Buići 36, 52440 Poreč

Telefony +385 (0)52 692 120 +385 (0)91 2020 460

Telefax +385 (0)52 460 310

E-mail villa-holiday@email.t-com.hr villa-holiday@hotel.hr

Web www.hotel.hr/villa-holiday

23

Hotel Villa Holiday je nová budova vítající hosty na vstupu do Poreče. Hosté se mohou uvolnit v exotickém parku s bazénem a mini fitnesscentrem. V hotelu je restaurace, nabízející typické chutě domácí, istrijské kuchyně. Je tu i posilovna. Podnikatelům je k dispozici i konferenční místnost. Povolen je vstup domácím zvířátkům. V nabídce jsou služby turistických agentur. V blízkosti jsou cyklistické a vinné stezky, také služby jezdeckého centra, motokárová dráha, sportovní středisko, paint ball, půjčovna kol a quad motocyklů.


6

Istrie | Filipini

Filipini je vesnické místo, vzdálené pět kilometrů od Poreče. Jeho hosté užívají všeho dobrodiní istrijského prostředí,



Hotel FILIPINI

klidnou a výjimečnou atmosféru, ale i možnosti, které poskytuje blízkost většího, dynamického letoviska.

Ceny Filipini bb, 52440 Poreč

2 pokoje (1/2) 60 - 86 €

Telefon

2 pokoje (1/3) 90 - 129 €

Adresa

+385 (0)52 463 200

Telefax +385 (0)52 463 201

E-mail hotelfilipini@net.hr

Web www.istra.com/filipini

4 apartmány 120 - 172 € Ceny jsou za osobu a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 10 € Provozní období během celého roku

Hotel Filipini je umístěný přímo u vjezdu do vsi, 800 metrů od hlavní silnice. Nachází se v přírodní zeleni u velikého parku, s terasou, která se stápí s lesem. Vesnická krajina na kterou hosté mají pohled, je typicky istrijská, s olivovníky, vinnou révou a obdělanými poli. Hotel disponuje čtyřmi pokoji a čtyřmi apartmány a hosté mohou využívat restauraci, dva tenisové kurty a jízdní kola. Okolí nabízí vodní sporty, jezdectví a výlety do přírody. Hotel má lesní jacuzzi a wirelless internet, které jsou v ceně pobytu.

24

Platební karty Mastercard | Visa | Visa Electronic Mastercard Electronic | Maestro | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Rovinj patří mezi nejkrásnější města na jaderském pobřeží.

Istrie | Rovinj

7

Jeho historické centrum se nachází na poloostrově a má statut kulturní památky. Centru dominuje kostel Sv. Eufemie



z 18. století, který byl postaven ve stylu benátského baroka.

Hotel VILA LILI

Tento kostel ale není ve městě nejstarší. Nedaleko tohoto kostela se nachází křtitelnice Sv. trojice z 13. století

Ceny

Platební karty Visa | Maestro | Mastercard | Diners | Amex

1/1

45 - 62 €

Adresa

1/2 standard 39 - 54 €

A.Mohorovičića 16, 52210 Rovinj

1/2 junior apartmán 44 - 60 €

Telefon

apartmán (cena pro 2 osoby) 107 - 157 €

Telefax

Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně.

E-mail

+385 (0)52 840 940 +385 (0)52 840 944

Domácí mazlíčci 5 € den

vila-lili@pu.t-com.hr

Příplatek za polopenzi 10 €

www.hotel-vilalili.hr

Web

Otevřeno celý rok

25

Hotel Villa Lilli se nachází v klidné rezidenční čtvrti. Milovníci slunečních paprsků ocení těsnou blízkost pláže a ti, kteří mají rádi noc a hvězdy, by měli vědět, že dva hotelové pokoje jsou vybaveny vlastními teleskopy. Všechny pokoje jsou moderně zařízené, jsou klimatizované a nabízí připojení na internet, sejf, “eko” ložní prádlo a antialergické polštáře. Hotel má vlastní restauraci, saunu, knihovnu s tituly v chorvatštině, angličtině, italštině a němčině, hlídané parkoviště. V hotelu je možné si pronajmout kolo. Personál pomůže při pronájmu člunu, automobilu nebo skútru. Domácí mazlíčci jsou vítáni.


8

Istrie | Peroj

Místo Peroj využívá předností své polohy jak je nejlépe možné. Nachází se 12 km od Puly a dva km od Fažany a v jeho pozadí je možné užívat v pohledu na NP Brijuni. Peroj je známý



Hotel Villa LETAN

výrobou jedné z istrijských specialit – olivového oleje vysoké kvality.

Ceny Adresa Peroj 450, 52215 Vodnjan

Telefony +385 (0)52 521 009 +385 (0)52 521 006

Telefax +385 (0)52 521 090

E-mail info@hotel-letan.hr

Web

26

www.hotel-letan.hr

54 pokojů (1/1 - 1/2) 52 - 114 € 5 apartmá (2 + 2) 115 - 160 € Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 16 € Otevřeno 01. 02. - 05. 01.

Hotel Villa Letan je nově postaven, nachází se zhruba 800 metrů od moře a je obklopen typickým istrijským porostem. Příjemnou dovolenou si zapamatujete po pobřežních procházkách s výhledem na brijunské souostroví. Villa Letan je otevřena po celý rok a nabízí 54 jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů a 5 čtyřlůžkových apartmá. Dále je k dispozici kongresový sál pro 120 osob, restaurace, lovecký sál a bar. Můžete využít i venkovní bazén, tenisový kurt, pronajmout si kolo nebo využít wellnes&spa centrum s masážemi a aromaterapií nebo finskou, infračervenou a tureckou saunu s aromaterapií, aromatickou sprchou a relax zónou…

Platební karty Diners | Mastercard | Maestro | Visa Chorvatské

turistické

sdružení


Pula je město bohaté kulturně-historickým dědictvím. Pohled

Istrie | Pula

9

na Arenu a ostatní římské stavby říká více než slova. Mnohá opevnění svědčí o tom, že Pula byla hlavním válečným přístavem Rakousko-uherské monarchie a skulptura Jamesa Joyce připomíná dny, kdy tu slavný spisovatel žil.



Hotel AURORA

Ceny Hotel Aurora je mimo město v neobydlené přírodě. Pohledem z jeho terasy se odhalují nové výhledy Puly až k moři, nebo z druhé strany hotelu krajina až do Učke a ostrova Cresu. Kolem Aurory prochází jedna z cyklistických stezek. Restaurace se 150 místy je vhodná pro obchodní schůzky, rodiné oslavy včetně svateb, narozenin a křtin. Nabídku obohacuje sauna a vnější bazén, nedaleko hotelu jsou sportovní objekty.

7 pok. (1/2) 70 - 92 €

Adresa

2 apartmány (1/3) 105 - 138 €

Put od fortice 98, 52100 Pula

2 apartmány (1/5) 175 - 230 €

Telefon

1 apartmán (1/6) 210 - 276 €

Telefax

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně

E-mail

Příplatek za polopenzi 10 €

+385 (0)52 505 021 +385 (0)52 381 088, 505 021 info@hotel-aurora.hr

Web www.hotel-aurora.hr

Platební karty Amex | Visa | Diners

27

Období provozu celoroční


10

Istrie | Pula

Pula umožňuje hotelu Galiji a jeho hostům mimořádnou výhodu – pobyt v bezprostřední blízkosti antických památek. To jsou památky starého Říma: amfiteátr, Zlatá brána (Zlatna



Hotel GALIJA

vrata), Augustův chrám, Dvojitá brána, Fórum a malé divadlo. Vedle nich je ranně křesťanský kostelík Marie Formozy.

Ceny Epulonova 3, 52100 Pula

1 pok. (1/1) 53 - 80 €

Telefon

7 pok. (1/2) 66 - 120 €

Adresa

+385 (0)52 383 802

Telefax +385 (0)52 383 804

E-mail hotelgalija@yahoo.com

Web www.hotel-galija-pula.com

2 pok. (1/3) 80 - 160 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 6 - 10 €

Hotel Galija je umístěný přímo v městském centru tři tisíce let starého města. Nově postavený a moderně zařízený objekt s vlastním parkovištěm. Jeho deset špičkově vybavených pokojů umožňuje příjemný pobyt během celého roku. Je velmi vhodný pro služební účelové pobyty, cestující, menší skupiny a rodiny s malými dětmi. Hotelová luxusní restaurace nabízí gastronomické pochoutky, které připravují špičkoví mistři kuchyně.

Období provozu celoroční

28

Platební karty Mastercard | Maestro | Visa | JCB Amex | Diners | Hypo Chorvatské

turistické

sdružení


Pula přitahuje vynikajícím architektonickým dědictvím z dob

Istrie | Pula

11

starého Říma a mnohými pevnostmi z období Rakouskouherské monarchie, ale to není všechno. Pouhých pár kroků za městem je království středozemního porostu, kamene a moře, ideální pro relaxaci na jedné z místních pláží.



Hotel SCALETTA

Ceny

Platební karty Visa | Mastercard | Maestro | Diners

2 pok. (1/1) 55 - 71 € 10 pok. (1/2) 72 - 102 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Období provozu celoroční

Adresa Flavijevska 26, 52100 Pula

Telefony +385 (0)52 541 599, 541 025

Telefax +385 (0)52 540 285

E-mail krtalic@pu.t-com.hr

Web www.hotel-scaletta.com

29

Hotel Scaletta se nachází 500 metrů od městského centra nedaleko pulské Areny a tak jsou v jeho blízkosti i všechny kulturně – historické znamenitosti. Jedná se o malém rodinném hotelu s 12 moderně zařízenými a pohodlnými pokoji. Hostům je k dispozici restaurace, ve které můžete ochutnat speciality istrijské kuchyně. Okolí Scaletty nabízí výlety do NP Brijuni a mnohých malebných městeček ve vnitrozemí istrijského poloostrova.


12

Istrie | Pula 

Hotel VALSABBION

Pula je istrijské město, které našlo rovnováhu mezi krásným přírodním okolím a dynamickým městským životem. S pohledem na modrý Jadran před sebou a krotkým vnitrozemím poloostrova v zázemí a naopak. Pula poskytuje všechno, co se očekává od příjemné dovolené.

Ceny Adresa Pješčana uvala 9/26, 52100 Pula

Telefon +385 (0)52 222 991

Telefax +385 (0)52 218 033

E-mail valsabbion@valsabbion.hr

Web www.valsabbion.hr

3 Premier suite (1/2) 104 - 185 € 1 pok. “Family” (2+2) 99 - 179 € 2 pok. “Superior” (2+1) 89 - 129 € 4 pok. “Classic” (1/2) 79 - 119 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den bez snídaně Příplatek za snídani 13 €

30

Období provozu během celého roku kromě ledna

S pohledem na překrásnou zátoku a plachetnice, přímo na pobřeží se nachází hotel Valsabbion. Kromě pečlivě zařízených, špičkově upravených pokojů moderního designu, vás očekává i exkluzivní restaurace, jedna z nejznámějších v zemi pro svoji gastronomickou a enologickou nabídku, která je pravou dílnou chutí a vůní. Každé jídlo má svoji historii, podává se s láskou a velmi zkušeně, pohostinný, profesionální personál dokáže vyhovět každému vašemu přání. Jsme hrdí na výběr vín, při kterých můžete užívat v pohledu na zapadající slunce nebo hvězdné nebe nad Pulou. V hotelovém celku se nachází i Mythos Wellness Beauty centrum a ještě mnohá překvapení.

Platební karty Visa | Mastercard Chorvatské

turistické

sdružení


Medulin vyrostl v Medulinském zálivu, s přírodou, která ho

Istrie | Medulin

13

bohatě obdařila průzračným mořem, slunečními paprsky, písečnou pláží a borovicovým lesem. A aby vše nezůstalo jen na přírodě, o to se postarali staří Římané, zůstatky jejichž vil na



Hotel MINERVA

Vižuli vzbuzují pozornost dodnes.

Ceny Hotel Minerva využívá všechny přednosti vynikajícího přírodního okolí. Kromě příjemného ubytování a zdravé stravy, se zvláštní pozornost věnuje posilování zdraví hostů. Hotel pořádá „školu dýchání“ s edukcí a tréninkem všech, kteří mají důvěru v léčivou moc přírody, tj. středozemního podnebí, bujné vegetace, insolace, mořského aerosolu a příznivé větrné růžice. Služby jsou přizpůsobené individuálnímu zdravotnímu stavu a požadavkům hosta.

8 pok. (1/1) 75 €

Adresa

21 pok. (1/2) 90 - 160 €

Telefony

3 rezidenční apartmány 180 - 320 € Do ceny apartmánu je započítána garáž. Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 20 €

SAD 33, 52203 Medulin +385 (0)52 576 795 +385 (0)98 274 050

Telefax +385 (0)52 380 086

E-mail hotel.minerva.medulin@pu.t-com.hr

Web www.hotel.minerva.medulin.com

Platební karty Visa | Amex | Mastercard

31

Období provozu celoroční


14

Istrie | Krnica

Krnica je malebná zátoka na jihovýchodním pobřeží istrijského poloostrova. Křišťálově průzračné moře omývá pobřeží s hustou zelení. Menšími plavidly se můžete z míst-



Hotel CARMEN

ního přístaviště dostat na oddělené klidné pláže a užívat v přitažlivé středozemní přírodě.

Ceny Adresa Luka Krnica bb, 52208 Krnica

Telefon +385 (0)52 556 272

Telefax +385 (0)52 556 360

E-mail hotel-carmen@pu.t-com.hr

Web

18 pok. (1/2) 58 - 84 € 6 pok. (1/4) 107 - 155 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 6 - 15 € Období provozu celoroční

Hotel Carmen je malý rodinný objekt s moderně zařízeným interiérem, který umožňuje celoroční pobyt a to především rodinám s dětmi a menším skupinám hostů. Hotel disponuje s 24 pohodlně zařízenými pokoji. V hotelovém celku je restaurace s krbem, z které se naskytuje dojímavý pohled na přístav Krnicu a okolní zeleň. V přístavu se mohou pronajmout čluny pro plavbu podél pobřeží a objevování skrytých zákoutí, stvořených pro mořské radovánky.

32

www.hotel-carmen.hr

Platební karty Amex | Visa | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Rabac se nachází v jedné z překrásných zátok na východním, kvarnerském pobřeží Istrie, nad kterou již v římském období vznikla Albona, dnešní městečko Labin, neobyčejně bohatá historická klenotnice tohoto podnebí. Rabac, kdysi rybářská osada, je dnes známým turistickým místem na mapě Evropy. Azurově modré průzračné moře, množství malých oblázkových pláží, zachovalá středozemní vegetace ho činí idylickým místem pro dovolenou.

Istrie | Rabac

15



Hotel Villa ANNETTE

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners | JCB

Classic suite (2+1) 99 - 193 €

Adresa

Comfort suite (2+2) 125 - 238 €

Telefon

Family suite (4+2) 149 - 298 € Ceny jsou uvedené za ubytovací jednotku včetně snídaně pro všechny osoby.

Příplatek za polopenzi 30 € Otevřeno celý rok

Raška 24, 52221 Rabac +385 (0)52 884 222

Telefax +385 (0)52 884 225

E-mail villa.annette@pu.t-com.hr

Web www.villaannette.hr

33

Villa Annette je hotel s vrcholným designem a nachází se na chráněné části Úbočí nad Rabackým zálivem, 500 metrů od moře. Návštěvníci bydlí v luxusních “suitech” s terasami a výhledem na kvarnerské ostrovy až po Cres, Lošinj a Unije. Villa Annette je moderní hotel s krásně upraveným okolím a zároveň je i známá gastro-destinace. Hosté mají k dispozici restauraci s krbem a středomořskou zahradou, bazén s jacuzzi a terasou, dětský bazén, výtah, vlastní parkoviště, připojení k internetu z pokoje a business centrum (sál pro jednání, fax, internet corner).


16

Istrie | Pazin



Hotel LOVAC

I když je skrytý v klidném srdci istrijského poloostrova, jméno Pazinu je známé v celém světě díky fantazii spisovatele Julia Verna, který právě sem umístil děj jednoho ze svých románů. Nad pazinskou propastí se nachází pevnost, ve které je umístěné Etnografické a Městské muzeum a archivní depozitář. Pazin je zajímavý i svojí netknutou přírodu, ideální pro cyklisty, rybáře, alpinisty a všechny ostatní milovníky zeleně.

Ceny Adresa Šime Kurelića 4b, 52000 Pazin

Telefon +385 (0)52 624 219 +385 (0)52 624 324

Telefax +385 (0)52 624 384

E-mail tisadoo@inet.hr

Web www.hotel-lovac.com

16 pokojů 1/2 26.50 - 31.50 € 1/1 31 - 36.50 € Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 10 € Doplatek za plnou penzi 15 € Provoz celoroční

Hotel Lovac vítá své hosty vyhlídkou na středověkou pazinskou pevnost a známou pazinskou propast a v dálce na pohoří Učku. Hotel má 16 moderně vybavených ubytovacích jednotek a návštěvníkům je k dispozici zrekonstruovaná restaurace s velmi příjemným prostředím, kde mohou hosté užívat v typicky istrijských delikatesách. Hotel s vlastním parkovištěm je vynikajícím výběrem pro pořádání slavnostních večeří, setkání a různých prezentací.

34

Platební karty Amex | Diners | Visa | Mastercard Maestro Chorvatské

turistické

sdružení


Buzet je typické městečko istrijského vnitrozemí. Krajině

Istrie | Buzet

17

vládne vyvýšenina na jejímž nejvyšším bodě je středověké městečko Buzet - jádro, z kterého vyrostlo nové, modernější město. Malebnost scény, velmi příjemné pro oko, pokračuje v dalších istrijských atrakcích, jako v chutném soustu nebo kapce dobrého vína.



Hotel FONTANA

Ceny Hotel Fontana se nachází na úpatí středověkého Buzetu. Rádi zde uvítáme výletníky, sportovce, účastníky seminářů a zábavních akcí a svatby. Restaurace nabízí především speciality istrijské kuchyně, včetně pokrmů s lanýži. Dále se nabízí aperitiv bar, kavárna, pivnice, mini casino a vlastní jezdecký areál. Pro sportovně založené hosty hotel nabízí různé programy – horolezectví, pěší turistiku, paragliding, rybolov, extrémní sporty. Mimo jiné se zde hosté mohou účastnit i hledání lanýžů za doprovodu odborného průvodce.

3 pokoje (1/1) 40 € 45 pokojů (1/2) 57 € 2 pokoje (1/3) 77 € 3 apartmány (1/2) 70 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 10 €

Adresa Trg Fontane 1, 52420 Buzet

Telefon +385 (0)52 662 615

Telefax +385 (0)52 662 596

E-mail hotel-fontana@pu.t-com.hr

Web www.hotelfontanabuzet.com

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

35

Období provozu celoroční


18

Istrie | Motovun

Motovun je jedním z nejhezčích istrijských středověkých městeček. Nachází se ve vnitrozemí poloostrova, na vrchu pahorku, místě kde zanechali své stopy Římané, Frankové i



Hotel KAŠTEL

Benátčané. Je obklopený malebnými hradbami z 13. století, z kterých je nezapomenutelný pohled na krotkou krajinu.

Ceny Adresa Trg Andrea Antico 7, 52424 Motovun

Telefon +385 (0)52 681 607

Telefax +385 (0)52 681 652

E-mail info@hotel-kastel-motovun.hr

Web www.hotel-kastel-motovun.hr

19 pokojů (1/2) 41 - 48 € 4 pokoje (1/1) 50 - 57 € 5 pokojů (1/3) 37 - 44 € 2 apartmány 52 - 59 € 1 pokoj Exclusive 62 - 72 € Ceny jsou za osobu a den za ubytování se snídaní. Příplatek za polopenzi 12 €

36

Období provozu celoroční

Hotel Kaštel je umístěný přímo ve starém jádru Motovunu. Je to vlastně renesanční palác rodiny Polezini ze začátku 17 století. Je obklopený zahradou, která z něj činí zelenou oázu klidu. Hotelové terasy poskytují působivý pohled na údolí řeky Mirny, Motovunský les a stará místa centrální Istrie. Hosté mají k dispozici restauraci s istrijskými specialitami a jídly s lanýži z Motovunského lesa, galerii, společenský sál. V okolí se nabízí jízda na koni, cyklistické stezky, vinné stezky, vinobraní, rybolov na Mirně. Od roku 2008 hotel disponuje novým wellness centrem s částečně krytým bazénem, saunou a masážními místnostmi. Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

Chorvatské

turistické

sdružení


KVARNER Kdo neví, jestli by měl odpočinek vyhledat na vyhřátých mořských plážích nebo ve svěžích horských výšinách, jestli by se měl ubytovat v aristokratické vile nebo ve venkovském prostředí, zdali by měl zamířit do adrenalinem nabité středozemní vřavy nebo se předat léčivému lesnímu klidu – pro toho je Kvarner ideální oblastí. Kvarner je vše to v jednom. Na Kvarneru je vše možné, protože sjednocuje trojité kouzlo v jednom: kouzlo přímoří, ostrovů a hor.

Přímoří je řada překrásných riviér: opatijské, crikvenické, Novog Vinodolskog a rijecké oblasti. Zde jsou místa vzniklá pro užívání aristokratických hostů, ale i místa, která zobrazují lidový způsob života. Vzhledu prvních dominují vznešené vily a parky, které sem přinesly dech střední Evropy. Opatia je vídeňským dvorem u moře, rodné místo chorvatského turizmu a krok s ní drží i Lovran, Crikvenica, Mali Lošinj. Tváře míst jako jsou Volosko, Mošćenice, Mošćenička Draga, Kastav, Brseč nebo Jadranovo ukazují, že lze vyrůst kolem starých rybářských přístavů nebo výstupem na nedaleké svahy. Ostrovy, ty nautické „modré brány Jadranu“, jsou jiný svět. Na Cresu osada Lubenice umístěním v krajině vyráží dech, Osor odvádí do antické doby, Lošinj je domovem starých mořských vlků, Valun skrytá rybářská oáza. Ostrov Krk fas-


cinuje bohatou historií, vyprávějíc pověsti o feudálech Frankopanech a hlaholské tradici. Na něm byla nalezena Bašćanská deska (z roku 1100), „křestní list Chorvatů“. O Rabu již staří Římané prohlásili, že je šťastným ostrovem a to samé říkají i dnešní návštěvníci. Příroda Pag obdařila kamenem, mořem a ovcemi a lidská ruka sýrem, krajkou a jehněčím.

Kvarner svádí prolínáním požitků, o kterých mnozí netuší, že mohou jít společně.

39

Horám Gorskeho kotaru vládne ticho a čerstvý vzduch. Vábí k návštěvě pramene řeky Kupy nebo k veslování kajakem po řekách Kupa a Dobra, na vrcholky, z nichž pohled dosahuje až k moři a Alpám a odkrývání podzemních tajemství jeskyní Lokvarky, Vrela a jiných. Nabízí vzrušení přírodních rezervací (Bílé a Samarské skály, Ďábelský průsmyk) a NP Risnjak.


KVARNER

26 Delnice Opatija 24 25 23 Ika Lovran 20 21 22

Rijeka

19

32 Malinska 33 34

27

Dramalj

28 29 Crikvenica

Selce 30

31 Novi Vinodolski

KRK Krk

35 Punat Cres

CRES

36

37 RAB

38

19. HOTEL MEDVEJA - MEDVEJA 20. HOTEL VILLA ASTRA - LOVRAN / INFO PUNKT 21. HOTEL VILLA EUGENIA - LOVRAN 22. HOTEL VILLA VERA - LOVRAN 23. HOTEL IKA - IKA 24. HOTEL MOZART - OPATIJA 25. HOTEL VILLA VRANJEŠ - OPATIJA 26. HOTEL RISNJAK - DELNICE 27. HOTEL VALI - DRAMALJ 28. HOTEL VILA RUŽICA - CRIKVENICA

29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38.

HOTEL VILLA AURORA - CRIKVENICA HOTEL MARINA - SELCE HOTEL TAMARIS - NOVI VINODOLSKI HOTEL MIRAMARE - NJIVICE HOTEL PINIA - MALINSKA HOTEL VILA ROVA - MALINSKA HOTEL KANAJT - PUNAT HOTEL ZLATNI LAV - MARTINŠĆICA HOTEL ARBIANA - RAB HOTEL MANORA - MALI LOŠINJ


Medveja a její hosté užívají v krásách dva kilometry dlouhé pláže, jedné z nejhezčích na Kvarneru s pohledem na zázemí se zelenými svahy. Takové okolí, poznamenané dotekem mořského pobřeží a horské krajiny je ideální pro všechny kdo hledají krotkou přírodu a uvolňující klid. Medveja nabízí sportovně-rekreační aktivity na moři, zábavné večery v objektech na pláži a pěší tury na Lovranskou Dragu a Učku. Nedaleký Lovran a Opatia doplňují nabídku Medveje dechem aristokratické minulosti.

Kvarner | Medveja

19



Hotel MEDVEJA

Ceny Hotel Medveja se nachází nedaleko hezké místní pláže. Jeho restaurace nabízí veliký výběr jídel místního podnebí. Z restaurace, aperitiv baru a letní terasy je vynikající pohled na Kvarnerský záliv. Pokoje jsou zařízené velmi moderně a pohodlně. Pobyt zpříjemňují aktivity, typické pro medvejskou pláž – plážový volejbal, možnost pronájmu loděk, skutrů a šlapadel, využití hřiště s minigolfem. Hotel má vlastní parkoviště a garáž. Domácím mazlíčkům pobyt povolen.

21 pokojů 50 - 80 €

Adresa

3 apartmány 50 - 100 €

Telefon

Ceny jsou uvedené na osobu/den včetně snídaně

Telefax

Medveja 20, 51 416 Medveja +385 (0)51 294 990 +385 (0)51 294 991

Příplatek za polopenzi 10 - 30 €

E-mail

Období provozu celoroční

Web

hotel-medveja@email.t-com.hr

Platební karty Amex | Visa | Maestro | Mastercard | Diners | Croatiabiz Card

41

www.am-hoteli.hr


20

Kvarner | Lovran

Ponořen do vavřínových, kaštanových a třešňových



hájů, Lovran byl objevem již pro staré Římany. S mořem

Hotel Villa ASTRA

u nohou a pohořím Učka v pozadí, neztrácí přitažlivost dodnes. Díky vavřínu je Lovran místem s nejvoňavějším jménem na Jadranu.

Ceny Adresa Viktora Cara Emina 11, 51415 Lovran

Telefon +385 (0)51 294 400

Telefax +385 (0)51 294 600

E-mail sales@lovranske-vile.com

Web

42

www.lovranske-vile.com

6 pokojů (1/2) 201 - 329 € Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani. Doplatek za polopenzi (4 x v pořadí) 36 € na osobu Období provozu celoroční

Villa Astra je jednou z nejkrásnějších lovranských vil v architektuře benátské květinové gotiky. Nachází se na klidném místě u moře, obnovená a zařízená pro hosty s vysokými požadavky. Má šest prostorných, odlišně tvarovaných pokojů. Každý z nich vypráví svůj příběh. Špičková restaurace s otevřenou kuchyní nabízí gastronomickou cestu Kvarnerem a Istrií. Relaxace při wellness programech vyjasní, proč hosté nazvali Villu „oazou dobrého žití“. Villa je vhodná i ke konání menších obchodních schůzek a konferencí, svateb a podobných oslav.

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Vstup do středověkého jádra Lovranu je krokem do

Kvarner | Lovran

nějaké dávné doby, pravá středozemní kronika. Setkání



s aristokratickými vilami potvrdí dojem výjimečného,

Hotel Villa EUGENIA

obzvláště pokud bude pokračovat osamělou procházkou po 12 km dlouhé promenádě podél moře až do Opatie.

21

Ceny

Platební karty Visa | Mastercard | Maestro | Diners Amex

15 pok. (1/2) 193 - 305 € Ceny jsou uvedené za ubytovací jednotku včetně snídaně Období provozu celoroční

Adresa Maršala Tita 34, 51415 Lovran

Telefon +385 (0)51 294 800

Telefax +385 (0)51 294 810

E-mail eugenia@eto.hr booking@eto.hr

Web www.villa-eugenia.com

43

Villa Eugenia vyrostla v bujné zeleni na vjezdu do Lovranu, 50 metrů od moře. Villa je památníkem kultury, vystavěná v secesním stylu v roce 1910 a přestavěná na moderní objekt, který svou nabídkou uspokojuje i nejnáročnější hosty. Má 15 luxusně zařízených klimatizovaných pokojů, dvoupatrovou kavárnu (na kterou navazuje terasa a středozemní zahrada), biliárový salonek, saunu, jacuzzi. Jako zvláštnost se uvádí multimediální konferenční sál, vybavený nejmodernější informační technikou a jako takový je ideálním místem ke konání pracovních schůzek, prezentací, treninku, audio i video konferencí.


22

Kvarner | Lovran 

Hotel Villa VERA

Lovran je městem se známým středověkým jádrem, jehož kouzlo se časem spojilo s kouzlem poněkud jiného druhu, tím co vyzařují četná aristokratická letní sídla, která vznikla v místní zeleni pouhý krok od azurově modrého moře. Již v roce 1898 byl prohlášen klimatickými lázněmi. Za jméno město vděčí vonnému vavřínu (lovor), ale neméně ho proslavily jeho třešně a jedlé kaštany.

Ceny Adresa Šetalište maršala Tita 5 51415 Lovran

Telefon +385 (0)51 294 120

Telefax +385 (0)51 294 130

E-mail info@hotel-villavera.hr

Web www.hotel-villavera.hr

8 pokojů (1/2) 125 - 150 € 4 pokoje (1/3) 140 - 170 € 1 apartmán (1/2) 175 - 200 € 1 apartmán (1/4) 175 - 195 € 2 superior app (1/4) 215 - 235 € Ceny jsou za ubytovací jednotku/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 14 € Provoz celoroční

Hotel Villa Vera je umístěný přímo na pobřeží u jedné z místních pláží, příjemného parku a 12 km dlouhé pobřežní promenády, která spojuje Lovran s Opatií. Hotel je obklopen mediteránskou zahradou a má vlastní parkoviště pro hosty. Obzvlášť se klade důraz na pohodlnost ubytování, individuální přístup ke každému hostu a pokoje mají terasu s výhledem na moře. Restaurační jídelníček nabízí širokou škálu kuchařských specialit včetně bohatého vinného sklepa. V areálu objektu je wellness oáza a kromě toho může host relaxovat i ve skleníkové zahradě s bazénem, barem, parní lázní a také finskou a infračernenou saunou.

44

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Ika se datuje jako rybářské místo mezi Lovranem a Opatií

Kvarner | Ika

23

na známé promenádě (lungomare) císaře Františka Josefa. Užívání ve svěžích mořských plodech je součástí místní tradice, kterému pohled na vrcholy Učky dodává zvláštní



Hotel IKA

aroma.

