Page 1

www.bilyapmimarlik.com


Hayalleriniz için projeden anahtar teslimine… BİLYAP Mimarlık mimari vizyonu, özel üretimleri ve çözüm ortakları ile projelendirme, inşaat ve kapsamlı taahhüt hizmetleri sunmaktır. BİLYAP Mimarlık; Dünya mimarlığını takip eden yenilikçi çizgisiyle evlerinizde banyo, mutfak, şömine, soyunma odaları gibi özel mekanlarınızda ihtiyaçlarınıza, zevk ve tercihlerinize uygun proje ve anahtar teslimi çözümler sunmaktadır. Özel ahşap üretimleri, profesyonel uygulama ekipleri ve bayisi olduğu tamamlayıcı ürünler ile butik ev renovasyonu ve dekorasyonu konularında garanti ve servis destekli hizmetler sunmaktadır. BİLYAP Mimarlık; Tüm dünyada kabul görmüş, ileri teknoloji hafif taşıyıcılı sistemler ile içerisinde mutlu bir yaşam sürdüreceğiniz müstakil evleri yüksek kalitede, hızda ve dayanıklılıkta inşa etmektedir. İleri teknoloji Ahşap ve ya Çelik taşıyıcılı villa inşaatı ve profesyonel cephe, çatı kaplamaları ile yüksek kaliteli tamamlayıcı ürünlerle fonksiyonel, teknik çözümler sunmaktadır. BİLYAP Mimarlık; Ofis ve Mağaza dekorasyonu (görsel danışmanlık), iç mekan tasarımı ve uygulamaları ile ticari mekanlarınızın hızla değer kazanmasını sağlamaktadır. Mimar / iç mimarlardan oluşan kadromuz; dünya mimarlığını yakından takip eden yenilikçi, çağdaş tasarım anlayışıyla, kişilik ve tarzınız ile bütünleşecek mekanlar tasarlar ve tüm bu tasarıları profesyonel uygulama ekipleri ile hayata geçirir.


Projeden anahtar teslimine‌


Yaşayan Mutfaklar...

BİLYAP Mutfak projelendirme, alt yapı uygulamaları, nakliye, montaj ve satış sonrası hizmetlerle anahtar teslim projeler üretmekle birlikte, gelişen farklı talep ve isteklere, özel tasarım ve uygulamalarla cevap vermektedir. Bununla beraber, teknolojik gelişmeler ile paralel olarak, şirket içi eğitim ve yatırımlarına da devam eden firmamız, satış sonrası destek ve sistemi sayesinde daha efektif bir yapıda hizmet üretmektedir. Fonksiyonel estetik ve kalite güvencesine sahip mutfaklarının yanı sıra; özel seramik, duvar kağıdı, dekoratif taş kaplamalar, su armatürleri, ankastre ev aletleri ve aksesuarlarını tüketiciye sunarak mutfakta uygulama bütünlüğü sağlamaktadır. Showroomumuzda bulunan mimarlarımızla, bilgisayar destekli mekan tasarımı, projelendirme, satış, uygulama ve satış sonrası destek hizmetlerini paket halinde sunmaktadır.


Mutfak Çözümleri

Artık yaşam alanları haline dönüşen mutfaklarda doğru mekan kullanımı, ergonomik yapı ve detay çözümleri ön plana çıkmaktadır. Mutfaklar sadece ‘dolap’ olmaktan çıkarak, tüm bileşenleriyle tasarlanıp, fonksiyonellik, kullanışlılık, kalite ve estetikle yeniden yoğrulur. Projelere uygun tesisat alt yapıları hazırlanan mutfağınızda, ankastre ürünler, aksesuar ve tüm destekleyici ürünler BİLYAP’ın profesyonel ekiplerince monte edilir. Çağdaş mutfakların vazgeçilmez parçaları olan ankastre elektrikli ve gazlı mutfak cihazları mutfak dünyasının diğer önemli parçasıdır.