Ceny

Platební karty Amex | Diners | Visa | Maestro Mastercard

17 pok. (1/2-1/3) 50 - 108 € Ceny jsou za pokoj/ den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 12,5 € Období provozu celoroční

Adresa Primorska 16, Ika 51414 Ičići

Telefon +385 (0)51 291 777

Telefax +385 (0)51 292 044

E-mail hotelika@ri.t-com.hr hotel.ika@pro.hr

Web www.hotelika.hr

45

Mezi Opatií a Lovranem, svahy Učky a atmosférou idilického rybářského místa, mezi vlnami a sluncem intimního luxusu a gastronomického umění je umístěn rodinný hotel-restaurace „Ika“. Hotel má k dispozici 45 lůžek v nově zařízených pokojích s koupelnou, WC, satelitní televizí a telefonem. Terasa restaurace je přímo u moře ve stínu stoletých kaštanů. Kromě klasické kuchyně restaurace nabízí množství čerstvých mořských plodů: mušlí, krevet, ryb i humrů. Příjemný personál je vám stále k službám.


24

Kvarner | Opatija

Opatija je kolébkou horvatského turizmu. Díky nejdelší turistické tradici v chorvatské části Evropy, hosté Opatije mohou stále užívat v ovzduší, které nabízejí aristokratické vily,



Hotel MOZART

upravené parky s exotickým rostlinstvem a sály, ve kterých se kdysi pořádaly plesy. Bujná středozemní vegetace a mořská modř na takové ovzduší ideálně navazují.

Ceny Adresa M. Tita 138, 51410 Opatija

Telefon +385 (0)51 718 260

Telefax +385 (0)51 271 739

E-mail info@hotel-mozart.hr

Web www.hotel-mozart.hr

26 pokojů (1/2) 125 - 300 € 2 junior app 260 - 400 € 1 rezidenční app 400 - 600 € Ceny jsou za ubytovací jednotku včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 25 € Provoz celoroční

Hotel Mozart je sinonymem upřímné a vřelé pohostinosti, místem kde se ubytuje každý, kdo má rád romantické prostředí a vysoce kvalitní služby. Mozart je boutique hotel, postavený v roce 1894, dnes kulturní památka. Pohled na jeho secesní vzhled okouzluje a přitahuje společenskou elitu již od 19. století. Vysoké standardy pěstuje dodnes. Nachází se přímo v městském centru, pár kroků od pláže a promenády. Hosté mají k dispozici wellness, fitness a delikatesy podávané na romantické terase Oaza, skryté před zvědavými pohledy.

46

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Opatii nazývají „dámou s kaméliemi“, „vídeňským dvorem

Kvarner | Opatija

u moře“ a jinými krásnými přívlastky. Ta jména zní odlišně,



ale stále opakují jedno a to samé, že Opatie je kolébkou chorvatského turizmu. To moudrým postačí.

25

Hotel Villa VRANJEŠ

Ceny

Platební karty Amex | Mastercard | Maestro | Diners Visa

Pok. 1/1 42 - 52 €

Adresa

Pok. 1/2 52 - 70 €

Antona Mikića 9, 51410 Opatija

Pok. 1/3 63 - 80 € 1 apartmán (3/2) cena dohodou

Telefon

Ceny jsou uvedené za pokoj/noc včetně snídaně

Telefax

Příplatek za polopenzi 11 € Období provozu celoroční

+385 (0)51 711 540 +385 (0)51 272 130

E-mail villavranjes@inet.hr

Web www.villavranjes.hr

47

Villa Vranješ se nachází v klidné části Opatie, s pohledem na modř Kvarnerského zálivu. Má 17 pokojů a jeden apartmán, vnější bazén, tenisový kurt, fit centrum, solárium, saunu, masáž, letní pivnici a noční bar. Restaurace nabízí rybí speciality, jídla připravená na grilu s dřevěným uhlím, kouzla čínské kuchyně. Hotel je vynikajícím výběrem pro oslavy, pracovní obědy, prezentace, semináře, rodinné oslavy. Parkoviště Villy má místo i pro autobusy.


26

Kvarner | Delnice

Jestliže je Gorski kotar zelené srdce Chorvatska, Delnice a jejich kraj jsou srdcem Gorskog kotaru. Obklopeno hustým lesem, toto území je v teplejším období roku oázou klidu a



Hotel RISNJAK

čistého vzduchu a v chladnějším období shromaždistěm milovníků sněhu.

Ceny Adresa

6 pok. (1/1) 41 - 61 €

Lujzinska 36, 51300 Delnice

3 pok. (1/2) 56 - 96 €

Telefon

6 pok. (1/3) 50 - 80 €

+385 (0)51 508 160

4 pok. (1/4) 50 - 80 €

+385 (0)51 508 170

1 apartmán (2-4) 69 - 100 €

E-mail

Pokoj lásky (1/2) 106 - 134 €

Telefax

hotel.risnjak@ri.t-com.hr

Web www.hotel-risnjak.hr

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 10 €

Hotel Risnjak se nachází pouhých dvacet minut jízdy od Rijeky a proto je vynikajícím místem pro všechny, co zatouží mořské radosti doplnit užíváním v horách. Hotel je obnovený a otevřený během celého roku. Hosté mají k dispozici restauraci Goranska kuća s původní kuchyní, café bar Ris a konferenční sál a poblíž se nachází i sportovní dvorana s krytým bazénem, bowling, tenisové kurty, fotbalové a basketbalové hřiště, trekking stezky, a zoologická zahrada. Hotel nabízí team building programy, rafting, kanoe safari, paragliding, dobrodružné závody, speleologii, jezdectví, jízdu kočárem a mnoho jiného. Poblíž hotelu jsou lyžařské terény se zvláštní atrakcí – nočním lyžováním. Hotel je určen sportovním klubům, pracovním schůzkám, skupinám i individuálním hostům a výletníkům.

Období provozu celoroční

48

Platební karty Amex | Diners | Visa | Maestro Mastercard Chorvatské

turistické

sdružení


Crikvenica vznikla jako exkluzivní letovisko a zimoviště

Kvarner | Dramalj

27

rakousko-uherské aristokracie. O těch dobách svědčí vily a letní sídla ponořené do crikveničké zeleně, několik kroků od křišťálově průzračného moře. Modrá vlajka na hlavní pláži je znakem, že Crikvenice nežije jen starou slávou.



Hotel VALI

Ceny 21 pok. (1/2) 40 - 75 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 15 € Období provozu celoroční

Adresa Gajevo šetalište 35, 51265 Dramalj

Telefon +385 (0)51 788 110

Telefax +385 (0)51 787 026

E-mail info@hotelvali.hr

Web www.hotelvali.hr

49

Hotel Vali se nachází na pobřeží 3 km od centra Crikvenice, 20 metrů od pláže. Nabízí 21 luxusně zařízených pokojů s následující výbavou: TV s 20 programy v 7 jazycích, SAT telefon, bezdrátové připojení k internetu, klimatizaci, sejf, mini-bar, balkon, koupelnu, vysoušeč vlasů. Hosté mají k dispozici à la carte restauraci se specialitami domácí přímořské kuchyně, velkým výběrem vín a cocktail barem. Na hotelové pláži mohou hosté využít lehátka a slunečníky (započteno do ceny ubytování), nebo se projet na šlapadle. Mimo ubytování nabízíme i úplnou relaxaci v našem malém wellness centru s krytým bazénem, saunou, hydro-masáží, klasickou masáží, mohou využít kadeřnictví se službami manikúry a pedikúry.Používání hotelového parkoviště je započteno do ceny ubytování. V létě se na terase cocktail-baru konají koncerty. Výlety. Originální suvenýry. Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro | Diners


28

Kvarner | Crikvenica 

Hotel Vila RUŽICA

Crikvenica nepřestává přitahovat šarmem své bohaté turistické tradice a vynikajícím spojením přírodních bohatství. Mírné klima, bujná zimozelená vegetace, čerstvý vzduch, průzračné moře a krásné pláže jsou charakteristickými rysy crikvenické nabídky. Mnozí sem přijížděli a stále přijíždí obnovit svoji osobní energii po pracovních závazcích, jiní zase aby využili lázeňskou nabídku Crikvenice a další jednoduše proto, aby užívali v bohatství možností co poskytuje spojení modrého Jadranu se zeleným horským zázemím. Crikvenica je ideální pro návštěvu v kterémkoliv ročním období.

Ceny Adresa Bana Jelačića 1, 51260 Crikvenica

Telefon +385 (0)51 781 600

Telefax +385 (0)51 784 378

E-mail vila.ruzica@ri.t-com.hr

Web www.vila-ruzica.hr

24 pok. (1/1 – 1/2) 30 - 65 € 12 apartmánů (2+2) 39 - 74 € Ceny jsou uvedené za osobu/den včetně snídaně Jídlo porce 10 € Období provozu celoroční

Hotel Vila Ružica, jako areál tvořený Vilou Ružicou a Vilou Coltelli, výtečně splynul se středomořským prostředím. Hosty vítá v bezprostřední blízkosti městského centra, pouze krok od pláže a pobřežní pěšiny. Luxusně vybavené pokoje a apartmány vynikají v hotelové nabídce Crikvenice. Aperitiv bar, salonek, internetová kavárna a kongresový sál navazují na takové, vysoké standardy služeb. Moderně zařízená restaurace s velkou terasou, skýtající výhlídku k moři, je vynikajícím místem pro labužníky. Sportovně-rekreační nabídka v blízkosti zahrnuje kurz potápění a půjčovnu potápěčské výstroje.

50

Platební karty Amex | Visa | Maestro | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Crikvenica vznikla jako exkluzivní aristokratické letovisko

Kvarner | Crikvenica

Rakousko-uherské monarchie. Ta historická skutečnost se



ve vzhledu města odráží dodnes, především díky honosným

Hotel Villa AURORA

vilám. S průzračným mořem, krásnými plážemi a zelení lze pozvání Crikvenice jen těžko odolat.

29

Ceny

Platební karty Amex | Mastercard | Diners | Visa

3 pok. (1/1) 40 - 60 €

Adresa

8 pok. (1/2) 70 - 110 €

Ante Starčevića 32, 51260 Crikvenica

4 pok. (1/3) 90 - 150 € 2 apartmá (1/5) 140 - 220 € 1 apartmá (1/6) 170 - 270 €

Telefon +385 (0)51 784 610

Telefax

Uvedené ceny jsou za osobu a zahrnují snídani.

+385 (0)51 781 270

Příplatek za polopenzi 10 €

info@villa-aurora.com

Otevřeno celý rok

www.villa-aurora.com

E-mail Web

51

Villu Aurora od moře dělí jen několik minut chůze a pohled z oken jejích pokojů padá na upravený park. Mnohým hostům je takové okolí důvodem navíc, aby si pro svůj pobyt vybrali právě ji. Mají zde k dispozici hotelovou restauraci a bar. Villa má příjemně zařízené prostředí a nedaleko je i tenisový kurt, půjčovna potápěčské výstroje, petanque, půjčovna kol, jízda na koni, paragliding, výlet lodí na ostrov Krk a jiné.


30

Kvarner | Selce

Selce vyrostlé nedaleko Crikvenice, užívá všeho dobrodiní polohy blízko známého letoviska a přitom si úspěšně zachovalo všechny vlastnosti malebného městečka s přímořskou



Hotel MARINA

atmosférou. Horský vzduch ze zázemí se tu střetá s mořským a doplňuje příjemný odpočinek blahodárným zdravotním účinkem.

Ceny Adresa Emila Antića 78, 51266 Selce

Telefon +385 (0)51 768 140

Telefax +385 (0)51 768 137

E-mail info@hotel-marina.net

Web

11 pok. 1/1 50 - 100 € 33 pok. 1/2 76 - 154 € Pok. 1/3 108 - 207 € Pok. 1/4 144 - 272 € 6 apart. 68 - 115 € Rodinný pok. (spojené pok. 2+2) 76 -152 € Ceny jsou za pokoj a zahrnují polopenzi. Příplatek za plnou penzi 10 € Období provozu celoroční

Hotel Marina je nově postavený objekt (2003) na pobřeží, s krásným pohledem na nedaleký ostrov Krk. Hotel je špičkově zařízený, s krytým bazénem, naplněným ohřívanou mořskou vodou a restaurací, která je oblíbeným cílem gurmánů. V Marině host může relaxovat v sauně nebo při masáži a nejmladší se radují z dětské herny, která je pod video dohledem. Všechny pokoje mají balkony, většina s pohledem na moře a dva pokoje jsou bezbariérové.

52

www.hotel-marina.net

Platební karty Amex | Visa | JCB | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Novi Vinodolski je vedoucím turistickým místem stejnojme-

Kvarner | Novi Vinodolski

31

nné riviéry a město zářivého kulturně-historického dědictví. V něm vznikl Vinodolský zákoník (1288), tu je vybudována pevnost mocných šlechticů Frankopanů (13. stol.) a zde také dvě století působila známá literární rodina Mažuranić.



Hotel TAMARIS

Ceny Hotel Tamaris je umístěný 50 metrů od moře, což je pro hosty, kteří oceňují kouzlo Středozemí velmi žádoucí. Je příjemné relaxovat na terase Oleander nebo ve vnějším bazénu s hydromasáží. Nedaleko je škola potápění, veslování, plážový volejbal, tenis, petanque, jezdectví. Třináct pokojů a dva apartmány mohou přijmout účastníky různých kongresů (objekt má konferenční sál) a všechny, kteří k moři přijíždějí ze zdravotních důvodů.

13 pokojů (1/2) 70 - 110 € 1 apartmán (1/3) 132 - 198 € 1 apartmán (1/4) 176 - 264 €

Adresa Kralja Tomislava 14, 51250 Novi Vinodolski

Telefon +385 (0)51 792 280

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně

Telefax

Provoz 01.04. - 15.10.

E-mail

+385 (0)51 792 310

novi@tamarishotels.com

Web

Platební karty Mastercard | Amex | Visa | Maestro Diners

53

www.tamarishotels.com


32

Kvarner | Njivice

Njivice se nachází na jihozápadním konci ostrova Krk v záto-



ce Beli kamik. Na území Njivice se žije a plaví již od antických

Hotel MIRAMARE

dob což potvrzují četné archeologické nálezy včetně zbytků římského přístavu. Dnešní přístav je chráněn vlnolamem a kotviště Beli kamik je chráněno před větry “jugo” i “bura”.

Ceny Adresa Ribarska obala 4, 51512 Njivice

Telefon +385 (0)51 867 740

Telefax +385 (0)51 867 744

E-mail njivicemiramare@inet.hr

Web

54

www.njivicemiramare.hr

24 pokojů Pokoj (1/2) 60 - 118 € Pokoj (1/3) 74 - 132 € Pokoj (1/4) 88 - 146 € Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 8€ Otevřeno celý rok

Hotel Miramare se nachází na samotném pobřeží v centru města. Návštěvníci se zde cítí víc než příjemně, za což částečné vděčí i výhledu na mořskou modř. Pokoje jsou dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové a všechny mají koupelnu s vanou, balkon, klimatizaci, televizi, mini-bar a telefon. Menší domácí mazlíčci jsou vítáni. V hotelu se nachází restaurace, pizzerie, aperitiv bar a hosté zde mohou zakoupit i typické ostrovní suvenýry. Hotel má vlastní parkoviště. Z nabídky jsou k dispozici výlet lodí, rybolov, potápění. Hotel nabízí i jízdu na koni, výlety do přírody a hudební akce.

Platební karty Visa | Amex | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Malinska je jedním z typických míst ostrova Krku, což mezi

Kvarner | Malinska

33

jiným znamená, že se může pochlubit velmi přitažlivými plážemi. Je obklopena bujnou zelení. Své jméno dluží staré řemeslnické tradici toho kraje, protože pochází od čakavské-



Hotel PINIA

ho slova malin, což znamená mlýn.

Ceny

Platební karty Mastercard | Diners | Visa | Maestro

43 pokojů (1/2, 1/3, 1/4) 50 - 104 €

Adresa

2 suite 85 - 145 €

+385 (0)51 866 333

Ceny jsou za osobu a zahrnují polopenzi, volný vstup do wellness centra a bazénu. Provozní období 15. 03. - 10. 11.

Porat bb, 51511 Malinska

Telefon Telefax +385 (0)51 866 133

E-mail hotel-pinia@inet.hr

Web www.hotel-pinia.hr

55

Hotel Pinia je umístěný 3 kilometry od centra Malinske a 50 metrů od moře, což ho činí klidným a velmi příjemným místem pro odpočinek. Teplým slunečním paprskům středozemního slunce se mnozí hosté rádi vystavují na hotelové sluneční terase, kde na ně čekají lehátka a slunečníky. Pinia má vynikající kuchyni v jejíž nabídce převládají jídla jadranského přímoří. Milovníci výletů si přijdou na své pokud se rozhodnou pro prohlídku ostrova, pro „aquavizi“ nebo návštěvu Plitvických jezer.


34

Kvarner | Malinska

Malinska je zalesněné místo u moře na ostrově Krku. Krk je často nazýván „zlatým ostrovem“, pravděpodob-



ně pro krásu jeho pláží, dobrý olivový olej, vůni domácí

Hotel Vila ROVA

kuchyně a buket vína z jeho vinohradů. Pokud Malinskou označíme jako typické krcké místo, zcela jistě jsme řekli vše.

Ceny Adresa Rova bb, 51 511 Malinska

Telefon +385 (0)51 866 100

Telefax +385 (0)51 866 202

E-mail rova@ri.t-com.hr

Web

56

www.croatia-krk.de/vila-rova

15 pokojů (1/2) 74 - 140 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 10 € Otevřeno 20.03. - 31.10.

Villa Rova vítá hosty na severozápadním pobřeží ostrova Krku, mezi Malinskou a Vantačićem. Z vily je nezapomenutelný pohled na kvarnerské moře s pláží, vzdálenou jen pár kroků. Kuchyně nabízí vynikající chutě typických ostrovních jídel, jejichž nedílnou součástí je olivový olej. Villa má příjemnou terasu, obklopenou středozemní přírodou. Masáže, stolní tenis, půjčovna jízdních kol jsou pouhou částí mnohých dodatečných obsahů. Okolí nabízí pěší i cyklistické stezky přírodou, všechny druhy mořské zábavy a výlety na sousední ostrovy. Nedaleko jsou i stání pro menší loďky.

Platební karty Visa | Mastercard | Maestro Chorvatské

turistické

sdružení


Punat je malebné místo na Ostrově Krku, v zálivu Puntar-

Kvarner | Punat

35

ske Drage. Jachtaři ho dobře znají kvůli veliké staré marině a gurmáni kvůli mořským plodům a olivovému oleji. Ostrůvek Košljun s františkánským klášterem je nedílnou součástí pun-



Hotel KANAJT

tarského života od 16. století

Ceny Hotel Kanajt je bývalé letní sídlo krckých biskupů, kteří jej začali používat již v roce 1528. Nachází se na pobřeží, obklopen olivovými háji a právě proto je pravou oázou klidu. Kdo hledá odpočinek od každodenního ruchu, bude užívat v jeho tichu. Hotel byl v roce 2004 obnoven a jeho služby rádi využívají jachtaři. Hostům je k dispozici škola plachtění, charter, tenis, výlety na Košljun, do Vrbniku, Staré Bašky, Krku, na Rab a Plitvice.

1 pokoj (1/1) 52 - 100 €

Adresa

19 pokojů (1/2) 75 - 145 €

Telefon

1 junior apartmán (2+1) 90 - 160 €

Telefax

Kanajt 5, 51521 Punat +385 (0)51 654 340 +385 (0)51 654 341

Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani.

E-mail

Hosté hotelu mají 10% slevu na menu à la carte restaurace.

Web

info@kanajt.hr www.kanajt.hr

Platební karty Amex | Eurocard | Visa | Diners | MPay

57

Otevřeno celý rok


36

Kvarner | Martinšćica - ostrov Cres 

Hotel ZLATNI LAV

Martinšćica využívá všechny výhody ekologicky zachovalého ostrova Cresu. Rozkládá se v nejpříznivější části ostrovního pobřeží, jako novější osada ve velkém zálivu. Hosté se mohou uvolnit v netknuté přírodě se středomořským rostlinstvem a na oblázkových plážích. Historické jádro osady tvoří kostel sv. Martina s františkánským klášterem z 16. století.

Ceny Adresa Martinšćica 18 d 51 556 Martinšćica

Telefon +385 (0)51 574 020

Telefax

7 pokojů (1/2) pok. 24,90 - 47,90 € 17 pokojů (1/2+1) 32,90 - 55,90 € 5 apartmánů (1/2+2) 32,90 - 55,90 €

+385 (0)51 574 062

Ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani.

E-mail

Příplatek za polopenzi 6€

reservation@hotel-zlatni-lav.com

Web

58

www.hotel-zlatni-lav.com

Provozní období 01.03. - 31.12.

Hotel Zlatni lav je ideální volbou pro rodinnou dovolenou, ale současně i pro všechny milovníky přírody, horolezce a cyklisty. Nachází se ve středomořském prostředí a pouze 150 metrů daleko od centra a 250 metrů od pláže. Creská gastronomie se zde projevuje v plné své autochtonnosti, o čem svědčí rybí pokrmy připravené dle místních způsobů, creské jehněčí s nenapodobitelnou chutí, kvarnerské moučníky, ale nabízejí se zde i pizzy pečené v chlebové peci. Hosté mohou organizovaně navštívit biotop bělohlavých supů, jezdit na kole, vydat se na vycházku nebo výlet lodí, lovit ryby, potápět se. Je povolen vstup domácím zvířátkům. Platební karty Visa | Mastercard Eurocard

Chorvatské

turistické

sdružení


Město Ráb vzniklo v období antického Říma, ale pro množství románských památek je dnes považováno především za románské město. Nejpřesvědčivějším důkazem toho jsou čtyři impresivní zvonice podél jeho Horní (Gornje) ulice, z nichž nejstarší je z 12. století. Ráb je i původním domovem sv. Marina, Rabljana, který se vydal za moře a v roce 1301 založil republiku San Marino. Při pohledu na historické parky i autentickou přírodu, Rábu nelze odolat.

Kvarner | Ráb ostrov Ráb

37



Hotel ARBIANA

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners

3 pokoje (1/1) 75 - 110 € 20 pokojů (1/2) 110 - 220 € 3 apartmány (1/3) 190 - 300 € 2 apartmány (1/4) 200 - 500 € Ceny jsou za ubytovací jednotku včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 17 € Provoz celoroční

Adresa Obala kralja Petra Krešimira IV 12 51280 Rab

Telefon +385 (0)51 775 900

Telefax +385 (0)51 775 929

E-mail sales@arbianahotel.com

Web www.arbianahotel.com

59

Hotel Arbiana vítá hosty u srdci rabské kulturně-historické zóny, nedaleko vrchu městského poloostrova. Obklopený středozemní zelení a křišťálově průzračným mořem, hotel je již od roku 1924 důkazem možnosti spojení rakousko-uherské architektury a středozemí, v současnosti s přídavkem turistického pohodlí podle aktuálních standardů. V labužnické restauraci San Marino se podávají delikatesy ostrovní kuchyně. Kromě lounge baru Marino´s a koktejl baru Bristol mají hosté k dispozici i prostor pro jiné druhy aktivit. Je tu multifunkční kongresová dvorana, vhodná pro akce v rozpětí od seminářů až po svatby.


38

Kvarner | Nerezine, otok Mali Lošinj

Nerezine jsou pitoreskní pobřežní místo na východní straně ostrova Lošinje, ponořené do zeleně na úpatí kopce Osoršćice. Datuje se od 14. století. V místě jsou zbytky tvrze z 15. století



Hotel MANORA

a františkánský klášter se zvonicí z 16. století. Nerezine jsou mírné podnebí, květinové zahrady a průzračné moře.

Ceny Adresa

22 pok. (1/2) 49 - 75 €

Mandalenska 26b 51554 Nerezine

4 pok. (1/1) 60 - 90 €

Telefon +385 (0)51 237 460

Telefax +385 (0)51 237 470

E-mail manora@manora-losinj.hr

Web www.manora-losinj.hr

1 suite (2+2) 200 - 400 € Ceny jsou za ubytovací jednotku včetně snídaně. Hoteloví hosté mají 15% slevu na menu à la carte restaurace. À la carte restaurace otevřena 12-24

Hotel Manora je nový objekt s pohledem na zelenou Orošćici a modré moře. Nachází se 500 metrů od pláže. Pokoje jsou klimatizované, vybavené satelitní televizí a telefonem. Hosti mají k dispozici restauraci, bar, vnější bazén s prostorem k opalování, wellness centrum, saunu, dětský koutek. Je ideálním výběrem pro aktivní dovolenou. Okolí nabízí cyklistické stezky středozemní přírodou, výstup na Orošćici (odkud je skvělý pohled na ostrov a okolí), procházky podél moře, potápění…

Provozní období 01. 03. - 01. 11.

60

Platební karty Amex | Visa | JCB | Mastercard Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Dalmácie ZADAR Pokud do zadarské oblasti přijíždíme po moři, pak je to vstříc G.B.Shawu. Ne, nepřestěhoval se do této části Středozemí i když by to byl jistě rád učinil. Slavný spisovatel napsal:“ Bůh chtěl okorunovat své dílo a tak posledního dne ze slz, hvězd a mořského dechu stvořil Kornaty“ Pochopitelně, že nemusíte být Shaw, abyste Kornaty zažili stejným způsobem.

Kornaty, ta nejpočetnější řada ostrovů, ostrůvků a útesů ve Středozemí, se zastavila na čísle 140, uchvacuje krásou srovnatelnou s výtvory z kamenné krajky, rozsutými po rozvlněné modré podloze. Kornaty jsou dnes národním parkem, modré nautické nádvoří zadarské pevniny. Zadar je město s antickými kořeny, staré tři tisíce roků, což mu uděluje status kulturní události samo o sobě. Na zůstatcích římských staveb vznikají jeho četné sakrální objekty. Například kostel sv. Donáta (z 9. stol.), katedrála sv. Anastazije (vyrostla na starokřesťanské bazilice), kostel panny Marie (opatrovník kulturního bohatství známého jako Zlato a stříbro Zadaru a Ninu), Kostel sv. Františka (nejstarší gotická památka v Dalmácii), Kostel sv. Šimona (se světcovou truhlou z roku 1380., stříbrným sarkofágem těžkým 250 kg). Podobnou historickou patinou se Zadaru přibližuje nedaleký Nin. V antickém období byl Nin centrem ilyrské Liburnie a poté sídlem chorvatského biskupa a místem pobytu chorvatských králů. Odtud pochází kamenná křtitelnice s nápisem, který kolem roku 800 zmiňuje knížete Višeslava. Sídlem chorvatských velmožů bylo i staré město Knin v zadarském zázemí, kterému dominuje největší tvrz v Dalmácii. Proti


závidění hodné historii, okolí nabízí impresivní krajiny. Národní park Paklenica je rapsodií zážitků na kameni a v kameni, kraj vysněný pro aktivní dovolenou, pro chůzi průsmyky, horolezectví i free climbing, možná právě Anića kukom, nejoblíbenějším alpinistickým cílem v Chorvatsku. Proč neužívat v raftingu, jízdě kajakem a kanoí na řekách Zrmanji a Krupi, nebo návštěvě Vranského jezera, chráněné oblasti vzácného ptactva? Kdo z pevniny znovu zamíří na moře směrem k zadarským ostrovům, neudělá chybu. Jižní část Pagu je lahůdkou pro všechny smysly, s příchutěmi původní kuchyně, vůní šalvěje a pohledem na staré město Pag. Pro pravou relaxaci jsou nejlepším výběrem ostrovy Ugljan, Pašman, Silba, Olib, Iž, Premuda, Molat, Dugi otok. Zde hosty čeká podmoří, zátoky, olivové háje, konoby, rybářské veselice, oslové, levandule, cyklistické stezky...

Zadar přitahuje na způsob mořských sirén: jeho volání je neodolatelné s otevřeným příslibem 63

vzrušení.


Dalmácie ZADAR

39 Pag PAG

40 41 Starigrad Paklenica 42

43 Nin 45 46

44

Zadar 47

DUGI OTOK

48 49 50

39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50.

HOTEL BISER - PAG HOTEL RAJNA - STARIGRAD - PAKLENICA HOTEL VICKO - STARIGRAD - PAKLENICA / INFO PUNKT HOTEL LAGUNA - PRIVLAKA APARTHOTEL LEKAVSKI - ZATON - NIN HOTEL LUCIJA - POSEDARJE HOTEL BASTION - ZADAR HOTEL MEDITERAN - ZADAR HOTEL JOSO - SUKOŠAN HOTEL MARE NOSTRUM - SV. PETAR NA MORU HOTEL MEDUZA - BIOGRAD NA MORU HOTEL PALMA - BIOGRAD NA MORU


Město Pag je střetem Středozemí a stavitelské ruky a proto

Dalmácie | Zadar Pag

39

oblíbeným turistickým cílem. Čisté moře a hojnost slunce se spojily s lidským talentem zušlechtit přírodu. Antický Pagus v 15. století dostal novou odnož v podobě města, které je dí-



Hotel BISER

lem známého Jurja Dalmatince.

Ceny Pokoje (1/1) 44 - 45 €

Adresa

24 pok. (1/2) 54 - 64 €

Telefon

6 apartmánů (4+2) 128 - 192 €

+385 (0)23 611 333

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně

+385 (0)23 611 444

Příplatek za polopenzi 4 - 10 €

hotel-biser1@zd.t-com.hr

Období provozu celoroční

Platební karty Visa | Mastercard | Maestro | Diners

A. G. Matoša 10, 23250 Pag

Telefax E-mail Web www.hotel-biser.com

65

Hotel Biser příroda obdařila písečnou pláží, která sahá až k samotnému objektu. Restaurace nabízí všechny chutě středozemní kuchyně a bar je vhodný k příjemné relaxaci. Hotel je vzdálený kilometr od městského centra, kde hosté mohou navštívit kulturní památky jako jsou farní kostel a Knížecí palác. Objekt má 24 pokojů, šest apartmánů, garáž a parkoviště.


40

Dalmácie | Zadar Starigrad – Paklenica

Starigrad – Paklenica je menší místo, jednou stranou obrácené k moři a druhou k Velebitu. Nedaleko je národní park Paklenica, krasovými jevy nejbohatší část Velebitu. Pakle-



Hotel RAJNA

nica je vedoucím chorvatským horolezeckým cílem. Je zde vyzkoušeno více než 400 výstupových směrů, včetně směru Rajna (7a).

Ceny Adresa Dr. F. Tuđmana 105, 23244 Starigrad – Paklenica

Telefon +385 (0)23 359 121

Telefax +385 (0)23 369 888

E-mail rajna-paklenica@inet.hr

Web

66

www.hotel-rajna.com

10 pok. (1/2) 35 - 50 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 4 - 10 € Období provozu celoroční

Hotel Rajna je tradičním shromaždištěm alpinistů a horolezců. Milovníkům přírody, kteří oceňují spojení hor a moře, především horolezcům, je zde k dispozici deset pohodlných pokojů. Restaurace nabízí chutě původní kuchyně s důrazem na mořský jídelníček. Jsou možné lodní výlety na Kornaty nebo řeku Zrmanju (řeku lze sjíždět i na kajaku). Na Velebit a Zrmanju výletníci mohou i terénními vozidly. V Rajni se dá vždy najít ubytování, občerstvení, pomoc, informace.

Platební karty Amex | Visa | Diners | Mastercard Chorvatské

turistické

sdružení


Starigrad – Paklenica okouzluje osobitou polohou, na spo-

Dalmácie | Zadar Starigrad – Paklenica

41

ji Jadranského moře a vysokého pohoří Velebit. To mu umožňuje dvojnásobnou výsadu: užívání v mořském světě před sebou a v kamenném světě Národního parku Paklenica



Hotel VICKO

v bezprostředním zázemí.

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

23 pokojů***(1/1 – 1/2) 32 - 82 € 16 pokojů****(1/1–1/2) 40 - 99 € 2 hotel.apartmány**** 55 - 89 €

Adresa Jose Dokoze 20, 23244 Starigrad – Paklenica

Telefon +385 (0)23 369 304

Ceny pro skupiny 22 - 59 €

Telefax

Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani.

E-mail

Doplatek za polopenzi 11 - 15 € Otevřeno celý rok

+385 (0)23 359 191, 369 304

info@hotel-vicko.hr

Web www.hotel-vicko.hr

67

Hotel Vicko vede úspěšně již třetí generace rodiny Katić. Gastronomické chutě, které se tu pěstují respektují ekologické potraviny (s přídavkem velebitských bylinek) a babiččiny recepty. Nedaleko jsou vynikající možnosti aktivního odpočinku: koupání, vodní sporty, pěší tůry, horolezectví, jízda na horských kolech, pozorování ptactva, rafting, průzkum jeskyní, lovecká turistika. Na dosah ruky je pět národních parků: Paklenica, Krka, Kornaty, Plitvická jezera a Severní Velebit. U objektu se mohou pořádat manažerské tréninky a team building programy. Hotel má café bar, supermarket, směnárnu a prodejnu suvenýrů a nabízí internetové služby. V roce 2004 byl postaven objekt Vila Vicko****.


42

Dalmácie | Zadar Privlaka

Privlaka se nachází nedaleko od městečka Nin na pobřeží Privlacké zátoky. Podél této zátoky se prostírá prostorná písčitá pláž s hájem. Zdejší kraj je obydlen od prehistoric-



Hotel LAGUNA

kých časů o čemž svědčí nálezy z období Ilyrů a Římanů. Předrománský kostel Sv. Vida byl postaven na Ilyrské hřbitovní mohyle.

Ceny Adresa Put Bilotinjaka bb, 23233 Privlaka

Telefon +385 (0) 23 224 950

Telefax +385 (0)23 224 955

E-mail info@hotel-laguna-privlaka.hr

Web www.hotel-laguna-privlaka.hr

23 pokojů (1/2) 78 - 116 € 2 apartmány (1/4) 204 - 296 € Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani a DPH Jedna osoba v dvoulůžkovém pokoji - 30 % sleva. Příplatek za polopenzi 10 € (pokoj) 45 € (apartmá) Příplatek za plnou penzi 21 € (pokoj) 80 € (apartmá)

Hotel Laguna se nachází na samotném pobřeží poloostrova Privlaka, známého svojí členitostí, písčitými zátokami a léčivým bahnem. Hotelová restaurace nabízí velký výběr rybích a masových specialit. V hotelu se dále nachází kavárna, fitnesscentrum, sauna, masáže… V blízkosti se nachází historické městečko Nin, turistická osada Zaton a nejmenší katedrála na světě. Na dosah ruky jsou národní parky Kornaty, Plitvická jezera, Krka a Paklenica. Okolí Privlaky je vhodné pro lov divokých ptáků.

Otevřeno celý rok

68

kreditne kartice Amex | Visa | Maestro | Mastercard Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Zaton je malebné dalmatské místo ve stejnojmenném zálivu,

Dalmácie | Zadar Zaton (Nin)

43

mezi dvěma historickými městy, Ninem a Zadarem. Středozemní příroda vábí do Zatonu odjakživa. A s ní i zbytky římských staveb a čtvercová středověká ochranná opevnění proti Turkům.



Aparthotel LEKAVSKI

Ceny

Platební karty Mastercard | Visa

6 pok. (1/2) 41 - 60 € 4 apartmány (1/4) 86 - 130 € 4 apartmány (1/2+2) 76 - 115 € Ceny jsou za ubytovací jednotku a nezahrnují snídani. Příplatek na snídani 6,80 € Příplatek za polopenzi 10,20 € Použití otevřeného hotelového bazénu ZDARMA Provozní období během celého roku

Adresa Dražnikova 15, 23232 Zaton – Nin

Telefon +385 (0)23 265 888

Telefax +385 (0)23 265 890

E-mail hotel@lekavski.de

Web www.lekavski.de

69

Aparthotel Lekavski je nový objekt, který přitahuje rodinnou atmosférou. Hosté zde mají k dispozici moderně zařízené apartmány a pokoje, restauraci, café bar a terasu. V jeho bezprostřední blízkosti je Holliday Village Zaton, také písečné a léčivé pláže, mnohé znamenitosti Ninu a Zadaru, stejně jako čtyři národní parky. Pro mírné zimní podnebí je hotel skvělým výběrem k ubytování sportovců a rekreačních skupin (tenisté, horolezci, cyklisti).


44

Dalmácie | Zadar Posedarje



Hotel LUCIJA

Posedarje čeká na své hosty na pobřeží Novohradského moře. Pohled z jeho pláží je na tři nedaleké ostrůvky a husté borovicové lesy. Dobrý výběr pro hosty, kteří hledají klidnou rodinnou dovolenou stejně jako pro milovníky dobrého sousta. Lokální gastronomické pochoutky vznikají zčásti díky mořskému bohatství a druhým dílem díky pevninskému dobrodiní. Místo je známé po hojnosti mušlí a dobrých ryb a podle tradiční výroby vynikajícího pršutu.

Ceny Adresa Braće Dežmalj bb , 23 242 Posedarje

Telefon +385 (0)23 266 844

Telefax +385 (0)23 266 843

E-mail info@hotel-lucija.hr prodaja@hotel-lucija.hr

Web www.hotel-lucija.hr

14 pokojů (1/1 – 1/2) 26 - 40 € 2 apartmány (2+2) 28 - 60 € 2 apartmány (Ľ) 80 - 120 € (apartmán/den) Ceny jsou uvedené na osobu/den včetně snídaně a večeře. Dětské slevy se pohybují podle věku dítěte. Stravování formou bufetu. Období provozu 01.05. - 15.10.

Hotel Lucija je postavený přímo na pobřeží v nedotknutém přírodním prostředí. Hosté mají k dispozici vlastní hotelovou pláž a parkoviště. V přízemí hotelu hostům slouží restaurace s velikou terasou a pohledem na moře. Pokoje jsou zařízené podle moderních standardů. Podle okolností se hosté mohou rozhodnout pro některý z rekreačních obsahů. Zvlášť přitažlivé jsou možnosti na pohoří Velebit, což znamená pěší a cyklistické stezky, horské stezky a pozorování ptactva. O nic méně vzrušující nejsou ani návštěvy národním parkům Kornati, Plitvická jezera a Krka a návštěva kaňonu řeky Zrmanje.

70

Platební karty Visa Electron | Maestro | Mastercard Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Ve spojení modrého Jadranu se zeleným vnitrozemím, Zadar uchvacuje bohatým kulturním dědictvím. Staré jádro si

Dalmácie | Zadar Zadar

zachovalo antický rastr ulic a z téhož období pocházejí vy-



kopávky na Fóru. Navazují rotunda sv. Donáta, části středo-

Hotel BASTION

věkých hradeb, a katedrála sv. Anastázie (sv. Stošije), jeden z nejhezčích kostelů v Chorvatsku.

45

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Diners | Mastercard Maestro

23 pokoje (1/2) 125 - 181 € Single use (1/2) 110 - 153 € 3 apartmány 203 - 307 € 1 junior apartmán 161 – 271 € 1 business-lux apartmán 253 - 382 €

Adresa

Ceny jsou vyjádřeny za ubytovací jednotku a zahrnují snídani.

E-mail

Příplatek za polopenzi 20 €

www.hotel-bastion.hr

Bedemi zadarskih pobuna 13 23000 Zadar

Telefon +385 (0)23 494 950

Telefax +385 (0)23 494 951 info@hotel-bastion.hr

Web

Provozní období během celého roku

71

Hotel Bastion je boutique hotel, zbudovaný v samotném srdci Zadaru, na troskách středověkého hrádku Kaštel z 13. století, několik kroků daleko od nových městských atrakcí – Mořských varhan a Pozdravu slunci. Pokoje jsou luxusně zařízeny. Wellnes centrum Castello nabízí přírodní péči. Hostům je k dispozici víceúčelový konferenční sál, vybavený nejmodernějším zařízením, vhodným pro multimediální prezentace, audio-video konference a podobně. Hotelová restaurace Kaštel nabízí zdravou a chutnou místní a středomořskou kuchyni.


46

Dalmácie | Zadar Zadar

Ubytovat se v Zadaru znamená každodenní příjemnou nerozhodnost: dát přednost pláži, nebo městským kulturně-his-



Hotel MEDITERAN

torickým senzacím? Mnozí návštěvníci nenacházejí odpověď v selekci výběru, ale v jeho rozšiřování – po pláži a návštěvě města nevynechávají ani blízké národní parky.

Ceny Adresa M. Gupca 19, 23000 Zadar

Telefon +385 (0)23 337 500

Telefax +385 (0)23 337 528

E-mail hotel-mediteran@zd.t-com.hr

Web

72

www.hotelmediteran-zd.hr

22 standard pokoje (1/1 - 1/2) 60 - 82 € 8 komfort pokojů (1/1 - 1/2) 70 - 93 € Ceny jsou za ubytovací jednotku a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 12 € Příplatek za plnou penzi 24 € Období provozu celoroční

Hotel Mediteran má ovzduší, kterému odpovídá jeho jméno. Postavený v turistické oblasti, tři kilometry od městského centra, hostům nabízí klidný pobyt. Do příjemného prostředí hotelu je zabudována dlouholetá turistická zkušenost majitele hotelu, rodiny Ćoza. Hotel nabízí 30 moderně zařízených dvoulůžkových pokojů, z nichž má většina možnost přistýlky. Všechny pokoje mají balkon, přímou telefonní linku, WLAN připojení, televizi se satelitem, koupelnu se sprchovým koutem, klimatizaci a mini bar. Hostům je k dispozici i klimatizovaná à la carte restaurace, aperitiv bar, terasa, zahradní prostor s přístřešky a fontánou a vlastní parkoviště. Platební karty Amex | Diners | Visa | Mastercard

Chorvatské

turistické

sdružení


Sukošan je místo s přístavištěm v zátoce Zlatna luka, vzdálené cca deset kilometrů od Zadaru. Začátky turizmu zde vznikají ve dvacátých létech minulého století. Tehdejší hosté, převážně Němci a Češi, pojmenovali místní mělkou pláž Dětský ráj a bylo by zbytečné vysvětlovat proč. Sukošan je klidné místo, vhodné pro rodinnou dovolenou a hosty, kteří umí užívat v písečných plážích zátoky.

Dalmácie | Zadar Sukošan

47



Hotel JOSO

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners

15 pokojů (1/1) 40 - 50 € 24 pokojů (1/2) 50 - 70 €

Adresa Dr. Franje Tuđmana 57 23206 Sukošan

Telefon

9 pokojů (1/3) 70 - 90 €

+385 (0)23 394 900

Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně.

+385 (0)23 393 983

Provoz celoroční

Telefax E-mail hotel.joso@zd.t-com.hr

Web www.hotel-joso.hr

73

Do hotelu Joso není těžké dojet, je postavený u Jadranské magistrály a v bezprostředním sousedství mariny Dalmacija. Kromě dobře zařízených 24 pokojů je hostům k dispozici hotelová restaurace, jejíž jídelní lístek zahrnuje kuchařské speciality typické pro dalmatské podnebí. Hezká pláž je několik kroků od hotelu a na dosah ruky jsou i četné jiné turistické aktivity jako potápění, rafting, horské a cyklistické túry. Jednou z předností hotelového okolí je dostupnost tak atraktivních lokalit, jako jsou národní parky Kornati a Paklenica.


48

Dalmácie | Zadar Sv. Petar na Moru

Řada malých míst na jadranském pobřeží odedávna přitahuje pozornost hostů na zadarské riviéře. Ta místa se začínají



Hotel MARE NOSTRUM

řadit od samotného výjezdu ze Zadaru, městského centra regionu. Čisté moře, domácí kuchyně a středozemní pohostinnost jsou jen malou částí důvodů té přitažlivosti.

Ceny Adresa 23 207, Sv. Petar na Moru 375 B

Telefon +385 (0)23 391 420

Telefax +385 (0)23 391 421

E-mail info@marenostrum-hr.com

Web www.marenostrum-hr.com

14 pokojů (1/2) 50 - 115 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Doplatek za polopenzi 12 € Provoz 01.04. - 01.10.

Hotel Mare Nostrum si vybral vynikající místo, na kterém čeká své hosty. Jedná se o malém rodinném objektu na polovině cesty mezi Zadarem a Biogradem, vzniklém přímo na pobřeží. Hosté v něm mají k dispozici 14 pokojů a na hotelové terase, která splývá s přírodou je příjemné posezení. Restaurace s mořskými specialitami a kavárnička svým způsobem přispívají příjemnému prostředí. Hotel je vynikajícím výchozím místem pro výlety do NP Kornaty a „vodního světa“ řeky Zrmanje.

74

Platební karty Visa | Mastercard | Maestro | Amex Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Biograd zůstává v paměti návštěvníků kvůli krásným plážím,

Dalmácie | Zadar Biograd na Moru

49

borovicovým lesům a slunečním zátokám. Místní obyvatelé s hrdostí zdůrazňují údaj, že Biograd byl kdysi královským městem. Zde byl v roce 1102 korunovám Koloman a tak se stal Rex Hungariae, Croatiae et Dalmatiae.



Hotel MEDUZA

Ceny Hotel Meduza vítá své hosty 500 metrů od městského centra. Jedná se o rekreačním objektu s 32 lůžky, ve kterém je hostům k dispozici restaurace, a café bar. Blízkost místních pláží umožňuje užívání v mnohých formách rekreace na moři a mořských sportech. Moře, příjemné středozemní klima a rostlinstvo typické pro dalmatské podnebí, blahodárně působí na zdraví. Hotel má parkoviště s 20 místy.

13 pokojů (1/2) 52 - 76 € 2 pokoje (1/1) 35 - 45 € 1 apartmán (2+2) 70 - 115 €

Adresa A. Šenoe 24, 23 210 Biograd na Moru

Telefony +385 (0)23 383 331, 383 332

Telefax

Ceny jsou za pokoj.

+385 (0)23 386 782

Příplatek za polopenzi 7€

E-mail

Období provozu celoroční

hotel@hotelmeduza.com

Web

Platební karty Amex | Visa | Diners | Maestro | Mastercard

75

www.hotelmeduza.com


50

Dalmácie | Zadar Biograd na Moru



Hotel PALMA

Biograd je do dějin zapsán zlatým písmem jako korunovační město chorvatských králů. Nachází se na poloostrově obklopený azurově modrým mořem a moderními marinami, s Pašmanským průlivem a Kornatským souostrovím před sebou a o nic méně přitažlivým pevninským zázemím. Vodopády Krky, velebitská Paklenica, Plitvická jezera, Vranské jezero a jiná výletní místa zvou do okouzlující přírody.

Ceny Adresa Vlahe Bukovca 3 23 210 Biograd na Moru

Telefon +385 (0)23 384 463

Telefax +385 (0)23 384 954

E-mail hotel.palma@gro-prom.hr

Web www.hotelpalma.com.hr

4 pokoje (1/1) 34 - 66 € 2 pokoje (1/2) 60 - 112 € 2 junior apartmány 90 - 173 € 2 business apartmány 170 - 204 € Ceny jsou za ubytovací jednotku/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 7€ Provoz 01.05. - 30.09.

Hotel Palmu odděluje pouhá stovka metrů vzdušnou čarou od mořských vln v klidné části Biogradu nedaleko mariny a pláže Bošana. Taková poloha je vynikající pro hosty, kteří oceňuji klidnější stránku Středozemí a přitom nechtějí přijít o vzrušení co nabízí mořské pobřeží. Procházka po nábřeží a přes marinu na pláže Dražica, Soline a Slanica, nabízí příjemný odpočinek na terasách četných pohostinských objektů. Hotel Palma má vlastní restauraci i bar a také příjemnou restaurační terasu. Hotel má vlastní parkoviště.

76

Platební karty Amex | Visa | JCB | Mastercard Maestro Chorvatské

turistické

sdružení


Dalmácie ŠIBENIK Jak odolat přitažlivé síle území, v jehož středu se nachází stavitelské bohatství, o kterém UNESCO řekne: „Je to bohatství, které musí být zařazeno na Seznam světového kulturního dědictví?“ Navíc, uvnitř něj soutěží v přírodních krásách dva národní parky. Odpověď je jednoduchá: není potřeba to ani zkoušet, protože by to bylo zbytečné úsilí.

Pokud by ještě žili stavitelští mistři Juraj Dalmatinec a Nikola Firentinec, zcela určitě by mohli osobně odhalit tajemství svého mistrovského díla ve středověkém jádru Šibeniku, tajemství katedrály sv. Jakuba. Ona udivuje oko návštěvníka již od 15. století, žárlivě střeží tajemství stavby střešní klenby z kamenných kvádrů, zároveň střežíc umělecká tajemství své gotické křtitelnice a renesanční řady portrétovaných hlav na vnější straně katedrály. S tímto drahokamem se na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO dostalo celé staré jádro Šibeniku. To stavitelské bohatství chrání tvrze sv. Michael, sv. Jan a Šubićevac, ze kterých dávní obránci dohlíželi na město a ústí řeky Krky. Kontrolu moře před městem převzala tvrz sv. Mikuláše. Kdo zamíří do vnitrozemí oblasti Prukljanským jezerem a dále hlubokým říčním kaňonem, zakročil do vzrušujícího dobrodružství. To se jmenuje Národní park Krka a do něj odvádí nejkouzelnější ze všech toků chorvatského krasu. Ve spěchu k moři, Krka vytváří četná jezera a jezírka, vodopády a peřeje, které po setkání s nimi léta nevyblednou z paměti. Jak by také mohly při kráse Rošského vodopádu, Skradinského buku a ostrůvku Visovac, na kterém po staletí klidně spojuje člověka,


vodu, nebe mlčenlivý františkánský klášter? A když se k tomu ještě dodá návštěva mauzolea sochaře Ivana Meštroviće v Otavicích a posilnění vyhledá u domácího jídla zpod peky nebo drniškého pršutu...

Setkání se šibenickym regionem vyvolává hluboký vzdech: „Bože, proč jsem sem nepřijel dřív?

79

Při návratu k moři hosta čekají Vodice, Rogoznice, Primošten, Pirovac, Tisno, Murter, Betina, Tribunj, Jezera a ostatní pobřežní a ostrovní místa a více než 350 ostrovů a útesů. S oblázkovými plážemi, borovicovými lesy, starými vinohrady a olivovníky, zároveň i setkání s klapami, rybářskými veselicemi, oslími závody, vínem babić, se zlarinskými korály, krapanjskými lovci mořských hub... A Kornaty? Národní park, který tvoří nejčlenitější souostroví ve Středozemí je setkání s fascinující souhrou moře a kamene. Zdali ta rozehranost přírodních prvků měla pravidla? Jestli ano, Tvůrce se jimi nechtěl ani trochu spoutávat a měl opět pravdu!


Dalmácie

ŠIBENIK

Knin

57

Tisno KORNAT

51

Tribunj

Skradin

53

52 54

Šibenik

55 ZLARIN

56

Primošten Rogoznica

51. 52. 53. 54. 55. 56. 57.

HOTEL BOROVNIK - TISNO / INFO PUNKT HOTEL THE MOVIE RESORT - TRIBUNJ HOTEL SKRADINSKI BUK - SKRADIN HOTEL VILLA RADIN - VODICE HOTEL MAESTRAL - PRVIĆ LUKA HOTEL SPONGIOLA - BRODARICA HOTEL MIHOVIL - KNIN


Malebné středomořské místečko Tisno na ostrově Murteru je

Dalmácie | Šibenik Tisno

51

typické dalmatské prostředí, které nadevše cení moře a jeho rybí svět, konobu a domácí víno, olivy a dobrou píseň. Obyvatelé místa v tom nejsou osamělí, o čemž svědčí stále větší počet hostů na jejich zábavách.



Hotel BOROVNIK

Ceny

Platební karty Mastercard | Maestro

40 pok. (1/1 - 1/2) 58 - 151 € 6 pokojů

Adresa Trg Šime Vlašića 3, 22240 Tisno

Borovnik class (1/1 - 1/2)

Telefon

59 - 136 €

+385 (0)22 439 700

1 apartmán (2+2) 70 - 204 €

Telefax

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 10,50 € Období provozu celoroční

+385 (0)22 439 711

E-mail info@hotel-borovnik.com

Web www.hotel-borovnik.com

81

Hotel Borovnik se nachází v centru místa Tisno. Má 42 pokojů, šest class pokojů a jeden apartmán, také restauraci, bazén, dvě překrásné terasy (jednu s pohledem na moře a druhou v okruhu bazénů a starých borovic), fit centrum, saunu. Procházka ostrovem hostům umožňuje potěšení z ponoření do středozemní krajiny. Nedaleko je malá zátoka s léčivým bahnem, jejíž účinky doplňují dobra, co poskytuje mořská pláž. Hotel je výchozím bodem k výletům do několika národních parků: Kornaty, Krka, Paklenica, Plitvická jezera a chráněné krajinné oblasti Vranské jezero. Nabízí možnost pořádání seminářů, kongresů a team building programů.


52

Dalmácie | Šibenik Tribunj

Tribunj je malé příjemné místo se starými kamennými domy uprostřed, což vytváří typické dalmatské prostředí. Stejnoj-



Hotel THE MOVIE RESORT

menná marina z něj dělá oblíbený cíl jachtařú. S nedalekými Vodicemi je spojené pěší cestou malebnou středozemní krajinou s pohledem na blízké ostrovy.

Ceny Adresa Jurjevgradska 49, 22212 Tribunj

28 pok. (1/2) 50 - 100 €

Telefony

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně

+385 (0)22 446 331 +385 (0)22 447 230

Příplatek za polopenzi 7 - 20 €

Telefax +385 (0)22 447 231

E-mail info@themovieresort.com

Web

82

www.themovieresort.com

Období provozu 01. 05. - 31. 12.

Hotel The Movie Resort je prvním tématickým hotelem ve střední Dalmácii. Má 28 pokojů, které mají jména filmových hvězd. Restaurace nabízí bohatý výběr jídel domácí i mezinárodní kuchyně. The Movie pub je stále plný pozitivních vibrací. Prostranná terasa je obklopena stoletými cypřiši. U hotelové pláže je Beach bar s celodenní službou. Zábava? Beach party, show party, rent a boat a rent a car, ski jet, výlety a víkendové tématické filmové programy.

Platební karty Diners | Amex | Visa | Mastercard Chorvatské

turistické

sdružení


Překrásná krajina v šibenickém zázemí je ideální k odpočin-

Dalmácie | Šibenik Skradin

53

ku, především od velkoměstského asfaltu. Netknutá příroda po mnohém neuvěřitelné krásy, je chráněna národními parky. Jsou to Národní park Krka a Kornaty a daleko není ani národní park Paklenica.



Hotel SKRADINSKI BUK

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | JBC Maestro

3 pok. (1/1) 31 - 49 €

Adresa

21 pok. (1/2) 48 - 76 €

Telefon

Burinovac bb, 22222 Skradin

4 apartmány (1/2) 54 - 82 €

+385 (0)22 771 771

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně

+385 (0)22 771 770

Příplatek za polopenzi 10 €

skradinski-buk@si.t-com.hr

Období provozu celoroční

Telefax E-mail Web www.skradinskibuk.hr

83

Hotel Skradinski buk se nachází na pravém břehu řeky Krky. Jméno dostal podle jejího nádherného vodopádu. Má tři terasy, nejvyšší z nich poskytuje pohled na kaňon Krky a proto je hotel vynikajícím výchozím místem za poznáním tohoto atraktivního přírodního jevu. Hostům je k dispozici 21 dvoulůžkových a 3 jednolůžkové pokoje a 4 apartmány. Samozřejmě je tu i přitažlivý sportovně-rekreační program, včetně cyklistiky, veslování a použití kajaku. Nedaleké národní parky jsou vynikající příležitostí k výletům.


54

Dalmácie | Šibenik Vodice 

Hotel Villa RADIN

Vodice jsou místem na středním Jadranu, známým od 15. století. V 16. století byly opevněné hradbami a hradebními věžemi, z nichž jedna zachovalá věž připomíná dávné časy. Vodice vyrostly mezi mysem Borovik a zátokou Vrulja a jméno dostaly podle četných pramenů pitné vody. Turistická tradice je tu delší než půl století díky hezké pláži, malebné zátoce a středozemní vegetaci.

Ceny Adresa Grgura Ninskog 10, 22 211 Vodice

Telefon +385 (0)22 440 415

Telefax +385 (0)22 440 211

E-mail hotel-villa@radin.hr

Web www.hotel-villa.radin.hr

12 pokojů superior (1/2) 72 - 110 € 1 App. superior 92 - 130 € Ceny jsou za osobu/ den včetně polopenze. Srážka za B&B 6€ Provoz 01.05. - 30.10.

Hotel Villa Radin je oázou klidu na poloostrově Punta, pouhých 500 metrů od místního centra. Villa je obklopena nádhernými magnoliemi, stejnými jako jsou ty, co udávají tón relaxační hotelové zahradě s vnějším bazeném. Ve dvou poschodích villy Radin na hosty čekají apartmány a prostorné, elegantně a moderně zařízené pokoje. Z jejich balkonů je skvělý výhled na ostrovy šibenického archipelagu. Hotel je přizpůsobený potřebám invalidních osob. Pracovním hostům je k dispozici konferenční sál kapacity 30 osob. Villa Radin má vlastní parkoviště s 24-hodinovou ostrahou.

84

Platební karty Amex | Visa | Visa Electron | Diners Maestro | Mastercard Chorvatské

turistické

sdružení


Jméno Prvić Luka na ostrově Prvić pochází od jarního boha starých Chorvatů – Prvinu. Na malebném ostrově v minulosti pravděpodobně pobývali poustevníci. Přestože je ostrov od pevniny vzdálen pouhý kilometr, nepotkáte zde žádné automobily a tak je opravdovou oázou klidu. Zkušení jachtaři ostrov vyhledávají kvůli dobrým povětrnostním podmínkám.

Dalmácie | Šibenik Prvić Luka

55



Hotel MAESTRAL

Ceny

Platební karty Visa | Maestro | Mastercard

11 pok.(1/2)

33 - 54 €

1 apartmán 111 - 168 €

Adresa Rodina 1, 22333 Prvić Luka

Uvedené ceny jsou za osobu a zahrnují snídani. Cena apartmá je za celé apartmá a zahrnuje snídani až pro 4 osoby.

Telefon

Příplatek za polopenzi 10 / 13 €

E-mail

Příplatek za plnou penzi 16 / 22 €

Web

Otevřeno celý rok

+385 (0)22 448 300

Telefax +385 (0)22 448 301 info@hotelmaestral.com www.hotelmaestral.com

85

Hotel Maestral se nachází u samotného moře. Budova hotelu je z kamene a byla postavena v 19. století jako škola. V roce 2004 byla přestavěna na hotel. Pokoje jsou zařízeny v tradičním středomořském duchu s kamennými zdmi, dřevěnými parketami a okny s typickými dalmatskými okenicemi. Většina pokojů má výhled na moře nebo na pitoreskní náměstí. Hostům je k dispozici konferenční sál a WiFi připojení k internetu. Před hotelem se nachází pontonové molo. V blízkosti se nachází národní parky Kornaty a Krka. Domácí mazlíčci jsou vítáni. Možnost zapůjčení kajaků.


56

Dalmácie | Šibenik ostrov Krapanj 

Hotel SPONGIOLA

Ostrov Krapanj je nejnižším a nejmenším osídleným jadranským ostrovem. Ostrov je menší než půl čtverečního kilometru, od pevniny vzdálený 400 metrů. Nejvyšší nadmořská výška tu je 1,25 m. V šedesátých létech byl Krapanj nejosídlenějším ostrovem na Jadranu. Na prostoru hustě rozděleném kamennými ohradami, políčka vypadají jako malé zahrádky. Ostrované se po staletí baví lovem mořských hub. Krapanj je tichý a klidný ostrov kam auta nemají přístup. Oblázkové pláže jsou vhodné pro děti.

Ceny Adresa Obala I 58, otok Krapanj, 22 010 Brodarica

Telefon +385 (0)22 348 900

Telefax +385 (0)22 348 903

E-mail info@spongiola.com

Web

86

www.spongiola.com

8 pokojů (1/2) 10 pokojů (1/3) 50 - 82 € 5 apartmánů 72 - 115 € Ceny jsou uvedené za osobu/den včetně snídaně a večeře. Příplatek za plnou penzi 14 € Období provozu celoroční

Hotel Spongiola vítá hosty na pobřeží, obklopen borovicovým lesem. Jedná se o novém objektu, postaveném na místě někdejšího družstva lovců mořských hub. Pokoje a apartmány jsou luxusně vybaveny. Hosté mají k dispozici wellness centrum a konferenční sál. Majitelé hotelu jsou milovníci potápění a proto je objekt špičkově zařízen pro tento druh aktivity. Hotel je dobrým výběrem pro ty, co mají v úmyslu se seznámit s podmořským světem. Organizují se celodenní lodní výlety do národních parků Krka a Kornati, plachtění na nedaleké ostrovy a jízdy vzrušujícím kontinentálním zázemím.

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Knin je setkání s chorvatskou historií. Je v něm starochor-

Dalmácie | Šibenik Knin

57

vatská nekropole a město je od 12. do 16. století pevností chorvatských velmožů. Sídlil zde bán a hlavní soud Chorvatska. Nad městem je největší tvrz v Dalmácii, jejíž tři části



jsou spojené pohyblivými mosty.

Hotel MIHOVIL

Ceny 20 pok. (1/2) 42 - 64 € 10 pok. (1/1) 26 - 56 € 2 apartmány (2+2) 88 € Ceny jsou uvedené za pokoj/noc včetně snídaně Příplatek za polopenzi 10 € Období provozu celoroční

Platební karty Amex | Visa

Adresa Vrpolje bb, 22300 Knin

Telefon +385 (0)22 664 444

Telefax +385 (0)22 664 442

E-mail slavko.zivkovic@si.t-com.hr

Web www.zivkovic.hr

87

Hotel Michovil se umístil tři kilometry od městského centra, na severním výjezdu z Kninu, u cesty na Bosanské Grahovo. Návštěvníky vítá 50 metrů od hlavní komunikace, což ho činí lehce dostupným, ale i dostatečně klidným pro příjemný pobyt. Hostům je k dispozici restaurace, ve které se mohou ochutnat jídla domácí chuti a bar. Hotel má 30 parkovních míst a vstup domácím mazlíčkům je povolen.