Mekanınızın küçük ya da kullanışsız olmasını dert etmeyin. Tasarım ekibimizce tasarlanan mutfağınız size ve ailenize maksimum hareket alanı ve kullanışlılık sunar. Size ve evinize özel üretilen mutfaklarınız sınırsız çeşitte ithal aksesuar ve malzemelerle birlikte Türk ustalarımızın elinde şekillenir. Kullandığı 1.sınıf ithal Blum, Gieffe, Tecnoinox, Ferrari, Vauth-Sagel, Giusti aksesuarlar ve yaratıcı tasarımlar ile mekanlarınızın verimliliğini arttırır.


Banyolarınız yeniden hayat bulsun... İster Uzakdoğu ezgileri ile bambu ağaçları altında yağmur duşu, ister Güney Afrika’da safari, hatta Tuscan’da bir bağ evinde şarap keyfi… Hayalini kurduğunuz yaşam konsepti banyolarınıza geliyor… Dünyaca ünlü markalar BİLYAP mimarisi ile buluşuyor…BİLYAP tasarımlarında, dünya çapında tanınmış markalı ürünler, fonksiyonel özelliklerinin dışına çıkıyor ve mekana değer katan dekoratif simgeler halini alıyor. Eski dönemlerde evlerde dar alanlara sıkışıp kalan banyolar, yeni tasarım anlayışlarıyla hayatı kolaylaştıran ve keyifli hale getiren birer sanat eserine dönüşüyor.


Banyonuzun Ruhu Çözüm ortaklarıyla oluşturduğu geniş ürün gamı ile; vitrifiye, batarya, seramik, tamamlayıcı ürünleri ve banyo mobilyalarıyla kişisel beğenileri ve gereksinimleri karşılayan BİLYAP ürünleri, kullanıcının yüksek kalite, ekonomi, uzun ömür ve estetik görünüm beklentilerini de fazlasıyla karşılıyor. Teknoloji, sadece estetik yönden göz dolduran banyolar değil, daha güvenli ve hijyenik banyolar da yaratabilmemizi sağlıyor. Teknolojinin getirdiği yeniliklerle banyolara üst düzeyde hijyen kazandırırken, daha sağlıklı bir ev ortamı sunuyor. Her banyoya özgü ilgi çekici tasarımlar, özel malzeme ve detay çözümleriyle; metal, cam, taş, seramik ve ahşapla banyolarınız ruhunu buluyor.


Mutluluğun kokusunu ahşapla sunuyoruz...

BİLYAP evinizin kalıcı mobilyaları olan kapı, gömme dolaplar, soyunma odaları, ahşap kartonpiyer, şömine tacı, doğal parke, süpürgelik ve özel 3 boyutlu programlarla çözülen ahşap merdiven sistemleri ile bir bütün olarak evinize özel imalat ve montaj hizmeti sunar. Size mutluluğun kokusu kalır.


Özel Ahşap İmalatları


Mekanlarınıza dekoratif dokunuşlar ULF Moritz, Wener Berger, Collani, Karim Rashid gibi duvar kağıdı modasına yön veren dünyanın en meşhur tasarımcılarının duvar kağıtlarıyla duvarlarınız dönüşüme uğrayacak. Alerjik ve kanserojen madde içermeyen ithal duvar kağıtları, boyadan dört kat fazla ses ve ısı yalıtımı sağlarken boyanabilen geniş ürün yelpazesi ve sonsuz kombine olanakları ile yaşadığı mekana farklılık getirmek ve kendi stilini oluşturmak isteyenler için benzersiz seçenekler sunuyor.


Dekoratif Kaplamalar BİLYAP Mimarlık mekan tasarımının vazgeçilmezi olan ithal duvar kağıtları, doğal taş uygulamaları, prekast duvar kaplama panelleri, kartonpiyer, dekoratif boya, suni taş uygulamaları, özel duvar ve tavan kaplama sistemleri ile evinize kışkırtıcı ve dekoratif dokunuşlar öneriyor.