Dalmácie SPLIT Poté, co celý život poslouchal jak všechny cesty vedou do Říma, římský císař Dioklecián pochopil, že to nemusí být jediná pravda. Pro něj v klíčovém okamžiku, všechny cesty vedly do – budoucího Splitu. Bylo 3. století, rozhodl se stáhnout z veřejného života a jeho zbytek strávit klidně v mořské zátoce vedle ilyrsko-řecké osady Aspalathos. „Ano, tady vystavím palác“ řekl si pod vousy. A vydal rozkaz…

Ani netušil, že tento čin je zároveň začátkem budoucího města. Nejdříve uvnitř jeho hranic, kde se pozdější obyvatelé nezdráhali dodatečně přistavovat (příklad katedrály sv. Dominia), vytvářejíce podivný stavitelský amalgam. S Diokleciánovým palácem a nedalekou římskou Salonou, dnešní Split spojuje klid antiky a živý rytmus 21. století. Možná právě pro tento rytmus je Split, jak říkají jeho temperamentní obyvatelé, „nejsportovnějším městem na světě“. Historické srdce města je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Ale i srdce nedaleké trogirské riviéry. Na antické kořeny Trogiru navázaly pozdější zásahy, a tak nastává středověké městské jádro. Gotické a renesanční stavby jsou umělecky okorunované mistrovkým dílem z 13. století, portálem katedrály sv. Vavřince, s podpisem mistra Radovana. Riviéra Kaštely je řada malebných míst, co vyrostla kolem sedmi pobřežních tvrzí, kterým je nutné ve vnitrozemí přidat i staré město Klis s dojímavou pevností. Dalmatské záhoří s Imotskými jezery a skalními stěnami chráněné krajinné oblasti Biokovo s krotkým údolím Cetiny, řeky, která se dále padesátikilometrovým impresivním kaňonem blíží k moři – pro Omiš je zážitkem a zážitkem je i pro milovníky aktivního odpočinku: jezdectví, raftingu, jízdou kaňony a


Slovo Split se překládá i takto: císařský odpočinek, středozemní vášeň, dionýsijské uvolnění.

89

horolezectví. Omišská riviéra uvádí v nadšení krajinou vzniklou spojením hor, moře a řeky Cetiny. Makarská riviéra je řada překrásných menších pobřežních míst na úpatí pohoří Biokovo. Ve stínu borovic a cypřišů, se na riviéře ukrývá dokonce šedesát kilometrů oblázkových pláží. Ostrov Brač je největším dalmatským ostrovem. Kdo alespoň jednou vkročil na pláž Zlatni rat ví, že je jedna z nejhezčích pláží Středozemí. A ještě když z ní zamíří na bolský tenisový turnaj... Ostrov Vis je oázou netknuté přírody s fenomény jako Modrá, Medvědí a Zelená jeskyně. Tady vinná réva a jižní ovoce rostou od doby antiky, kterou dnes připomínají bohatá archeologická naleziště. Ostrov Hvar je dionýsijským místem: zaplavený sluncem, ponořený do vůně levandulových polí a s vynikajícím vínem. A všechno v této oblasti je okořenjeno Dny hvarského divadla, omišským Festivalem dalmatských klap, Sinjskou alkou, Marulovými dny.


Dalmácie SPLIT

58

59 60 61 62 63 64

65 66 67 68 69 70

Okrug

ŠOLTA

71 72 Trilj 73 74 75 76 77 78

Split

79

80 81 82 83

87 88 90 Baška Voda 91 89 Makarska 92

84 85 86 Hvar 93 Gradac

94

VIS

58. 59. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 66. 67. 68. 69. 70. 71. 72. 73. 74. 75. 76.

HOTEL VIKTORIJA - SEGET DONJI HOTEL BAVARIA - TROGIR HOTEL FONTANA - TROGIR HOTEL TROGIRSKI DVORI - TROGIR HOTEL VILA SIKAA - TROGIR HOTEL VILA TINA - TROGIR HOTEL SV. KRIŽ - TROGIR HOTEL TRAGOS - TROGIR HOTEL TROGIR - TROGIR HOTEL PAŠIKE - TROGIR HOTEL ROTONDO - TROGIR APARTHOTEL ASTORIA - TROGIR HOTEL TROGIR PALACE - TROGIR HOTEL ALKAR - SINJ HOTEL SV. MIHOVIL - TRILJ / INFO PUNKT HOTEL PARK - SPLIT HOTEL GLOBO - SPLIT HOTEL MORE - SPLIT HOTEL ART - SPLIT

77. 78. 79. 80. 81. 82. 83. 84. 85. 86. 87. 88. 89. 90. 91. 92. 93. 94.

HOTEL ZVONIMIR - STOBREČ HOTEL SUNCE - PODSTRANA HOTEL VILLA DVOR - OMIŠ HOTEL VILLA ADRIATICA - SUPETAR APARTHOTEL BRAČKA PERLA - SUPETAR HOTEL AMOR - SUPETAR PALAČA DEŠKOVIĆ - PUČIŠĆA HOTEL CROATIA - HVAR HOTEL PARK - HVAR APARTHOTEL PHARIA - HVAR HOTEL CROATIA - BAŠKA VODA HOTEL VILLA BACCHUS - BAŠKA VODA / INFO PUNKT APARTHOTEL MILENIJ - BAŠKA VODA HOTEL BIOKOVO - MAKARSKA HOTEL PORIN - MAKARSKA HOTEL VILLA MARIJA - TUČEPI HOTEL HANI - DRVENIK HOTEL MARCO POLO - GRADAC


V Segetu Donjem se spojuje atraktivní historie s příjemným

Dalmácie | Split Seget Donji

58

odpočinkem u moře. Je dostatečně daleko od ruchu Trogiru i Splitu a zároveň dost blízko pro návštěvu jejich znamenitostí. Na území Segetu se těžil bílý kamen již v době Diokleciána a místo obklopují hradby s věžemi ze 16. století.



Hotel VIKTORIJA

Ceny

Platební karty Visa | Mastercard | Maestro

6 pok. (1/1) 45 €

Adresa

6 pok. (2/3) 45 €

Telefon

Put Šargere, 21218 Seget Donji

6 apartmánů (2/2) 95 €

+385 (0)21 798 400

Ceny jsou uvedené za osobu/den včetně snídaně

+385 (0)21 798 401

Polopenze 12 €

info@hotel-viktorija.com

Období provozu celoroční

Telefax E-mail Web www.hotel-viktorija.com

91

Hotel Viktorija očekává hosty v Seget Vranjici, v bezprostřední blízkosti Segetu Donjeg. Od moře je vzdálený pouhých 80 metrů. Pokoje a apartmány mají pohled na moře, terasu, klimatizaci, telefon, SAT TV a mini bar. Hosté mají k dispozici aperitiv bar, restauraci s místní kuchyní, garáže, tenisové kurty, minigolf, fotbal, házenou, potápění a rafting. Lodní výlety na ostrovy Kornaty, Brač a Krknjaše, autobusové do Trogiru, Splitu, Šibeniku, Primoštenu, Međugorje a do NP Krka.


59

Dalmácie | Split Trogir

Trogir je jedním z nejdojímavějších měst na Jadranu. Nadevše vzácná středověká architektura kostelů, paláců, a opevnění zde sousedí s lidovým stavitelstvím nedalekých rybářských



Hotel BAVARIA

míst. Nedaleký archipelag s malebnými ostrovy a ostrůvky zve na skryté pláže v zátokách.

Ceny Adresa Hrvatskih žrtava 133, 21220 Trogir

Telefony +385 (0)21 880 601, 880 602

Telefax +385 (0)21 880 553

E-mail hotel-bavaria@st.t-com.hr

Web

10 pok. (1/1 – 1/2) 53 - 81 € 4 apartmány (1/4) 106 - 120 € Ceny jsou za pokoj/ den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 10 € Období provozu celoroční

Hotel Bavaria vítá hosty 2 km od Trogiru a 100 metrů od pláže. Je to moderní objekt se 40 lůžky v apartmánech a pokojích, kongresovým sálem, restaurací s terasou a aperitiv barem. Je zvlášť vhodný pro podnikatele, účastníky kongresů a seminářů a sportovní týmy. Nedaleko jsou běžecké tratě, 6 tenisových kurtů, mini golf, stolní tenis, vodní tobogan, plážový volejbal, polyvalentní dvorana. Okolí je ideální pro lodní výlety.

www.hotel-bavaria.hr

92

Platební karty Amex | Diners | Visa | Mastercard Maestro Chorvatské

turistické

sdružení


Trogir je pokladnicí kulturního dědictví pod širým nebem,

Dalmácie | Split Trogir

60

místo, kde se vstřebává krása středozemní krajiny, ale i město zcela romantických okamžiků. Procházka podél tvrze Kamerlengo, věže sv. Marka a gloriet z Napoleonova období odvádí myšlenky do časů tak rozdílných od dnešních.



Hotel FONTANA

Ceny 10 standard pok. (1/2) 96 € / single use 68 €

Adresa

3 pok. “Superior” (1/2) 112 € / single use 84 €

Telefony

1 prezidentský apartmán (1/1) 110 € (1/2) 140 €

+385 (0)21 885 757 +385 (0)21 885 744

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně

+385 (0)21 885 755

Příplatek za polopenzi 18 € Období provozu celoroční

Platební karty Visa | Visa Electron | EC/MC | Maestro

Obrov 1, 21220 Trogir

Telefax E-mail fontana-commerce@st.t-com.hr

Web www.fontana-trogir.com

93

Hotel Fontana se nachází ve středověkém trogirském jádru, několik kroků od starých rodinných paláců, katedrály s Radovanovým portálem, městské lóže a ostalých budov. Přímo u hotelu vám otevírá dveře restaurace Kod Zeca s typickými jídly domácí kuchyně. Nedaleko jsou tenisové kurty, potápěčské a fit centrum. Je možné navštívit nedaleké ostrovy. O kulturních událostech v historickém jádru je možné se informovat na hotelové recepci.


61

Dalmácie | Split Trogir 

Hotel TROGIRSKI DVORI

Trogir je jedním z nejhezčích měst na Jadranu. Kromě malebného přírodního okolí za to vděčí především neobyčejnému kulturně-historickému dědictví. Obzvláště pak středověkým budovám v městském jádru, pro které byl Trogir zařazen na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Ceny Adresa Kneza Trpimira 245, 21220 Trogir

Telefon +385 (0)21 885 444

Telefax +385 (0)21 881 318

E-mail info@hotel-trogirskidvori.com

Web

6 pok. (1/1) 44 - 51 € 10 pok. (1/2) 61 - 70 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 8€ Období provozu celoroční

Hotel Trogirski dvori se nachází kilometr od městského centra a několik minut od písečné pláže. Jeho nedávno předělaná restaurace je známá přípravou dalmatských rybích a masových specialit a nabízí bohatý výběr značkových chorvatských vín. U restaurace je větší terasa, kterou, stejně jako celý objekt zdobí zeleň. Hotel vlastní loď pro jednodenní výlety, také tenisové kurty a parkoviště. Poblíž je škola potápění, jet ski, výletní agentura.

94

www.hotel-trogirskidvori.com

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Zachovalý antický reliéf Kairose, řeckého boha šťastného okamžiku říká, že Trogir je šťastným městem od samotných

Dalmácie | Split Trogir

začátků. Je šťastnou kulturní událostí celkově. Působili zde



stavitel Nikola Firentinec, sochař Andrija Aleši, mistr Ra-

Hotel Vila SIKAA

dovan. Trogir je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

62

Ceny Vila Sika je malým rodinným hotelem umístěným v části Trogiru při ostrově Čiovo, s dojímavým pohledem na středověké městské jádro. Hotel působí v budově staré více než 300 let. Ta sama je součástí starého městského jádra, vlastně světového dědictví. Hotel má 10 pokojů, hosté mají k dispozici aperitiv bar a mohou si pronajmout automobil, skutr a kolo. Dostupné je i potápění, jezdectví, tenis, vodní sporty, výlety do přírody, rafting.

3 pokoje lux (1/2) 86 - 102 €

Adresa

7 pokojů exclusive (1/2) 102 - 125 €

Telefony

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Období provozu celoroční

Obala kralja Zvonimira 13, 21220 Trogir +385 (0)21 881 223 +385 (0)21 885 373 +385 (0)21 798 240

Telefax +385 (0)21 885 149

E-mail info@vila-sikaa-r.com info@sikaa-travel.com

Web

Platební karty Visa | Mastercard | Amex | Maestro JCB

95

www.vila-sikaa-r.com www.sikaa-travel.com


63

Dalmácie | Split Trogir

Nedaleko města Trogiru, s nímž je spojena mostem, vyrostla na ostrově Čiovo Arbanije, menší turistické místo. Její poloha



Hotel Vila Tina

je vhodná pro rodinné dovolené. V Arbanii jsou u ruky všechny důležité obsahy a současně zachováno soukromí. Arbanije láká odlehlými zátokami a plážičkami.

Ceny Adresa Arbanija, 21224 Slatine

Telefony +385 (0)21 888 001 +385 (0)21 888 401

Telefax +385 (0)21 888 305

E-mail hotel-vila-tina@st.htnet.hr

Web www.vila-tina.hr

10 pok. (1/2) 28 - 58 € B&B 10 pok. (1/3) 30 - 63 € B&B (třetí osoba 30% slevy) Ceny jsou uvedené za osobu/den včetně snídaně Jídlo porce 9 - 11 € Období provozu 01.04. - 31.10.

Hotel Vila Tina nabízí domácí prostředí v idylickém lokálním okolí. Hosty očekává poblíž moře, nabízí ubytování v klimatizovaných pokojích s televizí, telefonem, mini barem. K setkání s dalmatským gastronomickým uměním a krásným pohledem na moře je dobrou příležitostí hotelová restaurace. Otevřený gril je obklopený zahradou s dalmatskou vegetací a může se využívat samostatně s pomocí hotelového personálu. Vila Tina je vynikajícím výchozím místem k výletům do míst a na ostrovy střední Dalmácie.

96

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Trogir vás nadchne mnoha způsoby. Jeho stavitelské středo-

Dalmácie | Split Trogir

64

věké dědictví z něj tvoří neobyčejnou kulturní památku, která vznikla na velmi malebném místě. Trogir leží na ostrůvku mezi plodnými poli a ostrovem Čiovo, s kterým ho spojuje zvedací most.



Hotel SV. KRIŽ

Ceny Hotel Sveti Križ je objekt na ostrově Čiovu, umístěný nedaleko pláže v hustém borovicovém lese, naproti kostelu sv. Križ. S terasy 10 apartmánů a 40 pokojů je pohled na středozemní krajinu. Hostům je k dispozici restaurace, café bar, vnější i vnitřní bazén, wellness centrum, sauna a prostor pro fyzikální terapii. Hotel má kongresovou dvoranu. Hosté mohou rekreovat při tenise, plážovém volejbalu, petanque, malé kopané. Výlety nabízí návštěvu Dubrovníku, Plitvicím, Kornatům, Vodopádům na řece Krka a jiné.

40 pokojů (1/2) 65 - 88 € 10 apartmánů 84 - 110 € Ceny jsou za ubytovací jednotku/ den včetně snídaně. Příplatek za polopenzi 10 € Období provozu celoroční

Adresa Domovinske zahvalnosti 1, Sv. Križ Arbanija, 21224 Slatine

Telefon +385 (0)21 888 118

Telefax +385 (0)21 888 337

E-mail hotel-sveti-kriz@st.t-com.hr

Web

Platební karty Visa | Amex | Mastercard | Maestro Diners

97

www.hotel-svetikriz.hr


65

Dalmácie | Split Trogir



Hotel TRAGOS

Trogir je městem, jehož štěstí trvá již 2 300 roků. Starořecký Kairos, jehož reliéf tu byl nalezen nemohl tehdy tušit, že to bude trvat tak dlouho a jeho konec se nepředpokládá. Od antického města Tragos přes římské Tragorium až do dnešního chorvatského Trogiru trvají dějiny o městě, které okouzluje svojí krásou. Potvrzuje to pohled na Radovanův portál, trvz Kamerlengo, středověkou městskou bránu...

Ceny Adresa Budislavićeva 3 , 21 220 Trogir

Telefony +385 (0)21 884 729 +385 (0)21 796 970 +385 (0)21 796 971

Telefax +385 (0)21 884 731

E-mail info@tragos.hr

Web www.tragos.hr

12 pokojů (1/1) 62 - 82 € (1/2) 41 - 55 € Příplatek za třetí osobu 33 - 44 € Ceny jsou uvedené za osobu/den včetně snídaně Jídlo - porce 12 € Období provozu celoroční

Hotel Tragos vítá hosty v trogirském městském jádru, v barokním paláci z 18. století. Vzdálený je pouhých 20 metrů od centrálního náměstí Pjace a známé katedrály sv. Vavřinee. Pohodlné pokoje jsou pojmenované podle dalmatských ostrovů a měst a moderně zařízené. Restaurace Tragos se může pochlubit dlouholetou tradicí přípravy specialit dalmatské kuchyně. Hosté se zde mohou věnovat tenisu, potápění, vodním sportům, jezdectví a pod. Hotel je vhodný pro team building. Nabízí výlety do nedalekého Splitu, na středodalmatské ostrovy a dokonce do tří národních parků – Krka, Plitvická jezera a Kornati. Hotel dovoluje pobyt domácím mazlíčkům.

98

Platební karty Amex | Visa | Maestro | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Trogir je doslova město – muzeum, což je obzvlášť zřetelné

Dalmácie | Split Trogir

66

v jeho historickém jádru. Návštěvníci zde uvidí výtvory lidských rukou, které sugestivně vypovídají o kulturním dědictví této části Dalmácie. Časová vertikála tu začala



před dvěma tisíci lety a nebyla přerušena dodnes.

Hotel TROGIR

Ceny

Platební karty Visa | Amex | Mastercard Diners

7 pokojů Pokoj (1/1) 65 - 77 € Pokoj (1/2) 90 - 110 €

Adresa Sinjska 8, 21220 Trogir

Telefon +385 (0)21 884 756

1 Apartmá (2+2) 116 - 135 €

Telefax

Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani.

E-mail

Příplatek za polopenzi 11 €

Web

+385 (0)21 884 779

info@trogirhotel.com www.trogirhotel.com

Příplatek za plnou penzi 22 € Otevřeno celý rok

99

Hotel Trogir se nachází v renovované budově staré přes 200 let v samém centru města. Budova byla rekonstruována tak, aby byl zachován její tradiční duch. Přesto jsou všechny pokoje a apartmá zařízeny dle požadavků moderního hosta. Mimo jiné zde naleznete klimatizaci, internet, satelitní televizi… Restaurace je otevřena v průběhu letní sezóny a nabízí rybí speciality a maso na různé způsoby a v neposlední řadě i široký výběr vín. Kromě bezplatného parkování, mohou hosté využít služeb místních agentur, včetně jednodenních výletů. Domácí mazlíčci jsou vítáni.


67

Dalmácie | Split Trogir

Skoro tři tisíce let dějin na jediném místě je samo o sobě fascinující. A když jsou svědci těchto dějin tak impresivní jako v Trogiru, městě zapsaném na seznam chráněných památek



Hotel PAŠIKE

UNESCO, musí být každému jasné, že návštěva Trogiru je skoro povinností.

Ceny Adresa Sinjska bb, 21210 Trogir

Telefony +385 (0)21 885 185 +385 (0)21 881 629

Telefax +385 (0)21 797 729

E-mail info@hotelpasike.com

Web www.hotelpasike.com

7 pokojů Pok. (1/1) 53 - 83 € Pok. (1/2) 68 - 111 € Apartmá 111 - 166 € Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 8€ Příplatek za plnou penzi 16 € Otevřeno celý rok

Hotel Pašike je nově rekonstruován v tradičním duchu a nabízí všechny moderní služby. Byl otevřen roku 2004 a vznikl renovací starého rodinného domu rodiny Buble. Interiéry pokojů zdobí nábytek z konce 19. a začátku 20. století. S ohledem na polohu hotelu v samém centru města to snad ani jinak nešlo. Hotel se nachází v těsné blízkosti nábřeží v části Pašike, kde se od 15. století staví kamenné domy, které zde vidíme i dnes. V centru města vedle parku se nachází i “konoba” Pašike, která nabízí domácí speciality a široký výběr vín. V pravé dalmatské “konobě” samozřejmě nechybí ani pravá “klapa” (vokální lidový soubor) a její pisně.

100

Platební karty Visa | Amex | Mastercard | Diners Maestro Chorvatské

turistické

sdružení


Seget Donji, dva kilometry západně od Trogiru, stojí v kraji ideálním pro pěstování vinné révy a ovoce. O bohatém kul-

Dalmácie | Split Trogir

68

turním dědictví svědčí pravoúhlý hrádek, který zbudoval šlechtic Jakov Rotondo (16. st.) a také barokní farní kostel (16. st.). V Segetu Gornjem je větší počet středověkých desek a stél.



Hotel ROTONDO

Ceny

Platební karty Visa | Amex | Mastercard

Pokoj (1/1)

80 €

24 pok. (1/2)

123 €

2 apart.

165 €

Ceny jsou uvedeny za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 12,50 € za osobu/den Příplatek za plnou penzi 25 € za osobu/den Provozní období během celého roku

Adresa Ulica hrvatskih žrtava 53 21 218 Seget Donji

Telefon +385 (0)21 880 500

Telefax +385 (0)21 880 491

E-mail info@hotelrotondo.com

Web www.hotelrotondo.com

101

Hotel Rotondo stojí v malebném Segetském poli, plném starých kostelíků a menších pevností, jen několik kroků od křišťálového moře. Je ozařován sluncem 2.700 hodin ročně. Přístup je velmi snadný, od letiště je vzdálen pouhých šest kilometrů. Ačkoli nese jméno trogirského renesančního šlechtice, zařízení je zcela renovováno, s vlastnostmi hotelu se čtyřmi hvězdičkami. V hotelu je restaurace, hrdá na své rybí menu, také kavárna, wellness, internetový koutek a sál vhodný pro jednání, semináře a podobné akce.


69

Dalmácie | Split Trogir

Trogir se zrodil na ostrůvku v srdci jadranského pobřeží. V dějinách je zaznamenáno, že jej založili Řekové, svou stopu v



Aparthotel ASTORIA

něm zanechali Římané, osídlili ho Slované, a ničili Saracéni. Vládli mu Benátky a Napoleon, poté i Habsburská monarchie. Všechna tato období připomínají početné trogirské památky.

Ceny Adresa Put hrv. žrtava 418 21220 Seget Vranjica

Telefon +385 (0)21 798 260

Telefax +385 (0)21 798 261

E-mail apartmani.astoria@st.t-com.hr

Web www.apartmani-astoria.com

6 pokojů (1/2) 50 - 80 € 6 apartmánů (2+2) 50 - 90 € Ceny jsou uvedeny za ubytovací jednotku včetně snídaně. Příplatek za polopenzi 12 € Provozní období během celého roku

Aparthotel Astoria vítá hosty v bezprostřední blízkosti Trogiru, na vjezdu do obce Seget Vranjica. Má vynikající dopravní polohu: je vzdálen pouze 7 km od letiště a 30 km od Splitu. Od pláže s křišťálově průzračným mořem jej dělí jen 300 m. Astoria má vlastní restauraci, v které se nabîzí špičkově připravené pokrmy autochtonní středomořské, ale i mezinárodní kuchyně. Apartmány jsou moderně zařízeny. Podnikatelům je k dispozici konferenční sál. Je povolen vstup domácím zvířátkům.

102

Platební karty Visa | Diners | Mastercard | Maestro Amex Chorvatské

turistické

sdružení


V pobřežním bodě zvaném Trogir splývají v jedno příběh o řeckých kolonizátorech ze 3. století před n.l., zachovalé stavby románsko-gotického města, středozemní šarm, kterému nelze odolat a turistické nabídky, které připomínají – nenechávej na zítřek nic z toho, v čem můžeš užívat dnes. Proto je současný Trogir daleko více vzrušující než kdykoliv před tím. Osobně se o tom přesvědčit je to nejlepší rozhodnutí.

Dalmácie | Split Trogir

70



Hotel TROGIR PALACE

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Maestro | Mastercard Diners

10 pokojů (1/2) 128 - 164 € 1/2 single use 198 - 126.50 € 5 pokojů 1/3 157.50 - 195 €

Adresa Put Gradine 8 21220 Trogir

Telefon +385 (0)21 685 555

12 superior app. 1/4 160 - 250 €

Telefax

Ceny jsou za ubytovací jednotku/den včetně snídaně.

E-mail

Doplatek za polopenzi 13 €

Web

+385 (0)21 685 550

info@hotel-palace.net www.hotel-palace.net

Provoz celoroční

103

Hotel Trogir Palace vítá hosty na břehu ostrova Čiova, pouhých 200 metrů od chráněného městského jádra. Je snadno dostupný a od splitského letiště vzdálený pouhé čtyři kilometry. Každá z 36 luxusně zařízených ubytovacích jednotek nabízí nejvyšší možné pohodlí. V rámci objektu se nachází restaurace Antonio, spojená s terasou, z které je působivý výhled na starou část města a mořskou modř. Dalmatská kuchyně a vynikající výběr vín jsou samozřejmostí. Pracovním hostům jsou k dispozici dva skvěle vybavené kongresové sály Kairos a Tragurium velikosti 60 čtverečních metrů a kapacity do 25 hostů.


71

Dalmácie | Split Sinj

Sinj je město nadaleko známé svým rytířským turnajem. Sinjská alka je soutěž kopiníků na koních v tradičních stejnokrojích, kteří se v plném trysku kopím strefují do zavěšeného



Hotel ALKAR

kroužku – alky. Soutěž se pořádá každé léto na památku skvělého vítězství obránců města nad Turky v roce 1715.

Ceny Vrlička 50, 21230 Sinj

15 pokojů (1/1) 39 - 60 €

Telefon

35 pokojů (1/2) 50 - 58 €

Adresa

+385 (0)21 824 474

Telefax +385 (0)21 824 505

E-mail info@hotel-alkar.hr pambi.tabak@st.t-com.hr

Web www.hotel-alkar.hr

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 6 - 10 € Období provozu celoroční

Hotel Alkar je umístěný v městském parku. Blízkost Splitu, Međugorja a Makarské riviéry je výhodným výběrem pro služební cesty a věřící, kteří přijíždějí do Sinje a pokračují ke svým cílům. Má 50 pokojů a čtyři apartmány, restaurace, café bar, banketový sál a letní terasu. Je vhodný pro semináře, služební schůzky, přípravy sportovních klubů a svatební hostiny. Okolí nabízí bowling, jezdectví, tenis, výlety do přírody, návštěvu svatyni Zázračné Panny Marie sinjské.

104

Platební karty Mastercard | Maestro | Visa | Amex Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Trilj je malé středodalmatské městečko na řece Cetině. Tradiční způsob života v obklopení zachovalé přírody s velmi příjemným podnebím a vynikajícími chutěmi domácí kuchyně udělaly z Trijle neodolatelné turistické cílové místo.

Dalmácie | Split Trilj

72



Hotel SV. MIHOVIL

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

Pokoje (1/1) 40 - 48 € Pokoje (1/2) 60 - 76 € 2 apartmány 100 - 130 €

Adresa

Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně.

Telefony

Doplatek za polopenzi 8 - 10 €

Bana Jelačića 8, 21240 Trilj

+385 (0)21 831 790

Telefax

Adventure Multisport Week 576 - 688 €

+385 (0)21 831 770

Dalmatinska zagora biking weekend 240 - 280 €

sv.mihovil@inet.hr

Škola jezdectví week

www.svmihovil.com

E-mail Web

Provozní období během celého roku

105

Hotel sv. Mihovil vyrůstá na rodinné turistické tradici, dlouhé 80 let. Známá restaurace Čaporice nabízí již čtyři desetiletí původní speciality cetinského kraje. Hotel má café bar, konferenční sál, fit centrum a tavernu. Zvláštní atrakcí je vlastní stáj Galop s 20 koni pro rekreační jízdu. Hotel se nachází u řeky Cetiny, a jeho Avanturist club nabízí řadu vlastních programů pro aktivní odpočinek: rafting, jízdu kaňonem Cetiny, veslování na kajacích a kanoích, horskou turistiku, paragliding, jízdu horskými koly, rybolov a lov.


73

Dalmácie | Split Split

Splitskými ulicemi a náměstími koluje středozemní adrenalin, který městu přináší živost věčného mládí. Split je proto městem mladých, ale i městem historie. Možnost hotelového



Hotel PARK

ubytování poblíž starého jádra, kde se obdivuhodně usadilo nejméně sedmnáct set let dějin, je nutné využít.

Ceny Adresa Hatzeov perivoj 3, 21000 Split

Telefon +385 (0)21 406 400

Telefax +385 (0)21 406 401

E-mail sales@hotelpark-split.hr

Web www.hotelpark-split.hr

21 pok. (1/1) 125 - 163 € 33 pok. (1/2) 160 - 225 € Ceny jsou uvedeny za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 20 € Provozní období během celého roku

Hotel Park s tradicí již od roku 1921, má výjimečnou polohu nedaleko všech cestovních terminálů, a je ideálním výběrem pro služební cesty, sportovce a turisty. Nedávno byl obnovený a obohacený novými obsahy. Disponuje s 54 luxusně zařízenými pokoji a třemi apartmány, prvotřídní restaurací „Bruna“, denním „Imperiál barem“, příjemným „Modrým salonem” pro večerní dobu, pracovními a příležitostnými salony „Luigi“ a „Fabijan“ a wellness centrem. Středozemní ovzduší zvýrazňuje veliká terasa s palmami.

106

Platební karty Amex | Diners | Mastercard | Visa Maestro | Visa Electron Chorvatské

turistické

sdružení


Split je metropolí teplého chorvatského jihu. Jeho obyvatelé o něm šarmantně prohlašují, že je „nejhezčí na světě a okolí“. A

Dalmácie | Split Split

74

kdo by jim odporoval? Obzvláště při procházce palácem mocného Diokleciána a okouzlujícím pohledu z kopce Marjan. Nebo při dotyku největšího palce na světě bronzové sochy biskupa Grgura Ninského s přáním návratu.



Hotel GLOBO

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners | Maestro

Pokoj (1/1) Pokoj (1/2 single use) 112 - 138 €

Adresa

18 pok. (1/2) 124 - 177 €

Telefon

5 pok. (1/3) 146 - 216 €

Telefax

Ceny jsou uvedeny za pokoj a zahrnují snídani.

E-mail

Provozní období během celého roku

Lovretska 18, 21000 Split

+385 (0)21 481 111

+385 (0)21 481 118

info@hotelglobo.com

Web www.hotelglobo.com

107

Hotel Globo je jedním z nejlépe zařízených a nejluxusnějších splitských hotelů. Nachází se v městském centru, pouhý krok od antického jádra, oblíbené promenády podél moře a místních pláží. Pokoje jsou klimatizované, s mini barem, satelitním programem a telefonem. Hotel je velmi vhodný pro služební pobyty lidí, kterým je k dispozici špičkově zařízená dvorana pro semináře o kapacitě třicítky osob. Pouhých 15 minut chůze od hotelu je kopec Marjan, kde je možná relaxace joggingem, jízdou na kole nebo tenisem.


75

Dalmácie | Split Split



Hotel MORE

Split je město, které okouzluje spojením uvolněného rytmu a živého temperamentu. Na tuto neobyčejnost si host brzy zvykne. Zdomácnět je jednoduché, zvláště pro pocit, že ve Splitu je každý den svátek, při pohledu na náměstí, restaurace a kavárny plné lidí. Také při pohledu na „rivu“ (nábřeží), promenádu podél moře, které v létě vládne osvěžující vítr mistral a v zimě ji od chladu chrání hradby paláce římského císaře Diokleciána a hřeje středozemní slunce.

Ceny Adresa Šetalište Pape Ivana Pavla II 27, Žnjan 21 000 Split

Telefon +385 (0)21 462 112

Telefax +385 (0)21 462 201

E-mail hotelmore@hotelmore.hr

Web www.hotelmore.hr

8 pokojů (1/1 – 1/2) 58 - 100 € 1 apartmán (2+1) 68 - 130 € Ceny jsou za pokoj včetně snídaně Období provozu celoroční

Hotel More je městský garni hotel, umístěný přímo u moře, u pláže na Žnjanu. Před hotelem se během roku pořádají různé trhy. Je ideálním pro pobyt hostů z celého světa s důrazem na služební pobyty lidí, kteří umějí spojit příjemné s užitečným. Je vzdálený jen několik minut od obchodního centra města. Nedaleko jsou zábavně-rekreační obsahy. Pobřežní promenáda vede do Diokleciánova paláce, památníku nulové kategorie. Hotel má krásný pohled na moře a pokoje jsou moderně zařízené. Možnost pořádání menších obchodních schůzek a prezentací.

108

Platební karty Amex | Visa | Maestro | Mastercard Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Split není místo pro spěch, na což si všichni návštěvníci velice rádi a dobře zvykají. S pohledem na nábřeží s četnými chodci

Dalmácie | Split Split

76

a plné restaurace a kavárny získáte pocit, že je zde každý den svátek. Když k tomu přidáme 15 km promenád podél moře a typický zpěv místních “klap” v kamenných ulicích starého města pochopíte, proč Splitu nikdo neodolá.



Hotel ART

Ceny

Platební karty Visa | Amex | Mastercard | Diners Maestro

5 pokojů (1/2) single use 106 - 124 € 28 pokojů (1/2) double use 122 - 164 € 3 pokoje (1/2+1) 150 - 205 € Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 20 € Doplatek za plnou penzi 40 €

Adresa Ulica Slobode 41, 21 000 Split

Telefon +385 (0)21 302 302

Telefax +385 (0)21 302 300

E-mail prodaja@arthotel.hr

Web www.arthotel.hr

Provoz celoroční

109

Hotel Art se nachází v blízkosti historického centra, zhruba deset minut od jeho historicky-kulturních, turistických a obchodních obsahů. Cesta z hotelu na letiště trvá zhruba 20 minut a hotel je častou destinací lidí z obchodní sféry. Hotel nabízí 36 luxusně zařízených pokojů v kategorii Business King, Double King a Twin. Konferenční sál má kapacitu 70 lidí a poskytuje veškeré moderní vybavení. V přízemí se nachází business centrum, které poskytuje bezplatné tisknutí, skenování, použití počítače, telefonování a kopírování. Samozřejmě je zde i restaurace s kavárnou a terasou, fitnesscentrum, služby DHL, možnost organizace výletů...


77

Dalmácie | Split Stobreč

Stobreč je místo, osídlené od antického období. Dalo by se říci – ani trochu náhodou, vzhledem k tomu, že středozemní příroda byla ke Stobreči skutečně laskavá. Místo vyrostlo na



Hotel ZVONIMIR

poloostrově, obklopeno jadranskou modří a borovicovým lesem. Dnes je od Splitu vzdálené 6 kilometrů.

Ceny Adresa Klanci 11, 21311 Stobreč

Telefon +385 (0)21 325 777

Telefax +385 (0)21 326 118

E-mail zvonimir-co-95@st.t-com.hr

Web www.hotel-zvonimir.com

25 pok. (1/1 – 1/2) 60 - 75 € Ceny jsou uvedeny za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 8€ Období provozu celoroční

Hotel Zvonimir vítá své hosty uprostřed Stobreče, na mořském břehu. Jedná se o novější budově, která má k dispozici 25 luxusně zařízených pokojů s pohledem na moře. Příjemná restaurace nabízí bohatý výběr tradičních specialit dalmatského podnebí. Pláž je vzdálená několik minut pěšky a obklopena středozemní zelení. Hotel má wellness centrum a nedaleko se nacházejí tenisové kurty a golfové terény. Pořádá se i potápění, různé druhy mořských sportů a výlety do přírody.

110

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro JCB Chorvatské

turistické

sdružení


Podstrana se nachází nedaleko Splitu, na ústí řeky Žrnovice. Je obrácena lícem k moři, na ekologicky zachovalém prostoru s mírným podnebím a malebnými krajinami a je ideálním místem pro strávení dovolené. Proto sem během dějin přicházeli Ilyrové, Římané, Avaři, Tataři, Turci. Současní obyvatelé si užívají ve výhodách vynikajícího mikroklimatu nedaleko velkého města.

Dalmácie | Split Podstrana

78



Hotel SUNCE

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard

10 pokojů Pok. 1/1 65 - 103 € Pok. 1/2 96 - 137 €

Adresa

6 apartmánů (1/3) 134 - 162 €

Telefon

Ceny jsou uvedeny za pokoj a zahrnují snídani.

Telefax

Příplatek za polopenzi 16 €

E-mail

Provozní období během celého roku

Grljevačka 146, 21 312 Podstrana

+385 (0)21 330 183

+385 (0)21 330 239

hotel-sunce@inet.hr

Web www.hotelsunce.com

111

Hotel Sunce otevřel své dveře v poklidném dalmatském městečku, takřka na samotné pláži. Jde o malé, půvabné zařízení, vhodné pro aktivní dovolenou. Hotelová restaurace s terasou poskytuje panoramatickou vyhlídku na jadranskou modř. Jsou tu i kavárna, sauna, masážní salón, krytý bazén, parkoviště. Pro toho kdo chce poznat dalmatské pobřeží, jeho středomořské kouzlo, je hotel vynikající volba, nejen kvůli jeho jménu a poloze. Hotel poskytuje setkání s chutěmi typické dalmatské kuchyně a také uvolnění v různých sportovně-rekreačních aktivitách.


79

Dalmácie | Split Omiš 

Hotel Villa DVOR

Poloha Omiše je opravdu mimořádná. Nachází se na mistě dotyku působivých hor a modrého moře, na ústí řeky Cetiny do Jadranu, v bodě prolináni kontinentálni vůně, co přináší Cetina s léčivým mořským aerosolem. Právě tato směs mořskeho a řičního, modři a zeleně, divokého a krotkého čini Omiš místem, které přitahuje pozornost od svých začátků. Hosté, kteří si zamilují tuto zvláštnost, vzniklou prolináním na první pohled nespojitelného, se nepřestanou do Omiše vracet...

Ceny Adresa Mosorska cesta 13 , 21 310 Omiš

Telefon +385 (0)21 863 444

Telefax +385 (0)21 863 452

E-mail info@hotel-villadvor.hr

Web www.hotel-villadvor.hr

23 pokojů 1/1 75 - 100 € 1/2 107 - 128 € Přistýlka dospělý 41 € dítě 23 - 35 € Adventure week 900 - 1000 € za dvě osoby Ceny jsou uvedeny za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 14 €

112

Provozní období během celého roku

Chorvatské

turistické

sdružení

Hotel Villa Dvor se nachází nad Omišem na kamenné vyvýšenině pohoři Mosor a Omiška Dinara u řeky Cetiny. Kvůli jedinečné poloze a staleté architektuře je považován za jeden z nejhezčí ve Středomoří. Zvláštní náboj hostům dodává čerstvý vzduch, který proudí kaňonem řeky Cetiny smíchaný s teplým vzduchem od mořského pobřeží. Pokoje jsou moderně zařízené a k dispozici je i konferenční sál. Gurmáni si zde přijdou na své při setkání s pochoutkami místní kuchyně. Výlety za přírodními krásami okoli jsou zde na denním pořádku. Pro své hosty hotel organizuje výlet člunem po řece Cetině, rafting, trekking, “kánoe” safari, sjíždění řeky, cyklo-výlety, horolezecké akce, teambuilding, biking, free climbing... Platební karty Amex | Visa | Eurocard | Mastercard | Diners


Supetar je jedním z nejoblíbenějších letovisek střední Dalmácie. Vybudován na severní straně atraktivního ostrova Brače, v zátoce sv. Petra. Supetar je oblíbený pro bohatou řadu vlastních kulturně-historických památek, které vzbuzují pozornost návštěvníků, pro různé sportovně-rekreační programy a ostrovní zábavné akce. Hosté Supetru se rádi vrací na jeho dlouhé písečné pláže, nad kterými se sklání borovicový les.

Dalmácie | Split Supetar

80



Hotel Villa ADRIATICA

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard

22 pok. (1/1 – 1/2) 44 – 148 € Ceny jsou uvedené za osobu/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 15 € Období provozu 15.03. - 15.10.

Adresa Put Vele Luke 31, 21 400 Supetar, otok Brač

Telefony +385 (0)21 755 011 +385 (0)98 215 777

Telefax +385 (0)21 755 015

E-mail info@villaadriatica.com

Web www.villaadriatica.com

113

Hotel Villa Adriatica vítá své hosty suchými fíky a ostrovní pálenkoutravaricí. V tichém okolí, vedle tenisových kurtů, pouhých sto metrů od pláže. Spojení středozemního stylu s moderním designem nabízí příjemný pobyt. Tomu přispívá i nabídka gastronomických pochoutek s lokální příchutí. Terasa café baru zve k uvolnění ve stínu olivovníků a palem. Kromě vodních sportů se pořádá i škola potápění a hosté si mohou vyjet na cyklistických stezkách. Wellness prostor zahrnuje otevřený bazén, jacuzzi, teplou spa koupel, finskou saunu a jiné. Nedaleko jsou různé sportovní terény. Pořádají se výlety na mnohá místa přírodou a kulturním dědictvím bohatého okolí.


81

Dalmácie | Split Supetar 

Aparthotel BRAČKA PERLA

Supetar je turistickým centrem ostrova Brač a trajektem je dobře spojené s pevninou. Malebné středomořské město s třemi tisíci obyvatel je vybudované na tradici, která sahá až do antických dob. Naleznete zde zbytky římské vily, kostel Sv. Mikuláše s raně-křesťanskými sarkofágy, církevní objekty ze 17. a 18. století a sochy významných umělců Ivana Rendiće a Petra Jakšiće. Samozřejmostí jsou krásné pláže, čisté moře a neodolatelná vůně středomořských bylin, kterým nelze odolat.

Ceny Adresa Put Vele Luke 53, 21400 Supetar

Telefon +385 (0)21 755 530

Telefax +385(0) 21 755 547

E-mail info@perlacroatia.com

Web www.brackaperla.com

6 apart. Superior suite (1/2+1) 220 - 330 € 2 apart. Standard suite (1/2+1) 200 - 300 € 3 pok. Superior room (1/2) 175 - 255 € Uvedené ceny jsou za pokoj/apartmá na den Snídaně je zahrnuta v ceně Superior room. U apartmá je příplatek za snídani 7 €. Příplatek za přistýlku v apartmá dohodou.

114

Otevřeno 01.05. - 30.09.

Aparthotel Bračka Perla se nachází v malebné zátoce, jejíž okolí inspirovalo malíře Srečka Žitnika, aby interiéry všech osmi apartmanů a tří pokojů vyzdobil uměleckými příběhy o autentické středomořské floře. Apartmá jsou vybaveny kuchyněmi, ve kterých se můžete zabavit přípravou dalmatských pokrmů. Fantazii hostů povzbudí sochy Ante Striniće, kterými zobrazil středomořské rostliny. Dále je zde k dispozici bezdrátové připojení k internetu, krb, zahradní terasa s levandulí a vavřínem, wellness centrum, venkovní bazén, herna pro děti, parkoviště. Malí domácí mazlíčci jsou zde vítáni.

Platební karty Amex | Visa | Diners | Mastercard Chorvatské

turistické

sdružení


Supetar se umístil na severním pobřeží Brače, jednoho od nejhezčích středodalmatských ostrovů. Mnozí si představují

Dalmácie | Split Supetar

82

ostrov jako velikou zelenou loď, která se houpá na jaderských vlnách. Místo je obklopeno blahodárnými olivovníky a vinnou révou, a bohatství ryb ze sítí místních rybářů je zdrojem vitality stejně jako i pláže v zátokách Vela luka i Vlačica.



Hotel AMOR

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard

48 pokojů (1/2) 80 - 172 € 1 apartmán 130 - 230 € Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 8€ Provoz celoroční

Adresa Put Vela Luke 10 21 400 Supetar, otok Brač

Telefon +385 (0)21 606 606

Telefax +385 (0)21 606 600

E-mail velaris@velaris.hr

Web www.velaris.hr

115

Hotel Amor vítá návštěvníky v západní části Supetaru, v zátoce Vela luka. Je součástí turistického komplexu Velaris, provoněného starými borovicemi. Obnovený v roce 2007 a s celoročním provozem, hotel nabízí prostředí respektující okolní zachovalou přírodu. Relaxační ovzduší objektu vděčí moderním architektonickým tvarům a příjemnému spojení zelené barvy a dřeva. Vzhledem k tomu, že Supetar má dobré spojení s nedalekým Splitem a také pro obsahy, které hostům nabízí, hotel je ideálním místem pro pracovní schůzky, team building a incentivní programy. Má kongresovou dvoranu, malý sál, wellness centrum.


83

Dalmácie | Split Pučišća – ostrov Brač

Pučišća je umístěno v chráněné zátoce severního, maleb-



přírodě, pozornost návštěvníků přitahuje sedm starých tvrzí

Hotel PALAČA DEŠKOVIĆ

ně členitého pobřeží Brače. Kromě užívání ve středozemní (kaštelů), z někdejších třinácti a jeden z nich je ve struktuře hotelu „Palača Dešković. Tři kamenolomy mají zásluhu na tom že se Pučišća stalo centrem kamenictví.

Ceny Adresa 21412 Pučišća, otok Brač

JUNIOR SUITTE (1/1) 120 - 186 €

Telefon

JUNIOR SUITTE (1/2) 160 - 248 €

+385 (0)21 778 240

Telefax +385 (0) 21 778 256

E-mail h.palaca-deskovic@st.t-com.hr

Web www.palaca-deskovic.com

STANDARD (1/1) 93 - 154 € STANDARD (1/2) 124 - 206 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně. Příplatek za polopenzi 20 - 30 €

“Palača Dešković” se stala hotelem odbornou rekonstrukcí a změnou účelovosti pozdně renesačního rodinného palace, jehož stavba se datuje do 15. století. Dnes je kulturní památkou. Má dvůr, zahradu, otevřený krb, restauraci s nabídkou jídel domácí kuchyně. Zvláštností jsou salon s knihovnou a malířský atelier, kde se pořádají kurzy kreslení. Hostům se mohou organizovat výlety po ostrově, pěší tůry, pronájem lodi, rybaření a potápění. Před “Palačom Dešković” jsou místa k stání pro lodi.

116

Období provozu celoroční

Platební karty Visa | Mastercard | Maestro | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Ostrov Hvar je jedním z nejslunečnějších ostrovů Středozemí.

Dalmácie | Split Hvar – strov Hvar

84

Vzhledem k tomu si není těžké představit, v jaké míře je miláčkem slunce i stejnojmenné ostrovní město. Hvar je Středozemí, o kterém se v zimě sní a ke kterému se v létě znovu vrací. Stále více je těch, kteří nečekají s návratem na léto.



Hotel CROATIA

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

22 pok. (1/2) 70 - 160 € 6 rodinných pok. (2+2) 90 - 180 € Ceny jsou uvedeny za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 11 € Období provozu 29. 04. - 01. 11. i 26. 12. - 03. 01.

Adresa Majerovica bb, 21450 Hvar

Telefon +385 (0)21 742 400

Telefax +385 (0)21 741 707

E-mail croatia-hvar@st.t-com.hr

Web www.hotelcroatia.net

117

Hotel Croatia se nachází pouhých deset minut od starého městského jádra a městského přístavu. Je přímo u moře, v překrásném parku, který tvoří upravený borovicový les, což u hostů vyvolává pocit, že se ocitli ve voňavé oáze. Hotel architektonicky skvěle zapadá do tohoto zeleného okolí. Do nedaleké mořské zátoky vede pěšinka podél moře. Hotel je nejmenším objektem toho druhu ve Hvaru a tak si zachoval všechny vlastnosti intimního a pohodlného místa pro odpočinek.


85

Dalmácie | Split Hvar



Hotel PARK

Hvar je středodalmatským ostrovem, který nabízí vůně levandule a rozmarýnu, vřesu a vavřínu. To umožňuje mírné středozemní podnebí, které mu dává kouzlo v létě i zimě. Město Hvar má privilegium užívat v přednostech své polohy, což znamená v dojímavé přírodě a vrstevnatém kulturně-historickém dědictví, kterým moderní doba dodala nejlepší formy turistické nabídky.

Ceny Adresa Bankete b.b., 21450 Hvar

Telefon +385 (0)21 718 337

Telefax +385(0) 21 741 520

E-mail info@hotelparkhvar.com

Web www.hotelparkhvar.com

1 pokoj (1/2) 80 - 195 € 11 apartmánů (1/2) 100 - 310 € 2 apartmány (1/3) 160 - 350 € 1 apartmán (1/4) 180 - 380 € Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 10 € Provoz celoroční

Budova hotelu Park je původem barokní palác staré hvarské rodiny Ivanić, postavený v 16. století. Jedná se o dvoupatrovou budovu se zahradou na jižní a prostraným dvorem na severní straně. Dnes je to jeden z nejhezčích a nejlépe vybavených objektů toho druhu na ostrově. Všechny pokoje jsou špičkově zařízené. Poloha v městském centru umožňuje užívání v mnohých výhodách – na dosah ruky jsou výlety, nákupy a různé druhy zábavy. Klimatizovaným hotelovým minibusem se hosté mohou vydat do méně známých ostrovních míst, na levandulová pole nebo na Vyhlídku, odkud je nádherný pohled na ostrov a moře.

118

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Město Hvar nastavilo tvář jižní slunečné straně světa, jakoby užívalo ve středozemním jasu. A Středozemí ho i historicky poznamenalo. V místech dnešního Starého města se nacházelo město Pharos, osada srarých Řeků. Ve středověku byl Hvar v rámci benátského impéria důležitým přístavem. Hrdý na svoji historickou vertikálu, Hvar je dnes městem usměvavých a příjemných obyvatel, kteří si umějí vážit hosta.

Dalmácie | Split Hvar

86



Aparthotel PHARIA

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners

2 pokoje (1/1) 38 - 63 €

Adresa

4 pokoje (1/2) 29 - 57 €

Telefon

4 mini-apartmány (1/2+2) 42 - 70 €

Majerovica bb, 21 450 Hvar +385 (0)21 778 080

Telefax

11 apartmánů (A2+2) 77 - 145 €

+385 (0)21 778 081

Ceny pokojů jsou na osobu/den (včetně snídaně) a apartmánů za ubytovací jednotku.

pharia@orvas.hr

E-mail Web www.hotelpharia-hvar.com

Provoz 12.04. - 15.10.

119

Aparthotel Pharia se nachází v klidné západní části města Hvaru, asi 50 metrů od oblázkové pláže. Od městského centra je vzdálený sotva 15 minut příjemné procházky podél moře. Je zajímavým spojením rodinného a standardního hotelu díky tomu, že působí ve dvou budovách. Deset pokojů na hosty čeká ve východní budově hotelu, kde je i recepce, bar a společenské místnosti. V západní budově se nachází 11 apartmánů. Všechny pokoje i apartmány Pharije mají balkony s výhledem na moře a umožňují vzrušující pohled na nedaleké Paklenské ostrovy. Výlety, zábava a nákupy jsou součástí každodenního programu.


87

Dalmácie | Split Baška Voda

Baška Voda je ideálním turistickým místem, známým podle křišťálově čistého moře, zachovalého přírodního okolí a vynikající zeměpisné polohy. V roce 1840 benátský lékař dr. A.



Hotel CROATIA

A. Frari popsal Bašku Vodu jako místo „kde všechno dýchá životem a silou a kde umírající člověk znovu ožívá“. On věděl proč a po pobytu to vědí i dnešní hosté Bašky Vody.

Ceny Adresa Iza Palaca bb, 21320 Baška Voda

Telefon +385 (0)21 695 900

Telefax +385(0) 21 695 901

E-mail croatia@orvas.hr

Web www.hotelcroatia-baskavoda.com

3 pokoje (1/1) 43 - 100 € 4 pokoje (1/2 moře) 30 - 70 € 10 pokojů (1/2 park) 26 - 66 € 1 rodinný pokoj 19 - 45 € Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 17 € Provoz 12.04. - 15.10.

Hotel Croatia otevřel své dveře v centru Bašky Vody, přímo na nábřeží. Obklopený četnými restauracemi, kavárničkami a plážovými objekty, umožňuje dovolenou považovanou za období relaxace, pohodlí i vzrušení. Pláž je vzdálená pouhých sto metrů. I když byl hotel v roce 2008 přestavěn, dále ho zdobí průčelí s charakteristickými rysy původní dalmatské architektury, kamenné schodiště a menší vnitřní zahrada. Kouzlo malého hotelu se zrcadlí v jeho 18 pokojích, umístěných v přízemí a dvou poschodích. Vše je spojené s moderními vymoženostmi, jako jsou satelitní TV, přímé telefonní linky, internetové připojení a sejf.

120

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Baška Voda se nachází v srdci Dalmácie a vyzařuje příjemným lokálním koloritem. Ona je turistickým místem, které

Dalmácie | Split Baška Voda

si ještě stále zachovává dech času, kdy místo bylo rybářským



přístavem, obklopeným olivovníky, fíkovníky a višněmi. Hos-

Hotel Villa BACCHUS

ty zároveň získává Chráněnou krajinnou oblastí Biokovo, která je botanickou zahradou a atraktivním výletním místem.

88

Ceny 15 pok. (1/2 – 1/3) 35 - 85 €

Adresa

11 pok. (1/2 - 1/3) 30 - 80 €

Telefony

1 apartmán (2/2) 35 - 85 € Ceny jsou uvedené za osobu/den včetně snídaně Jídlo porce 15 € Období provozu celoroční

Obala sv.Nikole, 21320 Baška Voda +385 (0)21 695 190 +385 (0)21 695 195

Telefax +385 (0)21 679 150

E-mail hotel.bacchus@st.htnet.hr

Web www.hotel-bacchus.hr

121

Hotel Villa Bacchus byl postaven v roce 2003 a nachází se pouhých 200 metrů od centra města a 20 metrů od hlavní pláže. Všechny pokoje jsou klimatizované, mají satelitní TV, internetové připojení, mini-bar a z většiny pokojů je z balkonů výhled na moře. Základní služba restaurace s překrásnou terasou je polopenze à la carte, což zahrnuje bohatou snídani ve formě švédských stolů a večeři s předkrmy, polévkou, salátem, sladkostmi a sýry ze švédských stolů a denní výběr ze 40 hlavních pokrmů z masa nebo ryb, místních a mezinárodních specialit které vám podáváme na Krásné terase. Příjemné místo pro různá setkání je i Captain’s taverna. Hosté mají dále k dispozici krytý bazén s vířivkou a saunu. Hotel organizuje i lodní a autobusové výlety. Platební karty Amex | Visa | Mastercard | JCB


89

Dalmácie | Split Baška Voda 

Aparthotel MILENIJ

Baška Voda, jedno z nejpřitažlivějších dalmatských turistických míst, vzniklo na spojení Jadranského moře a pohoří Biokovo. Předností kraje si povšimli již v římském odobí. Místo je v zalesněném prostředí, zaplavené sluncem a od moře oddělené pouze oblázkovými plážemi.

Ceny Adresa Šetalište kralja P. Krešimira IV. 5, 21320 Baška Voda

Telefony +385 (0)21 620 644, 620 305, 620 380

26 apartmánů A2 A (2+2) 68 - 150 € A2 B (2+2) 90 - 185 € A4 A (4+2) 100 - 195 € A4 B (4+2) 110 - 209 € A4 C (4+2) 120 - 225 €

+385 (0)21 620 399

Ceny jsou uvedené za apartmán/den bez snídaně

E-mail

Příplatek za polopenzi 17 €

Telefax

info@hotel-milenij.com

Web www.hotel-milenij.com

Snídaně 7€

Hotel Milenij je luxusní apartmánový hotel přímo u místní pláže. Apartmány mají přímý přístup na pláž a do podzemní garáže. Restaurace nabízí jídla domácí kuchyně, jsou zde dva koktejl/café bary (jeden na pláži) a pizzerie. Hosté mají k dispozici biliár, fit centrum, masáž, saunu a otevřený bazén. Rekreace zahrnuje vodní sporty, tenis, cyklistiku, fotbal a košíkovou. Výlety vodí hosty do Národního parku Krka a Chráněné krajinné oblasti Biokovo, na rafting a do Dubrovníku, Splitu, na Brač, Hvar, do Omiše a Međugorja.

Období provozu celoroční

122

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Maestro Chorvatské

turistické

sdružení


Makarská se každé ráno probouzí s pohledem na křišťálové

Dalmácie | Split Makarska

90

moře a vysoké, strmé pohoří Biokovo v bezprostředním zázemí. Středozemní přírodní i kulturní ovzduší je na každém kroku. Atrakcí města je Malakologické muzeum ve františkánském klášteře, s desetitisíci druhů mušlí.



Hotel BIOKOVO

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners

55 pok. (1/2) 56 - 108 € - pokoj (1/1) 30 - 62 € 1 apartmán (2+2) 104 - 136 € Ceny jsou uvedené za pokoj/noc včetně snídaně Příplatek za polopenzi 9€ Období provozu celoroční

Adresa Obala kralja Tomislava bb, 21300 Makarska

Telefon +385 (0)21 615 244

Telefax +385 (0)21 615 081

E-mail hotel-biokovo@st.t-com.hr

Web www.hotelbiokovo.hr

123

Hotel Biokovo je postavený v městském centru, s 55 pokoji a jedním apartmánem s pohledem na moře nebo dojímavé pohoří. Hotel má restauraci, městskou kavárnu se zahradou a terasou u moře, cukrárnu, pizzerii. Kapitánův salon je ideální pro pracovní schůzky a semináře. Hosté mohou využívat služeb beauty centra, masáže a připojení na internet. Relaxaci najdou v plachtění, windsurfingu, paraglidingu, vodním lyžování a výletech do Chráněné krajinné oblasti Biokovo, Dubrovníku, na ostrovy Korčulu, Hvar a Brač.


91

Dalmácie | Split Makarska

Makarská má šťastnou polohu. Chráněná dojímavým Biokovem, prostírá se podél dlouhé pláže, kde si hosté mohou vybrat mezi místem na teplém slunci, nebo ve stínu



Hotel PORIN

jehličnanů. Staré městské části vládne typicky středozemní ovzduší s barokními kostely, fontánami a paláci.

Ceny Adresa Marineta 2, 21300 Makarska

Telefony +385 (0)21 613 744 +385 (0)21 613 650

Telefax +385 (0)21 613 688

E-mail makarska@hotel-porin.hr

Web www.hotel-porin.hr

2 pok. (1/1) 35 - 53 € 5 pok. (1/2) 60 - 84 € 1 studio (3+1) 105 - 177 € Ceny jsou uvedené za pokoj/noc včetně snídaně Příplatek za polopenzi 10 - 15 € Období provozu celoroční

Hotel Porin vítá hosty na Makarském nábřeží. Jeho jižní strana je 20 metrů od moře, severní je obrácená na hlavní náměstí ve starém městském jádru. Působí v jedné z nejstarších budov makarského přímoří, která je kulturní památkou. Při její rekonstrukci byl zachován původní vzhled. Menší počet ubytovacích jednotek (sedm pokojů a jeden apartmán), umožňuje individuální přístup hostu. Restaurace nabízí speciatily místní kuchyně a veliký výběr vín. U ní je i aperitiv bar a terasa.

124

Platební karty Visa Electron | Maestro | Mastercard Diners | Amex Chorvatské

turistické

sdružení


Tučepi je příjemné turistické místo na Makarské riviéře, umístěné na úpatí pohoří Biokovo. Prostranná místní pláž je obklopená zelení a vůní borovic. V Tučepích začíná promenáda podél moře, která krok za krokem vede do tři kilometry vzdálené Makarské. Tučepi jsou již léta držitelem významných turistických ocenění jako jedno z nejoblíbenějších míst na Jadranu.

Dalmácie | Split Tučepi

92



Hotel Villa MARIJA

Ceny Hotel Villa Marija je objektem, do kterého bylo zabudována čtyřicetiletá rodinná zkušenost v turizmu. Individuální přístup každému hostu je důvodem navíc k pocitu příjemného pobytu. Villa se nachází 50 metrů od středu místa a stejně tolik od místní pláže. Má 29 pokojů, aperitiv bar, tavernu, vnitřní bazén a saunu. Je vhodná k pořádání seminářů, přijetí sportovních skupin, horolezců a autobusových skupin hostů. Hosté mají k dispozici fit centrum a masáže.

27 pok. (1/2) 34 - 71 €

Adresa

2 pok. (1/1) 64 - 91 €

Telefon

Ceny jsou uvedeny za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 15 € Období provozu celoroční

Donji Ratac 24, 21325 Tučepi

+385 (0)21 695 000

Telefax +385 (0)21 623 004

E-mail info@hotelvillamarija.com

Web

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

125

www.hotelvillamarija.com


93

Dalmácie | Split Drvenik

Drvenik vděčí za svůj šarm řadě zalesněných zátok s písčitými plážemi, horskému masivu v pozadí a pramenům pitné vody. Jako typické středomořské městečko na makarské



Hotel HANI

riviéře se živí pěstováním vinné révy a oliv, rybolovem a zemědělstvím. Severně od Drveniku se nachází zbytky věže s hradbami ze 17. století.