Ateş Hiç Bu Kadar Çekici Olmadı... Supra Açık ve Kapalı şömine hazneleri ateşi güvenli bir yanma alanında muhafaza eder. Odadaki oksijen kontrollü bir şekilde minimum miktarda tüketilir. Alandaki yanmadan yüksek ısı verim elde edilir. Az miktarda enerji harcayarak maksimum ısı üretimi sağlanır. Bu da hem ekonomik, hem de ekolojik olarak avantajlar sunar. Ayrıca Yanma sonucu ortaya çıkan gazların tekrar yanmaya girmesiyle ‘ temiz duman’ oluşmasını ve çevreye olabilecek zararlı etkinin minimuma inmesini sağlayarak SUPRA doğaya saygı gösterir. Supra şömineler Ateşin dayanılmaz cazibesini evin içine taşırken, bir taraftan da evin en dekoratif unsurlarından birisine dönüşür. Zevkinizi yansıtan değişik giydirme modelleri ile evinizin tarzını belirler. Odunların çıtırtısını, ateşin yüzünüzde bıraktığı tatlı sıcaklığı hissettirerek gerçek bir şömine zevki tattırır. Neden Supra? Fransız Şömine markası Supra’yı tercih etmemizi gerektiren 12 doğru sebep; * Temiz Cam Sistemi * Ateşe Hükmetme * 10 Saat Aralıksız Yanma * %50 Odun Tasarrufu Gerçek Verim * Sızdırmaz Kapak Sistemi * Kapak Kilit Sistemi * Isıyı iyi İleten Döküm Kalitesi * Isı Dağıtım Odası * Ayarlanabilir Ayaklar * Asansör Kapaklı Sistemde Duman Sızdırmazlığı * Sessiz Asansör Kapak * Klepeli Hazneler


Tamamlayıcı Ürünler

BİLYAP evinizin tamamlayıcısı olan ithal şömine sistemleri, dekoratif paslanmaz çelik radyatörler, merkezi süpürge sistemleri, su arıtma sistemleri, akıllı ev sistemleri ve güvenlik sistemleri, buharsız sauna gibi yaşam kalitenizi artırıcı prestijli ürünleri yüksek kalite güvencesiyle ve anahtar teslimi hizmetle sunuyor.

Akıllı Ev Sistemi Nedir? Akıllı Ev Sistemleri, ev hayatını kolaylaştıran, üst düzey güvenlik sağlayan, ileri teknoloji ev otomasyon sistemlerinin bütünüdür. Akıllı Ev Sistemlerinin sunduğu olanaklar; Evin herhangi bir noktasından istenilen bölgeyi aydınlatma kontrolünü sağlar. Perdeleri ve panjurları kontrol ederek, gün ışığından maksimum faydalanmanızı sağlar. Hareket sensörleri ev içerisindeki aydınlatmayı otomatik olarak ayarlayarak gereksiz enerji sarfiyatını önler. Evden çıkarken tek düğmeyle bütün kapıları, pencereleri, elektrik düğmelerini ve elektrik cihazlarını kapatır. Açık kalan kapı ve pencereler için sizi uyarır. Siz dışarıdayken kombi, klima, fırın gibi cihazları kontrol ederek, geldiğinizde hazır ve sıcak bir ortam yaratır. Uzun süre evden uzakta olduğunuz zaman, düzensiz olarak perde, panjur ve ışıkları açıp kapatarak, belli aralıklarla yüksek sesle müzik çalarak siz evdeymişsiniz gibi davranır. Belirlediğiniz saatlerde bahçenizi sular.


Şehrin Yoğunluğundan Uzaklaşın...