Ceny Adresa Gornja Vala 6, 21333 Drvenik

Telefony +385 (0)21 628 044 +385 (0)21 628 012

Telefax +385 (0)21 628 173 +385 (0)21 628 086

E-mail hanidodig@inet.hr

Web

126

www.hotelhani.hr

14 pokojů (1/2) 35 - 50 € 8 suitů 42 - 56 € Ceny jsou uvedené za osobu/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 7€ Příplatek za plnou penzi 14 € Otevřeno 01.05. - 31.10.

Hotel Hani je moderní objekt, který pokračuje v pohostinské tradici penzionu Adria. Nachází se těsně u pláže a nabízí 14 dvoulůžkových pokojů a 8 dobře vybavených apartmá. Pokoje jsou zařízeny stylovým nábytkem a jsou klimatizované. Hotelová restaurace nabízí široký výběr kvalitních vín a ostatních nápojů. Hosté mají k dispozici hotelové parkoviště, fitnesscentrum, saunu a masáže. V blízkosti je možné věnovat se dalším aktivitám, jako jsou lodní výlety, pronajmout si kolo, potápět se, věnovat se horolezectví, lyžování na vodě, kanoingu atd.

Platební karty Visa | Maestro | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Gradac je nejjižnější místo Makarské riviéry. Surové ská-

Dalmácie | Split Gradac

94

ly pohoří Biokovo ve střetu s modří a křišťálovou čistotou moře a jednou z nejdelších pláží na Jadranu, vytváří impresivní kontrast, kterým se celý tento kraj stává jedinečným pro různé druhy dovolené.



Boutique Hotel MARCO POLO

Ceny

Platební karty Visa | Mastercard / Eurocard Amex | Diners

23 pokoje 60 - 130 € 2 apartmány 88 - 145 € Ceny jsou uvedeny za pokoj a zahrnují snídani. Doplatek za polopenzi 15 € Provozní období během celého roku

Adresa Obala 15, 21330 Gradac

Telefon +385 (0)21 697 502

E-mail info@hotel-marcopolo.com

Web www.hotel-marcopolo.com

127

Hotel Marco Polo je jedním z prvních soukromých boutique hotelů na Makarské riviéře. Ubytováni u srdci Gradacu přímo na nábřeží, budete se cítit vítáni na každém kroku. Důvodem navíc ke spokojenosti je bohatá gastronomická nabídka renomované à la carte restaurace “Nicolo Polo”. Je zde i nové relax-fitness centrum “Pepo Polo”, prodejna suvenýrů a galérie. Hotel byl jmenován nejlepším boutique hotelem v Chorvatsku za rok 2008. Vynikající poloha nabízí výlety do Dubrovníku, Národního parku Mljet a Međugorja, na průzkum delty Neretvy, rafting a jízdu kánojemi kaňonem řeky Cetiny a na výlety lodí na Korčulu, Hvar a Bačinská jezera.


Dalmácie DUBROVNIK Když básník napsal, že druhé nejkrásnější místo na světě je Dubrovník (první je to, ve kterém se narodil), ani netušil, kolik lidí bude souhlasit s jeho slovy. Dubrovník skutečně dobývá svým vzhledem stejnou měrou, jakou si kdysi získávala náklonnost tvář Cvijete Zuzorić, jeho vznešené renesanční krasavice. A k její poctě se psaly verše, kvůli ní se přijíždělo přes moře...

Tvář Dubrovníku slunce hladí 2554 hodin v roce a s tím se v Evropě může měřit málo kdo. To je tvář města-památníku, jednoho z privilegovaných na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Proč se našel na tom seznamu, je otázka, kterou může položit pouze ten, kdo do Dubrovníku nevkročil. Pevné středověké hradby města-republiky vypráví o tom, jak svým mocným obchodním loďstvem byl Dubrovník soupeřem Benátek. Dubrovnická republika, rozkvetlá v 15. a 16. století, město přetvořila v klenotnici stavitelského, diplomatického, vědeckého literárního a mnohých jiných umění. Zakročí-li návštěvník na kamen centrální ulice-náměstí Stradun, najde se na místě, kde před ním kráčeli fyzik Ruđer Bošković, dramatik Marin Držič, básník Ivan Gundulić, fyzik Marin Getaldić. Několik kroků a stane před Onofrijevou fontánou a Orlandovým sloupem, zvonicí se „zelenáči“ a dominikánským klášterem, Knížecím palácem a tvrzemi Lovrijenac, Bokar, Revelin a Minčeta. Město-muzeum je ponořené do středozemní přírody bezuzdné krásy.


Setkání s tváří Dubrovníku je jako setkání s tváří krásné ženy: oku je vše jasné na první pohled.

129

A nejen Dubrovník. Konavle se svojí původní atmosférou vypadají jako pravý opak města, ale vlastně jsou jedním celkem. Zvlášt viditelné je to v etnografickém bohatství Konávlí. Dubrovnická župa přitahuje plážemi. Široká delta řeky Neretvy je oblastí s bohatými ornitologickými a ichtyologickými rezervacemi. Poloostrov Pelješac nabízí setkání s městečky Stonem a Malým Stonem, kde dlouhé hradby ještě pořád chrání dnes nejstarší evropský solivar, starý čtyři tisíce let. Malostonský záliv je rájem pro milovníky mušlí a ostatních mořských plodů. Jinak tomu není ani na svazích Dingače a Postupu, kde vznikají i stejnojmenná vína. Ostrov Korčula vyvolává nadšení starodávnou hrou moreškou a památkou na Korčulana Marka Pola. Na ostrově Mljet je národní park, blízko je i Lastovo a Elafitské ostrovy. A všude malé, úchvatné, středozemní pláže...


Dalmácie DUBROVNIK

95

96

97

98 Ston MLJET

Slano

99 Trsteno 100

101102

Dubrovnik 103

95. HOTEL INDIJAN - OREBIĆ 96. HOTEL RESTAURANT VILLA NERETVA - METKOVIĆ 97. HOTEL MERLOT - OPUZEN 98. HOTEL OSTREA - MALI STON 99. HOTEL BOŽICA - SUĐURAĐ 100. HOTEL GLAVOVIĆ - LOPUD / INFO PUNKT 101. HOTEL STARI GRAD - DUBROVNIK 102. HOTEL MORE - DUBROVNIK 103. HOTEL VILLA PATTIERA - CAVTAT


Orebić je umístěn na spojnici poloostrova Pelješac a ostrova Korčula a je kolébkou námořních kapitánů. Před rozma-

Dalmácie | Dubrovnik Orebić

95

ry počasí je chráněn horským masivem Sv. Ilija a poskytuje výborné podmínky pro turistiku, horolezectví a cyklistiku. Nízké pobřeží je chráněno před větrem a je nejbezpečnějším místem na Jadranu pro milovníky windsurfingu.



Hotel INDIJAN

Ceny

Platební karty Visa | Amex | Mastercard | Maestro

3 pokoje (1/1) 61 - 101 € 14 pokojů (1/2) 81 - 191 € 2 apartmánů (2+2) 121 - 231 €

Adresa Škvar 2, 20250 Orebić

Telefon +385 (0)20 714 555

Telefax

Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani.

+385 (0)21 714 567

Příplatek za polopenzi 20 €

indijan@indijan.hr

Příplatek za plnou penzi 40 €

www.hotelindijan.hr

E-mail Web

Otevřeno celý rok

131

Hotel Indijan v sobě spojuje tradiční a moderní architekturu. Nachází se těsně u pláže a terasa hotelové restaurace se nachází přímo u moře v chládku palem. V prvním patře se nachází kavárna Kolona (pozn: “kolona” – sloup), která své jméno získala podle ručně opracovávaných sloupů vyráběných z korčulského kamene. Terasa hotelu skýtá překrásný výhled na historické centrum a na ostrovy v Pelješackém kanálu. Hotelové fitnesscentrum je velmi dobře vybavené – bazén s otevíratelnou skleněnou kopulí, sauna, parní koupel, fitness, vířivka… Hosté mají k dispozici hotelové parkoviště a molo pro svá plavidla. Zdejší kuchyně nabízí velký výběr mušlí a sýrů, známé víno Dingač z poloostrova Pelješac a ostatní místní odrůdy. Dingač se vyrábí i ve vinném sklípku rodiny Indijan, která víno vyrábí již pět století. Je zde možnost i zúčastnit se foto-safari.


96

Dalmácie | Dubrovnik Metković

Údolí řeky Neretvy je krása, která nejlépe mluví sama za sebe.



Boha a přírody. V této oáze úrodné země a teplého podnebí

Hotel Restaurant Villa NERETVA

vše bují životem, rozmanitou flórou a faunou a mnohými

Jeho bohatství a prostranství jsou ozdobou naší země, dar od

druhy ptactva. Když jednou zažijete Neretvu, zatoužíte se vrátit stejně jako mnozí před vámi.

Ceny Adresa Splitska 14 Krvavac II. 20350 Metković

Telefon +385 (0)20 672 200

Telefax +385 (0)20 671 199

E-mail info@hotel-villa-neretva.com

Web www.hotel-villa-neretva.com

7 dvoulůžkových pokojů 40 - 55 € 1 de luxe pokoj 64 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 10 € Období provozu celoroční

Hotel – restaurant Villa Neretva se nachází v srdci delty na magistrální silnici mezi Opuzenem a Metkovićem. Je vynikajícím výchozím místem na foto safari četnými močálovitými rameny a to v tradičních neretvanských loďkách. Může se navštívit ornitologická sbírka (229 chráněných ptačích druhů). Oběd ve Villi Neretvě nebo v Neretvanském domě uvádí v nadšení specialitami domácí kuchyně. Návštěva chrámů a fórumů římské Narony (1. a 2. stol.) je výletem do antické minulosti. Říjen a listopad jsou obdobím zvláštní turistické atrakce – sklizně mandarinek.

132

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | JBC Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Příběh o Opuzenu je zahalen do středověkého tajemna. Částečně proto, že lze název města spojovat s benátskou pevností Forte Opus ze 17. století, a také kvůli historickému výskytu neretvanských pirátů. V současnosti představuje Opuzen spojení obdělávané půdy, močálové oblasti a ornitologické rezervace. Proto mu někteří říkají i zelená perla chorvatského Jadranu.

Dalmácie | Dubrovnik Opuzen

97



Hotel MERLOT

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Diners | Mastercard Maestro

9 pokojů (1/2) 34 - 40 € 6 pokojů (1/3) 30 - 34 € 1 apartmán 55 - 61 €

Adresa Prokopica bb, 20355 Opuzen

Telefon +385 (0)20 410 600

Telefax

Ceny jsou uvedeny za osobu a zahrnují snídani.

+385 (0)21 410 681

Příplatek za polopenzi 7€

info@hotelmerlot.hr

Provozní období během celého roku

www.hotelmerlot.hr

E-mail Web

133

Hotel Merlot vítá hosty obklopen řekou Neretvou, mandarinkovými sady a okolní bohatou květenou a zvířenou. Nedaleko, na ústí Neretvy, je písečná pláž. Poloha je vynikající pro aktivní dovolenou a nabízí rybolov, potápění, windsurfing, a (aktuální světový hit) kitersurfing. Hotelová restaurace propojuje tradiční prvky neretvanského podnebí s moderními zkušenostmi. Zde lze, mimo jiné, ochutnat neretvanské speciality. V hotelu je banketový a konferenční sál, vinný sklípek. Domácí zvířátka jsou povolena.


98

Dalmácie | Dubrovnik Mali Ston

Středověká městečka Ston a Malý Ston jsou součástí „rodinných šperků“ někdejší Dubrovnické republiky, a to pro svoji tradiční hospodářskou důležitost (veliký solivar a na-



Hotel OSTREA

leziště mušlí) a pro svoji přírodní polohu (jsou pevninskou “vstupní bránou” na poloostrov Pelješac).

Ceny Adresa Ante Starčevića 9, Mali Ston 20230 Ston

Telefon

4 pok. “Superior” (1/2) 136 € 6 pok. “Standard” (1/2) 129 €

+385 (0)20 754 555

3 pok. “Economy”(1/2) 116 €

Telefax

1 apartmán (1/2) 164 €

+385 (0)20 754 575

E-mail ostrea.info@ostrea.hr

Web

134

www.ostrea.hr

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně

Snídaně 12 € a’la carte Období provozu celoroční

Hotel Ostrea vznikl obnovením starého domu malostonské rodiny Kralj, která ho i vede. Je součástí výjimečného stavitelského prostředí vzhledem k tomu, že Malý Ston je chráněným památkovým celkem. Hotel svědčí i o překrásném přírodním prostředí, protože Ostrea je latinské jméno mušle ústřice, která je ochrannou známkou kraje. Hotel je ideální pro služební cesty a hosty toužící po odpočinku v krásném kraji. K hotelové nabídce rodina Kralj připojuje i nabídku nedaleké restaurace „Kapetanova kuća“.

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Místo Suđurađ vyrostlo na Šipanu, ostrově, který se nachází 7,6 nautických mil od Dubrovníku. Šipan je největší a kulturně historickými památkami nejbohatší ostrov Elafitské skupiny. Vzdáleni od hlavních turistických komunikací, v idylické oáze ticha, obyvatelé zde žijí rytmem svých předků. Oblast je ideální k útěku od městského ruchu. Suđurađ představuje tiché letní noci, křišťálově průzračné moře, hustou středozemní vegetaci, dech minulosti ze zachovalých letních sídel dubrovnické šlechty.

Dalmácie | Dubrovnik Suđurađ

99



Hotel BOŽICA

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro

15 pok. (1/1 - 1/2) 85 - 150 € 4 apart. (2+2) 210 - 290 € Ceny jsou uvedené za pokoj včetně snídaně

Příplatek za polopenzi 30 € Období provozu 01.05. - 01.11.

Adresa Ulica br.13, 1d , Suđurađ, 20223 Šipanska Luka

Telefony +385 (0)20 325-400 +385 (0)98 9365-735 +385 (0)98 611-141

Telefax +385 (0)20 325-407, +385 (0)20 758-072, +385 (0)20 325-401

E-mail ivana.kristic@inet.hr obrt.kristic@du.t-com.hr

Web www.hotel-bozica.com

135

Hotel Božica skvěle zapadá do středozemního okolí, nachází se necelých 15 metrů od moře, má soukromou pláž, stání pro menší lodě a parkoviště. Z pokojů lze užívat v pohledu na moře, Suđurađ a nedaleké ostrovy. Hosté milující klidnou dovolenou mohou užívat v čistém moři, množství vegetace a atmosféře rybářského místa. Hotel nabízí výlety do přírody, potápění a cyklistické stezky. Díky dobrému spojení s Dubrovníkem (hodinu jízdy lokální lodí nebo deset minut jízdy kluzákem do místa Slano na pobřeží), z hotelu se může navštívit kulturně-historické dědictví Dubrovníku, jeho okolí a mnohé kulturní události.


100

Dalmácie | Dubrovnik Lopud

Lopud se nachází na stejnojmenném ostrově, šest námořních mil od Dubrovníku. Patří ke skupině Elafitských ostrovů, známých svojí středozemní krásou. Lopud je oaza netknuté



Hotel GLAVOVIĆ

přírody, která si vás získává dojímavým skalnatým pobřežím, téměř stále slunnými plážemi a křišťálově čistým mořem.

Ceny Adresa Obala Ive Kuljevana bb, 20222 Lopud

Telefony +385 (0)20 759 359 +385 (0)20 419 204 +385 (0)91 655 1755

Telefax +385 (0)20 759 358 +385 (0)20 419 204

E-mail info@hotel-glavovic.hr luka.pulic@du.t-com.hr

12 pok. (1/2 - 1/3) 40 - 60 € 2 apartmány (2+2) 120 - 180 € Ceny jsou uvedené za osobu v dvoulůžkovém pokoji včetně snídaně Jídlo porce 10 - 20 € Období provozu 01.05. - 01.12.

Hotel Glavović vítá své hosty v působivé kamenné budově z roku 1927, přímo v centru jediného místa na ostrově a s pohledem na písečnou pláž před samotným objektem. Hotel je obnovený a vhodný především pro rodinou dovolenou. V bezprostřední blízkosti je botanická zahrada, místní muzeum, předrománský kostelík sv. Ilije a také kostel Panny Marie Šunjské z 12. století. Klidná dovolená se doplňuje výlety do ostrovní přírody, potápěním, tenisem, petanquem, volejbalem a návštěvami hudebních pořadů.

Web

136

www.hotel-glavovic.hr

Platební karty Visa | Mastercard | Amex | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Dubrovník je jedním z nejkrásnějších měst na světě. V období Dubrovnické republiky byl rovnoprávným soupeřem Benátek. Okouzluje krásou staré aristokratické, sakrální i lidové architektury, svojí překrásnou přírodou a středozemní pohodou.

Dalmácie | Dubrovnik Dubrovnik

101



Hotel STARI GRAD

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

8 pok. (1/2) 115 - 190 € 4 pok. (1/1) 80 - 130 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Období provozu celoroční

Adresa Od Sigurate 4, 20000 Dubrovnik

Telefon +385 (0)20 322 244

Telefax +385 (0)20 321 256

E-mail info@hotelstarigrad.com

Web www.hotelstarigrad.com

137

Hotel Stari Grad se nachází 20 metrů od Stradunu, v srdci středověkého městského jádra. Je součástí chráněného kulturního dědictví. Hotel je zrekonstruovaná stará budova, která si zachovala rysy zašlých časů a připojila k nim přednosti nové doby. Pěstuje individuální přístup hostu. Má osm moderně zařízených pokojů, jejichž interiér vyzařuje vznešeným prostředím starého Dubrovníku. S terasy je kouzelný pohled na městské jádro s věží Minčetou a hradbami, a na Cavtat a Srđ.


102

Dalmácie | Dubrovnik Dubrovnik

Dubrovník jedno z měst, která poznamenaly středověké dějiny Středomoří. Kdo jej v tom v jisté míře srovnává s Benátkami, je na dobré cestě. Stavitelské dědictví města z těchto dob je



Hotel MORE

impresivní. Na něj navazuje bohatý kulturní život, s důrazem na letní roční období a mimořádné přírodní prostředí.

Ceny Adresa Kardinala Stepinca 33 20 000 Dubrovnik

Telefon +385 (0)20 494 200

Telefax +385 (0)20 494 210

E-mail sales@hotel-more.hr

Web www.hotel-more.hr

3 pok. (1/1) 143 - 200 € 15 pok. (1/2 standard) 165 - 230 € 16 pok. (1/2 sea view) 187 - 275 € 1 junior suite 330 - 440 € 1 De luxe suite 385 - 500 € Ceny jsou uvedené za osobu a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 20 - 30 €

Hotel More zaujal svou kouzelnou pozicí v zátoce Lapad, čtyři kilometry od středověkého městského jádra. Od hotelové pláže jej odděluje pobřežní promenáda táhnoucí se poloostrovem. Leží v bujné, voňavé středomořské zeleni. Hostům je k službám restaurace, kavárna, nekrytý bazén a jacuzzi, wellness a beauty centrum, konferenční sál. V bezprostřední blízkosti jsou tenisové kurty a další sportovně-rekreační zařízení. Hotel disponuje vlastním parkovištěm a garáží.

Provozní období během celého roku

138

Platební karty Amex | Diners | Visa | Mastercard Maestro Chorvatské

turistické

sdružení


Cavtat je kulturním a turistickým centrem Konávlí, pitoreskního kraje, který se polohou opírá o Dubrovník nebo Dubrovník o Konavle. Cavtat okouzluje starým jádrem s knížecím palácem ze 16. století. V mistě je mauzoleum rodiny Račic, vytvořené rukou Ivana Meštroviće. Příroda Cavtat obdařila poloostrovy Rat a Supetar, nádhernou středozemní zelení a vynikajícimi plážemi.

Dalmácie | Dubrovnik Cavtat

103



Hotel VILLA PATTIERA

Ceny

Platební karty Visa | Amex | Mastercard | Diners Maestro

12 pokojů Standard (1/2) 90 - 180 € Superior (1/2) 110 - 200 € Superior b (1/2)120 - 210 € Superior t (1/2) 130 - 220 € De luxe (1/2) 140 - 240 €

Adresa

Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani.

Telefax

Jedna osoba v dvoulůžkovém pokoji – 10% sleva.

E-mail

Hosté hotelu mají 10% slevu na menu a la carte hotelové restaurace.

Trumbićev put 9, 20210 Cavtat

Telefon +385 (0)20 478 800

+385 (0)20 478 818

info@villa-pattiera.hr

Web www.villa-pattiera.hr

Otevřeno 15.03. - 15.11.

139

Hotel Villa Pattiera je rekonstruovaný rodný dům známého operního pěvce Tina Pattiery, který v první polovině 20. století vystupoval v Metropolitanu a byl prvním hlasem Královské saské dvorní opery. Hotel Villa Patiera je rodinný boutique hotel, který vítá hosty ve staletém paláci na samotném nábřeží. Je zde k dispozici 12 luxusně zařízených pokojů. Každý pokoj má vlastní terasu s výhledem na cavtatské nábřeží. Nejlepší atmosféru a nabídku hosté naleznou v De Luxe a Superior pokojích. Hotelová restaurace Dalmacija je již dlouho známá dobrou středomořskou kuchyní. V hotelu jsou vítáni i domácí mazlíčci.


LIKA KARLOVAC Kdo jednou navštíví region Liky a Karlovce, přesvědčí se o pravdivosti teze, že část této oblasti byla pojmenována podle keltského slova „likis“, což v překladu znamená „krásná země“. A popis „krásná země“ se v žádném případě neomezuje pouze na její část, ale plným právem na celé toto území.

Liku před mořem ukrývá největší chorvatské pohoří - Velebit. To ale není důvodem, aby zůstala skryta od očí současných návštěvníků Chorvatska, obzvláště proto, že se jedná o oblasti panenské přírody. Údolí řeky Gacky je netknutým územím tajemného prostředí, s křišťálově průzračnou vodou, mlýnicemi a pstruhy. V Lice se nachází dva národní parky. Prvním jsou Plitvická jezera s 16 malebnými jezery, zapsaná do Unescova seznamu planetárního přírodního dědictví. Druhým je Severní Velebit s množstvím chráněných biologických druhů a nádherným pohledem na Jadran, což znamená i na ostrov Pag. Lika je krajem zdravé stravy, silných lidí, zachovalého tradičního způsobu života a původních hodnot. Jedním z korunovačních klenotů oblasti je středověká tvrz Nehaj, která je symbolem města Senje, vzniklého na jaderském pobřeží a celkového chorvatského boje za svobodu na pevnině i moři. Severní část ostrova Pagu upoutává zvláštností krajiny, kterou lze zažít i jako návrat základním přírodním prvkům: moři, kameni a slunci. Mnozí si ji zapamatují podle novaljské pláže a také podle výjimečných pochoutek ostrovní kuchyně, především pažském sýru a pažském jehněčím.


Oblast Liky a Karlovce jsou důkazem, že pohádky by se měly někdy hledat i v realitě.

141

Karlovacký kraj plení krajinami, typickými pro větší část přechodu mezi rovinatými částmi Chorvatska a jeho hornatého území. Město Karlovac se zrodilo díky renesanční pevnosti, postavené ve tvaru šesticípé hvězdy. Dnes ji částečně tvarují parky a pěšiny podél stoletých kaštanů. Za městem se spěchá na setkání s aktivní rekreací na řekách Koraně, Kupě, Dobré a Mrežnici. A to znamená koupání, veslování, rybolov, plavbu na kánoích a kajacích, nebo klidné, uvolněné užívání dobrodiní, co nabízí spojení rurální krajiny a bohatého kulturního, převážně etno-dědictví. Že je to právě etno-dědictví, co přitahuje pozornost návštěvníků, o tom svědčí i město Ogulin. Kostýmované Klecké čarodějnice připomínají hodnoty místního lidového ústního podání a Ogulinský festival pohádek tvorbu vyprávěčky Ivany Brlić-Mažuranić, „chorvatského Andersena“.


LIKA-KARLOVAC

107108 Karlovac

106

Slunj

104 Jablanac

105

104. HOTEL ABLANA - JABLANAC 105. HOTEL BOŠKINAC - NOVALJA 106. HOTEL FRANKOPAN - OGULIN 107. HOTEL KORANA SRAKOVČIĆ - KARLOVAC / INFO PUNKT 108. HOTEL EUROPA - KARLOVAC


Jablanac se umístil v úzké mořské zátoce na úpatí nej-

Lika-Karlovac | Jablanac

104

vyššího chorvatského pohoří – Velebitu. Před ním se nachází ostrov Rab a za ním jižní svahy Velebitu. Aerosol z křišťálově průzračného moře, který se tu střetává s horským vzduchem, přinášel zdraví již starým Římanům, zakladatelům města.



Hotel ABLANA

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Maestro

22 pok. (1/2) 45 - 90 € 1 apartmán (2+2) 55 - 135 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 7€ Období provozu celoroční

Adresa Obala B. S. Šubića 1 53287 Jablanac

Telefon +385 (0)53 887 216

Telefax +385 (0)53 887 217

E-mail info@am-hoteli.hr

Web www.am-hoteli.hr

143

Hotel Ablana dostal jméno podle starořímské osady, připomínající antické kořeny Jablance. Hostům nabízí 22 pokojů a jeden apartmán, ze kterých je krásný pohled na Rabský průliv a na Velebit. S příchutěmi této části jadranského podnebí se můžete setkat v hotelové restauraci. Hotel má aperitiv bar a banketový sál. Kromě při radovánkách, které poskytuje jablanecké moře, hosté mohou relaxovat i na výletech do nedaleké netknuté přírody, do zátoky Fjord Zavratnica nebo při lehké 45 minutové jízdě až na vrchol Velebitu, kde se v nadmořské výšce 1480 metrů nachází botanická zahrada s více než 800 endemickými druhy.


105

Lika-Karlovac Novalja, otok Pag

Novalja, příjemné místo na ostrově Pagu, je známé přitažlivými plážemi (Zrće, Caska, Straško, Babe, Trinćel, Branićevica). Také vším tím, čím je ostrov Pag jedinečným ostrovem: sýru,



Hotel BOŠKINAC

jehněčím, krajce, vůni středozemních rostlin. I tajemné kamenné krajině, která vyvolává zvědavost.

Ceny Adresa

2 pok. reg. (1/2) 100-210 €

Novaljsko polje, 53291 Novalja, otok Pag

2 pok. reg. (1/3) 130-260 €

Telefon

3 pok. lux. (1/2) 150-300 €

+385 (0)53 663 500

3 apart. (1/3) 180 - 350 €

Telefax

Ceny jsou uvedené za ubytovací jednotku včetně snídaně

+385 (0)53 663 501

E-mail info@boskinac.com

Web

144

www.boskinac.com

1 pok. lux. (1/2) 120-250 €

Příplatek za polopenzi HB 14 € FB 28 € Období provozu 10.02. - 06.01.

Hotel Boškinac je oáza klidu, umístěná na úpatí borového lesa, vedle vinohradů a olivových hájů. Pokoje jsou pohodlné prostory se salonem a mini barem. Mají jména po lokálních názvech předmětů a rostlin a dizajnem připomínají etnografické dědictví. V podkroví jsou 3 apartmány typu suite. V hotelovém celku se nachází konoba, vinný sklep, restaurace a bar a dvorana pro semináře a podobné programy pro 40 osob. Vinný sklep Boškinac je pokračováním rodinné tradice. Možnost pořádání lodního rybolovu, výletů do přírody, jeep safary Velebit discovery a mnoho jiných dodatečných aktivit.

Platební karty Visa | Mastercard | Diners | Amex Chorvatské

turistické

sdružení


První zmínka o Ogulinu pochází ze středověku, z roku 1500, kdy na tomto místě stál hrad mocného chorvatského feudálního rodu Frankopanů. Pevnost úplně nezanikla, a v současnosti o ní svědčí Frakopanská věž, v níž je zřízeno Krajové muzeum. V samotném městském jádru se nachází přírodní jev, Đulin ponor, ke kterému se váže řada fantastických lidových příběhů.

Lika-Karlovac | Ogulin

106



Hotel FRANKOPAN

Ceny

Platební karty Visa | Amex | Mastercard | Diners Maestro

7 pok. (1/1) 48 - 52 €

Adresa

9 pok. (1/2) 45 - 49 €

Ulica Ivana Gorana Kovačića 1 47 300 Ogulin

4 suite

138 - 207 €

Ceny jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů jsou uvedeny za osobu

Telefon +385 (0)47 525 509

Telefax +385 (0)47 525 542

Doplatek za polopenzi 13 €

E-mail

Doplatek za plnou penzi 26 €

Web

Provozní období během celého roku

hotel-frankopan@hotel-frankopan.hr www.hotel-frankopan.hr

145

Hotel Frankopan láká spojením odpočinku v netknuté přírodě a nabídky pro aktivní dovolenou, také výlety na Jadran, Plitvická jezera a jinam. Stojí na velebném místě u hradeb, nedaleko ponoru řeky Dobry. Pohádková nálada je zpestřena i názvy hotelových pokojů dle postav z pohádek Ivany Brlićové Mažuranićové. Budova je kulturní památkou, jako hotel je používána od 19. století. V restauraci jsou nabízeny zvěřinové a místní speciality. Je tu i masážní studio, sauna, konferenční místnost, vinný sklípek. Aktivní dovolená zahrnuje plavání, plavbu kánoemi, rafting, jízdu na horských kolech, jezdectví, rybaření a jiné.


107

Lika-Karlovac| Karlovac

Karlovac je město, které spojuje Jaderské moře s Panonskou nížinou a zároveň i křižovatkou cest mezi kontinentem a



přímořím. Že Karlovac byl dějištěm různých událostí o

Hotel KORANA SRAKOVČIĆ

tom svědčí i údaj o jeho vzniku v 16. století jako pevnosti na ochranu před Osmanskou říší. Pevnost má tvar šesticípé hvězdy.

Ceny Adresa Perivoj Josipa Vrbančića 8, 47000 Karlovac

Telefon +385 (0)47 609 090

Telefax +385 (0)47 609 091

E-mail info@hotelkorana.hr

Web

146

www.hotelkorana.hr

Pokoj (1/1) 83 - 99 € Pokoj (1/2) 114 - 134 € Apartmán (1/1) 132 - 180 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za plnou penzi 30 - 40 €

Hotel Korana – Srakovčić je jedním z nejhezčích malých hotelů v Chorvatsku. Nachází se na břehu stejnojmenné řeky, obklopený stoletým parkem. Pokoje a apartmány jsou luxusně zařízené a hosté mají k dispozici moderně vybavené multimediální dvorany od 10 do 200 míst a proto je hotel ideálním místem pro pracovní schůzky, konference a přednášky. Kromě wellness centra s finskou saunou, masáží, soláriem a bazénem, jsou tu tenisové kurty a golfové terény (10 km). Nabídku uzavírají gastronomické požitky v restauraci Dobra nebo taverně Kupa. Hotel nabízí rafting na řekách Mrežnici a Dobri a jízdu v člunech po Koraně. Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

Chorvatské

turistické

sdružení


Karlovac je město, které řeky milují, což potvrzují čtyřnásobně.