Türkiye’nin büyük illerinde ve sahil bölgelerinde hızla artmakta olan konut talebini karşılamak amacıyla prestijli konut projeleri devam etmektedir. Genel olarak düşük maliyet – yüksek performans ve kalite ile kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz yerine getirme önceliğinde olan BİLYAP projeler ya da size özel hazırlanmış projeleriyle hizmet sunmaktadır. Bu nedenle BİLYAP tüm dünyada kabul görmüş, ileri teknoloji hafif taşıyıcı sistemler ile içerisinde mutlu bir yaşam sürdüreceğiniz müstakil evleri yüksek kalitede, hızlı ve dayanıklı bir şekilde inşa etmektedir. BİLYAP Mimarlık ileri ahşap taşıyıcı yapı teknolojisi ve kendi tasarımı olan hafif çelik taşıyıcılı sistemler ile profesyonel cephe, çatı kaplamaları ve tamamlayıcı ürünlerle anahtar teslimi villa uygulamaları sunmaktadır.

Hayalleriniz için, Projeden, Anahtar teslimine...


Villa Projeleri

Yaşam alanlarımızdaki kaliteyi üst seviyelere taşıma amacında olan BİLYAP, konusunda uzman ve tecrübeli tasarım ekibi, hayal ettiğiniz villayı projelendirir ve gerekli teknik detay çözümlerini yaparak gerçeğe dönüştürür. Çelik ve Nascor ileri ahşap teknolojileri; sağlam, uzun ömürlü, üstün ısı ve nem yalıtımına sahip, tasarımcılara geniş esneklikler tanıyan, çevre dostu, sağlıklı, enerji verimliliği yüksek, hızlı inşaata imkan veren, gelişmiş ülkelerdekine eşdeğer konutlar sunmaktadır. Bu amaçla A.B.D. ve Kanada’da konut türü yapıların %80’ininden fazlasını oluşturan depreme dayanıklı, mühendislik hesapları yapılmış Patentli ileri teknolojili ahşap ve çelik taşıyıcı yapılar; Ömür boyu garantili, patentli ahşap ve çelik taşıyıcı yapı elemanları; sertifikalı ahşap, OSB (yönlendirilmiş ahşap yonga) ve çevre dostu EPS yalıtımıyla şantiyede hızlı, hatasız, yüksek mukavemetli, konforlu, hassas mühendisliği yüksek kalite ile birleştiren konut projelerine imkan vermektedir. Statik hesaplamaları 3 boyutlu hesap programları yardımıyla hazırlanan villanızın taşıyıcı sistemi fabrika ortamında dünya standartlarına uygun olarak imal edilir ve hazırlanmış olan taşıyıcı sistem; konusunda uzman uygulama ekiplerimizce monte edilir. Ardından tercihlerinize uygun doğrama, cephe ve çatı kaplamaları; estetik, fonksiyonel ve teknik detaylarla uygulanır.


Düşlerinizi inşa edelim... BİLYAP mimarlık 2002 yılında sektöre girmiş olup kurulduğu günden itibaren günümüze kadar kendini her alanda geliştirmiş bir kuruluştur. Anahtar teslimi işlerinde; özellikle havuz ve sauna konusunda bilinçli, sağlıklı ve emin adımlarla kendini geliştirmeye devam etmektedir. Alanında uzman profesyonel kadrosu ile kurumsal bir kimliği olan Bilyap 8 yıllık tecrübesiyle tüm departmanların da çağın gereklerine göre kendini yenileyen bir kuruluş olarak, yasalara, mevzuatlara, standartlara uymayı prensip edinerek çevreye ve sosyal yaşama önem vermektedir. Günümüzde her sektörde olduğu gibi havuz sektöründe de kalitesiz iş, işçilik ve hatalı malzeme kullanılmaktadır. Ancak firmamız kaliteyi amaç edindiğinden bu konuya büyük hassasiyet göstermektedir. Yaptığımız her iş kullanım ve bakım hataları hariç 2 yıl süreyle garanti kapsamındadır. Firmamızda, dünyada bilinen ve uygulanan tüm havuz yapımı sistemleri kullanılmaktadır. Firmamız havuz yapımını tamamen kendi kadrosuyla tamamlayıp, sonrasında da yıllık ve sezonluk periyodik bakım hizmetleri de vermektedir.