Lika-Karlovac | Karlovac

108

Po setkání s impresivní ochrannou pevností, Korana, Kupa, Dobra a Mrežnice jsou jedinečnou příležitostí k poslechu vodní symfonie. Kdo by odolal plavbě člunem krotkým krajem, nebo



Hotel EUROPA

rybolovu, koupání či raftingu.

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Maestro

33 pokoje 73 - 155 € Apartmán (1/2) 138 - 225 €

Adresa Banija 161, 47000 Karlovac

Telefon

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně

+385 (0)47 609 666

Příplatek za polopenzi 12 €

+385 (0)47 609 667

Období provozu celoroční

rezervacije@hotel-europa.com.hr

Telefax E-mail Web www.hotel-europa.com.hr

147

Hotel Europa se nachází u sjezdu z dálnice Rijeka - Zagreb - Split. Je vynikající příležitostí pro seznámení s krásou karlovackého kraje a k odpočinku během cesty. Restaurace nabízí gastronomické lahůdky, výběrový vinný lístek a koktejly. Hostům je k dispozici i sauna a solárium. Multimediální dvorana pro cca 30 osob nabízí možnost pořádání seminářů a pracovních schůzek. Pokoje mají internetové přípojky a vozidla hostů jsou pod stálou video kontrolou.


ZÁHŘEB Ten, jenž ho nazval ideálním městem 19. století, nechtěl zamlčet dřívější intrikářskou pověst Záhřebu, ani všechno blaho, co získal a které ho začalo krášlit po tomto století. Jednoduše pouze chtěl připomenout vlastnosti, které město vyčlenily dojímavou výjimečností a vlastnosti, kterým je vděčný za přitažlivost větší části svých dnešních výhledů.

Záhřeb samozřejmě existoval i před 19. stoletím. Jeho začátky lze najít ve dvou středověkých městečkách, v řemeslnickém Gradecu a biskupském Kaptolu. Dnešní mimojdoucí městskými ulicemi je poznává jako stavební městský celek Gornjeg grada (Horního města) a Kaptolu. Tady má před očima hradební věž Lotrščak, kostel sv. Marka, gotickou katedrálu ( ve 13. stol. nejvýchodnější evropská stavba toho druhu), také budovu Chorvatského parlamentu. Pod nimi bylo v 19. století plánovitě vystavěno Dolní město (Donji grad). Tedy v době, kdy se mozky evropských měst teprve pokouší rozmotat uzel, do kterého se zapletla doprava, průmysl a s nimi nevyhnutelné znečištění stavebních zón. Proti takovým zkušenostem, Záhřeb v Dolním městě zavádí harmonický vztah architektonických celků a zeleně. Stavební bloky a uliční síťě jsou lemovány řadou parků z nichž dvě „zelené podkovy“ vytváří jedinečnou světovou ukázku. Navíc je do zelené pejzáže začleněno Chorvatské národní divadlo, Umělecký pavilon, Akademie věd a umění, Vysokoškolská knihovna a ostatní společensky a architektonicky velmi vzácné stavby. Jejich korunou je hřbitov Mirogoj na pahorkovité vyvýšenině nad městem, s rostlinstvem po-


dobným anglickému parku a novorenesančními arkádami s řadou bronzových kupolí. I když se ve 20. století rozšířil i přes řeku Sávu, kdy vyrostl Nový Záhřeb – nebo právě proto – město i dále dýchá plícemi městského celku až dodnes. Četná divadla, muzejní sbírky, galerijní prostory, koncertní dvorany, výstavní síně, sportovní a rekreační terény, zároveň restaurace, vinotéky a pivnice nabízejí hrst přitažlivých důvodů, aby se do nich zavítalo. Možná s úmyslem dozvědět se co nejvíce o bohatém historickém, uměleckém, etnografickém nebo gastronomickém dědictví Chorvatů. Možná jednoduše s úmyslem aby viděl a byl viděn, nebo jen tak, s přáním příjemně strávit čas... Když jste na správném místě, každý důvod se stává tím pravým.

Záhřeb je dnes kulturním, politickým, dopravním a hospodářským centrem Chorvatska. Záhřeb je jedno město s tisícem 149

přitažlivých tváří.


ZÁHŘEB

109110111

115

Zagreb 112113

Velika Gorica

109. HOTEL AS - ZAGREB 110. HOTEL FALA - ZAGREB 111. HOTEL GALERIJA - ZAGREB 112. HOTEL THE MOVIE - ZAGREB 113. HOTEL LISINSKI - ZAGREB 114. HOTEL GARNY - VELIKA GORICA / INFO PUNKT 115. HOTEL LIVADIĆ - SAMOBOR

114


Záhřeb je město s typickou středoevropskou kulturní atmosférou. Láká pozornost barokní tváří svého Horního města,

Záhřeb Záhřeb

109

tržnicemi pod širým nebem, řemeslnými výrobky, kulturními a sportovními manifestacemi, místní a mezinárodní kulinářskou nabídkou, parky a promenádami, příjemnými výletními místy v okolí.



Hotel AS

Ceny Hotel AS se nachází na vynikajícím místě, v nádherném lesoparku Zelengaji, jen 15 minut chůze daleko od centra města. Třicetiletá tradice jej zařadila do samé špičky záhřebského a chorvatského pohostinství. V jeho restauraci to potvrzuje bohatý výběr specialit z ryb a masa a špičkový výběr vín. V hotelu je i kavárna, velká letní terasa, dvě parkoviště, konferenční sál pro jednání a prezentace, a také několik VIP salonků. Je vhodný pro pořádání svatebních hostin a různých oslav.

19 pokojů (1/1) 120 € 19 pokojů (1/2) 135 € 2 junior apartmány 177 € 1 business apartmán 204 € Ceny jsou uvedené za ubytovací jednotku a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 20 €

Adresa Zelengaj 2a, 10000 Zagreb

Telefon +385 (0)1 46 09 111

Telefax +385 (0)1 46 09 303

E-mail as@hotel-as.hr

Web www.hotel-as.hr

Platební karty Amex | Visa | Diners | Mastercard

151

Provozní období během celého roku


110

Záhřeb Záhřeb

Pokud je pravdou, že je Záhřeb urbánním srdcem dnešního Chorvatska, pravdou je i to, že je městem zeleně, včetně dvou „zelených podkov“ v městském centru. Možná proto v něm



Hotel FALA

městský život bují sám od sebe, což dokazují otevřené restaurace, četné výstavy, sportovní soutěže i koncerty.

Ceny Adresa II. trnjanske ledine 18, 10000 Zagreb

Telefon +385 (0)1 61 11 062

Telefax +385 (0)1 61 94 498

E-mail hotel-fala@hotel-fala-zg.hr

Web

152

www.hotel-fala-zg.hr

3 pok. (1/1) 45 € 10 pok. (1/2) 68 € 2 rodinné pokoje 85 - 105 € Ceny jsou uvedeny za pokoj/den včetně snídaně Období provozu celoroční

Hotel Fala je vzdálený asi deset minut od autobusového a vlakového nádraží a Záhřebských výstavních trhů. Z těchto důvodů je výhodným objektem pro všechny návštěvníky Záhřebu, kteří chtějí mít městské obsahy nadosah ruky, nebo být blízko některému z vybraných městských cílů. Hotel má 13 pohodlných a kvalitně zařízených pokojů s drátovým i bezdrátovým připojením na internet. Hostům nabízíme bezplatné využití počítače v hotelové hale a zajištěné parkovací místo. Nedaleko jsou i tenisové kurty, golfové terény a fitcentrum.

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Skutečnost, že Záhřeb je hlavním městem Chorvatska je dů-

Záhřeb Záhřeb

111

vodem k tomu, že stále přijíždí velký počet návštěvníků z různých světových stran. Tady se setkávají s mnohými událostmi, od těch pracovního druhu (Záhřeb je hospodářské centrum a



veletržní město), až po kulturní, sportovní, mediální a ostatní.

Hotel GALERIJA

Ceny Hotel Galerija vyrostl u hlavního dopravního uzlu Záhřeb – Jih, a tak je kvůli blízkým městským obchvatům nadevše výhodným výchozím bodem k návštěvě jakékoliv části Záhřebu. Hostům je k dispozici 18 pokojů, restaurace s 65 místy, ve které se pořádají svatby a ostatní slavnostní události a kromě toho i příjemná kavárna s 35 místy.

18 pok. (1/2) 45 - 62 €

Adresa

Ceny jsou uvedené za pokoj/noc včetně snídaně

Telefon

Období provozu celoroční

Telefax

Pogačićeva 9, 10000 Zagreb

+385 (0)1 65 42 577

+385 (0)1 65 42 577

E-mail hotel.galerija@zg.t-com.hr

Web

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

153

www.hotel.galerija.hr


112

Záhřeb Záhřeb

Záhřeb dýchá plnými plícemi chorvatského urbánního centra. Rytmus městského života zde má svoje kouzlo, což věro-



hodně dosvědčují četné koncertní události, divadla, muzejní

THE MOVIE Hotel

sbírky, filmové festivaly, výstavní síně a společně s nimi stejně početné restaurace, pivnice, noční kluby. Jak si užít Záhřebu je sladké dilema, jedna otázka s velkým množstvím odpovědí.

Ceny Adresa Savska cesta 141, 10000 Zagreb

16 pokojů (1/1) 50 - 65 €

Telefon

19 pokojů (1/2) 70 - 85 €

+385 (0)1 60 03 600

Telefax +385 (0)1 60 03 601

E-mail info@themoviehotel.com

Web www.themoviehotel.com

1 apartmán (1/2) 98 € 2 apartmány (1/6) 142 - 172 € Ceny jsou za ubytovací jednotku/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 12 €

The Movie Hotel otevřený v roce 2006, navázal na dosavadní uspěšný provoz The Movie Pubu, jednoho z nejoblíbenějších městských objektů toho druhu. Nachází se ve vynikající lokalitě, která spojuje městské centrum s novým Záhřebem. Hostům nabízí ubytování v pokojích a apartmánech vybavených podle vysokých standardů. Hotelové pokoje jsou pojmenovány podle nejznámějších hollywoodských hvězd a interiér zdobí jejich fotografie.

Provoz celoroční

154

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Záhřeb je město se známým středoevropským ovzduším, které je nejvýraznější v jeho historické části. Gornji grad (Horní město) i Donji Grad (Dolní město) si zachovaly kouzlo dávného Záhřebu. Návštěvník zde má pocit, že za rohem nebo na náměstí potká nějakou známou osobnost ze záhřebské minulosti, např. Marii Jurić Zagorku nebo Augusta Šenou. Pokud se to i nestane, je příjemné si odpočinout v místních kavárničkách a na terasách, pocítit tep života této části Chorvatska.

Záhřeb Záhřeb

113



Hotel LISINSKI

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners

22 pokojů (1/2) 80 - 91 € Ceny jsou za ubytovací jednotku/ den včetně snídaně.

Adresa Trnjanska cesta 70, 10000 Zagreb

Telefon +385 (0)1 63 12 500

Doplatek za polopenzi 12 €

Telefax

Provoz celoroční

E-mail

+385 (0)1 63 12 501

info@hotel-lisinski.com

Web www.hotel-lisinski.com

155

Hotel Lisinski je nově postaveným objektem přímo v městském centru, s výhodou snadné dostupnosti všech pracovních, kulturních, zábavných, obchodních, sportovních i ostatních obsahů, které nabízí okolí. Inspirovaný významnou osobností chorvatské hudby dostal její jméno a vyzařuje notami i historií, o čemž svědčí četné detajly interiéru. To navíc zvýrazňuje příjemnou atmosféru a domácí ovzduší objektu. Hotel se nachází v bezprostředním sousedství koncertní síně Vatroslav Lisinski, Univerzitní knihovny, promenády podél Sávy a od autobusového a vlakového nádraží je vzdálený pouhých několik minut.


114

Záhřeb Velika Gorica

Přijet do Záhřebu a nenajít něco pro svoji duši, často po dobře vykonané práci, je zcela jistě nemožné. Množství gastronomických, sportovních, koncertních, divadelních,



Hotel GARNY

výstavních a ostatních možností v dynamickém městském centru, nebo městském okolí, uspokojí i nejnáročnější návštěvníky.

Ceny Adresa Mikulčićeva 7a, 10410 Velika Gorica

Telefon +385 (0)1 6253 600

Telefax +385 (0)1 6253 601

E-mail hotel.garny@zg.t-com.hr

Web

11 pok. (1/1) 75 € 8 pok. (1/2) 100 € 2 apartmány (1/2) 100 € Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Období provozu celoroční

Hotel Garny je hostům k dispozici v bezprostřední blízkosti letiště Pleso. Interiér objektu je příjemný, s café barem, ve kterém barman rád nabídne exotické nápoje a společenským prostorem, kterým se linou relaxační tóny starého klavíru. Hosté mají zároveň k dispozici bazén s protiproudem a vodní masáží, dále solárium, saunu a fit centrum. Hotel má hezky upravené okolí a vlastní hlídané parkoviště.

www.hotel-garny.hr

156

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | JBC Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Samobor leží 20 km od Záhřebu, na úpatí Samoborského po-

Záhřeb Samobor

115

hoří, na výstupu z romantického údolí. Je to středověké město, jehož zbytky Starého města pocházejí z 13. století. K těm se přidávají starobylé budovy a paláce, stinné parky, sakrální a



historické památky, promenády a koupaliště.

Hotel LIVADIĆ

Ceny

Platební karty Visa | Mastercard | Amex | Diners

4 pokoje (1/1) 50 - 55 € 19 pokojů (1/2) 60 - 75 € 2 apartmány 100 € Ceny jsou uvedeny za ubytovací jednotku a zahrnují snídani. Provozní období během celého roku

Adresa Trg Kralja Tomislava 1 10 430 Samobor

Telefon +385 (0)1 33 65 850

Telefax +385 (0)1 33 25 588

E-mail info@hotel-livadic.hr

Web www.hotel-livadic.hr

157

Hotel Livadić je jedním z prvních rodinných hotelů v Chorvatsku. Své dveře otevřel na hlavním městském náměstí. Obzvlášť zajímavý je pro podnikatele, kteří se chtějí vyhnout vřavě Záhřebu. Hotelová kavárna potěší místní gastronomickou nabídkou. To se obzvlášť vztahuje na cukrárnu s letní terasou, kde jen stěží lze odolat samoborským krémovým řezům, „štruklím“ a palačinkám. Hotel představuje výbornou volbu pro milovníky kulturních prožitků (Samoborský karneval, Rallye old-timerů, Hudební podzimy, Eko-vesnice Žumberak, Botanická zahrada Suban) a sportovně-rekreačních aktivit.


STŘEDNÍ CHORVATSKO Možná je střední Chorvatsko typickým kontinentálním územím, ale jeho krása je v mnohém netypická. Pohled na blahé pahorky, kvítím protkané luční mýtiny a tiché, klikaté řeky návštěvníka pobídnou aby zde, v objetí zachovalé přírody, vyhledal odpočinek od agresivních „dobročinní“ technické civilizace. A bude mít pravdu, pokud vyjde vstříc takovému zážitku středního Chorvatska.

Samozřejmě bude mít pravdu i tehdy, pokud vyhledá i jeho druhou tvář. Jedna z nejlepších ukázek toho, co krajina „odhalí“ jeho očím, když se octne v Hrvatskom zagorju. Středověké a renesanční tvrze, také barokní zámky tu nejsou pouhým počátkem četných lidových příběhů a legend, ale na náznak tajemných minulých časů v nich navazuje vizuální atraktivita a to z větší části aktuálního druhu, vzhledem k tomu, že mnohé z nich byly nedávno obnovené a otevřené pro návštěvníky. Renesanční tvrz Veliký Tábor z 16. století jakoby stále přivolávala klání obrněných rytířů na koních. Romantickým obrazem plení pozornost zámek Trakošćan na pahorku uprostřed parku s jezerem. Stejně je tomu i s varaždinskou renesanční pevností, zámky Picok v Đurđevci, Oršić ve Stubici, Zajezda poblíž Zlataru, zámky Maruševec, Miljana a Bistra... Dech minulosti lze pocítit i ve starém městě Čakovci, v barokním městě-muzeu Varaždinu a také v Sisku, založeném již v antickém, římském období. Dnešním návštěvníkům zachovalá sisacká tvrz připomíná, jak v nějaké jiné době chránila západní Evropu před tureckými nájezdy. Celý kraj poskytuje i dobré možnosti milovníkům aktivního odpočinku.


Kdo si po procházce tvrzemi a stopách příběhů o historických bitvách, postaví otázku o vlastním zdraví, nemusí se příliš rozmýšlet. Tuheljske Toplice, Sveti Martin, Stubičke Toplice, Krapinske Toplice a Varaždinské Toplice, také lázně Naftalan a Topusko, které z větší části již svými jmény poukazují na tradici zdravotního turizmu a každá tradice toho druhu je založena na dobrém. Kdokoliv řekl, že k dobrému zdraví nevyhnutelně připadá i zájem o přírodní a kulturní bohatství, měl pravdu. Ve středním Chorvatsku je dost takových senzací. Potvrzují to kromě jiných Chráněná krajinná oblast Lonjsko polje, skanzen Kumrovec, četné zámky a úkazy jako podravské naivní malířství. Jeho jméno ve světě proslavili autoři jako Krsto Hegedušić, Ivan Generalić, Ivan Rabuzin, Ivan Lacković Croata. Ve středním Chorvatsku se nachází i hlavní chorvatské mariánské poutní místo – Marija Bystrica.

Přijet do středního Chorvatska znamená romantickou duši.

159

znovu najít svojí vlastní


STŘEDNÍ CHORVATSKO

Koprivnica Krapina

116

Bjelovar

118

117

116. APARTHOTEL VILLA MAGDALENA - KRAPINSKE TOPLICE 117. HOTEL KUTINA - KUTINA 118. HOTEL BILOGORA - GRUBIŠNO POLJE


Krapinske Toplice jsou od dávna známé termální lázně, které vznikly v klidném údolí, obklopeném malebnými záhorskými kopci. První léčebné koupaliště bylo postaveno již v roce 1772. Vše, co následovalo po něm jsou nové objekty, které - každý ve své době - zvyšovaly úroveň služeb a potvrzovaly, že se jde správnou cestou. V Krapinských Toplicích vyvěrá šest nejkvalitnějších pramenů termálních vod v Evropě.

Střední Chorvatsko Krapinske Toplice

116



Aparthotel Villa MAGDALENA

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro Diners

1 pokoj (1/2)

53 €

2 junior apartmány (2+2) 61 €

Adresa Mirna ulica 1 49 217 Krapinske Toplice

4 luxusní apartmány (2+2) 69 €

Telefon

2 rodinné (4+2) 58 €

Telefax

Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 15 € Provoz celoroční

+385 (0)49 233 333

+385 (0)49 233 345

E-mail info@villa-magdalena.net

Web www.villa-magdalena.net

161

Aparthotel Villa Magdalena je postavený jako první exklusivní malý hotel s apartmány v Hrvatskom Zagorju (Chorvatském Záhoří), v kategorii čtyř hvězdiček. Návštěvníky vítá na klidném pahorku uprosřed místa. Z jeho devíti luxusně vybavených ubytovacích jednotek je osm apartmánů. Jejich hydromasážní vany jsou napojené přímo na pramenitou termální vodu. Všechny ubytovací jednotky mají prostornou terasu s překrásným výhledem na zelené okolí včetně hory Medvednice. Hotel má bar, špičkovou restauraci a také menší multimediální konferenční sál. Objekt má vlastní parkoviště.


117

Střední Chorvatsko Kutina



Hotel KUTINA

Kutina je centrem moslovačké oblasti. V zeleném centru města je Muzeum Moslaviny a přepychový barokní kostel panny Marie Sněžné z 18. století. V Crkvenoj ulici je řada původních dřevěných domů, budoucí skanzen. Hosté v okolí navštěvují Chráněnou krajinnou oblast Lonjsko polje, největší evropský komplex záplavových lesů a pastvin, v němž žije 243 druhů ptactva. Ve výletním místě Ceprlin se návštěvníci vozí na člunech po Lonji a Trebežu a užívají v rybích specialitách.

Ceny Dubrovačka 4 , 44 320 Kutina

49 pok. (1/1 – 1/2) 33 - 43 €

Telefony

Ceny jsou uvedené za osobu včetně snídaně

Adresa

+385 (0)44 692 400 +385 (0)44 692 401

Telefax +385 (0)44 692 411

E-mail info@hotel-kutina.hr recepcija@hotel-kutina.hr

Web www.hotel-kutina.hr

Příplatek za polopenzi 7-9€ Období provozu celoroční

Hotel Kutina se nachází v městském centru, pouhých 1,5 km od výjezdu na dálnici Záhřeb – Lipovac. Vzhledem k blízkosti Záhřebu je zajímavý pro tranzitní skupiny hostů. Kromě národní restaurace Moslovacká chýše je hostům k dispozici aperitiv bar a konferenční sál. Objekt má terasu, okolo protéká říčka Kutinica a nedaleko je vycházková stezka. Hotel organizuje výlety na Moslovackou horu, do chráněné krajinné oblasti Lonjsko polje a na vinné stezky Moslaviny. Hosté si mohou vyzkoušet jízdu na koni, paragliding, team building programy a náboženskou turistiku. Hotel má speciální prostor pro psy hostů.

162

Platební karty Amex | Visa | Maestro | Mastercard | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Město Grubišno polje vyrostlo v bělohorském kraji, mezi řekami Ilovou a Česmou. V 15. století bylo majetkem ilockých knížat. Od té doby má pověst města, z kterého se často vyjíždělo na lov vysoké i drobné zvěře a na rybolov. Milovníci přírody si tu přijdou na své a během procházky zde s trochou štěstí můžete potkat vládce místního nebe, čápy a orly.

Střední Chorvatsko Grubišno Polje

118



Hotel BILOGORA

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Maestro

9 pokojů (1/1) 32.15 € 9 pokojů (1/2) 54.29 € 2 pokoje (1/3) 74.29 € 1 apartmán 72.15 €

Adresa Nikole Šubića Zrinskog 4 43 290 Grubišno Polje

Telefon +385 (0)43 448 077

Telefax +385 (0)43 448 078

Ceny jsou za ubytovací jednotku/ den včetně snídaně.

E-mail

Provoz celoroční

Web

hotelbilogora@hotelbilogora.com

www.hotelbilogora.com

163

Hotel Bilogora se nachází v centru města Grubišno polje. Restaurace nabízí delikatesy typické pro bělohorsko-papučský kraj, ale i jídla za lidové ceny. V teplejší části roku je otevřena nadstřešená hotelová terasa. Pro vášnivé lovce je důležitá informace, že hotel má ubytování pro lovecké psy. Hotelovou zvláštností je svatební sál pro téměř 500 lidí, ideální pro stvatby a podobné slavnostní události. V objektu je i VIP salon, určený pro menší pracovní schůzky a prezentace.


SLAVONIE Možná právě díky tomu, že se umístila mezi řekami Sávou, Dravou a Dunajem, rovinatá Slavonie umí plout v požitcích. A to požitcích různého druhu. Dá se to vytušit již z prvního setkání. Když se vydáte cestou k jakémukoliv slavonskému městu, hosta zdraví zlatá pole slunečnic, rozevláté klasy obilí a keře vinné révy. Všechny mu mávají: «Slavonie je zemí hojnosti».

Je bezpočet způsobů, aby se o tom host přesvědčil. Pokud se ocitne v Đakovu v době Đakovských výšivek nebo ve Vinkovcích, kdy jim vládnou Vinkovacké podzimy, veliké folklórní pořady, vše mu odkryje pohled na kroje „snaša“: zdobené zlatými dukáty, bohatě protkané barevnou výšivkou, ozdobené krajkami, třásněmi a barevnými šátky co jasně dávají najevo, že přepych je zde základem myšlení a způsobu života. Svým způsobem o tom svědčí i đakovský hřebčín lipicánů. Chov známého druhu koní se zde datuje od roku 1806 a hřebčín navštívila i anglická královna Alžběta II., princ Filip a princezna Margareta. Bohatý stůl je znakem kraje, ať zajdete do kterékoliv jeho části, s vyhlášeným kulenem, pikantními klobásami, uzenou slaninou, masovými i rybími vařenými jídly. Z vinných sklepů Kutjeva, Đakova, Iloku se stůl zatíží vynikající kapkou ryzlinku, graševiny, burgundského nebo tramínu. Starý ilocký sklep je prvním místem v Evropě, kde se víno stáčelo do skleněných lahví. Na toho, kdo chce na stůl donést něco vlastního, čekají svahy Bilogory a Papuku, jejichž loviště jsou plná vysoké i nízké divoké zvěře. A neutíká se ani před rybolovem v řekách a jejich ramenech, lépe řečeno před chytračením s kapry a sumci ve způsobu, jak je dostat do kotlíku. Pak při strunách tambury... V Chráněné krajinné oblasti Kopački rit se užívá jiným způ-


sobem. Vedle delty Dunaje, která je největší ptačí rezervací v Evropě, především bažina a celé toto létající bohatství se nabízí fotografickému objektivu. Procházka stoletými dubovými lesy je ojedinělým zážitkem. Je zde i Baranja, kraj ve kterém se vinná réva pěstuje od antického období a dnes hosty vítá otevřenými dveřmi svých vinných sklepů a zážitky, které může nabídnout pouze selský turizmus. Urbánní Slavonie odvádí do Osijeku, svého největšího města, který plení pohled svojí mocnou tvrzí stejně jako barokním hlavním náměstím a mnohé návštěvníky silně dojímá osecká secesní architektura. V Našicích se nachází zámek šlechticů Pejačevićových. Zámek Eltz ve Vukovaru je ještě jedním opěrným bodem baroka stejně jako paláce v centru Požegy. Ilok, město ve Sremu, se pyšní jednou z nejmohutnějších dunajských pevností. Stejně i Slavonský Brod s největší evropskou barokní tvrzí na dávné hranici křesťanské Evropy a Tureckého carství. Đakovskému území a nejen jemu, dominuje působivá novorománská katedrála.

Ve Slavonii milují život, užívají každém kroku.

165

v něm a to je cítit na


SLAVONIE

119 Virovitica

123 Valpovo

Našice

124

Osijek 125126127 Vukovar

120 Nova Gradiška

Vinkovci

121

128129

122

119. HOTEL MOZART - ŠPIŠIĆ BUKOVICA 120. HOTEL KRALJ TOMISLAV - NOVA GRADIŠKA 121. HOTEL I VINARIJA ZDJELAREVIĆ - BRODSKI STUPNIK / INFO PUNKT 122. HOTEL SAVUS - SLAVONSKI BROD 123. HOTEL SLAVONA - DONJI MIHOLJAC 124. HOTEL VILLA VALPOVO - VALPOVO 125. HOTEL WALDINGER - OSIJEK 126. HOTEL SILVER - OSIJEK 127. HOTEL VILA ARISTON - OSIJEK 128. HOTEL VILLA LENIJE - VINKOVCI 129. HOTEL CIBALIA - VINKOVCI


Virovitice je město roviny i hor zároveň. Díky poloze blízko

Slavonie Virovitica

119

Bilogory, s úspěchem využívá obojí. Obzvláště při setkání se stopami jelenů, srnců, divokých sviní a bažantů na horských svazích, které probouzejí loveckou vášeň. A nejen probouzí,



ale i bohatě odměňují.

Hotel MOZART

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Maestro

13 pok. (1/1 – 1/2) 65 - 80 € 1 apartmán (2+2) 150 € Ceny jsou uvedené za pokoj /den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 10 € Období provozu celoroční

Adresa Kinkovo bb, 33404 Špišić Bukovica

Telefon +385 (0)33 801 000

Telefax +385 (0)33 801 016

E-mail info@hotelmozart.hr

Web www.hotelmozart.hr

167

Hotel Mozart vyrostl na svazích Bilogory, desítku kilometrů od Virovitice. Je obklopen lesem, bohatým různou zvěří a proto vynikajícím místem pro hosty se zálibou v lovu a oddechu v přírodě. Hotel organizuje relaxační programy: jezdectví, paintball, týmové hry a to všechno v přírodě. Hosté mají k dispozici 13 luxusně zařízených pokojů a jeden apartmán. Také Zelený salon k menším schůzkám, prvotřídní restauraci s lokálními jídly včetně zvěřiny, dále vinný sklep s klasickým krbem a několik teras s pohledem na lesní zeleň.


120

Slavonie Nova Gradiška

Nova Gradiška vyrostla na svazích Požežské hory, využívajíc tak předností střetu mírného rovinatého kraje s horna-



Hotel KRALJ TOMISLAV

tými vyvýšeninami. Místo se zrodilo v roce 1756, kdy začala výstavba prvních budov, obratně navazujících na starší okolní místa.

Ceny Adresa Trg kralja Tomislava 3, 35400 Nova Gradiška

8 pok. (1/1) 44 € 10 pok. (1/2) 65 € 5 pok. (1/3) 85 €

Telefon

2 apartmány (1/3) 105 €

+385 (0)35 362 722

2 apartmány (1/4) 125 €

Telefax +385 (0)35 362 720

E-mail hotel@hotel-kralj-tomislav.hr

Web

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně Příplatek za polopenzi 12 € Období provozu celoroční

Hotel Kralj Tomislav se nachází přímo v centru města a je oblíbeným místem milovníků domácí kuchyně. Hosté, často pracovní a členové fotbalových klubů, užívají v kuchařském umění zaměstnanců restaurace „Kruna“. K dispozici je i anglický pub „Sir Marc&Philip, a kavárna „Dolce Vita“ s velikou terasou a saunové a masážní studio. Hotel nabízí četné možnosti k pořádání pracovních schůzek, promocí, soukromých setkání, svatebních oslav a podobně. Objekt má 23 pokojů a čtyři apartmány.

www.hotel-kralj-tomislav.hr

168

Platební karty Amex | Visa | Eurocard | Maestro Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Brodski Stupnik je vinařské město, ideální pro hosty, které přitahuje kolorit, chutě a vůně Slavonie. Ať je setkání s místem první nebo opětované, Brodski Stupnik je vždy dobrým hostitelem.

Slavonie Brodski Stupnik

121



Hotel a vinný sklep ZDJELAREVIĆ

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Maestro

7 pokojů (1/1) 63 €

Adresa

5 pokojů (1/2) 100 €

Telefon

Vinogradska 102, 35253 Brodski Stupnik

3 apartmány (1/3) 110 €

+385 (0)35 427 775

Ceny jsou uvedené za pokoj/noc včetně snídaně

+385 (0)35 427 040

Příplatek za polopenzi 11 €

info@zdjelarevic.hr

Období provozu celoroční

Telefax E-mail Web www.zdjelarevic.hr

169

Hotel Zdjelarević je postavený na zemědělském pozemku a je obklopen vinohrady, stejně jako část stejnojmenného vinného sklepa. Enogastronomie je důležitou součástí nabídky a zahrnuje kurz o druzích vín a způsobu jejich ochutnávky. Vlastní vinotéka a výlety po vinné stezce Kutjeva a Zlatne doline (Zlatého údolí), umožňují seznamování s víny celého kraje. Kromě návštěvy lovištím Radinje a Jelas polje, se organizuje i jízda na koni a na kole a návštěva župských znamenitostí. Domácím mazlíčkům vstup povolen.


122

Slavonie Slavonski Brod



Hotel SAVUS

Slavonski Brod obdaruje návštěvníky dechem dávných časů. O nich vypovídají nálezy z období nadvlády Římanů a veliká pevnost z 18. století. Brod nabízí i setkání s velikány chorvatského umění - dům Ivany Brlić-Mažuranić a dům Dragutina Tadijanoviće, četné galerie, Muzeum brodského Posaví, letní sídlo Brlićů

Ceny Adresa Dr.Ante Starčevića 2a, 35 000 Slavonski Brod

Telefon +385 (0)35 405 888

Telefax +385 (0)35 405 880

E-mail

11 pokojů 1/1 1/2 přistýlka

90 € 115 € 29 €

2 apartmány 1/1 1/2

137 € 183 €

Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani.

info@savus-hotel.com

Příplatek za polopenzi 12 €

Web

Příplatek za plnou penzi 22 €

www.savus-hotel.com

Otevřeno celý rok

Hotel Savus se nachází na jednom z nejkrásnějších chorvatských náměstí. Mimo výhledu na náměstí je zde krásně vidět i na staré město, brodskou pevnost a na řeku Savu. Mimo 11 pokojů a 2 apartmá nabízí hotel i jeden pokoj pro osoby se zvláštními požadavky. Hotelová restaurace nabízí typická jídla slavonské kuchyně. Dále je k dispozici bar. Pro potřeby konání konferencí a seminářů je zde adekvátně vybaven další sál. Z různé nabídky bychom zdůraznili tenis, lov, jízdu na koni, paintball, místní zoologickou zahradu a procházky podél Sávy.

170

Platební karty Amex | Visa | Maestro | Mastercard Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Donji Miholjac vznikl na historicky vzrušující lokalitě, jako pohraniční město u řeky Dravy. Tuto dobu připomíná novogotický zámek s parkem, který je hortikulární památkou. V rámci komplexu zámku Prandau Mailath je dolnomiholjacký Veliký park, který je také chráněný pro velké množství vzácného rostlinstva. Při procházce těmito parky včetně Parku Matice Hrvatske a Parku sv. Florijana je dobré si rozmyslet, jestli se potom půjde na lov nebo rybolov.

Slavonie Donji Miholjac

123



Hotel SLAVONA

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Maestro

5 pokojů (1/1) 40 - 50 € 4 pokoje (1/2) 30 - 35 €

Adresa Gajeva 15/a 31 540 Donji Miholjac

Telefony

Ceny jsou za osobu/ den včetně snídaně.

+385 (0)31 630 694 +385 (0)31 630 855

Doplatek za polopenzi 8€

Telefax

Provoz celoroční

E-mail

+385 (0)31 630 854

slavona@slavona.hr

Web www.slavona.hr

171

Hotel Slavona je vynikajícím výběrem pro pracovní hosty, kromě jiného kvůli dvěma vlastním zvláštním prostorům, ve kterých se pořádají schůzky a prezentace. Samozřejmě je vynikajícím výběrem i pro hosty, kteří kromě práce umí ocenit i chvilky relaxace. Restaurační kuchyně je známá svými autentickými regionálními a národními jídly. Jejich přípravy se hosté mohou aktivně zúčastnit pod vedením domácích mistrů kuchyně. Hotel nabízí možnost organizovaných lovů a rybolovů, plavbu po řece Dravě, návštěvu Kopačského ritu a ostatních zajímavých lokalit.


124

Slavonie Valpovo

Valpovo je jedinečné slavonské místo, jehož zvláštním znakem je středověké sídlo Prandau – Normann. Sídlo je po-



Hotel Villa VALPOVO

staveno na pozůstatcích dřívější tvrze, což mu dodává romantickou atmosféru, kterou obzvláště vyvolává pohled na stromořadí s lesoparkem.

Ceny Adresa Bana J. Jelačića 1, 31550 Valpovo

Telefony +385 (0)31 651 960 +385 (0)31 654 600 +385 (0)31 654 601

Telefax +385 (0)31 654 760

E-mail milec@villa-valpovo.hr

Web www.villa-valpovo.hr

32 pok. 1/2 64 - 70 € SINGLE USE 48 - 53 € 2 App. (comfort) 1/3 96 € 1 App. (premier) 1/2 115 € 1 App. (president) 1/2 187 € Ceny jsou uvedeny za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 8€ Provozní období během celého roku

Hotel Villa Valpovo se nachází v klidném slavonském městečku Valpovu, jehož zvláštním znakem je středověké sídlo Prandau – Normann. Sídlo s překrásným okolím, širokým stromořadím a parkem je umístěné v centru Valpova. Villa Valpovo, hotel rodiny Milec, vznikl na principu čtyřicetileté rodinné tradice, založené na bohatých původních pohostinských a turistických nabídkách. Důležitou částí té tradice je pohostinská nabídka a zároveň i výrazné obsahy slavonského kraje. Villa je prvním hotelem ve Valpovu, umístěná na břehu Karašice a na hosty čeká objekt, jehož architektura vyzařuje hraběcím vkusem. Zvláštní atmosféru zvýrazňují nedaleko vybudovaný vodopád a fontány. Dalšímí možnostmi jsou: návštěva Osijeku, Kopačkog rita, jezdectví, říční rybolov, návštěvy selských dvorů, cyklistika.

172

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Maestro Chorvatské

turistické

sdružení


Osijek okouzlí oko návštěvníka četnými městskými výhledy secesní části města. Mnohé vzácné architektonické stavby se zapisují zlatým písmem do knihy dějin stavitelské kultury Chorvatska. Secesní Osijek je Evropou po slavonsku.

Slavonie Osijek

125



Hotel WALDINGER

Ceny

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Maestro

1 pokoj (1/1) 100 € 15 pokojů (1/2) 126 € 1 apartmán (2+1) 160 € 1 prezidentský apartmán (3/2) 266 € Ceny jsou uvedené za ubytovací jednotku včetně snídaně Období provozu celoroční

Adresa Županijska 8, 31000 Osijek

Telefon +385 (0)31 250 450

Telefax +385 (0)31 250 453

E-mail info@waldinger.hr

Web www.waldinger.hr

173

Hotel Waldinger dostal jméno po osijeckém malíři Adolfu Ignji Waldingerovi (19. stol.). Nachází se v secesním domě Baumgartner z roku 1904, kulturní památce. Hotel je přímo v městském centru, vzdálený pouze několik metrů od hlavního osijeckého náměstí Ante Starčeviće a význačného hlavního kostela sv. Petra a Pavla. Má vlastní parkoviště a 16 ubytovacích jednotek. V dependanci je 6 pohodlných pokojů a 1 apartmán, určených pracovním hostům. V kavárně hotelu „Waldinger“si můžete pochutnat na vynikajících zákuscích z vlastní cukrárny a prohlédnout si výstavu obrazů. Hotel má dvoranu vhodnou k pořádání banketů, promocí nebo seminářů. Slavnostní dvorana je prostorem pro koktejlové oslavy, setkání, prezentace apod. Na konci těžkého pracovního dne můžete relaxovat v hotelovém fit centru nebo sauně.


126

Slavonie Osijek

V Osijeku bije silné slavonské srdce. Někdo by řekl, že bije již od pradávna, od prvních osad na pravém břehu řeky Drávy. Bilo i v období římské Mursy. Od 18. století se jeho tep možná



Hotel SILVER

nejsilněji pociťuje u Tvrđe, jedinečného ochranně-urbánního celku v Chorvatsku.

Ceny Adresa Martina Divalta 84, 31000 Osijek

Telefon +385 (0)31 582 535

Telefax +385 (0)31 582 536

E-mail hotel@hotel-silver.hr

Web www.hotel-silver.hr

21 pokojů (1/1) 54 € (1/2) 78 € Ceny jsou uvedené za ubytovací jednotku včetně snídaně Období provozu celoroční

Hotel Silver se nachází v bezprostřední blízkosti Městské zahrady (stadionu), je penzionového typu a určený především pro služební hosty. Má 18 pokojů, restaurace nabízí speciality slavonské kuchyně včetně bohatého výběru vín. Hosté mají k dispozici café bar, večerní a denní terasu, kryté i vnější parkoviště. Hotel pořádá pracovní setkání a různé druhy zábav. Blízkost městského centra a řeky Drávy je vhodná k procházkám a seznamování s osijeckými znamenitostmi. Výlety jsou příležitostí k návštěvě okolních míst, především chráněné krajinné oblasti Kopački rit (Kopačka bažina).

174

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | JBC Maestro | Diners Chorvatské

turistické

sdružení


Osijek je největší město Slavonie. Nachází se u ústí řeky Dravy do Dunaje. Toto území bylo obydleno od prehistorických

Slavonie Osijek

127

dob. Římská nadvláda zde založila město Mursa. Staré



časy již dávno uplynuly, ale Osijek se nevzdává ničeho, co

Hotel VILA ARISTON

ho spojuje s tímto krajem: bohaté gastronomie, dojímavé krajiny, hezkých děvčat a slavonské tamburice.

Ceny Hotel Villa Ariston se ze všech sil snaží obhájit své jméno, které pochází z řeckého slova aristos – nejlepší. Hotelový personál se snaží, aby se všichni hosté cítili jako doma. Všechny pokoje mají k dispozici masážní sprchy, satelitní TV, internetové spojení, telefon, sejf… Villa Ariston nabízí organizaci konferencí a banketů, pronájem automobilů, poštovní služby, soukromé parkoviště, hotelovou restauraci s charakteristickými slavonskými jídly.

8 pokojů Pok. (1/1) 50 - 70 € Pok. (1/2) 70 - 90 € 1 suit 90 - 120 €

Adresa

Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani.

+385 (0)31 251 351

Otevřeno celý rok

+385 (0)31 251 350

Kačićeva 6, Zrinjevac, 31000 Osijek

Telefon Telefax E-mail ariston.d.o.o@os.t-com.hr

Web

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners

175

www.hotelaristonosijek.hr


128

Slavonie | Vinkovci

Vinkovci jsou městem, ve kterém duch staré Slavonie má stále



poloha uprostřed slavonské roviny, ale i obyvatelé této části

Hotel Villa LENIJE

Chorvatska, kteří např. zahájili akci Vinkovacké podzimy a

hlavní slovo. Zásluhu na tom má nejen přírodní okolí, např.

místní tradice převedli do současnosti. A tak snaše, lole, bečarac a dukáty jsou dnes součástí turistické tváře Vinkovců.

Ceny Adresa H.D.Genschera 3, 32100 Vinkovci

Telefon +385 (0)32 340 140

Telefax +385 (0)32 340 163

E-mail info@hotelvillalenije.com

Web www.hotelvillalenije.com

21 pokojů pokoj (1/1) pokoj (1/2)

85 € 125 €

1 apartmán

205 €

Ceny jsou za ubytovací jednotku/ den včetně snídaně. Doplatek za polopenzi 10 € Provoz celoroční

Hotel Villa Lenije vyrostl přímo v centru Vinkovců, naproti největšímu městskému parku, podle kterého byl pojmenován. Je kombinací tradiční a moderní architektury a ideálním místem pro všechny co chtějí užívat v klidném, idilickém prostředí a zároveň být velmi blízko všem významným městským událostem. Pokoje jsou zařízené podle moderních požadavků a z větší části mají výhled na řeku Bosut. Hotelová restaurace nabízí bohatý výběr domácích kuchařských atrakcí a ve vstupní hale je bar. V rámci wellness centra mohou hosté relaxovat při masáži, v sauně, bazénu a při kosmetických procedurách.

176

Platební karty Amex | Diners | Mastercard Maestro | Visa | Visa Electron Chorvatské

turistické

sdružení


Vinkovci jsou jedno z nejdůležitějších slavonských center. O

Slavonie | Vinkovci

129

jeho vysoké dojímavé katedrále se říká, že dominuje celé Slavonii. Vinkovci zároveň vynikají jako místo bohatého městského života, o čemž svědčí kulturní akce, např. Vinkovacké podzimy, Salon stripů nebo Festival herců.



Hotel CIBALIA

Ceny 6 pokojů (1/1) 56 €

Adresa

14 pokojů (1/2) 80 €

Telefon

3 apartmány (1/4) 107 €

+385 (0)32 339 222

Ceny jsou uvedené za pokoj/den včetně snídaně

+385 (0)32 339 220

Příplatek za polopenzi 10 €

hotel-cibalia@vk.t-com.hr

Období provozu celoroční

Platební karty Amex | Visa | Mastercard | Diners Maestro

Ante Starčevića 51, 32100 Vinkovci

Telefax E-mail Web www.hotel-cibalia.com

177

Hotel Cibalia je nová budova, postavená nedaleko autobusového a železničního nádraží, čímž se stává objektem na dosah ruky všem návštěvníkům této části Slavonie. Mají k dispozici 20 pohodlných pokojů a tři apartmány. Hosté Cibalie mohou relaxovat i ve fit centru. Hotelová restaurace je oblíbeným místem milovníků dobrého sousta, obzvlášť když jde o typická slavonská jídla.


PŘIDRUŽENÍ ČLENOVÉ SDRUŽENÍ OMH ISTRIE Agroturizam Dea Šumber 92, Šoteti 52 231 Nedešćina T. +385 (0)52 865 599 elide.radovic@pu.t-com.hr www.opg-radovic.hr Agroturizam Špinovci Špinovci 88 52 423 Karojba T./F. +385 (0)52 683 404 mario.tikel1@pu.t-com.hr www.agroturizam-spinovci.com Agroturizam Dušani Dušani 75, 52 000 Pazin T./F. +385 (0)52 621 638 M. +385 (0)98 791 556 agroturizamdusani@gmail.com Agroturizam Ograde Katun Lindarski 60 52 000 Pazin T. +385 (0)52 693 035 F. +385 (0)52 616 461 agroturizam-ograde@pu.t-com.hr www.agroturizam-ograde.hr Agroturizam Stelio Loborika 57 52 206 Marčana T. +385 (0)52 550 611 F. +385 (0)52 550 277 www.istra-agroturizam.com stelio@istra-agroturizam.com Agroturizam Stancija Negričani Stancija Negričani bb 52 206 Marčana T. +385 (0)52 391 084 F. +385 (0)52 580 840 M. +385 (0)91 139 1022 +385 (0)91 150 5556 konoba-jumbo@pu.t-com.hr www.stancijanegricani.com

Kvalitní selské domácnosti a domácnosti s apartmány, pokoji a restauracemi, pensiony a hotely, které jsou přidruženými členy národního sdružení OMH.

Agroturizam Stancija 1904 Smoljanci 2-3 52 342 Svetvinčenat T. +385 (0)52 560 022 F. +385 (0)52 560 028 info@ferienhaus-istrien.com www.ferienhaus-istrien.com www.stancija.com Agroturizam Ferlin Gržini 2 52 341 Žminj T./F. +385 (0)52 823 515 M. + 385 (0)98 913 3710 +385 (0)98 639 561 neven.ferlin@inet.hr www.histrica.com/offer/agroturizam-ferlin Pansion Nostromo Obala m. Tita 7 52 221 Rabac T./F. +385 (0)52 872 601 nostromo@pu.t-com.hr www.nostromo.hr Villa Coc Pier Paolo Vergerio 4 52 210 Rovinj T./F. +385 (0)52 830 778 +385 (0)1 29 44 373 icoc@globalnet.hr www.villacoc-rovinj.com Agroturizam San Mauro San Mauro 157 52 426 Momjan T./F. +385 (0)52 779 033 sinkovic@sinkovic.hr www.sinkovic.hr Villa Vilola Umaška 2a / Zambratija 52 475 Savudrija T. +385 (0)52 759 940 +385 (0)52 759 950 F. +385 (0)52 759 941 villa.vilola@hi.t-com.hr www.villa-vilola.hr

Pansion Kaštel Kaštelir 28 53 464 Kaštelir T. +385 (0)52 455 310 F. +385 (0)52 455 495 kastel@pu.t-com.hr www.kastel-kastelir.hr Casa romantica La Parenzana Volipa 3 52 460 Buje T./F. +385 (0)52 777 460 info@parenzana.com.hr www.parenzana.com.hr Villa Valdibora Silvano Chiurchio 8 52 210 Rovinj T. +385 (0)52 845 040 F. +385 (0)52 845 050 valdibora@email.com www.valdibora.com

KVARNER Villa Kapetanović Nova cesta 12a 51 410 Opatija T. +385 (0)51 741 355 F. +385 (0)51 741 356 villa-kapetanovic@inet.hr www.villa-kapetanovic.hr Hotel Lovran Šet. maršala Tita 19/2 51 415 Lovran T. +385 (0)51 291 222 F. +385 (0)51 292 467 pol-mot@ri.t-com.hr www.hotel-lovran.hr


Anda Villa Club Jardin Perhati 16 51 264 Jadranovo T. +385 (0)51 406 400 F. +385 (0)51 406 413 info@villa-anda.hr www.villa-anda.hr

Villa Stari Dvor Batalaža 7 23 275 Ugljan T. +385 (0)23 288688 F. +385 (0)23 288 822 staridvor@staridvor.hr www.staridvor.hr

Pansion restaurant Gina Put Jazine 9 22 240 Tisno T./F. +385 (0)22 438 580 +385 (0)22 438 682 gina@gina.hr www.gina.hr

Pansion Tiffany Oštro 14 51 262 Kraljevica T. +385 (0)51 283 104 F. +385 (0)51 283 105 kohl.sandra@gmx.at jelka_kujundzic@net.hr

Villa Maimare Marka Marulića 1 23 210 Biograd na moru T./ F. +385 (0)23 384 358 info@maimare.hr www.maimare.hr

Pansion Toni Put Broščice 13 22 240 Tisno T. +385 (0)22 439 203 F. +385 (0)22 439 813 tcorkalo@inet.hr www.apartmani-toni-tisno.hr

Pansion Tamaris Palit 285 51 280 Rab T. + 385 (0)51 724 925 F. + 385 (0)51 724 161 info@tamaris-rab.com www.tamaris-rab.com

DALMÁCIE Oblast Zadar Pansion Kardum

Obala kraljice Jelene 55 23 205 Bibinje T./ F. +385 (0)23 262 043 M. + 385 (0)98 973 4922 miljenko.kardum@zd.t-com.hr www.pansion-kardum.hr

Pansion Buratović Stara Cesta br.1 23 247 Vinjerac T. +385 (0)23 275 074 F. +385 (0)23 275 011 info@aparthotel-buratovic.hr www.aparthotel-buratovic.hr

DALMÁCIE Oblast Šibenik Hotel Park Stubište 1 22 320 Drniš T. +385 (0)22 888 636 F. +385 (0)22 888 637 jolovric@globalnet.hr www.hotelpark.hr Pansion Zlatna ribica Krapanjskih spužvara 46 22 010 Brodarica T. +385 (0)22 350 695 F. +385 (0)22 351 877 tudic@si.t-com.hr www.zlatna-ribica.hr

Apartmani Say Jezera - Murter 22 242 Jezera T. +385 (0)22 439 300 F. +385 (0)22 438 148 +385 (0)22 438 216 say@zg.t-com.hr www.say.hr

DALMÁCIE Oblast Split Pansion Senator Bartola Kašića 9 21 312 Podstrana T. +385 (0)21 335 333 T./F. +385 (0)21 335 773 info@senator-st.com senator.st@gmx.net www.senator-st.com Pansion Martin Grljevačka 152 21 312 Podstrana T./F. +385 (0)21 330 326 M. +385 (0)98 321 721 mirela.mikulicic@st.t-com.hr www.pansionmartin.hr

179

Villa Marija Nova cesta 80 51 410 Opatija T. + 385 (0)51 703 955 F. + 385 (0)51 703 940 villa-marija@hi.t-com.hr www.villa-marija-opatija.com


Apartmani As A. G. Matoša 31 21 320 Baška Voda T. +385 (0)21 620 720 F. +385 (0)21 620 704 as-adria@vip.hr

Villa San Antonio Grljevačka 28 21 312 Podstrana T./F. +385 (0)21 336 032 F. +385 (0)21 336 111 www.hotel-sanantonio.com info@hotel-sanantonio.com

Pansion Sidro Duće - Golubinka 35 21 310 Omiš T. +385 (0)21 734 066 F. +385 (0)21 735 230 sidro@email.t-com.hr www.dalmatianet.com/sidro

Pansion Pitomcia Sv. Martin 158 21 312 Podstrana T. +385 (0)21 330 207 F. +385 (0)21 330 507 pansionpitomcia@email.t-com.hr www.pitomcia.bravehost.com

Pansion Sunce G. Vala 8 21 333 Drvenik T./F. +385 (0)21 628 096 M. +385 (0)98 293 677 apecar@msn.com www.holiday.hr/Sunce.htm

Apartmani Bilaja Marinska cesta 36 21 222 Marina T. +385 (0)21 889 310 F. +385 (0)21 889 303 M. +385 (0)98 952 7070 info@bilaja.com www.bilaja.com

Apartmani Skalinada Zavala bb 21 465 Jelsa T. +385 (0)21 767 019 F. +385 (0)21 718 044 skalinada@inet.hr www.skalinada-apartmani-hvar.hr

Villa Ana Hrvatskih žrtava 135 21 218 Seget Donji T. +385 (0)21 807 980 F. +385 (0)21 807 981 apartmani@astor.hr www.villa-ana.org

Dvorac Varvodić Kamena 9 21 325 Tučepi T. +385 (0)21 623 293 F. +385 (0)21 623 519 augustin.varvodic@st.t-com.hr www.varvodic.info

Vila Darinka 21 463 Vrboska - Hvar T./F. +385 (0)21 774 188 viladarinka@yahoo.com www.hvar.hr/viladarinka

Pansion Adria Gornja Vala 6 21 333 Drvenik T. + 385 (0)21 628 012 F. + 385 (0)21 628 173 adria_drvenik@net.hr www.gradac.hr/drvenik/iznajmljivaci/ hr/pansion_adria.htm

Villa Rossa Kraj 20 21 325 Tučepi T. +385 (0)21 623 602 F. +385 (0)21 605 902 mate.dragicevic@st.t-com.hr www.tucepi.com/rossa

Villa Palmižana 21 450 Palmižana - Hvar T. +385 (0)21 717 270 F. +385 (0)21 717 268 palmizana@palmizana.hr www.palmizana.hr Hotel Consul Tršćanska 34 21 000 Split T./F. +385 (0)21 340 130 +385 (0)21 340 133 hotel-consul@st.t-com.hr www.hotel-consul.net

Villa Vinka Dračevice 12 21 325 Tučepi T. + 385 (0)21 678 378 F. + 385 (0)21 623 162 renato.covic@st.t-com.hr www.villa-vinka.com Villa Slika Milna na Braču 21 405 Milna T. + 385 (0)21 636 113 F. + 385 (0)21 636 206 info@slikacroatia.com www.slikacroatia.com

Apartmani Santa Fumija Kralja Zvonimira 20 21 223 Okrug Donji T./F. +385 (0)21 887 731 M. +385 (0)98 331 611 darijo@santafumija.hr www.santafumija.hr Pansion Krilo Poljička cesta krilo 27 21 314 Krilo Jesenice T. +385 (0)21 756 770 F. +385 (0)21 872 966 info@hotelkrilo.com www.hotelkrilo.com


Villa Andrea Kamena 46 21 325 Tučepi T. +385 (0)21 695 240 F. +385 (0)21 695 259 villa-andrea@villa-andrea.info www.villa-andrea.info Pansion Villa Ivona Ulica Naputica 21 21 320 Baška Voda T. +385 (0)21 620 703 F. +385 (0)21 620 703 ivan.batinic@st.t-com.hr www.villa-ivona.com Villa Stina Na Toć 6 21 000 Split T.: +385 (0)91 75 25 980 info@villa-stina.com www.villa-stina.com Villa Gumonca Mirca 21 400 Supetar T. +385 (0)21 630 237 F. +385 (0)21 757 245 agram@st.t-com.hr www.gumonca.htnet.hr Villa Mediterana Obala Mira Barešića bb 21 218 Seget Vranjica T. +385 (0)21 894 333 F. +385 (0)21 894 350 vukman.mediterana@gmail.com www.hotelmediterana.com

DALMÁCIE Oblast Dubrovnik Apartmani Telenta Ul .1, br. 57 20 270 Vela Luka T./F. +385 (0)20 814 230 M. +385 (0)91 503 5276 rezervacije@apartmani-telenta.hr www.telenta.net

SLAVONIE Pansion Višnjica Višnjica bb 33 520 Slatina T. +385 (0)33 401 650 F. +385 (0)33 401 651 visnjica@visnjica.hr www.visnjica.hr

Apartmani Adriatic Mokalo 6 - Pelješac 20 250 Orebić T. +385 (0)20 713 420 +385 (0)20 714 328 F. +385 (0)20 713 420 booking@adriatic-mikulic.com www.adriatic-mikulic.com Grič b&b Donje kuće 8 20 240 Trpanj T./F. +385 (0)20 743431 bb.gric@gmail.com bb.gric@t-online.de www.dubrovnik-online.com/gric

LIKA-KARLOVAC Hotel Terra Slatinska 51 53 291 Novalja T. +385 (0)53 661 815 F. +385 (0)53 663 361 info@hotelterra.hr www.hotel-terra.hr

181

Villa Lavandula Kneza Trpimira 127 21 220 Trogir T. +385 (0)21 798 330 F. +385 (0)21 798 331 villa@villalavandula.com www.villalavandula.com


ZASTUPITELSTVÍ A POBOČKY CHORVATSKÉHO TURISTICKÉHO SDRUŽENÍ V ZAHRANIČÍ

HRVATSKA TURISTIČKA ZAJEDNICA Iblerov trg 10/IV, p.p. 251 10000 ZAGREB, HRVATSKA Tel.: +385 1 46 99 333 Fax: +385 1 45 57 827 Internet: www.hrvatska.hr E-mail: info@htz.hr Kroatische Zentrale für Tourismus 1010 Wien, Am Hof 13 Österreich Tel.: +43 1 585 38 84 Fax: +43 1 585 38 84 20 E-mail: office@kroatien.at Kroatische Zentrale für Tourismus 60313 Frankfurt, Hochstrasse 43 Deutschland Tel.: +49 69 23 85 350 Fax: +49 69 23 85 35 20 E-mail: info@visitkroatien.de Kroatische Zentrale für Tourismus 80469 München, Rumfordstrasse 7 Deutschland Tel.: +49 89 22 33 44 Fax: +49 89 22 33 77 E-mail: kroatien-tourismus@t-online.de Ente Nazionale Croato per il Turismo 20122 Milano, Piazzetta Pattari 1/3 Italia Tel.: +39 02 86 45 44 97 Fax: +39 02 86 45 45 74 E-mail: info@enteturismocroato.it Ente Nazionale Croato per il Turismo 00186 Roma, Via Dell’oca 48, Italia Tel.: +39 06 32 11 0396 Fax: +39 06 32 11 1462 E-mail: officeroma@enteturismocroato.it

Chorvatské turistické sdružení 110 00 Praha 1, Krakovská 25 Česká republika Tel.: +420 2 2221 1812 Fax: +420 2 2221 0793 E-mail: infohtz@iol.cz; info@htz.cz Chorvátske turistické združenie 821 09 Bratislava, Trenčianska 5 Slovakia Tel.: +421 2 55 562 054 Fax: +421 2 55 422 619 E-mail: infohtz@chello.sk Horvát Idegenforgalmi Közösség 1054 Budapest, Akademia u. 1 Magyarország Tel.: +36 1 267 55 88 Fax.:+36 1 267 55 99 E-mail: info@htz.hu Office National Croate de Tourisme 75116 Paris, 48, avenue Victor Hugo France Tel.: +33 1 45 00 99 55 Fax: +33 1 45 00 99 56 E-mail: infos.croatie@wanadoo.fr Croatian National Tourist Office London W6 9ER, 2 Lanchesters 162-164 Fulham Palace Road, United Kingdom Tel.: +44 208 563 79 79 Fax: +44 208 563 26 16 E-mail: info@croatia-london.co.uk Croatian National Tourist Office New York 10118, 350 Fifth Avenue, Suite 4003 U.S.A. Tel.: +1 212 279 8672 Fax: + 1 212 279 8683 E-mail: cntony@earthlink.net


Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji 00-675 Warszawa, IPC Business Center ul. Koszykowa 54, Polska Tel.: +48 22 828 51 93 Fax: +48 22 828 51 90 E-mail: info@chorwacja.home.pl Kroatiska Turistbyrån 11135 Stockholm, Kungsgatan 24 Sverige Tel.: +46 853 482 080 Fax: +46 820 24 60 E-mail: croinfo@telia.com Kroatisch Nationaal Bureau Voor Toerisme 1081 GG Amsterdam, Nijenburg 2F Netherlands Tel.: +31 20 661 64 22 Fax: +31 20 661 64 27 E-mail: kroatie-info@planet.nl Office National Croate du Tourisme 1000 Bruxelles, Vieille Halle aux Bles 38 Belgique Tel.: +32 255 018 88 Fax: +32 251 381 60 E-mail: info-croatia@scarlet.be

Kroatische Zentrale für Tourismus 8004 Zürich, Badenerstrasse 332 Switzerland Tel.: + 41 43 336 20 30 Fax: +41 43 336 20 39 E-mail: info@kroatien-tourismus.ch Oficina de turismo de Croacia 28001 Madrid, Calle Claudio Coello 22 esc.B,1°C, España Tel.: +34 91 781 5514 Fax: +34 91 431 8443 E-mail: info@visitacroacia.es Kroatiens Turistkontor Bjørnholms Allé 20; 8260 Viby J Danmark Tel.: +45 70 266 860 Fax: +45 70 239 500 E-mail: info@altomkroatien.dk ࢡࣟ࢔ࢳ࢔ᨻᗓほගᒁ Ark Hills Executive Tower N613 Akasaka 1-14-5, Minato-ku, Tokyo 107-0052 Tel.: + 81 (0)3 6234 0711 Fax.: + 81 (0)3 6234 0712 E-mail: info@visitcroatia.jp

Hrvaška turistična skupnost 1000 Ljubljana, Gosposvetska 2 Slovenija Tel.: +386 1 23 07 400 Fax: +386 1 23 07 404 E-mail: hrinfo@siol.net

183

Хорватское туристическое сообщество 123610 Moscow, Krasnopresnenskaya nab. 12 office 1502, Russia Tel.: +7 495 258 15 07 Fax: +7 495 258 15 07 E-mail: HTZ@wtt.ru


Chorvatské turistické sdružení

www.chor vatsko.hr

w w w.omh.hr

http://business.croatia.hr/Documents/837/Rodinne-a-male-hotely  

http://business.croatia.hr/Documents/837/Rodinne-a-male-hotely.pdf

http://business.croatia.hr/Documents/837/Rodinne-a-male-hotely  

http://business.croatia.hr/Documents/837/Rodinne-a-male-hotely.pdf

Advertisement