Havuz Projeleri


Yanmayan, asbest içermeyen, neme dayanıklı, deforme olmayan, istenilen renge boyanabilen 15 yıl garantili JAMES HARDIE markalı fibercement dış cephe kaplama ürünleri, sektöründe Avrupa normlarına uygun KERABİT shingle ve metal kiremit çatı kaplama malzemeleri KILIÇOĞLU Kremitleri, FAKRO çatı pencereleri, NİCOLL yağmur oluğu uygulamaları, BELVİRD Saçak altı kaplamaları, PVC doğramalar, PENDOW ahşap pencere sistemleri; dünyanın en prestijli doğrama pencere sistemleri, Amerika’nın en bilinen ve 2007 yılında sadece ABD’de 4.000.000 adet satılan sektörünün lideri 15 yıl garantili fiber-glas THERMA-TRU giriş kapıları, yine sektöründe en bilinen markalarından VELÜX çatı pencereleri, özel soğutma özelliği ile ahşap çelik villalarla uyumlu odunlu, gazlı veya elektrikli şömine sistemleri, birçok villaya değer katan tamamlayıcı ürünlerdir.


Çatı ve Cehpe Çözümleri Fibercement yalı baskı, mantolama, PVC Siding uygulamaları, suni taş kaplamalar, doğal taş uygulamaları, hazır cephe panelleri gibi başlıklarda profesyonel uygulama ekipleri ile paket cephe çözümleri sunar.


BİLYAP Mimarlık ve pazarlama takımı ortak yürüttükleri çalışma ile hedeflerinize daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Mağazalarınızda sunumunu en aktif hale getirecek ürün standlarını mekanınız için tasarlar. Mağazalarınızda kullanacağınız reklam pano, tabela ve posterlerin tasarım ve uygulaması bizzat BİLYAP ekiplerince yapılır. Mağaza Tasarımı; Hızla artan toplu alışveriş merkezleri ile mağazacılık sektörü farklı bir boyut kazandı. Her sektörde rekabetin çok çetin geçtiği günümüzde sadece sattığınız ürünün kalitesi ve fiyatı değil, ürünü sunuş şeklinizde daha fazla önem kazanmaktadır. Kurguladığınız mekanı hedef müşteri kitlenize uygun yapı, renk, ışıklandırma ve modellendirme ile daha çekici kılarak satışlarınızı gözle görülür şekilde arttırmak mümkündür. Diğer taraftan ise amaç sadece satışları arttırmak değil, kimliğinizi ve şirket karakterinizi ön plana çıkartarak uzun vadeli güvenilir alışveriş ortamını hazırlamak asıl amaçtır.

Ofis Tasarımı; BİLYAP Çalışanlarınızın verimini arttıracak, sınırlı mekanları en etkili şekilde kurgulayarak profesyonel anlayışınızı sergilemenizi sağlayacak çözümler sunmaktadır. Tamamı kendi imalatımız olan ofis cam bölmeleri ile ticari alanlarınızda açık ofis çalışma ortamı sunmakta, ışığın verimli kullanılmasını sağlarken, diğer taraftan dekoratif ve profesyonel bir görüntü elde etmenize imkan vermektedir.


Villa Projeleri


Esentepe Mah. Emlak Konutları Ticaret Mrk. No:52 Çorlu-TEKİRDAĞ Tel.: +90 282 673 37 13 Pbx Fax: +90 282 673 37 29 www.bilyapmimarlik.com info@bilyapmimarlik.com

Bilyap Mimarlık tanıtım kataloğu  

Bilyap Mimarlık tanıtım kataloğu

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you